Ebook Podnikejte z pláže pomocí webinářů Ing.Petra Svobodová

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Ebook Podnikejte z pláže pomocí webinářů Ing.Petra Svobodová"

Transkript

1 1 Ebook Podnikejte z pláže pomocí webinářů Ing.Petra Svobodová

2 2 Věnování Nejprve mi dovolte Vám pogratulovat, že jste si stáhli tento ebook! Tento ebook bych chtěla věnovat všem, kteří chtějí komunikovat a vydělávat na internetu pomocí moderních nástrojů online marketingu. Dnešní doba jde hodně rychle dopředu a člověk ani nemůže vždy zvládat přijímat a vyhodnocovat všechny přicházející trendy na internetu, technologie, softwary atd. Proto jsem pro Vás vytvořila tento ebook, který Vás stručně uvede do světa online seminářů webinářů. Absolvovala jsem mnoho seminářů o online marketingu, studovala jsem zahraniční i český trh v této oblasti, přečetla odbornou zahraniční i českou literaturu a tyto informace jsem dále využila v praxi. Mým cílem je, předat Vám vyfiltrované kvalitní informace, které Vám pomohou vydělávat na internetu, provádět online školení, zefektivnit komunikaci se zákazníky, obchodními partnery či zaměstnanci. Jedním z mocných a praktických nástrojů pro internetové podnikatele jsou právě webináře! Ráda Vám poradím, jak sdílet (prodávat) vaše know how z pláže.pomocí webinářů Ing. Petra Svobodová projektová manažerka Servis 2.0 odborná poradkyně pro Info-podnikatele Web: / Prohlášení Tento materiál je informačním produktem. Stažením tohoto materiálu rozumíte, že jakékoli použití informací z tohoto materiálu a úspěchy či neúspěchy z toho plynoucí, jsou pouze ve Vašich rukách a autorka za ně nenese žádnou zodpovědnost. V tomto materiálu můžete najít informace o produktech nebo službách třetích osob. Tyto informace jsou pouze doporučením a vyjádřením mého názoru k této tematice.

3 3 O čem je tento ebook? V tomto ebooku dozvíte: - Co je webinář - Jaké jsou hlavní výhody webinářů - Jaké je využití webinářů v praxi - 12 tipů pro úspěšný webinář: 1. Jak správně naplánovat webinář 2. Jak vybrat správnou platformu pro Váš webinář 3. Jak připravit zajímavou prezentaci pro webinář 4. Proč byste měli uspořádat webinář nejprve nanečisto 5. O tom, že je dobré provést test audia/videa před začátkem webináře 6. Jak načasovat webinář 7. Proč mít záložní plán 8. Jak si připravit scénář webináře komunikační mapu 9. Jak zvolit správný čas a délku webináře 10. Je dobré seznámit účastníky s průběhem webináře 11. Proč mít asistenta 12. Jak získat zpětnou vazbu od účastníků webináře Co Vám přinese využívání webinářů? Máte vytvořený Info-produkt a potřebuje najít další efektivní formy online marketingu, jak dát o Vašich produktech či službách vědět ostatním? Chcete vědět, jak během 60 minut odprezentovat Váš produkt zákazníkům nebo jak uspořádat firemní meeting, aniž byste opustili teplo Vašeho domova? Unavuje Vás jednotlivě vysvětlovat výhody Vašich produktů a cestováním po klientech strávit celý den na cestách? Chtěli byste získat více času a naučit se efektivně komunikovat s Vašimi zákazníky, kolegy, obchodními partnery? Spojit se s nimi živě v daný moment a hned vše vyřešit, urychlit a vyjasnit si podmínky spolupráce? Chcete začít pořádat semináře a školení prostřednictvím internetu a ušetřit tak zároveň čas i peníze?

4 4 Že to zní skvěle, ale nevíte jak na to? Vše výše uvedené již využívají Ti nejlepší a nejefektivnější lidé, kteří podnikání prostřednictvím internetu. Webináře mohou sloužit i jako prostředek k prezentování názorů, pořádání rozhovorů nebo diskuzí. Příkladem může být využití webinářů v rámci předvolební kampaně podobně, jako to udělal prezident Obama v USA nebo pro živý rozhovor se známou osobností. Tyto postupy se můžete naučit i Vy. To, že slovo webinář slyšíte možná poprvé, nevadí. Toto je první ucelený ebook, který Vám vysvětlí základní pojmy a uvede Vás do světa webinářů. Nedělejte si starosti, pokud všemu hned na poprvé neporozumíte. Připravuji pro Vás praktické videonávody, kde si vše názorně krok za krokem vysvětlíme. Webináře, tedy přednášky vedené online přes internet se začínají u nás prosazovat jako efektivní a levnější způsob komunikace a vzdělávání. Ve světě je tento druh komunikace běžný a velmi využívaný. Jde o školení/seminář, který má převážně informativní charakter a nevyžaduje fyzickou účast na konkrétním místě. Tento ebook jsem napsala proto, abych Vám i ostatním (Info)podnikatelům ukázala, jakým dalším způsobem se můžete více propagovat a opravdu vydělávat na internetu. Jak ušetřit čas i peníze a být mnohem efektivnější než jste byli dosud!

5 5 Co je to Webinář? Webinář je online seminář (WWW + seminář = Webinář). Webinář je přednáška pořádaná přes internet za účelem předání praktických informací, představení nového produktu či služby, školení apod. Způsob komunikace a funkce webinářů Komunikace při webináři probíhá interaktivně a umožňuje aktivní zapojení účastníků. Při webinářích mají účastníci možnost přímé interakce s přednášejícím pomocí chatu, hlasem (sluchátka a mikrofon) či videopřenosem za použití webové kamery. Další nástroje pro zvyšování interaktivity a prohloubení zážitku z webináře jsou například ankety či sdílená tabule. Většina moderních systémů pro pořádání webinářů dovolují přednášejícímu i účastníkům sdílet prezentace, obrázky, videa, webové stránky či libovolnou aplikaci na jejich počítači. Lektor může být viděn, ale nemusí, pokud nechce a stejně tak účastníci webináře. Vždy záleží na produktu nebo službě, o které přednášíte. Velice užitečná funkce je možnost vytvoření nahrávky v průběhu celého webináře. Nahrávka může být následně zaslána účastníkům, vystavena na některém serveru pro sdílení videa jako YouTube, Stream.cz nebo prodávána. Rozdíl mezi webinářem a online školením Webináře jsou ve srovnání s online školením výrazně kratší (60-90 minut) a ve většině případů jsou bezplatné. Počet účastníků webinářů není nijak omezen a může být od několika jednotlivců až po tisíce lidí. Online školení je placené vzdělávání pro menší počet účastníků (doporučuje se pro 1-15 lidí). Hlavní důraz je kladen na co největší zapojení všech účastníků.

6 6 Některé typy online školení se pořádají i pro jednoho účastníka, jako například online školení na Excel nebo výuka cizích jazyků. Délka online školení může být libovolná od jedné hodiny až po celodenní akci. 5 hlavních přínosů webinářů: 1. Nezávislost na místě školení účastníci mohou online školení či webinář absolvovat odkudkoliv, ať už z domova, z kanceláře nebo třeba z hotelu na služební cestě. Tím se otevírají zcela nové příležitosti účastnit se školení nebo kurzů, které by pro vás byly za normálních okolností zcela nedostupné. 2. Dalším velkým plusem je úspora času, neboť odpadá nutnost cestovat na školení, kdy často cesta zabere mnohem více času než samotné školení. S tím souvisí i úspora nákladů na cestovné a případně na ubytování. 3. Webinářů se mohou zúčastnit i lidé s omezením (finančním, zdravotním, časovým apod.) Například pro lidi na vozíčku či maminky na mateřské není úplně jednoduché cestovat někam na školení. 4. Školení online/webinář lze navíc kdykoliv opakovat je možné jej nahrát a podle potřeby se pak vrátit k některé jeho části nebo si celé školení zopakovat. 5. Nezanedbatelný je i pocit většího soukromí - prostředí online školení je pro některé účastníky s introvertní povahou méně stresující než fyzické školení. Řada lidí se při fyzickém školení ve skupině neptá i přesto, že by chtěli. Chybí jim k tomu odvaha vystoupit na veřejnosti. Při online školeních tento problém zcela odpadá.

7 7 Využití virtuálních místností v praxi Webináře či meetingy probíhají prostřednictvím virtuálních učeben (místností). Vzdělávání online nabízí téměř neomezené možnosti jak informovat/vzdělávat/ propagovat/prodávat a zároveň efektivně šetřit čas i peníze Vaše i Vašich zákazníků. Využití virtuální učebny záleží v podstatě jen na fantazii lektora, tato oblast se neustále vyvíjí a jsou představovány nové způsoby využití virtuálních prostor. Nejčastější způsoby využití virtuálních učeben pro vzdělávání jsou: Webináře online semináře Doučování Konzultace Poradenství Koučink Konference Porady a běžná komunikace přes Internet Pro koho jsou webináře určeny: (Info)podnikatelé a majitelé firem manažeři pracovníci personálních oddělení lektoři a koučové konzultanti marketingoví pracovníci učitelé

8 8 Jak konkrétně můžete Vy využít webináře? 1. Představte zákazníkům/obchodním partnerům Vaše novinky, nové technologie posilněte vzájemný vztah a důvěru s Vašimi zákazníky či obchodními partnery, buďte s nimi stále v kontaktu, informujte je o zajímavostech a novinkách ve Vašem oboru prostřednictvím webinářů. 2. Podpořte kampaň Vašeho Info-produktu potřebujete o Vaší připravované kampani informovat velký okruh lidí, aniž byste museli investovat velké finanční prostředky do reklamy? Pozvěte Vaše kontakty (zákazníky, které máte ve Vaší databázi) na webinář. Ušetříte čas i peníze a můžete během 90 minut informovat stovky lidí o Vaší plánované/probíhající kampani. Poskytněte cenné informace a vytvořte si tak u zákazníků důvěru, která povede k následným objednávkám. Pokud máte affiliate partnery, je dobré udělat školicí webinář i pro ně, aby věděli, jak Vás mají správně propagovat. 3. Vzdělávejte své pracovníky ze vzdálených poboček online například pokud potřebujete zaškolit nové obchodní zástupce, které máte po republice, nemusíte se scházet osobně, můžete pro ně uspořádat školicí webinář. Snížíte opět náklady na cestování a ubytování, tím pádem zvýšíte efektivitu své firmy. 4. Jste poradci, konzultanti, koučové či lektoři? Pro Vás je tento způsob komunikace se zákazníky velmi zajímavý a vhodný. Poskytujte ZDARMA vzdělávací semináře, kdy na konci semináře můžete prodat Vaše služby nebo můžete pořádat pro Vaše klienty placená setkání/konzultace. 5. Online vzdělávání pro zaměstnance státní správy a školství - potřebujete zorganizovat školení pro stovky/tisíce úředníků, učitelů či jiné pracovníky? Webináře jsou jasnou volbou. 6. Online konference nebo setkání s odborníkem, který se nemůže fyzicky dostavit uspořádejte tematické webinář a pozvěte hosta(odborníka), který by se jinak nemohl fyzicky dostavit nebo by to bylo zbytečně časově a finančně náročné. Spojte se s nimi online a poskytněte zajímavý rozhovor Vašim účastníkům webináře.

9 9 12 Tipů Pro Úspěšný Webinář 1. Začnete již dnes plánovat Váš první webinář Nejtěžší věcí na pořádání webinářů je jejich naplánování a příprava na ně. Pokud tedy uvažujete o pořádání webinářů a chcete, aby byly kvalitní a přínosné pro Vás i Vaše posluchače, dejte si na jejich přípravě záležet. Je jasné, že Váš první webinář nebude dokonalý, ale můžete jeho kvalitu o mnoho zlepšit tím, že se na něj dobře připravíte. Dobrá příprava, znamená pak při samotném webináři i větší sebedůvěru a jistotu. Díky tomu budete působit na Vaše posluchače dobrým dojmem a o to přeci jde 2. Vyberte správnou platformu pro Váš webinář První věcí, kterou by jste měli začít je výběr spolehlivého systému pro vysílání Vašich webinářů. Aby jste si správně vybrali systém, musíte vzít v úvahu následující fakta: Operační systém: Máte Windows nebo Mac? Ne všechny platformy fungují na jiných systémech než Windows. Moderní platformy by měly fungovat také na mobilních zařízeních, ipadech či tabletech se systémem Android. Jazyková verze systému: Většina systémů pro vysílání webinářů je převážně v anglickém jazyce, což ne vždy je praktické pro Vás nebo pro účastníky Vašich webinářů. Mezi nejznámější platformy pro realizaci webinářů patří například GoToMeeting (GoToWebinar). Řešení je mnoho, další jsou například clickmeeting, anymeeting. Českou platformu momentálně již testujeme.

10 10 Kapacita: Počet účastníků na Vašich webinářích je jedním z nejčastějších kritérií výběru. Od počtu účastníků se bude samozřejmě odvíjet také cena, proto pokud začínáte s webináři nebo obecně s Info-podnikáním na internetu a nemáte zatím velkou základnu příznivců, zvolte základní řešení pro Vaše webináře s kapacitou například do 50 lidí. Navýšit kapacity virtuální místnosti je možné vždy. Cena: Je potřeba se zamyslet nad tím, zda-li plánujete pořádat webináře a online školení příležitostně, několikrát do roka či pravidelně několikrát do měsíce? Využijete spíše jednorázové pronájmy nebo pravidelné měsíční, které jsou samozřejmě výhodnější, pokud víte, že chcete například každý týden pravidelně pořádat webinář pro Vaše zákazníky. Ceny se pohybují od pár stovek korun měsíčně, záleží na četnosti Vašeho využití. Pokud však dodržíte zásady správného uspořádání webináře, Vaše investice se Vám vrátí. Pomocí webináře lze masivně podpořit prodej Vašich výrobků a služeb. 3. Připravte si zajímavou prezentaci Důležité je připravit si působivou a přitažlivou prezentaci,jak po obsahové stránce tak i vizuální. Měli byste účastníka Vašeho webináře zaujmout od prvního okamžiku. Vzpomínáte si, jaké to bylo na škole nebo na různých školeních, když jste poslouchali učitele, který mluvil monotónním hlasem, Vaše účast na hodině byla pasivní, jelikož učitel pouze přednášel a nezapojil Vás do tématu, neměl zajímavý obsah zábavnou formou, ale pouze nudný text na tabuli nebo souvislé liány textu na projektoru? To nebaví nikoho Můžete mít zajímavý obsah, ale pokud ho budete prezentovat nudným učitelským stylem, ztratíte zákazníkovu pozornost. Nejideálnějším řešením je připravit si svěží moderní prezentaci v powerpointu nebo si ji vytvořit v aplikacích jako je například nebo apod.

11 11 Toto však není podmínkou, vždy totiž záleží na Vašem osobním pojetí, na Vašich výrobcích a službách. Správná prezentace pro webinář by měla obsahovat tematické obrázky, grafy, stručně v bodech popsáno to, o čem hovoříte. Nenuďte a nenuťte účastníky Vašich webinářů číst dlouhé texty. Připravte si také otázky k zamyšlení, možnost chatu dotazů na lektora či online anketu, na které budou účastníci v průběhu webináře moci odpovídat. 4. Uspořádejte webinář nanečisto Před tím, než se rozhodnete uspořádat ostrou verzi Vašeho webináře naživo, zkuste si uspořádat webinář tzv. nanečisto. Takovouto generálku doporučuji provést, ať už jste zkušený prezentátor nebo začátečník. Příprava je polovina úspěchu. Nikdy nevíte, kdy Vás může zklamat technika, nějaký dokument se nebude zobrazovat tak jak má, zvuk nebude dost kvalitní apod. Požádejte někoho z Vašich blízkých přítele, kamarádku, bratra, aby poté co budete mít vše připraveno ve virtuální místnosti, kde se pořádá webinář, aby se s Vámi zkusili spojit a zkuste jim alespoň část webináře odprezentovat. Ověřte si, že Vaše technické vybavení je v pořádku a pracuje tak jak má (sluchátka, mikrofon, webkamera atd.). Tuto generálku si nahrajte a zpětně se na ni podívejte, aby jste viděli Váš webinář z pohledu posluchače. Jak toto nastavit a správně udělat, Vám vysvětlím a ukážu v plánovaných videoukázkách krok po kroku. Je dobré si také vyslechnout názor blízkého člověka a mít tak zpětnou vazbu na Váš mluvený projev. Pokud byste však neradi prezentovali něco před Vašimi blízkými, otestujte se klidně Vy sami Využijte dva počítače a vyzkoušejte, jak se vše zobrazuje člověku, který je pouze jako návštěvník virtuální místnosti.

12 12 5. Proveďte test audia a videa zhruba hodinu před začátkem webináře Před Vaším prvním webinářem si buďte jisti, že máte dobře připraveno Vaše technické zázemí pro vysílání, tak aby jste byli zkrátka v klidu, byli dobře naladěni a mohli se soustředit pouze na předání Vašeho zajímavého obsahu publiku. Příprava by měla být zpravidla minut před samotným ostrým webinářem. Věřte, že se mohou najít nedočkavci, kteří se budou pokoušet navštívit Vaši virtuální místnost ještě před plánovaným začátkem webináře. Uvolněte místnost pro veřejnost pár minut před jejím začátkem, aby si všichni účastníci i Vy vytvořili prostor pro soustředění, nastavili si správně sluchátka, případně kameru a mikrofon. 6. Začněte webinář včas! Začněte ve stanovený čas. Pokud uvádíte, že webinář začíná ve 20 hod. a končí ve 22 hod., začněte i skončete přesně. Snažte se neprodlužovat ani nezkracovat webinář. Dejte najevo účastníkům, že si vážíte jejich vzácného času, který mohli strávit jinak. Zároveň jim řekněte, že udělali dobře, že se zúčastnili Vašeho webináře a jaký to pro ně bude mít přínos. Držte se přesně naplánovaného časového harmonogramu.

13 13 7. Mějte záložní plán Nechci Vás samozřejmě strašit, ale je dobré být připraven na všechno, proto mějte vždy záložní plán. Co tím myslím záložní plán? Zálohujte si pro jistotu prezentaci či jiné dokumenty, které chcete prezentovat na webináři (zálohujte do jiného počítače, na flashdisk, externí disk nebo využijte tzv. cloudové řešení a umístěte Vaše soubory na nějaký externí server jako například Google Drive či DropBox). Připojte svůj notebook ke zdroji napájení. Mějte jej vždy nabitý před webinářem. Pokud budete mít na Vašem webináři plánovaného hosta, mějte připraven záložní plán pro případ, že by host nemohl živě vystoupit na Vašem webináři. Je mnoho možností. Pokud už dopředu víte, že host se nebude moci zúčastnit, je možné s ním nahrát rozhovor (nebo rovnou webinář) předem, mějte náhradního hosta nebo si připravte obsah, kterým vyplníte prostor, kdy měl být rozhovor s Vaším hostem. 8. Připravte si scénář webináře komunikační mapu Připravte si časový harmonogram webináře. Sepište si veškeré dílčí kroky, které zrealizujete před, během a po webináři. Ve všech fázích je dobré s účastníky komunikovat. Nejprve informujte, že plánujete webinář a vyzvěte účastníky k registraci. Připomeňte jim termín blížícího se webináře, v den webináře (den předem) pošlete detailní informace k webináři, po webináři zašlete odkaz na videonahrávku nebo nějaký informativní s Vaším sdělením, které bylo předmětem uspořádání webináře.

14 14 Jak účastníky informovat o Vašem plánovaném webináři? Informujte je prostřednictvím u, sociálních sítí, na Vašich webových stránkách či webech Vašich obchodních partnerů. Je dobré jednotlivé kroky komunikace s Vašimi zákazníky naplánovat. Například termín webináře oznamujte 1-2 týdny předem. Získáte tak dostatek času na přípravu a marketingovou propagaci pro získání dostatečného počtu účastníků. 9. Zvolte správný čas a délku webináře Doporučená délka webináře je minut. Pokud plánujete vícehodinové online školení, dělejte cca po minutách malé přestávky. Už víte, jak dlouhý by měl být ideální webinář či školení. Nyní si povíme něco o tom, jaký je ideální čas (hodina) pro pořádání webináře/školení. Vezměte v úvahu, kdo je Vaše cílová skupina. Je to kolektiv v nějaké firmě? Pokud ano, volte takový čas, který bude vyhovovat Vaší cílové skupině. Pro zaměstnance firmy není vhodné například pořádat webinář/školení v pozdních odpoledních hodinách. Naopak pokud jsou Vaší cílovou skupinou lidé, kteří chodí do zaměstnání, je vhodné pořádat webinář/školení v pozdějších odpoledních nebo večerních hodinách. Ideální čas je zhruba od hod. 10. Seznamte účastníky s průběhem webináře Na začátku webináře seznamte účastníky s obsahem. V úvodu řekněte, jaká bude struktura webináře, jak bude probíhat, pro koho je tento webinář určen, co je jeho cílem a jak účastníkům může pomoci. Také povězte, kdy bude prostor pro otázky a odpovědi, jestli bude později k dispozici nahrávka z webináře, kdo bude hostem apod.

15 Mějte asistenta Někdy může být moderování a zároveň organizace všech záležitostí kolem webináře (čtení chatu, výběr otázek od účastníků k zodpovězení apod.) náročné. Nejen na tyto záležitosti je dobré mít nějakého asistenta. Pokud nejste příliš technicky zdatní, je dobré mít někoho, kdo Vám například v případě nějakého technického problému pomůže, aby jste se Vy mohli plně věnovat své přednášce. 12. Získejte zpětnou vazbu od účastníků Pošlete účastníkům děkovný za to, že se zúčastnili Vašeho webináře. Přiložte informace (dokumenty), které jste slíbili zaslat po webináři a požádejte je o zpětnou vazbu. Dobře mohou k tomuto účelu posloužit krátké online dotazníky. Zjistěte, jak byli s Vaším webinářem spokojení/nespokojení, jaké jsou jejich připomínky, přání, dotazy, doporučení.

16 16 Pár slov závěrem Těší mě, pokud jste dočetli až do konce tohoto ebooku. Jsou Vám některé věci nyní jasnější? Chtěli byste vyzkoušet pořádat vlastní webináře či online školení? Mě osobně webináře naprosto pohltily a vidím v nich velký potenciál při podnikání na internetu. Tento potenciál objevilo mnoho českých i zahraničních podnikatelů na internetu. Pravdou je, že ještě před rokem a půl jsem ani já nevěděla, jak správně webináře využívat v podnikání. Pracovala jsem tehdy jako marketingový manažer jedné zahraniční firmy a můj šéf mi tenkrát řekl: Petro, naši zahraniční konkurenti pořádají webináře, najděte o tom informace, jak bychom je mohli také pořádat. Tehdy slovo webinář pro mě bylo cizí slovo. Začala jsem studovat a hledat informace na českých i zahraničních serverech. Čím více jsem o tom četla, tím více mě to fascinovalo U nás byly v té době webináře ještě tzv. v plenkách ale mohu říci, tím že neustále sleduji, jak se situace vyvíjí a vzdělávám se v tomto oboru, tak jsem zaznamenala, že za ten rok a půl se webináře začaly raketově prosazovat i u nás v ČR. Takže i když se Vám to nyní zdá složité a nevíte přesně jak na to, nezoufejte. Žádný učený z nebe nespadl. Je potřeba se do toho pustit, udělat první krok zkusit si třeba uspořádat malý webinář nanečisto a trénováním se dopracujete k velkým webinářům pro stovky lidí V tomto ebooku jsem se snažila nastínit Vám základní informace o webinářích. Uvědomuji si, že toto téma je komplexnější a proto jsem se rozhodla připravit podrobnější informace na, kde Vás ráda naučím, jak krok za krokem pořádat úspěšné webináře, díky kterým poté efektivněji prodáte Vaše výrobky či služby.

17 17 Držím Vám palce při pořádání Vašich webinářů. Budu ráda, když mi napíšete na můj jak Vám to jde, co Vám brání začít, co Vás zajímá apod. Beru jako výzvu naučit Vás, jak pořádat webináře a těším se, až mi jednoho dne pošlete Vaši fotografii z Vaší kanceláře z pláže

ONLINE TOVÁRNA NA PENÍZE

ONLINE TOVÁRNA NA PENÍZE [Zadejte text.] ONLINE TOVÁRNA NA PENÍZE Napište ebook, který Vám bude vydělávat napsala STANISLAVA MRÁZKOVÁ Expertka na Online marketing 2012-2013 Stanislava Mrázková, www.jak-napsat-ebook.cz [Zadejte

Více

1. Co nového přináší cloud. 2. Mýty a pravdy o cloudu. 4. Po dálnici za businessem. 5. Informace data znalosti. 7. Je snadné přejít a začít

1. Co nového přináší cloud. 2. Mýty a pravdy o cloudu. 4. Po dálnici za businessem. 5. Informace data znalosti. 7. Je snadné přejít a začít ...aneb jednoduché BEZPLATNÉ ON-LINE ŠKOLENÍ pro podnikatele, který chce snižovat náklady a zvyšovat kvalitu i spolehlivost. Na přelomu listopadu a prosince 2011 pořádala Asociace malých a středních podniků

Více

Obsah... 3. 1 Prohlášení... 6. 2 Předmluva... 7. 3 Co je nejdůležitější?... 8. 4 Produkt, cílová skupina, trh... 9

Obsah... 3. 1 Prohlášení... 6. 2 Předmluva... 7. 3 Co je nejdůležitější?... 8. 4 Produkt, cílová skupina, trh... 9 Chtěl bych poděkovat všem lidem v mém okolí, kteří mě svým přístupem k práci i životu pohánějí k lepším výsledkům a větší efektivitě. I díky nim můžu dělat a zdokonalovat se v tom, co mě baví budování

Více

JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE

JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE JAK ÚSPĚŠNĚ VSTOUPIT NA TRH PRÁCE Ve spolupráci zpracovaly AXIAL PERSONNEL AGENCY, s. r. o. & Fond dalšího vzdělávání, p. o. MPSV 2 OBSAH 1. ÚVOD...4 2. ZPŮSOBY HLEDÁNÍ

Více

Účinný přístup k produktivitě a úsporám ve 21. století. Práce na dálku: Jak chytře zvýšit konkurenceschopnost organizace.

Účinný přístup k produktivitě a úsporám ve 21. století. Práce na dálku: Jak chytře zvýšit konkurenceschopnost organizace. Účinný přístup k produktivitě a úsporám ve 21. století Práce na dálku: Jak chytře zvýšit konkurenceschopnost organizace Michal Martoch V Novém Jičíně 10. 5. 2012 Předmluva Žijeme v zajímavé době. Na jednu

Více

Po přečtení ebooku ohodnotťe prosím přínos získaných informací zasláním částky na můj účet 2400223149/2010 děkuji vám za podporu.

Po přečtení ebooku ohodnotťe prosím přínos získaných informací zasláním částky na můj účet 2400223149/2010 děkuji vám za podporu. Po přečtení ebooku ohodnotťe prosím přínos získaných informací zasláním částky na můj účet 2400223149/2010 děkuji vám za podporu. Jsem snílek, či co je tohle za způsob platby ebooku? Přátelé a čtenáři.

Více

Webová stránka. Dokumentu poskytuje informace o tom, proč je dobré webovou stránku mít, jak je možné jí získat a co na ní nesmí chybět.

Webová stránka. Dokumentu poskytuje informace o tom, proč je dobré webovou stránku mít, jak je možné jí získat a co na ní nesmí chybět. ! Vlastí WEB pdf! Webová stránka Dokumentu poskytuje informace o tom, proč je dobré webovou stránku mít, jak je možné jí získat a co na ní nesmí chybět. www.bohatycech.cz Tento dokument je možné dále šířit

Více

Navigace světem práce. Jak najít tu pravou?

Navigace světem práce. Jak najít tu pravou? Navigace světem práce Jak najít tu pravou? Evropská kontaktní skupina Dejvická 28, 160 00 Praha 6 www.ekscr.cz, info@ekscr.cz, facebook.com/ekscr Navigace světem práce. Jak najít tu pravou? Vydala: Evropská

Více

BUĎTE SVÝM VLASTNÍM ŠÉFEM VÝUKOVÝ MATERIÁL

BUĎTE SVÝM VLASTNÍM ŠÉFEM VÝUKOVÝ MATERIÁL BUĎTE SVÝM VLASTNÍM ŠÉFEM VÝUKOVÝ MATERIÁL Tento materiál vznikl s podporou Evropské unie v programu Leonardo da Vinci. Obsah materiálu nevyjadřuje postoj Evropské unie a je v plné odpovědnosti jeho autorů.

Více

JAK DĚLAT SEO. Vlastními silami. autor: Ing. Václav LIPOVSKÝ vydáno: srpen 2014. http://www.jak-delat-seo.cz

JAK DĚLAT SEO. Vlastními silami. autor: Ing. Václav LIPOVSKÝ vydáno: srpen 2014. http://www.jak-delat-seo.cz JAK DĚLAT SEO Vlastními silami http://www.jak-delat-seo.cz autor: Ing. Václav LIPOVSKÝ vydáno: srpen 2014 Prohlášení Tento materiál je informačním produktem. Jakékoliv šíření nebo poskytování třetím osobám

Více

Jak efektivně hledat práci

Jak efektivně hledat práci Jak efektivně hledat práci Projekt Socrates Grundtvig 2 Pomoc znevýhodněným lidem v rozvoji profesní dráhy Příručka Jak efektivně hledat práci vznikla v rámci projektu Socrates-Grundtvig 2 č. G2-P-2006-61

Více

Příručka pro začínající podnikatele

Příručka pro začínající podnikatele Příručka pro začínající podnikatele Evropský sociální fond. Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti. Příručka pro začínající podnikatele Příručka pro začínající podnikatele Dominika Špačková (autorka

Více

Analytika Facebooku KAPITOLA 9. Sledování vývoje pomocí metrik a monitoringu

Analytika Facebooku KAPITOLA 9. Sledování vývoje pomocí metrik a monitoringu Analytika Facebooku KAPITOLA 9 Obsah kapitoly: Sledování vývoje pomocí metrik a monitoringu Návratnost investic na Facebooku a Mayo Medical School Měření zapojení pomocí Přehledů na Facebooku Když Facebook

Více

Jdeme s kůží na trh. Motivační semináře Musíš chtít sám/sama. Ivana Mariánková Lucie Houthoofdtová

Jdeme s kůží na trh. Motivační semináře Musíš chtít sám/sama. Ivana Mariánková Lucie Houthoofdtová Chelčického 4 tel.: +420 737 505 288 ebanka: 231208036/2400 702 00 Ostrava 1 email: info@eico.cz ič: 69610720 Česká republika www.eico.cz dič: CZ69610720 Motivační semináře Musíš chtít sám/sama Jdeme s

Více

PARTNERSKÉ WEBOVÉ STRÁNKY BOHATÝ ČECH 26. 5. 2015

PARTNERSKÉ WEBOVÉ STRÁNKY BOHATÝ ČECH 26. 5. 2015 26. 5. 2015 BOHATÝ ČECH PARTNERSKÉ WEBOVÉ STRÁNKY Seznamte se blíže s filozofií a praxí partnerských webových stránek, kterou Vám představujeme v tomto E-booku. Ing. Karel Staněk / Ceo Robert Malý Žijeme

Více

Jak vydělávat 100.000 Kč ročně a víc a přitom klidně dál chodit do práce. David Kirš www.davidkirs.cz

Jak vydělávat 100.000 Kč ročně a víc a přitom klidně dál chodit do práce. David Kirš www.davidkirs.cz Jak vydělávat 100.000 Kč ročně a víc a přitom klidně dál chodit do práce David Kirš www.davidkirs.cz Internet je dnes pro realizaci snů a vydělávání peněz tím nejúžasnějším tržištěm na světě. Pokud je

Více

7 kroků pro úspěch na webu a sociálních sítích

7 kroků pro úspěch na webu a sociálních sítích 7 kroků pro úspěch na webu a sociálních sítích Miroslav Král Managing Partner společnosti market UP 1 Obsah Předmluva... 3 Webové stránky jako základ (nejen) online marketingu... 5 Správná homepage...

Více

ICT technologie při sebeprezentaci a při výuce. Autor: Ing. Václav Němeček

ICT technologie při sebeprezentaci a při výuce. Autor: Ing. Václav Němeček ICT technologie při sebeprezentaci a při výuce Autor: Ing. Václav Němeček 1 Obsah Obsah...1 Úvodní slovo...2 1. Web úspěšného lektora...3 1.1 Webhosting, doména... 3 1.1.1 Doména... 3 1.1.2 Registrace

Více

BUĎTE VIDĚT Inbound marketing pohledem H1.cz. Tomáš Vyskočil, Lucie Palkosková a kol.

BUĎTE VIDĚT Inbound marketing pohledem H1.cz. Tomáš Vyskočil, Lucie Palkosková a kol. BUĎTE VIDĚT Inbound marketing pohledem H1.cz Tomáš Vyskočil, Lucie Palkosková a kol. Obsah I. Slovo úvodem...3 II. Minimum z nutné teorie...4 1. Strategie inbound marketingu...4 2. Vztah SEO a inbound

Více

Metodika sdílení zkušeností v oblasti pracovního uplatnění cizinců

Metodika sdílení zkušeností v oblasti pracovního uplatnění cizinců Metodika sdílení zkušeností v oblasti pracovního uplatnění cizinců Projekt Využití potenciálu a kvalifikace imigrantů na českém pracovním trhu, CZ1.04/5.1.01/77.00292 financovaný z Evropského sociálního

Více

Podnikatelský plán. Partneři projektu. Jindřich Fáborský

Podnikatelský plán. Partneři projektu. Jindřich Fáborský Podnikatelský plán Partneři projektu Jindřich Fáborský 18.4.2010 1 Obsah 2 Exekutivní souhrn... 4 3 Popis klíčových bodů projektu OnlineLektor.cz... 5 3.1 Základní myšlenky... 5 3.2 Pohled na vyvíjenou

Více

ekniha: 10 sekund rozhodne Exkluzivní bonus pro čtenáře Jak vytvářet a prodávat info produkty

ekniha: 10 sekund rozhodne Exkluzivní bonus pro čtenáře Jak vytvářet a prodávat info produkty h t t p : / / Exkluzivní bonus pro čtenáře Jak vytvářet a prodávat info produkty Verze 0.1 ze dne 24. 1. 2014 Radim Hasalík Konzultant online marketingu PARMINUT.CZ E-mail: pomoc@parminut.cz Telefon: 773

Více

Nečekejte, až si vás média všimnou! Malá mediální příručka o nových médiích (nejen) pro migrantské organizace

Nečekejte, až si vás média všimnou! Malá mediální příručka o nových médiích (nejen) pro migrantské organizace Nečekejte, až si vás média všimnou! Malá mediální příručka o nových médiích (nejen) pro migrantské organizace! Obsah Úvod 3 Sociální sítě: nový prostor pro vaše kampaně 5 Blogy: komunikujte své názory

Více

Řízení vzdálených pracovníků

Řízení vzdálených pracovníků Pro každého, kdo chce zlepšit své manažerské schopnosti Michal Martoch Řízení vzdálených pracovníků Kdy a proč práce na dálku (ne)funguje Jak zefektivnit běžnou práci Mnoho praktických tipů v kanceláři

Více

Univerzita Hradec Králové Fakulta informatiky a managementu Katedra informatiky a kvantitativních metod. Školní web

Univerzita Hradec Králové Fakulta informatiky a managementu Katedra informatiky a kvantitativních metod. Školní web Univerzita Hradec Králové Fakulta informatiky a managementu Katedra informatiky a kvantitativních metod Školní web (Specifika tvorby školních webů) Diplomová práce Autor: Ondřej Kašpar Studijní obor: Informační

Více

Použití loga informační gramotnosti: marketingový manuál

Použití loga informační gramotnosti: marketingový manuál Použití loga informační gramotnosti: marketingový manuál Prosinec 2009 IFLA Sekce informační gramotnosti / UNESCO Připravili:* Jesus Lau jlau@uv.mx / www.jesuslau.com Universidad Veracruzana Veracruz (Mexico)

Více

NOVÉ INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE VE VZDĚLÁVÁNÍ DOSPĚLÝCH. Osvědčené postupy. www.iitae.com

NOVÉ INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE VE VZDĚLÁVÁNÍ DOSPĚLÝCH. Osvědčené postupy. www.iitae.com NOVÉ INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE VE VZDĚLÁVÁNÍ DOSPĚLÝCH Osvědčené postupy www.iitae.com Tento projekt byl podpořen Evropskou komisí. Publikace odráží názory autora a Komise nenese žádnou zodpovědnost

Více

Kdo jsme a proč to děláme?... 5 ÚVOD... 7 Jak to všechno začalo?... 7 Komu je metodika určená?... 7 Proč něco takového vůbec dělat?...

Kdo jsme a proč to děláme?... 5 ÚVOD... 7 Jak to všechno začalo?... 7 Komu je metodika určená?... 7 Proč něco takového vůbec dělat?... Kdo jsme a proč to děláme?... 5 ÚVOD... 7 Jak to všechno začalo?... 7 Komu je metodika určená?... 7 Proč něco takového vůbec dělat?... 9 Kdo to bude učit?... 11 Co je k tomu potřeba?... 13 Hardware...

Více

Slovo úvodem. V tomto čísle našeho bulletinu se věnujeme etwinningu z pohledu ředitelů

Slovo úvodem. V tomto čísle našeho bulletinu se věnujeme etwinningu z pohledu ředitelů Bulletin pro učitele a odbornou veřejnost o využití informačních technologií v evropském vzdělávání říjen 2011 Cílem bulletinu je přinášet inspirace z Evropy a evropské spolupráce v oblasti využívání informačních

Více