XVC 204 XVC 304 XVC 504 XVC 704 XVC 1004 P 5 GN 2/3 5 GN 1/1 7 GN 1/1 10 GN 1/1 20 GN 1/1C

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "XVC 204 XVC 304 XVC 504 XVC 704 XVC 1004 P 5 GN 2/3 5 GN 1/1 7 GN 1/1 10 GN 1/1 20 GN 1/1C"

Transkript

1

2 Chef Top TM Druhy Pečících Zařízení ChefTop Kombinované pečící zařízení XVC 054 XVC GN 2/3 3 GN 1/1 ChefTop 3,2kW ChefTop 3,2kW XVC 204 XVC 304 XVC 504 XVC 704 XVC 1004 P 5 GN 2/3 5 GN 1/1 7 GN 1/1 10 GN 1/1 20 GN 1/1C ChefTop 5,3kW ChefTop 5,3kW ChefTop 7,6kW ChefTop 10,6 kw ChefTop Energie 31,6 kw ChefTop Plyn 11,4kW ChefTop Energie 10,6kW ChefTop Energie 18,6 kw ChefTop Plyn A40kW ChefTop Plyn 15kW ChefTop Plyn 19,5kW XVC 1004 PL Dveře se otevírají z leva do prava

3 Jeden z nejvíce rozšířených druhů na světě, navrženy pro Vaše každodenní potřeby. XVC 1204 XVC 2004 XVC 4004 P / XVC 3204 P 6 GN 2/1 10 GN 2/1 20 GN 2/1/16 GN 2/1 ChefTop Energie 18,5kW ChefTop Energie 28kW ChefTop Energie 46,5kW XVC 4004 P / XVC 3204 P Dveře se otevírají z leva do prava

4 Vaření s CHEF TOP TM Kombinovaná pára v kombi peci. Kombinované pece od CHEF TOP TM udělaljí přípravu vašeho menu nenahraditelnou, když přijde na to dosáhnout výborného uvářeného výsledku. Tato kniha receptů je vytvořena k provádění několika správných postupů pro daný důvod, bez omezení vaší kreativity a profesionality. Užij si to!!! Obsah: Chef touch digitální kontrolní panel strana 3 Parametry vaření strana 4 Chef touch digitální nastavení operačních programů strana 6 Postupy vaření strana 7 Zapnutí Vypnutí přístroje a vařící cykly strana 12 Programování strana 13 Automatické vaření strana 14 Rady od kuchaře k docílení stejnoměrného vaření strana 18 Doporučené nádobí a přihrádky strana 20 Doporučená středová teplota strana 21 Profesionální vaření gastronomických produktů strana 20 Speciální nastavení pece strana 26 Profesionální pečení chleba a cukrařských výrobků strana 27 MAXI. Link technologie strana 68 Receptůry: TĚSTOVINY A RÝŢE strana 31 ZELENINA JMNMK strana 23 MASO strana 38 RYBA strana 48 CHLÉB strana 56 DEZERTY strana 60 POZOR! Zařízení smí být použito jen pro své účely. Pece jsou navrženy pouze pro vaření a pečení jídla. Jakékoliv jiné využití je brané jako nezprávné. Pracovní teplota pecí je od 0 do 260 C.

5 digitální kontrolní panel Vyber Cas si na krok displaji vaření Ukazující se čas / středová teplota Vybrání dalsího údaje Display pro teplotu v peci / T delta teplota Nastav hodnotu vaření/vyber program číslo Display pro klima lux START/ STOP Infra-červené vařenírozhraní Uložené zzz programy/cool progr./ zzz Ulož mycí Vyber z Chef Unox progr. program přednastavených progr. Display zzz ukazující progr./vlastni nastavení zzz Ukazuje právě ovládane zařízení Vybrání (určení) zařízení k ovládání Vyber blast chill/ mrazící krok Ukazující se čas/středová tepl. tploteplota Nastav blast chill/ mrazící údaje Display na teplotu v peci/t delta Nastav dddelta hodnoty-blast teplota chill/mraž. mrazící údaje X START/ STOP blast chill/ mražení Infra-červené rozhraní Uložené programy Ulož blast chill/ mražení program Vyber z přednast.progr.blast chill chill/ Ukazuje mražení blast chill/ mražení Ukazuje právě program ovládane zařízení jjjjjjjjjjj Vybrání(určení)zařízení k ovládání ovládání Určení zařízení k ovládání CHEF TOUCH digitální panel umožňuje kontrolovat různá zařízení UNOX CHEF TOP, která jsou připojena k peci. Funkce MASTER SLAVE umožňuje ovládat vice zařízení z jednoho ovládacího panelu. Pec ovládající další zařízení se stane MASTER OVEN. Pece ovládané s MASTER OVEN se stanou SLAVE OVEN a jejich kontrolní panely se stanou neaktivní. V nouzi se může Master Slave přepnout tlačítkem 14 a ovládaný přístroj se zobrayuje na displeji 13. X Ukazující se čas Nastav na holdomat Display údaje pro teplotu Nastav číselné hodnoty Display pro určení vlhka vvvvlhkosti START/ STOP holdomat Infra-červené rozhraní X X X X Ukazuje právě ovládané zař. zazařízení Vybrání zař.k obsluze ovládání

6 PARAMETRY VAŘENÍ ČAS Ten záleží na tom kolik jídla vložíme do pece. Čím více jídla v ložíme do pece, tím déle se bude dělat a obráceně. Nesnižujte potřebný čas vaření, jídlo by mohlo být nedovařené. Abychom jídlo nevysušovali a nespalili na povrchu, nepřekračujte potrebnou dobu vaření. VNITŘNÍ TEPLOTA V PECI Nastavením precizní teploty uvnitř pece, zaručujeme precizní uvaření produktu na venek i ze vnitř. Nižší teplota než je specifická pro dannou surovinu ji bude vysušovat a neuvaří ji. Vyšší teplota než je specifická pro dannou surovinu ji spálí na povrchu a dostatečně ji neuvaří uvnitř. (krom toho případu kdy toto se stane chtěným, např. u masa) ODSTRANĚNÍ VLHKA/PÁRY Z PECE Horkovzdušný systém DRY MAXI patentovaný firmou UNOX umožňuje odstranit vlhkost z pece( uvolněnou z vařených surovin) během vaření, to umožní vaření bez jakékoli vlhkosti v peci. 10 červených světýlek představují procentuelní vlhkost 10 % až 100 %,která může být odstraněna z dutiny pece. Např. tato funkce může být využita v poslední fázi zabarvování masa, nebo při dopékaní chleba, cukroví, tak že vnějšek je celý křupavý a rozpadá se a vnitřek krásně suchý.

7 VPOUŠTENÍ PÁRY DO PECE Představujeme nastavitelné množství páry za použití funkce STEAM MAXI, kde můžeme regulovat i její teplotu, které nám umožní různé typy vaření. steam (jenom pára) mixed convenction-steam vaření (horký vzduch+pára) 10 modrých světýlek představují procentuelnost páry vpouštěnou do vnitř pece, 10 % až 100 % se mohou nastavit při každém kroku vaření. Zmáčkněte tlačítko tolikrát až se vám ukáže KLIMA LUX a začne blikat. Použijte tlačítko k nastavení požadovaného % páry vpuštěné s STEAM MAXI. Použijte tlačítko k nastavení požadovaného % odpařování s DRY MAXI. Interní nastavení vlhkosti v troubě se ukazuje na elipse KLIMA LUX. Poznámka: Oba systémy nemohou být použity vzájemně. Využití KLIMA LUX je doplňkové. Jestliže tento parametr není nastaven pak pec běží v konvektomatním nastavení.

8 Chef Touch DIGITÁLNÍ OPERAČNÍ PANEL S OPERAČNÍMI PROGRAMY Tlačítko k určení kroku vaření jakýkoli program může být rozdělen až do 4 kroků Tlačítko určené k vybrání kroku vaření Následující údaje mohou býti nastaveny pro individuální krok. čas a nebo vnitřní teplota (tyto údaje TIME/CORE TEMP.se automaticky vyruší navzájem, je-li Time nastaven,core Temp. je automaticky neaktivní a obráceně) vnitřní teplota pece, alternativně DELTA T (DELTA T je aktivní pouze je-li středová teplota nastavena) LIMA LUX, je-li nutné nastavit požadovanou %vlhkost odvádění AIR MAXI v pec, nebo je-li nutno přidat vlhkost do pece s STEAM MAXI. Aktivní parametr bliká v jednom ze zapnutých pěti icon. Poznámka: Kompletní cyklus na vaření nemusí vždy obsahovat 4 kroky. Jenom požadované kroky by měli být nastaveny. Neznamená to nějaké omezení přístroje.

9 Postupy při vaření Vaření s nastaveným časem a s vnitřní teplotou První krok: zmáčkni tlačítko do doby co začne čas blikat. použij k nastavení požadovaného času Poznámka: Během vaření kroku 1, nespecifický čas se může zobrazit INF. V tomoto případě pec běží stále a operátor ji musí sám vypnout. Během vaření 2,3,4 HLD můzeme zapnout a to pro HOLD(UDRŽOVÁNÍ) při 70 C, až do doby kdy manuálně pec vypneme. Toto udrží jídla v troubě horké a připravené k servisu. Druhý krok: zmáčkni ještě jednou do doby kdy teplota začne blikat použij na nastavení požadované vnitřní teploty Poznámka: funkce pauze PAU,může být nastavena kdykoli. V tuto chvili se pec zapne do STAND BY programu s fény a tepelnými tělesy vypnuty. Tohle je užitečná funkce na vaření, hlavně když chceme aby jsme snížili termální tlak na potraviny. (strana 16) Třetí krok: CLIMA LUX, je-li to požadováno, k nastavení vlhkosti odvětrání v % s DRY MAXI, nebo k nastavení vstřikování páry v % STEAM MAXI. zmačkni tlačítko do doby než se KLIMA LUX se ukáže a začne blikat. nastav s hodnotu v % nastavení vstřikování páry s STEAM MAXI nastav s požadovánou % nastavení vlhkosti odvětrání s DRY MAXI nechame-li nastavení na O, tak pec poběží bez vstřikování a odvětrávání páry (konvektomat program)

10 Vaření se středovou sondou v nastavené teplotě středová sonda + vnitřní teplota vnitřní teplota nastavená teplota středové sondy Středová teplota produktu ČAS A MINUTY Středová sonda měří rostoucí teplotu v danném produktu během vaření a mělaq by být zastrčena v nejsilnější části se špičkou jehly v centru suroviny. Použijeme-li tento program, nebudeme potřebova nastavit dobu vaření. Pec bude vlastně pokračovat v následujícich programech a automaticky se vypne, až dosáhne požadované středové teploty. Tato funkce usnadní kuchařům práci a už nebudou muset regulerně kontrolovat vaření.toto také optimalizuje dobu a kvalitu vaření a vytvoří, tak stejný výsledek z různě velikých kusů.

11 První krok: zmáčkni tlačítko do doby co začne středová teplota blikat použij na nastavení požadované vnitřní teploty Poznámka: s nastavenou středovou teplotou je čas nastaven automaticky jakmile se dosáhne středové teploty, vařící cyklus se přepne na další krok (je-li nastaven) a nebo se cyklus vypne Druhý krok: zmáčkni ještě jednou do doby kdy teplota začne blikat použij na nastavení požadované vnitřní teploty Poznámka: funkce pauze PAU,může být nastavena kdykoli. V tuto chvili se pec zapne do STAND BY programu s fény a tepelnými tělesy vypnuty. Tohle je užitečná funkce na vaření, hlavně když chceme aby jsme snížili termální tlak na potraviny. (strana 16) Třetí krok: CLIMA LUX, je-li to požadováno, k nastavení vlhkosti odvětrání v % s DRY MAXI, nebo k nastavení vstřikování páry v % STEAM MAXI. zmačkni tlačítko do doby než se KLIMA LUX se ukáže a začne blikat. nastav s hodnotu v % nastavení vstřikování páry s STEAM MAXI nastav s požadovánou % nastavení vlhkosti odvětrání s DRY MAXI nechame-li nastavení na O, tak pec poběží bez vstřikování a odvětrávání páry (konvektomat program)

12 teplota teplota Vaření se středovou sondou na nastavenou Delta T teplotu. středová sonda + středová sonda + nastavená středová teplota nastavená středová teplota Středová teplota Čas a minuty Středová teplota Čas a minuty Nastaví požadovanou středovou teplotu produktu na konci vařícího cyklu a Delta T teplotu což je rozdíl mezi středovou teplotou produktu a vnitřní teplotou v peci. ( teplota v troubě= středová teplota+nastavená Delta T teplota ) V tomto případě se bude teplota v peci neustale zvyšovat a udržova si stejný a stálý teplotní rozdíl mezi středovou teplotou produktu a nastavenou teplotou v peci. Tento druh vaření je využíván hlavně na velké kusy mas a zaručuje jejich křehkost a měkkost.

13 První krok: zmáčkni tlačítko do doby co začne středová teplota blikat použij na nastavení požadované vnitřní teploty Poznámka: s nastavenou středovou teplotou je čas nastaven automaticky jakmile se dosáhne středové teploty, vařící cyklus se přepne na další krok (je-li nastaven) a nebo se cyklus vypne Druhý krok: zmáčkni ještě jednou do doby kdy teplota DELTA T začne blikat použij na nastavení požadované DELTA T teploty Poznámka: Pec nebude nikdy operovat nad 260 C. Třetí krok: CLIMA LUX, je-li to požadováno, k nastavení vlhkosti odvětrání v % s DRY MAXI, nebo k nastavení vstřikování páry v % STEAM MAXI. zmačkni tlačítko do doby než se KLIMA LUX se ukáže a začne blikat. nastav s hodnotu v % nastavení vstřikování páry s STEAM MAXI nastav s požadovánou % nastavení vlhkosti odvětrání s DRY MAXI nechame-li nastavení na O, tak pec poběží bez vstřikování a odvětrávání páry (konvektomat program)

14 START/STOP vařícího cyklu jakmile si zadáte všechny parametry na vaření zmačkněte zastavit cyklus zmačkněte to tlačítko znovu pro zapnutí cyklu Jakmile se cyklus vaření zastaví ( je jedno jestli manuálně či programem) pec vydá alarm po dobu 15. vteřin a display bude blikat po dobu 45.vteřin. Během těhto 45. vteřin je start/stop dioda zapnuta červeně. Jestli zmačknete ukončením. během těhto vteřin, cyklus vaření se zapne automaticky a použije poslední program užitý před Jestli zmačknete start/stop dioda se vypne a veškeré funkce se resetnou. Jestli-že se žádné funkce nezvolí během tehto 45. vteřin, pec se automaticky vypne a veškeré funkce se resetnou. LASTP funkce zapne se automaticky a použije poslední program užitý před ukončením cyklu když zkončí program zmáčkni tlačítko a LASTP se ukáže zmačkni tlačítko k zapnutí posledního programu,který byl použit PAUSE pece OVEN PAUSE zastaví fény a vypne tepelná tělesa. Tato funkce se používa k vzestoupení výrobků v peci. Může se to také použít ke spoždění vařícího cyklu.

15 Programování ULOŽIT NASTAVENÝ PROGRAM CHEF Touch elektronický display vám umožní uložit až 70 programů, které si můžete individuálně pojmenovat. do programovacího menu se dostanete pomocí tlačítka nastavte si pozici kam program nainstalujete pomocí tlačítka zmáčkni a pomocí si nastavte první pismeno z požadovaného názvu do programu zmáčkni znovu a pomocí nastva druhé písmeno z opakuj tento krok pro třetí písmeno nakonec zmačknete na předehřátí pece, PRE se ukáže použijte k nastavení obsolutní teploty nebo teplotní rozdíl předehřátí mezi teplotní hodnotou a rozdílem teplotní hodnoty před prvním krokem vaření použij k nastavení požadované teploty pak zmáčkni tlačítko a poté můžete používat funkce libovolně Pouţití uloţených programů Zmačkni do té doby než se zobrazí požadovaný program ke spuštění na display Zmáčkni tlačítko k zapnutí požadovaného programu Zmačkni k zastavení programu Poznámka: Když zapnete uložený program,pak se pec nahřeje automaticky

16 Automatické vaření... Pro nekonečné množství připravovaných pokrmů CHEF Touch digitální panel má uloženo v paměti automatický systém vaření CHEF UNOX. Jednoduše si nastavte tzp vaření pro přípravu nekonečného množství připravovaných pokrmů. Vy, ale stejnč budete ten nejduležitčjší kuchař Každý druh automatického vaření nese sebou některé parametry,které můžeme změnit. V důsledku toho můžeme změnit zabarvování masa a nebo upravit vaření na to co opravdu potřebujeme. použij zmačkni zmačkni zmačkni tlačítko tlačítka k nastavení požadovaného programu k zapnutí programu k vypnutí programu Poznámnka: Před zapnutím programu můžete změnit parametry k požadovaným hodnotám pro vaše vaření. Pec se v tomto případě přizpůsobí k docílení nejlepšího výsledku. zmáčkni do doby než požadovaný parametr začne blikat použij k nastavení požadované hodnoty Budete-li chtít změnu na pořád uůožit, pak podržte po 5 vteřin a program se uloží.(uložení se potvrdí tonem)

17 Pomalé vaření Pomalé vaření při nízkých teplotách je opravdu delikátní vaření. Zvyšuje křehkost u masa a zabraňuje tepelné ztrátě. Vnější krusta vytvořená silným teplem zabraňuje úniku štávy z masa a tím vytváří rovnoměrnější delikátní tepelnou úpravu. To je ideální pro větší kusy masa. SLOW automatické vaření,které bylo vytvořeno od CHEF UNOX, může být poupraveno středovou teplotou produktu. Napařování Tato tradiční úprava vaření sahá, až tisíce let zpět do Číny. Jídlo je tímto uvařeno bez jakékoliv nutriční ztráty(krom tuků)uvolňujících se z vláknin. Barva, chutˇ,vitamíny, minerální látky a proteiny se promítnou do vynikajících vyhotovených pokrmů. Pára je ideálním způsobem k přípravě zeleniny, brambor a ryb. Tento program vytvořen od CHEF UNOX se může nastavit dle potřeb,velikosti a druhu potravin.

18 Pečení Tento typ vaření využívá dva elementy vaření. Tuk který se vytváří přírodně v mase a teplý vzduch. Během pečení se přírodní a pečící tuky smísí, vytvoří se přírodní krusta na povrchu a ta uchrání minerály a cukry uvnitř masa. Pečení je ideální na přípravu masa, ryb, kebabů na SPIDER mřížce a drůbeže na POLLO nástavci. Upečení může být individuálně nastaveno s regulovaním vnitřní teploty. Grilování Tototo je výtečná a chutná teplná uprava. Nasleduj tzto kroky k dosažení nejlepšího výsledku: Ocelová mříž musí být hodně rozpálená, než na ni vložíme maso Kusy masa by měly být přibližně stejné. Unikátní FAKIR GRILL vám pomůže ugrilovat žebra a steaky absolutně perfektně. Nastavením vnitřní teploty masa si mužeme regulovat jak maso chceme propéci. Regenerování Zkombinované propojení UNOX pecí s Blast Chiller umožňuje kuchařům mýt více času na přípravu kvalitnějších pokrmů s vyšším zakaznickým servisem při regeneraci a se stejným výsledkem srovnateným s čerstvě vařeným pokrmem pro zákazníka. Vaření může být nastaveno a regulováno s časem (dobou ) regenerace.

19 Automatické proramy pro specifické produkty Chef Unox automatic program je pro specifické produkty na které používáme vpichovou sondu. Program se sondou můžeme libovolně nastavit. Chef Unox automatic program pro specifické produkty. S Technologií nazývající se FAKIRO a nesmažení speciálně vytvořena pro tyto produkty, aby zachovala ty nejlepší chutě. Programy mohou být regulovány dle potřeby a to nastavením doby vaření. Vnější sonda... pro extra automatické vaření... Vacuum vaření Vaření s touto technologií naskytuje mnoho výhod. Nutriční hodnoty jsou zachované a organické vlastnosti jsou zlepšené. Potraviny se lépe skladují a mohou být lehce zregenerované. Na tento druh vaření použijeme externí sondu v podobě supertenké jehly, která vpichem nepoškodí balení. Toto je ideální pro úpravu ryb, bílých a červených mas a zeleninových pokrmů. Napařování se sondou Napařování s externí sondou umožňuje delikátní přípravu pokrmů, napříkklad párky, ryby a zeleninové pokrmy.

20 Chef Unox vám doporučuje jak rovnoměrne péct Předehřátí Vždy je lepší si předehřát troubu o C více než bude požadovaná teplota pečení. To se dělá proto abychom se vyvarovalí teplotnímu rozdílu při otevření dveří. Pec se může nahřát až na 300 C. Nenahřívej pec nad teplotou 260 C po dobu delší než 10.minut.

21 Druhy gastro nádob K dosažení perfektního a celistvého zabarvení, nepoužívejte moc hlubokých nádob, které by vám bránili ve zprávné vzduchové cirkulaci. Rozložení gastro nádob Pro rovnoměrné pečení je důležité, aby byly minimálně 3cm mezera mezi gastro nádobou a hotovým produktem. Množství surovin Pro zaručení nejlepšího výsledku vaření je důležité nepřeploňit pec. Ujis těte se aby při pečení chleba a dezertů vám směřovaly zprávným směrem po cirkulaci vzduchu. Umístění středové sondy Pro zprávnou operaci středové sondy je důležité to, aby byla vpichnuta do středu ze zhora dolu a to v nejsilnější části produtku. Vaříteli tenčí plátky masa. Vpichněte sondu horizontálně, aby se podpořila její vaha o gastro nádobu. Budte opatrní při otevíraní a zavírání dveří. Horký vzduch či pára může způsobit popáleniny.

22 DOPORUČENÉ NÁDOBÍ A PLECHY Pokrm Pie, pečená masa, ryby pečený brambor v troubě, zelenina GN/I nádoby a mřížky pro gastronomické produkty code Černé smaltované plechy Nerezové nádoby a plechy Vařená masa Vařená zelenina Chléb a pečivo Grilovanaá masa, ryby, zelenina Chléb, placatý chléb,pečivo Grilované maso, ryby, zelenina Pečené hovězí Chips,hranolky,mražená ryba,vař.zelen. Drůbež Pie, pečená masa, ryby pečený brambor v troubě, zelenina Vařená zelenina Pečená masa Chips,hranolky,mražená ryba,vař.zelen. Nerezové děravé nádoby Olovněné tenké plechy FAKIRO grill na teflonu obalená C mřížka FAKIRO olovněná deska SPIDER nerezový plech Chromovaný rack Nerezová gastro nádoba NO FRY nerezová gastro nádoba POLLO nerezový rack na kuřata GN 2/3 nádoby a mřížky pro gastronomické produkty Nerezové děravé nádoby Nerezové děravé nádoby Nerezový plech NO FRY nerezová gastro nádoba FAKIRO a FAKIRO GRILOVACÍ DESKA jsou vyrobeny z velké tlouštky materiálu. To zlepší intenzitu tepla vaření v kratším čase a optimalizuje stejnoměrné vaření z obou stran.

23 Doporučená středová teplota Rare (Krvavý) roast beef Roast beef T-Bone steak Dušené maso Pokrmy Hovězí a Telecí maso C C C C Vařená masa C Telecí hřbet 72 C Telecí panenka 72 C Vepřové Vepřový hřbet Vepřová panenka Drůbež a zvěřina Kuře Krůta C C C C Kachní prsa 55 C Pečený králík C Zvěřina C Ryby Ryba v celku (lossos, pstruh) 66 C Plněná ryba C Středová teplota

24 Profesionální vaření gastromických produktů Pasta a Rýže Maso Ryby Ovoce a Zelenina Konvekční vaření Teplota mezi 30 a 260 C Konvekční vaření začne tehdy, co začne cirkulovat horký vzduch uvnitř pece. To umožňuje rovnoměrné proudění vzduchu do všech částí pece a zaručuje zlatavě hnědé zabarvení rovnoměrně. (Ikdyž je celá pec naplněna) Vhodné pro: zakladní vaření ohřev pokrmů

25 Vaření s DRY MAXI Unoxu světově patentovaný systém teplota mezi 30 C- 260 C % vlhkosti k uvolnění mezi 10%-100% Tento vynalezen systém umožňuje podle potřeby uvolnit vlhkost z pece během vaření. To umožní stálou suchost v peci. Produkty jsou pak křupavé a rozpadající se,díky suchému a stalému prostředí během pečení. Vhodné pro: pečení smetanových brambor pečení grilování sušení zeleniny přípravě ovoce při nízkých teplotách Kuchař doporučuje: Když pečete je lepší použít racky a nebo děrované gastronádoby. Nebudete muset otáčet maso. Pára a konvekční vaření s STEAM MAXI teplota mezi 48 C- 260 C % páry uvolnující se z dutiny pece mezi 10%-90% Tento program na vaření spojí vaření s horko-suchým vzduchem a s párou a rovnoměrně jej vpustí do dutiny pece. Používáním páry ve vařících postupech se docílí toho, že pokrmy jsou hotovy rychleji a bez výrazného úbytku na váze a ješte k tomu jsou křehčí. Vhodné pro: Napařování Vacuum vaření Vaření, které vyžaduje páru v dutině pece

26 Nízko teplotní napařování mezi 48 C a 96 C Napařování mezi 96 C a 105 C Intenzivní vysoko teplotní napařování mezi 105 C a 130 C % páry vpuštěné do dutiny pece 100% Fan asistent napařování je jedna z nejemnějších metod vaření pokrmů. Při této tepelné úpravě pokrmy neztratí žádné tekutiny. To znamená že se zachová nutriční hodnota pokrmu, celkový vzhled,, chuť, barva a váha pokrmu. Vhodné pro: Nízko teplotní napařování - zelenina, ovoce, teriny, suflé, paštiky, vacuové vaření Napařování - zelenina, ovoce, vejce, maso, ryba Intenzivní napařování - brambory Doporučení od kuchaře: Při napařování listnaté zeleniny za použítí STEAM MAXI sytému, není nutno před přípravou navlhčcovat pokrm, aby se nevysušel. K zabránění rozptylu surovin po dutině peci, stačí nadobu přiklopit 2x mřížkami na pečení masa.

27 Doporučené teploty v dutině pece Vaření a gratinování Tento typ vaření se speciálně používá k dosažení tenké, zlatavé vrstvy na těstovinách, zelenině, mase či rybách za pomocí bešamelu, sýra a nebo strouhanky. Grilling Když grilujete T- bone steak, Kotletky, tenké steaky a kuře, užívejte UNOX FAKIRO GRILL, který pomáhá zredukovat tradiční dobu úpravy, ikdyž je kus masa větší. Pokrmy vařené touto technikou jsou křehčí a štavnatější. Teplo z DRY MAXI technologie uzavře ihned pory masa,což uchová šťávu uvnitř masa. Dušení Vyžaduje pomalé vaření na nízké teplotě s vlhkostí a je to vhodné pro malé kousky masa.

28 Specialní funkce pece Regenerace Tato funkce se používá k regeneraci produktů,které byli uvařené, nebo mražené se schlazovačem (shockerem). Teplota C TT MM DRY MAXI TT MM STEAM MAXI OD DO OD DO OD DO % 30% Udržování Tato funkce umožňuje udržovat produkty po dobu nezbytně nutnou na nastavené udržovací teplotě. Doporučená teplota pro udržování je by měla být nad 70 C, abychom předešli šíření bakterií (dle HACCP vyhlášky). Teplota C TT MM DRY MAXI TT MM STEAM..MAXII OD DO OD DO OD DO % 10% Vaření ve vakuu Tento způsob vaření může být použit pro masa a ryby, zvláště vhodné pro bílá masa a přípravu dušených a vařených mas. Teplota C TT MM DRY MAXI TT MM STEAM..MAXII OD DO OD DO OD DO % 100%

29 Profesionální pečení chleba a cukrovinek CHLÉB CUKROVÍ Důležité: Fan asistent pece potřebuje nižší teplotu při vaření(20/40 ) to je méně než se běžně používá ve statických pecích. Konvekční vaření Teplota mezi 70 C a 260 C Konvekční vařeni nastane hned co začne cirkulovat horký vzduch v dutině pece. To znamená že teplo je rovnoměrně rozmístěno. Proto je možno dosáhnout stejného výsledku v každé části plechu v peci. I pečící výsledek je garantován v plné peci. Cukrovinky jsou perfektně propečeny a na povrchu mají zlatavou krustu. Uvnitř pak mají celistvou struktůru a stejně zbavená vlhkost. Vhodné pro: Pečení Linecké těsto, Plundrové, Listové, Tartaletky... Pečení piškotu Pečení cukroví a oplatek Pečení piškotových dortů Doporučení od kuchaře: K dosažení lepšího výsledku pečení, ponechte větší vzdálenost mezi produkty. Když pečete lehké produkty pak snižte otáčky větráku, aby se produkty nehli z místa.

30 Vaření s DRY MAXI UNOXem světově patentovano Teplota mezi 30 C a 260 C Suchý vzduch mezi 10% a 100% Toto je nový systém, který umožňuje vlhkost vyprodukovanou surovinami za vaření, odvětrat ven z dutiny pece,k dosažení úplného sucha. Produkt je křupavý a rozpadá se. Toto se může používat k maximalizaci nadýchanosti produktů. Vhodné pro: Pečení briošky chleba Pečení koláčů Pečení chleba Mix páry a konvekčního vaření se STEAM MAXI Teplota mezi 48 C a 260 C Vlhkost mezi 10% a 90% Vaření začne tehdy co se horký vzduch s přidanou vlhkostí(% co se mohou libovolně nastavit pro určitý typ jídla ) Vhodné pro: Pečení kynutých těst, jako je chléb Pečení koláčů a brioche Kuchař doporučuje:přidáním pary ze začátku pečení vám pomůže k nadýchanosti produktů, vlhkost by měla poté býti snížena či úplně vypnuta k dosažení křupavé a zlatavé barvy.

31 Vaření s STEAM MAXI nízko teplotní napařování mezi 48 C a 96 C napařování mezi 96 C a 105 C vysoko teplotní napařování mezi 105 Ca 130 C % páry uvolněna do dutiny pece 100% Fan asistent je jeden z nejjemnějších způsobu pečení cukrovin. Tento druh pečení jednotvárně zabarví výrobky zlatavou barvou, která je tak charakteristická pro pečené výrobky. Vhodné pro: Vaječné pudingky a pokrmy, jako je creme brulé, creme caramel... Doporučení od kuchaře: Napařujte pomalu s mírnou teplotou začínaje k dosahnutí stejnoměrného pečení a nadýchání bez úbytku na objemu.

32 TĚSTOVINY A RÝŽE ZELENINA MASO RYBY CHLÉB DEZERTY

33 TĚSTOVINY A RÝŽE Těstovinové a rýžové pokrmy Proboiled rice (stejný díl vody a rýže v gastronádobě) Lasagne pečené v troubě

34 ZELENINA Napařované brambory Napařovaný květák

35 Napařování Napařovaná mrkev Napařovaný špenát

36 ZELENINA Mražený zelený chřest Napařované mražené fazolky

37 Vaření mražené zeleniny a vákuové vaření Vakuově balený hrášek naložený v slaném nálevu Vakuově balená nakládaná rajčata

38 ZELENINA Zelenina obalená ve strouhance Grilování zeleniny použitím

39 Obalovaná, grilovaná a pečená zelenina Pečené brambory ( jedna vrstva) Roast potatoes (plná trouba, 1kg na gastro nádobu) (plná trouba, 1,5 kg na gastro nádobu v Power troubě)

40 MMASA Roast beef na nízkou teplotu Hovězí pečeně, pečené přes noc

41 Hovězi a telecí Pečené jehněčí lýtko (koleno) Vakuově balené jehněčí lýtko (koleno)

42 MMASA Pečené vepřové koleno Vepřová žebra připravovaná s pužitím

43 Vepřové Pečení vepřového hřbetu na nízkou teplotu Pečení vepřového hřbetu, krku a žeber

44 MMASA Pečená jehněčí kýta Pečený jehněčí hřbet s kostí

45 Jehněčí Jehněčí kotletky obalené v listovém těstě Ve strouhance obalované jehněčí kotletky

46 MMASA Kořeněné kuře alla diavola Vakouvaně-balená kuřecí roláda

47 Bílá masa Krůtí stehna na nízkou teplotu Krůtí stehna na udržovací teplotu

48 MMASA Pečená křepelka Pečená perlička

49 Bílá masa Králik v celku Vakuově-balená králičí roláda

50 RYBY Dušení masa pod pokličkou Dušení vakuově-balených ryb

51 Vývary, rybí polévky a dušení Rybí polévka (vařená pod pokličkou) Mořský ďas a kanic v zeleninovém vývaru (vařené pod pokličkou)

52 RYBY Napařovaný pstruh Napařované chobotnice

53 Napařované a ve folii vařené pokrmy Napařovaná sépie Pstruh pečený ve fólii

54 RYBY Kanic se solnou krustou Platýz s bramborovou krustou

55 Chlébové a pokrmy s krůstou Kanic s cuketovou krustou Strouhankou obalovaný platýz

56 RYBY Platýz obalený v aromatické strouhance Zapečené plody moře

57 Chléb a grilované pokrmy Grilované mořské plody použitím tecnologie Grilovaný platýz s použitím

58 CHLÉB Grissini Brioche chléb

59 Různé druhy chlebů Toastový chléb (s pokličkou) Toastový chléb (bez pokličky)

60 CHLÉB Vídeňský chléb Pizza a focaccia chléb pečený použitím

61 Chléb & pizza Piškotový koláč Piškotový plát

62 PEČIVO Sněhové pusinky (připravené se sníženým agentem XC 605 doporučeno) Odpalované těsto (připravené se sníženým agentem XC 605 doporučeno)

63 Sušenky Listové těsto (připravené se sníženým agentem XC 605 doporučeno) Skořicové linecké těsto

64 PEČIVO Zaeti (tradiční Benátské sušenky) Cantucci sušenky

65 Sušenky, sladkosti, dortíky koláče Plněné sladké pečivo Bonet

66 PEČIVO Čokoládový muffin Jablečný štrůdl

67 Mafiny a dorty Marmeládový koláč Rikotový koláč s čokoládovými chipsi

68 PEČIVO Mrkvový koláč Piškotový chléb s jogurtem

69 Tartaletky a pudinky Krém caramel Vakuově-balený vaječný puding

70

71 Cíl MAXI.Link Technologie je zjednodušit a zlehčit práci uvnitř profesionální a moderní kuchyně. MAXI.Link Technolgie pomocí, které můžete propojit více konvektomatů a zařízení a sestavit je do vařících bloků Chef Top TM, které vám umožní: V těchto různých pecích můžete mít nastavené různé teploty a vařící programy a to vše ve stejnou dobu, Sníží to operační výdaje používané pouze pro právě využívané pece, Zvětší možný prostor v kuchyni díky vertikálnímu poskládání, Ovládání z jednoho operačního panelu Chef Top TM vám umožní ovládat všechna zařízení, například pece, zchlazovač (shocker), holdomat.

72 KUCHAŘKA

KONVEKTOMATY serie 6 ( nová generace od 8.2015 )

KONVEKTOMATY serie 6 ( nová generace od 8.2015 ) KONVEKTOMATY serie 6 ( nová generace od 8.2015 ) Moderní zařízení do profesionální kuchyně Tisíce uživatelů ve více jak 85 zemích si vybralo značku UNOX Moderní výrobní závod v Itálii Konvektomaty UNOX

Více

Informace o obsažených alergenech Vám poskytne obsluha na vyžádání. Předkrmy

Informace o obsažených alergenech Vám poskytne obsluha na vyžádání. Předkrmy Informace o obsažených alergenech Vám poskytne obsluha na vyžádání. Předkrmy Paštika z vepřových jater a líček s brusinkovým želé, šalotkovou marmeládou a topinkou ze selského chleba 70 Kč Námi zauzená

Více

UPOZORNĚNÍ Viz kapitola Bezpečnostní informace. 60-150 Až 3 l vody a přísady masa se zeleninou a polévek

UPOZORNĚNÍ Viz kapitola Bezpečnostní informace. 60-150 Až 3 l vody a přísady masa se zeleninou a polévek CS RECEPTY NÁVOD K POUŽITÍ 2 www.aeg.com UŽITEČNÉ RADY A TIPY UPOZORNĚNÍ Viz kapitola Bezpečnostní informace. Pro trouby vestavné pod desku: Nastavení Vhodné pro: teploty 1-2 Holandská omáčka, rozpouštění:

Více

Dle denní nabídky 35.-

Dle denní nabídky 35.- Studené předkrmy: 100g Zvěřinová paštika s brusinkovou omáčkou, pomerančem a opečeným toastem 47.- 100g Tlačenka s cibulí 30.- 100g Niva s jablky a vlašskými ořechy 45.- Polévka: Dle denní nabídky 35.-

Více

ChefLux Snadné. Ve všech směrech. REJSTŘÍK Technologie AIR.Plus - STEAM.Plus DRY.Plus - Cooking Essentials GN 1/1 konvektomaty

ChefLux Snadné. Ve všech směrech. REJSTŘÍK Technologie AIR.Plus - STEAM.Plus DRY.Plus - Cooking Essentials GN 1/1 konvektomaty ChefLux Česky ChefLux Snadné. Ve všech směrech. REJSTŘÍK Technologie 4-7 AIR.Plus - STEAM.Plus DRY.Plus - Cooking Essentials GN 1/1 konvektomaty 8 Doplňkové vybavení a příslušenství 9 Technické detaily

Více

NÁVOD K POUŽITÍ. Trouba

NÁVOD K POUŽITÍ. Trouba NÁVOD K POUŽITÍ Trouba CS 2 OBSAH CS 1 / POPIS SPOTŘEBIČE Popis trouby.................................................... 4 Ovládací lišta.................................................... 5 Displej.........................................................

Více

KONVEKTOMATY. Konvektomaty... 249. Regenerátory... 255. Udržovací skříně... 255. Příslušenství... 256. Konvektomaty

KONVEKTOMATY. Konvektomaty... 249. Regenerátory... 255. Udržovací skříně... 255. Příslušenství... 256. Konvektomaty ... 249 Regenerátory... 255 Udržovací skříně... 255 Příslušenství... 256 Veškerá zobrazení v katalogu jsou pouze ilustrační www.rmgastro.cz www.rmgastro.pl 247 Ve zkratce: RM GASTRO VISION je generace

Více

RECEPTÁŘ A UŽITEČNÉ RADY PRO POUŽÍVÁNÍ KONVEKTOMATŮ

RECEPTÁŘ A UŽITEČNÉ RADY PRO POUŽÍVÁNÍ KONVEKTOMATŮ RECEPTÁŘ A UŽITEČNÉ RADY PRO POUŽÍVÁNÍ KONVEKTOMATŮ OBSAH Doporučení pro používání roštů a plechů.3 Doporučení při používání nádob jako pomoci při vaření.3 Doporučení pro nastavení rychlosti, výkonu a

Více

Tataráček ze zauzeného lososa s mladou cibulkou

Tataráček ze zauzeného lososa s mladou cibulkou PŘEDKRMY Bruschetta s plátky rajčat,mozzarellou a čerstvou bazalkou 100g 79 kč Tataráček ze zauzeného lososa s mladou cibulkou a kytičkou salátu,opečený domácí chléb 60g 85 kč POLÉVKY Krémová dýňová zjemněná

Více

DENNÍ MENU 24. 8. 2015. Hlavní jídla Hovězí plátky na vařené brokolici se sýrovou omáčkou

DENNÍ MENU 24. 8. 2015. Hlavní jídla Hovězí plátky na vařené brokolici se sýrovou omáčkou 24. 8. 2015 Polévky Zelná s bramborem Hovězí plátky na vařené brokolici se sýrovou omáčkou Smažená aljašská treska Kuře pečené na česneku a anglické slanině Vepřové medailonky s mexickou zeleninovou salsou

Více

(KAMADET V CHILLI PAPRIČKÁCH, KAMADET V ČERNÉM PEPŘI, BALKÁNSKÝ SÝR PROVENSÁL) 100 gr HOVĚZÍ TATARÁK S OMÁČKOU Z PAPRIČEK JALLAPEŇOS 110,- Kč

(KAMADET V CHILLI PAPRIČKÁCH, KAMADET V ČERNÉM PEPŘI, BALKÁNSKÝ SÝR PROVENSÁL) 100 gr HOVĚZÍ TATARÁK S OMÁČKOU Z PAPRIČEK JALLAPEŇOS 110,- Kč STUDENÉ PŘEDKRMY 70 gr DOMÁCÍ PAŠTIKA S JÁTRY A COGNACEM PEČENÁ VE SLANINĚ S VINNÝM ŽELÉ 70,- Kč 100 gr KRÁJENÁ SUŠENÁ KLOBÁSA 65,- Kč 100 gr VÝBĚR ZAUZENÝCH SÝRŮ 48,- Kč (S OLIVAMI, S VLAŠSKÝMI OŘECHY,

Více

BUFET ŠÉFKUCHAŘE I. POLÉVKA Silný hovězí vývar s vaječným svítkem

BUFET ŠÉFKUCHAŘE I. POLÉVKA Silný hovězí vývar s vaječným svítkem BUFET ŠÉFKUCHAŘE I Zelný salát s vaječným dresinkem a bylinkami Jablečný salát s červeným vínem a banány Kapustovo kedlubnový salát Mrkvový salát s červenou řepou Těstovinový salát se zelenými fazolkami

Více

Lázeňský hotel Jirásek

Lázeňský hotel Jirásek studené předkrmy Domácí zvěřinová paštika na jablkách s brusinkami 62,00 Capresse salát ze sýra mazzarella a rajčat 85,00 Koktejl ze sýra Camembert, šunky, ananasu a zeleniny polévky Slepičí polévka s

Více

Minutky z kuřecího masa

Minutky z kuřecího masa Předkrmy 80 g Tyrolská šunka s cherry rajčátkem, rukolou a toastem 89,- 80 g Paleta evropských sýrů podávaná s ořechy 89,- Polévky 0,33 l Polévka dle denní nabídky 26,- 0,33 l Silný hovězí vývar s kousky

Více

OBĚD: VEČEŘE: Polévka: 1. Kuřecí vývar s drobením dietní 2. Zelná s klobásou. Hlavní chod: Hlavní chod:

OBĚD: VEČEŘE: Polévka: 1. Kuřecí vývar s drobením dietní 2. Zelná s klobásou. Hlavní chod: Hlavní chod: PONDĚLÍ I. 1. Kuřecí vývar s drobením dietní 2. Zelná s klobásou 1. Hovězí vařené maso, dušené zelené fazolky 7. Dušené telecí kostky se smetanovou omáčkou Doporučená příloha: dušená rýže Doporučená příloha:

Více

Hotel Opat - Restaurant

Hotel Opat - Restaurant 70g Předkrmy Grilované kuřecí prsíčko s cibulovou marmeládou na havířském chlebíčku 69,- (kuřecí prso, červená cibule, pomeranč, balsamico, rukola, chléb) 70g Hovězí carpaccio s pestem, parmazánem a toastem

Více

Aperitivy: Studené a teplé předkrmy:

Aperitivy: Studené a teplé předkrmy: Aperitivy: 6 1 dcl Cinzano Bianco.... 40,- 7 1 dcl Cinzano Rosso.....40,- 8 1 dcl Martini Bianco.40,- 9 1 dcl Martini Rosso...40,- 10 1 dcl Martini Dry..40,- 11 1 dcl Metropol Bianco.. 35,- 12 1 dcl Metropol

Více

Restaurace AJETO Ajeto FIRMA ROKU 2014 Ajeto FIRMA ROKU 2014

Restaurace AJETO Ajeto FIRMA ROKU 2014 Ajeto FIRMA ROKU 2014 Restaurace AJETO Ajeto FIRMA ROKU 2014 PŘEDKRMY 80g 80g 100g CARPACCIO AJETO marinované plátky svíčkové v bylinkách, olivový olej, hobliny parmazánu, balsamico Rozpečený kozí sýr s ořechy a medovou zálivkou,

Více

Vitá Vás team Nová Amerika

Vitá Vás team Nová Amerika Vitá Vás team Nová Amerika Vize naší restaurace je, že si vyrábíme od chleba, bílého pečiva, piadin, přes těstoviny, paštiky, marmelády, zmrzliny, omáčky, nachos, müsli, gnocchi a mnohem více K vaření

Více

WHIRLPOOL VOLNĚ STOJÍCÍ MIkROVLNNÉ TROuby

WHIRLPOOL VOLNĚ STOJÍCÍ MIkROVLNNÉ TROuby WHIRLPOOL VOLNĚ STOJÍCÍ mikrovlnné trouby MULTIFUNKČNÍ A MIKROVLNNÉ TROUBY Chef: tradiční výkon při přípravě jídla s rychlostí mikrovlnné trouby Chef využívá předností inteligentní technologie 6. smysl

Více

ZÁMECKÁ SVATEBNÍ GASTRONOMIE

ZÁMECKÁ SVATEBNÍ GASTRONOMIE ZÁMECKÁ SVATEBNÍ GASTRONOMIE STUDENÉ PŘEDKRMY Carpaccio- syrové plátky z pravé svíčkové s kapkou olivového oleje, strouhaným parmezánem a čtyřmi druhy pepře, podávané s bílým pečivem Tatarák z lososa limetka,

Více

Studené předkrmy. 50 g Domácí zvěřinová paštika 55,- s brusinkovou omáčkou a opečeným toastem (alergeny obsažené v pokrmu: 1, 3, 7, 12)

Studené předkrmy. 50 g Domácí zvěřinová paštika 55,- s brusinkovou omáčkou a opečeným toastem (alergeny obsažené v pokrmu: 1, 3, 7, 12) Studené předkrmy 50 g Domácí zvěřinová paštika 55,- s brusinkovou omáčkou a opečeným toastem (alergeny obsažené v pokrmu: 1, 3, 7, 12) 50 g Šunkový závitek 45,- se štýrským křenem a šlehačkou 50 g Prosciutto

Více

KONVEKTOMATY RATIONAL ČAS NA TO PODSTATNÉ! RATIONAL SelfCooknigCenter whitefficiency

KONVEKTOMATY RATIONAL ČAS NA TO PODSTATNÉ! RATIONAL SelfCooknigCenter whitefficiency Predaj, servis, revízie všetkých gastrozariadení a doplnkov Divina-Lúky 27, 013 31 Žilina, Slovakia tel./fax: 041/5684 591, mob: 0903 513 434 e-mail: omes@omes.sk, www.omes.sk KONVEKTOMATY RATIONAL ČAS

Více

Vývar s masem a nudlemi 32,00 Česneková se šunkou a sýrem 32,00 Dle denního menu 32,00

Vývar s masem a nudlemi 32,00 Česneková se šunkou a sýrem 32,00 Dle denního menu 32,00 JÍDELNÍ LÍSTEK POLÉVKY Vývar s masem a nudlemi 32,00 Česneková se šunkou a sýrem 32,00 Dle denního menu 32,00 PŘEDKRMY TATARÁKY Hovězí tatarák 150g 215,00 čerstvě připravený, namíchaný a podáváme se čtyřmi

Více

JÍDELNÍ LÍSTEK. Předkrmy. Polévky. Metody vaření. 80 g Restovaná husí játra na portském víně 93 Kč. 100 g Tatarský biftek 129 Kč

JÍDELNÍ LÍSTEK. Předkrmy. Polévky. Metody vaření. 80 g Restovaná husí játra na portském víně 93 Kč. 100 g Tatarský biftek 129 Kč JÍDELNÍ LÍSTEK Předkrmy 80 g Restovaná husí játra na portském víně 93 Kč s jablky a tymiánem 100 g Tatarský biftek 129 Kč s křepelčím vajíčkem, topinkami a česnekem 120 g Carpaccio z červené řepy 89 Kč

Více

CO POZNÁTE Z BARVY TELECÍHO MASA

CO POZNÁTE Z BARVY TELECÍHO MASA TELECÍ DELIKATESY P řednostmi telecího masa je křehkost a velmi jemná chuť navíc oproti běžnému hovězímu má telecí maso při vysokém obsahu bílkovin téměř o polovinu méně tuku (31 g v hovězím a 17 g v telecím).

Více

Jídelní lístek Předkrmy:

Jídelní lístek Předkrmy: Předkrmy: 1140 70g Domácí zvěřinová paštika s cibulovou marmeládou, 71,- chléb 2 ks 1141 100g Grilovaná cuketa zapečná kozím sýrem, 77,- čerstvě rozpečená bagetka 1142 2 ks Bruschetta s bylinkami, čerstvými

Více

KS8404001 KS8404021. CS Návod k použití

KS8404001 KS8404021. CS Návod k použití KS8404001 KS8404021 CS Návod k použití 2 www.aeg.com OBSAH 1. BEZPEČNOSTNÍ INFORMACE............................................. 3 2. BEZPEČNOSTNÍ POKYNY................................................

Více

Myslivecká restaurace - Vila Háj Třeština u Mohelnice

Myslivecká restaurace - Vila Háj Třeština u Mohelnice Studené předkrmy 0,33l Sklenička zvěřinové paštiky podávaná s chlebem (pro 2 aţ 3 osoby) (dle denní nabídky) 100g Obloţený talíř (50g eidam, 50g dušená šunka) Polévky 0,33l Myslivecká česnečka se sýrem

Více

Studené předkrmy. 50 g Parmská šunka se žlutým melounem a toastem 79,- 50 g Šunkové kornoutky s křenem a šlehačkou 55,-

Studené předkrmy. 50 g Parmská šunka se žlutým melounem a toastem 79,- 50 g Šunkové kornoutky s křenem a šlehačkou 55,- Studené předkrmy 50 g Parmská šunka se žlutým melounem a toastem 79,- 50 g Šunkové kornoutky s křenem a šlehačkou 55,- 100 g Mozarella s rajčaty a bazalkou, toast 75,- 50 g Carpaccio s hoblinkami parmazánu

Více

Polévky Hovězí s játrovými knedlíčky a nudlemi 25,- Francouzská cibulačka se sýrovými krutony 25,-

Polévky Hovězí s játrovými knedlíčky a nudlemi 25,- Francouzská cibulačka se sýrovými krutony 25,- Polední menu 2.9.2013 - pondělí Hovězí s játrovými knedlíčky a nudlemi 25,- Francouzská cibulačka se sýrovými krutony 25,- 250 g Pečené kuřecí stehno, žampiónová omáčka 70,- 150 g Maďarský hovězí guláš

Více

JÍDELNÍ LÍSTEK - motorest VÝŠINA

JÍDELNÍ LÍSTEK - motorest VÝŠINA JÍDELNÍ LÍSTEK - motorest VÝŠINA SALÁTY 400 g Labužnický zeleninový salát s kuřecími řízečky, dressing 89 Kč 400 g Zeleninový salát s gratinovaným lososem /150g/, dressing 129 Kč 450 g Zeleninový salát

Více

Plaťte jen při předložení pokladního dokladu

Plaťte jen při předložení pokladního dokladu Studený předkrm 100g Šunková rolka s křenovou šlehačkou, toast 39 Kč (šunka, křen, šlehačka) 100g Rajče s mozzarellou,bazalka s olivovým přelivem, toast 45 Kč 100g Sýrový talíř, toast 39 Kč (uzený sýr,

Více

PŘEDKRMY. 1. DRŮBEŽÍ JÁTRA se slaninkou a cibulkou 69 Kč ( 100g drůbežích jater, restovaná anglická slanina, cibule)

PŘEDKRMY. 1. DRŮBEŽÍ JÁTRA se slaninkou a cibulkou 69 Kč ( 100g drůbežích jater, restovaná anglická slanina, cibule) PŘEDKRMY 1. DRŮBEŽÍ JÁTRA se slaninkou a cibulkou 69 Kč ( 100g drůbežích jater, restovaná anglická slanina, cibule) 2. Domácí DRŮBEŽÍ PAŠTIKA s mandlemi, opečený toast 49 Kč ( 100g, drůbeží játra, smetana,

Více

Gastro speciality na objednávku

Gastro speciality na objednávku Gastro speciality na objednávku Grilované sele (20-30 kg) (1,10) (chléb, okurek, křen, hořčice) objednávka 7 dní předem Pečená kačena - pro 4 osoby (1,3,7) (předkrm, 2 druhy zelí, 3 druhy knedlíků, dezert,

Více

70 g Carpaccio (dekorované sušenými rajčátky a hoblinkami parmazánu)

70 g Carpaccio (dekorované sušenými rajčátky a hoblinkami parmazánu) Studené předkrmy 70 g Carpaccio (dekorované sušenými rajčátky a hoblinkami parmazánu) 169, 100 g Mozzarella Caprese 99, 80 g Prosciutto Crudo con Melone (dekorované černými olivami) 50 g Uzený losos na

Více

Pol. vločková, maďarský perkelt, těstoviny. Pol. nudlová, vepřová plněná kapsa, brambory, salát

Pol. vločková, maďarský perkelt, těstoviny. Pol. nudlová, vepřová plněná kapsa, brambory, salát 1. 6. 2. 6. 3. 6. 4. 6. 5. 6. 6. 6. 7. 6. od 1. 6. do 7. 6. A - 3, 2 Pol. dršťková/gulášová dietní, jablečný závin, ovoce Pol. kulajda, cikánská pečeně, těstoviny PÁ B - 2, Pol. miliónová, pečená krkovice,

Více

NOVINKA! Chytře zkombinováno: hotové sady gastronádob pro váš parní konvektomat.

NOVINKA! Chytře zkombinováno: hotové sady gastronádob pro váš parní konvektomat. NOVINKA! Chytře zkombinováno: hotové sady gastronádob pro váš parní konvektomat. Jednoduché, praktické a dobře promyšlené: sady gastronádob od firmy BLANCO pro váš parní konvektomat. Hledáte dobrou základní

Více

Minutky restaurace : Ryby :

Minutky restaurace : Ryby : Studené předkrmy : 60 g Nakládaný kozí sýr v olivovém oleji s paprikou, česnekem a bylinkami podávaný s rozpečenou bagetkou 59,- 60 g Matjesy ala losos ložené na jablečném salátku s cibulí, zdobené kapary

Více

Den Polévka 1.jídlo 2.jídlo Dieta č 2 1,7,9 1,3,7 1,3,7 1 1,3,9 1,3,7,9,10 1,3,7 9 1,7 1,3,7 1,3,7 1,3,7, 1,9 1,3,7 1,7 1

Den Polévka 1.jídlo 2.jídlo Dieta č 2 1,7,9 1,3,7 1,3,7 1 1,3,9 1,3,7,9,10 1,3,7 9 1,7 1,3,7 1,3,7 1,3,7, 1,9 1,3,7 1,7 1 29.6. 30.6. 1.7. 2.7. 3.7. 4.7. 5.7. Čočková,9 1 Bramborová 1,9 1 Hovězí vývar s nudlemi 1,3,9,9,10 9 Květáková, Trdelná 1,9 1 Hovězí vývar s nudlemi 1,3,9 Zapečené těstoviny s uzeným masem a uzeninou,

Více

omáčce s červenými fazolkami Kuřecí paličky na černém pivě/smažené v pikantní strouhance

omáčce s červenými fazolkami Kuřecí paličky na černém pivě/smažené v pikantní strouhance RAUTY Teplá kuchyně /HOVĚZÍ/ Svíčková Stroganoff (s plátky čerstvých žampionů a okurek) Telecí pestré frikasé Telecí ragů se žampiony a mladou zeleninou Uzený hovězí jazyk se smetanovým mandlovým křenem

Více

EU peníze školám. Inovace školství. Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola Horní Česká 15, Znojmo. Příprava pokrmů. Ing.

EU peníze školám. Inovace školství. Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola Horní Česká 15, Znojmo. Příprava pokrmů. Ing. Mateřská škola, Základní škola a Praktická škola Horní Česká 15, Znojmo EU peníze školám Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.1044 Název projektu: Šablona číslo/název: Inovace školství V/2 Inovace

Více

Jídelní lístek Třebovický mlýn

Jídelní lístek Třebovický mlýn Jídelní lístek Třebovický mlýn Na Heleně 5004/2 722 00 Ostrava Třebovice Platný k 6.7.2012 Zdroj: Oficiální stránky restaurace Třebovický mlýn Chuťovky k pivu 100 g Tvarůžky s cibulí, máslem a chlebem

Více

PŘEDKRMY. Hovězí carpacio s parmazánem. Tartar z čerstvého lososa s česnekovým dipem, citrónovou šťávou, olivovým olejem a máslovými toasty

PŘEDKRMY. Hovězí carpacio s parmazánem. Tartar z čerstvého lososa s česnekovým dipem, citrónovou šťávou, olivovým olejem a máslovými toasty PŘEDKRMY 70 g Hovězí carpacio s parmazánem 70 g Tartar z čerstvého lososa s česnekovým dipem, citrónovou šťávou, olivovým olejem a máslovými toasty 85 Kč 80g Mozzarella zapečená v parmské šunce na ledovém

Více

STUDENÉ PŘEDKRMY (01) Tvarohový krém s tomaty, bylinkovým olejem, 125,- Kč parmskou šunkou a opečeným světlým chlebem (02) Marinované krevety s citrónovou omáčkou na 175,- Kč salátovém lůžku, ochucené

Více

Studený předkrm: Polévka: Teplé předkrmy: Minutky z hovězího masa:

Studený předkrm: Polévka: Teplé předkrmy: Minutky z hovězího masa: Studený předkrm: 60g Šunková rolka s křenovou šlehačkou 35,- Kč 115g Tresčí játra (tresčí játra, citron, cibule) 80,-Kč Polévka: dle denní nabídky 30,- Kč Teplé předkrmy: 200g Skalská topinka (topinka,

Více

13-13.15 jogurt bílý Activia 150 ml kancelář sama. 17-19.35 kuřecí steak s hermelínem 150 g V Cípu s kamarády šopský salát

13-13.15 jogurt bílý Activia 150 ml kancelář sama. 17-19.35 kuřecí steak s hermelínem 150 g V Cípu s kamarády šopský salát 19.12.2006 17.30-18.10 kuřecí řízečky raut s kolegy loučení kolegy krůtí prsa rajčata s mozzarellou čerstvá zelenina mix 1 víno bílé (ve střiku) 1 + 2 dcl pivo 2 x 0,3 l 1 hod. badmintonu 19-20h 20.12.2006

Více

Restaurace Altány Kampa

Restaurace Altány Kampa Restaurace Altány Kampa Nabídka pro cestovní kanceláře Aktualizováno v únoru 2014 Prostory restaurace a lokace v centru Prahy jsou ideální pro cestovní agentury. Naše restaurace se nachází 300m od Karlova

Více

100 g Tatarský biftek z pravé hovězí svíčkové s česnekovými topinkami 160,-

100 g Tatarský biftek z pravé hovězí svíčkové s česnekovými topinkami 160,- Předkrmy 100 g Tatarský biftek z pravé hovězí svíčkové s česnekovými topinkami 160,- 60 g Kuřecí prso pečené v panchettě se salátem tzatziky a česnekovou bagetou 62,- 80 g Tatarský biftek z lososa s kopečkem

Více

Rybí hody. Polévka: Nabídka: Rybí polévka se smaženými krutónky 25,- 200 g Smažené kapří hranolky s francouzským bramborovým salátem 129,-

Rybí hody. Polévka: Nabídka: Rybí polévka se smaženými krutónky 25,- 200 g Smažené kapří hranolky s francouzským bramborovým salátem 129,- Rybí hody Polévka: Rybí polévka se smaženými krutónky 25,- Nabídka: 200 g Smažené kapří hranolky s francouzským bramborovým salátem 129,- 150 g Rybí guláš se žemlovými knedlíčky 129,- 270 g Pstruh, obalený

Více

Základní škola a Mateřská škola Lišov ŠKOLNÍ JÍDELNA NOVÁ 611, 373 72 LIŠOV 387994489 JÍDELNÍČEK. Od 02.03.2015 do 06.03.2015

Základní škola a Mateřská škola Lišov ŠKOLNÍ JÍDELNA NOVÁ 611, 373 72 LIŠOV 387994489 JÍDELNÍČEK. Od 02.03.2015 do 06.03.2015 Od 02.03.2015 do 06.03.2015 Pomazánka z tuňáka, bílý chléb, ovocný čaj(1-pšenice,3,4) 02.03. Polévka cizrnová s brokolicí (1-pšenice) Ovoce 1. Vepřové výpečky, bramborové knedlíky, dušený špenát(1-pšenice,3)

Více

Menu Něco k pivu a vínu

Menu Něco k pivu a vínu Něco k pivu a vínu 2 ks Čerstvý chléb s kachním sádlem a masem, sypaný pórkem, okurka 39,-Kč 1 ks Domácí utopenec s okurkou a feferonkou 39,-Kč 150g Bavorské grilované klobásky s hořčicí a křenem 150g

Více

DENNÍ NABÍDKA (pivnice, zahrádka)

DENNÍ NABÍDKA (pivnice, zahrádka) DENNÍ NABÍDKA (pivnice, zahrádka) Polévky (dle aktuální nabídky) Dršťková polévka, pečivo Domácí zelňačka s uzeným masem Hotová jídla (dle aktuální nabídky) Segedínský guláš, houskový knedlík (150 g masa,

Více

PŘEDKRMY. Dále polévky dle denní nabídky

PŘEDKRMY. Dále polévky dle denní nabídky PŘEDKRMY 1. Tatarák z lososa 100g losos, limetka, tousty 2. Tatarský biftek 200g mletá hovězí svíčková, vejce, česnek, topinky TOPINKY 3. Topinka s kuřecí směsí a sýrem 100g 2 ks topinky, kuřecí maso,

Více

Den Polévka 1.jídlo 2.jídlo Dieta č 2 1,7,9 1 1,3,7 1 1,3,9 1,3,7 1,9 9. brambory 1,3,9 1,3 1 1,4,7 1,3,7,9 1,3,7,9 1,3,7 1,3,7,9 1 1,3,7 1 1,3,9

Den Polévka 1.jídlo 2.jídlo Dieta č 2 1,7,9 1 1,3,7 1 1,3,9 1,3,7 1,9 9. brambory 1,3,9 1,3 1 1,4,7 1,3,7,9 1,3,7,9 1,3,7 1,3,7,9 1 1,3,7 1 1,3,9 3.8. Vepřová pečeně na houbách, Buchtičky s krémem Pečené kuře, bramborová kaše 4.8. 5.8. 6.8. 7.8. 8.8. 9.8. 1,7,9 1 1,3,7 1 Krupicová 1,3,9 1,3,7 1,9 9 1,3,9 1,3 1 1,4,7 Zeleninová s vejci,9 1,3,7 1,3,7,9

Více

Základní škola a Mateřská škola Lišov ŠKOLNÍ JÍDELNA NOVÁ 611, 373 72 LIŠOV 387994489 JÍDELNÍČEK. Od 01.10.2015 do 03.10.2015

Základní škola a Mateřská škola Lišov ŠKOLNÍ JÍDELNA NOVÁ 611, 373 72 LIŠOV 387994489 JÍDELNÍČEK. Od 01.10.2015 do 03.10.2015 Od 01.10.2015 do 03.10.2015 Pomazánka s jarní cibulkou, rohlík, ovocný čaj(1,7) 01.10 Polévka pohanková se zeleninou 1. Rizoto s vepřovým masem a fazolemi adzuki 2. Lívanečky s marmeládou a tvarohem(1,3,7)

Více

15. 300g Caesar salát 139,- (římský salát, kuřecí maso, parmazán, ančovičkový dresink, krutony)

15. 300g Caesar salát 139,- (římský salát, kuřecí maso, parmazán, ančovičkový dresink, krutony) Předkrmy 1. 100g Tataráček z lososa na listovém salátu, toustový chléb 92,- 2. 100g Domácí paštika na brusinkovém soté s konfitovaným pomerančem 79,- a omáčkou z červeného vína, pečivo 3. 100g Na plátky

Více

Studené předkrmy. Teplé předkrmy. Polévky. Doporučujeme. 1 ks utopenec s cibulí, vlastní pikantní nálev, obloha, 2ks chleba 29,- Kč

Studené předkrmy. Teplé předkrmy. Polévky. Doporučujeme. 1 ks utopenec s cibulí, vlastní pikantní nálev, obloha, 2ks chleba 29,- Kč Studené předkrmy 1 ks utopenec s cibulí, vlastní pikantní nálev, obloha, 2ks chleba 29,- Kč 100g nakládaný hermelín, obloha 100g tlačenka s cibulí, obloha 54,- Kč 26,- Kč Teplé předkrmy 3ks bramboráčky

Více

Jídeníček od 1. 4. 2013 do 5. 4. 2013. Přesnídávka Oběd Svačinka. MŠ MŠ a ZŠ MŠ. Pondělí velikonoční

Jídeníček od 1. 4. 2013 do 5. 4. 2013. Přesnídávka Oběd Svačinka. MŠ MŠ a ZŠ MŠ. Pondělí velikonoční Jídeníček od 1. 4. 2013 do 5. 4. 2013 velikonoční loupáček, kakao polévka kulajda chléb, máslo, plátkový sýr ovoce Aljašská treska smažená, bramborové pyré, kompot okurek rohlík, pomazánkový krém polévka

Více

Něco na zub k pivu. Speciality. Pokrmy z vepřového masa. 80g Carpaccio 119,- tence krájená hovězí svíčková s olivovým olejem, parmezánem a rukolou

Něco na zub k pivu. Speciality. Pokrmy z vepřového masa. 80g Carpaccio 119,- tence krájená hovězí svíčková s olivovým olejem, parmezánem a rukolou Něco na zub k pivu 80g Carpaccio 119,- tence krájená hovězí svíčková s olivovým olejem, parmezánem a rukolou 150g Ďábelská topinka 89,- s pikantní masovou směsí, zeleninou a sýrem 150g Topinka s tvarůžky

Více

0,3 l Hovězí s knedlíčky 29, 0,3 l Česneková s uzeninou a sýrem 32, 0,3 l Studená jahodová, zdobená smetanou 35,

0,3 l Hovězí s knedlíčky 29, 0,3 l Česneková s uzeninou a sýrem 32, 0,3 l Studená jahodová, zdobená smetanou 35, JÍDELNÍ LÍSTEK Studené předkrmy 100 g Mozzarella s rajčaty, balzamo-olivovým zástřikem a pestem 75, 75 g Parmská šunka s ovocným přelivem 74, 50 g Selský salátek s uzenou krkovičkou 64, (brambory, cibule,

Více

UHERSKÉ HRADIŠTĚ Vás vítá

UHERSKÉ HRADIŠTĚ Vás vítá UHERSKÉ HRADIŠTĚ Vás vítá Rádi pro Vás připravíme: rauty, oslavy, svatby, firemní večírky, maturitní večírky. Vaříme denně : pondělí čtvrtek od 11.00 do 21.00 hod. pátek sobota od 11.00 do 21.30 hod. neděle

Více

RAUT. (minimální počet 20 osob) Menu č. 1

RAUT. (minimální počet 20 osob) Menu č. 1 RAUT (minimální počet 20 osob) Menu č. 1 Cena: 290,- Kč/osoba 0,2 l Sekt Bohemia (Brut, Demi) s jahodou Marinované papriky Chlebíček s česnekovo-sýrovou pomazánkou a ořechy Listový závin se šunkou a sýrem

Více

Topinka dřevorubce (se směsí vepřového masa zapečené šunkou a sýrem) Steak z lososa, bylinkové máslo, obloha (cena dle váhy, 10g navíc 4,-)

Topinka dřevorubce (se směsí vepřového masa zapečené šunkou a sýrem) Steak z lososa, bylinkové máslo, obloha (cena dle váhy, 10g navíc 4,-) Podrážděný žaludek se lépe plní aneb předkrmy: Studené: 120g Mozzarella s rajčaty, bazalkou a balzamikovou redukcí 79,- 75g Krabí koktejl 72,- Sýrový mix (niva, hermelín, eidam) 69,- Šunkový talíř (šunka,

Více

Předkrmy. 70g Kachní carpaccio s bazalkovým pestem, kapary, parmazánem a rozpečenou rukolovou bagetkou 138,-

Předkrmy. 70g Kachní carpaccio s bazalkovým pestem, kapary, parmazánem a rozpečenou rukolovou bagetkou 138,- Předkrmy 70g Kachní carpaccio s bazalkovým pestem, kapary, parmazánem a rozpečenou rukolovou bagetkou 138,- 120g Topinka s masovou směsí zapečená sýrem 78,- 140g Fidelova domácí grilovaná klobása s čerstvým

Více

ÚTERÝ STŘEDA. Smažený sýrový oválek, vařené brambory, česnekový dip, porce rajčete

ÚTERÝ STŘEDA. Smažený sýrový oválek, vařené brambory, česnekový dip, porce rajčete Ol J Í D E L N Í L Í S T E K od 1. - 3.10.2014 Ol Fazolová Znojemský guláš, knedlík Vepřové balenky se sýrem, bramborová kaše, rajčatový salát Krupicová kaše s čokoládou, kompot Zahradnická Mexické vepřové

Více

Studené předkrmy 50g Krabí koktejl (ananas, jablko, celer, majonéza) 48,- Kč

Studené předkrmy 50g Krabí koktejl (ananas, jablko, celer, majonéza) 48,- Kč Studené předkrmy 50g Krabí koktejl (ananas, jablko, celer, majonéza) 48,- Kč 50g 50g Kuřecí koktejl (mrkev, jablko, mandarinky, kys. Smetana) Kuřecí salát (kuřecí maso, hrášek, kukuřice, kapie, majonéza)

Více

Jídelní lístek. Předkrmy. Polévky. Hlavní nabídka

Jídelní lístek. Předkrmy. Polévky. Hlavní nabídka Jídelní lístek Předkrmy Marinovaný norský losos - se salátem z rukoly, cherry rajčátek a artyčoku, toast Rolované Carpaccio - z argentinské svíčkové s parmazánem, bazalkou a toastem Zapečený kozí sýr -

Více

III. Ol ČTVRTEK Polévka: Bramborová I. Vepřová krkovička na žampionech, vařené brambory, okurkový salát PÁTEK

III. Ol ČTVRTEK Polévka: Bramborová I. Vepřová krkovička na žampionech, vařené brambory, okurkový salát PÁTEK J Í D E L N Í L Í S T E K od 1. - 5.9.2014 Hovězí vývar se zeleninou a těstovinami Přírodní vepřová kotleta, vařené brambory, míchaný zeleninový salát Ol Žampionová Srbské rizoto syp.sýrem, steril.okurek

Více

1ks jablko. 0,3l polévka uzená s kroupami 0,3l polévka uzená s kroupami

1ks jablko. 0,3l polévka uzená s kroupami 0,3l polévka uzená s kroupami PŘÍLHA IV. JÍDELNÍČEK ZADAVATELE Sn 0,25l bílá káva, 110g chléb, máslo, 100g sýr Eidam 0,25l hořká káva, 110g chléb, máslo, 100g sýr Eidam 28.11. Př 0,3l polévka špenátová 0,3l polévka špenátová 100g soukenický

Více

D U B E N D U B E N D U B E N

D U B E N D U B E N D U B E N DATUM : 27 / 04 / 2015 PONDĚLÍ DATUM : 28 / 04 / 2015 ÚTERÝ DATUM : 29 / 04 / 2015 STŘEDA DATUM : 30 / 04 / 2015 ČTVRTEK -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Více

Návod k použití a instalaci. Multifunkční trouba

Návod k použití a instalaci. Multifunkční trouba Návod k použití a instalaci Multifunkční trouba 1 2 3 1 Pečící funkce 6 Tlačítko 2 Ukazatel teploty 7 Tlačítko / Dětský zámek 3 Elektronické hodiny 8 Zapnout / Vypnout 4 Tlačítko teplota 9 Vnitřní osvětlení

Více

DENNÍ MENU 7. 9. 2015

DENNÍ MENU 7. 9. 2015 7. 9. 2015 Frankfurtská s párkem Vepřové žebírko s volským okem a křupavou slaninou Kuřecí kung pao Vařené uzené maso s hrachovou kaší a sterilovanou okurkou Hovězí pečeně znojemská Variace listových salátů

Více

Pod čísly u všech pokrmů obsažen seznam alergenů

Pod čísly u všech pokrmů obsažen seznam alergenů Předkrmy: (doba přípravy 20-25 min) 1011 100g Grilovaný hermelín s brusinkami a vlašskými ořechy, 99,- domácí pečivo (1,5,7,8) 2284 70g Kachní paštika s mandlemi na pomerančích, 99,- domácí pečivo (1,5,8)

Více

1. AUTOMATICKÉ PROGRAMY

1. AUTOMATICKÉ PROGRAMY CS TROUBA RECEPTY 2 www.electrolux.com 1. AUTOMATICKÉ PROGRAMY 1.1 Hovězí pečeně Nastavení: Automatická pečicí sonda. Teplota sondy: 65 C. Maso podle chuti okořeňte, zasuňte pečicí sondu a vložte do zapékací

Více

Příručka uživatele DÁLKOVÝ OVLADAČ R05/BGE

Příručka uživatele DÁLKOVÝ OVLADAČ R05/BGE Příručka uživatele DÁLKOVÝ OVLADAČ R05/BGE OBSAH UPOZORNĚNÍ... 2 PARAMETRY DÁLKOVÉHO OVLADAČE... 2 PŘEHLED FUNKCÍ TLAČÍTEK OVLADAČE... 3 NÁZVY A FUNKCE INDIKÁTORŮ OVLADAČE... 5 POUŽITÍ OVLADAČE... 6 INSTALACE/VÝMĚNA

Více

studené předkrmy polévky teplé předkrmy něco k pivu bagetka bagetka pečivo

studené předkrmy polévky teplé předkrmy něco k pivu bagetka bagetka pečivo studené předkrmy 01 sekaný tatarák z hovězí svíčkové nemíchaný, topinky 02 sekaný tatarák z hovězí svíčkové míchaný, topinky 03 carpaccio s rukolou, parmezánem, bazalkovým pestem, bagetka 04 caprese s

Více

snídaně Chléb (100 g) se sýrem, šunkou, zeleninová obloha, hrnek čaje

snídaně Chléb (100 g) se sýrem, šunkou, zeleninová obloha, hrnek čaje Atlas p rcí Právě se vám do rukou dostává brožurka nazvaná Atlas porcí. Jde o soubor fotografií jídel normálních porcí, které konzumuje průměrný zdravý člověk. K vytvoření této brožurky nás vedlo zjištění,

Více

od 14.9.2015 do 18.9.2015

od 14.9.2015 do 18.9.2015 od 14.9.2015 do 18.9.2015 Pondělí 14.9.2015 Polévka ZELENINOVÁ S RÝŽÍ obsahuje al.: 01,03,07,09 Oběd 1 ČUFTY V RAJSKÉ OMÁČCE, TĚSTOVINY obsahuje al.: 01,03,07,09 Oběd 2 ZELENINOVÉ PLACIČKY, BRAMBOROVÁ

Více

Česnečka s domácí klobásou, chlebovými krutóny a sýrem Dle denního výběru. 1 ks Topinka s pikantní masovou směsí a zeleninou, sypaná sýrem 69,- Kč

Česnečka s domácí klobásou, chlebovými krutóny a sýrem Dle denního výběru. 1 ks Topinka s pikantní masovou směsí a zeleninou, sypaná sýrem 69,- Kč POLÉVKY Česnečka s domácí klobásou, chlebovými krutóny a sýrem Dle denního výběru 35,- Kč 25,- Kč NĚCO MÁLO K PIVEČKU 1 ks Topinka s pikantní masovou směsí a zeleninou, sypaná sýrem 69,- Kč 1 ks Topinka

Více

100g Hruška s nivou 38,- 100g Šunkový a sýrový kornout plněný žampiónovým salátem 38,- 50g Tatarák z lososa 48,-

100g Hruška s nivou 38,- 100g Šunkový a sýrový kornout plněný žampiónovým salátem 38,- 50g Tatarák z lososa 48,- Studené předkrmy 100g Hruška s nivou 38,- 100g Šunkový a sýrový kornout plněný žampiónovým salátem 38,- 50g Tatarák z lososa 48,- 150g Krevetový koktejl s citronem, 52,- 50g Salát Caprese s parmskou šunkou

Více

Jídelní lístek. Něco před jídlem a k pivu. 100g Škvarková pomazánka dochucená hořčicí a cibulkou s rozpečeným chlebem, kyselá okurka, kozí roh 49,-

Jídelní lístek. Něco před jídlem a k pivu. 100g Škvarková pomazánka dochucená hořčicí a cibulkou s rozpečeným chlebem, kyselá okurka, kozí roh 49,- Jídelní lístek Něco před jídlem a k pivu 100g Škvarková pomazánka dochucená hořčicí a cibulkou s rozpečeným chlebem, kyselá okurka, kozí roh 49,- 100g Sýrová pomazánka ze tří druhů sýrů, rozpečený chléb

Více

Studené předkrmy. Chuťovky, předkrmy a něco dobrého k pivu

Studené předkrmy. Chuťovky, předkrmy a něco dobrého k pivu Studené předkrmy 50g Šunkový kornoutek plněný křenem a šlehačkou 55,- 1ks Avokádo plněné lehkým kuřecím salátem 75,- 80g Jemný tartar z lososa s limetkou a toastem 95,- 80g Carpaccio z pravé svíčkové s

Více

Svatební menu Svatební menu. zámek Nové Hrady

Svatební menu Svatební menu. zámek Nové Hrady Svatební menu Svatební menu zámek Nové Hrady Nabídka svatebního menu 2008 Polední menu cena: 350,- Kč za osobu zahrnuje následující položky: aperitiv studený předkrm s pečivem polévka hlavní jídlo nealkoholický

Více

Dezerty Palačinky se smetanovou náplní a teplými lesními plody Domácí jablečný štrúdl s vanilkovou omáčkou Domácí tvarohový koláč s malinovou omáčkou

Dezerty Palačinky se smetanovou náplní a teplými lesními plody Domácí jablečný štrúdl s vanilkovou omáčkou Domácí tvarohový koláč s malinovou omáčkou Adagio, nápojový balíček na celý večer, welcome drink a 3 kanapky Allegro, nápojový balíček na celý večer, welcome drink a 3 kanapky Furioso, nápojový balíček na celý večer, welcome drink a 3 kanapky Adagio,

Více

STÁLÉ MENU. 0,33l Hovězí vývar s nudlemi 25,00 Kč 0,33l Česnečka se sýrem a opečeným chlebem 30,00 Kč

STÁLÉ MENU. 0,33l Hovězí vývar s nudlemi 25,00 Kč 0,33l Česnečka se sýrem a opečeným chlebem 30,00 Kč STÁLÉ MENU Polévky: 0,33l Hovězí vývar s nudlemi 0,33l Česnečka se sýrem a opečeným chlebem 30,00 Kč Dle denní nabídky Hotová jídla: 150g Moravský vrabec, bramborový špalíček, zelí 88,00 Kč 100g Ďábelská

Více

23. 3. - 27. 3. 2015

23. 3. - 27. 3. 2015 2. 3. - 6. 3. 2015 Polévka hovězí s kapustičkami 9 1.Podžárka po bělorusku, dušená rýže 1, 3, 8, 2.Pizza 4 druhů sýra 1, 7 3.Kroupový salát se zeleninou, pečivo 1, 3, 8, 11, Polévka hrstková 1, 9, 1.Pečené

Více

Přihláška do soutěže. Vaříme to slow.

Přihláška do soutěže. Vaříme to slow. Přihláška do soutěže Vaříme to slow. Soutěž v kuchařských dovednostech středních škol Plzeňského kraje a Bavorska SOU Domažlice, Prokopa Velikého 640, Domažlice Korespondenční část Vypracovali žáci II.

Více

AIR.Maxi. ADAPTIVE.Clima. DRY.Maxi. Rovnoměrné pečení. Potěšení z vaření. Perfektní a znovu opakovatelný. Zaručený výsledek.

AIR.Maxi. ADAPTIVE.Clima. DRY.Maxi. Rovnoměrné pečení. Potěšení z vaření. Perfektní a znovu opakovatelný. Zaručený výsledek. ChefTop AIR.Maxi Rovnoměrné pečení. Potěšení z vaření. Vzduch je prostředkem pro přenos tepla a jeho cirkulace má tedy zásadní význam při vaření a pečení pro dosažení jednotnosti teploty ve všech částech

Více

Ceník. LineMiss. LineMicro PLATNÝ OD: 10-2012

Ceník. LineMiss. LineMicro PLATNÝ OD: 10-2012 LineMicro Ceník PLATNÝ OD: 10-2012 LineMiss LineMiss 2 LineMiss Funkce Standard PEČÍCÍ REŽIMY Nelze Dynamic Matic Classic Manual Hum. Konvekční pečení 30 C - 260 C Kombinovaný režim páry a konvekčního

Více

B: Úterý POLÉVKA: II.večeře D:9 A: B: Středa POLÉVKA: II.večeře D:9 A: B: Čtvrtek POLÉVKA: II.večeře D:9 A:

B: Úterý POLÉVKA: II.večeře D:9 A: B: Středa POLÉVKA: II.večeře D:9 A: B: Čtvrtek POLÉVKA: II.večeře D:9 A: DOMOV PRO SENIORY Srpen U Barborky 1 - Rožďalovice 1.8. - 3.8. 2014 JÍDELNÍ LÍSTEK Snídaně Přesnídávka Oběd Svačina Večeře II.večeře Pondělí POLÉVK II.večeře D:9 Úterý POLÉVK II.večeře D:9 Středa POLÉVK

Více

Špičkové produkty pro profesionální potravinářský trh

Špičkové produkty pro profesionální potravinářský trh Špičkové produkty pro profesionální potravinářský trh Pod obchodní značkou TOJE vyrábí a dodává společnost FRUJO, a.s., špičkové produkty pro profesionální potravinářský trh, zahrnující produkty pro pekaře,

Více

Vždy perfektní výsledek.

Vždy perfektní výsledek. LineMiss Česky LineMiss Vždy perfektní výsledek. REJSTŘÍK Technologie 4-7 AIR.Plus - STEAM.Plus DRY.Plus - Baking Essentials Integrované technologie 8-9 Ovládací panel - MAXI.Link Elektrické pece 600x400

Více

POLÉVKY HOTOVÁ JÍDLA STUDENÉ PŘEDKRMY TEPLÉ PŘEDKRMY BEZMASÉ POKRMY

POLÉVKY HOTOVÁ JÍDLA STUDENÉ PŘEDKRMY TEPLÉ PŘEDKRMY BEZMASÉ POKRMY POLÉVKY dle denní nabídky HOTOVÁ JÍDLA Dle denní nabídky STUDENÉ PŘEDKRMY 1. 1ks Utopenec + 2ks pečivo 22,- 2. 100g Nakládaný hermelín + 2ks pečivo 46,- 3. 150g Obložený talíř + 4ks pečivo (sýr, šunka,

Více

POLÉVKY STUDENÉ PŘEDKRMY. 35,- Kč. RAJSKÁ POLÉVKA ( rajčata, sýr - parmezán, toast ) 35,- Kč. ALLA PIAZZA ( rajčata, nudličky, balkánský sýr, toast )

POLÉVKY STUDENÉ PŘEDKRMY. 35,- Kč. RAJSKÁ POLÉVKA ( rajčata, sýr - parmezán, toast ) 35,- Kč. ALLA PIAZZA ( rajčata, nudličky, balkánský sýr, toast ) La piazza Pizzeria POLÉVKY 21 22 23 RAJSKÁ POLÉVKA ( rajčata, sýr - parmezán, toast ) ALLA PIAZZA ( rajčata, nudličky, balkánský sýr, toast ) MINESTRONE ( zeleninová ) 24 ALLA FUNGI ( žampionovo krémová

Více

JÍDELNÍ LÍSTEK. Základní škola a Mateřská škola Dětenice. Přejeme dobrou chuť! týden od 1.6. 2015 do 5.6. 2015

JÍDELNÍ LÍSTEK. Základní škola a Mateřská škola Dětenice. Přejeme dobrou chuť! týden od 1.6. 2015 do 5.6. 2015 týden od 1.6. 2015 do 5.6. 2015 pátek čtvrtek CHLÉB 1,3,7 HRACHOVÁ KAŠE 1,7 TVAROHOVÝ KRÉM POM. SÝROVÁ RÝŽOVÁ 1,7,9 ŠUNKA JEMNÝ KRÉM 7 S PIŠKOTY 1,3,7 S NIVOU 7 KYS. OKURKA KAKAO, 7, MLÉKO ROHLÍK 1,3,7

Více

BUSINESS LUNCH MENU. POLÉVKY Hovězí vývar se zeleninovými noky Bramborová polévka s medvědím česnekem Krém z červené řepy se smetanou

BUSINESS LUNCH MENU. POLÉVKY Hovězí vývar se zeleninovými noky Bramborová polévka s medvědím česnekem Krém z červené řepy se smetanou Pondělí 22. září Hovězí vývar se zeleninovými noky Bramborová polévka s medvědím česnekem Kuře pečené po srbsku s dušenou rýží Hovězí vařené zadní s křenovou omáčkou a houskovým knedlíkem Křupavý salát

Více

SESTAVTE SI MENU PRO VAŠI SKUPINU DLE CHUTI. Čtyřchodové Menu. Tříchodové Menu. Dvouchodové Menu. Jednochodové Menu. (Uvedené ceny jsou bez nápojů.

SESTAVTE SI MENU PRO VAŠI SKUPINU DLE CHUTI. Čtyřchodové Menu. Tříchodové Menu. Dvouchodové Menu. Jednochodové Menu. (Uvedené ceny jsou bez nápojů. Konferenční menu SESTAVTE SI MENU PRO VAŠI SKUPINU DLE CHUTI. (Uvedené ceny jsou bez nápojů.) 4 Čtyřchodové Menu A. Předkrm / B. Polévka / C. Hlavní jídlo s přílohou nebo Salát / D. Dezert 320, Kč 3 Tříchodové

Více

ŘEZNICTVÍ A UZENÁŘSKÁ VÝROBA

ŘEZNICTVÍ A UZENÁŘSKÁ VÝROBA Provozovna Brožíkova 5, Praha 5 L. Verner TEL: 257 313 698 257 324 492 ŘEZNICTVÍ A UZENÁŘSKÁ VÝROBA U BIRHANZLŮ NABÍDKOVÝ LIST VEPŘOVÉ MASO + 15% DPH Vepřová kýta bez kosti... 99,- Vepřová kýta šálky...

Více

Chuťovky k pivečku. Polévky

Chuťovky k pivečku. Polévky Chuťovky k pivečku 1ks Nakládaný hermelín podle Máry, pečivo 55,- 2ks Domácí pikantní utopenec, pečivo 50,- 200g Pivní sláma s česnekem 55,- 100g Masová topinka sypaná sýrem 75,- 1ks Nivová koule 9,- 70g

Více