WELLNESS CENTRUM VITALINE - CENÍK

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "WELLNESS CENTRUM VITALINE - CENÍK"

Transkript

1 WELLNESS CENTRUM VITALINE - CENÍK Wellness centrum VitaLine Vstup do wellness centra na 1 hodinu (vnitřní bazén + whirlpool): dospělý 90 Kč dítě do 11,9 let 45 Kč Vstup do wellness centra na 2 hodiny (zahrnuje vnitřní bazén, whirlpool, finskou saunu, parní saunu, infrasaunu, solární louku a Kneippovu šlapací koupel): dospělý 250 Kč dítě do 11,9 let 125 Kč Procedury Suchá uhličitá koupel 40 minut Kč Lymfomasáž 40 minut Kč Hydromasáž 20 minut Kč Ruční aromamasáž částečná 30 minut Kč (záda + šíje, horní končetiny nebo dolní končetiny) Ruční aromamasáž celková 60 minut Kč (záda + nohy) Masáž lávovými kameny záda 30 minut Kč celé tělo bez obličeje 60 minut Kč celé tělo včetně obličeje 90 minut Kč Zábal rašelinový 20 minut Kč Zábal voskový 25 minut Kč Baňkování 30 minut Kč Ušní svíce 1 svíce 10 minut Kč 2 svíce 20 minut Kč Thalassoterapie a voňavé relaxační procedury Zpevňující zábal z mořských řas částečný zábal 60 minut Kč celotělový zábal 90 minut Kč Revitalizující a povzbuzující ošetření s rozmarýnem částečný zábal 60 minut Kč celotělový zábal 90 minut Kč Zeštíhlující zábal s masáží rukavisí kessa částečný zábal 60 minut Kč celotělový zábal 90 minut Kč Zábal ze žlutého marockého jílu na stehna a hýždě 40 minut Kč Jasmínové ošetření zad a zadní části nohou 40 minut Kč Vanilkové hýčkání částečný zábal 60 minut Kč celotělový zábal 90 minut Kč Jasmínové hýčkání částečný zábal 60 minut Kč celotělový zábal 90 minut Kč Levandulové hýčkání částečný zábal 60 minut Kč celotělový zábal 90 minut Kč Čokoládové hýčkání částečný zábal 60 minut Kč

2 VNITŘNÍ BAZÉN Součást hodinového i dvouhodinového vstupu do wellness centra. Základní informace: rozměr bazénu 3,5 x 6 metrů hloubka bazénu rovnoměrná 1,3 metru slaná voda salinita 0,5 0,6 teplota vody C 3 hydromasážní trysky v různých výškách protiproudové plavání večerní osvětlení Kapacita bazénu je 4 dospělé osoby nebo 7 dětí. Cca 0,5 % soli ve vodě bazénu se stará o příjemně měkkou a křišťálově čistou vodu. Elektrolýza mírně slané vody zajišťuje dokonalou hygienu. Voda je velmi příjemná a nedochází k dráždění sliznice, očí, průdušek a žaludku. Neprojevují se alergie na chlor, mizí zvláště zápach z chloru. Jedná se o velmi příznivou alternativu bez používání běžné chlorové chemie. Každý, kdo se koupal v moři, zná ten osvěžující pocit, který vyvolává slaná voda. Sůl jako přísada do lázně čistí a změkčuje vodu, dále má příznivé účinky na Vaši pokožku. Proto se doporučuje použití tohoto systému pro všechny alergiky. WHIRLPOOL Součást hodinového i dvouhodinového vstupu do wellness centra. Skupinová vířivá lázeň s relaxačním účinkem. Je vhodná u onemocnění pohybového aparátu, stavů předráždění, únavy a na relaxaci. Whirlpool ve wellness cenu VitaLine je profesionální whirlpool s přelivovým žlábkem a teplotou vody C. Má sezení pro 4 dospělé osoby s perličkovou koupelí a dvě z těchto sezení jsou vybavena hydromasážními tryskami. Pro večerní provoz je vybaven osvětlením. Vedle vlastního příjemného pocitu z koupele je přímo z whirlpoolu krásný výhled na přírodní rybník a zookoutek Wellness hotelu Panorama.

3 INFRASAUNA Součást dvouhodinového vstupu do wellness centra. Je možné též čerpat samostatně cena 50 Kč za osobu. Infrasauna je systémem v termoterapii nahrazující klasické saunování a slouží k prohřátí těla infračerveným zářením až do hloubky 4 cm. Jedná se o působení teplého a suchého vzduchu o teplotě cca. 45 C v uzavřeném prostoru sauny. Jako významný termoregulační mechanizmus se uplatní výdej tepla pocením, zlepší se prokrvení kůže, dochází k prohřátí a uvolnění svalů a pojiva. Doporučená doba pobytu je minut pro dospělého, ale řídí se vždy subjektivním pocitem klienta. Je využívána k navození celkového uvolnění, k odpočinku, k relaxaci po svalové námaze, u svalového revmatismu, bolestí kloubů a páteře nebo jako předehřátí a uvolnění svalů před masáží. Půl hodiny před a po aplikaci této procedury se doporučuje vypít skleničku čisté minerální vody. Infrasauna spaluje kalorie a ovlivňuje nadváhu, podporuje krevní oběh a posiluje kardiovaskulární systém, odstraňuje bolesti, ulevuje svalům a ztuhlosti kloubů, odstraňuje toxiny a minerální odpad, zotavuje pokožku, zlepšuje imunitní systém, omezuje stres a únavu. Kontraindikace: Procedura není vhodná při akutním onemocnění, dále u kardiaků, onkologických pacientů, pacientů s epilepsií a u projevů krvácení.

4 FINSKÁ SAUNA Součást dvouhodinového vstupu do wellness centra. Využívá se působení suchého, horkého vzduchu o teplotě C. Doba pobytu v sauně je minut. Jakmile máte pocit horka, opusťte prohřívárnu a ochlaďte se studenou sprchou v ochlazovně. Po krátkém odpočinku 5-10 minut můžete celou proceduru opakovat - ideálně 3x (max. 5x). Mezi jednotlivé fáze můžete vložit plavání v bazénu. Pobyt v sauně vždy ukončete studenou sprchou a pokožku důkladně vytřete. Při ukončení saunování doporučujeme odpočinek v délce minut na lehátkách. Pravidelné saunování přispívá ke zvýšení nespecifické obranyschopnosti, k otužování, k celkové regeneraci a relaxaci. Je vhodné jako prevence chorob z nachlazení, onemocnění dýchacích cest, lehká revmatická onemocnění, funkční poruchy prokrvení, migrény, klimakterických potíží. Důležitý je správný pitný režim! Kontraindikace: Je nevhodné u všech akutních onemocnění a úrazů, u epilepsie, u nemocí srdce a cév, nádorových onemocnění a krvácivých stavů. Desatero sauny - obecné zásady použití veřejné sauny 1. V prostorách sauny včetně ochlazovny a prostoru s lehátky nekuřte, nejezte a pijte jen nealkoholické nápoje z plastových lahví, které jsou k dispozici u recepce wellness provozu. 2. V šatně si odložte vše vezměte s sebou pouze mycí potřeby (ne však ve skle), ideálně dva větší ručníky nebo osušky. 3. Před prvním vstupem do potírny se umyjte mýdlem a řádně se osprchujte. Vlasy si umyjte až před posledním vstupem do potírny. 4. Před každým vstupem do potírny setřete vodu z povrchu těla. Do sauny nevstupujte v obuvi! 5. Do potírny vezměte jen ručník, na který si sednete nebo lehnete. V potírně dýchejte jen ústy! Suchý vzduch při dýchání nosem vysušuje sliznici a způsobuje bolesti hlavy. 6. Při pocení masírujte povrch těla (např. vlastním kartáčem). 7. Po dokonalém prohřátí 10 až 15 minutách vyjděte z potírny, opláchněte se pod sprchou a ochlaďte se v prostoru ochlazovny, kde jsou k dispozici sprcha RAIN a přívalová sprcha se studenou vodou. Ochlaďte pokud možno celé tělo i s hlavou, nebo alespoň zátylek. Při pocitu chladu se vraťte z ochlazovny do potírny. Je vhodné mít na nohou plážovou obuv, abyste neprochladli od nohou. 8. Proceduru teplo-chlad opakujte dle pocitu - nejlépe 3x a maximálně 5x. 9. Po posledním ochlazení se opláchněte vlažnou vodou, nepoužívejte již mýdlo. 10. V odpočívárně (na lehátcích) zůstaňte alespoň 20 minut, nejlépe zabaleni v osušce bez oděvu. Po skončení saunování si dopřejte lehké jídlo v naší restauraci, džus, tekutiny, případně i něco slaného. Naprosto nevhodné je pití tvrdého alkoholu. Rušíte tím vliv lázně na svůj organismus.

5 PARNÍ SAUNA Součást dvouhodinového vstupu do wellness centra. Jak správně používat parní lázeň: 1. Proveďte řádnou očistu těla vodou a mýdlem a před vstupem do potírny použijte WC. 2. V potírně zůstaňte tak dlouho, dokud nejste řádně prohřátí (není zdravé dobu v potírně přetáhnout tak, že se dostaví pocity mdlob a točení hlavy). Délka pobytu v parní sauně je vždy individuální, obvykle však min. Prohřívání těla saunujících se dociluje v prohřívárně, která je vyhřátá na průměrnou teplotu C při vysoké vlhkosti vzduchu dosažené parní mlhou. Tělo je vystaveno v ohřívárně nejen účinkům horka, ale i vlhka ze všech stran a účinku ohřátých lavic, na nichž návštěvníci sedí. 3. Po odchodu z parní lázně je doporučeno se osprchovat není nezbytně nutné se prudce ochlazovat použijte vlažnou vodu. Intenzitu ochlazení volí každý saunující podle svých pocitů a zkušeností, kromě sprchy lze použít ochlazování na chladném vzduchu. Fáze prohřívání a ochlazování se obvykle opakují 2-3x tak, aby bylo docíleno příjemných pocitů. Doba a intenzita prohřívání se ponechává na návštěvnících sauny. 4. Po ukončení saunování, případně po masáži doporučujeme odpočinek minut na lehátkách v odpočívárně. 5. Dodržováním všech našich rad a pokynů si sami vytvoříte nejvhodnější prostředí ke zdravému saunování. Po ukončení procedur dle bodu 1-5 je účelné malé občerstvení, které má v organismu doplnit zejména vypocenou vodu a minerální soli. K tomu se nejlépe hodí neslazené minerálky, ovocné šťávy nebo jiné nealkoholické nápoje, které jsou k dispozici v recepci wellness centra. Prohřívání v páře má jako lázeňská procedura výrazný preventivní účinek. Pravidelné návštěvy páry zvyšují otužilost organismu a jeho odolnost proti běžným infekcím horních cest dýchacích, povzbuzuje a vylepšuje nervové i hormonální funkce organismu a umožňují organismu zbavovat se ve zvýšené míře škodlivých zplodin látkové přeměny. Z hlediska léčebného se sauna chápe jako pudový prostředek léčby. Osvědčuje se hlavně při chronických rýmách a zánětech nosohltanu a hlasivek, dále u revmatických chorob a různých pohybových potíží. Je vhodná při léčbě poúrazových následků, osvědčuje se při nespavosti, při nedostatečném prokrvení končetin, zlepšuje stavy po nadměrném účinku vibrací, ovlivňuje příznivě i některé obtíže při přechodu u žen. Před použitím sauny jako léčebné procedury je však třeba se vždy předem poradit s ošetřujícím lékařem. Kontraindikace Do páry nemají přístup osoby s akutním onemocněním, zejména při zánětech dýchacích cest, se zvýšenou teplotou, s kašlem, s rýmou, průjmem, s bolestmi hlavy, dále osoby s chorobami budícími odpor, zejména s kožními vyrážkami, otevřenými hnisajícími nebo krvácejícími ranami. Vstup není dále dovolen osobám trpícím přenosnými chorobami, bacilonosičům nebo osobám, v jejichž blízkém okolí se vyskytly přenosné choroby. Pára se nedoporučuje osobám trpícím ischemickou chorobou srdeční, se stavy těsně po infarktu myokardu a cévními chorobami.

6 SOLNÁ INHALACE Solná inhalace probíhá v parní sauně každou středu součást dvouhodinového vstupu do wellness centra. V parní kabině je v podobě velmi jemné mlhoviny rozprašován jemně roztok solanky. Jemné kapičky mlhoviny se vstřebávají kůží a sliznicí dýchacích cest, kde reagují s volnými kyslíkovými radikály, které jsou zodpovědné za poškození buněk, předčasné stárnutí a podílí se na vzniku řady autoimunních onemocnění. Vhodné u opakovaných onemocnění dýchacích cest, astma bronchiale, u ekzémů, atopických dermatitid a psoriázy, ke zvýšení obecné odolnosti a obranyschopnosti, v rekonvalescenci a k regeneraci pokožky. Přirozeně posiluje imunitní systém. Kontraindikace: nejsou publikovány

7 KNEIPPOVA ŠLAPACÍ KOUPEL Součást dvouhodinového vstupu do wellness centra. Šlapací lázeň jako nožní koupel je součástí vodoléčby Kneippova typu. Jde o aktivní pohyb /šlapání/ v případě wellness centra VitaLine v bazénku se stále mírně protékající studenou vodou s výškou hladiny do 35 cm, shodně napodobující osvědčené procedury realizované na alpských horských potocích. K aktivní masáži chodidel může být brodítko naplněno vrstvou valounů. Pohyb klient provádí šlapáním ve studené vodě po dobu vteřin. Při terapii nadzvedává vysokým krokem chodidla nad hladinu a opět noří do chladné vody. Po té z bazénku vystoupí a nohy osuší a ponechá v teplém prostředí. Proceduru je možno opakovat, avšak nohy nesmí být již předem terapií studené nebo prochlazené. Terapie je vhodná při bolestech hlavy, neurovegetativní dystonii, syndromu chladných nohou, u počínajících varixů, pozitivně ovlivňuje krevní oběh a prokrvení končetin, vede k otužování. Po terapii se dostavuje velice příjemný pocit prohřátí dobře prokrvených končetin. Kontraindikace: Onemocnění srdeční, nedostatečně léčený krevní tlak, chronický zánět ledvin, stavy po mozkové příhodě, infekční onemocnění a záněty nohou (erysiper, flegmona), nechlazení. DODRŽUJTE BEZPEČNOST! Při vstupu do koupele se přidržujte madla a při terapii středového pilíře, při terapii nespěchejte a důsledně šlapejte vysokou tzv. čapí chůzí. V bazénku může být vždy jen 1 osoba!

8 SOLÁRNÍ LOUKA Součást dvouhodinového vstupu do wellness centra. Solární louku může využívat jen zákazník se zdravou kůží. V opačném případě podle doporučení odborného lékaře. Jde o ryze individuální zdravotní okolnosti vycházející z fototypu pleti a zdravotních rizik jedince. Odpovědnost za použití každého wellness zařízení (tedy i solární louky) je vždy na každém jednotlivém uživateli. Solární louka TAHITI je svými účinky blízká soláriím avšak s menší účinností opalování a je zcela bezkontaktní (na rozdíl od horizontálních solárií), působí velkoplošně a je ideální pro provozy krytých bazénů a wellness center, pro něž byla zkonstruována. Je vhodné začít např. s délkou osvícení 5 minut na každou stranu těla. Pokud nebudete pozorovat po prvním slunění na kůži nežádoucí účinky, můžete další slunění prodloužit o 1 minutu. Potom doporučujeme jeden den vynechat a další den pokračovat se stejnou délkou slunění. Tímto postupem si můžete vybudovat během 2 3 týdnů tzv. sluneční odolnost. Ta vás může částečně ochránit při pobytu na slunci (nikoliv však proti záření UVA, které je vyzařováno např. přístroji na opalování). Po vybudování sluneční odolnosti můžete následně pobyt pod slunečními zářiči pro udržení zkrátit o 25%. Doporučujeme dodržovat následující opatření: pokud si nejste jistí typem své pokožky, konzultujte odborného lékaře při nežádoucí reakci pokožky pobyt pod zářiči přerušte pokud se objeví zánětlivé místo nebo puchýřek, konzultujte ihned s lékařem v případě potřeby používejte sluneční brýle nebo mějte zavřené oči před návštěvou sluneční louky odstraňte z těla kosmetické vrstvy používejte ochranné nátěry proti sluníčku s ochranným faktorem 2-3, není to však nezbytně třeba užívání některých léků se neslučuje s pobytem na sluneční louce (viz. kontraindikace) doporučujeme slunění max. 1x za den a nekombinovat se sluněním na slunci po předchozím sprchování či koupání se zkracuje doba opalování pod solární loukou po opalování je vhodné pokožku ošetřit vhodným kosmetickým přípravkem měňte polohu těla Absolutní kontraindikace: zhoubný nádor kůže a stav po jeho odstranění mnohačetná pigmentová znaménka na kůži porfyrie - poruch látkové přeměny složek krevního barviva léky s fotosenzibilizujícím účinkem A. Tetacyklinová antibiotika(např. Deomyxykoin, Oxymykoin) B. Diuretika (Furosemid, Furon, Furamex) C. Antidepresiva thymoleptika (Melitramin, Amitriptylin, Prothiaden) D. Neuroleptika (Plegomazin)

9 E. Chemoterapeutika (Desurol, Biseptol) F. Sulfasalazin G. Lokální kortikosteroidy H. Stav po očkování I. Psoraleny J. Antidiabetika (Dirasan, Chlorpropamid) K. Antirytmika (Cordaron) akutní zánětlivá a infekční kožní onemocnění děti do 12 let nevhodné zánětlivé a degenerativní onemocnění oka stav po úrazu oka rekonvalescence po operaci oka laserem hyperfunkce štitné žlázy (Graves Basedovova choroba) ischemická choroba srdeční a vysoký krevní tlak horečka herpes labialis, genitálie opary zarudnutí kůže po opalování Relativní kontraindikace: fototyp I perorální antikoncepce těhotenství kosmetické přípravky s možností fotosenzibilizace stav bezprostředně po chirurgických a kosmetických zákrocích xeroderma pigmentosum dědičné onemocnění kůže se sklonem k nádorové přeměně Při jiných zdravotních potížích možné rozšíření kontraindikací a je nutné, aby vhodnost konzultoval každý klient sám se svým lékařem. Návštěvník wellness centra VitaLine je povinen seznámit se s tímto provozním řádem a řídit se jím a v případě nečekaných reakcí na solární louku doporučním svého lékaře. Každý návštěvník wellness centra nese odpovědnost za zdravotní rizika sám. Příklad plánu slunění pro průměrnou pokožku: 7 denní 14 denní Den Min. Den Min ,5 3, 4 8, ,5 7 vynechat 7 13, , 10 13,5 11, 12 15,5 13, 14 17

10 SUCHÁ UHLIČITÁ KOUPEL (SUK) SUK je jedna z nejpříjemnějších a nejpoužívanějších lázeňských procedur. Kysličník uhličitý rozšiřuje cévy a zvyšuje prokrvení v povrchových vrstvách pokožky i hlouběji v organizmu. Ovlivňuje zejména odvádění škodlivých látek z problematických partií pokožky, působí protizánětlivě, má hojivé, analgetické a vitalizační účinky, odstraňuje vyčerpanost, obnovuje elasticitu a pružnost pleti. Zlepšuje prokrvení periferních částí těla, podporuje okysličení tkání při poruchách srdečně cévního sytému, při ischémii, po infarktu. Metodu lze doplnit o aplikaci krémů, např.: proti celulitidě, revma, pro lepší prokrvení aj. Při aplikaci SUK klient minut pohodlně leží ve velkém plastikovém vaku naplněném kvalitním medicinálním CO 2. Kromě příjemného tepla, případného jemného mravenčení, zvlhčení kůže, euforického pocitu a tendence k spánku nic zvláštního necítí. Právě v těchto okamžicích dochází v těle k množství aktivních protireakcí, ke zvýšené činnosti všech žláz s vnější a vnitřní sekrecí, k mobilizaci všech metabolických, hormonálních, nervových a psychických procesů. Hlavní účinky SUK: komplexní regenerace lidského organismu, úprava činnosti štítné žlázy pomoc při srdečních potížích, normalizace krevního tlak prevence poruch metabolismu, prevence infarktu, mozkové mrtvice, trombózy, embolie, psychoimunologického selhání, revmatických nemocí výrazná aktivizace imunitního systému, což se projevuje např. rychlejším hojením pooperačních ran, podporou protizánětlivých a hojících procesů, výrazným zlepšením některých kožních nemocí zvýšenou odolností proti virovým nákazám zvýšení celkové kondice organismu zvýšení svalového prokrvení, rychlá regenerace svalů zvýšení hladiny pohlavních hormonů a tím i sexuality pánové pozor (!) zvýšení energetického, kyslíkového a krevního zásobení mozku a tím zlepšení jeho činnosti (potlačení neklidu a trémy) zlepšení prokrvení a výživy pokožky pomáhá ke snížení nadváhy vzniklé ze stresu, přejídáním nebo jako náhrada za chybějící životní uspokojení Kůra ke snižování nadváhy a odstranění celulitidy, poruchy prokrvení, onemocnění srdce a cév, dýchací potíže, psoriasis, hypertenze, klouby, sexuální dysfunkce, stres, nespavost, psychická zátěž. Ze zkušenosti lékařů i klientů vyplynula jako nejúčinnější aplikace 10ti SUK v průběhu 4 6 týdnů. Tuto kůru je vhodné opakovat 2x až 4x ročně, nejlépe na jaře a na podzim. Kontraindikace: Těžké anémie a polyglobulie, těžká srdeční nedostatečnost, těžké koronární sklerózy, hemofilie, nebezpečné stavy krvácení. Procedura v trvání 40 minut 210 Kč

11 LYMFOMASÁŽ (LYMFODRENÁŽ) Lymfatické cévy odpovídají za odplavování toxických látek ze tkání. Lymfa obsahuje vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, baktérie, látky, vzniklé jako odpad metabolických procesů. Průchodu lymfy je dosahováno tlakem svalstva a podkožního vaziva při pohybu. Ochablé svaly a podkožní tkáně jsou nejčastější příčinou nedostatečného odvádění lymfy. Běžnými projevy jsou pocity únavy, těžké nohy, otoky, celulitida, oslabení imunitního systému. Lymfatická masáž stimuluje činnost mízovodů, obnovuje průchodnost v kritických místech, zrychluje odvádění nahromaděných škodlivin z organizmu. Má vynikající regenerační, preventivní i terapeutické účinky. Příznivě ovlivňuje křečové žíly, trombózy, poúrazové a pooperační otoky, cévní nedostatečnost, lymfedémy, ale i průběh rehabilitace po sportovním výkonu, turistice, při zaměstání s vysokým zatížením nohou. Lymfomasáž je vyhledávanou terapií proti celulitidě. Je však vhodné absolvovat vždy celou kůru (optimálně 10x) a dodržovat pitný režim. Používáme přístroj PNEUVEN BEVUK 4.14 PD, který umožňuje kompresní lymfodrenáž a to jak dolní části těla (tzv.kalhoty ) tak i paží. Přístroj pracuje s postupující tlakovou vlnou. Naplňováním jednotlivých komor speciálních návleků se v naprogramovaných intervalech vytváří zvolna postupující tlak, který účinně nahradí nefungující svalovou pumpu. Vznikají lehké, rytmické tlakové vlny. Běží od špiček chodidel nebo od kotníků přes lýtka, stehna a boky. Pak tlak povoluje a opět začíná nová vlna. Masáž je většinou vnímána jako velmi příjemná. Již po první proceduře v délce 40 minut je dosahováno měřitelných výsledků. V nohou nastupuje pocit lehkosti, zmenšuje se objem stehen, boků i pasu. K ošetření celulitidy je optimální alespoň 10 procedur. Existují značné individuální rozdíly, které závisí na věku a na stupni postižení vaziva. Břišní manžeta přispívá k rychlému snížení objemu pasu i u tzv. pivního břicha. Masáž břicha podporuje zažívání a pohyblivost střev. Přirozeným způsobem se tak aktivuje trávení a odchod stolice. V tomto ohledu se výsledek dostavuje již po první proceduře. Stejně jako masáž ostatních částí těla je pociťována jako příjemná a uvolňující. Přístrojová lymfodrenáž založená na přerušované kompresi končetiny a vytváření tlakové vlny podpoří jak lymfatický tak i žilní systém. Seznam kontraindikací: pravostranná srdeční dekompenzace, jaterní cirhoza, onemocnění ledvin akutní onemocnění kůže alergického, bakteriálního, virového či plísňového původu lokální zánětlivé a bolestivé edematózní stavy akutní horečnaté stavy, nejasné břišní bolesti apod. gravidita (břišní oblast) dekompenzovaná onemocnění obecně (neléčené maligní onemocnění) Procedura v trvání 40 minut 250 Kč

12 HYDROMASÁŽ Hydromasáž na profesionálním vodním vyhřívaném lůžku wellsystem relax (hydrojet) Mechanická hydromasáž na profesionálním, vyhřívaném, vodním lůžku, které patří k několika málo instalovaným v České republice. Je to masáž, kterou si řídíte Vy sami. Pouze se položíte v lehkém oblečení na podložku (nedochází ke kontaktu těla s vodou) a sami necháte trysky, aby masírovaly celé Vaše tělo nebo pouze jeho potřebnou část. Pomocí manuálního ovladače můžete řídit masáž z polohy na zádech a pomocí posuvné lišty se můžete sami stanovit sílu masáže. Hydrojet jako lázeňský masérský stroj Vám přinese odlehčení po sportovní činnosti, ale i psychickém uvolnění. Dalším pozitivním účinkem masáže Hydrojet je: zvýšené prokrvení kůže, svaloviny a vnitřních orgánů aktivace látkové přeměny, přeorientování látkové výměny obnovování zlepšení transportu živin a kyslíku do tkáně normalizace napětí svalů aktivace regulace dýchání vytvoření harmonické rovnováhy v nervové soustavě a v hormonálních hladinách s pozitivním účinkem na svěžest, zdraví a regeneraci pomocí oživení nebo uvolnění změna nálady ve vztahu k vyšší motivaci, zlepšená koncentrace atd. venózní a lymfatická drenáž zmírnění bolestivých stavů uvolnění zjizvené tkáně, léčba migrény Jste -li unavení po celodenním napětí, trpíte-li bolestmi zad či nohou nebo máte-li problémy s nespavostí, migrénou či celulitidou, pak neváhejte a přijďte si vyzkoušet naše hydromasážní lůžko HYDROJET. HYDROJET Vám odlehčí od Vašich bolestí a přinese psychické uvolnění. Kontraindikace: Masáž Hydrojet je velice šetrná relaxační masáž, jejíž intenzitu si klient volí. Nad to je prováděna i v oblečení bez tvrdých a ostrých doplňků a rozsah kontraindikací je v podstatě nulový. Přístroj není určen pro kojence a malé děti do 7 lety! Pro děti a mládež ve věku od 8-17 let platí následující: používat masážní přístroj pouze se souhlasem rodičů nebo opatrovníka nebo po konzultaci s lékařem. Procedura v trvání 20 minut 150 Kč

13 MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY Masáž lávovými kameny patří mezi nejluxusnější masáže, která svými účinky určitě uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Správně provedená masáž vás dovede k absolutní relaxaci, a mnohdy vás ukolébá i k posilujícímu spánku. K masáži se používají speciální lávové kameny, které výborně akumulují teplo a tím přispívají k větší účinnosti masáže. Lávové kameny pomáhají odstraňovat blokace na důležitých bodech (meridiánech) a též rozproudit energii ve Vašem těle. Tyto kameny mají zároveň i mimořádně silnou energetickou vibraci ( KHz), jsou předem nahřívány ve vodní lázni na teplotu C. Tímto nesmírně příjemným způsobem jsou postupně uvolněny jednotlivé partie těla a jsou střídavě masírovány kameny i bez nich (klasická masáž). Ke zvýšení efektu celé masáže se používá exotický, aroma olej, který umocní Vaše pocity. Masáž je určena pro všechny věkové kategorie. Nedoporučuje se těhotným ženám a lidem, kteří jsou citliví na teplo, mají křečové žíly, silná kožní onemocnění. Celková doba masáže je dle druhu: 30 minut záda 500 Kč 60 minut celé tělo bez obličeje 650 Kč 90 minut celé tělo včetně obličeje 900 Kč

14 RAŠELINOVÝ ZÁBAL Šetrnější varianta rašelinového zábalu, patřící k oblíbeným a ověřeným tepelným terapiím. Účinnost huminních látek je identická s klasickým rašelinovým zábalem. Díky umístění 3-4 mm vrstvy rašelinové směsi mezi dvěma foliemi, z nich je jedna prostupná účinným látkám (vlies), se stává šetrnější k přírodním zdrojům. Přírodní příměsi zabraňují větším únikům vody ze zábalu a také výraznějšímu znečištění při aplikaci fyzioterapeutem. Zábal aplikuje fyzioterapeut s využitím nosičů tepla zahřátých na teplotu kolem C, které v celé ploše přiloží na jednorázový rašelinový zábal umístěný propustnou stranou na postiženém místě klienta po dobu min. Postupným uvolňováním tepla přes zábal se zabrání tepelnému šoku. Jeden zábal se doporučuje minimálně 1x denně. K lokální tepelné terapii jako podpůrný prostředek při chronických revmatických onemocněních pohybového ústrojí a degenerativním onemocněním kloubů (svalový a kloubní revmatismus, artritida, poškození plotýnek, atd), neuralgii, ischiasu, poruchách prokrvení periférií, následky nehod, náchylnosti k nemocem a kataru. Kontraindikace: Nedoporučuje se při horečnatých onemocněních srdce a krevního oběhu, hypertonii, vysoce zánětlivých procesech, poraněních a infekcích pokožky, pokud neurčí lékař jinak. Procedura v trvání 20 minut VOSKOVÝ ZÁBAL 120 Kč Voskový zábal je teplý zábal z přírodního vosku, který kombinuje jemné teplo s aromatickou vůní. Včelí vosk obsahuje teplo a světlo léta, ve kterém bylo vytvořen. Ve včelím úlu je vosk fyzickým tělem včel. Slouží k líhnutí nových včel, vytváření a uchovávání potravy v zimě jako tepelná izolace. Včely jako jediný hmyz jsou schopny vytvořit a udržovat vlastní teplé prostory. Včely vytvářejí plástve, které následně plní pouze tím nejlepším, co lze v přírodě naleznout. Proto je tato metoda něčím luxusním v oblasti tepelných terapií. Při bolestech svalů a kloubů,revmatických onemocněních, bolesti hlavy a migrénách, poskytují zábaly z včelího vosku intenzivní rozšíření tepla jak ve svrchních, tak i hluboko uložených tkáních. Kontraindikace: Nedoporučuje se při horečnatých onemocněních srdce a krevního oběhu, hypertonii, vysoce zánětlivých procesech, poraněních a infekcích pokožky, pokud neurčí lékař jinak. Procedura v trvání 25 minut 290 Kč

15 UŠNÍ SVÍCE Ušní svíce jsou vyráběny ručně z čistých, přírodních ingrediencí podle tradiční receptury indiánů kmene Hopi. Svíce se skládá z lněného bio vlákna, výtažků medu, 100% čistého včelího vosku a jemně rozdrcených bylin (heřmánek, šalvěj a hypericum). Každá složka svíce má podíl na jejím celkovém léčivém, zklidňujícím, bolest tišícím, protizánětlivém, antibakteriálním a antiseptickém účinku. Ušní svíce BIOSUN mají oficiální certifikát léčebného prostředku, neboť splňují standardy EU (směrnice 93/42 EEC). Svíce zároveň vyrovnávají nitrolebeční tlak. Léčivý kouř, který vzniká při hoření, může působit jako ochranný a tišící prostředek na různá podráždění uvnitř ucha, podporovat sekreci lymfatických žláz a tím celý imunitní systém. JAKÉ JSOU ÚČINKY? Mohou pozitivně ovlivnit např.: sennou rýmu, alergii, záněty dutin, bolesti hlavy, migrény, bolesti v krku, kašel, chřipku a nachlazení, poruchy spánku, podráždění ucha, ekzémy, zánět středního ucha, zvonění v uchu, menierův syndrom, závratě, nadměrnou produkci ušního mazu, ucpaný nos, astma, nevyrovnaný tlak v uších, nedoslýchavost, stres JAK PROBÍHÁ OŠETŘENÍ? Po krátké konzultaci je klient vyzván, aby se položil na bok na masážní stůl. Terapeut zapálí jeden konec svíce a nehořící konec jemně vloží do ústí ušního kanálu klienta. Svíce tak podobu hoření zůstává ve vertikální poloze a klient může vnímat jemný a příjemný zvuk praskání a syčení připomínající déšť či praskání ohně. Když svíce dohoří až k červené značce, terapeut ji jemně vyjme a bezprostředně uhasí. Po té je klient požádán, aby se obrátil na druhou stranu, aby procedura mohla pokračovat. Po ošetření obou uší se klient položí na záda. Terapeut aplikuje lymfatickou masáž krku a obličeje, aby tak podpořil uvolnění a přeměnu odpadních látek v systému. U tohoto ošetření není třeba, aby si klient odkládal oděv. JAK ČASTO POTŘEBUJI OŠETŘENÍ? Obecným pravidlem je, že první dvě ošetření po sobě následují v intervalu jednoho týdne, třetí pak s intervalem dvou týdnů. Pravidelné měsíční ošetření obvykle zmírní dopad chronických problémů či zamezí projevu jejich symptomů. Pro posílení všeobecného pocitu je vhodné jedno ošetření v intervalu 4 6 měsíců. Kontraindikace: Perforace ušního bubínku (dříve než před třemi měsíci), alergická reakce na složení ušních svící, bolestivý akutní zánět či infekce ucha. Procedura v trvání 10 minut (1 svíce) Procedura v trvání 20 minut (2 svíce) 125 Kč 250 Kč

16 THALASSOTERAPIE LÉČBA MOŘEM Thalassoterapií, neboli léčbou mořem, je označováno používání mořské vody, mořských řas, mořského bahna a mořského klimatu k uvolňujícím a regeneračním postupům. Výtažky z mořských řas a teplá mořská voda umožňují absorbování minerálů, vitamínů a stopových prvků do pokožky těla, čímž dochází k jejímu prokrvení, k látkové výměně a obnově buněk. Terapie jsou vhodné především při únavě, poruchách spánku, potížích s klouby a krevním oběhem atd. Wellness hotel Panorama v Blansku je mořem téměř posedlý. Má nejen vnitřní slaný bazén, venkovní slaný bazén, solnou inhalaci v parní kabině (každá středa), ale rozšířil i program nabízených terapií o zpevňující zábaly z mořských řas. Zpevňující zábal z mořských řas Tato procedura je oblíbená díky svým léčebným i kosmetickým účinkům. Kromě citelného zjemnění a vypnutí pokožky má ale i silný efekt relaxační. Krémový peeling s rozdrcenými lasturkami hluboce očišťuje pokožku, ta znovu získává měkkost a připraví pokožku k následnému zábalu. Zábal provádíme přípravkem z řasy Laminaria Digitata, která stimuluje buněčný metabolismus, odvádí toxiny a v kombinaci s mentolem podporuje mikrooběh krve a zpevňuje tkáně. Mentol v této proceduře přispívá také k pocitu svěžesti a lehkosti. Závěrečná masáž olejíčkem s mátou a rozmarýnem zlehka uvolní svaly a podpoří zpevňování i provonění pokožky. Procedura s částečným zábalem (záda, nohy) 60 minut Procedura s celotělovým zábalem 90 minut 650 Kč 900 Kč Revitalizující a povzbuzující ošetření s rozmarýnem Tuto zábalovou proceduru zahajujeme peelingem cukrovým scrubem s aloe vera, který pokožku vyčistí od nečistot a odumřelých buněk a zároveň dodá tělu množství různých minerálů. K zábalu využíváme přípravek z řasy Laminaria Digitata odvádějící z pokožky toxiny a stimulující krevní oběh, čímž tkáně zpevňuje a vyhlazuje. Na závěr probudíme svaly i pokožku masáží rozmarýnovým olejem. Výsledkem je pocit znovuzrozenosti a odpočinku. Procedura s částečným zábalem (záda, nohy) 60 minut Procedura s celotělovým zábalem 90 minut 650 Kč 900 Kč

17 Zeštíhlující zábal s masáží rukavicí kessa (rukavice kessa je v ceně této Vaší procedury) Další procedura, která nabízí hladkou provoněnou pokožku a úžasný pocit relaxace. Tentokrát je to zábal z marockého balzámu - černého mýdla s eukalyptem, po němž přichází peeligová masáž speciální rukavicí kessa. Efekt tohoto ošetření spočívá v navrácení energie, vyhlazení pokožky, harmonizaci meridiánů. K tomu všemu přispěje i závěrečná masáž olejem z orientálních bylinek. Procedura s částečným zábalem (záda, nohy) 60 minut Procedura s celotělovým zábalem 90 minut 650 Kč 900 Kč Zábal ze žlutého marockého jílu na stehna a hýždě Zábal na problematické partie stehen a hýždí. Žlutý jíl obsahuje velké množství manganu železitého s velkou koncentrací iontů a oxidu železitého. Žlutý jíl stimuluje tvorbu kolagenu a železa a umožňuje lepší okysličení buněk. Pomáhá v boji proti nerovnosti kůže a celulitidy. Po tomto zábalu pokožku ošetříme olejem z pomerančového květu. Procedura v trvání 40 minut 400 Kč Jasmínové ošetření zad a zadní části nohou Jemný peeling cukrovým scrubem s jasmínem odstraňuje z pokožky toxiny a nečistoty a následně ji regeneruje. Pokožce dodává vitalitu, svěžest a neuvěřitelně ji zvláční. Tento typ tělového peelingu je v orientu mezi ženami známý jako symbol krásy po celá staletí. Kombinace přírodního cukru, výživných olejů a esenciálního čistého jasmínového oleje při následující masáži vaši pokožku zjemní, napomůže cirkulaci a stimulaci přirozených funkcí pokožky. Procedura v trvání 40 minut 400 Kč

18 VOŇAVÉ RELAXAČNÍ PROCEDURY Při všech voňavých relaxačních procedurách (kromě čokoládového hýčkání) se využívá léčivá hlína Ghassoul. Hlína Ghassoul je čistě přírodní biologická surovina známá pro své vyrovnávací a čistící účinky. Používá se pro šetrné a důkladné čištění obličeje, těla i vlasů. Název "Ghassoul " pochází z arabského slova "ghassala", které znamená "mýt". Ghassoul je z horniny tmavě šedé barvy. Jedinné ve světě známé naleziště se nachází v Maroku. Využití Ghassoul sahá až do 3. století. Například staří Římané využívali účinků Ghassoul k léčbě různých kožních nemocí. V severní Africe je Ghassoul po mnoho generací oblíbeným prostředkem péče o krásu a zdraví těla a dokonce i vlasů. Její domácí příprava je tradiční rituál, poctivě předávaný z generace na generaci, z matky na dceru a to až do dnešní doby. Vanilkové hýčkání Celou touto procedurou je prostoupena vůně vanilky. Najdeme ji v cukrovém peelingu, zábalu Ghassoul i v masážním oleji, který na závěr ošetří celé tělo. Díky svým účinkům relaxačním i afrodiziakálním je velmi vyhledávané. Sladce teplé aroma vanilky stimuluje mentální aktivitu a snižuje únavu. Procedura s částečným zábalem (záda, nohy) 60 minut Procedura s celotělovým zábalem 90 minut 650 Kč 900 Kč Jasmínové hýčkání Pokožku ošetříme jemným cukrovým peelingem s jasmínem. Po celotělovém zábalu Ghassoul léčivá hlína z Maroka- následuje masáž těla přírodním jasmínovým olejem. Toto ošetření působí antidepresivně, uvolňuje napětí, příznivě ovlivňuje dýchací systém. Pokožka znovu získá svoji sílu, vyrovnanost a je schopná odolávat každodenním agresivním vlivům (holení, znečištění, stres). Zpomaluje stárnutí pleti. Éterický olej jasmínu napomáhá odstranění svalových bolestí a jeho vůně probouzí u žen pocit ženskosti a zdravého sebevědomí. Procedura s částečným zábalem (záda, nohy) 60 minut Procedura s celotělovým zábalem 90 minut 650 Kč 900 Kč

19 Levandulové hýčkání Neméně lákavá je procedura, která vyvolává asociace francouzské Provence. Celotělové ošetření peelingem, zábalem a masáží s levandulí. Levandule nejen příjemně voní, ale i uklidňuje nervové napětí, působí proti nespavosti, bolestech hlavy. Má hojivé účinky a snižuje krevní tlak. Ošetření si můžete dopřát i po fyzické námaze, zmírňuje totiž svalové napětí. Procedura s částečným zábalem (záda, nohy) 60 minut Procedura s celotělovým zábalem 90 minut 650 Kč 900 Kč Čokoládové hýčkání Čokoládová masáž se zábalem je rafinované spojení čokolády a hřejivé masáže. Je opravdovým pokušením pro všechny milovníky sladkého. Ošetření začíná nejprve horkou čokoládovou masáží celého těl a vleže na břiše, po masáži si užijete relaxaci v zábalu z pravé čokolády. Sen pro všechny milovníky delikátních chutí a vůní! Kromě toho, že čokoláda vyhlazuje pokožku, má tedy omlazující účinky, působí také proti celulitidě a poradí si i s usazenými toxickými látkami pod kůži. Čokoláda totiž obsahuje antioxidanty, které posilují imunitní systém, tudíž čokoládový zábal vám rozhodně zlepší náladu. Tu by sice vylepšila i zkonzumovaná tabulka čokolády, ale když počítáte kila, čokoládová masáž rozhodně neuškodí Vašim štíhlým a ladným liniím Procedura s částečným zábalem (záda) 60 minut 650 Kč

PŘÍSTROJOVÉ OŠETŘENÍ DEPILACE

PŘÍSTROJOVÉ OŠETŘENÍ DEPILACE PŘÍSTROJOVÉ OŠETŘENÍ DEPILACE Hypertrichóza a nežádoucí ochlupení je běžným kosmetickým problémem jak u mužů, tak u žen. Mechanismus depilace pomocí pulsního světla a VPL je založen na principu selektivní

Více

Infračervené záření a jeho působení na lidský organismus

Infračervené záření a jeho působení na lidský organismus Infračervené záření a jeho působení na lidský organismus Z čistě fyzikálního hlediska je infračervené záření elektromagnetické vlnění, které se na stupnici elektromagnetického vlnění nalézá mezi červenou

Více

léčba v hotelu dvořák geriatrický léčebný program To je vaše geriatrická lázeňská

léčba v hotelu dvořák geriatrický léčebný program To je vaše geriatrická lázeňská geriatrický léčebný program geriatrický léčebný program O procesu stárnutí existují nesčetné teorie: Vědci se zabývali telomerázou, melatoninem, podkalorickou výživou, poškozením buněk, opotřebováním,

Více

Sportovní masáž. Dominik Volavý 2013, www.ascm.cz; www.omasazi.cz

Sportovní masáž. Dominik Volavý 2013, www.ascm.cz; www.omasazi.cz Sportovní masáž Dominik Volavý 2013, www.ascm.cz; www.omasazi.cz Obsah 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. 22. 23. 24. 25. 26. Úvod.....4 Historie masáží...7 Účinky

Více

Manuál pro léčbu zařízením kvantové medicíny RIKTA

Manuál pro léčbu zařízením kvantové medicíny RIKTA Stránka 1 z 173 Stránka 2 z 173 OBSAH Předmluva...9 Kvantová terapie. Mechanismus účinku a klinické účinky... 10 Kapitola 1... 14 ZÁKLADNÍ INFORMACE O PŘÍSTROJI KVANTOVÉ TERAPIE RIKTA... 14 Použití zařízení:...

Více

JEDNODUCHÉ DOMÁCÍ LÉČEBNÉ PROSTŘEDKY

JEDNODUCHÉ DOMÁCÍ LÉČEBNÉ PROSTŘEDKY JEDNODUCHÉ DOMÁCÍ LÉČEBNÉ PROSTŘEDKY Dr. Agatha Trash OBSAH ČÁST I: Horké zábaly Horký zábal s ochlazením...2 Horká lázeň nohou se zábalem do přikrývky...3 Působení vodoléčby...4 Nemoc, nepohodlné příznaky

Více

Jak dál po léčbě lymfomu. Informační příručka pro pacienty

Jak dál po léčbě lymfomu. Informační příručka pro pacienty Jak dál po léčbě lymfomu Informační příručka pro pacienty Kolektiv autorů, pacientské sdružení Lymfom Help, 2010 Jak dál po léčbě lymfomu Informační příručka pro pacienty Kolektiv autorů, pacientské sdružení

Více

VARIXY JAKO KOSMETICKÝ PROBLÉM. Iva Frolková

VARIXY JAKO KOSMETICKÝ PROBLÉM. Iva Frolková VARIXY JAKO KOSMETICKÝ PROBLÉM Iva Frolková Bakalářská práce 2011/2012 ABSTRAKT Cílem práce je literární průzkum výskytu varixů, jakožto problému současnosti jak z hlediska dermatologického, tak kosmetického.

Více

Život pokračuje! Informační brožura pro pacienty po transplantaci ledviny

Život pokračuje! Informační brožura pro pacienty po transplantaci ledviny Život pokračuje! Informační brožura pro pacienty po transplantaci ledviny Text aktualizovaný 2012 Obsah Úvod 3 Ledviny 4 Transplantace ledviny 7 Zdravotní péče po propuštění z nemocnice 14 Život po transplantaci

Více

Výlety s dětmi. Pozdrav slunci. Jak se v létě nespálit. Co dělat, aby chodidla zůstala zdravá

Výlety s dětmi. Pozdrav slunci. Jak se v létě nespálit. Co dělat, aby chodidla zůstala zdravá 3. číslo 2010 zdarma Pozdrav slunci Výlety s dětmi Jak se v létě nespálit Co dělat, aby chodidla zůstala zdravá Medicinální cestou ke zdravým svalům, kloubům i chodidlům! Lekarna blok 03 2010 OK.indd 1

Více

NORDIC WALKING jako významná, snadná a levná prevence mnoha civilizačních onemocnění

NORDIC WALKING jako významná, snadná a levná prevence mnoha civilizačních onemocnění NORDIC WALKING jako významná, snadná a levná prevence mnoha civilizačních onemocnění Motto: Každý je tak starý jak se cítí, cítí se úměrně svému zdraví a zdraví má úměrně tomu, co je pro ně ochoten udělat.

Více

V době každodenního spěchu a stresu potřebuje vaše tělo, milé ženy, zvláštní péči a účinnou ochranu, kterou si ale můžete částečně zajistit i samy.

V době každodenního spěchu a stresu potřebuje vaše tělo, milé ženy, zvláštní péči a účinnou ochranu, kterou si ale můžete částečně zajistit i samy. V době každodenního spěchu a stresu potřebuje vaše tělo, milé ženy, zvláštní péči a účinnou ochranu, kterou si ale můžete částečně zajistit i samy. Uvolněte se, naslouchejte sama sobě. Vy sama nejlépe

Více

KATALOG SLUŽEB. Vaše krása v našich rukou DERMIC FOTODEPILACE FOTOOMLAZENÍ KAVITACE BĚLENÍ ZUBŮ MESOB T X

KATALOG SLUŽEB. Vaše krása v našich rukou DERMIC FOTODEPILACE FOTOOMLAZENÍ KAVITACE BĚLENÍ ZUBŮ MESOB T X Vaše krása v našich rukou DERMIC 2012 KATALOG SLUŽEB FOTODEPILACE FOTOOMLAZENÍ KAVITACE BĚLENÍ ZUBŮ MESOB T X RADIOFREKVENCE - obličejová RADIOFREKVENCE - tělová MESOPEELING Antiaging MESOBUST Zpevnění

Více

Active & Youth. Kniha o zdravém zivotním stylu. Dr. Jan Hejma. Managed by Vyšehrad 2000 Group

Active & Youth. Kniha o zdravém zivotním stylu. Dr. Jan Hejma. Managed by Vyšehrad 2000 Group Active & Youth Kniha o zdravém zivotním stylu Dr. Jan Hejma Managed by Vyšehrad 2000 Group 3 Obsah Wellness správný životní směr... 5 Dobré zdraví jako součást našeho životního stylu... 11 Základem je

Více

Pohybový aparát. 60 minut 690,-Kč

Pohybový aparát. 60 minut 690,-Kč Pohybový aparát 60 minut 680,- Kč ČÍNSKÁ ENERGETICKÁ MASÁŽ - působí především na centrální nervový systém a na většinu orgánů v těle, pomůže při bolestech zad, hlavy, nervozitě, atd., masáž je silně vitalizující

Více

Miluju jarní a letní období, teplo a sluníčko

Miluju jarní a letní období, teplo a sluníčko 6/2008 solárních studií Bodysun Alice Bendová: Miluju jarní a letní období, teplo a sluníčko 6/2008 oznámení solária Bodysun slovo úvodem ZMĚNY PROVOZNÍ DOBY v soláriích bodysun v období vánočních svátků

Více

Praktická kniha detoxikace a očisty organismu. Jan Anděl ZDRAVÍ S ÚSMĚVEM s.r.o. www.zdravisusmevem.cz

Praktická kniha detoxikace a očisty organismu. Jan Anděl ZDRAVÍ S ÚSMĚVEM s.r.o. www.zdravisusmevem.cz Praktická kniha detoxikace a očisty organismu Jan Anděl ZDRAVÍ S ÚSMĚVEM s.r.o. 2 Obsah: Lidské tělo v hlavní roli 4 Detoxikace za starých časů 9 Proč je třeba detoxikovat organismus 14 Jaké problémy se

Více

ODBORNÝ ČASOPIS 5-6/2013 REEXPORT LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ DO ZAHRANIČÍ

ODBORNÝ ČASOPIS 5-6/2013 REEXPORT LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ DO ZAHRANIČÍ ODBORNÝ ČASOPIS 5-6/2013 REEXPORT LÉČIVÝCH PŘÍPRAVKŮ DO ZAHRANIČÍ TERMÍNY ODPOLEDNÍCH ODBORNÝCH KONFERENCÍ PRO FARMACEUTICKÉ ASISTENTY A MAGISTRY PODZIM 2013: BRNO Hotel Holiday Inn, Křížkovského 20 čtvrtek

Více

ULTRATONE. meditonepro NÁVOD K POUŽITÍ

ULTRATONE. meditonepro NÁVOD K POUŽITÍ ULTRATONE meditonepro NÁVOD K POUŽITÍ 1 OBSAH Seznam příslušenství 3 Zapojení 4 Funkce přístroje 5 MeditonePro programy 6 Doporučené protokoly ošetření 7 Procedura krok za krokem 13 Seznam diagramů rozmístění

Více

Léčba bércových vředů

Léčba bércových vředů Vyšší odborná škola, střední škola, jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky a základní škola MILLS, s. r. o. Čelákovice Léčba bércových vředů Absolventská práce Vedoucí práce: Bc. Alena Vagenknechtová

Více

Wellness v ČR. Autor: Mgr. Jiří Poděbradský. EPO consult, s.r.o.

Wellness v ČR. Autor: Mgr. Jiří Poděbradský. EPO consult, s.r.o. Wellness v ČR Autor: Mgr. Jiří Poděbradský EPO consult, s.r.o. Praha 2008 Wellness v ČR Vydalo: Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Praha, 2008. Staroměstské náměstí 6, 110 15 Praha 1, www.mmr.cz Foto:

Více

ZRALÝ VĚK BUĎTE STÁLE AKTIVNÍ. www.mojeprostata.cz. Rudolf Hrušínský: Dělám, co můžu, a když nemůžu, dělám to pomalejc.

ZRALÝ VĚK BUĎTE STÁLE AKTIVNÍ. www.mojeprostata.cz. Rudolf Hrušínský: Dělám, co můžu, a když nemůžu, dělám to pomalejc. komerční PřÍlOHa SPOleČnOSTI MeDIaPlaneT získejte přesné informace Jak se orientovat na internetu v otázkách rakoviny? Cévní mozková příhoda Kde hledat vhodnou pomoc? březen 2014 ZRALÝ VĚK foto: ArchIV

Více

Ab Tronic X2. Masážní pás. Před použitím si pozorně přečtěte tyto instrukce.

Ab Tronic X2. Masážní pás. Před použitím si pozorně přečtěte tyto instrukce. Ab Tronic X2 Masážní pás Před použitím si pozorně přečtěte tyto instrukce. RYCHLÝ START PŘED POUŽITÍM TOHOTO VÝROBKU SI POZORNĚ PŘEČTĚTE NÁSLEDUJÍCÍ POKYNY! Pokud budete mít další dotazy nebo byste se

Více

SOUHRN POTRAVINY A VÝŽIVA III. ROČNÍK KUCHAŘ - ČÍŠNÍK SSOU ATHOZ

SOUHRN POTRAVINY A VÝŽIVA III. ROČNÍK KUCHAŘ - ČÍŠNÍK SSOU ATHOZ SOUHRN POTRAVINY A VÝŽIVA III. ROČNÍK KUCHAŘ - ČÍŠNÍK SSOU ATHOZ 1 FYZIOLOGIE VÝŽIVY Trávicí ústrojí a jeho části Vše, co živý organismus potřebuje na výstavbu a ustavičnou přestavbu svého těla, získává

Více

Kdy budu moci opět jíst?

Kdy budu moci opět jíst? Kdy budu moci opět jíst? Informace pro pacienty po transplantaci střeva MUDr. Oliverius Martin Klinika transplantační chirurgie IKEM, Praha 1. Úvod Tenké střevo je hlavním orgánem, který zajišťuje výživu

Více

příčiny vzniku ošetření a prevence atopický ekzém léčba režimová doporučení

příčiny vzniku ošetření a prevence atopický ekzém léčba režimová doporučení příčiny vzniku ošetření a prevence atopický ekzém léčba režimová doporučení Syncare Plus, s.r.o. 2009 vydal: Syncare Plus 2009 www.syncare.cz autor: Dr. et Mgr. Petr Svoboda recenzoval: Doc. MUDr. Jarmila

Více

Dětská leukémie průvodce pro rodiče

Dětská leukémie průvodce pro rodiče MUDr. Lucie Šrámková Dětská leukémie průvodce pro rodiče Haima Unie pro pomoc dětem s poruchou krvetvorby Haima Unie pro pomoc dětem s poruchou krvetvorby Dětská leukémie Průvodce pro rodiče MUDr. Lucie

Více

Regenerační a kompenzační cvičení pro příslušníky bezpečnostních sborů ČR

Regenerační a kompenzační cvičení pro příslušníky bezpečnostních sborů ČR ~ 1 ~ Regenerační a kompenzační cvičení pro příslušníky bezpečnostních sborů ČR METODICKÁ PŘÍRUČKA OBSAH Úvodem... 2 Kompenzační cvičení... 4 Ukázky jednotlivých cviků v domácím prostředí, kanceláři a

Více

zdarma! O vegetariánství a biopotravinách s MUDr. Luňáčkem Kvasinky - indikátor zdraví nebo skrytý nepřítel? Jarní osvěžující saláty

zdarma! O vegetariánství a biopotravinách s MUDr. Luňáčkem Kvasinky - indikátor zdraví nebo skrytý nepřítel? Jarní osvěžující saláty únor -březen jaro 2009 magazín zdravého životního stylu zdarma! Jarní osvěžující saláty Protikvasinková dieta Tipy proti jarní únavě O vegetariánství a biopotravinách s MUDr. Luňáčkem Novinky na trhu Kvasinky

Více