INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ MOTORŮ

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ MOTORŮ"

Transkript

1 INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ MOTORŮ

2 INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ NEDÍLNÁ SOUČÁST INTEGROVANÉ ARCHITEKTURY Chápeme vaše požadavky na řízení výkonu, snižování doby odstávek, zvýšení bezpečnosti a produktivity a provádění diagnostiky. Proto jsme spojili špičkové řízení motoru a ochranná zařízení s pokročilými síťovými a diagnostickými funkcemi integrované architektury společnosti Rockwell Automation, abychom vám poskytli inteligentní řízení motorů. Nabízíme různá řešení řízení motorů - jednoduché i komplexní aplikace a zařízení s vestavěnými inteligentními systémy. Řízení vašich motorových aplikací lze plně integrovat do vašeho řešení. Dokonalá integrace umožňuje monitorovat, řídit, programovat a kontrolovat řešení řízení motorů tak, aby bylo dosaženo požadované efektivity, spolehlivosti a úrovně řízení. Nabízíme různé úrovně integrace a jsme schopni vybrat ideální řešení. Výhody Celkové náklady na instalaci mohou být nižší, než u standardních systémů: Optimalizace výkonu motorů pomocí inteligentních zařízení a sítí. Snížení spotřeby energie a zvýšení efektivity. Může významně zkrátit prostoje. Upozorňuje na problémy s motory dříve, než dojde kselhání. Vestavěné funkce zabezpečení pro ochranu procesů, osob a zařízení. Dokonalá komunikace a transparentnost systému poskytují zvýšený výkon a flexibilitu, zjednodušené řešení problémů a kratší dobu spuštění. A mnohem více... VÝKON Výkon motoru UDRŽOVÁNÍ PEVNÉ Přímé online spouštěče Softstartery Společnost Rockwell Automation nabízí rozsáhlé portfolio technologií pro řízení motoru a funkce pro vylepšení výkonu, včetně vestavěných funkcí a dokonalého propojení s vlastní integrovanou architekturou. Ať už vyžadujete jakýkoli výkon - od jednoduchého řízení pevné rychlosti, nebo složitějšího řízení proměnlivé rychlosti, přes přesné víceosé řízení pohybu, až po specifická řešení - řešení inteligentního řízení motorů společnosti Rockwell Automation vám pomůže splnit vaše potřeby.

3 MOTORŮ Řídící systémy Systémy ControlLogix, CompactLogix a MicroLogix v centru integrované architektury HMI Komunikační Rozhraní Sada FactoryTalk Slouží jako rozhraní mezi řízením automatizace a vaší kanceláří. Nabízí plně integrovanou architekturu umožňující dokonalé řízení a komunikaci od výroby po ERP systémy. NetLinx (EtherNet/IP, ControlNet, DeviceNet ) Ochrana motorů a komunikace napříč systémem ŘÍZENÍ ROMĚNLIVÉ ŘÍZENÍ POHYBU Nízkonapěťové frekvenční měniče Středněnapěťové frekvenční měniče Speciální řešení pohonných jednotek Servojednotky Servomotory OCHRANA Všechny produkty inteligentního řízení motorů poskytují integrované vstupy a výstupy, pokročilou diagnostiku a funkce ochrany, takže neustále monitorují provoz motoru. Tím pomáhají sledovat vývoj výkonu a umožňují podniknout opravná opatření dříve, než dojde k selhání. Můžete zkrátit nežádoucí prostoje až o 75 % a současně zvýšit celkovou výrobní efektivitu o 0 % a více. KOMUNIKACE Klíč k inteligentnímu řízení motoru Můžete využít otevřené síťové architektury, která umožňuje zlepšit ochranu motoru, sdílet diagnostické informace a urychlit řešení problémů. Výsledkem je produktivnější inteligentní proces. Síť DeviceNet umožňuje jednoduché sledování vstupů a výstupů, ale i komplexní sledování napájení, takže budete moci s nízkými náklady integrovat mnoho nízkoúrovňových výrobních funkcí. Technologie otevřené sítě NetLinx poskytuje dokonalou komunikaci v rámci celého podniku (DeviceNet, ControlNet a EtherNet/IP ) Flexibilita a jednotnost komunikace napříč celou nabídkou produktů činí z inteligentního řízení motoru snadno použitelné řešení.

4 OCHRANA MOTORU PŘETÍŽENÍ BĚH. MOTOR PŘETÍŽEN! Rychlé zjištění, přetížení určitého motoru proces nadále pokračuje. 3 UPOZORNĚNÍ UPOZORNĚNÍ Li M m. Provoz linky je nyní normální. Poznámka: Příklad elektronického relé E. Detekce přetížení motoru je k dispozici v rámci všech řídicích technologií - od jednoduchých až po komplexní řešení. 75 % TCU Elektronické přetížení +min Pozor! Přetížení motoru na lince plnění lahví. Linka 4 nutná údržba NEDOSTATEČNÉ ZATÍžENÍ MOTORU OCHRANA MOTORU NEDOSTATEČNÉ ZATÍŽENÍ Standardní řešení řízení motoru a řešení inteligentního řízení motoru V řadě případů je nedostatečné zatížení způsobeno mechanickým selháním nebo jiným problémem, přičemž řízené vypnutí není možné kvůli reakční době standardních ochranných zařízení. To může vést k vážným škodám na výrobě a procesu a dalšímu mechanickému poškození, což může způsobit zastavení provozu na delší dobu. Řešení inteligentního řízení motoru nabízí včasné upozornění, které umožňuje zjistit povahu problému a informovat o něm pracovníky údržby. Řízené nebo plánované vypnutí procesu snižuje další potenciální problémy a škody. Výsledkem je: značné snížení nákladů spojených s výrobními ztrátami, snížení nákladů na opravy díky řízenému vypnutí, zkrácení doby, nutné na opravu a opětovné spuštění procesu, reaktivní údržba nahrazena prediktivní údržnou.. Provoz linky je normální. BĚH Poznámka: Příklad elektronického relé E3. Detekce přetížení motoru je k dispozici v rámci všech řídicích technologií - od jednoduchých až po komplexní řešení.

5 ŘÍZENÍ PEVNÉ ŘÍZENÍ PROMĚNLIVÉ ŘÍZENÍ POHYBU nka pro plnění lahví otorová linka 4 á nyní standardní teplotu 3. Do řídicí místnosti je odeslána výstraha označující chybu a daný motor. Technik údržby může problém vyřešit nebo určit další postup. STOP 4 Standardní metoda, chyba není známa. BĚH 4. Problém je rychle vyřešen a dochází k obnově normálního výrobního procesu. Standardní řešení řízení motoru a řešení inteligentního řízení motoru Když se zastaví výrobní linka, nejdříve vás zajímá kde a potom proč. Jedná se o mechanický problém nebo elektrické selhání? Došlo k pošození motoru nebo produktu? Jak dlouho bude oprava trvat? Bude dodržen plán výroby? S řešením inteligentního řízení motorů společnosti Rockwell Automation se výroba nemusí zastavit. Tím, že dokážeme problém včas diagnostikovat a přesně označit jeho místo, lze ztráty na výrobě významně snížit. Neplánovaný prostoj je snížen na minimum a lze naplánovat preventivní údržbu, aby nedošlo k dalším problémům a prostojům. Včasné upozornění a diagnostika Výrobní ztráty mohou být nulové Rozhodování na základě faktů pomocí diagnostických informací v reálném čase UPOZORNĚNÍ 3 3. Díky řešení inteligentního řízení motorů systém poskytuje pokročilou diagnostiku a funkce výstrah. Pás bude vyměněn v rámci následujcí plánované odstávky. Na lince zjištěno nedostatečné zatížení Inicializace řízeného vypnutí linky BĚH STOP. V případě standardního řešení vede opotřebení pásové jednotky k náhlému a velmi vážnému selhání, které může způsobit poškození motoru, pásu a produktu.

6 ZJEDNODUŠENÁ KONSTRUKCE ŠPIČKOVÁ INTEGRACE Standardní řešení řízení motorů a řešení inteligentního řízení motorů V případě standardního řízení motorů je poměrně obvyklé, že různé produkty od různých výrobců vyžadují pro uvedení systému do provozu a řízení jeho provozu různé příručky a softwarové balíčky. To je poměrně časově náročné a vede to k možným problémům, protože technici pracují s řadou nekonzistentně prezentovaných dat. Řešení společnosti Rockwell Automation nabízí integrované konstrukční profily (např.: jednotky, SoftStarter atd.), které umožňují dynamickou volbu parametrů přenášených jako I/O a automatické generování značek popisných názvů/datových typů pro řízení a vizualizaci. Konfigurace zařízení uložená v zařízení RSLogix 5000 a v řadiči Logix nabízí následující výhody: eliminace chyb díky konfliktům, jednoduchý přístup a úprava informací, informace o diagnostice, chybách, alarmech a událostech jsou integrovanou součástí produktu RSLogix 5000, zkrácení doby vývoje až o 70 %. Jaký tag má doba akcelerace? Co je 4784? Potřebuji jen referenční tag napětí sběrnice! Jak mohu zjistit skutečnou rychlost?. Více příruček a více programovacích balíčků přináší časově náročné postupy, potenciální chyby a nutnost ukládat a spravovat více souborů.. Jedno programovací řešení umožňuje zkrátit dobu vývoje až o70%. (Zjednodušené spuštění, řešení problémů a snížení počtu chyb.) Snadná volba dynamicky generovaných tagů s popisnými názvy pro programování nejsou třeba žádné příručky

7 ŘÍZENÍ PEVNÉ ŘÍZENÍ PROMĚNLIVÉ ŘÍZENÍ POHYBU VÝMĚNA ZAŘÍZENÍ AUTOMATICKÁ KONFIGURACE. Vysokozdvižný vozík poškodil jednotku pro ovládání linky. BĚH STOP 3. Parametry jendotky jsou automaticky staženy řídícího systému 3. Oddělení údržby bylo informováno a poškozený produkt byl vyměněn ze skladových zásob. 4. Proces je během minut (ne po několika hodinách) znovu spuštěn. 4 BĚH Řešení standardního řízení motorů vs. řešení inteligentního řízení motorů V případě standardního řízení motorů může výměna poškozených zařízení vyžadovat místní a ruční konfiguraci každého zařízení. To vede k časově náročnému nastavování parametrů u každého zařízení určeného k výměně a k přerušení procesu, protože operátor musí mít odborné znalosti o softwarových nástrojích a historii aplikace, jelikož mohlo dojít k úpravě nastavení. Při použití systému automatické výměny zařízení od společnosti Rockwell Automation dojde k výměně zařízení a automatickému stažení parametrů z řídícího systému do zařízení (konfigurace zařízení je uložena v devicenet scanneru). Minimalizace prostojů a zjednodušená údržba. Nejsou vyžadovány žádné odborné znalosti ani nástroje, takže jeden technik údržby může zařízení rychle vyměnit a proces znovu spustit.

8 INTEGROVANÉ ZABEZPEČENÍ BEZPEČNÉ VYPNUTÍ Řešení standardního řízení motoru vs. řešení inteligentního řízení motoru U standardního bezpečnostního systému sepnutí inicializuje vypnutí stroje a provede se vypnutí veškerého napájení jednotek. To často vede k časově náročnému cyklu spuštění, protože je nutno provádět komplexní postup spuštění. Také hrozí ztráta komunikace a snížení produktivity. Při použití řešení inteligentního řízení motoru zahájí požadavek na bezpečnostní funkci zastavení, ale jednotka bude stále napájena avšak v zabezpečeném stavu, spuštění motoru nebude možné. Po potvrzení, že proces je opět bezpečný, není vyžadován žádný proces spuštění proces může začít ihned. Zachování provozní životnosti jednotky. Minimální výrobní ztráty. Jednodušší práce a méně stresu pro obsluhu. Není vyžadován žádný proces opětovného spuštění. Komunikace je aktivní prostřednictvím procesu inicializovaného bezpečnostním systémem.. Proces je v normálním provozu. PREDIKTIVNÍ A REAKTIVNÍ ÚDRŽBA. Provoz motoru je normální je však vypnut z důvodu plánované údržby. 3. S širokou nabídkou řešení detekce a ochrany společnosti Rockwell Automation lze použít prvky jako monitorování teploty a vibrací k přesnému určování požadované údržby. SCÉNÁŘ 6 PREDIKTIVNÍ ÚDRžBA 3. Krátce po údržbě dojde k selhání motoru, protože údržba byla provedena nesprávně nebo během ní nebyly zjištěny některé chyby. Upozornění na vibrace Míchací zařízení 3 Nutná údržba

9 ŘÍZENÍ PEVNÉ ŘÍZENÍ PROMĚNLIVÉ ŘÍZENÍ POHYBU 3 3. Proces je potvrzen jako bezpečný. Jednotka je restartována bez zdlouhavého procesu spuštění. 4. Dojde k aktivaci funkce zabezpečení. Jednotka se přepne do bezpečného stavu, avšak řídicí část jednotky je stále napájena. 4 PREDIKTIVNÍ ÚDRŽBA Výrazné snížení nákladů na údržbu a opravy 4. Pomocí funkce prediktivní údržby lze dosáhnout snížení počtu případů narušení procesu, přičemž lze takto zabezpečit všechny druhy motorů - od jednoduchých po komplexní. Řešení standardního řízení motorů vs. řešení inteligentního řízení motorů Nepotřebná plánovaná údržba, i když bude důkladná, může vést k problémům. Byla během údržby například zjištěna všechna potenciální selhání? Byla naplánována údržba některého méně důležitého zařízení, kdy lze náklady v případě jeho selhání zjistit až po události? Výsledky mohou vést k závažnému a nákladnému selhání. S prediktivní údržbou společnosti Rockwell Automation umožňuje detekce teploty a vibrací přes zařízení jako XM odeslat informace o diagnostice a výstrahách po síti, aby bylo možné zasáhnout v nejvhodněší dobu. Výrobu lze naplánovat na základě informovaného rozhodnutí a ne historických postupů. Zkrácení prostojů. Náklady na údržbu před selháním jsou nižší než náklady při závažném selhání, kdy může dojít k poškození dalšího zařízení. Nižší celkové náklady na údržbu v rámci celé životnosti instalovaného zařízení.

10 STANDARDNÍ PANELY A DECENTRALIZOVANÉ ŘÍZENÍ. Jak postupem času dochází k rozšiřování procesní linky, dochází také k tomu, že se zvyšuje složitost řízení a zapojení, což vede ke zvýšení rizika selhání a stížení procesu řešení problémů. 3. Decentralizované řízení nabízí snadnější instalaci, menší velikost skříní a větší jednoduchost, vyšší integritu systému a také usnadňuje údržbu. Také umožňuje snížení celkových nákladů na instalaci až o 30 % a chrání investice z hlediska budoucích požadavků. Řešení standardního řízení motoru a řešení inteligentního řízení motoru Prodloužení výrobní linky nebo upgrade procesu může vyžadovat zdlouhavé a nákladné změny řídicího systému. Jsou všechny řídicí funkce v jedné skříni? Jsou používána řešení standardního zapojení a je jejich změna obtížná? Používáte více cest vedení, které zvyšují riziko selhání a složitost aplikace? Inteligentní řešení společnosti Rockwell Automation všechny tyto potenciální problémy eliminuje tím, že distribuuje řídící funkce a zařízení okolo stroje. Tím pádem je využíváno kratší zapojení a v případě potřeby lze využít místního řízení funkcí stroje. Zkrácení doby instalace a zjednodušení systému. Jednodušší řešení problémů a údržba. Zmenšení velikosti řídicí skříně, snížení důležitých nákladů na prostor. Opakovaně využitelná řešení a flexibilita konfigurace systému mohou snížit celkové náklady až o 30 %.

11 ŠIROKÁ NABÍDKA ŘEŠENÍ ŘÍZENÍ A OCHRANY MOTORU Od řízení pevné a proměnlivé rychlosti po přesné řízení točivého momentu a polohování, společnost Rockwell Automation nabízí rozsáhlé aplikační znalosti, zkušenost v oboru a kompletní portfolio řešení inteligentního řízení motoru - pomáhá vám dosáhnout požadované úrovně řízení. ŘÍZENÍ PEVNÉ Spouštěče a ochrana motorů V případě řízení pevné rychlosti aplikací umožňuje rozsáhlá nabídka přímých spouštěčů online, elektronických regulátorů přetížení a softstartérových spouštěčů se zabudovanými funkcemi ochrany od společnosti Rockwell Automation dosáhnout požadované úrovně řízení, ochrany a integrace. Pomocí elektronické ochrany proti přetížení a komunikace zajišťované integrovanou architekturou můžete dosáhnout transparentnosti systému, ochrany a diagnostiky, které u standardních řešení nenajdete - ať už se jedná o jednoduché, nebo komplexní aplikace. ŘÍZENÍ PROMĚNLIVÉ Frekvenční měniče PowerFlex Je k dispozici široká nabídka nízkonapěťových (0, kw) až vysokonapěťových (5 MW) frekvenčních měničů, včetně nabídky verzí konfigurovaných podle vašich požadavků. Řada frekvenčních měničů PowerFlex s integrovanými funkcemi, které lze využít v mnoha aplikacích a k dokonalému propojení s integrovanou architekturou společnosti Rockwell Automation, nabízí vysoký výkon a flexibilní řízení, ať už jsou vaše požadavky jakékoli. ŘÍZENÍ POHYBU Integrované řízení pohybu Kinetix Systém Kinetix se skládá z hardwarové, softwarové a aplikační části. Umožňuje dosáhnout naprosté integrace logiky a řízení pohybu v rámci integrované architektury Rockwell Automation, a to pomocí jediného řídícího systému a jednoho softwarového balíčku, které zahrnují řízení, napájení a mechanickou část. Integrace systému Kinetix s využitím široké nabídky jednotek řízení pohybu a odpovídajících servomotorů může vaši aplikaci zjednodušit, a to bez kompromisu s ohledem na požadovanou úroveň řízení.

12 Služby a podpora Rockwell Automation Služby vyhodnocení PREDIKCE PREVENCE REAKCE Základní vyhodnocení výrobního závodu: technické znalosti, postupy, provoz zařízení, inventář náhradních dílů, riziko, zabezpečení a další vyhodnocení týkající se automatizace. Monitorování podmínek Produkty a služby prediktivní údržby pro rotující zařízení. Služby správy majetku Proces operací oprav a údržby (MRO) a správa náhradních dílů pro automatizační zařízení. Služby vzdálené podpory Řešení problémů a monitorování v reálném čase* pro automatizační zařízení a systémy prostřednictvím specialistů na automatizaci (mimo pracoviště). Služby bezpečnosti, sítí a zabezpečení Tvorba sítí a jejich hodnocení, vývoj a zavádění bezpečnostních zásad a služby bezpečnosti strojů. Školicí šlužby Školení vedené instruktorem, školení typu samostudium a testování znalostí z oblasti automatizace a souvisejících témat. Služby podpory na místě Spuštění, řešení problémů, oprava, konverze a preventivní údržba pro automatizační zařízení a systémy, prováděné techniky provozní podpory společnosti Rockwell Automation. Služby oprav a obnova součástí Služby renovace a výměny pro automatizační produkty a starší automatizační produkty vyrobené na zakázku. *Monitorování systému není k dispozici na všech úrovních služby. Další informace Další informace o službách a podpoře společnosti Rockwell Automation najdete na webu Chcete-li zjistit, které další služby a jaká podpora společnosti Rockwell Automationby byly pro vaši servisní strategii nejpřínosnější, obraťte se na místní zastoupení firmy Allen-Bradley. Publikace IMC-BR00D-CZ-P červen 007 Nahrazuje publikaci IMC-BR00C-CZ-P prosinec 005 Copyright 007 Rockwell Automation, Inc. Všechna práva vyhrazena. Vytištěno v Evropě.

Software pro návrh a konfiguraci

Software pro návrh a konfiguraci Software pro návrh a konfiguraci RSLogix 5000 Co je nového ve verzi 20 Vylepšení verze 20 Nejaktuálnější vydání softwaru RSLogix 5000 poskytuje vysoký výkon integrovaného řídicího systému pro výrobce strojů,

Více

Bosch Video Management System Zabezpečení budoucnosti pomocí technologie IP

Bosch Video Management System Zabezpečení budoucnosti pomocí technologie IP Bosch Video Management System Zabezpečení budoucnosti pomocí technologie IP Zabezpečení videodat přes síť IP Spojení všech součástí Systém Bosch Video Management System (VMS) slouží ke správě IP a digitálních

Více

Připravte se na konjunkturu se systémem řízení údržby SGM. SGM moderní nástroj pro řízení údržby nejen výrobních zařízení

Připravte se na konjunkturu se systémem řízení údržby SGM. SGM moderní nástroj pro řízení údržby nejen výrobních zařízení Připravte se na konjunkturu se systémem řízení údržby SGM SGM moderní nástroj pro řízení údržby nejen výrobních zařízení 30.3.2010 konference EAM, Brno Boris Soukeník ředitel Synergit s.r.o. Agenda prezentace

Více

Jednoduchý frekvenční měnič ABB ACS55-0,18 až 2,2 kw

Jednoduchý frekvenční měnič ABB ACS55-0,18 až 2,2 kw Jednoduchý frekvenční měnič BB CS55-0,18 až 2,2 k Technický katalog OBCHONÍ PROFIL PRŮMYSL PROUKTY PLIKCE EXPERTIZY PRTNEŘI SERVIS Jednoduchý frekvenční měnič BB Co je jednoduchý frekvenční měnič BB? Jednoduché

Více

Profesionální řešení Vaší regulace. regulátor Eko-Logix. Alter-eko s.r.o.

Profesionální řešení Vaší regulace. regulátor Eko-Logix. Alter-eko s.r.o. Profesionální řešení Vaší regulace regulátor Eko-Logix Profesionální řešení Vaší regulace Přemýšlíte nad regulací vašeho topného systému? ( tepelné čerpadlo, solární panely, ohřev TV, vytápění bazénu včetně

Více

ŘÍZENÍ DOPRAVY VE MĚSTECH

ŘÍZENÍ DOPRAVY VE MĚSTECH DOPRAVNÍ SYSTÉMY ŘÍZENÍ DOPRAVY VE MĚSTECH Řídit dopravu ve městě znamená mít systém složený z částí, které si vzájemně rozumí. ? Dáváte si za cíl zlepšit plynulost dopravy a snížit tvorbu kolon? Snažíte

Více

Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren

Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren Řešení správy tiskáren Pro jednoduchou centralizovanou správu tiskáren a multifunkčních systémů ŘÍZENÍ PROVOZU SNADNÁ METODA PRO SPRÁVU VAŠICH TISKÁREN A MULTIFUNKČNÍCH SYSTÉMŮ Udržet

Více

STOW MOBILE. Ideální kombinace kompaktního skladování s přístupem ke všem paletám.

STOW MOBILE. Ideální kombinace kompaktního skladování s přístupem ke všem paletám. STOW MOBILE Ideální kombinace kompaktního skladování s přístupem ke všem paletám. MOBILNÍ PALETOVÉ REGÁLY Stow Mobile je vysokokapacitní skladovací systém navržený tak, že paletové regálové systémy jsou

Více

CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ PEDAGOGŮ ODBORNÝCH ŠKOL

CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ PEDAGOGŮ ODBORNÝCH ŠKOL Projekt: CENTRUM VZDĚLÁVÁNÍ PEDAGOGŮ ODBORNÝCH ŠKOL Kurz: Stavba a provoz strojů v praxi 1 OBSAH 1. Úvod Co je CNC obráběcí stroj. 3 2. Vlivy na vývoj CNC obráběcích strojů. 3 3. Směry vývoje CNC obráběcích

Více

Procesní automatizační systém PC 8000. Stručné informace

Procesní automatizační systém PC 8000. Stručné informace Procesní automatizační systém Stručné Strana 2 PC systém se skládá z několika modulů Ovládací jednotka průmyslového počítače Více kontrolních jednotek (momentálně vždy 1x PAS a FEED) Síťová část a nepřetržité

Více

PREZENTACE Monitoring a řídící systémy pro fotovoltaické systémy

PREZENTACE Monitoring a řídící systémy pro fotovoltaické systémy PREZENTACE Monitoring a řídící systémy pro fotovoltaické systémy CÍLE NAŠÍ SPOLEČNOSTI Zůstat nablízku Projektování Implementace podpory Flexibilita Aktualizace podle potřeb zákazníka Vývoj na zakázku

Více

Pro každý úkol jsou zde jednotky Vector.

Pro každý úkol jsou zde jednotky Vector. Pro každý úkol jsou zde jednotky Vector. LEHKÉ A JEDNODUCHÉ Je vašim cílem udržení stálé teploty na dlouhé vzdálenosti s maximálním užitečným zatížením a minimálním prostojem? Jednotka Vector 1350 v sobě

Více

O varováních. Dell Precision T5500/T5500n Informace o nastavení a funkcích. Věž Pohled zepředu a zezadu

O varováních. Dell Precision T5500/T5500n Informace o nastavení a funkcích. Věž Pohled zepředu a zezadu O varováních VAROVÁNÍ: VAROVÁNÍ upozorňuje na možné poškození majetku a riziko úrazu nebo smrti. Dell Precision T5500/T5500n Informace o nastavení a funkcích Věž Pohled zepředu a zezadu 1 2 3 4 5 11 10

Více

Architektura ArchestrA Všechny systémy ve Vašem podniku pracují v souladu

Architektura ArchestrA Všechny systémy ve Vašem podniku pracují v souladu Architektura ArchestrA Všechny systémy ve Vašem podniku pracují v souladu Wonderware, Pantek (CS) s.r.o. Strana 2 Moderní průmyslová aplikační infrastruktura ArchestrA pro efektivní řešení v průmyslové

Více

POČÍTAČOVÉ ŘÍZENÍ TECHNOLOGICKÝCH PROCESŮ

POČÍTAČOVÉ ŘÍZENÍ TECHNOLOGICKÝCH PROCESŮ POČÍTAČOVÉ ŘÍENÍ TECHNOLOGICKÝCH PROCESŮ účel a funkce základní struktury technické a programové vybavení komunikace s operátorem zavádění a provoz počítačového řízení Počítačový řídicí systém H iera rc

Více

Inteligentní řešení integrace technických služeb v nemocnici 2011-1. Ronny Scherf. Product Marketing Manager CentraLine c/o Honeywell GmbH

Inteligentní řešení integrace technických služeb v nemocnici 2011-1. Ronny Scherf. Product Marketing Manager CentraLine c/o Honeywell GmbH 2011-1 Ronny Scherf Product Marketing Manager CentraLine c/o Honeywell GmbH Inteligentní řešení 40% veškeré spotřeby energie v Evropě připadá na budovy. Vysoké energetické nároky mají především nemocnice

Více

CA AppLogic platforma typu cloud pro podnikové aplikace

CA AppLogic platforma typu cloud pro podnikové aplikace INFORMACE O PRODUKTU: CA AppLogic CA AppLogic platforma typu cloud pro podnikové aplikace agility made possible CA AppLogic je platforma na klíč založená na technologii cloud computing, která pomáhá podnikům

Více

NÁVOD K OBSLUZE. Zimní sada SWK-20

NÁVOD K OBSLUZE. Zimní sada SWK-20 NÁVOD K OBSLUZE Zimní sada SWK-20 - plynulá regulace otáček ventilátoru - ovládání ohřívače podle okolní teploty -alarm při vysoké kondenzační teplotě - zobrazení aktuální teploty - mikroprocesorové řízení

Více

TECHNICKÝ PŘEHLED. Spolehlivost SPR/TPR: VYSOCE VÝKONNÝ FLEXIBILNÍ SS SYSTÉM

TECHNICKÝ PŘEHLED. Spolehlivost SPR/TPR: VYSOCE VÝKONNÝ FLEXIBILNÍ SS SYSTÉM TECHNICKÝ PŘEHLED SPR/TPR: VYSOCE VÝKONNÝ FLEXIBILNÍ SS SYSTÉM SPOLEHLIVOST A JEDNODUCHOST Průmyslový usměrňovač SPR (jednofázový) a TPR (trojfázový) užívají technologii s mikroprocesorově řízenými tyristory,

Více

Jak má vypadat dobrý hydraulický model

Jak má vypadat dobrý hydraulický model Jak má vypadat dobrý hydraulický model Lubomír Macek Aquion s.r.o., Dělnická 38, 170 00 Praha 7, lubomír.macek@aquion.cz Abstrakt Využití hydraulických modelů vodovodů v praxi může pomoci uživateli při

Více

Program vyhodnocení rizik a stavu pro službu Active Directory a Microsoft Online Services

Program vyhodnocení rizik a stavu pro službu Active Directory a Microsoft Online Services DATASHEET Program vyhodnocení rizik a stavu pro službu Active Directory a Microsoft Online Services Získejte klíčový náhled do zdraví vaší adresářové služby a maximalizujte výkonnost vašich IT zařízení

Více

SINEMA Server V13 Pro plně transparentní sítě Siemens, s.r.o. 2015. Všechna práva vyhrazena. siemens.cz/sinema

SINEMA Server V13 Pro plně transparentní sítě Siemens, s.r.o. 2015. Všechna práva vyhrazena. siemens.cz/sinema TIA na dosah SINEMA Server V13 Pro plně transparentní sítě siemens.cz/sinema Současný stav bez SINEMA Serveru Simatic NET V13 SNMP OPC server - Dlouhodobý monitoring sítě průmyslového Ethernetu / Profinetu

Více

Sjednotit, zjednodušit, posílit. posílit. Rackové servery Cisco UCS C-Series. Obchodní přehled

Sjednotit, zjednodušit, posílit. posílit. Rackové servery Cisco UCS C-Series. Obchodní přehled Rackové servery Cisco UCS C-Series Obchodní přehled Sjednotit, Sjednotit, zjednodušit, zjednodušit, posílit posílit AT Computers, 26.10.2010 Tomáš Chott ciscosupport@atcomp.cz UCS C- Series v1.0 2009 Cisco

Více

dat však může být obtížná, zejména ve výrobních provozech využívajících starší technologie.

dat však může být obtížná, zejména ve výrobních provozech využívajících starší technologie. Integrace dat procesního vážení Průmyslové vážení Bílá kniha Efektivní přenos dat procesu vážení do systémů MES nebo ERP vyšší úrovně může zpřehlednit výrobní proces. Zvýšená přehlednost přispívá k lepšímu

Více

Vysoké učení technické v Brně

Vysoké učení technické v Brně Vysoké učení technické v Brně Vysoké učení technické v Brně 1899 S9dlo rektorátu budova z 1911 Vysoké učení technické v Brně Fakulty Arcitektura (FA) Podnikatelská (FP) Stavební (FAST) Chemická (FCH) Elektrotechniky

Více

ZVLÁŠTNÍ PODMÍNKY PRO ŘEŠENÍ MINICLOUD. Definice: Cloud: Technologie zaměřená na vzdálené použití prováděcích zdrojů a ukládání.

ZVLÁŠTNÍ PODMÍNKY PRO ŘEŠENÍ MINICLOUD. Definice: Cloud: Technologie zaměřená na vzdálené použití prováděcích zdrojů a ukládání. ZVLÁŠTNÍ PODMÍNKY PRO ŘEŠENÍ MINICLOUD Verze z 15. 2..2011 Definice: Cloud: Technologie zaměřená na vzdálené použití prováděcích zdrojů a ukládání. Věrnostní schéma: Část rozhraní správy pro zákazníka

Více

Příloha č. 3: Technické zadání zakázky Instalace a služby pro technologické centrum MÚ Pohořelice

Příloha č. 3: Technické zadání zakázky Instalace a služby pro technologické centrum MÚ Pohořelice Příloha č. 3: Technické zadání zakázky Instalace a služby pro technologické centrum MÚ Pohořelice Účelem veřejné zakázky je vybudování, provoz a údržba infrastruktury pro provozování aplikací a služeb

Více

Chraňte svůj výrobní proces před poškozením a prostoji

Chraňte svůj výrobní proces před poškozením a prostoji Chraňte svůj výrobní proces před poškozením a prostoji Hlídač zatížení Emotron M20 Vaše pojistka proti Hlídač zatížení Emotron M20 šetří váš čas proces a peníze. Ochrání vaše čerpadla a ostatní vybavení

Více

Komunikační zařízení. s rozhraním ethernet. Řešení založená na technologii Ethernet. Rozšiřte svoji průmyslovou síť.

Komunikační zařízení. s rozhraním ethernet. Řešení založená na technologii Ethernet. Rozšiřte svoji průmyslovou síť. Komunikační zařízení s rozhraním ethernet Řešení založená na technologii Ethernet. Rozšiřte svoji průmyslovou síť. Neustále se rozšiřující řada výrobků pro datovou komunikaci založenou na technologii Ethernet

Více

Bezpečnostní jednotka FS1A

Bezpečnostní jednotka FS1A jednotka FS1A Splňuje hlavní bezpečnostní standardy řídicí jednotka SafetyOne slouží k zajištění bezpečnosti obsluhy strojů, kde se jako ochranné prvky používají spínače, nouzová tlačítka, světelné závory

Více

Symantec Protection Suite Small Business Edition Jednoduché, účinné a cenově dostupné řešení navržené pro malé firmy

Symantec Protection Suite Small Business Edition Jednoduché, účinné a cenově dostupné řešení navržené pro malé firmy Jednoduché, účinné a cenově dostupné řešení navržené pro malé firmy Přehled Sada Symantec Protection Suite Small Business Edition představuje jednoduché a cenově dostupné řešení zabezpečení a zálohování.

Více

PŘÍPADOVÉ STUDIE. AGADOS, s.r.o. Situace: Výchozí stav: Obchodní cíle: Řešení mygem :

PŘÍPADOVÉ STUDIE. AGADOS, s.r.o. Situace: Výchozí stav: Obchodní cíle: Řešení mygem : PŘÍPADOVÉ STUDIE AGADOS, s.r.o. AGADOS s.r.o. je společnost, která vyrábí vysoce spolehlivé výrobky. Jednou z priorit firmy je kvalita vyráběných přívěsů. Jejich dlouhověkost je zajištěna kvalitním designérským,

Více

SONETTO. Vzduchové kompresory SONETTO 8-20

SONETTO. Vzduchové kompresory SONETTO 8-20 SONETTO Vzduchové kompresory SONETTO 8-20 Alup Poháněn technologiemi. Navržen na základě zkušeností. Firma Alup Kompressoren má více než 90 let zkušeností s průmyslovou výrobou. Naší ambicí je nabízet

Více

Epipack. Petruzalek s.r.o. Bratislavská 50 690 02 Břeclav Tel.: 519 365 111. www.petruzalek.cz

Epipack. Petruzalek s.r.o. Bratislavská 50 690 02 Břeclav Tel.: 519 365 111. www.petruzalek.cz Petruzalek s.r.o. Bratislavská 50 690 02 Břeclav Tel.: 519 365 111 www.petruzalek.cz Epipack - paletizační stroje Společnost Epipack je výrobcem ovinovacích strojů, které zjednodušují práci nejen velkovýrobcům

Více

Transparentní náklady. Optimalizované procesy. Vyšší efektivita

Transparentní náklady. Optimalizované procesy. Vyšší efektivita Transparentní náklady Optimalizované procesy Vyšší efektivita Iden fikovat skryté náklady a uvědomit si potenciál pro op malizaci Počty fyzických dokumentů, čas na zpracování a náklady na tisk jsou obvykle

Více

Tecnomatix digitální továrna

Tecnomatix digitální továrna Tecnomatix digitální továrna Siemens PLM Software www.siemens.cz/plm Produkty řady Tecnomatix jsou flexibilní řešení pro plánování, simulace a řízení výrobních procesů. Jejich velký ekonomický přínos spočívá

Více

Procesní vážení. Integrace procesních váhových dat Průmyslové vážení Bílá kniha

Procesní vážení. Integrace procesních váhových dat Průmyslové vážení Bílá kniha Procesní vážení Integrace procesních váhových dat Průmyslové vážení Bílá kniha Účinný přenos procesních dat z vážení do systémů MES nebo ERP na vyšších úrovních může pomoci zprůhlednit výrobní procesy.

Více

VOLVO CONSTRUCTION EQUIPMENT CARETRACK

VOLVO CONSTRUCTION EQUIPMENT CARETRACK VOLVO CONSTRUCTION EQUIPMENT CARETRACK 1 SÍLA systému CareTrack. CareTrack je telematický systém společnosti Volvo Construction Equipment, který umožní monitorovat stroj v širokém rozsahu tak, abyste mohli

Více

PROCE55 Scheduling. (Přehled)

PROCE55 Scheduling. (Přehled) (Přehled) Obsah Představení PROCE55 Scheduling... 3 Přínosy řešení... 3 Integrace POCE55... 4 PROCE55 Manufacturing... 4 PROCE55 Warehouse... 4 PROCE55 Maintenance... 4 Vlastnosti řešení PROCE55 Scheduling...

Více

Media pro průmyslový Ethernet. Komplexní řešení pro sítě Ethernet a integrovanou architekturu

Media pro průmyslový Ethernet. Komplexní řešení pro sítě Ethernet a integrovanou architekturu Media pro průmyslový Ethernet Komplexní řešení pro sítě Ethernet a integrovanou architekturu ProduKt PřEDSTAVENí Využití Ethernetu v průmyslových aplikacích se neustále rozšiřuje. Společnost Rockwell Automation

Více

Univerzální digitální rekordéry Bosch Divar Nová dimenze digitálního nahrávání

Univerzální digitální rekordéry Bosch Divar Nová dimenze digitálního nahrávání Univerzální digitální rekordéry Bosch Divar Nová dimenze digitálního nahrávání Nová generace univerzálních digitálních rekordérů Divar pro oblast analogových technologií a technologií IP Nová generace

Více

SKLADOVACÍ VĚŽ LOGIMAT. Výkonná technologie pro skladování a vychystávání drobných dílů

SKLADOVACÍ VĚŽ LOGIMAT. Výkonná technologie pro skladování a vychystávání drobných dílů ogimat SKLADOVACÍ VĚŽ LOGIMAT Výkonná technologie pro skladování a vychystávání drobných dílů Výhody Skladovací věž LogiMat Ergonomický a výkonný systém pro skladování a vychystávání drobných dílů LogiMat

Více

Řešení Vašeho nástrojového managementu

Řešení Vašeho nástrojového managementu Řešení Vašeho nástrojového managementu TDM Systems komp TDM Systems profesionálové pro správu nástrojových dat Již více než 20 let vyvíjí a prodává společnost TDM Systems GmbH software pro organizaci nástrojů

Více

Bezpečnost strojů. dle normy ČSN EN 954-1

Bezpečnost strojů. dle normy ČSN EN 954-1 Bezpečnost strojů Problematika zabezpečení strojů a strojních zařízení proti následkům poruchy jejich vlastního elektrického řídícího systému se objevuje v souvislosti s uplatňováním požadavků bezpečnostních

Více

-V- novinka. Jednotky motoru MTR-DCI 2.2. motor s integrovaným ovladačem, převodovkou a řízením. kompaktní konstrukce

-V- novinka. Jednotky motoru MTR-DCI 2.2. motor s integrovaným ovladačem, převodovkou a řízením. kompaktní konstrukce Jednotky motoru MTR-DCI motor s integrovaným ovladačem, převodovkou a řízením kompaktní konstrukce ovládání prostřednictvím vstupů/výstupů stupeň krytí IP54 2006/10 změny vyhrazeny výrobky 2007 5/-1 hlavní

Více

Najděte si, prosím, všechny obchodní kontakty a adresy na stránce interroll.cz

Najděte si, prosím, všechny obchodní kontakty a adresy na stránce interroll.cz Firma Interroll je celosvětově působícím dodavatelem klíčových produktů pro řešení manipulace s materiálem. Naše firma se sídlem v Sant Antonino (Švýcarsko) má zastoupení ve více než 29 zemích. Najděte

Více

Problémy vytvořené velkou rozmanitosti monitorování tlaku v pneumatikách.

Problémy vytvořené velkou rozmanitosti monitorování tlaku v pneumatikách. ALLIGATOR sens.it Programovatelný senzor tlaku v pneumatikách. Evropská komise se rozhodla zavést monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS), ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu, stejně jako ke snížení

Více

Zavedení normy (EN) ISO 14119 Blokovací zařízení spojená s ochrannými kryty

Zavedení normy (EN) ISO 14119 Blokovací zařízení spojená s ochrannými kryty Zavedení normy (EN) ISO 14119 Blokovací zařízení spojená s ochrannými kryty Derek Jones Business Development Manager (technik pro funkční bezpečnost TÜV Rheinland) David Reade Business Development Consultant

Více

Systém CA Host-Based Intrusion Prevention System r8

Systém CA Host-Based Intrusion Prevention System r8 STRUČNÉ INFORMACE O PRODUKTU: CA HOST-BASED INTRUSION PREVENTION SYSTEM Systém CA Host-Based Intrusion Prevention System r8 SYSTÉM CA HOST-BASED INTRUSION PREVENTION SYSTEM (CA HIPS) JE SPOJENÍM SAMOSTATNÉ

Více

1. Operátorská pracoviště, vizualizace, animace objektů, vizualizace přes Internet, propojení s manažerskou úrovní řízení.:

1. Operátorská pracoviště, vizualizace, animace objektů, vizualizace přes Internet, propojení s manažerskou úrovní řízení.: 8. okruh z bloku KM1 - řídicí technika Zpracoval: Ondřej Nývlt (o.nyvlt@post.cz) Zadání: Operátorská pracoviště, vizualizace, animace objektů, vizualizace přes Internet, propojení s manažerskou úrovní

Více

Konvenční ústředna EPS řady 500 Jednoduchá jako ABC

Konvenční ústředna EPS řady 500 Jednoduchá jako ABC Konvenční ústředna EPS řady 500 Jednoduchá jako ABC 2 Ústředna EPS, kterou lze snadno instalovat, konfigurovat, udržovat a používat. Obrazovka LCD s indikací stavu pro všechny detekční zóny Barevné kódování

Více

Příručka Síťová komunikace Řada stolních počítačů Evo Řada pracovních stanic Evo

Příručka Síťová komunikace Řada stolních počítačů Evo Řada pracovních stanic Evo b Příručka Síťová komunikace Řada stolních počítačů Evo Řada pracovních stanic Evo Číslo dokumentu: 177922-224 květen 2002 Tato příručka obsahuje definice a pokyny k použití funkcí řadiče síťového rozhraní

Více

ServoFit planetové převodovky PHQ/ PHQA. Quattro pohony s největším výkonem v nejmenším provedení

ServoFit planetové převodovky PHQ/ PHQA. Quattro pohony s největším výkonem v nejmenším provedení ServoFit planetové převodovky PHQ/ PHQA Quattro pohony s největším výkonem v nejmenším provedení Mílové kroky pro pohony obráběcích strojů V součtu inovací nepřekonatelný Velikost 7 Velikost 8 Velikost

Více

Představujeme KASPERSKY ENDPOINT SECURITY FOR BUSINESS

Představujeme KASPERSKY ENDPOINT SECURITY FOR BUSINESS Představujeme KASPERSKY ENDPOINT SECURITY FOR BUSINESS 1 Obchodní faktory a jejich dopad na IT AKCESCHOPNOST Jednejte rychle, pohotově a flexibilně 66 % vlastníků firem považuje akceschopnost za svou prioritu

Více

Logistika v údržbě. Logistika - definice

Logistika v údržbě. Logistika - definice Logistika v údržbě Řízení zásob náhradních dílů a toků materiálu Logistika - definice Logistika představuje integraci materiálového a informačního toku jedná se o integrující vědu (Filkenstein 1988) Logistika

Více

Alfa Laval DIABON AllBrands - plate repase heat výměníků exchangers tepla všech značek

Alfa Laval DIABON AllBrands - plate repase heat výměníků exchangers tepla všech značek Smooth Delší životnost Efficiency pro for vaše Tough deskové Environments výměníky tepla Alfa Laval DIABON AllBrands - plate repase heat výměníků exchangers tepla všech značek Delší životnost pro vaše

Více

MS WINDOWS I. řada operačních systémů firmy Microsoft *1985 -? Historie. Práce ve Windows XP. Architektura. Instalace. Spouštění

MS WINDOWS I. řada operačních systémů firmy Microsoft *1985 -? Historie. Práce ve Windows XP. Architektura. Instalace. Spouštění MS WINDOWS I řada operačních systémů firmy Microsoft *1985 -? Historie Práce ve Windows XP Architektura Instalace Spouštění HISTORIE I MS-DOS 1981, první OS firmy Microsoft, pro IBM PC 16b, textový, jednouživatelský,

Více

Dodávka systému pro pokročilé řízení pohybu a pětiosé obrábění pro projekt NTIS

Dodávka systému pro pokročilé řízení pohybu a pětiosé obrábění pro projekt NTIS Dodávka systému pro pokročilé řízení pohybu a pětiosé obrábění pro projekt NTIS Název veřejné zakázky: část 1 veřejné zakázky: Dodávka obráběcího stroje pro pětiosé frézování část 2 veřejné zakázky: Dodávka

Více

Wonderware Průmyslové počítače

Wonderware Průmyslové počítače Wonderware Průmyslové počítače Průmyslové počítače rozšíření nabídky od Wonderware Značka Wonderware (součást koncernu Schneider Electric) je známá zejména jako výrobce špičkového softwaru pro průmyslové

Více

Toshiba EasyGuard v akci:

Toshiba EasyGuard v akci: Toshiba EasyGuard v akci Toshiba EasyGuard v akci: Satellite Pro U200 Plně přizpůsobitelná profesionální platforma nabízí prvotřídní spolehlivost a zabezpečení. Technologie Toshiba EasyGuard zahrnuje sadu

Více

start - stop - ochrana softstartér Emotron TSA

start - stop - ochrana softstartér Emotron TSA start - stop - ochrana softstartér Emotron TSA První z nové řady CG vysoce výkonných softstartérů Softstartéry Emotron TSA určují novou úrověň v řízení motoru. Plynulý rozběh, inteligentní hlídání zatížení

Více

PRŮMYSLOVÉ POČÍTAČE DYALOX S p o l e h l i v ý p r ů m y s l o v ý d i a l o g

PRŮMYSLOVÉ POČÍTAČE DYALOX S p o l e h l i v ý p r ů m y s l o v ý d i a l o g PRŮMYSLOVÉ POČÍTAČE DYALOX S p o l e h l i v ý p r ů m y s l o v ý d i a l o g» Žádné pohyblivé součásti» 3letá záruka a servis po dobu 7 let» Průmyslové komponenty DyaloX spolehlivá volba Průmyslový počítač

Více

SolarEdge Přehled systému

SolarEdge Přehled systému Přehled systému architects of energy 2 3 Společnost nabízí řešení pro získávání solární energie a monitorování nové generace, která účinně odstraňují všechna známá omezení v oblasti fotovoltaické energie.

Více

Doveďte svojí skladovou logistiku na pole position Začněte

Doveďte svojí skladovou logistiku na pole position Začněte Doveďte svojí skladovou logistiku na pole position Začněte hned! LFS Vaše softwarové řešení pro optimalizaci řízení skladu, které zároveň snižuje celkové náklady na logistiku 100% zaměřeno na řízení skladu

Více

tradice a kvalita AKU zet čelní VysokozdVižné Vozíky akumulátorové

tradice a kvalita AKU zet čelní VysokozdVižné Vozíky akumulátorové tradice a kvalita čelní VysokozdVižné Vozíky akumulátorové AKU zet Snem každého kouče je mít ve svém týmu spolehlivého hráče, který tým podrží ve chvílích, kdy se zrovna nedaří, můžeme se o něho opřít

Více

Produktový katalog. Nabíjecí infrastruktura pro elektromobily Služby ABB Connected

Produktový katalog. Nabíjecí infrastruktura pro elektromobily Služby ABB Connected Produktový katalog Nabíjecí infrastruktura pro elektromobily Služby ABB Connected Služby Connected Produkty na podporu vašeho podnikání Abyste ze své nabíjecí sítě elektromobilů získali maximum, potřebujete

Více

Nový záložní zdroj APC Smart-UPS

Nový záložní zdroj APC Smart-UPS Nový záložní zdroj APC Smart-UPS Vyspělá interaktivní ochrana napájení pro servery a síťová zařízení. > Nejoblíbenější záložní zdroje pro sítě a servery. Zdroj Smart-UPS spolehlivě ochrání Vaše kritická

Více

F-Secure Mobile Security for Windows Mobile

F-Secure Mobile Security for Windows Mobile F-Secure Mobile Security for Windows Mobile 1. Instalace a aktivace Předchozí verze Instalace Aktivace Pokud máte nainstalovanou předchozí verzi aplikace F-Secure Mobile Security, je třeba ji ukončit.

Více

KATALOG SLUŽEB NÁSLEDNÉ PODPORY

KATALOG SLUŽEB NÁSLEDNÉ PODPORY KATALOG SLUŽEB NÁSLEDNÉ PODPORY Společnost WEBCOM a. s. Vám nabízí kompletní pokrytí Vašich požadavků na zajištění služeb technické podpory Microsoft Dynamics přesně podle Vašich potřeb a v požadovaném

Více

Nové technologie pro vozidla s elektrickým pohonem - vývoj a výzkum v projektech E 3 CAR a Pollux

Nové technologie pro vozidla s elektrickým pohonem - vývoj a výzkum v projektech E 3 CAR a Pollux Association for European NanoElectronics ActivitieS ELEKTRONICKÝ VÝVOJ A VÝROBA V ČR Technologické inovační centrum ČKD 7. červen 2011 Praha, ČR Nanoelectronics for an Energy Efficient Electrical Car -

Více

Role technologií v čisté mobilitě. 20.9.2012 Ing. Vlastimil Vyskočáni Manažer M2M Vertical

Role technologií v čisté mobilitě. 20.9.2012 Ing. Vlastimil Vyskočáni Manažer M2M Vertical Role technologií v čisté mobilitě 20.9.2012 Ing. Vlastimil Vyskočáni Manažer M2M Vertical Obsah 1. Trendy v oblasti automotive a monitoringu vozidel 2. Řešení O2 Car Control a reference 3. Obchodní příležitosti.

Více

- 1. VOTUM s.r.o., Jindřišská 939/20, 110 00 Praha 1 info@votum.cz. www.votum.cz

- 1. VOTUM s.r.o., Jindřišská 939/20, 110 00 Praha 1 info@votum.cz. www.votum.cz - architekti energie SolarEdge vyrábí nejpokročilejší generaci invertorů, které účinně eliminují známá omezení ve světě fotovoltaiky. Chytrá DC ASIC technologie a aktivní elektronika umožňuje zvýšit výrobu

Více

ABB chytré osvětlení Veřejné osvětlení trochu jinak

ABB chytré osvětlení Veřejné osvětlení trochu jinak Veřejné osvětlení trochu jinak Slide 1 Úvod V ČR je asi 1,4 milionů svítidel V obcích do 20 000 obyvatel umístěno cca 850 000 světelných míst Jejich provoz a údržba je velice nákladná Náklady na veřejné

Více

řízení dopravy zpracování dopravních dat

řízení dopravy zpracování dopravních dat řízení dopravy zpracování dopravních dat Cross rs 4 Cross rs 4s Cross ptc ŘADIČE SVĚTELNÉ SIGNALIZACE SERVISNÍ A PROGRAMOVACÍ SOFTWARE DOPRAVNĚ ŘÍDÍCÍ ÚSTŘEDNA Systémy dopravy v městských oblastech Řízení

Více

Krok č. 1. SAGEM F@st 840. ADSL USB modem. Jednoduchý instalační návod

Krok č. 1. SAGEM F@st 840. ADSL USB modem. Jednoduchý instalační návod Krok č. 1 SAGEM F@st 840 ADSL USB modem Jednoduchý instalační návod Krok č. 1 Předtím, než začnete: Ujistěte se, že dodávka samoinstalačního balíčku Vašeho ADSL USB modemu SAGEM F@st 840 obsahuje tyto

Více

Inovativní Fieldbus řešení pro aplikace v prostředí s nebezpečím výbuchu. R. STAHL Schaltgeräte GmbH SPP André Fritsch ISbus 2010 Overview

Inovativní Fieldbus řešení pro aplikace v prostředí s nebezpečím výbuchu. R. STAHL Schaltgeräte GmbH SPP André Fritsch ISbus 2010 Overview Inovativní Fieldbus řešení pro aplikace v prostředí s nebezpečím výbuchu 11.2010 page 1 Fieldbus rozvíjející se technologie Instalace v prostředí s nebezpečím výbuchu Host Exi-Fieldbus < 4 zařízení FISCO-Fieldbus

Více

plussystem Příručka k instalaci systému

plussystem Příručka k instalaci systému plussystem Příručka k instalaci systému Tato příručka je určena zejména prodejcům systému a případně koncovým uživatelům. Poskytuje návod, jak provést potřebná nastavení komponent. ITFutuRe s.r.o. 26.2.2015

Více

BMW SATELITNÍ VYHLEDÁVÁNÍ VOZIDEL.

BMW SATELITNÍ VYHLEDÁVÁNÍ VOZIDEL. Originální příslušenství BMW BMW Satelitní vyhledávání vozidel Radost z jízdy BMW SATELITNÍ VYHLEDÁVÁNÍ VOZIDEL. BEZPEČÍ PRO VÁS A VÁŠ VŮZ. RADOST VÁM V PŘÍPADĚ POTŘEBY POMŮŽE. POSTARÁME SE O VÁS. BEZPEČÍ

Více

Ochrana proti selháním systému způsobeným výpadky napájení

Ochrana proti selháním systému způsobeným výpadky napájení Datasheet Fujitsu Nepřerušitelný zdroj napájení (UPS) APC typu line interactive Přepínač konzoly Datasheet Fujitsu Nepřerušitelný zdroj napájení (UPS) APC typu line interactive Přepínač konzoly KVM Pokročilá

Více

Daniela Lišková Solution Specialist Windows Client. daniela.liskova@microsoft.com

Daniela Lišková Solution Specialist Windows Client. daniela.liskova@microsoft.com DESKTOP: Windows Vista Daniela Lišková Solution Specialist Windows Client daniela.liskova@microsoft.com TCO desktopů analýzy spol. Gartner Téměř 80% všech nákladů v IT vzniká po nákupu tj. na správě, opravě,

Více

PREZENTACE SKUPINY LUMEN

PREZENTACE SKUPINY LUMEN WWW.LUMEN.EU PREZENTACE SKUPINY LUMEN ÚNOR 2015 I. SKUPINA LUMEN působí prostřednictvím svých dceřiných společností v České republice, na Slovensku a v Polsku. Individuální projekty provádí i na Balkáně.

Více

Machines. HELLER Obráběcí centra. Měřítko pro obrábění v 5 -ti osách. Nová řada F.

Machines. HELLER Obráběcí centra. Měřítko pro obrábění v 5 -ti osách. Nová řada F. Machines HELLER Obráběcí centra Měřítko pro obrábění v 5 -ti osách. Nová řada F. V krátkosti FT 2000/4000 Dvě velikosti strojů s různými pracovními prostory: FT 2000 (630/630/830) a FT 4000(800/800/1000)

Více

Závazné nabídky. Okamžitá rezervace. Bez čekání.

Závazné nabídky. Okamžitá rezervace. Bez čekání. Závazné nabídky. Okamžitá rezervace. Bez čekání. SEND Objednávejte leteckou přepravu rychleji než kdykoli předtím. Změna je ve vzduchu Získávání nabídek, provádění rezervací a sledování zásilek představuje

Více

ISM Online. Informační systém pro správu flotily

ISM Online. Informační systém pro správu flotily ISM Online Informační systém pro správu flotily ISM Online spojuje obchodní a technická data vozíku. ISM Online je webová aplikace s intuitivním ovládáním, která nabízí celou řadu možností reportingu.

Více

Řídící systémy hydraulických procesů. Cíl: seznámení s možnostmi řízení, regulace a vizualizace procesu.

Řídící systémy hydraulických procesů. Cíl: seznámení s možnostmi řízení, regulace a vizualizace procesu. Řídící systémy hydraulických procesů Cíl: seznámení s možnostmi řízení, regulace a vizualizace procesu. Hydraulický systém Vysoký výkon a síla při malých rozměrech Robustní a levné lineární pohony Regulace

Více

Servis podpora prodeje. na internetu. O servisu HEIDENHAIN se také více dozvíte online na http://www.heidenhain.cz/cs_cz/technicky-servis

Servis podpora prodeje. na internetu. O servisu HEIDENHAIN se také více dozvíte online na http://www.heidenhain.cz/cs_cz/technicky-servis Servis a školení Servis podpora prodeje HEIDENHAIN s.r.o. disponuje zkušenými servisními pracovníky s dlouholetou praxí, vyškolenými přímo mateřskou firmou v SRN. Servis je vybaven veškerou potřebnou technikou

Více

Konfigurace portů pro MODBUS/JBUS jako RS232 nebo RS485 Řízení dvou nezávislých sériových linek Vhodný pro integraci s hlavními systémy BMS.

Konfigurace portů pro MODBUS/JBUS jako RS232 nebo RS485 Řízení dvou nezávislých sériových linek Vhodný pro integraci s hlavními systémy BMS. Převodník protokolu MultiCOM 301/302 umožňuje monitorování UPS pomocí protokolu MODBUS/JBUS na sériových linkách RS232 nebo RS485. Navíc řídí druhou nezávislou sériovou linku RS232, kterou lze použít pro

Více

Kamerový systém Security Center OMNICAST

Kamerový systém Security Center OMNICAST Kamerový systém Security Center OMNICAST Security Center Omnicast je dlouhodobou investicí do bezpečnosti vaší firmy. Díky maximální flexibilitě, otevřené architektuře a pravidelně uváděným aktualizacím

Více

PROFINET Komunikační síť, s investicí do budoucnosti

PROFINET Komunikační síť, s investicí do budoucnosti PROFINET Komunikační síť, s investicí do budoucnosti» Redundantní přenosová média» O t e v ře n ý s t a n d a r d» S n a d n á ko n f i g u ra c e PROFINET Otevřený průmyslový standard vycházející z technologie

Více

Logická elektrotechnická dokumentace s řešením ecscad

Logická elektrotechnická dokumentace s řešením ecscad Logická elektrotechnická dokumentace s řešením ecscad Pro úspěšnou budoucnost ecscad ecscad byl v průběhu let vyvíjen tak, aby naplnil neustále se měnící požadavky trhu i uživatelů. Řešení si oblíbily

Více

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu.

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu. Návod Video Viewer 1.9.9 1 Dodávaný licencovaný software Následující stránky popisují nejpoužívanější funkce software Video Viewer. Podrobnosti o softwaru a jeho nastavení, najdete v rozšířené příručce,

Více

Implementace vysoce dostupné virtualizované IT infrastruktury

Implementace vysoce dostupné virtualizované IT infrastruktury Implementace vysoce dostupné virtualizované IT infrastruktury Společnost AŽD Praha nabízí ve svém portfoliu řadu profesionálních systémů řízení provozu a zajištění jeho bezpečnosti. Stejnou filosofii se

Více

Keep Moving. www.toyota-forklifts.cz

Keep Moving. www.toyota-forklifts.cz www.toyota-forklifts.cz Keep Moving PŘEDSTAVUJEME NOVOU ŘADU SKLADOVÝCH VOZÍKŮ TOYOTA LI-ION, KTERÉ DOKÁžÍ VÍCE S MENŠÍ SPOTŘEBOU ENERGIE A S NIžŠÍMI NÁKLADY. Už žádné PROSTOJE NEBO ČEKÁNÍ na nabití vozíku.

Více

Synco living KNX TP1. Srpen 2008 Strana1/15 Michal Bassy - Srpen 2008. Přehled LTE mód IA mód S-módZákladní nastaveníintegrace

Synco living KNX TP1. Srpen 2008 Strana1/15 Michal Bassy - Srpen 2008. Přehled LTE mód IA mód S-módZákladní nastaveníintegrace Synco living KNX TP1 Srpen 2008 Strana1/15 Michal Bassy - Srpen 2008 Přehled Centrální jednotka QAX910 umožňuje pomocí sběrnice KNX TP1 integrovat Synco living do standardního systému Synco a zajistit

Více

Smart Prague - chytré město začíná infrastrukturou

Smart Prague - chytré město začíná infrastrukturou Smart Prague - chytré město začíná infrastrukturou Praze CLAM GALLASŮV PALÁC 2.10.2014 Koncept Smart Prahy Vytváření vzájemných synergií mezi různými síťovými odvětvími jako je doprava, energetika, bezpečnost,

Více

STARÁME SE O VÁS. MAN ServiceCare. Zvýšení dostupnosti vozidel díky proaktivnímu managementu údržby. MAN kann.

STARÁME SE O VÁS. MAN ServiceCare. Zvýšení dostupnosti vozidel díky proaktivnímu managementu údržby. MAN kann. STARÁME SE O VÁS MAN ServiceCare. Zvýšení dostupnosti vozidel díky proaktivnímu managementu údržby. MAN kann. Zapomeňte vše, co jste potřebovali vědět o údržbě. My na vás nezapomeneme nikdy. Tlak na náklady

Více

Standardní operační postup (SOP) ČNRDD/M06/verze 01. Řešení mimořádných událostí

Standardní operační postup (SOP) ČNRDD/M06/verze 01. Řešení mimořádných událostí Standardní operační postup (SOP) ČNRDD/M06/verze 01 Řešení mimořádných událostí 1. Cíl 1. Cílem vnitřního havarijního plánu je zabezpečit prevenci a stanovit základní opatření havarijních stavů způsobených

Více

SW pro správu a řízení bezpečnosti

SW pro správu a řízení bezpečnosti Integrační bezpečnostní SW pro správu a řízení bezpečnosti Systém je vlastním produktem společnosti Integoo. Trvalý vývoj produktu reflektuje požadavky trhu a zákazníků. Ať už je velikost vaší organizace

Více

Často kladené otázky k Satelitnímu systému ochrany vozidla AVM

Často kladené otázky k Satelitnímu systému ochrany vozidla AVM Často kladené otázky k Satelitnímu systému ochrany vozidla AVM Provozovatel: : Jaká je identifikace majitele vozidla, případně konkrétního vozidla? : Celý systém AVM je postaven na úplné anonymitě, což

Více