ONLINE ENDNOTE KARTA SE ZÁKLADNÍM VYSVĚTLENÍM

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ONLINE ENDNOTE KARTA SE ZÁKLADNÍM VYSVĚTLENÍM"

Transkript

1 KARTA SE ZÁKLADNÍM VYSVĚTLENÍM ENDNOTE ONLINE Neomezený přístup do vlastní knihovny chráněný heslem. Stahování odkazů a plných textů z víceméně každého zdroje dat online, jako je PubMed, GoogleScholar a Web of Science. Synchronizace referenčních knihoven na několik počítačů najednou i na ipad (nutná koupě aplikace). Sdílení odkazů s kolegy a ostatními uživateli na celém světě. Doplněk Cite While You Write pro Microsoft Word slouží ke vkládání referencí a formátování dokumentů během psaní. A mnohem více ENDNOTE ONLINE, dříve známa jako EndNote Web, je online protějškem našeho oblíbeného počítačového programu pro správu referencí a pro tvorbu seznamu literatury. Ať používáte EndNote online prostřednictvím Web of Science, společně s EndNote desktop nebo samostatně pomáhá zkrátit čas strávený vyhledáváním, aktualizací a úpravou výzkumu a formátováním dokumentů. V závislosti na vašem způsobu přístupu k EndNote online se vám budou zobrazovat odlišné funkce a možnosti. ENDNOTE BASIC Pokud máte přístup k EndNote pouze online a ne na EndNote desktop, jste považováni za basic (základního) uživatele. Přestože počet funkcí je ve srovnání s používáním EndNote online společně s nástrojem desktop omezen, je ideální pro nové výzkumníky a píšící studenty. ENDNOTE ONLINE S NÁSTROJEM DESKTOP Jakmile se obeznámíte se základy, komplexní výzkumné projekty se již nezdají být nepřekonatelné. Přechod od psaní výzkumné práce k vypracování životopisu, žádosti o financování nebo k rukopisu je tak snadný jako přechod z EndNote basic k EndNote desktop. Uživatelé nástroje EndNote desktop mají na rozdíl od uživatelů basic přístup k dodatečným funkcím a možnostem online aplikace. INTEGRACE S WEB OF SCIENCE Uživatelům Web of Science se po řádném přihlášení do EndNote online zobrazí data, odkazy a dodatečné možnosti s odkazy na Web of Science i pokud jsou pouze basic uživateli.

2 KROK 1 : VYTVOŘENÍ ÚČTU ENDNOTE Uživatelé verze desktop mohou začít používat EndNote online z nabídky Preferences (Oblíbené). V nabídce Preferences -> Sync zvolte tlačítko Enable Sync. Budete vyzváni, abyste buď vytvořili účet, anebo se přihlásili do stávajícího účtu EndNote online. Pokud jste uživatelem Web of Science, přihlaste se do Web of Science a klepnutím na odkaz EndNote otevřete svoji knihovnu EndNote. Jestliže nemáte přístup na Web of Science, přejděte na my.endnote.com a zaregistrujte si bezplatný účet. KROK 2 : INSTALACE DOPLŇKŮ Při vašem prvním přihlášení do účtu nástroje EndNote se zobrazí průvodce Getting Started (Začínáme), který obsahuje odkazy pro snazší shromažďování, uspořádání a formátování referencí. Pro automatický import referencí do knihovny EndNote můžete použít tlačítko Capture Reference (Získání referencí) i panely nástrojů EndNote Capture (Získat do EndNote) v prohlížeči Internet Explorer (pouze pro operační systém Windows) nebo Firefox (pro operační systém Windows nebo Macintosh). Pro přístup k většímu počtu funkcí nástroje EndNote můžete nainstalovat dva typy doplňků: jeden pro získávání referencí z okna prohlížeče a jeden, který propojí vaši online knihovnu s aplikací Microsoft Word. Přejděte na kartu Options (Možnosti) a zvolte Download Installers (Stáhnout instalace). Zde se zobrazí všechny dostupné doplňky. Stáhněte doplněk Cite While You Write (Citování během psaní) pro vkládání referencí a automatické formátování citací a bibliografií během psaní dokumentů v aplikaci Word.

3 KROK 3 : PŘIDÁVÁNÍ 1 REFERENCÍ DO KNIHOVNY Existuje šest způsobů, jak přidávat reference do knihovny: synchronizací s verzí desktop, přímým exportem, získáním, vyhledáváním online, importem textových souborů a ručním vkládáním. SYNCHRONIZACE S VERZÍ DESKTOP Po vytvoření online účtu EndNote a zadání údajů o účtu do možnosti Sync v nabídce Preferences mohou uživatelé verze desktop zvolit tlačítko Sync a zpřístupnit si tak svou knihovnu pro použití online. Použitím funkce synchronizace zajistíte, že veškeré změny provedené v knihovně ve verzi desktop nebo online jsou okamžitě k dispozici na jakékoli platformě. Tato možnost synchronizace je funkční i v aplikaci EndNote pro ipad. PŘÍMÝ EXPORT V některých online zdrojích, jako je například Web of Science, můžete klepnutím na tlačítko Save to EndNote online v rozevírací nabídce ukládat výsledky vyhledávání přímo do své knihovny EndNote. Reference budou automaticky umístěny do skupiny Unfiled (Nezařazené).

4 ZÍSKÁNÍ (CAPTURE) U online zdrojů, které nemají tlačítko pro přímý export, můžete využít funkci Capture Reference (Získání referencí). Doplněk Capture Reference prohledá bibliografické informace zobrazené na webové stránce a vytvoří referenci, kterou můžete uložit do nové nebo stávající skupiny. Ve spodní části stránky EndNote online klepněte na odkaz Download Installers (Stáhnout instalace) a přetáhněte tlačítko Capture Reference do lišty záložek svého prohlížeče. VYHLEDÁVÁNÍ ONLINE Pomocí rozhraní nástroje EndNote můžete prohledávat mnoho katalogů a databází. Klepněte na kartu Collect (Shromažďovat) a poté klepněte na položku Online Search (Vyhledat online). Vyberte zdroj, u kterého máte oprávnění k přístupu (některé zdroje jsou chráněné). Proveďte vyhledání. Označte požadované reference a pomocí rozevírací nabídky je přidejte do své knihovny. IMPORT TEXTOVÉHO SOUBORU Chcete-li importovat reference do souboru s prostým textem, musí být data v souboru zformátována do podoby, kterou dokáže počítač přečíst. Na kartě Collect (Shromažďovat) klepněte na položku Import References (Importovat reference). Přejděte ke zvolenému textovému souboru. Vyberte filtr importu, který odpovídá databázi, v níž jste soubor vytvořili. Klepněte na tlačítko Import (Importovat).

5 RUČNÍ VKLÁDÁNÍ Ruční vložení reference: Na kartě Collect (Shromažďovat) klepněte na položku New Reference (Nová reference). Vyberte odpovídající typ reference. Zadejte data do příslušných polí. Pole běžně používaná v pokynech pro hlavní styly se zobrazí jako první. KROK 4 : USPOŘÁDÁNÍ 1 A SDÍLENÍ REFERENCÍ VYTVÁŘENÍ SKUPIN Nástroj EndNote standardně umisťuje reference do složky Unfiled (Nezařazené). Můžete vytvořit až skupin k uspořádání referencí takovým způsobem, který bude nejlépe vyhovovat vašim pracovním zvyklostem. Na kartě Organize (Uspořádat) klepněte na položku Manage My Groups (Spravovat moje skupiny). Klepněte na tlačítko New Group (Nová skupina). Pojmenujte novou skupinu. Poznámka: Referenci můžete umístit do více skupin. Chcete-li zjistit, ve kterré skupině (ve kterých skupinách) se určitá reference nachází, klepněte na ikonu Folder (Složka). ODSTRANĚNÍ DUPLICITNÍCH REFERENCÍ Vaše knihovna může obsahovat duplicitní záznamy. K jejich identifikaci a odstranění využijte odkaz Find Duplicates (Vyhledat duplikáty) na kartě Organize (Uspořádat). Nástroj EndNote při určování duplicit porovnává položky Author (Autor), Year (Rok), Title (Název) a Reference Type (Typ reference). SDÍLENÍ REFERENCÍ S JINÝMI UŽIVATELI NÁSTROJE ENDNOTE Klepněte na tlačítko Manage Sharing (Spravovat sdílení) vedle skupiny, kterou chcete sdílet. Zadejte ové adresy lidí, s nimiž chcete skupinu sdílet. Poznámka: Každý člověk, se kterým skupinu sdílíte, uvidí reference jen v případě, že MÁ ZŘÍZEN účet EndNote. Zadejte ovou adresu, kterou používá pro přístup k nástroji EndNote. Zvolte, zda chcete svým kolegům přidělit oprávnění pouze pro čtení, nebo pro čtení i zápis. Uživatelé s oprávněním pro čtení i zápis budou moci reference do této skupiny přidávat a také je z ní odstraňovat Uživatelé s oprávněním pouze pro čtení si mohou reference jen prohlížet. Klepněte na tlačítko Apply (Použít).

6 Skupiny, které sdílíte s ostatními, jsou zobrazeny s ikonou sdílení. Když s vámi sdílí skupinu nějaký jiný uživatel, objeví se tato skupina pod nadpisem Groups Shared by Others (Skupiny sdílené ostatními). Ikona knihy a tužky značí, že v této skupině máte oprávnění k přidávání a odstraňování referencí. Pokud není zobrazena žádná ikona, máte přístup pouze pro čtení. KROK 5 : POUŽITÍ 1 DOPLŇKU CITE WHILE YOU WRITE (CITOVÁNÍ BĚHEM PSANÍ) Prostřednictvím doplňku Cite While You Write instalovaného podle kroku 2 můžete snadno vkládat reference a okamžitě formátovat citace a bibliografie během psaní prací v aplikaci Word. 2. ZMĚŇTE FORMÁT CELÉ PRÁCE a její bibliografii jediným stiskem tlačítka. Vyberte si z tisíců dostupných stylů. 1. NAJDĚTE A VYBERTE CITACE a vložte je do svého rukopisu. 3. UPRAVUJTE CITACE a přidávejte informace, jako je číslo stránky, nebo seskupujte více referencí do jedné citace.

7 CITUJTE REFERENCE Z VERZÍ ONLINE I DESKTOP Doplněk Cite While You Write je kompatibilní s nástroji EndNote online i desktop. Pomocí své knihovny otevřete dokument v jednom nástroji a poté v nabídce Preferences (Oblíbené) přepněte na druhý nástroj. KROK 6 : PŘÍSTUP DO KNIHOVNY ENDNOTE A JEJÍ ROZŠIŘOVÁNÍ Z APLIKACE PRO IPAD Z Apple Store si stáhněte aplikaci EndNote pro ipad. Jejím prostřednictvím budete mít přístup do své knihovny odkudkoli. Aplikace EndNote vám umožní přihlásit se do svého účtu a pokračovat v práci ve své knihovně. Prostřednictvím aplikace EndNote můžete: používat aplikaci zabudovanou do prohlížeče k vyhledávání ve Web of Science, Google Scholar nebo PubMed k rozšíření své knihovny. Můžete dokonce stahovat fulltextové dokumenty PDF; uspořádávat reference a vytvářet nové skupiny; zasílat soubory PDF spolupracovníkům pomocí u; synchronizovat změny provedené v nástroji desktop a online. ANOTACE SOUBORŮ PDF Přidávejte do svých článků poznámky, zvýraznění, podtržení a text přímo z ipadu a synchronizujte změny s verzí desktop.

8 KAPACITA A MOŽNOSTI Paměť pro reference Paměť pro přílohy Cite While You Write (Microsoft Word) Bibliografické styly Data a odkazy Web of Science Uživatelé EndNote basic GB Omezené funkce 21 - Uživatelé EndNote basic a Web of Science GB Omezené funkce Uživatelé EndNote desktop Neomezená 5 GB Všechny funkce Uživatelé EndNote desktop a Web of Science Neomezená 5 GB Všechny funkce Tento uživatel je podobný uživateli ResearcherID nebo volnému uživateli. Nyní však má 21 nejpoužívanějších stylů a 2 GB paměti. Tento uživatel má EndNote nainstalovaný na počítači, nemá však přístup k Web of Science což znamená 5 GB paměti a všechny možnosti importu, exportu a stylů. Tento uživatel má Web of Science. Tento uživatel má kromě základních funkcí další styly a v knihovně se mu zobrazuje počet jednotlivých citací a další data a odkazy z Web of Science. Tento uživatel má Web of Science a EndNote desktop. Kromě dodatečných 5 Gb paměti a dalších funkcí se mu tedy v online knihovně zobrazuje počet jednotlivých citací a další data a odkazy z Web of Science. POTŘEBUJETE POMOCI? DODATEČNÁ ŠKOLENÍ Ať se chcete poučit o základech anebo vypilovat své schopnosti, společnost Thomson Reuters může pomoci s různými cíleně upravenými průpravnými školeními, která zahrnují nahrané tréninky průpravu, živé semináře WebEx pořádané odborníky a materiály ke stažení z endnote.com/training TECHNICKÁ PODPORA Prohledejte naši databázi často kladených dotazů nebo se obraťte na náš odborný personál technické podpory na endnote.com/support Jednou z nejdůležitějších výhod nástroje EndNote je naše obsáhlá propojená komunita uživatelů. Sledujte nás na Twitteru, dejte si nás do oblíbených na Facebooku nebo se přihlaste do našeho zákaznického fóra, kde můžete klást dotazy a získat odpovědi od milionů našich uživatelů na celém světě. Hlavní kanceláře Thomson Reuters Science Severní a jižní Amerika Filadelfie Evropa, Střední východ a Afrika Londýn Tichomořská Asie Singapur Tokyo Úplný seznam kanceláří: ip-science.thomsonreuter.com/contact S SR CZ Copyright 2014 Thomson Reuters Veškerá práva vyhrazena. Jakmile se obeznámíte se základy, komplexní výzkumné projekty se již nezdají nepřekonatelné. Přechod od psaní výzkumné práce k vypracování životopisu, žádosti o financování nebo rukopisu je tak snadný, jako přechod z EndNote basic naší webové online verze na EndNote desktop (a online). Dodatečné funkce dostupné výhradně v nástroji EndNote desktop: Možnosti cíleného a pokročilého vyhledávání Automatická aktualizace referencí ve vaší knihovně Automatické vyhledávání plných textů, k nimž se vaše reference vztahují Vyhledávání duplicit a aktualizace referencí Doplňování anotací a komentářů k souborům PDF a přílohám Zasílání referencí a příloh em Snadný import souborů PDF, složek a podsložek Určení hlavní složky pro automatické přidávání souborů PDF při práci Automatické navrhování pro klíčová pole pro usnadnění procesu zadávání údajů Předem začleněné seznamy časopisů umožňují používat názvy nebo zkratky časopisů ve vašich bibliografiích bez ohledu na to, co je uvedeno v referenci Vytváření a přizpůsobování bibliografického stylu dle vašich potřeb Vytváření nových typů referencí v případě, že dosud nebyly vytvořeny Vytváření bibliografií s podnadpisy nebo částmi uspořádanými podle vašich potřeb. Nebo přidávání několika bibliografií do jednoho dokumentu Nástroje pro archivaci a kategorizaci, které usnadňují uspořádání

ENDNOTE WEB QUICK REFERENCE GUIDE

ENDNOTE WEB QUICK REFERENCE GUIDE QUICK REFERENCE GUIDE ENDNOTE WEB Powered by THOMSON REUTERS Web of Knowledge SM CO JE TO ENDNOTE WEB? EndNote Web je webový nástroj pro správu referencí, jehož úkolem je usnadnit psaní výzkumných prací.

Více

DoplněkCite While You Write pro aplikaci Microsoft Word

DoplněkCite While You Write pro aplikaci Microsoft Word DoplněkCite While You Write pro aplikaci Microsoft Word Díky doplňku Cite While You Write pro nástroj EndNote Web máte možnost reference a formátované citace či bibliografie při psaní vaší práce v aplikaci

Více

Manuál pro práci s programem EndNote

Manuál pro práci s programem EndNote Manuál pro práci s programem EndNote František Chmelík & Karel Frömel 2013 Tento manuál byl vytvořen v rámci řešení projektu FONDU ROZVOJE VYSOKÝCH ŠKOL 693/2013 Obsah Co je program EndNote a k čemu slouží?...

Více

Uživatelský manuál. DYMO Label TM. v.8

Uživatelský manuál. DYMO Label TM. v.8 Uživatelský manuál DYMO Label TM v.8 Copyright 2012 Sanford, L.P. Všechna práva vyhrazena. Revize 1/25/2013. Žádná část tohoto dokumentu ani software nesmí být reprodukovány nebo přenášeny v žádné formě

Více

Sticky Password 5.0 manuál. 2012 Lamantine Software, a.s.

Sticky Password 5.0 manuál. 2012 Lamantine Software, a.s. Sticky Password 5.0 manuál 2012 Lamantine Software, a.s. 2 Sticky Password 5.0 manuál Obsah Kapitola I Sticky Password 4 Kapitola II Rozhraní Sticky Password 4 1 Tlačítko... rychlého spouštění 5 2 Okno

Více

Příručka uživatele RefWorks 2.0

Příručka uživatele RefWorks 2.0 A research support tool from ProQuest. Příručka uživatele RefWorks 2.0 Přihlášení do systému Jděte na www.refworks.com/refworks. Zadejte své osobní jméno a heslo (Login Name a Password). (Jestliže s RefWorks

Více

BlackArmor NAS 440/420 Uživatelská příručka

BlackArmor NAS 440/420 Uživatelská příručka BlackArmor NAS 440/420 Uživatelská příručka Uživatelská příručka BlackArmor NAS 440/420 2009 Seagate Technology LLC. Všechna práva vyhrazena. Seagate, Seagate Technology, logo Wave a FreeAgent jsou obchodní

Více

Použití služby SharePoint se sadou Microsoft Office 2007

Použití služby SharePoint se sadou Microsoft Office 2007 Použití služby SharePoint se sadou Microsoft Office 2007 K A P I T O L A 4 Témata kapitoly: Otevírání a ukládání dokumentů knihovny Úpravy dokumentů v sadě Microsoft Office V kapitole 3 Použití integrovaných

Více

FreeAgent GoFlex Home Uživatelská příručka

FreeAgent GoFlex Home Uživatelská příručka FreeAgent GoFlex Home Uživatelská příručka Uživatelská příručka k systému FreeAgent GoFlex?Home 2011 Seagate Technology LLC. Všechna práva vyhrazena. Seagate, Seagate Technology, logo Wave a FreeAgent

Více

Autor: Karel Klatovský

Autor: Karel Klatovský Autor: Karel Klatovský Tato příručka byla vytvořena v rámci programu Partneři ve vzdělávání společnosti Microsoft. 2 Obsah Úvod... 4 Datová úložiště... 4 Diskety... 4 CD/DVD/BluRay... 4 USB flash disky...

Více

Citace PRO. návod na využívání citačního manažera. Místo vydání: Brno Vydavatel: Citace.com Datum vydání: 12.3.2013 Verze: 1.2. ...

Citace PRO. návod na využívání citačního manažera. Místo vydání: Brno Vydavatel: Citace.com Datum vydání: 12.3.2013 Verze: 1.2. ... ...citovat je snadné Citační manažer návod na využívání citačního manažera Místo vydání: Brno Vydavatel: Citace.com Datum vydání: 12.3.2013 Verze: 1.2 Citace dokumentu : návod na využívání citačního manažera

Více

BlackBerry Z10 Smartphone. Uživatelská příručka

BlackBerry Z10 Smartphone. Uživatelská příručka BlackBerry Z10 Smartphone Uživatelská příručka Vydáno: 2014-05-07 SWD-20140507094804675 Obsah Nastavení a základní funkce...6 Novinky v tomto vydání... 6 Rychlé seznámení se zařízením... 7 Čím se zařízení

Více

Filmy z vašeho života

Filmy z vašeho života Pinnacle Studio Verze 17 Včetně aplikací Pinnacle Studio Plu a Pinnacle Studio Ultimate Filmy z vašeho života Copyright 2013 Corel Corporation. Všechna práva vyhrazena. Respektujte prosím práva umělců

Více

Uživatelská příručka k aplikaci Pinnacle Studio 18. Včetně aplikace Pinnacle Studio Plus a Pinnacle Studio Ultimate

Uživatelská příručka k aplikaci Pinnacle Studio 18. Včetně aplikace Pinnacle Studio Plus a Pinnacle Studio Ultimate Uživatelská příručka k aplikaci Pinnacle Studio 18 Včetně aplikace Pinnacle Studio Plus a Pinnacle Studio Ultimate Obsah Dříve než začnete................................. 1 Zkratky a konvence...................................

Více

My Passport Wireless. Přenosný pevný disk. Uživatelská příručka

My Passport Wireless. Přenosný pevný disk. Uživatelská příručka My Passport Wireless Přenosný pevný disk Uživatelská příručka Servis a podpora společnosti WD Pokud narazíte na jakýkoli problém, obraťte se na nás dříve, než výrobek vrátíte. Většinu dotazů technické

Více

BlackBerry Z10 Smartphone. Verze: 10.0.0. Uživatelská příručka

BlackBerry Z10 Smartphone. Verze: 10.0.0. Uživatelská příručka BlackBerry Z10 Smartphone Verze: 10.0.0 Uživatelská příručka Vydáno: 2013-03-22 SWD-20130322133417232 Obsah Vítejte!... 7 BlackBerry 10: nové aplikace a funkce... 8 Začínáme... 12 Nastavení zařízení...

Více

2000 Adobe Systems Incorporated. Všechna práva vyhrazena. Adobe GoLive 5.0 Příručka uživatele pro Windows a Macintosh Tato příručka, stejně jako v ní

2000 Adobe Systems Incorporated. Všechna práva vyhrazena. Adobe GoLive 5.0 Příručka uživatele pro Windows a Macintosh Tato příručka, stejně jako v ní Příručka uživatele Příručka uživatele 2000 Adobe Systems Incorporated. Všechna práva vyhrazena. Adobe GoLive 5.0 Příručka uživatele pro Windows a Macintosh Tato příručka, stejně jako v ní popisovaný software,

Více

Uživatelská příručka Nokia Lumia 610

Uživatelská příručka Nokia Lumia 610 Uživatelská příručka Nokia Lumia 610 1.4. vydání CS Uživatelská příručka Nokia Lumia 610 Obsah Bezpečnost 4 Začínáme 5 Tlačítka a části 5 Tlačítka Zpět, Start a Hledat 5 Vložení SIM karty 6 Nabíjení telefonu

Více

Web of Science SM QUICK REFERENCE GUIDE CO JE WEB OF SCIENCE? General Search

Web of Science SM QUICK REFERENCE GUIDE CO JE WEB OF SCIENCE? General Search T TMTMTt QUICK REFERENCE GUIDE Web of Science SM CO JE WEB OF SCIENCE? Tento nástroj umožňuje prohledávat více než 12 000 časopisů a 120 000 konferenčních sborníků z přírodních, technických a společenských

Více

NÁVOD ENGLISH NEDERLANDS DEUTSCH FRANÇAIS ESPAÑOL ITALIANO PORTUGUÊS ČESKY

NÁVOD ENGLISH NEDERLANDS DEUTSCH FRANÇAIS ESPAÑOL ITALIANO PORTUGUÊS ČESKY NÁVOD ENGLISH NEDERLANDS DEUTSCH FRANÇAIS ESPAÑOL ITALIANO PORTUGUÊS ČESKY SAFESCAN TA-Software / TA -Software PROGRAM PRO ZÁZNAM DOCHÁZKY OBSAH ÚVOD A NÁVOD K POUŽITÍ 1. ZÁKLADY 1.1 Minimální požadavky

Více

Uživatelská příručka programu SmartSolutions

Uživatelská příručka programu SmartSolutions Uživatelská příručka programu SmartSolutions 2011 www.lexmark.com Obsah O programu SmartSolutions...4 Co je to SmartSolutions?...4 Doporučené systémové požadavky...5 Popis Střediska řešení...7 Popis Střediska

Více

Příručka pro průmyslového uživatele nástroje REACH-IT. Část 2 - Zápis a správa účtu

Příručka pro průmyslového uživatele nástroje REACH-IT. Část 2 - Zápis a správa účtu Příručka pro průmyslového uživatele nástroje REACH-IT Část 2 - Zápis a správa účtu 2 Příručka pro průmyslového uživatele nástroje REACH-IT Verze 2.1 Verze Změny 2.1 duben 2014 Aktualizace k nástroji REACH-IT

Více

inpage vytváříme webové stránky

inpage vytváříme webové stránky inpage vytváříme webové stránky Stránka 1 inpage vytváříme webové stránky Úvod a poděkování Vítejte ve světě internetových stránek! Pokud jste si dodnes mysleli, že tajemství vytváření hezkých webových

Více

Verze 8.6.2 UŽIVATELSKÁ PRÍRUCKA

Verze 8.6.2 UŽIVATELSKÁ PRÍRUCKA Verze 8.6.2 UŽIVATELSKÁ PRÍRUCKA Copyright 1981-2015 Netop Business Solutions A/S. Všechna práva vyhrazena. Části jsou používány v rámci licencí třetích stran. Jakékoli připomínky pošlete na následující

Více

Kindle. Uživatelská příručka. 2. vydání

Kindle. Uživatelská příručka. 2. vydání Kindle Uživatelská příručka 2. vydání 1 Obsah... 1 Vítejte... 3 Kapitola 1 Začínáme... 4 Ovládací prvky... 4 Nabíjení baterie... 5 Indikátory stavu... 6 Stav WiFi... 6 Stav baterie... 6 Indikátor aktivity...

Více

Microsoft Apps - Uživatelská příručka

Microsoft Apps - Uživatelská příručka Microsoft Apps - Uživatelská příručka 1. vydání 2 Aplikace Microsoft Aplikace Microsoft Sada Aplikace Microsoft obsahuje kancelářské aplikace Microsoft pro telefon Nokia se softwarem verze 111.030.0609.

Více

Systémová příručka. Autor: Marek Klimša & Jiří Mutina Verze dokumentu: 8/2015 Poslední aktualizace: 10. Srpna 2015

Systémová příručka. Autor: Marek Klimša & Jiří Mutina Verze dokumentu: 8/2015 Poslední aktualizace: 10. Srpna 2015 Autor: Marek Klimša & Jiří Mutina Verze dokumentu: 8/2015 Poslední aktualizace: 10. Srpna 2015 Obsah 1. První pohled 3 1.1 Seznamte se 3 1.2 Co je Daňová kancelář? 3 2. Nároky na systém, změny systémových

Více

Váš telefon s Windows Phone 8X by HTC Uživatelská příručka

Váš telefon s Windows Phone 8X by HTC Uživatelská příručka Váš telefon s Windows Phone 8X by HTC Uživatelská příručka 2 Obsah Obsah Rozbalení Telefon 8 Karta SIM 9 Baterie 11 Zapínání a vypínání 12 Nastavení telefonu Zadání kódu PIN 13 Nastavení telefonu při prvním

Více

Začínáme s programem QuarkXPress 2015

Začínáme s programem QuarkXPress 2015 Začínáme s programem QuarkXPress 2015 OBSAH Obsah Doplňková dokumentace...4 Požadavky na systém...5 Požadavky na systém: Mac OS X...5 Požadavky na systém: Windows...5 Instalování: Mac OS X...7 Instalování:

Více

Nokia Lumia 610 - Uživatelská příručka

Nokia Lumia 610 - Uživatelská příručka Nokia Lumia 610 - Uživatelská příručka 1.0. vydání 2 Obsah Obsah Bezpečnost 4 Začínáme 6 Tlačítka a části 6 Tlačítka Zpět, Start a Hledat 7 Vložení SIM karty 8 Nabíjení telefonu 10 Umístění antén 13 Zapnutí

Více