HERNÍ PŘÍBĚH. New York, někdy v 90. letech

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "HERNÍ PŘÍBĚH. New York, někdy v 90. letech"

Transkript

1 PR A V I D L A

2 HERNÍ PŘÍBĚH New York, někdy v 90. letech Ocitáme se uprostřed války mezi organizovaným zločinem a Federály. Po několika letech vyšetřování, pozorování a činnosti v utajení byl zatčen Johnny Gota, Kmotr největšího zločineckého syndikátu v New Yorku. Gota čelí 246 obviněním od vydírání až po brutální vraždy. Přelomový soudní proces by mohl způsobit, že Don skončí zavřený v temné podzemní cele, 23 hodin denně, po zbytek svého života. Don kontaktuje své věrné členy Rodiny s tím, že pokud bude zproštěn viny, odejde do penze a své místo v čele Rodiny přenechá tomu, kdo se dokáže nejlépe postarat o její chod. Kápům je jejich úkol jasný: zkorumpování poroty, oddělání svědků a úplatky rozhodnou o konečném verdiktu soudu! A nejen to, honba za ctí a mocí právě začíná! Ale někteří z nich moc nezískají, ti ji ztratí! Hráči usedají do role Bossových podřízených, kteří mají za úkol udržet v chodu Rodinný byznys stejně jako snažit se očistit Dona. Mezi nimi se ale nacházejí přeběhlíci a zrádci. Ti usilují naopak o jeho odsouzení, aby si poté mohli Rodinu podřídit silou nebo aby získali odměnu od FBI, pro kterou začali tajně pracovat. Nostra City je hra, která ukazuje New Yorský zločinecký syndikát tak, jak ho známe z Gangsterských filmů: krutý a násilnický svět, kde je pod ochranou tradice mlčení a oddanosti povoleno vše.

3 OBSAH PRŮBĚH HRY 5 Karty Podšéf, Poradce a Primo 18 kápo Hráč podvedený během 19 PORADY 6 SOUDNÍ PROCES 19 Největší úplatkář 20 RECEPCE 20 4 HERNÍ MATERIÁL POPIS HERNÍCH PRVKŮ Karty Ulice Karty Vendetta Bankovky a Policejní razie Karty Titulů Karta Největšího úplatkáře Karty Bonusu na konci hry Karta Začínajícího hráče PŘÍPRAVA HRY 10 CÍL HRY 12 HERNÍ KOLO 12 BYZNYS 13 Policejní razie Podvedený hráč Karty Začínajícího hráče Dvoubarevné karty Atlantic City Maximální počet Inkasování PORADA 16 Vyhodnocení aukcí Vyšetřování KONEČNÝ VERDIKT A KONEC HRY 21 První verdikt Konečný verdikt Karty Bonusu na konci hry ÚČINEK KARET 22 ZAČÍNAJÍCÍ HRÁČ GANGSTEŘI VENDETTA INVESTIGATIONS

4 PRŮBĚH HRY Jako pomůcka pro pochopení pravidel jsou fáze hry psány vždy KAPITÁLKAMI a herní termíny (typy karet, efekty karet atd.) začínají Velkým písmenem. Hra se odehrává během 6 kol zvaných Měsíce, po jejichž Uplynutí dojde k Rozsudku SOUDNÍHO PROCESU vedeného proti Kmotrovi. Každý Měsíc je rozdělen na 4 fáze: BYZNYS je fáze, kdy Kápové opakovaně Inkasují za každý Kšeft, kterého se zúčastní. Měli by se podělit o výdělek s ostatními Kápy, kteří se na stejných Kšeftech podílejí. Když nevyplatí ostatním zasloužený podíl, hráči, kteří jsou tak Podvedeni, získají jednu nebo více karet Vendetta, které jim umožní pozdější odplatu. PORADA je chvíle, kdy se všichni Kápové sejdou u jednoho stolu, aby bojovali formou aukce o nové příležitosti, které jsou dostupné na Ulici. Jde o nové Rajony (městské části spojené s Kšefty), nové Gangstery, nákupy luxusního zboží, jež přinesou hráči Respekt. V neposlední řadě se hráči budou radit, jak se zbavit policejních Vyšetřování. Hráči budou postupně činit tajné peněžní nabídky za účelem získání daných příležitostí pro sebe. Během třetího Měsíce (Března) se bude konat volba, která mezi hráče rozdělí tituly, které jim přinesou Respekt. SOUDNÍ PROCES představuje pokusy hráčů o Podplacení soudců za účelem ovlivnění KONEČNÉHO VERDIKTU, jehož rozsudek bude znám na konci šestého Měsíce. Hráči budou postupně přidávat tajné úplatky na Korupční balíček ve formě Bankovek Viny nebo Neviny. Poslední fází Měsíce je RECEPCE, kdy se celá Rodina sejde u speciální oslavy (svatba, křtiny...). Tato fáze slouží pouze k údržbě, kdy se doplní karty Ulice a zaměstnaní Gangsteři využití během Měsíce se opět uvolní pro příští činnost. Na konci každého Měsíce, kromě posledního šestého, začne Nové kolo. Na konci šestého měsíce proběhne Koneční Verdikt, Který svým rozsudkem určí vítěze.

5 HERNÍ MATERIÁL 1 hrací deska 1 Žeton data 46 karet Ulice 5 Žetonů Kápů rozdílné barvy (černá, bílá, červená, žlutá, modrá) 27 karet Vendetta 3 karty Titulu (Podšéf, Poradce a Primo Kápo) 3 karty Největší úplatkář 3 karty Bonusu na konci hry 1 Žeton verdiktu 5 sad po čtyřech kartách Lokací (černá, bílá, červená, žlutá, modrá) 52 Bankovek (10 x 5000$, 24 x10000$, 12 x 20000$ a 6 x 50,000$) a 1 karta Policejní razie 1 karta Začínajícího hráče

6 POPIS HERNÍCH PRVKŮ Hrací deska ukazatel Respektu karty Ulice Ulice žetony Kápů Korupční balíček Ukazatel Verdiktu kalendář žeton Verdiktu žeton Data Karty Ulice Gangsteři Ikona Gangstera Jméno Schopnost Ikona fáze Volná pozice Využitá pozice Tyto karty reprezentují zločince kontrolované hráči. Každý z Gangsterů má speciální Schopnost, jejíž použítí je popsáno později. Karty mají dvě pozice: Volná pozice, která značí, že daný Gangster v daném Měsíci ještě nevstoupil do hry a Využitá pozice, která ukazuje, že daný Gangster již něco v daném Měsíci provedl. Rajony Ikona Rajonu Kšefty Oblasti Jméno Barva Oblasti Ikona Kšeftu Tyto karty reprezentují místa, kde se odehrávají nelegální aktivity Rodiny. Jsou určeny barvou Oblasti a ikonou Kšeftu.

7 Dvě karty Rajonů jsou lehce odlišné: mají dvě barvy a počítají se za dvě Oblasti (viz sekce Inkasování). Nemají ikonu Kšeftu a přinášejí bonus Respektu. Respekt Ikona Respektu Název Bonus Respektu Tyto karty reprezentují přepych a postavení, které zvyšuje hráčův Respekt u zbytku Rodiny. Jiné karty (Rajony, Gangsteři, Vendetty) mohou přinášet zvýšení nebo snížení Respektu. Vyšetřování Ikona Vyšetřování Úplatek Jméno Ikona Viny Bonus Respektu Efekt Tyto karty reprezentují vyšetřování vedená různými agenturami. Když se jedna z těchto karet objeví na Ulici, způsobí Rodině negativní efekt. Hráči budou nuceni zaplatit stanovenou sumu (danou hodnotou Úplatku), aby se karty zbavili. Karty Vendetty Odplaty Ikona Vendetty Ikona Vendetty Jméno Jméno Účinek Úbytek Respektu Tyto karty reprezentují možné konflikty, které se objevují mezi členy Rodiny a které jsou většinou vyprovokovány hráči, kteří Podvedli své kumpány.

8 FBI Informátor Ikona Vendetty Název Nový cíl Tyto karty reprezentují změnu hráčova cíle a nové podmínky pro vítězství ve hře. Hněv Ikona Vendetty Název Připomenutí pravidel Tyto karty reprezentují hněv hráče, který je získá. Nemají žádný přímý efekt na hru (pouze přimět ostatní myslet si, že něco skrývá). Pokud je hráč jednou získá, nemohou být odkryty, zahrány ani odstraněny ze hry. Mezi kartami Vendetty je také jeden Gangster (Anthony Gota) a jeden Rajon (Atlantic City). Karty Bankovek a Policejní razie Hodnota Úplatku Ikona Viny Hodnota Policejní razie Tyto karty reprezentují obnosy peněz užívané hráči během hry. Bankovky v hodnotě 10,000$ a více mají také ikonu Viny (vinný nebo nevinný) a Hodnotu úplatku, který může být užit pro ovlivnění Konečného verdiktu SOUDNÍHO PROCESU. V dobíracím balíčku Bankovek je také jedna karta Policejní razie, která nemá žádnou hodnotu, ale způsobuje efekt během Inkasování.

9 Karty titulů Bonus respektu Název Podmínka jak získat kartu Tyto karty reprezentují pozice na nejvyšších stupních v Rodině. Poskytují bonus Respektu a přicházejí do hry po druhém Měsíci. Karty největšího úplatkáře Ikona největšího úplatkáře Název Bonus Respektu Připomenutí pravidel Tyto karty reprezentují hráče, kteří mají největší podíl na změně Verdiktu SOUDU. Přinášejí bonus Respektu a přicházejí do hry během čtvrtého Měsíce, dubna. Karty bonusu na konci hry Bonus Respektu Název Podmínka jak získat kartu Tyto karty poskytují bonus Respektu těm hráčům, kteří během KONĚČNÉHO VERDIKTU splní dané podmínky.

10 Karta začínajícího hráče Ikona prvního hráče Název Připomenutí pravidel Tato karta určuje, který hráč začíná každou z fází daného Měsíce. Může být předána jinému hráči během fáze BYZNYS. Tento hráč se stává Začínajícím hráčem na začátku další fáze. PŘÍPRAVA HRY Karty Gangsterů a Rajonů musí být roztřízeny do dvou odlišných balíčků. 20 karet Gangsterů je zamícháno. Před každého hráče jsou položeny tři karty Gangsterů lícem nahoru. 14 karet Rajonů je zamícháno. Před každého hráče je položena jedna karta Rajonu lícem nahoru, pod karty Gangsterů. Souhrn všech Gangsterů, Rajonů a karet Respektu před každým hráčem určuje jeho Teritorium. Každý hráč si vybere žeton Kápa, který umístí na pole 0 na ukazateli Respektu. Hráč poté dostane sadu čtyř karet Lokací stejné barvy, jako má jeho žeton Kápa. Každý hráč poté dostane své počáteční finance: dvě bankovky 5 000$, jednu $ bankovku Nevinen a jednu $ bankovku Vinen, které jsou položeny lícem dolů před každého hráče. Tyto Bankovky se stávají jeho Bankem.

11 Karty Ulice, které nebyly rozdány, jsou zamíchány a položeny lícem dolů na balíček vedle hrací desky. Čtyři karty z tohoto balíčku jsou sejmuty a položeny, lícem nahoru na čtyři Místa Ulice. Jakékoliv Vyšetřování tažené při této přípravě hry je odloženo a zamícháno zpět do balíčku. Bankovky, které nebyly rozdané a karta Policejní razie jsou zamíchány a položeny lícem dolů na balíček vedle hrací desky. Bankovky odložené během hry se budou odkládat na vedlejší balíček lícem nahoru. Tento odkládací balíček nesmí být prohledáván. Karty Vendetty jsou zamíchány a položeny do balíčku lícem dolů vedle hrací desky. Tři karty Bonusu na konci hry jsou položeny lícem nahoru do nového balíčku vedle hrací desky. Na ně jsou položeny tři karty Největšího úplatkáře. Na balíček jsou nakonec položeny tři karty Titulů, všechny lícem nahoru (nejprve se tedy vynesou karty Titulů, poté se zpřístupní karty Největšího úplatkáře a až poté přijdou na řadu karty Bonusu na konci hry, akorát před KONEČNÝM VERDIKTEM). Žeton Verdiktu je položen na ukazatel Verdiktu na následující pole: pro hru 3 hráčů pro hru 4 hráčů pro hru 5 hráčů Žeton Data je položen na první Měsíc kalendáře, leden. Nejstarší hráč se stává Začínajícím hráčem díky respektu, který z něho vyzařuje. Ihned obdrží kartu Začínajícího hráče, kterou položí do svého Teritoria. Ta ho označuje jako Začínajícího hráče.

12 CÍL HRY Na začátku je cíl všech hráčů stejný. Zprostit Kmotra viny pokládáním Bankovek Neviny na Korupční balíček a získání většího počtu bodů Respektu než ostatní hráči. Pokud je na konci hry Kmotr Nevinen, vyhrává hráč s nejvyšším počtem bodů Respektu. Jestliže si hráč dobere Vendetta kartu FBI Informátor, jeho cíl hry se mění tento hráč má šanci zvítězit jen tehdy, pokud je Kmotr shledán Vinným. Aby skutečně vyhrál, musí mít více bodů Respektu než druhý možný FBI Informátor (FBI odmění jen toho nejlepšího). HERNÍ KOLO Během hry proběhne 6 kol zvaných Měsíce. Měsíc je rozdělen na čtyři rozdílné fáze: BYZNYS, PORADA, SOUDNÍ PROCES a RECEPCE. Začínající hráč začíná každou fázi Měsíce. Každá fáze musí být zahrána všemi hráči před tím, než začne další fáze. Hráči hrají v pořadí od Začínajícího hráče postupně dál po směru hodinových ručiček. Každá fáze (kromě RECEPCE) umožňuje hráči provést určitou akci. Aby mohl provést akci, musí hráč vybrat jednoho ze svých Volných Gangsterů a otočit jeho kartu do Využité pozice. Tomu se říká Využít Gangstera. Stejným způsobem je možené využít i Rajon během fáze BYZNYS. V každé fázi se může hráč rozhodnout nevyužít svůj tah a neprovést žádnou akci, aby zanechal své Gangstery volné pro další fáze. Hráč se může také rozhodnout provést více akcí najednou. Musí však mít dostatek Gangsterů, kteří mohou být ještě Využiti. Gangster, který byl Využit v jakékoliv fázi, zůstane využitý až do konce Měsíce. Tento Gangster tedy nebude schopen provést žádnou jinou akci v pozdějších fázích Měsíce. Občas bude text na kartách v rozporu s pravidly obsaženými v této knize. V tom případě vždy platí text napsaný na kartách.

13 BYZNYS Během této fáze se může hráč rozhodnout nevyužít svůj tah a neprovést žádnou akci, aby tak zanechal své Gangstery volné pro další fáze. Hráč se může také rozhodnout provést danou akci vícekrát. Musí však mít dostatek Gangsterů, kteří mohou být ještě Využiti. Tato fáze umožňuje hráči provést akci Inkasování, díky níž získávají hráči Bankovky a stávají se tak bohatšími. Tato akce se skládá z výběru ikony Kšeftu z těchto tří možností (,, ) nebo výběru barvy Oblasti z těchto čtyř možností ( Staten Island Brooklyn Queens Bronx ), sečtení všech Rajonů ve hře s ikonami či barvami odpovídajících hráčově výběru a dobrání množství Bankovek odpovídacících výsledku součtu. Tyto Bankovky jsou (ale nemusí být) rozděleny mezi ty hráče, kteří mají jeden nebo více sčítaných Rajonů. V následujícím pořadí, hráč: 1. Využije jednoho ze svých Volných Gangsterů; 2. Využije jeden ze svých Rajonů; 3. Oznámí ostatním hráčům, který druh Inkasování Rajonu zahraje. Oblast (barva) nebo Kšeft (ikona); 4. Zjistí počet všech Rajonů s vybranou ikonou či barvou, a to v Teritoriích všech hráčů. Rajony umístěné na polích Ulice se nepočítají; 5. Dobere tolik Bankovek, jaký je součet daných Rajonů; 6. Každému hráči dá z dobraných karet tolik Bankovek, kolik Rajonů má hráč s vybranou ikonou Kšeftu nebo barvou Oblasti. Toto dělení je nepovinné (viz Podvedený hráč); Sčítáme vždy všechny rajony v Teritoriích hráčů, i ty Rajony, které jsou již Využité. S již Využitým Rajonem však nelze začít akci Inkasování. Během rozdělování financí získaných Inkasováním nelze použít Bankovky ze svého Banku.

14 Poté, co všichni hráči provedou Inkasování, Začínající hráč začíná fázi PORADA. Příklad: Martin Vužije jednoho ze svých Gangsterů a oznámí, že provádí kšeftování v Bronxu. To může udělat díky tomu, že má kartu Rajonu Bronx a že ji Využije. Poté sečte všechny karty Rajonu Bronx ve hře, v tomto případě jednu svoji (tu, kterou právě Využil) a jednu kartu z Lukášova Teritoria. Ve hře jsou tudíš dvě karty Rajonů s barvoubronx, což mu umožňuje dobrat dvě karty Bankovek. Poté, co se na karty Bankovek podívá, může dokončít své Inkasování tak, že jednu z nich buď dá, nebo nedá Lukášovi. Policejní razie Pokud se během Inkasování objeví na vrcholu dobíracího balíčku Bankovek karta Policejní razie, žádná další Bankovka v tomto Inkasování není sejmuta. Tato situace může způsobit to, že jeden hráč je přinucen jiného Podvést při dělení vydělku, neboť nesmí použít Bankovky ze svého Banku. Podvedený hráč Když hráč rozděluje Bankovky získané Inkasováním, může být donucen nebo se sám rozhodnout nedát některé Bankovky jednomu nebo více hráčům, kteří na ně mají nárok. Hráč, který neobdržel přesný počet Bankovek, které měl získat, je považován za Podvedeného. Za každou neobdrženou kartu Bankovky si tento Podvedený hráč dobere jednu kartu Vendetty. Hráč, který nevyplatí jednu nebo více bankovek sám sobě, není nikdy považován za Podvedeného. Příklad: Martin se rozhodne provést Inkasování v Kšeftu. Sečte všechny rajony s ikonou. Sám vlastní jednu a Lukáš, jeden ze soupeřů, vlastní dvě. To dává celkem tři Rajony s. Martin proto postupně sejme tři Bankovky. Nyní se musí rozhodnout, zda se rozdělí s Lukášem. Ví, že Lukáš má nárok na dvě Bankovky neboť má dva Rajony s. Pokud dá dvě Bankovky Lukáškovi, rozdělil peníze správně a Inkasování je ukončeno. Pokud dá Lukášovi pouze jednu Bankovku, poté ho Podvedl a Lukáš si dobere jednu kartu Vendetty. Pokud Lukášovi nedá žádnou Bankovku, poté ho Podvedl a Lukáš si dobere dvě karty Vendetty. Karta Začínajícího hráče Majitel karty Začínající hráč může během Inkasování při dělení Bankovek předat tuto kartu jinému hráči místo jedné Bankovky. Tento hráč poté není považován za Podvedeného.

15 Pořadí hráčů se během probíhající fáze nemění. Hráč, který kartu obdržel, se stává Začínajícím hráčem až na začátku další fáze. Karta Začínajícího hráče nesmí změnit majitele vícekrát než jedenou během Měsíce. Příklad: Pokud v předchozím případě dá Martin Lukášovi jednu Bankovku a kartu Začínajícího hráče, Lukáš není Podvedený a satane se Začínajícím hráčem na začátku PORADY. Dvoubarevné Rajony Mezi kartami Ulice se nacházejí dvě karty Dvoubarevných Rajonů: Connecticut a New-Jersey. Tyto karty nemají ikonu Kšeftu a nejsou tedy nikdy počítány mezi tento druh Inkasování. Při Inkasování pomocí Oblastí se však počítají za obě ze dvou barev. Atlantic City Atlantic City je karta Vendetty, která je ihned po získání umístěna do hráčova Teritoria. Poté je s ní nakládáno jako s kartou Rajonu, která se počítá při každém Inkasování pomocí ikon Kšeftů, ale nikdy pomocí barev Oblastí. Tato karta však nikdy nemůže být využita k tomu, aby začala Inkasování. Příklad: Aleš má ve svém Teritoriu tyto tři karty Rajonů:, New Jersey a Atlantic City. Queens Díky svým Rajonům může provést následující druhy Inkasování: oblast Queens, oblast Staten Island a kšeft. Během Inkasování ostatních hráčů má navíc ještě právo na podíl při těchto druzích Kšeftů: a, oba díky Atlantic City, ale nikdy je nemůže provést sám. Maximální počet Inkasování během jedné fáze Hráč nemůže provést více než jedno Inkasování za každou ikonu Kšeftu a může provést pouze jedno Inkasování pomocí Oblasti. Celkem tedy může provést 4 Inkasování v jednom tahu: jednou, jednou, jednou a pouze jedenou kšeftovat v nějaké Oblasti. Samozřejmě musí mít dostatek volných Gangsterů. Během jedné fáze však Inkasování stejného druhu může provést více hráčů.

16 Příklad: Lukáš má následující 2 karty Rajonů ve svém Teritoriu: Queens. a Bronx Užitím svých Rajonů může provést tato Inkasování: Bronx, Queens a Kšeft Avšak v jedné fázi nemůže provést Inkasování vbronxu a Queens zároveň. Stejně tak nemůže během jedné fáze provést dvě Inkasování Kšeftem.. PORADA Během této fáze se může hráč rozhodnout nevyužít svůj tah a neprovést žádnou akci, aby tak zanechal své Gangstery volné pro další fáze. Hráč se může také rozhodnout provést danou akci vícekrát. Musí však mít dostatek Gangsterů, kteří mohou být ještě Využiti. PORADA je sešlost, kde hráči podávají nabídky na příležitosti nacházející se ve městě. Na začátku fáze je hráčům povoleno diskutovat a jedat mezi sebou o tom, jak si teoreticky rozdělí karty na Ulici. Tato fáze umožňuje hráčům provést akci Aukce, díky níž budou moci hráči získat jednu nebo více karet nacházejících se na Ulici. Tato akce se skládá z tajného výběru jedné karty z Ulice a učinění tajné nabídky (určité množství Bankovek) na tuto kartu V následujícím pořadí, hráč: 1. Použije jednoho ze svých Volných Gangsterů; 2. Na zvoleného Gangstera položí lícem dolů kartu Lokace, která odpovídá místu na Ulici s kartou, o kterou má zájem; 3. Na stejného Gangstera, pod kartu Lokace, položí lícem dolů takový počet Bankovek ze svého Banku, který odpovída jeho nabídce (minimálně však jednu Bankovku).

17 Karty Lokací a Bankovek jsou pokládány lícem dolů. Počet Bankovek v nabídkách hráčů může být přepočítán. Hráč nesmí oznámit hodnotu bankovek ve své nabídce ani nabídce jiného hráče. Počet Aukcí, které může hráč provést, je limitován počtem jeho karet Lokací a počtem Volných Gangsterů nacházejících se v jeho teritoriu. Příklad: Martin má zájem o kartu na poli Ulice s číslem 2. Využije tedy jednoho ze svých Gangsterů a položí na něj lícem dolů kartu Lokace s číslem 2, stejně tak i takový počet Bankovek, jejichž hodnota je podle něho dostatečná k tomu, aby aukci vyhrál. Poté, co Začínající hráč provedl všechny svoje nabídky, učiní tak další hráč. To pokračuje, dokud nazahrají všichni hráči. V tomto okamžiku jsou odkryty všechny karty Lokací. Každý může tedy vidět, o co měli spoluhráči i on sám zájem. Aukce jsou vyhodnoceny v pořadí jako na Ulici: od místa s číslem 1 až po 4. Vyhodnocení Aukcí Pokud byl hráč jediný, který o kartu projevil zájem, vyhrává ji automaticky. Může si vybrat jednu kartu Bankovky ze své nabídky, kterou si ponechá. Zbytek odloží. Tento hráč nemusí prozradit hodnotu své nabídky. Pokud o kartu projevilo zájem více hráčů, odkryjí hodnotu vložených Bankovek. Ten kdo nabídl nejvíce, vyhrává. Všechny Bankovky jsou odloženy. V případě, že Aukce skončí remízou, nikdo kartu nazískává a všechny Bankovky jsou odloženy. Tato karta zůstává na místě na další PORADU. Karty vyhrané během PORADY jsou okamžitě umístěny tímto způsobem: Gangsteři, ve Volné pozici, do hráčova Teritoria vedle ostatních Gangsterů. Rajony, ve Volné pozici, do hráčova Teritoria vedla ostatních Rajonů. Karty Respektu, lícem vzhůru, vedle karet Gangsterů. Skóre respektu je aktualizováno na ukazateli Respektu. Poté, co jsou všechny Aukce provedeny, začíná Začínající hráč SOUDNÍ PROCES.

18 Vyšetřování Stejně jako Gangsteři, Rajony a karty Respektu (viz RECEPCE) se mohou na Ulici objevit karty Vyšetřování. S těmi je však potřeba naložit jiným způsobem. Počínaje Měsícem, ve kterém se Vyšetřování objevilo na Ulici, působí tato karta Efekt na všechny hráče, a to po celou dobu své přítomnosti na Ulici. Efekt samotný je popsán na každé z karet. Aby se hráči Vyšetřování zbavili, musí jeden nebo více hráčů provést Aukci o jeho místo na Ulici tak, jak je popsáno výše. V těchto Aukcích se však jednotlivé nabídky hráčů neporovnávají, ale sčítají. Pokud je Nabídka hráčů větší nebo rovna Hodnotě úplatku na kartě Vyšetřování, tato karta ihned mizí z Ulice a její efekt končí. Kartu vyhrává ten hráč, který Nabídl nejvíc. Umístí si ji do svého Teritoria vedle karet Respektu a posune svůj Žeton respektu o jedno pole na Ukazateli respektu. Pokud jsou si nejvyšší Nabídky rovny, nikdo ji nevyhrává a karta je odstraněna ze hry. Pokud je součet Nabídek nižší než Hodnota úplatku, karta zůstává na svém místě. Všechny Bankovky z této aukce jsou odloženy jako obvykle. Pokud Nabídku na Vyšetřování učinil pouze jeden hráč, nezíská zpět žádné Bankovky z této Nabídky. Každé vyšetřování, které se nepodaří v této fázi odstranit z Ulice, přinese na konci Měsíce jeden Bod Viny (viz RECEPCE) Čím více Vyšetřování se na Ulici objeví, tím těžší to hráči mají. Dávejte si pozor, ať vás nezahltí. Karty Podšéf, Poradce a Primo Kápo Karta Podšéfa je umístěna na první volné pole Ulice na konci druhého Měsíce (viz RECEPCE). Hráči ji budou moci získat během následující PORADY. Hráč, který vyhraje kartu Podšéfa, získá tři body Respektu a musí ihned dát libovolnému hráči kartu Poradce. Hráč, který dostane kartu Poradce, získá dva body Respektu a musí ihned dát libovolnému hráči, jinému než Podšéfovi, kartu Primo Kápo. Hráč, který dostanu kartu Primo Kápo, získá jeden bod Respektu.

19 Každý hráč, který nezíská titul během tohoto rozdělování, je považován za Podvedeného a ihned si dobere jednu kartu Vendetty. Rozdělování karet Titulů se uskuteční ihned poté, co některý hráč vyhraje kartu Podšéfa. Po tomto rozdělení hráči pokračují ve vyhodnocení zbývajících Aukcí. Hráč Podvedený během PORADY Hráč je během této fáze považován za Podvedeného, pokud se zúčastní alespoň jedné Aukce, ale nevyhraje ani jednu kartu. Tento hráč si ihned dobere jednu kartu Vendetty. Hráč, který získá během PORADY kartu Titulu (Podšéf, Poradce nebo Primo Kápo), Vyšetřování, Atlantic City nebo jinou kartu Ulice, není považován za Podvedeného. SOUDNÍ PROCES Během této fáze se může hráč rozhodnout nevyužít svůj tah a neprovést žádnou akci, aby tak zanechal své Gangstery volné pro další fáze. Hráč se může také rozhodnout provést danou akci vícekrát. Musí však mít dostatek Gangsterů, kteří mohou být ještě Využiti. Během této fáze se budou hráči snažit podplatit členy Poroty soudu, aby tak (v závislosti na svém cílu hry) Kmotra očistili nebo přispěli k jeho odsouzení. Tato fáze umožňuje hráčům provést akci Úplatek, která jim umožní ovlivnit KONEČNÝ VERDIKT buď pro, nebo proti Kmotrovi. Hráč v této fázi pokládá Bankovky ze svého Banku lícem dolů na Korupční balíček na hrací desce. V následujícím pořadí, každý hráč: 1. Využije jednoho ze svých Volných Gangsterů. 2. Položí jednu Bankovku lícem dolů na Korupční balíček na hrací desce. Poté, co všichni hráči projdou touto fází, přesune se hra do poslední fáze Měsíce: RECEPCE

20 Největší úplatkář Počínaje čtvrtým Měsícem (dubnem), hráč který provede během SOUDNÍHO PROCESU jako jediný jednu nebo více akci Úplatek, získá kartu Největšího úplatkáře. Karta mu přinese jeden bod Respektu. Pokud akci Úplatek provede více hráčů než jeden, Největším úplatkářem se nestává nikdo. Karty Největšího úplatkáře, které nikdo během hry nezíská, jsou při Konečném Verdiktu odstraněny ze hry. RECEPCE Hráči v této fázi nemohou provádět žádné akce. Tato fáze slouží pouze jako údržba, při které se hrací deska připraví pro nadcházející Měsíc. V následujícím pořadí: 1. Hráči vrátí své Gangstery a Rajony do Volné pozice; 2. Každý hráč zkontroluje počet Bankovek ve svém Banku. Pokud má více než 6 Bankovek, musí jich odložit tolik, aby mu zbylo právě 6. Hráč si může vybrat, které Bankovky odloží. 3. Za každou kartu Vyšetřování, která je stále na některém z polí Ulice, posune Začínající hráč žeton Verdiktu o jedno pole doprava. Avšak jen tehdy, pokud již žeton není na posledním místem vpravo. 4. Pokud jsou na Ulici nějaká pole volná, Začínající hráč je následujícím způsobem doplní: Sejme novou kartu Ulice z balíčku a umístí ji lícem nahoru na volné pole. 5. Žeton Data je posunut na pole následujícího Měsíce. Během RECEPCE druhého Měsíce (února) je karta Titulu Podšéf ihned položena na první volné pole Ulice, počínaje místem 1. Může být získána během příští PORADY. Pokud na Ulici nejsou žádná voná místa, tato karta nahradí první kartu Rajonu, Gangstera nebo Respektu. Nahrazená karta je ihned odstraněna ze hry. RECEPCE šestého měsíce je nahrazena KONEČNÝM VERDIKTEM.

21 VERDIKT & KONEC HRY První Verdikt Na konci RECEPCE třetího měsíce (března) Začínající hráč Vyhodnotí Korupční balíček. Začínající hráč v následujícím pořadí: 1. Vezme Bankovky z Korupčního balíčku; 2. Zamíchá je; 3. Po jedné je odkrývá a oznamuje jejich ikonu Viny (Vinný nebo Nevinný) a Hodnotu Úplatku. Jiný hráč ihned posunuje Žetonem verdiktu doprava (Vinný) nebo doleva (Nevinný) na Ukazateli verdiktu o oznámený počet polí. Během Vyhodnocování Korupčního balíčku musí být započítány všechny Bankovky. Pokud z jakéhokoliv důvodu Žeton Verdiktu skončí na konci jedné ze stran ukazatale, Bankovky způsobující posun na danou stranu ztrácejí svůj efekt. Po tomto Vyhodnocení jsou všechny Bankovky (Korupční balíček, Dobírací balíček, Policejní razie a Odkládací balíček) zamíchány, aby tak vytvořily nový Dobírací balíček bankovek. Konečný verdikt Během posledního Měsíce se místo fáze RECEPCE uskuteční KONEČNÝ VERDIKT. V následujícím pořadí: 1. Postupně od Začínajícího hráče proběhne poslední kolo hry, aby je ti, kteří ještě mají karty Vendetta, mohli zahrát, pokud chtějí. 2. Karty Největšího úplatkáře, které dosud nikdo nevyhrál, jsou nadobro odstraněny ze hry. 3. Hráči zkontrolují, zda naplnili podmínky k získání karet Bonus na konci hry. Po získání karty je ihned aktualizován jejich Respekt. Pokud podmínku k získání karty splní více hráčů, nevyhrává ji nikdo. 4. Vyhodnocení Korupčního balíčku proběhne stejně jako při Prvním Verdiktu. 3. Za každou kartu Vyšetřování, která je stále na některém z polí Ulice, posune Začínající hráč žeton Verdiktu o jedno pole doprava (Vinný). Avšak jen tehdy, pokud již žeton není na posledním místě vpravo. 6. Všichni FBI informátoři odhalí svou totožnost. 7. Je určen vítěz hry.

22 - Pokud se Žeton verdiktu nachází na modrém poli (Neviny), je Kmotr prohlášen za Nevinného. Hráč s nejvyšším Respektem, který není FBI informátor, vyhrává hru. Pokud dojde k remíze v počtu bodů Respektu, vyhrává hráč s nejvyšší kartou Titulu (tou, za nejvíc bodů). - Pokud Žeton verdiktu skončí na červeném poli (Viny), je Kmotr shledán Vinným. FBI informátor s nejvyšším Respektem vyhrává hru. Pokud dojde k remíze v počtu bodů Respektu, vyhrává hráč s nejvyšší kartou Titulu (tou, za nejvíc bodů). - Pokud je Kmotr shledán Vinným a ve hře se nenachází žádný FBI informátor, všichni hráči prohrávají. Don vstupuje do programu pro ochanu svědků a poskytuje policii takové informace, které znamenají totální zánik Rodiny. Karty bonusu na konci hry Tyto karty přinášejí bonus hráčům, kteří během KONEČNÉHO VERDIKTU splní podmínky pro jejich získání. Pokud má na danou kartu nárok více hráčů, bonus nezíská nikdo. - Kartu Skvělá parta (Fine Team) získá hráč s největším počtem Rajonů a Gangsterů ve svém Teritoriu. - Kartu Moudrost a ctnost (Wisdom and Virtue) získá hráč s největším počtem nepoužitých karet Vendetta. - Kartu Největší boháč (Full of cash) získá hráč s nejvyšší hodnotou peněz ve svém Banku. ÚČINEK KARET ZAČÍNAJÍCÍ HRÁČ Hráč, který vlastní kartu Začínající hráč, začíná každou z fází daného Měsíce. Při Inkasování během fáze BYZNYS může Začínající hráč předat tuto kartu soupeři místo jedné Bankovky. Hráč, který ji odbrží, není považován za Podvedeného. Tato karta však nahrazuje pouze jednu Bankovku. Pořadí hráčů ve fázi BYZNYSU bude odlišné až příští Měsíc. Karta začínajícího hráče může být takto předána pouze jedenkrát za Měsíc. Hráč, který ji obdrží, si ji tedy musí nechat až do příštího Měsíce. GANGSTEŘI Každý Gangster má Schopnost popsanou na své kartě. Některé Schopnosti se vážou na určitou akci (Inkasování, Aukce, Úplatek). Gangster, který byl využit pro danou akci, automaticky aktivuje svoji Schopnost. Gangster nemůže být Využit pouze za účelem aktivování své Schopnosti. Takový Gangster může být využit i pro akci,

23 která se neváže k jeho Schopnosti, ale daná Schopnost se tak neaktivuje. Příklad: Gisella Agnello (BYZNYS: Pokud ji zasáhne Policejní razie, dober si jednu kartu Vendetty. Pokud je Gisella Využita pro Inkasování, její Schopnost se aktivuje a umožní hráči dobrat si jednu kartu Vendetty, jestliže ho zasáhne Policejní razie při dobírání Bankovek. Pokud je Gisella Využita pro Aukci nebo Úplatek, její Schopnost se neaktivuje. Některé Schopnosti (Schopnosti Vendetta) se aktivují mimo akce. V tom případě Gangster Využitý k aktivování dané Schopnosti nebude moci být během tohoto Měsíce Využit pro aktivování akce. Naopak, pokud je Využit k provedení akce, nebude moci aktivovat svoji Schopnost. Příklad: Francesca Donata (VENDETTA: Dober si jednu Vendetta kartu navíc, když jsi Podveden. Hráč, který vlastní tohoto Gangstera, ho může Využít k provedení akce (Inkasování, Aukce nebo Úplatek) a jeho Schopnost tak v tomto kole již využít nemůže, nebo ho může Vyučít ve chvíli, kdy je Podveden. V tom případě již nebude v tomto kole dostupný pro provedení žádné akce. VENDETTA Když je hráč Podveden, dobere si jednu kartu Vendetta. Hráč je podveden, pokud: 1. Nedostane při Inkasování takový počet Bankovek, na kolik měl právo. 2. Nezíská ani jednu kartu během PORADY, přestože se zůčastnil alespoň jedné Aukce. 3. Nezíská ani jednu kartu Titulu při jejich rozdělování. Hráč může v kterémkoliv momentě zahrát tolik karet Vendetta, kolik vlastní. K jejich zahrání není potřeba Využívat Gangstery. Pokud je k provedené efektu potřeba znát pořadí zahraných karet, jsou vyhodnoceny od Začínajícího hráče po směru hodinových ručiček. Karta FBI informátor mění podmínky výhry hráče, který ji získal. Tuto kartu si hráč ponechá v ruce až do KONEČNÉHO VERDIKTU. Karty Hněvu nemají přímí efekt na hru. Jednou získané již nemohou být zahrány ani odloženy. Během KONEČNÉHO VERDIKTU se však počítají do bonusu Moudrost a ctnost.

Obsah hry. Cíl hry. Hra od Dirka Henna pro 2-6 hráčů

Obsah hry. Cíl hry. Hra od Dirka Henna pro 2-6 hráčů Hra od Dirka Henna pro 2-6 hráčů V malém městečku Alhambra se přední středověcí stavitelé z Evropy a Arábie rozhodli postavit obrovské paláce a nádherné zahrady. Staňte se jedním ze stavitelů, najměte

Více

Princes of Florence - Pro Ludo

Princes of Florence - Pro Ludo Princes of Florence - Pro Ludo Die Fürsten von Florenz Pravidla pro rozšíření (Pro Ludo) Pravidla pro 2 hráče Při hře 2 hráčů použijte následující pravidla: Peníze do začátku: 2500 Florinů Základní cena

Více

V zemi skřítků se hráči snaží navštívit co nejvíce měst. Musíte kombinovat jakou krajinou a jakým dopravním prostředkem budete cestovat.

V zemi skřítků se hráči snaží navštívit co nejvíce měst. Musíte kombinovat jakou krajinou a jakým dopravním prostředkem budete cestovat. Elfenland Počet hráčů: 2-6 Doporučený věk: nejméně 10 let Délka hry: 60 až 80 minut Vydavatel: Amigo Rok vydání: 1998 Autor: Alan R. Moon V zemi skřítků se hráči snaží navštívit co nejvíce měst. Musíte

Více

Na počátku hry nemáš nic než trochu peněz a malé pozemky. Dominion svět plný napínavých dobrodružství.

Na počátku hry nemáš nic než trochu peněz a malé pozemky. Dominion svět plný napínavých dobrodružství. Na počátku hry nemáš nic než trochu peněz a malé pozemky. Avšak brány světa jsou ti otevřeny dokořán, neboť svou říši si můžeš budovat stavbou vesnic, založením tržiště či postavením trůnního sálu. Ale

Více

MONSTRA & MÝTY. (Monster & Mythen)

MONSTRA & MÝTY. (Monster & Mythen) MONSTRA & MÝTY (Monster & Mythen) Alan R. Moor Richard Borg 1.0 Úvod V jednom fantastickém světě spolu bojují mocní čarodějové, trpaslíci, trollové, skřeti a nemrtví. Hráči velí jejich armádám (pěchotě,

Více

Habermaaß-hra 4280. Nešikovná čarodějnice

Habermaaß-hra 4280. Nešikovná čarodějnice CZ Habermaaß-hra 4280 Nešikovná čarodějnice Nešikovná čarodějnice Okouzlující sledovací hra podporující rychlé rozhodování, pro 2 až 4 hráče ve věku od 5 do 99 let. Hra má FEX efekt pro zvýšení stupně

Více

NÁVOD LOGIX mini Hra pro 2-4 hráče

NÁVOD LOGIX mini Hra pro 2-4 hráče NÁVOD LOGIX mini Hra pro 2-4 hráče Cíl hry: Každý hráč si na začátku vylosuje kartu s tajným kódem (vzorem rozložení kuliček). V průběhu partie hráči pokládají na desku nové kuličky nebo přemisťují stávající

Více

Hra pro 3 4 hráče od 8 let, hrací doba: 45-60 min.

Hra pro 3 4 hráče od 8 let, hrací doba: 45-60 min. Autor: Sébastien Pauchon Illustrationen: Arnaud Demaegd Layout: Cyril Demaegd Yspahan FAQ & Forum: http://www.ystari.com Překlad: CAULY přeloženo pro www.svet-deskovych-her.cz Hra pro 3 4 hráče od 8 let,

Více

karty nestvůr bojové karty karty diváků sázecí žetony

karty nestvůr bojové karty karty diváků sázecí žetony ÚVODEM Vítejte u hry Colossal Arena! Pro všeobecnou zábavu dnes mezi sebou bojuje v aréně osm divokých nestvůr v zápase na pět kol. Přišli jste vsadit na tyto gladiátory své těžce vydělané zlato s nadějí

Více

Príprava hry. 1. Umístěte nový herní plán na původní, jak je zobrazeno níže. jídla na loviště

Príprava hry. 1. Umístěte nový herní plán na původní, jak je zobrazeno níže. jídla na loviště Príprava hry Herní materiál: 1 herní plán 1 deska hráče (pro 5. hráče) 10 dřevěných figurek černé barvy (pro 5. hráče) 3 černé dřevěné kostičky (2 velké, 1 malá) 4 malé kostičky ve 4 barvách 10 dřevěných

Více

ALHAMBRA. Dirk Henn. Při každém dalším hodnocení se rozděluje více bodů. Kdo na konci hry dosáhne největšího počtu bodů, vyhrává.

ALHAMBRA. Dirk Henn. Při každém dalším hodnocení se rozděluje více bodů. Kdo na konci hry dosáhne největšího počtu bodů, vyhrává. ALHAMBRA Dirk Henn Nejlepší stavitelé z celé Evropy a arabských zemí chtějí změřit své síly ve svém umění. Zaměstnejte ty nejvhodnější stavební čety a ujistěte se, že budete mít neustále přísun té správné

Více

KAMIONEM PO EVROPĚ "Kdo si hraje, nezlobí!" Vyrobeno výrobním družstvem Eva ve spolupráci s FaF VFU BRNO Nápad: Výrobní družstvo disk Říčany

KAMIONEM PO EVROPĚ Kdo si hraje, nezlobí! Vyrobeno výrobním družstvem Eva ve spolupráci s FaF VFU BRNO Nápad: Výrobní družstvo disk Říčany KAMIONEM PO EVROPĚ "Kdo si hraje, nezlobí!" Vyrobeno výrobním družstvem Eva ve spolupráci s FaF VFU BRNO Nápad: Výrobní družstvo disk Říčany OBSAH HRY: 1. Herní plán 2. Kamiony z moduritu - 6 ks. 3. Karty

Více

strategická desková hra pro dva hráče

strategická desková hra pro dva hráče strategická desková hra pro dva hráče Hrací potřeby: Sada 10 hracích kamenů pro každého hráče: 2 Pěšáci, 2 Rytíři, 1 Věž, 1 Zvěd, 1 Generál, 1 Katapult, 1 Lučištník, 1 Král 1 kámen se symbolem vlajky 4

Více

Michael Tummelhofer PRAVIDLA HRY

Michael Tummelhofer PRAVIDLA HRY Michael Tummelhofer PRAVIDLA HRY Příprava hry: Herní materiál: Hrací plán Hrací kameny: 48 sloupů ve čtyřech barvách 48 kamenů šlápot ve čtyřech barvách 4 figurky pro bodovací lištu 1 velká šlápota 1 chrám

Více

Habermaaß-hra 4929. Tajná mise

Habermaaß-hra 4929. Tajná mise CZ Habermaaß-hra 4929 Tajná mise Tajná mise To chce pevné nervy, hra pro 2-5 tajných agentů ve věku od 8 do 99 let. Autoři: Christiane Hüpper, Miriam Košer, Markus Nikisch a Johannes Zirm Ilustrace: Heinrich

Více

HERNÍ PLÁN IVT SYNOT

HERNÍ PLÁN IVT SYNOT HERNÍ PLÁN IVT SYNOT 1 Celtic Magick Celtic Magick je hra se čtyřmi válci a 81 výherními liniemi. Hra obsahuje 10 různých symbolů. Ve hře Celtic Magick může hráč nastavit sázky v následujících krocích:

Více

Hra od Antoina Bauzy Ilustrace Gerald Guerlais Od 2 do 5 hráčů Věk od 8 let

Hra od Antoina Bauzy Ilustrace Gerald Guerlais Od 2 do 5 hráčů Věk od 8 let Hra od Antoina Bauzy Ilustrace Gerald Guerlais Od 2 do 5 hráčů Věk od 8 let Herní komponenty 3 50 karet ohňostrojů česká pravidla 8 modrých žetonů 3 červené žetony 5 duhových karet 8 (používá se jen v

Více

UPPSALA. Herní materiál. Cíl hry. Pro 2 až 6 hráčů od 10 let

UPPSALA. Herní materiál. Cíl hry. Pro 2 až 6 hráčů od 10 let UPPSALA Pro 2 až 6 hráčů od 10 let Uppsala! Proč právě Uppsala? Že se v evropských městech skvěle vyznáte? Ale kde je zrovna Uppsala? Zřejmě leží na západ od Sankt Petersburgu. Leží ale na východ, nebo

Více

Pravidla hry. Herní materiál. PRíprava. a na druhé přísadu

Pravidla hry. Herní materiál. PRíprava. a na druhé přísadu Pravidla hry Cíl hry Po vyklouznutí z pokřivených pařátů Baby Jagy se vám povedlo utéct z jejího domu. A právě tehdy vás čarodějnice začíná pronásledovat ve svém létajícím kotli. Pokud jí chcete uniknout,

Více

Herní řád soutěžního pořadu,,míň JE VÍC!

Herní řád soutěžního pořadu,,míň JE VÍC! Herní řád soutěžního pořadu,,míň JE VÍC! I. Soutěž a pořadatel soutěže 1. Pořad Míň je víc! je všeobecná znalostní televizní soutěž, v níž vždy tří soutěžní páry soutěží o to, který z nich uvede takovou

Více

Rozšířený obchod. Náhrada za slabý list (karty v ruce)

Rozšířený obchod. Náhrada za slabý list (karty v ruce) Tato alternativní pravidla jsou určena hráčům, kteří již mají s hrou World of Tanks: Rush určité zkušenosti a chtěli by svůj zážitek ze hry prohloubit, a také obecně zkušeným hráčům moderních společenských

Více

ČEST SAMURAJŮ. (Ehre der Samurai) jednomu ctihodnému daimjóovi (Daimyo). Také hráči usilují o získání cti. Dostávají body,

ČEST SAMURAJŮ. (Ehre der Samurai) jednomu ctihodnému daimjóovi (Daimyo). Také hráči usilují o získání cti. Dostávají body, ČEST SAMURAJŮ (Ehre der Samurai) Scott Kimball Herní materiál 110 karet 6 kostek 60 žetonů s body cti (Ehrenpunkte) v hodnotě 5, 25, 50 a 100 1 herní návod Pozadí hry Hráči se vžívají do rolí samurajů

Více

Notre Dame. Stefan Feld

Notre Dame. Stefan Feld HRACÍ MATERIÁL Notre Dame Stefan Feld 5 částí hrací desky (městské čtvrti) 3 kartičky Notre Dame (po jedné trojúhelníkové, čtvercové a pětiúhelníkové) 45 akčních karet (nemocnice, rezidence, klášterní

Více

VYZNÁTE SE VE SVĚTĚ? Pro 2 6 hráčů od 10 let.

VYZNÁTE SE VE SVĚTĚ? Pro 2 6 hráčů od 10 let. KDE LEŽÍ Honolulu VYZNÁTE SE VE SVĚTĚ? Pro 2 6 hráčů od 10 let. Honolulu! Proč právě Honolulu? Že se v evropských, asijských, amerických, či afrických městech skvěle vyznáte? Ale kde leží Honolulu? Zřejmě

Více

AMUN RE. V zemi Faraónů

AMUN RE. V zemi Faraónů AMUN RE V zemi Faraónů Amun Re se odehrává ve starověkém Egyptě za časů Faraónů. Jednotliví Hráči představují soupeřící dynastie. V průběhu času použijí svůj vliv k převzetí různých provincií a stavění

Více

Chytrý medvěd učí počítat

Chytrý medvěd učí počítat CZ Habermaaß-hra 3151A /4547N Chytrý medvěd učí počítat Medvědí kolekce vzdělávacích her pro 2 až 5 hráčů ve věku od 4 do 8 let. S navlékacím počítadlem Chytrého medvěda a třemi extra velkými kostkami.

Více

Habermaaß-hra 4511. Divocí Vikingové

Habermaaß-hra 4511. Divocí Vikingové CZ Habermaaß-hra 4511 Divocí Vikingové Hra Habermaaß č. 4511 Divocí Vikingové Riskantní sázková hra pro 2 5 odvážných Vikingů ve věku 6 99 let. Autor: Ilustrace: Délka hry: Wolfgang Dirscherl Michael Menzel

Více

ANOTACE K VÝUKOVÉ SADĚ č. VY_32_INOVACE_01_03_MAT_Pr

ANOTACE K VÝUKOVÉ SADĚ č. VY_32_INOVACE_01_03_MAT_Pr Číslo projektu Číslo a název šablony klíčové aktivity Tematická oblast (předmět) Autor ANOTACE K VÝUKOVÉ SADĚ č. VY_32_INOVACE_01_03_MAT_Pr CZ.1.07/1.5.00/34.0705 III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím

Více

PENÍZE NAVÍC. pravidla hry

PENÍZE NAVÍC. pravidla hry PENÍZE NAVÍC pravidla hry PENÍZE NAVÍC - HRA O ŽIVOT(Ě) aneb 30 LET VIRTUÁLNÍ REALITY ČESKÉ DOMÁCNOSTI Vítejte ve hře o životě PENÍZE NAVÍC, která vás provede finančním životem běžné české domácnosti.

Více

Habermaaß-hra 4935. Magie stínů

Habermaaß-hra 4935. Magie stínů CZ Habermaaß-hra 4935 Magie stínů Magie stínů Magická stínová hra pro 2 až 4 hráče ve věku od 4 do 99 let. Autor: Kai Haferkamp Ilustrace: Marc Robitzky Délka hry: cca. 15 až 20 minut Obsah: 4 malé kouzelné

Více

Hrací potřeby. Cíl hry

Hrací potřeby. Cíl hry Hrací potřeby 1 hrací plán - představuje mapu pralesa rozdělenou na šestiúhelníková pole. První čtyři pole už jsou odkrytá, ostatní pokrývá prales a budou odkrývána v jednotlivých tazích tím, že se na

Více

Michael Schacht. Hra pro 2-4 dobrodruhy starší 8 let. Délka hry cca 60 minut.

Michael Schacht. Hra pro 2-4 dobrodruhy starší 8 let. Délka hry cca 60 minut. Michael Schacht Hra pro 2-4 dobrodruhy starší 8 let. Délka hry cca 60 minut. HERNÍ MATERIÁL 1 herní plán s mapou Afriky kniha 2 knihy karty DOBRODRUŽSTVÍ 30 karet DOBRODRUŽSTVÍ (15 s bílým okrajem, 15

Více

Herní plán DIRTY MONEY

Herní plán DIRTY MONEY Herní plán DIRTY MONEY Dirty Money 1. Úvod Dirty Money je hra s pěti válci a 9 výherními liniemi. Hra obsahuje 9 různých symbolů. 2. Pravidla hry a její průběh Ve hře Dirty Money může hráč nastavit sázky

Více

POPIS HRY. Apex Multi Magic. APEX MULTI MAGIC III CZ kat.2 V1.01 Minimální vklad 1 Kč Maximální vklad 100 Kč

POPIS HRY. Apex Multi Magic. APEX MULTI MAGIC III CZ kat.2 V1.01 Minimální vklad 1 Kč Maximální vklad 100 Kč POPIS HRY Apex Multi Magic APEX MULTI MAGIC III CZ kat.2 V1.01 Minimální vklad 1 Kč Maximální vklad 100 Kč Pravidla hry APEX MULTI MAGIC III CZ kat.2 V1.01 Výherní přístroj /dále jen VHP/ APEX Multi Magic

Více

III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Označení šablony/označení sady VY_32_INOVACE_04_M3 M 3

III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Označení šablony/označení sady VY_32_INOVACE_04_M3 M 3 Záznamový arch Název školy: Základní škola a Mateřská škola Brno, Bosonožské nám. 44, příspěvková organizace Číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.2499 Číslo a název šablony klíčové aktivity: III/2 Inovace

Více

Cíl hry. Obsah. Příprava

Cíl hry. Obsah. Příprava PRAVIDLA HRY Cíl hry Ocitli jste se v kůži malého prasátka. Vaším největším přáním je postavit pevný a krásný dům, kde budete moci trávit dlouhé zimní večery. Abyste toho docílili, nebudete potřebovat

Více

HERNÍ PLÁN A POPIS HRY

HERNÍ PLÁN A POPIS HRY Přijímané mince: 10, 20, 50 Kč Přijímané bankovky: 100, 200, 500, 1000, 2000, 5000 Kč Maximální sázka do hry: 50 Kč Maximální výhra z jedné hry: 50 000 Kč Výherní podíl: 93-97 % Výplata kreditu je možná

Více

====== ZAČÁTEK UKÁZKY ======

====== ZAČÁTEK UKÁZKY ====== ====== ZAČÁTEK UKÁZKY ====== Na závěr kapitoly poslední poznámka, která se týká obou variant. Praxí poznáte, že ačkoliv je startovních prémiových kombinací v Omaha pokeru víc než v Texas Hold'em, nedostanete

Více

Habermaaß-hra 2404. Domino Had z číslic a obrázků

Habermaaß-hra 2404. Domino Had z číslic a obrázků CZ Habermaaß-hra 2404 Domino Had z číslic a obrázků Domino Had z číslic a obrázků Barevná a veselá paměťová hra s čísly pro 2-4 děti ve věku od 4 let. Obsahuje i variantu pro jednoho hráče. Design: Jutta

Více

Osadníci z Katanu tématická sada z karetní hry pro dva hráče

Osadníci z Katanu tématická sada z karetní hry pro dva hráče Osadníci z Katanu tématická sada z karetní hry pro dva hráče Přeložil Jan Štefl 4/2008 Umělec & Dobrodinec Možnosti tématické sady Umělec a dobrodinec Tématická sada Umělec & dobrodinec je jednou z celkem

Více

Roztřiďte kartičky vybavení továrny dle symbolů na rubu. kartičky vybavení kartičky energie kartičky pořadí

Roztřiďte kartičky vybavení továrny dle symbolů na rubu. kartičky vybavení kartičky energie kartičky pořadí Pravidla hry Předmluva Vítejte ve světě podnikatelů. Ve hře Továrník se každý z hráčů vžije do role majitele továrny a během hry se snaží vydělat co nejvíce peněz. Na konci hry vítězí ten hráč, kterému

Více

Medvídek Teddy barvy a tvary

Medvídek Teddy barvy a tvary CZ Habermaaß-hra 5878 Moje první hra Medvídek Teddy barvy a tvary Moje první hra Medvídek Teddy barvy a tvary První umísťovací hra pro 1 až 4 malé medvídky od 2 let. Autor: Christiane Hüpper Ilustrace:

Více

Habermaaß-hra 4934. Rozruch na ledovci

Habermaaß-hra 4934. Rozruch na ledovci CZ Habermaaß-hra 4934 Rozruch na ledovci Rozruch na ledovci Odvážná cvrnkací hra pro 2 až 4 polární zvířátka ve věku od 5 do 9 let. Autor: Heinz Meister Ilustrace: Stephan Pricken Délka hry: cca. 15 minut

Více

HERNÍ PLÁN SÁZKOVÉ HRY

HERNÍ PLÁN SÁZKOVÉ HRY HERNÍ PLÁN SÁZKOVÉ HRY Systém : Sada her : Min. sázka na jednu hru (dle nastavení): Max. sázka na jednu hru (dle nastavení): CLS - GAMES SYSTÉM Emotion 1 Kč 1.000 Kč Nastavený výherní podíl: 89-97 % Vložení

Více

2 až 4 hráče ve věku 10 a více 20-40 zápis

2 až 4 hráče ve věku 10 a více 20-40 zápis 0. 2 ule sv aft R Dr ech Cz Cech neobyčejných prodejců 2 až 4 hráče ve věku 10 a více 20-40 zápis Nacházíme se ve věku velkých objevů. Nové a skvělé předměty nacházejí cestu do rukou největších obchodníků.

Více

Gymnázium, Praha 6, Arabská 16. předmět Programování, vyučující Tomáš Obdržálek Lodě Dokumentace ročníkového projektu Martin Karlík, 1E 17.5.

Gymnázium, Praha 6, Arabská 16. předmět Programování, vyučující Tomáš Obdržálek Lodě Dokumentace ročníkového projektu Martin Karlík, 1E 17.5. Gymnázium, Praha 6, Arabská 16 předmět Programování, vyučující Tomáš Obdržálek Lodě Dokumentace ročníkového projektu Martin Karlík, 1E 17.5.2014 Anotace In this school year we had to chose some year project.

Více

SYLLA. Bylo nebylo... (trocha historie ) Cíl hry. Příprava

SYLLA. Bylo nebylo... (trocha historie ) Cíl hry. Příprava SYLLA Autor hry: Dominque Erhard; Ilustrace: Arnaud Demaegd; Design: Cyril Demaegd FAQ, fórum a varianta pro 2 hráče: http://www.ystari.com Poděkování Vývoj Sylly byl velmi dlouhý a náročný. Zkoušely se

Více

Herní materiál. Cíl hry. společenská hra pro 3 až 5 hráčů od dvanácti let věku, jedna partie trvá 60 až 90 minut

Herní materiál. Cíl hry. společenská hra pro 3 až 5 hráčů od dvanácti let věku, jedna partie trvá 60 až 90 minut společenská hra pro 3 až 5 hráčů od dvanácti let věku, jedna partie trvá 60 až 90 minut Zloděj Z lo D ej Vezmi si náhodně kartu jiného hráče. Vezmi si náhodne kartu iného hráča. Přístav 1 3 Policejní stanice

Více

Squash aréna LIBEREC LIGA jednotlivců 2. ročník - r. 2011 pro hráče amatéry i pokročilé pravidla

Squash aréna LIBEREC LIGA jednotlivců 2. ročník - r. 2011 pro hráče amatéry i pokročilé pravidla Squash aréna LIBEREC LIGA jednotlivců 2. ročník - r. 2011 pro hráče amatéry i pokročilé pravidla Všeobecné informace: 1. SQ Liga (dále jen SQL ) je klubová soutěž jednotlivců, kterou hrají muži a ženy

Více

Česká asociace squashe občanské sdružení IČ : 481 32 217 Zátopkova 100/2, 160 17 Praha 6 Strahov Tel./fax.:+420 2 2051 1098, 777/ 638 360

Česká asociace squashe občanské sdružení IČ : 481 32 217 Zátopkova 100/2, 160 17 Praha 6 Strahov Tel./fax.:+420 2 2051 1098, 777/ 638 360 Zkrácená Pravidla squashe Tato zkrácená verze Pravidel squashe byla vytvořena, aby pomohla hráčům pochopit základy. Všichni hráči by si měli přečíst kompletní verzi Pravidel squashe. Čísla v závorkách

Více

Cíl hry: Cílem hry je získat počet bodů, který si hráči stanoví na začátku. Body lze získat za slova složená z písmen na vylosovaných kostkách.

Cíl hry: Cílem hry je získat počet bodů, který si hráči stanoví na začátku. Body lze získat za slova složená z písmen na vylosovaných kostkách. Návod PÍSMENKOBRANÍ naučná hra ve 2 variantách - doporučený věk od 7 let - počet hráčů: 2-3 Obsah balení: 1) kostky s písmeny 25 ks 2) sáček 1 ks 3) provázky 3 ks 4) kostka s čísly 1 ks 5) poznámkový blok

Více

TOTAL HOT DELUXE VLT CZK

TOTAL HOT DELUXE VLT CZK TOTAL HOT DELUXE VLT CZK Typ hry: válcová video hra s 4 otáčejícími se válci a 25 výherními liniemi Maximální sázka na 1 hru: 1000 Kč Maximální výhra z jedné hry: 200 000 Kč Maximální výhra s double up

Více

V tomto prostředí jsou postupně zaváděny různé typy úloh.

V tomto prostředí jsou postupně zaváděny různé typy úloh. Matematické prostředí Děda Lesoň umožňuje dětem pracovat s veličinou zapsanou ikonicky (nikoliv číslem). Uvedeno je příběhem o dědovi Lesoňovi, ochránci zvířátek. Nejprve jsou u Lesoně pouze tři druhy

Více

Ilustrace: Piotr Socha. Autor hry: Filip Miłuński. Co by bylo, kdyby

Ilustrace: Piotr Socha. Autor hry: Filip Miłuński. Co by bylo, kdyby Autor hry: Filip Miłuński Ilustrace: Piotr Socha Co by bylo, kdyby Přemýšleli jste někdy o tom, kým byste byli, kdyby se váš život odvíjel jinak? Možná by z vás byl kouzelník nebo cestovatel. Nebo vás

Více

Vážený zákazníku, V e-mailu prosím uveďte své jméno, příjmení, přesnou adresu včetně PSČ a název chybějícího prvku hry.

Vážený zákazníku, V e-mailu prosím uveďte své jméno, příjmení, přesnou adresu včetně PSČ a název chybějícího prvku hry. Vážený zákazníku, kompletování našich her věnujeme zvláštní péči. Pokud přesto ve vašem balení některá součást hry chybí (za což se velmi omlouváme), můžete reklamaci vyřídit e-mailem na adrese info@pygmalino.cz.

Více

HERNÍ PLÁN pro provozování okamžité loterie ŠŤASTNÁ KARTA

HERNÍ PLÁN pro provozování okamžité loterie ŠŤASTNÁ KARTA HERNÍ PLÁN pro provozování okamžité loterie ŠŤASTNÁ KARTA 1. ÚVODNÍ USTANOVENÍ 1.1. Společnost Victoria - Tip, a.s. se sídlem Letenské náměstí 157/4, 170 00 Praha 7, Bubeneč, IČO: 26059517, zapsaná v obchodním

Více

Vyplácení: a) Přes Hopper v mincích 10,-- Kč. b) pomocí klíčového spínače a tlačítka VÝPLATA (Handpay - funkce)

Vyplácení: a) Přes Hopper v mincích 10,-- Kč. b) pomocí klíčového spínače a tlačítka VÝPLATA (Handpay - funkce) Fruit Palace II 750 obsahuje 8 různých her (Průběh hry viz. popis hry) Sizzling Hot 750 Fruits n Royals 750 Ultra Hot 750 Supra Gems 750 Xtra Hot 750 Power Stars 750 American Poker II 750 Hi-Lo Hra 750

Více

OFICIÁLNÍ PRAVIDLA VĚDOMOSTNÍ SOUTĚŽE

OFICIÁLNÍ PRAVIDLA VĚDOMOSTNÍ SOUTĚŽE OFICIÁLNÍ PRAVIDLA VĚDOMOSTNÍ SOUTĚŽE I. Pořadatel vědomostní soutěže Společnost Mabest dále jen ( Pořadatel ) se sídlem Štítného 6, Praha 3, 130 00, zastoupená Gabrielou Klimentovou, IČ: 27437779, DIČ:

Více

Pravidla soutěže Vyhrajte denně s Garnier prémiovou kartu pro Českou republiku.

Pravidla soutěže Vyhrajte denně s Garnier prémiovou kartu pro Českou republiku. SOUTĚŽ GARNIER Pravidla soutěže Vyhrajte denně s Garnier prémiovou kartu pro Českou republiku. 1. Organizátor a pořadatel Organizátorem soutěže je společnost Lion Communications s.r.o., se sídlem Praha

Více

CÍL HRY VIDEO PRAVIDLA KOMPONENTY HRY ANATOMIE KARTY DRUHY KARET SVĚT BATTALIE JEDNOTKY

CÍL HRY VIDEO PRAVIDLA KOMPONENTY HRY ANATOMIE KARTY DRUHY KARET SVĚT BATTALIE JEDNOTKY CÍL HRY agresivní bojové a dobyvačné hře, kdy budete obsazovat města protivníků. V této hře stupeň města představuje přesně to množství vítězných bodů, které hráč právě vlastní, když dané město kontroluje.

Více

HERNÍ ŘÁD SMS soutěže Prostřeno! X. Fino č. 02/2014

HERNÍ ŘÁD SMS soutěže Prostřeno! X. Fino č. 02/2014 HERNÍ ŘÁD SMS soutěže Prostřeno! X. Fino č. 02/2014 I. Úvodní ustanovení 1. Pořadatelem SMS soutěže s názvem Prostřeno! X. Fackelmann (dále jen Soutěž ) je společnost FTV Prima, spol. s r. o. se sídlem

Více

Vítejte ve hře Planet Territory

Vítejte ve hře Planet Territory noctrl 2014 Vítejte ve hře Planet Territory Hra vznikla v rámci projektu přírodních věd a právě proto je zaměřena na rozvoj znalostí v oblasti biologie, chemie, fyziky a environmentální výchovy. Tyto znalosti

Více

209/1997 Sb. ZÁKON. ze dne 31. července 1997. o poskytnutí peněžité pomoci obětem trestné činnosti a o změně a doplnění některých zákonů ČÁST PRVNÍ

209/1997 Sb. ZÁKON. ze dne 31. července 1997. o poskytnutí peněžité pomoci obětem trestné činnosti a o změně a doplnění některých zákonů ČÁST PRVNÍ 209/1997 Sb. ZÁKON ze dne 31. července 1997 o poskytnutí peněžité pomoci obětem trestné činnosti a o změně a doplnění některých zákonů Změna: 265/2001 Sb. Parlament se usnesl na tomto zákoně České republiky:

Více

Pravidla hry. Herní materiál. Dirk Henn Hra pro 3 5 hráčů

Pravidla hry. Herní materiál. Dirk Henn Hra pro 3 5 hráčů Pravidla hry Dirk Henn Hra pro 3 5 hráčů Připravil Jakub Dobal V této hře představujete vojenské velitele, Daimjó (japonský kníže, místodržitel), v Japonsku 16. století. Budete bránit pozici svého klanu,

Více

MAGIC FOX MULTIGAME V.2.3 CZ(750)

MAGIC FOX MULTIGAME V.2.3 CZ(750) MAGIC FOX MULTIGAME V.2.3 CZ(750) OBSAHUJE NÁSLEDUJÍCÍ HRY: HOT COINS ULTRA HEAT CRYSTAL FRUITS SPARKLING HOT WATER WORLD JOKERS DELUXE ROYAL POKER EUROPEAN POKER DELUXE FRUIT POKER TUTTI FRUTTI + HI LO

Více

HERNÍ PLÁN. pro provozování okamžité loterie ZLATÁ RYBKA - Edice 5

HERNÍ PLÁN. pro provozování okamžité loterie ZLATÁ RYBKA - Edice 5 HERNÍ PLÁN pro provozování okamžité loterie ZLATÁ RYBKA - Edice 5 OBSAH článek strana 1. ÚVODNÍ USTANOVENÍ... 3 2. VYMEZENÍ POJMŮ A JEJICH VÝKLAD... 3 3. ÚČAST NA HŘE... 4 4. ZPŮSOB HRY A ZJIŠTĚNÍ VÝHRY...

Více

Pravidla hry. Úvod. Materiál hry. Shrnutí hry

Pravidla hry. Úvod. Materiál hry. Shrnutí hry CZ Pravidla hry Úvod Hvězdokupy hra plná hvězd, je abstraktní logická hra pro 6 hráčů, kterou může hrát jak celá rodina, tak zkušení hráči; stačí jenom trocha štěstí a notná dávka představivosti a na vítězství

Více

DĚLNICKÁ ČTVRŤ Nejprve si doberete jednu kartu, poté můžete vyložit další 2 akční karty a ve fázi Nákup můžete koupit jednu další kartu.

DĚLNICKÁ ČTVRŤ Nejprve si doberete jednu kartu, poté můžete vyložit další 2 akční karty a ve fázi Nákup můžete koupit jednu další kartu. popis karet království BANKA Tato karta peněz má proměnlivou hodnotu. Banka má hodnotu za každou kartu peněz, která je v tuto chvíli ve hře. Banka přitom bude počítat také sama sebe. V tomto případě je

Více

DĚLNICKÁ ČTVRŤ Nejprve si doberete jednu kartu, poté můžete vyložit další 2 akční karty a ve fázi Nákup můžete koupit jednu další kartu.

DĚLNICKÁ ČTVRŤ Nejprve si doberete jednu kartu, poté můžete vyložit další 2 akční karty a ve fázi Nákup můžete koupit jednu další kartu. popis karet království? BANKA Tato karta peněz má proměnlivou hodnotu. Banka má hodnotu za každou kartu peněz, která je v danou chvíli ve hře. Banka přitom bude počítat také sama sebe. V tomto případě

Více

Příručka aplikace Granatier. Mathias Kraus

Příručka aplikace Granatier. Mathias Kraus Mathias Kraus Překlad: Lukáš Vlček 2 Obsah 1 Úvod 5 2 Jak hrát 6 3 Herní pravidla, strategie a tipy 7 3.1 Předměty........................................... 7 3.1.1 Aréna.........................................

Více

Draw Poker CZK. Hra s rizikem: Po přepnutí přístroje na hru s rizikem, má hráč ze zásady možnost volit mezi dvěma typy her s rizikem.

Draw Poker CZK. Hra s rizikem: Po přepnutí přístroje na hru s rizikem, má hráč ze zásady možnost volit mezi dvěma typy her s rizikem. Magic Games CZK Magic Games obsahuje 12 různých her ( herní průběh viz. herní plán ). Z následujících her je možné si sestavit herní mix s maximálně 7 hrami, přičemž HI-LO není považována za extra hru.

Více

8. Od posledního okamžiku, kdy míček leží nehybně před vyhozením do výšky, až do okamžiku, kdy je udeřen

8. Od posledního okamžiku, kdy míček leží nehybně před vyhozením do výšky, až do okamžiku, kdy je udeřen 1. K hrací ploše patří 2. "Síťka" se skládá 3. Strana pálky, používaná k udeření míčku 4. Strana pálky, která se nepoužívá ke hře 5. Hráč je povinen poskytnout pálku, s níž chce hrát k přezkoumání 6. Pálku

Více

PRAVIDLA POKERU Čtyři barvy Třináct hodnot VÝHERNÍ KOMBINACE

PRAVIDLA POKERU Čtyři barvy Třináct hodnot VÝHERNÍ KOMBINACE PRAVIDLA POKERU Poker se hraje s balíčkem 52 karet. Ty se dělí na čtyři barvy, každá z nich obsahuje 13 hodnot. Čtyři barvy Všechny barvy stejné hodnoty jsou si rovny, žádná z nich nemá vyšší hodnotu nad

Více

OSADNÍCI Z KATANU JUBILEJNÍ SCÉNÁŘ KOLONIE (Jubiläums-Szenario Die Kolonien )

OSADNÍCI Z KATANU JUBILEJNÍ SCÉNÁŘ KOLONIE (Jubiläums-Szenario Die Kolonien ) OSADNÍCI Z KATANU JUBILEJNÍ SCÉNÁŘ KOLONIE (Jubiläums-Szenario Die Kolonien ) Klaus Teuber Herní materiál 2 rámečkové díly 4 přehledové karty 4 pole moře 3 pole džungle 2 pole sopek 1 pole zlatonosné řeky

Více

RUDIGER DORN OUIS XIV.

RUDIGER DORN OUIS XIV. CÍL HRY RUDIGER DORN OUIS XIV. Hra trvá 4 kola. Každé kolo se skládá ze čtyř po sobě následujících částí. Nejprve obdrží hráči peníze a karty vlivu. Poté rozmisťují své kameny vlivu co nejefektněji na

Více

HERNÍ PLÁN pro provozování okamžité loterie GIGANT JACKPOT

HERNÍ PLÁN pro provozování okamžité loterie GIGANT JACKPOT HERNÍ PLÁN pro provozování okamžité loterie GIGANT JACKPOT 1. ÚVODNÍ USTANOVENÍ 1.1. Společnost Play games a.s., se sídlem V Holešovičkách 1443/4, 180 00 Praha 8, IČO: 247 73 255, zapsaná v obchodním rejstříku

Více

Gymnázium, Praha 6, Arabská 14. předmět Programování, vyučující Tomáš Obdržálek. Počítačová hra Fotbalový Manažer. ročníkový projekt.

Gymnázium, Praha 6, Arabská 14. předmět Programování, vyučující Tomáš Obdržálek. Počítačová hra Fotbalový Manažer. ročníkový projekt. Gymnázium, Praha 6, Arabská 14 předmět Programování, vyučující Tomáš Obdržálek Počítačová hra Fotbalový Manažer ročníkový projekt Jan, 1E květen 2014 Anotace: Fotbalový Manažer je strategická hra pouze

Více

HERNÍ PLÁN. pro provozování okamžité loterie Sněhulák

HERNÍ PLÁN. pro provozování okamžité loterie Sněhulák HERNÍ PLÁN pro provozování okamžité loterie Sněhulák OBSAH článek strana 1. ÚVODNÍ USTANOVENÍ...3 2. VYMEZENÍ POJMŮ A JEJICH VÝKLAD...3 3. ÚČAST NA HŘE...4 4. ZPŮSOB HRY A ZJIŠTĚNÍ VÝHRY...5 5. VÝŠE VKLADU,

Více

METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - ZAČÁTEČNÍCI. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - ZAČÁTEČNÍCI. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. METODICKÝ POKYN PRÁCE S MS PowerPoint - ZAČÁTEČNÍCI Základní rozložení plochy Výchozím stavem při práci je normální zobrazení. pás karet - základní nabídka příkazů Pořadí jednotlivých snímků Základní plocha

Více

BANG! Emiliano Sciarra. Hra pro 4 7 hráčů ve věku od 10 let

BANG! Emiliano Sciarra. Hra pro 4 7 hráčů ve věku od 10 let BANG! Emiliano Sciarra Hra pro 4 7 hráčů ve věku od 10 let Bang! je hra střelecký souboj ve stylu Spaghetti Western, se skupinou Zločinců a Šerifem, který je jejich primárním cílem. Zástupci pomáhají inkognito

Více

ÚPLNÁ PRAVIDLA SOUTĚŽE LIGHT UP THE PARTY - LEMOND STAR VI.

ÚPLNÁ PRAVIDLA SOUTĚŽE LIGHT UP THE PARTY - LEMOND STAR VI. ÚPLNÁ PRAVIDLA SOUTĚŽE LIGHT UP THE PARTY - LEMOND STAR VI. 1. ORGANIZÁTOR A POŘADATEL SOUTĚŽE Organizátorem soutěže je Jan Becher Karlovarská Becherovka, a. s., T. G. Masaryka 282/57, 360 01 Karlovy Vary,

Více

ATP Otrokovice 2013 single

ATP Otrokovice 2013 single ATP Otrokovice 2013 single Opět tu máme atraktivní sezónní tenisovou soutěž, kde má každý jedinečnou možnost zahrát si větší počet zápasů a hlavně s různými soupeři s cílem neustále se zdokonalovat ve

Více

/ / Vladimír Suchý. přijatelnou náhradu. (dvojdílný), na kterých stavíte své lodě

/ / Vladimír Suchý. přijatelnou náhradu. (dvojdílný), na kterých stavíte své lodě Vladimír Suchý ÚVOD Nacházíte se v polovině 19. století, kdy se rozvíjí nové technologie a vznikají moderní obchodní společnosti. Státy rozšiřují v oceánech svůj obchodní i vojenský vliv. Námořní plavba

Více

Při tvých prvních tazích se ti budeme dívat přes rameno. Zahraj si jedenkrát podle příkladu: 1. tah

Při tvých prvních tazích se ti budeme dívat přes rameno. Zahraj si jedenkrát podle příkladu: 1. tah A začínáš hrát Při tvých prvních tazích se ti budeme dívat přes rameno. Zahraj si jedenkrát podle příkladu: Zamíchej svých 10 karet (balíček karet hráče na začátku hry, pravidla strana 4). Pak si dober

Více

Magnetické šipky pravidla

Magnetické šipky pravidla Magnetické šipky - určeno všem hráčům, kterým došly v průběhu večera žetony ke hraní - po výhře v magnetických šipkách hráči obdrží výherní kupón na čerpání žetonů - po výhře v magnetických šipkách si

Více

HERNÍŘÁD SMS soutěže Autosalon

HERNÍŘÁD SMS soutěže Autosalon HERNÍŘÁD SMS soutěže Autosalon I. Úvodní ustanovení 1. Pořadatelem SMS soutěže s názvem Soutěže Autosalon (dále jen Soutěž ) je společnost FTV Prima, spol. s. r. o. se sídlem Praha 8 Libeň, Na Žertvách

Více

LER 2891-ALBI. 1 8 15 min vĕk 7+ Mysli a spojuj! Karetní hra. Zábavná vzdĕlávací hra o vesmíru

LER 2891-ALBI. 1 8 15 min vĕk 7+ Mysli a spojuj! Karetní hra. Zábavná vzdĕlávací hra o vesmíru LER 2891-ALBI Mysli a spojuj! 1 8 15 min vĕk 7+ Karetní hra Zábavná vzdĕlávací hra o vesmíru Hra obsahuje: 45 obrázkových karet 45 slovních karet 8 karet Nový start 2 karty Super start Příprava hry Zamíchejte

Více

HERNÍŘÁD SMS soutěže Prostřeno! XII. Mléčné výrobky č. 03/2015

HERNÍŘÁD SMS soutěže Prostřeno! XII. Mléčné výrobky č. 03/2015 HERNÍŘÁD SMS soutěže Prostřeno! XII. Mléčné výrobky č. 03/2015 I. Úvodní ustanovení 1. Pořadatelem SMS soutěže s názvem Prostřeno! XII. Mléčné výrobky (dále jen Soutěž ) je společnost FTV Prima, spol.

Více

KAJOT GG V.CZ-kat.3. Česká republika OBSAHUJE NÍŽE UVEDENÉ HRY:

KAJOT GG V.CZ-kat.3. Česká republika OBSAHUJE NÍŽE UVEDENÉ HRY: KAJOT GG V.CZ-kat.3 Česká republika OBSAHUJE NÍŽE UVEDENÉ HRY: AZTECS EMPIRE BIG APPLE GOLD MACHINE HAPPY FORTY JOKER DREAM JOKER STAR 81 LONDON PUB MACAU MAX WILD NITRO 81 RING OF FIRE XL SIMPLY THE BEST

Více

CÍLOVÝ KONCEPT. Ghoul Wars. pro. Jihočeskou univerzitu Pedagogickou fakultu Předmět: TDSA

CÍLOVÝ KONCEPT. Ghoul Wars. pro. Jihočeskou univerzitu Pedagogickou fakultu Předmět: TDSA pro Jihočeskou univerzitu Pedagogickou fakultu Předmět: TDSA Zpracovatel: Bohuslav Pindryč Datum zpracování: 20.04. 2010 Verze: 1 Stránka 2/13 OBSAH 1. Identifikace 4 2. Přílohy 4 3. Schvalovací doložka

Více

Google Apps. kalendář 2. verze 2012

Google Apps. kalendář 2. verze 2012 Google Apps kalendář verze 0 Obsah Obsah... Úvod... Vytvoření události... Vytvoření události v daném čase... Vytvoření celodenní události... 6 Vytvoření opakované události... 6 Vytvoření vícedenní události...

Více

PLAY IT AGAIN: POPIS HRY Strana 1 z 10 PLAY IT AGAIN : POPIS HRY. Pohled na obrazovku při sázce 2

PLAY IT AGAIN: POPIS HRY Strana 1 z 10 PLAY IT AGAIN : POPIS HRY. Pohled na obrazovku při sázce 2 PLAY IT AGAIN: POPIS HRY Strana 1 z 10 PLAY IT AGAIN : POPIS HRY Pohled na obrazovku při sázce 2 PLAY IT AGAIN: POPIS HRY Strana 2 z 10 Pohled na obrazovku při losování PLAY IT AGAIN: POPIS HRY Strana

Více

Můj paradox - Herní řád soutěže

Můj paradox - Herní řád soutěže Můj paradox - Herní řád soutěže I. Úvodní ustanovení Pořadatelem Hlasování s názvem Můj paradox (dále jen Hlasování ) je společnost eman, s.r.o. se sídlem V Olšinách 16/82, 100 00, Praha 10, IČ 272 03

Více

Práce s MS Excel v Portálu farmáře a využití pro stažení dat KN z LPIS a sestav z EPH

Práce s MS Excel v Portálu farmáře a využití pro stažení dat KN z LPIS a sestav z EPH Práce s MS Excel v Portálu farmáře a využití pro stažení dat KN z LPIS a sestav z EPH Leden 2012 1. Přehled sestav MS Excel v Portálu farmáře Registr půdy (LPIS) a Data ke stažení LPIS umožňuje na záložce

Více

Obchodní podmínky Big Opportunities Bonusu :

Obchodní podmínky Big Opportunities Bonusu : Obchodování měn a CFDs je velice spekulativní a může zahrnovat riziko ztráty. Takové obchodování není vhodné pro všechny investory, před využitím služeb si prosím prostudujte rizika spojená s obchodováním.

Více

RED GAMES MOD elektronik, s.r.o., Bělisko 1386, Nové Město na Moravě

RED GAMES MOD elektronik, s.r.o., Bělisko 1386, Nové Město na Moravě Herní plán vstup mincí 5, 10, 20, 50 Kč vstup bankovek: 100, 200, 500, 1000, 2000 Kč případně 5000 Kč max. sázka na 1 hru: 5 Kč (5 kreditů) max. výhra: 750 Kč (750 kreditů) v jedné hře výherní podíl: 91

Více

Kajot Casino Ltd. Popis hry Joker 27

Kajot Casino Ltd. Popis hry Joker 27 Joker 27 Joker 27 Popis a pravidla Joker 27 je hra se třemi kotouči. Zobrazený výsledek se skládá ze tří řad po třech symbolech (každý kotouč zobrazuje tři symboly). Náhledy Uvedený obrázek představuje

Více

PRAVIDLA A PODMÍNKY SOUTĚŽE

PRAVIDLA A PODMÍNKY SOUTĚŽE I. POŘADATEL SOUTĚŽE Pořadatelem soutěže pod názvem Jeden za všechny, všichni za stůl o 56 pingpongových stolů značky JOOLA a také o možnost vyhrát jednu ze 14 návštěv reprezentantů ve stolním tenise a

Více