VÁNOČNÍ KUS ŠKOLNÍ ČASOPIS BISKUPSKÉHO GYMNÁZIA HRADEC KRÁLOVÉ

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "VÁNOČNÍ KUS ŠKOLNÍ ČASOPIS BISKUPSKÉHO GYMNÁZIA HRADEC KRÁLOVÉ"

Transkript

1 1/ Big Bob VÁNOČNÍ KUS ŠKOLNÍ ČASOPIS BISKUPSKÉHO GYMNÁZIA HRADEC KRÁLOVÉ Dobrý den! Všem příznivcům našeho měsíčního školního časopisu Big Bob. Je tu vánoční vydání školním roce. Jistě se všichni těšíte už na Vánoce, věřte že my také, a proto Vám přejeme krásné prázdniny a spoustu dárků pod stromečkem. Připomínky k časopisu a náměty prosím směřujte na kvartu A nebo B. Vánoční Big Bob obsahuje: Stalo se Téma měsíce Kultura Sport Rozhovory Drbárna Seznamka, vztahy, inzerce Horoskop Hry Kuriózní fotografie <> Tak a na závěr ještě jednou krásné prázdniny, přežijte je ve zdraví a pohodě s muzikou, přáteli a dalšími radovánkami co k zimě patří. Těšíme se na Vás opět v novém roce. Váš časopis Big Bob a celá redakce Sekunda A, B, Tercie A, B a Kvarta A, B

2 První den nového školního roku byl zahájen jako obvykle školní Mší svatou v kostele Panny Marie. Ve dnech října se na naší škole uskutečnil sběr starého papíru, který se setkal s velkým ohlasem. 18. října proběhla Brigáda Na Plachtě, kde se účastníci snažili vyčistit určenou plochu od nepořádku a náletových dřevin. V listopadu se Primy zúčastnily projektu Naše Třída, kde se noví žáci navzájem seznamovali. V tomto měsíci proběhl též informační den, kde se rodiče dozvěděli o prospěchu svých ratolestí. Začínající prosincové dny přinesly vystoupení skupiny SoliDeo, hrající historickou hudbu na různé, dnes už nepoužívané, hudební nástroje, zhotovované především z různých částí těl zvířat. Dále pak návštěvu Mikuláše s anděly a čerty. Pro zájemce zde byla též možnost zúčastnit se Soutěže v poznávání živočichů. Téma měsíce Blíží se nám Vánoce a s tím i utrácení našeho kapesného, popřípadě těžce vydělaných penízků na brigádě. A jestli jste na tom podobně jako já, tak vám fantazie na dárky odešla ještě rychleji než přišla. Proto přinášíme pár možností, co koupit rodičům, jako dárek (neručíme za to, že vás s tím nepošlou zpět do obchodu s tím, ať příště radši nic nekupujete). Pro tatínky: Staň se bagristou (více na někteří z vás jistě sní o tom, že se projedou na bagru a jistě o tom snili v mládí i vaši otcové. Tak proč jim tento sen nevyplnit? Cena pouhých 3000 Kč. Pro maminky: Léčba mrazem (POZOR!!! Jen pro otužilé!!!) pokud se toužíte maminky zbavit na půl hodiny a tři minuty je toto pro vás ta pravá věc. Tak dlouho tato akce trvá. Milovanou maminečku zavřou na 3 minuty do místnosti, kde je minus 110 až minus 160 C a pak ještě půl hodiny cvičení. A hlavně je to jen za 900 Kč!!! Rozhodně levnější, než hodina bagrování, že? Ženy jsou prostě méně náročnější. Jen neručíme za to, že až se Vaše milovaná maminka vrátí, tak vás samotné nevyžene na mráz (I když toho mrazu poslední dobou moc není). Zima nebo Jaro? Může za to globální oteplování? Určitě jste si v poslední době všimli, že v posledních letech je čím dál tím menší zima a méně sněhu. Má to na svědomí globální oteplování? Jedni tvrdí to a druzí zase ono. Faktem ale je, že lidé si myslí že na zimu je příliš teplo, ale je to spíš tím, že ještě pamatují i zimy, kdy přes noc nasněžil metr sněhu. Takže kdo ví? Pozor! Z důvodu oteplování se mění i klima! Například v Americe sněží, i když tam už 20let nesněžilo. A u nás v Evropě je teplo, které už nebylo 20 let. Tak jsme si zřejmě s Američany vyměnili role.

3 SPORT Aktivity školy: Školní florbalový turnaj v Třebechovicích CINESTAR PREMIERY Muzikál ze střední: Maturitní ročník premiéra Sobík Niko premiéra KLICPEROVO DIVADLO Paní Urbanová premiéra v 19:00 Princ a Chuďas premiéra v 19:00 Petrolejové lampy hodin Perikles :30 DIVADLO DRAK Šťedrej večer nastal v 8:30 a 10:15 Všechno lítá co peří má v 15:00 O pejskovi a kočičce v 8:30 a 10:30 NAŠE ŠKOLA v 8 hodin se bude konat předvánoční mše sv. v kostele Panny Marie Hudební doprovod 4.A Mikuláš v HK Dne 25. listopadu jely tercie a kvarta na florbalový turnaj. Po přepravě vlakem se dostali na místo konání turnaje. Turnaj se uskutečnil v tělocvičně základní školy Třebechovice. Naše mužstvo šťastně vyhrálo kontumačně se školou Jiráskovy sady a s SNP. I přes podporu fanoušků, náš tým prohrál s týmem z Třebechovic. Poté utrpěli další porážku od týmu Nový Hradec. Nakonec se umístili se na krásném třetím místě. Měli bychom jim všichni pogratulovat za velkou snahu a dobrý výkon. Všichni srdečně gratulujeme! Emmons: Zlatá střelkyně si dá rok volna Nejlepší střelkyně Kateřina Emmina si dá rok volna. Zbraně má uložené v trezoru a jen tak je nevytáhne. Ani je do ruky nevezmu, stýskat se mi nebude, řekla. V říjnu odletí 24letá šampionka do USA, okolo Vánoc se však i s manželem Mattem vrátí na několik měsíců do Česka. "Budu pomáhat s přípravou mistrovství Evropy, dělat různou kancelářskou práci." Vypjatý závěr: červená karta, penalta a v brance chytá obránce Brankář Slávie Vaniak byl vyloučen. Ve vypjaté atmosféře končí duel Slavie s Hamburkem v Poháru UEFA. Českému šampionov i se víc a víc vzdaluje postup a nejenže dohrává v deseti, navíc už třikrát střídal, a náhradní gólman tak už do hry nemůže. Vaniak si ještě na hřišti přetáhne přes hlavu žlutý dres a společně s rukavicemi ho předá Erichu Brabcovi.

4 Rozhovory Přínášíme vám rozhovor s profesorem matematiky a dějepisu Mgr. Lukášem Malým. Kterou třídu máte nejradši? Jak kdy, jak při čem. Byl by jste rád hlavou státu? Ne. Díváte se na seriál Dr. House nebo Zoufalé manželky? Bohužel nestíhám ani jedno. Vzdal by jste se někdy matematiky? Nikdy. Ani za nic. Vyučujete radši dějepis nebo matematiku? Matematiku!!!To je přeci jasné. Které předměty jste ve škole nenáviděl? Já měl všechny předměty rád. Čím jste chtěl být, když jste byl Malý? Chtěl jsem být Velký Kolikrát denně si čistíte své perličky? --- Posloucháte Abbu nebo Dádu? Z této nabídky preferuji spíše Abbu. Kdo z kolegů je vám nejsympatičtější? Je tu spousta příjemných lidí, ale nemůžu říct, že je z nich někdo nejlepší. Máte domácího mazlíčka? Mám kocourka Johna! Jak dlouho si myslíte, že na této škole vydržíte? Do konce roku a pak se uvidí co dál. Děkujeme ze rozhovor. (Dostálová, Hamaďáková, Pokorná, Poulová a Novotná) zpracoval Štulpa =-) Ano, tohle je pan profesor Zubatý. Jeho hlášky jsou opravdu nezapomenutelné. Do jeho repertoáru patří: Ratata čuňata!, Učit tu? To je jako nějaká charitativní akce!", Okamžitě si přestaň hrát s tím pisátkem!", Ahaaa, dobře... tak za dveře příteli...", Takže Šimone" Ale jsem Matouš" Dobrá Matouši, ty si napíšeš o 10 zvířat víc" Co? Za co?" Víš co Šimone? Napíšeš si jich 25" Ale já jsem Matouš...", Vezměte si pisátko!, Jste jako pole neorané!", Našlo by se jich opravdu mnoho. Když jsme měli při testu napsat, co nám vadí/nevadí na zeměpisu, jedna studentka poznamenala, že pan profesor nenosí klobouk a další hodinu náš milý pan profesor přišel v buřince. Bohužel nemáme foto. Nejlepší zápis do třídní knihy (týdne) : Běhá po třídě s ptákem v ruce a straší děvčata Zeptali jsme se studentů, studentek, a dospělých (učitelů) na tuto otázku: Je to malé nebo velké, dlouhé nebo krátké, tvrdé nebo měkké, co to je??? Kdo Kluci Holky Dospělí (učitelé) odpovídal Nejčastější odpovědi?? I i Y y jiná?? Í i ý y od-?? I y pověď?? I i Y y jiná?? Í i ý y od-?? I y pověď?? I i Y y žvýkačka?? Í i ý y?? I y Hlasy *?? = (to si domyslete) Na to že jsme na gymnáziu, odpovědělo docela málo lidí správnou odpověď a to: I i Y y, í i ý ý, i y, překvapila nás však rozmanitost ostatních, v podstatě také správných odpovědí. A jelikož jsme Biskupské gymnázium nepředstavujte si pod otazníky žádnou část lidského těla. :-) (DRBÁRNA)

5 Seznamka, vzkazy, inzerce Horoskopy Na této stránce je místo pro Vaše vzkazy, inzerci a seznamku. No ale tentokrát to vypadá jen na stránku na čmárání, protože jsme pro Vás nepřipravili vůbec nic. Pokud máte zájem o zveřejnění vašeho vzkazu, kontaktujte redakci. Dnes se zaměříme na Čínský horoskop. Krysa:2008,1996-Charakteristika:Chytrá, okouzlující,veselá,čestná,podezřívavá,riskující Buvol:2009,1998-Charakteristika:hrdý,umí,tvrdě pracovat, je originální, trpělivý, rozvážný, srdečný. Tygr:2010,2007-Charakteristika:šťastný,rychlý, domýšlivý, unáhlený, neukázněný. Zajíc:2011,1999-Charakteristika:chytrý,přátelský, citlivý,riskující, staromódní a častokrát hypochondr. Drak: 2012,2000-Charakteristika:rozhodný, zdravý, úspěšný, nezávislý, tvrdohlavý. Had:2013,2001-Charakteristika:moudrý,šťastný, vzdělaný,otevřený, bystrý, extravagantní. Kůň:2002,1990-Charakteristika:veselý,výmluvný, zábavný, nadaný, nelítostný, nezávislý. Koza:2003,1991-Charakteristika:láskyplná, laskavá,atraktivní,obětavá,nepřesná,nevychovaná. Opice:2004,1992-Charakteristika:veselá,dětinská, upovídaná, vtipná, nadšená. Kohout:2005,1993-Charateristika:věrný,přesný, kritický, vychloubačný, nedůvěřivý. Pes:2006,1994-Charakteristika:důvěryhodný, ušlechtilý, skromný, věrný, důvěřivý, introvertní. Vepř: 2007,1995-Charakteristika: zásadový, upřímný, loajální, milující, čestný, družný, citlivý i smyslný.

6 Big Bob Vám přeje krásné prožití vánočních svátků! Enemy Territory: Quake Wars je akční multiplayerová hra od společnosti Activision. Zápletka je celkem jednoduchá, země čelí invazi z vesmíru, planetu napadli Stroggové a obrana země leží na bedrech organizace EDF - Earth Defense Forces. Hra je nabitá současnými i futuristickými bojovými Výrobce/Vydavatel Distributor ČR Platforma Multiplayer Minimální konfiguace Doporučená konfiguace Splash Damage / Activision Blizzard PC Ano CPU 1,8 GHz, 512 MB RAM, 128 MB 3D karta CPU 2 GHz, 1024 MB RAM, 256 MB 3D karta prostředky jako jsou tanky, helikoptéry, čtyřkolky, buginy, nebo antigravitační lodi. Vše je postaveno na Doom 3 enginu a technologii MegaTexture od id Software, která dodává hře realistické stínování a osvětlení. Probíhá simulace počasí, denní doby, osvětlení měsíce apod. Bojiště jsou detailně vyvedená, včetně vegetace a rozléhají se na neuvěřitelně velké ploše. Hodnocení : 90 % Radíme vám vyzkoušet si hru Track Mania Nations! Už nabídka hlavního menu jasně dokazuje, že tohle není žádný chudý příbuzný, ani přihlouplá kvalifikační hříčka. Po obsahové stránce hra nabízí bezmála totéž, co předchozí díly Trackmanie. Jistá omezení vyplývají jen z podstaty věci - jde o kvalifikaci a férové fair-play závody. Z tohoto důvodu tu najdeme pouhopouhé jedno auto (na vylepšování jeho výkonu se zde nehraje) a také singleplayer se smrsknul pouze na jakýsi trénink. Na druhou stranu, komerční verze Trackmanie na tom byly docela podobně a hra jednoho hráče byla jen o honbě za lepším časem a přípravě na multiplayer. Jinak si ale opravdu není nač stěžovat, jen trénink na stovce tratí vystačí na několik hodin a pokud budete chtít získat všechny medaile, mluvil bych spíše o týdnech a měsících. Dále je tu režim Hot Seat, kde se může vyřádit až osm hráčů a stejnou ne-li lepší zábavu nabídne klání po lokální síti. Hračičkové jistě vezmou za vděk i autolakovnou, ve které lze vozítko vizuálně upravit k obrazu svému a pro inženýry je připraven editor tratí. Slušelo by se dodat: naprosto funkční a neomezený editor tratí. Hodnocení: + hra je zdarma, lehká dostupnost / - nereálná hra

ÚVODNÍ SLOVO. Záleží ti na něm? 2 Lercháč časopis se skrytým talentem

ÚVODNÍ SLOVO. Záleží ti na něm? 2 Lercháč časopis se skrytým talentem 5/2008 ročník II. Záleží ti na něm? ÚVODNÍ SLOVO Nikoho nemám, nikdo mě nemá rád, cítím se sám, jsem sám. Snad každý z nás během svého života dospěje na čas do jakéhosi tragického bodu, kdy se vše zdá

Více

Obsah. Úvodník 3 Ze života školy 4 Exkurze, výlety, školní akce 11 Sport 19 Filmy, seriály, fandom 21 Cestování 22 IX/02

Obsah. Úvodník 3 Ze života školy 4 Exkurze, výlety, školní akce 11 Sport 19 Filmy, seriály, fandom 21 Cestování 22 IX/02 Obsah Úvodník 3 Ze života školy 4 Exkurze, výlety, školní akce 11 Sport 19 Filmy, seriály, fandom 21 Cestování 22 2 IX/02 Úvodník Čas letí jako zblázněný! Ještě stále sami sebe každé ráno přesvědčujeme,

Více

Úvodník. Přivítání nových studentů

Úvodník. Přivítání nových studentů 7 8 PaedDr. Karel Kostka ředitel školy Úvodník Milí přátelé, stejně jako každý rok s pravidelnou nevyhnutelností přichází první měsíc školního roku září, tak se stejnou pravidelností vychází ve zmíněném

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK ZŠ TGM Dolní Bousov Číslo 1 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 obrázek Matěj Říha Blíží se 24. prosince a všichni se začínají těšit na Vánoce. Před pár týdny jsem se koukala na jedno video. Video

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

Obsah IX/01. Úvodník 3

Obsah IX/01. Úvodník 3 Obsah Úvodník 3 Ze života školy a parlamentu 4 Exkurze, výlety, školní akce 8 Projekty 17 Soutěže 21 Studenti a věda 22 Sport 24 Filmy, seriály, fandom 27 Příspěvky studentů 29 2 IX/01 Úvodník Abych se

Více

Multimediální den. Listopad 2012: V tomto čísle: Č a s o p i s G y m n á z i a M o r a v s k ý K r u m l o v

Multimediální den. Listopad 2012: V tomto čísle: Č a s o p i s G y m n á z i a M o r a v s k ý K r u m l o v Č a s o p i s G y m n á z i a M o r a v s k ý K r u m l o v OHLÉDNUTÍ ZA PODZIMEM A ZIMOU 2012/2013 Listopad 2012: Multimediální den Akce pro zájemce o práci reportérů novinového, televizního, rozhlasového

Více

Leden 2011 PF 2011. ročník dvacátý OBSAH: ZDARMA. Ze dubských středních škol... Půlnoční mše VIVAjump byla úspěšná Pozvánka na veselici sportovců

Leden 2011 PF 2011. ročník dvacátý OBSAH: ZDARMA. Ze dubských středních škol... Půlnoční mše VIVAjump byla úspěšná Pozvánka na veselici sportovců Leden 2011 ročník dvacátý ZDARMA PF 2011 OBSAH: Slovo starosty Rozpočet města na rok 2011 Poplatková povinnost Zápisy do 1. tříd ZŠ MP informuje... SMM informuje... Ceník inzerce Prezentace města Dubí

Více

O AH 16 POSLEDNÍ DEN OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ V ROCE 2012 17-18. VÝSTAVA-SPOLUPRÁCE SE STACIONÁŘEM 7 FACEBOOK, FACEBOOK, FACEBOOK

O AH 16 POSLEDNÍ DEN OTEVŘENÝCH DVĚŘÍ V ROCE 2012 17-18. VÝSTAVA-SPOLUPRÁCE SE STACIONÁŘEM 7 FACEBOOK, FACEBOOK, FACEBOOK 09/ 2013 1 2 ČASOPIS STŘEDNÍ ŠKOLY UMĚLECKOPRŮMYSLOVÉ V ÚSTÍ NAD ORLICÍ UMAG 09/2013 ŠÉFREDAKTOR: MGR. JAN J. POKORNÝ GRAFICKÉ ZPRACOVÁNÍ: JAKUB BACHORÍK, ANNA CHRTKOVÁ ML. REDAKCE: LUCIE PODSEDNÍKOVÁ,

Více

Nautilus. ZŠ Veronské náměstí, Praha 15 Ročník IV. 2011/2012 číslo 2 PARLAMENT CHARITA TOWER BRIDGE ROZHOVORY VIRTUÁLNÍ SVĚT ŠKOLNÍ DRUŽINA

Nautilus. ZŠ Veronské náměstí, Praha 15 Ročník IV. 2011/2012 číslo 2 PARLAMENT CHARITA TOWER BRIDGE ROZHOVORY VIRTUÁLNÍ SVĚT ŠKOLNÍ DRUŽINA Nautilus ZŠ Veronské náměstí, Praha 15 Ročník IV. 2011/2012 číslo 2 PARLAMENT CHARITA TOWER BRIDGE ROZHOVORY VIRTUÁLNÍ SVĚT ŠKOLNÍ DRUŽINA TŘÍDNÍ STRÁNKY ZÁBAVA SPOLUPRÁCE S MŠ AKCE ŠKOLY SETKÁNÍ S ŘEDITELKOU

Více

Vysoké školy: šance na přijetí se zvyšují

Vysoké školy: šance na přijetí se zvyšují číslo 33, ročník 5, 2005 BÝT BOHÉM, ALE NE BOHEM! (str. 5) NEZÁVISLÝ STUDENTSKÝ MĚSÍČNÍK SEVEROMORAVSKÝCH STŘEDNÍCH ŠKOL a GYMNÁZIÍ ČASOPIS SCARABEUS VYCHÁZÍ POD ZÁŠTITOU OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ OKNA Vysoké

Více

ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ UVNITŘ TOHOTO VYDÁNÍ. Prosinec 2014 PROSINEC ČÍSLO 4, ROČNÍK VI. PLÁN NA PROSINEC MIKULÁŠSKÁ NA KOTLÁŘSKÉ ZIMNÍ SPÁNEK - VÝSLEDKY

ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ UVNITŘ TOHOTO VYDÁNÍ. Prosinec 2014 PROSINEC ČÍSLO 4, ROČNÍK VI. PLÁN NA PROSINEC MIKULÁŠSKÁ NA KOTLÁŘSKÉ ZIMNÍ SPÁNEK - VÝSLEDKY ČASOPIS ZŠ KOTLÁŘSKÁ PROSINEC ČÍSLO 4, ROČNÍK VI. UVNITŘ TOHOTO VYDÁNÍ PLÁN NA PROSINEC 3 MIKULÁŠSKÁ NA KOTLÁŘSKÉ 5 ZIMNÍ SPÁNEK - VÝSLEDKY 7 ROZHOVOR - ADÉLKA, DOMINIK 8 EKOLOGICKÉ OKÉNKO 9 RECENZE -

Více

PODČÁRNÍK. číslo 6 červen 2011 ročník IX www.dobrany.cz zdarma do všech domácností

PODČÁRNÍK. číslo 6 červen 2011 ročník IX www.dobrany.cz zdarma do všech domácností číslo 6 červen 2011 ročník IX www.dobrany.cz zdarma do všech domácností Konvoj vojenských historických vozidel na dobřanském náměstí. PODČÁRNÍK Asi to také znáte, občas se na vás hrne tolik špatných zpráv,

Více

Měsíčník Smíchovské střední průmyslové školy Březen 2009. Kindlman Ples SSPŠ. Maturitní Ples. Ohlédnutí za mistrovstvím. Poděkování od AŠSK

Měsíčník Smíchovské střední průmyslové školy Březen 2009. Kindlman Ples SSPŠ. Maturitní Ples. Ohlédnutí za mistrovstvím. Poděkování od AŠSK Měsíčník Smíchovské střední průmyslové školy Březen 2009 Maturitní Ples Kindlman Ples SSPŠ 5 6 25 Ohlédnutí za mistrovstvím Poděkování od AŠSK 22 Obsah: Audio video studio... 2 Dobrý den v březnu!... 3

Více

V ÈÍSLE... Ü Nový školní parlament

V ÈÍSLE... Ü Nový školní parlament Č. 120-10/2010 MASARYKOVA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A OBCHODNÍ AKADEMIE TANVALD Den D pro prvňáčky. 1. září 2010 bylo prvním dnem ve škole i pro šestnáct prvňáčků na Šumburku. Přejeme jim na jejich cestě za poznáním

Více

Michal Novotný OBSAH Jubilanti 91 let v roce 2013 Maškarní arneval Paní Adéla Raschová Paní Hedvika Grigarková Paní Anežka Kubesová

Michal Novotný OBSAH Jubilanti 91 let v roce 2013 Maškarní arneval Paní Adéla Raschová Paní Hedvika Grigarková Paní Anežka Kubesová 02 ÚVOD, OBSAH Vážení čtenáři, možná jste si nedávno položili otázku, co se stalo s Vaším zpravodajem Komárek, jakto, že jste ho během podzimu nenašli ve Vašich schránkách. Vězte, že poslední vydání letošního

Více

Îivot MNICHOVIC 11/2005. Jak se žije v Mnichovicích některým osobnostem 11/2005. âasopis PRO OBYVATELE MùSTA MNICHOVICE A OKOLÍ OBSAH

Îivot MNICHOVIC 11/2005. Jak se žije v Mnichovicích některým osobnostem 11/2005. âasopis PRO OBYVATELE MùSTA MNICHOVICE A OKOLÍ OBSAH Îivot 11/2005 11/2005 MNICHOVIC âasopis PRO OBYVATELE MùSTA MNICHOVICE A OKOLÍ Roãník XXXIX OBSAH 2 Zpráva o činnosti města 2 Zprávy z výborů 3 Kultura 7 Informační centrum 8 Škola informuje 11 Školka

Více

Jak na Nový rok... Přelom hospodářské krize?

Jak na Nový rok... Přelom hospodářské krize? Rozhovor na začátku volebního roku Valná hromada hasičů Zvolský ples 2010 Ohlédnutí za vánočními akcemi Hokejový úspěch našich školáků Z činnosti SK Zvole Netradiční ohlédnutí za Silvestrem VYDÁVÁ OBEC

Více

Měsíčník Smíchovské střední průmyslové školy únor 2010. Lyžařský kurz. Projekt Formule 1

Měsíčník Smíchovské střední průmyslové školy únor 2010. Lyžařský kurz. Projekt Formule 1 Měsíčník Smíchovské střední průmyslové školy únor 2010 Lyžařský kurz Projekt Formule 1 21 11 10 Cesta do školy Rozhovor s 16 2 Obsah: Dobrý den v druhém pololetí!... 3 Zápis z Rady rodičů ze dne 12.1.2010...

Více

Estéčko. zpravodaj společnosti ST Consult

Estéčko. zpravodaj společnosti ST Consult Estéčko zpravodaj společnosti ST Consult 1/2014 ÚVODNÍK Vážené kolegyně a kolegové, vážení obchodní partneři, dovolte, abych vám na úvod poděkoval za výbornou spolupráci v roce 2013 a do nového roku vám

Více

Středa 13. ledna 2010 v Benátkách nad Jizerou se pokračuje v odklizení sněhu. Na Burse, Benátky nad Jizerou II

Středa 13. ledna 2010 v Benátkách nad Jizerou se pokračuje v odklizení sněhu. Na Burse, Benátky nad Jizerou II ZPRAVODAJ BENÁTECKA číslo 2 ročník: 34 cena: 10 Kč 8. února 2010 V tomto čísle najdete: Mistryně Evropy str. 4 Základní školy str. 5 7 Mateřská škola str. 8 9 Benátky a archeologie str. 15 Policie ČR informuje

Více

16.11.2009 č.19 15:00 15:45 KONCERT PĚVECKÉHO SBORU VIOLA ŽAMBERK

16.11.2009 č.19 15:00 15:45 KONCERT PĚVECKÉHO SBORU VIOLA ŽAMBERK ŽAMBERSKÉ LISTY WWW.ZAMBERK.CZ 1 16.11.2009 č.19 Město Žamberk ve spolupráci s Městským kulturním podnikem Fidiko, OU a PrŠ Tyršova Žamberk, Dámským klubem RosaLie Žamberk a Občanským sdružením CEMA Žamberk

Více

listopad 2014 listopad 2014 Speciální vydání třída oktáva

listopad 2014 listopad 2014 Speciální vydání třída oktáva Speciální vydání třída oktáva 1 ; Obsah Úvodník...str. 3 Praha ve střípcích i ve střepinách...str. 4 Strasti studentů......str. 5 Každodenní počty fejeton....str. 6 Životní styl maturanta......str. 7-8

Více

Nezávislý čtrnáctideník Blanenska. úvodník. V pondělí do flétny, v úterý a ve čtvrtek na fotbal, ve středu na keramiku a v pátek ještě

Nezávislý čtrnáctideník Blanenska. úvodník. V pondělí do flétny, v úterý a ve čtvrtek na fotbal, ve středu na keramiku a v pátek ještě www.monitor-bk.cz 19. ročník, číslo 23/2013 Chelčického 56 Blansko 678 01 tel./fax: 516/410914 mobil 602/531832 Nezávislý čtrnáctideník Blanenska Páteční trhy se stěhují do centra - str. 2 Jak rozsvítit

Více

ROZZÁŘENÉ OČI DĚTÍ TO BYLA 1. ADVENTNÍ NEDĚLE V PROTIVÍNĚ

ROZZÁŘENÉ OČI DĚTÍ TO BYLA 1. ADVENTNÍ NEDĚLE V PROTIVÍNĚ ROČNÍK XXI číslo 12 prosinec 2013 18 Kč ROZZÁŘENÉ OČI DĚTÍ TO BYLA 1. ADVENTNÍ NEDĚLE V PROTIVÍNĚ Náměstí se zaplnilo a zvlášť velký počet našich nejmenších netrpělivě očekával, až se nám rozsvítí naše

Více

Kronika přehled aktivit a činností. v školním roce 2013/2014.

Kronika přehled aktivit a činností. v školním roce 2013/2014. Kronika přehled aktivit a činností v školním roce 2013/2014. Září 2013 Od roku 1871, kdy naše gymnázium vzniklo (i když by se dalo říci, že se narodilo podruhé) už uběhlo drahně let a my druhého září,

Více

Držíte v ruce jedno z posledních čísel Holetínského zpravodaje

Držíte v ruce jedno z posledních čísel Holetínského zpravodaje Číslo /0 březen 0 Držíte v ruce jedno z posledních čísel Holetínského zpravodaje Tedy za předpokladu, že se neplete mayský kalendář a letos v prosinci skutečně nastane konec světa. Pak už by asi náš čtvrtletník

Více

TIMES M A J Á L E S. Retroskop: Hoj, byla noc! strana 6. Dámy pod košem. čtěte na straně 3. strana 7

TIMES M A J Á L E S. Retroskop: Hoj, byla noc! strana 6. Dámy pod košem. čtěte na straně 3. strana 7 TIMES číslo 5 10 Kč červen 2000 Retroskop: Hoj, byla noc! strana 6 strana 7 Dámy pod košem M A J Á L E S 2 0 0 0 čtěte na straně 3 TIMES 1 Studie I. P. Pavlova v pedagogické praxi Tak už i po těch zpytácích

Více

Škodovák. Praha předvedla tramvaje a metro ze Škodovky. Slovenské dráhy slavnostně představily push-pull z Ostravy ŠKODA CROSS je tu!

Škodovák. Praha předvedla tramvaje a metro ze Škodovky. Slovenské dráhy slavnostně představily push-pull z Ostravy ŠKODA CROSS je tu! Škodovák číslo 70 Informační časopis skupiny ŠKODA 9/2011 Praha předvedla tramvaje a metro ze Škodovky Slovenské dráhy slavnostně představily push-pull z Ostravy ŠKODA CROSS je tu! Vážení spolupracovníci,

Více

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE ŠKOLNÍ ČASOPIS ROKU 2010 Úspěchy časopisu 3x VÍDEŇ Vánoční Vídeň pohledem redaktorek

Více