OBSAH. Úvodem...5. Úvodem

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "OBSAH. Úvodem...5. Úvodem"

Transkript

1 OBSAH Úvodem...5 Skladatelé...7 Dirigenti...12 Hudební kritici a publicisté (teoretici)...14 Další významné osobnosti z oblasti hudby jinde neuvedené...15 Divadlo Josefa Kajetána Tyla...17 Hudba v českém rozhlase...17 Současné komorní soubory...18 Amatérské orchestry...18 Skupiny a osobnosti z oblasti moderní populární hudby...19 Dechová hudba...19 Lidová hudba, folklór...20 Taneční a estrádní soubory...20 Pěvecké sbory...21 Hudební školství...23 Festivaly...24 Kruhy přátel hudby, hudební organizace a významné kulturní instituce v oblasti hudby...26 Použitá a doporučená literatura...28 Závěrem...29 Jmenný rejstřík...30 Úvodem Hudba má v Plzeňském kraji významnou letitou tradici, region vždy žil bohatým kulturním životem. V počátečních fázích se jednalo většinou o chrámovou hudbu barokní se soustředila hlavně v klášterech v Plasích a Kladrubech. V Dolní Lukavici působil zámecký orchestr, jehož nejznámějším kapelníkem (u hraběte Morzina) byl v letech Josef Haydn. České divadlo má v Plzni svou stálou scénu od roku Hudební život obohacovala od 20. let minulého století také poloamatérská filharmonie, jejíž tradici po roce 1945 převzal Plzeňský rozhlasový orchestr. V oblasti sborového zpěvu se tzv. Pařížský odbor plzeňského Hlaholu již v roce 1900 jako první český sbor prosadil svými kvalitami na mezinárodní pěvecké sborové soutěži. Proslulá učitelská pěvecká sdružení proslavila český sborový zpěv po celém světě. Pěvecké spolky, např. Svatobor, Šumavan, Čerchovan a další, vznikaly v 19. století v celém regionu. Na počátku 20. let minulého století byla v Plzni zřízena Městská hudební škola Bedřicha Smetany, která byla brzy pokládána odbornými kritiky za "západočeskou konzervatoř".

2 Zvláštní místo v hudebním dění našeho regionu zaujímají Lužany u Přeštic, kam majitel známý mecenáš Josef Hlávka zval celou řadu významných osobností, především A. Dvořáka. Po Hlávkově smrti zde často pobýval i J. B. Foerster. Dlouholetou tradici má v našem kraji též lidová hudba a folklor, jejichž činnost má u nás i za hranicemi velmi dobrý zvuk. V našem kraji je v současné době organizována celá řada hudebních festivalů, některých i mezinárodních např. Smetanovské dny (v roce 2004 proběhne již 24. ročník), které od roku 2002 zahrnují také Mezinárodní smetanovskou klavírní soutěž. *** Publikace je vydávána Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje při příležitosti Roku české hudby 2004 a klade si za cíl přiblížit některé významné osobnosti, instituce a festivaly našeho kraje nejen z oblasti vážné hudby. Přehled má informativní charakter a není zdaleka vyčerpávající. Některé osobnosti by bylo možno zařadit do více kategorií, zařazeni jsou však pouze do jedné z nich. Stejně tak výčet jejich činností je pouze orientační. Tučně jsou uvedeni ti, kteří v roce 2004 mají kulaté výročí narození nebo úmrtí. V souladu s ostatní literaturou jsou pedagogické tituly uvedeny pouze u hudebních teoretiků. Anna Sedláčková

3

4 SKLADATELÉ V Plzeňském kraji se narodila, zemřela, popř. pobývala a tvořila řada významných českých hudebních skladatelů. Již v první polovině 18. století ovlivňovala hudební život řada venkovských kantorů, skladatel a varhaník Jiří Melcelius působil v Horšovském Týně dokonce již v 17. století. S L. v. Beethovenem se sblížil skladatel Josef Rejcha ( ) původem z Chudenic. V následujícím přehledu jsou uvedeni někteří z významných skladatelů (dirigentů, teoretiků) kraje. BERKOVEC, Jiří skladatel, hudební vědec. Narozen v Plzni. Orchestrální díla, opera, kantáty a komorní skladby. BAIER, Vladimír skladatel, upravovatel lidových písní. Narozen v Domažlicích. Taneční lidové skladby. BARTOVSKÝ, Josef skladatel, hudební pedagog výročí narození, 40. výročí úmrtí Narozen ve Stupně, zemřel v Plzni. Symfonie, komorní skladby, sborová díla. BASLER, Ladislav hudební skladatel, klavírista, dirigent Plzeňské filharmonie výročí narození, 60. výročí úmrtí Narozen v Jičíně, zemřel v Plzni. Melodramata, písně a drobné orchestrální skladby. BAŽANT, Jaromír skladatel, pedagog na plzeňské konzervatoři. Narozen v Krásném Dvoře u Podbořan na Žatecku. Orchestrální, komorní a vokální skladby, melodrama a balet. BEZDĚK, Jiří, Mgr. skladatel, pedagog. Narozen v Červeném Hrádku u Plzně. Orchestrální a komorní skladby. BLÁHA, Zdeněk skladatel, dudák výročí narození Narozen v Horní Bříze. Malé hudební žánry, instrumentální skladby. BLAHNÍK, Roman skladatel, klavírista, dirigent. Narozen v Plzni, zemřel v Praze. Operety, taneční a filmová hudba. BLECHA, Oldřich skladatel, organizátor plzeňského hudebního života. Narozen v Plzni, zemřel v Plzni. Písňové cykly, klavírní a houslové skladby, melodramata, opery. BOK, Miloš skladatel, dirigent, klavírista, varhaník. Narozen v Praze. Oratoria, symfonická tvorba.

5 BRADÁČ, Otakar skladatel, pedagog výročí narození, 80. výročí úmrtí Narozen v Paceřicích, zemřel v Českých Budějovicích. Opery, tance, symfonické skladby. BRAND, Vladimír skladatel. Narozen v Plzni. Komorní skladby. BRIXI, Viktorin Ignác skladatel, varhaník, klavírista. Narozen v Plzni, zemřel v Poděbradech. Klavírní sonáty, chrámová hudba, mše. BULKA, Antonín skladatel, hudební režisér Čs. rozhlasu v Plzni, dirigent PRO, pedagog výročí narození Narozen v Horách Matky Boží (Klatovy). Malé hudební žánry. DĚD, Jan skladatel, pedagog. Narozen v Plzni. Komorní a instruktivní skladby, skladby pro mládež. DEVÁTÝ, Antonín skladatel, dirigent PRO, pedagog. 20. výročí úmrtí Narozen ve Skutči na Českomoravské Vysočině, zemřel Symfonická, komorní a vokální tvorba. DVOŘÁK, Antonín hudební skladatel a pedagog, v letech 1887, 1892, 1895 a 1898 pobýval v lužanském zámku, navštěvoval též Plzeň 100. výročí úmrtí Narozen v Nelahozevsi u Mělníka, zemřel v Praze. FLORIAN, Josef skladatel, pedagog, organizátor plzeňského hudebního života. Narozen v Kasejovicích, zemřel v Plzni. Skladby klavírní, houslové, písňové a sborové. FOERSTER, Josef Bohuslav skladatel, pobýval v Lužanech, kontakty s hudebním životem v Plzni výročí narození Narozen v Praze, zemřel ve Vestci u Staré Boleslavi. Symfonická díla, opery, orchestrální skladby, vztahem k Plzni ovlivněna sborová tvorba. GSELHOFER, Bohdan skladatel, klavírista, sbormistr, dirigent Plzeňské filharmonie, pedagog. 30. výročí úmrtí Narozen , zemřel v Plzni. Drobné instruktivní skladby instrumentální, menší sborová díla. HARANT z POLŽIC a BEZDRUŽIC, Kryštof český renesanční skladatel 440. výročí narození Narozen v Klenové u Nýrska, zemřel v Praze. HLAVÁČ, Miroslav, Ing. skladatel. Narozen v Protivíně. Orchestrální, komorní a hudebně dramatické skladby, elektroakustická tvorba.

6 HORÁK, Josef skladatel, kapelník výročí narození Narozen v Proseči, zemřel v Plzni. Komorní, vokální a orchestrální skladby. JANEČEK, Karel, DrSc. skladatel, pedagog, dirigent Plzeňské filharmonie. 30. výročí úmrtí Narozen v Polsku, zemřel v Praze. Klavírní a komorní skladby, symfonická díla. JÍCHA, Bohumil skladatel, hudebník, pedagog. 95. výročí narození Narozen v roce 1909 v Plzni. JINDŘICH, Jindřich skladatel, klavírista, pedagog. Narozen v Klenčí pod Čerchovem, zemřel v Domažlicích. Sborová a sólová umělá píseň, úpravy chodských lidových písní, instrumentální skladby. KABELÁČ, Miroslav skladatel, hudební režisér PR, vedl skupinu K. 25. výročí úmrtí Narozen v roce 1908, zemřel v roce Jeden ze zakladatelů elektroakustického studia. KAREL, Rudolf skladatel. Narozen v Plzni, zemřel v v Terezíně. Hudebně dramatická tvorba. KLIČKA, Josef skladatel, varhaník, pedagog. Narozen v Klatovech, zemřel v Klatovech. Sborová, orchestrální a komorní tvorba. KOFROŇ, Petr skladatel, dirigent, šéf opery DJKT, publicista. Narozen v Praze. Konceptualismus, grafické partitury, komorní a orchestrální tvorba. KÖSSL, Theodor skladatel, sbormistr pěveckého spolku Hřímalý, dirigent Plzeňské filharmonie. 35. výročí úmrtí Narozen v Lhenicích (Prachatice), zemřel v Kouřimi. Orchestrální, komorní, písňové a sborové skladby. KOVAŘOVIC, Karel skladatel, dirigent. Narozen v Praze, zemřel v Praze. Hudebně dramatická tvorba, symfonické a komorní skladby. KRČEK, Jaroslav skladatel, hudební režisér Československého rozhlasu. 65. výročí narození Narozen ve Čtyřech Dvorech u Českých Budějovic. Komorní a písňové skladby, hudební folklór. KŘIČKA, Jaroslav skladatel, dirigent, pedagog. 35. výročí úmrtí Narozen v Kelči, zemřel v Praze. Komorní a písňové skladby, hudebně dramatická tvorba.

7 KUBÁT, Norbert skladatel, sbormistr plzeňského Hlaholu, řed. kůru chrámu sv. Bartoloměje. Narozen v Uhlířských Janovicích, zemřel v Plzni. Duchovní skladby, sbory a drobné skladby. LUKÁŠ, Zdeněk skladatel, sbormistr České písně. Narozen v Praze. Symfonická, komorní a vokální díla, orchestrální a hudebně dramatická tvorba. MADELKA, Šimon Bariona skladatel, pedagog, plzeňský učitel. Narozen v Opoli, v Plzni žil už v roce 1575, zemřel v roce 1598 v Plzni. Náboženské polyfonní skladby. MÁLEK, Jan skladatel, v letech hudebním režisérem a hudebním dramaturgem Čs. rozhlasu v Plzni. Narozen v Praze. Orchestrální, vokální a komorní skladby. MANOUŠEK, Jaromír, Ing. CSc. skladatel, pedagog. Narozen v Plzni. Komorní a orchestrální skladby, hudebně dramatická tvorba. MĚCHURA, Leopold Eugen skladatel výročí narození Narozen v Praze, zemřel v Osíně (Klatovy). Opera, kantáta. MICKA, Vít skladatel, od r šéfdirigent Plzeňského rozhlasového orchestru, pedagog. Narozen v Praze. Orchestrální, vokální a komorní skladby. MIKODA, Bořivoj, PhDr. PaedDr. skladatel, pedagog výročí narození Narozen v Počátkách u Kamenice nad Labem, zemřel v Plzni. Komorní a písňové skladby, symfonická tvorba. MOSER, Viktor Roman skladatel, pedagog výročí narození, 65. výročí úmrtí Narozen v Sušici, zemřel v Plzni. Smyčcové kvartety, klavírní kvartet, menší skladby orchestrální. MOTTL, René skladatel, hudební kritik, klavírista, sbormistr. Narozen v Plzni, zemřel v Plzni. Drobné instrumentální a vokální skladby, melodramata, hudebně dramat. tvorba. ODSTRČIL, Karel, Ing. skladatel. Narozen ve Valašském Meziříčí. Hudebně dramatická a symfonická tvorba, komorní díla, vokální a elektronické skladby. OSVALD, Miloslav skladatel, houslista, hudebník. Narozen v Praze. Skladby orchestrální, komorní, vokální a instruktivní.

8 PALLA, Hynek skladatel, sbormistr pěveckého spolku Hlahol, spoluzakladatel a dirigent amatérského symfonického orchestru Plzeňského filharmonického spolku. Narozen v Praze, zemřel v Plzni. Kantáty. PEXIDR, Karel, JUDr. skladatel. 75. výročí narození Narozen v Praze. Sonáty, koncertní etudy, komorní, orchestrální a instruktivní skladby. PROCHÁZKA, Jan Ludevít skladatel. Narozen v roce 1837 v Klatovech. Písně a sbory. REKTORYS, Artuš hudební skladatel, pedagog, hudební teoretik. Narozen v Praze. Písňové cykly, scénická hudba. RIEDELBAUCH, Václav skladatel, pedagog, ředitel České filharmonie. Narozen v Dýšině u Plzně. Orchestrální, komorní a hudebně dramatická tvorba. RYBA, Jakub Jan skladatel, učitel. Narozen v Přešticích, zemřel v Rožmitále pod Třemšínem. Vokální skladby (pastorely), symfonická a komorní tvorba. SAK, Tomáš skladatel, dirigent, klavírista, houslista. Narozen v Djakovu (Jugoslávie). Písně, drobné skladby. SEDMIDUBSKÝ, Miloš skladatel, pedagog. 80. výročí narození Narozen v Rokycanech, zemřel v Proseči pod Ještědem. Skladby pro mládež, hudebně dramatická tvorba. SEMERÁK, Oldřich skladatel. Narozen ve Stolíně u Náchoda. Komorní a symfonická tvorba, písňové cykly. SLIMÁČEK, Jan skladatel, hudební režisér Čs. rozhlasu v Plzni, pedagog. 65. výročí narození Narozen v Kelči. Orchestrální, vokální a komorní tvorba, instruktivní skladby. SLIVANSKÝ, Bohumil skladatel, archivář plzeňského rozhlasového archivu. Narozen v Soboticích u Kolína. SMETANA, Bedřich skladatel výročí narození, 120. výročí úmrtí Narozen v Litomyšli, v Plzni studoval v letech a ukončil zde gymnazijní studia. Zemřel v Praze. K Plzni se váže např. polka Vzpomínka na Plzeň.

9 SPÁČIL, Eduard skladatel a klavírista. Narozen v Liberci. Komorní skladby. SUDA, Stanislav skladatel. Narozen ve Starém Plzenci, zemřel v Plzni. Opery a symfonické básně. ŠNEJDAR, Miloš skladatel, pedagog. 10. výročí úmrtí Narozen v Plzni, zemřel v Plzni. Drobné skladby. ŠROM, Karel, JUDr. skladatel, klavírista, hudební publicista výročí narození Narozen v Plzni, zemřel v Praze. Symfonie, komorní a vokální skladby. ŠTĚPÁNEK, Jiří, PhDr., CSc. skladatel, pedagog. Narozen v Kladně. Hudebně dramatická, komorní a vokální tvorba, orchestrální skladby. TEML, Jiří skladatel, hudební dramaturg Čs. rozhlasu v Plzni. Narozen ve Vimperku. Skladby pro děti a mládež, komorní tvorba, orchestrální skladby. TROJAN, Václav skladatel. Narozen v Plzni, zemřel v Plzni. Jevištní díla, orchestrální, komorní a vokální skladby. VLNA, Vladimír hudební skladatel. Komorní, orchestrální a hudebně dramatická tvorba. VOGEL, Jaroslav, Dr. skladatel, dirigent výročí narození Narozen v Plzni, zemřel v Praze. Hudebně dramatická tvorba. ZICH, Otakar, Dr. skladatel, estetik, pedagog výročí narození, 70. výročí úmrtí Narozen v Městci Královém, zemřel v Ouběmicích. Kantáty, písňové cykly, hudebně dramatická tvorba, folkloristické práce. DIRIGENTI ANGER, Mořic Stanislav dirigent, skladatel, houslista výročí narození Narozen v Sušici, zemřel v Praze. BARTÁK, Antonín dirigent opery DJKT ( ), šéf opery od r výročí úmrtí Narozen , zemřel BELFÍN, František dirigent, šéf plzeňské opery, skladatel. Narozen v Klatovech, zemřel v Praze.

10 BLACKÝ, Josef dirigent Plzeňského rozhlasového orchestru, pedagog. Narozen , zemřel v Domažlicích. BOHUŇOVSKÝ, Oldřich dirigent, od šéf opery DJKT. Narozen v Pacově (Pelhřimov), zemřel v Plzni. DRS, František dirigent plzeňského Komorního orchestru od r. 1974, v letech dirigent opery DJKT. Narozen v Kutné Hoře. DYK, František dirigent, sbormistr. 30. výročí úmrtí Narozen v Plzni, zemřel v Praze. FARKAČ, Hynek od r šéfdirigent Plzeňské filharmonie. 50. výročí narození Narozen v Jihlavě. HRNČÍŘ, Josef dirigent, hudebník, spoluzakladatel PRO. Narozen v Praze. CHALOUPKA, Josef dirigent DJKT od r. 1973, šéf opery DJKT od roku Narozen v Malých Kyšicích (okres Kladno). CHALUPECKÝ, Jan dirigent PRO. Narozen v Praze. KAREL, Jaromír Otto dirigent, skladatel a šéf operety DJKT. 15. výročí úmrtí Narozen v Bystřici pod Hostýnem, zemřel v Plzni. KUBELÍK, Rafael dirigent, působil v DJKT v Plzni 90. výročí narození Narozen v Býchorech (Kolín), zemřel v Luzernu (Švýcarsko). LIŠKA, Bohumír dirigent, šéf opery DJKT v letech Od dubna 1968 do r šéfdirigent PRO, posléze dirigent PRO. 90. výročí narození Narozen v Čejetičkách. MACENAUER, Bedřich dirigent, sbormistr. 75. výročí narození Narozen v Praze. MALÁT, Jiří dirigent opery DJKT v letech , později šéfdirigent, pedagog, hudebník. Narozen v Praze. PAŘÍK, Ivan dirigent DJKT v letech V roce 1988 se stal šéfem plzeňské opery. Narozen v Praze. PAVELKA, Ivo dirigent opery a operety DJKT v letech Narozen v Bělčicích. PREISLER, František dirigent Plzeňské filharmonie v letech a plzeňské opery v letech , hudebník. Narozen v České Třebové, zemřel v Olomouci.

11 PREISLER, František ml. dirigent Plzeňské filharmonie, hudebník. Narozen v Olomouci. ŠMÍD, Miroslav dirigent, skladatel, sbormistr, publicista. Narozen ve Švihově, zemřel v Plzni. TALICH, Václav, prof. dirigent, houslista, v letech dirigent plzeňské opery. Narozen v Kroměříži, zemřel v Berouně. TURNOVSKÝ, Martin dirigent, sbormistr. Narozen v Praze. VAŠATA, Karel, JUDr. dirigent DJKT v letech výročí úmrtí Narozen , zemřel v Plzni. ZAMRZLA, Rudolf dirigent, skladatel výročí narození Narozen v Rokycanech, zemřel v Praze. HUDEBNÍ KRITICI a PUBLICISTÉ (TEORETICI) BOKŮVKOVÁ, Vlasta, Doc. PhDr., CSc. hudební historička, kritička a publicistka. Narozena v Plzni. FIALA, Jaroslav, Doc. PhDr., CSc. hudební historik, kritik a vysokoškolský pedagog. 75. výročí narození Narozen v Kupičově (SSSR). FILIPOVSKÝ, Oldřich, PhDr. hudební kritik, klavírista, organiz. hudeb. života. 55. výročí úmrtí Narozen v Plzni, zemřel v Plzni. JANEČEK, Karel, prof., DrSc. hudební teoretik a skladatel, dirigent Plzeňské filharmonie, v Plzni působil na hudební škole B. Smetany v letech Narozen v Polsku, zemřel v Praze. JINDROVÁ, Jana, Doc. PhDr., CSc. pedagožka, klavíristka, popularizátorka hud. pořadů. Narozena v Praze. KOULA, Vladimír, PhDr. hudební kritik, pedagog, klavírista. Narozen v Praze, zemřel v Plzni. NEDBAL, Miloslav, PhDr. hudební vědec a historik. Narozen v Plzni. SIEBR, Rudolf, Doc. PhDr. pedagog, publicista. Narozen v Újezdě u Radnic. ŠPELDA, Antonín, prof. RNDr, DrSc. hudební kritik a teoretik, pedagog na katedře hudební fakulty PF v Plzni výročí narození Narozen ve Švihově u Klatov.

12 DALŠÍ VÝZNAMNÉ OSOBNOSTI Z OBLASTI HUDBY jinde neuvedené Díky značné hudební tradici je s Plzeňským krajem spjato množství jmen významných uměleckých osobností. Jedná se o koncertní umělce, pěvce, organizátory hudebního života, popř. pedagogy. Někteří z nich v kraji tvořili a působili, jiní jsou významnými rodáky s blízkým vztahem k Plzni, přestože zde trvale nepůsobili. Úplný výčet těchto osobností by byl příliš obsáhlý, proto jsou níže uvedeni pouze někteří z nich. BENÍŠKO, Karel operní pěvec výročí narození Narozen v Praze, zemřel v Praze. BRABEC, Lubomír kytarista. Narozen v Plzni. BREJCHA, Antonín klavírista, pedagog. Narozen v Plzni. BURIAN, Emil František hudebník, skladatel výročí narození, 45. výročí úmrtí Narozen v Plzni, zemřel v Praze. CELERIN, Josef operní pěvec, sólista opery DJKT (za okupace) a ND. Narozen v Plzni, zemřel v Praze. CORTÉS, Rudolf zpěvák. Narozen v Plzni, zemřel v Krásné Lípě. DURAS, Jindřich klavírista, hudebník, pedagog. Narozen v Plzni. FRIESL, Karel klavírista, ředitel plzeňské konzervatoře. Narozen ve Strakonicích. FRYDLEWICZ, Miroslav operní pěvec, sólista opery DJKT v letech a ND výročí narození Narozen v Plzni. GOTT, Karel zpěvák populární hudby. 65. výročí narození Narozen v Plzni. HEZKÁ, Božena organizátorka hudebního života, sbormistryně sboru Čerchovan. Narozena v Třeboni, zemřela v Domažlicích. HORÁK, Jaromír koncertní pěvec. Narozen v Domažlicích, zemřel v Plzni. HŘÍMALÝ, Vojtěch plzeňský hudebník, zakladatel hudební tradice rodu výročí narození Narozen v Blatné, zemřel v Moskvě. HŘÍMALÝ, Jan houslista, pedagog výročí narození Narozen v Plzni, zemřel v Moskvě.

13 JANÁL, Roman operní pěvec, sólista ND, v Plzni studoval na konzervatoři, nyní zde externě vyučuje. 40. výročí narození Narozen v Trenčíně. JANKOVSKÝ, Zdeněk operní pěvec, v letech sólista opery DJKT. Narozen v Praze. JONÁŠOVÁ, Jana operní pěvkyně, sólistka opery ND v Praze. Narozena v Plzni. KUČERA, František hudebník, trumpetista, člen P. Jazz Comba. Narozen v roce 1958 ve Vejpnicích. KUSNJER, Ivan operní pěvec, sólista opery ND. Narozen v Rokycanech. LENK, Jaroslav, pseudonym Samson zpěvák. Narozen v Plzni. LINDAUR, Vojtěch flétnista, pedagog. Narozen v Útušicích. LUHANOVÁ-JIROUŠKOVÁ, Svatava koncertní pěvkyně. Narozena v Praze, od dětství žije v Plzni. MÁCHA, Jan koncertní pěvec, barytonista. 75. výročí narození Narozen v Písku, zemřel v Plzni. MACHÁČEK, Miloš houslista, hudebník, pedagog. 10. výročí úmrtí Narozen v Plzni, zemřel v Plzni. MOTLÍK, Jan hudebník, violista, pedagog. 60. výročí narození Narozen v roce 1944 v Plzni. POLATA, Karel kapelník, muzikant, skladatel výročí narození Narozen v roce 1874 v Nezdicích (Klatovy), zemřel v Sušici. POLATA, Karel kapelník, hudebník, skladatel. 90. výročí narození, 30. výročí úmrtí Narozen ve Zdíkově, zemřel v Sušici. SEDLÁČEK, Jan houslista, koncertní mistr, zakladatel Sedláčkova kvarteta. Narozen v Dobřanech. SUCHÝ, Jiří zpěvák, textař, herec. Narozen v Plzni. ŠEVČÍK, Otakar houslista, pedagog. 70. výročí úmrtí Narozen v Horažďovicích, zemřel v Písku. ŠUBRTOVÁ, Milada operní pěvkyně. 80. výročí narození Narozena ve Lhotě, Kralovice. TALICH, Jan zakladatel známého Talichova kvarteta, v letech navštěvoval hudební školu B. Smetany v Plzni.. Narozen v Plzni.

14 URBANOVÁ, Eva operní pěvkyně, od roku 1987 působila krátce v plzeňské opeře, nyní sólistkou ND v Praze, hostuje na všech světových scénách. Narozena ve Slaném. VLACH, Jaroslav akordeonista, pedagog. Narozen v Plzni. ŽILÁK, Jiří hudebník, houslista, spoluzakladatel Plzeňského rozhlasového kvarteta, člen Spáčilova kvarteta. Narozen v roce 1948 v Plzni. ŽILKA, Václav flétnista, pedagog, publicista. V Plzni založil komorní soubor Collegium di flauti. 80. výročí narození Narozen v Ostravě. DIVADLO JOSEFA KAJETÁNA TYLA Plzeňské divadlo vždy významným způsobem zasahovalo do hudebního dění v Plzni, pracovalo při něm několik významných komorních sdružení. Plzeňské divadlo Josefa Kajetána Tyla je v současné době jediným v České republice, kde působí vedle operního a baletního souboru i soubor operety a muzikálu (čtyřsouborové divadlo). V plzeňském divadle se vystřídalo za jeho existence mnoho dirigentů, kteří pro obsáhlost nebyli do přehledu dirigentů zahrnuti, ale také významně ovlivnili hudební život v Plzni jsou to např. Václav Cibulka, Petr Broch, Petr Vronský, Jiří Kout, Jan Štván, Mario Klemens a další. Současní dirigenti operního orchestru: Petr Kofroň, Jiří Štrunc, Pavel Šnajdr. Současní dirigenti operetního a muzikálového orchestru: Pavel Kantořík, Kryštof Marek. HUDBA V ČESKÉM ROZHLASE Významnou úlohu v hudebním životě měla hudba Československého rozhlasu v Plzni.Vlastní budovu má plzeňský rozhlas od roku 1951 na náměstí Míru. Plzeňský rozhlasový orchestr vznikl v roce 1946 a měl 33 členů. Jeho prvním dirigentem byl Gabriel Vágner. Roku 1946 bylo založeno při rozhlasovém orchestru dechové kvinteto, v roce 1954 pak smyčcové kvarteto. Na začátku 70. let vzniklo při Československém rozhlase v Plzni studio elektroakustické hudby. * Plzeňská filharmonie (dříve Plzeňský rozhlasový orchestr - PRO). PRO založen v únoru 1946, dirigenti mj. G. Vágner, J. Hrnčíř, A. Devátý, M. Turnovský, B. Liška, V. Micka, J. Blacký, J. Malát, A. Apolín. Součaný dirigent Hynek Farkač, ředitel Jan Motlík. Kontakt: Náměstí Míru 10, Plzeň, tel./fax:

15 SOUČASNÉ KOMORNÍ SOUBORY Akordeonové duo - Jaroslav a Jarmila Vlachovi. Kontakt: Pitnerova 3, Plzeň, tel Kosovo trio smyčcové (V. Fiedler, S. Zoul, Mgr. M. Kos). Kontakt: Průmyslová 270, Horní Bříza, tel Milvus komorní vokálně instrumentální soubor um. vedoucí J. Houba. Kontakt: Polední 33, Plzeň, tel Musica ad gaudium - komorní vokálně instrumentální soubor. Kontakt: Chválenická 3, Plzeň, tel Musica vagantinum - komorní vokálně instrumentální soubor, specializace gotika a renesance. Kontakt: Petákova 7, Plzeň 3, tel Nová komorní harmonie (P. Žižka, M. Srb, F. Švejda). Kontakt: Roosveltova 6, Plzeň, tel PFS Plzeňský fanfárový soubor 2 trubky, 2 trombóny um. vedoucí Mgr. P. Mráz. Kontakt: Klatovská 11, Plzeň, tel Prague Clarinet Trio Litohlavy 15 (E. Spáčil), Rokycany, tel Sourozenci Novákovi duo housle a klavír. Kontakt: Jesenická 3, Plzeň, tel Tromboni di Quarto hudba renesance, barokní a moderní um.vedoucí Mgr. P. Mráz. Kontakt: Klatovská 11, Plzeň, tel a mnohé další. AMATÉRSKÉ ORCHESTRY * Plzeňský smyčcový orchestr vznikl v roce 1952 jako zájmové sdružení amatérských hudebníků v Plzni. Působil řadu let pod různými zřizovateli (Škoda, Park kultury a oddechu, Esprit) a od roku 1997 je samostatným právním subjektem. Současným dirigentem je Ivo Pavelka. Kontakt: Jaroslava Huclová, Tělocvičná 11, Plzeň, tel * Plzeňské orchestrální sdružení vzniklo v roce 1964 jako komorní orchestr. 40. výročí vzniku Prvním uměleckým vedoucím byl prof. A. Devátý, od roku 1995 současný název. Orchestr působil pod různými zřizovateli (Závodní klub energetiků v Plzni, Odborový dům v Plzni, Dům kultury, Park kultury a oddechu, Esprit), od roku 1995 je samostatným právním subjektem. Současným dirigentem je Ivo Pavelka. Kontakt: Ing. Josef Hruška, Bolzanova 19, Plzeň, tel

16 SKUPINY a OSOBNOSTI z oblasti moderní populární hudby V Plzeňském kraji působila a působí řada souborů a osobností z oblasti moderní populární hudby. Z plzeňské skupiny Mahagon např. v roce 1975 vykrystalizovala známá skupina Katapult. Následuje výběrový výčet současných souborů: Antabus funky Asmodeus trash, hardrock Barbus rock Beltaine doom metal, rock BlueGate bluegrass Bloody Mary funky Burma Jones rock Cop bluegrass Extra band revival bigbeat Jaroslav Samson Lenk folk Kečup pop-rock Navzájem rock Palice (dříve Alice) rock Sapon hard & heavy Semtex country brutal, technofolk Sifon hard & heavy Vejce rock ZNC Znouzectnost rock Zvlášňý škola rock DECHOVÁ HUDBA Zárodky dechové hudby můžeme sledovat ve vojenských hudbách, dnešní typ se vyvíjel od 1. pol. 19. stol. V našem regionu vždy působilo mnoho dechových orchestrů, často se formovaly při velkých závodech nebo základních uměleckých školách. Součástí repertoáru bývají také pochodové skladby, které jsou ozdobou průvodů či promenádních koncertů. Současné dechové orchestry v našem regionu výběrově: Amatovka Stříbro Čerchovanka Horšovský Týn Domažličanka Domažlice Dupalka Mrákov Hájenka Starý Klíčov Hořovická muzika Kařez Klatovská kapela Klatovy-Luby Klatovští dragouni Klatovy Lesanka Plzeň Malá muzika Plzeň Nekvasovy Malá plzeňská kapela Plzeň Postřekovanka Poběžovice Skalanka Švihov Stavařinka Plzeň Stavovanka Horšovský Týn Štěpánka Klatovy Úhlavanka Klatovy Veselí Podhoráci Kout na Šumavě Velký dechový orchestr Hrádek u Rokycan Z orchestrů při ZUŠ jmenujme alespoň Dechový orchestr ZUŠ Rokycany a Dechový orchestr mladých ZUŠ Tachov.

17 LIDOVÁ HUDBA, FOLKLÓR Folklór provází člověka v podstatě od doby, kdy začal komunikovat. Kultura venkovských komunit je v obecném povědomí zhruba od 19. stol. Např. na Chodsku je dokumentace lidové kultury prováděna již od poloviny 19. stol. Za dobu své existence lidová hudba měnila svou podobu, často i myšlenku. I v současné době má v našem regionu folklór bohaté zastoupení a těší se velkému zájmu. Současné folklórní soubory v našem regionu výběrově: Domažlická dudácká muzika působí od roku výročí vzniku Haltravan folklorní soubor z Klenčí pod Čerchovem. Hejkálek folklorní soubor z Rokycan. Chodský soubor působí od roku 1961 v Mrákově. Nástupce si vychovává v dětském souboru Mráček. JISKRA 1958 činnost od roku 2000, složení z bývalých členů Souboru písní a tanců Jiskra. Konrádyho dudácká muzika vznikla roku 1955 v Domažlicích. Jejími zakladateli byli Antonín Konrády st. a ml., Zdeněk Bláha a Václav Švík. Ledecká dudácká muzika Ledce u Plzně, založena v roce 2000 sloučením souborů Zámečtí dudáci (založen v roce 1988) a Plzeňská lidová muzika. Máj folklorní soubor z Nýřan. Meteláček plzeňský dětský folklorní soubor založen v roce 1982 při 4. ZUŠ ve Chválenické ulici. Mladina (dříve Škoda) založen v Plzni v roce 1954 pod názvem Soubor písní a tanců Škoda. Pod současným názvem působí soubor od roku Nástupce si vychovává v souboru Mladinka (dříve Škodováček). 50. výročí vzniku Národopisný soubor Postřekov vznikl ve 20. letech tohoto století. Plzeňský soubor písní a tanců JISKRA působí od roku Od roku 1997 je hlavním organizátorem Mezinárodního folklorního festivalu v Plzni. Své nástupce si vychovává v souboru Jiskřička. Soubor je členem folklorního sdružení ČR Postřekovský dětský soubor Rokytí, Rokytka a Rokytička folklorní soubory v Rokycanech. Soubor písní a tanců Rokycany působí od roku Soubor písní a tanců Šumava založen v r v Klatovech. Ved. souboru Irena Valentová. Své nástupce si vychovává v souboru Šumavánek. Úslaváček soubor ze Starého Plzence. Úsměv folklorní soubor z Horní Břízy. Úsměváček lidový soubor při ZUŠ Třemošná. Tamburašský soubor Dalibor Plzeň založen v roce TANEČNÍ a ESTRÁDNÍ SOUBORY Big Band Základní umělecké školy Rokycany Express Line brass-tekkno-country-hard-pop-session band + show Tachov P-Band Vlastimila Pelce Plzeň

18 Taneční a dechový orchestr Oty Hellera Taneční orchestr Miroslava Novotného New swing band Jana Vimra profesionální orchestr absolventů Jazzové konzervatoře Hrádecká kapela PĚVECKÉ SBORY Sborový zpěv na Plzeňsku má dlouholetou tradici. V šedesátých letech 19. stol. dominoval plzeňský soubor Hlahol, spjatý se jménem Hynka Pally, později Norberta Kubáta. Ve 20. století přibyly v Plzni k tradičním spolkům Hlahol, Smetana a Hřímalý spolky Čech (1919), Bendl (1919) a Jindřich, v první polovině třicátých let minulého století pak Pěvecké sdružení západočeských učitelů a Pěvecké sdružení západočeských učitelek. V Klatovech vznikl v roce 1861 pěvecký spolek Šumavan, v Přešticích v roce 1868 pěvecký spolek Skála, ve 40. letech 19. století byl v Sušici založen spolek Slovanská lípa, kde byla provozována i hudba a zpěv. Pěvecké spolky pracovaly i v dalších městech, ale jejich činnost byla většinou krátkodobá a význam lokální. Ve větších městech působilo i více sborů. Současné sbory výběrově Plzeň smíšené Česká píseň založena v roce 1954, sbormistr Jiří Štrunc. 50. výročí vzniku Kontakt: J. Štrunc, Táborská 3, Plzeň, tel Nová Česká píseň ZČU Plzeň založena v roce 1990, sbormistr Doc. PaedDr. Zdeněk Vimr. Kontakt: PF ZČU, Kat. hud. kultury, Jungmannova 1, Plzeň, tel (Vimr) Plzeňský akademický sbor PF Západočeské univerzity sbormistr PaedDr. J. Frolík. Kontakt: J. Frolík, Žlutická 44, Plzeň, tel Plzeňský kraj smíšené Cantate Rokycany založen v roce 1985, sbormistr PaedDr. J. Frolík. Kontakt: J. Frolík, Žlutická 44, Plzeň, tel Čerchovan Domažlice založen v roce 1901, sbormistr M. Vorlíček. Kontakt: M. Vorlíček, Máchova 131, Domažlice, tel Prácheň Horažďovice založen v roce 1862, sbormistr Jan Petrus. Kontakt: J. Jarolím, Strakonická 149, Horaždovice, tel Svatobor Sušice založen v roce 1860, sbormistr Josef Baierl.

19 Kontakt: Ivan Čámský, J. Palacha 648, Sušice, tel Šumavan Klatovy založen v roce 1861, sbormistryně PaedDr. Milada Bláhová. Kontakt: Ing. A. Šváchová, Sportovní 253/IV, Klatovy. nebo Ženské Carmina Přeštice založen v roce 1989, sbormistr Jiří Langmajer. 15. výročí vzniku Kontakt: J. Langmajer, Manětínská 77, Plzeň. jiri Tachovský ženský sbor MěKS v Tachově. Kontakt: H. Mašátová, nám. Republiky 119, Tachov, agent: MěKS Tachov. Žlutický ženský sbor Dívčí Dívčí akademický sbor Pedagogické fakulty ZČU v Plzni sbormistryně Doc. PaedDr. D. Mandysová, Mgr. R. Feiferlíková. Kontakt: PF ZČU, Kat. hud. kultury, Jungmannova 1, Plzeň. Dětské Dětský pěvecký sbor při ZŠ Starý Plzenec sbormistryně Bohumila Krásná. U hřiště 846, Starý Plzenec, tel Chlumčanský dětský pěvecký sbor sbormistryně Mgr. E. Šustrová. Základní škola, Chlumčany 154 Mariella dětský pěvecký sbor při 15. ZŠ v Plzni sbormistryně Mgr. M. Nováková, Alej Svobody 54, Plzeň. 15. ZŠ, Terezie Brzkové 33-35, Plzeň Plzeňský dětský sbor při 1. ZUŠ, sbormistryně Hana Friedrichová. Sbor má 4 přípravná oddělení: dvě oddělení Notiček a dvě Javořiček. Kontakt: Rokycanský dětský sbor při ZUŠ Rokycany - sbormistryně Alena Vimrová. Kontakt: A. Vimrová, Jiráskova 181, Rokycany. Rudolfínky klatovský vokální soubor se zaměřením na renesanční hudbu. Kontakt: Mgr. J. Prolová (um. vedoucí), Sedláčkova 7, Plzeň. Sušický dětský sbor - při ZUŠ Sušice. Kontakt: ZUŠ, Lerchova 255, tel Tachovský dětský sbor 4 oddělení podle věku a vyspělosti - sbormistr Mgr. Josef Brabenec. Kontakt: J. Brabenec, Hornická 1391, Tachov. Chrámové Soustředěny kolem arcibiskupství na nám. Republiky v Plzni.

20 Na podzim každoročně setkání chrámových sborů plzeňské diecéze v roce 2003 již 5. setkání. Výčet sborů není úplný, některé sbory nejsou registrovány (Canticorum, Resonance smíšené plzeňské sbory). HUDEBNÍ ŠKOLSTVÍ PLZEŇ Konzervatoř Plzeň Kopeckého sady 10, Plzeň. Při konzervatoři Plzeň působí 3 orchestry: * Symfonický orchestr Konzervatoře Plzeň dirigent Jiří Štrunc. Kontakt: * Velký dechový orchestr Konzervatoře Plzeň je jedním ze špičkových dechových orchestrů svého typu v ČR. * Komorní orchestr konzervatoře dirigent Jiří Štrunc. Katedra hudební kultury Pedagogické fakulty ZČU v Plzni - Jungmannova 1, Plzeň. Vedoucí katedry Doc. PhDr. Jana Jindrová, CSc. Základní umělecké školy: ZUŠ nejstarší v Plzni původní název Městská hudební škola Bedřicha Smetany, poté Hudební škola B. Smetany, Lidová škola umění B. Smetany a současný název Základní umělecká škola Bedřicha Smetany. Měnilo se i sídlo současné umístění má v Lobzích v Revoluční ul. a v Doubravce v Zábělské ulici ZUŠ Jagellonská 14, Plzeň, Karla Steinera 29, Plzeň ZUŠ T. Brzkové 33, Plzeň založena v roce výročí vzniku ZUŠ - Chválenická 17, Plzeň ZUŠ Sokolovská 30, Plzeň Hudební škola Yamaha Plzeň 5. ZŠ, Nade Mží 1, Plzeň. PLZEŇSKÝ KRAJ Základní umělecké školy Bezdružice, Blovice, Dobřany, Dolní Bělá, Domažlice, Holýšov, Horažďovice, Horní Bříza, Horšovský Týn, Chodov, Kdyně, Klatovy (ZUŠ Josefa Kličky), Klenčí pod Čerchovem, Kralovice, Manětín, Nepomuk, Nýrsko, Nýřany, Planá u M.L., Plasy, Přeštice, Rokycany, Staňkov, Starý Plzenec, Stod, Stříbro, Sušice, Tachov, Třemošná a další.

Seznam Dalších účastníků

Seznam Dalších účastníků Příloha č. 3 Seznam Dalších účastníků Organizace Adresa PSČ Město IČ Dětský domov Čtyřlístek, Planá Zámecká 853 34815 70842540 Dětský domov DOMINO, Vojanova 22 31800 49778170 Dětský domov, Horšovský Týn

Více

18.03.1924 Dorůžka Lubomír, muzikolog, publicista, překladatel, 85. výročí

18.03.1924 Dorůžka Lubomír, muzikolog, publicista, překladatel, 85. výročí VÝROČÍ 2009 Z OBLASTI ČESKÉ POPULÁRNÍ HUDBY LEDEN 03.01.1949 Žantovský Michael, textař, 60. výročí 07.01.1944 Kahovcová Vlasta, zpěvačka, 65. výročí 22.01.1929 Moravus Ivo, klavírista, skladatel, 80. výročí

Více

Zámecké saxofonové kvarteto / kostel sv. Anny (Anenské náměstí) jablonecké kostely otevřeny doprovodný program VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

Zámecké saxofonové kvarteto / kostel sv. Anny (Anenské náměstí) jablonecké kostely otevřeny doprovodný program VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ Zámecké saxofonové kvarteto 3. 7. 2012 / 17.00 kostel sv. Anny (Anenské náměstí) Zámecké saxofonové kvarteto vzniklo spojením zkušených hudebníků pohybujících se již mnoho let po známých českých orchestrech.

Více

BEDŘICH SMETANA. Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková. Datum (období) tvorby: únor 2013. Ročník: šestý. Vzdělávací oblast: hudební výchova na 2.

BEDŘICH SMETANA. Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková. Datum (období) tvorby: únor 2013. Ročník: šestý. Vzdělávací oblast: hudební výchova na 2. BEDŘICH SMETANA Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková Datum (období) tvorby: únor 2013 Ročník: šestý Vzdělávací oblast: hudební výchova na 2.stupni ZŠ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem

Více

Smíšeného pěveckého sboru

Smíšeného pěveckého sboru Přehled koncertů, akcí a vystoupení Smíšeného pěveckého sboru VOŠP a SPgŠ Litomyšl za školní rok 2007/08 zpracováno 19. 6. 2008 PODZIM 2007 20. 9. 2007 Koncert pro Městský úřad Litomyšl, Zámecké divadélko,

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY Z Á K L A D N Í U M Ě L E C K Á Š K O L A Ž I R O V N I C E VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY PEDAGOGICKÁ ČÁST ŠKOLNÍ ROK 2011-2012 V ŽIROVNICI DNE 30. 6. 2012 a/ Charakteristika školy: V Základní umělecké

Více

XIX. Co se nevešlo do škatulek. Obal CD, na němž zpívá Lena Romanoff populární písně a šansony z dvacátých a třicátých let 20.

XIX. Co se nevešlo do škatulek. Obal CD, na němž zpívá Lena Romanoff populární písně a šansony z dvacátých a třicátých let 20. Hudební dění v Polné a okolí 349 XIX. Co se nevešlo do škatulek Není bez zajímavosti, že se někteří z polenských rodáků prosadili v populární hudbě v zahraničí. Touto první je: Alena Jacob Narodila se

Více

KULTURA SPORT 2015. Stručný přehled hlavních společenských, kulturních a sportovních akcí v Klatovech v roce 2015.

KULTURA SPORT 2015. Stručný přehled hlavních společenských, kulturních a sportovních akcí v Klatovech v roce 2015. KULTURA SPORT 2015 Stručný přehled hlavních společenských, kulturních a sportovních akcí v Klatovech v roce 2015. VYDALO MĚSTSKÉ KULTURNÍ STŘEDISKO KLATOVY LEDEN - ÚNOR 1. ledna PŘIVÍTÁNÍ NOVÉHO ROKU 2015

Více

14. Mezinárodní folklorní festival CIOFF PLZEŇ 2010

14. Mezinárodní folklorní festival CIOFF PLZEŇ 2010 14. Mezinárodní folklorní festival CIOFF 2010 9. 13. 6. 2010 proběhne pod patronací hejtmanky Plzeňského kraje Milady Emmerové, náměstkyně primátora města Plzně Marcely Krejsové a starosty MO Plzeň 3 Jiřího

Více

PAUL HINDEMITH A ČESKÉ ZEMĚ. PhDr. Lenka Přibylová, Ph.D.

PAUL HINDEMITH A ČESKÉ ZEMĚ. PhDr. Lenka Přibylová, Ph.D. PAUL HINDEMITH A ČESKÉ ZEMĚ PhDr. Lenka Přibylová, Ph.D. Ústí nad Labem 2008 Obsah Úvod 9 1. Paul Hindemith - život a dílo v obrysech 13 1. 1 Období mládí a tvůrčích počátků 13 1. 2 Avantgardní období

Více

Smíšeného pěveckého sboru

Smíšeného pěveckého sboru Přehled koncertů, akcí a vystoupení Smíšeného pěveckého sboru VOŠP a SPgŠ Litomyšl za školní rok 2008/09 zpracováno 24. 8. 2009 PODZIM 2008 6. 9. 2008 Vystoupení na zámku v Rudolticích 11. 9. 2008 Koncert

Více

5. Na jaké samostatné vědecko-pedagogické celky se dělí fakulta a) katedry b) fakulty a ústavy c) odbory d) děkanát a rektorát

5. Na jaké samostatné vědecko-pedagogické celky se dělí fakulta a) katedry b) fakulty a ústavy c) odbory d) děkanát a rektorát Test na Bc. obor Popularizace hudební kultury připravený pro přijímací zkoušky v červnu 2011 1. Jak se jmenuje katedra FPE ZČU, kde se ucházím o studium oboru Popularizace a organizace hudebního života

Více

Výsledková listina krajského kola - Plzeňský kraj

Výsledková listina krajského kola - Plzeňský kraj Kategorie: Hra na dechové dřevěné nástroje, Klarinet 0. - 2. kategorie 0. kategorie 1. cena Škola David 2006 Základní umělecká škola Třemošná 23,80 1. kategorie 1. cena Adam Zdeněk 2003 Základní umělecká

Více

Prodejní místa a způsob prodeje integrovaných jízdních dokladů

Prodejní místa a způsob prodeje integrovaných jízdních dokladů Prodejní místa a způsob prodeje integrovaných jízdních dokladů Čl. 1 Úvodní ustanovení Tato příloha stanoví výčet prodejních míst a způsob zajištění prodeje integrovaných jízdních dokladů (dále jen IJD)

Více

Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora

Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora Předmět: Náplň: Třída: Počet hodin: Pomůcky: Estetická výchova hudební (EVH) Rytmus, metrum, tempo, počátky hudebních dějin v Čechách, hudební renesance, baroko, klasicismus, romantismus, moderna, vývoj

Více

Přidělené dotace na regionální funkce v roce 2004

Přidělené dotace na regionální funkce v roce 2004 Přidělené dotace na regionální funkce v roce 2004 Celkem Z toho Kraj-místo Provozovatel - příjemce dotace Investice Neinvestice Z toho (Uváděno v tisících Kč) Hl. m. Praha Městská knihovna v Praze 2 785

Více

Urologické ordinace Západní Čechy

Urologické ordinace Západní Čechy PLZEŇ MUDr. Václav HEŘMA herman.vaclav@iol.cz Urologická a chirurgická ambulance, Skrétova 47, Plzeň, tel: 377 224 247 ord. hod.: středa 7:30 13:00 hod.; 13:00 15:00 hod. SONO MUDr. Josef HY EK Železniční

Více

VY_32_INOVACE_01 Formy populární hudby_39

VY_32_INOVACE_01 Formy populární hudby_39 VY_32_INOVACE_01 Formy populární hudby_39 Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole Číslo projektu

Více

Dokumentace plošného pokrytí Plzeňského kraje jednotkami požární ochrany

Dokumentace plošného pokrytí Plzeňského kraje jednotkami požární ochrany Příloha č. k nařízení Plzeňského kraje č. 1/006 Dokumentace plošného pokrytí Plzeňského kraje jednotkami požární ochrany HZS Plzeňského kraje: Územní odbor Domažlice (ORP Domažlice a Horšovský Týn) Územní

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. KÜHNOVA DĚTSKÉHO SBORU, o. p. s. za rok 2008. Praha, 12.4.2009

VÝROČNÍ ZPRÁVA. KÜHNOVA DĚTSKÉHO SBORU, o. p. s. za rok 2008. Praha, 12.4.2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA KÜHNOVA DĚTSKÉHO SBORU, o. p. s. za rok 2008 Praha, 12.4.2009 Kühnův dětský sbor o.p.s. I. Ze zakládací smlouvy obecně prospěšné společnosti Nadace Kühnova dětského sboru. IČO 66000696,

Více

Urologické ordinace Západní Čechy

Urologické ordinace Západní Čechy Urologické ordinace Západní Čechy Kraj Plzeňský PLZEŇ MUDr. Flek Poliklinika Denisovo nábř., s.r.o., Denisovo nábř. 4, 305 43 Plzeň, tel.: 378 218 116 ord. hod.: pondělí 7:15 10:30, 13:30 16:30 hod. čtvrtek

Více

Veřejný program 2009

Veřejný program 2009 Veřejný program 2009 Centrum Bavaria Bohemia Freyung 1 92539 Schönsee Tel.: +49(0)9674-92 48 77 Fax: +49(0)9674 91 30 67 email: info@cebb.de Internet: www.bbkult.net Leden 2009 11.01.09 Cyklus Objevy :

Více

Česká hudba 2004 nedílná součást evropské kultury

Česká hudba 2004 nedílná součást evropské kultury Tisková zpráva Česká hudba 2004 nedílná součást evropské kultury OFICIÁLNÍ ZAHÁJENÍ 7. ledna 2004, 20:00, Rudolfinum, Dvořákova síň Česká filharmonie, dir. Vladimír Válek Antonín Dvořák: 8. symfonie G

Více

SOUTĚŽNÍ ROČNÍK 2002-2003

SOUTĚŽNÍ ROČNÍK 2002-2003 SOUTĚŽNÍ ROČNÍK 2002-2003 ÚČAST DRUŽSTEV V MISTROVSKÝCH SOUTĚŽÍ 2002/2003 M U Ž I DOROST Divize 1 Divize 0 Krajský přebor 3 Krajský přebor star. 4 1.A třída 2 Krajský přebor mlad. 4 1. B třída 8 Krajská

Více

SOUTĚŽNÍ ROČNÍK

SOUTĚŽNÍ ROČNÍK SOUTĚŽNÍ ROČNÍK 2008-2009 ÚČAST DRUŽSTEV V MISTROVSKÝCH SOUTĚŽÍ 2008 / 2009 M U Ž I DOROST Divize 1 Divize 2 Krajský přebor 2 Krajský přebor starší 1 1.A třída 5 Krajský přebor mladší 1 1. B třída 7 Krajská

Více

Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora

Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora Předmět: Náplň: Třída: Počet hodin: Pomůcky: Estetická výchova hudební (EHV) Rytmus, metrum, tempo, počátky hudebních dějin v Čechách, hudební renesance, baroko, klasicismus, romantismus, moderna, vývoj

Více

TEMATICKÝ PLÁN. září. říjen. listopad. prosinec. leden. únor. březen. duben. květen

TEMATICKÝ PLÁN. září. říjen. listopad. prosinec. leden. únor. březen. duben. květen Vyučující: Mgr. Eva Podvalová Ročník: 6. (6. A, 6.B) Školní rok 2016/2017 Hudební výchova pro 6. ročník ZŠ - A. Charalambidis, L. Hurník, Z. Císař, J. Pilka, D. Matoška, SPN Praha 2000 1. Lidový dvojhlas

Více

HARMONOGRAM ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY 2013

HARMONOGRAM ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY 2013 HARMONOGRAM ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY 2013 PÁLENÍ ČARODĚJNIC 30.4. 2013 úterý Sokolský vrch 17:00 22:00 Skákací hrad pro děti (vstupné zdarma) 17:00 Soutěže pro děti 17:30 Divadelní představení pro děti

Více

BEDŘICH SMETANA. 2. března 1824 Litomyšl 12. května 1884 Praha

BEDŘICH SMETANA. 2. března 1824 Litomyšl 12. května 1884 Praha BEDŘICH SMETANA 2. března 1824 Litomyšl 12. května 1884 Praha významný český hudební skladatel období romantismu Bedřich Smetana se narodil 2. března 1824 v Litomyšli. Jeho otec se jmenoval František

Více

Kruh přátel hudby KONCERTNÍ SEZÓNA 2015

Kruh přátel hudby KONCERTNÍ SEZÓNA 2015 Kruh přátel hudby KONCERTNÍ SEZÓNA 2015 SEZNAM KONCERTŮ 22. ledna 2015, Slavnostní aula Gymnázia Dr. Pekaře od 19.15 hodin abonentní LOBKOWICZ TRIO Lukáš Klánský klavír Jan Mráček housle Ivan Vokáč violoncello

Více

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 dle rozdělovníku Váš dopis značky / ze dne: Naše značka: Vyřizuje: PRAHA 24024/2014-51 48371/ENV/14 Ing. Hejhal / l. 2730 11. 7.

Více

CHOMUTOVSKÉ HUDEBNÍ VEČERY

CHOMUTOVSKÉ HUDEBNÍ VEČERY KONCERTNÍ AGENTURA uvádí pod záštitou Oldřicha Bubeníčka, hejtmana Ústeckého kraje, statutárního města Chomutova, za přispění Ústeckého kraje a ve spolupráci se společností KULTURA A SPORT CHOMUTOV s.

Více

K otázkám monografického pojetí skladatelské osobnosti a výkladu jejího díla

K otázkám monografického pojetí skladatelské osobnosti a výkladu jejího díla Kabinet hudební historie Etnologického ústavu Akademie věd ČR, v.v.i. pořádá muzikologickou konferenci k 90. narozeninám skladatele Karla Husy na téma K otázkám monografického pojetí skladatelské osobnosti

Více

SOUTĚŽNÍ ROČNÍK 1993-1994

SOUTĚŽNÍ ROČNÍK 1993-1994 SOUTĚŽNÍ ROČNÍK 1993-1994 ÚČAST DRUŽSTEV V MISTROVSKÝCH SOUTĚŽÍ 1993 / 1994 M U Ž I DOROST Divize 1 Divize 0 Oblastní přebor 3 Oblastní přebor st. 2 1.A třída 3 Oblastní přebor ml. 0 1. B třída 5 Oblastní

Více

Program hlavních sletových dnů

Program hlavních sletových dnů 1. července 2012 neděle Program hlavních sletových dnů 1. 6. července 2012 10:00 13:00 Sletový průvod Prahou Václavské nám, 28. října, Národní tř. Smetanovo nábř. Křižovnická, nám. J. Palacha, Široká,

Více

SOUTĚŽNÍ ROČNÍK

SOUTĚŽNÍ ROČNÍK SOUTĚŽNÍ ROČNÍK 2007-2008 ÚČAST DRUŽSTEV V MISTROVSKÝCH SOUTĚŽÍ 2007 / 2008 M U Ž I DOROST II. ČNFL / Divize 2 Divize 2 Krajský přebor 3 Krajský přebor starší 1 1.A třída 2 Krajský přebor mladší 1 1. B

Více

Kultura a vzdělávání: (kulturní domy a zařízení, kluby, ZUŠ, divadla, kina, knihovny a muzea)

Kultura a vzdělávání: (kulturní domy a zařízení, kluby, ZUŠ, divadla, kina, knihovny a muzea) Kultura a vzdělávání: (kulturní domy a zařízení, kluby, ZUŠ, divadla, kina, knihovny a muzea) Dětský pěvecký sbor Melodie (občanské sdružení) T 596 612 102 E sekretariat@zsgepiky.cz W www.zsgepiky.cz Základní

Více

SOUTĚŽNÍ ROČNÍK

SOUTĚŽNÍ ROČNÍK SOUTĚŽNÍ ROČNÍK 2014-2015 ÚČAST DRUŽSTEV V MISTROVSKÝCH SOUTĚŽÍ 2014 / 2015 M U Ž I DOROST Divize 2 Divize 0 Krajský přebor 1 Krajský přebor st. 1 1.A třída 5 Krajský přebor ml. 1 1. B třída 6 Krajská

Více

SOUTĚŽNÍ ROČNÍK

SOUTĚŽNÍ ROČNÍK SOUTĚŽNÍ ROČNÍK 2000-2001 ÚČAST DRUŽSTEV V MISTROVSKÝCH SOUTĚŽÍ 2000/2001 M U Ž I DOROST II. ČNFL / Divize 1 Divize 0 Oblastní přebor 2 Oblastní přebor star. 3 1.A třída 3 Oblastní přebor mlad. 3 1. B

Více

SOUTĚŽNÍ ROČNÍK

SOUTĚŽNÍ ROČNÍK SOUTĚŽNÍ ROČNÍK 2009-2010 ÚČAST DRUŽSTEV V MISTROVSKÝCH SOUTĚŽÍ 2009 / 2010 M U Ž I DOROST Divize 0 Divize 2 Krajský přebor 2 Krajský přebor starší 1 1.A třída 4 Krajský přebor mladší 1 1. B třída 9 Krajská

Více

Učební plán předmětu. Průřezová témata. výstupy učivo přesahy průřezová témata Lidová hudba

Učební plán předmětu. Průřezová témata. výstupy učivo přesahy průřezová témata Lidová hudba Hudební výchova (Umění a kultura) Učební plán předmětu Ročník 7 Dotace 1 Povinnost povinný (skupina) Dotace skupiny Vzdělávací předmět jako celek pokrývá následující PT: MULTIKULTURNÍ VÝCHOVA: - Etnický

Více

TALICHŮV KOMORNÍ ORCHESTR obecně prospěšná společnost

TALICHŮV KOMORNÍ ORCHESTR obecně prospěšná společnost TALICHŮV KOMORNÍ ORCHESTR obecně prospěšná společnost VÝROČNÍ ZPRÁVA 2008 Talichův komorní orchestr, o.p.s., Bezová 1658, 147 14 Praha 4 Braník Tel.: +420 2 44 06 26 01-2, Fax: +420 2 44 06 26 02 IČO:

Více

Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací období 2. Předmět. Osobnosti České republiky Označení. VY_32_INOVACE_19_Osobnosti České republiky Autor

Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací období 2. Předmět. Osobnosti České republiky Označení. VY_32_INOVACE_19_Osobnosti České republiky Autor Název školy Základní škola a Mateřská škola Tatenice Číslo projektu CZ. 1.07 Název šablony klíčové aktivity Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Vzdělávací oblast Jazyk a jazyková komunikace

Více

PLÁN KONTROLNÍ A METODICKÉ ČINNOSTI PROVÁDĚNÝ NA SOUKRTOMÝCH ŠKOLÁCH A DALŠÍCH SUBJEKTECH V II. POLOLETÍ ROKU 2015

PLÁN KONTROLNÍ A METODICKÉ ČINNOSTI PROVÁDĚNÝ NA SOUKRTOMÝCH ŠKOLÁCH A DALŠÍCH SUBJEKTECH V II. POLOLETÍ ROKU 2015 PLÁN KONTROLNÍ A METODICKÉ ČINNOSTI PROVÁDĚNÝ NA SOUKRTOMÝCH ŠKOLÁCH A DALŠÍCH SUBJEKTECH V II. POLOLETÍ ROKU 2015 Kontrolovaný subjekt Odbor KÚPK Předmět kontroly Termín Diecézní charita Plzeň Sociálně

Více

Kategorie: I. Stupeň ZŠ Celkové pořadí družstev:

Kategorie: I. Stupeň ZŠ Celkové pořadí družstev: Kategorie: I. Stupeň ZŠ 1 22. ZŠ Plzeň 6 6 0 0 23 18 23 2 ZŠ Nepomuk 6 4 0 2 15 12 14 3 15. ZŠ Plzeň 6 3 1 2 13½ 10 13 4 ZŠ Klenčí pod Čerchovem 6 3 0 3 13½ 9 12 5 ZŠ Planá 6 3 1 2 13 10 12 ZŠ Zárečná

Více

Veřejný program 2012

Veřejný program 2012 Veřejný program 2012 Centrum Bavaria Bohemia Freyung 1 92539 Schönsee Tel.: +49 (0) 9674-92 48 77 Fax: +49 (0) 9674 91 30 67 email: info@cebb.de Internet: www.bbkult.net Leden 2012 4. 1. 2012 I 19.00 h

Více

České divadlo po 2. světové válce

České divadlo po 2. světové válce České divadlo po 2. světové válce Tematická oblast Divadelní festivaly Datum vytvoření 15.12.2012 Ročník Čtvrtý Stručný obsah Přehlídka hlavních českých divadelních festivalů Způsob využití Výklad nové

Více

Z p r a v o d a j č. 1/2016

Z p r a v o d a j č. 1/2016 Plzeňský krajský fotbalový svaz Úslavská 75, 326 00 Plzeň, tel./fax 377245108 Z p r a v o d a j č. 1/2016 Obsah : Informace pro kluby Berbr Roman předseda PKFS Drobný Martin předseda STK PKFS Kohout Václav

Více

SOUTĚŽNÍ ROČNÍK

SOUTĚŽNÍ ROČNÍK SOUTĚŽNÍ ROČNÍK 1991-1992 ÚČAST DRUŽSTEV V MISTROVSKÝCH SOUTĚŽÍ 1991 / 1992 M U Ž I DOROST ČNFL / Divize 2 Divize 0 Oblastní přebor 3 Oblastní přebor st. 1 1.A třída 3 Oblastní přebor ml. 0 1. B třída

Více

Daniel Forró, vl. Karel Horký, skladatel, hráč na klávesové nástroje, syntezátory, flétnista, teoretik, 55. výročí

Daniel Forró, vl. Karel Horký, skladatel, hráč na klávesové nástroje, syntezátory, flétnista, teoretik, 55. výročí VÝROČÍ Z OBLASTI POPULÁRNÍ HUDBY 2013 LEDEN 02.01.1933 Jarmila Veselá, zpěvačka, 80. výročí 02.01.1963 Michaela Linková, zpěvačka, 50. výročí 04.01.1953 Jan Freiburg, vibrafonista, 60. výročí 10.01.1963

Více

JUBILEA ŽIJÍCÍCH OSOBNOSTÍ ČESKÉ HUDBY V ROCE

JUBILEA ŽIJÍCÍCH OSOBNOSTÍ ČESKÉ HUDBY V ROCE JUBILEA ŽIJÍCÍCH OSOBNOSTÍ ČESKÉ HUDBY V ROCE 2010 Významní čeští skladatelé, interpreti - instrumentalisté a muzikologové žijící v ČR i v zahraničí z oblasti vážné hudby, pěvci a osobnosti nonartificiálních

Více

Antonín Dvořák 1841-1904. světoznámý hudební skladatel

Antonín Dvořák 1841-1904. světoznámý hudební skladatel Antonín Dvořák 1841-1904 světoznámý hudební skladatel Kořeny slavného hudebníka Dvořákova rodina žila od roku 1818 v Nelahozevsi (střední Čechy). Všichni Antonínovi předci z otcovy strany byly řezníci

Více

Smíšeného pěveckého sboru

Smíšeného pěveckého sboru Přehled koncertů, akcí a vystoupení Smíšeného pěveckého sboru VOŠP a SPgŠ Litomyšl za školní rok 2009/10 zpracováno 29. 8. 2010 PODZIM 2009 7. 9. 2009 Vystoupení Komorního sboru KOKOS pro MÚ Litomyšl,

Více

1. Co to je organum: a) vícehlasá pasáž gregoriánského chorálu b) česká duchovní píseň c) organizační zázemí operního provozu d) antická lyra

1. Co to je organum: a) vícehlasá pasáž gregoriánského chorálu b) česká duchovní píseň c) organizační zázemí operního provozu d) antická lyra Vzorový test k přijímacím zkouškám na NMgr. Obor Učitelství Hv pro ZŠ (z dějin hudby, hudebních forem, harmonie, intonace) Příloha W.A. Mozart : Sonáta 1. Co to je organum: a) vícehlasá pasáž gregoriánského

Více

Výčet všech územních pracovišť zřízených organizačním řádem a vyhláškou, včetně jejich podřízenosti

Výčet všech územních pracovišť zřízených organizačním řádem a vyhláškou, včetně jejich podřízenosti Příloha č. 10, str. 1 Výčet všech územních pracovišť zřízených organizačním řádem a vyhláškou, včetně jejich podřízenosti Finanční úřad pro hlavní město Prahu: 1. Územní pracoviště pro Prahu 1, 2. Územní

Více

Tabulka č. 1. Grantový program na podporu kultury - rok 2014 kultura I.výzva. GRANTY - Podpora živé kultury. Granty kultura 2014 Příloha č.

Tabulka č. 1. Grantový program na podporu kultury - rok 2014 kultura I.výzva. GRANTY - Podpora živé kultury. Granty kultura 2014 Příloha č. kultura I.výzva opatření 2 GRANTY - Podpora živé kultury Tabulka č. 1 3319 Org. 5412/1 alokace 1 800 000 Kč 5412/1/01 ACTIVE time 5412/1/02 Divadlo Continuo Kurzy vaření pro děti z dětského domova Písek

Více

Program adventu v Lanškrouně

Program adventu v Lanškrouně I. ADVENTNÍ TÝDEN NEDĚLE 27.11. Program adventu v Lanškrouně 14:00 Nám. J. M. Marků Lanškrounský smíšený sbor, Komo/K/rák ZUŠ J. Pravečka Lanškroun pod vedením V. Jetmarové I. adventní koncert - žáci hudebního

Více

Česká strana sociálně demokratická

Česká strana sociálně demokratická Kandidátní listina pro volby do Zastupitelstva Plzeňského kraje konané ve dnech 7. 8. 10. 2016 Česká strana sociálně demokratická Kandidáti: 1. Josef Bernard 51 let povolání: výkonný ředitel 2. Ivo Grüner

Více

PLÁN PRÁCE šk. rok 2016/2017

PLÁN PRÁCE šk. rok 2016/2017 PLÁN PRÁCE šk. rok 2016/2017 SRPEN 30.8., út PEDAGOGICKÁ RADA 9:45 ZÁŘÍ 1.9., čt ZAHÁJENÍ A ZÁPIS DO ŠK.ROKU 2016/2017 21.9., st KPH JAN PÁLENÍČEK - violoncellový recitál Jitka Čechová - kl. spolupráce

Více

Výsledková listina krajského kola - Plzeňský kraj

Výsledková listina krajského kola - Plzeňský kraj Kategorie: Hra na dechové dřevěné nástroje, Zobcová flétna 0., 1. kategorie 0. kategorie 1. cena Svobodová Elena 2008 Základní umělecká škola Bedřicha Smetany, Plzeň, Revoluční 100 23,2 1. cena Kosová

Více

Pracovní list pro opakování znalostí z hudební výchovy a prohloubení dovedností práce s internetem. Listy jsou rozděleny na 4 kategorie (A, B, C, D).

Pracovní list pro opakování znalostí z hudební výchovy a prohloubení dovedností práce s internetem. Listy jsou rozděleny na 4 kategorie (A, B, C, D). Autor: Vzdělávací oblast: Téma: Zuzana Štichová Umění a kultura hudební výchova hudební pojmy Ročník: 8. Datum vytvoření: prosinec 2012 Materiál: Anotace: Metodické pokyny: Pomůcky: VY_32_INOVACE_S2.2_HV.8.15

Více

Prodejní místa, způsob prodeje integrovaných jízdních dokladů

Prodejní místa, způsob prodeje integrovaných jízdních dokladů Prodejní místa, způsob prodeje integrovaných jízdních dokladů Čl. 1 Úvodní ustanovení Tato příloha stanoví výčet prodejních míst a způsob zajištění prodeje integrovaných jízdních dokladů (dále jen IJD)

Více

AV MEDIA, a.s. Moderní technologie ve výuce přináší užitek a radost. Specifikace míst plnění

AV MEDIA, a.s. Moderní technologie ve výuce přináší užitek a radost. Specifikace míst plnění AV MEDIA, a.s. Moderní technologie ve výuce přináší užitek a radost Specifikace míst plnění 1 AV MEDIA, a.s. 1 12 0 1 1 AVMEDIA, a.s., Pražská 63, 102 00 Praha 10 Hanuš Horák škola Borotín, okres 3 7 0

Více

Přehled zrušených 199 finančních úřadů k 31. 12. 2012 a jejich nástupnických 14 krajských finančních úřadů od 1. 1. 2013

Přehled zrušených 199 finančních úřadů k 31. 12. 2012 a jejich nástupnických 14 krajských finančních úřadů od 1. 1. 2013 Příloha č. 1 Přehled zrušených 199 finančních úřadů k 31. 12. 2012 a jejich nástupnických 14 krajských finančních úřadů od 1. 1. 2013 Seznam finančních úřadů do 31. 12. 2012 Seznam finančních úřadů od

Více

VY_32_INOVACE_15 Český hudební klasicismus v emigraci_37

VY_32_INOVACE_15 Český hudební klasicismus v emigraci_37 VY_32_INOVACE_15 Český hudební klasicismus v emigraci_37 Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole

Více

Kühnův smíšený sbor nám. Bořislavka 2075/11 160 00 Praha 6 IČO: 45250367 web: www.kuhnchoir.cz e-mail: info@kuhnchoir.cz

Kühnův smíšený sbor nám. Bořislavka 2075/11 160 00 Praha 6 IČO: 45250367 web: www.kuhnchoir.cz e-mail: info@kuhnchoir.cz Kühnův smíšený sbor nám. Bořislavka 2075/11 160 00 Praha 6 IČO: 45250367 web: www.kuhnchoir.cz e-mail: info@kuhnchoir.cz VÝROČNÍ ZPRÁVA 2015 Kühnův smíšený sbor Kühnův smíšený sbor je dobrovolným sdružením

Více

SOUTĚŽNÍ ROČNÍK

SOUTĚŽNÍ ROČNÍK SOUTĚŽNÍ ROČNÍK 2010-2011 ÚČAST DRUŽSTEV V MISTROVSKÝCH SOUTĚŽÍ 2010 / 2011 M U Ž I DOROST Divize 0 Divize 0 Krajský přebor 1 Krajský přebor st. 4 1.A třída 5 Krajský přebor ml. 0 1. B třída 9 Krajská

Více

Učební osnovy pracovní

Učební osnovy pracovní 1 týdně, povinný Hudební formy a skladebné postupy Žák: vnímá a postihuje rozdíly mezi tvořením tónu u operního zpěváka a zpěváka rockové a jazzové hudby zrapuje krátký text v týmu zpracujíe projekt na

Více

Přehled matrik současných FÚ a jejich nástupnických krajských FÚ od

Přehled matrik současných FÚ a jejich nástupnických krajských FÚ od Přehled matrik současných FÚ a jejich nástupnických krajských FÚ od 1. 1. 2013 Současné FÚ Nástupnické krajské FÚ Číslo FÚ Název FÚ Matrika FÚ Název FÚ Sídlo FÚ Hlavní město Praha 1 FÚ pro Prahu 1 7625011

Více

obor typ soutěže soutěžící pedagog umístění Smyčcové nástroje Eva Bartáková L.Martinenko 2. místo Krajské kolo Smyčcové Marta Schäferová

obor typ soutěže soutěžící pedagog umístění Smyčcové nástroje Eva Bartáková L.Martinenko 2. místo Krajské kolo Smyčcové Marta Schäferová 1 Rok 2011 obor typ soutěže soutěžící pedagog umístění Smyčcové nástroje Eva Bartáková L.Martinenko 2. místo Krajské kolo Smyčcové nástroje Marta Schäferová S. Sůva 1. místo Krajské kolo Smyčcové Národní

Více

Původní požadavek na Plzeňský kraj Pečovatelská služba Kč Kč Kč Kč

Původní požadavek na Plzeňský kraj Pečovatelská služba Kč Kč Kč Kč Rozdělení finančních prostředků v rámci dotačního titulu "Podpora sociálních služeb dle 101a zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, pro rok 2016 - Plzeňský kraj" Poskytovatel

Více

Příloha č. 8, str. 1 Organizačního řádu

Příloha č. 8, str. 1 Organizačního řádu Příloha č. 8, str. 1 Seznam územních pracovišť zřízených vyhláškou 1) a organizačním řádem, včetně jejich vzájemné řídící působnosti Finanční úřad pro hlavní město Prahu: 1. Územní pracoviště pro Prahu

Více

číslo vlaku chybí* chybí* chybí* 7806 7810 7834 chybí* chybí* chybí*

číslo vlaku chybí* chybí* chybí* 7806 7810 7834 chybí* chybí* chybí* číslo vlaku 7806 7810 7834 7862 7801 7843 7805 7325 7327 7821 7869 7834 7322 7332 7302 7334 7331 7303 7323 7325 7335 změna oproti návrhu Trať 160 Plzeň hl. n. (12:18) - Plasy (13:06), Plasy (14:51) - Plzeň

Více

SOUTĚŽNÍ ROČNÍK 1989-1990

SOUTĚŽNÍ ROČNÍK 1989-1990 SOUTĚŽNÍ ROČNÍK 1989-1990 ÚČAST DRUŽSTEV V MISTROVSKÝCH SOUTĚŽÍ 1989 / 1990 M U Ž I DOROST ČNFL, Divize 3 Divize 0 Krajský přebor 3 Oblastní přebor st. 1 1.A třída 3 Oblastní přebor ml. 0 1. B třída 3

Více

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli, Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli, KONCERT PRO ŽÁKY 5. TŘÍD ZŠ Ten vánoční čas, aneb Jak Anděl málem propadl dovolujeme si Vám nabídnout výchovné koncerty, které základní umělecká škola Bedřicha

Více

Veřejné knihovny a výkon regionálních funkcí v Plzeňském kraji. Mgr. Hana Hendrychová Ing. Hana Petrovičová

Veřejné knihovny a výkon regionálních funkcí v Plzeňském kraji. Mgr. Hana Hendrychová Ing. Hana Petrovičová Veřejné knihovny a výkon regionálních funkcí v Plzeňském kraji Mgr. Hana Hendrychová Ing. Hana Petrovičová V Plzni 12. 10. 2011 Územní rozdělení v Plzeňském kraji Interní metodická pomůcka Schéma krajského

Více

Volby do zastupitelstev obcí výsledky hlasování

Volby do zastupitelstev obcí výsledky hlasování Volby do zastupitelstev obcí 20.10. - 21.10.2006 - výsledky hlasování Zastupitelstvo města, Kraj: Jihomoravský kraj, Okres: Brno-venkov Obec: Oslavany Počet volených členů zastupitelstva Počet volebních

Více

Výsledková listina Ústřední kolo soutěže ZUŠ ve hře na akordeon

Výsledková listina Ústřední kolo soutěže ZUŠ ve hře na akordeon 0. kategorie Malý soutěžní sál (budova č. 8), Vejprnická 56, Plzeň - Skvrňany 6.5.2015 0. Holá Daniela 2008 ZUŠ B. Smetany, Plzeň 1. místo 23,0 Kříž Ivan 2007 ZUŠ Chlumec nad Cidlinou 1. místo 22,8 Šneberger

Více

Úplný název pracoviště ÚFO

Úplný název pracoviště ÚFO Číslo pracoviště Číslo ÚFO Úplný název pracoviště ÚFO číslo územního pracoviště číslo krajského FU Finanční úřad pro hlavní město Prahu 451 2001 Územní pracoviště pro Prahu 1 451 2002 Územní pracoviště

Více

Kaple sv. Barbory na frýdeckém zámku. úterý 4.12. 17.00 Mše svatá

Kaple sv. Barbory na frýdeckém zámku. úterý 4.12. 17.00 Mše svatá Datum Čas Název akce Místo konání sobota 1.12. 15.00-18.00 Doneste si zvoneček, rozsvítíme stromeček aneb VELKÝ POHÁDKOVÝ MEJDAN Vánoční dílny neděle 2.12. 09.00-18.00 Advent na náměstí - Reprodukovaná

Více

Vánoční trhy 2009 Program na Staroměstském náměstí 28. 11. 2009 1. 1. 2010

Vánoční trhy 2009 Program na Staroměstském náměstí 28. 11. 2009 1. 1. 2010 Vánoční trhy 2009 Program na Staroměstském náměstí 28. 11. 2009 1. 1. 2010 STAROMĚSTSKÉ NÁMĚSTÍ Vánoční DĚTSKÁ STAROMĚSTSKÁ DÍLNIČKA Opět jsme připravili naší dětskou Staroměstskou dílničku! Stejně jako

Více

Třeboň 10. 14. 7. 2007. 4. ročník festivalu Třeboňská nocturna pořádá Adria Neptun s. r. o., Praha ve spolupráci s Městem Třeboň

Třeboň 10. 14. 7. 2007. 4. ročník festivalu Třeboňská nocturna pořádá Adria Neptun s. r. o., Praha ve spolupráci s Městem Třeboň Třeboňská nocturna Třeboň 10. 14. 7. 2007 4. ročník festivalu Třeboňská nocturna pořádá Adria Neptun s. r. o., Praha ve spolupráci s Městem Třeboň pod záštitou ministra kultury České republiky Mgr. Václava

Více

KUPREV: seznam osob s platným certifikátem k 31.10.2014 titul příjmení jméno město Bc. Absolonová Miroslava Nový Bohumín Mgr. Akporiso Renata Praha

KUPREV: seznam osob s platným certifikátem k 31.10.2014 titul příjmení jméno město Bc. Absolonová Miroslava Nový Bohumín Mgr. Akporiso Renata Praha KUPREV: seznam osob s platným certifikátem k 31.10.2014 titul příjmení jméno město Bc. Absolonová Miroslava Nový Bohumín Mgr. Akporiso Renata Praha 10 Mgr. Babuljaková Tereza Mgr. Baďurová Marie Jeseník

Více

Dny otevřených dveří

Dny otevřených dveří Dny otevřených dveří Okres Plzeň město Gymnázium Luďka Pika, Plzeň, Opavská 21 Opavská 21, Plzeň Informace podá: Mgr. Miroslava Fenclová Telefonní číslo: 377 183 314 Den otevřených dveří: 14. 1. 2014 Masarykovo

Více

AV MEDIA, a.s. Moderní technologie ve výuce přináší užitek a radost_dodávka dodatečného software. Specifikace míst plnění

AV MEDIA, a.s. Moderní technologie ve výuce přináší užitek a radost_dodávka dodatečného software. Specifikace míst plnění AV MEDIA, a.s. Moderní technologie ve výuce přináší užitek a radost_dodávka dodatečného software Specifikace míst plnění Název kupujícího 1 Základní škola a Mateřská škola Borotín, okres Tábor 10 2 Základní

Více

PLÁN PRÁCE šk. rok 2016/2017

PLÁN PRÁCE šk. rok 2016/2017 PLÁN PRÁCE šk. rok 2016/2017 SRPEN 30.8., út PEDAGOGICKÁ RADA 9:45 ZÁŘÍ 1.9., čt ZAHÁJENÍ A ZÁPIS DO ŠK.ROKU 2016/2017 21.9., st KPH JAN PÁLENÍČEK - violoncellový recitál Jitka Čechová - kl. spolupráce

Více

ÚSPĚCHY ŽÁKŮ ŠKOL PLZEŇSKÉHO KRAJE V CELOSTÁTNÍCH KOLECH PŘEDMĚTOVÝCH A UMĚLECKÝCH SOUTĚŽÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2011/2012

ÚSPĚCHY ŽÁKŮ ŠKOL PLZEŇSKÉHO KRAJE V CELOSTÁTNÍCH KOLECH PŘEDMĚTOVÝCH A UMĚLECKÝCH SOUTĚŽÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2011/2012 ÚSPĚCHY ŽÁKŮ ŠKOL PLZEŇSKÉHO KRAJE V CELOSTÁTNÍCH KOLECH PŘEDMĚTOVÝCH A UMĚLECKÝCH SOUTĚŽÍ VE ŠKOLNÍM ROCE A) PŘEDMĚTOVÉ SOUTĚŽE MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA Kat. A 1. 3. místo: Anh Dung Le, Gymnázium, Tachov,

Více

Dokumenty. Profesoři jmenovaní s účinností od 20. května 2008

Dokumenty. Profesoři jmenovaní s účinností od 20. května 2008 Dokumenty Profesoři jmenovaní s účinností od 20. května 2008 1. doc. Ing. Pavol B a u e r, Dr., pro obor silnoproudá elektrotechnika a elektroenergetika, na návrh Vědecké rady Vysokého učení technického

Více

KULTURA A SPORT 2013 Stručný přehled hlavních společenských, kulturních a sportovních akcí v Klatovech v roce 2013

KULTURA A SPORT 2013 Stručný přehled hlavních společenských, kulturních a sportovních akcí v Klatovech v roce 2013 KULTURA A SPORT 2013 Stručný přehled hlavních společenských, kulturních a sportovních akcí v Klatovech v roce 2013 LEDEN 1. ledna PŘIVÍTÁNÍ NOVÉHO ROKU 2013 Náměstí Míru, začátek v 17.00 hodin. 15. ledna

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ŠKOLNÍ ROK 2005 / 2006

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ŠKOLNÍ ROK 2005 / 2006 Základní škola,mateřská škola a Základní umělecká škola Jablonec nad Jizerou Odloučené pracoviště : Základní umělecká škola Jablonec n.jiz. 512 43 Jablonec nad Jizerou, Letná 439 481 591 338, e-mail zus-jablonecnj@netair.cz

Více

Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora

Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora Předmět: Náplň: Třída: Počet hodin: Pomůcky: Estetická výchova hudební (EHV) Když zní krásný hlas, dobře se to poslouchá, Od klasiky k romantické zasněnosti, Hra a její pravidla, Globální pan Nonart, Pan

Více

2.1. Zájmová kulturní činnost dětí a mládeže

2.1. Zájmová kulturní činnost dětí a mládeže 2.1. Zájmová kulturní činnost dětí a mládeže 1.1.2014-31.12.2014 235.000,00 Kč 1. 006/2.1/2014 Klub přátel OSS Luscinia Podpora činnosti opavského středoškolského sboru Luscinia při MG 66144302 50 000,00

Více

Výroční zpráva. o činnosti školy 2009/2010

Výroční zpráva. o činnosti školy 2009/2010 Základní umělecká škola Dolní Újezd Dolní Újezd 480 Příspěvková organizace Výroční zpráva o činnosti školy 2009/2010 Obsah: 1. Základní údaje o škole 2. Charakteristika školy 3. Přehled oborů vzdělávání

Více

Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora

Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora Předmět: Náplň: Třída: Počet hodin: Pomůcky: Estetická výchova hudební (EVH) Když zní krásný hlas, dobře se to poslouchá, Od klasiky k romantické zasněnosti, Hra a její pravidla, Globální pan Nonart, Pan

Více

Informace ze zdravotnictví Plzeňského kraje

Informace ze zdravotnictví Plzeňského kraje Informace ze zdravotnictví Plzeňského kraje Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky Plzeň 7 24. 8. 2007 Gynekologická péče - činnost v Plzeňském kraji v roce 2006 Gynaecologic Care

Více

Janáčkovo trio 2009. Jiří Pospíchal housle Marek Novák violoncello Markéta Janáčková klavír. www.janacektrio.cz

Janáčkovo trio 2009. Jiří Pospíchal housle Marek Novák violoncello Markéta Janáčková klavír. www.janacektrio.cz Janáčkovo trio 2009 Jiří Pospíchal housle Marek Novák violoncello Markéta Janáčková klavír www.janacektrio.cz Děkujeme Allianz pojišťovně, a.s., že nás v roce 2009 opět podpořila LEDEN - ÚNOR Na začátku

Více

Česká školní inspekce Plzeňský inspektorát INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Čj. ČŠIP-472/13-P

Česká školní inspekce Plzeňský inspektorát INSPEKČNÍ ZPRÁVA. Čj. ČŠIP-472/13-P Česká školní inspekce Plzeňský inspektorát INSPEKČNÍ ZPRÁVA Čj. ČŠIP-472/13-P Název právnické osoby Základní umělecká škola Kralovice, okres Plzeň-sever vykonávající činnost školy: Sídlo: Manětínská 395,

Více

Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm Výroční zpráva 2008-2009 1 Charakteristika školy Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61

Více

Konečné výsledky voleb do AS ZČU

Konečné výsledky voleb do AS ZČU Západočeská univerzita v Plzni Volební komise VK AS ZČU Konečné výsledky voleb do AS ZČU Volební celek FAV 1 Doc. Dr. Ing. Vlasta Radová 39 2 RNDr. Miroslav Lávička, Ph.D. 32 3 Ing. Marek Brandner, Ph.D.

Více

80. léta v české populární hudbě

80. léta v české populární hudbě 80. léta v české populární hudbě Pop, disco Michal David, Kroky Františka Janečka Situace ve společnosti: stále přetrvává období normalizace, 2 proudy hudbě oficiální (nemají problémy s komunistickým režimem,

Více