OBSAH. Úvodem...5. Úvodem

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "OBSAH. Úvodem...5. Úvodem"

Transkript

1 OBSAH Úvodem...5 Skladatelé...7 Dirigenti...12 Hudební kritici a publicisté (teoretici)...14 Další významné osobnosti z oblasti hudby jinde neuvedené...15 Divadlo Josefa Kajetána Tyla...17 Hudba v českém rozhlase...17 Současné komorní soubory...18 Amatérské orchestry...18 Skupiny a osobnosti z oblasti moderní populární hudby...19 Dechová hudba...19 Lidová hudba, folklór...20 Taneční a estrádní soubory...20 Pěvecké sbory...21 Hudební školství...23 Festivaly...24 Kruhy přátel hudby, hudební organizace a významné kulturní instituce v oblasti hudby...26 Použitá a doporučená literatura...28 Závěrem...29 Jmenný rejstřík...30 Úvodem Hudba má v Plzeňském kraji významnou letitou tradici, region vždy žil bohatým kulturním životem. V počátečních fázích se jednalo většinou o chrámovou hudbu barokní se soustředila hlavně v klášterech v Plasích a Kladrubech. V Dolní Lukavici působil zámecký orchestr, jehož nejznámějším kapelníkem (u hraběte Morzina) byl v letech Josef Haydn. České divadlo má v Plzni svou stálou scénu od roku Hudební život obohacovala od 20. let minulého století také poloamatérská filharmonie, jejíž tradici po roce 1945 převzal Plzeňský rozhlasový orchestr. V oblasti sborového zpěvu se tzv. Pařížský odbor plzeňského Hlaholu již v roce 1900 jako první český sbor prosadil svými kvalitami na mezinárodní pěvecké sborové soutěži. Proslulá učitelská pěvecká sdružení proslavila český sborový zpěv po celém světě. Pěvecké spolky, např. Svatobor, Šumavan, Čerchovan a další, vznikaly v 19. století v celém regionu. Na počátku 20. let minulého století byla v Plzni zřízena Městská hudební škola Bedřicha Smetany, která byla brzy pokládána odbornými kritiky za "západočeskou konzervatoř".

2 Zvláštní místo v hudebním dění našeho regionu zaujímají Lužany u Přeštic, kam majitel známý mecenáš Josef Hlávka zval celou řadu významných osobností, především A. Dvořáka. Po Hlávkově smrti zde často pobýval i J. B. Foerster. Dlouholetou tradici má v našem kraji též lidová hudba a folklor, jejichž činnost má u nás i za hranicemi velmi dobrý zvuk. V našem kraji je v současné době organizována celá řada hudebních festivalů, některých i mezinárodních např. Smetanovské dny (v roce 2004 proběhne již 24. ročník), které od roku 2002 zahrnují také Mezinárodní smetanovskou klavírní soutěž. *** Publikace je vydávána Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje při příležitosti Roku české hudby 2004 a klade si za cíl přiblížit některé významné osobnosti, instituce a festivaly našeho kraje nejen z oblasti vážné hudby. Přehled má informativní charakter a není zdaleka vyčerpávající. Některé osobnosti by bylo možno zařadit do více kategorií, zařazeni jsou však pouze do jedné z nich. Stejně tak výčet jejich činností je pouze orientační. Tučně jsou uvedeni ti, kteří v roce 2004 mají kulaté výročí narození nebo úmrtí. V souladu s ostatní literaturou jsou pedagogické tituly uvedeny pouze u hudebních teoretiků. Anna Sedláčková

3

4 SKLADATELÉ V Plzeňském kraji se narodila, zemřela, popř. pobývala a tvořila řada významných českých hudebních skladatelů. Již v první polovině 18. století ovlivňovala hudební život řada venkovských kantorů, skladatel a varhaník Jiří Melcelius působil v Horšovském Týně dokonce již v 17. století. S L. v. Beethovenem se sblížil skladatel Josef Rejcha ( ) původem z Chudenic. V následujícím přehledu jsou uvedeni někteří z významných skladatelů (dirigentů, teoretiků) kraje. BERKOVEC, Jiří skladatel, hudební vědec. Narozen v Plzni. Orchestrální díla, opera, kantáty a komorní skladby. BAIER, Vladimír skladatel, upravovatel lidových písní. Narozen v Domažlicích. Taneční lidové skladby. BARTOVSKÝ, Josef skladatel, hudební pedagog výročí narození, 40. výročí úmrtí Narozen ve Stupně, zemřel v Plzni. Symfonie, komorní skladby, sborová díla. BASLER, Ladislav hudební skladatel, klavírista, dirigent Plzeňské filharmonie výročí narození, 60. výročí úmrtí Narozen v Jičíně, zemřel v Plzni. Melodramata, písně a drobné orchestrální skladby. BAŽANT, Jaromír skladatel, pedagog na plzeňské konzervatoři. Narozen v Krásném Dvoře u Podbořan na Žatecku. Orchestrální, komorní a vokální skladby, melodrama a balet. BEZDĚK, Jiří, Mgr. skladatel, pedagog. Narozen v Červeném Hrádku u Plzně. Orchestrální a komorní skladby. BLÁHA, Zdeněk skladatel, dudák výročí narození Narozen v Horní Bříze. Malé hudební žánry, instrumentální skladby. BLAHNÍK, Roman skladatel, klavírista, dirigent. Narozen v Plzni, zemřel v Praze. Operety, taneční a filmová hudba. BLECHA, Oldřich skladatel, organizátor plzeňského hudebního života. Narozen v Plzni, zemřel v Plzni. Písňové cykly, klavírní a houslové skladby, melodramata, opery. BOK, Miloš skladatel, dirigent, klavírista, varhaník. Narozen v Praze. Oratoria, symfonická tvorba.

5 BRADÁČ, Otakar skladatel, pedagog výročí narození, 80. výročí úmrtí Narozen v Paceřicích, zemřel v Českých Budějovicích. Opery, tance, symfonické skladby. BRAND, Vladimír skladatel. Narozen v Plzni. Komorní skladby. BRIXI, Viktorin Ignác skladatel, varhaník, klavírista. Narozen v Plzni, zemřel v Poděbradech. Klavírní sonáty, chrámová hudba, mše. BULKA, Antonín skladatel, hudební režisér Čs. rozhlasu v Plzni, dirigent PRO, pedagog výročí narození Narozen v Horách Matky Boží (Klatovy). Malé hudební žánry. DĚD, Jan skladatel, pedagog. Narozen v Plzni. Komorní a instruktivní skladby, skladby pro mládež. DEVÁTÝ, Antonín skladatel, dirigent PRO, pedagog. 20. výročí úmrtí Narozen ve Skutči na Českomoravské Vysočině, zemřel Symfonická, komorní a vokální tvorba. DVOŘÁK, Antonín hudební skladatel a pedagog, v letech 1887, 1892, 1895 a 1898 pobýval v lužanském zámku, navštěvoval též Plzeň 100. výročí úmrtí Narozen v Nelahozevsi u Mělníka, zemřel v Praze. FLORIAN, Josef skladatel, pedagog, organizátor plzeňského hudebního života. Narozen v Kasejovicích, zemřel v Plzni. Skladby klavírní, houslové, písňové a sborové. FOERSTER, Josef Bohuslav skladatel, pobýval v Lužanech, kontakty s hudebním životem v Plzni výročí narození Narozen v Praze, zemřel ve Vestci u Staré Boleslavi. Symfonická díla, opery, orchestrální skladby, vztahem k Plzni ovlivněna sborová tvorba. GSELHOFER, Bohdan skladatel, klavírista, sbormistr, dirigent Plzeňské filharmonie, pedagog. 30. výročí úmrtí Narozen , zemřel v Plzni. Drobné instruktivní skladby instrumentální, menší sborová díla. HARANT z POLŽIC a BEZDRUŽIC, Kryštof český renesanční skladatel 440. výročí narození Narozen v Klenové u Nýrska, zemřel v Praze. HLAVÁČ, Miroslav, Ing. skladatel. Narozen v Protivíně. Orchestrální, komorní a hudebně dramatické skladby, elektroakustická tvorba.

6 HORÁK, Josef skladatel, kapelník výročí narození Narozen v Proseči, zemřel v Plzni. Komorní, vokální a orchestrální skladby. JANEČEK, Karel, DrSc. skladatel, pedagog, dirigent Plzeňské filharmonie. 30. výročí úmrtí Narozen v Polsku, zemřel v Praze. Klavírní a komorní skladby, symfonická díla. JÍCHA, Bohumil skladatel, hudebník, pedagog. 95. výročí narození Narozen v roce 1909 v Plzni. JINDŘICH, Jindřich skladatel, klavírista, pedagog. Narozen v Klenčí pod Čerchovem, zemřel v Domažlicích. Sborová a sólová umělá píseň, úpravy chodských lidových písní, instrumentální skladby. KABELÁČ, Miroslav skladatel, hudební režisér PR, vedl skupinu K. 25. výročí úmrtí Narozen v roce 1908, zemřel v roce Jeden ze zakladatelů elektroakustického studia. KAREL, Rudolf skladatel. Narozen v Plzni, zemřel v v Terezíně. Hudebně dramatická tvorba. KLIČKA, Josef skladatel, varhaník, pedagog. Narozen v Klatovech, zemřel v Klatovech. Sborová, orchestrální a komorní tvorba. KOFROŇ, Petr skladatel, dirigent, šéf opery DJKT, publicista. Narozen v Praze. Konceptualismus, grafické partitury, komorní a orchestrální tvorba. KÖSSL, Theodor skladatel, sbormistr pěveckého spolku Hřímalý, dirigent Plzeňské filharmonie. 35. výročí úmrtí Narozen v Lhenicích (Prachatice), zemřel v Kouřimi. Orchestrální, komorní, písňové a sborové skladby. KOVAŘOVIC, Karel skladatel, dirigent. Narozen v Praze, zemřel v Praze. Hudebně dramatická tvorba, symfonické a komorní skladby. KRČEK, Jaroslav skladatel, hudební režisér Československého rozhlasu. 65. výročí narození Narozen ve Čtyřech Dvorech u Českých Budějovic. Komorní a písňové skladby, hudební folklór. KŘIČKA, Jaroslav skladatel, dirigent, pedagog. 35. výročí úmrtí Narozen v Kelči, zemřel v Praze. Komorní a písňové skladby, hudebně dramatická tvorba.

7 KUBÁT, Norbert skladatel, sbormistr plzeňského Hlaholu, řed. kůru chrámu sv. Bartoloměje. Narozen v Uhlířských Janovicích, zemřel v Plzni. Duchovní skladby, sbory a drobné skladby. LUKÁŠ, Zdeněk skladatel, sbormistr České písně. Narozen v Praze. Symfonická, komorní a vokální díla, orchestrální a hudebně dramatická tvorba. MADELKA, Šimon Bariona skladatel, pedagog, plzeňský učitel. Narozen v Opoli, v Plzni žil už v roce 1575, zemřel v roce 1598 v Plzni. Náboženské polyfonní skladby. MÁLEK, Jan skladatel, v letech hudebním režisérem a hudebním dramaturgem Čs. rozhlasu v Plzni. Narozen v Praze. Orchestrální, vokální a komorní skladby. MANOUŠEK, Jaromír, Ing. CSc. skladatel, pedagog. Narozen v Plzni. Komorní a orchestrální skladby, hudebně dramatická tvorba. MĚCHURA, Leopold Eugen skladatel výročí narození Narozen v Praze, zemřel v Osíně (Klatovy). Opera, kantáta. MICKA, Vít skladatel, od r šéfdirigent Plzeňského rozhlasového orchestru, pedagog. Narozen v Praze. Orchestrální, vokální a komorní skladby. MIKODA, Bořivoj, PhDr. PaedDr. skladatel, pedagog výročí narození Narozen v Počátkách u Kamenice nad Labem, zemřel v Plzni. Komorní a písňové skladby, symfonická tvorba. MOSER, Viktor Roman skladatel, pedagog výročí narození, 65. výročí úmrtí Narozen v Sušici, zemřel v Plzni. Smyčcové kvartety, klavírní kvartet, menší skladby orchestrální. MOTTL, René skladatel, hudební kritik, klavírista, sbormistr. Narozen v Plzni, zemřel v Plzni. Drobné instrumentální a vokální skladby, melodramata, hudebně dramat. tvorba. ODSTRČIL, Karel, Ing. skladatel. Narozen ve Valašském Meziříčí. Hudebně dramatická a symfonická tvorba, komorní díla, vokální a elektronické skladby. OSVALD, Miloslav skladatel, houslista, hudebník. Narozen v Praze. Skladby orchestrální, komorní, vokální a instruktivní.

8 PALLA, Hynek skladatel, sbormistr pěveckého spolku Hlahol, spoluzakladatel a dirigent amatérského symfonického orchestru Plzeňského filharmonického spolku. Narozen v Praze, zemřel v Plzni. Kantáty. PEXIDR, Karel, JUDr. skladatel. 75. výročí narození Narozen v Praze. Sonáty, koncertní etudy, komorní, orchestrální a instruktivní skladby. PROCHÁZKA, Jan Ludevít skladatel. Narozen v roce 1837 v Klatovech. Písně a sbory. REKTORYS, Artuš hudební skladatel, pedagog, hudební teoretik. Narozen v Praze. Písňové cykly, scénická hudba. RIEDELBAUCH, Václav skladatel, pedagog, ředitel České filharmonie. Narozen v Dýšině u Plzně. Orchestrální, komorní a hudebně dramatická tvorba. RYBA, Jakub Jan skladatel, učitel. Narozen v Přešticích, zemřel v Rožmitále pod Třemšínem. Vokální skladby (pastorely), symfonická a komorní tvorba. SAK, Tomáš skladatel, dirigent, klavírista, houslista. Narozen v Djakovu (Jugoslávie). Písně, drobné skladby. SEDMIDUBSKÝ, Miloš skladatel, pedagog. 80. výročí narození Narozen v Rokycanech, zemřel v Proseči pod Ještědem. Skladby pro mládež, hudebně dramatická tvorba. SEMERÁK, Oldřich skladatel. Narozen ve Stolíně u Náchoda. Komorní a symfonická tvorba, písňové cykly. SLIMÁČEK, Jan skladatel, hudební režisér Čs. rozhlasu v Plzni, pedagog. 65. výročí narození Narozen v Kelči. Orchestrální, vokální a komorní tvorba, instruktivní skladby. SLIVANSKÝ, Bohumil skladatel, archivář plzeňského rozhlasového archivu. Narozen v Soboticích u Kolína. SMETANA, Bedřich skladatel výročí narození, 120. výročí úmrtí Narozen v Litomyšli, v Plzni studoval v letech a ukončil zde gymnazijní studia. Zemřel v Praze. K Plzni se váže např. polka Vzpomínka na Plzeň.

9 SPÁČIL, Eduard skladatel a klavírista. Narozen v Liberci. Komorní skladby. SUDA, Stanislav skladatel. Narozen ve Starém Plzenci, zemřel v Plzni. Opery a symfonické básně. ŠNEJDAR, Miloš skladatel, pedagog. 10. výročí úmrtí Narozen v Plzni, zemřel v Plzni. Drobné skladby. ŠROM, Karel, JUDr. skladatel, klavírista, hudební publicista výročí narození Narozen v Plzni, zemřel v Praze. Symfonie, komorní a vokální skladby. ŠTĚPÁNEK, Jiří, PhDr., CSc. skladatel, pedagog. Narozen v Kladně. Hudebně dramatická, komorní a vokální tvorba, orchestrální skladby. TEML, Jiří skladatel, hudební dramaturg Čs. rozhlasu v Plzni. Narozen ve Vimperku. Skladby pro děti a mládež, komorní tvorba, orchestrální skladby. TROJAN, Václav skladatel. Narozen v Plzni, zemřel v Plzni. Jevištní díla, orchestrální, komorní a vokální skladby. VLNA, Vladimír hudební skladatel. Komorní, orchestrální a hudebně dramatická tvorba. VOGEL, Jaroslav, Dr. skladatel, dirigent výročí narození Narozen v Plzni, zemřel v Praze. Hudebně dramatická tvorba. ZICH, Otakar, Dr. skladatel, estetik, pedagog výročí narození, 70. výročí úmrtí Narozen v Městci Královém, zemřel v Ouběmicích. Kantáty, písňové cykly, hudebně dramatická tvorba, folkloristické práce. DIRIGENTI ANGER, Mořic Stanislav dirigent, skladatel, houslista výročí narození Narozen v Sušici, zemřel v Praze. BARTÁK, Antonín dirigent opery DJKT ( ), šéf opery od r výročí úmrtí Narozen , zemřel BELFÍN, František dirigent, šéf plzeňské opery, skladatel. Narozen v Klatovech, zemřel v Praze.

10 BLACKÝ, Josef dirigent Plzeňského rozhlasového orchestru, pedagog. Narozen , zemřel v Domažlicích. BOHUŇOVSKÝ, Oldřich dirigent, od šéf opery DJKT. Narozen v Pacově (Pelhřimov), zemřel v Plzni. DRS, František dirigent plzeňského Komorního orchestru od r. 1974, v letech dirigent opery DJKT. Narozen v Kutné Hoře. DYK, František dirigent, sbormistr. 30. výročí úmrtí Narozen v Plzni, zemřel v Praze. FARKAČ, Hynek od r šéfdirigent Plzeňské filharmonie. 50. výročí narození Narozen v Jihlavě. HRNČÍŘ, Josef dirigent, hudebník, spoluzakladatel PRO. Narozen v Praze. CHALOUPKA, Josef dirigent DJKT od r. 1973, šéf opery DJKT od roku Narozen v Malých Kyšicích (okres Kladno). CHALUPECKÝ, Jan dirigent PRO. Narozen v Praze. KAREL, Jaromír Otto dirigent, skladatel a šéf operety DJKT. 15. výročí úmrtí Narozen v Bystřici pod Hostýnem, zemřel v Plzni. KUBELÍK, Rafael dirigent, působil v DJKT v Plzni 90. výročí narození Narozen v Býchorech (Kolín), zemřel v Luzernu (Švýcarsko). LIŠKA, Bohumír dirigent, šéf opery DJKT v letech Od dubna 1968 do r šéfdirigent PRO, posléze dirigent PRO. 90. výročí narození Narozen v Čejetičkách. MACENAUER, Bedřich dirigent, sbormistr. 75. výročí narození Narozen v Praze. MALÁT, Jiří dirigent opery DJKT v letech , později šéfdirigent, pedagog, hudebník. Narozen v Praze. PAŘÍK, Ivan dirigent DJKT v letech V roce 1988 se stal šéfem plzeňské opery. Narozen v Praze. PAVELKA, Ivo dirigent opery a operety DJKT v letech Narozen v Bělčicích. PREISLER, František dirigent Plzeňské filharmonie v letech a plzeňské opery v letech , hudebník. Narozen v České Třebové, zemřel v Olomouci.

11 PREISLER, František ml. dirigent Plzeňské filharmonie, hudebník. Narozen v Olomouci. ŠMÍD, Miroslav dirigent, skladatel, sbormistr, publicista. Narozen ve Švihově, zemřel v Plzni. TALICH, Václav, prof. dirigent, houslista, v letech dirigent plzeňské opery. Narozen v Kroměříži, zemřel v Berouně. TURNOVSKÝ, Martin dirigent, sbormistr. Narozen v Praze. VAŠATA, Karel, JUDr. dirigent DJKT v letech výročí úmrtí Narozen , zemřel v Plzni. ZAMRZLA, Rudolf dirigent, skladatel výročí narození Narozen v Rokycanech, zemřel v Praze. HUDEBNÍ KRITICI a PUBLICISTÉ (TEORETICI) BOKŮVKOVÁ, Vlasta, Doc. PhDr., CSc. hudební historička, kritička a publicistka. Narozena v Plzni. FIALA, Jaroslav, Doc. PhDr., CSc. hudební historik, kritik a vysokoškolský pedagog. 75. výročí narození Narozen v Kupičově (SSSR). FILIPOVSKÝ, Oldřich, PhDr. hudební kritik, klavírista, organiz. hudeb. života. 55. výročí úmrtí Narozen v Plzni, zemřel v Plzni. JANEČEK, Karel, prof., DrSc. hudební teoretik a skladatel, dirigent Plzeňské filharmonie, v Plzni působil na hudební škole B. Smetany v letech Narozen v Polsku, zemřel v Praze. JINDROVÁ, Jana, Doc. PhDr., CSc. pedagožka, klavíristka, popularizátorka hud. pořadů. Narozena v Praze. KOULA, Vladimír, PhDr. hudební kritik, pedagog, klavírista. Narozen v Praze, zemřel v Plzni. NEDBAL, Miloslav, PhDr. hudební vědec a historik. Narozen v Plzni. SIEBR, Rudolf, Doc. PhDr. pedagog, publicista. Narozen v Újezdě u Radnic. ŠPELDA, Antonín, prof. RNDr, DrSc. hudební kritik a teoretik, pedagog na katedře hudební fakulty PF v Plzni výročí narození Narozen ve Švihově u Klatov.

12 DALŠÍ VÝZNAMNÉ OSOBNOSTI Z OBLASTI HUDBY jinde neuvedené Díky značné hudební tradici je s Plzeňským krajem spjato množství jmen významných uměleckých osobností. Jedná se o koncertní umělce, pěvce, organizátory hudebního života, popř. pedagogy. Někteří z nich v kraji tvořili a působili, jiní jsou významnými rodáky s blízkým vztahem k Plzni, přestože zde trvale nepůsobili. Úplný výčet těchto osobností by byl příliš obsáhlý, proto jsou níže uvedeni pouze někteří z nich. BENÍŠKO, Karel operní pěvec výročí narození Narozen v Praze, zemřel v Praze. BRABEC, Lubomír kytarista. Narozen v Plzni. BREJCHA, Antonín klavírista, pedagog. Narozen v Plzni. BURIAN, Emil František hudebník, skladatel výročí narození, 45. výročí úmrtí Narozen v Plzni, zemřel v Praze. CELERIN, Josef operní pěvec, sólista opery DJKT (za okupace) a ND. Narozen v Plzni, zemřel v Praze. CORTÉS, Rudolf zpěvák. Narozen v Plzni, zemřel v Krásné Lípě. DURAS, Jindřich klavírista, hudebník, pedagog. Narozen v Plzni. FRIESL, Karel klavírista, ředitel plzeňské konzervatoře. Narozen ve Strakonicích. FRYDLEWICZ, Miroslav operní pěvec, sólista opery DJKT v letech a ND výročí narození Narozen v Plzni. GOTT, Karel zpěvák populární hudby. 65. výročí narození Narozen v Plzni. HEZKÁ, Božena organizátorka hudebního života, sbormistryně sboru Čerchovan. Narozena v Třeboni, zemřela v Domažlicích. HORÁK, Jaromír koncertní pěvec. Narozen v Domažlicích, zemřel v Plzni. HŘÍMALÝ, Vojtěch plzeňský hudebník, zakladatel hudební tradice rodu výročí narození Narozen v Blatné, zemřel v Moskvě. HŘÍMALÝ, Jan houslista, pedagog výročí narození Narozen v Plzni, zemřel v Moskvě.

13 JANÁL, Roman operní pěvec, sólista ND, v Plzni studoval na konzervatoři, nyní zde externě vyučuje. 40. výročí narození Narozen v Trenčíně. JANKOVSKÝ, Zdeněk operní pěvec, v letech sólista opery DJKT. Narozen v Praze. JONÁŠOVÁ, Jana operní pěvkyně, sólistka opery ND v Praze. Narozena v Plzni. KUČERA, František hudebník, trumpetista, člen P. Jazz Comba. Narozen v roce 1958 ve Vejpnicích. KUSNJER, Ivan operní pěvec, sólista opery ND. Narozen v Rokycanech. LENK, Jaroslav, pseudonym Samson zpěvák. Narozen v Plzni. LINDAUR, Vojtěch flétnista, pedagog. Narozen v Útušicích. LUHANOVÁ-JIROUŠKOVÁ, Svatava koncertní pěvkyně. Narozena v Praze, od dětství žije v Plzni. MÁCHA, Jan koncertní pěvec, barytonista. 75. výročí narození Narozen v Písku, zemřel v Plzni. MACHÁČEK, Miloš houslista, hudebník, pedagog. 10. výročí úmrtí Narozen v Plzni, zemřel v Plzni. MOTLÍK, Jan hudebník, violista, pedagog. 60. výročí narození Narozen v roce 1944 v Plzni. POLATA, Karel kapelník, muzikant, skladatel výročí narození Narozen v roce 1874 v Nezdicích (Klatovy), zemřel v Sušici. POLATA, Karel kapelník, hudebník, skladatel. 90. výročí narození, 30. výročí úmrtí Narozen ve Zdíkově, zemřel v Sušici. SEDLÁČEK, Jan houslista, koncertní mistr, zakladatel Sedláčkova kvarteta. Narozen v Dobřanech. SUCHÝ, Jiří zpěvák, textař, herec. Narozen v Plzni. ŠEVČÍK, Otakar houslista, pedagog. 70. výročí úmrtí Narozen v Horažďovicích, zemřel v Písku. ŠUBRTOVÁ, Milada operní pěvkyně. 80. výročí narození Narozena ve Lhotě, Kralovice. TALICH, Jan zakladatel známého Talichova kvarteta, v letech navštěvoval hudební školu B. Smetany v Plzni.. Narozen v Plzni.

14 URBANOVÁ, Eva operní pěvkyně, od roku 1987 působila krátce v plzeňské opeře, nyní sólistkou ND v Praze, hostuje na všech světových scénách. Narozena ve Slaném. VLACH, Jaroslav akordeonista, pedagog. Narozen v Plzni. ŽILÁK, Jiří hudebník, houslista, spoluzakladatel Plzeňského rozhlasového kvarteta, člen Spáčilova kvarteta. Narozen v roce 1948 v Plzni. ŽILKA, Václav flétnista, pedagog, publicista. V Plzni založil komorní soubor Collegium di flauti. 80. výročí narození Narozen v Ostravě. DIVADLO JOSEFA KAJETÁNA TYLA Plzeňské divadlo vždy významným způsobem zasahovalo do hudebního dění v Plzni, pracovalo při něm několik významných komorních sdružení. Plzeňské divadlo Josefa Kajetána Tyla je v současné době jediným v České republice, kde působí vedle operního a baletního souboru i soubor operety a muzikálu (čtyřsouborové divadlo). V plzeňském divadle se vystřídalo za jeho existence mnoho dirigentů, kteří pro obsáhlost nebyli do přehledu dirigentů zahrnuti, ale také významně ovlivnili hudební život v Plzni jsou to např. Václav Cibulka, Petr Broch, Petr Vronský, Jiří Kout, Jan Štván, Mario Klemens a další. Současní dirigenti operního orchestru: Petr Kofroň, Jiří Štrunc, Pavel Šnajdr. Současní dirigenti operetního a muzikálového orchestru: Pavel Kantořík, Kryštof Marek. HUDBA V ČESKÉM ROZHLASE Významnou úlohu v hudebním životě měla hudba Československého rozhlasu v Plzni.Vlastní budovu má plzeňský rozhlas od roku 1951 na náměstí Míru. Plzeňský rozhlasový orchestr vznikl v roce 1946 a měl 33 členů. Jeho prvním dirigentem byl Gabriel Vágner. Roku 1946 bylo založeno při rozhlasovém orchestru dechové kvinteto, v roce 1954 pak smyčcové kvarteto. Na začátku 70. let vzniklo při Československém rozhlase v Plzni studio elektroakustické hudby. * Plzeňská filharmonie (dříve Plzeňský rozhlasový orchestr - PRO). PRO založen v únoru 1946, dirigenti mj. G. Vágner, J. Hrnčíř, A. Devátý, M. Turnovský, B. Liška, V. Micka, J. Blacký, J. Malát, A. Apolín. Součaný dirigent Hynek Farkač, ředitel Jan Motlík. Kontakt: Náměstí Míru 10, Plzeň, tel./fax:

15 SOUČASNÉ KOMORNÍ SOUBORY Akordeonové duo - Jaroslav a Jarmila Vlachovi. Kontakt: Pitnerova 3, Plzeň, tel Kosovo trio smyčcové (V. Fiedler, S. Zoul, Mgr. M. Kos). Kontakt: Průmyslová 270, Horní Bříza, tel Milvus komorní vokálně instrumentální soubor um. vedoucí J. Houba. Kontakt: Polední 33, Plzeň, tel Musica ad gaudium - komorní vokálně instrumentální soubor. Kontakt: Chválenická 3, Plzeň, tel Musica vagantinum - komorní vokálně instrumentální soubor, specializace gotika a renesance. Kontakt: Petákova 7, Plzeň 3, tel Nová komorní harmonie (P. Žižka, M. Srb, F. Švejda). Kontakt: Roosveltova 6, Plzeň, tel PFS Plzeňský fanfárový soubor 2 trubky, 2 trombóny um. vedoucí Mgr. P. Mráz. Kontakt: Klatovská 11, Plzeň, tel Prague Clarinet Trio Litohlavy 15 (E. Spáčil), Rokycany, tel Sourozenci Novákovi duo housle a klavír. Kontakt: Jesenická 3, Plzeň, tel Tromboni di Quarto hudba renesance, barokní a moderní um.vedoucí Mgr. P. Mráz. Kontakt: Klatovská 11, Plzeň, tel a mnohé další. AMATÉRSKÉ ORCHESTRY * Plzeňský smyčcový orchestr vznikl v roce 1952 jako zájmové sdružení amatérských hudebníků v Plzni. Působil řadu let pod různými zřizovateli (Škoda, Park kultury a oddechu, Esprit) a od roku 1997 je samostatným právním subjektem. Současným dirigentem je Ivo Pavelka. Kontakt: Jaroslava Huclová, Tělocvičná 11, Plzeň, tel * Plzeňské orchestrální sdružení vzniklo v roce 1964 jako komorní orchestr. 40. výročí vzniku Prvním uměleckým vedoucím byl prof. A. Devátý, od roku 1995 současný název. Orchestr působil pod různými zřizovateli (Závodní klub energetiků v Plzni, Odborový dům v Plzni, Dům kultury, Park kultury a oddechu, Esprit), od roku 1995 je samostatným právním subjektem. Současným dirigentem je Ivo Pavelka. Kontakt: Ing. Josef Hruška, Bolzanova 19, Plzeň, tel

16 SKUPINY a OSOBNOSTI z oblasti moderní populární hudby V Plzeňském kraji působila a působí řada souborů a osobností z oblasti moderní populární hudby. Z plzeňské skupiny Mahagon např. v roce 1975 vykrystalizovala známá skupina Katapult. Následuje výběrový výčet současných souborů: Antabus funky Asmodeus trash, hardrock Barbus rock Beltaine doom metal, rock BlueGate bluegrass Bloody Mary funky Burma Jones rock Cop bluegrass Extra band revival bigbeat Jaroslav Samson Lenk folk Kečup pop-rock Navzájem rock Palice (dříve Alice) rock Sapon hard & heavy Semtex country brutal, technofolk Sifon hard & heavy Vejce rock ZNC Znouzectnost rock Zvlášňý škola rock DECHOVÁ HUDBA Zárodky dechové hudby můžeme sledovat ve vojenských hudbách, dnešní typ se vyvíjel od 1. pol. 19. stol. V našem regionu vždy působilo mnoho dechových orchestrů, často se formovaly při velkých závodech nebo základních uměleckých školách. Součástí repertoáru bývají také pochodové skladby, které jsou ozdobou průvodů či promenádních koncertů. Současné dechové orchestry v našem regionu výběrově: Amatovka Stříbro Čerchovanka Horšovský Týn Domažličanka Domažlice Dupalka Mrákov Hájenka Starý Klíčov Hořovická muzika Kařez Klatovská kapela Klatovy-Luby Klatovští dragouni Klatovy Lesanka Plzeň Malá muzika Plzeň Nekvasovy Malá plzeňská kapela Plzeň Postřekovanka Poběžovice Skalanka Švihov Stavařinka Plzeň Stavovanka Horšovský Týn Štěpánka Klatovy Úhlavanka Klatovy Veselí Podhoráci Kout na Šumavě Velký dechový orchestr Hrádek u Rokycan Z orchestrů při ZUŠ jmenujme alespoň Dechový orchestr ZUŠ Rokycany a Dechový orchestr mladých ZUŠ Tachov.

17 LIDOVÁ HUDBA, FOLKLÓR Folklór provází člověka v podstatě od doby, kdy začal komunikovat. Kultura venkovských komunit je v obecném povědomí zhruba od 19. stol. Např. na Chodsku je dokumentace lidové kultury prováděna již od poloviny 19. stol. Za dobu své existence lidová hudba měnila svou podobu, často i myšlenku. I v současné době má v našem regionu folklór bohaté zastoupení a těší se velkému zájmu. Současné folklórní soubory v našem regionu výběrově: Domažlická dudácká muzika působí od roku výročí vzniku Haltravan folklorní soubor z Klenčí pod Čerchovem. Hejkálek folklorní soubor z Rokycan. Chodský soubor působí od roku 1961 v Mrákově. Nástupce si vychovává v dětském souboru Mráček. JISKRA 1958 činnost od roku 2000, složení z bývalých členů Souboru písní a tanců Jiskra. Konrádyho dudácká muzika vznikla roku 1955 v Domažlicích. Jejími zakladateli byli Antonín Konrády st. a ml., Zdeněk Bláha a Václav Švík. Ledecká dudácká muzika Ledce u Plzně, založena v roce 2000 sloučením souborů Zámečtí dudáci (založen v roce 1988) a Plzeňská lidová muzika. Máj folklorní soubor z Nýřan. Meteláček plzeňský dětský folklorní soubor založen v roce 1982 při 4. ZUŠ ve Chválenické ulici. Mladina (dříve Škoda) založen v Plzni v roce 1954 pod názvem Soubor písní a tanců Škoda. Pod současným názvem působí soubor od roku Nástupce si vychovává v souboru Mladinka (dříve Škodováček). 50. výročí vzniku Národopisný soubor Postřekov vznikl ve 20. letech tohoto století. Plzeňský soubor písní a tanců JISKRA působí od roku Od roku 1997 je hlavním organizátorem Mezinárodního folklorního festivalu v Plzni. Své nástupce si vychovává v souboru Jiskřička. Soubor je členem folklorního sdružení ČR Postřekovský dětský soubor Rokytí, Rokytka a Rokytička folklorní soubory v Rokycanech. Soubor písní a tanců Rokycany působí od roku Soubor písní a tanců Šumava založen v r v Klatovech. Ved. souboru Irena Valentová. Své nástupce si vychovává v souboru Šumavánek. Úslaváček soubor ze Starého Plzence. Úsměv folklorní soubor z Horní Břízy. Úsměváček lidový soubor při ZUŠ Třemošná. Tamburašský soubor Dalibor Plzeň založen v roce TANEČNÍ a ESTRÁDNÍ SOUBORY Big Band Základní umělecké školy Rokycany Express Line brass-tekkno-country-hard-pop-session band + show Tachov P-Band Vlastimila Pelce Plzeň

18 Taneční a dechový orchestr Oty Hellera Taneční orchestr Miroslava Novotného New swing band Jana Vimra profesionální orchestr absolventů Jazzové konzervatoře Hrádecká kapela PĚVECKÉ SBORY Sborový zpěv na Plzeňsku má dlouholetou tradici. V šedesátých letech 19. stol. dominoval plzeňský soubor Hlahol, spjatý se jménem Hynka Pally, později Norberta Kubáta. Ve 20. století přibyly v Plzni k tradičním spolkům Hlahol, Smetana a Hřímalý spolky Čech (1919), Bendl (1919) a Jindřich, v první polovině třicátých let minulého století pak Pěvecké sdružení západočeských učitelů a Pěvecké sdružení západočeských učitelek. V Klatovech vznikl v roce 1861 pěvecký spolek Šumavan, v Přešticích v roce 1868 pěvecký spolek Skála, ve 40. letech 19. století byl v Sušici založen spolek Slovanská lípa, kde byla provozována i hudba a zpěv. Pěvecké spolky pracovaly i v dalších městech, ale jejich činnost byla většinou krátkodobá a význam lokální. Ve větších městech působilo i více sborů. Současné sbory výběrově Plzeň smíšené Česká píseň založena v roce 1954, sbormistr Jiří Štrunc. 50. výročí vzniku Kontakt: J. Štrunc, Táborská 3, Plzeň, tel Nová Česká píseň ZČU Plzeň založena v roce 1990, sbormistr Doc. PaedDr. Zdeněk Vimr. Kontakt: PF ZČU, Kat. hud. kultury, Jungmannova 1, Plzeň, tel (Vimr) Plzeňský akademický sbor PF Západočeské univerzity sbormistr PaedDr. J. Frolík. Kontakt: J. Frolík, Žlutická 44, Plzeň, tel Plzeňský kraj smíšené Cantate Rokycany založen v roce 1985, sbormistr PaedDr. J. Frolík. Kontakt: J. Frolík, Žlutická 44, Plzeň, tel Čerchovan Domažlice založen v roce 1901, sbormistr M. Vorlíček. Kontakt: M. Vorlíček, Máchova 131, Domažlice, tel Prácheň Horažďovice založen v roce 1862, sbormistr Jan Petrus. Kontakt: J. Jarolím, Strakonická 149, Horaždovice, tel Svatobor Sušice založen v roce 1860, sbormistr Josef Baierl.

19 Kontakt: Ivan Čámský, J. Palacha 648, Sušice, tel Šumavan Klatovy založen v roce 1861, sbormistryně PaedDr. Milada Bláhová. Kontakt: Ing. A. Šváchová, Sportovní 253/IV, Klatovy. nebo Ženské Carmina Přeštice založen v roce 1989, sbormistr Jiří Langmajer. 15. výročí vzniku Kontakt: J. Langmajer, Manětínská 77, Plzeň. jiri Tachovský ženský sbor MěKS v Tachově. Kontakt: H. Mašátová, nám. Republiky 119, Tachov, agent: MěKS Tachov. Žlutický ženský sbor Dívčí Dívčí akademický sbor Pedagogické fakulty ZČU v Plzni sbormistryně Doc. PaedDr. D. Mandysová, Mgr. R. Feiferlíková. Kontakt: PF ZČU, Kat. hud. kultury, Jungmannova 1, Plzeň. Dětské Dětský pěvecký sbor při ZŠ Starý Plzenec sbormistryně Bohumila Krásná. U hřiště 846, Starý Plzenec, tel Chlumčanský dětský pěvecký sbor sbormistryně Mgr. E. Šustrová. Základní škola, Chlumčany 154 Mariella dětský pěvecký sbor při 15. ZŠ v Plzni sbormistryně Mgr. M. Nováková, Alej Svobody 54, Plzeň. 15. ZŠ, Terezie Brzkové 33-35, Plzeň Plzeňský dětský sbor při 1. ZUŠ, sbormistryně Hana Friedrichová. Sbor má 4 přípravná oddělení: dvě oddělení Notiček a dvě Javořiček. Kontakt: Rokycanský dětský sbor při ZUŠ Rokycany - sbormistryně Alena Vimrová. Kontakt: A. Vimrová, Jiráskova 181, Rokycany. Rudolfínky klatovský vokální soubor se zaměřením na renesanční hudbu. Kontakt: Mgr. J. Prolová (um. vedoucí), Sedláčkova 7, Plzeň. Sušický dětský sbor - při ZUŠ Sušice. Kontakt: ZUŠ, Lerchova 255, tel Tachovský dětský sbor 4 oddělení podle věku a vyspělosti - sbormistr Mgr. Josef Brabenec. Kontakt: J. Brabenec, Hornická 1391, Tachov. Chrámové Soustředěny kolem arcibiskupství na nám. Republiky v Plzni.

20 Na podzim každoročně setkání chrámových sborů plzeňské diecéze v roce 2003 již 5. setkání. Výčet sborů není úplný, některé sbory nejsou registrovány (Canticorum, Resonance smíšené plzeňské sbory). HUDEBNÍ ŠKOLSTVÍ PLZEŇ Konzervatoř Plzeň Kopeckého sady 10, Plzeň. Při konzervatoři Plzeň působí 3 orchestry: * Symfonický orchestr Konzervatoře Plzeň dirigent Jiří Štrunc. Kontakt: * Velký dechový orchestr Konzervatoře Plzeň je jedním ze špičkových dechových orchestrů svého typu v ČR. * Komorní orchestr konzervatoře dirigent Jiří Štrunc. Katedra hudební kultury Pedagogické fakulty ZČU v Plzni - Jungmannova 1, Plzeň. Vedoucí katedry Doc. PhDr. Jana Jindrová, CSc. Základní umělecké školy: ZUŠ nejstarší v Plzni původní název Městská hudební škola Bedřicha Smetany, poté Hudební škola B. Smetany, Lidová škola umění B. Smetany a současný název Základní umělecká škola Bedřicha Smetany. Měnilo se i sídlo současné umístění má v Lobzích v Revoluční ul. a v Doubravce v Zábělské ulici ZUŠ Jagellonská 14, Plzeň, Karla Steinera 29, Plzeň ZUŠ T. Brzkové 33, Plzeň založena v roce výročí vzniku ZUŠ - Chválenická 17, Plzeň ZUŠ Sokolovská 30, Plzeň Hudební škola Yamaha Plzeň 5. ZŠ, Nade Mží 1, Plzeň. PLZEŇSKÝ KRAJ Základní umělecké školy Bezdružice, Blovice, Dobřany, Dolní Bělá, Domažlice, Holýšov, Horažďovice, Horní Bříza, Horšovský Týn, Chodov, Kdyně, Klatovy (ZUŠ Josefa Kličky), Klenčí pod Čerchovem, Kralovice, Manětín, Nepomuk, Nýrsko, Nýřany, Planá u M.L., Plasy, Přeštice, Rokycany, Staňkov, Starý Plzenec, Stod, Stříbro, Sušice, Tachov, Třemošná a další.

Smíšeného pěveckého sboru

Smíšeného pěveckého sboru Přehled koncertů, akcí a vystoupení Smíšeného pěveckého sboru VOŠP a SPgŠ Litomyšl za školní rok 2007/08 zpracováno 19. 6. 2008 PODZIM 2007 20. 9. 2007 Koncert pro Městský úřad Litomyšl, Zámecké divadélko,

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. KÜHNOVA DĚTSKÉHO SBORU, o. p. s. za rok 2008. Praha, 12.4.2009

VÝROČNÍ ZPRÁVA. KÜHNOVA DĚTSKÉHO SBORU, o. p. s. za rok 2008. Praha, 12.4.2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA KÜHNOVA DĚTSKÉHO SBORU, o. p. s. za rok 2008 Praha, 12.4.2009 Kühnův dětský sbor o.p.s. I. Ze zakládací smlouvy obecně prospěšné společnosti Nadace Kühnova dětského sboru. IČO 66000696,

Více

Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací období 2. Předmět. Osobnosti České republiky Označení. VY_32_INOVACE_19_Osobnosti České republiky Autor

Jazyk a jazyková komunikace Vzdělávací období 2. Předmět. Osobnosti České republiky Označení. VY_32_INOVACE_19_Osobnosti České republiky Autor Název školy Základní škola a Mateřská škola Tatenice Číslo projektu CZ. 1.07 Název šablony klíčové aktivity Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Vzdělávací oblast Jazyk a jazyková komunikace

Více

14. Mezinárodní folklorní festival CIOFF PLZEŇ 2010

14. Mezinárodní folklorní festival CIOFF PLZEŇ 2010 14. Mezinárodní folklorní festival CIOFF 2010 9. 13. 6. 2010 proběhne pod patronací hejtmanky Plzeňského kraje Milady Emmerové, náměstkyně primátora města Plzně Marcely Krejsové a starosty MO Plzeň 3 Jiřího

Více

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 dle rozdělovníku Váš dopis značky / ze dne: Naše značka: Vyřizuje: PRAHA 24024/2014-51 48371/ENV/14 Ing. Hejhal / l. 2730 11. 7.

Více

Prodejní místa, způsob prodeje integrovaných jízdních dokladů

Prodejní místa, způsob prodeje integrovaných jízdních dokladů Prodejní místa, způsob prodeje integrovaných jízdních dokladů Čl. 1 Úvodní ustanovení Tato příloha stanoví výčet prodejních míst a způsob zajištění prodeje integrovaných jízdních dokladů (dále jen IJD)

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY Z Á K L A D N Í U M Ě L E C K Á Š K O L A Ž I R O V N I C E VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY PEDAGOGICKÁ ČÁST ŠKOLNÍ ROK 2011-2012 V ŽIROVNICI DNE 30. 6. 2012 a/ Charakteristika školy: V Základní umělecké

Více

Smíšeného pěveckého sboru

Smíšeného pěveckého sboru Přehled koncertů, akcí a vystoupení Smíšeného pěveckého sboru VOŠP a SPgŠ Litomyšl za školní rok 2008/09 zpracováno 24. 8. 2009 PODZIM 2008 6. 9. 2008 Vystoupení na zámku v Rudolticích 11. 9. 2008 Koncert

Více

BEDŘICH SMETANA. Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková. Datum (období) tvorby: únor 2013. Ročník: šestý. Vzdělávací oblast: hudební výchova na 2.

BEDŘICH SMETANA. Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková. Datum (období) tvorby: únor 2013. Ročník: šestý. Vzdělávací oblast: hudební výchova na 2. BEDŘICH SMETANA Autor: Mgr. Zuzana Zifčáková Datum (období) tvorby: únor 2013 Ročník: šestý Vzdělávací oblast: hudební výchova na 2.stupni ZŠ Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem

Více

Úplný název pracoviště ÚFO

Úplný název pracoviště ÚFO Číslo pracoviště Číslo ÚFO Úplný název pracoviště ÚFO číslo územního pracoviště číslo krajského FU Finanční úřad pro hlavní město Prahu 451 2001 Územní pracoviště pro Prahu 1 451 2002 Územní pracoviště

Více

Dny otevřených dveří

Dny otevřených dveří Dny otevřených dveří Okres Plzeň město Gymnázium Luďka Pika, Plzeň, Opavská 21 Opavská 21, Plzeň Informace podá: Mgr. Miroslava Fenclová Telefonní číslo: 377 183 314 Den otevřených dveří: 14. 1. 2014 Masarykovo

Více

IV. Školy v Plzni. 1. Mužský učitelský ústav v Plzni. 2. Ženský učitelský ústav v Plzni. 3. Ústav pro vzdělávání učitelek mateřských škol v Plzni

IV. Školy v Plzni. 1. Mužský učitelský ústav v Plzni. 2. Ženský učitelský ústav v Plzni. 3. Ústav pro vzdělávání učitelek mateřských škol v Plzni IV. Školy v Plzni IV. 1. Mužský učitelský ústav v Plzni 2. Ženský učitelský ústav v Plzni 3. Ústav pro vzdělávání učitelek mateřských škol v Plzni 4. Cvičná škola při muž. učitelském ústavu v Plzni 5.

Více

Původní Název FÚ Nové Číslo. číslo územního. FÚ FÚ pracoviště. 284 ÚP BOSKOVICE Územní pracoviště v Boskovicích 461 3007

Původní Název FÚ Nové Číslo. číslo územního. FÚ FÚ pracoviště. 284 ÚP BOSKOVICE Územní pracoviště v Boskovicích 461 3007 Původní Název FÚ Nové Číslo číslo číslo územního FÚ FÚ pracoviště 284 ÚP BOSKOVICE Územní pracoviště v Boskovicích 461 3007 358 ÚP BRUNTÁL Územní pracoviště v Bruntále 463 3205 35 ÚP ČESKÝ BROD Územní

Více

Název poskytovatele Sídlo poskytovatele Sídlo služby Služby Cílová skupina

Název poskytovatele Sídlo poskytovatele Sídlo služby Služby Cílová skupina Název poskytovatele Sídlo poskytovatele Sídlo služby Služby Cílová skupina 15. Přední hlídka Royal Rangers v ČR Lestkov 184, 349 53 Bezdružice nám. 1. máje 5, 349 58 Černošín Plánská 370, 349 58 Černošín

Více

AV MEDIA, a.s. Moderní technologie ve výuce přináší užitek a radost. Specifikace míst plnění

AV MEDIA, a.s. Moderní technologie ve výuce přináší užitek a radost. Specifikace míst plnění AV MEDIA, a.s. Moderní technologie ve výuce přináší užitek a radost Specifikace míst plnění 1 AV MEDIA, a.s. 1 12 0 1 1 AVMEDIA, a.s., Pražská 63, 102 00 Praha 10 Hanuš Horák škola Borotín, okres 3 7 0

Více

obor typ soutěže soutěžící pedagog umístění Smyčcové nástroje Eva Bartáková L.Martinenko 2. místo Krajské kolo Smyčcové Marta Schäferová

obor typ soutěže soutěžící pedagog umístění Smyčcové nástroje Eva Bartáková L.Martinenko 2. místo Krajské kolo Smyčcové Marta Schäferová 1 Rok 2011 obor typ soutěže soutěžící pedagog umístění Smyčcové nástroje Eva Bartáková L.Martinenko 2. místo Krajské kolo Smyčcové nástroje Marta Schäferová S. Sůva 1. místo Krajské kolo Smyčcové Národní

Více

Antonín Dvořák 1841-1904. světoznámý hudební skladatel

Antonín Dvořák 1841-1904. světoznámý hudební skladatel Antonín Dvořák 1841-1904 světoznámý hudební skladatel Kořeny slavného hudebníka Dvořákova rodina žila od roku 1818 v Nelahozevsi (střední Čechy). Všichni Antonínovi předci z otcovy strany byly řezníci

Více

Veřejné knihovny a výkon regionálních funkcí v Plzeňském kraji. Mgr. Hana Hendrychová Ing. Hana Petrovičová

Veřejné knihovny a výkon regionálních funkcí v Plzeňském kraji. Mgr. Hana Hendrychová Ing. Hana Petrovičová Veřejné knihovny a výkon regionálních funkcí v Plzeňském kraji Mgr. Hana Hendrychová Ing. Hana Petrovičová V Plzni 12. 10. 2011 Územní rozdělení v Plzeňském kraji Interní metodická pomůcka Schéma krajského

Více

Dny otevřených dveří pro školní rok 2015/16

Dny otevřených dveří pro školní rok 2015/16 Dny otevřených dveří pro školní rok 2015/16 Okres Plzeň - město Gymnázium Luďka Pika Opavská 21, Plzeň Mgr. Miroslava Fenclová Telefonní číslo: 377 183 314 13.1.2015 Masarykovo gymnázium Petákova 2, Plzeň

Více

ČÍSLA FÚ a ÚZEMNÍCH PRACOVIŠŤ od 1.1.2013

ČÍSLA FÚ a ÚZEMNÍCH PRACOVIŠŤ od 1.1.2013 ČÍSLA FÚ a ÚZEMNÍCH PRACOVIŠŤ od 1.1.2013 Číslo pracoviště Název pracoviště ÚFO Úplný název pracoviště ÚFO Číslo ÚFO Kód ÚFO VEMA c_pracufo c_ufo k_ufo_vema FÚ pro hlavní město Prahu Finanční úřad pro

Více

AV MEDIA, a.s. Moderní technologie ve výuce přináší užitek a radost_dodávka dodatečného software. Specifikace míst plnění

AV MEDIA, a.s. Moderní technologie ve výuce přináší užitek a radost_dodávka dodatečného software. Specifikace míst plnění AV MEDIA, a.s. Moderní technologie ve výuce přináší užitek a radost_dodávka dodatečného software Specifikace míst plnění Název kupujícího 1 Základní škola a Mateřská škola Borotín, okres Tábor 10 2 Základní

Více

Veřejný program 2009

Veřejný program 2009 Veřejný program 2009 Centrum Bavaria Bohemia Freyung 1 92539 Schönsee Tel.: +49(0)9674-92 48 77 Fax: +49(0)9674 91 30 67 email: info@cebb.de Internet: www.bbkult.net Leden 2009 11.01.09 Cyklus Objevy :

Více

Dny otevřených dveří

Dny otevřených dveří Okres Plzeň - město Dny otevřených dveří Gymnázium L. Pika Opavská 21, Plzeň Informace podá: Mgr. Fenclová Telefonní číslo: 377 183 314 Den otevřených dveří: 6.12.2011, 17.1.2012 (informační den) Masarykovo

Více

Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm Výroční zpráva 2008-2009 1 Charakteristika školy Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61

Více

Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora

Gymnázium Jiřího Ortena, Kutná Hora Předmět: Náplň: Třída: Počet hodin: Pomůcky: Estetická výchova hudební (EHV) Když zní krásný hlas, dobře se to poslouchá, Od klasiky k romantické zasněnosti, Hra a její pravidla, Globální pan Nonart, Pan

Více

00000 00000000/0710. Daňová Účetní a daňový bulletin Luděk Vavrda kancelář Placení daní od 1.1. 2013 daňový poradce

00000 00000000/0710. Daňová Účetní a daňový bulletin Luděk Vavrda kancelář Placení daní od 1.1. 2013 daňový poradce Daňová Účetní a daňový bulletin Luděk Vavrda kancelář Placení daní od 1.1. 2013 daňový poradce Od 1. 1. 2013 budou vytvořeny nové finanční úřady, které vykonávají působnost na území kraje, tzn. 14 krajských

Více

co vás čeká a nemine

co vás čeká a nemine co vás čeká a nemine Systém archivů Ministerstvo vnitra Sekce archivní správy a spisové služby Národní archiv Státní oblastní archivy Státní okresní archivy Legislativa Zákon 499/2004 Sb. o archivnictví

Více

Program hlavních sletových dnů

Program hlavních sletových dnů 1. července 2012 neděle Program hlavních sletových dnů 1. 6. července 2012 10:00 13:00 Sletový průvod Prahou Václavské nám, 28. října, Národní tř. Smetanovo nábř. Křižovnická, nám. J. Palacha, Široká,

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA KÜHNOVA DĚTSKÉHO SBORU, o. p. s. za rok 2007 Praha, 12.6.2008 Kühnův dětský sbor o.p.s. I. Ze zakládací smlouvy obecně prospěšné společnosti Nadace Kühnova dětského sboru. IČO 66000696,

Více

Dokumenty. Profesoři jmenovaní s účinností od 20. května 2008

Dokumenty. Profesoři jmenovaní s účinností od 20. května 2008 Dokumenty Profesoři jmenovaní s účinností od 20. května 2008 1. doc. Ing. Pavol B a u e r, Dr., pro obor silnoproudá elektrotechnika a elektroenergetika, na návrh Vědecké rady Vysokého učení technického

Více

TALICHŮV KOMORNÍ ORCHESTR obecně prospěšná společnost

TALICHŮV KOMORNÍ ORCHESTR obecně prospěšná společnost TALICHŮV KOMORNÍ ORCHESTR obecně prospěšná společnost VÝROČNÍ ZPRÁVA 2006 Talichův komorní orchestr, o.p.s., Bezová 1658, 147 14 Praha 4 Braník Tel.: +420 2 44 06 26 01-2, Fax: +420 2 44 06 26 02 IČO:

Více

VY_32_INOVACE_15 Český hudební klasicismus v emigraci_37

VY_32_INOVACE_15 Český hudební klasicismus v emigraci_37 VY_32_INOVACE_15 Český hudební klasicismus v emigraci_37 Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole

Více

Souhrnná žádost krajského úřadu o dotaci ze státního rozpočtu pro rok 2011 na poskytování sociálních služeb

Souhrnná žádost krajského úřadu o dotaci ze státního rozpočtu pro rok 2011 na poskytování sociálních služeb Souhrnná žádost krajského úřadu o dotaci ze státního rozpočtu pro rok 211 na poskytování 1. Identifikační údaje 1.1 Název kraje: 1.2 Adresa sídla úřadu: Plzeňský kraj Škroupova 176/18 Plzeň 3-Jižní Předměstí

Více

PLZEŇSKÝ KRAJ KRAJSKÝ ÚŘAD Škroupova 18, 306 13 Plzeň

PLZEŇSKÝ KRAJ KRAJSKÝ ÚŘAD Škroupova 18, 306 13 Plzeň PLZEŇSKÝ KRAJ KRAJSKÝ ÚŘAD Škroupova 18, 306 13 Plzeň VÁŠ DOPIS ZN.: ZE DNE: NAŠE ZN.: SPIS. ZN.: VYŘIZUJE: TEL.: FAX: E-MAIL: DATUM: 05.12.2012 Oznámení o konání 2. zasedání Zastupitelstva Plzeňského

Více

Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm. Výroční. zpráva

Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm. Výroční. zpráva Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm Výroční zpráva 2011-2012 1 Charakteristika školy Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61

Více

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 dle rozdělovníku Váš dopis značky: Naše značka: Vyřizuje: PRAHA 2008/13350/430 14618/ENV/08 Mgr. Petrů/l.2317 25. 2. 2008 Věc:

Více

koncert Jan Rokyta & Solamente Naturali (CZ/ SK): Musical Globus

koncert Jan Rokyta & Solamente Naturali (CZ/ SK): Musical Globus PROGRAM FESTIVALU: Oblast NEPOMUK / SPÁLENÉ POŘÍČÍ 3.7.- 6.7. 2014 3.7. ČTVRTEK: zámek NEBÍLOVY Komponovaný večer barokních zábav: Západočeský symfonický orchestr, barokní vůně s originálními parfémy,

Více

PLÁN ROZVOJE VODOVODŮ A KANALIZACÍ PLZEŇSKÉHO KRAJE

PLÁN ROZVOJE VODOVODŮ A KANALIZACÍ PLZEŇSKÉHO KRAJE PLÁN ROZVOJE VODOVODŮ A KANALIZACÍ PLZEŇSKÉHO KRAJE Název přílohy : A.3 - a jejich administrativních částech Zadavatel : Plzeňský kraj Se sídlem : Škroupova 18, 306 13 Plzeň a Česká republika - Se sídlem

Více

ČASOVÝ HARMONOGRAM PLESU

ČASOVÝ HARMONOGRAM PLESU ČASOVÝ HARMONOGRAM PLESU Slavnostní přijetí VIP hostů a zahraničních delegací plesu předsedou vlády ČR Mirkem Topolánkem, první místopředsedkyní Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslavou Němcovou, generálním

Více

Průvodka VY_32_INOVACE_20_03. Mgr. Jana Sedláčková. Mgr. Jana Sedláčková janasedl@centrum.cz druhý ročník. Estetická výchova hudební

Průvodka VY_32_INOVACE_20_03. Mgr. Jana Sedláčková. Mgr. Jana Sedláčková janasedl@centrum.cz druhý ročník. Estetická výchova hudební Průvodka Název DUMu DVOŘÁK A. Název dokumentu Pořadí DUMu v sadě 3 Vedoucí skupiny/sady Datum vytvoření 8. 1. 2013 Jméno autora E-mail autora Ročník studia Předmět nebo tematická oblast Výstižný popis

Více

VY_32_INOVACE_04 B. Smetana : Opera Libuše_37

VY_32_INOVACE_04 B. Smetana : Opera Libuše_37 VY_32_INOVACE_04 B. Smetana : Opera Libuše_37 Autor: Jindřiška Čalová Škola : Základní škola Slušovice, okres Zlín, příspěvková organizace Název projektu : Zkvalitnění ITC ve slušovské škole Číslo projektu

Více

Základní umělecká škola, Vítězslava Nováka 934, Skuteč, 539 73

Základní umělecká škola, Vítězslava Nováka 934, Skuteč, 539 73 Výroční zpráva o činnosti a hospodaření školy za školní rok 2009/2010 Zpracoval: Jan Švestka - 1 - Výroční zpráva O činnosti školy za školní rok 2009/2010 Zpracovaná podle zákona č. 561/2004 sb. 10, o

Více

Základní umělecká škola Slavičín Mezi Šenky 121, 763 21 Slavičín, tel./fax 577 / 341201 E mail: reditel@zus-slavicin.cz, www.zus-slavicin.

Základní umělecká škola Slavičín Mezi Šenky 121, 763 21 Slavičín, tel./fax 577 / 341201 E mail: reditel@zus-slavicin.cz, www.zus-slavicin. Základní umělecká škola Slavičín Mezi Šenky 121, 763 21 Slavičín, tel./fax 577 / 341201 E mail: reditel@zus-slavicin.cz, www.zus-slavicin.cz Výroční zpráva za školní rok 2012 / 2013 Zpracovala : Mgr. Jana

Více

10. Přehled hlavních MAS působících na území Plzeňského kraje a akcí obnovy kulturního dědictví financovaného jejich prostřednictvím do roku 2012

10. Přehled hlavních MAS působících na území Plzeňského kraje a akcí obnovy kulturního dědictví financovaného jejich prostřednictvím do roku 2012 10. Přehled hlavních MAS působících na území Plzeňského kraje a akcí obnovy kulturního dědictví financovaného jejich prostřednictvím do roku 2012 PhDr. Jitka Vlčková, Odbor regionálního rozvoje a územního

Více

Výstupy Učivo Průřezová témata

Výstupy Učivo Průřezová témata 5.2.12.2 Vzdělávací obsah vyučovacího předmětu VZDĚLÁVACÍ OBLAST: Umění a kultura PŘEDMĚT: Hudební výchova ROČNÍK: 6. Výstupy Učivo Průřezová témata vztahy + poznámky - zpívá podle svých individuálních

Více

Večery u kapucínů. www.veceryukapucinu.cz

Večery u kapucínů. www.veceryukapucinu.cz Večery u kapucínů Cyklus benefičních akcí, které se konají první středu v měsíci (mimo letní prázdniny) od 19 hodin v prostorách kláštera bratří kapucínů v Praze na Hradčanech. Svým dobrovolným darem v

Více

Plzeňský kraj, Škroupova 18, 306 13 Plzeň PLZEŇSKÝ KRAJ

Plzeňský kraj, Škroupova 18, 306 13 Plzeň PLZEŇSKÝ KRAJ Plzeňský kraj, Škroupova 18, 306 13 Plzeň PLZEŇSKÝ KRAJ v y d á v á D O D A T E K č. 1 K V O L E B N Í M U ŘÁDU Š K O L S K É R A D Y schválenému usnesením Rady Plzeňského kraje č. 850/05 ze dne 16. srpna

Více

Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm. Výroční. zpráva

Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm. Výroční. zpráva Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm Výroční zpráva 2013-2014 1 Charakteristika školy Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61

Více

Základní umělecká škola Břeclav, Křížkovského 4

Základní umělecká škola Břeclav, Křížkovského 4 Základní umělecká škola Břeclav, Křížkovského 4 IZO: 118401067 IČO: 70436304 Tel: 519 371 545 e-mail: zus.breclav@bv.orgman.cz www.zusbreclav.info V Ý R O Č N Í Z P R Á V A O Č I N N O S T I Š K O L Y

Více

UČEBNÍ PLÁNY PRO ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY

UČEBNÍ PLÁNY PRO ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky UČEBNÍ PLÁNY PRO ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY HUDEBNÍ, TANEČNÍ, VÝTVARNÝ A LITERÁRNĚ-DRAMATICKÝ OBOR Pozn.: platné učební plány VO viz Vzdělávací

Více

AKCE 2015: 11.12. MOST, VŠ - Univerzita třetího věku, v 8-11:15 hodin; 10.12. PLZEŇ, L-klub, v 18 hodin; přednáška Havajské ostrovy

AKCE 2015: 11.12. MOST, VŠ - Univerzita třetího věku, v 8-11:15 hodin; 10.12. PLZEŇ, L-klub, v 18 hodin; přednáška Havajské ostrovy AKCE 2015: 11.12. MOST, VŠ - Univerzita třetího věku, v 8-11:15 hodin; 10.12. PLZEŇ, L-klub, v 18 hodin; přednáška Havajské ostrovy 3.12. KDYNĚ, Kino, v 18 hodin; přednáška Jižní Afrika (Namibie, Lesotho,

Více

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 dle rozdělovníku Váš dopis značky / ze dne: Naše značka: Vyřizuje: PRAHA 7344/ENV/15 Ing. Říčan/l.2486 27. 2. 2015 Věc: Posuzování

Více

ADRESÁŘ SPECIÁLNÍCH ŠKOL S REHABILITAČNÍMI TŘÍDAMI POMOCNÉ ŠKOLY A JEJICH ŘEDITELÉ:

ADRESÁŘ SPECIÁLNÍCH ŠKOL S REHABILITAČNÍMI TŘÍDAMI POMOCNÉ ŠKOLY A JEJICH ŘEDITELÉ: v níž je možno čerpat inspiraci pro práci s těmito dětmi a najít i rozsáhlé teoretické seznámení s problémem, nechybí přehled aktuální situace v České republice, zpracovaný dr. Kuchařskou, seznamující

Více

Roku 2008 si připomínáme 150. výročí narození Braunerové a o to více nás iniciativa sdružení těší.

Roku 2008 si připomínáme 150. výročí narození Braunerové a o to více nás iniciativa sdružení těší. Dne 17. 5. 2008 ve Středočeském muzeu v Roztokách u Prahy zahájilo svoji činnost oficiální schůzkou zakládajících členů občanské sdružení Salon Zdenky Braunerové. Sdružení bylo zaregistrováno dne 28. 11.

Více

Termín Místo konání a hostitelská vysoká škola Rektor-hostitel. Ivan Barančík

Termín Místo konání a hostitelská vysoká škola Rektor-hostitel. Ivan Barančík ČKR: SRK: KR: Zasedání rektorů přehled 1992-2015 (Stav k 4.6.2015) Česká konference rektorů Slovenská rektorská konference Klub rektorů českých a slovenských vysokých škol Termín Místo konání a hostitelská

Více

Soupis dotací, příspěvků a darů poskytnutých z rozpočtu Plzeňského kraje v roce 2015

Soupis dotací, příspěvků a darů poskytnutých z rozpočtu Plzeňského kraje v roce 2015 příjemce transferu částka v tis. Kč účel podpora de minimis rozpočtová oblast Asociace krajů České republiky, IČO: 70933146 750 tis. Kč Členský příspěvek Ostatní financování Český institut interních auditorů,

Více

CHOMUTOVSKÉ HUDEBNÍ VEČERY

CHOMUTOVSKÉ HUDEBNÍ VEČERY uvádí pod záštitou hejtmanky Ústeckého kraje a primátorky Statutárního města Chomutova a ve spolupráci s společností KULTURA A SPORT CHOMUTOV, s. r. o. CHOMUTOVSKÉ HUDEBNÍ VEČERY 15. koncertní sezona 2010/11

Více

Základní umělecká škola Na Popelce. Výroční zpráva za školní rok 2013/2014. Příležitost obohatit život o další rozměr!

Základní umělecká škola Na Popelce. Výroční zpráva za školní rok 2013/2014. Příležitost obohatit život o další rozměr! Základní umělecká škola Na Popelce Výroční zpráva za školní rok 2013/2014 Příležitost obohatit život o další rozměr! I. Úvod Základní umělecká škola Na Popelce je čtyřoborovou školou s dlouholetou tradicí

Více

ADRESÁŘ PORADEN PRO RODINU v Č R 03.04. 上 午 九 1 /8

ADRESÁŘ PORADEN PRO RODINU v Č R 03.04. 上 午 九 1 /8 ADRESÁŘ PORADEN PRO RODINU v Č R 03.04. 上 午 九 1 /8 B Benešov Beroun Blansko Brno PhDr. Věra Tawilová Malé nám. 1700, 256 01 Benešov 317 724 281 tawilova@seznam.cz SPONTE poradenské a terapeutické centrum

Více

HUDEBNÍ OBOR. Mezinárodní festival dětských pěveckých sborů - Belgie (Neerpelt) 29. 4. - 4. 5. 2010

HUDEBNÍ OBOR. Mezinárodní festival dětských pěveckých sborů - Belgie (Neerpelt) 29. 4. - 4. 5. 2010 úspěchy žáků ZUŠ HUDEBNÍ OBOR Stříbrné pásmo získala Lucie Vaníčková z klavírní třídy p. uč. Lenky Šoborové Mozart opět v Olomouci 2009 - soutěžní přehlídka (12. 11. 2009) Chrám i tvrz 2010 - krajská soutěž

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA. NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT s.r.o.

VÝROČNÍ ZPRÁVA. NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT s.r.o. VÝROČNÍ ZPRÁVA společnosti NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT s.r.o. Čerchovská 1981/6, 120 00 Praha 2, Vinohrady IČO 264 31 017 2 0 1 1 Název účetní jednotky: Sídlo účetní jednotky: NACHTIGALL ARTISTS MANAGEMENT

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 201O

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 201O VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 201O Občanské sdružení BALET o.s. - 1 - OBSAH: 1. SLOVO ÚVODEM...3 2. OBČANSKÉ SDRUŽENÍ BALET o.s...4 2.1 ZÁKLADNÍ INFORMACE...4 2.2 HISTORIE...4 2.3 ČINNOST A POSLÁNÍ...5 2.4 CÍLE...5

Více

PLÁN AKCÍ ZUŠ BRUNTÁL, 2012/2013 II.pololetí Aktualizováno 24.4.2013 Datum Akce Zajišťuje organizačně ÚNOR. Vernisáž Vrbno pod Pradědem (Rozprým)

PLÁN AKCÍ ZUŠ BRUNTÁL, 2012/2013 II.pololetí Aktualizováno 24.4.2013 Datum Akce Zajišťuje organizačně ÚNOR. Vernisáž Vrbno pod Pradědem (Rozprým) PLÁN AKCÍ ZUŠ BRUNTÁL, 2012/2013 II.pololetí Aktualizováno 24.4.2013 Datum Akce Zajišťuje organizačně ÚNOR 1.2. (PÁ) Pololetní prázdniny žáků 6. 2. (ST) Výlet za uměním -VO - Opava, Ostrava -výstava 8,10

Více

PLZEŇSKÝ KRAJ KRAJSKÝ ÚŘAD Škroupova 18, 306 13 Plzeň

PLZEŇSKÝ KRAJ KRAJSKÝ ÚŘAD Škroupova 18, 306 13 Plzeň PLZEŇSKÝ KRAJ KRAJSKÝ ÚŘAD Škroupova 18, 306 13 Plzeň VÁŠ DOPIS ZN.: ZE DNE: NAŠE ZN.: SPIS. ZN.: VYŘIZUJE: TEL.: FAX: E-MAIL: Ř/227/09 ZN/7/Ř/09 DATUM: 03.12.2009 Oznámení o konání 11. zasedání Zastupitelstva

Více

Přebor Plzeňského kraje

Přebor Plzeňského kraje Ročník 2014-2015 07. Březen 2015 V tabulce družstev po 18 kole nastala jen jediná změna. Havlovice B a Újezd Sv. Kříže si vyměnili svoje pozice. Sokol Kdyně vítězí na Sokolu Plzeň V a odskakuje pronásledovatelům.

Více

VY_32_INOVACE_ZE_ŠT_03 Digitální učební materiál Sada: Evropa Téma: Okresní města ČR Autor: Mgr. Benešová Šustrová Helena Předmět: Zeměpis Ročník: 3.

VY_32_INOVACE_ZE_ŠT_03 Digitální učební materiál Sada: Evropa Téma: Okresní města ČR Autor: Mgr. Benešová Šustrová Helena Předmět: Zeměpis Ročník: 3. Okresní města ČR VY_32_INOVACE_ZE_ŠT_03 Digitální učební materiál Sada: Evropa Téma: Okresní města ČR Autor: Mgr. Benešová Šustrová Helena Předmět: Zeměpis Ročník: 3. roč. NG Využití: Učební materiál pro

Více

VII. Setkání starostů a místostarostů Plzeňského kraje. Ing. Roman Tvrzník generální ředitel

VII. Setkání starostů a místostarostů Plzeňského kraje. Ing. Roman Tvrzník generální ředitel VII. Setkání starostů a místostarostů Plzeňského kraje Ing. Roman Tvrzník generální ředitel STABILNÍ KOLEKTIVNÍ SYSTÉM pro zpětný odběr elektrozařízení založený, řízený a kontrolovaný výrobci ARDO ČR domácí

Více

SEZNAM ČESKÝCH ČASOPISŮ ODEBÍRANÝCH KNIHOVNOU DÚ k 1. lednu 2015

SEZNAM ČESKÝCH ČASOPISŮ ODEBÍRANÝCH KNIHOVNOU DÚ k 1. lednu 2015 ČASOPISY ODEBÍRANÉ KNIHOVNOU DÚ V ROCE 2015 Seznam časopisů obsahuje abecedně seřazený soupis titulů, které budou k dispozici v knihovně Divadelního ústavu v roce 2015. Soupis je rozdělen do tří částí

Více

Studovala na státní konzervatoři v Žilině hru na housle a operní zpěv pokračovala na Státní konzervatoři v Praze, kde absolvovala hudebně-dramatický

Studovala na státní konzervatoři v Žilině hru na housle a operní zpěv pokračovala na Státní konzervatoři v Praze, kde absolvovala hudebně-dramatický Studovala na státní konzervatoři v Žilině hru na housle a operní zpěv pokračovala na Státní konzervatoři v Praze, kde absolvovala hudebně-dramatický obor. Získala prestižní divadelní cenu Thálie, 2x ocenění

Více

VY_32_INOVACE_06.5b 1/28 3.2.06.05b Riskuj NÁRODNÍ OBROZENÍ NÁRODNÍ OBROZENÍ

VY_32_INOVACE_06.5b 1/28 3.2.06.05b Riskuj NÁRODNÍ OBROZENÍ NÁRODNÍ OBROZENÍ VY_32_INOVACE_06.5b 1/28 3.2.06.05b Riskuj NÁRODNÍ OBROZENÍ NÁRODNÍ OBROZENÍ OSOBNOSTI 1 Jak se jmenoval český jazykovědec, autor první české mluvnice, který svá díla psal německy a latinsky a nevěřil

Více

T. Názvy a sídla orgánů ochrany ovzduší a dalších správních úřadů

T. Názvy a sídla orgánů ochrany ovzduší a dalších správních úřadů T. Názvy a sídla orgánů ochrany a dalších správních úřadů Ministerstvo životního prostředí 43 zákona MŽP ČR Vršovická 65, 100 10 Praha 10 tel. 267 122 835, fax: 267 126 835 MUDr. Eva Rychlíková - ředitelka

Více

Přehled Regionálních poradenských center pro zaměstnance 2009

Přehled Regionálních poradenských center pro zaměstnance 2009 Českomoravská konfederace odborových svazů Přehled Regionálních poradenských center pro zaměstnance 2009 Platnost od 1. 1. 2009 Zpracoval: St. Ševčík ( Kontakt tel. : 234 462 456, 602 161 123) Schválil:

Více

AVANTGARDA. Tato divadla byla protipólem tradičních kamenných divadel V představeních se objevují klaunské výstupy

AVANTGARDA. Tato divadla byla protipólem tradičních kamenných divadel V představeních se objevují klaunské výstupy OSVOBOZENÉ DIVADLO POČÁTKY SOUBORU Počátky Osvobozeného divadla sahají do 20. let minulého století, kdy byl založeno sdružení literárních a divadelních umělců s názvem Devětsil (podzim 1920). Mezi členy

Více

TÉMA: Dějiny hudby. (romantismus) Vytvořil: Mgr. Aleš Sucharda Dne: 19. 2. 2012 VY_32_inovace/4_234

TÉMA: Dějiny hudby. (romantismus) Vytvořil: Mgr. Aleš Sucharda Dne: 19. 2. 2012 VY_32_inovace/4_234 TÉMA: Dějiny hudby (romantismus) Vytvořil: Mgr. Aleš Sucharda Dne: 19. 2. 2012 VY_32_inovace/4_234 1 Anotace: Výukový materiál interaktivní prezentace seznamuje žáky s dějinami hudby v období romantismu

Více

VÁCLAV TALICH A SLOVINSKO

VÁCLAV TALICH A SLOVINSKO VÁCLAV TALICH A SLOVINSKO (působení českých hudebníků ve Slovinsku na přelomu 19. století a do konce 1. světové války) Václav Talich působil v Lublani v období 1908-1912. Je považován za zakladatele Slovinské

Více

Přebor Plzeňského kraje

Přebor Plzeňského kraje Ročník 2014-2015 21. Březen 2015 Sokol Kdyně porazil TJ Dobřany a udělal další krůček k postupu. CB Dobřany prohráli i svoje další domácí utkáni, tentokrát se Sokolem Pec p. Čerchovem. O lepší výsledek

Více

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65

MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 MINISTERSTVO ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ 100 10 PRAHA 10 - VRŠOVICE, Vršovická 65 dle rozdělovníku Váš dopis značky / ze dne: Naše značka: Vyřizuje: PRAHA 50792/ENV/14 Mgr. Indráková / l. 2559 31. 7. 2014 Věc:

Více

Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm Výroční zpráva 2009-2010 1 Charakteristika školy Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61

Více

Seznam stanic systému ČD Kurýr a InterKurýr

Seznam stanic systému ČD Kurýr a InterKurýr Seznam stanic systému a InterKurýr Název ŽST Brno hl. n. *IK 725015267 04.00 06.00 04.00 06.00 04.00 06.00 04.00 06.00 06.10 12.00 06.10 12.00 06.10 12.00 06.10 12.00 12.30 18.00 12.30 18.00 12.30 18.00

Více

Přehled Regionálních poradenských center pro zaměstnance 2012

Přehled Regionálních poradenských center pro zaměstnance 2012 Příloha č. 1 Českomoravská konfederace odborových svazů Přehled Regionálních poradenských center pro zaměstnance 2012 Platnost od 1. 5. 2012 Zpracoval: St. Ševčík (kontakt tel: 234 463 333, 602 161 123)

Více

V Ý S L E D K O V Á L I S T I N A

V Ý S L E D K O V Á L I S T I N A S V Á T K Y P Í S N Í O L O M O U C 2 0 0 7 V Ý S L E D K O V Á L I S T I N A POŘADATELÉ FESTIVALU FESTA OLOMOUC s. r. o. FESTA MUSICALE OLOMOUC KATEDRA HUDEBNÍ VÝCHOVY PdF UP OLOMOUC CAMPANELLA OLOMOUC

Více

Základní škola a Mateřská škola Třemešná 793 82 Třemešná 341 tel: 554 652 218 IČ: 00852538

Základní škola a Mateřská škola Třemešná 793 82 Třemešná 341 tel: 554 652 218 IČ: 00852538 Základní škola a Mateřská škola Třemešná 793 82 Třemešná 341 tel: 554 652 218 IČ: 00852538 Charakteristika vyučovacího předmětu Předmět se vyučuje ve všech ročnících, na druhém stupni 1 2 hodiny týdně.

Více

Organizační zabezpečení školního roku 2014/2015

Organizační zabezpečení školního roku 2014/2015 BONI PUERI základní umělecká škola, Hradec Králové Českosloveské armády 332/39, 500 03 Hradec Králové tel.: +420 608 200 472 e-mail: bonipueri@bonipueri.cz Organizační zabezpečení školního roku 2014/2015

Více

PŘÍSLUŠNÍCI VOJENSKÉ KONZERVATOŘE V ROCE 75. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY (1998)

PŘÍSLUŠNÍCI VOJENSKÉ KONZERVATOŘE V ROCE 75. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY (1998) Náčelník Vojenské konzervatoře pplk. Jiří Křen pplk. Jiří Mareš pplk. Ing. Pavel Mařík kpt. Ing. Karol Kohl zástupce náčelníka pro výuku zástupce náčelníka zástupce náčelníka pro týl XXIV Školská skupina:

Více

Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce)

Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce) Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce) Rok Měsíc České Budějovice Český Krumlov Jindřichův Hradec Písek Prachatice Strakonice Tábor Blansko Brno - město Brno - venkov Břeclav Hodonín Vyškov

Více

Katalog poskytovatelů sociálních služeb v Plzeňském kraji aktualizovaný k 1. 1. 2015

Katalog poskytovatelů sociálních služeb v Plzeňském kraji aktualizovaný k 1. 1. 2015 Katalog poskytovatelů sociálních služeb v Plzeňském kraji aktualizovaný k 1. 1. 2015 Sociální... 3 Odborné sociální poradenství... 3 Osobní asistence... 22 Pečovatelská služba... 26 Tísňová péče... 42

Více

Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm. Výroční. zpráva

Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm. Výroční. zpráva Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm Výroční zpráva 2005-2006 1 Charakteristika školy Základní umělecká škola Rožnov pod Radhoštěm Pionýrská 20, 756 61

Více

TJ Sokol Díly 8.5.2013 Běh osvobození - Výsledkové listiny

TJ Sokol Díly 8.5.2013 Běh osvobození - Výsledkové listiny TJ Sokol Díly 8.5.2013 Běh osvobození - Výsledkové listiny ID: M 2008-2013 Kategorie: Předškolní děti 2008 a ml. Hoši 100m 1 46 Cihlář David 2009 Horšovský Týn 00:00:25,00 2 3 Reiniger Ondřej 2008 TJ Sokol

Více

ŘÍJEN 2009 SEZÓNA KONCERTŮ Z A H A J U J E TĚŠÍME SE NA SETKÁNÍ S VÁMI! Čtvrtek 1.10. 15:30 Refektář TANČÍRNA Oslava Mezinárodního dne seniorů K tanci a poslechu hraje Sparaťanka evergreeny z různých dob

Více

CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽ DĚTÍ A MLÁDEŽE V SÓLOVÉM ZPĚVU

CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽ DĚTÍ A MLÁDEŽE V SÓLOVÉM ZPĚVU CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽ DĚTÍ A MLÁDEŽE V SÓLOVÉM ZPĚVU PROPOZICE SOUTĚŽE / ORGANIZAČNÍ ŘÁD ROK 2014 Základní škola a Základní umělecká škola Karlovy Vary (dále jen ZŠ a ZUŠ) a Mezinárodní pěvecké centrum Antonína

Více

Základní umělecká škola, Praha 7, Šimáčkova 16. Výroční zpráva o činnosti školy ve školním roce 2013/2014

Základní umělecká škola, Praha 7, Šimáčkova 16. Výroční zpráva o činnosti školy ve školním roce 2013/2014 Základní umělecká škola, Praha 7, Šimáčkova 16 Výroční zpráva o činnosti školy ve školním roce 2013/2014 Praha 13. 10. 2014 I. Základní údaje o škole 1. Název školy: Základní umělecká škola, Praha 7, Šimáčkova

Více

PLZEŇSKÝ KRAJ KRAJSKÝ ÚŘAD Škroupova 18, 306 13 Plzeň

PLZEŇSKÝ KRAJ KRAJSKÝ ÚŘAD Škroupova 18, 306 13 Plzeň PLZEŇSKÝ KRAJ KRAJSKÝ ÚŘAD Škroupova 18, 306 13 Plzeň VÁŠ DOPIS ZN.: ZE DNE: NAŠE ZN.: SPIS. ZN.: VYŘIZUJE: TEL.: FAX: E-MAIL: DATUM: 21.02.2013 Oznámení o konání 3. zasedání Zastupitelstva Plzeňského

Více

348/2008 Sb. VYHLÁŠKA. ze dne 9. září 2008

348/2008 Sb. VYHLÁŠKA. ze dne 9. září 2008 348/2008 Sb. VYHLÁŠKA ze dne 9. září 2008 o výuce a zkouškách znalosti českého jazyka pro účely získání povolení k trvalému pobytu na území České republiky Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Více

HISTORIE TĚŠÍNSKÉHO DIVADLA

HISTORIE TĚŠÍNSKÉHO DIVADLA HISTORIE TĚŠÍNSKÉHO DIVADLA Vznik Těšínského divadla se datuje do srpna 1945, kdy se v Úředním listě ČSR objevil i výnos o zřízení stálého profesionálního divadla v Českém Těšíně, ale pod kuratelou Národního

Více

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ)

Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) Ústředí ČSSZ Adresa: Křížová 25, 225 08 Praha 5 Telefonní ústředna: +420 257 061 111 Adresa e-podatelny: posta@cssz.cz Regionální pracoviště ČSSZ (včetně Okresních

Více

Strategie vlády v boji s korupcí na období let 2013 a 2014

Strategie vlády v boji s korupcí na období let 2013 a 2014 Strategie vlády v boji s korupcí na období let 2013 a 2014 úkol č. 2.2.4. Zveřejňování poradců a poradních orgánů Poradní orgány Název orgánu Člen orgánu Předmět činnosti Odměna Rada muzea Předseda: Prof.

Více

Kubát Jan SKUŘ Plzeň Gregor Martin Sokol Nusle Tonhauser Martin Batesta chodov Tonhauser Robert Batesta chodov Huleš Petr Baník Svatava

Kubát Jan SKUŘ Plzeň Gregor Martin Sokol Nusle Tonhauser Martin Batesta chodov Tonhauser Robert Batesta chodov Huleš Petr Baník Svatava skupina žebříček 1 Kubát Jan SKUŘ Plzeň 1 Obl-Pl 65,5 2 Gregor Sokol Nusle 2 Obl- Pha 251 3 Tonhauser 3 Obl- KV 85,5 4 Tonhauser Robert 4 Obl- KV 35,5 5 Huleš Baník Svatava 5 Obl- KV 1 6 Bydžovská Hana

Více

Název projektu: Multimédia na Ukrajinské

Název projektu: Multimédia na Ukrajinské Základní škola, Ostrava Poruba, Ukrajinská 1533, příspěvková organizace Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost Název projektu: Multimédia na Ukrajinské číslo projektu: CZ1.07/1.4.00/21.3759

Více

Kultura v 2. polovině 19. století

Kultura v 2. polovině 19. století Kultura v 2. polovině 19. století AUTOR Mgr. Jana Hrubá OČEKÁVANÝ VÝSTUP popíše situaci v 2. polovině 19. století v české kultuře a umění, práce s textem čtení s porozuměním FORMA VZDĚLÁVACÍHO MATERIÁLU

Více