INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ MOTORŮ

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ MOTORŮ"

Transkript

1 INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ MOTORŮ

2 INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ NEDÍLNÁ SOUČÁST INTEGROVANÉ ARCHITEKTURY Chápeme vaše požadavky na řízení výkonu, snižování doby odstávek, zvýšení bezpečnosti a produktivity a provádění diagnostiky. Proto jsme spojili špičkové řízení motoru a ochranná zařízení s pokročilými síťovými a diagnostickými funkcemi integrované architektury společnosti Rockwell Automation, abychom vám poskytli inteligentní řízení motorů. Nabízíme různá řešení řízení motorů - jednoduché i komplexní aplikace a zařízení s vestavěnými inteligentními systémy. Řízení vašich motorových aplikací lze plně integrovat do vašeho řešení. Dokonalá integrace umožňuje monitorovat, řídit, programovat a kontrolovat řešení řízení motorů tak, aby bylo dosaženo požadované efektivity, spolehlivosti a úrovně řízení. Nabízíme různé úrovně integrace a jsme schopni vybrat ideální řešení. Výhody Celkové náklady na instalaci mohou být nižší, než u standardních systémů: Optimalizace výkonu motorů pomocí inteligentních zařízení a sítí. Snížení spotřeby energie a zvýšení efektivity. Může významně zkrátit prostoje. Upozorňuje na problémy s motory dříve, než dojde kselhání. Vestavěné funkce zabezpečení pro ochranu procesů, osob a zařízení. Dokonalá komunikace a transparentnost systému poskytují zvýšený výkon a flexibilitu, zjednodušené řešení problémů a kratší dobu spuštění. A mnohem více... VÝKON Výkon motoru UDRŽOVÁNÍ PEVNÉ Přímé online spouštěče Softstartery Společnost Rockwell Automation nabízí rozsáhlé portfolio technologií pro řízení motoru a funkce pro vylepšení výkonu, včetně vestavěných funkcí a dokonalého propojení s vlastní integrovanou architekturou. Ať už vyžadujete jakýkoli výkon - od jednoduchého řízení pevné rychlosti, nebo složitějšího řízení proměnlivé rychlosti, přes přesné víceosé řízení pohybu, až po specifická řešení - řešení inteligentního řízení motorů společnosti Rockwell Automation vám pomůže splnit vaše potřeby.

3 MOTORŮ Řídící systémy Systémy ControlLogix, CompactLogix a MicroLogix v centru integrované architektury HMI Komunikační Rozhraní Sada FactoryTalk Slouží jako rozhraní mezi řízením automatizace a vaší kanceláří. Nabízí plně integrovanou architekturu umožňující dokonalé řízení a komunikaci od výroby po ERP systémy. NetLinx (EtherNet/IP, ControlNet, DeviceNet ) Ochrana motorů a komunikace napříč systémem ŘÍZENÍ ROMĚNLIVÉ ŘÍZENÍ POHYBU Nízkonapěťové frekvenční měniče Středněnapěťové frekvenční měniče Speciální řešení pohonných jednotek Servojednotky Servomotory OCHRANA Všechny produkty inteligentního řízení motorů poskytují integrované vstupy a výstupy, pokročilou diagnostiku a funkce ochrany, takže neustále monitorují provoz motoru. Tím pomáhají sledovat vývoj výkonu a umožňují podniknout opravná opatření dříve, než dojde k selhání. Můžete zkrátit nežádoucí prostoje až o 75 % a současně zvýšit celkovou výrobní efektivitu o 0 % a více. KOMUNIKACE Klíč k inteligentnímu řízení motoru Můžete využít otevřené síťové architektury, která umožňuje zlepšit ochranu motoru, sdílet diagnostické informace a urychlit řešení problémů. Výsledkem je produktivnější inteligentní proces. Síť DeviceNet umožňuje jednoduché sledování vstupů a výstupů, ale i komplexní sledování napájení, takže budete moci s nízkými náklady integrovat mnoho nízkoúrovňových výrobních funkcí. Technologie otevřené sítě NetLinx poskytuje dokonalou komunikaci v rámci celého podniku (DeviceNet, ControlNet a EtherNet/IP ) Flexibilita a jednotnost komunikace napříč celou nabídkou produktů činí z inteligentního řízení motoru snadno použitelné řešení.

4 OCHRANA MOTORU PŘETÍŽENÍ BĚH. MOTOR PŘETÍŽEN! Rychlé zjištění, přetížení určitého motoru proces nadále pokračuje. 3 UPOZORNĚNÍ UPOZORNĚNÍ Li M m. Provoz linky je nyní normální. Poznámka: Příklad elektronického relé E. Detekce přetížení motoru je k dispozici v rámci všech řídicích technologií - od jednoduchých až po komplexní řešení. 75 % TCU Elektronické přetížení +min Pozor! Přetížení motoru na lince plnění lahví. Linka 4 nutná údržba NEDOSTATEČNÉ ZATÍžENÍ MOTORU OCHRANA MOTORU NEDOSTATEČNÉ ZATÍŽENÍ Standardní řešení řízení motoru a řešení inteligentního řízení motoru V řadě případů je nedostatečné zatížení způsobeno mechanickým selháním nebo jiným problémem, přičemž řízené vypnutí není možné kvůli reakční době standardních ochranných zařízení. To může vést k vážným škodám na výrobě a procesu a dalšímu mechanickému poškození, což může způsobit zastavení provozu na delší dobu. Řešení inteligentního řízení motoru nabízí včasné upozornění, které umožňuje zjistit povahu problému a informovat o něm pracovníky údržby. Řízené nebo plánované vypnutí procesu snižuje další potenciální problémy a škody. Výsledkem je: značné snížení nákladů spojených s výrobními ztrátami, snížení nákladů na opravy díky řízenému vypnutí, zkrácení doby, nutné na opravu a opětovné spuštění procesu, reaktivní údržba nahrazena prediktivní údržnou.. Provoz linky je normální. BĚH Poznámka: Příklad elektronického relé E3. Detekce přetížení motoru je k dispozici v rámci všech řídicích technologií - od jednoduchých až po komplexní řešení.

5 ŘÍZENÍ PEVNÉ ŘÍZENÍ PROMĚNLIVÉ ŘÍZENÍ POHYBU nka pro plnění lahví otorová linka 4 á nyní standardní teplotu 3. Do řídicí místnosti je odeslána výstraha označující chybu a daný motor. Technik údržby může problém vyřešit nebo určit další postup. STOP 4 Standardní metoda, chyba není známa. BĚH 4. Problém je rychle vyřešen a dochází k obnově normálního výrobního procesu. Standardní řešení řízení motoru a řešení inteligentního řízení motoru Když se zastaví výrobní linka, nejdříve vás zajímá kde a potom proč. Jedná se o mechanický problém nebo elektrické selhání? Došlo k pošození motoru nebo produktu? Jak dlouho bude oprava trvat? Bude dodržen plán výroby? S řešením inteligentního řízení motorů společnosti Rockwell Automation se výroba nemusí zastavit. Tím, že dokážeme problém včas diagnostikovat a přesně označit jeho místo, lze ztráty na výrobě významně snížit. Neplánovaný prostoj je snížen na minimum a lze naplánovat preventivní údržbu, aby nedošlo k dalším problémům a prostojům. Včasné upozornění a diagnostika Výrobní ztráty mohou být nulové Rozhodování na základě faktů pomocí diagnostických informací v reálném čase UPOZORNĚNÍ 3 3. Díky řešení inteligentního řízení motorů systém poskytuje pokročilou diagnostiku a funkce výstrah. Pás bude vyměněn v rámci následujcí plánované odstávky. Na lince zjištěno nedostatečné zatížení Inicializace řízeného vypnutí linky BĚH STOP. V případě standardního řešení vede opotřebení pásové jednotky k náhlému a velmi vážnému selhání, které může způsobit poškození motoru, pásu a produktu.

6 ZJEDNODUŠENÁ KONSTRUKCE ŠPIČKOVÁ INTEGRACE Standardní řešení řízení motorů a řešení inteligentního řízení motorů V případě standardního řízení motorů je poměrně obvyklé, že různé produkty od různých výrobců vyžadují pro uvedení systému do provozu a řízení jeho provozu různé příručky a softwarové balíčky. To je poměrně časově náročné a vede to k možným problémům, protože technici pracují s řadou nekonzistentně prezentovaných dat. Řešení společnosti Rockwell Automation nabízí integrované konstrukční profily (např.: jednotky, SoftStarter atd.), které umožňují dynamickou volbu parametrů přenášených jako I/O a automatické generování značek popisných názvů/datových typů pro řízení a vizualizaci. Konfigurace zařízení uložená v zařízení RSLogix 5000 a v řadiči Logix nabízí následující výhody: eliminace chyb díky konfliktům, jednoduchý přístup a úprava informací, informace o diagnostice, chybách, alarmech a událostech jsou integrovanou součástí produktu RSLogix 5000, zkrácení doby vývoje až o 70 %. Jaký tag má doba akcelerace? Co je 4784? Potřebuji jen referenční tag napětí sběrnice! Jak mohu zjistit skutečnou rychlost?. Více příruček a více programovacích balíčků přináší časově náročné postupy, potenciální chyby a nutnost ukládat a spravovat více souborů.. Jedno programovací řešení umožňuje zkrátit dobu vývoje až o70%. (Zjednodušené spuštění, řešení problémů a snížení počtu chyb.) Snadná volba dynamicky generovaných tagů s popisnými názvy pro programování nejsou třeba žádné příručky

7 ŘÍZENÍ PEVNÉ ŘÍZENÍ PROMĚNLIVÉ ŘÍZENÍ POHYBU VÝMĚNA ZAŘÍZENÍ AUTOMATICKÁ KONFIGURACE. Vysokozdvižný vozík poškodil jednotku pro ovládání linky. BĚH STOP 3. Parametry jendotky jsou automaticky staženy řídícího systému 3. Oddělení údržby bylo informováno a poškozený produkt byl vyměněn ze skladových zásob. 4. Proces je během minut (ne po několika hodinách) znovu spuštěn. 4 BĚH Řešení standardního řízení motorů vs. řešení inteligentního řízení motorů V případě standardního řízení motorů může výměna poškozených zařízení vyžadovat místní a ruční konfiguraci každého zařízení. To vede k časově náročnému nastavování parametrů u každého zařízení určeného k výměně a k přerušení procesu, protože operátor musí mít odborné znalosti o softwarových nástrojích a historii aplikace, jelikož mohlo dojít k úpravě nastavení. Při použití systému automatické výměny zařízení od společnosti Rockwell Automation dojde k výměně zařízení a automatickému stažení parametrů z řídícího systému do zařízení (konfigurace zařízení je uložena v devicenet scanneru). Minimalizace prostojů a zjednodušená údržba. Nejsou vyžadovány žádné odborné znalosti ani nástroje, takže jeden technik údržby může zařízení rychle vyměnit a proces znovu spustit.

8 INTEGROVANÉ ZABEZPEČENÍ BEZPEČNÉ VYPNUTÍ Řešení standardního řízení motoru vs. řešení inteligentního řízení motoru U standardního bezpečnostního systému sepnutí inicializuje vypnutí stroje a provede se vypnutí veškerého napájení jednotek. To často vede k časově náročnému cyklu spuštění, protože je nutno provádět komplexní postup spuštění. Také hrozí ztráta komunikace a snížení produktivity. Při použití řešení inteligentního řízení motoru zahájí požadavek na bezpečnostní funkci zastavení, ale jednotka bude stále napájena avšak v zabezpečeném stavu, spuštění motoru nebude možné. Po potvrzení, že proces je opět bezpečný, není vyžadován žádný proces spuštění proces může začít ihned. Zachování provozní životnosti jednotky. Minimální výrobní ztráty. Jednodušší práce a méně stresu pro obsluhu. Není vyžadován žádný proces opětovného spuštění. Komunikace je aktivní prostřednictvím procesu inicializovaného bezpečnostním systémem.. Proces je v normálním provozu. PREDIKTIVNÍ A REAKTIVNÍ ÚDRŽBA. Provoz motoru je normální je však vypnut z důvodu plánované údržby. 3. S širokou nabídkou řešení detekce a ochrany společnosti Rockwell Automation lze použít prvky jako monitorování teploty a vibrací k přesnému určování požadované údržby. SCÉNÁŘ 6 PREDIKTIVNÍ ÚDRžBA 3. Krátce po údržbě dojde k selhání motoru, protože údržba byla provedena nesprávně nebo během ní nebyly zjištěny některé chyby. Upozornění na vibrace Míchací zařízení 3 Nutná údržba

9 ŘÍZENÍ PEVNÉ ŘÍZENÍ PROMĚNLIVÉ ŘÍZENÍ POHYBU 3 3. Proces je potvrzen jako bezpečný. Jednotka je restartována bez zdlouhavého procesu spuštění. 4. Dojde k aktivaci funkce zabezpečení. Jednotka se přepne do bezpečného stavu, avšak řídicí část jednotky je stále napájena. 4 PREDIKTIVNÍ ÚDRŽBA Výrazné snížení nákladů na údržbu a opravy 4. Pomocí funkce prediktivní údržby lze dosáhnout snížení počtu případů narušení procesu, přičemž lze takto zabezpečit všechny druhy motorů - od jednoduchých po komplexní. Řešení standardního řízení motorů vs. řešení inteligentního řízení motorů Nepotřebná plánovaná údržba, i když bude důkladná, může vést k problémům. Byla během údržby například zjištěna všechna potenciální selhání? Byla naplánována údržba některého méně důležitého zařízení, kdy lze náklady v případě jeho selhání zjistit až po události? Výsledky mohou vést k závažnému a nákladnému selhání. S prediktivní údržbou společnosti Rockwell Automation umožňuje detekce teploty a vibrací přes zařízení jako XM odeslat informace o diagnostice a výstrahách po síti, aby bylo možné zasáhnout v nejvhodněší dobu. Výrobu lze naplánovat na základě informovaného rozhodnutí a ne historických postupů. Zkrácení prostojů. Náklady na údržbu před selháním jsou nižší než náklady při závažném selhání, kdy může dojít k poškození dalšího zařízení. Nižší celkové náklady na údržbu v rámci celé životnosti instalovaného zařízení.

10 STANDARDNÍ PANELY A DECENTRALIZOVANÉ ŘÍZENÍ. Jak postupem času dochází k rozšiřování procesní linky, dochází také k tomu, že se zvyšuje složitost řízení a zapojení, což vede ke zvýšení rizika selhání a stížení procesu řešení problémů. 3. Decentralizované řízení nabízí snadnější instalaci, menší velikost skříní a větší jednoduchost, vyšší integritu systému a také usnadňuje údržbu. Také umožňuje snížení celkových nákladů na instalaci až o 30 % a chrání investice z hlediska budoucích požadavků. Řešení standardního řízení motoru a řešení inteligentního řízení motoru Prodloužení výrobní linky nebo upgrade procesu může vyžadovat zdlouhavé a nákladné změny řídicího systému. Jsou všechny řídicí funkce v jedné skříni? Jsou používána řešení standardního zapojení a je jejich změna obtížná? Používáte více cest vedení, které zvyšují riziko selhání a složitost aplikace? Inteligentní řešení společnosti Rockwell Automation všechny tyto potenciální problémy eliminuje tím, že distribuuje řídící funkce a zařízení okolo stroje. Tím pádem je využíváno kratší zapojení a v případě potřeby lze využít místního řízení funkcí stroje. Zkrácení doby instalace a zjednodušení systému. Jednodušší řešení problémů a údržba. Zmenšení velikosti řídicí skříně, snížení důležitých nákladů na prostor. Opakovaně využitelná řešení a flexibilita konfigurace systému mohou snížit celkové náklady až o 30 %.

11 ŠIROKÁ NABÍDKA ŘEŠENÍ ŘÍZENÍ A OCHRANY MOTORU Od řízení pevné a proměnlivé rychlosti po přesné řízení točivého momentu a polohování, společnost Rockwell Automation nabízí rozsáhlé aplikační znalosti, zkušenost v oboru a kompletní portfolio řešení inteligentního řízení motoru - pomáhá vám dosáhnout požadované úrovně řízení. ŘÍZENÍ PEVNÉ Spouštěče a ochrana motorů V případě řízení pevné rychlosti aplikací umožňuje rozsáhlá nabídka přímých spouštěčů online, elektronických regulátorů přetížení a softstartérových spouštěčů se zabudovanými funkcemi ochrany od společnosti Rockwell Automation dosáhnout požadované úrovně řízení, ochrany a integrace. Pomocí elektronické ochrany proti přetížení a komunikace zajišťované integrovanou architekturou můžete dosáhnout transparentnosti systému, ochrany a diagnostiky, které u standardních řešení nenajdete - ať už se jedná o jednoduché, nebo komplexní aplikace. ŘÍZENÍ PROMĚNLIVÉ Frekvenční měniče PowerFlex Je k dispozici široká nabídka nízkonapěťových (0, kw) až vysokonapěťových (5 MW) frekvenčních měničů, včetně nabídky verzí konfigurovaných podle vašich požadavků. Řada frekvenčních měničů PowerFlex s integrovanými funkcemi, které lze využít v mnoha aplikacích a k dokonalému propojení s integrovanou architekturou společnosti Rockwell Automation, nabízí vysoký výkon a flexibilní řízení, ať už jsou vaše požadavky jakékoli. ŘÍZENÍ POHYBU Integrované řízení pohybu Kinetix Systém Kinetix se skládá z hardwarové, softwarové a aplikační části. Umožňuje dosáhnout naprosté integrace logiky a řízení pohybu v rámci integrované architektury Rockwell Automation, a to pomocí jediného řídícího systému a jednoho softwarového balíčku, které zahrnují řízení, napájení a mechanickou část. Integrace systému Kinetix s využitím široké nabídky jednotek řízení pohybu a odpovídajících servomotorů může vaši aplikaci zjednodušit, a to bez kompromisu s ohledem na požadovanou úroveň řízení.

12 Služby a podpora Rockwell Automation Služby vyhodnocení PREDIKCE PREVENCE REAKCE Základní vyhodnocení výrobního závodu: technické znalosti, postupy, provoz zařízení, inventář náhradních dílů, riziko, zabezpečení a další vyhodnocení týkající se automatizace. Monitorování podmínek Produkty a služby prediktivní údržby pro rotující zařízení. Služby správy majetku Proces operací oprav a údržby (MRO) a správa náhradních dílů pro automatizační zařízení. Služby vzdálené podpory Řešení problémů a monitorování v reálném čase* pro automatizační zařízení a systémy prostřednictvím specialistů na automatizaci (mimo pracoviště). Služby bezpečnosti, sítí a zabezpečení Tvorba sítí a jejich hodnocení, vývoj a zavádění bezpečnostních zásad a služby bezpečnosti strojů. Školicí šlužby Školení vedené instruktorem, školení typu samostudium a testování znalostí z oblasti automatizace a souvisejících témat. Služby podpory na místě Spuštění, řešení problémů, oprava, konverze a preventivní údržba pro automatizační zařízení a systémy, prováděné techniky provozní podpory společnosti Rockwell Automation. Služby oprav a obnova součástí Služby renovace a výměny pro automatizační produkty a starší automatizační produkty vyrobené na zakázku. *Monitorování systému není k dispozici na všech úrovních služby. Další informace Další informace o službách a podpoře společnosti Rockwell Automation najdete na webu Chcete-li zjistit, které další služby a jaká podpora společnosti Rockwell Automationby byly pro vaši servisní strategii nejpřínosnější, obraťte se na místní zastoupení firmy Allen-Bradley. Publikace IMC-BR00D-CZ-P červen 007 Nahrazuje publikaci IMC-BR00C-CZ-P prosinec 005 Copyright 007 Rockwell Automation, Inc. Všechna práva vyhrazena. Vytištěno v Evropě.

KOMPONENTA PANELVIEW

KOMPONENTA PANELVIEW KOMPONENTA PANELVIEW ŘEŠENÍ UŽIVATELSKÉHO ROZHRANÍ HMI NA ÚROVNI KOMPONENT KOMPONENTA PANELVIEW Pokud potřebujete základní komponentu s přidanou hodnotou, ale za nižší cenu, prohlédněte si řadu komponent

Více

Služby pro zařízení vysokého napětí. Spolehlivé sledování stavu zařízení

Služby pro zařízení vysokého napětí. Spolehlivé sledování stavu zařízení Služby pro zařízení vysokého napětí Spolehlivé sledování stavu zařízení Strategie údržby Jaký přístup je nejlepší? Údržba dle skutečného stavu zařízení Údržba založená na průběžném monitorování funkce

Více

Univerzální, přechodová, polovodičová a speciální relé. Bulletin 700

Univerzální, přechodová, polovodičová a speciální relé. Bulletin 700 Univerzální, přechodová, polovodičová a speciální relé Bulletin 700 Šíře produktů. Snadný výběr. Relé a časovače Allen-Bradley světové úrovně od společnosti Rockwell Automation jsou navrženy, vyrobeny

Více

CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ PEDAGOGŮ ODBORNÝCH ŠKOL

CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ PEDAGOGŮ ODBORNÝCH ŠKOL Projekt: CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ PEDAGOGŮ ODBORNÝCH ŠKOL Kurz: Stavba a provoz strojů v praxi 1 OBSAH 1. Úvod Co je CNC obráběcí stroj. 3 2. Vlivy na vývoj CNC obráběcích strojů. 3 3. Směry vývoje CNC obráběcích

Více

Připravte se na konjunkturu se systémem řízení údržby SGM. SGM moderní nástroj pro řízení údržby nejen výrobních zařízení

Připravte se na konjunkturu se systémem řízení údržby SGM. SGM moderní nástroj pro řízení údržby nejen výrobních zařízení Připravte se na konjunkturu se systémem řízení údržby SGM SGM moderní nástroj pro řízení údržby nejen výrobních zařízení 30.3.2010 konference EAM, Brno Boris Soukeník ředitel Synergit s.r.o. Agenda prezentace

Více

Software pro návrh a konfiguraci

Software pro návrh a konfiguraci Software pro návrh a konfiguraci RSLogix 5000 Co je nového ve verzi 20 Vylepšení verze 20 Nejaktuálnější vydání softwaru RSLogix 5000 poskytuje vysoký výkon integrovaného řídicího systému pro výrobce strojů,

Více

Bosch Video Management System Zabezpečení budoucnosti pomocí technologie IP

Bosch Video Management System Zabezpečení budoucnosti pomocí technologie IP Bosch Video Management System Zabezpečení budoucnosti pomocí technologie IP Zabezpečení videodat přes síť IP Spojení všech součástí Systém Bosch Video Management System (VMS) slouží ke správě IP a digitálních

Více

Portfolio úložišť WD pro datová centra Kapacitní úložiště prošlo vývojem

Portfolio úložišť WD pro datová centra Kapacitní úložiště prošlo vývojem Kapacitní úložiště, které posune váš výkon k inovacím. WD a logo WD jsou registrované ochranné známky společnosti Western Digital Technologies, Inc. v USA a dalších zemích; WD Ae, WD Re+, WD Re, WD Se,

Více

Publikace IASIMP-QR002A-CS-P June, 2005

Publikace IASIMP-QR002A-CS-P June, 2005 Publikace IASIMP-QR002A-CS-P June, 2005 Rozpis materiálu Systém: Technika řadiče 1 1769-L31 COMPACTLOGIX L31 PROCESOR, 512K PAMĚŤ Poznámka: CompactLogix L31 je možno připojit k PanelView Plus přes sériový

Více

ENGEL e-connect.24. rychle a bezpečně opět připraveno k provozu. be the first.

ENGEL e-connect.24. rychle a bezpečně opět připraveno k provozu. be the first. ENGEL e-connect.24 rychle a bezpečně opět připraveno k provozu be the first. Perfektní on-line podpora přímo ve vašem systému: prostřednictvím služby ENGEL e-connect.24 získáte nepřetržitou kvalifikovanou

Více

Silný výkon dvoujádrové architektury pro podnikání dnes i zítra

Silný výkon dvoujádrové architektury pro podnikání dnes i zítra Silný výkon dvoujádrové architektury Silný výkon dvoujádrové architektury pro podnikání dnes i zítra Nejnovější sestava notebooků Toshiba pro podnikovou sféru s procesorem Intel Core 2 Duo opět přináší

Více

Řešení motorové ochrany. Ochrana vašich investic

Řešení motorové ochrany. Ochrana vašich investic Řešení motorové ochrany Ochrana vašich investic Řešení motorové ochrany Řada zařízení pro motorovou ochranu Allen-Bradley nabízí celý rozsah od jednoduché, jednoúčelové ochrany po ochranu založenou na

Více

ŘÍZENÍ DOPRAVY VE MĚSTECH

ŘÍZENÍ DOPRAVY VE MĚSTECH DOPRAVNÍ SYSTÉMY ŘÍZENÍ DOPRAVY VE MĚSTECH Řídit dopravu ve městě znamená mít systém složený z částí, které si vzájemně rozumí. ? Dáváte si za cíl zlepšit plynulost dopravy a snížit tvorbu kolon? Snažíte

Více

Pro každý úkol jsou zde jednotky Vector.

Pro každý úkol jsou zde jednotky Vector. Pro každý úkol jsou zde jednotky Vector. LEHKÉ A JEDNODUCHÉ Je vašim cílem udržení stálé teploty na dlouhé vzdálenosti s maximálním užitečným zatížením a minimálním prostojem? Jednotka Vector 1350 v sobě

Více

Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren

Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren Pro jednoduchou centralizovanou správu tiskáren a multifunkčních systémů ŘÍZENÍ PROVOZU SNADNÁ METODA PRO SPRÁVU VAŠICH TISKÁREN A MULTIFUNKČNÍCH SYSTÉMŮ Udržet

Více

STOW MOBILE. Ideální kombinace kompaktního skladování s přístupem ke všem paletám.

STOW MOBILE. Ideální kombinace kompaktního skladování s přístupem ke všem paletám. STOW MOBILE Ideální kombinace kompaktního skladování s přístupem ke všem paletám. MOBILNÍ PALETOVÉ REGÁLY Stow Mobile je vysokokapacitní skladovací systém navržený tak, že paletové regálové systémy jsou

Více

TECHNICKÝ PŘEHLED. Spolehlivost SPR/TPR: VYSOCE VÝKONNÝ FLEXIBILNÍ SS SYSTÉM

TECHNICKÝ PŘEHLED. Spolehlivost SPR/TPR: VYSOCE VÝKONNÝ FLEXIBILNÍ SS SYSTÉM TECHNICKÝ PŘEHLED SPR/TPR: VYSOCE VÝKONNÝ FLEXIBILNÍ SS SYSTÉM SPOLEHLIVOST A JEDNODUCHOST Průmyslový usměrňovač SPR (jednofázový) a TPR (trojfázový) užívají technologii s mikroprocesorově řízenými tyristory,

Více

Procesní automatizační systém PC 8000. Stručné informace

Procesní automatizační systém PC 8000. Stručné informace Procesní automatizační systém Stručné Strana 2 PC systém se skládá z několika modulů Ovládací jednotka průmyslového počítače Více kontrolních jednotek (momentálně vždy 1x PAS a FEED) Síťová část a nepřetržité

Více

WD Blue pro vysokou spolehlivost při každodenní práci.

WD Blue pro vysokou spolehlivost při každodenní práci. Úložná řešení WD Váš digitální život je jedinečný. Proto společnost WD nabízí celou řadu interních pevných disků. Tato šikovná příručka vám pomůže najít dokonalý disk podle toho, kde a jak ho chcete používat.

Více

Systém SmartStruxure. Se softwarem StruxureWare pro Řízení Budov. Získejte maximum z vaší energie SM

Systém SmartStruxure. Se softwarem StruxureWare pro Řízení Budov. Získejte maximum z vaší energie SM Systém SmartStruxure Se softwarem StruxureWare pro Řízení Budov Získejte maximum z vaší energie SM Zvyšte IQ vaší budovy Software + Hardware + Inženýrství + Instalace + Servisy = systém SmartStruxure 1

Více

Profesionální řešení Vaší regulace. regulátor Eko-Logix. Alter-eko s.r.o.

Profesionální řešení Vaší regulace. regulátor Eko-Logix. Alter-eko s.r.o. Profesionální řešení Vaší regulace regulátor Eko-Logix Profesionální řešení Vaší regulace Přemýšlíte nad regulací vašeho topného systému? ( tepelné čerpadlo, solární panely, ohřev TV, vytápění bazénu včetně

Více

Optimalizace průmyslových sítí DEVICENET

Optimalizace průmyslových sítí DEVICENET Advanced Industrial Automation Optimalizace průmyslových sítí DEVICENET pro trvalá řešení v automatizaci DeviceNet je inovativní průmyslový síťový systém, který umožňuje, aby bylo možno snadno propojit

Více

Asset Efficiency Optimization TM Optimalizace efektivnosti technologických zařízení

Asset Efficiency Optimization TM Optimalizace efektivnosti technologických zařízení Spolehlivostní systémy SKF Asset Efficiency Optimization TM Optimalizace efektivnosti technologických zařízení... a její přínos pro vás Společnost SKF vám může pomoci optimalizovat efektivnost technologických

Více

Inteligentní řešení integrace technických služeb v nemocnici 2011-1. Ronny Scherf. Product Marketing Manager CentraLine c/o Honeywell GmbH

Inteligentní řešení integrace technických služeb v nemocnici 2011-1. Ronny Scherf. Product Marketing Manager CentraLine c/o Honeywell GmbH 2011-1 Ronny Scherf Product Marketing Manager CentraLine c/o Honeywell GmbH Inteligentní řešení 40% veškeré spotřeby energie v Evropě připadá na budovy. Vysoké energetické nároky mají především nemocnice

Více

TEAM DESIGN ABB CHALLENGE. EBEC Brno 2012 5. 8. března 2012 www.ebec.cz

TEAM DESIGN ABB CHALLENGE. EBEC Brno 2012 5. 8. března 2012 www.ebec.cz ABB CHALLENGE Automatický záskok napájení Úvod Zadání se věnuje problematice automatického záskoku napájení, které se používá v systémech se dvěma izolovanými napájecími vedeními, připojenými ke dvěma

Více

Jednoduchý frekvenční měnič ABB ACS55-0,18 až 2,2 kw

Jednoduchý frekvenční měnič ABB ACS55-0,18 až 2,2 kw Jednoduchý frekvenční měnič BB CS55-0,18 až 2,2 k Technický katalog OBCHONÍ PROFIL PRŮMYSL PROUKTY PLIKCE EXPERTIZY PRTNEŘI SERVIS Jednoduchý frekvenční měnič BB Co je jednoduchý frekvenční měnič BB? Jednoduché

Více

Virtuální datové centrum a jeho dopad na infrastrukturu sítě

Virtuální datové centrum a jeho dopad na infrastrukturu sítě Whitepaper Virtuální datové centrum a jeho dopad na infrastrukturu sítě Náročnější požadavky nižší rozpočet: toto dilema v současné době řeší stále více podnikových úseků IT, jež na druhé straně musí navíc

Více

BySpeed Pro. laser cutting. efficiency in. Dynamický úsporný balíček pro maximální spolehlivou produkci

BySpeed Pro. laser cutting. efficiency in. Dynamický úsporný balíček pro maximální spolehlivou produkci efficiency in laser cutting BySpeed Pro Dynamický úsporný balíček pro maximální spolehlivou produkci 2 BySpeed Pro dynamické, efektivní, nepostradatelné BySpeed Pro je dynamický úsporný balíček pro maximální

Více

Nejčastější dotazy pro řešení Symantec System Recovery 2011

Nejčastější dotazy pro řešení Symantec System Recovery 2011 Nejčastější dotazy pro řešení Symantec System Recovery 2011 Obnova vašeho systému kdykoli, kamkoli a během několika minut Co je Symantec System Recovery? Symantec System Recovery 2011, dříve známý jako

Více

Všezahrnující přístup k bezpečnostní automatizaci

Všezahrnující přístup k bezpečnostní automatizaci Všezahrnující přístup k bezpečnostní automatizaci Jakým způsobem pomáhají technologie, globální normy a otevřené systémy zvyšovat produktivitu a celkovou efektivitu zařízení Autor: Dan Hornbeck Každý výrobce

Více

INTEGROVANÁ ARCHITEKTURA. Ušetřete čas i peníze díky integrované architektuře Integrated Architecture společnosti Rockwell Automation

INTEGROVANÁ ARCHITEKTURA. Ušetřete čas i peníze díky integrované architektuře Integrated Architecture společnosti Rockwell Automation INTEGROVANÁ ARCHITEKTURA Ušetřete čas i peníze díky integrované architektuře Integrated Architecture společnosti Rockwell Automation ÚVOD Integrovaná architektura Pro výrobce, OEM a systémové integrátory

Více

SONETTO. Vzduchové kompresory SONETTO 8-20

SONETTO. Vzduchové kompresory SONETTO 8-20 SONETTO Vzduchové kompresory SONETTO 8-20 Alup Poháněn technologiemi. Navržen na základě zkušeností. Firma Alup Kompressoren má více než 90 let zkušeností s průmyslovou výrobou. Naší ambicí je nabízet

Více

Bezpečnost strojů. dle normy ČSN EN 954-1

Bezpečnost strojů. dle normy ČSN EN 954-1 Bezpečnost strojů Problematika zabezpečení strojů a strojních zařízení proti následkům poruchy jejich vlastního elektrického řídícího systému se objevuje v souvislosti s uplatňováním požadavků bezpečnostních

Více

iemens Automation Productivity Tour Perfect Interplay in Factory Automation

iemens Automation Productivity Tour Perfect Interplay in Factory Automation Automatizace and Drives S iemens Perfect Interplay in Factory and Drives Dnešní program Uvítání, představení modelů a technologie 13:00 13:30 Kosek; Vojanec SW/; ukázky SIMATIC PLC SIMATIC DP 13:30 14:30

Více

Projektové řízení jako základ řízení organizace

Projektové řízení jako základ řízení organizace Projektové řízení jako základ řízení organizace Aleš Chudý, ředitel divize IW ales.chudy@microsoft.com Technický seminář Bratislava 6.10.2008 Obsah Potřeby byznysu a IT Řešení EPM Microsoft EPM Optimalizační

Více

Najděte si, prosím, všechny obchodní kontakty a adresy na stránce interroll.cz

Najděte si, prosím, všechny obchodní kontakty a adresy na stránce interroll.cz Firma Interroll je celosvětově působícím dodavatelem klíčových produktů pro řešení manipulace s materiálem. Naše firma se sídlem v Sant Antonino (Švýcarsko) má zastoupení ve více než 29 zemích. Najděte

Více

Inteligentní správa senzorů pro pivovarnické procesy

Inteligentní správa senzorů pro pivovarnické procesy Inteligentní správa senzorů pro pivovarnické procesy Inteligentní správa senzorů Inteligentní správa senzorů, nebo jednoduše ISM (Intelligent Sensor Management), je digitální technologie pro přímé procesněanalytické

Více

O varováních. Dell Precision T5500/T5500n Informace o nastavení a funkcích. Věž Pohled zepředu a zezadu

O varováních. Dell Precision T5500/T5500n Informace o nastavení a funkcích. Věž Pohled zepředu a zezadu O varováních VAROVÁNÍ: VAROVÁNÍ upozorňuje na možné poškození majetku a riziko úrazu nebo smrti. Dell Precision T5500/T5500n Informace o nastavení a funkcích Věž Pohled zepředu a zezadu 1 2 3 4 5 11 10

Více

Fotoelektrická čidla PHOTOSWITCH. Maximální flexibilita, spolehlivost a výkon

Fotoelektrická čidla PHOTOSWITCH. Maximální flexibilita, spolehlivost a výkon Fotoelektrická čidla PHOTOSWITCH Maximální flexibilita, spolehlivost a výkon produktů CHARAKTERIsTIKA Fotoelektrická čidla Allen-Bradley patří mezi nejodolnější v odvětví průmyslové automatizace. Vlastnosti

Více

Šroubové kompresory se vstřikem chladiva. VB5-37 kw

Šroubové kompresory se vstřikem chladiva. VB5-37 kw Šroubové kompresory se vstřikem chladiva V5-37 kw Různá řešení. enově dostupné možnosti. Řada šroubových kompresorů erius TM V5-37 kw přináší požadovaný výkon za extrémně příznivou cenu. Tyto jednotky

Více

SINEMA Server V13 Pro plně transparentní sítě Siemens, s.r.o. 2015. Všechna práva vyhrazena. siemens.cz/sinema

SINEMA Server V13 Pro plně transparentní sítě Siemens, s.r.o. 2015. Všechna práva vyhrazena. siemens.cz/sinema TIA na dosah SINEMA Server V13 Pro plně transparentní sítě siemens.cz/sinema Současný stav bez SINEMA Serveru Simatic NET V13 SNMP OPC server - Dlouhodobý monitoring sítě průmyslového Ethernetu / Profinetu

Více

Jednoduché propojení rozvaděčů s řídicími systémy budov

Jednoduché propojení rozvaděčů s řídicími systémy budov Jednoduché propojení rozvaděčů s řídicími systémy budov Komunikační systém Acti 9 poskytuje vašim obchodním partnerům úplnou kontrolu nad jejich elektroinstalací 100% Pouze od Schneider Electric exclusive

Více

Architektura ArchestrA Všechny systémy ve Vašem podniku pracují v souladu

Architektura ArchestrA Všechny systémy ve Vašem podniku pracují v souladu Architektura ArchestrA Všechny systémy ve Vašem podniku pracují v souladu Wonderware, Pantek (CS) s.r.o. Strana 2 Moderní průmyslová aplikační infrastruktura ArchestrA pro efektivní řešení v průmyslové

Více

NÁVOD K OBSLUZE. Zimní sada SWK-20

NÁVOD K OBSLUZE. Zimní sada SWK-20 NÁVOD K OBSLUZE Zimní sada SWK-20 - plynulá regulace otáček ventilátoru - ovládání ohřívače podle okolní teploty -alarm při vysoké kondenzační teplotě - zobrazení aktuální teploty - mikroprocesorové řízení

Více

Transformujte výzvy ve své výhody. Chytrá, bezpečná a udržitelná výroba

Transformujte výzvy ve své výhody. Chytrá, bezpečná a udržitelná výroba Transformujte výzvy ve své výhody Chytrá, bezpečná a udržitelná výroba Transformujte své podnikání Podnikat jako obvykle? Ty dny jsou dávno pryč. Dnešní společnosti se musejí vyznat v prostředí dynamického

Více

CA AppLogic platforma typu cloud pro podnikové aplikace

CA AppLogic platforma typu cloud pro podnikové aplikace INFORMACE O PRODUKTU: CA AppLogic CA AppLogic platforma typu cloud pro podnikové aplikace agility made possible CA AppLogic je platforma na klíč založená na technologii cloud computing, která pomáhá podnikům

Více

efficiency in laser cutting Bystar L Velkoformátové laserové řezací systémy na plechy, roury a profily

efficiency in laser cutting Bystar L Velkoformátové laserové řezací systémy na plechy, roury a profily efficiency in laser cutting Bystar L Velkoformátové laserové řezací systémy na plechy, roury a profily 2 Bystar L velký, přesný a autonomní Vzhledem k velikosti pracovní oblasti překračují univerzálně

Více

Oracle Sales Cloud. moderní řízení obchodu

Oracle Sales Cloud. moderní řízení obchodu Oracle Sales Cloud moderní řízení obchodu Úvod Oracle Sales Cloud je nástroj moderního obchodování, který lze snadno nasadit a rychle užívat. Je to zcela mobilní řešení s analytickou výbavou, stavěné pro

Více

POČÍTAČOVÉ ŘÍZENÍ TECHNOLOGICKÝCH PROCESŮ

POČÍTAČOVÉ ŘÍZENÍ TECHNOLOGICKÝCH PROCESŮ POČÍTAČOVÉ ŘÍENÍ TECHNOLOGICKÝCH PROCESŮ účel a funkce základní struktury technické a programové vybavení komunikace s operátorem zavádění a provoz počítačového řízení Počítačový řídicí systém H iera rc

Více

Problémy vytvořené velkou rozmanitosti monitorování tlaku v pneumatikách.

Problémy vytvořené velkou rozmanitosti monitorování tlaku v pneumatikách. ALLIGATOR sens.it Programovatelný senzor tlaku v pneumatikách. Evropská komise se rozhodla zavést monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS), ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu, stejně jako ke snížení

Více

PREZENTACE Monitoring a řídící systémy pro fotovoltaické systémy

PREZENTACE Monitoring a řídící systémy pro fotovoltaické systémy PREZENTACE Monitoring a řídící systémy pro fotovoltaické systémy CÍLE NAŠÍ SPOLEČNOSTI Zůstat nablízku Projektování Implementace podpory Flexibilita Aktualizace podle potřeb zákazníka Vývoj na zakázku

Více

Šroubovací systém MT Focus 400 Vysoce kvalitní montáž ve vašich rukou

Šroubovací systém MT Focus 400 Vysoce kvalitní montáž ve vašich rukou Šroubovací systém MT Focus 400 Vysoce kvalitní montáž ve vašich rukou Utahování se stává Představujeme nový šroubovací systém MT Focus 400 vyvinutý společností Atlas Copco, vaším partnerem v oblasti utahování.

Více

Firmware řídící jednotky stejnosměrného generátoru

Firmware řídící jednotky stejnosměrného generátoru Firmware řídící jednotky stejnosměrného generátoru Zdeněk KOLKA Projekt FR-TI1/184 - Výzkum a vývoj systému řízení a regulace pozemního letištního zdroje Popis Řídicí jednotka GCU 400SG je elektronické

Více

D-32414-2011. Můžete s námi počítat

D-32414-2011. Můžete s námi počítat D-32414-2011 Můžete s námi počítat DrägerService 02 Dobré služby jsou dobrá hodnota. Nepochybn. D-32432-2011 D-32436-2011 D-32417-2011 Investice do nového přístroje by se vždy měla vyplatit. Hlavně proto,

Více

TERMIS VÁM DÁVÁ PLNOU KONTROLU!

TERMIS VÁM DÁVÁ PLNOU KONTROLU! ADMINISTRACE TEPELNÉ SÍTĚ Dohled v reálném čase a preventivní opatření SPOLEHLIVÉ DODÁVKY TEPLA PRO MILIONY DOMÁCNOSTÍ TERMIS VÁM DÁVÁ PLNOU KONTROLU! Výzvy budoucnosti - již dnes! Zde jsou požadavky,

Více

Školou k jednoduchosti

Školou k jednoduchosti Školení Lenze Školou k jednoduchosti Je to tak jednoduché. 1 Rozvíjet nápady Chcete postavit nejlepší stroj a máte již první nápady? Potom je s námi zachyťte na papír: od malých inovačních kroků až ke

Více

Nejvyšší výkony podmíněné provozem

Nejvyšší výkony podmíněné provozem 12345 Zajistit provoz Nejvyšší výkony podmíněné provozem Je to tak jednoduché. 12 Rozvíjet nápady Chcete postavit nejlepší stroj a máte již první nápady? Potom je s námi zachyťte na papír: od malých inovačních

Více

Systémy pro měření, diagnostiku a testování prototypů II. Odůvodnění vymezení technických podmínek podle 156 odst. 1 písm. c) ZVZ

Systémy pro měření, diagnostiku a testování prototypů II. Odůvodnění vymezení technických podmínek podle 156 odst. 1 písm. c) ZVZ Název veřejné zakázky: Systémy pro měření, diagnostiku a testování prototypů II. Odůvodnění vymezení technických podmínek podle 156 odst. 1 písm. c) ZVZ Technická podmínka: Odůvodnění Zaškolení obsluhy:

Více

Program vyhodnocení rizik a stavu pro službu Active Directory a Microsoft Online Services

Program vyhodnocení rizik a stavu pro službu Active Directory a Microsoft Online Services DATASHEET Program vyhodnocení rizik a stavu pro službu Active Directory a Microsoft Online Services Získejte klíčový náhled do zdraví vaší adresářové služby a maximalizujte výkonnost vašich IT zařízení

Více

TGZ. 2-osé digitální servozesilovače

TGZ. 2-osé digitální servozesilovače TGZ 2-osé digitální servozesilovače Digitální servozesilovače TGZ TGZ představuje nový koncept měničů pro více-osé aplikace. TGZ v sobě zahrnuje moderní prvky digitálního řízení, jednoduché přednastavené

Více

Role technologií v čisté mobilitě. 20.9.2012 Ing. Vlastimil Vyskočáni Manažer M2M Vertical

Role technologií v čisté mobilitě. 20.9.2012 Ing. Vlastimil Vyskočáni Manažer M2M Vertical Role technologií v čisté mobilitě 20.9.2012 Ing. Vlastimil Vyskočáni Manažer M2M Vertical Obsah 1. Trendy v oblasti automotive a monitoringu vozidel 2. Řešení O2 Car Control a reference 3. Obchodní příležitosti.

Více

Střídavé frekvenční měniče řady PowerFlex 520. Nová generace maximálního výkonu. Flexibilní řízení.

Střídavé frekvenční měniče řady PowerFlex 520. Nová generace maximálního výkonu. Flexibilní řízení. Střídavé frekvenční měniče řady PowerFlex 520 Nová generace maximálního výkonu. Flexibilní řízení. Střídavé frekvenční měniče řady PowerFlex 520 Nová generace maximálního výkonu. Flexibilní řízení. Střídavé

Více

ISM Online. Informační systém pro správu flotily

ISM Online. Informační systém pro správu flotily ISM Online Informační systém pro správu flotily ISM Online spojuje obchodní a technická data vozíku. ISM Online je webová aplikace s intuitivním ovládáním, která nabízí celou řadu možností reportingu.

Více

Alfa Laval DIABON AllBrands - plate repase heat výměníků exchangers tepla všech značek

Alfa Laval DIABON AllBrands - plate repase heat výměníků exchangers tepla všech značek Smooth Delší životnost Efficiency pro for vaše Tough deskové Environments výměníky tepla Alfa Laval DIABON AllBrands - plate repase heat výměníků exchangers tepla všech značek Delší životnost pro vaše

Více

Rotační šroubové kompresory. RMF 110-132 - 160 kw SPOLEHLIVÁ TECHNOLOGIE

Rotační šroubové kompresory. RMF 110-132 - 160 kw SPOLEHLIVÁ TECHNOLOGIE Rotační šroubové kompresory RMF - - kw SPOLEHLIVÁ TECHNOLOGIE Rotační šroubové kompresory RMF vysoký výkon vysoká spolehlivost snadná údržba to vše je výsledkem desetiletí zkušeností s vývojem a konstrukcí

Více

Desigo CC Integrovaná platforma pro řízení budov. Siemens AG 2015

Desigo CC Integrovaná platforma pro řízení budov. Siemens AG 2015 Integrovaná platforma pro řízení budov Siemens AG 2015 Budoucnost řízení budov Blízká budoucnost budov Připravenost pro připojení Smart-grid Chytrost a plná integrace EU Směrnice pro energetickou náročnost

Více

SW pro správu a řízení bezpečnosti

SW pro správu a řízení bezpečnosti Integrační bezpečnostní SW pro správu a řízení bezpečnosti Systém je vlastním produktem společnosti Integoo. Trvalý vývoj produktu reflektuje požadavky trhu a zákazníků. Ať už je velikost vaší organizace

Více

ServoFit planetové převodovky PHQ/ PHQA. Quattro pohony s největším výkonem v nejmenším provedení

ServoFit planetové převodovky PHQ/ PHQA. Quattro pohony s největším výkonem v nejmenším provedení ServoFit planetové převodovky PHQ/ PHQA Quattro pohony s největším výkonem v nejmenším provedení Mílové kroky pro pohony obráběcích strojů V součtu inovací nepřekonatelný Velikost 7 Velikost 8 Velikost

Více

Průhonice 2009 Energetika. Miroslav Kocur

Průhonice 2009 Energetika. Miroslav Kocur Průhonice 2009 Energetika Miroslav Kocur Kompaktní RTU jednotky Jednoduchá konstrukce Minimální rozměry Nízká cena Omezený počet integrovaných IO Pro rozšíření nutno použít externí moduly Modulární RTU

Více

Chcete jednodušší a efektivnější automatizaci u-remote maximalizuje váš výkon Let s connect.

Chcete jednodušší a efektivnější automatizaci u-remote maximalizuje váš výkon Let s connect. Chcete jednodušší a efektivnější automatizaci u-remote maximalizuje váš výkon Let s connect. Technologie elektronického rozhraní - Remote I/O ve třídě IP 20 Snadná instalace Úsporná a flexibilní konfigurace

Více

Symantec Protection Suite Small Business Edition Jednoduché, účinné a cenově dostupné řešení navržené pro malé firmy

Symantec Protection Suite Small Business Edition Jednoduché, účinné a cenově dostupné řešení navržené pro malé firmy Jednoduché, účinné a cenově dostupné řešení navržené pro malé firmy Přehled Sada Symantec Protection Suite Small Business Edition představuje jednoduché a cenově dostupné řešení zabezpečení a zálohování.

Více

BKD/ BKF 7000 tyristorové DC měniče od 5 do 1100 kw

BKD/ BKF 7000 tyristorové DC měniče od 5 do 1100 kw BKD/ BKF 7000 tyristorové DC měniče od 5 do 1100 kw BKD/ BKF 7000 - DC měniče pro aplikace do 1100 kw Firma Baumüller vyvinula novou řadu DC měničů BKD/ BKF 7000 nahrazující osvědčenou serii BKD/ BKF 6000.

Více

Příručka Síťová komunikace Řada stolních počítačů Evo Řada pracovních stanic Evo

Příručka Síťová komunikace Řada stolních počítačů Evo Řada pracovních stanic Evo b Příručka Síťová komunikace Řada stolních počítačů Evo Řada pracovních stanic Evo Číslo dokumentu: 177922-224 květen 2002 Tato příručka obsahuje definice a pokyny k použití funkcí řadiče síťového rozhraní

Více

Rotační šroubové kompresory RMF 110-132 - 160 kw

Rotační šroubové kompresory RMF 110-132 - 160 kw Rotační šroubové kompresory RMF 110-132 - 160 kw SPOLEHLIVÁ TECHNOLOGIE Rotační šroubové kompresory RMF vysoký výkon vysoká spolehlivost snadná údržba to vše je výsledkem desetiletí zkušeností s vývojem

Více

Nízkonapěťové střídavé frekvenční měniče PowerFlex Průvodce výběrem. Vysoký výkon. Flexibilní řízení.

Nízkonapěťové střídavé frekvenční měniče PowerFlex Průvodce výběrem. Vysoký výkon. Flexibilní řízení. Nízkonapěťové střídavé frekvenční měniče PowerFlex Průvodce výběrem Vysoký výkon. Flexibilní řízení. Průvodce výběrem nízkonapěťových frekvenčních měničů PowerFlex Produktivita měničů univerzální řady

Více

SKLADOVACÍ VĚŽ LOGIMAT. Výkonná technologie pro skladování a vychystávání drobných dílů

SKLADOVACÍ VĚŽ LOGIMAT. Výkonná technologie pro skladování a vychystávání drobných dílů ogimat SKLADOVACÍ VĚŽ LOGIMAT Výkonná technologie pro skladování a vychystávání drobných dílů Výhody Skladovací věž LogiMat Ergonomický a výkonný systém pro skladování a vychystávání drobných dílů LogiMat

Více

PRŮVODCE SPOLEČNOSTI DELL MOBILITA

PRŮVODCE SPOLEČNOSTI DELL MOBILITA PRŮVODCE SPOLEČNOSTI DELL MOBILITA JAK BY MĚLY NOTEBOOKY VYPADAT Požadujete notebook bez kompromisů. Chcete omezit prostoje pomocí systémů, které zvládnou i nejtěžší překážky na cestách. Chcete dosáhnout

Více

Kamera řady MIC 550 Odolná kamera PTZ pro venkovní použití

Kamera řady MIC 550 Odolná kamera PTZ pro venkovní použití Kamera řady MIC 550 Odolná kamera PTZ pro venkovní použití 2 Řada MIC 550 Nastavení standardu pro sledování Atraktivní, kompaktní provedení pro nenápadné začlenění do prostředí sledování Robustní konstrukce

Více

T-Mobile Internet. Manager. pro Mac OS X NÁVOD PRO UŽIVATELE

T-Mobile Internet. Manager. pro Mac OS X NÁVOD PRO UŽIVATELE T-Mobile Internet Manager pro Mac OS X NÁVOD PRO UŽIVATELE Obsah 03 Úvod 04 Podporovaná zařízení 04 Požadavky na HW a SW 05 Instalace SW a nastavení přístupu 05 Hlavní okno 06 SMS 06 Nastavení 07 Přidání

Více

Rotační šroubové kompresory RMD 30-37 - 45-55 kw

Rotační šroubové kompresory RMD 30-37 - 45-55 kw Rotační šroubové kompresory RMD 30-37 - 45-55 kw S P O L E H L I V Á T E C H N O L O G I E Rotační šroubové kompresory RMD vysoká spolehlivost velký výkon snadná údržba jsou výsledkem desetiletí zkušeností

Více

APC (Adaptive Process Control) Stabilizuje Vaše procesy a maximalizuje zisky. Engineering Passion

APC (Adaptive Process Control) Stabilizuje Vaše procesy a maximalizuje zisky. Engineering Passion (Adaptive Process Control) Stabilizuje Vaše procesy a maximalizuje zisky Engineering Passion 2 (Adaptive Process Control) Vnější vlivy negativně ovlivňují kvalitu dílů poskytuje ochranu před nežádoucími

Více

Ovladače motorů CMMO-ST

Ovladače motorů CMMO-ST Všeobecné údaje Ovladač motoru CMMO-ST slouží pro řízení polohy a jako regulátor polohy. Silové napájení je oddělené od napájení elektroniky. Umožňuje bezpečnostní funkci bezpečné vypnutí točivého momentu

Více

SYSTÉM KX-NCP500X/V EXPRESS NA KAŽDÉM A KAŽDÉM ZÁLEŽÍ HOVORU HOVORU

SYSTÉM KX-NCP500X/V EXPRESS NA KAŽDÉM A KAŽDÉM ZÁLEŽÍ HOVORU HOVORU SYSTÉM KX-NCP500X/V EXPRESS NA KAŽDÉM HOVORU A KAŽDÉM ZÁLEŽÍ HOV ÁLEŽÍ HOVORU ORU NCP500 NOVÉ FIREMNÍ KOMUNIKAČNÍ SYSTÉMY Nové komunikační systémy NCP500 Express jsou navrženy s cílem zajistit rychlé a

Více

Synco living KNX TP1. Srpen 2008 Strana1/15 Michal Bassy - Srpen 2008. Přehled LTE mód IA mód S-módZákladní nastaveníintegrace

Synco living KNX TP1. Srpen 2008 Strana1/15 Michal Bassy - Srpen 2008. Přehled LTE mód IA mód S-módZákladní nastaveníintegrace Synco living KNX TP1 Srpen 2008 Strana1/15 Michal Bassy - Srpen 2008 Přehled Centrální jednotka QAX910 umožňuje pomocí sběrnice KNX TP1 integrovat Synco living do standardního systému Synco a zajistit

Více

RAMOS. Příkladová studie. www.conteg.cz. Všechna práva vyhrazena, CONTEG 2013

RAMOS. Příkladová studie. www.conteg.cz. Všechna práva vyhrazena, CONTEG 2013 RAMOS Příkladová studie 2014 CONTEG. Všechna práva vyhrazena. Žádná část této publikace nesmí být použita, reprodukována, dále šířena nebo uložena v jakémkoli vyhledávacím systému bez písemného souhlasu

Více

Aplikace. Hlásič SMS

Aplikace. Hlásič SMS Aplikace Hlásič SMS Strana 2 z 12 Obsah OBSAH...3 SMS HLÁSIČ...4 POPIS KOMUNIKAČNÍHO MODULU CGU 03...4 Obecný popis...4 Indikace stavu modulu...5 Hardwarová konfigurace...6 Nastavení konfigurace SMS hlásiče...7

Více

Návod ke cvičení předmětu BPGA ControlLogix

Návod ke cvičení předmětu BPGA ControlLogix Návod ke cvičení předmětu BPGA ControlLogix ControlLogix Automat ControlLogix je výrobkem firmy Rockwell Automation. Více informací ohledně tohoto produktu můžete najít na stránkách výrobce www.rockwellautomation.com.

Více

Keep Moving. www.toyota-forklifts.cz

Keep Moving. www.toyota-forklifts.cz www.toyota-forklifts.cz Keep Moving PŘEDSTAVUJEME NOVOU ŘADU SKLADOVÝCH VOZÍKŮ TOYOTA LI-ION, KTERÉ DOKÁžÍ VÍCE S MENŠÍ SPOTŘEBOU ENERGIE A S NIžŠÍMI NÁKLADY. Už žádné PROSTOJE NEBO ČEKÁNÍ na nabití vozíku.

Více

Více než softstartér. Softstartér Emotron MSF 2.0

Více než softstartér. Softstartér Emotron MSF 2.0 Více než softstartér Softstartér Emotron MSF 2.0 Více než pouhý Rozběh elektrického motoru s sebou nese řadu problémů, například vysoké rozběhové proudy a mechanické namáhání. To má za následek vysoké

Více

Sjednotit, zjednodušit, posílit. posílit. Rackové servery Cisco UCS C-Series. Obchodní přehled

Sjednotit, zjednodušit, posílit. posílit. Rackové servery Cisco UCS C-Series. Obchodní přehled Rackové servery Cisco UCS C-Series Obchodní přehled Sjednotit, Sjednotit, zjednodušit, zjednodušit, posílit posílit AT Computers, 26.10.2010 Tomáš Chott ciscosupport@atcomp.cz UCS C- Series v1.0 2009 Cisco

Více

trak Xchange Zařízení na výměnu baterií pro nabíjecí stanice illustration ressemblante

trak Xchange Zařízení na výměnu baterií pro nabíjecí stanice illustration ressemblante Motive Power Systems Reserve Power Systems Special Power Systems Service trak Xchange Zařízení na výměnu baterií pro nabíjecí stanice illustration ressemblante trak Xchange trak Xchange Zařízení na výměnu

Více

Trendy v údržbě. teorie systémů údržby, vývoj údržby, počítačový software podpora údržby

Trendy v údržbě. teorie systémů údržby, vývoj údržby, počítačový software podpora údržby Trendy v údržbě teorie systémů údržby, vývoj údržby, počítačový software podpora údržby Z čeho je nutno při údržbě vycházet požadavky na provoz zásady provozu a údržby požadavky na provoz nejvyšší možný

Více

Bezpečnostní kluzné a rozběhové lamelové spojky

Bezpečnostní kluzné a rozběhové lamelové spojky Funkce Vlastnosti, oblast použití Pokyny pro konstrukci a montáž Příklady montáže Strana 3b.03.00 3b.03.00 3b.03.00 3b.06.00 Technické údaje výrobků Kluzné lamelové spojky s tělesem s nábojem Konstrukční

Více

Standardní operační postup (SOP) ČNRDD/M06/verze 01. Řešení mimořádných událostí

Standardní operační postup (SOP) ČNRDD/M06/verze 01. Řešení mimořádných událostí Standardní operační postup (SOP) ČNRDD/M06/verze 01 Řešení mimořádných událostí 1. Cíl 1. Cílem vnitřního havarijního plánu je zabezpečit prevenci a stanovit základní opatření havarijních stavů způsobených

Více

WAGO Úspora elektrické energie při osvětlení průmyslových budov

WAGO Úspora elektrické energie při osvětlení průmyslových budov WAGO Úspora elektrické energie při osvětlení průmyslových budov 1 WAGO profil firma založena v roce 1951, Minden, Německo specializace: pružinová připojení elektrických vodičů řídící systémy pro automatizaci

Více

BySprint. efficiency in. laser cutting. Ekonomické laserové řezací zařízení pro aplikace převážně do šesti milimetrů

BySprint. efficiency in. laser cutting. Ekonomické laserové řezací zařízení pro aplikace převážně do šesti milimetrů efficiency in laser cutting BySprint Ekonomické laserové řezací zařízení pro aplikace převážně do šesti milimetrů 2 BySprint soustředěný a ekonomický BySprint je optimální zařízení pro uživatele, kteří

Více

Systém veřejného ozvučení Plena Easy Line Snadná obsluha a ovládání systému

Systém veřejného ozvučení Plena Easy Line Snadná obsluha a ovládání systému Systém veřejného ozvučení Plena Easy Line Snadná obsluha a ovládání systému 2 Systém veřejného ozvučení Plena Easy Line Skutečná cesta ke kvalitnímu veřejnému ozvučení Snadné používání díky označení zón

Více

ŘÍDICÍ JEDNOTKY ŘADY VCS

ŘÍDICÍ JEDNOTKY ŘADY VCS ŘÍDICÍ JEDNOTKY ŘADY VCS KOMPLEXNÍ REGULACE KOMFORTNÍ A PŘÍVĚTIVÉ OVLÁDÁNÍ VYNIKAJÍCÍ POMĚR CENY A VÝKONU ořez Řídicí jednotky VCS KOMPLEXNÍ REGUL ACE NOVÁ GENER ACE ŘÍDICÍCH JEDNOTEK REMAK Společnost

Více

ABB chytré osvětlení Veřejné osvětlení trochu jinak

ABB chytré osvětlení Veřejné osvětlení trochu jinak Veřejné osvětlení trochu jinak Slide 1 Úvod V ČR je asi 1,4 milionů svítidel V obcích do 20 000 obyvatel umístěno cca 850 000 světelných míst Jejich provoz a údržba je velice nákladná Náklady na veřejné

Více

Řešení Vašeho nástrojového managementu

Řešení Vašeho nástrojového managementu Řešení Vašeho nástrojového managementu TDM Systems komp TDM Systems profesionálové pro správu nástrojových dat Již více než 20 let vyvíjí a prodává společnost TDM Systems GmbH software pro organizaci nástrojů

Více