Termín konání: Vážené dámy a vážení pánové,

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Termín konání: 6. 7. 10. 2008. Vážené dámy a vážení pánové,"

Transkript

1 Vážené dámy a vážení pánové, Ministerstvo vnitra se v letošním roce stalo patronem projektu, který je zaměřený na oblast e-governmentu e-vize pro státní správu a samosprávu. Projekt je součástí Mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních řešení pro rozvoj podnikání INVEX, jehož 18. ročník se bude konat na brněnském výstavišti ve dnech Jednotlivé konferenční bloky pak budou probíhat v pondělí 6. a v úterý Letošní rok je pro celou státní správu a samosprávu klíčový s ohledem na zahájení čerpání finančních prostředků ze strukturálních fondů Evropské unie. Řada projektů v oblasti e-governmentu a Smart Administration bude realizována právě díky těmto fondům. Jsme rádi, že budeme mít příležitost představit na veletrhu INVEX plány Ministerstva vnitra, dalších ministerstev a úřadů i Rady vlády pro informační společnost při transformaci veřejné správy. Věříme, že Vás přesvědčíme o tom, že se nám podaří přepnout veřejnou správu z režimu offline do režimu online. Těšíme se na setkání s Vámi v Brně. MUDr. Mgr. Ivan Langer Ministr vnitra ČR Mgr. Zdeněk Zajíček Náměstek ministra vnitra ČR Ing. Jiří Škrla Generální ředitel Veletrhy Brno, a.s.

2 Odborný program konference e-vize Pondělí 6. října 2008 Hlavní přednáškový sál Informační a komunikační politika ČR Zahájení konference: Nová informační a komunikační politika české vlády Ing. Mirek Topolánek, předseda vlády ČR / MUDr. Mgr. Ivan Langer, ministr vnitra ČR Oficiální zahájení konference, představení priorit ČR v budování e-governmentu egon myslí MUDr. Mgr. Ivan Langer, ministr vnitra ČR Mgr. Zdeněk Zajíček, náměstek ministra vnitra ČR Novinky v budování e-governmentu. Základní registry. Datové schránky. Další projekty Ministerstva vnitra ČR Informační a komunikační politika ČR MUDr. Mgr. Ivan Langer, ministr vnitra Mgr. Zdeněk Zajíček, náměstek ministra vnitra Mgr. Luboš Vaněk, náměstek ministra průmyslu a obchodu Ing. Miroslav Kalousek, ministr financí / Mgr. Peter Chrenko Ing. Vladimír Kovář, Unicorn Ing. Miroslav Řihák, ANECT Ing. Jiří Peterka, nezávislý novinář Strategie rozvoje služeb v České republice nová informační a komunikační politika ČR. Jak změní rozvoj e-governmentu? Státní pokladna a státní účetnictví Ing. Miroslav Kalousek, ministr financí ČR Mgr. Peter Chrenko, náměstek ministra financí Informační systém pro řízení finančních toků ve veřejné správě. Elektronické daňové podání a elektronická daňová schránka. Elektronické doručování Snižování administrativní zátěže podnikatelů Mgr. Luboš Vaněk, náměstek ministra průmyslu a obchodu Novinky ve snižování administrativní zátěže podnikatelů a další projekty MPO. Investiční pobídky pro high-tech sektory e-government v České republice v roce 2009 Mgr. Luboš Vaněk, náměstek ministra průmyslu a obchodu Ing. Miroslav Kalousek, ministr financí / Mgr. Peter Chrenko Ing. Vladimír Kovář, Unicorn Ing. Miroslav Řihák, ANECT Ing. Jiří Peterka, nezávislý novinář

3 oběd Financování e-governmentu z prostředků EU Možnosti čerpání finančních prostředků ze strukturálních fondů Mgr. Vojtěch Sedláček, ředitel odboru strukturálních fondů, Ing. Ondřej Felix, CSc., poradce náměstka ministra, Metody čerpání finančních prostředků ze strukturálních fondů. Možnosti čerpání pro samosprávu Základní registry. Univerzální kontaktní místo Budou mezi úřady obíhat data, nebo občan? Architektura základních registrů Univerzální kontaktní místo Informační systém Virtuos Mgr. Zdeněk Zajíček, náměstek ministra vnitra, Ing. Ondřej Felix, CSc., poradce náměstka, Ing. Václav Koudele, vedoucí Odboru informatiky Plzeňského kraje Zákony o registrech. Komunikace mezi registry a její bezpečnost. Správci dat a jejich odpovědnost. Bezvýznamový identifikátor jako základní identifikace občana, jeho význam v jednotlivých registrech a záruka ochrany dat. Registr obyvatel a registr práv a povinností. Architektura základních registrů, propojení s agendovými registry a technické zázemí, řešení duplicity dat. Standardy bezpečnosti Registr územní identifikace, adres a nemovitostí Ing. Vít Suchánek, ředitel odboru informatiky, ČÚZK Informační služby katastru nemovitostí. Digitalizace katastrálních map. Geoportál ČÚZK Registr osob Ing. Jan Fischer, CSc., předseda ČSÚ Úprava informačního systému, proč a jaký výstup k občanům Je resortismus brzdou rozvoje e-governmentu? Mgr. Zdeněk Zajíček, náměstek ministra vnitra Ing. Jan Fischer, CSc., předseda ČSÚ RNDr. Igor Němec, předseda ÚOOÚ Ing. Vít Suchánek, ředitel odboru informatiky ČÚZK Ing. Vladimír Kovář, Unicorn Ing. Miroslav Řihák, ANECT Ing. Evžen Tošenovský, hejtman Moravskoslezského kraje a předseda Asociace krajů Moderátor: Ing. Ondřej Felix, CSc., poradce náměstka ministra vnitra Zákon o e-governmentu a následně zákony o registrech jsou předmětem sporů mezi resorty i samosprávou. Vytvoříme Velkého bratra, nebo naopak službu pro občany?

4 Konferenční sál e-government projekty v České republice Elektronické volby. Elektronické sčítání lidu. Ing. Jan Fischer, CSc., předseda ČSÚ e-justice Cesta k důstojným vztahům lidí s moderním státem JUDr. Jiří Pospíšil, ministr spravedlnosti Zahájení programového bloku e-justice projekty v rámci resortu a meziresortní spolupráce Mgr. Ing. František Steiner, Ph.D., náměstek ministra, Ministerstvo spravedlnosti ČR Komplexní informace o projektech Důvěryhodná výpočetní základna Ing. Petr Koucký, ředitel odboru informatiky, Ministerstvo spravedlnosti ČR Zajištění správy a provozu bezpečnostních služeb. Infrastruktury informačních a komunikačních technologií se zaměřením na bezpečnost Komunikace s veřejností RNDr. Jaroslav Martaus, odbor informatiky, Ministerstvo spravedlnosti ČR Aplikace info-soud, info-jednání a Úřední desky Rejstřík trestů Ing. Zdeněk Krátkoruký, ředitel Rejstříku trestů, Ministerstvo spravedlnosti ČR Ing. Jaroslav Čech, zástupce ředitele, Ministerstvo spravedlnosti ČR Další rozvoj funkcionalit aplikace oběd Vyhlášení vítězů soutěže Chytrý úřad, organizované společností IDG Seminář e-státu: e-government po volbách v roce 2010 Účastníci: Zástupci komisí informatiky ODS, ČSSD, KDU-ČSL, SZ Moderátor: Edvard Kožušník, vedoucí projektu e-stat Elektronický občanský průkaz JUDr. Václav Henych, vrchní ředitel sekce archivnictví a všeobecné správy a ředitel odboru všeobecné správy, JUDr. Zdeněk Němec, ředitel odboru správních činností, Elektronický doklad identifikující občana a obsahující všechny jeho osobní údaje. Realita, nebo utopie? Dopady na činnost zainteresovaných složek veřejné správy. Ochrana dat občanů Elektronické daňové podání a elektronická daňová schránka Ing. Blanka Hladká, ředitelka odboru rozvoje IS daňové správy, Ministerstvo financí ČR Technické řešení elektronických daňových schránek. Datové schránky versus daňové schránky rozpor, nebo návaznost?

5 Elektronické doručování a elektronické datové schránky Aplikace e-government Actu Ing. Ondřej Felix, CSc., poradce náměstka, Ministerstvo vnitra Petr Stiegler, ředitel sekce rozvoje služeb e-governmentu, Česká pošta Elektronické datové schránky nový způsob kontaktu občanů s veřejnou správou a jejich technické řešení Konverze dokumentů dopady na samosprávu Czech Point a kontaktní místa pro styk občanů s veřejnou správou nové funkcionality Ing. Tomáš Holenda, ředitel odboru realizace projektů e-government, Mgr. Jiří Kaucký, ředitel odboru legislativy a koordinace předpisů, Konverze papírových dokumentů na elektronické a vice versa. Nové aplikace a funkcionality Czech Pointů a jejich dopady na činnosti samosprávy Showcase: Elektronické celní řízení první automatický úřední proces Ing. Jiří Fridrich, vrchní ředitel skupiny informatiky, Ministerstvo financí ČR Elektronické celní řízení první bezpapírový úřední proces. Může být inspirací pro činnost ostatních resortů? Přednáškový sál A Prezentace partnerů konference GTS NOVERA, a.s. Ing. Miloš Mastník, MBA, GTS Novera a.s. Elektronická spisová služba základ správy elektronických dokumentů Mgr. Tomáš Lechner, Triada, spol. s r.o. Informační systémy veřejné správy a jejich další rozvoj v souvislosti se zákonem o e-governmentu Ing. Jaroslav Hanák, GORDIC spol. s r.o. Elektronická provozní dokumentace Ing. Petr Štěpánek, ANECT a.s oběd Základní registry a identifikace. Registr osob. Antonín Běhounek, ICZ a.s. Elektronické trestní řízení Jiří Němec, ICZ a.s. Bezpečné propojování informačních systémů Robert Gogela, Asseco Czech Republic, a.s. Rozvoj služeb egovernmentu na České poště Ing. Michal Vodrážka, Česká pošta, s.p. Možnosti pronájmu výpočetní techniky ve státní správě Jan Zeman, Vítězslav Barčák, Hewlett Packard, s.r.o. Pořádek ve státní správě? IS Unicorn Universe David Kimr, Unicorn a.s. Řízení informačních rizik Luděk Novák, Jan Fanta, ANECT a.s. Jednotný pohled na občana Sun Microsystems Czech, s.r.o. Přednáškový sál B e-government projekty v samosprávě Showcases zajímavé projekty realizované samosprávou.

6 Úterý 7. října 2008 Hlavní přednáškový sál Služby pro informační společnost Základy e-governmentu Mgr. Zdeněk Zajíček, náměstek ministra, Ing. Jindřich Kolář, vrchní ředitel sekce rozvoje a projektového řízení ICT, Ing. Tomáš Holenda, ředitel odboru realizace projektů e-government, Datové schránky, jejich dopady na legislativu a činnost orgánů veřejné správy. Spisová služba, elektronické doručování a jeho právní závaznost e-školství Mgr. Ondřej Liška, ministr školství, mládeže a tělovýchovy Vzdělávání ICT odborníků. Distanční vzdělávání. Počítačová gramotnost. Vybavenost škol v ICT. Školní počítačové učebny jako kontaktní místa pro styk občanů s veřejnou správou. Pomáhají ICT v řešení problému nezaměstnanosti e-zdravotnictví Bc. Marek Šnajdr, náměstek ministra, Ministerstvo zdravotnictví Ing. Fares Shima, ředitel odboru informatiky Elektronická zdravotnická dokumentace. Elektronická proskripce. Elektronická identifikace pojištěnce a poskytovatele zdravotnických služeb. Registry a konsolidace resortních dat. Portál e-health, vzdělávání a telemedicína coffee break Obchodní rejstřík Ing. Petr Koucký, ředitel odboru informatiky, Ministerstvo spravedlnosti Informace o dalším rozvoji systému Základní registry a identifikace. Registr osob. Ing. Miloslav Marčan, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR oběd Zaručená a bezpečná elektronická komunikace Komunikační infrastruktura veřejné správy Mgr. Zdeněk Zajíček, náměstek ministra vnitra Ing. Jindřich Kolář, vrchní ředitel sekce rozvoje a projektového řízení ICT, Ministerstvo vnitra ČR Nová koncepce vlády při řešení KIVS. Klady a zápory Zajištění funkcionality komunikační infrastruktury veřejné správy Komunikační infrastruktura veřejné správy úspora pro veřejnou správu, nebo business pro komerční firmy?

7 Mgr. Zdeněk Zajíček, náměstek ministra vnitra Ředitelé ICT resortů klíčových ministerstev Zástupci samosprávy Ing. Miroslav Řihák, ANECT Je uzavírání rámcových smluv pro stát skutečně výhodné? Není pro státní správu a zejména samosprávu spíše limitujícím faktorem? Digitalizace datových fondů a jejich archivace Digitalizace a archivace datových fondů. Digitalizace v archivech ČR PhDr. Václav Babička, ředitel odboru archivní správy a spisové služby, PhDr. Michal Wanner, odbor archivní správy a spisové služby, Dlouhodobé ukládání dokumentů z pohledu MPSV Ing. Roman Kučera, ředitel ICT odboru MPSV Digitalizace datových fondů a jejich archivace. Elektronizace archivní a spisové služby PhDr. Václav Babička, Ministerstvo vnitra PhDr. Michal Wanner, Ministerstvo vnitra Ing. Roman Kučera, ředitel ICT odboru MPSV PhDr. Pavel Dvořák, předseda ČTÚ Ing. Martin Říman, ministr průmyslu a obchodu Ing. Evžen Tošenovský, hejtman Moravskoslezského kraje a předseda Asociace krajů Zástupci partnerů konference Digitalizace médií Digitální televizor vstupní brána k veřejné správě a vzdělávání Technologické možnosti digitální televize a moderní koncová zařízení Prof. Ing. Miloš Klíma, CSc., katedra radioelektroniky ČVUT FEL Ing. Miloslav Marčan, ředitel odboru informatiky, MPO, Ing. Zdeněk Duspiva, prof. Ing. Miloš Klíma, CSc., Ing. Pavel Hanuš, Česká televize, PhDr. Leoš Pohl, CDG Moderátor: RNDr. Petr Beneš, Sdělovací technika Přednáškový sál A Prezentace partnerů konference Praktické zkušenosti se zaváděním elektronické spisové služby a aplikací vazeb na nástroje e-governmentu Mgr. Tomáš Lechner, Triada, spol. s r.o. Virtualizace desktopu Sun Microsystems Czech, s.r.o coffee break Audiovizuální technika pro státní správu a samosprávu Ing. Radim Šejnoha, AV MEDIA, a.s. Uživatelsky přívětivé IT ve státní správě Dan Petřivalský, Hewlett Packard, s.r.o.

8 Right-time informace na jedné obrazovce Ing. Josef Krejčí, Oracle Czech s.r.o oběd eobec komunikační brána města Uherský Brod Vít Drbohlav, Asseco Czech Republic, a.s. Jak vyrobit z elektronického dokumentu poštovní zásilku Ing. Josef Kadlec, Česká pošta, s.p. esipo pro organizace Miloš Zachař, Česká pošta, s.p. Možnosti automatizovaného zpracování informací Josef Neumann, ICZ a.s. Archivace elektronických dokumentů Martin Seget, ICZ a.s. Vize rozvoje informačního systému GORDIC GINIS Ing. Jiří Zedníček, GORDIC spol. s r.o. Přednáškový sál B Projekty e-governmentu v krajích Prezentace zajímavých projektů realizovaných v rámci krajů Zaručená a bezpečná elektronická komunikace z pohledu samosprávy KIVS a právní řešení z pohledu samosprávy Ing. Roman Kučera, ředitel odboru informatiky, Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR Zástupce advokátní kanceláře Rámcová smlouva ke KIVS a její dopady na samosprávu Ing. Jindřich Kolář, vrchní ředitel sekce rozvoje a projektového řízení ICT v oblasti veřejné správy, Projekty Smart Administration Prezentace prioritních projektů Ministerstva vnitra ČR určených k financování ze strukturálních fondů EU Mgr. Vojtěch Sedláček, ředitel odboru strukturálních fondů, Ing. Ondřej Felix, CSc., poradce náměstka, Zástupci resortů vítězné projekty oběd Odborný program konference k datu:

Obsah. Na konferenci ISSS 2007 budou opět vyhlášeny nejlepší weby českých knihoven... 29 Ing. Aleš Brožek, Severočeská vědecká knihovna

Obsah. Na konferenci ISSS 2007 budou opět vyhlášeny nejlepší weby českých knihoven... 29 Ing. Aleš Brožek, Severočeská vědecká knihovna Obsah Úvodní slovo... 5 Přemysl Sobotka, předseda Senátu Parlamentu ČR Úvodní slovo... 6 MUDr. Mgr. Ivan Langer, ministr vnitra a informatiky ČR Úvodní slovo... 7 Ing. Evžen Tošenovský, předseda Asociace

Více

Zhodnocení konference

Zhodnocení konference 1 Obsah Obsah 2 Zhodnocení konference 3 Profil a cíle akce 9 Pořadatelé a partneři 10 Účast oficiální statistiky 12 Hodnocení konference účastníky 15 Řekli na konferenci 17 ISSS/LORIS/V4DIS 2014 20 Nejvíce

Více

Úřední kocourkov se zásadně změní. Ing. Pavel Kryštof, náměstek ministra vnitra

Úřední kocourkov se zásadně změní. Ing. Pavel Kryštof, náměstek ministra vnitra Mimořádná příloha čísla dvacet časopisu veřejná správa - 2011 (samostatně neprodejná) Úřední kocourkov se zásadně změní. Ing. Pavel Kryštof, náměstek ministra vnitra základní registry Vážení čtenáři, do

Více

Současný stav a rozvoj elektronického zdravotnictví - pohled Ministerstva zdravotnictví

Současný stav a rozvoj elektronického zdravotnictví - pohled Ministerstva zdravotnictví Současný stav a rozvoj elektronického zdravotnictví - pohled první ročník semináře ehealth 2012 kongresový sál IKEM 1.11.2012 Elektronizace zdravotnictví: 1. jedná se o dlouhodobé téma 2. povede ke zvýšení

Více

Úspěšné projekty. Successful projects

Úspěšné projekty. Successful projects Úspěšné projekty Successful projects Projekty realizované v rámci Integrovaného operačního programu a Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost v gesci Ministerstva vnitra České republiky Vážené

Více

Jaké představy má o rozvoji. Ministerstvo zdravotnictví? září 2012 Ing. Petr Nosek

Jaké představy má o rozvoji. Ministerstvo zdravotnictví? září 2012 Ing. Petr Nosek Jaké představy má o rozvoji elektronického zdravotnictví Ministerstvo zdravotnictví? září 2012 Ing. Petr Nosek Formální rámec elektronického zdravotnictví byl v rámci egovernment dán Usnesením vlády ČR

Více

Úterý 25.11. 12:30 13:30 Prezence účastníků odborné konference, občerstvení

Úterý 25.11. 12:30 13:30 Prezence účastníků odborné konference, občerstvení Organizace HealthCare Institute si Vás dovoluje pozvat na odbornou konferenci s názvem úterý 25.11.2014, středa 26.11.2014 - Clarion Congress Hotel, Praha-Vysočany p. Daniel Takáč moderátor Úterý 25.11.

Více

Informační politika a egovernment ČR směřující k podpoře podnikání

Informační politika a egovernment ČR směřující k podpoře podnikání Univerzita Karlova v Praze Filosofická fakulta, Ústav informačních studií a knihovnictví Studium nových médií Seminární práce Informační politika a egovernment ČR směřující k podpoře podnikání Vypracoval:

Více

Státní informační a komunikační politika. e-česko 2006

Státní informační a komunikační politika. e-česko 2006 Státní informační a komunikační politika e-česko 2006 Obsah: 1. Úvod...3 2. Východiska...4 2.1. Význam informační společnosti...5 2.2. Gesce v oblasti telekomunikací a informační společnosti...6 3. Prioritní

Více

Příprava programového období 2014 + v oblasti ICT pro veřejnou správu

Příprava programového období 2014 + v oblasti ICT pro veřejnou správu Příprava programového období 2014 + v oblasti ICT pro veřejnou správu Poziční dokument ICT UNIE Obsah Cíl dokumentu... 3 Koncepční a strategická východiska... 4 Předpoklady úspěšného čerpání prostředků

Více

1. Základní informace o implementačním plánu

1. Základní informace o implementačním plánu Implementační plán Strategický cíl 3: Zvýšení dostupnosti a transparentnosti veřejné správy prostřednictvím nástrojů egovernmentu a specifického cíle 3.1 Dobudování funkčního rámce egovernmentu OBSAH 1.

Více

it governance Inovace podnik ání

it governance Inovace podnik ání V I. r o č n í k o d b o r n é k o n f e r e n c e it governance Inovace podnik ání 14. a 15. října 2009 Hotel Svatá Kateřina Resort ****, Počátky u Pelhřimova generální partner: pod záštitou: partneři

Více

Samospráva Pardubického kraje

Samospráva Pardubického kraje Samospráva Pardubického kraje Volební období 2012-2016 Samospráva Pardubického kraje Volební období 2012-2016 Úvodní slovo hejtmana 2 Samospráva od vzniku Pardubického kraje 3 Výsledky krajských voleb

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2014

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2014 Na Vápence 14 130 00 Praha 3 Praha 27. února 2015 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2014 130 00 Praha 3 Strana 1 / 29 OBSAH 1. ZÁKLADNÍ ÚDAJE O ZPRACOVATELI... 3 2. ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELE... 4 3. POSKYTOVÁNÍ INFORMACÍ

Více

10. ČERVNA 2008 PRAHA, HOTEL ARTEMIS

10. ČERVNA 2008 PRAHA, HOTEL ARTEMIS 10. ČERVNA 2008 PRAHA, HOTEL ARTEMIS III. NÁRODNÍ SETKÁNÍ STAROSTŮ, PRIMÁTORŮ A HEJTMANŮ ČESKÉ REPUBLIKY Vážený pane ministře, Vaše excelence, vážené senátorky, vážení poslanci, vážené starostky a starostové,

Více

katalog vzdělávání vzdělávání konference poradenství projekty Národní centrum regionů, s.r.o Panská 13, Brno 602 00 11.12.2014

katalog vzdělávání vzdělávání konference poradenství projekty Národní centrum regionů, s.r.o Panská 13, Brno 602 00 11.12.2014 2015 katalog vzdělávání vzdělávání konference poradenství projekty Národní centrum regionů, s.r.o Panská 13, Brno 602 00 11.12.2014 VZDĚLÁVÁNÍ Jsme poradenské, informační a vzdělávací centrum. Dynamicky

Více

PLÁN KONTROLNÍ ČINNOSTI NA ROK 2015

PLÁN KONTROLNÍ ČINNOSTI NA ROK 2015 PLÁN KONTROLNÍ ČINNOSTI NA ROK 2015 LISTOPAD 2014 Kontrolní akce zařazené do plánu kontrolní činnosti na rok 2015 15/01 Peněžní prostředky určené na infrastrukturu vodovodů a kanalizací 15/02 Peněžní

Více

Strategie Karlovarského kraje pro oblast egovernmentu Krajský úřad Karlovarského kraje, odbor informatiky

Strategie Karlovarského kraje pro oblast egovernmentu Krajský úřad Karlovarského kraje, odbor informatiky Strategie Karlovarského kraje pro oblast egovernmentu Krajský úřad Karlovarského kraje, odbor informatiky verze FINÁLNÍ 13. července 2010 Historie dokumentu Verze Datum Popis provedených změn vzhledem

Více

INFORMAČNÍ SYSTÉMY VE STÁTNÍ SPRÁVĚ

INFORMAČNÍ SYSTÉMY VE STÁTNÍ SPRÁVĚ INFORMAČNÍ SYSTÉMY VE STÁTNÍ SPRÁVĚ INFORMAČNÍ STRATEGIE ČR Na Lisabonském summitu Evropské rady v roce 2000 byl schválen strategický cíl přeměny Evropské unie do roku 2010 v nejkonkurenceschopnější a

Více

DÁMY A PÁNOVÉ, To vše souvisí a vyvíjí se jedno z druhého.

DÁMY A PÁNOVÉ, To vše souvisí a vyvíjí se jedno z druhého. DÁMY A PÁNOVÉ, situace na českém trhu práce je, jaká je. Na jedné straně jsou ti, kteří práci nemají, na straně druhé je práce, která nemá, kdo by ji vykonával. Nezáleží na tom, jak hodně nebo málo honosně

Více

Výroční zpráva Technologické agentury České republiky za rok 2013

Výroční zpráva Technologické agentury České republiky za rok 2013 Výroční zpráva Technologické agentury České republiky za rok 2013 Obsah 1. Úvod... 3 2. Orgány Technologické agentury ČR... 5 2.1. Předsedkyně TA ČR... 5 2.2. Předsednictvo TA ČR... 5 2.3. Výzkumná rada

Více

HR Know How & Fórum personalistů

HR Know How & Fórum personalistů Společná výroční konference IIR a ČSRLZ www.hr-konference.cz www.lidske-zdroje.org HR Know How & Fórum personalistů Personalisté v čele dynamického trhu Sekce: Elektroenergetika Plynárenství Teplárenství

Více

Hlavní město Praha. Výroční zpráva emitenta kotovaných cenných papírů za rok 2006. Hlavní město Praha

Hlavní město Praha. Výroční zpráva emitenta kotovaných cenných papírů za rok 2006. Hlavní město Praha Hlavní město Praha Výroční zpráva emitenta kotovaných cenných papírů za rok 2006 Hlavní město Praha V Praze dne 27.4. 2007 Hlavní město Praha je veřejnoprávní korporací na základě zákona č. 131/2000 Sb.,

Více

Zpráva o činnosti Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice za rok 2013

Zpráva o činnosti Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice za rok 2013 Zpráva o činnosti Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice za rok 2013 V průběhu roku nedošlo k personálním změnám výboru. 11členný výbor pracoval pod vedením senátora Marcela Chládka

Více

Strategie elektronizace zadávání veřejných zakázek pro období let 2011 až 2015 III.

Strategie elektronizace zadávání veřejných zakázek pro období let 2011 až 2015 III. veřejných zakázek pro období III. OBSAH 1. ÚVOD...4 1.1 ÚČEL DOKUMENTU...4 1.2 OBLAST PŮSOBNOSTI DOKUMENTU...4 1.3 STRUKTURA DOKUMENTU...4 2. VÝCHODISKA STRATEGIE ELEKTRONIZACE...5 2.1 ANALÝZA AKTUÁLNÍHO

Více

32 vzdělávacích akcí s 525 účastníky

32 vzdělávacích akcí s 525 účastníky 27 firem a 5 pracovišť UP v pronájmu na 95 % dostupné plochy 395 konzultačních hodin klientům 42 poptávek po měření a výzkumu 17 zpracovaných žádostí o dotaci pro klienty 8 zaměstnanců 47 dnů na školení

Více

Kraj Vysočina Výroční zpráva 2014

Kraj Vysočina Výroční zpráva 2014 Kraj Vysočina Výroční zpráva 2014 OBSAH Hejtman o Vysočině 3 O Vysočině 5 Samospráva 8 Hospodaření kraje 13 Majetek a investice 18 Fond Vysočiny 23 Regionální rozvoj 26 Doprava 34 Územní plánování a stavební

Více

KATALOG PRODUKTŮ A SLUŽEB

KATALOG PRODUKTŮ A SLUŽEB KATALOG PRODUKTŮ A SLUŽEB 2010 PPŠ INSTITUT CELOŽIVOTNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ PŘEROV, s.r.o. PALACKÉHO 1380/19, 750 02 PŘEROV TEL: 581 259 138 MOBIL: 724 972 133 E-MAIL: pps@ppsinstitut.cz http://www.ppsinstitut.cz

Více

OBSAH VÝROČNÍ ZPRÁVY ASOCIACE NNO V ČR ZA LÉTA 2008 2009

OBSAH VÝROČNÍ ZPRÁVY ASOCIACE NNO V ČR ZA LÉTA 2008 2009 Motto: Každá nezisková organizace v ČR je plně samostatným a svébytným subjektem občanské společnosti. Asociace NNO ČR podporuje vše, co nás sbližuje, odstraňuje to, co nás rozděluje a prezentuje náš společný

Více

pracovníky státní správy: pracovníky školství: sociální pracovníky: podnikatelské subjekty:

pracovníky státní správy: pracovníky školství: sociální pracovníky: podnikatelské subjekty: již 25 let s Vámi KATALOG ODBORNÝCH SEMINÁŘŮ ZÁŘÍ - ŘÍJEN 2015 KVĚTEN ČERVEN 2013 PRAHA Informace pro: pracovníky státní správy: Od roku 2003 Akreditovaná instituce MV ČR v souladu se zákonem č. 312/2002

Více