Ebook Podnikejte z pláže pomocí webinářů Ing.Petra Svobodová

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Ebook Podnikejte z pláže pomocí webinářů Ing.Petra Svobodová"

Transkript

1 1 Ebook Podnikejte z pláže pomocí webinářů Ing.Petra Svobodová

2 2 Věnování Nejprve mi dovolte Vám pogratulovat, že jste si stáhli tento ebook! Tento ebook bych chtěla věnovat všem, kteří chtějí komunikovat a vydělávat na internetu pomocí moderních nástrojů online marketingu. Dnešní doba jde hodně rychle dopředu a člověk ani nemůže vždy zvládat přijímat a vyhodnocovat všechny přicházející trendy na internetu, technologie, softwary atd. Proto jsem pro Vás vytvořila tento ebook, který Vás stručně uvede do světa online seminářů webinářů. Absolvovala jsem mnoho seminářů o online marketingu, studovala jsem zahraniční i český trh v této oblasti, přečetla odbornou zahraniční i českou literaturu a tyto informace jsem dále využila v praxi. Mým cílem je, předat Vám vyfiltrované kvalitní informace, které Vám pomohou vydělávat na internetu, provádět online školení, zefektivnit komunikaci se zákazníky, obchodními partnery či zaměstnanci. Jedním z mocných a praktických nástrojů pro internetové podnikatele jsou právě webináře! Ráda Vám poradím, jak sdílet (prodávat) vaše know how z pláže.pomocí webinářů Ing. Petra Svobodová projektová manažerka Servis 2.0 odborná poradkyně pro Info-podnikatele Web: / Prohlášení Tento materiál je informačním produktem. Stažením tohoto materiálu rozumíte, že jakékoli použití informací z tohoto materiálu a úspěchy či neúspěchy z toho plynoucí, jsou pouze ve Vašich rukách a autorka za ně nenese žádnou zodpovědnost. V tomto materiálu můžete najít informace o produktech nebo službách třetích osob. Tyto informace jsou pouze doporučením a vyjádřením mého názoru k této tematice.

3 3 O čem je tento ebook? V tomto ebooku dozvíte: - Co je webinář - Jaké jsou hlavní výhody webinářů - Jaké je využití webinářů v praxi - 12 tipů pro úspěšný webinář: 1. Jak správně naplánovat webinář 2. Jak vybrat správnou platformu pro Váš webinář 3. Jak připravit zajímavou prezentaci pro webinář 4. Proč byste měli uspořádat webinář nejprve nanečisto 5. O tom, že je dobré provést test audia/videa před začátkem webináře 6. Jak načasovat webinář 7. Proč mít záložní plán 8. Jak si připravit scénář webináře komunikační mapu 9. Jak zvolit správný čas a délku webináře 10. Je dobré seznámit účastníky s průběhem webináře 11. Proč mít asistenta 12. Jak získat zpětnou vazbu od účastníků webináře Co Vám přinese využívání webinářů? Máte vytvořený Info-produkt a potřebuje najít další efektivní formy online marketingu, jak dát o Vašich produktech či službách vědět ostatním? Chcete vědět, jak během 60 minut odprezentovat Váš produkt zákazníkům nebo jak uspořádat firemní meeting, aniž byste opustili teplo Vašeho domova? Unavuje Vás jednotlivě vysvětlovat výhody Vašich produktů a cestováním po klientech strávit celý den na cestách? Chtěli byste získat více času a naučit se efektivně komunikovat s Vašimi zákazníky, kolegy, obchodními partnery? Spojit se s nimi živě v daný moment a hned vše vyřešit, urychlit a vyjasnit si podmínky spolupráce? Chcete začít pořádat semináře a školení prostřednictvím internetu a ušetřit tak zároveň čas i peníze?

4 4 Že to zní skvěle, ale nevíte jak na to? Vše výše uvedené již využívají Ti nejlepší a nejefektivnější lidé, kteří podnikání prostřednictvím internetu. Webináře mohou sloužit i jako prostředek k prezentování názorů, pořádání rozhovorů nebo diskuzí. Příkladem může být využití webinářů v rámci předvolební kampaně podobně, jako to udělal prezident Obama v USA nebo pro živý rozhovor se známou osobností. Tyto postupy se můžete naučit i Vy. To, že slovo webinář slyšíte možná poprvé, nevadí. Toto je první ucelený ebook, který Vám vysvětlí základní pojmy a uvede Vás do světa webinářů. Nedělejte si starosti, pokud všemu hned na poprvé neporozumíte. Připravuji pro Vás praktické videonávody, kde si vše názorně krok za krokem vysvětlíme. Webináře, tedy přednášky vedené online přes internet se začínají u nás prosazovat jako efektivní a levnější způsob komunikace a vzdělávání. Ve světě je tento druh komunikace běžný a velmi využívaný. Jde o školení/seminář, který má převážně informativní charakter a nevyžaduje fyzickou účast na konkrétním místě. Tento ebook jsem napsala proto, abych Vám i ostatním (Info)podnikatelům ukázala, jakým dalším způsobem se můžete více propagovat a opravdu vydělávat na internetu. Jak ušetřit čas i peníze a být mnohem efektivnější než jste byli dosud!

5 5 Co je to Webinář? Webinář je online seminář (WWW + seminář = Webinář). Webinář je přednáška pořádaná přes internet za účelem předání praktických informací, představení nového produktu či služby, školení apod. Způsob komunikace a funkce webinářů Komunikace při webináři probíhá interaktivně a umožňuje aktivní zapojení účastníků. Při webinářích mají účastníci možnost přímé interakce s přednášejícím pomocí chatu, hlasem (sluchátka a mikrofon) či videopřenosem za použití webové kamery. Další nástroje pro zvyšování interaktivity a prohloubení zážitku z webináře jsou například ankety či sdílená tabule. Většina moderních systémů pro pořádání webinářů dovolují přednášejícímu i účastníkům sdílet prezentace, obrázky, videa, webové stránky či libovolnou aplikaci na jejich počítači. Lektor může být viděn, ale nemusí, pokud nechce a stejně tak účastníci webináře. Vždy záleží na produktu nebo službě, o které přednášíte. Velice užitečná funkce je možnost vytvoření nahrávky v průběhu celého webináře. Nahrávka může být následně zaslána účastníkům, vystavena na některém serveru pro sdílení videa jako YouTube, Stream.cz nebo prodávána. Rozdíl mezi webinářem a online školením Webináře jsou ve srovnání s online školením výrazně kratší (60-90 minut) a ve většině případů jsou bezplatné. Počet účastníků webinářů není nijak omezen a může být od několika jednotlivců až po tisíce lidí. Online školení je placené vzdělávání pro menší počet účastníků (doporučuje se pro 1-15 lidí). Hlavní důraz je kladen na co největší zapojení všech účastníků.

6 6 Některé typy online školení se pořádají i pro jednoho účastníka, jako například online školení na Excel nebo výuka cizích jazyků. Délka online školení může být libovolná od jedné hodiny až po celodenní akci. 5 hlavních přínosů webinářů: 1. Nezávislost na místě školení účastníci mohou online školení či webinář absolvovat odkudkoliv, ať už z domova, z kanceláře nebo třeba z hotelu na služební cestě. Tím se otevírají zcela nové příležitosti účastnit se školení nebo kurzů, které by pro vás byly za normálních okolností zcela nedostupné. 2. Dalším velkým plusem je úspora času, neboť odpadá nutnost cestovat na školení, kdy často cesta zabere mnohem více času než samotné školení. S tím souvisí i úspora nákladů na cestovné a případně na ubytování. 3. Webinářů se mohou zúčastnit i lidé s omezením (finančním, zdravotním, časovým apod.) Například pro lidi na vozíčku či maminky na mateřské není úplně jednoduché cestovat někam na školení. 4. Školení online/webinář lze navíc kdykoliv opakovat je možné jej nahrát a podle potřeby se pak vrátit k některé jeho části nebo si celé školení zopakovat. 5. Nezanedbatelný je i pocit většího soukromí - prostředí online školení je pro některé účastníky s introvertní povahou méně stresující než fyzické školení. Řada lidí se při fyzickém školení ve skupině neptá i přesto, že by chtěli. Chybí jim k tomu odvaha vystoupit na veřejnosti. Při online školeních tento problém zcela odpadá.

7 7 Využití virtuálních místností v praxi Webináře či meetingy probíhají prostřednictvím virtuálních učeben (místností). Vzdělávání online nabízí téměř neomezené možnosti jak informovat/vzdělávat/ propagovat/prodávat a zároveň efektivně šetřit čas i peníze Vaše i Vašich zákazníků. Využití virtuální učebny záleží v podstatě jen na fantazii lektora, tato oblast se neustále vyvíjí a jsou představovány nové způsoby využití virtuálních prostor. Nejčastější způsoby využití virtuálních učeben pro vzdělávání jsou: Webináře online semináře Doučování Konzultace Poradenství Koučink Konference Porady a běžná komunikace přes Internet Pro koho jsou webináře určeny: (Info)podnikatelé a majitelé firem manažeři pracovníci personálních oddělení lektoři a koučové konzultanti marketingoví pracovníci učitelé

8 8 Jak konkrétně můžete Vy využít webináře? 1. Představte zákazníkům/obchodním partnerům Vaše novinky, nové technologie posilněte vzájemný vztah a důvěru s Vašimi zákazníky či obchodními partnery, buďte s nimi stále v kontaktu, informujte je o zajímavostech a novinkách ve Vašem oboru prostřednictvím webinářů. 2. Podpořte kampaň Vašeho Info-produktu potřebujete o Vaší připravované kampani informovat velký okruh lidí, aniž byste museli investovat velké finanční prostředky do reklamy? Pozvěte Vaše kontakty (zákazníky, které máte ve Vaší databázi) na webinář. Ušetříte čas i peníze a můžete během 90 minut informovat stovky lidí o Vaší plánované/probíhající kampani. Poskytněte cenné informace a vytvořte si tak u zákazníků důvěru, která povede k následným objednávkám. Pokud máte affiliate partnery, je dobré udělat školicí webinář i pro ně, aby věděli, jak Vás mají správně propagovat. 3. Vzdělávejte své pracovníky ze vzdálených poboček online například pokud potřebujete zaškolit nové obchodní zástupce, které máte po republice, nemusíte se scházet osobně, můžete pro ně uspořádat školicí webinář. Snížíte opět náklady na cestování a ubytování, tím pádem zvýšíte efektivitu své firmy. 4. Jste poradci, konzultanti, koučové či lektoři? Pro Vás je tento způsob komunikace se zákazníky velmi zajímavý a vhodný. Poskytujte ZDARMA vzdělávací semináře, kdy na konci semináře můžete prodat Vaše služby nebo můžete pořádat pro Vaše klienty placená setkání/konzultace. 5. Online vzdělávání pro zaměstnance státní správy a školství - potřebujete zorganizovat školení pro stovky/tisíce úředníků, učitelů či jiné pracovníky? Webináře jsou jasnou volbou. 6. Online konference nebo setkání s odborníkem, který se nemůže fyzicky dostavit uspořádejte tematické webinář a pozvěte hosta(odborníka), který by se jinak nemohl fyzicky dostavit nebo by to bylo zbytečně časově a finančně náročné. Spojte se s nimi online a poskytněte zajímavý rozhovor Vašim účastníkům webináře.

9 9 12 Tipů Pro Úspěšný Webinář 1. Začnete již dnes plánovat Váš první webinář Nejtěžší věcí na pořádání webinářů je jejich naplánování a příprava na ně. Pokud tedy uvažujete o pořádání webinářů a chcete, aby byly kvalitní a přínosné pro Vás i Vaše posluchače, dejte si na jejich přípravě záležet. Je jasné, že Váš první webinář nebude dokonalý, ale můžete jeho kvalitu o mnoho zlepšit tím, že se na něj dobře připravíte. Dobrá příprava, znamená pak při samotném webináři i větší sebedůvěru a jistotu. Díky tomu budete působit na Vaše posluchače dobrým dojmem a o to přeci jde 2. Vyberte správnou platformu pro Váš webinář První věcí, kterou by jste měli začít je výběr spolehlivého systému pro vysílání Vašich webinářů. Aby jste si správně vybrali systém, musíte vzít v úvahu následující fakta: Operační systém: Máte Windows nebo Mac? Ne všechny platformy fungují na jiných systémech než Windows. Moderní platformy by měly fungovat také na mobilních zařízeních, ipadech či tabletech se systémem Android. Jazyková verze systému: Většina systémů pro vysílání webinářů je převážně v anglickém jazyce, což ne vždy je praktické pro Vás nebo pro účastníky Vašich webinářů. Mezi nejznámější platformy pro realizaci webinářů patří například GoToMeeting (GoToWebinar). Řešení je mnoho, další jsou například clickmeeting, anymeeting. Českou platformu momentálně již testujeme.

10 10 Kapacita: Počet účastníků na Vašich webinářích je jedním z nejčastějších kritérií výběru. Od počtu účastníků se bude samozřejmě odvíjet také cena, proto pokud začínáte s webináři nebo obecně s Info-podnikáním na internetu a nemáte zatím velkou základnu příznivců, zvolte základní řešení pro Vaše webináře s kapacitou například do 50 lidí. Navýšit kapacity virtuální místnosti je možné vždy. Cena: Je potřeba se zamyslet nad tím, zda-li plánujete pořádat webináře a online školení příležitostně, několikrát do roka či pravidelně několikrát do měsíce? Využijete spíše jednorázové pronájmy nebo pravidelné měsíční, které jsou samozřejmě výhodnější, pokud víte, že chcete například každý týden pravidelně pořádat webinář pro Vaše zákazníky. Ceny se pohybují od pár stovek korun měsíčně, záleží na četnosti Vašeho využití. Pokud však dodržíte zásady správného uspořádání webináře, Vaše investice se Vám vrátí. Pomocí webináře lze masivně podpořit prodej Vašich výrobků a služeb. 3. Připravte si zajímavou prezentaci Důležité je připravit si působivou a přitažlivou prezentaci,jak po obsahové stránce tak i vizuální. Měli byste účastníka Vašeho webináře zaujmout od prvního okamžiku. Vzpomínáte si, jaké to bylo na škole nebo na různých školeních, když jste poslouchali učitele, který mluvil monotónním hlasem, Vaše účast na hodině byla pasivní, jelikož učitel pouze přednášel a nezapojil Vás do tématu, neměl zajímavý obsah zábavnou formou, ale pouze nudný text na tabuli nebo souvislé liány textu na projektoru? To nebaví nikoho Můžete mít zajímavý obsah, ale pokud ho budete prezentovat nudným učitelským stylem, ztratíte zákazníkovu pozornost. Nejideálnějším řešením je připravit si svěží moderní prezentaci v powerpointu nebo si ji vytvořit v aplikacích jako je například nebo apod.

11 11 Toto však není podmínkou, vždy totiž záleží na Vašem osobním pojetí, na Vašich výrobcích a službách. Správná prezentace pro webinář by měla obsahovat tematické obrázky, grafy, stručně v bodech popsáno to, o čem hovoříte. Nenuďte a nenuťte účastníky Vašich webinářů číst dlouhé texty. Připravte si také otázky k zamyšlení, možnost chatu dotazů na lektora či online anketu, na které budou účastníci v průběhu webináře moci odpovídat. 4. Uspořádejte webinář nanečisto Před tím, než se rozhodnete uspořádat ostrou verzi Vašeho webináře naživo, zkuste si uspořádat webinář tzv. nanečisto. Takovouto generálku doporučuji provést, ať už jste zkušený prezentátor nebo začátečník. Příprava je polovina úspěchu. Nikdy nevíte, kdy Vás může zklamat technika, nějaký dokument se nebude zobrazovat tak jak má, zvuk nebude dost kvalitní apod. Požádejte někoho z Vašich blízkých přítele, kamarádku, bratra, aby poté co budete mít vše připraveno ve virtuální místnosti, kde se pořádá webinář, aby se s Vámi zkusili spojit a zkuste jim alespoň část webináře odprezentovat. Ověřte si, že Vaše technické vybavení je v pořádku a pracuje tak jak má (sluchátka, mikrofon, webkamera atd.). Tuto generálku si nahrajte a zpětně se na ni podívejte, aby jste viděli Váš webinář z pohledu posluchače. Jak toto nastavit a správně udělat, Vám vysvětlím a ukážu v plánovaných videoukázkách krok po kroku. Je dobré si také vyslechnout názor blízkého člověka a mít tak zpětnou vazbu na Váš mluvený projev. Pokud byste však neradi prezentovali něco před Vašimi blízkými, otestujte se klidně Vy sami Využijte dva počítače a vyzkoušejte, jak se vše zobrazuje člověku, který je pouze jako návštěvník virtuální místnosti.

12 12 5. Proveďte test audia a videa zhruba hodinu před začátkem webináře Před Vaším prvním webinářem si buďte jisti, že máte dobře připraveno Vaše technické zázemí pro vysílání, tak aby jste byli zkrátka v klidu, byli dobře naladěni a mohli se soustředit pouze na předání Vašeho zajímavého obsahu publiku. Příprava by měla být zpravidla minut před samotným ostrým webinářem. Věřte, že se mohou najít nedočkavci, kteří se budou pokoušet navštívit Vaši virtuální místnost ještě před plánovaným začátkem webináře. Uvolněte místnost pro veřejnost pár minut před jejím začátkem, aby si všichni účastníci i Vy vytvořili prostor pro soustředění, nastavili si správně sluchátka, případně kameru a mikrofon. 6. Začněte webinář včas! Začněte ve stanovený čas. Pokud uvádíte, že webinář začíná ve 20 hod. a končí ve 22 hod., začněte i skončete přesně. Snažte se neprodlužovat ani nezkracovat webinář. Dejte najevo účastníkům, že si vážíte jejich vzácného času, který mohli strávit jinak. Zároveň jim řekněte, že udělali dobře, že se zúčastnili Vašeho webináře a jaký to pro ně bude mít přínos. Držte se přesně naplánovaného časového harmonogramu.

13 13 7. Mějte záložní plán Nechci Vás samozřejmě strašit, ale je dobré být připraven na všechno, proto mějte vždy záložní plán. Co tím myslím záložní plán? Zálohujte si pro jistotu prezentaci či jiné dokumenty, které chcete prezentovat na webináři (zálohujte do jiného počítače, na flashdisk, externí disk nebo využijte tzv. cloudové řešení a umístěte Vaše soubory na nějaký externí server jako například Google Drive či DropBox). Připojte svůj notebook ke zdroji napájení. Mějte jej vždy nabitý před webinářem. Pokud budete mít na Vašem webináři plánovaného hosta, mějte připraven záložní plán pro případ, že by host nemohl živě vystoupit na Vašem webináři. Je mnoho možností. Pokud už dopředu víte, že host se nebude moci zúčastnit, je možné s ním nahrát rozhovor (nebo rovnou webinář) předem, mějte náhradního hosta nebo si připravte obsah, kterým vyplníte prostor, kdy měl být rozhovor s Vaším hostem. 8. Připravte si scénář webináře komunikační mapu Připravte si časový harmonogram webináře. Sepište si veškeré dílčí kroky, které zrealizujete před, během a po webináři. Ve všech fázích je dobré s účastníky komunikovat. Nejprve informujte, že plánujete webinář a vyzvěte účastníky k registraci. Připomeňte jim termín blížícího se webináře, v den webináře (den předem) pošlete detailní informace k webináři, po webináři zašlete odkaz na videonahrávku nebo nějaký informativní s Vaším sdělením, které bylo předmětem uspořádání webináře.

14 14 Jak účastníky informovat o Vašem plánovaném webináři? Informujte je prostřednictvím u, sociálních sítí, na Vašich webových stránkách či webech Vašich obchodních partnerů. Je dobré jednotlivé kroky komunikace s Vašimi zákazníky naplánovat. Například termín webináře oznamujte 1-2 týdny předem. Získáte tak dostatek času na přípravu a marketingovou propagaci pro získání dostatečného počtu účastníků. 9. Zvolte správný čas a délku webináře Doporučená délka webináře je minut. Pokud plánujete vícehodinové online školení, dělejte cca po minutách malé přestávky. Už víte, jak dlouhý by měl být ideální webinář či školení. Nyní si povíme něco o tom, jaký je ideální čas (hodina) pro pořádání webináře/školení. Vezměte v úvahu, kdo je Vaše cílová skupina. Je to kolektiv v nějaké firmě? Pokud ano, volte takový čas, který bude vyhovovat Vaší cílové skupině. Pro zaměstnance firmy není vhodné například pořádat webinář/školení v pozdních odpoledních hodinách. Naopak pokud jsou Vaší cílovou skupinou lidé, kteří chodí do zaměstnání, je vhodné pořádat webinář/školení v pozdějších odpoledních nebo večerních hodinách. Ideální čas je zhruba od hod. 10. Seznamte účastníky s průběhem webináře Na začátku webináře seznamte účastníky s obsahem. V úvodu řekněte, jaká bude struktura webináře, jak bude probíhat, pro koho je tento webinář určen, co je jeho cílem a jak účastníkům může pomoci. Také povězte, kdy bude prostor pro otázky a odpovědi, jestli bude později k dispozici nahrávka z webináře, kdo bude hostem apod.

15 Mějte asistenta Někdy může být moderování a zároveň organizace všech záležitostí kolem webináře (čtení chatu, výběr otázek od účastníků k zodpovězení apod.) náročné. Nejen na tyto záležitosti je dobré mít nějakého asistenta. Pokud nejste příliš technicky zdatní, je dobré mít někoho, kdo Vám například v případě nějakého technického problému pomůže, aby jste se Vy mohli plně věnovat své přednášce. 12. Získejte zpětnou vazbu od účastníků Pošlete účastníkům děkovný za to, že se zúčastnili Vašeho webináře. Přiložte informace (dokumenty), které jste slíbili zaslat po webináři a požádejte je o zpětnou vazbu. Dobře mohou k tomuto účelu posloužit krátké online dotazníky. Zjistěte, jak byli s Vaším webinářem spokojení/nespokojení, jaké jsou jejich připomínky, přání, dotazy, doporučení.

16 16 Pár slov závěrem Těší mě, pokud jste dočetli až do konce tohoto ebooku. Jsou Vám některé věci nyní jasnější? Chtěli byste vyzkoušet pořádat vlastní webináře či online školení? Mě osobně webináře naprosto pohltily a vidím v nich velký potenciál při podnikání na internetu. Tento potenciál objevilo mnoho českých i zahraničních podnikatelů na internetu. Pravdou je, že ještě před rokem a půl jsem ani já nevěděla, jak správně webináře využívat v podnikání. Pracovala jsem tehdy jako marketingový manažer jedné zahraniční firmy a můj šéf mi tenkrát řekl: Petro, naši zahraniční konkurenti pořádají webináře, najděte o tom informace, jak bychom je mohli také pořádat. Tehdy slovo webinář pro mě bylo cizí slovo. Začala jsem studovat a hledat informace na českých i zahraničních serverech. Čím více jsem o tom četla, tím více mě to fascinovalo U nás byly v té době webináře ještě tzv. v plenkách ale mohu říci, tím že neustále sleduji, jak se situace vyvíjí a vzdělávám se v tomto oboru, tak jsem zaznamenala, že za ten rok a půl se webináře začaly raketově prosazovat i u nás v ČR. Takže i když se Vám to nyní zdá složité a nevíte přesně jak na to, nezoufejte. Žádný učený z nebe nespadl. Je potřeba se do toho pustit, udělat první krok zkusit si třeba uspořádat malý webinář nanečisto a trénováním se dopracujete k velkým webinářům pro stovky lidí V tomto ebooku jsem se snažila nastínit Vám základní informace o webinářích. Uvědomuji si, že toto téma je komplexnější a proto jsem se rozhodla připravit podrobnější informace na, kde Vás ráda naučím, jak krok za krokem pořádat úspěšné webináře, díky kterým poté efektivněji prodáte Vaše výrobky či služby.

17 17 Držím Vám palce při pořádání Vašich webinářů. Budu ráda, když mi napíšete na můj jak Vám to jde, co Vám brání začít, co Vás zajímá apod. Beru jako výzvu naučit Vás, jak pořádat webináře a těším se, až mi jednoho dne pošlete Vaši fotografii z Vaší kanceláře z pláže

Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy

Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy Pracovní sešit - krok za krokem Renata Králová Petr Zeman Co je to webinář? Webinář je seminář prostřednictvím internetu. Slouží především k představení vašich

Více

Mentoring. Individuální podpora pro pedagogy. Informace ke klíčové aktivitě KA3

Mentoring. Individuální podpora pro pedagogy. Informace ke klíčové aktivitě KA3 Mentoring Individuální podpora pro pedagogy Informace ke klíčové aktivitě KA3 Motto: Milý učiteli, milá školo, nabízíme Ti zapojení do aktivit mentoringu, které mají sloužit k Tvé individuální a cílené

Více

Webináře manuál OBSAH

Webináře manuál OBSAH Webináře manuál OBSAH CO je webinář?...2 PROČ webinář?...2 CO POTŘEBUJETE na webinář?...2 PŘIHLÁŠENÍ na webinář?...3 PRŮBĚH webináře?...3 POPIS učebny pro webinář...6 CO je webinář? Slovo WEBINÁŘ vzniklo

Více

LINKED AKADEMIE. Informace pro partnery PROČ PODPOŘIT? PROČ LINKED AKADEMIE?

LINKED AKADEMIE. Informace pro partnery PROČ PODPOŘIT? PROČ LINKED AKADEMIE? LINKED AKADEMIE Informace pro partnery PROČ LINKED AKADEMIE? LinkedIn je nejrychleji rostoucí profesní sociální síť Je efektivním nástrojem k k budování expertní značky hledání práce získávání nových klientů

Více

O čem je Historická příležitost?

O čem je Historická příležitost? Pro partnery O čem je Historická příležitost? Historická příležitost je více jak 24týdenní online program o tom, jak vydělat na neopakovatelné politicko-ekonomické změně důchodového systému v České republice,

Více

Návod na vytvoření vlastního videa. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

Návod na vytvoření vlastního videa. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 Návod na vytvoření vlastního videa Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Sami nejlépe víte, že trh s finančními poradci je přesycen.každý poradce se snaží odlišit od ostatních, být nejlepší

Více

Rady a tipy jak být ve vyhledavačích na první místě. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

Rady a tipy jak být ve vyhledavačích na první místě. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 Rady a tipy jak být ve vyhledavačích na první místě. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Rád bych vám nyní představil způsoby a tipy, jak umístit váš web na první pozice ve vyhledavačích.

Více

6 tipů. pro Strategii k radosti. Michal Kolář www.kolami.cz

6 tipů. pro Strategii k radosti. Michal Kolář www.kolami.cz 6 tipů pro Strategii k radosti Michal Kolář www.kolami.cz Do rukou se Vám dostává ebook 6 tipů pro Strategii k radosti s tipy, které dokáží posunout affiliate spolupráci v kombinaci s PPC reklamou na jiný

Více

Možnosti využití ve školství

Možnosti využití ve školství Možnosti využití ve školství V předmětu ICT v edukačním procesu, moderní didaktické teorie se jedná pouze o stručný úvod do problematiky. Jaké jsou v současnosti používané metody elektronické komunikace

Více

7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků

7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků 7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků 1. lekce Doporučení => nejlepší zdroj nových zakázek Malé a střední firmy dennodenně hledají ať už nové nebo staré, osvědčené marketingové taktiky

Více

JAK SE PROSADIT NA FACEBOOKU A DALŠÍCH SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

JAK SE PROSADIT NA FACEBOOKU A DALŠÍCH SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH EDICE 2013 J a ks epr os a di t nafa c e booku adal š í c hs oc i ál ní c hs í t í c h Pr ů v o d c ep r ov š e c h n y, k d oc h t ě j í u s p ě t n e j e nn afa c e b o o k u JAK SE PROSADIT NA FACEBOOKU

Více

Název projektu: Interní školení zaměstnanců Školíme se vzájemně Společnost: Microsoft s.r.o. Autor: Martina Šmidochová, personální ředitelka

Název projektu: Interní školení zaměstnanců Školíme se vzájemně Společnost: Microsoft s.r.o. Autor: Martina Šmidochová, personální ředitelka Název projektu: Interní školení zaměstnanců Školíme se vzájemně Společnost: Microsoft s.r.o. Autor: Martina Šmidochová, personální ředitelka Obsah: 1. Úvodní informace o projektu 2. Popis stávající situace,

Více

SLET MANAŽERŮ A TECHNICKÝCH EXPERTŮ- 2012

SLET MANAŽERŮ A TECHNICKÝCH EXPERTŮ- 2012 SLET MANAŽERŮ A TECHNICKÝCH EXPERTŮ- 2012 13. 9-14. 9. 2012 Ing. Jitka Ondeková ondekova@cert-aco.cz CO JE E-LEARNING E-LEARNING je forma vzdělávání moderním, úsporným a efektivním způsobem, elektronickou,

Více

3 cesty, jak nejlépe propagovat

3 cesty, jak nejlépe propagovat 3 cesty, jak nejlépe propagovat ebook pro affiliate partnery programu Firmy 2.0 Napsala Stanislava Mrázková Affiliate manažerka pro Firmu 2.0 2012 Firma 2.0, 3 cesty, jak nejlépe propagovat Naučte se využívat

Více

Obsah. Úvod do virtuální třídy. Další možnosti. Možnosti virtuální třídy. Technické požadavky na váš počítač

Obsah. Úvod do virtuální třídy. Další možnosti. Možnosti virtuální třídy. Technické požadavky na váš počítač Úvod do virtuální třídy Co je to virtuální třída Výčet funkcí Technické požadavky Pravidla užívání Obsah Úvod do virtuální třídy Rychlý start Zvuk a video Prezentace Tabule Co je to virtuální třída Virtuální

Více

aneb Snadné psaní bez pravidel Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

aneb Snadné psaní bez pravidel Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 aneb Snadné psaní bez pravidel Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Finanční trh je přesycen finančními poradci a zprostředkovali pojištění. Určitě využíváte všechny dostupné aplikace

Více

REVOLUČNÍ SPONZOROVÁNÍ

REVOLUČNÍ SPONZOROVÁNÍ REVOLUČNÍ MARKETING - nejpoužívanější on-line vzdělávací systém pro síťový marketing v Česku a na Slovensku. REVOLUČNÍ SPONZOROVÁNÍ Naučte se pomocí transformačního a zároveň jednoduchého a velice účinného

Více

Česká asociace pro arbitráž

Česká asociace pro arbitráž PŘÍPADOVÁ STUDIE Česká asociace pro arbitráž (CAA) Profil klienta a zadání Česká asociace pro arbitráž zajišťuje vedení rozhodčích řízení pro obchodní i soukromé spory majetkového charakteru. CAA sdružuje

Více

Co to vlastně je prezentace?

Co to vlastně je prezentace? Prezentace Co to vlastně je prezentace? Přímý výklad nebo ukázka s možným využitím vizuálních nebo jiných pomůcek, kdy jedinou participací skupiny je kladení dotazů na závěr. Příprava prezentace Kdo? -

Více

Co to vlastně je prezentace? Příprava prezentace. Proč? Přímý výklad nebo ukázka s možným využitím vizuálních nebo jiných pomůcek, dotazů na závěr.

Co to vlastně je prezentace? Příprava prezentace. Proč? Přímý výklad nebo ukázka s možným využitím vizuálních nebo jiných pomůcek, dotazů na závěr. Co to vlastně je prezentace? Prezentace Přímý výklad nebo ukázka s možným využitím vizuálních nebo jiných pomůcek, kdy jedinou participací skupiny je kladení dotazů na závěr. Kdo? - komu budu prezentovat

Více

Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Určitě sami dobře víte, že lidé neradi dávají doporučení na finanční zprostředkovatele.

Více

www.milionoveimperium.cz

www.milionoveimperium.cz www.milionoveimperium.cz David Kirš, autor Miliónového impéria a EmailAcademy uvádí ebook WEB MILIONÁŘE A KRUH BOHATSTVÍ Tento ebook (dokument) můžete šířit a přeposílat dále, ale pouze jako celek. Není

Více

Obsah: 1 Důležité informace před vstupem do virtuální místnosti 2 Realizace online setkání

Obsah: 1 Důležité informace před vstupem do virtuální místnosti 2 Realizace online setkání Obsah: 1 Důležité informace před vstupem do virtuální místnosti... 3 1.1 Nastavení zvuku a mikrofonu... 3 1.2 Instalace Adobe Flash Playeru... 5 1.3 Testování počítače... 5 2 Realizace online setkání...

Více

Prozkoumání příkazů na pásu karet Každá karta na pásu karet obsahuje skupiny a každá skupina obsahuje sadu souvisejících příkazů.

Prozkoumání příkazů na pásu karet Každá karta na pásu karet obsahuje skupiny a každá skupina obsahuje sadu souvisejících příkazů. Úvodní příručka Microsoft Project 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Panel nástrojů Rychlý přístup Tuto oblast můžete

Více

PARTNER ČESKÝCH APLIKACÍ. (Výroba)

PARTNER ČESKÝCH APLIKACÍ. (Výroba) PARTNER ČESKÝCH APLIKACÍ (Výroba) Warehouse Pro Phone Nezbytná pomůcka pro všechny operátory výroby s Windows Phone. Jedním kliknutím můžete řešit prodej, dodávku, revize, spravovat sériová čísla a mnoho

Více

Google Apps. kalendář 2. verze 2012

Google Apps. kalendář 2. verze 2012 Google Apps kalendář verze 0 Obsah Obsah... Úvod... Vytvoření události... Vytvoření události v daném čase... Vytvoření celodenní události... 6 Vytvoření opakované události... 6 Vytvoření vícedenní události...

Více

MODUL 1 ZAČÍNÁME S BLOGEM

MODUL 1 ZAČÍNÁME S BLOGEM MODUL 1 ZAČÍNÁME S BLOGEM V prvním modulu se dozvíte, jak vám blog může ve vašem podnikání pomoci. Stanovíte si téma blogu, jeho cíl a také cílového návštěvníka, kterému budete přizpůsobovat obsah na vašem

Více

Doprovodné obrázky a videa na Internetu

Doprovodné obrázky a videa na Internetu POKYNY KE STUDIU Rozšiřující data na Internetu Doprovodné obrázky a videa na Internetu Rejstřík pojmů 5 JAK DOBROVOLNICTVÍ PREZENTOVAT Čas ke studiu: 1 hodina Cíl: Po prostudování této podkapitoly získáte

Více

netauto komplexní informační systém pro autobazary netauto je komplexní obchodní řešení pro Váš autobazar. Díky systému netauto budete:

netauto komplexní informační systém pro autobazary netauto je komplexní obchodní řešení pro Váš autobazar. Díky systému netauto budete: netauto komplexní informační systém pro autobazary Hlavní pohled na systém netauto netauto je komplexní obchodní řešení pro Váš autobazar. Díky systému netauto budete: mít dokonalý přehled o vykoupených

Více

PROČ PRACOVNÍ PORTÁLY NESTAČÍ A PROČ SE FIRMY MUSÍ KONEČNĚ ZAČÍT ZABÝVAT SOCIÁLNÍMI SÍTĚMI

PROČ PRACOVNÍ PORTÁLY NESTAČÍ A PROČ SE FIRMY MUSÍ KONEČNĚ ZAČÍT ZABÝVAT SOCIÁLNÍMI SÍTĚMI PROČ PRACOVNÍ PORTÁLY NESTAČÍ A PROČ SE FIRMY MUSÍ KONEČNĚ ZAČÍT ZABÝVAT SOCIÁLNÍMI SÍTĚMI 2 Colorbee Insights Vám poskytují pravidelné komentáře, rady, tipy a aktuální informace z oblasti lidských zdrojů.

Více

Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Dnešní internetový svět nabízí spoustu možností, jak si vydělat peníze, zlepšit rodinný rozpočet nebo si v důchodu finančně přilepšit. Jednou z

Více

Prezentace projektu www.virtualnikolega.cz do systému vzdělávání zaměstnanců a spolupracovníků knihoven

Prezentace projektu www.virtualnikolega.cz do systému vzdělávání zaměstnanců a spolupracovníků knihoven Virtuální kolega Prezentace projektu www.virtualnikolega.cz a návrh implementace jeho nabídky: do systému vzdělávání zaměstnanců a spolupracovníků knihoven a jako nová služba pro návštěvníky knihoven na

Více

Akční nabídka marketingového řešení pro neziskové organizace

Akční nabídka marketingového řešení pro neziskové organizace Akční nabídka marketingového řešení pro neziskové organizace Varianta BASIC Obsahem balíčku je: webová stránka včetně: redakčního systému umožňujícího snadnou úpravu obsahu i neprofesionálním uživatelům,

Více

Práce na dálku (z domova) prakticky

Práce na dálku (z domova) prakticky Práce na dálku (z domova) prakticky Ing. Radka Nepustilová konzultantka společnosti Idealine Solutions Telefon: 602 666 336 Email: radka.nepustilova@workline.cz Weby: www.workline. cz www.webinare. cz

Více

Video natáčení / střih

Video natáčení / střih Video natáčení / střih Podle posledních průzkumů lidé na webových stránkách spíše scanují očima, nežli čtou. Video forma přichází jako dokonalý marketingový doplněk omnichannelu, ať už pro novou akvizici

Více

QNAP TS-409 a QNAP TS-409 Pro. Jak použít funkci Online RAID Capacity Expansion a RAID Level Migration

QNAP TS-409 a QNAP TS-409 Pro. Jak použít funkci Online RAID Capacity Expansion a RAID Level Migration QNAP TS-409 a QNAP TS-409 Pro Jak použít funkci Online RAID Capacity Expansion a RAID Level Migration [1] Úskalí současných firem Jedním největších problémů, kterým dnešní firmy čelí je výběr a správné

Více

Soustředění. 2015 Kateřina Sodomková, katerinasodomkova.cz. všechna práva vyhrazena

Soustředění. 2015 Kateřina Sodomková, katerinasodomkova.cz. všechna práva vyhrazena Soustředění 2015 Kateřina Sodomková, katerinasodomkova.cz všechna práva vyhrazena Umění soustředit se Ano, někdy to je skutečně umění, dokázat se plně soustředit na to, co děláme. Jsou situace, kdy nám

Více

Obsah. Manuál pro uživatele aplikace ONIF platný ke dni 22. 9. 2011 Řešení společnosti icord International s.r.o. www.icord.cz

Obsah. Manuál pro uživatele aplikace ONIF platný ke dni 22. 9. 2011 Řešení společnosti icord International s.r.o. www.icord.cz Obsah Rychlý návod... 3 Chci se s vámi bezplatně spojit online. Co mám udělat? Rychlý návod... 3 Co vše mohu:... 3 Podrobněji:... 4 Chci se s vámi bezplatně spojit online. Co mám udělat? Podrobněji...

Více

Komunikace na Googlu. Využití nástrojů Google při práci v knihovně. mraz@firemnifoto.cz

Komunikace na Googlu. Využití nástrojů Google při práci v knihovně. mraz@firemnifoto.cz Komunikace na Googlu Využití nástrojů Google při práci v knihovně 1 mraz@firemnifoto.cz Evoluce sociální komunikace 2 mraz@firemnifoto.cz Proč komunikovat na Googlu Služba Moje firma na Googlu je rychlý

Více

tipů, jak zlepšit PPC kampaně před Vánoci

tipů, jak zlepšit PPC kampaně před Vánoci 5 tipů, jak zlepšit PPC kampaně před Vánoci Vánoční období je pro velkou část firem klíčové. Je proto přirozené, že se větší část marketingového rozpočtu typicky soustředí právě do posledních měsíců v

Více

Jsme ambulantní a terénní sociální služba patřící pod Diecézní charitu Brno. Sídlíme na tř. Kpt. Jaroše 9, 602 00 Brno.

Jsme ambulantní a terénní sociální služba patřící pod Diecézní charitu Brno. Sídlíme na tř. Kpt. Jaroše 9, 602 00 Brno. Kdo jsme Jsme ambulantní a terénní sociální služba patřící pod Diecézní charitu Brno. Sídlíme na tř. Kpt. Jaroše 9, 602 00 Brno. Náplní naší služby je pomáhat nezaměstnaným při řešení jejich obtížné životní

Více

MŮJ ZAČÁTEČNÍ BOJ S NÁVŠTĚVNOSTÍ

MŮJ ZAČÁTEČNÍ BOJ S NÁVŠTĚVNOSTÍ TŘETÍ STRATEGIE: NÁVŠTĚVNOST V minulých videích jsem vám ukázal, jak správně vytvořit produktovou sekvenci a opravdu znásobit hodnotu i zisk z každého zákazníka. Dále, jak zvýšit konverzi, aby každou z

Více

Nabídka řešení CRM pomocí

Nabídka řešení CRM pomocí Nabídka řešení CRM pomocí Obsah: Popis systému SugarCRM 2 Cena 3 Moduly a funkce 4 o Hlavní stránka 5 o Kalendář 6 o Obchody 7 o Reklamace 8 o Firmy 9 o Firmy detail 10 o Osoby 11 o Reporty 12 Testovací

Více

etestme.com pro jednotlivce pro uchazeče o zaměstnání, studenty, absolventy, zaměstnance, pro všechny, kteří používají cizí jazyk v každodenní praxi

etestme.com pro jednotlivce pro uchazeče o zaměstnání, studenty, absolventy, zaměstnance, pro všechny, kteří používají cizí jazyk v každodenní praxi pro jednotlivce pro uchazeče o zaměstnání, studenty, absolventy, zaměstnance, pro všechny, kteří používají cizí jazyk v každodenní praxi 1. O testovací platformě LANGMaster 1.1. Představení LANGMaster

Více

ZNÁSOBTE SVŮJ VLIV POKROČILÉ PREZENTAČNÍ DOVEDNOSTI VZHLEDEM K MAXIMALIZACI ÚČINKU NA POSLUCHAČE

ZNÁSOBTE SVŮJ VLIV POKROČILÉ PREZENTAČNÍ DOVEDNOSTI VZHLEDEM K MAXIMALIZACI ÚČINKU NA POSLUCHAČE ZNÁSOBTE SVŮJ VLIV POKROČILÉ PREZENTAČNÍ DOVEDNOSTI VZHLEDEM K MAXIMALIZACI ÚČINKU NA POSLUCHAČE Všichni jsme potencionálně svobodni naučit se tomu, co chceme, dělat to, co chceme, a stát se tím, čím chceme.

Více

Outsourcing & Cloud. v českých firmách

Outsourcing & Cloud. v českých firmách Outsourcing & Cloud v českých firmách Už jste asi slyšeli: Firmy dnes dávají jen nanejvýš 30 % IT rozpočtu na podporu růstu společnosti a generovaní nového businessu. Bez potřebných investic do nových

Více

KONFERENCE Poznámky pro účastníky

KONFERENCE Poznámky pro účastníky PROZKOUMEJTE velké životní otázky KONFERENCE pro účastníky Brno, Česká republika 13. 14. ledna 2012 SETKÁNÍ 1 Vize pro službu mladým lidem SETKÁNÍ 2 Co je Alfa pro mládež? Kurz Alfa pro mládež představuje

Více

Jak najít své EW? Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně

Jak najít své EW? Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně Každý úspěšný člověk, jestliže chce dosáhnout svého cíle, se musí věnovat své práci na 100%. Náš cíl je jasný. Vydělávat snadno, rychle a neomezené

Více

Autor: Jméno autora Vedoucí: Jméno vedoucího. 10. dubna 2015

Autor: Jméno autora Vedoucí: Jméno vedoucího. 10. dubna 2015 Název závěrečné práce Bakalářská/diplomová práce Autor: Jméno autora Vedoucí: Jméno vedoucího Ústav informatiky Filozoficko-Přírodovědecká fakulta Slezské univerzity, Opava 10. dubna 2015 Cíl práce Seznamte

Více

Kdo jsme? patříme k největším, nejznámějším a nejnavštěvovanějším svatebním portálům s průměrem 1000 návštěv denně

Kdo jsme? patříme k největším, nejznámějším a nejnavštěvovanějším svatebním portálům s průměrem 1000 návštěv denně Kdo jsme? Svatby.cz je svatební informační portál, který již 14 let nabízí nevěstám informace i obrazové inspirace, které pomáhají při svatebních přípravách. jsme nejstarší SVATEBNÍ PORTÁL v České republice

Více

POZVÁNKA NA KURZY. Literatura Ke všem kurzům jsou poskytovány metodické příručky pro školství v elektronické podobě.

POZVÁNKA NA KURZY. Literatura Ke všem kurzům jsou poskytovány metodické příručky pro školství v elektronické podobě. POZVÁNKA NA KURZY Dovolujeme si zaměstnance Vaší školy pozvat na bezplatná školení sponzorovaná firmou Microsoft, která se konají na naší škole. Tato nabídka se týká všech zaměstnanců školství pedagogů

Více

Požadované parametry dodávky služby a technické podmínky

Požadované parametry dodávky služby a technické podmínky Příloha č. 4 Detailní popis a charakteristika nabídky Rozvoj individuálních ústních komunikačních dovedností žáků v anglickém jazyce a učitelů v anglickém, německém a francouzském jazyce formou blended

Více

VY_32_INOVACE_IKTO2_1260 PCH

VY_32_INOVACE_IKTO2_1260 PCH VY_32_INOVACE_IKTO2_1260 PCH VÝUKOVÝ MATERIÁL V RÁMCI PROJEKTU OPVK 1.5 PENÍZE STŘEDNÍM ŠKOLÁM ČÍSLO PROJEKTU: CZ.1.07/1.5.00/34.0883 NÁZEV PROJEKTU: ROZVOJ VZDĚLANOSTI ČÍSLO ŠABLONY: III/2 DATUM VYTVOŘENÍ:

Více

Jak mi může pomoci věrnostní program?

Jak mi může pomoci věrnostní program? Jak mi může pomoci věrnostní program? POSÍLENÍM VZTAHŮ SE ZÁKAZNÍKY Zavedení věrnostního programu je stávajícími zákazníky vnímáno jako krok vstřícnosti a ocenění ze strany Vás, obchodníka. PŘI ZÍSKÁVÁNÍ

Více

Studijní portál. Na našich stránkách: www.cizijazyky.info v pravém horním rohu naleznete odkaz Přihlásit se:

Studijní portál. Na našich stránkách: www.cizijazyky.info v pravém horním rohu naleznete odkaz Přihlásit se: Studijní portál Jako student naší školy získáváte zároveň přístup na studijní portál, kde naleznete informace o obsahu výuky, odkaz na české překlady k nahrávkám a jiné užitečné materiály, které Vám usnadní

Více

On-line textové editory. Google Dokumenty (Google Docs)

On-line textové editory. Google Dokumenty (Google Docs) On-line textové editory Google Dokumenty (Google Docs) ÚVOD K psaní textů můžeme používat: a) software nainstalovaný na počítači Mezi nejznámější pokročilejší textové editory patří například: MS Word (součást

Více

1. PŘESNÝ POSTUP KROK ZA KROKEM, JAK ZAČÍT POUŽÍVAT SYSTÉM APC

1. PŘESNÝ POSTUP KROK ZA KROKEM, JAK ZAČÍT POUŽÍVAT SYSTÉM APC Conversion Academy Živé vysílání 8 KROKŮ K AUTOMATIZOVANÉ PRODEJNÍ CESTĚ ZÁKAZNÍKA NA VAŠEM WEBU Co se dnes naučíte 1. PŘESNÝ POSTUP KROK ZA KROKEM, JAK ZAČÍT POUŽÍVAT SYSTÉM APC 1 Co se dnes naučíte 2.

Více

Jak pořídit, zpracovat a šířit záznamy ze zasedání zastupitelstva

Jak pořídit, zpracovat a šířit záznamy ze zasedání zastupitelstva Jak pořídit, zpracovat a šířit záznamy ze zasedání zastupitelstva Co budete k natáčení potřebovat? - kameru, nebo jiné zařízení schopné zaznamenávat video) - externí mikrofon - stativ - náhradní baterie

Více

Obsah. 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2. 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4. 3. KROK: Využíváte finančního trhu?...

Obsah. 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2. 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4. 3. KROK: Využíváte finančního trhu?... Obsah 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4 3. KROK: Využíváte finančního trhu?... 5 4. Nechejte si poradit od odborníka... 6 www.anekamickova.cz 1 Zdravím

Více

O bezpečnost se postaráme my. Vy se soustřeďte jen na svoji práci.

O bezpečnost se postaráme my. Vy se soustřeďte jen na svoji práci. O bezpečnost se postaráme my. Vy se soustřeďte jen na svoji práci. Opravdu je možné, aby byla ochrana podniku takto snadná? Taková dnes jednoduše je. Zapotřebí jsou jen věci: Jedna webová platforma, prostřednictvím

Více

6. ročník Krajské konference o podpoře interaktivní výuky Krouna, 18.10.2012 Program:

6. ročník Krajské konference o podpoře interaktivní výuky Krouna, 18.10.2012 Program: 6. ročník Krajské konference o podpoře interaktivní výuky Krouna, 18.10.2012 Program: 7 30 8 30 Registrace účastníků 8 30 9 10 Úvod a zahájení konference 9 10 9 25 přestávka 9 25 10 10 1. blok náslechových

Více

PŘÍPRAVA NA ÚSTNÍ ZKOUŠKU

PŘÍPRAVA NA ÚSTNÍ ZKOUŠKU PŘÍPRAVA NA ÚSTNÍ ZKOUŠKU Mgr. Michaela Holubová Autorem materiálu a všech jeho částí, není-li uvedeno jinak, je Mgr. Michaela Holubová. Obsah: Jak začít? Jak pracovat s pracovními listy? Jak číst text?

Více

Etapa I první kontakt

Etapa I první kontakt Průvodce pro používání webových stránek www.doczech.pl Níže najdete základní informace, které Vám umožní začít používat naše webové stránky. I. První kontakt II. Vytvoření uživatelského účtu III. Přidání

Více

10 věcí, které byste měli vědět o kojení

10 věcí, které byste měli vědět o kojení 10 věcí, které byste měli vědět o kojení 2008 Kolektiv MindSoft s. r. o. Vydáno společností MindSoft s. r. o. K Rozkoši 326 149 00 Praha, Czech Republic www.fit-porod.cz www.porod-na-videu.cz www.jak-otehotnet.cz

Více

svatební tradice v České republice

svatební tradice v České republice Svatební Guru svatební tradice v České republice O projektu Cílem projektu je vytvořit přehled tradic na různých místech České republiky. Od drobných detailů po velké rozdíly mezi současnými městskými

Více

CRV Czech Republic je na facebooku!

CRV Czech Republic je na facebooku! CRV Czech Republic je na facebooku! Na to, abyste mohli prohlížet naše facebookové stránky, není třeba se registrovat. Stačí do internetového prohlížeče zadat adresu: http://www.facebook.com/pages/crv-czech-republic/198677136816177

Více

CLOUD ZLÍNSKÝ KRAJ. Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště

CLOUD ZLÍNSKÝ KRAJ. Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště CLOUD Název školy Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště Název DUMu Cloud Autor Martin Šimůnek Datum 13. 11. 2012 Stupeň atypvzdělávání

Více

Pozvánka na kurzy v oblasti on-line marketingu

Pozvánka na kurzy v oblasti on-line marketingu Pozvánka na kurzy v oblasti on-line marketingu Kurzy: Jak na on-line marketing základy on-line marketingu (1 den) Copywriting aneb jak psát atraktivní on-line texty (1 den) On-line marketing prakticky

Více

Naše vize. Naše poslání

Naše vize. Naše poslání Na základě žádosti o finanční podporu z OP LZZ získalo město Třebíč dotaci na projekt s názvem Vybudování koordinačního centra práce na dálku v Třebíči. Svoji činnost zahájilo Koordinační centrum 1. srpna

Více

Prodej to! Návod jak na to. Filip Novák, DiS.

Prodej to! Návod jak na to. Filip Novák, DiS. Prodej to! Návod jak na to Filip Novák, DiS. Obsah 1 1. Obsah 2. Lidé nakupují to, co potřebují, ale i to, pro co se nadchnou a nepotřebují 3. Neprodávejte produkt, ale celou zkušenost 4. Demonstrujte

Více

ICT plán školy na období 2015 2016

ICT plán školy na období 2015 2016 ICT plán školy na období 2015 2016 ICT plán školy na roky 2015 a 2016 je vypracován na základě Metodického pokynu Standard ICT služeb ve škole (Č.j. 30799/2005-551). Vytvořil: Mgr. Hynek Vohoska, ředitel

Více

Tipy a triky pro úspěšnou social media strategii. Mgr. Miroslava Toušová Get Social 6. 11. 2013

Tipy a triky pro úspěšnou social media strategii. Mgr. Miroslava Toušová Get Social 6. 11. 2013 Tipy a triky pro úspěšnou social media strategii Mgr. Miroslava Toušová Get Social 6. 11. 2013 Co uděláte, než založíte firemní profil na Facebooku? Než založíte firemní profil... DŮVOD = PROČ chcete komunikovat

Více

Katalog školení 2014 Nemetschek Allplan Česko s.r.o www.nemetschek-allplan.cz

Katalog školení 2014 Nemetschek Allplan Česko s.r.o www.nemetschek-allplan.cz Katalog školení 2014 Nemetschek Allplan Česko s.r.o www.nemetschek-allplan.cz Úvod Pro využití celého potenciálu našich produktů Vám nabízíme řadu specializovaných odborných školení zaměřených na efektivitu

Více

ZÁŽITKY PRO FIRMY ALLEGRIA - FIRMA NA ZÁŽITKY. užijte si. ...a jak vypadá Vaše schůzka s VIP klientem?

ZÁŽITKY PRO FIRMY ALLEGRIA - FIRMA NA ZÁŽITKY. užijte si. ...a jak vypadá Vaše schůzka s VIP klientem? ZÁŽITKY PRO FIRMY užijte si vztahy se svými klienty, je to pro Vás jediná spolehlivá investice, která se Vám stonásobně vrátí...a jak vypadá Vaše schůzka s VIP klientem? ALLEGRIA - FIRMA NA ZÁŽITKY vznikla

Více

Obsah. Úvod 7 Zpětná vazba od čtenářů 7 Dotazy 8 Errata 8 Poznámka k aktuálnosti 8 Konvence použité v knize 8

Obsah. Úvod 7 Zpětná vazba od čtenářů 7 Dotazy 8 Errata 8 Poznámka k aktuálnosti 8 Konvence použité v knize 8 Obsah Úvod 7 Zpětná vazba od čtenářů 7 Dotazy 8 Errata 8 Poznámka k aktuálnosti 8 Konvence použité v knize 8 KAPITOLA 1 Mechanismy fungování sociálních sítí 9 Jak funguje Facebook 11 Jak sociální sítě

Více

Jak uspět na místním trhu. Třebíč 21. 2. 2014

Jak uspět na místním trhu. Třebíč 21. 2. 2014 Jak uspět na místním trhu Třebíč 21. 2. 2014 Region{lní produkty Marketing Marketing je sociální proces, kde se jednotlivci a skupiny pokoušejí získat, co chtějí nebo potřebují tím, že vytvářejí a směňují

Více

Katalog školení 2015 Nemetschek Allplan Česko s.r.o www.nemetschek-allplan.cz

Katalog školení 2015 Nemetschek Allplan Česko s.r.o www.nemetschek-allplan.cz Katalog školení 2015 Nemetschek Allplan Česko s.r.o www.nemetschek-allplan.cz Úvod Pro využití celého potenciálu našich produktů Vám nabízíme řadu specializovaných odborných školení zaměřených na efektivitu

Více

SMS Marketing. Komunikace s potencionálními i stávajícími zákazníky pomocí zpráv SMS

SMS Marketing. Komunikace s potencionálními i stávajícími zákazníky pomocí zpráv SMS SMS Marketing Komunikace s potencionálními i stávajícími zákazníky pomocí zpráv SMS 31.5.2012 Úvod do SMS Marketingu SMS zprávy přinášejí ze všech nástrojů palety mobilního marketingu nejvyšší efektivitu.

Více

Scénáře a důvody pro nasazení Exchange 2010 a Lync 2010. Martin Panák

Scénáře a důvody pro nasazení Exchange 2010 a Lync 2010. Martin Panák Scénáře a důvody pro nasazení Exchange 2010 a Lync 2010 Martin Panák 1 Agenda Exchange Server 2010 Lync OnLine 2010 Scénáře nasazení Uživatelské rozhraní Vybavení ROI 2 3 Koho oslovit Zákazník provozuje

Více

REGISTRACE - ARGUMENTY

REGISTRACE - ARGUMENTY REGISTRACE - ARGUMENTY Já už jsem toho vyzkoušel(a) tolik a nikde jsem nebyl(a) úspěšný(á) V přímém prodeji jde především o vytrvalost a cílevědomost. Pokud je kvalitní produkt prodává se sám. Máte možnost

Více

8 KROKŮ JAK ZÍSKAT FIREMNÍ ZÁKAZNÍKY

8 KROKŮ JAK ZÍSKAT FIREMNÍ ZÁKAZNÍKY NOVINKA 8kr okůj a kz í s ka t fir e mní z á ka z ní ky J e dnoduc hýnávodkr okz akr oke m Pr ů v o d c ep r ov š e c h n y, k d oc h t ě j í z í s k a t n o v éz a k á z k yuf i r e m ING. PAVEL HRDLIČKA

Více

Registrační dotazník pro seniory. Mobilní telefony

Registrační dotazník pro seniory. Mobilní telefony Registrační dotazník pro seniory Maltézská pomoc, o.p.s. centrum Olomouc za přispění Statutárního města Olomouc realizuje projekt vzdělávání seniorů v oblasti moderních technologií. Tento dotazník slouží

Více

Vzhled a popis hlavních funkcí systému SMSbrána.cz

Vzhled a popis hlavních funkcí systému SMSbrána.cz Vzhled a popis hlavních funkcí systému SMSbrána.cz www.smsbrana.cz Hlavní stránka a přihlášení do systému 4 Neogenia s.r.o. +420 5 9 260 info@smsbrana.cz www.neogenia.cz Odesílač SMS Nejdůležitější část

Více

Internetový marketing. Využijte naplno marketingový potenciál internetu

Internetový marketing. Využijte naplno marketingový potenciál internetu Internetový marketing Využijte naplno marketingový potenciál internetu Internetový marketing Internet marketing je jedním z druhů propagace, kterým můžete získávat nové zákazníky a budovat značku (branding).

Více

PROGRAM SKYPE. Návod Skype. www.workline.cz VERZE NÁVODU A PROGRAMU VYUŽITÍ PRO V TOMTO NÁVODU SE NAUČÍTE. STÁHNUTÍ A INSTALACE

PROGRAM SKYPE. Návod Skype. www.workline.cz VERZE NÁVODU A PROGRAMU VYUŽITÍ PRO V TOMTO NÁVODU SE NAUČÍTE. STÁHNUTÍ A INSTALACE PROGRAM SKYPE VERZE NÁVODU A PROGRAMU Verze 1 1.7.2008 Verze Skype 3.5.0.239 VYUŽITÍ PRO Telekonference pro více účastníků Videokonference pro 2 účastníky Instant Messaging (chat) Zasílání souborů V TOMTO

Více

Case Study. Google Apps: Krok do 21. století. Kterých témat se case study týká?

Case Study. Google Apps: Krok do 21. století. Kterých témat se case study týká? Case Study Google Apps: Krok do 21. století Kterých témat se case study týká? Změna firemní kultury Vysoké nároky na funkcionalitu Úspora firemních nákladů 1 Kdo je ANNONCE? 2 Výchozí podmínky Annonce

Více

PARTNER ČESKÝCH APLIKACÍ. (Eshop)

PARTNER ČESKÝCH APLIKACÍ. (Eshop) PARTNER ČESKÝCH APLIKACÍ (Eshop) Heureka Nejznámější český srovnavač cen a produktů, ve kterém žádný e- shop nemůže chybět. Držte si přehled o tom, jak se vašemu e- shopu daří v porovnání s ostatními.

Více

gamifikace pro verejnost hravý event marketing

gamifikace pro verejnost hravý event marketing ˇ pro verejnost hravý event marketing Chtěli byste dát vědět více lidem o své instituci, značce či produktu a oslovit nové cílové skupiny? více motivovat již stávající klienty k určité činnosti a vzbuzovat

Více

Nápověda pro systém eintranet.net

Nápověda pro systém eintranet.net www.eintranet.net Nápověda pro systém eintranet.net Obsah 1. Základní informace o eintranet.net... 2 2. Příručka pro správce aplikace eintranet.net... 2 2.1 Registrace do aplikace... 2 2.2 Přihlášení do

Více

p r o A r c h a p l i k a c e p r o a r c h i t e k t y, n á v r h á ř s k é a v ý v o j o v é p r a c o v i š t ě.

p r o A r c h a p l i k a c e p r o a r c h i t e k t y, n á v r h á ř s k é a v ý v o j o v é p r a c o v i š t ě. Strana 1/12 Část 1 Hlavní sekce proarch aplikace.....str. 2-10 1. Můj výpis 1.1. Akce 1.2. Výběr akce 1.3. Uživatel 1.4. Výběr uživatele 1.5. Zaslání přístupových údajů pro klienta 2. proarch výpis 2.1.

Více

NFC Marketing. Nejmodernější způsob On-Demand poskytování obsahu do mobilních telefonů.

NFC Marketing. Nejmodernější způsob On-Demand poskytování obsahu do mobilních telefonů. NFC Marketing Nejmodernější způsob On-Demand poskytování obsahu do mobilních telefonů. Co je to NFC marketing? Jedná se nejmodernější způsob jak poskytnout Vaše marketingové sdělení, nebo Vaší reklamu

Více

POKROČILÉ PREZENTAČNÍ PROGRAMY PRO PODPORU VÝUKY

POKROČILÉ PREZENTAČNÍ PROGRAMY PRO PODPORU VÝUKY Slezská univerzita v Opavě Obchodně podnikatelská fakulta v Karviné POKROČILÉ PREZENTAČNÍ PROGRAMY PRO PODPORU VÝUKY Distanční studijní opora Jména autorů Ing. Josef Botlík Ing. Dalibor Hula Mgr. Petr

Více

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více

Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Název projektu: Poznáváme sebe a svět, chceme poznat více Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2970 Identifikátor materiálu Název klíčové aktivity Vzdělávací oblast Vzdělávací předmět / obor Tematický

Více

60 a tři sexy nadpisy článků, po kterých vaši čtenáři touží

60 a tři sexy nadpisy článků, po kterých vaši čtenáři touží 60 a tři sexy nadpisy článků, po kterých vaši čtenáři touží Jak., který Příklad: Jak napsat článek, který vám přivede návštěvnost Jak. v x jednoduchých krocích Příklad: Jak založit blog ve třech jednoduchých

Více

Odpověď na otázku zaměstnanců

Odpověď na otázku zaměstnanců Odpověď na otázku zaměstnanců O systému EthicsPoint Podávání oznámení obecné Bezpečnost a utajení při podávání oznámení Tipy a doporučené postupy O systému EthicsPoint Co je EthicsPoint? Systém EthicsPoint

Více

Musím se zaregistrovat, abych mohl(a) platit pomocí Platební brány?

Musím se zaregistrovat, abych mohl(a) platit pomocí Platební brány? PLATEBNÍ BRÁNA ČASTO KLADENÉ DOTAZY - FAQ Co je to Platební brána? Platební brána je jednoduchá a bezpečná platební metoda. Platební brána umožňuje realizovat on-line platby za zboží a služby pomocí internetového

Více

LÉTO A PRÁCE. Inspirujte se a začněte dosahovat lepších výsledků s menší námahou. Začněte outsourcovat a pracujte (nejen) v létě chytřeji.

LÉTO A PRÁCE. Inspirujte se a začněte dosahovat lepších výsledků s menší námahou. Začněte outsourcovat a pracujte (nejen) v létě chytřeji. LÉTO A PRÁCE Inspirujte se a začněte dosahovat lepších výsledků s menší námahou. Začněte outsourcovat a pracujte (nejen) v létě chytřeji. Obsah 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. Rozvoj a správa sociálních sítí Úprava

Více

Úvod do sociálních sítí

Úvod do sociálních sítí Úvod do sociálních sítí Otázky do začátku Je má cílová skupina na sociálních sítích? Čeho tam chci dosáhnout? Mám obsah, který můžu sdílet? Kdo bude obstarávat sociální sítě? Jak budu měřit úspěšnost aktivit?

Více