PROJEKTOVÁ NABÍDKA ZAMĚSTNANCŮM FIREM

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "PROJEKTOVÁ NABÍDKA ZAMĚSTNANCŮM FIREM"

Transkript

1 PROJEKTOVÁ NABÍDKA ZAMĚSTNANCŮM FIREM auto pro Vás za meziprovize v MLM TEXT: Výnos měsíčně od Kč a s příjmem za reklamu V poslední době se setkáváme s řešením / měs. základní otázky: mají li se ženit baráky s baráky a byty s byty, co dají dnešní rodiče svým dětem s sebou do života??? Nemovitost, úspory, fungující posty v MLM jsou základní nástroje na peníze, jimž skoro každý rozumí. Ale ne úplně každý je má. A proto přicházíme s myšlenkou je lidem pořídit. Když je budou mít, bude se jim žít lépe, než když je mít nebudou ÚVOD Na začátku byl plán pořídit nemovitost na úvěr. Splátka úvěru je konstantní a nájem roste už po dobu asi 25 let. Tangenta růstu je nezáporná a vždy bude (z dlouhodobého hlediska). V podstatě se dá převést na bochníky chleba. 1.2 PRVNÍ KROKY Jednotlivci si pořizovali byty s námi celkem jednoduše. Ustanovili si družstvo, přes podíly všechno vlastnili a po dostavbě si byty převedli do svého osobního vlastnictví. Měli po celou dobu vlastnictví na sebe napsané, takže nemohlo dojít k žádné újmě. Do toho se realitní makléři začali osamostatňovat a najímat si další mladé lidi za realitní makléře. A ti mladí se po čase zase osamostatnili a zase i najímají další mladé lidi za realitní makléře. Do toho přišly organizace se strukturou cca 8 pozic, z nichž nejvýše je zemský ředitel PLÁN JAK TO PROPOJIT Původně to bylo tak, že se udělá byt a k tomu obchodně pracující pobočka. Jenže příliš demokracie škodí strukturovému velení a vedení. Po poznání pojmu nadřízená se tedy pobočka kreslí jako strom PATRO SE 3-4 BYTY JE TAKÉ DOBRÉ V r v létě jsem v Plzni navštěvoval banky, a ony započítávají do příjmů 50% a některé 60% příjmů z nájmů. Obyčejná průměrná cena pokoje je Kč / měs. Patro má 3 byty (nebo 3+1 byt rozdělený na 2 byty, takže patro má pak 4 bytové jednotky). Někteří finanční poradci se domnívají a píší toto: Cituji: Upozorňuji ještě na skutečnost, že se nejedná o financování bydlení jako u např. rodinných domů či bytů, ale jedná se o financování objektů k pronájmu, kde platí při vyjednávání s bankami obecně odchylný režim než u financování hypotečních úvěrů k bydlení. Prioritní zájmem při poskytnutí hypotečních úvěrů je podpora bydlení, tj. dům s maximálně 3 bytovými jednotkami. Vámi popisovaná situace se rovná financování hypoték k pronájmu. A právě patro má zmiňované 3 bytové jednotky (9 pokojů).

2 PROPOČET OD FINANČNÍHO PORADCE: PROPOČET PŘÍJMŮ za PŮL-PATRO Pokoj za nájem ale k tomu ještě Kč na provoz Pokoj za nájem ale k tomu ještě Kč na provoz Pokoj za nájem ale k tomu ještě Kč na provoz Pokoj za nájem ale k tomu ještě Kč na provoz Celkem:. 4 x = Kč / měs. ale k tomu Kč na provoz PROPOČET INVESTORA PODÍLNÍKA JEDNOHO PODLAŽÍ: CENA DOMU SE 3 PODLAŽÍ:..22, Kč CENA JEDNOHO PODLAŽÍ: 7, Kč CENA JEDNÉ POLOVINY PODLAŽÍ: 3, Kč BILANCE VLASTNÍKA 1 PATRA : Příjmy: Kč / měs. Výdaje na splátku hypotéky: Kč /měs V JEDNOM BYTU BYDLET A DALŠÍ DVA BYTY PRONAJÍMAT Zisk měs. : Kč /měs.

3 Zaměstnanec ve firmě může od ředitele firmy, nebo managamentu obdržet nabídku na stabilizaci svého bydlení, a to přes pořízení PATRA. Výhody pro zaměstnance: a) jistá investice (Praha je křižovatka cest) b) druhý možný příjem z obchodní sítě (ve franchise) c) jako bonus možnost získat levně auto a případně peníze na pohonné hmoty, pojištění, povinné ručení, opravy a režii a ještě je to ochráněno proti zabavení či zcizení, neb se jedná o družstevní majetek poskytovaný k užívání na základě práce či spolupráce, takže se to dá pohodlně a transparentně deklarovat jako firemní vozidlo ZELENÁ KARTA DRUŽSTVA NA VĚCI PRO PRACOVNÍKA POD SEBOU V MLM Zelená karta je oprávnění k pozici na č. 4. a smlouva zní na objednání činnosti personalistika, zaškolení a průběžné vedení lidí pod majitelem karty ve struktuře. Tedy aby majitel neměl moc práce a mohl se věnovat spíše požitkům. Jakým, to už každý si nějaké jistě najde.

4 3.1. FIRMA MŮŽE MÍT ZAKÁZKY - VELKÁ FRANCHISA Dobrý den, včera jsem měl jednání v ČSOB a.s. Praha 6, Dejvická 40 ohledně financování až 200 developerských SRO, vzniklých každé s jednou stavební firmou jako generálním dodavatelem. Informoval jsem banku o tom, že se stavebními firmami máme v plánu (Družstvo investorů) dělat velké franchisy, kdy cílem sdružení má být tvorba developerského SRO vždy ke každému projektu samostatnému. Jednali jsme o tom, že na každou zakázku za 10 mil. Kč se dává franchisových a přípravných Kč. Ale zase je tam pak 1.0 mil. Kč navíc. Poměr 1.000/150 je asi 6,6 Tedy 660% zhodnocení a pracuje někdo jiný. Informoval jsem Vás na našem jednání, že máte 3 obchodní možnosti: a) být prostým dodavatelem, ve výběrovém řízení a nemít podíl. b) být správcem dodávek pro daný jeden stavební obor, a zaplatit za pozici zálohu 1/3 z budoucí provize,tj Kč. A mát zakázku za běžné ceny, srovnatelné s ostatními nabídkami, c) mít Velkou franchisu, pronajmout si kanceláře a nás obchodní úsek včetně služeb pošty (Jana Kazdová), Hypoteční banky a.s. a ČSOB a.s (Ing. Helena Zvoníková) Majitele pozemku zajímá, aby prodal a nebo pronajal a aby stavbu někdo zaplatil. A tím někým bude SRO1 vzniklé z aktivit Družstva investorů a vykonávající pozici Dohledové organizace, což je podle stanov družstva. Zde Vám dávám kontakt na paní Ing. Helenu Zvoníkovou z ČSOB a.s. Předjednal jsem, že jí budete kontaktovat kvůli předání podmínek pro financování vzniklého SRO na developerský projekt. KONTAKT: Ing. Helena Zvoníková Tel.: Tak pan inženýrku jestli chcete kontaktujte, a pak promyslete náš návrh 50/50. Pokud máte vůli se sejít a věci projednat s panem Michalem Kukačkou, u něj v kanceláři č. 2. Schůzku máte domluvit přeze mně. Tel: FINANČNÍ PORADCI PRO ZAMĚSTNANCE FIREM Finanční poradci ve spolupráci získávají klienty na půl-patra bytů a tím financování celé stavební zakázky. Rozdělní zisku a úloh: FRANCHISANT, -STAVEBNÍ FIRMA VELKÁ FRANCHISA PLATÍ NA 1 BYTOVÝ DŮM Kč. NA ZAKÁZKU 10 Mil. Kč. Z TOHO JE 8 MIL. Kč VLASTNÍ STAVEBNÍ NÁKLAD, A 2,0 MIL. Kč SE DĚLÍ 50/50. KAŽDÁ ZE STRAN MÁ 1,0 MIL. Kč. A PAK SI FRANCHISANT ZAPLATÍ DALŠÍCH Kč NA DALŠÍ 1,0 MIL. Kč. Dává jméno Na jeho jméno se vystavují faktury (za stavbu, s DPH) Platí 10% z faktur FRANCHISOROVI ( a provádí generální dodávku stavby)

5 Nebere nic z položky KOORDINACE. Nebere nic z položky PROJEKTY. Nebere nic z položky REALITY. Nebere nic z položky FINANČNÍ SERVIS. (tyto ceny jsou podle ceníku, který je nedílnou součástí sdružení z obou účastníků sdružení) Bere podílovou 50% část na závěrečném zisku. a platí účetní. Podporuje vznik nové firmy, právnické osoby, a sehnání 10 ti obchodníků, realitních makléřů. Tuto firmu po dokončení stavby předají právnické osobě z klientů na byty, aby jim podíly z této nové firmy snižovaly nájemné. FRANCHISANT STAVEBNÍ FIRMA PLATÍ, INVESTUJE FRANCHOSOVÝ POPLATEK NA: NÁJEM 1 KANCELÁŘE NA 9 MĚS. ZÁLOHY NA MZDY OPERÁTORŮ ZÁLOHY NA PROJEKTY STAVEBNÍ ČÁSTI, NA INŽENÝRING z 50% FRANCHISOR (poskytovatel) Autorských práv A pronájem OBCHODNÍHO ÚSEKU Družstva investorů, IČO Odborných lidí: Autorizovaného projektanta Pracovnice na inženýring Pracovnice na smlouvy a administrativu Obchodní manažerku na klienty a finanční poradkyni bank Realitní referentku dispečerku 4 Obchodníky-poradce na práci s klienty, kteří jim předloží finanční modely a možnosti Kontrolní vedoucí směny pro operátory callcentra Dispečerku klientského servisu a provozní propůjčeného internetového informačního systému operátorku volající klienty na byty a klienty na investice Hlavního inženýra projektu Hlavního ekonoma projektu a možnosti nákupu pozemků a bytů v dražbách a exekucích a dodavatelství stavebních materiálů s 5% marží. Poskytuje know-how Poskytuje licenci Poskytuje databáze Pronajímá software pro informování klientů on line Hradí zálohy na práci koordinátora Hradí zálohy na právní přípravu. Inkasuje 10% část ze stavební fakturace, peníze jdou od klientů na účet sdružení a z účtu sdružení jde 10% na účet FRANCHISORA.

6 3.3. SPLÁCEJÍCÍ AUTA PODPORUJÍ NAŠEHO SPOLUPRACUJÍCÍHO FINANČNÍHO PORADCE Splácející auta, pokud se rozhodne, dobrovolně, ekonomicky, pro výhodnost, a objedná si telemarketing pro získání 20 předběžných klientů na půl-patra, aby měl vyřešeno několik splátek na auto, tak potřebuje, aby náš spolupracující finanční poradce předběžné klienty navštívil. A aby projednal finacování půl-patra. A potřebuje, aby mu vyšel aspoň 1 zájemce na PŮL-PATRO a byla pro něj provize. PROVIZE OD NOTÁŘKY: Provizní kariérní systém je schválený spolu se stanovami Družstva investorů, takže je pod dohledem. Je součástí veřejné listiny a co je veřejně vypsáno, je smlouva. Tím je to jednoduché a jisté.

7 AUTO ZA ODMĚNU Vás vyjde za až na 1,- Kč! Mgr. Roman Machura Předseda družstva Erudovaný ekonom, podnikatel, má více obchodních aktivit po ČR. Věnuje se spolupráci s bankami, zajistí finanční profinancování auta od bank. AUTO NA LEASING ZA 1,- Kč MĚSÍČNĚ Nabízíme možnost auta, dodávky,atd. Akontace: Kč /kde se Kč vygeneruje / a) z půjčky na poště od Jany Kazdové (až Kč může půjčit) b) ze spolupráce v obchodní síti za sehnání 20 dalších zájemců na auto c) ze spolupráce za sehnání 3 zájemců na byty nebo půl-patra družstevním callcentrem (za malý poplatek naše operátorky dělají telemarketing). NABÍZÍME AUTO: Ford S-MAX 2.0 TDCi 96kW Cena: ,- Kč Palivo: nafta Najeto: km Vyrobeno: 2007 STK: 08 / 2013 Výkon motoru: 96 kw Objem motoru: ccm Servisní knížka: Ano První majitel: Ano Barva: bílá Karoserie: MPV Počet míst: 5 Stav: ojeté Výbava: centrální zamykání, ABS, multifunkční volant, rádio, palubní počítač, posilovač řízení, indikátor parkování, el. okna, mlhovky, přídavné světlomety. Vozidlo má mnoho další výbavy... aut. klimatizace, protiprokluzový systém kol (ASR), el. Zrcátka Cena auta: Kč

8 Schéma obchodní sítě lidí na spolupráci majitelé auta nebo nájemci bytu jsou zelení KALKULACE LEASINGU Kalkulace leasingu auta za ,- Kč: akontace: ,- Kč Měs. splátky 48 měs.: Splátky auta:... cca 3.500,- Kč Havarijní pojištění, zákonné pojištění:... cca 500,- Kč Výnosy z obchodní sítě *) VÝPLATNÍ KALENDÁŘ - spolupráce č.2: 01. měsíc ,- Kč (dostanete z obchodní sítě) 02. měsíc ,- Kč (dostanete z obchodní sítě) měsíc ,- Kč (dostanete z obchodní sítě) CELKEM: ,- Kč (dostanete z obchodní sítě)

9 Byt 3+kk od Kč v malých rodinných domech UHŘÍNĚVES Pohodlně do práce i do přírody Buď se bude byt financovat přes developerský úvěr (a pak lze započítávat budoucí příjmy z pronájmů) nebo se bude byt financovat předhypotečním úvěrem. Byt 3+kk 62 m2 za 2, Kč s DPH se 2 pasivními příjmy Byt 3+kk 62 m2 za Kč s DPH včetně 2 MOTIVAČNÍCH BONUSŮ: 1. v ceně bytu Kč na otáčení na bytech v dražbách, za 20 let zisk až Kč. 2. od Kč měsíčně možné příjmy po dobu 5- ti (na snížení hypotéky) POPIS STAVBY: NOSNÉ ZDIVO: Zvenku skořepinové tvárnice BEST UNIKA v sendvičové vazbě s tepelnou polystyrénovou izolací a vápenopískovou cihlou KM BETA zevnitř (pro její akumulační vlastnosti). STROPY: Panelové stropy VCHODOVÉ DVEŘE: Plastové v barvě bílé s kováním včetně zámku do plastové zárubně OKNA A BALKÓNOVÉ DVEŘE: plastové, bílé

10 v akci s firmou Michal KUKAČKA Děláme projekt BYTY a k nim Vám nabízíme 2 motivační bonusy. Důvodem je, abyste si byt koupili raději u nás. Běžná cena: Kč i s pozemkem a DPH. FINANCOVÁNÍ: 1/3 svými prostředky (včetně stavebního spoření, půjček) 1/3 předhypotečním úvěrem 1/3 hypotečním úvěrem K bytu malá franchisa na sjednávání schůzek viz. prezentace 1. MOTIVAČNÍ BONUS v ceně bytu Kč na otáčení na bytech v dražbách 2. MOTIVAČNÍ BONUS k ceně bytu měsíčně od Kč z Malé franchisy k bytu

11 PLATEBNÍ KALENDÁŘ: - do družstva UHŘÍNĚVES (bude) Platební kalendář klienta na byt:- 3+kk 62m2 FINANCOVÁNÍ BYTU 1. splátka: 1. měsíc.. 16,5% ceny Kč z vlastních zdrojů a půjček 2. splátka: 2. měsíc.. 16,5% ceny Kč z vlastních zdrojů a půjček * uhradí se POZEMEK, SÍTĚ, PROJEKTY, MARKETING, PŘÍPRAVNÉ PRÁCE, FINANCOVÁNÍ, ZALOŽÍ SE PODÍLY NA 3. VÝHODY K BYTU 3 PŘIDANÉ HODNOTY PLATÍ SE STAVBA: 3. splátka: 4. měsíc.. 16,5% ceny Kč z předhypotečního úvěru 4. splátka: 6. měsíc.. 16,5% ceny Kč z předhypotečního úvěru * hradí se stavba podle prostavěnosti, čerpání odsouhlasuje znalec od banky ** v zástavě je celá nemovitost, pozemky a vlastnictví rozestavěné stavby (celku) prohlášení vlastníka vložení zástavy na bytové jednotky kvůli úvěru 5. splátka: 10. měsíc.. 16,5% ceny Kč z hypotečního úvěru 6. splátka: 12. měsíc.. 16,5% ceny Kč z hypotečního úvěru 7. splátka: 14. měsíc.. vyúčtování, vícepráce z vlastních zdrojů * hradí se stavba podle prostavěnosti, čerpání odsouhlasuje znalec od banky ** v zástavě jsou už jednotlivé bytové jednotky, na něž je na každou samostatné zástavní právo ÚVĚRY KONZULTUJEV RÁMCI SPOLUPRÁCE: Hana Hadačová Obchodní manažer ČSOB a.s. Komunardů Praha 7 Tel.: klient se může dostavit a ujistit

12 AKCE UHŘÍNĚVES: byty 3+kk v malých rodinných domcích 62 m2 Založí se Nové družstvo investorů Uhříněves (nebo SRO1). Vlastníci budou klienti na byty, investoři. Nové družstvo Uhříněves bude stavět byty, klienti budou mít byty a také Malou franchisu na sjednávání schůzek a získávání klientů na půl-patra bytů na pronájem.

13 POPIS PROJEKTU A PROJEDNÁNÍ ÚVĚRU Byty nestojí, a teprve budou pořizovány. NOVÉ DRUŽSTVO (nebo SRO1) je jenom dočasně na pořízení nemovitého majetku a jeho přerozdělení mezi jednotlivé investory. Převod proběhne po kolaudaci. Nové družstvo nebo SRO1 povede developerský rozpočet. Jednotlivý byt lze pořídit na úvěr. VLASTNÍ ZDROJE (svoje, nebo s půjčkou od pošty, nebo od stavebního spoření): Kč PŘEDHYPOTÉKOU: Kč HYPOTEČNÍM ÚVĚREM: Kč CELKEM s DPH: Kč POZEMKY: AKCE v přípravě (pozemky zatím ještě nejsou naše). UHŘÍNĚVES - byty HRNČÍŘE Praha 4 ZDIMĚŘICE-penziony ZDIMĚŘICE-byty VODOCHODY 1 VODOCHODY 2 JENŠTEJN PLZEŇ Doubravka PRAHA 5 BARRANDOV BRNO Husovice MLADÁ VOŽICE Kontakty: Roman Machura IČ: franchisant Marie Frantová IČ: franchisant Jana Kazdová IČ: franchisant Projektový manažer, koorinátor: Tel.: investorske Kancelář: č. 3 Zdiměřice Jesenice okr. Praha západ Areál Kukačka Asistentka projektanta Ing. Beneše: Pavla Benešová, Tel.: Obchodní manažerka: franchisantka Hana Cirmanová Tel.: Výběr bytu: O výběru bytu rozhodujete REZERVACÍ a ZAPLACENÍM REZERVAČNÍHO POPLATKU. Jako v realitní kanceláři. Podpora s klienty u banky: Hana Hadačová Obchodní manažer ČSOB a.s. Komunardů Praha 7 Tel.:

14 Pro klienty na byty od nás a rodinné domy děláme tyto výhody: BONUSY: a) až Kč za 20 let z Kč (na obchodování s byty v dražbách) b) podíl cca od Kč měsíčně, z Malé franchisy na sjednávání schůzek c) a malý podíl na provozování penzionů pro seniory

ÚVOD... 3. 1 Financování vlastního bydlení... 4. 1.1 Hypotéka... 4. 1.1.1 Rozdělení hypotečních úvěrů... 6. 1.1.2 Hlavní výhody čerpání hypotéky...

ÚVOD... 3. 1 Financování vlastního bydlení... 4. 1.1 Hypotéka... 4. 1.1.1 Rozdělení hypotečních úvěrů... 6. 1.1.2 Hlavní výhody čerpání hypotéky... [Zadejte text.] ÚVOD... 3 1 Financování vlastního bydlení... 4 1.1 Hypotéka... 4 1.1.1 Rozdělení hypotečních úvěrů... 6 1.1.2 Hlavní výhody čerpání hypotéky... 7 1.1.3 Podmínky poskytnutí státní podpory...

Více

FINANCOVÁNÍ REVITALIZACE BYTOVÉHO DOMU

FINANCOVÁNÍ REVITALIZACE BYTOVÉHO DOMU VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA PODNIKATELSKÁ ÚSTAV EKONOMIKY FACULTY OF BUSINESS AND MANAGEMENT INSTITUTE OF ECONOMICS FINANCOVÁNÍ REVITALIZACE BYTOVÉHO DOMU FINANCING

Více

Podnikejte efektivně v realitní oblasti s naší realitní kanceláří

Podnikejte efektivně v realitní oblasti s naší realitní kanceláří Podnikejte efektivně v realitní oblasti s naší realitní kanceláří Brožura franšizing Obsah brožury Profil společnosti Historie společnosti 4 Současné postavení a zahraniční expanze 5 Členstvi v organizacich

Více

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ Bakalářská práce Možnosti financování vlastního bydlení Financing options for own building Rozkydalová Dana Plzeň 2012 Čestné prohlášení Prohlašuji, že

Více

pro členy družstva Vyšlo v listopadu 2004 číslo 04/2004 Obsah:

pro členy družstva Vyšlo v listopadu 2004 číslo 04/2004 Obsah: pro členy družstva Vyšlo v listopadu 2004 číslo 04/2004 Obsah: Šance na bydlení pro střední vrstvy Po rekonstrukci vlády letos v létě prezentovalo Ministerstvo pro místní rozvoj záměry na podporu nové

Více

VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FORMY A ZDROJE FINANCOVÁNÍ BYTOVÉ VÝSTAVBY FORMS AND SOURCES OF HOUSING FINANCING

VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FORMY A ZDROJE FINANCOVÁNÍ BYTOVÉ VÝSTAVBY FORMS AND SOURCES OF HOUSING FINANCING VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA STAVEBNÍ ÚSTAV STAVEBNÍ EKONOMIKY A ŘÍZENÍ FACULTY OF CIVIL ENGINEERING INSTITUTE OF STRUCTURAL ECONOMICS AND MANAGEMENT FORMY A ZDROJE

Více

Projekt financování bytových potřeb pro konkrétní klienty. Bc. Alena Müllerová

Projekt financování bytových potřeb pro konkrétní klienty. Bc. Alena Müllerová Projekt financování bytových potřeb pro konkrétní klienty Bc. Alena Müllerová Diplomová práce 2013 ABSTRACT Téma mé Diplomové práce je Projekt financování bytových potřeb pro konkrétní klienty. V teoretické

Více

Výroční zpráva 2014 Okresní stavební bytové družstvo Česká Lípa Barvířská 738 Česká Lípa

Výroční zpráva 2014 Okresní stavební bytové družstvo Česká Lípa Barvířská 738 Česká Lípa Výroční zpráva 2014 Okresní stavební bytové družstvo Česká Lípa Barvířská 738 Česká Lípa Obsah: Úvodní slovo předsedy představenstva Profil OSBD Česká Lípa a předmět činnosti Základní informace rozmístění

Více

Úvod. Vážený budoucí majiteli vlastní nemovitosti,

Úvod. Vážený budoucí majiteli vlastní nemovitosti, Úvod Vážený budoucí majiteli vlastní nemovitosti, právě držíte v ruce brožuru, která Vás připraví na to, jak si bez zdravotní úhony pořídit hypotéku nebo jak se starat o hypotéku, kterou už máte, a nepřijít

Více

PŘIPRAVIT PRO ŽIVOT. Vzorové aktivity praktické výuky problematiky ekonomických a právních aspektů fungování domácností v ČR

PŘIPRAVIT PRO ŽIVOT. Vzorové aktivity praktické výuky problematiky ekonomických a právních aspektů fungování domácností v ČR PŘIPRAVIT PRO ŽIVOT Vzorové aktivity praktické výuky problematiky ekonomických a právních aspektů fungování domácností v ČR Úvod Dům Techniky Pardubice spol. s r.o. je realizátorem projektu PŘIPRAVIT

Více

Realitní magazín. asociace realitních kanceláří. české republiky

Realitní magazín. asociace realitních kanceláří. české republiky Realitní magazín asociace realitních kanceláří české republiky www.arkcr.cz 5 / 2014 Legislativa Problematika neplatnosti OZ x NOZ v kontextu nájemní smlouvy Tento článek se zabývá výkladem neplatnosti

Více

Úvod. Více informací o projektu PŘIPRAVIT PRO ŽIVOT je možno získat na internetových stránkách projektu www.pripravitprozivot.cz.

Úvod. Více informací o projektu PŘIPRAVIT PRO ŽIVOT je možno získat na internetových stránkách projektu www.pripravitprozivot.cz. PŘIPRAVIT PRO ŽIVOT Příklady pracovních listů pro studenty středních škol k procvičení problematiky ekonomických a právních aspektů fungování domácností v ČR Úvod Dům Techniky Pardubice spol. s r.o. je

Více

PROJEKT INFORMAČNÍ BULLETIN

PROJEKT INFORMAČNÍ BULLETIN PROJEKT INFORMAČNÍ BULLETIN PRODEJ BYTOVÉHO FONDU MĚSTA ZNOJMA Listopad 2012 PROJEKT Domy rozdělené na byty a oceněné Zaměření bytů/nebytových prostor Příprava prohlášení vlastníka Zápis prohlášení vlastníka

Více

Vzdělávací skripta. pro projekt. Zpátky do zaměstnání. Mgr. Jana Mikulecká Bc. Kateřina Svobodová Bc. Miroslava Čechová Tomáš Lukačina, DiS.

Vzdělávací skripta. pro projekt. Zpátky do zaměstnání. Mgr. Jana Mikulecká Bc. Kateřina Svobodová Bc. Miroslava Čechová Tomáš Lukačina, DiS. Vzdělávací skripta pro projekt Zpátky do zaměstnání Mgr. Jana Mikulecká Bc. Kateřina Svobodová Bc. Miroslava Čechová Tomáš Lukačina, DiS. Obsah Finanční gramotnost... 6 Úvod... 7 Co je to finanční gramotnost...

Více

Obsah. Co je to baugruppe 4. Proč do toho jít 8. Založení baugruppe 14. Společná pravidla 16. Plánování domu 18. Rozpočet a financování 22

Obsah. Co je to baugruppe 4. Proč do toho jít 8. Založení baugruppe 14. Společná pravidla 16. Plánování domu 18. Rozpočet a financování 22 BAUGRUPPE! manual Obsah Co je to baugruppe 4 Proč do toho jít 8 Založení baugruppe 14 Společná pravidla 16 Plánování domu 18 Rozpočet a financování 22 Realizace stavby 26 Společné bydlení 30 Přílohy 34

Více

VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ ŘÍZENÍ A FINANCOVÁNÍ DEVELOPERSKÉHO PROJEKTU MANAGEMENT AND FINANCING OF DEVELOPMENT PROJECT

VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ ŘÍZENÍ A FINANCOVÁNÍ DEVELOPERSKÉHO PROJEKTU MANAGEMENT AND FINANCING OF DEVELOPMENT PROJECT VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA STAVEBNÍ ÚSTAV STAVEBNÍ EKONOMIKY A ŘÍZENÍ FACULTY OF CIVIL ENGINEERING INSTITUTE OF STRUCTURAL ECONOMICS AND MANAGEMENT ŘÍZENÍ A FINANCOVÁNÍ

Více

Hypoteční úvěr. Diplomová práce. Masarykova univerzita. Ekonomicko správní fakulta. Studijní obor: Finanční podnikání.

Hypoteční úvěr. Diplomová práce. Masarykova univerzita. Ekonomicko správní fakulta. Studijní obor: Finanční podnikání. Masarykova univerzita Ekonomicko správní fakulta Studijní obor: Finanční podnikání Hypoteční úvěr Mortgage credit Diplomová práce Vedoucí diplomové práce: Ing. Dalibor Pánek Autor: Veronika Krejčí Brno,

Více

Analýza hypotéčního trhu ČR s nabídkou pro konkrétního klienta. Eva Borutová

Analýza hypotéčního trhu ČR s nabídkou pro konkrétního klienta. Eva Borutová Analýza hypotéčního trhu ČR s nabídkou pro konkrétního klienta Eva Borutová Bakalářská práce 2011 ABSTRAKT Cílem bakalářské práce je zmapovat současný stav hypotéčního trhu v České republice, srovnat

Více

Realitní magazín. asociace realitních kanceláří. české republiky

Realitní magazín. asociace realitních kanceláří. české republiky Realitní magazín asociace realitních kanceláří české republiky www.arkcr.cz 6 / 2014 Aktuálně Realitní summit 2014 Letošního ročníku (15.5.2014) se zúčastnila také Asociace realitních kanceláří České republiky.

Více

Úvěrové smlouvy jako prostředek financování podniku

Úvěrové smlouvy jako prostředek financování podniku JIHOČESKÁ UNIVERZITA V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH Ekonomická fakulta Katedra práva Studijní program: B6208 Ekonomika a management Studijní obor: Obchodní podnikání Bakalářská práce Úvěrové smlouvy jako prostředek

Více

Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta financí a účetnictví DIPLOMOVÁ PRÁCE

Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta financí a účetnictví DIPLOMOVÁ PRÁCE Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta financí a účetnictví DIPLOMOVÁ PRÁCE 2013 Iva Kavulová Vysoká škola ekonomická v Praze Fakulta financí a účetnictví Katedra bankovnictví a pojišťovnictví Studijní

Více

kuchyně a nábytek pro Váš domov Kuchyně Vega, s. r. o. značková prodejna NADOP River Diamond, Rohanské nábřeží 7/657 186 00 Praha 8 Karlín

kuchyně a nábytek pro Váš domov Kuchyně Vega, s. r. o. značková prodejna NADOP River Diamond, Rohanské nábřeží 7/657 186 00 Praha 8 Karlín kuchyně a nábytek pro Váš domov VÝROBNÍ ZÁVOD l FIREMNÍ PRODEJNA ZNAČKOVÁ PRODEJNA l PRAHA Zahradní 1A, 664 44 Ořechov Tel./fax: 547 225 790, 547 225 126 e-mail: info@nadop.cz www.nadop.cz Kuchyně Vega,

Více

Novinka Investiční fondy Rozhovor: Petr Janda Olympic už jiný nebude! Vyznejte se ve svých penězích Moudré spoření

Novinka Investiční fondy Rozhovor: Petr Janda Olympic už jiný nebude! Vyznejte se ve svých penězích Moudré spoření Nabídka finančních služeb Modré pyramidy je kompletní Magazín klientů Modré pyramidy www.modrapyramida.cz Novinka Investiční fondy Rozhovor: Petr Janda Olympic už jiný nebude! Vyznejte se ve svých penězích

Více

Léto začalo shromážděním delegátů

Léto začalo shromážděním delegátů pro členy a klienty Stavebního bytového družstva POKROK 02 I 2015 Obsah Konalo se shromáždění delegátů 2-5 Ekonomické výsledky SBD POKROK 6-7 Nové projekty družstevní výstavby 8-10 Daniel Novák: Členství

Více

PŘIPRAVIT PRO ŽIVOT. Informační příručka pro pedagogy k výuce problematiky ekonomických a právních aspektů fungování domácností v ČR

PŘIPRAVIT PRO ŽIVOT. Informační příručka pro pedagogy k výuce problematiky ekonomických a právních aspektů fungování domácností v ČR PŘIPRAVIT PRO ŽIVOT Informační příručka pro pedagogy k výuce problematiky ekonomických a právních aspektů fungování domácností v ČR Úvod Dům Techniky Pardubice spol. s r.o. je realizátorem projektu PŘIPRAVIT

Více

ČESKÁ KOMORA AUTORIZOVANÝCH INŽENÝRŮ A TECHNIKŮ ČINNÝCH VE VÝSTAVBĚ. Rada pro podporu rozvoje profese ČKAIT

ČESKÁ KOMORA AUTORIZOVANÝCH INŽENÝRŮ A TECHNIKŮ ČINNÝCH VE VÝSTAVBĚ. Rada pro podporu rozvoje profese ČKAIT ČESKÁ KOMORA AUTORIZOVANÝCH INŽENÝRŮ A TECHNIKŮ ČINNÝCH VE VÝSTAVBĚ Rada pro podporu rozvoje profese ČKAIT METODICKÁ POMŮCKA K ČINNOSTI AUTORIZOVANÝCH OSOB FINANCE A DANĚ AUTORIZOVANÝCH OSOB 2014 MP 10.1

Více

ZŘÍZENÍ DOMÁCÍ OŠETŘOVATELSKÉ PÉČE

ZŘÍZENÍ DOMÁCÍ OŠETŘOVATELSKÉ PÉČE ZŘÍZENÍ DOMÁCÍ OŠETŘOVATELSKÉ PÉČE Zřízení domácí ošetřovatelské péče Tyto studijní materiály byly vytvořeny v rámci projektu Podpora rozvoje podnikatelských znalostí a dovedností žáků (registrační číslo

Více

VÝUKOVÁ UČEBNICE MINIPODNIKÁNÍ

VÝUKOVÁ UČEBNICE MINIPODNIKÁNÍ VÝUKOVÁ UČEBNICE MINIPODNIKÁNÍ 2015 OBSAH OBSAH... 1 ÚVOD... 3 1. CHCEME ZAČÍT PODNIKAT... 4 1.1 CÍLE PODNIKÁNÍ... 4 1.2 ŽIVNOST... 5 1.3 PODNIKATELSKÝ PLÁN... 5 1.4 FINANČNÍ ZDROJE... 7 2 PRÁVNÍ STRÁNKA

Více

CZ.1.07/1.1.10/03.0049

CZ.1.07/1.1.10/03.0049 Finanční gramotnost Vypracovala: Ing. Martina Gerčáková CZ.1.07/1.1.10/03.0049 Úvodem Tato příručka vznikla jako pomůcka pro vzdělávací potřeby žáků na Střední průmyslové škole Strakonice jako doplňující

Více

VÝUKOVÁ UČEBNICE MINIPODNIKÁNÍ

VÝUKOVÁ UČEBNICE MINIPODNIKÁNÍ VÝUKOVÁ UČEBNICE MINIPODNIKÁNÍ 2015 OBSAH OBSAH... 1 ÚVOD... 3 1. CHCEME ZAČÍT PODNIKAT... 4 1.1 CÍLE PODNIKÁNÍ... 4 1.2 ŽIVNOST... 5 1.3 PODNIKATELSKÝ PLÁN... 5 1.4 FINANČNÍ ZDROJE... 7 2 PRÁVNÍ STRÁNKA

Více