Řada přístrojů OREGON. Návod k obsluze

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Řada přístrojů OREGON. Návod k obsluze"

Transkript

1 Řada přístrojů OREGON Návod k obsluze

2 2008 Garmin Ltd. nebo její dceřiné společnosti Garmin International, Inc East 151st Street, Olathe, Kansas 66062, USA Tel. (913) nebo (800) Fax. (913) Garmin (Europe) Ltd. Liberty House Hounsdown Business Park, Southampton, Hampshire, SO40 9RB UK Tel. +44 (0) (mimo Velkou Británii) (z Velké Británie) Fax. +44 (0) Garmin Corporation No. 68, Jangshu 2nd Road, Shijr, Taipei, Tchaj-wan Tel. 886/ Fax. 886/ Všechna práva vyhrazena. Pokud zde není výslovně uvedeno jinak, nelze žádnou část tohoto návodu reprodukovat, kopírovat, vysílat, rozšiřovat, stahovat ani ukládat na libovolné médium pro žádné účely bez předchozího výslovného písemného souhlasu společnosti Garmin. Společnost Garmin tímto uděluje povolení stáhnout jednu kopii tohoto návodu na pevný disk nebo jiné elektronické médium pro ukládání dat za účelem prohlížení a vytištění jedné kopie tohoto návodu nebo jeho revize za předpokladu, že takováto elektronická nebo vytištěná kopie tohoto návodu bude obsahovat kompletní text věnovaný autorským právům a že veškerá nepovolená komerční distribuce tohoto návodu nebo jeho libovolné revize je přísně zakázána. Informace v tomto dokumentu se mohou měnit bez předchozího upozornění. Společnost Garmin si vyhrazuje právo změnit nebo vylepšit svoje výrobky a provést změny v obsahu bez závazku vyrozumět o takových změnách nebo vylepšeních jakoukoliv osobu nebo organizaci. Aktuální aktualizace a doplňkové informace o použití a obsluze tohoto a dalších výrobků společnosti Garmin naleznete na webové stránce společnosti Garmin (www.garmin.com). Garmin a MapSource jsou obchodní značky společnosti Garmin Ltd. nebo jejích dceřiných společností registrované v USA a dalších zemích. Oregon, Colorado, mygarmin, Dynastream a ANT jsou obchodní značky společnosti Garmin Ltd. nebo jejích dceřiných společností. Tyto obchodní značky nelze používat bez výslovného souhlasu společnosti Garmin. Logo Geocaching 4-box a logo Wherigo jsou registrované obchodní značky společnosti Groundspeak Inc. ve Spojených státech a dalších zemích. Lze je používat pouze se souhlasem. Používání dat ze stránky geocaching.com podléhá podmínkám smlouvy o užívání Geocaching.com umístěné na webové stránce termsofuse.aspx. Aplikace Wherigo je chráněna patentem 6,691,032 a dosud neudělenými americkými a zahraničními patenty. Windows je registrovaná obchodní značka společnosti Microsoft Corporation ve Spojených státech a/nebo dalších zemích. Mac OS je registrovaná obchodní značka společnosti Apple Computer, Inc. microsd je obchodní značka sdružení SD Card Association. Červen 2008 Číslo výrobku Rev. A Vytištěno na Tchaj-wanu

3 Úvod Tento návod obsahuje pokyny k používání následujících produktů: Oregon 200 Oregon 300 Oregon 400t Oregon 400c Oregon 400i Tipy a zkratky Pokud je přístroj Oregon zapnutý, pomocí tlačítka Napájení můžete upravit jas obrazovky. Stisknutím ikony nebo můžete procházet a prohlížet další volby. Pokud se chcete vrátit na předchozí obrazovku, stiskněte ikonu. Pokud se chcete vrátit do hlavní nabídky, stiskněte ikonu. Úvod Stisknutím ikony nebo na stránce Mapa lze zvětšit nebo zmenšit její zobrazení. Symboly použité v návodu Pokud jste v tomto návodu vyzváni k provedení nějakého kroku nebo ke stisknutí nějaké položky, použijte prst. Malé šipky (>), které se používají v textu, vyzývají ke stisknutí řady položek po sobě. Například pokud je v textu uvedeno Stiskněte možnost Kam vést? > Prošlé trasy, měli byste na obrazovce stisknout tlačítko Kam vést? a poté tlačítko Prošlé trasy. Registrace produktu Vyplněním online registračního formuláře ještě dnes získáte přístup k rozsáhlejší úrovni podpory! Navštivte naši webovou stránku na adrese Uschovejte originál účtenky, nebo její fotokopii, na bezpečném místě. Přečtěte si leták Důležité bezpečnostní informace a informace o výrobku vložený v obalu s výrobkem obsahující varování a další důležité informace.

4 Úvod Kontakty společnosti Garmin Pokud při používání přístroje Oregon vyvstanou jakékoli otázky, obraťte se na společnost Garmin. V USA kontaktujte oddělení podpory produktů společnosti Garmin na telefonních číslech: (913) nebo (800) , nebo navštivte webovou stránku V Evropě kontaktuje společnost Garmin (Europe) Ltd. na telefonním čísle +44 (0) (mimo Velkou Británii) nebo (ve Velké Británii). Charakteristika přístrojů řady Oregon Pokud budete potřebovat sériové číslo vašeho přístroje Oregon, najdete ho přihrádce na baterie. Vyjměte baterie dle postupu uvedeného na page 2. Volitelné příslušenství Úplný seznam dostupného příslušenství a map pro použití s přístrojem Oregon naleznete na webové stránce společnosti Garmin na adrese Vlastnosti t 400c 400i Americké mapy Inland Lakes Volitelné Volitelné Volitelné Volitelné Ano Americké nebo britské mapy BlueChart Volitelné Volitelné Volitelné Ano Volitelné Americká nebo evropská topografie Volitelné Volitelné Ano Volitelné Volitelné Dvouosý kompas Výškoměr Zvukové tóny Bezdrátová komunikace Sériová komunikace RS-232/NMEA Budík Ne Ano Ano Ano Ano ii

5 Úvod Obsah Úvod...i Tipy a zkratky...i Symboly použité v návodu...i Registrace produktu...i Kontakty společnosti Garmin... ii Volitelné příslušenství... ii Charakteristika přístrojů řady Oregon... ii Začínáme...1 Instalace baterií...2 Zapnutí a vypnutí přístroje Oregon...2 Příjem satelitních signálů GPS...3 Uzamčení obrazovky...3 Základní navigace...4 Vytváření trasových bodů...4 Navigace k cíli...5 Aplikace...8 Stránka Družice...8 Stránka Mapa...8 Stránka Kompas...10 Trasový počítač...12 Zobrazení 3D...13 Schránky s poklady...13 Graf nadmořské výšky...14 Aplikace Wherigo...15 Sdílet bezdrátově...15 Prohlížeč obrázků...16 Software Waypoint Manager...16 Změna profilu...17 Plánovač tras...17 Aktivní trasa...18 Správce tras...19 Výpočet plochy...19 Kalendář...20 Kalkulačka...20 Slunce a Měsíc...20 Budík...20 Lov a rybolov...21 Stopky...21 Vlastní nastavení přístroje Oregon...22 Nastavení systému...22 Nastavení displeje...22 Nastavení mapy...23 Nastavení prošlých tras...24 Nastavení hlavní nabídky...24 Nastavení profilů...25 Nastavení trasování...25 Námořní nastavení...26 Nastavení času...27

6 Úvod Nastavení jednotek...27 Formát souřadnic...27 Nastavení směru pohybu...28 Nastavení výškoměru...29 Nastavení Fitness...30 Vymazání...30 O programu...30 Dodatek...31 Technické údaje...31 Použití ukázkového režimu...32 Připojení přístroje Oregon k počítači...32 Instalace paměťové karty microsd...32 Přenos prošlých tras, tras a trasových bodů...33 Načítání a odstraňování souborů...34 Optimalizace životnosti baterií...34 Obnovení výchozího nastavení výrobce...35 Připojení karabinové svorky...36 Kalibrace dotykové obrazovky...36 Softwarová licenční dohoda...36 Prohlášení o shodě (DoC)...37 Rejstřík...38 iv

7 Začínáme Začínáme Tlačítko Napájení Dotyková obrazovka Kryt přihrádky na baterie Upevňovací spona Západka Zdířka USB Mini-B (pod vodotěsným krytem)

8 Začínáme Instalace baterií Napájení přístroje Oregon zajišťují dvě baterie velikosti AA (nejsou součástí dodávky). Použijte baterie alkalické, NiMH nebo lithiové. Instalace baterií: 1. Zvedněte západku a odstraňte kryt přihrádky na baterie. Kryt přihrádky na baterie Západka 2. Vložte baterie, dbejte na správnou polaritu. Výběr typu baterií: Nastavení > Systém > Typ baterií. 2. Stiskněte možnost Alkalické, Lithiové nebo NiMH. UPOZORNĚNÍ: Pokud nebudete přístroj Oregon několik měsíců používat, vyjměte z něj baterie. Po vyjmutí baterií nedochází ke ztrátě uložených dat. Zapnutí a vypnutí přístroje Oregon Přístroj Oregon zapnete stisknutím tlačítka Napájení. Pokud chcete přístroj Oregon vypnout, stiskněte a podržte tlačítko Napájení. 3. Umístěte zpět kryt přihrádky na baterie a zatlačte západku směrem dolů.

9 Začínáme Úprava intenzity podsvícení: 1. Pokud je přístroj Oregon zapnutý, stiskněte a rychle uvolněte tlačítko Napájení. 2. Stisknutím ikony nebo nastavíte jas. Změna prodlevy podsvícení viz page 22. Příjem satelitních signálů GPS Než bude moci přístroj Oregon najít vaši aktuální pozici a navigovat po trase, musíte přijímat signály GPS. Příjem satelitních signálů GPS: 1. Vezměte přístroj ven, do otevřené krajiny, dál od vysokých budov a stromů. 2. Zapněte přístroj Oregon. Příjem satelitních signálů může trvat několik minut. Ukazatelé v hlavní nabídce označují sílu satelitních signálů. Pokud jsou ukazatele zelené, přístroj Oregon přijímá satelitní signály. Uzamčení obrazovky Abyste předešli náhodnému stisknutí obrazovky, můžete ji uzamknout. Zamknutí a odemknutí obrazovky: 1. Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko Napájení. 2. Stiskněte možnost Uzamknout obrazovku (nebo Odemknout obrazovku).

10 Základní navigace Základní navigace Všechny aplikace přístroje Oregon jsou přístupné z hlavní nabídky. Stisknutím ikony nebo získáte přístup k dalším aplikacím. Označení aktuální pozice jako trasového bodu a úprava trasového bodu: Označit trasový bod. Hlavní nabídka Vytváření trasových bodů Trasové body jsou pozice, které jste si nahráli a uložili do přístroje Oregon, abyste se k nim mohli později vrátit nebo je sdílet s ostatními uživateli. Před prvním použitím přístroje Oregon můžete označit vaši aktuální pozici jako trasový bod, ujít krátkou vzdálenost a poté se nechat navigovat zpět na trasový bod, který jste právě vytvořili. 2. Stiskněte možnost Uložit a upravit. Stiskněte atribut, který chcete změnit. Chcete-li provést změny, stiskněte písmena, číslice nebo symboly. Stiskněte ikonu (kromě provádění změny symbolu). V případě potřeby proveďte změnu dalších atributů. Stiskněte ikonu.

11 Základní navigace Úprava nebo odstranění trasového bodu viz strana 16. Navigace k cíli Přístroj Oregon může provádět navigaci k cíli buď pomocí menu Kam vést? nebo výběrem bodu na mapě. Navigace k bodu pomocí tlačítka Kam vést?: 1. V hlavní nabídce stiskněte tlačítko Kam vést?. 2. Stiskněte kategorii. 3. Stiskněte možnost, ke které chcete navigovat. 4. Stiskněte možnost Jít. Barevná čára označuje kurz. 5. Stiskněte ikonu > Kompas. 6. Pro navigaci do cíle používejte kompas dle popisu na page 10. Menu Kam vést? může obsahovat následující kategorie: Naposledy nalezené naposledy nalezené položky. Trasové body seznam trasových bodů uložených v přístroji Oregon viz (page 4). Prošlé trasy seznam prošlých tras v přístroji Oregon viz (page 19). Schránky s poklady seznam stažených pokladů viz (page 13). Trasy seznam tras uložených v přístroji Oregon viz (page 17). Všechny body zájmu pokud jsou podporovány předem nahranými nebo volitelnými mapovými informacemi, zobrazí se seznamy různých bodů zájmu. Města seznam 50 měst, která jsou nejblíže vaší aktuální pozici. Položky jsou uvedeny v pořadí podle vzdálenosti od vaší pozice.

12 Základní navigace Postup nalezení bodu zájmu hláskováním názvu: Kam vést? > Všechny body zájmu. 2. Stiskněte ikonu. 3. Stisknutím znaků hláskujte alespoň část názvu vašeho cíle. 4. Stiskněte ikonu. 5. Stiskněte možnost, ke které chcete navigovat. 6. Stiskněte možnost Jít. Barevná čára označuje kurz. 7. Stiskněte ikonu > Kompas. 8. Pro navigaci do cíle používejte kompas dle popisu na page 10. Tlačítko Informace 3. Stiskněte tlačítko Informace v horní části obrazovky. Navigace k bodu na mapě: Mapa. 2. Stiskněte bod na mapě. 4. Stiskněte možnost Jít > > Kompas. 5. Pro navigaci do cíle používejte kompas dle popisu na page 10.

13 Základní navigace Navigace k cíli blízko trasového bodu nebo k naposledy nalezenému: Kam vést?. 8. Stiskněte ikonu > Kompas. 9. Pomocí kompasu se naveďte k cíli dle popisu na page 10. Ukončení navigace Pokud chcete ukončit navigaci, stiskněte možnost Kam vést? > Ukončit navigaci. 2. Stiskněte ikonu. 3. Stiskněte možnost...naposledy nalezený nebo...trasový bod. 4. Stiskněte pozici, v jejíž blízkosti chcete hledat. 5. Stiskněte kategorii. Položky jsou uvedeny v pořadí dle vzdálenosti od vámi vybrané pozice. 6. Stiskněte možnost, ke které chcete navigovat. 7. Stiskněte možnost Jít. Barevná čára označuje kurz.

14 Aplikace Aplikace Stránka Družice Stránka Družice zobrazuje vaši aktuální pozici, přesnost GPS, vaši aktuální nadmořskou výšku, umístění satelitů a sílu satelitního signálu. Chcete-li otevřít stránku Družice, stiskněte ikonu ve spodní části hlavní nabídky. Stránka Mapa Chcete-li otevřít stránku Mapa, stiskněte možnost Mapa v hlavní nabídce. Vaše aktuální pozice je označena ukazatelem pozice. Rozsah měřítka Tlačítka pro zvětšení/zmenšení Ukazatel pozice Polohy satelitů Stránka Družice Nadmořská výška Síla družicového signálu Zelené pruhy označují sílu satelitního signálu systému GPS. Bílé pruhy označují, že přístroj Oregon stále shromažďuje údaje. Stránka Mapa Zvětšení nebo zmenšení: Stiskněte ikonu nebo. Posouvání po mapě: Na stránce Mapa stiskněte a přetáhněte obrazovku.

15 Aplikace Kontrola podrobných informací o bodu na mapě: 1. V případě potřeby se posuňte na pozici, kterou chcete zkontrolovat, a poté ji stiskněte. 2. Stisknutím tlačítka Informace v horní části obrazovky získáte další informace. Tlačítko Informace Změna datových polí na stránce Mapa: 1. Na stránce Mapa stiskněte jedno z datových polí. 2. Stiskněte typ dat. Uložení trasového bodu na stránce Mapa: 1. Na stránce Mapa stiskněte bod, který chcete uložit. 2. Stiskněte tlačítko Informace v horní části obrazovky. Zobrazení nebo skrytí datových polí: Nastavení > Mapa > Zobrazit datová pole. 2. Stiskněte možnost Nikdy, Během navigace nebo Vždy. 3. Stisknutím ikony uložíte trasový bod. NEBO Pokud chcete upravit trasový bod, stiskněte možnost Uložit a upravit viz (page 4).

16 Aplikace Stránka Kompas Stránka Kompas slouží pro navigaci k cíli pomocí zobrazení kompasu a ukazatele směru. Rovněž zobrazuje navigační údaje, například aktuální rychlost, vzdálenost do příštího bodu na trase a odhadovanou dobu příjezdu. Elektronický kompas (Oregon 300, 400t, 400c a 400i) je podobný magnetickému kompasu, pokud jste v klidu nebo při chůzi. Pokud udržujete vyšší rychlost, například při cestě autem, kompas používá pro určení vašeho směru signály GPS. Vypnutí elektrického kompasu viz page 28. Pokud chcete otevřít stránku Kompas, stiskněte možnost Kompas. Abyste zajistili maximální přesnost, držte kompas při navigaci vodorovně. Ukazatele směru a kurzu Přístroj Oregon může na kompasu používat buď ukazatel směru nebo ukazatel kurzu. Ukazatel směru ukazuje směr k cíli, ukazatel kurzu ukazuje vztah pozice uživatele k linii kurzu vedoucí k cíli. Výběr ukazatele směru nebo kurzu viz page 28. Ukazatel směru Směr, kterým momentálně jedete Směr k cíli Ukazatel směru ukazuje na cíl, bez ohledu na směr pohybu. Pokud ukazatel směru ukazuje k horní část kompasu, jedete přímo do cíle. 10

17 Aplikace Pokud ukazuje jakýmkoli jiným směrem, otáčejte se v jeho směru, dokud šipka nebude směřovat k horní části kompasu. Ukazatel kurzu Směr, kterým momentálně jedete Měřítko Směr k cíli Indikátor odchylky od kurzu Linie kurzu k cíli Ukazatel kurzu poskytuje indikaci odchylky (doleva nebo doprava) dle stupnice umístěné na obvodu kompasu. Stupnice představuje vzdálenost mezi body na indikátoru odchylky od kurzu. Linie kurzu k vašemu cíli je závislá na vašem původnímu počátečnímu bodu. Abyste kompenzovali odchylku a vrátili se do správného směru, přesuňte se zpět na linii kurzu k cíli. Tento způsob je nejvhodnější, pokud navigujete na vodě nebo pokud na vaší cestě nejsou velké překážky. Rovněž vám pomáhá vyhnout se nebezpečím po obou stranách kurzu, jako jsou mělčiny nebo skály pod hladinou. Změna datových polí stránky Kompas: 1. Na stránce Kompas stiskněte datové pole. 2. Stiskněte typ dat. Kalibrace kompasu Elektronický kompas (Oregon 300, 400t, 400c a 400i) kalibrujte venku. Během kalibrace a používání kompasu držte přístroj Oregon vodorovně. Nestůjte v blízkosti objektů, které ovlivňují magnetické pole, například automobilů, budov nebo nadzemního elektrického vedení. Kalibraci kompasu provádějte při přesunu na velkou vzdálenost, při změně teploty o více než 11 C nebo po výměně baterií.

18 Aplikace Kalibrace elektronického kompasu Nastavení > Směr pohybu > Stiskněte pro zahájení kalibrace kompasu. NEBO Na stránce Kompas stiskněte a podržte střed kompasu po dobu asi 2 sekund. Trasový počítač Trasový počítač zobrazuje vaši aktuální rychlost, průměrnou rychlost, maximální rychlost, počítač kilometrů dílčí cesty a další užitečné statistické údaje. Palubní deska 2. Stiskněte možnost Start a postupujte podle pokynů na obrazovce. Může se zobrazit zpráva Příliš rychle nebo Příliš pomalu, která vás upozorňuje, abyste upravili rychlost otáčení. Pokud se zobrazí zpráva Kalibrace se nezdařila, stiskněte tlačítko OK a postup opakujte. Trasový počítač Stisknutím pole změníte informace, které se v daném poli zobrazují. Chcete-li vymazat údaje o cestě, stiskněte možnost Nastavení > Vymazat > Vymazat data cesty > Ano. 12

19 Aplikace Změna pozadí palubní desky: 1. Stiskněte palubní desku v horní části obrazovky. 2. Stiskněte možnost Výchozí, Automobil nebo Hledání pokladu. Zobrazení 3D Přístroj Oregon 400t nabízí trojrozměrné zobrazení. Ostatní modely Oregon vyžadují data DMT (digitálního modelu terénu), která lze nalézt v některých topografických kartografických službách Garmin. Kompatibilní mapové produkty najdete na adrese Aktivace zobrazení 3D: Zobrazení 3D. 2. Stisknutím ikony zvýšíte výškový úhel a stisknutím ikony výškový úhel snížíte. Stisknutím ikony se na trojrozměrné mapě pohybujete dopředu a stisknutím ikony se na trojrozměrné mapě pohybujete dozadu. Stisknutím ikony otočíte zobrazení doleva a stisknutím ikony otočíte zobrazení doprava. Schránky s poklady Hledání pokladů je druh pátrání po pokladu pomocí souřadnic GPS uvedených na Internetu osobami, které poklad ukryly. Stránky o schránkách s poklady lze stáhnout na adrese Webová stránka podporuje přenos stránek o schránkách s poklady do přístroje Oregon a po registraci a instalaci softwaru Garmin Zobrazení 3D

20 Aplikace Communicator ze stránek products/communicator můžete schránky s poklady stahovat přímo do přístroje Oregon. Navigace ke schránce s pokladem pomocí funkce Schránky s poklady: 1. Stiskněte možnost Schránky s poklady > Hledat poklad. 2. Stiskněte pozici schránky s pokladem. 3. Stiskněte možnost Jít. Barevná čára označuje kurz. 4. Stiskněte ikonu > Kompas. 5. Pro navigaci do cíle používejte kompas dle popisu na page 10. Navigace ke schránce s poklady pomocí funkce Kam vést?: Kam vést? > Schránky s poklady. 2. Stiskněte schránku s pokladem, ke které chcete navigovat. Poznámka: Další informace o hledání pokladů naleznete na webové stránce Graf nadmořské výšky Přístroje Oregon 300, 400t, 400c a 400i dokážou zaznamenat změny nadmořské výšky v závislosti na vzdálenosti nebo času nebo změny tlaku vzduchu (atmosférického či okolního) v průběhu času. Nastavení zaznamenávaných změn viz page 29. V hlavní nabídce otevřete stisknutím možnosti Graf nadmořské výšky stránku Graf nadmořské výšky. Datová pole Graf nadmořské výšky Měřítko vzdálenosti nebo času Pokud chcete změnit měřítko vzdálenosti nebo času, stiskněte ikonu nebo. 14

21 Aplikace Pro zobrazení údajů o nadmořské výšce stiskněte bod v grafu. Zobrazí se čas, datum a zaznamenaná nadmořská výška v daném bodě. Změna datových polí na stránce Graf nadmořské výšky: Graf nadmořské výšky > jedno z datových polí. 2. Stiskněte typ dat. Aplikace Wherigo Aplikace Wherigo (vyslovujte Where I go ) je sada nástrojů pro vytváření a přehrávání dobrodružství ve skutečném světě s podporou systému GPS. Přístroj Oregon můžete použít k fyzické navigaci na místo, kde se setkáte s virtuálními objekty a postavami. Kompletní informace o aplikaci Wherigo a doplňkových náplních (herních souborech) naleznete na webové stránce Sdílet bezdrátově Přístroje Oregon 300, 400t, 400c a 400i dokážou bezdrátově sdílet trasové body, trasy, prošlé trasy a schránky s poklady s jinými přístroji Oregon nebo Garmin Colorado. Sdílet bezdrátově s jiným přístrojem Oregon nebo Colorado: 1. Umístěte zařízení do vzdálenosti nejvýše 3 metry od sebe. 2. V hlavní nabídce obou zařízení stiskněte možnost Sdílet bezdrátově. 3. Na přijímajícím zařízení stiskněte možnost Přijmout. Přijímající zařízení oznámí, když je připraveno přijmout data. 4. Na odesílající jednotce stiskněte možnost Odeslat.

22 Aplikace 5. Na odesílající jednotce stiskněte kategorii odesílaných dat. 6. Na odesílající jednotce stiskněte položku k odeslání > Odeslat. 7. Obě jednotky oznámí, že přenos byl dokončen. 8. Stiskněte tlačítko OK na obou jednotkách. Prohlížeč obrázků Přístroj Oregon může zobrazit obrázky uložené v přístroji Oregon nebo na paměťové kartě microsd. Prohlížení obrázků: 1. Zkopírujte obrázky ve formátu.jpg z vašeho počítače do přístroje Oregon. Můžete je nahrát přímo na jednotku Garmin nebo vytvořit na jednotce Garmin novou složku viz (page 34). NEBO Vložit paměťovou kartu microsd s obrázky ve formátu.jpg do slotu pro paměťové karty microsd viz (page 33). 2. V hlavní nabídce stiskněte možnost Prohlížeč obrázků. 3. Stisknutím ikony nebo můžete obrázky procházet. Software Waypoint Manager Trasové body můžete upravovat a měnit u nich názvy, symboly, komentáře, pozice, nadmořskou výšku a hloubku. Software Waypoint Manager můžete použít také k přemístění trasového bodu na vaši aktuální pozici a pro odstraňování trasových bodů. Úprava trasového bodu: Waypoint Manager. 2. Stiskněte trasový bod, který chcete upravit. 3. Stiskněte atribut, který chcete změnit. 4. Chcete-li provést změny, stiskněte písmena, číslice nebo symboly. 5. Stiskněte ikonu. V případě potřeby změňte další atributy. 6. Stiskněte ikonu. 16

23 Aplikace Přemístění trasového bodu do aktuální pozice: Waypoint Manager. 2. Stiskněte trasový bod, který chcete přemístit. 3. Stiskněte možnost Přemístit sem. Odstranění trasového bodu: Waypoint Manager. 2. Stiskněte trasový bod, který chcete odstranit. 3. Stiskněte možnost Odstranit trasový bod. Pokud chcete odstranit všechny trasové body, stiskněte možnost Nastavení > Vymazat > Odstranit všechny trasové body > Ano. Změna profilu Profily jsou sbírkou nastavení, která umožňují optimalizovat přístroj Oregon z jednoho typu použití na jiné, například přechod z rekreačního použití na použití v automobilech. V hlavní nabídce stiskněte možnost Změna profilu. Váš aktuální profil je zobrazen na obrazovce. Stiskněte profil, který chcete používat. Pokud jste v profilu a změníte nastavení, například datová pole, jednotky měření nebo nastavení pozice, uloží se automaticky jako součást vašeho aktuálního profilu. Do přístroje Oregon je předem načteno pět výchozích profilů: Rekreační, Hledání pokladů, Automobil, Námořní a Fitness. Můžete rovněž odstraňovat, přejmenovávat nebo vytvářet vlastní profily viz (page 25). Plánovač tras Můžete vytvořit a uložit až 50 tras. Vytváření a navigace nové trasy: 1. V hlavní nabídce stisknutím možnosti Plánovač tras > <Vytvořit trasu> > <Vybrat první bod> vyberte počáteční bod. 2. Stiskněte kategorii. 3. Stiskněte první položku na trase. 4. Stiskněte možnost Použít > <Vybrat příští bod>.

24 Aplikace 5. Opakujte tento postup, dokud nebude trasa dokončena. 6. Stisknutím ikony trasu uložíte. 7. Stiskněte ikonu > Kam vést? > Trasy pro navigaci po trase. Úprava trasy: Plánovač tras. 2. Stiskněte trasu, kterou chcete upravit > Upravit trasu. 3. Stiskněte bod, který chcete upravit. Změnit změní bod na jinou pozici. Zobrazit zobrazí bod na mapě. Posunout dolů (nebo nahoru) změní pořadí bodu na trase. Vložit přidá na trasu další bod. Další bod se vloží před bod, který upravujete. Odebrat odebere bod z trasy. Odstranění trasy: Plánovač tras. 2. Stiskněte trasu, kterou chcete odstranit > Odstranit trasu. Zobrazení trasy na mapě: Plánovač tras. 2. Stiskněte trasu, kterou chcete zobrazit > Zobrazit mapu. Obrácení pořadí bodů na trase: Plánovač tras. 2. Stiskněte trasu, kterou chcete obrátit > Obrátit trasu. Aktivní trasa Zobrazení aktivní trasy: Aktivní trasa. Zobrazí se body na vaší aktuální trase. 2. Stisknutím bodu zobrazíte další podrobnosti. 18

25 Aplikace Správce tras Prošlá trasa je záznam cesty, kterou jste ujeli. Záznam prošlých tras: Nastavení > Prošlé trasy > Záznam prošlé trasy. 2. Stiskněte možnost Záznam, neukazovat nebo Záznam, ukázat na mapě. Pokud zvolíte možnost Záznam, ukázat na mapě, bude prošlá trasa na stránce Mapa označena čárou. Další informace o nastavení prošlých tras viz page 24. Uložení a zobrazení aktuální prošlé trasy: V hlavní nabídce stiskněte možnost Správce tras > Aktuální prošlá trasa. Zobrazit mapu ukáže vaši aktuální prošlou trasu na mapě. Zobrazit graf nadmořské výšky zobrazí graf nadmořské výšky viz (page 14) pro aktuální prošlou trasu. Uložit prošlou trasu uloží vaši aktuální trasu. Uložit část umožňuje zvolit část vaší aktuální prošlé trasy, kterou chcete uložit. Vymazání aktuální prošlé trasy: V hlavní nabídce stiskněte možnost Nastavení > Vymazat > Vymazat aktuální prošlou trasu > Ano. Otevření uložené prošlé trasy: Kam vést? > Prošlé trasy. 2. Stiskněte uloženou prošlou trasu. Archivované nebo načtené prošlé trasy jsou uvedeny na stránce Správce tras. Je možné zobrazit prošlé trasy na mapě, zobrazit grafy nadmořské výšky nebo navigovat po prošlé trase. Výpočet plochy Přístroj Oregon dokáže spočítat velikost specifické oblasti. Výpočet velikosti oblasti: Výpočet plochy > Start.

26 Aplikace 2. Projděte po obvodu plochy, kterou chcete vypočítat. 3. Po dokončení stiskněte možnost Vypočítat. Kalendář V hlavní nabídce stiskněte možnost Kalendář a otevře se kalendář přístroje Oregon. Kalkulačka V hlavní nabídce stiskněte možnost Kalkulačka a otevře se kalkulačka přístroje Oregon. Slunce a Měsíc Stránka Slunce a Měsíc zobrazuje čas východu a západu Slunce, čas východu a západu Měsíce a fázi Měsíce pro uvedené datum. V hlavní nabídce stiskněte možnost Slunce a Měsíc. Stisknutím ikony nebo zobrazíte informace o Slunci a Měsíci pro různá data. Budík Přístroje Oregon 300, 400t, 400c a 400i můžete nastavit tak, aby se v zadaný čas zapnuly. Nastavení budíku: Budík. 2. Stisknutím ikony nebo nastavte čas, kdy má zaznít zvukový signál. 3. Stiskněte možnost Zapnout budík NEBO Pokud je zobrazena možnost Vypnout budík, stiskněte ikonu (a přeskočte bod 4). 4. Stiskněte možnost Ano pro vypnutí přístroje Oregon nebo Ne, pokud má zůstat zapnutý. Pokud přístroj Oregon vypnete, znovu se zapne v nastaveném čase a rozezní se budík. 5. Když se budík spustí, stiskněte možnost Vypnout budík nebo Odložit a budík se na 10 minut vypne. 20

27 Lov a rybolov Almanach lovu a rybolovu poskytuje předpokládaná nejlepší data a časy lovu a rybolovu na vaší aktuální pozici. V hlavní nabídce stiskněte možnost Lov a rybolov. Stisknutím ikony nebo zobrazíte informace pro lov a rybolov pro různá data. Čas posledního kola Celkový čas kola Čas Aplikace Průměrný čas kola Stopky Používání stopek: Stopky > Start. 2. Stisknutím tlačítka Stop stopky zastavíte. Použití časovače pro kolo: Stopky > Start. 2. Označte kolo stisknutím tlačítka Kolo. Přístroj Oregon označí kolo vždy, když ujdete tuto vzdálenost. Stránka Stopky Poslední kolo zobrazí čas minulého kola. Čas zobrazuje celkový uplynulý čas. Celkový čas kola zobrazí celkový uplynulý čas, s výjimkou aktuálního kola. Průměrný čas kola zobrazí průměrný čas kola, s výjimkou aktuálního kola.

28 Vlastní nastavení přístroje Oregon Vlastní nastavení přístroje Oregon Pro změnu nastavení přístroje Oregon použijte možnost Nastavení. Nastavení systému V hlavní nabídce stiskněte možnost Nastavení > Systém. GPS výběr možnosti Normální, WAAS (Wide Area Augmentation System) nebo Ukázkový režim (GPS vypnuto). Informace o systému WAAS najdete na stránce Jazyk výběr jazyka textu v přístroji Oregon. Změna jazyka textu nezpůsobí změnu jazyka dat zadaných uživatelem nebo mapových dat, například názvů ulic. Typ baterie výběr typu používané baterie. Tóny zapíná a vypíná tóny. Propojení nastavení sériového rozhraní přístroje: Program Garmin Spanner umožňuje použít port USB přístroje Oregon ve většině mapovacích programů podporujících normu NMEA 0183 vytvořením virtuálního sériového portu. Sériový režim Garmin vlastní formát společnosti Garmin používaný pro výměnu dat trasových bodů, tras a prošlých tras s počítačem. Vstup/výstup NMEA poskytuje standardní výstup a vstup dle normy NMEA Textový výstup poskytuje prostý textový výstup informací o pozici a rychlosti ve formátu ASCII. Nastavení displeje V hlavní nabídce stiskněte možnost Nastavení > Zobrazit. Prodleva podsvícení výběr doby, po kterou má podsvícení zůstat zapnuté poté, co se naposledy dotknete obrazovky. 22

29 Vlastní nastavení přístroje Oregon Pozadí výběr pozadí obrazovky. Můžete vybírat z různých předem načtených obrázků nebo načítat vlastní. Zachycování snímků obrazovky: Nastavení > Zobrazit > Zachycení obrazovky > Zapnuto. 2. Přejděte na obrazovku, kterou chcete zachytit. 3. Stiskněte a rychle uvolněte tlačítko Napájení. 4. Připojte přístroj Oregon k vašemu počítači pomocí dodávaného kabelu USB viz (page 32). Rastrový obrázek se uloží do složky Garmin\scrn na jednotce Oregon. Nastavení mapy V hlavní nabídce stiskněte možnost Nastavení > Mapy. Orientace výběr způsobu zobrazení mapy na stránce. K severu vždy zobrazuje sever v horní části stránky. Čelem zobrazuje váš aktuální směr cesty k horní části stránky. Režim Automobil zobrazuje perspektivu automobilu s informací o další odbočce pro použití během řízení. Režim Automobil Automatické zvětšení a zmenšení automaticky vybírá odpovídající úroveň přiblížení pro optimální použití na mapě. Pokud je zvolena možnost Vypnuto, musíte mapu zvětšovat a zmenšovat ručně. Zobrazit datová pole skrytí nebo zobrazení datových polí na stránce Mapa. Rozšířené nastavení mapy nastavení úrovní přiblížení, velikosti textu a podrobnosti mapy. Úrovně přiblížení výběr úrovně přiblížení položek na mapě.

30 Vlastní nastavení přístroje Oregon Velikost textu výběr velikosti textu pro položky na mapě. Detail výběr množství podrobností zobrazených na mapě. Pokud zvolíte detailnější zobrazení, mapa se bude překreslovat pomaleji. Mapové informace stiskněte zaškrtávací políčko pro zobrazení mapy. To může být užitečné, pokud je v přístroji Oregon nahráno několik map. Nastavení prošlých tras Prošlá trasa je záznamem vaší cesty. V hlavní nabídce stiskněte možnost Nastavení > Prošlé trasy. Záznam prošlé trasy zapnutí nebo vypnutí záznamu prošlé trasy. Způsob záznamu výběr způsobu záznamu prošlé trasy. Zvolte možnost Vzdálenost, Čas nebo Automaticky. Pokud jste jako způsob záznamu zvolili čas nebo vzdálenost, zadejte konkrétní interval pro čas nebo vzdálenost. Pokud chcete prošlé trasy zaznamenávat proměnlivou rychlostí a vytvořit tak optimální znázornění vašich prošlých tras, stiskněte možnost Automaticky. Interval výběr rychlosti záznamu prošlé trasy. Častější záznam bodů vytváří podrobnější prošlou trasu, ale rychleji zaplní záznam prošlé trasy. Nastavení hlavní nabídky Když používáte přístroj Oregon při hledání pokladů, turistice nebo rybaření, možná zjistíte, že některé aplikace používáte častěji. Často používané aplikace můžete vložit na první stránku hlavní nabídky. Změna pořadí aplikací v hlavní nabídce: Nastavení > Hlavní nabídka. 2. Stiskněte aplikaci, kterou chcete přesunout. 3. Stiskněte možnost Posunout nahoru nebo Posunout dolů. 4. Pokračujte v přesouvání aplikací pomocí možnosti Posunout nahoru nebo Posunout dolů, dokud nebudou umístěny tak, jak chcete. 24

Řada přístrojů OREGON 200, 300, 400t, 400c, 400i, 550, 550t. stručný návod k obsluze

Řada přístrojů OREGON 200, 300, 400t, 400c, 400i, 550, 550t. stručný návod k obsluze Řada přístrojů OREGON 200, 300, 400t, 400c, 400i, 550, 550t stručný návod k obsluze Přečtěte si leták Důležité bezpečnostní informace a informace o výrobku vložený v obalu s výrobkem obsahující varování

Více

Řada přístrojů OREGON

Řada přístrojů OREGON Řada přístrojů OREGON 450, 450t, 550, 550t stručný návod k obsluze Varování Přečtěte si leták Důležité bezpečnostní informace a informace o výrobku vložený v obalu s výrobkem. Obsahuje varování a další

Více

Dakota 10 a 20 stručný návod k obsluze

Dakota 10 a 20 stručný návod k obsluze Dakota 10 a 20 stručný návod k obsluze Přečtěte si leták Důležité bezpečnostní informace a informace o výrobku vložený v obalu s výrobkem obsahující varování a další důležité informace. Přístroje Dakota

Více

Dakota 10 a 20 návod k obsluze

Dakota 10 a 20 návod k obsluze Dakota 10 a 20 návod k obsluze 2009 2010 Garmin Ltd. nebo její dceřiné společnosti Garmin International, Inc. 1200 East 151st Street, Olathe, Kansas 66062, USA Tel. (913) 397.8200 nebo (800) 800.1020 Fax

Více

GPS 72H. stručný návod k obsluze

GPS 72H. stručný návod k obsluze GPS 72H stručný návod k obsluze Přečtěte si leták Důležité bezpečnostní informace a informace o výrobku vložený v obalu s výrobkem obsahující varování a další důležité informace. Symboly použité v návodu

Více

etrex 10 stručný návod k obsluze

etrex 10 stručný návod k obsluze etrex 10 stručný návod k obsluze Začínáme warning Přečtěte si leták Důležité bezpečnostní informace a informace o produktu vložený v obalu s produktem obsahující varování a další důležité informace. Při

Více

Dakota 10 a 20 návod k obsluze

Dakota 10 a 20 návod k obsluze Dakota 10 a 20 návod k obsluze 2009 Garmin Ltd. nebo její dceřiné společnosti Garmin International, Inc. 1200 East 151st Street, Olathe, Kansas 66062, USA Tel. (913) 397.8200 nebo (800) 800.1020 Fax (913)

Více

etrex stručný návod k obsluze pro použití s modely 20 a 30

etrex stručný návod k obsluze pro použití s modely 20 a 30 etrex stručný návod k obsluze pro použití s modely 20 a 30 Začínáme Přehled zařízení varování Přečtěte si leták Důležité bezpečnostní informace a informace o produktu vložený v obalu s produktem obsahující

Více

Řada GPSMAP 62 stručný návod k obsluze. Pro použití s přístroji GPSMAP 62, 62s a 62st

Řada GPSMAP 62 stručný návod k obsluze. Pro použití s přístroji GPSMAP 62, 62s a 62st Řada GPSMAP 62 stručný návod k obsluze Pro použití s přístroji GPSMAP 62, 62s a 62st Začínáme varování Přečtěte si leták Důležité bezpečnostní informace a informace o produktu vložený v obalu s výrobkem.

Více

Řada přístrojů OREGON

Řada přístrojů OREGON Řada přístrojů OREGON 200, 300, 400t, 400c, 400i, 550, 550t návod k obsluze 2009-2010 Garmin Ltd. nebo nebo její dceřiné společnosti Garmin International, Inc. 1200 East 151st Street, Olathe, Kansas 66062,

Více

Řada OREGON 450, 450t, 550, 550t. návod k obsluze

Řada OREGON 450, 450t, 550, 550t. návod k obsluze Řada OREGON 450, 450t, 550, 550t návod k obsluze 2009 Garmin Ltd. nebo její dceřiné společnosti Garmin International, Inc. 1200 East 151st Street, Olathe, Kansas 66062, USA Tel. (913) 397.8200 nebo (800)

Více

Řada OREGON 450, 450t, 550, 550t. návod k obsluze

Řada OREGON 450, 450t, 550, 550t. návod k obsluze Řada OREGON 450, 450t, 550, 550t návod k obsluze 2009-2010 Garmin Ltd. nebo její dceřiné společnosti Garmin International, Inc. 1200 East 151st Street, Olathe, Kansas 66062, USA Tel. (913) 397.8200 nebo

Více

Návod k obsluze etrex H

Návod k obsluze etrex H Návod k obsluze etrex H osobní navigátor 2007 Garmin Ltd. nebo její dceřiné společnosti Garmin International, Inc. Garmin (Europe) Ltd. 1200 East 151 st Street, Liberty House Olathe, Kansas 66062, USA

Více

Návod k obsluze. řada etrex. osobní navigátor. (Na obrázku je model etrex Vista HCx)

Návod k obsluze. řada etrex. osobní navigátor. (Na obrázku je model etrex Vista HCx) Návod k obsluze řada etrex osobní navigátor HC (Na obrázku je model etrex Vista HCx) 2007 Garmin Ltd. nebo její dceřiné společnosti Garmin International, Inc. Garmin (Europe) Ltd. 1200 East 151 st Street,

Více

Návod k obsluze Řada Colorado

Návod k obsluze Řada Colorado Návod k obsluze Řada Colorado terénní navigátor GPS 2007, 2008 Garmin Ltd. nebo její dceřiné společnosti Garmin International, Inc. 1200 East 151st Street, Olathe, Kansas 66062, USA Tel. (913) 397.8200

Více

GMI 20 Návod k obsluze

GMI 20 Návod k obsluze GMI 20 Návod k obsluze Červen 2015 Vytištěno na Tchaj-wanu 190-01609-41_0A Všechna práva vyhrazena. Na základě autorských zákonů není povoleno tento návod kopírovat (jako celek ani žádnou jeho část) bez

Více

stručný návod k obsluze

stručný návod k obsluze řada montana 600 stručný návod k obsluze k modelům 600, 650, 650t Stručný návod k obsluze k přístrojům řady Montana 600 1 Začínáme varování Přečtěte si leták Důležité bezpečnostní informace a informace

Více

Řada nüvi 2200. stručný návod k obsluze. určeno pro použití s těmito modely nüvi: 2200, 2240, 2250

Řada nüvi 2200. stručný návod k obsluze. určeno pro použití s těmito modely nüvi: 2200, 2240, 2250 Řada nüvi 2200 stručný návod k obsluze určeno pro použití s těmito modely nüvi: 2200, 2240, 2250 Začínáme VAROVÁNÍ Přečtěte si leták Důležité bezpečnostní informace a informace o produktu vložený v obalu

Více

Návod k obsluze Řada Colorado

Návod k obsluze Řada Colorado Návod k obsluze Řada Colorado terénní navigátor GPS 2009 Garmin Ltd. nebo její dceřiné společnosti Garmin International, Inc. 1200 East 151st Street, Olathe, Kansas 66062, USA Tel. (913) 397.8200 nebo

Více

Řada nüvi 2400. stručný návod k obsluze. určeno pro použití s těmito modely nüvi: 2440, 2450, 2460

Řada nüvi 2400. stručný návod k obsluze. určeno pro použití s těmito modely nüvi: 2440, 2450, 2460 Řada nüvi 2400 stručný návod k obsluze určeno pro použití s těmito modely nüvi: 2440, 2450, 2460 Začínáme VAROVÁNÍ Přečtěte si leták Důležité bezpečnostní informace a informace o produktu vložený v obalu

Více

Důležité informace o produktu

Důležité informace o produktu Začněte zde Copyright 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Windows je ochranná známka společnosti Microsoft Corporation registrovaná v USA. Informace uvedené v této příručce se mohou změnit bez

Více

Konvertibilní Tablet STRUČNÁ PŘÍRUČKA 8085 LKB001X CJB1FH002ASA

Konvertibilní Tablet STRUČNÁ PŘÍRUČKA 8085 LKB001X CJB1FH002ASA V Konvertibilní Tablet STRUČNÁ PŘÍRUČKA 8085 LKB001X CJB1FH002ASA Obsah 1 Začínáme... 1 1.1 Vzhled... 1 1.2 Nabíjení tabletu a klávesnice... 3 1.3 Vložení karet microsd a SIM... 4 1.4 Připojení k přístupovému

Více

Connection Manager - Uživatelská příručka

Connection Manager - Uživatelská příručka Connection Manager - Uživatelská příručka 1.0. vydání 2 Obsah Aplikace Správce připojení 3 Začínáme 3 Spuštění Správce připojení 3 Zobrazení stavu aktuálního připojení 3 Připojení k internetu 3 Připojení

Více

Kapitola 1: Úvod. 1.1 Obsah balení. 1.2 Požadavky na systém. Česky

Kapitola 1: Úvod. 1.1 Obsah balení. 1.2 Požadavky na systém. Česky Kapitola 1: Úvod 1.1 Obsah balení Po obdržení televizního adaptéru TVGo A03 zkontrolujte, zda balení USB TV Super Mini obsahuje následující položky. Adaptér TVGo A03 Disk CD s ovladači Dálkový ovladač

Více

Rider 60. Pozastavit/Ukončit ( /BACK/ / ) LAP PAGE

Rider 60. Pozastavit/Ukončit ( /BACK/ / ) LAP PAGE Stručná příručka Rider Přístroj Rider je vybaven dotykovým panelem. Zařízení lze ovládat klepáním na panel nebo hardwarovým tlačítkem. 1 BACK 2 4 LAP PAGE 3 1 Vypínač/Zpět/ Pozastavit/Ukončit ( /BACK/

Více

Aktivity s GPS 1. Popis a nastavení GPS přijímače

Aktivity s GPS 1. Popis a nastavení GPS přijímače Aktivity s GPS 1 Popis a nastavení GPS přijímače Autor: L. Dvořák Cílem materiálu je pomoci vyučujícím s přípravou a následně i s provedením terénního cvičení s využitím GPS přijímačů se žáky II. stupně

Více

GPS NAVIGATION SYSTEM QUICK START USER MANUAL

GPS NAVIGATION SYSTEM QUICK START USER MANUAL GPS NAVIGATION SYSTEM QUICK START USER MANUAL CZECH Začínáme Při prvním použití navigačního softwaru se automaticky spustí proces počátečního nastavení. Postupujte následovně: Zvolte jazyk programu. Pokud

Více

NAvigaCE. Quick Start Guide X-302MH. Čeština. Rev 1.0

NAvigaCE. Quick Start Guide X-302MH. Čeština. Rev 1.0 NAvigaCE Quick Start Guide X-302MH Čeština Rev 1.0 Začínáme Při prvním použití navigačního softwaru se automaticky spustí proces počátečního nastavení. Postupujte následovně: Přečtěte si licenční ujednání

Více

PRÁCE S GPS a TVORBA MAP

PRÁCE S GPS a TVORBA MAP STŘEDNÍ ZAHRADNICKÁ ŠKOLA RAJHRAD STUDIJNÍ OBOR - EKOLOGIE A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ PRÁCE S GPS a TVORBA MAP Soubor učebních textů. Mgr. Vladimír ŠÁCHA 2015 Pomocí přístroje GPS můžeme získat řadu informací

Více

GSC TM 10. návod k obsluze

GSC TM 10. návod k obsluze GSC TM 10 návod k obsluze Instalace čidla GSC 10 VAROVÁNÍ Výstrahy a další důležité informace týkající se tohoto výrobku naleznete v příručce Důležité bezpečnostní a produktové informace, která je dodávána

Více

Video boroskop AX-B520. Návod k obsluze

Video boroskop AX-B520. Návod k obsluze Video boroskop AX-B520 Návod k obsluze Obsah 1. Bezpečnostní instrukce... 3 2. Popis funkce... 3 3. Technické údaje... 4 4. Popis přístroje... 5 5. Obsluha zařízení... 7 6. Upozornění... 13 2 1. Bezpečnostní

Více

nüvi 57/58/67/68 Návod k obsluze

nüvi 57/58/67/68 Návod k obsluze nüvi 57/58/67/68 Návod k obsluze Březen 2015 Vytištěno na Tchaj-wanu 190-01806-41_0B Všechna práva vyhrazena. Na základě autorských zákonů není povoleno tento návod kopírovat (jako celek ani žádnou jeho

Více

GPS NAVIGAC NÍ SYSTÉM

GPS NAVIGAC NÍ SYSTÉM GPS NAVIGAC NÍ SYSTÉM PRU VODCE RYCHLÝM SPUŠTE NÍM NAVIGACE ÚVODNÍ STRANA C ESKY Začínáme Při prvním použití navigace se automaticky spustí počáteční nastavení. Postupujte následovně: Vyberte jazyk programu.

Více

2011 Všechna práva vyhrazena. Stručné pokyny k zařízení Acer ICONIA TAB Model: A500/A501 Původní vydání: 4/2011. Acer ICONIA TAB.

2011 Všechna práva vyhrazena. Stručné pokyny k zařízení Acer ICONIA TAB Model: A500/A501 Původní vydání: 4/2011. Acer ICONIA TAB. 2011 Všechna práva vyhrazena Stručné pokyny k zařízení Acer ICONIA TAB Model: A500/A501 Původní vydání: 4/2011 Acer ICONIA TAB Číslo modelu: Sériové číslo: Datum zakoupení: Místo zakoupení: Informace o

Více

2007 Nokia. V¹echna práva vyhrazena. Nokia, Nokia Connecting People, Nseries a N81 jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky spoleènosti

2007 Nokia. V¹echna práva vyhrazena. Nokia, Nokia Connecting People, Nseries a N81 jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky spoleènosti Urèování polohy 2007 Nokia. V¹echna práva vyhrazena. Nokia, Nokia Connecting People, Nseries a N81 jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky spoleènosti Nokia Corporation. Ostatní zmiòované

Více

PRIME/ESSENTIAL NAVIGATION QUICK START GUIDE

PRIME/ESSENTIAL NAVIGATION QUICK START GUIDE PRIME/ESSENTIAL NAVIGATION QUICK START GUIDE CZ Počáteční nastavení 1. Vyberte preferovaný jazyk a poté klepněte na tlačítko, abyste výběr potvrdili. Později je lze kdykoli změnit v menu Místní nastavení.

Více

Řada GPSMAP 78. návod k obsluze. pro použití s přístroji GPSMAP 78, GPSMAP 78S a GPSMAP 78Sc

Řada GPSMAP 78. návod k obsluze. pro použití s přístroji GPSMAP 78, GPSMAP 78S a GPSMAP 78Sc Řada GPSMAP 78 návod k obsluze pro použití s přístroji GPSMAP 78, GPSMAP 78S a GPSMAP 78Sc 2010 Garmin Ltd. nebo její dceřiné společnosti Garmin International, Inc. 1200 East 151st Street, Olathe, Kansas

Více

Řada STRIKER. Návod k obsluze

Řada STRIKER. Návod k obsluze Řada STRIKER Návod k obsluze Prosinec 2015 190-01950-41_0A Všechna práva vyhrazena. Na základě autorských zákonů není povoleno tento návod kopírovat (jako celek ani žádnou jeho část) bez písemného souhlasu

Více

h Počítač h Baterie h Napájecí šňůra h Knihy:

h Počítač h Baterie h Napájecí šňůra h Knihy: Číslo dílu: 92P1924 Děkujeme, že jste si zakoupili počítač IBM ThinkPad X Series. Porovnejte položky tohoto seznamu s položkami v krabici. Pokud některá z těchto položek chybí, obraťte se na svého prodejce.

Více

Rollei 2.4GHz bezdrátová spoušť pro fotoaparáty Canon, Nikon a Sony

Rollei 2.4GHz bezdrátová spoušť pro fotoaparáty Canon, Nikon a Sony Rollei 2.4GHz bezdrátová spoušť pro fotoaparáty Canon, Nikon a Sony Uživatelská příručka www.rollei.cz Tento produkt je bezdrátové dálkové ovládání, které umožňuje uživateli uvolnit závěrku fotoaparátu

Více

Rollei DF-S 240 SE.

Rollei DF-S 240 SE. Obsah balení Rollei DF-S 240 SE skener Držáky negativů/filmů Držák 4v1 Napájecí adapter Kabely Čistící štětec Uživatelská příručka Osazení diapozitivů do držáku 1. Otevřete držák 2. Vložte diapozitivy

Více

montana řada 600 návod k obsluze k modelům 600, 650, 650t

montana řada 600 návod k obsluze k modelům 600, 650, 650t montana řada 600 návod k obsluze k modelům 600, 650, 650t 2011 Garmin Ltd. nebo její dceřiné společnosti Všechna práva vyhrazena. Na základě autorských zákonů není povoleno tento návod kopírovat (jako

Více

ZAČNĚTE ZDE. Bezdrátové USB Kabelové. Chcete tiskárnu připojit k bezdrátové síti? Přejděte do části Instalace a nastavení bezdrátového připojení.

ZAČNĚTE ZDE. Bezdrátové USB Kabelové. Chcete tiskárnu připojit k bezdrátové síti? Přejděte do části Instalace a nastavení bezdrátového připojení. ZAČNĚTE ZDE Odpovíte-li na některou z otázek ano, přejděte do příslušné části, kde najdete pokyny k instalaci a připojení. Chcete tiskárnu připojit k bezdrátové síti? Přejděte do části Instalace a nastavení

Více

Motorola Phone Tools. Začínáme

Motorola Phone Tools. Začínáme Motorola Phone Tools Začínáme Obsah Minimální požadavky... 2 Před instalací aplikace Motorola Phone Tools... 3 Instalace aplikace Motorola Phone Tools... 4 Instalace a konfigurace mobilního zařízení...

Více

Uživatelská příručka

Uživatelská příručka WATCH ME Uživatelská příručka DIGITÁLNÍ PŘEHRÁVAČ MÉDIÍ Přehled funkcí Watch me je hodinkový Bluetooth přehrávač formátu MP3 s kapacitním dotykovým displejem, uživatel se může prsty dotknout ikony na obrazovce

Více

Cardio 60 ( / ) V nabídce stisknutím procházíte směrem nahoru. Stisknutím a podržením rychle procházíte nabídku směrem nahoru.

Cardio 60 ( / ) V nabídce stisknutím procházíte směrem nahoru. Stisknutím a podržením rychle procházíte nabídku směrem nahoru. 60 Návod na použití Cardio 60 1 2 3 1 Světlo / napájení ( / ) Stisknutím a podržením zapněte přístroj. Chcete-li přístroj vypnout, stisknutím a podržením přejděte do dílčí nabídky a pomocí tlačítka nahoru

Více

Řada GPSMAP 62 návod k obsluze. Pro použití s přístroji GPSMAP 62, 62s a 62st

Řada GPSMAP 62 návod k obsluze. Pro použití s přístroji GPSMAP 62, 62s a 62st Řada GPSMAP 62 návod k obsluze Pro použití s přístroji GPSMAP 62, 62s a 62st 2010 Garmin Ltd. nebo její dceřiné společnosti Garmin International, Inc. 1200 East 151st Street, Olathe, Kansas 66062, USA

Více

Bluetooth Wi-Fi GPS. LCD dotykový displej Tlačítko kalendář Přepínač Režim/ úkol

Bluetooth Wi-Fi GPS. LCD dotykový displej Tlačítko kalendář Přepínač Režim/ úkol Seznámení s MyPal Power Notification Tlačítko spuštění Tlačítko Poznámky (záznam hlasu) Tlačítko kontakty Reproduktor Navigační tlačítko Přední část Indikátor napájení/oznámení Bluetooth Wi-Fi GPS LCD

Více

viagps 3.0 Black edition Uživatelská příručka

viagps 3.0 Black edition Uživatelská příručka viagps 3.0 Black edition Uživatelská příručka Obsah 1. Úvod..... 4 2. Navigace k cíli... 6 3. Navigace... 8 4. Náhled a editace trasy... 9 4.1. Jak změnit cíl cesty nebo přidat průjezdové body... 9 4.2.

Více

SMART Ink. software pro operační systém Mac OS X. Uživatelská příručka

SMART Ink. software pro operační systém Mac OS X. Uživatelská příručka SMART Ink software pro operační systém Mac OS X Uživatelská příručka Upozornění o ochranných známkách SMART Board, SMART Ink, SMART Notebook, smarttech, loo SMART a všechny doplňující texty SMART jsou

Více

QCZ2631 A639. Průvodce 15G06A2451Z0

QCZ2631 A639. Průvodce 15G06A2451Z0 QCZ63 A639 Průvodce 5G06A45Z0 SD SD Seznámení s MyPal Přední část Boční část Indikátor napájení/oznámení Činnost Oznámení MyPal A636: Bluetooth / Wi-Fi / GPS dioda MyPal A63: Bluetooth/GPS dioda Bluetooth

Více

IRIScan Anywhere 5. Scan anywhere, go paperless! PDF. Mobile scanner & OCR software. for Windows and Mac

IRIScan Anywhere 5. Scan anywhere, go paperless! PDF. Mobile scanner & OCR software. for Windows and Mac IRIScan Anywhere 5 PDF Scan anywhere, go paperless! for Windows and Mac Mobile scanner & OCR software Začínáme Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRIScan TM Anywhere 5.

Více

Příručka Začínáme ČESKY CEL-SV6YA2H0

Příručka Začínáme ČESKY CEL-SV6YA2H0 Příručka Začínáme ČESKY CEL-SV6YA2H0 Obsah balení Před použitím fotoaparátu zkontrolujte, zda balení obsahuje následující položky. Pokud některá z položek chybí, kontaktujte prodejce fotoaparátu. Fotoaparát

Více

Share online 3.1. 1. vydání

Share online 3.1. 1. vydání Share online 3.1 1. vydání 2008 Nokia. Všechna práva vyhrazena. Nokia, Nokia Connecting People a Nseries jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Nokia Corporation. Nokia tune

Více

Share online 3.1. 1. vydání

Share online 3.1. 1. vydání Share online 3.1 1. vydání 2008 Nokia. Všechna práva vyhrazena. Nokia, Nokia Connecting People a Nseries jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Nokia Corporation. Nokia tune

Více

Podpora. Děkujeme, že jste si vybrali výrobek společnosti NETGEAR.

Podpora. Děkujeme, že jste si vybrali výrobek společnosti NETGEAR. Začínáme Podpora Děkujeme, že jste si vybrali výrobek společnosti NETGEAR. Po dokončení instalace zařízení vyhledejte štítek se sériovým číslem vašeho produktu a použijte ho při registraci výrobku na adrese

Více

VQDV03. Příručka uživatele

VQDV03. Příručka uživatele VQDV03 Příručka uživatele Děkujeme Vám, že jste si zakoupili tuto sportovní kameru. Prosím, přečtěte si pečlivě následující provozní instrukce. Nutné pro správné používání a provozování kamery. Doporučujeme

Více

Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu.

Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu. Děkujeme Vám za zakoupení HSPA USB modemu Huawei E1750. Pomocí něj se můžete připojit k vysokorychlostnímu internetu. Poznámka: Tento manuál popisuje vzhled USB modemu a postup přípravy modemu, instalace

Více

Online tisk 4.0. 1. vydání

Online tisk 4.0. 1. vydání Online tisk 4.0 1. vydání 2008 Nokia. Všechna práva vyhrazena. Nokia, Nokia Connecting People a Nseries jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Nokia Corporation. Nokia tune

Více

Rollei DF-S 190 SE.

Rollei DF-S 190 SE. Obsah balení Rollei DF-S190 SE skener Držáky negativů/filmů Rychlý podavač Napájecí adapter Kabely Čistící štětec Uživatelská příručka Instalační CD Osazení diapozitivů do držáku 1. Otevřete držák 2. Vložte

Více

etrex návod k obsluze Modely: 10, 20, 30

etrex návod k obsluze Modely: 10, 20, 30 etrex návod k obsluze Modely: 10, 20, 30 2011 Garmin Ltd. nebo její dceřiné společnosti Všechna práva vyhrazena. Na základě autorských zákonů není povoleno tento návod kopírovat (jako celek ani žádnou

Více

Komponenty a funkce tlačítek

Komponenty a funkce tlačítek Pro vaši bezpečnost: Tuto uživatelskou příručku si přečtěte pozorně, abyste používali výrobek správně a vyhnuli se jakémukoliv nebezpečí a fyzickému zranění Používejte váš přehrávač správně, abyste předešli

Více

Průvodce pro přenos dat

Průvodce pro přenos dat Průvodce pro přenos dat (pro tonometr OMRON M6 Comfort IT a OMRON M3 IT) 1)Před prvním použití se musíte nejdříve zaregistrovat. 2)Přejděte na webovou stránku: http://bi-link.omron.com/home/landing 3)Zde

Více

Jak používat program P-touch Transfer Manager

Jak používat program P-touch Transfer Manager Jak používat program P-touch Transfer Manager Verze 0 CZE Úvod Důležité upozornění Obsah tohoto dokumentu a technické parametry příslušného výrobku podléhají změnám bez předchozího upozornění. Společnost

Více

PALUBNÍ CAMERA, HD. příručka. Aby jste lépe využívali veškeré funkce Auto DVR, přečtěte si prosím návod před použitím pečlivě.

PALUBNÍ CAMERA, HD. příručka. Aby jste lépe využívali veškeré funkce Auto DVR, přečtěte si prosím návod před použitím pečlivě. PALUBNÍ CAMERA, HD příručka 87231 Aby jste lépe využívali veškeré funkce Auto DVR, přečtěte si prosím návod před použitím pečlivě. Pozor 1. Vložte paměťovou kartu do auta DVR a formátujte. Prosím vložte

Více

Jak stroj používat. Přehledný návod 1/5

Jak stroj používat. Přehledný návod 1/5 Jak stroj používat Přehledný návod 1/5 PODPORA Potřebuji poradit s ovládáním stroje Jak systém používat panel Zobrazení Přepínač režimu Nápovědy zvětšeného zobrazení Přihlášení/odhlášení Přerušení kopírovací

Více

Max. nabíjecí čas: cca 3 hodiny Nabíjení: LED bliká v intervalu cca 2 sekundy Konec nabíjení: LED bliká cca 2x za sekundu

Max. nabíjecí čas: cca 3 hodiny Nabíjení: LED bliká v intervalu cca 2 sekundy Konec nabíjení: LED bliká cca 2x za sekundu 6. Rychlý úvod Nabití baterie přijímače Pomocí propojky USB propojte nabíječ a přijímač. Max. nabíjecí čas: cca 3 hodiny Nabíjení: LED bliká v intervalu cca 2 sekundy Konec nabíjení: LED bliká cca 2x za

Více

Montana 610/680. Návod k obsluze. Září 2015 Vytištěno na Tchaj-wanu 190-01940-41_0A

Montana 610/680. Návod k obsluze. Září 2015 Vytištěno na Tchaj-wanu 190-01940-41_0A Montana 610/680 Návod k obsluze Září 2015 Vytištěno na Tchaj-wanu 190-01940-41_0A Všechna práva vyhrazena. Na základě autorských zákonů není povoleno tento návod kopírovat (jako celek ani žádnou jeho část)

Více

Connect Genius V2. Instalace programu.

Connect Genius V2. Instalace programu. Connect Genius V2 Program připojíte k PC přes RS 232. Instalace programu. Vložte CD do PC a automaticky se nabídne instalační program. Otevřete instalační program a klikněte dvojklikem na setup.exe a program

Více

nüvi řada 3700 stručný návod k obsluze Březen 2011 190-01157-61 Rev. B Vytištěno na Tchaj-wanu

nüvi řada 3700 stručný návod k obsluze Březen 2011 190-01157-61 Rev. B Vytištěno na Tchaj-wanu nüvi řada 3700 stručný návod k obsluze určeno pro použití s těmito modely nüvi: 3750, 3760, 3790 Březen 2011 190-01157-61 Rev. B Vytištěno na Tchaj-wanu Začínáme VAROVÁNÍ Přečtěte si leták Důležité bezpečnostní

Více

Návod na instalaci a použití programu

Návod na instalaci a použití programu Návod na instalaci a použití programu Minimální konfigurace: Pro zajištění funkčnosti a správné činnosti SW E-mentor je potřeba software požívat na PC s následujícími minimálními parametry: procesor Core

Více

Návod k nastavení uvolnění tisku

Návod k nastavení uvolnění tisku Návod k nastavení uvolnění tisku OBSAH O TOMTO NÁVODU.................................................................................... 2 FUNKCE UVOLNĚNÍ TISKU.............................................................................

Více

Ukazovací zařízení a klávesnice Uživatelská příručka

Ukazovací zařízení a klávesnice Uživatelská příručka Ukazovací zařízení a klávesnice Uživatelská příručka Copyright 2008 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Microsoft a Windows jsou registrované ochranné známky společnosti Microsoft Corporation v USA.

Více

IdeaTab A3000. Příručka se stručným návodem

IdeaTab A3000. Příručka se stručným návodem IdeaTab A3000 Příručka se stručným návodem Vítejte Kamera Front vpředu Ovládání hlasitosti Předtím než začnete používat své zařízení IdeaTab, důkladně si přečtětě tuto příručku. Příručka Vám pomůže naučit

Více

Smart Watch Garett GV-08 návod

Smart Watch Garett GV-08 návod Smart Watch Garett GV-08 návod 1 1. Bezpečnost 1.1 Informace obsažené v této příručce mohou být změněny nebo aktualizovány bez oznámení 1.2 Nabíjejte hodinky po dobu nejméně 2 hodiny před použitím 1.3

Více

GSM ALARM - základní sada Návod k použití

GSM ALARM - základní sada Návod k použití GSM ALARM - základní sada Návod k použití První spuštění a základní nastavení: Před vložením SIM karty do GSM alarmu, je potřeba ji připravit v mobilním telefonu: 1. Odstraňte PIN 2. Vymažte všechny telefonní

Více

IRISPen Air 7. Stručná uživatelská příručka. (ios)

IRISPen Air 7. Stručná uživatelská příručka. (ios) IRISPen Air 7 Stručná uživatelská příručka (ios) Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRISPen TM Air 7. Přečtěte si tuto příručku před zahájením práce s tímto skenerem a

Více

Uživatelský manuál - základ PiPO P1

Uživatelský manuál - základ PiPO P1 Uživatelský manuál - základ PiPO P1 Vítejte Děkujeme za koupi tohoto tabletu. Tablet běží na systému Android 4.4 a má čtyřjádrový 1,8GHz procesor. Před použitím si prosím přečtěte tento manuál. Klávesy

Více

nüvifone M20 Návod k obsluze

nüvifone M20 Návod k obsluze nüvifone M20 Návod k obsluze 2009 Garmin Ltd. nebo její dceřiné společnosti a společnost ASUSTeK Computer, Inc. Garmin International, Inc. 1200 East 151 st Street, Olathe, Kansas 66062, USA Tel. (913)

Více

Dálkový Ovladač Magic

Dálkový Ovladač Magic NÁVOD K OBSLUZE Dálkový Ovladač Magic Před uvedením dálkového ovladače do provozu si pečlivě prostudujte tento návod a uložte jej pro budoucí potřebu. AN-MR500 www.lg.com 2 PŘÍSLUŠENSTVÍ Dálkový ovladač

Více

TABLET GOCLEVER TERRA 9o NÁVOD K OBSLUZE

TABLET GOCLEVER TERRA 9o NÁVOD K OBSLUZE TABLET GOCLEVER TERRA 9o NÁVOD K OBSLUZE NAVŠTIVTE NAŠE STRÁNKY WWW.GOCLEVER.COM VÍCE INFORMACÍ O PRODUKTECH TAB, NAVIO, DVR, DVB-T Před prvním použitím si prosím přečtěte pozorně tento návod k obsluze.

Více

G1362. Rychlý průvodce 2QM02-00011-200S

G1362. Rychlý průvodce 2QM02-00011-200S G1362 Rychlý průvodce 2QM02-00011-200S Váš telefon Tato část představuje hardwarovou výbavu zařízení. 1 2 3 4 5 6 7 8 Č. Položky Funkce 1 Konektor sluchátek Použijte soupravu hands-free pro volání nebo

Více

Palivový snímač GFS 10

Palivový snímač GFS 10 Palivový snímač GFS 10 Průvodce rychlým nastavením 2008 Garmin Ltd. nebo dceřiné společnosti www.garmin.cz Duben 2012 Sériové číslo 190-00884-91 Rev. A Vytištěno v České republice Instalace snímače GFS

Více

IRISPen Air 7. Stručná uživatelská příručka. (Android)

IRISPen Air 7. Stručná uživatelská příručka. (Android) IRISPen Air 7 Stručná uživatelská příručka (Android) Tato stručná uživatelská příručka vám pomůže začít používat produkt IRISPen Air TM 7. Přečtěte si tuto příručku před zahájením práce s tímto skenerem

Více

F-Secure Mobile Security for Windows Mobile

F-Secure Mobile Security for Windows Mobile F-Secure Mobile Security for Windows Mobile 1. Instalace a aktivace Předchozí verze Instalace Aktivace Pokud máte nainstalovanou předchozí verzi aplikace F-Secure Mobile Security, je třeba ji ukončit.

Více

G1342. Rychlý průvodce 2QM02-00006-200S

G1342. Rychlý průvodce 2QM02-00006-200S G1342 Rychlý průvodce 2QM02-00006-200S Váš telefon Tato část představuje hardwarovou výbavu zařízení. 5 6 3 1 12 4 2 10 7 8 9 11 Č. Položky Funkce 1 Konektor sluchátek Použijte soupravu hands-free pro

Více

MODEM OPTIONS PRO TELEFON NOKIA 3650 ÚVODNÍ PŘÍRUČKA PROGRAMU

MODEM OPTIONS PRO TELEFON NOKIA 3650 ÚVODNÍ PŘÍRUČKA PROGRAMU ÚVODNÍ PŘÍRUČKA PROGRAMU MODEM OPTIONS PRO TELEFON NOKIA 3650 Copyright 2003 Nokia. Všechna práva vyhrazena 9355538 Issue 1 Vydaná elektronická příručka odpovídá "Podmínkám a ustanovením uživatelských

Více

Lenovo VIBE P1m 8åLYDWHOVNi SĜtUXþND 9

Lenovo VIBE P1m 8åLYDWHOVNi SĜtUXþND 9 Lenovo VIBE P1m Základy Regulatorní prohlášení Na webových stránkách http://support.lenovo.com je k dispozici aktualizovaná a dokument Regulatorní prohlášení. Technické údaje V této sekci jsou uvedeny

Více

Uživatelský manuál - základ PiPO M6

Uživatelský manuál - základ PiPO M6 Uživatelský manuál - základ PiPO M6 Vítejte Děkujeme za koupi tohoto tabletu. Tablet běží na systému Android 4.2 a má čtyřjádrový 1,6GHz procesor. Před použitím si prosím přečtěte tento manuál. Klávesy

Více

Vyšívací stroj Dodatek k uživatelské příručce

Vyšívací stroj Dodatek k uživatelské příručce Vyšívací stroj Dodatek k uživatelské příručce Product Code (Kód produktu): 884-T07 0 Doplňkové funkce modelu PR650e Následující funkce byly přidány do verze 2 a. Před použitím stroje si pečlivě přečtěte

Více

Uživatelská příručka. BlackBerry 8700 Smartphone

Uživatelská příručka. BlackBerry 8700 Smartphone Uživatelská příručka BlackBerry 8700 Smartphone SWD-280428-0212105034-010 Obsah Základní informace o řadě BlackBerry...9 Přepínání aplikací...9 Přiřazení aplikace tlačítku Komfort...9 Nastavení informací

Více

nüvi řada 3700 stručný návod k obsluze určeno pro použití s těmito modely nüvi: 3750, 3760, 3790

nüvi řada 3700 stručný návod k obsluze určeno pro použití s těmito modely nüvi: 3750, 3760, 3790 nüvi řada 3700 stručný návod k obsluze určeno pro použití s těmito modely nüvi: 3750, 3760, 3790 Začínáme VAROVÁNÍ Přečtěte si leták Důležité bezpečnostní informace a informace o výrobku vložený v obalu

Více

Uživatelský manuál - základ PiPO P9 (3G)

Uživatelský manuál - základ PiPO P9 (3G) Uživatelský manuál - základ PiPO P9 (3G) Vítejte Děkujeme za koupi tohoto tabletu. Tablet běží na systému Android 4.4 a má čtyřjádrový procesor. Před použitím si prosím přečtěte tento manuál. Klávesy a

Více

TomTom Trucker Uživatelská příručka 16.1

TomTom Trucker Uživatelská příručka 16.1 TomTom Trucker Uživatelská příručka 16.1 Obsah Vítejte v navigaci se společností TomTom 7 Co je nového 8 Novinky v této verzi... 8 Videa TomTom... 8 Start 10 Instalace zařízení do vozidla... 10 Umístění

Více

Approach S20. Návod k obsluze

Approach S20. Návod k obsluze Approach S20 Návod k obsluze Leden 2016 190-01989-41_0A Všechna práva vyhrazena. Na základě autorských zákonů není povoleno tento návod kopírovat (jako celek ani žádnou jeho část) bez písemného souhlasu

Více

Technická specifikace LOGGERY D/R/S

Technická specifikace LOGGERY D/R/S Technická specifikace LOGGERY D/R/S Revision DD 280113-CZ D3633 (T+RH+DOTYKOVÁ SONDA) Str. 2 D3121 (T+RH+EXT. SONDA) Str. 4 D3120 (T+RH) Str. 6 S3121 (T+RH+EXT. SONDA) Str. 8 R3121 (T+RH+EXT. SONDA) Str.

Více

Migrace na aplikaci Outlook 2010

Migrace na aplikaci Outlook 2010 V tomto průvodci Microsoft Aplikace Microsoft Outlook 2010 vypadá velmi odlišně od aplikace Outlook 2003, a proto jsme vytvořili tohoto průvodce, který vám pomůže se s ní rychle seznámit. Dozvíte se o

Více