ZKUŠENÍ PROFESIONÁLNÍ ZODPOVĚDNÍ TRANSPARENTNÍ AKTIVNÍ STABILNÍ KONKURENCE- SCHOPNÍ VSTŘÍCNÍ KREATIVNÍ OCEŇOVANÍ UVĚDOMĚLÍ INOVATIVNÍ JACÍ JSME

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ZKUŠENÍ PROFESIONÁLNÍ ZODPOVĚDNÍ TRANSPARENTNÍ AKTIVNÍ STABILNÍ KONKURENCE- SCHOPNÍ VSTŘÍCNÍ KREATIVNÍ OCEŇOVANÍ UVĚDOMĚLÍ INOVATIVNÍ JACÍ JSME"

Transkript

1

2 SLAVÍME 18 LET

3 SLAVÍME 18 LET Letos v říjnu slaví Cetelem již 18 let od svého založení. Je to dlouhá doba, během níž prošel řadou změn a přišel se spoustou inovací souvisejících nejen s vývojem technologických možností, ale především s potřebami a přáními klientů. Jsou to zejména oni, díky komu má Cetelem možnost slavit toto výročí. Za vloženou důvěru jim děkujeme. Velice si jí ceníme a bereme ji jako závazek do budoucna, kdy i nadále budeme naslouchat jejich přáním a poskytovat jim kvalitní produkty a služby. Naše poděkování patří také obchodním partnerům a zaměstnancům, bez nichž by nebylo možné přání našich klientů naplňovat.

4 STABILNÍ PROFESIONÁLNÍ ZKUŠENÍ ZODPOVĚDNÍ AKTIVNÍ TRANSPARENTNÍ KONKURENCE- SCHOPNÍ INOVATIVNÍ OCEŇOVANÍ KREATIVNÍ UVĚDOMĚLÍ VSTŘÍCNÍ JACÍ JSME

5 STABILNÍ KDO JSME Společnost CETELEM ČR, a.s., (dále jen Cetelem) je silnou a stabilní společností s významným postavením na českém finančním trhu, která v letošním roce slaví již osmnáct let úspěšného působení na českém trhu spotřebitelských úvěrů. I v tomto roce se společnosti daří upevňovat svoji pozici předního nebankovního poskytovatele úvěrových produktů a služeb. V průběhu své historie se stal Cetelem inovátorem a průkopníkem v mnoha oblastech, především v oblasti internetu. Byl založen v říjnu 1996 a svou obchodní aktivitu zahájil o rok později v červnu. Mezi základní principy společnosti patří již od počátku jejího působení zásady zodpovědného úvěrování. Cetelem je držitelem licence platební instituce vydané Českou národní bankou. Licence je potvrzením toho, že společnost splňuje přísné regulatorní nároky podobné požadavkům kladeným na banky, a zároveň důkazem důvěryhodnosti a stability společnosti na českém finančním trhu. Cetelem nabízí vysoce konkurenceschopné portfolio produktů, založené na zodpovědném a individuálním přístupu ke klientovi. O produkty a služby společnosti lze zažádat osobně v některé z poboček, telefonicky či on-line. Kromě klasických spotřebitelských úvěrů poskytovaných v místech prodeje zboží a služeb nabízí Cetelem také osobní půjčky, kreditní karty, produkty určené k financování motorových vozidel, hypotéku a různé typy pojištění.

6 PROFESIONÁLNÍ KAM PATŘÍME Cetelem je dceřinou společností francouzské banky BNP Paribas Personal Finance, která nabízí finanční služby již od roku 1953 (do roku 2008 pod názvem Cetelem), a loni tak oslavila již 60 let od svého založení. BNP Paribas Personal Finance působí ve 25 zemích světa na čtyřech kontinentech a zaměstnává více než lidí. Je součástí skupiny skupiny BNP Paribas, která patří mezi nejvýznamnější banky na světě. Skupina působí v 75 zemích světa a zaměstnává téměř zaměstnanců, z toho více než 140 tisíc v Evropě. Spolupráce mezi dceřinými společnostmi skupiny BNP Paribas je založena nejen na sdílení know-how při vývoji a implementaci nových produktů, ale také na zefektivňování vnitřních procesů či řízení rizik.

7 ZKUŠENÍ BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE Alžírsko Argentina Belgie Brazílie Bulharsko Česká republika Čína Egypt Francie Itálie Lucembursko Maďarsko Maroko Mexiko Německo Polsko Portugalsko Rumunsko Rusko Slovensko Srbsko Španělsko Tunisko Turecko Ukrajina

8 ZODPOVĚDNÍ KUDY SMĚŘUJEME Dlouhodobou strategií společnosti Cetelem je poskytování vysoce kvalitních produktů a služeb a budování pevných vztahů se svými klienty, partnery i zaměstnanci. Mezi priority společnosti patří spokojenost klientů. Právě ta je totiž nezbytná pro zdravý a stálý růst Cetelemu. Ke spokojenosti klientů vede nejen osobní a zodpovědný přístup, ale také rozvíjení a inovace portfolia poskytovaných produktů v návaznosti na vývoj technologických možností a požadavků trhu. Přirozenou součástí společnosti je i transparentní a zodpovědný přístup k úvěrování nad rámec dodržování zákonných a etických norem. Tento přístup je založen na poskytování dostatečných, jasných a srozumitelných informací umožňujících klientovi učinit zodpovědné rozhodnutí. Součástí zodpovědného přístupu je mimo jiné uplatňování zásady odmítnout klienta v případě výskytu rizika jeho předlužení vedoucího k neschopnosti dostát svým závazkům. Společnost Cetelem navíc plně respektuje principy profesních a zájmových sdružení a asociací, jejichž je členem.

9 AKTIVNÍ JAK SE NÁM DAŘÍ Za dobu své existence pomohl Cetelem realizovat již více než dva miliony projektů a v rámci splátkového prodeje rozvinul spolupráci s více než prodejci. Neustálé sledování nových trendů a technologických možností vedlo a stále vede k řadě inovací ke spokojenosti klientů. Mezi poslední, nikoli však jediné inovace patří například spuštění elektronického podepisování smluv v prodejnách obchodních partnerů nebo předschválený Express úvěr. Díky inovativnímu přístupu a důvěře klientů se stal Cetelem jedničkou na nebankovním trhu spotřebitelských úvěrů a tuto pozici stále posiluje. V první polovině letošního roku vzrostl jeho tržní podíl mezi nebankovními poskytovateli spotřebitelských úvěrů sdružených v České leasingové a finanční asociaci o dva procentní body na 34 procent (zdroj: ČLFA, kategorie spotřebitelské úvěry). Objem nově poskytnutých úvěrů dosáhl v tomto období 5,8 miliardy korun, oproti roku 2013 se jedná o nárůst o 11 procent, zatímco objem spotřebitelských úvěrů poskytnutých nebankovními společnostmi vzrostl v prvním pololetí 2014 meziročně o 3,7 procenta (zdroj: ČLFA).

10 TRANSPARENTNÍ OBJEM POSKYTNUTÝCH ÚVĚRŮ (v miliardách Kč) , , , , , , , , , , , , , , , , ,152

11 KONKURENCE- SCHOPNÍ VYBRANÉ UKAZATELE ZA ROK 2013 (k ) 2,250 miliardy Kč vlastní kapitál 19,602 miliardy Kč objem pohledávek z poskytnutých úvěrů 1,392 miliardy Kč hospodářský výsledek před zdaněním 11,152 miliardy Kč objem nově poskytnutých úvěrů v roce zaměstnanců (průměrný přepočtený počet)

12 INOVATIVNÍ HISTORIE V BODECH 1996 vznik společnosti 1997 poskytnutí prvního spotřebitelského úvěru v prodejně obchodního partnera 1998 uvedení kreditní karty AURA na český trh 1999 Cetelem spoluzakladatelem prvního nebankovního registru klientských informací SOLUS 2000 zahájení poskytování Osobních půjček Cetelem 2002 Cetelem členem asociace MasterCard International (jako první nebankovní instituce na trhu) 2003 zahájení vydávání kreditních karet AURA MasterCard Electronic 2004 představení produktů Autoúvěr/Motoúvěr pro financování motorových vozidel 2005 zahájení prodeje ON-LINE půjčky Cetelem 2006 vydání první kreditní karty typu AURA PLUS s rozšířenými funkcemi 2007 rozšíření spolupráce s finančními zprostředkovateli 2008 uvedení Combi půjčky Cetelem pro konsolidaci úvěrů 2009 vydání první kreditní karty opatřené čipem 2010 přistoupení k Nebankovnímu registru klientských informací 2011 získání licence platební instituce od České národní banky 2012 zahájení financování vozidel pro podnikatelské subjekty a společnosti 2013 zahájení dematerializace v rámci splátkového prodeje, tedy plně elektronického procesu žádosti o úvěr 2014 zahájení vydávání bezkontaktních platebních nálepek PayPass od MasterCard

13 OCEŇOVANÍ VYHRÁVÁME Během své historie získal Cetelem řadu ocenění, a to jak od profesionálů, tak od veřejnosti. Produkty Cetelemu se v posledních letech pravidelně umísťují mezi nejlepšími například v soutěži Zlatá koruna. V roce 2012 získala Kreditní karta Cetelem Bronzovou korunu v kategorii Cena veřenosti, o rok později Stříbrnou korunu a i letos se v této kategorii umístila jako nejlépe hodnocený úvěrový produkt na českém bankovním i nebankovním trhu. Velké úspěchy v této soutěži slaví také Autoúvěr/Motoúvěr, který například letos skončil v kategorii Cena podnikatelů na třetí příčce a získal tak Bronzovou korunu. Četná ocenění obdržel Cetelem za své produkty, služby a přístup ke klientům rovněž v soutěži Zlatý Měšec. O silném postavení na trhu svědčí umístění v žebříčku nejúspěšnějších firem Czech Top 100. Od profesionálů především z oblasti marketingu, komunikace a PR získal Cetelem uznání za kreativitu, a to prostřednictvím několika ocenění za Výroční zprávu Cetelem 2012.

14 KREATIVNÍ TVOŘÍME O naší kreativitě svědčí například ocenění získaná v loňském a letošním roce za Výroční zprávu Cetelem 2012, jejíž netradiční grafický design nadchl řadu odborníků a která tak vyhrála ve své kategorii Zlatý středník 2013, v rámci grafického designu získala první místo v soutěži Fénix content marketing a třetí pozici v soutěži nejlepších výročních zpráv roku Czech Top 100. Naše kreativita však sahá daleko za hranice firemních publikací. Kreativní jsme prakticky každý den, kdy inovujeme naše stávající produkty či sestavujeme zcela nové a domlouváme nová partnerství. Kreativita je pro nás jedním z důležitých bodů, jehož prostřednictvím nasloucháme potřebám a přáním klientů a který vede ke spokojenosti našich zákazníků a obchodních partnerů. V letošním roce jsme například spustili nový program odměn za používání Kreditní karty Cetelem, příhodně nazvaný Nastav si svou kartu. Klienti si sami mohou podle svých potřeb, návyků a preferencí vybrat jednu ze čtyř odměn. Také jsme začali vydávat ke kreditním kartám bezkontaktní platební nálepky, u nichž si klient může nastavit týdenní limit čerpání. Odměny za řádné splácení Osobní půjčky Cetelem jsme nejen navýšili z až pěti měsíčních splátek na deset, ale také jsme je rozšířili i na všechny konsolidace. V rámci úvěrů poskytovaných u našich obchodních partnerů, a to nejen v klasických spotřebitelských úvěrů, ale rovněž financování vozidel, představujeme v průběhu roku akční nabídky v podobě odkladu splátek či například úvěrů bez navýšení.

15 UVĚDOMĚLÍ POMÁHÁME Společnost Cetelem podporuje řadu kulturních, sportovních a charitativních projektů. Svou charitativní činnost zaměřuje na programy a projekty určené zejména k podpoře dětí a mládeže. Prostřednictvím projektu Šance pomáhá letos již osmým rokem komerčně sexuálně zneužívaným dětem a mládeži opět nalézt životní hodnoty a překonat těžká období. Významnou součástí charitativních aktivit je i pomoc zdravotně a mentálně postiženým dětem, a to finanční podporou občanského sdružení Zajíček na koni, LILA Domova pro postižené děti Otnice a nadačního fondu Luna pro zdravotně postižené. Kromě toho Cetelem poskytuje finance občanskému sdružení Veselý vozíček, a to zejména na rehabilitaci postiženého chlapce, který se znovu zapojuje do aktivního života a i přes svůj zdravotní handicap se stává aktivním sportovcem. Cetelem také dlouhodobě přispívá na zlepšení zdravotních podmínek dívenky, která trpí velmi vážným geneticky podmíněným degenerativním onemocněním. Finančně podporuje i Zdravotního klauna, program, který se zaměřuje na pomoc dětem v nemocnicích po celé republice. Dlouhodobou podporu poskytuje společnost také dětským domovům, v nichž pomáhá kromě běžného provozu financovat volnočasové aktivity dětí. Pomoc směřuje Dětskému domovu Ledce, Dětskému centru Domeček a Dětskému domovu Senožaty. Prostřednictvím Dětské dopravní nadace podporuje Cetelem vzdělávání a životní úroveň dětí, které osiřely a přišly o rodiče v důsledku dopravní nehody. Do pomoci potřebným se navíc zapojují i samotní zaměstnanci, a to prostřednictvím projektu Pečeme s Cetelem, který dlouhodobě pomáhá financovat drobné charitativní projekty. Ti, kteří pečou, si přitom sami mohou vybrat, komu budou peníze získané od kolegů darovány. Finanční částku vybranou od zaměstnanců Cetelem vždy zdvojnásobuje.

16 VSTŘÍCNÍ PODPORUJEME V rámci sponzoringu začal Cetelem před pěti lety podporovat Lukáše Bauera, jednoho z nejúspěšnějších českých lyžařských reprezentantů. S tímto slavným českým sportovcem nás spojuje zodpovědný přístup k práci a snaha být ve svém oboru jedničkou. Na sportovním poli již třetím rokem sponzorujeme v roli hlavního partnera seriál sportovně-společenských závodů ve Velkých Karlovicích a okolí, VALACHY TOUR. V roce 2010 se stal Cetelem také hlavním sponzorem Městských divadel pražských. O rok později byl oceněn za podporu české kultury a obdržel v Národním divadle cenu Ď. Na cenu Cetelem nominovala právě Městská divadla pražská, a to za dlouhodobou a soustavnou finanční podporu, díky níž mohou v MDP vznikat nové inscenace a projekty, a to při zachování cen vstupenek, a také za finanční podporu inscenace Holky z kalendáře. Ceny Ď uděluje každým rokem pěti- až desetičlenné kolegium jako vyjádření díků českým mecenášům za podporu kulturních a charitativních projektů.

17 ROZMANITÉ FLEXIBILNÍ S ODMĚNOU RYCHLÉ PRAKTICKÉ BEZ POPLATKŮ JAKÉ JSOU NAŠE PRODUKTY

18 ROZMANITÉ KLASICKÝ SPOTŘEBITELSKÝ ÚVĚR Klasické spotřebitelské úvěry představují jednoduchý a rychlý způsob financování nákupu zboží a služeb na splátky přímo v místě prodeje. Společnost Cetelem spolupracuje s širokou sítí kamenných a internetových obchodů napříč Českou republikou. Jako první na trhu jsme spustili biometrické podepisování smluv v prodejnách našich obchodních partnerů. Jde o inovativní způsob podpisu úvěrové smlouvy s využitím zařízení SignPad. Smlouva o úvěru je s klientem podepsána a následně uchovávána výhradně v elektronické podobě. Tento dematerializovaný proces sjednávání úvěru postupně rozšiřujeme do dalších prodejen a k dalším obchodním partnerům. Standardní papírová forma smlouvy tak bude nahrazována záznamem na moderním trvalém nosiči informací. V rámci splátkového prodeje jsme jako první začali klientům nabízet také předschválený Express úvěr, který jim umožňuje zažádat si o úvěr z pohodlí domova prostřednictvím internetových stránek některých obchodních partnerů nebo přímo na webových stránkách Cetelemu. Kamenné i internetové obchody Financování zboží od Kč Výběr z několika produktů Volitelná výše přímé platby, délky splácení úvěru nebo výše měsíční splátky Jednoduché a rychlé vyřízení přímo v prodejně Okamžité vlastnictví zakoupeného zboží Široká síť obchodních partnerů po celé České republice

19 FLEXIBILNÍ KREDITNÍ KARTA Kreditní karty, respektive revolvingové úvěry, jsou flexibilním nástrojem pro čerpání finančních prostředků ze schváleného rámce, a to jak při pravidelných nákupech, tak i při nenadálých událostech. K nákupům na internetu slouží Virtuální karta, jeden z nejbezpečnějších nástrojů na českém trhu pro platby na internetu, kterou klienti získají zdarma jako doplněk ke Kreditní kartě Cetelem. Klienti si mohou také zažádat o bezkontaktní platební nálepku. K jedné kartě jich lze získat až pět, pro každou je přitom možné stanovit týdenní limit již od 50 Kč. Díky odměnám za používání karty v rámci programu Nastav si svou kartu mohou klienti získat zpět ročně až Kč. Prostřednictvím Klientské zóny, která je upravena i pro mobilní telefony, mohou prakticky kdykoli sledovat veškeré pohyby na kartě, mají přístup k elektronickým výpisům a mohou realizovat převody finančních prostředků z karty na bankovní účet. 55denní bezúročné období Vydání a aktivace karty zdarma, doplňková Virtuální karta pro bezpečné platby na internetu Zdarma vydání, aktivace a využívání až 5 bezkontaktních platebních nálepek Možnost vybrat si jednu ze čtyř odměn za používání karty: 4 % ze všech nákupů na jakékoli čerpací stanici v ČR i v zahraničí, měsíčně až 800 Kč, 3 % ze všech nákupů na internetu, měsíčně až 600 Kč, 2 % ze všech nákupů v ČR i v zahraničí, měsíčně až 400 Kč, zdarma všechny výběry z bankomatů v ČR i v zahraničí od Kč včetně První 3 výběry z bankomatu v ČR zdarma Nonstop přístup k úvěrovému účtu

20 S ODMĚNOU OSOBNÍ PŮJČKA CETELEM Osobní půjčky Cetelem představují účelové nebo bezúčelové spotřebitelské úvěry. Jsou určeny k financování náročnějších potřeb klienta, ale i pro konsolidaci již existujících klasických a revolvingových úvěrů. V lednu tohoto roku jsme zavedli odměny za řádné splácení, díky nimž může klient získat zpět až 10 měsíčních splátek. Odměny se přitom vztahují i na konsolidace. Jednoduché vyřízení on-line, telefonicky nebo v pobočce Neúčelové a účelové produkty, konsolidace stávajících úvěrů Financování projektů spojených s bydlením a rekonstrukcemi Bez poplatku za vedení úvěrového účtu Bez poplatku za předčasné splacení Výše půjčky Kč Odměna za řádné splácení ve výši až 10 splátek

21 RYCHLÉ AUTOÚVĚR/MOTOÚVĚR Autoúvěr/Motoúvěr je určen k financování nákupu nového či ojetého vozidla pro spotřebitele i podnikatelské subjekty a společnosti přímo v partnerské síti autosalonů a autobazarů po celé České republice. Uzavření smlouvy k získání tohoto úvěru na vybraný vůz probíhá jednoduše a rychle do 30 minut od podání žádosti. Financování nových i ojetých vozidel pro spotřebitele i podnikatelské subjekty a společnosti Úvěr Kč bez ručitele (motocykl Kč) Volitelná délka splácení Jednoduché vyřízení u prodejce Okamžité vlastnictví vozidla Široká síť obchodních partnerů napříč Českou republikou Vhodný i pro vozy s odpočtem DPH a pro nárokování státních příspěvků

22 PRAKTICKÉ POJIŠTĚNÍ Ve spolupráci s partnerskými pojišťovnami nabízí Cetelem svým klientům širokou škálu pojistných produktů. Kromě pojištění, která se vztahují k úvěrovým produktům, jako je například pojištění schopnosti splácet, si klienti mohou sjednat i řadu individuálních a doplňkových pojištění. Pojištění schopnosti splácet Pojištění odcizení věci a Pojištění Home Assistance Pojištění pro případ zneužití kreditní karty, ztráty nebo odcizení dokladů Úrazové pojištění Pojištění Vaší karty a osobních věcí Pojištění výdajů Cestovní pojištění ProCetelem Cesty Cestovní pojištění ke Kreditní kartě Cetelem Povinné ručení a havarijní pojištění ProCetelem Auto Wüstenrot

23 BEZ POPLATKŮ HYPOTÉKA V dubnu loňského roku začal Cetelem ve spolupráci s finanční skupinou Wüstenrot nabízet ProCetelem hypotéku Wüstenrot. Jejím prostřednictvím mohou klienti financovat pořízení nové nemovitosti nebo ji mohou využít na refinancování stávajícího úvěru na bydlení. Mezi výhody tohoto produktu patří například možnost sjednat si úrokovou sazbu až s devítiměsíčním předstihem. Na koupi nové nemovitosti Na refinancování Bez poplatku za zpracování hypotečního úvěru Bez poplatku za vedení úvěrového účtu Bez nutnosti běžného účtu u Wüstenrot hypoteční banky Akceptace odhadu nemovitosti v případě refinancování, případně zdarma zajištění nového odhadu Možnost sjednat si úrokovou sazbu s devítiměsíčním předstihem

24

1 A M N V L R0Č RÁ T Ý 2 0 1 3 V Z C

1 A M N V L R0Č RÁ T Ý 2 0 1 3 V Z C V Ý R 0 Č N 1 Z R Á V A C T L M 2 0 1 3 IDENTIFIKACE SPOLEČNOSTI CETELEM ČR, a.s. Karla Engliše 5/3208 150 00 Praha 5 IČ: 250 85 689 DIČ: CZ 250 85 689 Registrace u Městského soudu v Praze, oddíl B, vložka

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA Norsko

VÝROČNÍ ZPRÁVA Norsko Česká republika Francie Indie Norsko Itálie CETELEM ČR, a.s. Karla Engliše 5/3208, 150 00 Praha 5, Tel.: +420 257 080 111, fax: +420 257 080 128 cetelem@cetelem.cz www.cetelem.cz Obsahová část: Public

Více

Obsah. Jsme transparentní

Obsah. Jsme transparentní Profil společnosti Obsah Jsme transparentní O nás... 4 Strategie společnosti... 6 Milníky v historii... 8 Skupina BNP Paribas...10 Cetelem v číslech a datech...12 Hlavní události roku...14 Náš odpovědný

Více

INFORMACE PRO TISK. Souhrnná informace pro tisk GE Money v České republice. leden 2009

INFORMACE PRO TISK. Souhrnná informace pro tisk GE Money v České republice. leden 2009 INFORMACE PRO TISK Souhrnná informace pro tisk GE Money v České republice leden 2009 Obsah dokumentu OBSAH DOKUMENTU...2 GE...3 GE MONEY...5 GE MONEY BANK...6 INFORMACE O SPOLEČNOSTI...6 PRODUKTY GE MONEY

Více

obsah Zpráva nezávislého auditora o účetní závěrce 58 Profil společnosti 5 Struktura skupiny 8 Rozvaha 60 Celosvětové koncernové zásady 10

obsah Zpráva nezávislého auditora o účetní závěrce 58 Profil společnosti 5 Struktura skupiny 8 Rozvaha 60 Celosvětové koncernové zásady 10 2011 Výroční zpráva obsah Profil společnosti 5 Struktura skupiny 8 Celosvětové koncernové zásady 10 Složení vrcholných orgánů 13 Dlouhodobá strategie 16 Hlavní aktivity roku 2011 19 Produkty a služby

Více

výroční zpráva 2006 ČSOB Leasing, a.s.

výroční zpráva 2006 ČSOB Leasing, a.s. výroční zpráva 2006 ČSOB Leasing, a.s. ČSOB Leasing je největší leasingovou společností ve střední a východní Evropě. Dlouhodobě získává náskok před všemi svými konkurenty na trhu obsah 1. Úvod 4 1.1.

Více

Zpráva představenstva o podnikatelské činnosti společnosti a stavu jejího majetku za rok 2013

Zpráva představenstva o podnikatelské činnosti společnosti a stavu jejího majetku za rok 2013 Zpráva představenstva o podnikatelské činnosti společnosti a stavu jejího majetku za rok 2013 Konsolidované hospodářské výsledky V náročném ekonomickém prostředí prožila Česká spořitelna jeden z nejúspěšnějších

Více

Hypoteční specialisté v roce 2009

Hypoteční specialisté v roce 2009 Hypoteční specialisté v roce 2009 Hypoteční specialisté v roce 2009 1 Obsah OBSAH Poslání, vize, krédo, hodnoty 02 04 Profil 06 08 12 14 19 24 30 32 36 39 Rok ve zkratce Rozhovor s představenstvem Statutární

Více

Jasné odpovědi pro skutečné výhody. Výroční zpráva 2012

Jasné odpovědi pro skutečné výhody. Výroční zpráva 2012 Jasné odpovědi pro skutečné výhody Výroční zpráva 2012 Letošní výroční zprávu UniCredit Bank Czech Republic, a.s., provázejí pozitivní zpětné vazby od klientů, kterým den co den poskytujeme konkrétní

Více

Zpráva představenstva o podnikatelské činnosti společnosti a stavu jejího majetku za rok 2014

Zpráva představenstva o podnikatelské činnosti společnosti a stavu jejího majetku za rok 2014 Zpráva představenstva o podnikatelské činnosti společnosti a stavu jejího majetku za rok 2014 Konsolidované hospodářské výsledky * Česká spořitelna dosáhla jednoho z nejlepších výsledků ve své dlouhodobé

Více

cesta k mobilitě neznají přesný cíl, proměňují sebe i každého, kdo se na ně vydá.

cesta k mobilitě neznají přesný cíl, proměňují sebe i každého, kdo se na ně vydá. výroční zpráva 2013 cesta k mobilitě Jsou cesty, na kterých jsme v cíli ještě dříve, než jsme vyjeli. Zatímco jsme tady, chceme už být tam. Cesta se stává otázkou času chceme být jinde co nejrychleji,

Více

Výroční zpráva 2013 Komerční banka, a.s.

Výroční zpráva 2013 Komerční banka, a.s. Výroční zpráva 2013 Komerční banka, a.s. Charakteristika za období 2009 2013 Podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) Konsolidované údaje (mil. Kč) 2013 2012 1 2011 2010 2009 Finanční

Více

partnerství dlouhodobost odpovědnost Výroční zpráva 2012 Komerční banka, a.s.

partnerství dlouhodobost odpovědnost Výroční zpráva 2012 Komerční banka, a.s. partnerství dlouhodobost odpovědnost Výroční zpráva 2012 Komerční banka, a.s. Charakteristika za období 2008 2012 Podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) Konsolidované údaje (mil. Kč)

Více

OBSAH. Rozvaha... 44. Výkaz zisku a ztráty... 46. Přehled o změnách vlastního kapitálu... 50

OBSAH. Rozvaha... 44. Výkaz zisku a ztráty... 46. Přehled o změnách vlastního kapitálu... 50 V Ý R O Č N Í Z P R Á V A Certifikát LEED Platinum Je hodnocením především za úspornost budovy, ekologickou nenáročnost a vliv na okolí. V evropském měřítku lze v roce 2012 najít pouze 10 budov s platinovým

Více

KB zajišťovala v roce 2007 služby pro 1,58 milionu

KB zajišťovala v roce 2007 služby pro 1,58 milionu STRATEGIE HODNOTY LIDÉ VÝSLEDKY PERSPEKTIVY ČÍSLA A DATA Komerční banka, a.s. Výroční zpráva 2007 KB zajišťovala v roce 2007 služby pro 1,58 milionu klientů www.kb.cz Můj svět. Moje banka. Různí lidé,

Více

Výroční zpráva 2010. Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group

Výroční zpráva 2010. Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group Výroční zpráva 2010 Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group Obsah O společnosti... 8 Charakteristika akcionáře... 9 Dozorčí rada a představenstvo... 11 Úvodní slovo předsedy dozorčí

Více

Česká pojišťovna a.s.

Česká pojišťovna a.s. Výroční zpráva 2014 Výroční zpráva 2014 OBSAH Úvodní slovo předsedy představenstva... 2 Charakteristika Společnosti a skupiny Česká pojišťovna... 4 Nejvýznamnější události skupiny České pojišťovny... 6

Více

Výroční zpráva 2010 Hypoteční banka, a.s.

Výroční zpráva 2010 Hypoteční banka, a.s. Výroční zpráva 2010 Hypoteční banka, a.s. Hypoteční banka, a.s. 1 Hypoteční ročenka V říjnu 2011 byla provedena oprava informace na straně 98 v odstavci Základní kapitál. 02 Kdo jsme 05 Hypoteční trh je

Více

Allianz pojišťovna, a. s. Výroční. S vámi od A do Z

Allianz pojišťovna, a. s. Výroční. S vámi od A do Z Allianz pojišťovna, a. s. Výroční zpráva 2012 S vámi od A do Z Základní ekonomické údaje Vybrané ukazatele (v mil. Kč) 2012 2011 Změna 2012/2011 Hrubé předepsané pojistné 11 568 11 044 4,7 % Životní pojištění

Více

Pojištění od A do Z. Výroční zpráva 2013

Pojištění od A do Z. Výroční zpráva 2013 Výroční zpráva 2013 Základní ekonomické údaje Vybrané ukazatele (v mil. Kč) 2013 2012 2011 Hrubé předepsané pojistné 11,871 11,568 11,044 Životní pojištění 4,481 4,307 3,736 Neživotní pojištění 7,390 7,261

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009. Československá obchodní banka, a. s. MMIX

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009. Československá obchodní banka, a. s. MMIX VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 06 07 0809 1011 12 Československá obchodní banka, a. s. MMIX Obchodní firma: Československá obchodní banka, a. s. Sídlo: Radlická 333/150, Praha 5, PSČ 150 57, Česká republika Právní

Více

Česká pojišťovna a.s.

Česká pojišťovna a.s. Výroční zpráva 2012 Výroční zpráva 2012 Obsah Úvodní slovo předsedy představenstva... 2 Charakteristika Společnosti a skupiny Česká pojišťovna... 4 Nejvýznamnější události České pojišťovny... 7 Získaná

Více

Česká pojišťovna a.s.

Česká pojišťovna a.s. Výroční zpráva 2013 Výroční zpráva 2013 Obsah Úvodní slovo předsedy představenstva... 2 Charakteristika Společnosti a skupiny Česká pojišťovna... 4 Nejvýznamnější události skupiny České pojišťovny... 6

Více

Dlouhodobé vztahy se zákazníky a dalšími partnery patří k hlavním pilířům strategie Komerční banky. Výroční zpráva 2009 Komerční banka, a.s.

Dlouhodobé vztahy se zákazníky a dalšími partnery patří k hlavním pilířům strategie Komerční banky. Výroční zpráva 2009 Komerční banka, a.s. 2009 Dlouhodobé vztahy se zákazníky a dalšími partnery patří k hlavním pilířům strategie Komerční banky Výroční zpráva 2009 Komerční banka, a.s. 2 700 Počet zákazníků celé Skupiny KB přesáhl 2,7 milionu.

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014. Československá obchodní banka, a. s. MMXIV

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014. Československá obchodní banka, a. s. MMXIV VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 11 12 131415 16 17 Československá obchodní banka, a. s. MMXIV Obchodní firma: Československá obchodní banka, a. s. Sídlo: Radlická 333/150, Praha 5, PSČ 150 57, Česká republika Právní

Více

UNIVERZITA PALACKÉHO V OLOMOUCI FILOZOFICKÁ FAKULTA

UNIVERZITA PALACKÉHO V OLOMOUCI FILOZOFICKÁ FAKULTA UNIVERZITA PALACKÉHO V OLOMOUCI FILOZOFICKÁ FAKULTA KOMPARACE ÚVĚROVÝCH PRODUKTŮ BANKOVNÍCH A NEBANKOVNÍCH INSTITUCÍ NA ZÁKLADĚ VYBRANÝCH KRITÉRIÍ HODNOCENÍ Bakalářská práce Olomouc 2014 Michaela Močičková

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 Komerční banka, a.s.

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 Komerční banka, a.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011 Komerční banka, a.s. Charakteristika za období 2007 2011 Podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) Konsolidované údaje (mil. Kč) 2011 2010 1 2009 1 2008 1 2007 1 Finanční

Více

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group. Výroční zpráva

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group. Výroční zpráva Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group Výroční zpráva 2009 2009 Zimní sportovní hry Pustevny 2009 Kapitálové životní pojištění HARMONIE Nejúspěšnější pojišťovnou v anketě makléřů Pojišťovna

Více

banky Výroční zpráva 2010 Komerční banka, a.s.

banky Výroční zpráva 2010 Komerční banka, a.s. banky am ac ms am hm mm rm vc ss pp lm mt op he af mt tt mp Výroční zpráva 2010 Komerční banka, a.s. charakteristika za období 2006 2010 Podle Mezinárodních standardů pro finanční výkaznictví (IFRS) Konsolidované

Více

Analýza spotřebitelských úvěrů u vybraných českých finančních společností. Radim Domanský

Analýza spotřebitelských úvěrů u vybraných českých finančních společností. Radim Domanský Analýza spotřebitelských úvěrů u vybraných českých finančních společností Radim Domanský Bakalářská práce 2011 ABSTRAKT Tato bakalářská práce "Analýza spotřebitelských úvěrů u vybraných českých finančních

Více