GRUNDFOS CENÍK Vodní hospodáøství. Platný od Ceny jsou uvedeny v EUR a bez DPH

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "GRUNDFOS CENÍK 2013. Vodní hospodáøství. Platný od 1. 1. 2013 Ceny jsou uvedeny v EUR a bez DPH"

Transkript

1 GRUNDFOS CENÍK 2013 Vodní hospodáøství Platný od Ceny jsou uvedeny v EUR a bez DPH

2 Ceník Grundfos 2013 Část Vodní hospodářství Instrukce k používání ceníku 2013: 1. Elektronický ceník Grundfos 2013 ve formátu PDF se skládá ze souhrnného ceníku a ze 4 dílčích ceníků (všechny ceníky v PDF jsou v podobě shodné s tištěným ceníkem): Vytápění - chlazení - větrání Průmysl Dávkování Vodní hospodářství 2. Každý dílčí ceník obsahuje výrobkové skupiny čerpadel a příslušenství, které náleží do dané oblasti aplikace (např. ceník Vodní hospodářství obsahuje čerpadla SQ, SQE, atd.) 3. Obsah daného dílčího ceníku (např. Vodní hospodářství) zobrazíte kliknutím na "Záložky" v levé části obrazovky (pokud již nejsou zobrazeny, viz ilustrace níže) 4. Kliknutím na příslušný řádek Obsahu najdete začátek dané výrobk. skupiny (např. Hydro MPC) 5. Určitý výrobek lze v daném dílčím ceníku nalézt rovněž pomocí "Úpravy - Hledat" (resp. pomocí CTRL+F) zadáním celého resp. části objednacího čísla nebo názvu výrobku Kromě tohoto ceníku, který právě používáte, jsou k dispozici ceníky v Excel: CZ Velkoobchodní ceník pro import (obj., název, cena v, rabat., EAN, celní sazebník, hmotnost, náhrada) CZ ceník Grundfos 2013 pro smluvního partnera ve formátu Excel, který obsahuje : Velkoobchodní ceník pro import Ceník 2013 a marže v Kč (přepočet pro daný kurz a rabaty) CZ ceník Grundfos 2013 pro zákazníka smluvního partnera ve formátu Excel, který obsahuje : Ceník 2013 a marže v Kč (přepočet pro daný kurz a rabaty) Vyhledávání (zadáním celého resp. části objednacího čísla nebo názvu výrobku) Nabídka pro vašeho zákazníka Velkoobchodní ceník pro import Ceny v tomto ceníku jsou uvedeny v, bez DPH. Firma Grundfos si vyhrazuje právo kdykoli provést úpravu cen. Současně si vyhrazuje právo na ukončení prodejů některého z výrobků, případně změnu produktů. Jednotlivé výrobky jsou řazeny do cenových skupin A, A1, B, B1, C, C1, D1,, K, N, P, PD, S a Z a jejich označení je uvedeno u jednotlivých výrobků. Skupiny A1, B1 a C1 obsahují energeticky úsporná, elektronicky regulovaná čerpadla. Ceník obsahuje informace o standardních dodacích lhůtách. Aktuální seznam výrobků dodatelných z našich centrálních skladů (cca čerpadel a příslušenství) naleznete v Grundfos Extranet. Další informace a technickou podporu ochotně poskytnou pracovníci fy Grundfos pro kontaktní údaje klikněte zde.

3 3 Národní cena kvality České republiky Společnost Grundfos s.r.o. získala v programu Národní cena kvality České republiky (NCK CR) hlavní ocenění v nejvyšší kategorii, nazvané Excelentní firmy. Ocenění společnost převzala na slavnostním večeru 27. listopadu 2012 ve Španělském sálu Pražského hradu. O cenu se letos ucházelo více než 40 společností. Národní cena kvality ČR je nejprestižnější ocenění, které může organizace v ČR získat. Národní cena kvality ČR je založena na důsledném a objektivním ověřování efektivnosti a kvalitě všech činností organizace a na jejich hodnocení, zejména z pohledu uspokojování požadavků zákazníka a dosahování trvale udržitelné ekonomické úspěšnosti. Národní cena kvality ČR je založena na modelu excelence EFQM, který je osvědčeným nástrojem užívaným dlouhodobě úspěšnými firmami na celém světě. Nov ové výrobky v ceníku 2013 OBĚHOVÁ ČERPADLA MAGNA3 / OVLADAČ GRUNDFOS GO Nová otáčkově regulovaná oběhová čerpadla MAGNA3, rozšiřující stávající řadu MAGNA, představují svou energetickou účinností, unikátními funkcemi a rozsahem výkonů špičku na trhu: Nejnižší hodnoty koeficientu energetické účinnosti EEI 0,20 v dané kategorii na trhu (Směrnice EuP/ErP požaduje od EEI 0,27) Unikátní funkce AUTOADAPT vedoucí objektivně k největším úsporám el. energie Inovativní unikátní funkce FLOWADAPT umožňující nahradit vyvažovací ventily v soustavě Rozšířený teplotní rozsah -10 C až +110 C Celkově 150 různých velikostí (včetně zdvojených čerpadel a cirkulačních čerpadel v provedení N) Snadnější a rychlejší instalace Pohodlné a intuitivní ovládaní pomocí displeje na čerpadle nebo pomocí dálkového ovladače Grundfos GO, který lze nainstalovat na iphone, ipod, ipad nebo na chytré telefony se systémem Android NOVÝ MODEL ALPHA2 Nová otáčkově regulovaná oběhová čerpadla ALPHA2 pro menší soustavy představují svou energetickou účinností špičku na trhu: Nejnižší hodnoty koeficientu energetické účinnosti EEI 0,20 na trhu (u velikosti je EEI 0,15; Směrnice EuP/ErP požaduje od EEI 0,27) Unikátní funkce AUTOADAPT vedoucí objektivně k největším úsporám el. energie Kromě indikace el. příkonu ve wattech nově i údaj o průtoku Nově určeno i pro klimatizaci Tepelně-izolační kryty součástí dodávky DÁVKOVACÍ ČERPADLA SMART DIGITAL Dávkovací čerpadla SMART Digital splňují požadavky na spolehlivé, úsporné a precizní dávkování při optimálním poměru cena/výkon. Nová verze DDE-PR s rozšířenými možnostmi hlášení statusu Možnost připojení na síť Profibus Hlava čerpadla volitelně z korozivzdorné oceli

4 4 NOVÉ MODELY PŘEČERPÁVACÍ PÁVACÍ STANICE MULTILIFT Celkově 8 modelů pro spolehlivé odvádění odpadních vod z jedno- a vícegeneračních RD i velkých objektů. Dvě zcela nové verze MOG a MDG s mělnicím zařízením Unikátní plynule výškově nastavitelný (pomocí otočné příruby) výstup Bezkontaktní řízení od hladiny pomocí piezoelektrického snímače Nové řešení vnitřku sběrné nádrže k eliminaci vytváření usazenin Zdokonalené řízení PŘEČEPÁVACÍ STANICE SOLOLIFT2 Zdokonalená řada 5 modelů (nahrazují původní řadu SOLOLIFT+) pokrývající potřeby odvádění odpadních vod zejména z RD (WC, umyvadla, sprchy, myčky, pračky, atd.) s mnoha unikátními vlastnostmi, usnadňujícími zejména případný servis Profesionání mělnicí zařízení Výměna motoru/čerpadla bez nutné demontáže vlastní stanice Možnost odblokování pomocí šroubováku, možnost použití akuvrtačky k zajištění provozu při výpadku el. proudu STANICE CONLIFT PRO PŘEČERPÁVÁNÍ KONDENZÁTU Nové 3 modely Conlift 1, 2 a 2 ph+ (nahrazují původní modely conlift a Conlift L) pro spolehlivé odvádění kondenzátu Conlift 1 a 2 nahrazují původní modely Conlift L a Conlift (conlift 2 navíc s poruchovou signalizací) Nový model Conlift 2 ph+ s neutralizační jednotkou pro neutralizaci zvlášť kyselého kondenzátu KALOVÁ ČERPADLA SE/SL S OBĚŽNÝM KOLEM S-TUBE S Nová čerpadla SE a SL s oběžným kolem S-tube poskytují vyšší účinnosti a odpovídají požadavkům na moderní kalová čerpadla. Vysoká hydraulická účinnost Velká průchodnost 75 až 160 mm Motory účinnostní třídy IE3 (požadavek Směrnice EuP/ErP od ) Jednoduchá instalace a servis ČERPADLA S AXIÁLNÍM SÁNÍM NK(G)(E) (E)/NB(G) /NB(G)(E) (E) Čerpadla s axiálním sáním NK(G) a NB(G) pro oblast TZB i průmyslové aplikace splňují nejnáročnější požadavky. Modely v provedení litina i korozivzdorná ocel pro výkony až do 2000 m 3 /h Provedení E - čerpadla s elektronickou regulací Široká nabídka jednoduchých i dvojitých ucpávek pro různé kapaliny Verze pro specifické aplikace (horkovodní aplikace, agresivní kapaliny, monitorování ložisek, ATEX atd.) Motory účinnostní třídy IE3 (požadavek Směrnice EuP/ErP od )

5 5 Standardní dodací lhůty Vodní hospodářství Standardní dodací lhůty (v pracovních dnech) čerpadel Grundfos ve standardním provedení uvedených v tomto ceníku Strana ceníku SQ, SQE 4 až 10 (SQ), 10 až 20 (SQE) 12 SP 10 až SP Chladicí pláště 20 až SP-NE, MP1 10 až 20 (MP1), 20 až 30 (SP-NE) 40 SB 10 až SPO 10 až CMBE, MQ, JP, Hydrojet, RMQ 4 až 10; 10 až 20 (RMQ) 44 HYDROMONO CR 10 až HydroMulti-E 20 až HYDRO MPC 20 až CR až CR až 6 69 CRI, CRN 10 až 20 (do velikosti 20), 20 až 30 (od velikosti 32) 72 HS 30 a více 82 Control MPC 20 až CUE 20 až Sololift2, Liftaway, Conlift1/2/2pH+ 4 až 10 (Sololift2, Conlift), 10 až 20 (Liftaway) 91 Multilift 10 až Unilift CC, Multibox 4 až Unilift KP 4 až Unilift AP 12 4 až Unilift AP 35(B), 50(B) 4 až DPK, DWK 20 až DW 10 až SEG 4 až DP, EF do 2.6 kw 10 až SE1, SEV do 11 kw 20 až SL, SLV do 2.6 kw 20 až SL1, SLV do 11 kw 20 až SL, SE 9-30 kw 20 až S 20 až AMD, AMG, AFG 20 až Příslušenství LC(D) 20 až PUST 20 až PEHD 20 až Pomona 20 až Smart Digital 10 až DME 10 až Příslušenství dávkování 10 až Pozn.: 1. Položky označené v excelovém ceníku ve sloupci SKLAD EU " * " jsou výrobky dostupné do 4 pracovních dnů od objednání 2. Aktuální dostupnost jednotlivých položek je možné prověřit v nástroji GRUNDFOS EXTRANET, list "Dostupnost"

6 6 Záruční podmínky Obecně se záruční podmínky řídí Občanským zákoníkem. Prodejce odpovídá za jakost, kompletnost, funkci a provedení prodaného výrobku. Záruční doba za výrobek je u čerpadel a řídicích regulačních prvků (systémů) Grundfos po dobu 24 měsíců od data prodeje čerpadla, nejdéle však do 30 měsíců od data výroby. Mokroběžná oběhová a cirkulační čerpadla mají záruku prodlouženou na 36 měsíců od data prodeje, ne však déle než 42 měsíců od data výroby. U čerpadel ALPHA A LPHA2 (mimo ALPHA2L) a COMFORT BA/BXA PM poskytuje společnost Grundfos záruku 60 měsíců od data prodeje, ne však déle než 66 měsíců od data výroby. U tlakových nádob výrobce GWS LTD., které se používají u vodáren Hydrojet a Vodárens odárenských setů, poskytuje společnosti Grundfos záruku 60 měsíců od data výroby tlakové nádoby. Datum výroby se určuje dle výrobního čísla, které je uvedeno na štítku čerpadla nebo výrobku. Výrobní musí být zaznačeno v záručním listě nebo v dokladu tento list nahrazujícím. Záruku v této délce poskytuje společnost Grundfos spol. s r.o. Olomouc. Nároky z vad nad rámec této záruky je nutno uplatňovat a požadovat u prodejce. Uvedená doba záruky se nevztahuje na opotřebitelné díly. V případě uplatnění reklamace ve stanovené záruční lhůtě bude tato uznána a provedena bezúplatná oprava jen za předpokladu, že : bude předložen řádně vyplněný záruční list nebo doklad tento list nahrazující s udáním data prodeje, potvrzením prodejce o prodeji, montážní firmy, která prováděla montáž připojení čerpadla nebo zařízení a odborné elektromontážní firmy, která prováděla připojení na elektrorozvodnou síť (toto neplatí pro výrobky s kabelem ukončeným zástrčkou) výrobek nebyl násilně mechanicky poškozen, nebyly provedeny žádné úpravy, opravy nebo neoprávněné manipulace výrobek byl odborně instalován, připojen a provozován dle platných provozně-montážních a bezpečnostních předpisů a norem výrobek byl použit pro účel daný provozně-montážními předpisy výrobce výrobek byl zajištěn proti přetížení Výrobce neodpovídá za škody a vícenáklady související s uplatněním záruky.

7 7 Základní ceny sevisních služeb Běžný pozáruční servis Popis Cena za hodinu práce servisního technika - mechanika na dílně 25,00 S Cena za hodinu práce servisního technika - mechanika s výjezdem 35,00 S Cena za hodinu práce specialisty elektro 40,00 S Cena za čas strávený na cestě (neplatí pro řidiče) 20,00 S Cena za ujetý kilometr 0,80 S Zjištění závady / stavu čerpadla bez provedení opravy 15,00 S Příplatky Popis Za práci v soboru a v noci ( h) plus 50% S Za práci v neděli a ve svátek plus 100% S Ověření výkonu čerpadel Motor do kw včetně 1,1 CZC ,00 S 3 CZC ,00 S 7,5 CZC ,00 S 15 CZC ,00 S 22 CZC ,00 S 30 CZC ,00 S Vystavení protokolu s Q-H křivkou a naměřenými údaji Popis Vystavení protokolu s Q-H křivkou a naměřenými údaji CZC ,00 S

8 8 GRUNDFOS VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY (VOP) PRO ROK Všeobecné podmínky 1.1. Tyto Všeobecné obchodní podmínky (dále jen VOP) jsou platné pro všechny kupní smlouvy uzavřené s prodávajícím t.j. firmou Grundfos s. r. o., ať už písemnou formou, na základě objednávky nebo dodatkem. S těmito VOP je kupující seznámen při podpisu první kupní smlouvy, přičemž VOP jsou zároveň uvedené na webové stránce prodávajícího. Uzavřením každé kupní smlouvy se tyto VOP stávají její součástí, kupující přijímá jejich znění (písemnou formou, objednávkou, dodatkem) a jejich obsah či platnost není dotčena existencí případných všeobecných nákupních podmínek kupujícího - aplikace těchto je, pokud je písemně firma Grundfos neuzná, vyloučena Kupující souhlasí, že pro vymezení smluvních stran, předmětu smlouvy a samotnou platnost postačují údaje uvedené v Objednávce nebo Dodacím listu a pro vymezení podmínek plnění smlouvy a ceny postačují tyto VOP, Ceníky Grundfos a ustanovení Obchodního zákoníku, pokud nebylo písemně dopředu dohodnuto jinak Kupující bere na vědomí, že prodávající není povinný zkoumat organizační schéma kupujícího a považuje ve smyslu 16 Obchodního zákoníku každého zaměstnance kupujícího, který objednal nebo potvrdil převzetí zboží, za jeho zplnomocněného zástupce Prodávající neodpovídá za žádné škody, či prodlení dodávek a nároků z nich plynoucích způsobené vyšší mocí t. j. zejména neobvyklými povětrnostními podmínkami, neobvyklými dopravními problémy, stávkami a pod., t.j. stavy, jejichž průběh nemohl prodávající svou činností účinně ovlivnit Při překročení dodací lhůty prodávajícím je kupující oprávněn požádat prodávajícího do 2 týdnů o prohlášení, zda prodávající odstoupí od smlouvy nebo ji bude plnit v dodatečné lhůtě. Pokud se prodávající k této žádosti nevyjádří, je kupující oprávněn odstoupit od smlouvy Důsledky jakýchkoliv změn v dodávkách provedené na žádost kupujícího jdou k jeho tíži, zejména potom zvýšení ceny, prodloužení termínu dodávky a pod Nabídky připravené obchodně - technickými pracovníky prodávajícího jsou nezávazné. Technická prohlášení obchodnětechnických pracovníků prodávajícího se pro prodávajícího stávají platným jen po jejich písemném potvrzení. 2. Dodací podmínky 2.1. Prodávající se zavazuje řádně splnit tuto smlouvu ve sjednaném rozsahu předmětu plnění a ve sjednané dodací lhůtě (době plnění). Dodržení doby plnění je závislé od řádné a včasné součinnosti kupujícího. Při nesplnění povinnosti součinnosti (opožděná žádost o dodání, odepření zboží, atd.) se dodací lhůta automaticky prodlužuje. V této době je kupující povinen dodávku zboží přijmout. Pokud toto kupující nesplní je prodávající zplnomocněn odstoupit od ještě nesplněné části smlouvy o dodávce nebo požadovat náhradu škody. Dodací lhůta se prodlužuje v případě, že bez zavinění prodávajícího nastanou okolnosti, které způsobí, že zboží nemůže být dodáno ve správné lhůtě a to o dobu, po kterou takovéto okolnosti trvají. skladovací náklady. Ve smlouvě může být ujednáno i plnění u kupujícího Nebezpečí škody na zboží přechází na kupujícího okamžikem splnění dodávky zboží kupujícímu, pokud není uvedeno ve smlouvě jinak Je-li sjednáno odeslání zboží prodávajícím, je povinnost dodat zboží splněna předáním zboží prvnímu dopravci ve sjednaném místě předání, případně bez určení místa předání k přepravě pro kupujícího do místa určení dle přepravních dispozic v kupní smlouvě a to podle obvyklých zvyklostí a na účet kupujícího. Okamžikem tohoto předání prvnímu dopravci k přepravě pro kupujícího přechází nebezpečí škody na zboží na kupujícího. Prodávající avizuje odeslání zboží. Kupující je povinen předat prodávajícímu ve své objednávce dopravní dispozice. V případě, že kupující nedá žádné odesílací dispozice, zvolí prodávající způsob dopravy sám, podle svého zvážení a s ohledem na ekonomičnost dopravy Kupující je povinný v objednávce prodávajícímu uvést dopravní dispozice (kdo zabezpečuje dopravu, přesnou dodací adresu firma, ulice, město, PSČ, kontaktní osoba, telefon). V případě, že kupující neposkytne žádané informace, zvolí prodávající způsob dopravy sám, podle svého uvážení a s ohledem na fin. náročnost dopravy V případě vyzvednutí zboží kupujícím ve skladě Olomouc je prodávající oprávněn účtovat a kupující povinen zaplatit manipulační poplatek za osobní odběr ze skladu ve výši 4 EUR za každou jednotlivou takto dodávanou objednávku V případě objednávky zboží kupujícím v hodnotě nižší než 300,- EUR v ceníkových cenách bez DPH bude prodávající oprávněný účtovat (fakturovat) a kupující povinný zaplatit manipulační poplatek za malou objednávku ve výši 9,- EUR V případě objednávky náhradních dílů kupujícím v hodnotě nižší než 200,- EUR v ceníkových cenách bez DPH bude prodávající oprávněný účtovat (fakturovat) a kupující povinný zaplatit manipulační poplatek za malou objednávku ve výši 9,- EUR V případě zaslání zboží na místo určení na území České republiky v hodnotě nižší než 1 600,- EUR v ceníkových cenách bez DPH hradí kupující přepravní náklady. Výše uvedené platí za podmínky zaslání zboží v hodnotě nižší než 1 600,- EUR v ceníkových cenách bez DPH na jedno místo a v jednom termínu, přičemž každé místo a každý termín je samostatnou dodávkou na požádání zákazníka, jestli není dohodnuto jinak Pro převzetí zboží kupujícím se sjednává postup dle 451 obchodního zákoníku, dále jen OBZ. Při přebírání zásilky kupující dbá následujících pokynů: Věnuje mimořádnou pozornost vnějšku balení a kompletnosti dodávky. 1. Balení, tzn. povrchu kartonu, ochranné pásce a veškerým, i drobným porušením a trhlinám, obzvláště pak průrazům kartonu a deformacím rohu balíku. Tyto příznaky mohou znamenat neopatrné zacházení s balíkem během přepravy a tím i možný vznik škody na zboží uvnitř balení. 2. kompletnost dodávky - každý nákladový kus doprovází jeho dodací list a dodací list kompletní dodávky. Pokud kupující narazí při kontrole na jakýkoli zmíněný či podobný ukazatel toho, že došlo k neoprávněnému vniknutí do zásilky, či možnému poškození, či ztrátě během přepravy, zaznamená tuto skutečnost do přepravního listu nebo sepíše reklamační protokol, eventuálně sepíše záznam o stavu, v jakém byl balík doručen a o případných dalších poškozeních. Tímto jednáním kupující zajistí snazší řešení případné pozdější reklamace a minimalizujete vznik možných škod Sjednává se, že prodávající splní svůj závazek dodat zboží dle této smlouvy jeho odevzdáním kupujícímu. Součástí odevzdání zboží kupujícímu je dodací list. Odevzdání zboží kupujícímu se rozumí předání zboží kupujícímu v místě plnění, kterým je sídlo prodávajícího nebo v případě odeslání zboží místo předání zboží prvnímu dopravci k přepravě pro kupujícího. Pokud kupující do 15. dnů od data vystavení faktury neodebere zboží z důvodů, Způsob přepravy, ložení, přepravní dispozice: které nejsou na straně prodávajícího, je tímto dnem dodání splněno, na kupujícího přechází nebezpečí škody na zboží a prodávající je oprávněn zboží uskladnit na náklady kupujícího. O této skutečnosti bez prodlení vyrozumí kupujícího a sdělí mu 1 / 3 - strany se dohodly, že povinnost označit zboží ve smyslu 413 OBZ je splněna vyplněním přepravních a dodacích listin, které provázejí zboží

9 9 GRUNDFOS VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY (VOP) PRO ROK zboží bude zabaleno (opatřeno pro přepravu) způsobem obvyklým v obchodním styku pro přepravu sjednaného zboží a to v středoevropských povětrnostních podmínkách. Balení nad tento rámec hradí kupující zvlášť' (speciální obaly, kontejnery atd.) - prodávající prohlašuje, že plní veškeré zákonné povinnosti stanovené pro nakládání s odpady Zpětné vzetí materiálu z našich dodávek je vyloučeno. Pokud nebylo předem dohodnuto jinak Vady dodávky je kupující povinen písemně oznámit prodávajícímu ve lhůtě a postupem dle OBZ, včetně uplatnění nároků z vad s tím, že vady množství mohou být reklamovány do 2 dnů od obdržení zásilky a vady skryté do 6-ti měsíců od obdržení zboží. Při přebírání zásilky kupující dbá následujících pokynů: Věnuje mimořádnou pozornost vnějšku balení a kompletnosti dodávky. 1. Balení, tzn. povrchu kartonu, ochranné pásce a veškerým, i drobným porušením a trhlinám, obzvláště pak průrazům kartonu a deformacím rohu balíku. Tyto příznaky mohou znamenat neopatrné zacházení s balíkem během přepravy a tím i možný vznik škody na zboží uvnitř balení. 2. kompletnost dodávky - každý nákladový kus doprovází jeho dodací list a dodací list kompletní dodávky. Pokud kupující narazí při kontrole na jakýkoli zmíněný či podobný ukazatel toho, že došlo k neoprávněnému vniknutí do zásilky, či možnému poškození, či ztrátě během přepravy, zaznamená tuto skutečnost do přepravního listu nebo sepíše reklamační protokol, eventuálně sepíše záznam o stavu, v jakém byl balík doručen a o případných dalších poškozeních. Tímto jednáním kupující zajistí snazší řešení případné pozdější reklamace a minimalizujete vznik možných škod Drobné, nepodstatné vady nemají za následek odklad povinnosti uhradit kupní cenu. Prodávající dodá zboží v kvalitě obvyklé u firmy Grundfos Prodávající přejímá záruku za jakost prodávaného zboží v délce sjednané záruční doby. Záruční doba je stanovena v záručním listě nebo faktuře. Záruční list se vydává pro účely prodeje dle Občanského zákoníku a faktura se zárukou se vydává pro účely prodeje dle Obchodního zákoníku. Záruka zaniká vedle důvodu uvedených v OBZ zejména dále: - je-li dodané zboží skladováno, instalováno, nebo používáno v rozporu s technickými podmínkami, příp. doporučeními prodávajícího, účelem použití zboží a dále při neodborné instalaci, či manipulaci - v případě zásahů, oprav, úprav, demontáží, resp. obdobnou činností, prováděnou neodbornou osobou, jsou-li některé díly zboží vyměněny za cizí bez vědomí prodávajícího. V případě výskytu vad má kupující právo pouze na opravu, nebo výměnu dílů uznaných Autorizovaným servisním partnerem, nebo pověřeným zástupcem prodávajícího. Bezplatně mohou být vyměněny pouze díly, u nichž je vada zaviněná konstrukčními nebo výrobními závadami výrobce. Na výměnu celého zboží má kupující právo pouze v případě, že Autorizovaný servisní partner, nebo pověřený zástupce prodávajícího uzná zařízení neopravitelné. Prodávající neodpovídá za jiné škody vzniklé v souvislosti s vadami výrobku (např. ušlý zisk a pod.). O způsobu vyřízení reklamace rozhoduje prodávající. Prodávající si vyhrazuje právo modifikovat část, nebo celou dodávku tak, aby vyhověl garančním podmínkám případně si vyhrazuje právo na výměnu dodaného zboží, považuje-li tento způsob za vhodnější. 2 / 3 Výměna nebo oprava dílů prodlužuje záruční dobu. Jestliže kupující nemůže zboží pro jeho vadu užívat, dochází k zastavení záruční doby. Záruční doba se přeruší a pokračuje až poté, co prodávající vady zboží odstraní. O dobu, která byla potřebná pro odstranění vad a po kterou nemohl kupující zboží používat se záruční doba prodlužuje V případě, že kupující zboží odmítne, či bud' částečně nebo jiným způsobem znemožní prodávajícímu splnit kupní smlouvu, uhradí prodávajícímu smluvní pokutu ve výši 25% z ceny každého neodebraného kusu. Prodávající může odstoupit od smlouvy v případě, že kupující nesplní některou z povinností stanovenou v Rámcových obchodních smlouvách (dále jen ROS), ostatních kupních smlouvách nebo těchto Všeobecných obchodních podmínkách Prodávající je vázán svým návrhem kupní smlouvy do uplynutí 30 dnů od jeho odeslání (odevzdání kupujícímu). Pokud v této lhůtě prodávající neobdrží písemný souhlas kupujícího s návrhem, projeveným platným potvrzením této smlouvy, smlouva nevznikne. Toto se netýká velkoobchodních partnerů, kteří mají s prodávajícím podepsány ROS a ostatní smlouvy s taxativně stanovenou dobou platnosti Prodávající si vyhrazuje právo dílčích dodávek Prodávající si vyhrazuje dodat zboží v pozměněném konstrukčním, případně dílenském provedení proti objednanému, pokud takovéto změny nemají funkční vliv na účel použití zboží Kupující nesmí provádět jakékoliv změny ani úpravy na dodaném zboží, ani je označovat jinak než je provedeno ve výrobním závodě. Nesmí je ani označovat značkami, které mohou vyvolat zdání, že se jedná o jiný výrobek než dodaný. 3. Ceny a platební podmínky 3.1. Veškeré ceny se tvoří dohodou smluvních stran v procesu formování kupní smlouvy, vycházející z platných Ceníkových cen prodávajícího Veškeré cenové nabídky prodávajícího se uvádí v EUR cenách. EUR měna je měnou řídící pro všechny nabídky a CZK měna na nabídkách má pouze informativní charakter. Veškeré přepočty měny na jinou než EUR se provádí oficiálním denním kurzem ČNB platným ke dni nabídky Veškerá fakturace je prováděna v měně EUR, pokud nebyla s prodávajícím předem dohodnuta fakturace v jiné měně. V případě fakturace v jiné měně než je EUR, je tato přepočítána oficiálním denním kurzem ČNB platným v den přijetí objednávky Ceny jsou stanoveny bez daní, poplatků, pojištění a dopravy, které budou účtovány zvláště, zpravidla v dodavatelské faktuře, pokud se smluvní strany nedohodnou jinak Ceny dodaného zboží jsou splatné způsobem a v době uvedené v kupní smlouvě. Nemá-li smlouva takovéto ujednání, jsou ceny splatné na základě dodavatelské faktury prodávajícího dle data splatnosti faktury, které je na ní uvedeno, a to na účet prodávajícího, který je určen ve faktuře. Zboží se považuje za zaplacené teprve dnem, v kterém může prodávající s částkou disponovat Veškeré dodávky budou účtovány dodavatelskými fakturami, jejichž obsah určí prodávající Při nezaplacení předchozí dodávky má prodávající právo pozastavit plnění dalších dodávek, aniž by se na něj vztahovaly jakékoliv sankce a následky stanovené zákonem nebo smlouvou pro opožděné plnění dodávek. Dále je prodávající oprávněn dodat pozastavené či následující dodávky pouze proti platbě v hotovosti předem, odstoupit od smlouvy po stanovení přiměřené dodatečné lhůty nebo požadovat náhradu škody vzniklé prodávajícímu nesplněním závazků kupujícím.

10 10 GRUNDFOS VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY (VOP) PRO ROK Platba směnkou, šekem, nebo jiným způsobem než převodem na účet prodávajícího je možná jen po výslovném souhlasu prodávajícího. Příslušný závazek se považuje za splněný teprve okamžikem, kdy je odpovídající částka připsána na účet prodávajícího. Náklady eskontu a jiné náklady nese kupující a jsou splatné okamžitě Uplatnění reklamace nezakládá právo kupujícího pozastavit platbu dodávek Platby, které obdrží prodávající se započítávají nejprve na nejblíže splatný dluh kupujícího a teprve poté na účel uvedený v platebních dokumentech K přijímání inkasa plateb je oprávněn pouze jednatel prodávajícího nebo osoba jím zmocněná Smluvní strany si sjednávají smluvní pokuty pro případ prodlení se splněním peněžitých závazků kupujícího ve výši 0,05% z dlužné částky denně za každý den prodlení do 30 dnů a ve výši 0,5 % denně z dlužné částky při prodlení nad 30 dnů. Vedle všech smluvních pokut tj. i těch sjednaných v konkrétních kupních či rámcových smlouvách lze navíc uplatnit i náhradu škody a to i v rozsahu převyšujícím smluvní pokuty, přičemž na škodu se smluvní pokuty (vzniklé, vyúčtované i zaplacené) nezapočítávají Započet plateb na splnění závazku zaplatit kupní cenu je možné, pokud ke dni splatnosti daňového dokladu existují vzájemné pohledávky a závazky prodávajícího a kupujícího. Kupující si může započítat jen své splatné pohledávky, které byly předem uznané prodávajícím, nebo právoplatným rozhodnutím soudu; jinak zápočet kupujícím není dovolený. 4. Další ujednání 4.1. Dodané zboží zůstává vlastnictvím prodávajícího až do okamžiku zaplacení celé kupní ceny (výhrada vlastnictví) Kupující je oprávněn nakládat se zbožím podléhajícím výhradně vlastnictví jen pro svou potřebu. Nesmí je dále prodat, převést nebo dát do zástavy třetímu subjektu, pokud nebude přenesená tato stejná, nijak nezměněná, výhrada převodu vlastnického práva až po úplné zaplacení zboží také na jeho zákazníky (třetí osoby). Vlastnictví prodávajícího nezaniká ani při úpravě, či zpracování zboží dodaného s výhradou vlastnictví. V případě úpravy, či zpracování a spojení zboží s jiným zbožím, které nepatří prodávajícímu, náleží mu takto vzniklý podíl na nově vytvořené věci v poměru hodnoty dodaného zboží k ostatnímu zboží v době zpracování a vzájemného spojení těchto zboží. Pokud kupující získá výhradní vlastnické právo k takto vytvořené nové věci, bude pro prodávajícího bezúplatně spravovat jeho zboží (díl) až do přechodu vlastnického práva. Stanovení výše podílu přísluší prodávajícímu Podpisem každé dílčí kupní smlouvy postupuje kupující bezplatně prodávajícímu veškeré pohledávky plynoucí z případného dalšího prodeje, či převodu zboží podléhajícího výhradě vlastnictví, a to se vším příslušenstvím pohledávek. Kupující je povinen informovat své dlužníky neprodleně o postoupení pohledávek a současně neprodleně zaslat prodávajícímu veškeré doklady o těchto skutečnostech a poskytnout mu úplné informace tak, aby mohl své pohledávky řádně uplatnit a vymáhat. Současně je kupující povinen vydat prodávajícímu neprodleně veškeré zboží s výhradou vlastnictví, které se u něj nachází. Závazky kupujícího z kupní smlouvy, včetně úhrady ceny, tímto nejsou dotknuté Veškeré údaje o váze, rozměrech, technických charakteristikách, cenách, parametrech a dalších vlastnostech výrobků uvedených v katalozích, prospektech, zápisech, reklamačních článcích, cenících a pod., mají informativní charakter. Tato data jsou závazná pouze tehdy, jsou-li obsažena v kupní smlouvě Prodávající je a zůstává výhradním vlastníkem všech výkresů, modelů a veškeré dokumentace, se kterou se mohl kupující seznámit v průběhu realizace smlouvy, případně, kterou obdržel. Tyto údaje může použít pouze kupující a to výhradně v souvislosti s realizací kupních smluv. Tato dokumentace je důvěrné povahy a nesmí být publikována, kopírována ani předávána třetí straně bez předchozího výslovného souhlasu prodávajícího. Současně je kupující povinen zachovávat mlčenlivost o všech skutečnostech, se kterými se seznámí v průběhu spolupráce s prodávajícím s výjimkou těch, které prodávající ke zveřejnění určí Neplnění ujednání kupních smluv nebo těchto Všeobecných obchodních podmínek zakládá právo prodávajícímu okamžitě odstoupit od smlouvy. Dnem okamžitého odstoupení se stávají splatné veškeré závazky kupujícího, zejména i závazky finanční. Účinky okamžitého odstoupení nastávají dnem jeho doručení poštou, faxem, em nebo osobním předáním kupujícímu Osoby podepisující každou dílčí kupní či jinou smlouvu svým podpisem potvrzují, že mají jednatelské oprávnění (zmocnění) k takovémuto úkonu a berou na vědomí, že ponesou veškeré následky zejména škody, ukáže-li se toto prohlášení nepravdivé. Zodpovědnost kupujícího z uzavřené kupní smlouvy tímto není dotknutá Ostatní otázky touto smlouvou neřešené se řídí OBZ Ustanovení ROS, ostatních kupních smluv, dílčích a rámcových kupních smluv mají přednost před těmito Všeobecnými obchodními podmínkami, pokud příslušné skutečnosti upravují jinak Případné nepoužití některých ustanovení Všeobecných obchodních podmínek nemá za následek, že jiná ustanovení by neměla být či nejsou použita Jako místo příslušného soudu se sjednává Olomouc. Každá ze stran však může žalovat druhou stranu v místě jejího sídla. Rozhodným právem je právo České republiky s výjimkou ustanovení o smlouvách o mezinárodní koupi zboží (CISG) Ustanovení všech smluv i těchto Všeobecných obchodních podmínek mají přednost před ustanoveními zákonnými s výjimkou těch, které mají kogentní povahu. Olomouc, prosinec / 3

11 11 Základní ceny obalových materiálů Obalový materiál dodávaný se zbožím Popis Paleta EUR 00I255 3,00 Paletová ohrádka Grundfos 00ID6325 3,00

12 3" ponorná čerpadla SQ 1 / SQE 1 / SQ 2 / SQE 2 SQ 1, SQ 1-N, SQE 1, SQE 1-N (1x V, 1,5 m kabel) Přípojka čerpadla Rp 1¼ motoru Výkon SQ 1-35 MS 3 0, ,70 B SQ 1-35 N MS 3 - NE 0, ,80 B SQE 1-35 MSE 3 0, ,50 B1 SQE 1-35 N MSE 3 NE 0, ,50 B1 SQ 1-50 MS 3 0, ,80 B SQ 1-50 N MS 3 - NE 0, ,70 B SQE 1-50 MSE 3 0, ,60 B1 SQE 1-50 N MSE 3 NE 0, ,80 B1 SQ 1-65 MS 3 0, ,20 B SQ 1-65 N MS 3 - NE 0, ,30 B SQE 1-65 MSE 3 0, ,00 B1 SQE 1-65 N MSE 3 NE 0, ,70 B1 SQ 1-80 MS 3 1, ,40 B SQ 1-80 N MS 3 - NE 1, ,60 B SQE 1-80 MSE 3 1, ,60 B1 SQE 1-80 N MSE 3 NE 1, ,70 B1 SQ 1-95 MS 3 1, ,20 B SQ 1-95 N MS 3 - NE 1, ,60 B SQE 1-95 MSE 3 1, ,40 B1 SQE 1-95 N MSE 3 NE 1, ,10 B1 SQ MS 3 1, ,90 B SQ N MS 3 - NE 1, ,50 B SQE MSE 3 1, ,70 B1 SQE N MSE 3 NE 1, ,60 B1 SQ MS 3 1, ,90 B SQ N MS 3 - NE 1, ,50 B SQE MSE 3 1, ,40 B1 SQE N MSE 3 NE 1, ,40 B1 SQ MS 3 1, ,90 B SQ N MS 3 - NE 1, ,90 B SQE MSE 3 1, ,10 B1 SQE N MSE 3 NE 1, ,60 B1 SQ MS 3 1, ,70 B SQ N MS 3 - NE 1, ,70 B SQE MSE 3 1, ,90 B1 SQE N MSE 3 NE 1, ,00 B1 SQ 2, SQ 2-N, SQE 2, SQE 2-N (1x V, 1,5 m kabel) Přípojka čerpadla Rp 1¼ motoru Výkon SQ 2-35 MS 3 0, ,80 B SQ 2-35 N MS 3 - NE 0, ,20 B SQE 2-35 MSE 3 0, ,80 B1 SQE 2-35 N MSE 3 NE 0, ,40 B1 SQ2-55 MS 3 0, ,50 B SQ 2-55 N MS 3 - NE 0, ,70 B SQE 2-55 MSE 3 0, ,30 B1 SQE 2-55 N MSE 3 NE 0, ,90 B1 SQ 2-70 MS 3 1, ,20 B SQ 2-70 N MS 3 - NE 1, ,00 B SQE 2-70 MSE 3 1, ,70 B1 SQE 2-70 N MSE 3 NE 1, ,90 B1 SQ 2-85 MS 3 1, ,10 B SQ 2-85 N MS 3 - NE 1, ,20 B SQE 2-85 MSE 3 1, ,60 B1 SQE 2-85 N MSE 3 NE 1, ,40 B1 SQ MS 3 1, ,40 B SQ N MS 3 - NE 1, ,10 B SQE MSE 3 1, ,90 B1 SQE N MSE 3 NE 1, ,40 B1 SQ MS 3 1, ,50 B SQ N MS 3 - NE 1, ,60 B SQE MSE 3 1, ,70 B1 SQE N MSE 3 NE 1, ,20 B1 Platnost od: SQ, SQE, SQE NE 12

13 3" ponorná čerpadla SQ 3 / SQE 3 / SQ 5 / SQE 5 SQ 3, SQ 3-N, SQE 3, SQE 3-N (1x V, 1,5 m kabel) Přípojka čerpadla Rp 1¼ motoru Výkon SQ 3-30 MS 3 0, ,70 B SQ 3-30 N MS 3 - NE 0, ,40 B SQE 3-30 MSE 3 0, ,80 B1 SQE 3-30 N MSE 3 NE 0, ,00 B1 SQ 3-40 MS 3 0, ,50 B SQ 3-40 N MS 3 - NE 0, ,20 B SQE 3-40 MSE 3 0, ,50 B1 SQE 3-40 N MSE 3 NE 0, ,00 B1 SQ 3-55 MS 3 1, ,20 B SQ 3-55 N MS 3 - NE 1, ,00 B SQE 3-55 MSE 3 1, ,70 B1 SQE 3-55 N MSE 3 NE 1, ,90 B1 SQ 3-65 MS 3 1, ,10 B SQ 3-65 N MS 3 - NE 1, ,20 B SQE 3-65 MSE 3 1, ,60 B1 SQE 3-65 N MSE 3 NE 1, ,30 B1 SQ 3-80 MS 3 1, ,40 B SQ 3-80 N MS 3 - NE 1, ,10 B SQE 3-80 MSE 3 1, ,90 B1 SQE 3-80 N MSE 3 NE 1, ,40 B1 SQ 3-95 MS 3 1, ,50 B SQ 3-95 N MS 3 - NE 1, ,60 B SQE 3-95 MSE 3 1, ,70 B1 SQE 3-95 N MSE 3 NE 1, ,60 B1 SQ MS 3 1, ,20 B SQ N MS 3 - NE 1, ,50 B SQE MSE 3 1, ,40 B1 SQE N MSE 3 NE 1, ,90 B1 SQ 5, SQ 5-N, SQE 5, SQE 5-N (1x V, 1,5 m kabel) Přípojka čerpadla Rp 1½ motoru Výkon SQ 5-15 MS 3 0, ,10 B SQ 5-15 N MS 3 - NE 0, ,80 B SQE 5-15 MSE 3 0, ,80 B1 SQE 5-15 N MSE 3 NE 0, ,00 B1 SQ 5-25 MS 3 0, ,00 B SQ 5-25 N MS 3 - NE 0, ,80 B SQE 5-25 MSE 3 0, ,80 B1 SQE 5-25 N MSE 3 NE 0, ,40 B1 SQ 5-35 MS 3 1, ,20 B SQE 5-35 MSE 3 1, ,70 B1 SQ 5-35N MS 3 - N 1, ,00 B SQE 5-35 N MSE 3 NE 1, ,50 B1 SQ 5-50 MS 3 1, ,10 B SQ 5-50 N MS 3 - NE 1, ,20 B SQE 5-50 MSE 3 1, ,60 B1 SQE 5-50N MSE 3 NE 1, ,10 B1 SQ 5-60 MS 3 1, ,50 B SQ 5-60 N MS 3 - NE 1, ,60 B SQE 5-60 MSE 3 1, ,70 B1 SQE 5-60 N MSE 3 NE 1, ,60 B1 SQ 5-70 MS 3 1, ,20 B SQ 5-70 N MS 3 - NE 1, ,50 B SQE 5-70 MSE 3 1, ,40 B1 SQE 5-70 N MSE 3 NE 1, ,90 B1 Platnost od: SQ, SQE, SQE NE 13

14 3" ponorná čerpadla SQ 7 / SQE 7 / komplety SQ 7, SQ 7-N, SQE 7, SQE 7-N (1x V, 1,5 m kabel) Přípojka čerpadla Rp 1½ motoru Výkon SQ 7-15 MS 3 0, ,70 B SQ 7-15 N MS 3 - NE 0, ,70 B SQE 7-15 MSE 3 0, ,80 B1 SQE 7-15 N MSE 3 NE 0, ,40 B1 SQ 7-30 MS 3 1, ,20 B SQ 7-30 N MS 3 - NE 1, ,60 B SQE 7-30 MSE 3 1, ,40 B1 SQE 7-30 N MSE 3 NE 1, ,30 B1 SQ 7-40 MS 3 1, ,90 B SQE 7-40 MS 3 - NE 1, ,90 B SQ 7-40 N MSE 3 1, ,10 B1 SQE 7-40 N MSE 3 NE 1, ,50 B1 Komplet pro udržování konstantního tlaku vč. čerpadla sestávající z: ponorného čerpadla SQE s plochým ponorným kabelem 3 X 1,5 mm ², s 20 kabelovými úchytkami k upevnění kabelu na výtlačné potrubí. Membránová tlaková nádoba 8 l / 10, s tlakovým snímačem 0-6 barů s 2 m kabelu, kulový kohout 3/4" s vyprazdňováním a manometr 0-10 barů, řídicí jednotka CU 301 Délka kabelu [m] SQE ,60 B1 SQE ,00 B1 SQE ,50 B1 SQE ,40 B1 SQE ,70 B1 SQE ,10 B1 SQE ,00 B1 SQE ,90 B1 Komplet pro udržování konstantního tlaku bez čerpadla Sestávající z řídicí jednotky CU 301, membránové tlaková nádoby 8 litrů s tlakovým snímačem 0-6 barů s 2 m kabelu, Všechna SQE kulového ventilu 3/4" s vyprazdňováním, manometru 0-10 bar, úchytkek k upevnění kabelu na výtlačné potrubí ,80 P (20 ks) Všechna SQ membránové tlaková nádoby 19 litrů, Pressure manager PM1, manometru 0-6 bar, T kusu k instalaci manometru ,00 P SQ s pevnou kabelovou délkou, s volným koncem kabelu Provedení SQ 1-65 s 30 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,80 B SQ 1-80 s 30 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,40 B SQ 1-80 s 50 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,20 B SQ s 70 m ponorného plochého kabelu 3 X 2,5 mm², kompletn ě propojeno ,80 B SQ 2-35 s 15 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,00 B SQ 2-55 s 10 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,60 B SQ 2-55 s 15 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,60 B SQ 2-55 s 30 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,40 B SQ 2-55 s 60 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,60 B SQ 2-70 s 30 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,50 B SQ 2-70 s 60 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,20 B SQ 2-70 s 80 m ponorného plochého kabelu 3 X 2,5 mm², kompletn ě propojeno ,10 B SQ 2-85 s 40 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,10 B SQ 2-85 s 80 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,30 B SQ 3-40 s 15 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,60 B SQ 3-40 s 30 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,30 B SQ 3-55 s 15 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,10 B SQ 3-55 s 30 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,20 B SQ 3-65 s 30 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,00 B SQ 3-65 s 40 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,10 B SQ 3-80 s 30 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,30 B SQ 3-80 s 50 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,50 B SQ 3-95 s 70 m ponorného plochého kabelu 3 X 2,5 mm², kompletn ě propojeno ,80 B SQ s 80 m ponorného plochého kabelu 3 X 4 mm², kompletn ě propojeno ,30 B SQ 5-35 s 15 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,10 B SQ 5-50 s 15 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,20 B SQ 5-50 s 30 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,00 B SQ 5-60 s 30 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,40 B SQ 5-70 s 30 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,10 B SQ 7-40 s 15 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,80 B Platnost od: SQ, SQE, SQE NE 14

15 3" ponorná čerpadla SQE SQE s pevnou kabelovou délkou, s volným koncem kabelu Provedení SQE 2-55 s 40 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,30 B1 SQE 2-85 s 60 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,50 B1 SQE s 80 m ponorného plochého kabelu 3 X 2,5 mm², kompletn ě propojeno ,90 B1 SQE 3-65 s 20 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,40 B1 SQE 3-65 s 40 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,20 B1 SQE 5-50 s 40 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,50 B1 SQE 5-70 s 40 m ponorného plochého kabelu 3 X 1,5 mm², kompletn ě propojeno ,20 B1 SQE 1 NE - SQE 7 NE z chromniklové oceli bez motorového kabelu, potřebné kabelové sady viz příslušenství motoru Výkon 3x400 VY (přímé) Přípojka čerpadla Rp 1¼ SQE 2-35 NE MSE 3- NE 0, ,30 B1 SQE 2-50 NE MSE 3- NE 0, ,50 B1 SQE 2-65 NE MSE 3- NE 1, ,50 B1 SQE 2-75 NE MSE 3- NE 1, ,30 B1 SQE 2-90 NE MSE 3- NE 1, ,20 B1 SQE NE MSE 3- NE 1, ,20 B1 SQE NE MSE 3- NE 1, ,40 B1 Přípojka čerpadla Rp 1½ SQE 5-15 NE MSE 3- NE 0, ,00 B1 SQE 5-25 NE MSE 3- NE 0, ,00 B1 SQE 5-35 NE MSE 3- NE 1, ,50 B1 SQE 5-45 NE MSE 3- NE 1, ,30 B1 SQE 5-55 NE MSE 3- NE 1, ,20 B1 SQE 5-65 NE MSE 3- NE 1, ,40 B1 Motorový kabel není součástí výrobku (objednacího čísla). V tělese čerpadla je zpětný ventil. Tento je možno v případě potřeby odstranit bez demontáže čerpadla. Ochrana motoru, ochrana proti zvýšení teploty a havarijní ochrana proti běhu nasucho jen ve spojení s úplnou ochranou motoru CU 300. Doporučujeme použití ponorné elektrody. Platnost od: SQ, SQE, SQE NE 15

16 3" ponorná čerpadla Příslušenství SQ/SQE Řídicí jednotky CU ,90 P CU ,70 P Tlakový snímač Popis Grundfos Nerez ocel, měřicí rozsah 0-6 barů, výstupní signál: 4-20 ma ,70 P K nastavení SQE je potřeba CU 300 nebo CU 301 s tlak. čidlem 0-6 bar (viz také Komplet pro udržování konstantního tlaku bez čerpadla) Potenciometr pro SQE Popis SPP1 ve skříňce pro montáž na stěnu IP ,10 P Software pro výpočet otáček SQE Popis Software pro výpočet otáček Program pro výpočet otáček na CD ROM, vč. Návodu na dotaz P Dálková ovládací a diagnostická jednotka R100 Popis Ovladač Grundfos R 100 (prodej bude ukončen v 1. pol. 2013) Umožňuje infračervenou komunikaci s jednotkou CU ,10 P MI 201 ipod Touch s donglem a krytem ,00 P Ovladač Grundfos GO MI 202 dongle pro iphone ,00 P MI301 univerzální dongle ,00 P Kryt pro MI 201 kryt pro ipod Touch ,00 P Ponorný kabel pro pitnou vodu Popis 3 x 1,5 mm² kulatý, 3-žilový, včetně ochranného vodiče 00ID7946 1,80 P 3 x 2,5 mm² kulatý, 3-žilový, včetně ochranného vodiče 00ID7947 2,70 P 3 x 4,0 mm² kulatý, 3-žilový, včetně ochranného vodiče 00ID7948 4,60 P 3 x 6,0 mm² kulatý, 3-žilový, včetně ochranného vodiče 00RM4098 5,90 P 3 x 1,5 mm² plochý, včetně ochranného vodiče 00RM3952 1,70 P Při objednávání uvést délku v m Kabelová spojka Popis Pro ponorný kabel Smrštovací manžeta k vodotěsnému spojení kabelu od motoru a pevné spojení 3 X 1,5 mm², 3 X 2,5 mm² ,50 P KM ponorného kabelu a pevné spojení 3 X 4,0 mm², 3 X 6,0 mm² ,50 P Platnost od: SQ, SQE, SQE NE 16

17 3" ponorná čerpadla Příslušenství SQ/SQE Kabelové úchytky Popis Kabelové úchytky sestávají ze 7,5 m pryžového pásku s otvory a 16 ks knoflíků, 1 sada pro cca 40 m výtlačného potrubí ,60 P Lanko z korozivzdorné oceli Popis Lanko (1.4401) Průměr 2 mm, k upevnění čerpadla ve studni (dovolené zatížení cca. 100 kg), při objednávání udejte délku v m 00ID8957 0,60 P Lankové svorky Popis Lankové svorky (1.4401) pro 2 mm ocelové lanko, 2 kusy na oko lanka 00ID8960 0,70 P Chladicí plášť Popis Chladicí plášť Chromniklová ocel ,90 P Síto pro chladicí plášť, chromniklová ocel ,40 P Ukládací úchytky Chromniklová ocel (sada = 2 kusy) ,50 P Tlakový spínač Pressure manager pro SQ Popis Pressure manager Tlaková řídicí jednotka PM 1/1, ,30 P Tlaková řídicí jednotka PM 1/2, ,30 P Tlaková řídicí jednotka PM ,00 P Manometr Připojení Průměr 0-6 bar G1/4 50 mm 00ID3266 2,60 P 0-10 bar G1/4 63 mm 00ID ,70 P Tlaková nádoba Objem v litrech Připojení Průměr v mm Výška v mm Hmotnost v kg 8 G1/ , ,40 P 18 G1/ , ,40 P 24 G , ,60 P 33 G , ,00 P 60 G ,60 P 80 G ,10 P Snímače Popis Rozsah Hladinový snímač vč. 30 m kabelu JUMO ,5 bar ,20 P Hladinový snímač vč. 65 m kabelu JUMO bar ,40 P Hladinový snímač vč. 105 m kabelu JUMO bar na dotaz P Tlakový spínač Condor mdr21/6 1-6 bar 00ID ,00 P Průtokový spínač pro SQE1, SQE2, SQE3 Grundfos mdr 21/6 1" 0-5 m3/h ,20 P Průtokový spínač pro SQE5, SQE7 Grundfos FS m3/h ,50 P Průtokoměr (pulsní) 1 l/puls Bdr.Dahl QN 2,5 0-5 m3/h ,10 P Průtokoměr (pulsní) 2,5 l/puls Bdr.Dahl QN m3/h ,40 P Průtokoměr (pulsní) 5 l/puls Bdr.Dahl QN m3/h ,00 P Tlakový snímač pro CU 300 vč. 2 m kabel Danfos MBS bar ,70 P Tlakový snímač pro CU 300 vč. 2 m kabel Danfos MBS bar ,70 P Tlakový snímač pro CU 301 vč. 2 m kabel Grundfos 0-6 bar ,70 P Platnost od: SQ, SQE, SQE NE 17

18 3" ponorná čerpadla Příslušenství SQ/SQE Kabelové sady pro ponorná čerpadla řady SQE-NE sestávají z : teflonového kabelu (kulatého 3-žilového 3,3 mm2) pevně spojeného s vidlicí. Délka kabelové sady 5 m ,20 P 10 m ,80 P 15m ,90 P 20 m ,90 P 30 m ,60 P 40 m ,20 P 50 m ,30 P 60 m ,10 P 70 m ,20 P 80 m ,20 P Kabelové sady pro pitnou vodu (1,5 mm 2 ) pro ponorná čerpadla řady SQ, SQE, SQ-NE, SQE-NE sestávající z: kabelu (plochého 3-žilového 1,5 mm ²) pevně spojeného s vidlicí, 6 matic M4 a 3 šroubů M3x6 Délka kabelu 1,5 m ,00 P 5 m ,30 P 10 m ,90 P 15 m ,40 P 20 m ,50 P 30 m ,20 P 40 m ,00 P 50 m ,50 P 60 m ,50 P 70 m ,10 P 80 m ,60 P 90 m ,20 P 100 m ,90 P Kabelové sady pro pitnou vodu (2,5 mm 2 ) pro ponorná čerpadla řady SQ, SQE, SQ-NE, SQE-NE sestávající z: kabelu (kulatého 3-žilového 2,5 mm ²) pevně spojeného s vidlicí, 6 matic M4 a 3 šroubů M3x6 Délka kabelu 40 m ,00 P 50 m ,00 P 60 m ,10 P 70 m ,50 P 80 m ,40 P 90 m ,50 P 100 m ,90 P Kabelové sady pro pitnou vodu (4 mm 2 ) pro ponorná čerpadla řady SQ, SQE, SQ-NE, SQE-NE sestávající z: kabelu (plochého 3-žilového 4 mm ²) pevně spojeného s vidlicí, 6 matic M4 a 3 šroubů M3x6 Délka kabelu 80 m ,50 P 90 m ,70 P 100 m ,20 P Kabelové sady pro pitnou vodu (6 mm 2 ) pro ponorná čerpadla řady SQ, SQE, SQ-NE, SQE-NE sestávající z: kabelu (kulatého 3-žilového 6 mm ²) pevně spojeného s vidlicí, 6 matic M4 a 3 šroubů M3x6 Délka kabelu 90 m ,50 P 100 m ,60 P čísla kabelových sad platí pro motory model "C" Platnost od: SQ, SQE, SQE NE 18

19 Ponorná čerpadla SA / SP 3A / SP 5A SA (spínání motoru přímé) chromniklová ocel Přípojka čerpadla Rp 1¼ motoru I N [A] SA - 6 MS 402 B 0,37 1, K06 490,50 B SA - 9 MS 402 B 0,37 1, K09 515,90 B SA - 13 MS 402 B 0,55 2, K13 568,50 B SA - 18 MS 402 B 0,75 2, K18 626,10 B SA - 23 MS 402 B 1,1 3, K23 707,70 B SA - 28 MS 402 B 1,5 4, K28 794,60 B SA - 33 MS 402 B 1,5 4, K33 836,80 B SA - 40 MS 402 B 2,2 5, K ,60 B SA - 48 MS 402 B 2,2 5, K ,60 B SA - 55 MS ,0 7, K ,30 B SA - 65 MS ,0 7, K ,40 B SA - 75 MS ,0 9, K ,60 B SA - 90 MS ,0 9, K ,40 B SP 3A (spínání motoru přímé) chromniklová ocel N = chromniklová ocel Přípojka čerpadla Rp 1¼ motoru I N [A] motoru I N [A] SP 3A - 6 MS 402 B 0,37 1, K06 501,80 B SP 3A - 6N MS 4000 R 0,75 1, ,40 B SP 3A - 9 MS 402 B 0,55 2, K09 530,50 B SP 3A - 9N MS 4000 R 0,75 1, ,50 B SP 3A - 12 MS 402 B 0,75 2, K12 586,60 B SP 3A - 12N MS 4000 R 0,75 1, ,50 B SP 3A - 15 MS 402 B 1,1 3, K15 651,40 B SP 3A - 15N MS 4000 R 1,1 2, ,40 B SP 3A - 18 MS 402 B 1,1 3, K18 676,70 B SP 3A - 18N MS 4000 R 1,1 2, ,40 B SP 3A - 22 MS 402 B 1,5 4, K22 753,60 B SP 3A - 22N MS 4000 R 1,5 4, ,60 B SP 3A - 25 MS 402 B 1,5 4, K25 780,50 B SP 3A - 25N MS 4000 R 1,5 4, ,60 B SP 3A - 29 MS 402 B 2,2 5, K29 886,20 B SP 3A - 29N MS 4000 R 2,2 6, ,70 B SP 3A - 33 MS 402 B 2,2 5, K33 956,20 B SP 3A - 33N MS 4000 R 2,2 6, ,40 B SP 3A - 39 MS ,0 7, K ,20 B SP 3A - 39N MS 4000 R 3,0 7, ,00 B SP 3A - 45 MS ,0 7, K ,00 B SP 3A - 45N MS 4000 R 3,0 7, ,10 B SP 3A - 52 MS ,0 9, K ,40 B SP 3A - 52N MS 4000 R 4,0 9, ,90 B SP 3A - 60 MS ,0 9, K ,30 B SP 3A - 60N MS 4000 R 4,0 9, ,90 B Dodávka včetně připojeného přívodního kabelu motoru (plochý vodič, vhodný pro pitnou vodu) s vidlicí pro připojení na kabelovou spojku Grundfos nebo kabelovou soupravu, příp. u MS6 volný konec kabelu pro kabel. spojku MS motory od 5,5 kw do 30 kw včetně, stejně jako všechny MS-R motory, mají teplotní konventor (Tempcon) k hlídání teploty motoru ve spojení s M04 Tempcon pro motory menší než 5,5 kw na dotaz. Motory pro jiná napětí na dotaz. SP 5A (spínání motoru přímé) chromniklová ocel N = chromniklová ocel Přípojka čerpadla Rp 1½ motoru I N [A] motoru I N [A] SP 5A - 4 MS 402 B 0,37 1, K04 496,20 B SP 5A - 4N MS 4000 R 0,75 1, ,00 B SP 5A - 6 MS 402 B 0,55 2, K06 516,50 B SP 5A - 6N MS 4000 R 0,75 1, ,40 B SP 5A - 8 MS 402 B 0,75 2, K08 564,10 B SP 5A - 8N MS 4000 R 0,75 1, ,70 B SP 5A - 12 MS 402 B 1,1 3, K12 637,30 B SP 5A - 12N MS 4000 R 1,1 2, ,20 B SP 5A - 17 MS 402 B 1,5 4, K17 722,70 B SP 5A - 17N MS 4000 R 1,5 4, ,60 B SP 5A - 21 MS 402 B 2,2 5, K21 828,40 B SP 5A - 21N MS 4000 R 2,2 6, ,20 B SP 5A - 25 MS 402 B 2,2 5, K25 863,70 B SP 5A - 25N MS 4000 R 2,2 6, ,90 B SP 5A - 33 MS ,0 7, K ,00 B SP 5A - 33N MS 4000 R 3,0 7, ,70 B SP 5A - 38 MS ,0 9, K ,10 B SP 5A - 38N MS 4000 R 4,0 9, ,30 B SP 5A - 44 MS ,0 9, K ,10 B SP 5A - 44N MS 4000 R 4,0 9, ,80 B SP 5A ) MS ,5 13, K ,70 B SP 5A - 52N MS 4000 R 5,5 13, ,40 B SP 5A ) MS ,5 13, K ,00 B SP 5A - 60N MS 4000 R 5,5 13, ,40 B SP 5A ) MS6 T30 7,5 16, ,20 B SP 5A ) MS6 T30 7,5 16, ,30 B Dodávka včetně připojeného přívodního kabelu motoru (plochý vodič, vhodný pro pitnou vodu) s vidlicí pro připojení na kabelovou spojku Grundfos nebo kabelovou soupravu, příp. u MS6 volný konec kabelu pro kabel. spojku MS motory od 5,5 kw do 30 kw včetně, stejně jako všechny MS-R motory, mají teplotní konventor (Tempcon) k hlídání teploty motoru ve spojení s M04 Tempcon pro motory menší než 5,5 kw na dotaz. Motory pro jiná napětí na vyžádání. 1) Vezměte prosím do úvahy změněný průměr čerpadla SP 5A v provedení R chromniklová ocel na dotaz Platnost od: SP A, SP 19

20 Ponorná čerpadla SP 8A / SP 14A / SP 17 SP 8A (spínání motoru přímé) chromniklová ocel N = chromniklová ocel Přípojka čerpadla Rp 2 motoru I N [A] motoru I N [A] SP 8A - 5 MS 402 B 0,75 2, K05 602,40 B SP 8A - 5N MS 4000 R 0,75 1, ,40 B SP 8A - 7 MS 402 B 1,1 3, K07 713,80 B SP 8A - 7N MS 4000 R 1,1 2, ,60 B SP 8A - 10 MS 402 B 1,5 4, K10 864,70 B SP 8A - 10N MS 4000 R 1,5 4, ,80 B SP 8A - 12 MS 402 B 2,2 5, K ,60 B SP 8A - 12N MS 4000 R 2,2 6, ,80 B SP 8A - 15 MS 402 B 2,2 5, K ,80 B SP 8A - 15N MS 4000 R 2,2 6, ,50 B SP 8A - 18 MS ,0 7, K ,10 B SP 8A - 18N MS 4000 R 3,0 7, ,30 B SP 8A - 21 MS ,0 9, K ,90 B SP 8A - 21N MS 4000 R 4,0 9, ,90 B SP 8A - 25 MS ,0 9, K ,80 B SP 8A - 25N MS 4000 R 4,0 9, ,00 B SP 8A - 30 MS ,5 13, K ,60 B SP 8A - 30N 1) MS 4000 R 5,5 13, ,10 B SP 8A - 37 MS ,5 13, K ,60 B SP 8A - 37N 1) MS 4000 R 5,5 13, ,10 B SP 8A - 44 MS ,5 18, K ,20 B SP 8A - 44N MS 4000 R 7,5 18, ,40 B SP 8A ) MS6 T30 7,5 16, ,00 B SP 8A - 44N 1) MS6 REST30 7,5 17, ,20 B SP 8A - 50 MS6 T30 7,5 18, K ,10 B SP 8A - 50N MS 4000 R 7,5 18, ,50 B SP 8A ) MS6 T30 7,5 16, ,90 B SP 8A - 50N 1) MS6 REST30 7,5 17, ,30 B SP 8A ) MS6 T30 9,2 20, ,60 B SP 8A ) MS6 T30 11,0 24, ,50 B SP 8A ) MS6 T30 11,0 24, ,80 B SP 8A ) MS6 T30 13,0 29, ,30 B SP 8A ) MS6 T30 15,0 33, ,50 B SP 8A ) MS6 T30 15,0 33, ,70 B SP 8A ) MS6 T30 18,5 41, ,10 B SP 14A (spínání motoru přímé) chromniklová ocel Přípojka čerpadla Rp 2 P motoru 2 I N [A] SP 14A - 5 MS 402 B 1,5 4, K05 871,80 B SP 14A - 7 MS 402 B 2,2 5, K ,40 B SP 14A - 10 MS ,0 7, K ,30 B SP 14A - 13 MS ,0 9, K ,20 B SP 14A - 18 MS ,5 13, K ,40 B SP 14A - 25 MS ,5 18, K ,20 B SP 14A ) MS6 T30 7,5 16, ,60 B Dodávka vč. připojeného přívod. kabelu motoru (plochý vodič, vhodný pro pitnou vodu) s vidlicí pro připojení na kabel. spojku Grundfos nebo kabel. soupravu, příp. u MS6 volný konec kabelu pro kabe MS motory od 5,5 kw do 30 kw včetně, stejně jako všechny MS-R motory, mají teplotní konventor (Tempcon) k hlídání teploty motoru ve spojení s M04 Tempcon pro motory menší než 5,5 kw na dotaz. Teplotní snímač PT100 pro MS6 viz příslušenství. 1) Vezměte prosím do úvahy změněný průměr čerpadla SP 8A v provedení R-chromniklová ocel je možno dodat na zvláštní objednávku Motory pro jiná napětí na vyžádání. SP 17, 3x400 V Y, chromniklová ocel SP 17, 3x400 V Y, N = chromniklová ocel Spínání motoru přímé Přípojka čerpadla Rp 2½ motoru I N [A] motoru I N [A] SP 17-1 MS 402 B 0,55 2,20 12A ,30 B SP 17-1N SP 17-2 MS 402 B 1,1 3,40 12A ,00 B SP 17-2N MS 4000R 1,1 2,75 12C ,90 B SP 17-3 MS 402 B 2,2 5,50 12A ,00 B SP 17-3N MS 4000R 2,2 6,05 12C ,60 B SP 17-4 MS 402 B 2,2 5,50 12A ,20 B SP 17-4N MS 4000R 2,2 6,05 12C ,00 B SP 17-5 MS ,0 7,85 12A ,30 B SP 17-5N MS 4000R 3,0 7,85 12C ,70 B SP 17-6 MS ,0 9,60 12A ,10 B SP 17-6N MS 4000R 4,0 9,60 12C ,90 B SP 17-7 MS ,0 9,60 12A ,00 B SP 17-7N MS 4000R 4,0 9,60 12C ,70 B SP 17-8 MS ,5 13,00 12A ,40 B SP 17-8N MS 4000R 5,5 13,00 12C ,60 B SP 17-8 MS6 T30 5,5 13,60 12AA ,30 B SP 17-8N MS6 REST30 5,5 13,60 12CA ,50 B SP 17-9 MS ,5 13,00 12A ,60 B SP 17-9N MS 4000R 5,5 13,00 12C ,00 B SP 17-9 MS6 T30 5,5 13,60 12AA ,50 B SP 17-9N MS6 REST30 5,5 13,60 12CA ,90 B SP MS ,5 13,00 12A ,60 B SP 17-10N MS 4000R 5,5 13,00 12C ,10 B SP MS6 T30 5,5 12,20 12AA ,50 B SP 17-10N MS6 REST30 5,5 13,60 12CA ,90 B SP MS ,5 18,80 12AA ,00 B SP 17-11N MS 4000R 7,5 18,80 12CA ,70 B SP MS6 T30 7,5 16,60 12A ,60 B SP 17-11N MS6 REST30 7,5 17,60 12C ,90 B Platnost od: SP A, S0

Všeobecné obchodní podmínky

Všeobecné obchodní podmínky MPR_VOP_120822CZ 1/16 Všeobecné obchodní podmínky Těmito Všeobecnými obchodními podmínkami se řídí všechny obchodní vztahy uzavírané mezi společností MPR valves, s.r.o., se sídlem Vídeňská 297/99, Brno,

Více

Všeobecné nákupní (obchodní) podmínky dodávek zboží a služeb společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. (dále jen Všeobecné podmínky )

Všeobecné nákupní (obchodní) podmínky dodávek zboží a služeb společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. (dále jen Všeobecné podmínky ) Stránka 1 z 12 Všeobecné nákupní (obchodní) podmínky dodávek zboží a služeb společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. (dále jen Všeobecné podmínky ) 1. Platnost Všeobecných podmínek 1.1 Předmět,

Více

Všeobecné smluvní podmínky společnosti CAD Studio, a.s. pro podnikatele

Všeobecné smluvní podmínky společnosti CAD Studio, a.s. pro podnikatele Všeobecné smluvní podmínky společnosti CAD Studio, a.s. pro podnikatele A) OBECNÁ ČÁST 1. Všeobecná ustanovení 1.1. Tyto Všeobecné smluvní podmínky společnosti CAD Studio, a.s., verze pro podnikatele (dále

Více

2.1. Součást smlouvy. Tyto Všeobecné podmínky tvoří nedílnou součást smlouvy.

2.1. Součást smlouvy. Tyto Všeobecné podmínky tvoří nedílnou součást smlouvy. q Všeobecné nákupní podmínky Doosan Škoda Power s.r.o. (dále jen Všeobecné podmínky ) 1. DEFINICE NĚKTERÝCH POJMŮ 1.1. INCOTERMS 2010. Obsahuje li smlouva nebo tyto Všeobecné podmínky odkaz na INCOTERMS

Více

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY SPOLEČNOSTI BÜROPROFI s r.o.

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY SPOLEČNOSTI BÜROPROFI s r.o. VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY SPOLEČNOSTI BÜROPROFI s r.o. 1. Obecná ustanovení a) Všeobecné obchodní podmínky (dále jen "Obchodní podmínky") jsou závazné mezi smluvními stranami uzavírajícími kupní smlouvu

Více

Všeobecné obchodní podmínky 01/2015

Všeobecné obchodní podmínky 01/2015 PZP HEATING a.s. Dobré 149, 517 93 Dobré, Česká republika IČ: 28820614 DIČ: CZ28820614 Bankovní spojení: UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. Praha, č.ú. 2110798104/2700 Společnost zapsaná

Více

V š e o b e c n é o b c h o d n í p o d m í n k y p r o d o d á v k y z b o ž í

V š e o b e c n é o b c h o d n í p o d m í n k y p r o d o d á v k y z b o ž í V š e o b e c n é o b c h o d n í p o d m í n k y p r o d o d á v k y z b o ž í společnosti MERO ČR, a. s. se sídlem v Kralupech nad Vltavou, Veltruská 748, PSČ 278 01 IČ: 60193468, DIČ: CZ60193468 zapsané

Více

s Objednací obchodní podmínky

s Objednací obchodní podmínky I. Úvodní ustanovení 1. Tyto objednací obchodní podmínky (dále jen podmínky ) jsou obchodními podmínkami ve smyslu 1751 a násl. zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, v platném znění (dále jen občanský

Více

Obecná část Podmínek. 1. Předmět Podmínek

Obecná část Podmínek. 1. Předmět Podmínek Všeobecné podmínky poskytování veřejně dostupných služeb elektronických komunikací společnosti Fast Communication s.r.o. (dále jen Podmínky") vydané s účinností od 1.9.2013. Obecná část Podmínek 1. Předmět

Více

Všeobecné obchodní podmínky (VOP) Rittal Czech, s.r.o.

Všeobecné obchodní podmínky (VOP) Rittal Czech, s.r.o. Všeobecné obchodní podmínky (VOP) Rittal Czech, s.r.o. Rittal Czech, s.r.o. Ke Zdibsku 182 250 66 Zdiby u Prahy, IČ: 266 87 356, DIČ: CZ 266 87 356 I. Všeobecně 1. Tyto všeobecné obchodní podmínky (dále

Více

3. Práva a povinnosti smluvních stran

3. Práva a povinnosti smluvních stran Všeobecné podmínky poskytování veřejně dostupných služeb elektronických komunikací společnosti ha-vel internet s.r.o. (dále jen Podmínky") vydané s účinností od 8. 2. 2014. Obecná část Podmínek 1. Předmět

Více

1.1.3. ze smlouvy o vytvoření grafických děl (dále jen smlouva o vytvoření grafických děl ).

1.1.3. ze smlouvy o vytvoření grafických děl (dále jen smlouva o vytvoření grafických děl ). OBCHODNÍ PODMÍNKY společnosti inet Solutions s.r.o. se sídlem Praha 10, Nad Vodovodem 1107/37, PSČ 10800, IČ: 26775751 zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 929651

Více

Obchodní podmínky www.solarcontrols.cz OBCHODNÍ PODMÍNKY NÁKUPNÍ A REKLAMAČNÍ ŘÁD, PROHLÁŠENÍ O OCHRANĚ OSOBNÍCH ÚDAJŮ. SOLAR controls s.r.o.

Obchodní podmínky www.solarcontrols.cz OBCHODNÍ PODMÍNKY NÁKUPNÍ A REKLAMAČNÍ ŘÁD, PROHLÁŠENÍ O OCHRANĚ OSOBNÍCH ÚDAJŮ. SOLAR controls s.r.o. OBCHODNÍ PODMÍNKY NÁKUPNÍ A REKLAMAČNÍ ŘÁD, PROHLÁŠENÍ O OCHRANĚ OSOBNÍCH ÚDAJŮ SOLAR controls s.r.o. Tyto obchodní podmínky a reklamační řád nabývají účinnost 1. ledna 2014 a ruší se platnost všech předchozích

Více

Obecná část Podmínek. 1 Předmět Podmínek

Obecná část Podmínek. 1 Předmět Podmínek Obecná část Podmínek Všeobecné podmínky poskytování veřejně dostupných služeb elektronických komunikací společnosti GREPA Networks s.r.o. (dále jen Podmínky") vydané s účinností od 1.4.2014. 1 Předmět

Více

Všeobecné obchodní podmínky strana 1 / 15

Všeobecné obchodní podmínky strana 1 / 15 strana 1 / 15 MgA. Zdeněk Klauda - FinalTek.com Bankovní spojení: Raiffeisenbank a. s. Mikovcova 574/3, 120 04 Praha 2 - Vinohrady Na Příkopě 19, 117 19 Praha 1, ČR zapsán v ŽR, příslušný ÚMČ Praha 2 Číslo

Více

ŠkoFIN s.r.o. - Obchodní podmínky smlouvy o operativním leasingu č.

ŠkoFIN s.r.o. - Obchodní podmínky smlouvy o operativním leasingu č. ŠkoFIN s.r.o. - Obchodní podmínky smlouvy o operativním leasingu č. 1. ÚVODNÍ USTANOVENÍ 1.1 Tyto obchodní podmínky (dále jen také "OPOL") obsahují obecné vymezení podmínek poskytování služeb v oblasti

Více

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY SPOLEČNOSTI REHAU, S.R.O. IČ: 03283232 (DÁLE V TEXTU TÉŽ JEN REHAU ) PRO OBLAST NÁKUPU

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY SPOLEČNOSTI REHAU, S.R.O. IČ: 03283232 (DÁLE V TEXTU TÉŽ JEN REHAU ) PRO OBLAST NÁKUPU VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY SPOLEČNOSTI REHAU, S.R.O. IČ: 03283232 (DÁLE V TEXTU TÉŽ JEN REHAU ) PRO OBLAST NÁKUPU 1) Úvodní ustanovení Tyto obchodní podmínky se vztahují na právní vztahy vyplývající z

Více

2. Cena předmětu plnění

2. Cena předmětu plnění Všeobecné obchodní podmínky společnosti HSI com s.r.o., Čelakovského 10, 301 00 Plzeň, DIČ: CZ4916545 1. Základní ustanovení 1.1. Tyto všeobecné, obchodní, servisní a záruční podmínky (dále jen Všeobecné

Více

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY SPOLEČNOSTI REHAU AUTOMOTIVE, S.R.O. IČ: 45799261 (DÁLE V TEXTU TÉŽ JEN REHAU ) PRO OBLAST NÁKUPU

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY SPOLEČNOSTI REHAU AUTOMOTIVE, S.R.O. IČ: 45799261 (DÁLE V TEXTU TÉŽ JEN REHAU ) PRO OBLAST NÁKUPU VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY SPOLEČNOSTI REHAU AUTOMOTIVE, S.R.O. IČ: 45799261 (DÁLE V TEXTU TÉŽ JEN REHAU ) PRO OBLAST NÁKUPU 1) Úvodní ustanovení Tyto obchodní podmínky se vztahují na právní vztahy vyplývající

Více

Všeobecné podmínky poskytování služeb společnosti Wolfstein s.r.o

Všeobecné podmínky poskytování služeb společnosti Wolfstein s.r.o 1. Předmět Podmínek 1.1. Všeobecné podmínky poskytování služeb společnosti Wolfstein s.r.o. stanovují podmínky uzavření Smlouvy a poskytování služeb elektronických komunikací společnosti Wolfstein s.r.o..

Více

Čl. 3 Zařízení pro poskytování a užívání služeb. zařízení Poskytovatele Koncové zařízení účastníka doplňková zařízení

Čl. 3 Zařízení pro poskytování a užívání služeb. zařízení Poskytovatele Koncové zařízení účastníka doplňková zařízení Všeobecné podmínky poskytování veřejně dostupných služeb elektronických komunikací a Všeobecné obchodní podmínky prodeje doplňkových zařízení společnosti UPC Česká republika, s.r.o. Část I. Všeobecné podmínky

Více

Prodávající je registrován u Úřadu pro ochranu osobních údajů pod registračním číslem 00038189.

Prodávající je registrován u Úřadu pro ochranu osobních údajů pod registračním číslem 00038189. Obchodní podmínky 1. ÚVODNÍ USTANOVENÍ Tyto obchodní podmínky (dále jen "obchodní podmínky") obchodní společnosti se sídlem DOMATECH.CZ s.r.o. Lannova 2061/8, 110 00 Praha 1 - Nové Město, identifikační

Více

Obchodní podmínky a reklamační řád eshopu nejenkrby.cz

Obchodní podmínky a reklamační řád eshopu nejenkrby.cz Obchodní podmínky a reklamační řád eshopu nejenkrby.cz Obchodní firma: Obchody na dosah, spol. s r.o. Sídlo: Metylovice 558, PSČ 73949 Identifikační číslo: 28586751 DIČ: CZ28586751 Spisová značka: C 33233

Více

VŠEOBECNÉ NÁKUPNÍ PODMÍNKY

VŠEOBECNÉ NÁKUPNÍ PODMÍNKY Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. VŠEOBECNÉ NÁKUPNÍ PODMÍNKY pro dodavatele divize Weber společnosti Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. Tyto všeobecné nákupní podmínky se vztahují na právní

Více

Všeobecné podmínky pro poskytování veřejně dostupných služeb elektronických komunikací

Všeobecné podmínky pro poskytování veřejně dostupných služeb elektronických komunikací Všeobecné podmínky pro poskytování veřejně dostupných služeb elektronických komunikací společnosti INTERNET Pb, spol. s r.o. Všeobecné podmínky pro poskytování veřejně dostupných služeb elektronických

Více

Všeobecné nákupní podmínky

Všeobecné nákupní podmínky Všeobecné nákupní podmínky 1. Platnost podmínek 1.1 Všechny objednávky na dodání zboží nebo provedení služeb a všechny ostatní právní vztahy, vzniklé způsobem učiněným písemně, faksimilií, emailem, na

Více

Obchodní podmínky a reklamační řád eshopu stavba-krbu-svojpomocne.sk

Obchodní podmínky a reklamační řád eshopu stavba-krbu-svojpomocne.sk Obchodní podmínky a reklamační řád eshopu stavba-krbu-svojpomocne.sk Obchodní firma: Obchody na dosah, spol. s r.o. Sídlo: Metylovice 558, PSČ 73949 Identifikační číslo: 28586751 DIČ: CZ28586751, SK4020361895

Více

Všeobecné podmínky poskytování veřejně dostupných služeb elektronických komunikací.

Všeobecné podmínky poskytování veřejně dostupných služeb elektronických komunikací. Všeobecné podmínky poskytování veřejně dostupných služeb elektronických komunikací. 1. Předmět Všeobecných podmínek 1.1 Všeobecné podmínky poskytování veřejně dostupných služeb elektronických komunikací

Více

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY

VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY Prodávající: SMC Industrial Automation CZ s.r.o., Hudcova 78a, 612 00 Brno společnost zapsána v obchodním rejstříku Krajského soudu v Brně oddíl C, vložka 34101 IČ: 62909070

Více

ASV výrobní družstvo, Školní 71, CZ 517 01 Solnice. Všeobecné obchodní podmínky č. 1.1

ASV výrobní družstvo, Školní 71, CZ 517 01 Solnice. Všeobecné obchodní podmínky č. 1.1 1 2 ASV výrobní družstvo, Školní 71, CZ 517 01 Solnice Všeobecné obchodní podmínky č. 1.1 vydané v souladu s ustanovením 273 Obchodního zákoníku č. 513/1991 Sb. v platném znění Úvodní ustanovení Tyto všeobecné

Více