V5 Mluvící překladač Mluvící slovník

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "V5 Mluvící překladač Mluvící slovník"

Transkript

1 V5 Mluvící překladač Mluvící slovník Návod k použití

2 Obsah Zdroj Energie... 5 Stylus (dotykové pero) a dotykové ovládání přístroje... 5 Stylus... 5 Slot na Mikro SD karty... 6 Resetování překladače... 6 Dotykové funkce... 6 Funkce jednotlivých tlačítek... 8 Abecedy s diakritikou (U některých evropských modelů) Úvodní menu Jazyk menu ) Překlad textu "Lidské" překlady Počítačový překlad Výslovnost Srovnání hlasů Alternativní výslovnost Funkční ikony Fonetická ikona Seznam slovníků Oblíbené/Historie Křížové vyhledávání Časování sloves/ Vzorová fráze Vyhledávání se žolíkem Převod čísel na text Symboly/speciální znaky/evropská diakritika/interpunkce ) Slovník ) Učení Konverzační příručka... 34

3 Všechny slovníky Uživatelský slovník Učení angličtiny Nastavení Nastavení jazyka menu Hlasitost Rychlost přehrávání Podsvícení Velikost písma Stav baterie Šetřící mód Nastavení zvuků klávesnice Čas automatického vypnutí Přidání jazyka (Jazykový balíček, dostupný u některých modelů) Pořadí slovníků v seznamu Úvodní menu Zapnout/ vypnout počítačový překlad Zobrazovat vyskakovací okna (Pop - up) Nástroje Kalkulačka Převod jednotek Převod měn Převod času Moje nahrávání Vědecké vzorce Hry Čtení textových souborů Správce souborů Návod na použití Obnovení továrního nastavení MP3 přehrávač (dostupný u některých modelů) MP4 přehrávač... 58

4 Album Malování Test dotykového pera Verze TV Výstup (Ne u všech typů) Jak vyměnit klávesnici (možné jen u některých modelů)... 60

5 Zdroj Energie 1.) Hlavním zdrojem energie je dobíjecí lithiová baterie, 3,7 V. 2.) Možnost připojení k PC přes USB kabel. (S nabíjecí funkcí.) 3.) Před použitím přístroje baterii nabijte. Nabití baterie do plna trvá cca 5 hodin. 4.) Baterii vložte tak, aby byl kladný a záporný pól umístěn správně, jemně baterii přitlačte a pořádně zavřete kryt baterie. 5.) Přístroj lze nabíjet jak nabíječkou, tak adaptérem. 6.) Když se životnost baterie sníží, měli byste ji vyměnit za novou. 7.) Starou baterii recyklujte podle místních norem a zákonů. Stylus (dotykové pero) a dotykové ovládání přístroje 1.) Tento přístroj podporuje dotykové ovládání. 2.) Vyberte a poklepte: z nabídky na displeji můžete vybrat funkci, na kterou pak jemně ťuknete stylem. Po ťuknutí zase stylus z obrazovky zvedněte. Stylus Stylus je součástí tohoto přístroje a uchovává se v jeho zadní části. Po použití stylu ho vraťte zpět na své místo - vyhnete se tak jeho ztracení.

6 Slot na Mikro SD karty 1.) Na boční straně překladače je slot na paměťové karty. 2.) Vložení karty: Nejdříve přístroj vypněte a poté vložte kartu, jemně kartu zatlačte dokud neuslyšíte kliknutí. Poznámka: Nejdříve musíte přístroj vypnout, až poté můžete kartu vyjímat nebo vkládat. Jinak se údaje na kartě mohou ztratit. Resetování překladače Pokud klávesnice přestane reagovat nebo pokud se obrazovka začne chovat neočekávaně, měli byste přístroj resetovat. Vyjměte baterie. Po jedné minutě je zase vraťte zpět. Dotykové funkce 1.) Kteroukoliv z ikon na displeji můžete vybrat pomocí stylu. 2.) Pro výměnu zdrojového a cílového jazyka klepněte na tlačítko.

7 3.) Pro výběr typu klávesnice (např. anglické) klepněte na tlačítko. 4.) Psaní rukou Pro přímý přístup k funkci ručního psaní klepněte na ikonku.

8 Funkce jednotlivých tlačítek 1.) Tlačítko pro vypínání a zapínání. Na překladači můžete nastavit automatickou dobu vypnutí (3, 5, 10 minut nepoužívání). Tuto funkci najdete v Nástroje Čas vypnutí. Tovární nastavení je 10 minut. 2.) Startovní menu. Zde si vybíráte svůj výchozí jazyk. 3.) Jazyk uživatelského rozhraní. Opakovaným stiskem tlačítka se budou jazyky cyklicky měnit. 4.) Pro nastavení kontrastu obrazovky, rychlosti hlasu apod. jděte do Nastavení (Settings). Pro doplňkové funkce jako kalkulačka a přepočet jednotek zvolte Nástroje (Tools) 5.) Opakovaným stiskem tohoto tlačítka se budou cyklicky měnit velikosti fontů.

9 6.) Mezerník. 7.) Překládání textu. a) Tato funkce Vám umožní vládat jak slova, tak fráze.7 b) Funkce tohoto tlačítka se může měnit v závislosti na tom, na jaké obrazovce právě jste. Pro více informací zkontrolujte spodní část obrazovky. 8.) Slovník. a) Tato funkce Vám umožní vyhledávání jednotlivých slov s detailnějšími informacemi a více překlady. b) Funkce tohoto tlačítka se může měnit v závislosti na tom, na jaké obrazovce právě jste. Pro více informací zkontrolujte spodní část obrazovky. 9.) Skloňování/Časování Funkce tohoto tlačítka se může měnit v závislosti na tom, na jaké obrazovce právě jste. Pro více informací zkontrolujte spodní část obrazovky. 10.) : Ukázková fráze Funkce tohoto tlačítka se může měnit v závislosti na tom, na jaké obrazovce právě jste. Pro více informací zkontrolujte spodní část obrazovky. 11.) Velké písmeno. Stiskněte nebo podržte toto tlačítko. Potom stiskněte zvolené písmeno, které se zobrazí jako kapitálka.

10 12.) Tlačítko pro diakritiku. Zvolte vybrané písmeno a potom stiskněte tlačítko pro diakritiku. Zobrazí se všechny dostupné znaky. (Po stisku e se zobrazí ě,é a pod.) Tip: Když vkládáte písmeno pomocí, musíte písmeno stisknout jen jednou a poté stisknout klávesu. Například při francouzském modelu stiskněte písmeno (A) jednou (nedržte ho) a poté stiskněte a dostanete písmeno á. a) alternativa ALT. - změna vstupní metody (pokud je dostupné) - změna abecedy - konverze mezi dvěma jazyky

11 (Vyberte překládací jazyk) (Pro změnu jazyka menu stiskněte.) 13.) a) Symboly. Psaní interpunkce:./..?! "Žolík": Chytré vyhledávání, kdy pomocí symbolů můžete pomocí znaků * a? nahradit neznámé písmeno. Například AMA?ING pro nalezení slova AMAZING. b) Oblíbené - v překladači i slovníku můžete tato vyhledaná slova pomocí tohoto tlačítka zařadit do seznamu svých oblíbených. 15.) Escape, tlačítko pro návrat na předchozí stránku.

12 16.) Backspace: smaže poslední vložený záznam. 17.) Reproduktor: přehraje výslovnost slovíčka nebo fráze. 18.) Zesílení nebo ztlumení zvuku. 19.) Výběr mezi možnostmi, posouvání nahoru a dolů. 20.) a) doprava/doleva b) další nebo předchozí slovník. 20.) Tlačítko pro potvrzení.

13 Abecedy s diakritikou (U některých evropských modelů) U některých jazyků je potřeba používat abecedu s diakritikou. Stačí stisknout požadované písmeno a pak tlačítko. Zobrazí se dostupné varianty daného písmene. Např. v Anglicko-Francouzském módu: Když používáte francouzštinu jako zdrojový jazyk: Napište "e", displej zobrazí "e"

14 V tabulce níže vidíte všechny možné varianty znaků:

15 Úvodní menu Stiskněte a vyberte svůj překladový jazyk. Např. 1.) Poklepejte na nebo a vyberte zvolený jazyk. 2.) Pro výběr zdrojového jazyka použijte tlačítka. 3.) Pro výběr cílového jazyka použijte tlačítka. 4.) Pokud chcete zaměnit cílový a zdrojový jazyk, stiskněte.

16 Jazyk menu Jazyk menu nastavíte opakovaným stiskem tlačítka tolikrát, než se objeví vybraný jazyk menu. Stiskněte toto tlačítko Příklad:

17 1.) Překlad textu Do horního rámečku napište libovolné slovo nebo frázi a stiskněte ENTER. Pokud chcete zaměnit cílový a zdrojový jazyk, stiskněte.

18 "Lidské" překlady Toto zařízení má obsáhlou vbudovanou databázi běžně používaných frází. Pro poslech zvýrazněných slov nebo frází stiskněte tlačítko mluvení na LCD. nebo ikonu pro

19 Počítačový překlad Pokud fráze kterou hledáte, není zobrazena v seznamu nebo není v databázi, počítač automaticky vygeneruje její překlad. Příklad: překlad anglického "This is a beautiful day" (To je krásný den.) do ruštiny. 2.) Jelikož se jedná o strojový překlad, měl by být výsledek považován spíše za jisté vodítko, spíš než za hotový překlad. 3.) Pokud vložíte v programu překladače jen jediné slovo, přístroj se automaticky přepne do rozhraní slovníku a zobrazí veškeré informace o tomto slově.

20 Příklad: překlad anglického slova phrase (fráze) do ruštiny:

21 Výslovnost = lidská výslovnost je aktivována/ vybrána = lidská výslovnost je neaktivována/nevybrána. Pro její výběr stiskněte. = počítačová výslovnost je aktivována/ vybrána = počítačová výslovnost je neaktivována/nevybrána. Pro její výběr stiskněte. = k dispozici není žádná výslovnost = románská fonetika

22 c) Stiskněte. Tím nastavíte požadovanou hlasitost zvuku. Potom stiskněte a přístroj přehraje výslovnost. Příklad: Srovnání hlasů Tato funkce nabízí skvělý způsob procvičování výslovnosti. 1.) Klikněte na (VOICE MATCH) na levé straně LCD obrazovky. 2.) Nejdříve se přehraje výslovnost slovíčka a poté budete hlasovým signálem upozorněni na začátek nahrávání. Když slovíčko vyslovíte, stiskněte libovolné tlačítko a nahrávání se zastaví. Poté se obě výslovnosti (původní i Vámi nahraná) automaticky přehrají.

23 Alternativní výslovnost Pokud je pro danou frázi dostupná lidská výslovnost, tato funkce Vám umožní poslechnout si místo ní počítačovou výslovnost raději než upřednostňovanou lidskou výslovnost. Počítačová výslovnost nabízí pomalejší tempo a samostatné vyslovování jednotlivých slov ve frázi. Díky této funkci je jednodušší rozeznat správnou výslovnost jednotlivých slov. Příklad: Napište frázi "How can I get in touch with you?" Poté stiskněte ALT a potom výslovnost.. Uslyšíte počítačovou výslovnost, ne lidskou

24 Funkční ikony Funkční ikony F1/F2/F3/F4 korespondují s tlačítky F1/F2/F3/F4.

25 Fonetická ikona = románská fonetika

26 Seznam slovníků 1.) Můžete změnit pořadí zobrazovaných slovníků. 2.) Tato funkce Vám umožní posunout své nejoblíbenější/nejpoužívanější slovníky na začátek listu nebo vypnout slovník který nepotřebujete. (viz. Nastavení) Všechny slovníky mohou být pohodlně prohledávány po pořadí. Stisknutím nebo kliknutím na můžete procházet jednotlivé slovníky. Například:

27 Oblíbené/Historie a) Po vložení slova nebo textu stiskněte a zobrazí se definice. b) Na obrazovce s definicemi stiskněte a dostanete se do Oblíbených. c) Pomocí tlačítek nahoru/dolu vyberte z možností Přidat mezi oblíbené, Zobrazit všechny oblíbené a Zobrazit celou historii. (viz. nastavení) Křížové vyhledávání Tato funkce vám umožňuje zobrazit hledané slovíčko i v jiných jazycích, které máte v přístroji nainstalovány. Následujte tyto kroky: Vložte slovo a dostaňte se na obrazovku s definicemi Stiskněte a můžete vybrat, ve kterém ze slovníků chcete slovo vyhledat.

28 Například: Časování sloves/ Vzorová fráze Na překladové obrazovce stiskněte F4/F5 a zobrazí se Vám časování slovesa a vzorová fráze. Například: 1.) Časování sloves Na stránce s definicemi stiskněte F4 a zobrazí se časování slovesa v různých časech.

29 2.) Vzorová fráze Po stisku F5 se zobrazí vzorová fráze.

30

31 Vyhledávání se žolíkem Slovo můžete vyhledávat buď přímo, přičemž se Vám zobrazí všechna slova obsahující daný kořen slova. Můžete ovšem využít i detailnějšího vyhledávání pomocí nahrazovacích symbolů.? = jakékoliv neznámé písmeno * = více neznámých písmen Například: AMA?ING najde slovo amazing, AMAZ* najde amaze i amazing. Převod čísel na text Když používáte Angličtinu v módu F1 - překlad textu, můžete vložit i číslice, které budou automaticky převedeny do slovní podoby. Tato funkce je velmi užitečná a pomůže Vám s učením číslovek v angličtině. Poté můžete převést anglickou formu do jiného jazyka. Takto se můžete naučit i číslovky v dalších jazycích. Např.: V angličtině a v módu F1 vložte Na obrazovce se automaticky objeví " one hundred twenty-three million four hundred fifty-six thousand seven hundred eighty-nine. Stiskněte ENTER a můžete číslo zobrazit i v jiném jazyce. Symboly/speciální znaky/evropská diakritika/interpunkce Po stisku tlačítka se objeví tabulka možností, ze kterých si vyberte.

32 2.) Slovník Funkce slovníku je ve srovnání s překladačem rychlejší a jednodušší způsob, jak vyhledávat jednotlivá slovíčka. Automaticky vypíše další slova, která se vztahují k danému slovíčku, ale nezobrazí ostatní fráze nebo věty. Toto jasné a přímé vyhledávání činí tuto metodu ideální pro kontrolu pravopisu. 1.) Stiskem tlačítka F2 se dostanete na stránku slovníku. 2.) Do vyhledávacího políčka vepište hledané slovo. Na obrazovce se objeví slova, která se k danému slovu vážou. 3.) Vyberte slovo, které potřebujete a stiskněte. Zobrazí se slovníkové heslo. Například: Poklepáním na znak šipky můžete přecházet mezi jednotlivými slovníky. Taktéž mezi nimi můžete přecházet stiskem tlačítek.

33 3.) Učení Stiskem F3 se dostanete do módu učení. Poté si můžete vybrat mezi jednotlivými kategoriemi. (Konverzační příručka Všechny slovníky Uživatelský slovník Naučte se anglicky Naučte se rusky)

34 Konverzační příručka

35 1.) Zvolte "Phrase book" (Konverzační příručku a stiskněte ENTER. 2.) Zvolte jazyk. Pro příklad, zvolte "English" (angličtinu) a stiskněte ENTER. 3.) Stiskem ENTER vyberte frázi, kterou chcete. např.: 4.) Stiskněte a přehraje se výslovnost dané fráze. 5.) Stiskněte F5 nebo šipku doprava a zobrazí se Vám více vět. 6.) Stiskem F4 nebo šipky doleva se vrátíte zpátky.

36 Všechny slovníky Stiskněte F3. Tato funkce Vám umožní použít jeden z daných slovníků, například Medický slovník, Ekonomický slovník a podobně.

37 Uživatelský slovník Stiskněte F3. Tato funkce je výbornou pomůckou, jak si vytvořit svůj vlastní slovník se slovíčky, které používáte často. Díky tomu se pak tato slovíčka můžete učit do té doby, než si je pořádně zapamatujete. Pokud už slovíčko umíte, nebo ho už v seznamu nepotřebujete, můžete ho velmi jednoduše vymazat. Když jste zvolili tuto funkci, můžete si vybrat z následujících možností: 1.) Přidání nového slovíčka (Umožňuje přidat nová slovíčka a jejich překlady) F1 - Vkládání, zde vybíráte svůj vstupní jazyk F2 - Přidat F3 - Upravit F4 - Vymazat 2.) Seznam oblíbených: Opětovné zobrazení Vašich oblíbených položek. Pokud chcete seznam vymazat, stiskněte klávesu (BACK). 3.) Historie: zobrazuje poslední vyhledaná slovíčka.

38 Učení angličtiny Stiskněte F3. 1.) Anglická fonetika Tato podkategorie obsahuje výslovnost všech samohlásek i souhlásek- a) Pro poslech výslovnosti stiskněte klávesu. b) Stiskněte (q) a přehrají se po jedné všechny samohlásky a souhlásky. c) Stiskněte ESC neb jinou klávesu a přehrávání výslovnosti se zastaví. 2.) Anglická klasika Můžete si vybrat mezi různými příběhy a mimo jejich čtení poslouchat i audio stopu. Například: a) Stiskněte nebo poklepejte na ikonu reproduktoru na LCD a čtení automaticky začne. b) Po stisku F5 budete odpovídat na otázky týkající se příběhu. c) Stiskněte a přejdete na další otázku. Stiskem se vrátíte na předchozí otázku.

39 3.) Lekce angličtiny Vyberte si kategorii. Například: Shopping and Bargaining (Nakupování a smlouvání): a) Stiskem kláves nahoru a dolu přemístíte ikonu výslovnosti, poté stiskněte a spustí se přehrávání. b) Stiskněte F4 a přehraje se celá konverzace. c) Stiskněte F5 a můžete si vybrat, kterou postavu chcete hrát, poté můžete nahrávat svůj vlastní projev místo jedné z postav. 4.) Anglické testy 4.1. TOEFL TEST a) Na výběr máte z 18 kurzů, přičemž každý z nich obsahuje 100 otázek. b) Vložte jakékoliv číslo mezi 1 a 18 a stiskněte ENTER. c) Vložte jakékoliv číslo mezi 1 a 100 a stiskněte ENTER. Vyberete tím otázku. d) Stiskem kláves a, b, c nebo d vyberte správnou odpověď. Na obrazovce se zobrazí body. e) Pokud jste odpověděli nesprávně, přístroj Vám nejen označí špatnou odpověď, ale také Vám vysvětlí, proč je tato odpověď nesprávná. f) Když stisknete F5, zobrazí se správná odpověď.

40 g) Známkování: Plný počet bodů je 100%. Správná odpověď na každou z otázek se hodnotím 1 bodem, za nesprávnou je 0 bodů.z opakované odpovědi nejsou body přičítány. h) Když skončíte s testováním, stiskněte ESC. Po stisku tohoto tlačítka se Vám zobrazí vyhodnocení testu. 4.2 Conjumania Conjumania je určena k procvičování časování sloves. a) vložte svoji odpověď a stiskněte ENTER. Pokud je odpověď správná, budete puštěni do dalšího kroku. Pokud ne, můžete dále hádat. b) Pokud je odpověď správná můžete stisknout ENTER a zobrazí se význam slova ve slovníku. Když stisknete mezerník, budete pokračovat v procvičování. c) Stiskem klávesy F3 se posunete k další otázce. 4.3 Uhádni slovo V této hře musíte do slova doplnit chybějící písmeno. S hledáním Vám pomůže to, že vám bude napovězen význam slova. Napište pouze chybějící znak. Pokud bude tato odpověď správně, budete posunuti do dalšího kroku. Pokud byla Vaše odpověď nesprávná, pokračujte v hádání. 4.4 Oběšenec Počet písmen ve slově je označen počtem otazníků (?). Pokud uhádnete písmeno ve slově, otazník zmizí a místo něho se objeví dané písmeno. Pokud písmeno neuhádnete, písmeno nahradí jednu z mřížek (#), které označují počet možných tipů. Pokud se Vám podaří slovo uhádnout než vyčerpáte všechny možnosti, vyhráli jste. 5. Anglická nepravidelná slovesa 6. Časování anglických sloves 7. Skloňování anglických podstatný a přídavných jmen 8. Anglická synonyma a opozita Poznámka: Pokud jsou ve Vašem zařízení nainstalovány i jiné jazyky, budete mít přístup i k jejich výuce.

41 Nastavení Pro vstup do nastavení, stiskněte. Nastavení jazyka menu Menu jazyka ovlivňuje, v jakém se budou zobrazovat jednotlivé položky menu a podobné informace. Zvýrazněte požadovaný jazyk pomocí šipek a pak stiskněte ENTER. např. Hlasitost Tato položka Vám umožní nastavit hlasitost všech přehrávání. Rychlost přehrávání Rychlost přehrávání můžete nastavit tak, že ho budete poslouchat v přirozené rychlosti nebo zpomaleně, abyste mohli lépe sledovat výslovnost.

42 Podsvícení Jas obrazovky můžete přizpůsobit podle Vašich potřeb. Velikost písma Můžete si vybrat mezi čtyřmi velikostmi písma. Stav baterie Zobrazí stav baterie. Šetřící mód Můžete nastavit čas, po kterém se spustí šetrný mód. Nastavení zvuků klávesnice Zvuk klávesnice je pípnutí. Můžete si vybrat mezi jeho zapnutím nebo vypnutím. Čas automatického vypnutí Toto zařízení se po určité době, kdy nestisknete žádnou klávesu, vypne. Tento čas můžete nastavit na 3, 5 nebo 10 minut. Poznámka: přednastavený čas vypnutí je 10 minut.

43 Přidání jazyka (Jazykový balíček, dostupný u některých modelů) 1.) Pokud právě nepotřebujete všechny jazyky dostupné ve Vašem modelu, můžete je vypnout a poté zase zapnout. 2.) Když je daný jazyk vypnutý, nebude zobrazen ve startovacím menu, jazyku menu nebo v křížovém vyhledávání. 3.) Tato funkce byla vyvinuta aby umožnila uživatelům vypnout nepotřebné jazyky a zjednodušila a pročistila tak uživatelské rozhraní. 4.) V přístroji se budou zobrazovat pouze ty jazyky, které jsou aktuálně zapnuté. Díky tomu můžete přístroj ovládat jednodušeji a rychleji. Poznámka: "Můj jazyk" nemůže být vypnutý. 5.) Pro zapnutí a vypnutí jazyka jděte do Nastavení - vyberte Přidat nový jazyk Příklad: Váš přednastavený jazyk je ruština a angličtina.

44 6.) Pokud potřebujete, můžete do zařízení přidat i nový jazyk. Příklad: Zapnutí němčiny a čínštiny

45 7.) Pro uložení změn stiskněte ENTER. 8.) Vyberte možnost YES, přístroj se restartuje. Pořadí slovníků v seznamu 1) Jděte do Nastavení: 2.) Pro obnovení nebo odstranění slovníků slovník buď zapněte nebo vypněte a uložte změny. Tímto způsobem můžete své oblíbené slovníky přesunout na začátek seznamu nebo vypnout slovníky, které nepotřebujete. Vypnuté slovníky se nebudou zobrazovat v žádném z rozhraní.

46 Například v anglicko-ruském slovníku:

47 Příklad: Posunutí Oxfordského anglicko-ruského slovníku dopředu, na číslo 01.

48 Oxfordský anglicko-ruský slovník je nyní na prvním místě.

49

50 Úvodní menu Můžete si vybrat mezi textovým nebo obrázkovým menu, nebo kombinací obou. Opakovaným stiskem tlačítka START přepínáte mezi textovým nebo obrázkovým menu. Například:

51 Zapnout/ vypnout počítačový překlad

52 Co je to počítačový překlad? Počítačový překlad dokáže přeložit všechny vaše větné kombinace. Jelikož je to ale strojově generovaný překlad, výsledek by měl být považován spíše za vodítko či nápovědu než za hotový překlad. Pokud tento překlad vypnete, bude Vám k dispozici pouze omezený počet lidských překladů frází nebo slovíček. Doporučujeme, abyste tuto funkci nechali zapnutou - budete tak moci pracovat s více výsledky. Zobrazovat vyskakovací okna (Pop - up) 1.) Pokud už jste se seznámili s tímto produktem a naučili se s ním pracovat, můžete vypnou vyskakovací okna. 2.) Po zvolení této funkce si vyberte pomocí šipek nahoru a dolu buď možnost zapnout nebo vypnout a potvrďte klávesou ENTER.

53 ** Výchozí nastavení vyskakovacích oken je "vypnuto". Jazykové možnosti (Vkládání a fonetika) Např. v ruském nastavení 1.) V ruštině si můžete vybrat mezi třemi různými metodami vkládání - Rus., Rus- Phon, Rus - Latin 2.) Můžete si vybrat, jestli chcete ruskou fonetiku vypnout nebo zapnout. Když se rozhodnete ruskou fonetiku zapnout, stiskněte potom tlačítko obrazovce se zobrazí ruská výslovnost., na

54 V ruském vkládacím rozhraní klikněte na tlačítko nebo stiskněte. Přepnete tak na jiný způsob zadávání. 1. Ruština 2. Rusky - foneticky 3. Rusky - latinka Vložíte "smogu" a dostanete slovo.

55 Nástroje Kalkulačka Stiskněte tlačítko (Nástroje). 12-číslicová vědecká kalkulačka zvládne provádět standardní aritmetické operace, vypočítá procenta, ukládá čísla do paměti. 1.) Standardní kalkulačka Výpočty s využitím paměti (M+) přidá hodnotu výsledku do paměti (M-) odebere výsledek od hodnoty v paměti (MR) zobrazí hodnotu v paměti (MC) vymaže paměť 2. Vědecká kalkulačka Tato kalkulačka zvládne i složitější operace jako vypočítání sin, cos, log a pod.

56 Převod jednotek Stiskněte tlačítko (Nástroje). Obsahuje spoustu různých jednotek, např. obsah, délku, hmotnost, radián, objem, tlak a podobně. U všech jednotek jde o obousměrný převod mezi všemi jednotkami. Jsou zde také vbudované mezinárodní velikosti oblečení. Převod měn Stiskněte tlačítko (Nástroje). 1.) Použijte šipky doprava a doleva k vývěru měny a šipky nahoru a dolů pro výběr sumy, kterou chcete převést. 2.) Tlačítkem F1 nastavíte směnárenský kurz a stiskněte ENTER. 3.) Tlačítkem F2 vloženou hodnotu smažete, tlačítkem F3 smažete poslední vloženou číslici. Převod času Stiskněte tlačítko (Nástroje). Pomocí této funkce nastavíte místní a světový čas. Moje nahrávání Stiskněte tlačítko (Nástroje) a vyberte položku My Recorder (Moje nahrávání). Ovládání je následovné: Stiskněte F1 nebo klikněte na. Přístroj začne nahrávat. Stiskněte F2 nebo klikněte na. Nahrávání se zastaví. Stiskněte F3 nebo klikněte na. Záznam se přehraje. Stiskněte F4 nebo klikněte na. Nastavíte tím hlasitost. Stiskněte F5 nebo klikněte na. Soubor tím vymažete.

57 Vědecké vzorce Zobrazí matematické, fyzikální, chemické vzorce a Periodickou soustavu prvků. Hry Stiskněte tlačítko (Nástroje), přístroj obsahuje tři hry. 1. Sudoku: Cíl: Vyplnit mřížku 9x9 číslicemi tak, aby každý sloupec, řádek i mřížka 3x3 ob*sahovala číslice od jedné do devíti. 2. Had: Cíl: Musíte ovládat dlouhého úzkého tvora připomínajícího hada a směřovat ho tak, aby sbíral jídlo a zároveň se vyhýbal překážkám a stěnám, které obklopují hrací plochu. Po každém snězeném kousku se had o něco prodlouží a manévrování s ním je složitější. 3. Puzzle: Cíl: Uspořádat číslo zprava doleva a z hora dolů. Čtení textových souborů 1.) Tento přístroj dokáže číst formáty ve formátu.txt. 2.) Tyto soubory můžete do přístroje nahrát z počítače přes USB kabel nebo je můžete nakopírovat na mikro SD kartu, kterou pak vložíte do přístroje. Správce souborů Funkce podobná Windows systému - můžete díky ní přidávat, mazat a spravovat soubory. Návod na použití Textový soubor s tímto návodem. Obnovení továrního nastavení Tato funkce Vám umožňuje vrátit se zpátky ke všem původním nastavením přístroje. Pomocí šipek vyberte mezi možnostmi ano a ne a potvrďte tlačítkem ENTER.

58 MP3 přehrávač (dostupný u některých modelů) Stiskněte F1 nebo klikněte na. Přístroj začne přehrávat soubor. Stiskněte F2 nebo klikněte na. Přehrávání se zastaví. Stiskněte F3 nebo klikněte na. Nastavíte tím hlasitost. Stiskněte F4 nebo klikněte na. Soubor tím vymažete. Stiskněte F5 nebo klikněte na. Zobrazíte tím seznam mp3 souborů. MP4 přehrávač Stiskněte F1 nebo klikněte na. Přístroj začne přehrávat soubor. Stiskněte F2 nebo klikněte na. Přehrávání se zastaví. Stiskněte F3 nebo klikněte na. Nastavíte tím hlasitost. Stiskněte F4 nebo klikněte na. Zobrazíte tím seznam mp3 souborů. Stiskněte F5 nebo klikněte na obrazovce.. Přehrávání bude probíhat na celé Album Zobrazí uložené obrázky. Malování Pro krok zpátky klikněte na. Pro vložení jména a umístění souboru klikněte na.

59 Pro uložení souboru klikněte na. Pro uložení do určitého místa klikněte na. Test dotykového pera Vstupte do funkce "Test dotykového pera". Pomocí dotykového pera se trefujte doprostřed zobrazeného bodu. Tím nakalibrujete displej. Verze Číslo verze přístroje. TV Výstup (Ne u všech typů) Překladač je možné připojit k televizi nebo projektoru. Tato funkce je vhodná pro učitele, když chtějí jednotlivé informace promítat svým žákům. Použitím 3,5 mm jacku do 3 RCA - AV adaptéru může být přístroj připojen přes výstup na sluchátka.

60 Jak vyměnit klávesnici (možné jen u některých modelů) Pokud chcete přidat do svého přístroje jazyk s jinou abecedou, než jakou má aktuálně Vaše klávesnice, budete muset vyměnit klávesnici. Pomocí šroubováku odšroubujte šroubky z boků plastového krytu. Odejměte průhledný plastový kryt, abyste mohli vyměnit klávesnici.

61 Doufáme, že Vám používání tohoto produktu přinese radost.

Elektronický slovník. Návod k použití

Elektronický slovník. Návod k použití Návod k použití Tento elektronický "mluvící" slovník zastupuje novou generaci kapesních elektronických zařízení vyznačujících se širokou využitelností, kompaktní velikostí, nízkou hmotností, a přesto poskytujících

Více

Uživatelský manuál CZ

Uživatelský manuál CZ Uživatelský manuál CZ Důležité upozornění:... 3 1. Tlačítka... 4 1.1 Dotykový panel... 4 1.2 POWER... 4 1.3 ESC... 4 1.4 Menu... 4 1.5 Hlasitost... 4 1.6 Sluchátka... 4 1.7 Video výstup... 4 1.8 TF karta...

Více

Uživatelský manuál - základ PiPO P1

Uživatelský manuál - základ PiPO P1 Uživatelský manuál - základ PiPO P1 Vítejte Děkujeme za koupi tohoto tabletu. Tablet běží na systému Android 4.4 a má čtyřjádrový 1,8GHz procesor. Před použitím si prosím přečtěte tento manuál. Klávesy

Více

Uživatelský manuál - základ PiPO Max M8 HD(3G)

Uživatelský manuál - základ PiPO Max M8 HD(3G) Uživatelský manuál - základ PiPO Max M8 HD(3G) Vítejte Děkujeme za koupi tohoto tabletu. Tablet běží na systému Android 4.2 a má čtyřjádrový 1,6GHz procesor. Před použitím si prosím přečtěte tento manuál.

Více

Rikomagic MK05. Uživatelská příručka CZ

Rikomagic MK05. Uživatelská příručka CZ Rikomagic MK05 Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Rikomagic MK05 Rikomagic MK05 je výkonný čtyřjádrový TV Box na bázi Android 4.4 KitKat s čtyřjádrovým ARM Cortex procesorem a grafikou Mali

Více

Uživatelský manuál - základ PiPO U2

Uživatelský manuál - základ PiPO U2 Uživatelský manuál - základ PiPO U2 Vítejte Děkujeme za koupi tohoto tabletu. Tablet běží na systému Android 4.1 a má dvoujádrový 1,6GHz procesor. Před použitím si prosím přečtěte tento manuál. Klávesy

Více

Špionážní digitální hodiny

Špionážní digitální hodiny Špionážní digitální hodiny Návod k obsluze Hlavní výhody produktu: Naprosto profesionální zpracování, včetně nejmenších detailů Podpora mikro SD karet až po 32GB Doba kontinuálního nahrávání videa až 180

Více

Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení

Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení 1 6. 7. 8. 9. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového kontaktu Upravení kontaktu - změna

Více

AU231 Digitální audio přehrávač*1 USB propojovací kabel*1 (mini USB na standard USB) Stereo sluchátka*1 Uživatelská příručka *1 Baterie AAA *1

AU231 Digitální audio přehrávač*1 USB propojovací kabel*1 (mini USB na standard USB) Stereo sluchátka*1 Uživatelská příručka *1 Baterie AAA *1 www.apacer.com Důležité upozornění Pokud kupujete přehrávač s interním flash diskem, tak i když jsou jeho funkce téměř stejné jako u těch bez disku, měli byste vědět toto: 1. V případě, že karta SD/MMC

Více

Diktafon s pamětí 4GB, FM rádiem, LCD displejem a. kamerou DVR-156. Přečtěte si laskavě tento Návod k použití před prvním. použitím přístroje.

Diktafon s pamětí 4GB, FM rádiem, LCD displejem a. kamerou DVR-156. Přečtěte si laskavě tento Návod k použití před prvním. použitím přístroje. Diktafon s pamětí 4GB, FM rádiem, LCD displejem a kamerou DVR-156 Přečtěte si laskavě tento Návod k použití před prvním použitím přístroje. Úvod S tímto profesionálním diktafonem zaznamenáte naprosto čistý

Více

Elektronická čtečka Volcano 7

Elektronická čtečka Volcano 7 1. Před prvním použitím 2. Úvodní obrazovka Volcano 3. Historie prohlížeče 4. Elektronická kniha 5. Čtení elektronických knih 6. Přiblížení / oddálení 7. Otočení obrazovky 8. Umístění záložky na stránku

Více

SDF 760. Digitální fotorámeček Návod k použití

SDF 760. Digitální fotorámeček Návod k použití SDF 760 Digitální fotorámeček Návod k použití Bezpečnost: Děkujeme Vám za zakoupení tohoto digitálního fotorámečku. Před použitím zařízení si přečtěte tento návod k použití a uschovejte ho pro další použití.

Více

QCZ2631 A639. Průvodce 15G06A2451Z0

QCZ2631 A639. Průvodce 15G06A2451Z0 QCZ63 A639 Průvodce 5G06A45Z0 SD SD Seznámení s MyPal Přední část Boční část Indikátor napájení/oznámení Činnost Oznámení MyPal A636: Bluetooth / Wi-Fi / GPS dioda MyPal A63: Bluetooth/GPS dioda Bluetooth

Více

Aplikace GoGEN Smart Center

Aplikace GoGEN Smart Center Aplikace GoGEN Smart Center Návod na použití aplikace Úvod Aplikace GoGEN Smart Center pro maximální využití Smart TV GoGEN, spojuje vyspělou technologii a zábavu v pohodlí domova. SMART ovládání ovládání

Více

viagps 3.0 Black edition Uživatelská příručka

viagps 3.0 Black edition Uživatelská příručka viagps 3.0 Black edition Uživatelská příručka Obsah 1. Úvod..... 4 2. Navigace k cíli... 6 3. Navigace... 8 4. Náhled a editace trasy... 9 4.1. Jak změnit cíl cesty nebo přidat průjezdové body... 9 4.2.

Více

Průvodce novými funkcemi. www.htc.com

Průvodce novými funkcemi. www.htc.com www.htc.com Informace o právech k duševnímu vlastnictví Copyright 2009 HTC Corporation. Všechna práva vyhrazena. Microsoft, Windows a Windows Mobile jsou registrované obchodní značky nebo obchodní značky

Více

Seznam: 1. Nastavení. 2. Provoz. 3. Stažení. 4. Montáž /příslušenství

Seznam: 1. Nastavení. 2. Provoz. 3. Stažení. 4. Montáž /příslušenství Seznam: 1. Nastavení 2. Provoz 3. Stažení 4. Montáž /příslušenství 1) Nastavení Vložte do kamery baterie a paměťovou kartu. Otevřete kryt bateriového prostoru nacházející se na zadní straně fotoaparátu.

Více

Externí baterie na iphone 4/4S/5/5S s HD kamerou

Externí baterie na iphone 4/4S/5/5S s HD kamerou Externí baterie na iphone 4/4S/5/5S s HD kamerou Návod k použití Hlavní výhody produktu: Dokonalé maskování skryté kamery nová a neokoukaná Velmi kvalitní HD obraz a kvalitní zvuk Kompatibilita s modely

Více

A9 Smart TV Box. Uživatelská příručka

A9 Smart TV Box. Uživatelská příručka A9 Smart TV Box Uživatelská příručka Součásti balení Součásti balení jsou následující: Přehrávač Uživatelská přiručka Audio-video kabel Dálkové ovládání Napájecí adaptér Baterie USB Kabel (volitelné) Bezdrátová

Více

Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Zapnutí telefonu a PIN Vložení paměťové karty Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu

Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Zapnutí telefonu a PIN Vložení paměťové karty Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu 1 5. 6. 7. 8. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Zapnutí telefonu a PIN Vložení paměťové karty Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového kontaktu Upravení kontaktu

Více

Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení BlackBerry ID Internet Nastavení e-mailu Zap./Vyp. přístupového bodu Přihlášení do Wi-Fi sítě

Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení BlackBerry ID Internet Nastavení e-mailu Zap./Vyp. přístupového bodu Přihlášení do Wi-Fi sítě 1 7. 8. Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení BlackBerry ID Internet Nastavení e-mailu Zap./Vyp. přístupového bodu Přihlášení do Wi-Fi sítě Zap./Vyp. internetu v zahraničí Nastavení internetu

Více

Aplikace Založení účtu Microsoft a stažení aplikace Internet Nastavení e-mailu Připojení/odpojení Wi-Fi sítě Nastavení internetu v zahraničí

Aplikace Založení účtu Microsoft a stažení aplikace Internet Nastavení e-mailu Připojení/odpojení Wi-Fi sítě Nastavení internetu v zahraničí 1 6. 7. 8. Aplikace Založení účtu Microsoft a stažení aplikace Internet Nastavení e-mailu Připojení/odpojení Wi-Fi sítě Nastavení internetu v zahraničí Nastavení internetu v ČR Zap./Vyp. přístupového bodu

Více

GOCLEVER HYBRID NÁVOD K OBSLUZE

GOCLEVER HYBRID NÁVOD K OBSLUZE GOCLEVER HYBRID NÁVOD K OBSLUZE NAVŠTIVTE NAŠE STRÁNKY WWW.GOCLEVER.COM VÍCE INFORMACÍ O PRODUKTECH TAB, NAVIO, DVR, MEDIA Před instalací a použitím si prostudujte tento návod. Úvod Vážený uživateli, děkujeme

Více

Uživatelský manuál. OXE Double HD. Děkujeme Vám za zakoupení našeho produktu. Pro správné užívání a funkčnost čtěte prosím následující manuál.

Uživatelský manuál. OXE Double HD. Děkujeme Vám za zakoupení našeho produktu. Pro správné užívání a funkčnost čtěte prosím následující manuál. Uživatelský manuál OXE Double HD Děkujeme Vám za zakoupení našeho produktu. Pro správné užívání a funkčnost čtěte prosím následující manuál. Děkujeme Vám za volbu našeho výrobku Oxe Double (Černá skříňka

Více

GoClever Map 2.5 manuál

GoClever Map 2.5 manuál GoClever Map 2.5 manuál Obsah 1. Na dotyku záleží... 4 2. Navádění k lokaci... 5 3. Navigační okno... 7 3.1. Změna nastavení systému navigačního okna... 7 4. Hlavní vlastnosti GoClever Map 2.5... 8 5.

Více

Volání Hlasitý hovor Zobrazení kontaktů při volání Nastavení hlasitosti hovoru Zobrazení klávesnice při volání Přidržení hovoru Číslo hlasové

Volání Hlasitý hovor Zobrazení kontaktů při volání Nastavení hlasitosti hovoru Zobrazení klávesnice při volání Přidržení hovoru Číslo hlasové 1 5. 6. 7. 8. Volání Hlasitý hovor Zobrazení kontaktů při volání Nastavení hlasitosti hovoru Zobrazení klávesnice při volání Přidržení hovoru Číslo hlasové schránky Nastavení vyzvánění SMS a MMS Nastavení

Více

Návod k NOOK Simple Touch / NOOK Simple Touch s Glow Light 1. Dříve než Váš NOOK poprvé použijete, musíte jej napřed nabít.

Návod k NOOK Simple Touch / NOOK Simple Touch s Glow Light 1. Dříve než Váš NOOK poprvé použijete, musíte jej napřed nabít. Návod k NOOK Simple Touch / NOOK Simple Touch s Glow Light 1 1. Nabijte Váš NOOK Dříve než Váš NOOK poprvé použijete, musíte jej napřed nabít. Nabijte Váš Nook dodávanou síťovou nabíječkou a USB kabelem.

Více

Slovník PCT pro ios, verze 2.x

Slovník PCT pro ios, verze 2.x Slovník PCT pro ios, verze 2.x LangSoft 2014, www.langsoft.cz/ios.htm Popis ovládacích prvků, nastavení slovníku str. 1 Hledání ve slovníku, člen a typ, klávesnice... str. 2 Úpravy slovníku, okno Editace,

Více

2. Kontakty. 1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Zapnutí telefonu a PIN Vložení paměťové karty. 3. Volání

2. Kontakty. 1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Zapnutí telefonu a PIN Vložení paměťové karty. 3. Volání Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Zapnutí telefonu a PIN Vložení paměťové karty Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového kontaktu Upravení kontaktu včetně fotky Volání Nastavení

Více

Aplikace Založení účtu v Google Play Vyhledání a stažení aplikace Internet Nastavení internetu v ČR Nastavení internetu v zahraničí Přihlášení a

Aplikace Založení účtu v Google Play Vyhledání a stažení aplikace Internet Nastavení internetu v ČR Nastavení internetu v zahraničí Přihlášení a 1 6. 7. 8. Aplikace Založení účtu v Google Play Vyhledání a stažení aplikace Internet Nastavení internetu v ČR Nastavení internetu v zahraničí Přihlášení a odhlášení Wi-Fi sítě Zapnutí / Vypnutí přístupového

Více

TAB R70 NÁVOD K OBSLUZE

TAB R70 NÁVOD K OBSLUZE TAB R70 NÁVOD K OBSLUZE VISIT OUR WEBSITE WWW.GOCLEVER.COM TO SEE MORE PRODUCTS TAB, NAVIO, DVR, DVB-T Před prvním použitím přístroje si prosím pečlivě prostudujte návod k obsluze. Úvod Děkujeme za Vaši

Více

Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení účtu v Google Play Internet Nastavení e-mailu Zap./Vyp. přístupového bodu Přihlášení do Wi-Fi sítě

Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení účtu v Google Play Internet Nastavení e-mailu Zap./Vyp. přístupového bodu Přihlášení do Wi-Fi sítě 1 5. 6. 7. 8. Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení účtu v Google Play Internet Nastavení e-mailu Zap./Vyp. přístupového bodu Přihlášení do Wi-Fi sítě Zap./Vyp. internetu v zahraničí Nastavení

Více

F-WV812YB. Wifi sada kamery a monitoru s možností záznamu

F-WV812YB. Wifi sada kamery a monitoru s možností záznamu F-WV812YB Wifi sada kamery a monitoru s možností záznamu! Výstraha:! Přístroj je řízen mikroprocesorem; nevhodné použití může mít za následek přerušení činnosti. V takovém případě vypněte a restartujte

Více

2. SMS a MMS. 3. Základní nastavení telefonu. Nastavení střediska zpráv Nastavení MMS Nastavení tónů Upozornění o doručení SMS. 4.

2. SMS a MMS. 3. Základní nastavení telefonu. Nastavení střediska zpráv Nastavení MMS Nastavení tónů Upozornění o doručení SMS. 4. 1 z 33 Volání Hlasitý hovor Zobrazení kontaktů při volání Nastavení hlasitosti hovoru Zobrazení klávesnice při volání Přidržení hovoru Číslo hlasové schránky Nastavení vyzvánění SMS a MMS Nastavení střediska

Více

FAQ pro Eee Pad TF201

FAQ pro Eee Pad TF201 FAQ pro Eee Pad TF201 CZ6915 Správa souborů... 2 Jak se dostanu k datům uloženým na kartě microsd, SD a disku USB?... 2 Jak přesunu vybraný soubor do jiné složky?... 2 Jak zkopíruji a vložím vybraný soubor

Více

Uživatelský manuál aplikace. Dental MAXweb

Uživatelský manuál aplikace. Dental MAXweb Uživatelský manuál aplikace Dental MAXweb Obsah Obsah... 2 1. Základní operace... 3 1.1. Přihlášení do aplikace... 3 1.2. Odhlášení z aplikace... 3 1.3. Náhled aplikace v jiné úrovni... 3 1.4. Změna barevné

Více

Rikomagic MK902 II. Uživatelská příručka CZ

Rikomagic MK902 II. Uživatelská příručka CZ Rikomagic MK902 II Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Rikomagic MK902 II MK902 II je revoluční TV Box na bázi Android 4.4 KitKat s čtyřjádrovým procesorem RK3288 a grafikou Mali T764. S

Více

Vložení SIM karty. Vložení paměťové karty. Zapnutí tabletu a PIN. 2 z 22. SIM kartu vložíte do šuplíku a zasunete ho zpět. Tak a je to!

Vložení SIM karty. Vložení paměťové karty. Zapnutí tabletu a PIN. 2 z 22. SIM kartu vložíte do šuplíku a zasunete ho zpět. Tak a je to! 1 z 22 6. 7. 8. Volání Hlasitý hovor Zobrazení kontaktů při volání Nastavení hlasitosti hovoru Zobrazení klávesnice při volání Přidržení hovoru Číslo hlasové schránky Nastavení vyzvánění SMS a MMS Nastavení

Více

Registr práv a povinností

Registr práv a povinností Registr práv a povinností Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP Doporučené postupy a nastavení internetového prohlížeče pro práci v aplikaci AIS RPP v4.0

Více

Kontakty Upravení kontaktu - změna údájů Přidání fotky ke kontaktu Založení nového kontaktu Kopírování ze SIM karty do telefonu Základní nastavení

Kontakty Upravení kontaktu - změna údájů Přidání fotky ke kontaktu Založení nového kontaktu Kopírování ze SIM karty do telefonu Základní nastavení 1 5. 6. 7. 8. Kontakty Upravení kontaktu - změna údájů Přidání fotky ke kontaktu Založení nového kontaktu Kopírování ze SIM karty do telefonu Základní nastavení telefonu Zapnutí telefonu a PIN Vložení

Více

Úvodní příručka. Zobrazení nebo přepnutí mezi online účty Kliknutím na identifikátor účtu můžete změnit nastavení nebo přepnout účty.

Úvodní příručka. Zobrazení nebo přepnutí mezi online účty Kliknutím na identifikátor účtu můžete změnit nastavení nebo přepnout účty. Úvodní příručka Microsoft OneNote 2013 vypadá jinak než ve starších verzích, proto jsme vytvořili tuto příručku, která vám pomůže se s ním rychle seznámit. Přepnutí mezi ovládáním dotykem a myší Pokud

Více

zoom-driver Manuál k redakčnímu systému zoom-driver created by virtual-zoom s.r.o.

zoom-driver Manuál k redakčnímu systému zoom-driver created by virtual-zoom s.r.o. zoom-driver Manuál k redakčnímu systému zoom-driver created by virtual-zoom s.r.o. 1 Obsah 1. Přihlášení 2. Výpis sekcí 3. Vytvoření nové sekce 4. Editace sekce 4.1. Výběr sekce k editaci 5. Editace hlavičky

Více

MASTER-MID GPS. Návod k obsluze. Mobility, Versatility, Flexibility MT7000

MASTER-MID GPS. Návod k obsluze. Mobility, Versatility, Flexibility MT7000 MASTER-MID GPS Mobility, Versatility, Flexibility MT7000 Návod k obsluze CZ Úvod... 2 Obsah balení... 2 Schéma zařízení... 2 Tlačítka... 3 Zapnutí... 3 Vypnutí... 3 Režim Suspend... 4 Instalace karty microsd...

Více

Krokoměr s tukoměrem 2 v 1

Krokoměr s tukoměrem 2 v 1 U Topolů 1778 258 01 Vlašim Česká republika NÁVOD K POUŽITÍ Krokoměr s tukoměrem 2 v 1 Před prvním použitím si prosím pečlivě přečtěte tento návod a řiďte se uvedenými pokyny. Děkujeme, že jste si zakoupili

Více

MHD v mobilu. Instalace a spuštění. Co to umí

MHD v mobilu. Instalace a spuštění. Co to umí MHD v mobilu Aplikace MHD v mobilu umí zobrazovat offline (bez nutnosti připojení) jízdní řády MHD na obrazovce mobilního telefonu. Aplikaci pro konkrétní město je možné stáhnout z našich stránek zdarma.

Více

1. Klávesy a funkce. KynectTAB 32013G

1. Klávesy a funkce. KynectTAB 32013G Rychlý průvodce 1. Klávesy a funkce 1. Přední fotoaparát 2. Klávesa Volume + 3. Klávesa Volume - 4. Zadní fotoaparát 5. Zdířka pro sluchátka 6. Slot pro SIM kartu 7. Klávesa pro zapnutí a zámek 8. Pack

Více

TG8411_8421FX(cz-cz)_QG.fm Page 1 Monday, March 2, 2009 10:18 AM

TG8411_8421FX(cz-cz)_QG.fm Page 1 Monday, March 2, 2009 10:18 AM TG8411_8421FX(cz-cz)_QG.fm Page 1 Monday, March 2, 2009 10:18 AM Model č. KX-TG8411FX/KX-TG8412FX KX-TG8421FX Stručný průvodce Chcete-li zařízení použít ve vaší zemi, nejprve změňte nastavení regionu na

Více

Tiskový manažer - Printman

Tiskový manažer - Printman Tiskový manažer - Printman Tiskový manažer je program, který je součástí programu Praktik. Používá se v případě, pokud máte připojenou tiskárnu přes USB port (nebo vaše tiskárna není v seznamu podporovaných

Více

Manuál k programu KaraokeEditor

Manuál k programu KaraokeEditor Manuál k programu KaraokeEditor Co je KaraokeEditor? Program slouží pro editaci tagů v hudebních souborech formátu mp3. Tagy jsou doprovodné informace o písni, uložené přímo v mp3. Aplikace umí pracovat

Více

Nejjednodušší volání přes Internet. SIPY základní nastavení Siemens Gigaset A580IP. Kroky potřebné pro konfiguraci: Doplňkové informace:

Nejjednodušší volání přes Internet. SIPY základní nastavení Siemens Gigaset A580IP. Kroky potřebné pro konfiguraci: Doplňkové informace: SIPY základní nastavení Siemens Gigaset A580IP Tento dokument obsahuje stručný návod pro zprovoznění telefonní služby Sipy na telefonu Siemens Gigaset A580IP. Slouží pouze jako pomůcka pro bleskovou konfiguraci.

Více

Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití

Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití Ladibug Software pro vizuální prezentaci Visual Presenter Návod k použití Obsah 1. Úvod... 2 2. Systémové požadavky... 2 3. Instalace Ladibug... 3 4. Připojení... 6 5. Začínáme používat Ladibug... 7 6.

Více

2. Internet. 1. Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení účtu v Google Play. 3. Zabezpečení

2. Internet. 1. Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení účtu v Google Play. 3. Zabezpečení Aplikace Vyhledání a stažení aplikace Založení účtu v Google Play Internet Nastavení e-mailu Zap./Vyp. přístupového bodu Přihlášení do Wi-Fi sítě Zap./Vyp. internetu v zahraničí Nastavení internetu Zap./Vyp.

Více

Xtreamer Wonder. Uživatelská příručka CZ

Xtreamer Wonder. Uživatelská příručka CZ Xtreamer Wonder Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Xtreamer Wonder Xtreamer Wonder je zcela nový media hub na bázi Android 4.4 KitKat s čtyřjádrovým ARM Cortex A9 procesorem a grafikou Mali

Více

Stručný přehled. AirCard 785. Mobilní hotspot

Stručný přehled. AirCard 785. Mobilní hotspot Stručný přehled AirCard 785 Mobilní hotspot Seznámení s hotspotem Před připojením hotspotu se seznamte s jeho displejem LCD, ikonami, tlačítky a konektory. Tlačítka a konektory Stavová kontrolka LED Port

Více

Uživatelská příručka aplikacevox komunikátor

Uživatelská příručka aplikacevox komunikátor Uživatelská příručka aplikacevox komunikátor Úvod Aplikace VOX komunikátor je dostupná zdarma na AppStore díky podpoře Nadace Vodafone. Jedná se o jednoduchou, kapesní elektronickou komunikační tabulku

Více

Minix NEO Z64 Windows 8.1

Minix NEO Z64 Windows 8.1 Minix NEO Z64 Windows 8.1 Uživatelská příručka CZ Děkujeme Vám za zakoupení Minix NEO Z64 s OS Windows 8.1 Minix NEO Z64 je revoluční kompaktní Mini PC s čtyřjádrovým procesorem Intel Atom. NEO Z64 nově

Více

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu.

LAN se používá k prvnímu nastavení Vašeho DVR a když potřebujete nastavit síť na Vašem DVR pro používání po internetu. Návod Video Viewer 1.9.9 1 Dodávaný licencovaný software Následující stránky popisují nejpoužívanější funkce software Video Viewer. Podrobnosti o softwaru a jeho nastavení, najdete v rozšířené příručce,

Více

Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu.

Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu. Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu. Poznámka: Tento manuál popisuje vzhled USB modemu a postup přípravy modemu, instalace

Více

Čtečka ereading First Edition Aktivace čtečky uživatelský manuál

Čtečka ereading First Edition Aktivace čtečky uživatelský manuál Čtečka ereading First Edition Aktivace čtečky uživatelský manuál Manuál detailně popisuje všechny kroky, které je nutné provést pro plnohodnotnou funkcionalitu čtečky a aktivaci všech BONUSŮ (kredit na

Více

NÁVOD K POUŽITÍ MULTIMEDIÁLNÍHO CENTRA SLEDOVANITV.CZ

NÁVOD K POUŽITÍ MULTIMEDIÁLNÍHO CENTRA SLEDOVANITV.CZ NÁVOD K POUŽITÍ MULTIMEDIÁLNÍHO CENTRA SLEDOVANITV.CZ typ 1 verze návodu 1.1 Vážení uživatelé, děkujeme, že využíváte službu Sledovanitv.cz. Věříme, že s naší službou budete spokojeni a Vaši důvěru nezklameme.

Více

ZoomText 10.1 Dodatek ke stručnému průvodci

ZoomText 10.1 Dodatek ke stručnému průvodci ZoomText 10.1 Dodatek ke stručnému průvodci Tento dodatek ke stručnému průvodci ZoomTextu popisuje nové funkce a další odlišnosti, které jsou specifické pro ZoomText 10.1. Pro základní informace k instalaci

Více

Úvod do email systému

Úvod do email systému Úvod do email systému Základní informace Toto emailové prostředí je rozloženo do tří hlavních částí - rámců. Levý rámec zobrazuje aktuálně přihlášené složky. V pravé části strany se realizuje veškerá činnost

Více

Stručný manuál pro webový editor. Ukládáni základních informací, tvorba menu

Stručný manuál pro webový editor. Ukládáni základních informací, tvorba menu Stručný manuál pro webový editor Ukládáni základních informací, tvorba menu Po přihlášení ( zadejte zaslané přihlašovací jméno a heslo ) se Vám zobrazí stránka, kde jsou následující údaje: 1. blok, který

Více

/ NVR-4008 / NVR-4016

/ NVR-4008 / NVR-4016 DINOX rekordéry: NVR-4004 NVR-4008 NVR-4016 Rychlá uživatelská příručka Obsah Rychlá uživatelská příručka... 1 Před instalací NVR... 3 Instalace NVR... 3 Instalace pevného disku... 3 Přední panel... 5

Více

BALENÍ OBSAHUJE hlavní jednotku dětského hudebního centra přenosný přehrávač dětského hudebního centra osobní manuál sluchátka.

BALENÍ OBSAHUJE hlavní jednotku dětského hudebního centra přenosný přehrávač dětského hudebního centra osobní manuál sluchátka. ÚVOD Děkujeme za zakoupení Vtech dětské hudební centrum. Jedná se o jedinečné klávesy navržené speciálně pro mladší děti. Můžete nahrávat vlastní písničky a melodie. Jestli se chcete podělit o své vlastní

Více

Ovládání IP telefonů Well T22P a T26P

Ovládání IP telefonů Well T22P a T26P Ovládání IP telefonů Well T22P a T26P Výrobce: Typ zařízení: Well Well T22P, Well T26P Firmware: 7.60.30.5, 6.60.30.5 Služba: VoIP CTX / Voice Connect (Virtuální ústředna / Neomezená linka) Datum: 2.11.2011

Více

Začínáme. Při prvním použití navigačního softwaru se spustí inicializační procedura. Proveďte následující kroky:

Začínáme. Při prvním použití navigačního softwaru se spustí inicializační procedura. Proveďte následující kroky: Začínáme Při prvním použití navigačního softwaru se spustí inicializační procedura. Proveďte následující kroky: Zvolte jazyk programu. Pokud se Váš jazyk neobjeví na obrazovce, přejděte na jinou stránku

Více

2.1.2 V následujícím dialogovém okně zvolte Instalovat ze seznamu či daného umístění. stiskněte tlačítko Další

2.1.2 V následujícím dialogovém okně zvolte Instalovat ze seznamu či daného umístění. stiskněte tlačítko Další Autodiagnostika ROBEKO Diagnostický kabel VAG1 VAGR1 Instalace pro operační systémy Windows 1. Úvod : Před použitím kabelu je nutné nejprve nainstalovat příslušné ovladače v operačním systému Vašeho počítače.

Více

POSTUP PŘI NASTAVENÍ OVLÁDACÍHO PANELU S DOTYKOVÝM DISPLEJEM JAK PŘEJÍT DO SPRÁVCE NASTAVENÍ

POSTUP PŘI NASTAVENÍ OVLÁDACÍHO PANELU S DOTYKOVÝM DISPLEJEM JAK PŘEJÍT DO SPRÁVCE NASTAVENÍ POSTUP PŘI NASTAVENÍ OVLÁDACÍHO PANELU S DOTYKOVÝM DISPLEJEM JAK PŘEJÍT DO SPRÁVCE NASTAVENÍ Trojúhelníkové heslo: pro vstup do nastavení poklepejte na oblasti 1, 2 a 3. SPRÁVCE NASTAVENÍ (ADMINISTRATOR

Více

Ovládací prvky telefonu

Ovládací prvky telefonu A370 Začínáme Obsah Obsah... 2 Ovládací prvky telefonu... 3 Uvedení do provozu... 5 Zapnutí a vypnutí telefonu.. 8 Nabíjení telefonu... 9 Nouzové volání... 11 Telefonování... 12 Svítilna... 14 Zámek klávesnice...

Více

Stažení programu. JBB on-line na počítači. On-line knihovna. výukových souborů. pro mobily, tablety a internet nyní zdarma. Registrace/přihlášení

Stažení programu. JBB on-line na počítači. On-line knihovna. výukových souborů. pro mobily, tablety a internet nyní zdarma. Registrace/přihlášení Stažení programu Program Jazyky bez bariér pro smartphone, iphone, tablety s operačním systémem Android a ipad si můžete zdarma stáhnout www.jazyky-bez-barier.cz/download pro mobily, tablety a internet

Více

http://www.zlinskedumy.cz

http://www.zlinskedumy.cz Číslo projektu Číslo a název šablony klíčové aktivity Tematická oblast Autor Ročník 1 Obor CZ.1.07/1.5.00/34.0514 III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Operační systém a textový editor,

Více

GPS NAVIGAC NÍ SYSTÉM

GPS NAVIGAC NÍ SYSTÉM GPS NAVIGAC NÍ SYSTÉM PRU VODCE RYCHLÝM SPUŠTE NÍM NAVIGACE ÚVODNÍ STRANA C ESKY Začínáme Při prvním použití navigace se automaticky spustí počáteční nastavení. Postupujte následovně: Vyberte jazyk programu.

Více

Obsah. 4.0 Základní nastavení... 9 4.1 Výběr jazyka... 9 4.2 Wi-Fi nastavení... 9 4.3 Připojení tabletu k vašemu PC...10

Obsah. 4.0 Základní nastavení... 9 4.1 Výběr jazyka... 9 4.2 Wi-Fi nastavení... 9 4.3 Připojení tabletu k vašemu PC...10 Čeština Obsah Obsah... 1 Obecné pokyny pro užívání zařízení... 2 Doplňující informace... 2 Obsah balení... 2 1.0 Základní informace... 3 1.1 Tlačítka a konektory... 3 1.2 Zapnutí a vypnutí... 3 2.0 Představení

Více

PRACUJEME S TSRM. Modul Samoobsluha

PRACUJEME S TSRM. Modul Samoobsluha PRACUJEME S TSRM Modul Samoobsluha V této kapitole Tato kapitola obsahuje následující témata: Téma Na straně Přehled kapitoly 6-1 Užití modulu Samoobsluha 6-2 Přihlášení k systému 6-3 Hlavní nabídka TSRM

Více

Nastavení SMS a MMS imessage Nastavení tónů Nastavení MMS Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty První zapnutí telefonu. Kontakty Kopírování

Nastavení SMS a MMS imessage Nastavení tónů Nastavení MMS Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty První zapnutí telefonu. Kontakty Kopírování 1 5. 6. 7. 8. 9. Nastavení SMS a MMS imessage Nastavení tónů Nastavení MMS Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty První zapnutí telefonu. Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového

Více

Point of View ProTab 2 IPS - Android 4.0 Tablet PC. Obsah... 1 Obecné pokyny pro užívání zařízení... 2 Doplňující informace... 2 Obsah balení...

Point of View ProTab 2 IPS - Android 4.0 Tablet PC. Obsah... 1 Obecné pokyny pro užívání zařízení... 2 Doplňující informace... 2 Obsah balení... Čeština Obsah Obsah... 1 Obecné pokyny pro užívání zařízení... 2 Doplňující informace... 2 Obsah balení... 2 1.0 Základní informace... 3 1.1 Tlačítka a konektory... 3 1.2 Zapnutí a vypnutí... 3 2.0 Představení

Více

První použití notebooku GIGABYTE

První použití notebooku GIGABYTE Gratulujeme Vám ke koupi notebooku GIGABYTE! Tato příručka vás provede nastavením Vašeho notebooku při jeho prvním spuštění. Konečná konfigurace produktu závisí na daném modelu zakoupeném v prodejně. GIGABYTE

Více

Uživatelská příručka. Čeština

Uživatelská příručka. Čeština Uživatelská příručka 1 Práce se skenerem Tato příručka popisuje používání plochého skeneru dokumentů HP Scanjet 8270 a jeho příslušenství, řešení problémů při instalaci a kontaktování oddělení podpory

Více

PROGRAM SKYPE. Návod Skype. www.workline.cz VERZE NÁVODU A PROGRAMU VYUŽITÍ PRO V TOMTO NÁVODU SE NAUČÍTE. STÁHNUTÍ A INSTALACE

PROGRAM SKYPE. Návod Skype. www.workline.cz VERZE NÁVODU A PROGRAMU VYUŽITÍ PRO V TOMTO NÁVODU SE NAUČÍTE. STÁHNUTÍ A INSTALACE PROGRAM SKYPE VERZE NÁVODU A PROGRAMU Verze 1 1.7.2008 Verze Skype 3.5.0.239 VYUŽITÍ PRO Telekonference pro více účastníků Videokonference pro 2 účastníky Instant Messaging (chat) Zasílání souborů V TOMTO

Více

První použití přístroje GIGABYTE Slate PC

První použití přístroje GIGABYTE Slate PC Čeština Gratulujeme Vám k nákupu GIGABYTE Slate PC! Tento manuál Vám pomůže nastavit Váš Slate PC.Konfigurace je závislá na vybraném modelu, který jste si zakoupili. Společnost GIGABYTE si rezervuje právo

Více

1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN. 2. Kontakty. 3.

1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN. 2. Kontakty. 3. 1 z 33 Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty a baterky Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového kontaktu Upravení kontaktu včetně

Více

Point of view HDMI Smart TV dongle Mini RF klávesnice

Point of view HDMI Smart TV dongle Mini RF klávesnice Obsah Obsah... 1 Obecné oznámení pro uživatele... 2 Varování... 2 Obsah balení... 2 1. HDMI TV dongle... 3 1.1. Zobrazení produktu... 3 1.2. Instrukce k užívání... 3 1.3. Základní plocha... 3 1.4. Nastavení

Více

Infračervený Digitální fotoaparát fotopast Uživatelská příručka Kapesní fotoaparát řady SG370 Model: SG370B / SG370VB

Infračervený Digitální fotoaparát fotopast Uživatelská příručka Kapesní fotoaparát řady SG370 Model: SG370B / SG370VB Infračervený Digitální fotoaparát fotopast Uživatelská příručka Kapesní fotoaparát řady SG370 Model: SG370B / SG370VB Obsah 1 Úvod 1.1 Všeobecný popis 1.2 Tělo fotoaparátu, rozhraní 1.3 Zobrazení informací

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka Uživatelská příručka Poděkování: Vážený uživateli, děkujeme vám za zakoupení našeho výrobku. Zde jsou provozní pokyny pro rychlé a pohodlné ovládání, před použitím si přečtěte pozorně návod. Obsah: 1.

Více

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4

Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Průvodce instalací modulu Offline VetShop verze 3.4 Úvod k instalaci Tato instalační příručka je určena uživatelům objednávkového modulu Offline VetShop verze 3.4. Obsah 1. Instalace modulu Offline VetShop...

Více

Prosím mějte na paměti, že z bezpečnostních důvodů byste měli změnit Internetový přístupový kód každých 60 dní.

Prosím mějte na paměti, že z bezpečnostních důvodů byste měli změnit Internetový přístupový kód každých 60 dní. Před přihlášením - HLAVNÍ MENU Přihlášení do banky Přihlášení s Internetovým přístupovým kódem 1. Vepište své Zákaznické ID do kolonky 'identifikátor uživatele'. (Vaše Zákaznické ID je 8-místný číslovat

Více

Ovládání TV platformy a funkce Chytrá TV

Ovládání TV platformy a funkce Chytrá TV Ovládání TV platformy a funkce Chytrá TV Obsah Popis dálkového ovladače...3 Ovládání TV služby...4 1. Informace o pořadu...4 2. Seznam TV kanálů...5 3. Možnosti pořadu...5 4. Programový průvodce...6 5.

Více

2. Kontakty. 1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN. 3. Volání

2. Kontakty. 1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN. 3. Volání Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty Vložení paměťové karty Zapnutí telefonu a PIN Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového kontaktu Upravení kontaktu včetně fotky Volání Nastavení

Více

CMS. Centrální monitorovací systém. Manuál

CMS. Centrální monitorovací systém. Manuál Centrální Monitorovací Systém manuál CMS Centrální monitorovací systém Manuál VARIANT plus, spol. s.r.o., U Obůrky 5, 674 01 TŘEBÍČ, tel.: 565 659 600 technická linka 565 659 630 (pracovní doba 8.00 16:30)

Více

Úvod. Program ZK EANPRINT. Základní vlastnosti programu. Co program vyžaduje. Určení programu. Jak program spustit. Uživatelská dokumentace programu

Úvod. Program ZK EANPRINT. Základní vlastnosti programu. Co program vyžaduje. Určení programu. Jak program spustit. Uživatelská dokumentace programu sq Program ZK EANPRINT verze 1.20 Uživatelská dokumentace programu Úvod Základní vlastnosti programu Jednoduchost ovládání - umožňuje obsluhu i málo zkušeným uživatelům bez nutnosti většího zaškolování.

Více

BDVR HD IR. Návod na použití

BDVR HD IR. Návod na použití Vážený zákazníku, děkujeme Vám za zakoupení přenosného záznamového zařízení DVR. Před použitím si pozorně přečtěte tento návod na použití. Popis zařízení 3 1) HDMI konektor 2) USB konektor 3) Konektor

Více

Nápověda k ESSELTE EaSY print

Nápověda k ESSELTE EaSY print Nápověda k ESSELTE EASY PRINT Obsah 1. Požadavky na systém 3 1.1. Prohlížeč internetu 3 1.2. Acrobat Reader 3 2. Registrace, přihlášení a můj účet 4 2.1. Proč se registrovat? 4 2.2. Jak se registrovat?

Více

Obsah: Bezpečnost... 2. Vybavení... 2. Vlastnosti... 3. Popis a funkce... 4. Pracovní postupy. 5.1. Nastavení... 6. 5.2. Záznam teploty...

Obsah: Bezpečnost... 2. Vybavení... 2. Vlastnosti... 3. Popis a funkce... 4. Pracovní postupy. 5.1. Nastavení... 6. 5.2. Záznam teploty... Obsah: Bezpečnost... 2 Vybavení... 2 Vlastnosti... 3 Popis a funkce... 4 Pracovní postupy 5.1. Nastavení... 6 5.2. Záznam teploty... 8 5.3. Vymazat paměť... 9 5.4. Stáhnout paměť... 9 5.5. Výměna baterií...

Více

Vyšívací stroj Dodatek k uživatelské příručce

Vyšívací stroj Dodatek k uživatelské příručce Vyšívací stroj Dodatek k uživatelské příručce Product Code (Kód produktu): 884-T07 0 Doplňkové funkce modelu PR650e Následující funkce byly přidány do verze 2 a. Před použitím stroje si pečlivě přečtěte

Více

F-NS-M19. Digitální přehrávač mp3 a mpeg4

F-NS-M19. Digitální přehrávač mp3 a mpeg4 F-NS-M19 Digitální přehrávač mp3 a mpeg4 Úvod Jsme rádi, že jste si zakoupili MP3 walkman od naší firmy. Dříve, než začnete přehrávač používat, prostudujte pečlivě tento návod. Hlavní funkce podpora zvukových

Více

Modul 2. První sada úkolů:

Modul 2. První sada úkolů: Zadání První sada úkolů: Modul 2 Všechny potřebné složky a soubory pro splnění následující sady úkolů se nachází ve složce sada1. 1. Ve složce Ulohy vytvořte čtyři nové složky (podle obrázku) a pojmenujte

Více

NAITECH DVC DIGITÁLNÍ VIDEO KAMERA NÁVOD K POUŽITÍ. www.naitech.eu NAI TECH WORLD OF NEW TECHNOLOGIES. Děkujeme za zakoupení výrobku NAITECH,

NAITECH DVC DIGITÁLNÍ VIDEO KAMERA NÁVOD K POUŽITÍ. www.naitech.eu NAI TECH WORLD OF NEW TECHNOLOGIES. Děkujeme za zakoupení výrobku NAITECH, NAI DVC DIGITÁLNÍ VIDEO KAMERA Děkujeme za zakoupení výrobku NAI, a přejeme Vám s jeho užíváním prožití mnoha příjemných okamžiků. Vývoji výrobku jsme věnovali maximální úsilí a nemálo prostředků. Můžeme

Více

SPA IP telefon VoIp. Voice. Uživatelská přiručka. Modely: SPA921, SPA922, SPA941, SPA942

SPA IP telefon VoIp. Voice. Uživatelská přiručka. Modely: SPA921, SPA922, SPA941, SPA942 VoIp Voice Uživatelská přiručka Modely: SPA921, SPA922, SPA941, SPA942 Autorská práva a ochrané známky Veškeré změny mohou být zpracovány bez upozornění. Linksys je obchodní a ochraná známka společnosti

Více

1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty První zapnutí telefonu. 2. Kontakty. 3. Nastavení volání

1. Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty První zapnutí telefonu. 2. Kontakty. 3. Nastavení volání 1 z 27 Základní nastavení telefonu Vložení SIM karty První zapnutí telefonu Kontakty Kopírování ze SIM karty do telefonu Založení nového kontaktu Upravení kontaktu včetně fotky Nastavení volání Nastavení

Více