@ F. Študlar -Trezory, Jeremiášova 1, České Budějovice, T/F: , Internet:

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "@ F. Študlar -Trezory, Jeremiášova 1, 370 01 České Budějovice, T/F: 387 425 887, Internet: www.trezory-studlar.com"

Transkript

1 Zamyšlení nad bezpečnostní úrovní trezorů Důvodem, proč jsem se pustil do psaní tohoto krátkého článku je to, že chci dát zákazníkům odpověď na otázku, kterou mi poměrně často pokládají. A tato otázka zní: Proč bychom si měli koupit trezor za deset tisíc, když podobný, nebo dokonce ještě větší koupíme u Vás, nebo jinde za poloviční cenu? A pokračují ještě dál a přesvědčivěji...my v trezoru stejně nebudeme přechávat víc, než 10 až 20 tisíc a na tuhle hodnotu nám stačí něco levného...formulace odpovědi by profesionálovi z oblasti trezorová technika neměla trvat příliš dlouho...zde ji tedy máte a s ní několik příkladů ze života. Všechny známé obchodní domy (nebudu je jmenovat, není důležité, zda je to super nebo hyper market) něco podobného nabízí. A samozřejmě tím zaútočí na ekonomické pocity zákazníků... Hrome, řekne si takový zákazník...tohle je přece terno, ta cena, design...ve firmě Trezory Študlar dostanu nejlevnější trezor tak za 3500,- Kč. A to tenhle trezor bude mít jenom obyčejný klíč. No a je to tady...zákazník se ptá a my musíme odpovídat. Proč je to tedy tak levné? Zhotovme si malou tabulku výrobních nákladů malého trezoru. Připomínám, že ceny jsou bez DPH a platí pro výrobky vyrobené v České Republice nebo v zemích průmyslově rozvinutého světa. Jejich absolutní hodnota a přesnost není kritická.

2 Materiál na korpus trezoru - ocelový plech síly cca 4 mm 8 kg 200 Elektronika tištěný spoj osazený součástkami 300 Elektromagnet 200 Závorový a blokační mechanismus 500 Nouzový zámek s trubkovými klíči 100 Plastový výlisek pod klávesnicí 350 Membránová klávesnice 250 Závěsy dveří 100 Lakování 1 operace 200 Práce spojená s výrobou trezoru 4 hodiny Amortizace strojů??? 400 Náklady na distribuci a propagaci výrobku??? 50 Celkem bez DPH Další tabulka vyjadřuje navýšení výrobní ceny ziskem výrobce, dovozce a státu za clo...(pokud je) Výrobní náklady na výrobek 100% 3850 Zisk výrobce ze základu 3850,- Kč 40% 1540 Clo ze základu % 215 Zisk dovozce ze základu % 1078 Celková prodejní cena Celková prodejní cena s DPH 19% činí 7952 Ano, za tyhle peníze se obvykle prodávají podobné výrobky, jejichž skutečnou zemí původu je EU, USA, Kanada, nebo Austrálie. Nezanedbatelný vliv na cenu má jistě i stát. 19% DPH je pro neplátce řádná suma peněz. Kam se poděla krásná cena 699,- Kč bez DPH? Inu asi si východoasijské země nedělají starosti s výší mzdy svých občanů... Asi také nedbají na sociální, zdravotní a důchodový systém... Asi je nezajímá kvalita životního prostřední... Asi je lepší udržovat lidi v bídě a chudobě stůj, co stůj Asi zde nebude kladen akcent na technické požadavky na výrobky, obdoba našeho zákona 22/97 Sb. Asi zde nebude systém ISO... Jenže tohle všechno nemusí být pro zákazníka argument. Ten si řekne, mně nezajímá proč je ta cena tak nízká. Snad by ho tedy mohlo zajímat to, jaká je skutečná kvalita toho, co si koupuje. Zde je odpověď. Otevření trezoru této úrovně trvá s běžným nářadím, které pohříchu zloděj zakoupí v témže supermarketu, dokonce možná i ve stejném regálu záležitostí jedné minuty. Nevěříte? Je to tak, Na další fotografii Vám nabízím detail vnitřku uváděného trezoru a podotýkám, že platí, chytrému napověz...technicky vzdělanému člověku pochopení předešlé věty nebude trvat dlouho.

3 Nyní jsem se s Vámi podělil o určitou část svého profesního vzdělání. Udělal jsem to rád, protože mi na Vás záleží a chci, abyste si kupovali trezory takové, které Vám budou dobře sloužit. Přikládám i foto univerzálního otevírače trezorů. Podotýkám, že je ze stejného propagačního letáku, jako trezor.

4 Teď máte dostatek informací o tom, jak se vypořádat s levným trezorem. Ještě jedna poznámka, než toto téma uzavřu...univerzální otevírač v ceně 999,- Kč není jediný způsob napadení, který otevře tento trezor do jedné minuty. Takže, jestliže ceny evropského a asijského výrobku jsou v poměru 10:1, vždycky bude nějaký zádrhel v kvalitě. Nebude to jenom o tom, že oni jsou prostě levní a my drazí. Ale na obranu levných trezorů musím dodat, že i moje firma je prodává, když si to zákazník přeje a domnívá se, že mu takovýhle typ výrobku stačí. Obrovskou roli v kalkulaci cen ovšem vždy sehrává stát. Zdanění mezd, zisku a přidané hodnoty je u nás vysoké. A nyní několik obrázků, demonstrujících to, jak to s levnými trezory v případě napadení dopadá v praxi. Jedná se o extrémní případy, kdy objekt napadl odhodlaný zloděj a trezory překonal: Starší typ trezoru Kovona. Totálně zničený výrobek. Sloužil pro úschovu hotovosti na střední škole. Vykraden za použití páčidla. Moderní výrobek by určitě napadení páčidlem vydržel. Na obhajobu výrobku však musím dodat, že to není sejf primárně určený na ochranu vysokých hotovostí, i když je tak prodejci velmi často prezentován, Spíše se jedná o těžší archivační skříň s jistou odolností proti ohni.

5 Levný trezor do zdiva. Totální destrukce. Dveře byly vytrženy za pomoci šroubováku a páčidla. Certifikovaný typ výrobku by pravděpodobně tomuto způdobu napadení odolal. Trezor byl instalovaný v kanceláři střední školy. Trezor do zdiva ASTA. Překonaný běžným vrtákem z nástrojové oceli. Certifikovaný trezor by nešlo odvrtat obyčejným vrtákem. Před zámkem je deska z tvrdokovu. Její napadení je velmi pracné, i když možné. Záměrně neuvádím detaily. Trezor byl instalovaný v kanceláři malé soukromé firmy.

6 Trezory do zdiva KOVONA. Překonané běžným vrtákem. Certifikovaný trezor by nešlo odvrtat obyčejným vrtákem. Před zámkem je deska z tvrdokovu. Její napadení je velmi pracné, i když možné. Záměrně neuvádím detaily. Jeden z trezorů byl instalovaný ve výkupně barevných kovů a druhý ve venkovské prodejně potravin. Hotelová schránka překonaná rozbrusem. Totální destrukce sejfu, který byl instalovaný v recepci malého hotelu v Českých Budějovicích. K tomuto způsobu napadení mohu říci je jedno: vyřezat závory u certifikovaného výrobku je mnohem pracnější, neboť se téměř vždy jedná o třístranný systém závor a celková doba k překonání je tedy několikanásobně delší. Tím ovšem roste riziko a šance na to, že zloděj úschovný objekt nepřekoná.

7 Poslední tabulka, kterou v tomto článku uvedu, bude porovnání vlastností levných bezpečnostních schránek s certifikovanými výrobky: Výbava, nebo vlastnost výrobku obvykle obsažená v Levné sejfy Certifikované ceně výrobku trezory Síla čelního plátu oceli v mm a více ne ano Počet aktvivních závor Počet plášťů, nebo vrstev v sendviči stěny až 10 Počet kotvících otvorů Počet zámků Obvykle 1 1, 2 3 Kontrola a dohled nad zámkovou výbavou Obvykle ne Ano, dle EN Životopis výrobku země původu, výrobce, typ, bezpečnostní třída Obvykle ne Vždycky uvedeno ne Velmi časté Obvykle do 200 kg Neomezená Jak řeší dovozce, nebo výrobce dostupnost servisu? Obvykle ne Servis zajištěný Jak může zákazník získat informace o bezpečnostní úrovni výrobku? Nijak, nebo odhadem Na základě certifikačního štítku Jak může zákazník získat informace o požární odolnosti výrobku, pokud jej zajímá? Nijak Na základě certifikačního štítku Je tento typ vhodný pro trvalé přechovávání vyšší hotovosti, dejme tomu nad ,- Kč NENÍ ANO, podle své bezpečnostní třídy Je tento typ trezoru vhodný pro přechovávání utajovaných skutečností? NENÍ ANO, podle přísl. klasifikace NBÚ Je tento typ trezoru vhodný pro úschovu zbraní? NENÍ ANO dle své BT Ochrana zámků tvrdokovovými deskami Speciální úpravy výrobku na přání zákazníka Hmotnost výrobků Sečteno a podtrženo, každý zákazník by si měl vždy dobře rozmyslet, co a za kolik si koupí. Cena není rozhodně jediný parametr, který u trezoru hraje roli. Důraz by měl být kladen zejména na to, zda trezor splňuje požadavky příslušné bezpečnostní třídy a zda na to existuje průkazný doklad. A pak je možné studovat další parametry trezoru rozměry, hmotnost, kvalitu zámků, vnitřní výbavu, povrchovou úpravu a z těchto parametrů vyplyne cena. Nezanedbatelnou roli zde hraje i možnost dopravy a manipulace s výrobkem! Limitující zde často bývá nosnost podlah, ke které by mělo být vždy přihlíženo. U trezorů do zdiva je pak velkým problémem síla zdiva a jeho kvalita. Stěna zateplená 10 cm polystyrénu není určitě vhodná pro instalaci trezoru, zvlástě pokud trezor svým dnem do této vrstvy při montáži zasahuje. Jiným způsobem se posuzuje vhodnost trezoru na ochranu dat, na zbraně, apod...je zapotřebí dbát na to, aby při nákupu trezoru nebyla celá investice znehodniocena špatným výběrem výrobku, nebo snahou ušetřit za každou cenu.

Jak na koupi ojetého vozu. Uzavírání kupní smlouvy. Stáčení tachometru. Omlazování vozidel. Prověřování původu vozidla. Fyzická prohlídka automobilu

Jak na koupi ojetého vozu. Uzavírání kupní smlouvy. Stáčení tachometru. Omlazování vozidel. Prověřování původu vozidla. Fyzická prohlídka automobilu mimořádná příloha www.dtest.cz Uzavírání kupní smlouvy Stáčení tachometru Omlazování vozidel Prověřování původu vozidla Fyzická prohlídka automobilu Ověřování technického stavu Jak na koupi ojetého vozu

Více

Jak na koupi ojetého vozu. Export z www.dtest.cz pro obecbezdekov@seznam.cz. Uzavírání kupní smlouvy. Stáčení tachometru. Omlazování vozidel

Jak na koupi ojetého vozu. Export z www.dtest.cz pro obecbezdekov@seznam.cz. Uzavírání kupní smlouvy. Stáčení tachometru. Omlazování vozidel mimořádná příloha www.dtest.cz Uzavírání kupní smlouvy Stáčení tachometru Omlazování vozidel Prověřování původu vozidla Fyzická prohlídka automobilu Ověřování technického stavu (8.11.2013 10:09) Jak na

Více

PODNIKATELSKÝ PLÁN PILAŘSTVÍ OBSAH:

PODNIKATELSKÝ PLÁN PILAŘSTVÍ OBSAH: PODNIKATELSKÝ PLÁN PILAŘSTVÍ OBSAH: 1 Úvod a shrnutí 2 Popis produktu-služby 3 Popis firmy 4 Trh a konkurence 5 Marketing a prodej 6 Výrobní proces-proces poskytování služby 7 Organizační plán 8 Dopad

Více

Obsah. ELPOD Marketing v prostředí internetu, možnosti, aplikace, technologie, analýzy 1

Obsah. ELPOD Marketing v prostředí internetu, možnosti, aplikace, technologie, analýzy 1 Obsah 1. Úvod... 3 2. Marketing... 4 2.1 Průzkum trhu... 4 2.2 Marketingový mix... 5 Výrobek... 5 Cena výrobku... 7 Propagace výrobku... 7 Distribuce výrobku... 8 2.3 Návrh plánu komunikace - systém SOSTAC...

Více

Příručka pro začínající podnikatele

Příručka pro začínající podnikatele Příručka pro začínající podnikatele Evropský sociální fond. Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti. Příručka pro začínající podnikatele Příručka pro začínající podnikatele Dominika Špačková (autorka

Více

TITULNÍ STRANA PODNIKÁNÍ. 64 41 l/01. IMPLEMENTACE FG DO PŘEDMĚTU EKONOMIKA 2. a 3. ročník. Implementace finanční gramotnosti.

TITULNÍ STRANA PODNIKÁNÍ. 64 41 l/01. IMPLEMENTACE FG DO PŘEDMĚTU EKONOMIKA 2. a 3. ročník. Implementace finanční gramotnosti. Implementace finanční gramotnosti TITULNÍ STRANA ve školní praxi PODNIKÁNÍ 64 41 l/01 IMPLEMENTACE FG DO PŘEDMĚTU EKONOMIKA 2. a 3. ročník TITULNÍ STRANA...1 1 UČEBNÍ OSNOVA...4 EKONOMIKA...4 1.1 Pojetí

Více

Vzorový podnikatelský záměr

Vzorový podnikatelský záměr Vzorový podnikatelský záměr Projekt Podporujme podnikatelky Polabí! www.podnikatelky-polabi.cz Čelákovice, říjen 2013 Tato publikace vznikla v rámci projektu Podporujme podnikatelky Polabí!, který realizuje

Více

Jak na POČÍTAČ. z cyklu Jak na tech. Kolektiv:

Jak na POČÍTAČ. z cyklu Jak na tech. Kolektiv: 2 Jak na POČÍTAČ z cyklu Jak na tech Kolektiv: Adam Kubeš Petr Veselý Zdeněk Pechar Magda Procházková Jan Mach Martin Vondráček Tomáš Staško Tomáš Arendáč Mátúš Lackovič www.jaknatech.cz 3 4 Obsah 1. Úvod

Více

Úvod. Vážený budoucí majiteli vlastní nemovitosti,

Úvod. Vážený budoucí majiteli vlastní nemovitosti, Úvod Vážený budoucí majiteli vlastní nemovitosti, právě držíte v ruce brožuru, která Vás připraví na to, jak si bez zdravotní úhony pořídit hypotéku nebo jak se starat o hypotéku, kterou už máte, a nepřijít

Více

44 rad, jak levněji telefonovat. Překlenovací úvěry 28 stavebních spořitelen. Investování. Jak vydělat na štěstí 33 nejbohatších lidí světa

44 rad, jak levněji telefonovat. Překlenovací úvěry 28 stavebních spořitelen. Investování. Jak vydělat na štěstí 33 nejbohatších lidí světa editorial Peníze 8 44 rad, jak levněji telefonovat OBSAH 8 15 Novinky 16 Rychlé půjčky 20 Internetové bankovnictví 23 Rozhovor: CAC Leasing 24 Tipy a triky 26 Hitparáda OF 28 28 Zjistili jsme pro vás,

Více

Byty, Domy, Zahrady NOVÉ TRENDY PRO VAŠI KOUPELNU CHYTRÁ VODA ZE ZÁSUVKY Z KANCELÁŘÍ ZASE BYTY PŘÍLOHA BUSINESS OFFICE. duben 2007

Byty, Domy, Zahrady NOVÉ TRENDY PRO VAŠI KOUPELNU CHYTRÁ VODA ZE ZÁSUVKY Z KANCELÁŘÍ ZASE BYTY PŘÍLOHA BUSINESS OFFICE. duben 2007 duben 2007 Byty, Domy, Zahrady ZDARMA pro obchodní partnery NOVÉ TRENDY PRO VAŠI KOUPELNU CHYTRÁ VODA ZE ZÁSUVKY Z KANCELÁŘÍ ZASE BYTY PŘÍLOHA BUSINESS OFFICE Editorial Vybrali jsme z obsahu Trh s byty

Více

Firma jde buď nahoru, anebo dolů. Je omyl si myslet, že lze udržet status quo. speciální příloha časopisu Technický týdeník Řezné nástroje a upínání

Firma jde buď nahoru, anebo dolů. Je omyl si myslet, že lze udržet status quo. speciální příloha časopisu Technický týdeník Řezné nástroje a upínání 21. 04. 2015 speciální příloha časopisu Technický týdeník Řezné nástroje a upínání 14/ Nový Dragonskin pro frézování Společnost WNT navazuje na úspěšnou řadu Dragonskin pro soustružení 16/ iscar v roce

Více

KNIHOVNIČKA OSOBNÍCH FINANCÍ JAK KOUPIT AUTOMOBIL. Pavel Novotný a kolektiv

KNIHOVNIČKA OSOBNÍCH FINANCÍ JAK KOUPIT AUTOMOBIL. Pavel Novotný a kolektiv KNIHOVNIČKA OSOBNÍCH FINANCÍ JAK KOUPIT AUTOMOBIL Pavel Novotný a kolektiv Obsah: Užitné vlastnosti 3 Rozdělení automobilů 3 Barva automobilu 4 Auto a pohodlí 5 Provozní náklady automobilu 7 Spolehlivost

Více

Okna do rodinných domů

Okna do rodinných domů W W W. D O M O V I N Y. C Z BAVTE SE BYDLENÍM srpen 2008 ZDARMA Zdokonalené vlastnosti střešní krytiny str. 8-9 Předokenní rolety str. 6-7 Okna do rodinných domů i paneláků str. 10-11 12 833 Kč nebo 1

Více

Škoda news 2-3/2011. Slavnostní předání certifikátů. Foto AGN.

Škoda news 2-3/2011. Slavnostní předání certifikátů. Foto AGN. VII. ročník 2-3/2011 Chystá se další ročník studentských programů Škodě přibývají zahraniční zakázky, stojí o posily svého týmu! Vyberte si téma odborných prací! Slavnostní předání certifikátů. Foto AGN.

Více

POJIŠTĚNÍ. komerční příloha 25. dubna 2006. V široké nabídce pojistných produktů si každý může vybrat pojištění, které mu vyhovuje.

POJIŠTĚNÍ. komerční příloha 25. dubna 2006. V široké nabídce pojistných produktů si každý může vybrat pojištění, které mu vyhovuje. www.cap.cz Přílohu připravila www.medialni.cz Ke každé individuální smlouvě povinného ručení Kooperativa nabízí živelní pojištění automobilu zdarma. Nejprodávanější životní pojištění DYNAMIK lze přizpůsobit

Více

PROBLEM ATIKA PROSAZENÍ SVÉ CENY NA TRHU S NEM OVITOSTMI - výňatek z diplomová práce - 1. ÚVOD... 6. 2. co je třeba vědět z pohledu oceňování...

PROBLEM ATIKA PROSAZENÍ SVÉ CENY NA TRHU S NEM OVITOSTMI - výňatek z diplomová práce - 1. ÚVOD... 6. 2. co je třeba vědět z pohledu oceňování... OBSAH 1. ÚVOD... 6 2. co je třeba vědět z pohledu oceňování... 7 2.1 Obecně k podkladům pro ocenění... 8 2.2 Upozornění na možné chyby ve znaleckém posudku... 10 3. co je třeba vědět ze základů managementu...

Více

Studovat v Česku Pracovat v Česku Žít v Česku

Studovat v Česku Pracovat v Česku Žít v Česku České vysoké školy pro zahraniční studenty Studovat v Česku Pracovat v Česku Žít v Česku Vydání, aktualizované k 1. září 2004. Vydalo: České informační středisko pro integraci cizinců REK, s.r.o. 1.0.

Více

INVESTUJTE! CHCETE VÍCE PEN Z? 4/07 JAK M ŽETE UŠET IT NA CESTOVÁNÍ. Telefonní bankovnictví. Pracovní trh v Evropské unii

INVESTUJTE! CHCETE VÍCE PEN Z? 4/07 JAK M ŽETE UŠET IT NA CESTOVÁNÍ. Telefonní bankovnictví. Pracovní trh v Evropské unii JAK M ŽETE UŠET IT NA CESTOVÁNÍ Vychází 2. dubna 2007 49,90 Kč 69 Sk ČASOPIS, SE KTERÝM BUDETE MÍT VÍC PENĚZ NEJ TEN JŠÍ ASOPIS O FINANCÍCH 4/07 CHCETE VÍCE PEN Z? INVESTUJTE! podílové fondy životní pojištění

Více

KUCHAŘKA MARKETINGU PRO VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE

KUCHAŘKA MARKETINGU PRO VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE KUCHAŘKA MARKETINGU PRO VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE Martin Dobeš, Jana Brabcová, Ivana Sládková, Pavla Šafránková KUCHAŘKA MARKETINGU PRO VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE Publikace vznikla v rámci Operačního programu Vzdělávání

Více

Finanční průvodce. pro malé a střední podniky

Finanční průvodce. pro malé a střední podniky Finanční průvodce pro malé a střední podniky CzechInvest Praha 2004 O B S A H Předmluva.....................................5 1. CO DĚLAT, KDYŽ POTŘEBUJETE FINANCE 1.1 Úvod....................................

Více

hovor s Miroslavem Ševčíkem 65 %

hovor s Miroslavem Ševčíkem 65 % ZDARMA KNÍŽKA UVNIT JAK SE MÍT DOBŘE V DŮCHODU ÁT NÁM ŠKODÍ KOLIK STOJÍ SMRT Ceny pohřbů a služeb s nimi spojených 11/05 hovor s Miroslavem Ševčíkem Číslo 11 vychází 18. listopadu 2005 39 Kč 55 Sk ČASOPIS,

Více

3 Hospodaření s majetkem obce

3 Hospodaření s majetkem obce Hospodaření s majetkem obce Ing. Jan Kerner Bohatá nevěsta je poměrně jasný pojem. Taková nevěsta vlastní dům se zahradou a bazénem, pěkné auto a k tomu ještě kulatou sumičku na kontě. Ale bohatá obec?

Více

Kapitola č.3 Ceny a inflace Klíčová slova: (doplnit) 3.1. Trh, nabídka, poptávka, rovnovážná cena

Kapitola č.3 Ceny a inflace Klíčová slova: (doplnit) 3.1. Trh, nabídka, poptávka, rovnovážná cena Kapitola č.3 Ceny a inflace Klíčová slova: (doplnit) 3.1. Trh, nabídka, poptávka, rovnovážná cena K sedí u notebooku, přichází k ní R virtuální pozadí plakáty s grafy Vzájemné působení nabídky a poptávky,

Více

36/2011 ročník 14. Koupelna s luxferami vypadá nádherně. Přitom tento efekt je snadno realizovatelný.

36/2011 ročník 14. Koupelna s luxferami vypadá nádherně. Přitom tento efekt je snadno realizovatelný. 36/2011 ročník 14 Hledáte rady a tipy na bydlení? Zveme Vás na FOR ARCH PVA EXPO Praha 21. 25. 9. v Letňanech Evropské dotace pomáhají zlepšit prostředí českých sídlišť www.panelovydum.cz Koupelna s luxferami

Více

7 kroků pro úspěch na webu a sociálních sítích

7 kroků pro úspěch na webu a sociálních sítích 7 kroků pro úspěch na webu a sociálních sítích Miroslav Král Managing Partner společnosti market UP 1 Obsah Předmluva... 3 Webové stránky jako základ (nejen) online marketingu... 5 Správná homepage...

Více

Finanční průvodce. pro malé a střední podniky

Finanční průvodce. pro malé a střední podniky Finanční průvodce pro malé a střední podniky CzechInvest Praha 2004 Obsah Předmluva............................................................................... 5 1 CO DĚLAT, KDYŽ POTŘEBUJETE FINANCE

Více

I my se potřebujeme uplatnit v životě

I my se potřebujeme uplatnit v životě I my se potřebujeme uplatnit v životě CZ.1.07/1.2.11/02.0012 Metodika Programu sociálně psychologického tréninku pro děti připravující se na odchod z dětského domova 1 Program sociálně psychologického

Více

akcie bydlení výnos riziko likvidita důchod zhodnocení podílové fondy PRŮVODCE ODPOVĚDNÉHO INVESTOVÁNÍ dluhopisy nemovitost studium dětí

akcie bydlení výnos riziko likvidita důchod zhodnocení podílové fondy PRŮVODCE ODPOVĚDNÉHO INVESTOVÁNÍ dluhopisy nemovitost studium dětí bydlení zhodnocení důchod nemovitost podílové fondy akcie studium dětí dluhopisy výnos riziko likvidita PRŮVODCE ODPOVĚDNÉHO INVESTOVÁNÍ Praktický rádce v oblasti budoucích finančních potřeb a průvodce

Více

3/2013. www.moje-bydleni.com. Zařizujeme kuchyň. Budete se stěhovat?

3/2013. www.moje-bydleni.com. Zařizujeme kuchyň. Budete se stěhovat? 3/2013 www.moje-bydleni.com Zařizujeme kuchyň Budete se stěhovat? KOMERČNÍ PREZENTACE Na první pohled by se mohlo zdát, že na vstupních dveřích se mění maximálně design. Chyba lávky změn probíhá i v tomto

Více