Styčný úřad Olomouckého kraje, Česká republika v provincii Fujian, Čína.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Styčný úřad Olomouckého kraje, Česká republika v provincii Fujian, Čína."

Transkript

1 Styčný úřad Olomouckého kraje, Česká republika v provincii Fujian, Čína. Liaison Office of the Olomouc Region, Czech Republic, Fujian Province, China. S podporou Olomouckého kraje Připravil Roman Spáčil a James Wu Prosinec 2014

2 Obsah Úvod O společnosti Etapy projeku O projektu Obchodní tým Financování Obchodní případy Reference Kontakty Fotogalerie

3 Úvod Obchodní, cestovní, kulturní a přátelskou spolupráci zajišťuje firma, se sídlem a kanceláří přímo ve Fuzhou, provincii Fujian, která za podpory Olomouckého kraje bude poskytovat českým společnostem a výrobním závodům v Olomouckém regionu poradenství při vstupu a obchodování s Čínskou lidovou republikou. Celková rozloha provincie Fujian je více než km2, kde žije více než 37 mil. obyvatel. Hlavním městem této provincie je Fuzhou (kde se nachází kancelář) o rozloze cca km2, s počtem obyvatel převyšující výši 7 mil obyvatel. Tato kancelář slouží jako profesionální kontaktní místo v dané lokalitě, která poskytuje zdroje cených informací o místním trhu, společnostech a dále slouží jako aktivní zdroj obchodních kontaktů v dané provincii. Cílem je efektivní podpora podnikání v Olomouckém kraji při zavádění nových technologií, inovací, vědy a výzkumu, především však k podpoře malých a středních firem, které hledají příležitosti levnějších nákupů zboží či materiálů nebo naopak nové trhy pro své výrobky. V neposlední řadě jde také o rozvoj podnikání českých společností na cizích trzích formou zakázek, společných podniků, zahraničních partnerů, kapitálu, atd. a to pomocí vlastní sítě zahraničních poboček. Podnikatelská veřejnost může využít široké nabídky služeb k získání kvalifikovaných informací o daném trhu, až po zpracování nejlepšího řešení, tzv. firmě na míru, v souladu s celkovou strategií firmy, jejími cíli a finančními možnostmi. Kancelář slouží také jako podpora, příprava a pomoc při realizaci oficiálních návštěv z obou regionů a vzájemných přátelských výměnách. Dále pak pro rozvíjení obchodu, kultury a cestovního ruchu a vztahů mezi oběma regiony. Součástí pracovního Teamu je i rodilý občan Číny, který sice žije již cca 12 roků v České republice, ale který svými osobními vazbami v různých provinciích zajišťuje kompletní zázemí a potřebou orientaci v Číně.

4 O společnosti Projekt: Styčná kancelář Olomouckého kraje, Česká republika v provincii Fujian, Čína. (pro tento projekt je připravena nově vzniklá a účelová společnost) Centrála (sídlo): 3rd Fl. 127 West Wushan Road, Gulou District, Fuzhou, China Tel.: Fax: Vlastnická struktura společnosti: 50 % obchodní podíl pan Roman Spáčil 50 % obchodní podíl pan James Ruizhen Wu Transparentnost: každoroční výroční zprávy o samotné činnosti, včetně vyúčtování finančních prostředků z podpory Olomouckého kraje. Internetové stránky: aktuální informace, projekty, připravované obchodní případy, výsledky z jednání, fotodokumentace, každoroční výroční zpráva o činnosti, atd Cílem je naprostá transparentnost s vizí dlouhodobé spolupráce

5 Etapy projektu 1. Etapa: kancelář ve Fuzhou, provincie Fujian (již zrealizováno). Adresa: 3rd Fl. 127 West Wushan Road, Gulou District, Fuzhou, China Tel: Fax: Etapa: kancelář ve městě Xiamen, což je přístavní město při Tchajwanském průlivu v provincii Fujian. Jde o druhé největší město provincie Fujian. Kanceláře, kde jsou součástí i skladovací prostory, se nacházejí v zóně volného obchodu (již zrealizováno). Adresa: Unit 12A,11/F, Tower D.Xiamen Int 1 Shipping Center, No.97, Xiangyu Road, (The Bonded Zone), Morden Logistics Area, Xiamen, China Tel: Fax: Etapa: využití a navázání na dosavadní obchodní vazby v provincii Fujian a zakládání dalších poboček v různých provinciích v Číně. Tyto pobočky budou poskytovat přímo nebo přes místní partnery, běžné poradenské služby jako založení místních společností, zprostředkování obchodů a služeb, vyhledání zahraničních klientů, odběratelů, společníků a partnerů pro společné podniky, zakládání firem, registrace ochranné známky, spolupráce v kulturní oblasti, pomoc při realizaci oficiálních návštěv z obou regionů, atd.

6 O projektu Nabízené služby: Poradenství při vyhledávání a prověřování obchodních partnerů. Poradenství při registraci (založení, zastoupení) firmy. Poradenství v otázkách certifikace a standardizace. Poradenství v oblasti logistiky a celního odbavení. Dodání obchodních vzorků a propagačních materiálů. Poradenství v otázkách duševního vlastnictví, registrace ochranné známek a průmyslových vzorů. Zajištění a samotná účast na veletrzích. Pořádání podnikatelských misí. Alternativní způsoby uvedení na čínský trh s využitím internetových stránek. Překlady textů, obchodní smluv, technické a marketingové jazykové úpravy, atd.. Rozvíjení přátelských a obchodních vztahů mezi Olomouckým krajem a všemi provinciemi v Číně. Pomoc při realizaci oficiálních návštěv Olomouckého kraje a provinciemi v Číně.

7 O projektu Hlavní výhody: Bohaté zkušenosti členů týmu s mezinárodním obchodem. Obchodní kontakty a osobní vazby členů týmu v Číně. Dosavadní výsledky členů týmu (již zrealizované obchodní případy). Možnost zajištění exportního financování pro klienty. Přehledná vlastnická struktura. Přehledná finanční struktura a účelové vynakládaní zdrojů na vybudování a rozvoj poboček. Osobní vazby na vrcholné představitele různých provincií, včetně podpory ze strany Čínských firem a investorů. Znalost prostředí trhu z dosavadního působení jednoho z členů týmu. Rychlá reakce ze strany Číny na požadavky a dotazy ze strany českých firem. Osobní vazby při jednání v Číně se zastupiteli širokého spektra odvětví (obchodní, kulturní a společenské).

8 O projektu Česká republika Čínská lidová republika technologie investoři spotřební komodity investice export / import Styčná kancelář Olomouckého kraje, Česká republika v provincii Fujian, Čína. velkoobchodní řetězce export / import cestovní ruch kulturní záležitosti oficiální návštěvy cestovní ruch distribuční sítě Finanční podpora Olomoucký kraj Zajištění a jednání s dodavateli Koordinace expedice Vyhledávání nových obchodních partnerů Cestovní a kulturní záležitosti Atd.. Zajištění a jednání s odběrateli a určení vhodných výrobků pro export / import Možnost výhradního zastoupení od českých dodavatelů Tvorba cen marketing, atd.. Společný zájem / dlouhodobí obchod Atd.

9 Obchodní tým James Ruizhen Wu: Pan James pochází právě z provincie Fujian, kde od roku 1997 přijel do České republiky a kde od tohoto roku aktivně podniká a zabývá se obchodováním mezi Českou republikou a Čínou. Od roku 2009 je zakladatelem komory pro spolupráci s provincií Fujian, kde je prezidentem této komory. Má velmi dobré, až nadstandartní dlouhodobé vztahy s vrcholnými představiteli v provincii Fujian. Roman Spáčil: Osobní účast v Číně při jednání v provincii Fujian ve věci navázání partnerské spolupráce, kde samotným výstupem z jednání bylo písemné pověření této provincie. Zakladatel kanceláře ve Fuzhou v provincii Fujian a autor již několika zrealizovaných obchodních případů v Číně. Koordinátor projektů pro Olomoucký kraj. Oba členové obchodního týmu mají již předchozí obchodní zkušenosti s exportem a importem různého druhu zboží, existují v Číně již prověřené kontakty a partnerské pobočky. Navíc české společnosti mohou těžit s velikosti těchto trhů, jejich růstu a zájmu o české produkty a technologie.

10 Financování Pro vybudování dalších kanceláří a v těchto dnech na provoz kanceláře ve městě Fuzhou a ve městě Xiamen, sebou nese počáteční velmi vysoké finanční náklady, aby se mohl pokrýt kompletní rozsah nabízených služeb a tím i zaručit kvalitní a profesionální přístup k jednotlivým požadavkům. Potřebné finanční zdroje získané z Olomouckého kraje, budou použity účelově a efektivně na základě předloženého finančního rozpočtu společnosti : Styčný úřad vlády Olomouckého kraje z České republiky ve Fujian,Čína. Tyto finanční prostředky z Olomouckého kraje budou sloužit výhradně a pouze na pokrytí všech potřebných nákladů na provoz obou kanceláří. Nově vzniklá společnost Styčný úřad vlády Olomouckého kraje z České republiky ve Fujian,Čína bude do budoucna ziskovou společností, která bude poskytovat klientům (českým subjektům) poradenskou činnost na základě finanční odměny odpovídající tržním zvykům. Z tohoto důvodu se počítá i s tím, že do budoucna bude možné snížit podporu získanou od Olomouckého kraje, neboť provozní náklady budou moci již být kryté z výnosů společnosti. Cílem je, aby po vybudování obchodních sítí a poboček za finanční podpory Olomouckého kraje, se stala firma samostatnou, finančně nezávislou společností, která bude financována ze svých obchodních případů.

11 Obchodní případy Níže uvedené obchodní případy, které jsou již zrealizovány nebo jsou v konkrétním jednání: Vrtulníková činnost (společnost Heliwork CZ, s.r.o., probíhá výběrové řízení v Číně) - jde o činnosti týkající se: a) dodávky speciálně upravených vrtulníků pro civilní účely b) hasební a evakuační činnosti, včetně kontroly vysokého a velmi vysokého napětí c) rychlá letecká záchranná činnost a výcvik pilotů Dodávky vinných produktů dovoz několika vzorků různých odrůd vín do provincie Fujian. Kvalitní česká kojenecká voda (Horský pramen) již expedované zboží do Číny, které se již prodává v Pekingu a jedná se o dalším rozšíření prodeje do ostatních měst a provincií. Podepsaný kontrakt na 15 let. Unikátní technologie několik čínských provincií potvrdilo poptávku po unikátních technologiích a know-how od českých firem. Solární střešní tašky v tuto chvíli se jedná s Čínskou stranou o přímém zastoupení v ČR, pro distribuci prodeje střešních solárních tašek. Komodity zde se na nás již obrací několik českých firem, výrobců a distributorů o možnou spolupráci v oblasti zahraničního obchodu. Jedná se např.: pivo, trvanlivé mléko, těstoviny, rostlinný olej, víno, keramika, káva, atd. Slunečnicový olej již expedované zboží. První kontejner do distribučních sítí, zatím pouze jako vzorky pro distributory. Keramika ve fázi jednání o cenové nabídce a samotných produktech. V Číně je velmi vážný zájem o ruční a kvalitní keramiku z České republiky s dlouholetou tradicí.

12 Reference Spokojení klienti a partneři, se kterými nyní probíhá spolupráce (případně konkrétní jednání o spolupráci v Číně): Heliwork International s.r.o.: helikoptéry (www.heliwork.eu) Horský pramen - vody (www.horskypramen.cz) Henri café kvalitní káva (www.henri.cz) Shandong Fangxing Building Materials Co., Ltd. výrobce střešní tašek (www.fangxingroofing.com)

13 Kontakty James Ruizhen Wu Kancelář Fuzhou: Kancelář Xiamen: Adresa: 3rd Fl. 127 West Wushan Road, Gulou District, Fuzhou, China Tel: Tel: Fax: Fax: Mob. (ČR): Mob. (Čína): Adresa: Unit 12A,11/F, Tower D.Xiamen Int 1 Shipping Center, No.97, Xiangyu Road, (The Bonded Zone), Morden Logistics Area, Xiamen, China Roman SPÁČIL Kancelář Fuzhou: Kancelář Xiamen: Adresa: 3rd Fl. 127 West Wushan Road, Gulou District, Fuzhou, China Tel: Tel: Fax: Fax: Mob. (ČR): Mob. (Čína): Adresa: Unit 12A,11/F, Tower D.Xiamen Int 1 Shipping Center, No.97, Xiangyu Road, (The Bonded Zone), Morden Logistics Area, Xiamen, China

14 Fotogalerie

15 Fotogalerie

16 Fotogalerie

17 Fotogalerie

A 5-1 ROZVOJ AKTIVIT NA PODPORU ZAPOJENÍ ČESKÝCH TÝMŮ V MEZINÁRODNÍCH PROGRAMECH VÝZKUMU A VÝVOJE. Závěrečná zpráva

A 5-1 ROZVOJ AKTIVIT NA PODPORU ZAPOJENÍ ČESKÝCH TÝMŮ V MEZINÁRODNÍCH PROGRAMECH VÝZKUMU A VÝVOJE. Závěrečná zpráva A 5-1 ROZVOJ AKTIVIT NA PODPORU ZAPOJENÍ ČESKÝCH TÝMŮ V MEZINÁRODNÍCH PROGRAMECH VÝZKUMU A VÝVOJE Závěrečná zpráva 30. listopadu 2010 Tato zpráva byla vypracována v rámci veřejné zakázky Úřadu vlády Analýzy

Více

Export do Číny. manuál pro exportéry Zastupitelský úřad ČR v Pekingu 2012. Jan Hebnar Barbora Kocourková Lucie Marková

Export do Číny. manuál pro exportéry Zastupitelský úřad ČR v Pekingu 2012. Jan Hebnar Barbora Kocourková Lucie Marková Export do Číny manuál pro exportéry Zastupitelský úřad ČR v Pekingu 2012 Jan Hebnar Barbora Kocourková Lucie Marková Vážení kolegové, budoucnost podnikání s čínskými subjekty je v exportu. Hospodářský

Více

Export do Ruské Federace. manuál pro exportéry Zastupitelský úřad ČR v Moskvě 2012. Jan Krs Jiří Pytlíček

Export do Ruské Federace. manuál pro exportéry Zastupitelský úřad ČR v Moskvě 2012. Jan Krs Jiří Pytlíček Export do Ruské Federace manuál pro exportéry Zastupitelský úřad ČR v Moskvě 2012 Jan Krs Jiří Pytlíček Vážení kolegové, budoucnost podnikání s ruskými subjekty je v exportu. Hospodářský prostor čítající

Více

MALÉ A STŘEDNÍ PODNIKÁNÍ A JEHO INSTITUCIONÁLNÍ PODPORA ZE STRAN VEŘEJNOPRÁVNÍCH, ZÁJMOVÝCH A PROFESNÍCH ORGANIZACÍ

MALÉ A STŘEDNÍ PODNIKÁNÍ A JEHO INSTITUCIONÁLNÍ PODPORA ZE STRAN VEŘEJNOPRÁVNÍCH, ZÁJMOVÝCH A PROFESNÍCH ORGANIZACÍ Slezská univerzita v Opavě Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné MALÉ A STŘEDNÍ PODNIKÁNÍ A JEHO INSTITUCIONÁLNÍ PODPORA ZE STRAN VEŘEJNOPRÁVNÍCH, ZÁJMOVÝCH A PROFESNÍCH ORGANIZACÍ Metodická příručka

Více

Podpora obchodní spolupráce, pomoc při vyhledávání partnerů, včetně mezinárodního řízení projektů

Podpora obchodní spolupráce, pomoc při vyhledávání partnerů, včetně mezinárodního řízení projektů BUSINESS SUPPORT PROGRAME SME EXCELLENCE Učební pomůcka: Podpora obchodní spolupráce, pomoc při vyhledávání partnerů, včetně mezinárodního řízení projektů OBSAH I. PODPORA OBCHODNÍ SPOLUPRÁCE: CO, KDY

Více

Dobrá praxe ve VTP. garant: Ing. Jiří Herinek, regionální projektový manažer

Dobrá praxe ve VTP. garant: Ing. Jiří Herinek, regionální projektový manažer Dobrá praxe ve VTP příručka zpracovaná v rámci projektu SPolupráce, INovace, NETworking vědeckotechnických parků a vysokých škol, č. CZ 1.07/2.4.00/17.0094 garant: Ing. Jiří Herinek, regionální projektový

Více

Newsletter Enterprise Europe Network v ČR

Newsletter Enterprise Europe Network v ČR Newsletter Enterprise Europe Network v ČR číslo 1 - duben 2011 Vydává Technologické centrum AV ČR Co jsme pro Vás připravili: Informace a zajímavosti Vážení čtenáři, rádi bychom Vám představili další číslo

Více

Zpracování vstupů pro implementaci konceptu TIM. Studie v rámci realizace projektu MSB INNOCAT

Zpracování vstupů pro implementaci konceptu TIM. Studie v rámci realizace projektu MSB INNOCAT Zpracování vstupů pro implementaci konceptu TIM Studie v rámci realizace projektu MSB INNOCAT Autor studie: Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání, o. p. s. Externí zpracovatel: AgEnDa o.s.

Více

Příloha 1 SEZNAM ROZVOJOVÝCH PROJEKTŮ RIS KRAJE VYSOČINA NA LÉTA 2013-2020

Příloha 1 SEZNAM ROZVOJOVÝCH PROJEKTŮ RIS KRAJE VYSOČINA NA LÉTA 2013-2020 Příloha 1 SEZNAM ROZVOJOVÝCH PROJEKTŮ RIS KRAJE VYSOČINA NA LÉTA 2013-2020 1. Přehled projektů Prioritní oblast A Inovační infrastruktura a transfer technologií Specifický cíl A1 Zřízení kontaktních míst

Více

malým a středním podnikům při rozvoji jejich podnikání a vstupu na trhy třetích zemí

malým a středním podnikům při rozvoji jejich podnikání a vstupu na trhy třetích zemí Podpora Evropské unie malým a středním podnikům při rozvoji jejich podnikání a vstupu na trhy třetích zemí Stručný průvodce 2012 2013 Publikace vznikla za spolupráce Odboru informování o evropských záležitostech

Více

Uplatnûní ãesk ch firem v SRN po vstupu âr do EU

Uplatnûní ãesk ch firem v SRN po vstupu âr do EU Uplatnûní ãesk ch firem v SRN po vstupu âr do EU Euro Info Centrum PlzeÀ Uplatnění českých firem v SRN po vstupu ČR do EU Pro Euro Info Centrum Plzeň zpracovali JUDr. Bohumír Molnár,CSc. Ing. Petr Král

Více

Koncepce rozvoje malého a středního podnikání na období 2007 2013

Koncepce rozvoje malého a středního podnikání na období 2007 2013 Koncepce rozvoje malého a středního podnikání na období 2007 2013 duben 2006 Obsah 2 1. Úvod 3 2. Výsledky realizace Koncepce podpory malého a středního 3 podnikání v letech 2005-2006 2.1 Výsledky realizace

Více

ODDĚLENÍ POLITIKY MSP, FINANČNÍCH NÁSTROJŮ A MALOOBCHODU ZPRÁVA O VÝVOJI MALÉHO A STŘEDNÍHO PODNIKÁNÍ A JEHO PODPOŘE V ROCE 2013

ODDĚLENÍ POLITIKY MSP, FINANČNÍCH NÁSTROJŮ A MALOOBCHODU ZPRÁVA O VÝVOJI MALÉHO A STŘEDNÍHO PODNIKÁNÍ A JEHO PODPOŘE V ROCE 2013 ODDĚLENÍ POLITIKY MSP, FINANČNÍCH NÁSTROJŮ A MALOOBCHODU ZPRÁVA O VÝVOJI MALÉHO A STŘEDNÍHO PODNIKÁNÍ A JEHO PODPOŘE V ROCE 2013 2014 ODDĚLENÍ POLITIKY MSP, FINANČNÍCH NÁSTROJŮ A MALOOBCHODU ODBOR INOVAČNÍHO

Více

Finanční nástroje podpory regionálního rozvoje pro účely politiky soudržnosti

Finanční nástroje podpory regionálního rozvoje pro účely politiky soudržnosti Finanční nástroje podpory regionálního rozvoje pro účely politiky soudržnosti Leden 2006-1 - Tato studie, zpracovaná společností CopiRisco CZ, a.s. na základě výsledku výběrového řízení Ministerstva pro

Více

VELETRH KOMUNITÁRNÍCH PROGRAMŮ 2014

VELETRH KOMUNITÁRNÍCH PROGRAMŮ 2014 VELETRH KOMUNITÁRNÍCH PROGRAMŮ 2014 PROGRAMOVÉ OBDOBÍ 2014 2020 Ústí nad Labem 2014 & b a c EU? b a c EU? A B C A B C? EU? EU? b a c A B C A B C A B b a c A B A B C OBSAH Veletrh komunitárních programů

Více

PŘEDVÍDÁNÍ KVALIFIKAČNÍCH POTŘEB TRHU PRÁCE. Národní observatoř zaměstnanosti a vzdělávání

PŘEDVÍDÁNÍ KVALIFIKAČNÍCH POTŘEB TRHU PRÁCE. Národní observatoř zaměstnanosti a vzdělávání PŘEDVÍDÁNÍ KVALIFIKAČNÍCH POTŘEB TRHU PRÁCE Národní observatoř zaměstnanosti a vzdělávání Kolektiv autorů Národní observatoř zaměstnanosti a vzdělávání NVF Ing. Věra Czesaná, CSc. odborná editace Ing.

Více

PROGRAM SOCIÁLNÍHO A EKONOMICKÉHO ROZVOJE REGIONU STRAKONICKA

PROGRAM SOCIÁLNÍHO A EKONOMICKÉHO ROZVOJE REGIONU STRAKONICKA PROGRAM SOCIÁLNÍHO A EKONOMICKÉHO ROZVOJE REGIONU Zadavatel : Sdružení obcí okresu Strakonice (finančně podpořeno MMR ČR v rámci Programu obnovy venkova) Zpracoval : ing. Jan Přikryl, CSc. PROODOS Praha

Více

INformační zpravodaj Technologického inovačního centra Zlín. 5 / 07 (červen 2007)

INformační zpravodaj Technologického inovačního centra Zlín. 5 / 07 (červen 2007) > Třetí klastr v regionu založen > 7RP: konzultace s firmou PERA > Mezinárodní transfer technologií > Seminář OPTIMICONu > Další nájemníci PIC > Nástroje podpory pro začínající MSP > Úvěrové a záruční

Více

KONCEPCE JEDNOTNÉ PREZENTACE ČESKÉ REPUBLIKY

KONCEPCE JEDNOTNÉ PREZENTACE ČESKÉ REPUBLIKY KONCEPCE JEDNOTNÉ PREZENTACE ČESKÉ REPUBLIKY Obsah I. Úvod II. Výchozí stav a) organizace činnosti ústředních a ostatních orgánů státní správy b) forma a obsah aktivit orgánů státní správy c) činnost zahraničních

Více

Strategie rozvoje Moravskoslezského kraje na léta 2009 2020

Strategie rozvoje Moravskoslezského kraje na léta 2009 2020 Strategie rozvoje Moravskoslezského kraje na léta 2009 2020 aktualizace 2012 OBSAH 1. ÚVOD... 3 1.1 Definice a účel zpracování... 3 1.2 Struktura strategie... 4 1.3 Organizace a postup zpracování strategie...

Více

1 MARKETING 1.1 RŮZNÉ POJETÍ MARKETINGU A JEHO VÝZNAM

1 MARKETING 1.1 RŮZNÉ POJETÍ MARKETINGU A JEHO VÝZNAM 1 MARKETING V dnešní ekonomice se řada firem snaží chovat nejen tržně, ale i pružně se přizpůsobit danému trhu, na němž pozorně analyzují situaci, zjišťují své možnosti a snaží se jich využít ve svůj prospěch.

Více

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ BAKALÁŘSKÁ PRÁCE. Marketingový plán firmy Laktos, a. s. Marketing plan of company Laktos, a. s.

ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ BAKALÁŘSKÁ PRÁCE. Marketingový plán firmy Laktos, a. s. Marketing plan of company Laktos, a. s. ZÁPADOČESKÁ UNIVERZITA V PLZNI FAKULTA EKONOMICKÁ BAKALÁŘSKÁ PRÁCE Marketingový plán firmy Laktos, a. s. Marketing plan of company Laktos, a. s. Jana Prošková Plzeň 2012 Prohlášení Prohlašuji, že jsem

Více

Podnikejte efektivně v realitní oblasti s naší realitní kanceláří

Podnikejte efektivně v realitní oblasti s naší realitní kanceláří Podnikejte efektivně v realitní oblasti s naší realitní kanceláří Brožura franšizing Obsah brožury Profil společnosti Historie společnosti 4 Současné postavení a zahraniční expanze 5 Členstvi v organizacich

Více

1 obsah # CZECHTRADE VÝROČNÍ ZPRÁVA ČESKÁ AGENTURA NA PODPORU OBCHODU OBSAH VÝROČNÍ ZPRÁVY CZECHTRADE / 2004 1 SLOVO MINISTRA

1 obsah # CZECHTRADE VÝROČNÍ ZPRÁVA ČESKÁ AGENTURA NA PODPORU OBCHODU OBSAH VÝROČNÍ ZPRÁVY CZECHTRADE / 2004 1 SLOVO MINISTRA 1 obsah # VÝROČNÍ ZPRÁVA 2004 CZECHTRADE ČESKÁ AGENTURA NA PODPORU OBCHODU SLOVO MINISTRA SLOVO GENERÁLNÍ ŘEDITELKY CZECHTRADE / VAŠE AGENTURA SYSTÉM ŘÍZENÍ KVALITY VÝZNAMNÉ UDÁLOSTI V CZECHTRADE VÝSLEDKY

Více

Výzkum stavu drobného, malého a středního podnikání na venkově

Výzkum stavu drobného, malého a středního podnikání na venkově Výzkum stavu drobného, malého a středního podnikání na venkově Tomáš Svoboda Obsah 1. Úvod... 3 2. Metodika výzkumu... 4 2.1. Cíle a předmět výzkum... 4 2.2. Definování hypotéz... 5 3. Analýza stávajících

Více

Předběžný harmonogram výzev pro OP PIK na rok 2015

Předběžný harmonogram výzev pro OP PIK na rok 2015 Předběžný harmonogram výzev pro OP PIK na rok 2015 Identifikace specifického cíle Prioritní osa Specifický cíl PO 1 SC 1.1 Inovace PO 1 SC 1.1 Potenciál PO 1 SC 1.1 Aplikace PO 1 SC 1.2 Program podpory

Více

32 vzdělávacích akcí s 525 účastníky

32 vzdělávacích akcí s 525 účastníky 27 firem a 5 pracovišť UP v pronájmu na 95 % dostupné plochy 395 konzultačních hodin klientům 42 poptávek po měření a výzkumu 17 zpracovaných žádostí o dotaci pro klienty 8 zaměstnanců 47 dnů na školení

Více

Financování sociálních podniků - externí zdroje financování dostupné v ČR

Financování sociálních podniků - externí zdroje financování dostupné v ČR Financování sociálních podniků - externí zdroje financování dostupné v ČR Zpracováno pro Novou ekonomiku, o.p.s. v rámci projektu Tematická síť pro rozvoj sociální ekonomiky pracovní skupina Finance Zpracoval

Více

Podpora exportu priorita hospodářské a zahraniční politiky ČR

Podpora exportu priorita hospodářské a zahraniční politiky ČR Podpora exportu priorita hospodářské a zahraniční politiky ČR Hospodářská politika každého státu je především limitována objektivními zdrojovými možnostmi a vnitrostátní i zahraniční hospodářskou situací.

Více

Expertíza Roadmap. Březen 2010. Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj

Expertíza Roadmap. Březen 2010. Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj Expertíza Roadmap Březen 2010 Spolufinancováno Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj Autor studie Jihočeská agentura pro podporu inovačního podnikání, o. p. s. Externí zpracovatel Regio

Více