V Y T V Á Ř Í M E S P O J E N Í

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "V Y T V Á Ř Í M E S P O J E N Í"

Transkript

1

2 VYTVÁŘÍME SPOJENÍ

3 ZDRAVÉ KOŘENY JISTOTOU RŮSTU 3000 lidí, 21 jazyků, 1 rodina. ORIENTACE NA ÚSPĚCH ORIENTACE NA ZÁKAZNÍKA RODINNÉ HODNOTY INOVACE Velká, světově rozvětvená rodina znamená velkou zodpovědnost. Dole uprostřed: Ursula Ida Lapp, manželka Oskara Lappa, se svými syny Andreasem a Siegbertem Zdravý podnik je jako silný strom. Čím hlubší má kořeny, tím více může rozpínat své větve, a tím větší hojnost plodů na nich může uzrávat. Kořeny skupiny Lapp sahají do roku 1957, kdy Oskar Lapp vynalezl první průmyslově vyráběný flexibilní ovládací kabel na světě ÖLFLEX. V roce 1959 založil dnešní U. l. LAPP GmbH, kmenový podnik skupiny LAPP. Oskar Lapp byl nejen vynálezce, průkopník a podnikatel, ale především měl také smysl pro rodinu. Tento jeho postoj se odráží v základních hodnotách, které formulují naši firemní filozofii: Rodinné hodnoty Dlouholetá tradice naší rodinné firmy, teplo, blízkost a týmový duch působí proti chladu a anonymitě. Orientace na úspěch Práce orientovaná na úspěch a vycházející z vlastní odpovědnosti každého z nás, nám zajišťuje nezávislost a růst. Inovace Neustálá inovace je základním kamenem všech našich činností a to nám dává jistotu do budoucna. Orientace na zákazníka Sloužíme našim zákazníkům, aby byli úspěšní ve svých oborech: vysoce kvalitními značkovými výrobky, řešením na míru a špičkovými službami. Tak vytváříme dlouhodobá partnerství. Silné kořeny a pevné zásady vytvořily předpoklady, aby se ze skupiny Lapp stalo to, čím skupina dnes je: Mezinárodní značkový výrobce v oboru kabelové technologie. Inovativní systémový dodavatel. Globálně operující skupina s vedoucím postavením na trhu.

4 NIC NENÍ MOCNĚJŠÍ NEŽ MYŠLENKA, JEJÍŽ ČAS PŘIŠEL V roce 1957 vynalezl Oskar Lapp první průmyslově vyráběný flexibilní ovládací kabel Provětrání tajemných prostorů. V přístupové šachtě Cheopsovy pyramidy zabezpečují bezporuchový chod klimatizace solivzdorné kabely ÖLFLEX Dole: Zakladatel firmy Oskar Lapp ( 1987) Vize vždy začínají otázkami. V 50. letech minulého století se spolu se vzrůstajícím významem industrializace postupně drala do popředí vysoká potřeba prvků zajišťujících elektrická propojení v různých strojích a zařízeních. Na základě tohoto vývoje si Oskar Lapp položil jednoduchou otázku: Dá se nějak až doposud běžně užívaná metoda časově náročného, ručního zatahování jednotlivých vodičů do hadic, navíc bez jakékoli možnosti jednoduché identifikace, optimalizovat? Jeho odpověď: Vynález prvního průmyslově vyrobeného flexibilního ovládacího kabelu s barevným kódováním vnitřních žil ÖLFLEX. Pro uživatele je to revoluce slibující ulehčení neocenitelné hodnoty a zároveň nastavení celosvětového standardu. 1957: Vynález ÖLFLEX 1959: Založení firmy U. l. LAPP KG, Stuttgart dnes U. l. LAPP GmbH. 1963: Založení LAPP Kabelwerke GmbH, Stuttgart 1966: Založení Contact GmbH, Stuttgart, klíče k trhu průmyslových konektorů 1976: Amerika volá: založení Ölflex Wire & Cable Inc. v New Jersey dnešního sídla Lapp Holding USA s výrobními a dceřinnými společnostmi v USA, Kanadě a Mexiku. 1977: Nový patent: Kabelová vývodka SKINTOP 1980: Evropa se stává klíčovým trhem. Založení dnešního LAPP Limited v Londýně. Následuje, a dodnes pokračuje, zakládání nových firem i převzetí stávajících po celé Evropě. 1990: Založení Cableries LAPP S.A.R.L. ve Forbachu ve Francii. 1991: Zapuštění kořenů ve Skandinávii: Převzetí skupiny Miltronic se společnostmi ve Švédsku, Finsku a Norsku. 1995: Otvírá se Asie: Zakotvení v Singapuru prostřednictvím LAPP Representative Office dnešního sídla LAPP Holding Asia s filiálkami v Korei, Indii, Indonesii a Číně. 2003: Nový východ: založení LAPP Ukrajina a dalších četných společností v Estonsku, Litvě atd. 2005: Série pokračuje: založení LAPP Rusko, LAPP Španělsko. 2006: Lapp na středním západě se sídlem v Dubaji.

5 PROZÍRAVOST A OTEVŘENOST SPOJUJÍ SVĚT Globálně myslet a lokálně konat to je základem našich mezinárodních úspěchů. Most přes Öresund mezi Dánskem a Švédskem. Tisíce kilometrů kabelů zde byly doživotně označeny nerezovým značicím systémem FLEXIMARK. Dole postupně: Sídlo mateřské společnosti v Německu, Lapp Indie, Lapp USA Naše myšlení a konání se točí kolem kabelové technologie. Na celém světě se setkáte s obrovským množstvím aplikací s využitím našich produktů, například v oborech elektro-techniky, přenosu dat, měřící, zkušební a regulační techniky, strojírenství, přístrojové techniky, automatizace a techniky sítí. Kabely, vodiče, kabelová technika, spirálové kabely, kabelová konfekce, konektory, datové kabely, optické kabely a systémy značení kabelů. Vyvíjíme, vyrábíme a dodáváme vše prakticky z jedné ruky. Naše výrobky jsou v permanentní činnosti po celém světě. My také: S 15 výrobními závody, 35 dodavatelskými společnostmi a s více než 100 zastoupeními zabezpečujeme našim partnerům zásobovací síť poskytující prakticky celosvětové pokrytí. Přesvědčte se na vlastní oči. Evropa: U. I. LAPP GmbH, Stuttgart LAPP Kabelwerke GmbH, Stuttgart CONTACT GmbH, Stuttgart LAPP Kabelsysteme GmbH, Stuttgart CCE Elsner GmbH, Mnichov LAPP Kabel AG, Švýcarsko CČbleries LAPP S.A.R.L., Francie LAPP Muller SAS, Francie Camuna Cavi, Itálie Miltronic AB, Švédsko FLEXIMARK AB, Švédsko LAPP Austria, Rakousko LAPP Kabel s. r. o., Česká Republika LAPP Slovensko s. r. o. LAPP Kablo, Turecko LAPP Kabel S. P. z. o. o., Polsko LAPP Ukrajina LLC LAPP Limited, Velká Británie LAPP Russia, Rusko LAPP Kabel Espana, Španělsko Amerika: LAPP USA Inc. LAPP Cableworks USA Inc. LAPP Canada Inc. K.L. Tannehill Inc. LAPP Mexico LAPP Brazil Ltda. Asie: LAPP Logistics Ptd.Ltd., Singapore LAPP Kabel India, Pvt.Ltd. P.T. LAPP Kabel Indonesia Thomas LAPP Cable Korea Co. Ltd. LAPP Kabel Shanghai Co. Ltd.

6 SILNÉ ZNAČKY JEDNODUŠE NEMŮŽE NIC ROZHÁZET Naše značky jsou tím, čím by jiné byly rády: mezinárodními průmyslovými standardy. Osm silných značek, osm originálů. Osm milníků kvality a spolehlivosti. Osm z jedné ruky: Celkově disponujeme se produkty pro téměř všechna použití a díky mnohým národním schválením také pro splnění téměř všech mezinárodních požadavků. UNITRONIC rychlé a bezpečné datové kabely pro mnohostranné použití. ÖLFLEX flexibilní oleji-vzdorné napájecí a ovládací kabely pro nejvyšší nároky a mnohostranné použití. SILVYN univerzální program pro dokonalou ochranu kabelů a vodičů. EPIC robustní a spolehlivé průmyslové konektory. Horská dráha Euro-Mir, Europa-Park, Rust. Bezpečný provoz zde zajišťují napájecí a ovládací kabely ÖLFLEX a průmyslové konektory EPIC. HITRONIC optické kabely rychlé jako světlo pro bezpečný přenos dat v kancelářském a průmyslovém prostředí.. SKINTOP univerzální kabelové vývodky pro jednoduchou, perfektní a rychlou instalaci.. FLEXIMARK mnohostranné popisovací systémy pro jednoduché, trvalé a přehledné značení. ETHERLINE komponenty pro aktivní síťové prvky. Oblast průmyslové automatizace tvoří spolu s aktivními síťovými prvky doplněk k existující technologii kabelů a průmyslových konektorů.

7 BLÍZKOST ZÁKAZNÍKOVI JE VÍC NEŽ JEN HESLO Orientace na zákazníka je integrální součástí naší podnikové kultury. Speciální loď vybavená kontejnerovými mosty v hamburském přístavu. Kompletní kabeláž na jeřábech zde byla provedena značkovými produkty ÖLFLEX CLASSIC 110, UNITRONIC LiYCY a HITRONIC. Dole: Odbavovací hala na letišti v Mnichově Naším cílem je pomáhat našim zákazníkům a partnerům k získávání rozhodujících výhod a s tím spojených úspěchů na jejich trzích. Vydali jsme se cestou intenzivní analýzy jejich specifických požadavků a přání. Nasloucháme pulsu trhu a to nás neustále posouvá kupředu. Je to naše neustávající otevřenost při rozhovorech se zákazníky, naše otevřenost vůči jejich nápadům, podnětům a myšlenkám. Nejdůležitější impulzy k rozvoji totiž nepochází vždy samy od sebe, ale stejně často, ne-li častěji, přicházejí i z vnějšího okolí. Blízkost zákazníkovi je pro nás firemní kulturou. Máme ji zkrátka všichni zažitou v našem každodenním chování. Více než dodavatelem či výrobcem, jsme řešitelem systémů nebo integrátorem systémů. Mnozí nás považují za své partnery. To nás zavazuje a snažíme se podle tak i jednat. Společně s naším zákazníkem vypracováváme optimální řešení pro jeho praktické aplikace. Naše zkušenosti přitom zasahují prakticky do všech odvětví.

8 KDE JEDNO KE DRUHÉMU SMĚŘUJE, PLATÍ POUZE JEDINÉ KRITÉRIUM: NAŠI ZÁKAZNÍCI Vysoce výkonná logistika předpokládá vysoce výkonnou techniku Dopravník na zavazadla. Kde pružnost je měřítkem všeho, garantují napájecí a ovládací kabely ÖLFLEX bezporuchový provoz. Dole: Nové administrativní a logistické centrum Lapp Group v Otrokovicích Rychlé zásobování našich zákazníků celého světa tak na to se dá spolehnout. Lapp Group totiž disponuje hustou sítí High Tech logistických center, která produkují spokojenost zákazníků jak na běžícím pásu. Páteř tvoří nejmodernější informační a komunikační technologie. Vše je propojeno online: Telefonické centrum, kde jsou přijímány objednávky, je propojeno s logistickými centry, logistická centra se sklady, sklady s našimi 15ti výrobními závody po celém světě. V okamžiku, kdy zákazník zavěsí po své objednávce sluchátko, je proces dodávky již v chodu. Ještě týž den obdrží objednávající veškeré podrobnosti o zásilce. Pro průmysl nabízíme speciální servis prostřednictvím systému C-Teil.SYS+. Náklady na nakupování malých a často levných součástí, tzv. C-součástí, jsou často mnohem vyšší než samotný objem nákupu. Naše řešení: C-Teil.SYS+, s nímž převezmeme kompletní management. To znamená: kontrolu stavu skladu, požadavky na dodávky, zpracování nabídek, objednávky, účtování o příjmu zboží, kontroly kvality, kontroly faktur a dopravu vše v jednom, vše ve správný čas a na správném místě.

9 ZVÍDAVOST JE BUDOVÁNÍ MOSTŮ OD OSVĚDČENÉHO K DOKONALEJŠÍMU Neexistuje nic, co by nebylo možno dělat lépe. Je jen třeba to udělat. Montáž kabelů, propojování svorkovnic, svazkování a propojování jednotlivých vodičů kompletní elektroniky jednotlivých vagonů supermoderního vlaku Transrapid v Shanghai. Dole: Zkušební zařízení pro testování kabelů v energetických nosičích Bez zvídavosti by nikdy nebylo vynalezeno letadlo. Zvídavost dala popud k vynalezení ÖLFLEX. Zvídavost staví mosty mezi starým a novým novými znalostmi a dokonalejšími výrobky. Zvídavost má v naší společnosti velkou tradici. Je konec konců silou, která stojí od samého počátku za naším úspěchem. Denním chlebem našich laboratoří a zkušeben je optimalizovat existující výrobky a vyvíjet nové. V našich zkušebních centrech našich mučírnách je každý nový výrobek bezohledně týrán a zkoušen. Jen tehdy, kdy trvale obstojí extémně vysokým nárokům našich zkušebních inženýrů, a navíc získá pečeť mezinárodní aprobace, dostane povolení ke startu na světový trh. Zvídavost je nutno podporovat. Proto investujeme mnoho prostředků do vzdělávání našich spolupracovníků. Jejich motivace je nejvýkonnějším palivem pohánějícím motor našeho pokroku.

10 EKOLOGIE A EKONOMIKA JSOU DVĚ STRANY JEDNÉ MINCE Společnost, která nebere ohled na životní prostředí, nebere ohled sama na sebe. Obnovitelná energie díky větrným elektrárnám a solárním článkům. Ke slovu přichází celá řada značkových produktů Lapp: ÖLFLEX, UNITRONIC, HITRONIC, SKINTOP a FLEXIMARK. Dole: Firemní solární elektrárna ve Stuttgartu, Německo Příroda je mistrem v hospodárnosti. Z minima zdrojů vytěží maximum efektu. Spotřebované není prostě odhozeno, nýbrž je znovu využito. Příroda je nám vzorem, z něhož se můžeme učit a který respektujeme. Dbáme například na to, abychom brali zpět zbytky kabelů našich zákazníků a nechali je zpracovat s ohledem na životní protředí. Taktéž klademe velkou váhu na vývoj bezhalogenových produktů, které v případě požáru neprodukují žádné toxické látky. Všechny naše výrobky a obaly nesmí již roky obsahovat azbest a CFC. Vyhýbáme se v co nejvyšší možné míře stabilizátorům obsahujícím olovo. Naučili jsme se, jak vyrábět kvalitativně vysoce hodnotné kabely v souladu s existencí biologicky rozložitelných olejů, jak vracet zbytky z výroby zpět do našeho výrobního cyklu a nebo jak připravovat teplou vodu pomocí tepelných čerpadel integrovaných přímo v chladícím procesu. Tak jde v naší společnosti ekologie ruku v ruce s ekonomikou.

11 KDO SI UMÍ VYKLÁDAT ZNAMENÍ ČASU, TEN SI DOKÁŽE PODMANIT BUDOUCNOST Je důležité myslet na budoucnost. Konec konců, v budoucnosti strávíme zbytek našeho života. Radioteleskopy. Datové kabely UNITRONIC umožňují přenášet rychle a bezpečně velká množství dat. Dole: Experimentální aplikace s robotizovanou rukou Sotva proneseme slovo budoucnost, už je budoucnost přítomností. Čas je nezastavitelný běh, jehož jedinou konstantou je změna. Abychom s ním dokázali držet krok, musíme porozumět jeho znamením, vyvodit z nich správné závěry, a musíme být trvale připraveni na změny. Jen vysoce dynamická společnost může trvale udávat krok ve svém oboru. Tak vznikají v naší společnosti myšlenky, které jsou v předstihu s dobou. Však z vlastní zkušenosti víme: nic není mocnějšího než myšlenka, jejíž čas přišel.

2012Rok značky ŠKODA

2012Rok značky ŠKODA 2012 Rok značky ŠKODA 8 40 16 42 22 49 26 35 Obsah 2012 Rok značky ŠKODA Předmluva předsedy představenstva Prof. Dr. h.c. Winfrieda Vahlanda 4 Představenstvo 6 Třída sama pro sebe třetí generace zcela

Více

ŠKODA Výroční zpráva

ŠKODA Výroční zpráva 2013 ŠKODA Výroční zpráva ŠKODA AUTO a.s. Obsah 4 Úvodní slovo Zpráva představenstva 8 Profil skupiny ŠKODA AUTO 9 Správa a řízení 9 Zpráva dozorčí rady 10 Orgány společnosti ŠKODA AUTO 12 Prohlášení o

Více

TÜV SÜD Journal Česká republika

TÜV SÜD Journal Česká republika 3/2010 TÜV SÜD Journal Česká republika MSV 2010 - Představujeme nejlepší stroj na světě 4 Úsporná opatření ve veřejných budovách 9 Co vlastně ti solárníci dělají? 10-11 Posuzování funkční bezpečnosti 12-13

Více

Technologie ABB, které změnily svět

Technologie ABB, které změnily svět Technologie ABB, které změnily svět Technologie ABB, které změnily svět Za dlouhé roky své existence získala společnost ABB bohaté zkušenosti s inovacemi v oblasti technologií. ABB a její předchůdci, společnosti

Více

Tetra Pak Magazine AT.CZ.HU.SK 2/2011 Téma: Udržitelný rozvoj

Tetra Pak Magazine AT.CZ.HU.SK 2/2011 Téma: Udržitelný rozvoj Tetra Pak Magazine AT.CZ.HU.SK 2/2011 Téma: Udržitelný rozvoj 1 Obsah Udržitelný rozvoj 4 7 Tetra Pak Magazine AT. CZ. HU. SK. Editorial Vážení obchodní přátelé, není vůbec náhoda, že vydání časopisu.for

Více

Broušení je náš svět. S více než 150 stroji jsme připraveni na každou úlohu

Broušení je náš svět. S více než 150 stroji jsme připraveni na každou úlohu Broušení je náš svět S více než 150 stroji jsme připraveni na každou úlohu Obsah Broušení je náš svět.... 3 Inovace v každém stroji... 4 Globální síla... 6 Kvalita - faktor úspěchu... 8 LTA Lufttechnik...

Více

Marketingový mix společnosti DHL Marketing Mix of DHL

Marketingový mix společnosti DHL Marketing Mix of DHL MORAVSKÁ VYSOKÁ ŠKOLA OLOMOUC Ústav managementu a marketingu Ondřej Kastner Marketingový mix společnosti DHL Marketing Mix of DHL Bakalářská práce Vedoucí práce: Ing. Mgr. Renáta Pavlíčková, MBA Olomouc

Více

První část. vznik nového itt

První část. vznik nového itt První část vznik nového itt Výrobky společnost ITT na obalu Úvod 2 Automobilová brzdová destička Silný podmořský konektor pro vrtné plošiny Počátky 6 Čerpadlo s inteligentním čidlem pro zpracování chemických

Více

Udržitelný rozvoj. s materiály Isover

Udržitelný rozvoj. s materiály Isover Udržitelný rozvoj s materiály Isover obsah Slovo úvodem 3 Zaměření společnosti Saint-Gobain, strategie a cíle 3 Skupiny Saint-Gobain... 6 Principy, které nás spojují... 6 Saint-Gobain Construction Products

Více

ČEZINFO. Benefity pro firemní klienty ČEZ Zafixujte si cenu elektřiny Chytré sítě potřebují komunikovat

ČEZINFO. Benefity pro firemní klienty ČEZ Zafixujte si cenu elektřiny Chytré sítě potřebují komunikovat ODBORNÝ ENERGETICKÝ MAGAZÍN SKUPINY ČEZ ČÍSLO 22 PROSINEC 2012 Naši zákazníci se připravují na oživení vidíme to v naší nástrojárně, jejíž kapacita je naplněna na více než půl roku dopředu, říká Ladislav

Více

Slovo předsedy Představenstva... 5. Strategie a cíle společnosti... 6

Slovo předsedy Představenstva... 5. Strategie a cíle společnosti... 6 2013 VÝROČNÍ ZPRÁVA OBSAH Slovo předsedy Představenstva... 5 Strategie a cíle společnosti... 6 ÚDAJE O SPOLEČNOSTI Základní údaje o společnosti...7 Složení orgánů a managementu společnosti...9 Skupina

Více

Manuál hodnocení inovační výkonnosti

Manuál hodnocení inovační výkonnosti I v I I Projekt INOINFRA přispěje k rozvoji inovační infrastruktury VUT v Brně. Projekt s názvem INOINFRA je realizován na Fakultě podnikatelské VUT v Brně a jeho hlavním cílem je vytvořit podmínky k intenzivnější

Více

Městská nákladní doprava a logistika 1

Městská nákladní doprava a logistika 1 Městská nákladní doprava a logistika 1 K použití tohoto materiálu Cílem projektu PORTAL je urychlit rozšíření výsledků výzkumu EU v oblasti místní a regionální dopravy vytvořením nových vzdělávacích a

Více

V Londýně proběhl seminář o technologii VVER. VVER 2013: Zkušenosti a perspektivy po Fukušimě

V Londýně proběhl seminář o technologii VVER. VVER 2013: Zkušenosti a perspektivy po Fukušimě Měsíční zpravodaj Konsorcium MIR.1200 l listopad 2013 www.mir1200.cz ŠKODA JS MODERNIZUJE BELGICKÝ REAKTOR ŠKODA JS vyhrála v tendru na dodávku vnitřních komponent pro belgický výzkumný reaktor BR2. Vyrobí

Více

Aktuální téma: Evropské distribuční centrum ESAB str. 6-7

Aktuální téma: Evropské distribuční centrum ESAB str. 6-7 Delivering solutions. PRO PŘÍZNIVCE DB SCHENKER podzim - zima 2010 Aktuální téma: Evropské distribuční centrum ESAB str. 6-7 Rozhovor o nových trendech na trhu a službách pro zákazníky 4-5 Námořní přeprava

Více

Je Amerika po krizi stejně dravá, jako byla před ní? str. 18 25

Je Amerika po krizi stejně dravá, jako byla před ní? str. 18 25 NOVINKY 3 / 2011 Je Amerika po krizi stejně dravá, jako byla před ní? str. 18 25 Vítěz kybernetických válek má na prsou lvíčka str. 14 15 Dnešní Švédsko je neformální, ale vysoce profesionální str. 28

Více

2.3.3 Přilákání zahraničních investic... 30 3 Role místní vlády v klastrových iniciativách... 31 3.1 JAK ZAANGAŽOVAT SEKTOR MSP... 31 3.

2.3.3 Přilákání zahraničních investic... 30 3 Role místní vlády v klastrových iniciativách... 31 3.1 JAK ZAANGAŽOVAT SEKTOR MSP... 31 3. Průvodce klastrem 1 Obsah 1 Co jsou to klastry?... 5 1.1 HISTORIE KLASTRŮ... 6 1.2 DEFINICE KLASTRŮ... 6 1.2.1 Různé typy klastrů... 8 1.2.2 Michael Porter... 8 1.3 JAK KLASTRY FUNGUJÍ... 13 1.3.1 Rozvoj

Více

Společenská odpovědnost firmy Edolo Consult s.r.o.

Společenská odpovědnost firmy Edolo Consult s.r.o. Společenská odpovědnost firmy Edolo Consult s.r.o. aneb Naše praktické CSR Sepsáno: 1. 9. 2013 Obsah Úvodní slovo... 4 Účel tohoto dokumentu... 5 Popis struktury a vedení firmy... 6 Tým Edolo Consult s.r.o....

Více

Obrázek z titulky: Pohled na stavbu z chladicí věže, Adularya 2 ČKD MAGAZÍN

Obrázek z titulky: Pohled na stavbu z chladicí věže, Adularya 2 ČKD MAGAZÍN ČKD MAGAZÍN 1 Obrázek z titulky: Pohled na stavbu z chladicí věže, Adularya 04 05 09 13 18 21 22 2 ČKD MAGAZÍN OBSAH ČKD GROUP prodala společnost ČKD KOMPRESORY... Start dodávek do tureckého Yunus Emre

Více

VOLVO trucks Prezentace společnosti. RSP 20100060019. Czech. Printed in Sweden 06.12.

VOLVO trucks Prezentace společnosti. RSP 20100060019. Czech. Printed in Sweden 06.12. VOLVO trucks. driving progress VOLVO trucks Prezentace společnosti RSP 20100060019. Czech. Printed in Sweden 06.12. Za vším stojí lidé Každý den, každou minutu, dokonce i každou sekundu míří někde na

Více

THIMM Social Responsibility Trvalá udržitelnost a zodpovědné jednání

THIMM Social Responsibility Trvalá udržitelnost a zodpovědné jednání THIMM Social Responsibility Trvalá udržitelnost a zodpovědné jednání Lidé, myšlenky, řešení. THIMM Social Responsibility - TSR (Sociální odpovědnost THIMM) THIMM je odpovědný rodinný podnik, který chce

Více

STRATEGIE HOSPODÁŘSKÉHO RŮSTU STRATEGIE HOSPODÁŘSKÉHO RŮSTU ČESKÉ REPUBLIKY

STRATEGIE HOSPODÁŘSKÉHO RŮSTU STRATEGIE HOSPODÁŘSKÉHO RŮSTU ČESKÉ REPUBLIKY STRATEGIE HOSPODÁŘSKÉHO RŮSTU ČESKÉ REPUBLIKY OBSAH: Úvod...2 KAPITOLA 1 Česká republika v globalizovaném světě a Evropské unii...6 1.1 Šance pro Českou republiku...6 1.2 Hlavní cíl: Dosažení úrovně EU-25

Více

Projekt byl realizován v rámci Programme for transparent, anti-corruption and socially responsible behaviour of regional corporations kofinancovaného

Projekt byl realizován v rámci Programme for transparent, anti-corruption and socially responsible behaviour of regional corporations kofinancovaného Projekt byl realizován v rámci Programme for transparent, anti-corruption and socially responsible behaviour of regional corporations kofinancovaného z European Commission, DG - Justice, Freedom and Security

Více

AKTUALIZACE STÁTNÍ ENERGETICKÉ KONCEPCE ČESKÉ REPUBLIKY

AKTUALIZACE STÁTNÍ ENERGETICKÉ KONCEPCE ČESKÉ REPUBLIKY AKTUALIZACE STÁTNÍ ENERGETICKÉ KONCEPCE ČESKÉ REPUBLIKY Praha srpen 2012 Poslání a rámec Státní energetické koncepce Hlavním posláním Státní energetické koncepce (dále též SEK) je zajistit spolehlivou,

Více

AKTUALIZACE STÁTNÍ ENERGETICKÉ KONCEPCE ČESKÉ REPUBLIKY

AKTUALIZACE STÁTNÍ ENERGETICKÉ KONCEPCE ČESKÉ REPUBLIKY AKTUALIZACE STÁTNÍ ENERGETICKÉ KONCEPCE ČESKÉ REPUBLIKY Praha prosinec 2014 Obsah: 1 POSLÁNÍ A RÁMEC STÁTNÍ ENERGETICKÉ KONCEPCE... 4 2 METODIKA TVORBY A REALIZACE SEK... 7 3 SOUČASNÝ STAV ENERGETIKY ČR

Více

THINK! INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ PRO INTELIGENTNÍ SVĚT

THINK! INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ PRO INTELIGENTNÍ SVĚT THINK! KLIENTSKÝ MAGAZÍN IBM ČESKÁ REPUBLIKA 1/2009 KRIZI HENDRERCILIT PŘEŽIJÍ PRUŽNÍ A ODOLNÍ Rozhovor s Vladkem Šlezingrem KOMUNIKACE správy silnic DATABÁZE pro celou skupinu INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ PRO INTELIGENTNÍ

Více

Materiál od ing. Pinkasové

Materiál od ing. Pinkasové Obchodní logistika a provoz Materiál od ing. Pinkasové I. Pojetí logistiky a jeho vývoj Definice logistiky podle Evropské logistické asociace: " Organizace, plánování, řízení a výkon toků zboží vývojem

Více

Firma jde buď nahoru, anebo dolů. Je omyl si myslet, že lze udržet status quo. speciální příloha časopisu Technický týdeník Řezné nástroje a upínání

Firma jde buď nahoru, anebo dolů. Je omyl si myslet, že lze udržet status quo. speciální příloha časopisu Technický týdeník Řezné nástroje a upínání 21. 04. 2015 speciální příloha časopisu Technický týdeník Řezné nástroje a upínání 14/ Nový Dragonskin pro frézování Společnost WNT navazuje na úspěšnou řadu Dragonskin pro soustružení 16/ iscar v roce

Více

Zkroťte čas Nestíháte? Známe recepty, jak se stát pánem svého kalendáře

Zkroťte čas Nestíháte? Známe recepty, jak se stát pánem svého kalendáře Český výrobce modelů letadel zažil silné turbulence str. 28 číslo 9 l 8. 9. 2014 l 39 Kč l řízená distribuce l www.profit.cz l měsíčník vydavatelství Mladá fronta Měsíčník pro Zkroťte čas Nestíháte? Známe

Více

Zpráva o firemní odpovědnosti společnosti za rok 2008. ArcelorMittal Ostrava

Zpráva o firemní odpovědnosti společnosti za rok 2008. ArcelorMittal Ostrava Zpráva o firemní odpovědnosti společnosti za rok 2008 ArcelorMittal Ostrava Obchodní jméno: ArcelorMittal Ostrava a.s. Adresa: Ostrava, Kunčice, Vratimovská č.p. 689, PSČ 707 02 Česká republika IČ: 45193258

Více