Ebook Podnikejte z pláže pomocí webinářů Ing.Petra Svobodová

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Ebook Podnikejte z pláže pomocí webinářů Ing.Petra Svobodová"

Transkript

1 1 Ebook Podnikejte z pláže pomocí webinářů Ing.Petra Svobodová

2 2 Věnování Nejprve mi dovolte Vám pogratulovat, že jste si stáhli tento ebook! Tento ebook bych chtěla věnovat všem, kteří chtějí komunikovat a vydělávat na internetu pomocí moderních nástrojů online marketingu. Dnešní doba jde hodně rychle dopředu a člověk ani nemůže vždy zvládat přijímat a vyhodnocovat všechny přicházející trendy na internetu, technologie, softwary atd. Proto jsem pro Vás vytvořila tento ebook, který Vás stručně uvede do světa online seminářů webinářů. Absolvovala jsem mnoho seminářů o online marketingu, studovala jsem zahraniční i český trh v této oblasti, přečetla odbornou zahraniční i českou literaturu a tyto informace jsem dále využila v praxi. Mým cílem je, předat Vám vyfiltrované kvalitní informace, které Vám pomohou vydělávat na internetu, provádět online školení, zefektivnit komunikaci se zákazníky, obchodními partnery či zaměstnanci. Jedním z mocných a praktických nástrojů pro internetové podnikatele jsou právě webináře! Ráda Vám poradím, jak sdílet (prodávat) vaše know how z pláže.pomocí webinářů Ing. Petra Svobodová projektová manažerka Servis 2.0 odborná poradkyně pro Info-podnikatele Web: / Prohlášení Tento materiál je informačním produktem. Stažením tohoto materiálu rozumíte, že jakékoli použití informací z tohoto materiálu a úspěchy či neúspěchy z toho plynoucí, jsou pouze ve Vašich rukách a autorka za ně nenese žádnou zodpovědnost. V tomto materiálu můžete najít informace o produktech nebo službách třetích osob. Tyto informace jsou pouze doporučením a vyjádřením mého názoru k této tematice.

3 3 O čem je tento ebook? V tomto ebooku dozvíte: - Co je webinář - Jaké jsou hlavní výhody webinářů - Jaké je využití webinářů v praxi - 12 tipů pro úspěšný webinář: 1. Jak správně naplánovat webinář 2. Jak vybrat správnou platformu pro Váš webinář 3. Jak připravit zajímavou prezentaci pro webinář 4. Proč byste měli uspořádat webinář nejprve nanečisto 5. O tom, že je dobré provést test audia/videa před začátkem webináře 6. Jak načasovat webinář 7. Proč mít záložní plán 8. Jak si připravit scénář webináře komunikační mapu 9. Jak zvolit správný čas a délku webináře 10. Je dobré seznámit účastníky s průběhem webináře 11. Proč mít asistenta 12. Jak získat zpětnou vazbu od účastníků webináře Co Vám přinese využívání webinářů? Máte vytvořený Info-produkt a potřebuje najít další efektivní formy online marketingu, jak dát o Vašich produktech či službách vědět ostatním? Chcete vědět, jak během 60 minut odprezentovat Váš produkt zákazníkům nebo jak uspořádat firemní meeting, aniž byste opustili teplo Vašeho domova? Unavuje Vás jednotlivě vysvětlovat výhody Vašich produktů a cestováním po klientech strávit celý den na cestách? Chtěli byste získat více času a naučit se efektivně komunikovat s Vašimi zákazníky, kolegy, obchodními partnery? Spojit se s nimi živě v daný moment a hned vše vyřešit, urychlit a vyjasnit si podmínky spolupráce? Chcete začít pořádat semináře a školení prostřednictvím internetu a ušetřit tak zároveň čas i peníze?

4 4 Že to zní skvěle, ale nevíte jak na to? Vše výše uvedené již využívají Ti nejlepší a nejefektivnější lidé, kteří podnikání prostřednictvím internetu. Webináře mohou sloužit i jako prostředek k prezentování názorů, pořádání rozhovorů nebo diskuzí. Příkladem může být využití webinářů v rámci předvolební kampaně podobně, jako to udělal prezident Obama v USA nebo pro živý rozhovor se známou osobností. Tyto postupy se můžete naučit i Vy. To, že slovo webinář slyšíte možná poprvé, nevadí. Toto je první ucelený ebook, který Vám vysvětlí základní pojmy a uvede Vás do světa webinářů. Nedělejte si starosti, pokud všemu hned na poprvé neporozumíte. Připravuji pro Vás praktické videonávody, kde si vše názorně krok za krokem vysvětlíme. Webináře, tedy přednášky vedené online přes internet se začínají u nás prosazovat jako efektivní a levnější způsob komunikace a vzdělávání. Ve světě je tento druh komunikace běžný a velmi využívaný. Jde o školení/seminář, který má převážně informativní charakter a nevyžaduje fyzickou účast na konkrétním místě. Tento ebook jsem napsala proto, abych Vám i ostatním (Info)podnikatelům ukázala, jakým dalším způsobem se můžete více propagovat a opravdu vydělávat na internetu. Jak ušetřit čas i peníze a být mnohem efektivnější než jste byli dosud!

5 5 Co je to Webinář? Webinář je online seminář (WWW + seminář = Webinář). Webinář je přednáška pořádaná přes internet za účelem předání praktických informací, představení nového produktu či služby, školení apod. Způsob komunikace a funkce webinářů Komunikace při webináři probíhá interaktivně a umožňuje aktivní zapojení účastníků. Při webinářích mají účastníci možnost přímé interakce s přednášejícím pomocí chatu, hlasem (sluchátka a mikrofon) či videopřenosem za použití webové kamery. Další nástroje pro zvyšování interaktivity a prohloubení zážitku z webináře jsou například ankety či sdílená tabule. Většina moderních systémů pro pořádání webinářů dovolují přednášejícímu i účastníkům sdílet prezentace, obrázky, videa, webové stránky či libovolnou aplikaci na jejich počítači. Lektor může být viděn, ale nemusí, pokud nechce a stejně tak účastníci webináře. Vždy záleží na produktu nebo službě, o které přednášíte. Velice užitečná funkce je možnost vytvoření nahrávky v průběhu celého webináře. Nahrávka může být následně zaslána účastníkům, vystavena na některém serveru pro sdílení videa jako YouTube, Stream.cz nebo prodávána. Rozdíl mezi webinářem a online školením Webináře jsou ve srovnání s online školením výrazně kratší (60-90 minut) a ve většině případů jsou bezplatné. Počet účastníků webinářů není nijak omezen a může být od několika jednotlivců až po tisíce lidí. Online školení je placené vzdělávání pro menší počet účastníků (doporučuje se pro 1-15 lidí). Hlavní důraz je kladen na co největší zapojení všech účastníků.

6 6 Některé typy online školení se pořádají i pro jednoho účastníka, jako například online školení na Excel nebo výuka cizích jazyků. Délka online školení může být libovolná od jedné hodiny až po celodenní akci. 5 hlavních přínosů webinářů: 1. Nezávislost na místě školení účastníci mohou online školení či webinář absolvovat odkudkoliv, ať už z domova, z kanceláře nebo třeba z hotelu na služební cestě. Tím se otevírají zcela nové příležitosti účastnit se školení nebo kurzů, které by pro vás byly za normálních okolností zcela nedostupné. 2. Dalším velkým plusem je úspora času, neboť odpadá nutnost cestovat na školení, kdy často cesta zabere mnohem více času než samotné školení. S tím souvisí i úspora nákladů na cestovné a případně na ubytování. 3. Webinářů se mohou zúčastnit i lidé s omezením (finančním, zdravotním, časovým apod.) Například pro lidi na vozíčku či maminky na mateřské není úplně jednoduché cestovat někam na školení. 4. Školení online/webinář lze navíc kdykoliv opakovat je možné jej nahrát a podle potřeby se pak vrátit k některé jeho části nebo si celé školení zopakovat. 5. Nezanedbatelný je i pocit většího soukromí - prostředí online školení je pro některé účastníky s introvertní povahou méně stresující než fyzické školení. Řada lidí se při fyzickém školení ve skupině neptá i přesto, že by chtěli. Chybí jim k tomu odvaha vystoupit na veřejnosti. Při online školeních tento problém zcela odpadá.

7 7 Využití virtuálních místností v praxi Webináře či meetingy probíhají prostřednictvím virtuálních učeben (místností). Vzdělávání online nabízí téměř neomezené možnosti jak informovat/vzdělávat/ propagovat/prodávat a zároveň efektivně šetřit čas i peníze Vaše i Vašich zákazníků. Využití virtuální učebny záleží v podstatě jen na fantazii lektora, tato oblast se neustále vyvíjí a jsou představovány nové způsoby využití virtuálních prostor. Nejčastější způsoby využití virtuálních učeben pro vzdělávání jsou: Webináře online semináře Doučování Konzultace Poradenství Koučink Konference Porady a běžná komunikace přes Internet Pro koho jsou webináře určeny: (Info)podnikatelé a majitelé firem manažeři pracovníci personálních oddělení lektoři a koučové konzultanti marketingoví pracovníci učitelé

8 8 Jak konkrétně můžete Vy využít webináře? 1. Představte zákazníkům/obchodním partnerům Vaše novinky, nové technologie posilněte vzájemný vztah a důvěru s Vašimi zákazníky či obchodními partnery, buďte s nimi stále v kontaktu, informujte je o zajímavostech a novinkách ve Vašem oboru prostřednictvím webinářů. 2. Podpořte kampaň Vašeho Info-produktu potřebujete o Vaší připravované kampani informovat velký okruh lidí, aniž byste museli investovat velké finanční prostředky do reklamy? Pozvěte Vaše kontakty (zákazníky, které máte ve Vaší databázi) na webinář. Ušetříte čas i peníze a můžete během 90 minut informovat stovky lidí o Vaší plánované/probíhající kampani. Poskytněte cenné informace a vytvořte si tak u zákazníků důvěru, která povede k následným objednávkám. Pokud máte affiliate partnery, je dobré udělat školicí webinář i pro ně, aby věděli, jak Vás mají správně propagovat. 3. Vzdělávejte své pracovníky ze vzdálených poboček online například pokud potřebujete zaškolit nové obchodní zástupce, které máte po republice, nemusíte se scházet osobně, můžete pro ně uspořádat školicí webinář. Snížíte opět náklady na cestování a ubytování, tím pádem zvýšíte efektivitu své firmy. 4. Jste poradci, konzultanti, koučové či lektoři? Pro Vás je tento způsob komunikace se zákazníky velmi zajímavý a vhodný. Poskytujte ZDARMA vzdělávací semináře, kdy na konci semináře můžete prodat Vaše služby nebo můžete pořádat pro Vaše klienty placená setkání/konzultace. 5. Online vzdělávání pro zaměstnance státní správy a školství - potřebujete zorganizovat školení pro stovky/tisíce úředníků, učitelů či jiné pracovníky? Webináře jsou jasnou volbou. 6. Online konference nebo setkání s odborníkem, který se nemůže fyzicky dostavit uspořádejte tematické webinář a pozvěte hosta(odborníka), který by se jinak nemohl fyzicky dostavit nebo by to bylo zbytečně časově a finančně náročné. Spojte se s nimi online a poskytněte zajímavý rozhovor Vašim účastníkům webináře.

9 9 12 Tipů Pro Úspěšný Webinář 1. Začnete již dnes plánovat Váš první webinář Nejtěžší věcí na pořádání webinářů je jejich naplánování a příprava na ně. Pokud tedy uvažujete o pořádání webinářů a chcete, aby byly kvalitní a přínosné pro Vás i Vaše posluchače, dejte si na jejich přípravě záležet. Je jasné, že Váš první webinář nebude dokonalý, ale můžete jeho kvalitu o mnoho zlepšit tím, že se na něj dobře připravíte. Dobrá příprava, znamená pak při samotném webináři i větší sebedůvěru a jistotu. Díky tomu budete působit na Vaše posluchače dobrým dojmem a o to přeci jde 2. Vyberte správnou platformu pro Váš webinář První věcí, kterou by jste měli začít je výběr spolehlivého systému pro vysílání Vašich webinářů. Aby jste si správně vybrali systém, musíte vzít v úvahu následující fakta: Operační systém: Máte Windows nebo Mac? Ne všechny platformy fungují na jiných systémech než Windows. Moderní platformy by měly fungovat také na mobilních zařízeních, ipadech či tabletech se systémem Android. Jazyková verze systému: Většina systémů pro vysílání webinářů je převážně v anglickém jazyce, což ne vždy je praktické pro Vás nebo pro účastníky Vašich webinářů. Mezi nejznámější platformy pro realizaci webinářů patří například GoToMeeting (GoToWebinar). Řešení je mnoho, další jsou například clickmeeting, anymeeting. Českou platformu momentálně již testujeme.

10 10 Kapacita: Počet účastníků na Vašich webinářích je jedním z nejčastějších kritérií výběru. Od počtu účastníků se bude samozřejmě odvíjet také cena, proto pokud začínáte s webináři nebo obecně s Info-podnikáním na internetu a nemáte zatím velkou základnu příznivců, zvolte základní řešení pro Vaše webináře s kapacitou například do 50 lidí. Navýšit kapacity virtuální místnosti je možné vždy. Cena: Je potřeba se zamyslet nad tím, zda-li plánujete pořádat webináře a online školení příležitostně, několikrát do roka či pravidelně několikrát do měsíce? Využijete spíše jednorázové pronájmy nebo pravidelné měsíční, které jsou samozřejmě výhodnější, pokud víte, že chcete například každý týden pravidelně pořádat webinář pro Vaše zákazníky. Ceny se pohybují od pár stovek korun měsíčně, záleží na četnosti Vašeho využití. Pokud však dodržíte zásady správného uspořádání webináře, Vaše investice se Vám vrátí. Pomocí webináře lze masivně podpořit prodej Vašich výrobků a služeb. 3. Připravte si zajímavou prezentaci Důležité je připravit si působivou a přitažlivou prezentaci,jak po obsahové stránce tak i vizuální. Měli byste účastníka Vašeho webináře zaujmout od prvního okamžiku. Vzpomínáte si, jaké to bylo na škole nebo na různých školeních, když jste poslouchali učitele, který mluvil monotónním hlasem, Vaše účast na hodině byla pasivní, jelikož učitel pouze přednášel a nezapojil Vás do tématu, neměl zajímavý obsah zábavnou formou, ale pouze nudný text na tabuli nebo souvislé liány textu na projektoru? To nebaví nikoho Můžete mít zajímavý obsah, ale pokud ho budete prezentovat nudným učitelským stylem, ztratíte zákazníkovu pozornost. Nejideálnějším řešením je připravit si svěží moderní prezentaci v powerpointu nebo si ji vytvořit v aplikacích jako je například nebo apod.

11 11 Toto však není podmínkou, vždy totiž záleží na Vašem osobním pojetí, na Vašich výrobcích a službách. Správná prezentace pro webinář by měla obsahovat tematické obrázky, grafy, stručně v bodech popsáno to, o čem hovoříte. Nenuďte a nenuťte účastníky Vašich webinářů číst dlouhé texty. Připravte si také otázky k zamyšlení, možnost chatu dotazů na lektora či online anketu, na které budou účastníci v průběhu webináře moci odpovídat. 4. Uspořádejte webinář nanečisto Před tím, než se rozhodnete uspořádat ostrou verzi Vašeho webináře naživo, zkuste si uspořádat webinář tzv. nanečisto. Takovouto generálku doporučuji provést, ať už jste zkušený prezentátor nebo začátečník. Příprava je polovina úspěchu. Nikdy nevíte, kdy Vás může zklamat technika, nějaký dokument se nebude zobrazovat tak jak má, zvuk nebude dost kvalitní apod. Požádejte někoho z Vašich blízkých přítele, kamarádku, bratra, aby poté co budete mít vše připraveno ve virtuální místnosti, kde se pořádá webinář, aby se s Vámi zkusili spojit a zkuste jim alespoň část webináře odprezentovat. Ověřte si, že Vaše technické vybavení je v pořádku a pracuje tak jak má (sluchátka, mikrofon, webkamera atd.). Tuto generálku si nahrajte a zpětně se na ni podívejte, aby jste viděli Váš webinář z pohledu posluchače. Jak toto nastavit a správně udělat, Vám vysvětlím a ukážu v plánovaných videoukázkách krok po kroku. Je dobré si také vyslechnout názor blízkého člověka a mít tak zpětnou vazbu na Váš mluvený projev. Pokud byste však neradi prezentovali něco před Vašimi blízkými, otestujte se klidně Vy sami Využijte dva počítače a vyzkoušejte, jak se vše zobrazuje člověku, který je pouze jako návštěvník virtuální místnosti.

12 12 5. Proveďte test audia a videa zhruba hodinu před začátkem webináře Před Vaším prvním webinářem si buďte jisti, že máte dobře připraveno Vaše technické zázemí pro vysílání, tak aby jste byli zkrátka v klidu, byli dobře naladěni a mohli se soustředit pouze na předání Vašeho zajímavého obsahu publiku. Příprava by měla být zpravidla minut před samotným ostrým webinářem. Věřte, že se mohou najít nedočkavci, kteří se budou pokoušet navštívit Vaši virtuální místnost ještě před plánovaným začátkem webináře. Uvolněte místnost pro veřejnost pár minut před jejím začátkem, aby si všichni účastníci i Vy vytvořili prostor pro soustředění, nastavili si správně sluchátka, případně kameru a mikrofon. 6. Začněte webinář včas! Začněte ve stanovený čas. Pokud uvádíte, že webinář začíná ve 20 hod. a končí ve 22 hod., začněte i skončete přesně. Snažte se neprodlužovat ani nezkracovat webinář. Dejte najevo účastníkům, že si vážíte jejich vzácného času, který mohli strávit jinak. Zároveň jim řekněte, že udělali dobře, že se zúčastnili Vašeho webináře a jaký to pro ně bude mít přínos. Držte se přesně naplánovaného časového harmonogramu.

13 13 7. Mějte záložní plán Nechci Vás samozřejmě strašit, ale je dobré být připraven na všechno, proto mějte vždy záložní plán. Co tím myslím záložní plán? Zálohujte si pro jistotu prezentaci či jiné dokumenty, které chcete prezentovat na webináři (zálohujte do jiného počítače, na flashdisk, externí disk nebo využijte tzv. cloudové řešení a umístěte Vaše soubory na nějaký externí server jako například Google Drive či DropBox). Připojte svůj notebook ke zdroji napájení. Mějte jej vždy nabitý před webinářem. Pokud budete mít na Vašem webináři plánovaného hosta, mějte připraven záložní plán pro případ, že by host nemohl živě vystoupit na Vašem webináři. Je mnoho možností. Pokud už dopředu víte, že host se nebude moci zúčastnit, je možné s ním nahrát rozhovor (nebo rovnou webinář) předem, mějte náhradního hosta nebo si připravte obsah, kterým vyplníte prostor, kdy měl být rozhovor s Vaším hostem. 8. Připravte si scénář webináře komunikační mapu Připravte si časový harmonogram webináře. Sepište si veškeré dílčí kroky, které zrealizujete před, během a po webináři. Ve všech fázích je dobré s účastníky komunikovat. Nejprve informujte, že plánujete webinář a vyzvěte účastníky k registraci. Připomeňte jim termín blížícího se webináře, v den webináře (den předem) pošlete detailní informace k webináři, po webináři zašlete odkaz na videonahrávku nebo nějaký informativní s Vaším sdělením, které bylo předmětem uspořádání webináře.

14 14 Jak účastníky informovat o Vašem plánovaném webináři? Informujte je prostřednictvím u, sociálních sítí, na Vašich webových stránkách či webech Vašich obchodních partnerů. Je dobré jednotlivé kroky komunikace s Vašimi zákazníky naplánovat. Například termín webináře oznamujte 1-2 týdny předem. Získáte tak dostatek času na přípravu a marketingovou propagaci pro získání dostatečného počtu účastníků. 9. Zvolte správný čas a délku webináře Doporučená délka webináře je minut. Pokud plánujete vícehodinové online školení, dělejte cca po minutách malé přestávky. Už víte, jak dlouhý by měl být ideální webinář či školení. Nyní si povíme něco o tom, jaký je ideální čas (hodina) pro pořádání webináře/školení. Vezměte v úvahu, kdo je Vaše cílová skupina. Je to kolektiv v nějaké firmě? Pokud ano, volte takový čas, který bude vyhovovat Vaší cílové skupině. Pro zaměstnance firmy není vhodné například pořádat webinář/školení v pozdních odpoledních hodinách. Naopak pokud jsou Vaší cílovou skupinou lidé, kteří chodí do zaměstnání, je vhodné pořádat webinář/školení v pozdějších odpoledních nebo večerních hodinách. Ideální čas je zhruba od hod. 10. Seznamte účastníky s průběhem webináře Na začátku webináře seznamte účastníky s obsahem. V úvodu řekněte, jaká bude struktura webináře, jak bude probíhat, pro koho je tento webinář určen, co je jeho cílem a jak účastníkům může pomoci. Také povězte, kdy bude prostor pro otázky a odpovědi, jestli bude později k dispozici nahrávka z webináře, kdo bude hostem apod.

15 Mějte asistenta Někdy může být moderování a zároveň organizace všech záležitostí kolem webináře (čtení chatu, výběr otázek od účastníků k zodpovězení apod.) náročné. Nejen na tyto záležitosti je dobré mít nějakého asistenta. Pokud nejste příliš technicky zdatní, je dobré mít někoho, kdo Vám například v případě nějakého technického problému pomůže, aby jste se Vy mohli plně věnovat své přednášce. 12. Získejte zpětnou vazbu od účastníků Pošlete účastníkům děkovný za to, že se zúčastnili Vašeho webináře. Přiložte informace (dokumenty), které jste slíbili zaslat po webináři a požádejte je o zpětnou vazbu. Dobře mohou k tomuto účelu posloužit krátké online dotazníky. Zjistěte, jak byli s Vaším webinářem spokojení/nespokojení, jaké jsou jejich připomínky, přání, dotazy, doporučení.

16 16 Pár slov závěrem Těší mě, pokud jste dočetli až do konce tohoto ebooku. Jsou Vám některé věci nyní jasnější? Chtěli byste vyzkoušet pořádat vlastní webináře či online školení? Mě osobně webináře naprosto pohltily a vidím v nich velký potenciál při podnikání na internetu. Tento potenciál objevilo mnoho českých i zahraničních podnikatelů na internetu. Pravdou je, že ještě před rokem a půl jsem ani já nevěděla, jak správně webináře využívat v podnikání. Pracovala jsem tehdy jako marketingový manažer jedné zahraniční firmy a můj šéf mi tenkrát řekl: Petro, naši zahraniční konkurenti pořádají webináře, najděte o tom informace, jak bychom je mohli také pořádat. Tehdy slovo webinář pro mě bylo cizí slovo. Začala jsem studovat a hledat informace na českých i zahraničních serverech. Čím více jsem o tom četla, tím více mě to fascinovalo U nás byly v té době webináře ještě tzv. v plenkách ale mohu říci, tím že neustále sleduji, jak se situace vyvíjí a vzdělávám se v tomto oboru, tak jsem zaznamenala, že za ten rok a půl se webináře začaly raketově prosazovat i u nás v ČR. Takže i když se Vám to nyní zdá složité a nevíte přesně jak na to, nezoufejte. Žádný učený z nebe nespadl. Je potřeba se do toho pustit, udělat první krok zkusit si třeba uspořádat malý webinář nanečisto a trénováním se dopracujete k velkým webinářům pro stovky lidí V tomto ebooku jsem se snažila nastínit Vám základní informace o webinářích. Uvědomuji si, že toto téma je komplexnější a proto jsem se rozhodla připravit podrobnější informace na, kde Vás ráda naučím, jak krok za krokem pořádat úspěšné webináře, díky kterým poté efektivněji prodáte Vaše výrobky či služby.

17 17 Držím Vám palce při pořádání Vašich webinářů. Budu ráda, když mi napíšete na můj jak Vám to jde, co Vám brání začít, co Vás zajímá apod. Beru jako výzvu naučit Vás, jak pořádat webináře a těším se, až mi jednoho dne pošlete Vaši fotografii z Vaší kanceláře z pláže

Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy

Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy Průvodce Perfektním Webinářem základní pojmy Pracovní sešit - krok za krokem Renata Králová Petr Zeman Co je to webinář? Webinář je seminář prostřednictvím internetu. Slouží především k představení vašich

Více

Mentoring. Individuální podpora pro pedagogy. Informace ke klíčové aktivitě KA3

Mentoring. Individuální podpora pro pedagogy. Informace ke klíčové aktivitě KA3 Mentoring Individuální podpora pro pedagogy Informace ke klíčové aktivitě KA3 Motto: Milý učiteli, milá školo, nabízíme Ti zapojení do aktivit mentoringu, které mají sloužit k Tvé individuální a cílené

Více

Webináře manuál OBSAH

Webináře manuál OBSAH Webináře manuál OBSAH CO je webinář?...2 PROČ webinář?...2 CO POTŘEBUJETE na webinář?...2 PŘIHLÁŠENÍ na webinář?...3 PRŮBĚH webináře?...3 POPIS učebny pro webinář...6 CO je webinář? Slovo WEBINÁŘ vzniklo

Více

LINKED AKADEMIE. Informace pro partnery PROČ PODPOŘIT? PROČ LINKED AKADEMIE?

LINKED AKADEMIE. Informace pro partnery PROČ PODPOŘIT? PROČ LINKED AKADEMIE? LINKED AKADEMIE Informace pro partnery PROČ LINKED AKADEMIE? LinkedIn je nejrychleji rostoucí profesní sociální síť Je efektivním nástrojem k k budování expertní značky hledání práce získávání nových klientů

Více

Návod na vytvoření vlastního videa. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

Návod na vytvoření vlastního videa. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 Návod na vytvoření vlastního videa Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Sami nejlépe víte, že trh s finančními poradci je přesycen.každý poradce se snaží odlišit od ostatních, být nejlepší

Více

SLET MANAŽERŮ A TECHNICKÝCH EXPERTŮ- 2012

SLET MANAŽERŮ A TECHNICKÝCH EXPERTŮ- 2012 SLET MANAŽERŮ A TECHNICKÝCH EXPERTŮ- 2012 13. 9-14. 9. 2012 Ing. Jitka Ondeková ondekova@cert-aco.cz CO JE E-LEARNING E-LEARNING je forma vzdělávání moderním, úsporným a efektivním způsobem, elektronickou,

Více

Možnosti využití ve školství

Možnosti využití ve školství Možnosti využití ve školství V předmětu ICT v edukačním procesu, moderní didaktické teorie se jedná pouze o stručný úvod do problematiky. Jaké jsou v současnosti používané metody elektronické komunikace

Více

JAK BÝT ÚSPĚŠNÁ NA SCHŮZCE S MUŽEM 55 TIPŮ

JAK BÝT ÚSPĚŠNÁ NA SCHŮZCE S MUŽEM 55 TIPŮ JAK BÝT ÚSPĚŠNÁ NA SCHŮZCE S MUŽEM 55 TIPŮ Nedělejte pořád stejné chyby, udělejte ten nejlepší dojem na muže, o kterého máte zájem a připravte se na úspěch. Nechte si poradit, jakých chyb se vyvarovat,

Více

O čem je Historická příležitost?

O čem je Historická příležitost? Pro partnery O čem je Historická příležitost? Historická příležitost je více jak 24týdenní online program o tom, jak vydělat na neopakovatelné politicko-ekonomické změně důchodového systému v České republice,

Více

CO JE MARKETING V SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH?

CO JE MARKETING V SOCIÁLNÍCH MÉDIÍCH? Sociální média rychle dotahují email jako hlavní způsob zasílání zpráv a informací online. Facebook má více než 1 bilion uživatelů, více než 55 milionů zpráv je denně vystaveno na Twitteru a mnoha dalších

Více

Pracovní listy. k ebooku. Jak najít odvahu a začít podnikat na mateřské dovolené Jana Vojtášková

Pracovní listy. k ebooku. Jak najít odvahu a začít podnikat na mateřské dovolené Jana Vojtášková Pracovní listy k ebooku Jak najít odvahu a začít podnikat na mateřské dovolené 2016 Základní zpracování konceptu podnikání Alespoň základní zpracování konceptu podnikání je pro Vás před začátkem podnikání

Více

aneb Snadné psaní bez pravidel Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

aneb Snadné psaní bez pravidel Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 aneb Snadné psaní bez pravidel Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Finanční trh je přesycen finančními poradci a zprostředkovali pojištění. Určitě využíváte všechny dostupné aplikace

Více

14 naprosto nezbytných otázek a odpovědí, než začnete s email marketingem

14 naprosto nezbytných otázek a odpovědí, než začnete s email marketingem 14 naprosto nezbytných otázek a odpovědí, než začnete s email marketingem Bez znalostí a informací se podnikatelé a firmy často pouštějí do mnoha marketingových činností. Ty jim nakonec více škodí, než

Více

REVOLUČNÍ SPONZOROVÁNÍ

REVOLUČNÍ SPONZOROVÁNÍ REVOLUČNÍ MARKETING - nejpoužívanější on-line vzdělávací systém pro síťový marketing v Česku a na Slovensku. REVOLUČNÍ SPONZOROVÁNÍ Naučte se pomocí transformačního a zároveň jednoduchého a velice účinného

Více

INTRO. Očekávaný přínos pro byznys však u drtivé většiny těchto značek nikdy nepřijde. Na českém Facebooku vydělává pouze 15 % firem.

INTRO. Očekávaný přínos pro byznys však u drtivé většiny těchto značek nikdy nepřijde. Na českém Facebooku vydělává pouze 15 % firem. INTRO Založit si facebookový profil nic nestojí, proto to dříve či později udělá každá druhá firma, neziskovka nebo živnostník. Hned po webových stránkách je dnes v Česku Facebook nejběžnější online platformou.

Více

Proč podnikat na internetu?

Proč podnikat na internetu? Proč podnikat na internetu? Obchodovat na internetu je mnohem snazší, než si zařizovat kamenný obchod. Neznamená to ale, že je to bez práce, nebo že je úspěch zaručen. Tak jako klasické podnikání i to

Více

Název projektu: Interní školení zaměstnanců Školíme se vzájemně Společnost: Microsoft s.r.o. Autor: Martina Šmidochová, personální ředitelka

Název projektu: Interní školení zaměstnanců Školíme se vzájemně Společnost: Microsoft s.r.o. Autor: Martina Šmidochová, personální ředitelka Název projektu: Interní školení zaměstnanců Školíme se vzájemně Společnost: Microsoft s.r.o. Autor: Martina Šmidochová, personální ředitelka Obsah: 1. Úvodní informace o projektu 2. Popis stávající situace,

Více

Sociální média a blogování

Sociální média a blogování Program Podnikání 4. týden Sociální média a blogování V tomto týdnu nejprve rozvineme vaši prezentaci na internetu do oblasti sociálních médií (neboli sociálních sítí), tj. podíváme se na takové platformy

Více

Práce na dálku (z domova) prakticky

Práce na dálku (z domova) prakticky Práce na dálku (z domova) prakticky Ing. Radka Nepustilová konzultantka společnosti Idealine Solutions Telefon: 602 666 336 Email: radka.nepustilova@workline.cz Weby: www.workline. cz www.webinare. cz

Více

Jak najít své EW? Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně

Jak najít své EW? Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně Proč a jak budovat svou EW skupinu?! Jednoduše a efektivně Každý úspěšný člověk, jestliže chce dosáhnout svého cíle, se musí věnovat své práci na 100%. Náš cíl je jasný. Vydělávat snadno, rychle a neomezené

Více

Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Dnešní internetový svět nabízí spoustu možností, jak si vydělat peníze, zlepšit rodinný rozpočet nebo si v důchodu finančně přilepšit. Jednou z

Více

7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků

7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků 7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků 7. lekce Jak se stát doporučitelným Chcete si udělat z doporučení seriózní nástroj, díky kterému budete stabilně získávat nové zakázky a obchodní

Více

10 chyb marketingu na sociálních sítích

10 chyb marketingu na sociálních sítích WWW..EU 10 chyb marketingu na sociálních sítích 10 chyb marketingu na sociálních sítích Adam Dolanský, Radim Koláček 1 Obsah Úvod... 3 Snažíte se být všude... 3 Jste egoističtí... 4 Nezkoumáte, co funguje

Více

Vítejte u druhého videa Studio x51 academy

Vítejte u druhého videa Studio x51 academy Vítejte u druhého videa Studio x51 academy Díky za všechny fantastické reakce a dotazy, které se objevily u prvního videa. Ještě jednou bych vás chtěl vyzvat, abyste se stejně aktivně zapojili také do

Více

7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků

7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků 7 osvědčených tipů jak vybudovat základnu věrných zákazníků 1. lekce Doporučení => nejlepší zdroj nových zakázek Malé a střední firmy dennodenně hledají ať už nové nebo staré, osvědčené marketingové taktiky

Více

6 tipů. pro Strategii k radosti. Michal Kolář www.kolami.cz

6 tipů. pro Strategii k radosti. Michal Kolář www.kolami.cz 6 tipů pro Strategii k radosti Michal Kolář www.kolami.cz Do rukou se Vám dostává ebook 6 tipů pro Strategii k radosti s tipy, které dokáží posunout affiliate spolupráci v kombinaci s PPC reklamou na jiný

Více

KOORDINAČNÍ CENTRUM PRÁCE NA DÁLKU TŘEBÍČ

KOORDINAČNÍ CENTRUM PRÁCE NA DÁLKU TŘEBÍČ KOORDINAČNÍ CENTRUM PRÁCE NA DÁLKU TŘEBÍČ Registrační číslo projektu: CZ. 1.04/5.1.01/77.00234 Závěrečná konference, 24. 3. 2015, Třebíč VYBUDOVÁNÍ KOORDINAČNÍHO CENTRA PRÁCE NA DÁLKU V TŘEBÍČI Registrační

Více

informační technologie: vaše výhoda, váš úspěch

informační technologie: vaše výhoda, váš úspěch informační technologie: vaše výhoda, váš úspěch informace po ruce Dovolte, abychom vám stručně představili naše komplexní služby v oblasti informačních technologií a zpracování informací >>> informační

Více

1. PŘESNÝ POSTUP KROK ZA KROKEM, JAK ZAČÍT POUŽÍVAT SYSTÉM APC

1. PŘESNÝ POSTUP KROK ZA KROKEM, JAK ZAČÍT POUŽÍVAT SYSTÉM APC Conversion Academy Živé vysílání 8 KROKŮ K AUTOMATIZOVANÉ PRODEJNÍ CESTĚ ZÁKAZNÍKA NA VAŠEM WEBU Co se dnes naučíte 1. PŘESNÝ POSTUP KROK ZA KROKEM, JAK ZAČÍT POUŽÍVAT SYSTÉM APC 1 Co se dnes naučíte 2.

Více

- Stanislava Mrázková

- Stanislava Mrázková K ČEMU JE TENTO CHECKLIST VLASTNĚ DOBRÝ? Víte, že předtím, než ebook pustíte do světa, je potřeba zkontrolovat více než 40 jednotlivých kroků? Nechci Vás děsit. Napsání ebooku je totiž snadné, pokud máte

Více

Cesta za Vaším pokladem tedy ebookem ;)

Cesta za Vaším pokladem tedy ebookem ;) Cesta za Vaším pokladem tedy ebookem ;) Krásný den, V momentě, kdy jste se rozhodli napsat svůj ebook, ocitli jste se najednou na cestě. Tato cesta může být jednoduchá, bezproblémová a úžasná a možná dokonce

Více

ZNÁSOBTE SVŮJ VLIV POKROČILÉ PREZENTAČNÍ DOVEDNOSTI VZHLEDEM K MAXIMALIZACI ÚČINKU NA POSLUCHAČE

ZNÁSOBTE SVŮJ VLIV POKROČILÉ PREZENTAČNÍ DOVEDNOSTI VZHLEDEM K MAXIMALIZACI ÚČINKU NA POSLUCHAČE ZNÁSOBTE SVŮJ VLIV POKROČILÉ PREZENTAČNÍ DOVEDNOSTI VZHLEDEM K MAXIMALIZACI ÚČINKU NA POSLUCHAČE Všichni jsme potencionálně svobodni naučit se tomu, co chceme, dělat to, co chceme, a stát se tím, čím chceme.

Více

Projekt Růst osobnosti nabízí řešení limitu nedostatku času i finančních prostředků. Klient může sledovat školení po internetu ve dvou variantách.

Projekt Růst osobnosti nabízí řešení limitu nedostatku času i finančních prostředků. Klient může sledovat školení po internetu ve dvou variantách. Metodická příručka Prodej poukázek na Internetová školení celorepublikového projektu Růst osobnosti pouze pro vnitřní potřebu společnosti AKV s.r.o. strana 1 z celkového počtu 5 Obsah Obsah...2 1. Cíl

Více

Prezentace projektu www.virtualnikolega.cz do systému vzdělávání zaměstnanců a spolupracovníků knihoven

Prezentace projektu www.virtualnikolega.cz do systému vzdělávání zaměstnanců a spolupracovníků knihoven Virtuální kolega Prezentace projektu www.virtualnikolega.cz a návrh implementace jeho nabídky: do systému vzdělávání zaměstnanců a spolupracovníků knihoven a jako nová služba pro návštěvníky knihoven na

Více

Internetový marketing. Využijte naplno marketingový potenciál internetu

Internetový marketing. Využijte naplno marketingový potenciál internetu Internetový marketing Využijte naplno marketingový potenciál internetu Internetový marketing Internet marketing je jedním z druhů propagace, kterým můžete získávat nové zákazníky a budovat značku (branding).

Více

NABÍZÍME VÁM VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

NABÍZÍME VÁM VZDĚLÁVACÍ PROGRAM Pro Centre s.r.o. Jana.biskova@procentre.eu mobil 606628873 NABÍZÍME VÁM VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ASERTIVNÍ JEDNÁNÍ V PRAXI - ZDRAVÉ SEBEPROSAZENÍ Chcete si získat respekt svých kolegů či klientů? Chcete se

Více

Distanční vzdělávání ÚVOD DO DISTANČNÍCH KURZŮ

Distanční vzdělávání ÚVOD DO DISTANČNÍCH KURZŮ Distanční vzdělávání ÚVOD DO DISTANČNÍCH KURZŮ Co je to distanční vzdělávání? Distanční vzdělávání je progresivní vzdělávací technologie, v níž proces učení probíhá bez permanentního osobního kontaktu

Více

JAK SE PROSADIT NA FACEBOOKU A DALŠÍCH SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

JAK SE PROSADIT NA FACEBOOKU A DALŠÍCH SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH EDICE 2013 J a ks epr os a di t nafa c e booku adal š í c hs oc i ál ní c hs í t í c h Pr ů v o d c ep r ov š e c h n y, k d oc h t ě j í u s p ě t n e j e nn afa c e b o o k u JAK SE PROSADIT NA FACEBOOKU

Více

Studijní portál. Na našich stránkách: www.cizijazyky.info v pravém horním rohu naleznete odkaz Přihlásit se:

Studijní portál. Na našich stránkách: www.cizijazyky.info v pravém horním rohu naleznete odkaz Přihlásit se: Studijní portál Jako student naší školy získáváte zároveň přístup na studijní portál, kde naleznete informace o obsahu výuky, odkaz na české překlady k nahrávkám a jiné užitečné materiály, které Vám usnadní

Více

Katalog vzdělávání 2016 Obsah

Katalog vzdělávání 2016 Obsah Katalog vzdělávání 2016 Obsah Osobnostní rozvoj... 2 1. Prezentační dovednosti... 2 2. Komunikační dovednosti... 2 3. Lektorské dovednosti a kompetence... 2 4. Myšlenkové mapy... 3 IT kurzy... 4 1. Adobe

Více

Proč číst zrovna tenhle e-book?

Proč číst zrovna tenhle e-book? Proč číst zrovna tenhle e-book? Máte zájem se dozvědět, proč námitky ve skutečnosti vznikají? Jak na nich vydělat, zvládnout je a jak co nejvíce omezit ty zbytečné, rýpavé, jedovaté a ponižující. Je to

Více

ONLINE MARKETING PRO VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE ZA MARKETING MAKERS ANDREA HOLZKNECHTOVÁ

ONLINE MARKETING PRO VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE ZA MARKETING MAKERS ANDREA HOLZKNECHTOVÁ ONLINE MARKETING PRO VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE ZA MARKETING MAKERS ANDREA HOLZKNECHTOVÁ CO NEMŮŽEŠ ZMĚŘIT, TO NIKDY NEDĚLEJ! MarketingMakers.net Přednášející: Andrea Holzknechtová, PPC specialista Marketingový

Více

1. webinář pro ICT metodiky:

1. webinář pro ICT metodiky: 1. webinář pro ICT metodiky: Role ICT metodika ve škole Cloudové systémy jako nástroj komunikace a řízení Lektoři: Mgr. Miroslav Šucha Pavel Srp (Ing. František Hůlka) Role ICT metodika ve škole Činnost

Více

Pozvánka na kurzy v oblasti on-line marketingu

Pozvánka na kurzy v oblasti on-line marketingu Pozvánka na kurzy v oblasti on-line marketingu Kurzy: Jak na on-line marketing základy on-line marketingu (1 den) Copywriting aneb jak psát atraktivní on-line texty (1 den) On-line marketing prakticky

Více

SMS Marketing. Komunikace s potencionálními i stávajícími zákazníky pomocí zpráv SMS

SMS Marketing. Komunikace s potencionálními i stávajícími zákazníky pomocí zpráv SMS SMS Marketing Komunikace s potencionálními i stávajícími zákazníky pomocí zpráv SMS 31.5.2012 Úvod do SMS Marketingu SMS zprávy přinášejí ze všech nástrojů palety mobilního marketingu nejvyšší efektivitu.

Více

Produktový list - Sklik. PPC reklama Internetová reklama placená za proklik

Produktový list - Sklik. PPC reklama Internetová reklama placená za proklik Produktový list - Sklik PPC reklama Internetová reklama placená za proklik O službě Sklik je český PPC systém provozovaný společností Seznam.cz, který umožňuje zobrazování textové reklamy ve vyhledávání

Více

Produktový list - Sklik. PPC reklama Internetová reklama placená za proklik

Produktový list - Sklik. PPC reklama Internetová reklama placená za proklik Produktový list - Sklik PPC reklama Internetová reklama placená za proklik O službě Sklik je český PPC systém provozovaný společností Seznam.cz, který umožňuje zobrazování textové reklamy ve vyhledávání

Více

Komunikace na Googlu. Využití nástrojů Google při práci v knihovně. mraz@firemnifoto.cz

Komunikace na Googlu. Využití nástrojů Google při práci v knihovně. mraz@firemnifoto.cz Komunikace na Googlu Využití nástrojů Google při práci v knihovně 1 mraz@firemnifoto.cz Evoluce sociální komunikace 2 mraz@firemnifoto.cz Proč komunikovat na Googlu Služba Moje firma na Googlu je rychlý

Více

Jak správně prosazovat cíle obce/organizace Metodický list. 10.8.2013 Institut komunitního rozvoje Dana Diváková

Jak správně prosazovat cíle obce/organizace Metodický list. 10.8.2013 Institut komunitního rozvoje Dana Diváková Jak správně prosazovat cíle obce/organizace Metodický list 10.8.2013 Institut komunitního rozvoje Dana Diváková Lobbing Lobbing stejně jako marketing má za cíl prosazovat zájmy skupiny či jednotlivce stálým

Více

Případová studie JUSTO

Případová studie JUSTO Případová studie JUSTO Představení firmy JUSTO Realitní síť JUSTO se zabývá zprostředkováním prodeje, koupě i pronájmu všech druhů nemovitostí, a to s podporou špičkového právního servisu. Součástí nabízených

Více

netauto komplexní informační systém pro autobazary netauto je komplexní obchodní řešení pro Váš autobazar. Díky systému netauto budete:

netauto komplexní informační systém pro autobazary netauto je komplexní obchodní řešení pro Váš autobazar. Díky systému netauto budete: netauto komplexní informační systém pro autobazary Hlavní pohled na systém netauto netauto je komplexní obchodní řešení pro Váš autobazar. Díky systému netauto budete: mít dokonalý přehled o vykoupených

Více

Elektronická média ve výuce

Elektronická média ve výuce Elektronická média ve výuce Svět nabírá na obrátkách, vývoj technologií člověk stačí sledovat už jen tak tak ve svém vlastním oboru. Ve školství bychom měli tyto technologie nejen sledovat, ale navíc i

Více

Marketingový plán pro B2B

Marketingový plán pro B2B Marketingový plán pro B2B ZDARMA od desinners.cz Úvod do vyplnění plánu Nyní máte k dispozici vzor marketingového plánu B2B. Tady je pár rad, jak plán vyplnit. Přejeme hodně úspěchů! 1. Nesnažte se vyplnit

Více

Seminární práce. Téma. Jméno, Příjmení, rok,

Seminární práce. Téma. Jméno, Příjmení, rok, Seminární práce Téma Jméno, Příjmení, rok, Obsah 1. O projektu... 2 2. Procházení webu... 2 3. Phishing... 3 a. Co dělat, pokud se stanu obětí phishingu?... 3 b. Falešné webové stránky neboli Spoofing...

Více

Průzkum PRÁCE NA DÁLKU 2013 v ČR 708 respondentů, leden duben 2013

Průzkum PRÁCE NA DÁLKU 2013 v ČR 708 respondentů, leden duben 2013 Průzkum PRÁCE NA DÁLKU 2013 v ČR 708 respondentů, leden duben 2013 I přes prokazatelné přínosy neumí firmy v ČR pracovat na dálku chybí jim k tomu podmínky i dovednosti! www.pracenadalku.cz 1 ZÁKLADNÍ

Více

egon Centra pro úředníky vzdělávání za evropské peníze Úřady v Libereckém kraji získaly na zajištění výuky zaměstnanců přes čtyři miliony korun

egon Centra pro úředníky vzdělávání za evropské peníze Úřady v Libereckém kraji získaly na zajištění výuky zaměstnanců přes čtyři miliony korun egon Centra pro úředníky vzdělávání za evropské peníze Úřady v Libereckém kraji získaly na zajištění výuky zaměstnanců přes čtyři miliony korun Vzdělávání úředníků zastřešují v obcích a krajích tzv. egon

Více

MODUL 1 ZAČÍNÁME S BLOGEM

MODUL 1 ZAČÍNÁME S BLOGEM MODUL 1 ZAČÍNÁME S BLOGEM V prvním modulu se dozvíte, jak vám blog může ve vašem podnikání pomoci. Stanovíte si téma blogu, jeho cíl a také cílového návštěvníka, kterému budete přizpůsobovat obsah na vašem

Více

Jak mi může pomoci věrnostní program?

Jak mi může pomoci věrnostní program? Jak mi může pomoci věrnostní program? POSÍLENÍM VZTAHŮ SE ZÁKAZNÍKY Zavedení věrnostního programu je stávajícími zákazníky vnímáno jako krok vstřícnosti a ocenění ze strany Vás, obchodníka. PŘI ZÍSKÁVÁNÍ

Více

Pozvánka na kurzy v oblasti on-line marketingu

Pozvánka na kurzy v oblasti on-line marketingu Pozvánka na kurzy v oblasti on-line marketingu Kurzy: Jak na on-line marketing základy on-line marketingu (1 den) Copywriting aneb jak psát atraktivní on-line texty (1 den) On-line marketing prakticky

Více

Metodika poradenství. Vypracovali: Jiří Šupa Edita Kremláčková

Metodika poradenství. Vypracovali: Jiří Šupa Edita Kremláčková Metodika poradenství Vypracovali: Jiří Šupa Edita Kremláčková Úvod V následujícím textu je popsán způsob vedení rozhovoru s klientem, jehož cílem je pomoci klientovi prozkoumat jeho situaci, která ho přivedla

Více

NABÍZÍME VÁM VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

NABÍZÍME VÁM VZDĚLÁVACÍ PROGRAM Pro Centre s.r.o. Jana.biskova@procentre.eu Tel. 606628873 NABÍZÍME VÁM VZDĚLÁVACÍ PROGRAM PROJEKTOVÉ ŘÍZENÍ V PRAXI Jak efektivně řídit projekty je obsahem připraveného kurzu. Účastníkům nabídne postupy,

Více

Časové poznámky najdete u úkolů. Potřebný čas můžete také upřesnit spolu s učitelem. koordinátor (řídí práci ve skupině, prezentuje práci skupiny)

Časové poznámky najdete u úkolů. Potřebný čas můžete také upřesnit spolu s učitelem. koordinátor (řídí práci ve skupině, prezentuje práci skupiny) Digitální svět Co se naučíte Získáte přehled o digitálních prostředcích kolem nás a o tom, jak je můžete v životě použít. Vytvoříte si myšlenkovou mapu o hardwarových prostředcích digitálního světa. Kolik

Více

Katalog školení 2014 Nemetschek Allplan Česko s.r.o www.nemetschek-allplan.cz

Katalog školení 2014 Nemetschek Allplan Česko s.r.o www.nemetschek-allplan.cz Katalog školení 2014 Nemetschek Allplan Česko s.r.o www.nemetschek-allplan.cz Úvod Pro využití celého potenciálu našich produktů Vám nabízíme řadu specializovaných odborných školení zaměřených na efektivitu

Více

ICT plán školy na období 2015 2016

ICT plán školy na období 2015 2016 ICT plán školy na období 2015 2016 ICT plán školy na roky 2015 a 2016 je vypracován na základě Metodického pokynu Standard ICT služeb ve škole (Č.j. 30799/2005-551). Vytvořil: Mgr. Hynek Vohoska, ředitel

Více

Produktový list - Sklik. PPC reklama Internetová reklama placená za proklik

Produktový list - Sklik. PPC reklama Internetová reklama placená za proklik Produktový list - Sklik PPC reklama Internetová reklama placená za proklik O službě Sklik je český PPC systém provozovaný společností Seznam.cz, který umožňuje zobrazování textové reklamy ve vyhledávání

Více

Katalog školení 2015 Nemetschek Allplan Česko s.r.o www.nemetschek-allplan.cz

Katalog školení 2015 Nemetschek Allplan Česko s.r.o www.nemetschek-allplan.cz Katalog školení 2015 Nemetschek Allplan Česko s.r.o www.nemetschek-allplan.cz Úvod Pro využití celého potenciálu našich produktů Vám nabízíme řadu specializovaných odborných školení zaměřených na efektivitu

Více

TEST - JSEM SÁM SEBOU?

TEST - JSEM SÁM SEBOU? BÝT SÁM SEBOU Být sám sebou, znamená zjistit a naplňovat svůj smysl života, ten opravdový, po kterém vnitřně toužíte. Někteří lidé ani nevědí, co je jejich smyslem života a je pro ně velice těžké ho definovat.

Více

60 a tři sexy nadpisy článků, po kterých vaši čtenáři touží

60 a tři sexy nadpisy článků, po kterých vaši čtenáři touží 60 a tři sexy nadpisy článků, po kterých vaši čtenáři touží Jak., který Příklad: Jak napsat článek, který vám přivede návštěvnost Jak. v x jednoduchých krocích Příklad: Jak založit blog ve třech jednoduchých

Více

35 ZPŮSOBŮ JAK OUTSOURCINGEM PODPOŘIT VAŠE PODNIKÁNÍ

35 ZPŮSOBŮ JAK OUTSOURCINGEM PODPOŘIT VAŠE PODNIKÁNÍ 35 ZPŮSOBŮ JAK OUTSOURCINGEM PODPOŘIT VAŠE PODNIKÁNÍ KREATIVNÍ PRÁCE 1. TVORBA BLOGU Nezáleží na tom, o čem váš blog je. Důležité je, aby byl neustále aktuální, s relevantními informacemi a aktivní ve

Více

Google Apps. kalendář 2. verze 2012

Google Apps. kalendář 2. verze 2012 Google Apps kalendář verze 0 Obsah Obsah... Úvod... Vytvoření události... Vytvoření události v daném čase... Vytvoření celodenní události... 6 Vytvoření opakované události... 6 Vytvoření vícedenní události...

Více

Naše vize. Naše poslání

Naše vize. Naše poslání Na základě žádosti o finanční podporu z OP LZZ získalo město Třebíč dotaci na projekt s názvem Vybudování koordinačního centra práce na dálku v Třebíči. Svoji činnost zahájilo Koordinační centrum 1. srpna

Více

Obsah. Úvod do virtuální třídy. Další možnosti. Možnosti virtuální třídy. Technické požadavky na váš počítač

Obsah. Úvod do virtuální třídy. Další možnosti. Možnosti virtuální třídy. Technické požadavky na váš počítač Úvod do virtuální třídy Co je to virtuální třída Výčet funkcí Technické požadavky Pravidla užívání Obsah Úvod do virtuální třídy Rychlý start Zvuk a video Prezentace Tabule Co je to virtuální třída Virtuální

Více

Marketing 21. století - jak přilákat nové návštěvníky do regionu, jak je udržet a motivovat je přijet zase. Tomáš Jindříšek

Marketing 21. století - jak přilákat nové návštěvníky do regionu, jak je udržet a motivovat je přijet zase. Tomáš Jindříšek Marketing 21. století - jak přilákat nové návštěvníky do regionu, jak je udržet a motivovat je přijet zase Tomáš Jindříšek Kdo k nám dorazí? Doba zájezdních hostinců je pryč Nečekejme, až si host udělá

Více

Moderní, spolehlivá a bezpečná školní síť

Moderní, spolehlivá a bezpečná školní síť Moderně Spolehlivě Bezpečně Moderní, spolehlivá a bezpečná školní síť Ing. František Hůlka Mgr. Miroslav Šucha Konference ICT ve škole 2013 Partneři Dostupné nástroje pro moderní výuku Fungující Fungující

Více

Obsah. 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2. 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4. 3. KROK: Využíváte finančního trhu?...

Obsah. 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2. 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4. 3. KROK: Využíváte finančního trhu?... Obsah 1. KROK: Víte, za co utrácíte?... 2 2. KROK? Máte odpovídající životní úroveň?... 4 3. KROK: Využíváte finančního trhu?... 5 4. Nechejte si poradit od odborníka... 6 www.anekamickova.cz 1 Zdravím

Více

koordinátor (řídí práci ve skupině, prezentuje práci skupiny) člen týmu (spolupracuje s koordinátorem a pomáhá jeho činnosti)

koordinátor (řídí práci ve skupině, prezentuje práci skupiny) člen týmu (spolupracuje s koordinátorem a pomáhá jeho činnosti) Užitečné weby Co se naučíte Získáte přehled o užitečných webových stránkách různého druhu a o tom, jak je můžete v životě využít. Vytvoříte si myšlenkovou mapu o různých druzích užitečných webů na internetu.

Více

3 cesty, jak nejlépe propagovat

3 cesty, jak nejlépe propagovat 3 cesty, jak nejlépe propagovat ebook pro affiliate partnery programu Firmy 2.0 Napsala Stanislava Mrázková Affiliate manažerka pro Firmu 2.0 2012 Firma 2.0, 3 cesty, jak nejlépe propagovat Naučte se využívat

Více

Co to vlastně je prezentace?

Co to vlastně je prezentace? Prezentace Co to vlastně je prezentace? Přímý výklad nebo ukázka s možným využitím vizuálních nebo jiných pomůcek, kdy jedinou participací skupiny je kladení dotazů na závěr. Příprava prezentace Kdo? -

Více

LIVE CD/DVD ZLÍNSKÝ KRAJ. Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště

LIVE CD/DVD ZLÍNSKÝ KRAJ. Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště LIVE CD/DVD Název školy Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště Název DUMu Live CD/DVD Autor Martin Šimůnek Datum 2. 10. 2012 Stupeň atypvzdělávání

Více

Co to vlastně je prezentace? Příprava prezentace. Proč? Přímý výklad nebo ukázka s možným využitím vizuálních nebo jiných pomůcek, dotazů na závěr.

Co to vlastně je prezentace? Příprava prezentace. Proč? Přímý výklad nebo ukázka s možným využitím vizuálních nebo jiných pomůcek, dotazů na závěr. Co to vlastně je prezentace? Prezentace Přímý výklad nebo ukázka s možným využitím vizuálních nebo jiných pomůcek, kdy jedinou participací skupiny je kladení dotazů na závěr. Kdo? - komu budu prezentovat

Více

17 TIPŮ OVÝ MARKETING DANIELNYTRA.CZ SIMPLESHOP.CZ

17 TIPŮ  OVÝ MARKETING DANIELNYTRA.CZ SIMPLESHOP.CZ 17 TIPŮ EMAILOVÝ MARKETING AUTOMATIZ ACE PRODEJE SIMPLESHOP.CZ KDOŽE? Lektor Konzultace Digi-nomád Bloger Vlastní projekty Na volné noze PRO KOHO? Podnikatelé malí a střední Lidé na volné noze Kdo na nějakou

Více

1 OTÁZKY OBSAHOVÉHO RÁMCE (W) Oblast A: Čemu ve výuce věřím, jaká mám východiska? A1/1 Jak se ve výuce odráží skutečnost, že je každý žák jiný?

1 OTÁZKY OBSAHOVÉHO RÁMCE (W) Oblast A: Čemu ve výuce věřím, jaká mám východiska? A1/1 Jak se ve výuce odráží skutečnost, že je každý žák jiný? 1 OTÁZKY OBSAHOVÉHO RÁMCE (W) Oblast A: Čemu ve výuce věřím, jaká mám východiska? Podoblast A1: Individualizace výuky A1/1 Jak se ve výuce odráží skutečnost, že je každý žák jiný? A1/2 Představme si úsečku.

Více

www.tuv-sud.cz TÜV SÜD Czech s.r.o. Letní akademie TÜV SÜD Czech

www.tuv-sud.cz TÜV SÜD Czech s.r.o. Letní akademie TÜV SÜD Czech www.tuv-sud.cz TÜV SÜD Czech s.r.o. Letní akademie TÜV SÜD Czech Vážení obchodní přátelé, v rámci letošní letní sezóny si Vám dovolujeme nabídnout zajímavé ZÁŽITKOVÉ MANAŽERSKÉ KURZY v rámci UNIKÁTNÍHO

Více

MARKETING, PROPAGACE Jak se dostanete k zákazníkům?

MARKETING, PROPAGACE Jak se dostanete k zákazníkům? MARKETING, PROPAGACE Jak se dostanete k zákazníkům? Nejdříve je třeba si uvědomit, že všichni zájemci a vaši potenciální zákazníci nejsou ve stejné fázi nákupu. Někteří teprve uvažují o tom, že si něco

Více

Implementace E-learningového prostředí Office 365 mezi školní uživatele

Implementace E-learningového prostředí Office 365 mezi školní uživatele Rozvoj počítačové gramotnosti na českých školách č. CZ.1.07/1.3.00/51.0020 Implementace E-learningového prostředí Office 365 mezi školní uživatele Kromě technické implementace Office 365 na školu je naprosto

Více

VYJEDNÁVÁNÍ PRO NÁKUPNÍ ÚTVARY

VYJEDNÁVÁNÍ PRO NÁKUPNÍ ÚTVARY Pro Centre s.r.o. Jana.biskova@procentre.eu Tel. 606628873 NABÍZÍME VÁM VZDĚLÁVACÍ PROGRAM VYJEDNÁVÁNÍ PRO NÁKUPNÍ ÚTVARY Vyjednávání je základní proces nákupu, který rozhoduje krátkodobě i dlouhodobě

Více

Časové poznámky najdete u úkolů. Potřebný čas můžete také upřesnit spolu s učitelem. koordinátor (řídí práci ve skupině, prezentuje práci skupiny)

Časové poznámky najdete u úkolů. Potřebný čas můžete také upřesnit spolu s učitelem. koordinátor (řídí práci ve skupině, prezentuje práci skupiny) Digitální svět Co se naučíte Získáte přehled o digitálních zařízeních kolem nás a o tom, jak je můžete v životě použít. Vytvoříte si myšlenkovou mapu o hardwarových prostředcích digitálního světa. Kolik

Více

Tato 3 kritéria rozhodnou o úspěchu vašich marketingových aktivit na Facebooku:

Tato 3 kritéria rozhodnou o úspěchu vašich marketingových aktivit na Facebooku: Redakční kalendář vám pomůže plánovat své příspěvky na facebookové stránce tak, abyste si vybudovali silnou značku, která bude přitahovat žhavé zájemce do vaší MLM příležitosti. Tento návod vám ukáže,

Více

Obsah. Manuál pro uživatele aplikace ONIF platný ke dni 22. 9. 2011 Řešení společnosti icord International s.r.o. www.icord.cz

Obsah. Manuál pro uživatele aplikace ONIF platný ke dni 22. 9. 2011 Řešení společnosti icord International s.r.o. www.icord.cz Obsah Rychlý návod... 3 Chci se s vámi bezplatně spojit online. Co mám udělat? Rychlý návod... 3 Co vše mohu:... 3 Podrobněji:... 4 Chci se s vámi bezplatně spojit online. Co mám udělat? Podrobněji...

Více

Struktura Pre-auditní zprávy

Struktura Pre-auditní zprávy Příloha č. 1 k Smlouvě o Pre-auditu: Struktura Pre-auditní zprávy 1. Manažerské shrnutí Manažerské shrnutí poskytuje nejdůležitější informace vyplývající z Pre-auditní zprávy. 2. Prohlášení o účelu a cílů

Více

Rady a tipy jak být ve vyhledavačích na první místě. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

Rady a tipy jak být ve vyhledavačích na první místě. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 Rady a tipy jak být ve vyhledavačích na první místě. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Rád bych vám nyní představil způsoby a tipy, jak umístit váš web na první pozice ve vyhledavačích.

Více

PROČ PRACOVNÍ PORTÁLY NESTAČÍ A PROČ SE FIRMY MUSÍ KONEČNĚ ZAČÍT ZABÝVAT SOCIÁLNÍMI SÍTĚMI

PROČ PRACOVNÍ PORTÁLY NESTAČÍ A PROČ SE FIRMY MUSÍ KONEČNĚ ZAČÍT ZABÝVAT SOCIÁLNÍMI SÍTĚMI PROČ PRACOVNÍ PORTÁLY NESTAČÍ A PROČ SE FIRMY MUSÍ KONEČNĚ ZAČÍT ZABÝVAT SOCIÁLNÍMI SÍTĚMI 2 Colorbee Insights Vám poskytují pravidelné komentáře, rady, tipy a aktuální informace z oblasti lidských zdrojů.

Více

Stav affiliate marketingu v České a Slovenské republice

Stav affiliate marketingu v České a Slovenské republice mariorozensky.cz Stav affiliate marketingu v České a Slovenské republice Možná jste již zaslechli mé oblíbené tvrzení, že pouze 2 % obchodníků využívají affiliate marketing. Affiliate trh sice neustále

Více

Byclosure Lisabon, Portugalsko www.byclosure.com

Byclosure Lisabon, Portugalsko www.byclosure.com Vznik podnikatelského záměru je mladá, novátorská internetová firma působící v portugalském Lisabonu. Založili ji v roce 2008 tři přátelé Vasco, Duarte a Luís. Za dva roky své existence zaznamenala celou

Více

Jak najít odvahu a začít podnikat na mateřské dovolené

Jak najít odvahu a začít podnikat na mateřské dovolené napsala: JANA VOJTÁŠKOVÁ zakladatelka projektu 1 ÚVOD Zdravím Vás, milá čtenářko, maminko, velmi mě těší, že jste si právě zakoupila můj ebook Jak najít odvahu a začít podnikat. Děkuji za to. Ať už Vás

Více

Bellanzon, a.s. představuje: systém pro konzultační způsob prodeje

Bellanzon, a.s. představuje: systém pro konzultační způsob prodeje Bellanzon, a.s. představuje: systém pro konzultační způsob prodeje Naše vize: Před deseti lety neměla většina lidí mobil či osobní počítač. Stejně se svět změní v následujících deseti letech Steve Ballmer,

Více

Katalog školení 2013 Nemetschek Allplan Česko s.r.o www.nemetschek-allplan.cz

Katalog školení 2013 Nemetschek Allplan Česko s.r.o www.nemetschek-allplan.cz Katalog školení 2013 Nemetschek Allplan Česko s.r.o www.nemetschek-allplan.cz Úvod Pro využití celého potenciálu našich produktů Vám nabízíme řadu specializovaných odborných školení zaměřených na efektivitu

Více

Podpora START-UPŮ MENTORING AKCELERACE MATCHMAKING PREZENTACE.

Podpora START-UPŮ MENTORING AKCELERACE MATCHMAKING PREZENTACE. Podpora START-UPŮ MENTORING AKCELERACE MATCHMAKING PREZENTACE www.podporastartupu.cz CzechStarter Nastartujte svůj business! CzechStarter podporuje české start-upy při rozjezdu jejich podnikání. Vytěžte

Více

CLOUD ZLÍNSKÝ KRAJ. Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště

CLOUD ZLÍNSKÝ KRAJ. Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště CLOUD Název školy Obchodní akademie, Vyšší odborná škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Uherské Hradiště Název DUMu Cloud Autor Martin Šimůnek Datum 13. 11. 2012 Stupeň atypvzdělávání

Více