Nerudný Fest.cz, o.s.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Nerudný Fest.cz, o.s."

Transkript

1 Nerudný Fest.cz, o.s.

2 Slovo úvodem... Nejčastějšími jmenovateli roku 2011 byly slova krize a obnovy. Dva pojmy, jež se promítají do všech sfér života, včetně jeho složky kulturní. Navzdory tomuto vývoji se občanskému sdružení Nerudný fest daří pokračovat v jeho hlavní činnosti: organizace kulturních událostí a podpora mladých talentovaných umělců. S radostí mohu konstatovat, že za 3 roky existence se naše organizace nesmazatelným způsobem zapsala nejen v pražském kulturním kontextu, ale ovlivňuje kulturu v celém regionu České republiky. Ústředním cílem je udržení projektů a jejich další rozvoj. V této části je sdružení Nerudný fest maximálně úspěšné a to rovněž díky neutuchající podpoře našich partnerů. Čím dál více se nám daří zapojovat mladé lidi do našich projektů a budovat síť podporovatelů, která je v současné době velice důležitá. S potěchou sleduji, že jména jako Student Fest či Mladí Ladí Jazz se stávají zárukou kvality a dobrého kulturního zážitku. Rok 2011 byl pro organizační tým Nerudného festu dalším zlomovým obdobím, ostatně jako bude ještě několik let následujících, pokud bude pokračovat současná nepříznivá ekonomická situace. Nicméně podle mě platí předpoklad, že období krize je nejlepším momentem k očistě, ke katarzi, jež ukáže, které organizace fungují správně a zaslouží si další budoucnost, protože prokáží svůj význam a přínos. Občanské sdružení Nerudný fest je jedním z nich. Děkujeme za Vaši podporu a přízeň! S úctou Jan Gregar, jednatel občanského sdružení Nerudný fest.cz

3 Poslání a profil organizace Snažíme se podporovat rozvoj mladých umělců ve všech sférách kultury s důrazem na jejich uplatnění v budoucnu. Neodmyslitelný aspekt našeho snažení též tvoří zpřístupnění hodnotných uměleckých oblastí, jež přispívají k vývoji jedince a pozitivně jej ovlivňují. S touto snahou je pak nepřímo spojené propojování lidí různých generací a překonávání zaběhlých klišé. Sdružení Nerudný fest.cz bylo založeno podle zákona č. 83/1990 Sb., o sdružování občanů 14.listopadu Sídlo : Nerudný fest.cz, o.s. Strakonická 1601 Černošice Česká republika IČ : DIČ: CZ Cílem činnosti sdružení Nerudný fest.cz je realizace uměleckých projektů se zaměřením na projekty studentů a jiných mladých lidí a podpora s uměním souvisejících aktivit. Pořádáním hudebních a jiných uměleckých projektů pomáháme s uplatněním mladým umělcům v celé oblasti kultury (od hudby, přes malbu až po divadlo), což rozvíjí jejich schopnosti, představuje jejich talent veřejnosti a případně jim umožňuje nastartovat další kariéru. Organizace našich vlastních projektů nám dává větší volnost v podpoře mladých umělců, stejně jako možnost motivovat mladé lidi navštěvovat tyto akce a dostávat se do kontaktu s kulturně hodnotnou tvorbou.

4 Orgány sdružení a jeho rozhodování Členy sdružení jsou : Jan Jelínek Jan Gregar Tomáš Mudra Všichni tři členové jsou zároveň jednatelé organizace. Důležitým prvkem přijímání rozhodnutí je jednomyslnost. Aktivitu a činnost sdružení všichni členové konají nezištně s důrazem na kvalitu a dobrou věc.

5 Nerudný Fest.cz, o.s.

6 4. duben

7 Student Fest 2011 Festival Student Fest je jednodenní multižánrový hudební festival založený na ideji tzv. přebíhacího festivalu. Podobně jako letní open-air festivaly Student Fest nabízí za jedno vstupné hned několik stageí s bohatým programem. Na rozdíl od open-air festivalů není situován na poli či louce, ale přímo v kulturním srdci Prahy, kde využívá blízké vzdálenosti klubů v kombinaci s jejich nenahraditelnou atmosférou. Stejně jako v roce 2010 festival zkomplikovala rekonstrukce sálu v Rock Café, v roce 2011 záměr rekonstrukce omezil festivalové možnosti pro změnu v klubu Chapeau Rouge. Na druhou stranu měl Student Fest čest být jednou z prvních akcí konaných v nově otevřeném sálu Rock Café. Hlavní hvězdou programu ročníku 2011 se stala kapela Fast Food Orchestra, která se probojovala až na samotný vrchol české scény a úspěchy má i v zahraničí. Hudba Fastfoodů je navíc pro mladé lidi velice atraktivní, jelikož je plná pozitivní energie. Z dalších interpretů je dobré zmínit vzestupující projekt Unifiction, jejichž hudebně divadelní show je nenahraditelným zážitkem či velmi ambiciózní rockové uskupení Flattus, které překvapilo českou scénu plným, přesto dokonale čistým kytarovým zvukem s originálními českými texty. Tento základ programu byl pak tradičně doplněn nadějnými studentskými projekty.

8 V roce 2011 dostali poprvé příležitost kapely nejen z Prahy, ale z celé ČR. Právě tato mimopražská uskupení u návštěvníků velice bodovala. Pro některé z nich to bylo navíc nejen první vystoupení v Praze, ale dokonce i první návštěva Prahy. Po celkovém zhodnocení ročníku musíme přiznat, že ani nám se nevyhnul úbytek návštěvníků, což je všeobecný trend na kulturních akcích, který již mnohé zavedené festivaly existenčně ohrozil. V tomto kontextu doby pak skutečnost, že se jedná pouze o nepatrný úbytek návštěvníků a že pro některé části programu ani nebyly kapacity klubů dostačující, považujeme za velký úspěch. Student Fest v roce 2011 opět udělal velký krok dopředu a dokázal, že patří mezi neodmyslitelné pražské události a bezpochyby se stal jednou z největších, ne-li největší, studentskou akcí v Praze. V průběhu tohoto ročníku se také povedlo získat velmi důležité nové kontakty a zkušenosti, které zajisté pomohou v příštím roce festival revolučně rozšířit. Vnímáme velkou podporu na hudební scéně i v řadách návštěvníků, čehož si velice Vážíme, právě to nám dodává energii jít dál. Proto mi dovolte i zde poděkovat všem, kteří nás podporují nebo nám dobrovolně pomáhají!

9 Dramaturgický harmonogram 2011 VAGON < Ezy Riders < Chaotic < Fousy Mojo < Pohlavní nádraží < Neosound ROCK CAFÉ > Exil 51 > Unifiction > JamiroquaiCZ > Fast Food Orchestra > Vepřové Komety K4 < Moury z Roury < Interpret Neznámý < Skalená Treska < Flattus < Kopec Šišek CHAPEAU ROUGE > Only for life > Simple Muffin > Afterspoon > Stantha, AHZ ft. Procter > Skeptical / UK, Eska

10 15. dubna 5. května

11 Mladí Ladí Jazz 2011 Iniciativa Mladí Ladí Jazz propaguje jazzovou hudbu mezi mladými lidmi, podporuje rozvoj mladých hudebníků a obecně se snaží zpřístupňovat jazz posluchačům všech generací. Stejný název nese měsíční mezinárodní jazzový festival, který se odehrává v měsících dubnu a květnu a je vyvrcholením této snahy. Formou čtyř koncertních večerů představuje české i zahraniční jazzové klenoty v propojení s mladými hudebníky. Druhý ročník upevnil postavení festivalu jako jedinečného projektu, jenž nemá v tuzemských podmínkách obdoby. Jazzová hudba zažívá v Praze v poslední době obrodu, čemuž značným dílem přispívá projekt Mladí Ladí Jazz. Významný posun zaznamenala festivalová dramaturgie, která nabídla nejen známé české jazzmany jakými jsou hudebníci kolem Roberta Balzara, ale též zajímavé hudební projekty ze zahraničí v české premiéře. Příkladem byl francouzský jazzy-dj Mathieu Montecot, německá zpěvačka se sametovým hlasem Thea Soti či italský kytarový mág Ruggero Robin. Vrcholem programu byl koncert Laca Décziho a jeho americké formace Celula New York. Stabilní součástí festivalu se stala cena pro mladé jazzmany, která v sobě nese finanční dotaci na nahrání debutového alba. Vítězem se stala kapela Quattro Formaggi ve veliké konkurenci celkového počtu téměř 30 jazzových kapel. Dnes již můžeme říci, že tato podpora pomohla vítězné formaci nahrát kvalitní album a posunula ji v její hudební kariéře dopředu. Výborná atmosféra, plné sály, propojení mladé i starší generaci na podiu i v hledišti, to byla synonyma Mladí Ladí Jazz Směr, kterým, věříme, bude festival pokračovat i nadále.

12 Druhý ročník festivalu Mladí Ladí Jazz splnil dvě zásadní očekávání, která jsme do něho jako organizátoři vkládali. V prvé řadě přilákal nejen stejné množství návštěvníků jako ve své premiéře, ale celková návštěvnost se zvýšila o 30%. V tomto směru považujeme organizaci druhého ročníku za mnohem náročnější záležitost, protože se nejedná o akci, která se uskutečnila poprvé a nese punc zajímavého a neznámého, ale o druhý ročník, který teprve mohl prokázat svůj význam. Projekt Mladí Ladí Jazz přitahuje pozornost návštěvníků nejen díky své neotřelosti, ale zejména díky svému kvalitnímu dramaturgickému programu. Zároveň potvrzuje náš předpoklad, že jazz není tak okrajovým žánrem, za jaký bývá občas považován. Posun v kvalitě dramaturgie byl oproti předchozímu ročníku signifikantní. Účelem bylo připravit kvalitní hudební program a zakomponovat do něj interprety, kteří obohatí kulturní prostředí Prahy, stejně jako návštěvníky festivalu. Přes mladý věk projektu se tento cíl daří naplňovat a věříme, že následující ročníky tento trend potvrdí. I díky faktu, že se festival bude stávat čím dál více známým v Praze, České republice i středoevropském prostoru.

13 Dramaturgický harmonogram Jazztime Jazz Republic < 3 finalisté Jazz Fruit: Quattro Formaggi, 4Leaf, Fluid Culture < Fanfán Tulipán < Jan Kořínek & Groove feat. Najponk > Online session > Robert Balcar Trio > Matthieu Montecot alias DJ Ordoeuvre / FR klub Jazzdock < Lesní zvěř < AMC Trio feat. Ruggero Robin / SK, IT 5.5. Divadlo Na Prádle < Thea Soti Quartet / HU > Harmcore Jazz Band > Vyhlášení vítěze ceny Metropolitní univerzity > Laco Déczi & Celula New York / SK, USA

14 Nerudný Fest.cz, o.s.

15 Jazzbit 2011 Projekt Jazzbit, který probíhá v průběhu školního roku jako doplňující iniciativa k festivalu Mladí Ladí Jazz, ve svém druhém ročníku poskytl prostor k představení 12 mladým, i mimopražským kapelám, na své domovské scéne v klubu Jazz Time (www.jazztime.cz). Celý koncept přináší možnost prezentace a propagace nově vzniklým nebo začínajícím jazzovým či jazzem ovlivněným kapelám, bez starostí o produkci, která je zaštítěna sdružením. Mladým umělcům tak projekt přináší možnost prezentovat svojí tvorbu, bez nároků na jejich produkční schopnosti, zasáhnout svojí cílovou skupinu a získat tak nové fanoušky a posluchače, nebo minimálně zvýšit povědomí o kapele, skrze propagaci akce v širším měřítku. V roce 2011 Jazzbit propojil hudební sféru i s dalšími uměleckými okruhy, aby tak svým návštěvníkům obohatil kulturní zážitek. Do koncepce série koncertů dvě mladé kapely za 50 Kč přibudli doplňkové akce, jako např. vernisáž a následní výstava malířky Kláry Saudkové, projekce VJs, či taneční swing-jazz-latin afterparty, které se těší velké oblibě. Neposlední je též zaměření Jazzbitu na mladé publikum. Kromě zvýhodněného vstupného (50 Kč do 30 let) mají návštěvnící koncertů pokaždé možnost získat vstup na další připoravovanou akci, nebo na samotný festival. Tím dostávají možnost kvalitního kulturního vyžití, které neohrožuje jejich finanční stabilitu. Rovněž tak udržuje důležitý kontakt s posluchačskou základnou Mladí Ladí Jazz. Jazzbit se svou činností řadí, vedle soutěže JazzFruit, k projektům podporující mladé umělce, snažící se prosadit v jazzovém světě. Dramaturgie série koncertů v roce 2011 měsíčně přilákala na 150 návštěvníků. Věříme, že si jeho přítomnost v pražském kulturném dění udrží svoji pevnou pozici i nadále.

16 17. červenec

17 Nerudný fest 2011 Festival Nerudný Fest představuje průřez mladým uměním napříč kulturou. Každoročně Nerudný Fest nabízí širokému publiku mladé hudební projekty, divadelní představení či rozsáhlé výstavy nadaných mladých výtvarníků. Program je doprovázen menšími atrakcemi (například: stolní fotbálky, fireshow) i nabídkou občerstvení. Vstup je volný pro veřejnost a zcela zdarma. Festival se zpravidla odehrává v polovině června. Ročník 2011 navazuje na několikaletou tradici festivalu, který vznikl iniciativou skupiny studentů Gymnázia Jana Nerudy, kteří poprvé festival uspořádali v roce Ročník 2011 se od předchozích v mnohém nelišil. Hudebně, divadelně, výtvarně a dalšími inovativními uměleckými způsoby se zde představila uskupení jak z GJN, tak dalších středních škol. Jako specialitu ročníku lze zmínit uměleckou fosforeskující instalaci ve tmě či světelnou show. Poprvé do prostorů Gymnázia Jana Nerudy také dorazil Big Band GJN z žižkovské hudební sekce školy. Celkově lze ročník zhodnotit jako relativně úspěšný, ovšem právě tento ročník také naznačil hned několik úskalí festivalu, které zajisté ovlivní jeho budoucí vývoj. Organizátoři při přípravách festivalu zaznamenali snížení zájmu mladých lidí o živou hudbu a ruku v ruce s tím pokles studentských kapel na gymnáziích. Dále se ukázalo, že prostory gymnázia jsou pro festival sice v mnoha ohledech velice vhodné, ale zároveň festival výrazně limitují (evidence osob, konzumace alkoholických nápojů, hluk v okolních domech), což do značné míry brání festivalu v jeho dalším rozvoji. Právě proto festival v příštích letech pravděpodobně čekají zásadní změny. V úvahách je jeho kompletní přesun do přilehlých prostor malostranské Kampy. Nerudný Fest 2011 byl další v řadě úspěšných ročníků, během něj organizátoři však narazili i na některé úskalí současné koncepce. Proto festival čekají do budoucna nemalé změny. Nerudný Fest je pro sdružení nejen historickou a srdeční záležitostí, ale všichni členové vnímají silně i jeho unikátnost a potenciál. Proto se v rámci dlouhodobé strategie počítá se změnou koncepce a dalším rozvojem festivalu.

18 Nerudný Fest.cz, o.s.

19 Zhodnocení aktivit sdružení Základním parametrem úspěšnosti uplynulého roku, konkrétně jednotlivých projektů, je především návštěvnost. U festivalů Mladí Ladí Jazz a Student Fest se pohybuje na potěšitelné vysoké úrovni, kdy takřka hraničí s kapacitou míst, ve kterých se tyto akce konají. U prvně jmenovaného došlo dokonce k navýšení počtu návštěvníků. Projekt Jazzbit, jako jediný celoroční projekt, ustálil svou návštěvnost a zařadil se mezi stabilní akce pořádané sdružením. Důvodem tohoto faktu je jeho větší známost a též kvalitněji sestavovaná dramaturgie. Důležitý rozměr hodnocení naší činnosti v oblasti produkce jednotlivých festivalů je jejich schopnost finančně být soběstačný. V tomto směru jsme náš záměr naplnili, zejména díky našim partnerům. Posledním klíčovým hodnotícím kritériem je ohlas médií. Těší nás zájem, který novinářská obec o naše projekty projevila. Informace o akcích sdružení se v uplynulém roce objevily v hlavních mediích, jakými jsou například Česká televize, Český rozhlas, Rádio 1 či Aktuálně.cz. Záměry sdružení na další rok Naším dlouhodobým cílem je zařadit naše projekty mezi stabilní akce pražské, ale i české kulturní scény a vytvořit z nich zásadní události, které budou všeobecně očekávány a postupem času si získají respekt laické i odborné veřejnosti. V souladu s tímto směřováním budeme usilovat o vylepšení našich projektů v těchto aspektech: Posílení finanční stability projektů Zesílení propagace a všeobecné informovanosti o projektech sdružení Udržení stávající umělecké úrovně projektů, v případě těch největších pak jejich další rozšíření o atraktivní umělecké projekty Rozšíření nabídky sdružení o kulturně vzdělávací rovinu našich projektů (workshopy, zapojení mladé komunity)

20 Partneři a mediální partneři 2011 Našim partnerům patří velký díky za podporu, kterou nám projevili v uplynulém roce Bez jejich podpory bychom nemohli uskutečnit naše projekty v daném rozsahu a za to jim patří veliký dík! Za festival Mladí Ladí Jazz děkujeme za podporu Metropolitní univerzitě Praha, Hlavnímu městu Praha, Ministerstvu kultury České republiky, Nadaci život umělce, Rádiu 1,Českému rozhlasu 3 Vltava, kulturnímu magazínu A2, nahrávacímu studiu 3bees, Maďarskému kulturnímu středisku v Praze, Slovenskému institutu, Kytarám.cz, kulturnímu časopisu H_aluze, Houseru, ISIC, Národnímu informačnímu centru pro mládež, studentskému časopisu Sociál a v neposlední řadě UKMedia. Za festival Student Fest bychom rádi vyjádřili své poděkování našim partnerům : Rádio 1, Kytary.cz, časopis Metropolis, Bohemia Bagel, i-klik.cz, Musicweb.cz, DNB Fever, poslouchej.net, Alternativa TV a drumandbass.cz Za festival Nerudný fest je třeba vyzdvihnout podporu Sdružení rodičů a přátel školy Gymnázia Jana Nerudy, bez jejichž finanční pomoci by nebylo možné festival uskutečnit. Dále děkujeme za podporu našemu partnerovi Bohemia Bagel a v neposlední řadě i Kofole.

21 Seznam zaměstnanců a spolupracovníků Hlavní práce sdružení je zajišťována z vlastních zdrojů organizace, s výjimkou naší kolegyně Lucie Gogolákové. Ačkoli není členkou sdružení, obětavě se podílí na našich projektech a díky svým bohatým zkušenostem přispívá k rozvoji fungování projektů i samotného sdružení. Touto formou bychom rádi vyjádřili Lucie velké poděkování, která s námi převážnou většinu projektů projednává a na těchto spolupracuje. Tvoří nezbytnou součást naší organizace. Na projektu Mladí Ladí Jazz pracuje téměř od jeho počátku a jeho dnešní podoba je i jejím dílem. Rovněž na tomto místě vyjadřujeme poděkování dalším našim spolupracovníkům. Za projekt Mladí Ladí Jazz děkujeme Pavlu Novákovi, za velkou trpělivost a pomoc s dramaturgickou koncepcí, zejména díky jeho bohatým zkušenostem na poli jazzové hudby. Za cyklus jazzových koncertů Jazzbit patří ocenění vstřícnosti klubu Jazztime a jeho majiteli, Fedjovi Nanicovi, který poskytl tomuto projektu azyl a podporu. Za grafické zpracování webových stránek, grafiky a celkového vzhledu propagace děkujeme našim grafikům Hance Dočkalové a Matějovi Polákovi. Rozvržení práce ve sdružení se dělí podle projektů i vloh jednotlivých členů sdružení. Obecně lze říci, že za účetnictví, fundraising a oslovování partnerů z finanční sféry je zodpovědný Tomáš Mudra. IT technologie a oblast techniky obstarává pro celé sdružení Jan Jelínek. Produkci, dramaturgii a mediální partnerství má na starosti Lucia Gogoláková a Jan Gregar pro festival Mladí Ladí Jazz a projekt Jazzbit. Hlavní supervizi nad Student Festem vykonává Jan Jelínek s pomocí v oblasti mediálního partnerství od Jana Gregara. Pro Nerudný fest jsou kompetence rozděleny takto : dramaturgie (Jan Jelínek), produkce a mediální partnerství (Jan Gregar), finanční zajištění akce (Tomáš Mudra). Kreativní stránku všech projektů zajišťují všichni 4 výše zmínění, za občasné pomoci všech inspiračních zdrojů a múz.

22 Nerudný Fest.cz, o.s.

23 Zahajovací rozvaha 2011 Aktiva Pasiva materiál na skladě 1033 celková ztráta za předcházejícíc období pokladna 4893 závazky za členy běžný účet výdaje příštích období příjmy příštích období Aktiva celkem Pasiva celkem Závěrečná rozvaha 2011 Aktiva Pasiva materiál na skladě 1033 celková ztráta za předcházejícíc období běžný účet výsledek hospodaření pokladna 3996 výnosy příštích období 5000 Aktiva celkem Pasiva celkem

24 Výkaz zisku a ztráty 2011 Výnosy Náklady Tržby Propagační Úroky Nájmy Přijaté příspěvky Umělecké honoráře Přijaté dotace Personální Cestovné 8266 Reprezentace 5924 Ostatní Poplatky 832 Náklady na prodané zboží 5613 Vrácené příspěvky - nevyužitá část 3581 Výnosy celkem Náklady celkem Výsledek hospodaření

25 Výkaz nákladů a výnosů - akce Student Fest Výnosy Náklady Tržby Propagační náklady Přijaté příspěvky Nájmy Umělecké honoráře Personální náklady 7700 Cestovné 2392 Ostatní náklady Výnosy celkem Náklady celkem Provozní výsledek za akci Výkaz nákladů a výnosů - akce Mladí Ladí Jazz Výnosy Náklady tržby Propagační náklady přijaté příspěvky Nájmy dotace Náklady kapely Personální náklady 5225 Cestovné 5874 Reprezentace 2777 Ostatní náklady Výnosy celkem Náklady celkem Provozní výsledek za akci -3501

26 Výkaz nákladů a výnosů - akce Nerudný Fest Výnosy Náklady Tržby 4100 náklady propagace 7300 Přijaté příspěvky náklady reprezentace 3147 náklady nájem náklady honoráře 5500 ostatní náklady 4359 náklady na prodané zboží 5613 Výnosy celkem Náklady celkem Provozní výsledek za akci (vráceno SRPŠ) 3581 I. Informace o použitých účetních metodách, obecných účetních zásadách a způsobech oceňování. Občanské sdružení vede účetnictví v souladu s vyhláškou 504/2002 Sb. ve stávajícím znění, kterou se provádějí některá ustanovení zákona č.563/1991 Sb., o účetnictví, ve znění pozdějších předpisů, pro účetní jednotky, u kterých hlavním předmětem činnosti není podnikání, pokud účtují v soustavě podvojného účetnictví. II. Doplňující informace k rozvaze a výkazu zisků a ztrát K rozvaze: Krátkodobé závazky z počátku účetního období představovala překlenovací půjčka od jednoho z členů sdružení sjednaná dne na dobu dvou let. Závazek byl dne splacen. Výnosy příštích období ve výši 5000 Kč představuje příspěvek od České hudebního fondu na uspořádání 3. Ročníku festivalu Mladí Ladí Jazz v roce 2012.

27 K výkazu zisků a ztrát: Nákladová položka A.II.8 se skládá z následujících nákladových podskupin: Odměny za umělecká vystoupení Krátkodobé nájmy Náklady na propagaci 71200Kč 63964Kč Kč Náklady jsou uváděny i včetně nákladů za akci Nerudný Fest, která je konána ve spolupráci s gymnáziem Jana Nerudy na Malé Straně, jehož SRPŠ akci financuje a vede o něm účetní záznamy. Nevyužitá část příspěvku dle rozpočtu se pak vrací zpět SRPŠ gymnázia. Sdružení zajišťuje celkovou organizaci akce a to zcela bezplatně. V daném účetním období byla občanskému sdružení poskytnuta dotace od oddělení kultury Magistrátu hlavního města Prahy ve výši Kč a to na projekt Mladí Ladí Jazz. Dotace byla plně využita. Mezi rozvahovým dnem ( ) a datem sestavení účetní závěrky ( ) nedošlo k žádné významné události, která by měla vliv na majetek a závazky vykazované účetní jednotkou.

28

Výroční zpráva 2012. NERUDNÝ FEST.CZ, o.s. Špatné překonávat dobrým to není tak těžké, ale těžko je překonávat dobré lepším. Tomáš Garrigue Masaryk

Výroční zpráva 2012. NERUDNÝ FEST.CZ, o.s. Špatné překonávat dobrým to není tak těžké, ale těžko je překonávat dobré lepším. Tomáš Garrigue Masaryk Výroční zpráva 2012 Špatné překonávat dobrým to není tak těžké, ale těžko je překonávat dobré lepším. Tomáš Garrigue Masaryk Tomáš Garrigue Masaryk NERUDNÝ FEST.CZ, o.s. Telefon 608 530 065 Strakonická

Více

Výroční zpráva. NERUDNÝ FEST.CZ, o.s. No man knows what he can do until he tries. Carter G. Woodson

Výroční zpráva. NERUDNÝ FEST.CZ, o.s. No man knows what he can do until he tries. Carter G. Woodson Výroční zpráva 2014 No man knows what he can do until he tries. Carter G. Woodson NERUDNÝ FEST.CZ, o.s. Telefon 00 420 608 083 016 Strakonická 1601 252 28 Černošice www.nerudnyfest.cz info@nerudnyfest.cz

Více

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2011

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2011 KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2011 OBSAH Poslání organizace Základní informace Řídící orgány společnosti Ředitel společnosti

Více

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009 Výroční zpráva o činnosti a hospodaření společnosti KULTURNÍ JIŽNÍ MĚSTO, o.p.s. za rok 2009 0 Obsah 1 Poslání organizace 4 2 Základní informace 5 Řídící orgány společnosti Ředitel společnosti 7 Zaměstnanci

Více

III. Koncepce podpory a rozvoje české kinematografie a filmového průmyslu 2011-2016

III. Koncepce podpory a rozvoje české kinematografie a filmového průmyslu 2011-2016 III. Koncepce podpory a rozvoje české kinematografie a filmového průmyslu 2011-2016 listopad 2010 Ministerstvo kultury 1 OBSAH PREAMBULE... 3 ÚVOD... 4 1 ANALÝZA SOUČASNÉHO STAVU... 6 1.1 KINEMATOGRAFIE

Více

Zpráva o situaci národnostních menšin v České republice za rok 2010

Zpráva o situaci národnostních menšin v České republice za rok 2010 Zpráva o situaci národnostních menšin v České republice za rok 2010 Úřad vlády České republiky Sekretariát Rady vlády pro národnostní menšiny Praha 2011 Zpráva o situaci národnostních menšin v České republice

Více

Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011

Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011 Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011 Výsledky byly schváleny Radou města Český Krumlov usnesením č. 70/5/2011 ze dne 14.2.2011 a Zastupitelstvem města

Více

JANÁČKOVA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V BRNĚ

JANÁČKOVA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V BRNĚ JANÁČKOVA AKADEMIE MÚZICKÝCH UMĚNÍ V BRNĚ HUDEBNÍ FAKULTA Katedra operní režie a hudebního manažerství Podmínky pro vznik nové hudební produkční agentury v České republice: Transformace činnosti OSVČ pořádání

Více

ZPRÁVA VÝBORU FoS ČR O VÝSLEDCÍCH ČINNOSTI ORGANIZACE v uplynulém období a dalších úkolech sdružení v letech 2008 2012

ZPRÁVA VÝBORU FoS ČR O VÝSLEDCÍCH ČINNOSTI ORGANIZACE v uplynulém období a dalších úkolech sdružení v letech 2008 2012 ZPRÁVA VÝBORU FoS ČR O VÝSLEDCÍCH ČINNOSTI ORGANIZACE v uplynulém období a dalších úkolech sdružení v letech 2008 2012 Vážené delegátky, vážení delegáti, vážení hosté, dámy a pánové, za uplynulých dva

Více

manuál sociálního podnikání

manuál sociálního podnikání podpora manuál sociálního podnikání Obsah 1 Úvod 4 2 Definice a charakteristika sociálního podnikání 6 3 Zakládáme sociální podnik 10 4 Význam spolupráce a síťování 14 5 Finanční zdroje pro sociální podnikání

Více

Poskytujeme konkrétní řešení skutečných potřeb. Výroční zpráva 2011

Poskytujeme konkrétní řešení skutečných potřeb. Výroční zpráva 2011 Poskytujeme konkrétní řešení skutečných potřeb Výroční zpráva 2011 Život nám den co den klade do cesty nové výzvy a nabízí nové příležitosti. Stejně tak denně napadne každého z nás nový příběh, který

Více

Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost

Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost Plzeň 2015, obecně prospěšná společnost Výroční zpráva za rok 2011 Obsah Obsah... 2 Poděkování... 4 Úvod... 5 1. Údaje o společnosti... 6 1.1. Kontaktní a identifikační data... 6 1.2. Struktura společnosti...

Více

Jasné odpovědi pro skutečné výhody. Výroční zpráva 2012

Jasné odpovědi pro skutečné výhody. Výroční zpráva 2012 Jasné odpovědi pro skutečné výhody Výroční zpráva 2012 Letošní výroční zprávu UniCredit Bank Czech Republic, a.s., provázejí pozitivní zpětné vazby od klientů, kterým den co den poskytujeme konkrétní

Více

Koncepce rozvoje Moravské galerie v Brně na období 2014-2018. Moravská galerie v Brně. Husova 18, 662 Brno. Pražákův palác Jurkovičova vila

Koncepce rozvoje Moravské galerie v Brně na období 2014-2018. Moravská galerie v Brně. Husova 18, 662 Brno. Pražákův palác Jurkovičova vila Koncepce rozvoje Moravské galerie v Brně na období 2014-2018 Moravská galerie v Brně Husova 18, 662 Brno Pražákův palác Jurkovičova vila Rodný dům Josefa Hoffmanna Uměleckoprůmyslové muzeum Místodržitelský

Více

Koncepce Muzea hlavního města Prahy se zaměřením na období 2009-2014

Koncepce Muzea hlavního města Prahy se zaměřením na období 2009-2014 Koncepce Muzea hlavního města Prahy se zaměřením na období 2009-2014 Zpracovala: PhDr. Zuzana Strnadová, ředitelka Muzea hlavního města Prahy ve spolupráci s členy vedení muzea - 1 - Obsah: 1. Úvod 2.

Více

PRVNÍ ROK NADACE OKD. 341 dní měla loni na svou činnost vyměřeno Nadace OKD, která vznikla 25. ledna 2008.

PRVNÍ ROK NADACE OKD. 341 dní měla loni na svou činnost vyměřeno Nadace OKD, která vznikla 25. ledna 2008. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2008 Nadace OKD - Výroční zpráva 2008 PRVNÍ ROK NADACE OKD 341 dní měla loni na svou činnost vyměřeno Nadace OKD, která vznikla 25. ledna 2008. 1 509 projektů neziskových organizací a obcí

Více

Kompetence v neformálním vzdělávání

Kompetence v neformálním vzdělávání Kompetence v neformálním vzdělávání TATO PUBLIKACE JE SPOLUFINANCOVÁNA EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY Kompetence v neformálním vzdělávání První vydání, Praha 2012 Autoři:

Více

ASOCIACE FINANČNÍCH ZPROSTŘEDKOVATELŮ A FINANČNÍCH PORADCŮ ČESKÉ REPUBLIKY, o.s.

ASOCIACE FINANČNÍCH ZPROSTŘEDKOVATELŮ A FINANČNÍCH PORADCŮ ČESKÉ REPUBLIKY, o.s. ASOCIACE FINANČNÍCH ZPROSTŘEDKOVATELŮ A FINANČNÍCH PORADCŮ ČESKÉ REPUBLIKY, o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2010 OBSAH Úvodní slovo...3 Zpráva o činnosti Představenstva AFIZ...4 Zpráva o činnosti AFIZ...6 Zpráva o

Více

Z pis z jedn nì III. valnè hromady FolklornÌho sdruûenì J NOäÕK Brno. konanè dne 27. 11. 2004 ve velkèm s le Klubu Univerzity obrany Brno

Z pis z jedn nì III. valnè hromady FolklornÌho sdruûenì J NOäÕK Brno. konanè dne 27. 11. 2004 ve velkèm s le Klubu Univerzity obrany Brno Z pis z jedn nì III. valnè hromady FolklornÌho sdruûenì J NOäÕK Brno konanè dne 27. 11. 2004 ve velkèm s le Klubu Univerzity obrany Brno 2 OBSAH: ZAHÁJENÍ, ÚVODNÍ SLOVO... 6 Zpráva o činnosti FOS JÁNOŠÍK

Více

2Vydrží kultura (bez) plánování? zkušenosti ze strategického plánování Johan o.s.

2Vydrží kultura (bez) plánování? zkušenosti ze strategického plánování Johan o.s. 1 2 3 Úvod: Jsme organizace, která potřebuje strategicky plánovat? 5 1. Situace neziskového sektoru v České republice 6 Roman Černík / Neziskové organizace v kultuře 7 Stanislava Brejchová / Co znamená

Více

Národní cena kariérového poradenství 2011. Sborník vítězných příspěvků

Národní cena kariérového poradenství 2011. Sborník vítězných příspěvků Národní cena kariérového poradenství 2011 Sborník vítězných příspěvků Národní cena kariérového poradenství 2011 Sborník vítězných příspěvků Obsah Úvodem... 4 Slavnostní vyhlášení Národní ceny kariérového

Více

Výroční zpráva Sušické kulturní centrum rok 2012. Výroční zpráva 2012. Sušické kulturní centrum příspěvková organizace

Výroční zpráva Sušické kulturní centrum rok 2012. Výroční zpráva 2012. Sušické kulturní centrum příspěvková organizace Výroční zpráva 2012 Sušické kulturní centrum příspěvková organizace OBSAH OBSAH... 2 1.Úvod...3 Vážení přátelé... 3 2.Základní údaje... 3 Zřizovatel organizace:... 3 3.Vymezení činnosti...4 4.Nové budovy...5

Více

Autorka: Ing. Pavla Petrová Rok dokončení: 2010

Autorka: Ing. Pavla Petrová Rok dokončení: 2010 Srovnání vybraných kapitol národních profilů Kompendia kulturních politik a trendů v Evropě: Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rakousko a Estonsko Autorka: Ing. Pavla Petrová Rok dokončení:

Více

Pedagogické střípky III

Pedagogické střípky III Pedagogické střípky III Sborník projektových záměrů, realizovatelných ve školských zařízeních pro zájmové vzdělávání, vypracovaných a obhájených účastníky III. ročníku Studia pedagogiky volného času v

Více

Důvodová zpráva. I. Obecná část. Zhodnocení platného právního stavu

Důvodová zpráva. I. Obecná část. Zhodnocení platného právního stavu Důvodová zpráva I. Obecná část Zhodnocení platného právního stavu Platnou právní úpravu v oblasti audiovize představuje zákon č. 273/1993 Sb., o některých podmínkách výroby, šíření a archivování audiovizuálních

Více

finanční výsledky 2003

finanční výsledky 2003 finanční výsledky 2003 nebo velké. > vize Chceme, aby každý mohl mít co nejvíce ze života, ať jsou jeho ambice a přání malé > mise Posláním společnosti Eurotel je poskytovat služby a podporu, které obohacují

Více

Finanční analýza a prognóza ekonomického vývoje Waldorfské školy v Olomouci

Finanční analýza a prognóza ekonomického vývoje Waldorfské školy v Olomouci Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci Katedra společenských věd Petr Valenta Finanční analýza a prognóza ekonomického vývoje Waldorfské školy v Olomouci Bakalářská práce Vedoucí bakalářské

Více

Prezentace společnosti T-Mobile Czech Republic a.s. a účetní závěrka za rok 2003 podle IFRS

Prezentace společnosti T-Mobile Czech Republic a.s. a účetní závěrka za rok 2003 podle IFRS Prezentace společnosti T-Mobile Czech Republic a.s. a účetní závěrka za rok 2003 podle IFRS No. 1 Obsah 8 Úvodní slovo předsedy představenstva 10 Sedmileté ohlédnutí 12 Rok 2003 plně v barvách T-Mobile

Více

Metodika dobrovolnictví v sociálních službách

Metodika dobrovolnictví v sociálních službách Královéhradecký kraj Metodika dobrovolnictví v sociálních službách Zpracovatel: HESTIA, o.s. Název projektu: Rozvoj dostupnosti a kvality sociálních služeb v Královéhradeckém kraji II. Registrační číslo

Více

Hypoteční specialisté v roce 2009

Hypoteční specialisté v roce 2009 Hypoteční specialisté v roce 2009 Hypoteční specialisté v roce 2009 1 Obsah OBSAH Poslání, vize, krédo, hodnoty 02 04 Profil 06 08 12 14 19 24 30 32 36 39 Rok ve zkratce Rozhovor s představenstvem Statutární

Více