HERNÍ PŘÍBĚH. New York, někdy v 90. letech

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "HERNÍ PŘÍBĚH. New York, někdy v 90. letech"

Transkript

1 PR A V I D L A

2 HERNÍ PŘÍBĚH New York, někdy v 90. letech Ocitáme se uprostřed války mezi organizovaným zločinem a Federály. Po několika letech vyšetřování, pozorování a činnosti v utajení byl zatčen Johnny Gota, Kmotr největšího zločineckého syndikátu v New Yorku. Gota čelí 246 obviněním od vydírání až po brutální vraždy. Přelomový soudní proces by mohl způsobit, že Don skončí zavřený v temné podzemní cele, 23 hodin denně, po zbytek svého života. Don kontaktuje své věrné členy Rodiny s tím, že pokud bude zproštěn viny, odejde do penze a své místo v čele Rodiny přenechá tomu, kdo se dokáže nejlépe postarat o její chod. Kápům je jejich úkol jasný: zkorumpování poroty, oddělání svědků a úplatky rozhodnou o konečném verdiktu soudu! A nejen to, honba za ctí a mocí právě začíná! Ale někteří z nich moc nezískají, ti ji ztratí! Hráči usedají do role Bossových podřízených, kteří mají za úkol udržet v chodu Rodinný byznys stejně jako snažit se očistit Dona. Mezi nimi se ale nacházejí přeběhlíci a zrádci. Ti usilují naopak o jeho odsouzení, aby si poté mohli Rodinu podřídit silou nebo aby získali odměnu od FBI, pro kterou začali tajně pracovat. Nostra City je hra, která ukazuje New Yorský zločinecký syndikát tak, jak ho známe z Gangsterských filmů: krutý a násilnický svět, kde je pod ochranou tradice mlčení a oddanosti povoleno vše.

3 OBSAH PRŮBĚH HRY 5 Karty Podšéf, Poradce a Primo 18 kápo Hráč podvedený během 19 PORADY 6 SOUDNÍ PROCES 19 Největší úplatkář 20 RECEPCE 20 4 HERNÍ MATERIÁL POPIS HERNÍCH PRVKŮ Karty Ulice Karty Vendetta Bankovky a Policejní razie Karty Titulů Karta Největšího úplatkáře Karty Bonusu na konci hry Karta Začínajícího hráče PŘÍPRAVA HRY 10 CÍL HRY 12 HERNÍ KOLO 12 BYZNYS 13 Policejní razie Podvedený hráč Karty Začínajícího hráče Dvoubarevné karty Atlantic City Maximální počet Inkasování PORADA 16 Vyhodnocení aukcí Vyšetřování KONEČNÝ VERDIKT A KONEC HRY 21 První verdikt Konečný verdikt Karty Bonusu na konci hry ÚČINEK KARET 22 ZAČÍNAJÍCÍ HRÁČ GANGSTEŘI VENDETTA INVESTIGATIONS

4 PRŮBĚH HRY Jako pomůcka pro pochopení pravidel jsou fáze hry psány vždy KAPITÁLKAMI a herní termíny (typy karet, efekty karet atd.) začínají Velkým písmenem. Hra se odehrává během 6 kol zvaných Měsíce, po jejichž Uplynutí dojde k Rozsudku SOUDNÍHO PROCESU vedeného proti Kmotrovi. Každý Měsíc je rozdělen na 4 fáze: BYZNYS je fáze, kdy Kápové opakovaně Inkasují za každý Kšeft, kterého se zúčastní. Měli by se podělit o výdělek s ostatními Kápy, kteří se na stejných Kšeftech podílejí. Když nevyplatí ostatním zasloužený podíl, hráči, kteří jsou tak Podvedeni, získají jednu nebo více karet Vendetta, které jim umožní pozdější odplatu. PORADA je chvíle, kdy se všichni Kápové sejdou u jednoho stolu, aby bojovali formou aukce o nové příležitosti, které jsou dostupné na Ulici. Jde o nové Rajony (městské části spojené s Kšefty), nové Gangstery, nákupy luxusního zboží, jež přinesou hráči Respekt. V neposlední řadě se hráči budou radit, jak se zbavit policejních Vyšetřování. Hráči budou postupně činit tajné peněžní nabídky za účelem získání daných příležitostí pro sebe. Během třetího Měsíce (Března) se bude konat volba, která mezi hráče rozdělí tituly, které jim přinesou Respekt. SOUDNÍ PROCES představuje pokusy hráčů o Podplacení soudců za účelem ovlivnění KONEČNÉHO VERDIKTU, jehož rozsudek bude znám na konci šestého Měsíce. Hráči budou postupně přidávat tajné úplatky na Korupční balíček ve formě Bankovek Viny nebo Neviny. Poslední fází Měsíce je RECEPCE, kdy se celá Rodina sejde u speciální oslavy (svatba, křtiny...). Tato fáze slouží pouze k údržbě, kdy se doplní karty Ulice a zaměstnaní Gangsteři využití během Měsíce se opět uvolní pro příští činnost. Na konci každého Měsíce, kromě posledního šestého, začne Nové kolo. Na konci šestého měsíce proběhne Koneční Verdikt, Který svým rozsudkem určí vítěze.

5 HERNÍ MATERIÁL 1 hrací deska 1 Žeton data 46 karet Ulice 5 Žetonů Kápů rozdílné barvy (černá, bílá, červená, žlutá, modrá) 27 karet Vendetta 3 karty Titulu (Podšéf, Poradce a Primo Kápo) 3 karty Největší úplatkář 3 karty Bonusu na konci hry 1 Žeton verdiktu 5 sad po čtyřech kartách Lokací (černá, bílá, červená, žlutá, modrá) 52 Bankovek (10 x 5000$, 24 x10000$, 12 x 20000$ a 6 x 50,000$) a 1 karta Policejní razie 1 karta Začínajícího hráče

6 POPIS HERNÍCH PRVKŮ Hrací deska ukazatel Respektu karty Ulice Ulice žetony Kápů Korupční balíček Ukazatel Verdiktu kalendář žeton Verdiktu žeton Data Karty Ulice Gangsteři Ikona Gangstera Jméno Schopnost Ikona fáze Volná pozice Využitá pozice Tyto karty reprezentují zločince kontrolované hráči. Každý z Gangsterů má speciální Schopnost, jejíž použítí je popsáno později. Karty mají dvě pozice: Volná pozice, která značí, že daný Gangster v daném Měsíci ještě nevstoupil do hry a Využitá pozice, která ukazuje, že daný Gangster již něco v daném Měsíci provedl. Rajony Ikona Rajonu Kšefty Oblasti Jméno Barva Oblasti Ikona Kšeftu Tyto karty reprezentují místa, kde se odehrávají nelegální aktivity Rodiny. Jsou určeny barvou Oblasti a ikonou Kšeftu.

7 Dvě karty Rajonů jsou lehce odlišné: mají dvě barvy a počítají se za dvě Oblasti (viz sekce Inkasování). Nemají ikonu Kšeftu a přinášejí bonus Respektu. Respekt Ikona Respektu Název Bonus Respektu Tyto karty reprezentují přepych a postavení, které zvyšuje hráčův Respekt u zbytku Rodiny. Jiné karty (Rajony, Gangsteři, Vendetty) mohou přinášet zvýšení nebo snížení Respektu. Vyšetřování Ikona Vyšetřování Úplatek Jméno Ikona Viny Bonus Respektu Efekt Tyto karty reprezentují vyšetřování vedená různými agenturami. Když se jedna z těchto karet objeví na Ulici, způsobí Rodině negativní efekt. Hráči budou nuceni zaplatit stanovenou sumu (danou hodnotou Úplatku), aby se karty zbavili. Karty Vendetty Odplaty Ikona Vendetty Ikona Vendetty Jméno Jméno Účinek Úbytek Respektu Tyto karty reprezentují možné konflikty, které se objevují mezi členy Rodiny a které jsou většinou vyprovokovány hráči, kteří Podvedli své kumpány.

8 FBI Informátor Ikona Vendetty Název Nový cíl Tyto karty reprezentují změnu hráčova cíle a nové podmínky pro vítězství ve hře. Hněv Ikona Vendetty Název Připomenutí pravidel Tyto karty reprezentují hněv hráče, který je získá. Nemají žádný přímý efekt na hru (pouze přimět ostatní myslet si, že něco skrývá). Pokud je hráč jednou získá, nemohou být odkryty, zahrány ani odstraněny ze hry. Mezi kartami Vendetty je také jeden Gangster (Anthony Gota) a jeden Rajon (Atlantic City). Karty Bankovek a Policejní razie Hodnota Úplatku Ikona Viny Hodnota Policejní razie Tyto karty reprezentují obnosy peněz užívané hráči během hry. Bankovky v hodnotě 10,000$ a více mají také ikonu Viny (vinný nebo nevinný) a Hodnotu úplatku, který může být užit pro ovlivnění Konečného verdiktu SOUDNÍHO PROCESU. V dobíracím balíčku Bankovek je také jedna karta Policejní razie, která nemá žádnou hodnotu, ale způsobuje efekt během Inkasování.

9 Karty titulů Bonus respektu Název Podmínka jak získat kartu Tyto karty reprezentují pozice na nejvyšších stupních v Rodině. Poskytují bonus Respektu a přicházejí do hry po druhém Měsíci. Karty největšího úplatkáře Ikona největšího úplatkáře Název Bonus Respektu Připomenutí pravidel Tyto karty reprezentují hráče, kteří mají největší podíl na změně Verdiktu SOUDU. Přinášejí bonus Respektu a přicházejí do hry během čtvrtého Měsíce, dubna. Karty bonusu na konci hry Bonus Respektu Název Podmínka jak získat kartu Tyto karty poskytují bonus Respektu těm hráčům, kteří během KONĚČNÉHO VERDIKTU splní dané podmínky.

10 Karta začínajícího hráče Ikona prvního hráče Název Připomenutí pravidel Tato karta určuje, který hráč začíná každou z fází daného Měsíce. Může být předána jinému hráči během fáze BYZNYS. Tento hráč se stává Začínajícím hráčem na začátku další fáze. PŘÍPRAVA HRY Karty Gangsterů a Rajonů musí být roztřízeny do dvou odlišných balíčků. 20 karet Gangsterů je zamícháno. Před každého hráče jsou položeny tři karty Gangsterů lícem nahoru. 14 karet Rajonů je zamícháno. Před každého hráče je položena jedna karta Rajonu lícem nahoru, pod karty Gangsterů. Souhrn všech Gangsterů, Rajonů a karet Respektu před každým hráčem určuje jeho Teritorium. Každý hráč si vybere žeton Kápa, který umístí na pole 0 na ukazateli Respektu. Hráč poté dostane sadu čtyř karet Lokací stejné barvy, jako má jeho žeton Kápa. Každý hráč poté dostane své počáteční finance: dvě bankovky 5 000$, jednu $ bankovku Nevinen a jednu $ bankovku Vinen, které jsou položeny lícem dolů před každého hráče. Tyto Bankovky se stávají jeho Bankem.

11 Karty Ulice, které nebyly rozdány, jsou zamíchány a položeny lícem dolů na balíček vedle hrací desky. Čtyři karty z tohoto balíčku jsou sejmuty a položeny, lícem nahoru na čtyři Místa Ulice. Jakékoliv Vyšetřování tažené při této přípravě hry je odloženo a zamícháno zpět do balíčku. Bankovky, které nebyly rozdané a karta Policejní razie jsou zamíchány a položeny lícem dolů na balíček vedle hrací desky. Bankovky odložené během hry se budou odkládat na vedlejší balíček lícem nahoru. Tento odkládací balíček nesmí být prohledáván. Karty Vendetty jsou zamíchány a položeny do balíčku lícem dolů vedle hrací desky. Tři karty Bonusu na konci hry jsou položeny lícem nahoru do nového balíčku vedle hrací desky. Na ně jsou položeny tři karty Největšího úplatkáře. Na balíček jsou nakonec položeny tři karty Titulů, všechny lícem nahoru (nejprve se tedy vynesou karty Titulů, poté se zpřístupní karty Největšího úplatkáře a až poté přijdou na řadu karty Bonusu na konci hry, akorát před KONEČNÝM VERDIKTEM). Žeton Verdiktu je položen na ukazatel Verdiktu na následující pole: pro hru 3 hráčů pro hru 4 hráčů pro hru 5 hráčů Žeton Data je položen na první Měsíc kalendáře, leden. Nejstarší hráč se stává Začínajícím hráčem díky respektu, který z něho vyzařuje. Ihned obdrží kartu Začínajícího hráče, kterou položí do svého Teritoria. Ta ho označuje jako Začínajícího hráče.

12 CÍL HRY Na začátku je cíl všech hráčů stejný. Zprostit Kmotra viny pokládáním Bankovek Neviny na Korupční balíček a získání většího počtu bodů Respektu než ostatní hráči. Pokud je na konci hry Kmotr Nevinen, vyhrává hráč s nejvyšším počtem bodů Respektu. Jestliže si hráč dobere Vendetta kartu FBI Informátor, jeho cíl hry se mění tento hráč má šanci zvítězit jen tehdy, pokud je Kmotr shledán Vinným. Aby skutečně vyhrál, musí mít více bodů Respektu než druhý možný FBI Informátor (FBI odmění jen toho nejlepšího). HERNÍ KOLO Během hry proběhne 6 kol zvaných Měsíce. Měsíc je rozdělen na čtyři rozdílné fáze: BYZNYS, PORADA, SOUDNÍ PROCES a RECEPCE. Začínající hráč začíná každou fázi Měsíce. Každá fáze musí být zahrána všemi hráči před tím, než začne další fáze. Hráči hrají v pořadí od Začínajícího hráče postupně dál po směru hodinových ručiček. Každá fáze (kromě RECEPCE) umožňuje hráči provést určitou akci. Aby mohl provést akci, musí hráč vybrat jednoho ze svých Volných Gangsterů a otočit jeho kartu do Využité pozice. Tomu se říká Využít Gangstera. Stejným způsobem je možené využít i Rajon během fáze BYZNYS. V každé fázi se může hráč rozhodnout nevyužít svůj tah a neprovést žádnou akci, aby zanechal své Gangstery volné pro další fáze. Hráč se může také rozhodnout provést více akcí najednou. Musí však mít dostatek Gangsterů, kteří mohou být ještě Využiti. Gangster, který byl Využit v jakékoliv fázi, zůstane využitý až do konce Měsíce. Tento Gangster tedy nebude schopen provést žádnou jinou akci v pozdějších fázích Měsíce. Občas bude text na kartách v rozporu s pravidly obsaženými v této knize. V tom případě vždy platí text napsaný na kartách.

13 BYZNYS Během této fáze se může hráč rozhodnout nevyužít svůj tah a neprovést žádnou akci, aby tak zanechal své Gangstery volné pro další fáze. Hráč se může také rozhodnout provést danou akci vícekrát. Musí však mít dostatek Gangsterů, kteří mohou být ještě Využiti. Tato fáze umožňuje hráči provést akci Inkasování, díky níž získávají hráči Bankovky a stávají se tak bohatšími. Tato akce se skládá z výběru ikony Kšeftu z těchto tří možností (,, ) nebo výběru barvy Oblasti z těchto čtyř možností ( Staten Island Brooklyn Queens Bronx ), sečtení všech Rajonů ve hře s ikonami či barvami odpovídajících hráčově výběru a dobrání množství Bankovek odpovídacících výsledku součtu. Tyto Bankovky jsou (ale nemusí být) rozděleny mezi ty hráče, kteří mají jeden nebo více sčítaných Rajonů. V následujícím pořadí, hráč: 1. Využije jednoho ze svých Volných Gangsterů; 2. Využije jeden ze svých Rajonů; 3. Oznámí ostatním hráčům, který druh Inkasování Rajonu zahraje. Oblast (barva) nebo Kšeft (ikona); 4. Zjistí počet všech Rajonů s vybranou ikonou či barvou, a to v Teritoriích všech hráčů. Rajony umístěné na polích Ulice se nepočítají; 5. Dobere tolik Bankovek, jaký je součet daných Rajonů; 6. Každému hráči dá z dobraných karet tolik Bankovek, kolik Rajonů má hráč s vybranou ikonou Kšeftu nebo barvou Oblasti. Toto dělení je nepovinné (viz Podvedený hráč); Sčítáme vždy všechny rajony v Teritoriích hráčů, i ty Rajony, které jsou již Využité. S již Využitým Rajonem však nelze začít akci Inkasování. Během rozdělování financí získaných Inkasováním nelze použít Bankovky ze svého Banku.

14 Poté, co všichni hráči provedou Inkasování, Začínající hráč začíná fázi PORADA. Příklad: Martin Vužije jednoho ze svých Gangsterů a oznámí, že provádí kšeftování v Bronxu. To může udělat díky tomu, že má kartu Rajonu Bronx a že ji Využije. Poté sečte všechny karty Rajonu Bronx ve hře, v tomto případě jednu svoji (tu, kterou právě Využil) a jednu kartu z Lukášova Teritoria. Ve hře jsou tudíš dvě karty Rajonů s barvoubronx, což mu umožňuje dobrat dvě karty Bankovek. Poté, co se na karty Bankovek podívá, může dokončít své Inkasování tak, že jednu z nich buď dá, nebo nedá Lukášovi. Policejní razie Pokud se během Inkasování objeví na vrcholu dobíracího balíčku Bankovek karta Policejní razie, žádná další Bankovka v tomto Inkasování není sejmuta. Tato situace může způsobit to, že jeden hráč je přinucen jiného Podvést při dělení vydělku, neboť nesmí použít Bankovky ze svého Banku. Podvedený hráč Když hráč rozděluje Bankovky získané Inkasováním, může být donucen nebo se sám rozhodnout nedát některé Bankovky jednomu nebo více hráčům, kteří na ně mají nárok. Hráč, který neobdržel přesný počet Bankovek, které měl získat, je považován za Podvedeného. Za každou neobdrženou kartu Bankovky si tento Podvedený hráč dobere jednu kartu Vendetty. Hráč, který nevyplatí jednu nebo více bankovek sám sobě, není nikdy považován za Podvedeného. Příklad: Martin se rozhodne provést Inkasování v Kšeftu. Sečte všechny rajony s ikonou. Sám vlastní jednu a Lukáš, jeden ze soupeřů, vlastní dvě. To dává celkem tři Rajony s. Martin proto postupně sejme tři Bankovky. Nyní se musí rozhodnout, zda se rozdělí s Lukášem. Ví, že Lukáš má nárok na dvě Bankovky neboť má dva Rajony s. Pokud dá dvě Bankovky Lukáškovi, rozdělil peníze správně a Inkasování je ukončeno. Pokud dá Lukášovi pouze jednu Bankovku, poté ho Podvedl a Lukáš si dobere jednu kartu Vendetty. Pokud Lukášovi nedá žádnou Bankovku, poté ho Podvedl a Lukáš si dobere dvě karty Vendetty. Karta Začínajícího hráče Majitel karty Začínající hráč může během Inkasování při dělení Bankovek předat tuto kartu jinému hráči místo jedné Bankovky. Tento hráč poté není považován za Podvedeného.

15 Pořadí hráčů se během probíhající fáze nemění. Hráč, který kartu obdržel, se stává Začínajícím hráčem až na začátku další fáze. Karta Začínajícího hráče nesmí změnit majitele vícekrát než jedenou během Měsíce. Příklad: Pokud v předchozím případě dá Martin Lukášovi jednu Bankovku a kartu Začínajícího hráče, Lukáš není Podvedený a satane se Začínajícím hráčem na začátku PORADY. Dvoubarevné Rajony Mezi kartami Ulice se nacházejí dvě karty Dvoubarevných Rajonů: Connecticut a New-Jersey. Tyto karty nemají ikonu Kšeftu a nejsou tedy nikdy počítány mezi tento druh Inkasování. Při Inkasování pomocí Oblastí se však počítají za obě ze dvou barev. Atlantic City Atlantic City je karta Vendetty, která je ihned po získání umístěna do hráčova Teritoria. Poté je s ní nakládáno jako s kartou Rajonu, která se počítá při každém Inkasování pomocí ikon Kšeftů, ale nikdy pomocí barev Oblastí. Tato karta však nikdy nemůže být využita k tomu, aby začala Inkasování. Příklad: Aleš má ve svém Teritoriu tyto tři karty Rajonů:, New Jersey a Atlantic City. Queens Díky svým Rajonům může provést následující druhy Inkasování: oblast Queens, oblast Staten Island a kšeft. Během Inkasování ostatních hráčů má navíc ještě právo na podíl při těchto druzích Kšeftů: a, oba díky Atlantic City, ale nikdy je nemůže provést sám. Maximální počet Inkasování během jedné fáze Hráč nemůže provést více než jedno Inkasování za každou ikonu Kšeftu a může provést pouze jedno Inkasování pomocí Oblasti. Celkem tedy může provést 4 Inkasování v jednom tahu: jednou, jednou, jednou a pouze jedenou kšeftovat v nějaké Oblasti. Samozřejmě musí mít dostatek volných Gangsterů. Během jedné fáze však Inkasování stejného druhu může provést více hráčů.

16 Příklad: Lukáš má následující 2 karty Rajonů ve svém Teritoriu: Queens. a Bronx Užitím svých Rajonů může provést tato Inkasování: Bronx, Queens a Kšeft Avšak v jedné fázi nemůže provést Inkasování vbronxu a Queens zároveň. Stejně tak nemůže během jedné fáze provést dvě Inkasování Kšeftem.. PORADA Během této fáze se může hráč rozhodnout nevyužít svůj tah a neprovést žádnou akci, aby tak zanechal své Gangstery volné pro další fáze. Hráč se může také rozhodnout provést danou akci vícekrát. Musí však mít dostatek Gangsterů, kteří mohou být ještě Využiti. PORADA je sešlost, kde hráči podávají nabídky na příležitosti nacházející se ve městě. Na začátku fáze je hráčům povoleno diskutovat a jedat mezi sebou o tom, jak si teoreticky rozdělí karty na Ulici. Tato fáze umožňuje hráčům provést akci Aukce, díky níž budou moci hráči získat jednu nebo více karet nacházejících se na Ulici. Tato akce se skládá z tajného výběru jedné karty z Ulice a učinění tajné nabídky (určité množství Bankovek) na tuto kartu V následujícím pořadí, hráč: 1. Použije jednoho ze svých Volných Gangsterů; 2. Na zvoleného Gangstera položí lícem dolů kartu Lokace, která odpovídá místu na Ulici s kartou, o kterou má zájem; 3. Na stejného Gangstera, pod kartu Lokace, položí lícem dolů takový počet Bankovek ze svého Banku, který odpovída jeho nabídce (minimálně však jednu Bankovku).

17 Karty Lokací a Bankovek jsou pokládány lícem dolů. Počet Bankovek v nabídkách hráčů může být přepočítán. Hráč nesmí oznámit hodnotu bankovek ve své nabídce ani nabídce jiného hráče. Počet Aukcí, které může hráč provést, je limitován počtem jeho karet Lokací a počtem Volných Gangsterů nacházejících se v jeho teritoriu. Příklad: Martin má zájem o kartu na poli Ulice s číslem 2. Využije tedy jednoho ze svých Gangsterů a položí na něj lícem dolů kartu Lokace s číslem 2, stejně tak i takový počet Bankovek, jejichž hodnota je podle něho dostatečná k tomu, aby aukci vyhrál. Poté, co Začínající hráč provedl všechny svoje nabídky, učiní tak další hráč. To pokračuje, dokud nazahrají všichni hráči. V tomto okamžiku jsou odkryty všechny karty Lokací. Každý může tedy vidět, o co měli spoluhráči i on sám zájem. Aukce jsou vyhodnoceny v pořadí jako na Ulici: od místa s číslem 1 až po 4. Vyhodnocení Aukcí Pokud byl hráč jediný, který o kartu projevil zájem, vyhrává ji automaticky. Může si vybrat jednu kartu Bankovky ze své nabídky, kterou si ponechá. Zbytek odloží. Tento hráč nemusí prozradit hodnotu své nabídky. Pokud o kartu projevilo zájem více hráčů, odkryjí hodnotu vložených Bankovek. Ten kdo nabídl nejvíce, vyhrává. Všechny Bankovky jsou odloženy. V případě, že Aukce skončí remízou, nikdo kartu nazískává a všechny Bankovky jsou odloženy. Tato karta zůstává na místě na další PORADU. Karty vyhrané během PORADY jsou okamžitě umístěny tímto způsobem: Gangsteři, ve Volné pozici, do hráčova Teritoria vedle ostatních Gangsterů. Rajony, ve Volné pozici, do hráčova Teritoria vedla ostatních Rajonů. Karty Respektu, lícem vzhůru, vedle karet Gangsterů. Skóre respektu je aktualizováno na ukazateli Respektu. Poté, co jsou všechny Aukce provedeny, začíná Začínající hráč SOUDNÍ PROCES.

18 Vyšetřování Stejně jako Gangsteři, Rajony a karty Respektu (viz RECEPCE) se mohou na Ulici objevit karty Vyšetřování. S těmi je však potřeba naložit jiným způsobem. Počínaje Měsícem, ve kterém se Vyšetřování objevilo na Ulici, působí tato karta Efekt na všechny hráče, a to po celou dobu své přítomnosti na Ulici. Efekt samotný je popsán na každé z karet. Aby se hráči Vyšetřování zbavili, musí jeden nebo více hráčů provést Aukci o jeho místo na Ulici tak, jak je popsáno výše. V těchto Aukcích se však jednotlivé nabídky hráčů neporovnávají, ale sčítají. Pokud je Nabídka hráčů větší nebo rovna Hodnotě úplatku na kartě Vyšetřování, tato karta ihned mizí z Ulice a její efekt končí. Kartu vyhrává ten hráč, který Nabídl nejvíc. Umístí si ji do svého Teritoria vedle karet Respektu a posune svůj Žeton respektu o jedno pole na Ukazateli respektu. Pokud jsou si nejvyšší Nabídky rovny, nikdo ji nevyhrává a karta je odstraněna ze hry. Pokud je součet Nabídek nižší než Hodnota úplatku, karta zůstává na svém místě. Všechny Bankovky z této aukce jsou odloženy jako obvykle. Pokud Nabídku na Vyšetřování učinil pouze jeden hráč, nezíská zpět žádné Bankovky z této Nabídky. Každé vyšetřování, které se nepodaří v této fázi odstranit z Ulice, přinese na konci Měsíce jeden Bod Viny (viz RECEPCE) Čím více Vyšetřování se na Ulici objeví, tím těžší to hráči mají. Dávejte si pozor, ať vás nezahltí. Karty Podšéf, Poradce a Primo Kápo Karta Podšéfa je umístěna na první volné pole Ulice na konci druhého Měsíce (viz RECEPCE). Hráči ji budou moci získat během následující PORADY. Hráč, který vyhraje kartu Podšéfa, získá tři body Respektu a musí ihned dát libovolnému hráči kartu Poradce. Hráč, který dostane kartu Poradce, získá dva body Respektu a musí ihned dát libovolnému hráči, jinému než Podšéfovi, kartu Primo Kápo. Hráč, který dostanu kartu Primo Kápo, získá jeden bod Respektu.

19 Každý hráč, který nezíská titul během tohoto rozdělování, je považován za Podvedeného a ihned si dobere jednu kartu Vendetty. Rozdělování karet Titulů se uskuteční ihned poté, co některý hráč vyhraje kartu Podšéfa. Po tomto rozdělení hráči pokračují ve vyhodnocení zbývajících Aukcí. Hráč Podvedený během PORADY Hráč je během této fáze považován za Podvedeného, pokud se zúčastní alespoň jedné Aukce, ale nevyhraje ani jednu kartu. Tento hráč si ihned dobere jednu kartu Vendetty. Hráč, který získá během PORADY kartu Titulu (Podšéf, Poradce nebo Primo Kápo), Vyšetřování, Atlantic City nebo jinou kartu Ulice, není považován za Podvedeného. SOUDNÍ PROCES Během této fáze se může hráč rozhodnout nevyužít svůj tah a neprovést žádnou akci, aby tak zanechal své Gangstery volné pro další fáze. Hráč se může také rozhodnout provést danou akci vícekrát. Musí však mít dostatek Gangsterů, kteří mohou být ještě Využiti. Během této fáze se budou hráči snažit podplatit členy Poroty soudu, aby tak (v závislosti na svém cílu hry) Kmotra očistili nebo přispěli k jeho odsouzení. Tato fáze umožňuje hráčům provést akci Úplatek, která jim umožní ovlivnit KONEČNÝ VERDIKT buď pro, nebo proti Kmotrovi. Hráč v této fázi pokládá Bankovky ze svého Banku lícem dolů na Korupční balíček na hrací desce. V následujícím pořadí, každý hráč: 1. Využije jednoho ze svých Volných Gangsterů. 2. Položí jednu Bankovku lícem dolů na Korupční balíček na hrací desce. Poté, co všichni hráči projdou touto fází, přesune se hra do poslední fáze Měsíce: RECEPCE

20 Největší úplatkář Počínaje čtvrtým Měsícem (dubnem), hráč který provede během SOUDNÍHO PROCESU jako jediný jednu nebo více akci Úplatek, získá kartu Největšího úplatkáře. Karta mu přinese jeden bod Respektu. Pokud akci Úplatek provede více hráčů než jeden, Největším úplatkářem se nestává nikdo. Karty Největšího úplatkáře, které nikdo během hry nezíská, jsou při Konečném Verdiktu odstraněny ze hry. RECEPCE Hráči v této fázi nemohou provádět žádné akce. Tato fáze slouží pouze jako údržba, při které se hrací deska připraví pro nadcházející Měsíc. V následujícím pořadí: 1. Hráči vrátí své Gangstery a Rajony do Volné pozice; 2. Každý hráč zkontroluje počet Bankovek ve svém Banku. Pokud má více než 6 Bankovek, musí jich odložit tolik, aby mu zbylo právě 6. Hráč si může vybrat, které Bankovky odloží. 3. Za každou kartu Vyšetřování, která je stále na některém z polí Ulice, posune Začínající hráč žeton Verdiktu o jedno pole doprava. Avšak jen tehdy, pokud již žeton není na posledním místem vpravo. 4. Pokud jsou na Ulici nějaká pole volná, Začínající hráč je následujícím způsobem doplní: Sejme novou kartu Ulice z balíčku a umístí ji lícem nahoru na volné pole. 5. Žeton Data je posunut na pole následujícího Měsíce. Během RECEPCE druhého Měsíce (února) je karta Titulu Podšéf ihned položena na první volné pole Ulice, počínaje místem 1. Může být získána během příští PORADY. Pokud na Ulici nejsou žádná voná místa, tato karta nahradí první kartu Rajonu, Gangstera nebo Respektu. Nahrazená karta je ihned odstraněna ze hry. RECEPCE šestého měsíce je nahrazena KONEČNÝM VERDIKTEM.

21 VERDIKT & KONEC HRY První Verdikt Na konci RECEPCE třetího měsíce (března) Začínající hráč Vyhodnotí Korupční balíček. Začínající hráč v následujícím pořadí: 1. Vezme Bankovky z Korupčního balíčku; 2. Zamíchá je; 3. Po jedné je odkrývá a oznamuje jejich ikonu Viny (Vinný nebo Nevinný) a Hodnotu Úplatku. Jiný hráč ihned posunuje Žetonem verdiktu doprava (Vinný) nebo doleva (Nevinný) na Ukazateli verdiktu o oznámený počet polí. Během Vyhodnocování Korupčního balíčku musí být započítány všechny Bankovky. Pokud z jakéhokoliv důvodu Žeton Verdiktu skončí na konci jedné ze stran ukazatale, Bankovky způsobující posun na danou stranu ztrácejí svůj efekt. Po tomto Vyhodnocení jsou všechny Bankovky (Korupční balíček, Dobírací balíček, Policejní razie a Odkládací balíček) zamíchány, aby tak vytvořily nový Dobírací balíček bankovek. Konečný verdikt Během posledního Měsíce se místo fáze RECEPCE uskuteční KONEČNÝ VERDIKT. V následujícím pořadí: 1. Postupně od Začínajícího hráče proběhne poslední kolo hry, aby je ti, kteří ještě mají karty Vendetta, mohli zahrát, pokud chtějí. 2. Karty Největšího úplatkáře, které dosud nikdo nevyhrál, jsou nadobro odstraněny ze hry. 3. Hráči zkontrolují, zda naplnili podmínky k získání karet Bonus na konci hry. Po získání karty je ihned aktualizován jejich Respekt. Pokud podmínku k získání karty splní více hráčů, nevyhrává ji nikdo. 4. Vyhodnocení Korupčního balíčku proběhne stejně jako při Prvním Verdiktu. 3. Za každou kartu Vyšetřování, která je stále na některém z polí Ulice, posune Začínající hráč žeton Verdiktu o jedno pole doprava (Vinný). Avšak jen tehdy, pokud již žeton není na posledním místě vpravo. 6. Všichni FBI informátoři odhalí svou totožnost. 7. Je určen vítěz hry.

22 - Pokud se Žeton verdiktu nachází na modrém poli (Neviny), je Kmotr prohlášen za Nevinného. Hráč s nejvyšším Respektem, který není FBI informátor, vyhrává hru. Pokud dojde k remíze v počtu bodů Respektu, vyhrává hráč s nejvyšší kartou Titulu (tou, za nejvíc bodů). - Pokud Žeton verdiktu skončí na červeném poli (Viny), je Kmotr shledán Vinným. FBI informátor s nejvyšším Respektem vyhrává hru. Pokud dojde k remíze v počtu bodů Respektu, vyhrává hráč s nejvyšší kartou Titulu (tou, za nejvíc bodů). - Pokud je Kmotr shledán Vinným a ve hře se nenachází žádný FBI informátor, všichni hráči prohrávají. Don vstupuje do programu pro ochanu svědků a poskytuje policii takové informace, které znamenají totální zánik Rodiny. Karty bonusu na konci hry Tyto karty přinášejí bonus hráčům, kteří během KONEČNÉHO VERDIKTU splní podmínky pro jejich získání. Pokud má na danou kartu nárok více hráčů, bonus nezíská nikdo. - Kartu Skvělá parta (Fine Team) získá hráč s největším počtem Rajonů a Gangsterů ve svém Teritoriu. - Kartu Moudrost a ctnost (Wisdom and Virtue) získá hráč s největším počtem nepoužitých karet Vendetta. - Kartu Největší boháč (Full of cash) získá hráč s nejvyšší hodnotou peněz ve svém Banku. ÚČINEK KARET ZAČÍNAJÍCÍ HRÁČ Hráč, který vlastní kartu Začínající hráč, začíná každou z fází daného Měsíce. Při Inkasování během fáze BYZNYS může Začínající hráč předat tuto kartu soupeři místo jedné Bankovky. Hráč, který ji odbrží, není považován za Podvedeného. Tato karta však nahrazuje pouze jednu Bankovku. Pořadí hráčů ve fázi BYZNYSU bude odlišné až příští Měsíc. Karta začínajícího hráče může být takto předána pouze jedenkrát za Měsíc. Hráč, který ji obdrží, si ji tedy musí nechat až do příštího Měsíce. GANGSTEŘI Každý Gangster má Schopnost popsanou na své kartě. Některé Schopnosti se vážou na určitou akci (Inkasování, Aukce, Úplatek). Gangster, který byl využit pro danou akci, automaticky aktivuje svoji Schopnost. Gangster nemůže být Využit pouze za účelem aktivování své Schopnosti. Takový Gangster může být využit i pro akci,

23 která se neváže k jeho Schopnosti, ale daná Schopnost se tak neaktivuje. Příklad: Gisella Agnello (BYZNYS: Pokud ji zasáhne Policejní razie, dober si jednu kartu Vendetty. Pokud je Gisella Využita pro Inkasování, její Schopnost se aktivuje a umožní hráči dobrat si jednu kartu Vendetty, jestliže ho zasáhne Policejní razie při dobírání Bankovek. Pokud je Gisella Využita pro Aukci nebo Úplatek, její Schopnost se neaktivuje. Některé Schopnosti (Schopnosti Vendetta) se aktivují mimo akce. V tom případě Gangster Využitý k aktivování dané Schopnosti nebude moci být během tohoto Měsíce Využit pro aktivování akce. Naopak, pokud je Využit k provedení akce, nebude moci aktivovat svoji Schopnost. Příklad: Francesca Donata (VENDETTA: Dober si jednu Vendetta kartu navíc, když jsi Podveden. Hráč, který vlastní tohoto Gangstera, ho může Využít k provedení akce (Inkasování, Aukce nebo Úplatek) a jeho Schopnost tak v tomto kole již využít nemůže, nebo ho může Vyučít ve chvíli, kdy je Podveden. V tom případě již nebude v tomto kole dostupný pro provedení žádné akce. VENDETTA Když je hráč Podveden, dobere si jednu kartu Vendetta. Hráč je podveden, pokud: 1. Nedostane při Inkasování takový počet Bankovek, na kolik měl právo. 2. Nezíská ani jednu kartu během PORADY, přestože se zůčastnil alespoň jedné Aukce. 3. Nezíská ani jednu kartu Titulu při jejich rozdělování. Hráč může v kterémkoliv momentě zahrát tolik karet Vendetta, kolik vlastní. K jejich zahrání není potřeba Využívat Gangstery. Pokud je k provedené efektu potřeba znát pořadí zahraných karet, jsou vyhodnoceny od Začínajícího hráče po směru hodinových ručiček. Karta FBI informátor mění podmínky výhry hráče, který ji získal. Tuto kartu si hráč ponechá v ruce až do KONEČNÉHO VERDIKTU. Karty Hněvu nemají přímí efekt na hru. Jednou získané již nemohou být zahrány ani odloženy. Během KONEČNÉHO VERDIKTU se však počítají do bonusu Moudrost a ctnost.

A. Cíl hry. Vítězem je hráč s nejvíce vítěznými body po 5 kole. Vítězné body můžete získat dvěma způsoby. a) každé kolo -za darování zboží do senátu

A. Cíl hry. Vítězem je hráč s nejvíce vítěznými body po 5 kole. Vítězné body můžete získat dvěma způsoby. a) každé kolo -za darování zboží do senátu A. Cíl hry Vítězem je hráč s nejvíce vítěznými body po 5 kole. Vítězné body můžete získat dvěma způsoby. a) každé kolo -za darování zboží do senátu b) na konci hry -za nejvíce peněz - za největší rozmanitost

Více

FAZOLE KOSTKOVÁ HRA POPIS

FAZOLE KOSTKOVÁ HRA POPIS od Uweho Rosenberga Hráči: 2-5 hráčů Věk: 10+ Herní doba: 45 min FAZOLE KOSTKOVÁ HRA POPIS I pěstitelé fazolí si po těžké celodenní dřině na poli chtějí užít trochu zábavy s kostkami. Zde se jim naskýtá

Více

Skvělá příležitost pro dva obchodníky od dvanácti let

Skvělá příležitost pro dva obchodníky od dvanácti let Skvělá příležitost pro dva obchodníky od dvanácti let POZADÍ HRY Jambo je svahilský pozdrav. Tak zdraví své nakupující zákazníky zruční obchodníci na tržištích v srdci Afriky, kde již několik století rozkvétá

Více

Poté hráči spočtou své Body prestiže a vítězem se stává ten, kdo jich nashromáždil nejvíce.

Poté hráči spočtou své Body prestiže a vítězem se stává ten, kdo jich nashromáždil nejvíce. Pravidla hry Rokoko Cíl hry V Rokoku se stáváte majitelem oděvnické dílny na dvoře francouzského krále Ludvíka XV., kde se snažíte získat co nejvíce prestiže. Během každého tahu zahrajete kartu jednoho

Více

Od Uwe Rosenberga Pro 2 až 5 hráčů od 10 let, 40 minut

Od Uwe Rosenberga Pro 2 až 5 hráčů od 10 let, 40 minut Od Uwe Rosenberga Pro 2 až 5 hráčů od 10 let, 40 minut Herní materiál 65 karet přísad na pizzu (13 od každého druhu: olivy, papričky, žampiony, salám a ananas) 40 karet s objednávkami (8 od každé v 5 barvách

Více

Princes of Florence - Pro Ludo

Princes of Florence - Pro Ludo Princes of Florence - Pro Ludo Die Fürsten von Florenz Pravidla pro rozšíření (Pro Ludo) Pravidla pro 2 hráče Při hře 2 hráčů použijte následující pravidla: Peníze do začátku: 2500 Florinů Základní cena

Více

Dobble HRA PLNÁ DIVOKÉ ATMOSFÉRY A RYCHLÝCH REFLEXŮ 2 AŽ 8 HRÁČŮ DOPORUČENÝ VĚK 6 A VÍCE LET. Pravidla

Dobble HRA PLNÁ DIVOKÉ ATMOSFÉRY A RYCHLÝCH REFLEXŮ 2 AŽ 8 HRÁČŮ DOPORUČENÝ VĚK 6 A VÍCE LET. Pravidla Dobble HRA PLNÁ DIVOKÉ ATMOSFÉRY A RYCHLÝCH REFLEXŮ 2 AŽ 8 HRÁČŮ DOPORUČENÝ VĚK 6 A VÍCE LET Pravidla Co je to Dobble? Dobble, to je více než 50 symbolů na 55 kartách. Na jedné je vždy 8 různých symbolů

Více

Autor hry: Gary Kim. Ilustrace: Stephane Gantiz. Grafika: Ian Parovel. Překlad do angličtiny: Alexandre Figuiere

Autor hry: Gary Kim. Ilustrace: Stephane Gantiz. Grafika: Ian Parovel. Překlad do angličtiny: Alexandre Figuiere Autor hry: Gary Kim Ilustrace: Stephane Gantiz Grafika: Ian Parovel Překlad do angličtiny: Alexandre Figuiere Překlad do češtiny: Tomáš Endymion Hubka Choson je hra pro 2 až 4 hráče ve věku 14 a výše.

Více

ODDVILLE hra pro 2 4 hráče od 10 let

ODDVILLE hra pro 2 4 hráče od 10 let ODDVILLE hra pro 2 4 hráče od 10 let Obsah hry: 64 karet budov/mincí 1 karta startovního náměstí 16 karet dělníků (4 od barvy) 36 figurek (9 od barvy) 1 deska zdrojů 12 karet postav (3 od jené gildy) Hráči

Více

Samuraj & Katana HERNÍ PRAVIDLA 1. CÍL HRY 2. POČET HRÁČŮ 3. OBSAH 4. PŘÍPRAVA KE HŘE

Samuraj & Katana HERNÍ PRAVIDLA 1. CÍL HRY 2. POČET HRÁČŮ 3. OBSAH 4. PŘÍPRAVA KE HŘE Samuraj & Katana HERNÍ PRAVIDLA Samuraj & Katana je diplomatická a strategická hra odehrávající se v Japonsku 16tého století, uprostřed SENGOKU-JIDAI ( věku země ve válce ), který trval od Onin válek (1477)

Více

Napínavé letecké závody pro dva chytré havrany od 10 let

Napínavé letecké závody pro dva chytré havrany od 10 let Napínavé letecké závody pro dva chytré havrany od 10 let CELKOVÝ POHLED Odin, otec bohů, posílá své dva havrany: Hugina a Mugina do světa, aby dohlíželi na Zemi. Hráči vykládají karty, aby pohybovali opeřenými

Více

1. Cíl hry. 2. Komponenty

1. Cíl hry. 2. Komponenty 1. Cíl hry Hráči se stávají dračími Akolyty, kteří hledají magické krystaly, aby se stali dračími králi či královnami. Krystalem zobrazeným na kartě bojiště je odměněn hráč, který vyhraje boj na bojišti,

Více

královna Má hodnotu 16.

královna Má hodnotu 16. Karty vlivu Karty vlivu je možné rozdělit na 3 druhy: 1. karty, které mají pouze číselnou hodnotu 2. karty s okamžitým efektem 3. karty s efektem při vyhodnocování Hodnota i efekt každé karty se uplatní

Více

Obsah krabice. 1 hrací deska 60 karet. 1 karta hotelu. 32 karet pohybu 2 karet fotografií. 34 dřevěných částí

Obsah krabice. 1 hrací deska 60 karet. 1 karta hotelu. 32 karet pohybu 2 karet fotografií. 34 dřevěných částí Po celá desetiletí pátrají reportéři z celého světa po Lochnesské příšeře. Poslední dobou se ale zvěstí o jejím spatření objevují stále častěji. Tyto zvěsti přirozeně upoutaly pozornost řady reportérů,

Více

CAESAR & KLEOPATRA (Caesar & Cleopatra)

CAESAR & KLEOPATRA (Caesar & Cleopatra) CAESAR & KLEOPATRA (Caesar & Cleopatra) Wolfgang Lüdtke Caesar a Kleopatra jsou ve sporu. Jedná se o nezávislost Egypta. Pomocí šikovného nasazení povolených a méně povolených prostředků se oba snaží získat

Více

O HŘE HERNÍ MATERIÁL

O HŘE HERNÍ MATERIÁL Autor: Stefan Feld hra pro 2-5 hráčů od 10 let na 45-60 minut V první verzi českých pravidel se bohužel vyskytlo několik chyb. Byly způsobeny především chybami v původních německých pravidlech. Přesto

Více

Uwe Rosenberg 2006 NOMINACE

Uwe Rosenberg 2006 NOMINACE Uwe Rosenberg HRA ROKU 2006 NOMINACE Uwe Rosenberg Počet hráčů: 3-5 Věk: od 12 let Doba trvání: ca. 45 minut Obsah: 104 hracích karet 6 karet 3. fazolové pole 1 návod ke hře CÍL HRY Každý hráč obchoduje

Více

NÁVOD. SPOJUJ SLŮVKA téma: DŮM. vzdělávací hra ve 2 variantách od 7 let

NÁVOD. SPOJUJ SLŮVKA téma: DŮM. vzdělávací hra ve 2 variantách od 7 let NÁVOD SPOJUJ SLŮVKA téma: DŮM vzdělávací hra ve 2 variantách od 7 let Dílky s obrázky a anglickými slovíčky, které popisující obsah těchto obrázků jsou jednoduchou a atraktivní formou výuky pro nejmladší.

Více

Král elfů (King of the elves) Karetní hra Elfenland od Alana R.Moona Pro 2-6 hráčů; od 10 let; délka cca 60 minut

Král elfů (King of the elves) Karetní hra Elfenland od Alana R.Moona Pro 2-6 hráčů; od 10 let; délka cca 60 minut Král elfů (King of the elves) Karetní hra Elfenland od Alana R.Moona Pro 2-6 hráčů; od 10 let; délka cca 60 minut Král elfů je mrtev. Podle tradice se nový král musí volit z elfích princů. Pro získání

Více

Hra pro 2 10 hráčů od deseti let. OBSAH HRY CÍL HRY

Hra pro 2 10 hráčů od deseti let. OBSAH HRY CÍL HRY Hra pro 2 10 hráčů od deseti let. OBSAH HRY 104 hracích karet s čísly 1 104, pravidla hry CÍL HRY Na všech kartách jsou symboly krav. Každá kráva, kterou během hry vezmete, znamená jeden minusový bod.

Více

Habermaaß-hra 4280. Nešikovná čarodějnice

Habermaaß-hra 4280. Nešikovná čarodějnice CZ Habermaaß-hra 4280 Nešikovná čarodějnice Nešikovná čarodějnice Okouzlující sledovací hra podporující rychlé rozhodování, pro 2 až 4 hráče ve věku od 5 do 99 let. Hra má FEX efekt pro zvýšení stupně

Více

Přehled hry Délka hry: 5 minut Počet hráčů: 2 Každý hráč reprezentuje jeden klan, který usiluje o získání kontroly nad královstvím.

Přehled hry Délka hry: 5 minut Počet hráčů: 2 Každý hráč reprezentuje jeden klan, který usiluje o získání kontroly nad královstvím. TM Historie Skotská vysočina, 13. století Krysí válka mezi Eidamáky a Hermelíny se táhne již od nepaměti a vznikla údajně proto, že princ Plesnivec urazil princeznu Eidamínu, když jí na bále při tanci

Více

rodinná hra od Stefana Dorry (překlad: Michal Kohoutek)

rodinná hra od Stefana Dorry (překlad: Michal Kohoutek) rodinná hra od Stefana Dorry (překlad: Michal Kohoutek) Hra pro 2-5 hráčů od 8 let v trvání asi 30 minut Herní materiál a příprava hry 1 herní plán, 15 dřevěných sedláků (3 od každé barvy: modrá, žlutá,

Více

Obsah hry. Cíl hry. Hra od Dirka Henna pro 2-6 hráčů

Obsah hry. Cíl hry. Hra od Dirka Henna pro 2-6 hráčů Hra od Dirka Henna pro 2-6 hráčů V malém městečku Alhambra se přední středověcí stavitelé z Evropy a Arábie rozhodli postavit obrovské paláce a nádherné zahrady. Staňte se jedním ze stavitelů, najměte

Více

Cíl hry. Herní komponenty. Spielablauf. Hra od Donalda X. Vaccariniho pro 2 4 hráče od 8 let

Cíl hry. Herní komponenty. Spielablauf. Hra od Donalda X. Vaccariniho pro 2 4 hráče od 8 let Cíl hry Hra od Donalda X. Vaccariniho pro 2 4 hráče od 8 let Dovedným budováním osídlení hráči vytváří svá vlastní království. Jejich cílem je získat na konci hry co nejvíce zlata. Podmínky pro jeho získání

Více

V zemi skřítků se hráči snaží navštívit co nejvíce měst. Musíte kombinovat jakou krajinou a jakým dopravním prostředkem budete cestovat.

V zemi skřítků se hráči snaží navštívit co nejvíce měst. Musíte kombinovat jakou krajinou a jakým dopravním prostředkem budete cestovat. Elfenland Počet hráčů: 2-6 Doporučený věk: nejméně 10 let Délka hry: 60 až 80 minut Vydavatel: Amigo Rok vydání: 1998 Autor: Alan R. Moon V zemi skřítků se hráči snaží navštívit co nejvíce měst. Musíte

Více

Možná umístění karet: Tento příklad nabízí pět možných umístění, kam je možné zahrát kartu Švýcarska. Německo Braniborská brána, Berlín

Možná umístění karet: Tento příklad nabízí pět možných umístění, kam je možné zahrát kartu Švýcarska. Německo Braniborská brána, Berlín VE ZKRATCE Pokud se hráč v průběhu kola stane jediným hráčem, který se zbavil své poslední karty, stává se vítězem hry. Když je hráč na tahu, musí se snažit umístit jednu ze svých karet na správné místo.

Více

Před první hrou setřiďte karty podle přiloženého pořadníku do drážek v krabici. 500 karet 130 karet peněz Název

Před první hrou setřiďte karty podle přiloženého pořadníku do drážek v krabici. 500 karet 130 karet peněz Název Něco visí ve vzduchu. Správce vypadá, jako by skrýval tajemství. Tvůj věrný sluha tě však varuje. Chystá se spiknutí. Tohle si přece nenecháš líbit. Vymysli vlastní plán, využij svého vlivu a známostí.

Více

Vlastnická listina. Křišťálová koule

Vlastnická listina. Křišťálová koule Kapesní hodinky Vlastnická listina Zlaté váhy Pokud jsi v zápase poražen, můžeš se po zápase podívat na předměty vítěze. Zahraj po zápase, jehož se neúčastníš. Vezmi si jeden z předmětů použitých v zápase

Více

Napínavé vesmírné dobrodružství od Matta Wordena pro 2 až 5 vesmírných cestovatelů ve věku 10 let a více.

Napínavé vesmírné dobrodružství od Matta Wordena pro 2 až 5 vesmírných cestovatelů ve věku 10 let a více. Napínavé vesmírné dobrodružství od Matta Wordena pro 2 až 5 vesmírných cestovatelů ve věku 10 let a více. Herní komponenty 12 planet 1 mezihvězdná brána 5 vesmírných lodí v pěti barvách, po jedné pro každého

Více

ZAZVOŇ A VYHRAJ! Počet hráčů: 2 6 osob Věk: od 6 let Délka hry: cca 20 minut

ZAZVOŇ A VYHRAJ! Počet hráčů: 2 6 osob Věk: od 6 let Délka hry: cca 20 minut ZAZVOŇ A VYHRAJ! Počet hráčů: 2 6 osob Věk: od 6 let Délka hry: cca 20 minut Obsah: 72 hracích karet - 64 karet s ovocem, 3 karty se slonem, 3 karty s opicí, 2 karty s prasátkem 1 zvonek 1 pravidla hry

Více

Komponenty a příprava hry

Komponenty a příprava hry Hra Wolfganga Panninga pro 2-4 hráče Komponenty a příprava hry 1 herní plán - představuje 6 měst, do kterých jsou v průběhu hry přidávány různé čtvrtě. Uprostřed je počítadlo bodů určené k záznamu bodů,

Více

strategická desková hra pro dva hráče

strategická desková hra pro dva hráče strategická desková hra pro dva hráče Hrací potřeby: Sada 10 hracích kamenů pro každého hráče: 2 Pěšáci, 2 Rytíři, 1 Věž, 1 Zvěd, 1 Generál, 1 Katapult, 1 Lučištník, 1 Král 1 kámen se symbolem vlajky 4

Více

Od Uwe Rosenberga pro 2 až 5 hráčů od 10 let, 30 minut

Od Uwe Rosenberga pro 2 až 5 hráčů od 10 let, 30 minut Od Uwe Rosenberga pro 2 až 5 hráčů od 10 let, 30 minut Herní materiál 55 karet s přísadami na pizzu: 45 karet obyčejných přísad (9 od každého druhu: olivy, papričky, žampiony, salám a ananas) 10 karet

Více

Doba. 1. Položte herní plán doprostřed stolu. 2. Žetony jídla roztřiďte podle hodnot a umístěte je na loviště.

Doba. 1. Položte herní plán doprostřed stolu. 2. Žetony jídla roztřiďte podle hodnot a umístěte je na loviště. Herní materiál: 1 herní plán 4 desky hráčů 58 surovin ze dřeva 40 dřevěných figurek 8 značek ve dvou velikostech 53 žetonů jídla 28 kartiček budov 18 žetonů nástrojů 1 figurka začínajícího hráče 36 civilizačních

Více

NÁVOD LOGIX mini Hra pro 2-4 hráče

NÁVOD LOGIX mini Hra pro 2-4 hráče NÁVOD LOGIX mini Hra pro 2-4 hráče Cíl hry: Každý hráč si na začátku vylosuje kartu s tajným kódem (vzorem rozložení kuliček). V průběhu partie hráči pokládají na desku nové kuličky nebo přemisťují stávající

Více

NA ZÁPAD! (Go West!)

NA ZÁPAD! (Go West!) NA ZÁPAD! (Go West!) Leo Colovini 1.0 ÚVOD Na konci 18. století se zájmy USA upíraly díky osidlování vnitrozemí a přistěhovalectví ze západní, střední a severní Evropy stále více k dobytí Západu rozšiřování

Více

Legendary Inventors. Komponenty. 20 karet vynálezců a 33 startovních žetonů znalostí:

Legendary Inventors. Komponenty. 20 karet vynálezců a 33 startovních žetonů znalostí: Legendary Inventors Cíl hry V průběhu hry se hráči budou podílet na tvorbě vynálezů a získávat patenty, aby získali co nejvíce vítězných bodů a stali se nejúspěšnějším týmem vynálezců, které kdy poznal

Více

Souhrn. Cíl hry. Autoři: Marco Rusowski a Marcel Süßelbeck

Souhrn. Cíl hry. Autoři: Marco Rusowski a Marcel Süßelbeck Biskup očekává velmi váženou návštěvu, ale bohužel velká freska - malba na stropě katedrály - zoufale volá po zrestaurování. Souhrn Autoři: Marco Rusowski a Marcel Süßelbeck pro 2-4 hráče od 10 let Proslulí

Více

K O M P O N E N T Y. 4 ukazatele vítězných bodů. 14 pro každého hráče. Počítadlo vítězných bodů

K O M P O N E N T Y. 4 ukazatele vítězných bodů. 14 pro každého hráče. Počítadlo vítězných bodů V roce 1861 dostal sir Raffles za úkol vybudovat stanici pro Východoindickou společnost na ostrově Singapur. Nebyl to jednoduchý úkol, protože ostrov byl pokryt zejména lesy a bažinami. Raffes problém

Více

Ve zkratce. Průběh hry. Herní materiál. Akce posun figurky vpřed. Tisk částí hry. Akce posun figurky zpět. Příprava hry. 2 varianty hry Lipno a Hořice

Ve zkratce. Průběh hry. Herní materiál. Akce posun figurky vpřed. Tisk částí hry. Akce posun figurky zpět. Příprava hry. 2 varianty hry Lipno a Hořice Ukradni Galaxy, Sharana, Alhambru Desková hra ve které si můžete vyzkoušet vzrušení jako velitel party zlodějů, která se snaží ukrást Ford Galaxy, Volkswagen Sharan anebo Seat Alhambra. Ve zkratce Každý

Více

Eufrat a Tigris HRACÍ MATERIÁL PŘÍPRAVA NA HRU. Sestavení monumentů. Příprava hrací desky. Výběr dynastie

Eufrat a Tigris HRACÍ MATERIÁL PŘÍPRAVA NA HRU. Sestavení monumentů. Příprava hrací desky. Výběr dynastie HRACÍ MATERIÁL Eufrat a Tigris 1 hrací deska 153 civilizačních kartiček - 30 černých osady - 57 červených chrámy - 36 modrých farmy - 30 zelených tržiště 8 kartiček katastrof 4 spojovací kartičky 4 kartičky

Více

Habermaaß-hra 4446. Nadýchaný koláč

Habermaaß-hra 4446. Nadýchaný koláč CZ Habermaaß-hra 4446 Nadýchaný koláč Nadýchaný koláč Foukací hra pro 1-4 hráče ve věku od 4 do 12 let s herní variantou pro foukače profesionály. Tato hra procvičuje motoriku rtů a úst čímž se hravou

Více

AFRICKÝ PARK. (African Park) Stefania Niccolini Marco Canetta

AFRICKÝ PARK. (African Park) Stefania Niccolini Marco Canetta AFRICKÝ PARK (African Park) Stefania Niccolini Marco Canetta Cíl hry Ve hře Africký park představuje každý hráč ochránce zvířat, který je odpovědný za jednu africkou přírodní rezervaci a musí ji znovu

Více

Hráč, který je na tahu musí vyložit předem daný počet karet z ruky. Počet karet je určen počtem symbolů

Hráč, který je na tahu musí vyložit předem daný počet karet z ruky. Počet karet je určen počtem symbolů EMANUELLE ORNELLA OLTRE MARE BENÁTŠTÍ OBCHODNÍCI MEZI ORIENTEM A ZÁPADEM HERNÍ MATERIÁL 98 karet zboží sedmi druhů (8x drahokamy, 10x svitky, 12x hedvábí, 14x sůl, 16x keramika, 18x olivy, 20x obilí) 1

Více

AMONG THE STARS - MEZI HVĚZDAMI Hra od Vangelise Bagiartakise Pravidla přeložil Endymion

AMONG THE STARS - MEZI HVĚZDAMI Hra od Vangelise Bagiartakise Pravidla přeložil Endymion AMONG THE STARS - MEZI HVĚZDAMI Hra od Vangelise Bagiartakise Pravidla přeložil Endymion Po zničující válce je všemi hlavními rasami galaxie uzavřen mír a vytvořena Aliance. Prvním krokem Aliance je vytvoření

Více

Habermaaß-hra 4530. Terra Kids Země světa

Habermaaß-hra 4530. Terra Kids Země světa CZ Habermaaß-hra 4530 Terra Kids Země světa Terra kids Země světa Vzrušující poznávací hra pro 2-4 cestovatele ve věku od 8 do 99 let. Herní nápad: zaměstnanci Haba Ilustrace: Albert Kokai Délka hry: cca.

Více

Strana 1. Vysoké napětí FACTORY MANAGER / Ředitel továrny FRIEDEMANN FRIESE

Strana 1. Vysoké napětí FACTORY MANAGER / Ředitel továrny FRIEDEMANN FRIESE Strana 1 Vysoké napětí FACTORY MANAGER / Ředitel továrny FRIEDEMANN FRIESE 1 Strana 2 Předmluva Vítejte ve světě podnikatelů. Ve hře Vysoké napětí - Factory Manager se každý z hráčů vžije do role majitele

Více

Razzia!. Od Reinera Knizia

Razzia!. Od Reinera Knizia Razzia!. Od Reinera Knizia Počet hráčů: 2 5 Věk: od 12 let Hrací doba: přibližně 45 minut Herní materiál. 99 karet kořistí (obsahují 6 typů karet s barevně odlišným rámečkem) 20 červených 20 cetek (4 od

Více

Hra obsahuje: Příprava na hru: Desková hra pro odvážné dobrodruhy s chladnou hlavou č e s k ý n á v o d

Hra obsahuje: Příprava na hru: Desková hra pro odvážné dobrodruhy s chladnou hlavou č e s k ý n á v o d Desková hra pro odvážné dobrodruhy s chladnou hlavou č e s k ý n á v o d Počet hráčů: 2-4 Věk hráčů: 10-99 let Hra obsahuje: 1 herní plán 36 šestiúhelníkových tabulek, znázorňujících prostor, odhalovaný

Více

Nile deluxor PŘEDSTAVENÍ HRY OBSAH KRABICE

Nile deluxor PŘEDSTAVENÍ HRY OBSAH KRABICE Nile deluxor PŘEDSTAVENÍ HRY Nile deluxor je karetní hra pro 2 6 hráčů, v níž se stáváte pěstitelem několika druhů rostlin. Počátkem každého kola přijdou záplavy, které určují, jaké plodiny se budou sklízet.

Více

V krátkosti. Obsah. Příprava

V krátkosti. Obsah. Příprava V krátkosti Při pátrání po slávě, zlatu a legendárním Prstenu moci vedeš skupinku dobrodruhů a postupně prozkoumáváte čtyři věže. Každá věž má tři patra plná nebezpečí a pokladů. Bez ohledu na počet hráčů

Více

Habermaaß-hra 3616A /4717N. Zvířecí pyramida karetní hra

Habermaaß-hra 3616A /4717N. Zvířecí pyramida karetní hra CZ Habermaaß-hra 3616A /4717N Zvířecí pyramida karetní hra Zvířecí pyramida karetní hra Rozechvělá hra pro 2-4 hráče ve věku od 5 do 99 let. Obsahuje dvě herní varianty. Autor: Ilustrace: Poskytovatel

Více

Herní materiál. Pro 2 až 6 hráčů od 10 let

Herní materiál. Pro 2 až 6 hráčů od 10 let Pro 2 až 6 hráčů od 10 let Kotěhůlky! Proč právě Kotěhůlky? Že se v českých, moravských a slezských městech skvěle vyznáte? Ale kde jsou zrovna Kotěhůlky? On je to vlastně takový chyták. Kotěhůlky na mapě

Více

Pravidla hry. Herní materiál

Pravidla hry. Herní materiál Průmyslovou revoluci v Americe by si bez železnice snad ani nikdo nedokázal představit. Rozvíjet tak velkou zemi bez možnosti přepravovat potřebný materiál na velké vzdálenosti zkrátka nejde. Železniční

Více

návod ke hře GWINT Gwint je karetní hra pro 2 hráče, ve které se spolu na bojišti utkají dvě armády.

návod ke hře GWINT Gwint je karetní hra pro 2 hráče, ve které se spolu na bojišti utkají dvě armády. návod ke hře GWINT Gwint je karetní hra pro 2 hráče, ve které se spolu na bojišti utkají dvě armády. Hráči se střídají a každý ve svém tahu na bojiště vynese jednu kartu. Na konci každého kola si hráči

Více

PŘEHLED PRAVIDEL STOP! Výkladový slovník strany 2 10 Hlavní část přehledu, ve které naleznete podrobný popis všech pravidel v abecedním pořadí.

PŘEHLED PRAVIDEL STOP! Výkladový slovník strany 2 10 Hlavní část přehledu, ve které naleznete podrobný popis všech pravidel v abecedním pořadí. PŘEHLED PRAVIDEL d JAK POUŽÍVAT TENTO PŘEHLED d Tento přehled pravidel je určen jako odpověď ke všem dotazům, které se týkají pravidel hry. Na rozdíl od průvodce hrou se podle přehledu pravidel nenaučíte

Více

ČAS LÉTAT Evoluce: O původu druhů rozšíření

ČAS LÉTAT Evoluce: O původu druhů rozšíření ČAS LÉTAT Evoluce: O původu druhů rozšíření Vážení přátelé, máte před sebou rozšíření hry Evoluce. Před tím, než začnete tuto hru hrát, spojte oba balíčky karet základní a rozšíření - a pořádně je zamíchejte.

Více

TAJ MAHAL MOCNÍ MAHARADŽOVÉ HONOSNÉ PALÁCE

TAJ MAHAL MOCNÍ MAHARADŽOVÉ HONOSNÉ PALÁCE TAJ MAHAL MOCNÍ MAHARADŽOVÉ HONOSNÉ PALÁCE Indie začátkem 18 století. Téměř 200 let trvající vláda Velkých mogulů se očividně rozpadá. Toho využívají ve svůj prospěch maharadžové a kmenoví vládci na severozápadě

Více

Příprava hry. Průběh hry

Příprava hry. Průběh hry Ve Vikings: Warriors of the North se hráči ujímají rolí vikingských jarlů, kteří bojují o nadvládu nad severem a korunu Konunga. Moc získá ten, kterému se jako prvnímu podaří vyloupit všechny vesnice a

Více

SUROVINY 5 HRÁČŮ 13 LET

SUROVINY 5 HRÁČŮ 13 LET 1 5 HRÁČŮ 13 LET AŽ OD 45 MINUT Píše se rok 2212. Jinan dvoulaločný, latinsky Ginkgo Biloba, nejstarší a nejsilnější strom světa, se stal symbolem nové metody výstavby měst v symbióze s přírodou. Lidé

Více

UPPSALA. Herní materiál. Cíl hry. Pro 2 až 6 hráčů od 10 let

UPPSALA. Herní materiál. Cíl hry. Pro 2 až 6 hráčů od 10 let UPPSALA Pro 2 až 6 hráčů od 10 let Uppsala! Proč právě Uppsala? Že se v evropských městech skvěle vyznáte? Ale kde je zrovna Uppsala? Zřejmě leží na západ od Sankt Petersburgu. Leží ale na východ, nebo

Více

Aquaretto. Hra pro 2 až 5 hráčů, od 10ti let, délka hry cca 45 minut

Aquaretto. Hra pro 2 až 5 hráčů, od 10ti let, délka hry cca 45 minut Aquaretto Hra pro 2 až 5 hráčů, od 10ti let, délka hry cca 45 minut Každý hráč vlastní jednu vodní zoologickou zahradu. Hráči se snaží přilákat do svého vodní parku co nejvíce návštěvníků. Snaží se proto

Více

Na počátku hry nemáš nic než trochu peněz a malé pozemky. Dominion svět plný napínavých dobrodružství.

Na počátku hry nemáš nic než trochu peněz a malé pozemky. Dominion svět plný napínavých dobrodružství. Na počátku hry nemáš nic než trochu peněz a malé pozemky. Avšak brány světa jsou ti otevřeny dokořán, neboť svou říši si můžeš budovat stavbou vesnic, založením tržiště či postavením trůnního sálu. Ale

Více

Héra a Zeus. Cíl hry Héra zvítězí, pokud najde Arguse a osvobodí ho. Zeus zvítězí, pokud najde Io a osvobodí ji.

Héra a Zeus. Cíl hry Héra zvítězí, pokud najde Arguse a osvobodí ho. Zeus zvítězí, pokud najde Io a osvobodí ji. Héra a Zeus Když se hádají bohové, země se třese. Zeus, otec bohů a jeho žena Héra se často neshodnou na věcech pozemských i olympských. A často tato neshoda přejde v hádku, kdy si oba z bohů přivolávají

Více

Habermaaß-hra 8679A /4716N. Hrad Strašidlákov karetní hra

Habermaaß-hra 8679A /4716N. Hrad Strašidlákov karetní hra CZ Habermaaß-hra 8679A /4716N Hrad Strašidlákov karetní hra Hrad Strašidlákov karetní hra Roztřesená hra pro 2-4 malé duchy ve věku 4 do 99 let. Autoři: Kai Haferkamp & Markus Nikisch Ilustrace: Sabine

Více

Habermaaß-hra 3389A /4521N. Počítání s piráty (mini verze)

Habermaaß-hra 3389A /4521N. Počítání s piráty (mini verze) CZ Habermaaß-hra 3389A /4521N Počítání s piráty (mini verze) Počítání s piráty mini verze Vzdělávací hra pro 2 až 4 piráty ve věku od 6 do 99 let. Obsahuje variantu pro jednoho hráče. Autor: Wolfgang Dirscherl

Více

OBSAH BALENÍ PREHLED ˇ A CÍL HRY. Kupujte nejlepší domy, když jsou levné, protihráče přinuťte hodně utrácet a svůj majetek prodávejte s velkým ziskem!

OBSAH BALENÍ PREHLED ˇ A CÍL HRY. Kupujte nejlepší domy, když jsou levné, protihráče přinuťte hodně utrácet a svůj majetek prodávejte s velkým ziskem! PRAVIDLA HRY 1 Kupujte nejlepší domy, když jsou levné, protihráče přinuťte hodně utrácet a svůj majetek prodávejte s velkým ziskem! OBSAH BALENÍ 30 karet domů očíslovaných od 1 do 30. 15 17 1 19 22 21

Více

Hra pro 3 4 hráče od 8 let, hrací doba: 45-60 min.

Hra pro 3 4 hráče od 8 let, hrací doba: 45-60 min. Autor: Sébastien Pauchon Illustrationen: Arnaud Demaegd Layout: Cyril Demaegd Yspahan FAQ & Forum: http://www.ystari.com Překlad: CAULY přeloženo pro www.svet-deskovych-her.cz Hra pro 3 4 hráče od 8 let,

Více

Možné umístění karty. V tomto příkladu je pět možných míst, kam je možné umístit kartu Člověk.

Možné umístění karty. V tomto příkladu je pět možných míst, kam je možné umístit kartu Člověk. Jak se hraje Cardline? Vítězí ten hráč, který jako první úspěšně umístí svoji poslední kartu. Každý hráč se ve svém tahu pokouší umístit jednu ze svých karet na správné místo. Pokud hráč umístí kartu špatně,

Více

Une extension pleine de tendresse par Antoine Bauza & Corentin Lebrat

Une extension pleine de tendresse par Antoine Bauza & Corentin Lebrat Une extension pleine de tendresse par Antoine Bauza & Corentin Lebrat Pravidla rozšíření Takenoko: Panďátka je rozšířením pro hru Takenoko, jež přináší 3 nové herní prvky: nové díly políček, nové karty

Více

PŘED PRVNÍ HROU OPATRNĚ VYLAMTE KARTÓNOVÉ HRACÍ KOMPONENTY Z DESEK. Líc. HERNÍ KOMPONENTY 4 balíčky karet: Líc Rub. Líc. Líc

PŘED PRVNÍ HROU OPATRNĚ VYLAMTE KARTÓNOVÉ HRACÍ KOMPONENTY Z DESEK. Líc. HERNÍ KOMPONENTY 4 balíčky karet: Líc Rub. Líc. Líc Aquileia, druhé nejdůležitější město Římské říše, byla původně založena jako výspa proti barbarským útočníkům. Její vojenský původ má za následek její podivnou čtyřúhelníkovou strukturu, rozdělenou hlavními

Více

Cíl hry. Herní komponenty

Cíl hry. Herní komponenty Matthias Cramer, Louis Malz, Stefan Malz pro 2-5 hráčů od 12 let Vítejte v éře rokoka. Francii vládne Ludvík XV. a opulentní bály se stávají bontonem. Významné osobnosti se zahalují do vznešených kabátů

Více

Materiál 50 karet hanabi 4 karty pravidel 8 modrých žetonů 3 červené žetony. Autor Antoine Bauza Ilustrace Albertine Ralenti Překlad Michal Kohoutek

Materiál 50 karet hanabi 4 karty pravidel 8 modrých žetonů 3 červené žetony. Autor Antoine Bauza Ilustrace Albertine Ralenti Překlad Michal Kohoutek Autor Antoine Bauza Ilustrace Albertine Ralenti Překlad Michal Kohoutek Pro 2 až 5 hráčů od 8 let Materiál 50 karet hanabi 4 karty pravidel 8 modrých žetonů 3 červené žetony Poznámka: Hodnoty karet k rozdání

Více

HERNÍ KOMPONENTY 34 karet zakázek 132 karet palet 54 hexových žetonů palet a 1 startovní trojhexový žeton 4 karty nápovědy

HERNÍ KOMPONENTY 34 karet zakázek 132 karet palet 54 hexových žetonů palet a 1 startovní trojhexový žeton 4 karty nápovědy Svět překrásných barev ožívá, když si hráč vybírá z karet zakázek, zobrazující 34 nejlepší umělecká díla evropských mistrů minulých šesti století. Hráči tvoří svou zakázku mícháním základních barev chytrým

Více

THE FORGOTTEN PLANET. Hra pro 2-4 hráče od 12 let

THE FORGOTTEN PLANET. Hra pro 2-4 hráče od 12 let THE FORGOTTEN PLANET Hra pro 2-4 hráče od 12 let Po celém vesmíru probíhá nekonečná honba za energetickými krystaly. Velká obchodní gilda platí ohromné sumy peňez a tak existuje spousta pátračů, kteří

Více

VYZNÁTE SE VE SVĚTĚ? Pro 2 6 hráčů od 10 let.

VYZNÁTE SE VE SVĚTĚ? Pro 2 6 hráčů od 10 let. KDE LEŽÍ Honolulu VYZNÁTE SE VE SVĚTĚ? Pro 2 6 hráčů od 10 let. Honolulu! Proč právě Honolulu? Že se v evropských, asijských, amerických, či afrických městech skvěle vyznáte? Ale kde leží Honolulu? Zřejmě

Více

TENKRÁT V ORIENTU (Da geht was ab im Morgenland)

TENKRÁT V ORIENTU (Da geht was ab im Morgenland) TENKRÁT V ORIENTU (Da geht was ab im Morgenland) Mark Krimsu Sienholz Obsah: 110 karet: = 15 karet pokladů (Schatz(-kammer)-Karten): 5 odznaků moci (Insignien der Macht), 10 cenností (Kostbarkeiten)) +

Více

Hrací plán: město 25 vynálezů 1 peněžní kámen 1 kámen pro počítání kol. 4 šipky

Hrací plán: město 25 vynálezů 1 peněžní kámen 1 kámen pro počítání kol. 4 šipky Nejlepší renesanční vynálezci se shromáždili ve Florencii a soupeří o slávu a bohatství. Starosta města jim slíbil, že všechny dokončené vynálezy odmění florentskými guldeny. Kdo má na konci hry nejvíce

Více

KOLÉBKA RENESANCE. (Die Wiege der Renaissance)

KOLÉBKA RENESANCE. (Die Wiege der Renaissance) KOLÉBKA RENESANCE (Die Wiege der Renaissance) Hanno Kuhn Wilfried Kuhn Počet hráčů: 2-4 Věk: od 12 let Délka hry: 45-60 min Herní materiál 36 historických událostí Poznámka: Texty událostí mají různou

Více

Herní součásti. 24 karet zdrojů Rebelů 24 karet zdrojů Impéria. 5 karet strategie Rebelů 5 karet strategie Impéria. 16 žetonů vlivu.

Herní součásti. 24 karet zdrojů Rebelů 24 karet zdrojů Impéria. 5 karet strategie Rebelů 5 karet strategie Impéria. 16 žetonů vlivu. 1 Přehled hry Občanská válka přinesla do celé galaxie chaos a zmatek. Rebelové se snaží obnovit svobodu a volnost po celé galaxii, zatímco Impérium plánuje zkázu Rebelům a jakékoli naději, kterou probouzejí.

Více

Habermaaß-hra 4094. Princezna Kouzelná víla

Habermaaß-hra 4094. Princezna Kouzelná víla CZ Habermaaß-hra 4094 Princezna Kouzelná víla Princezna Kouzelná víla Paměťová a kreslící hra pro družstva pro 2-4 víly od 4 do 10 let. Autor: Ilustrace: Délka hry: Thilo Hutzler Anja Rieger přibližně

Více

ZOOLORETTO ROZŠÍŘENÍ

ZOOLORETTO ROZŠÍŘENÍ ZOOLORETTO ROZŠÍŘENÍ Michael Schacht TŘI NOVÉ BUDOVY (Drei Zusatzgebäude) 4 nové destičky, a sice: - 1 restaurace (Restaurant) - 1 obchod se suvenýry (Souvenirshop) - 2 pavilóny (Pavillon) Čtyři nové destičky

Více

Rozšířený obchod. Náhrada za slabý list (karty v ruce)

Rozšířený obchod. Náhrada za slabý list (karty v ruce) Tato alternativní pravidla jsou určena hráčům, kteří již mají s hrou World of Tanks: Rush určité zkušenosti a chtěli by svůj zážitek ze hry prohloubit, a také obecně zkušeným hráčům moderních společenských

Více

Habermaaß-hra 4929. Tajná mise

Habermaaß-hra 4929. Tajná mise CZ Habermaaß-hra 4929 Tajná mise Tajná mise To chce pevné nervy, hra pro 2-5 tajných agentů ve věku od 8 do 99 let. Autoři: Christiane Hüpper, Miriam Košer, Markus Nikisch a Johannes Zirm Ilustrace: Heinrich

Více

- Karty energie safírové (3-7), smaragdové (5-10), diamantové (8-12), rubínové (13-17)

- Karty energie safírové (3-7), smaragdové (5-10), diamantové (8-12), rubínové (13-17) ŽEZLO ZE ZAVADORU I. Obsah hry - Herní deska obsahující stupnice Znalostí a stupnici vítězných bodů - Žetony v barvách jednotlivých hráčů - Desky hráčů obsahující stupnici limitu karet v ruce, pole pro

Více

Cíl y. Počet áčů. Cíl é skóre

Cíl y. Počet áčů. Cíl é skóre Stev Aram i Mathieu L e Pravidla y Úvod Je cirkusová sezóna. Principálové velí chvátat od štace ke štaci, protože kdo rychleji přepraví svůj cirkus, má pak víc času na přípravu grandiózního vystoupení.

Více

KUBA. Pravidla přeložil Bednin (připomínky posílejte na Bednin@email.cz)

KUBA. Pravidla přeložil Bednin (připomínky posílejte na Bednin@email.cz) KUBA Pravidla přeložil Bednin (připomínky posílejte na Bednin@email.cz) Za nepříznivých okolností se vesnice na ostrově snaží získat nezávislost, vliv a bohatství.kdo bude schopen nejvýhodněji prodávat

Více

Námět hry. Mister X usiluje až do konce hry o to, aby svým pronásledovatelům unikl a skryl místo svého pobytu.

Námět hry. Mister X usiluje až do konce hry o to, aby svým pronásledovatelům unikl a skryl místo svého pobytu. CZ + + + N APÍNAVÁ HONIC KA ZA M ISTREM X NAPR ÍC L ONDÝNEM + + + Autore: Projekt Team III, Michael Schacht Design: Felix Harnickel, DE Ravensburger Ilustrace: Franz Vohwinkel, TorstenWolber Návod: DE

Více

Habermaaß-hra 4232. Černý pirát

Habermaaß-hra 4232. Černý pirát CZ Habermaaß-hra 4232 Černý pirát Černý pirát Hra pro 2-4 hráče, ve věku od 5-99 let. Dobří a poctiví mořeplavci plují od jednoho ostrova pokladů k dalšímu. V patách je jim ale Černý pirát Černovous Mořský

Více

KAMIONEM PO EVROPĚ "Kdo si hraje, nezlobí!" Vyrobeno výrobním družstvem Eva ve spolupráci s FaF VFU BRNO Nápad: Výrobní družstvo disk Říčany

KAMIONEM PO EVROPĚ Kdo si hraje, nezlobí! Vyrobeno výrobním družstvem Eva ve spolupráci s FaF VFU BRNO Nápad: Výrobní družstvo disk Říčany KAMIONEM PO EVROPĚ "Kdo si hraje, nezlobí!" Vyrobeno výrobním družstvem Eva ve spolupráci s FaF VFU BRNO Nápad: Výrobní družstvo disk Říčany OBSAH HRY: 1. Herní plán 2. Kamiony z moduritu - 6 ks. 3. Karty

Více

Herní plán MEGA GEMS - DIAMOND LINE DOUBLE MAX POWER

Herní plán MEGA GEMS - DIAMOND LINE DOUBLE MAX POWER Herní plán MEGA GEMS - DIAMOND LINE DOUBLE MAX POWER 1. Úvod MEGA GEMS je 4 válcová hra hraná na 9 liniích pro všechny sázky. Výhry jsou uděleny za 3 nebo 4 stejné symboly na výherní linii. 2. Pravidla

Více

Pravidla hry. Hra pro 2 5 hráčů minut pro 5 hráčů minut pro 2 hráče

Pravidla hry. Hra pro 2 5 hráčů minut pro 5 hráčů minut pro 2 hráče Streetcar Linie 1 1996 Mayfair Games 1995 Goldsieber Pravidla hry Hra pro 2 5 hráčů 40 60 minut pro 5 hráčů 20 30 minut pro 2 hráče Designed by Stefan Dorra CZ překlad: Merlin 2009, runebound@gmail.com,

Více

Cíl hry. Herní komponenty

Cíl hry. Herní komponenty Jay Cormier & Sen-Foong Lim Ve hře Tortuga se z hráčů stávají piráti, prahnoucí po pokladech Karibiku. Vaším cílem je legendární pirátský přístav Tortuga pouze zde budou uloupené poklady v bezpečí, a vás

Více

Habermaaß-hra 5432A /4795N. Koláček nebo král

Habermaaß-hra 5432A /4795N. Koláček nebo král CZ Habermaaß-hra 5432A /4795N Koláček nebo král Koláček nebo král Rychlá karetní hra podporující rychlé rozhodování pro 2-4 hráče ve věku od 5 let. Hra má FEX efekt na zvýšení stupně obtížnosti! Autor:

Více

HERNÍ PLÁN GANGSTER WORLD APOLLO GAMES APOLLO SOFT k. s.

HERNÍ PLÁN GANGSTER WORLD APOLLO GAMES APOLLO SOFT k. s. HERNÍ PLÁN GANGSTER WORLD APOLLO GAMES HISTORIE REVIZÍ Datum Verze Popis změn Autor změn 12. 10. 2015 1.0 První naplnění dokumentu Milena Charvátová 27. 10. 2015 1.1 Oprava, doplněni Radoslav Hrčka 08.

Více

Malacca Pravidla hry verze 2.0

Malacca Pravidla hry verze 2.0 Malacca Pravidla hry verze 2.0 Seznam herních komponent: 12 karta lodě 24 karta běžných akcí, z toho: 8 červená karta útok (+ 1) 8 modrá karta obrana (+ 1) 8 zelená karta obchod ( 1) 16 karta speciálních

Více

Autor: Sébastien Pauchon Výtvarník: Arnaud Demaegd Hra pro 2-4 hráčů od 8 let. Doba hraní 45-60 minut. Herní materiál

Autor: Sébastien Pauchon Výtvarník: Arnaud Demaegd Hra pro 2-4 hráčů od 8 let. Doba hraní 45-60 minut. Herní materiál 1 herní plán - město Autor: Sébastien Pauchon Výtvarník: Arnaud Demaegd Hra pro 2-4 hráčů od 8 let. Doba hraní 45-60 minut. Herní materiál 1 herní plán - karavana 1 herní plán - věž 4 herní plány hráčů

Více

KACÍŘI a bitva o Evropu

KACÍŘI a bitva o Evropu KACÍŘI a bitva o Evropu Historická karetní hra Kacíři jsou karetní hra na motivy náboženských bojů v 15.-17. století, v níž se hrající snaží získat evropská města pro náboženskou frakci, kterou si vybrali.

Více

Návod. Logická hra pro 2 5 hráčů. Hrací doba: přibližně 45 minut. Věk: od 7 let. Obsah balení:

Návod. Logická hra pro 2 5 hráčů. Hrací doba: přibližně 45 minut. Věk: od 7 let. Obsah balení: Návod Logická hra pro 2 5 hráčů. Hrací doba: přibližně 45 minut. Věk: od 7 let. Obsah balení: 5 oboustranných hracích ploch 75 prvků v pěti barvách 5 ukazatelů bodování bodovací plocha návod Obrázek 1

Více