SEZONA 2009/2010 PREMIÉRY

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "SEZONA 2009/2010 PREMIÉRY"

Transkript

1 SEZONA 2009/2010 PREMIÉRY THOMAS BERNHARD ( ) : NĚMECKÝ OBĚD Česká premiéra: 23. říjen 2009, Divadlo Reduta Režie: Arnošt Goldflam Dramaturgie: Dora Viceníková Hudba: Miloš Štědroň Scéna: Tomáš Rusín Kostýmy: Kateřina Bláhová V české premiéře uvedeme žertovné, hluboké i sarkastické aktovky velkého rakouského dramatika Thomase Bernharda, od jehož úmrtí letos uplynulo deset let. Bernhardovy texty jsou natolik originální, že je nemožné jejich autora spojovat s určitým literárním směrem. Právě rozbíjení tradičních literárních forem a svébytný způsob vyjadřování z něj udělaly světového tvůrce. Je považován za jednoho z nejvýznamnějších představitelů poválečné dramatiky. Bernhardovy aktovky představují sevřené dialogy roztodivných postav od hrobníka až k politikům - prostoupené absurdním černým humorem. Každá myšlenka je sdělena s takovou vážností a tak radikálně, že působí v důsledku směšně. Přehánění je podstatným principem Bernhardových textů obecně: "Kdyby nám chybělo umění přehánět, byli bychom odsouzeni k příšerně nudnému životu, k existenci, jakou by ani nestálo za to žít. Já jsem své umění přehánět dovedl k nebetyčným výšinám," podotkl Thomas Bernhard. REDFEST 3. ročník festivalu. Festival českých premiér RED HOT NEWS v Divadle Reduta! 23. října 30. října 2009 Festival REDFEST otevírá Redutu v doslovném i přeneseném smyslu slova. Jedná se o progresivní, multikulturní festival, který výrazně obohacuje podzimní kulturní nabídku města Brna. Jedinečné prostory nejstarší divadelní budovy ve střední Evropě vybízejí ke konfrontaci a setkání různých druhů umění pod jednou střechou. Třetí ročník přehlídky nabízí opět jedinečný program: na divadelní scéně představíme inscenace těch nejvýznamnějších a kritikou nejoceňovanějších režisérů (Jiří Pokorný, Arnošt Goldflam, Ondřej Sokol a další), a jak se snad stalo i tradicí, uvítáme zde zahraničního hosta, tentokrát ze Stuttgartu. Představíme progresivní malířské trendy, ale i unikátní přehlídku mladého módního návrhářství, zaposloucháme se do tónů G. F. Händela i do podmanivého projevu velkého básníka J. H. Krchovského. Uvidíte však mnohem více, zkrátka RED HOT NEWS. PÁ hod. vernisáž: Kosmopolitní rustika: Brno, Praha, Uherský ostroh a zpět Výstava toho nejlepšího z mladé české malby!

2 PÁ hod. Thomas Bernhard: Německý oběd NDB Divadlo Reduta česká premiéra Režie: Arnošt Goldflam Sžíravý humor jednoho z největších dramatiků 20. století. SO hod. Jean Genet: Splendid s NDB Divadlo Reduta česká premiéra Režie: Jan Kačena Gangsterská hra velikána francouzské literatury (Sklepení Divadla Reduta) SO hod. Redfest Fashion Unikátní přehlídka módního designu předních návrhářů: Iveta Řádková, Pavel Jevula, Petr Kalouda (Mozartův slavnostní sál) NE hod. Ingmar Bergman: Sarabanda Divadlo Na zábradlí, Praha - česká premiéra Režie: Jiří Pokorný Poslední Bergmanův film ve skvělé divadelní interpretaci a hvězdném obsazení. PO hod. G. F. Händel - Milý Sas Koncert k výročí G. F. Händela + drobná pikanterie z Händelova života PO hod. J. H. Krchovský: Múzický Jeden z největších současných básníků čte ze své poezie. (Sklepení Divadla Reduta) ÚT hod. Viliam Klimáček: Dračí doupě Dejvické divadlo, Praha - česká premiéra Režie: K. F. Tománek Hra o přátelství a zločinu nejúspěšnějšího slovenského dramatika Viliama Klimáčka. ST ZAHRANIČNÍ HOST (představení je tlumočeno do češtiny) 19.hod. Ingrid Lausund: Hysterikon Renitenztheater, Stuttgart, Německo - česká premiéra Režie: Christian Achmed Gad El Karim Komická satira ze supermarketu aneb Zboží jménem člověk. ČT ZAHRANIČNÍ HOST(představení je tlumočeno do češtiny) 19 hod. Nanebevstoupení Lojzka Lapáčka ze Slezské Ostravy Renitenztheater, Stuttgart, Německo česká premiéra Scénická skica z nejslavnějšího románu Oty Filipa. Za přítomnosti Oty Filipa!

3 PÁ Yasmina Reza: Bůh masakru Činoherní klub, Praha Režie: Ondřej Sokol Komorní komedie dvou manželských párů o tom, že rodiče mohou být nevychovanější než jejich děti. Hvězdy českého filmu a divadla na scéně! IDENTITA Česká premiéra: 21. listopadu 2009, Divadlo Reduta Koncepce a režie: Martin Fiedler Strhující taneční obrazy ve stylu street dance Účinkují: BEAT UP - jedna z nejvýznamnějších tanečních formací. Několikanásobní mistři České republiky. Jedna z nejvýznamnějších tanečních formací BEAT UP několikanásobní mistři České republiky a mistři světa - představuje v koprodukci s Divadlem Reduta v české premiéře další původní tanečnědivadelní projekt založený na kolektivní choreografii, moderním stylu tance s přesahem k obecnému poselství. Titul v jednání Premiéra: 26. února 2010, Divadlo Reduta Režie: Jan Mikulášek Dramaturgie: Dora Viceníková Scéna a kostýmy: Marek Cpin Hudba: Jan Mikulášek ARNOŠT GOLDFLAM (1946): STARÝ NEROZUMA Česká premiéra: duben 2010, Sklepení Divadla Reduta Koncepce a režie: Arnošt Goldflam Výtvarná spolupráce: Kateřina Bláhová Hraje: Arnošt Goldflam Co všechno jste chtěli vědět a báli jste se zeptat. Arnošt Goldflam ve Sklepení Reduty sám na scéně! Jedinečné setkání s Arnoštem Goldflamem, jehož historky jsou zaručeně smyšlené. Neopakovatelná one-man-show, která je vždy premiérou i derniérou zároveň! DORA VICENÍKOVÁ (1976) A DODO GOMBÁR (1973): TANČÍRNA Premiéra: 11. červen 2010, Divadlo Reduta Režie: Dodo Gombár Dramaturgie: Dora Viceníková Choreografie: Rostislav Novák Na motivy slavného filmu italského režiséra Ettore Scoly. Příběh Tančírny zprostředkovává intenzivní pocit míjejícího času a historie, ve kterém se prolíná "malý" osobní život pravidelných návštěvníků jedné tančírny s během "velkých" dějin. Kaleidoskop lásek, vášní, zklamání, nadějí, snah či selhání anonymních postav a postaviček, které se sejdou v taneční kavárně, je tlumočen beze slov, jen tancem, gesty, mimikou a hudbou. Jací jsme byli, jsme a budeme, jací jsme vlastně stále - neměnní a většinou nepoučitelní. SILVESTR NA LIDOVOU NOTU 31. prosince 2009, Mozartův slavnostní sál, Reduta S posledním dnem v roce se v Redutě rozloučíme již tradičním a velmi oblíbeným večerem naplněným lidovou písní a tancem. Zazní nestárnoucí melodie, naučit se můžete lidovým tancům a samozřejmě i zazpívat si za doprovodu cimbálu.

4 MAŠKARNÍ BÁL ANEB MOZART V REDUTĚ 30. ledna 2010 Hudba, divadlo, tanec, zpěv, paruky, škrabošky, bílé punčochy, voňavý pudr to vše se bude vznášet ve vzduchu a my se během jednoho večera přeneseme do Mozartova času... Již potřetí si v Divadle Reduta připomeneme narození významného rakouského skladatele Wolfganga Amadea Mozarta, který zde před 243 lety jako jedenáctiletý koncertoval se svou sestřičkou Nanerl. Během nezapomenutelného večera se přeneseme do Mozartovy doby, jeho hudbu uslyšíme v provedení velkého orchestru, sólistů opery Národního divadla Brno, současných verzí DJů, na klavír zahraje dokonce i malý Wolfgang se sestřičkou. Budete si moci vychutnat rytmus společenských tanců, houpat se v tempu valčíků i křepčit v duchu současné taneční hudby! A těšit se můžete na mnohem víc, nechte se překvapit mottem tohoto slavnostního večera je totiž setkávání tradice a dneška! OFF PROGRAM Ve Sklepení Reduty pokračujeme v cyklu pohádek pro malé diváky, scénických čteních a dalších původních projektech. Reduta dále nabídne řadu vernisáží, hostování předních tuzemských i zahraničních souborů a řadu dalších akcí. Vernisáž výstavy 125 let Střední keramické školy v Bechyni 9. září až 19. října 2009 Střední průmyslová škola keramická v Bechyni Přehlídka představí nejrenomovanější osobnosti, pedagogy a studenty, kteří prošli slavnou keramickou školou v Bechyni. Výstava se koná ve spolupráci s Mezinárodním keramickým sympoziem v Bechyni a Alšovou jihočeskou galerií. Kurátor: PaedDr. Jiří Novotný a Dora Viceníková Kosmopolitní rustika: Brno, Praha, Uherský Ostroh a zpět 23. října až 27. listopadu 2009 Obrazy z malířského sympozia Kurátor: Barbora Lungová Vernisáž výstavy Ateliéru grafického designu 2. prosince 2009 až 2. ledna 2010 Ukázky toho nejlepšího z Ateliéru grafického designu pod vedením renomovaného tvůrce Václava Houfa. Fakulta výtvarných umění VUT Brno Redfashion 4. a 5. února 2010 Exkluzivní série módních přehlídek V prostorách Divadla Reduta se uskuteční přehlídka nejvýznamnějších módních návrhářů.. MET V průběhu celé sezony pokračujeme v úspěšných přímých přenosech mimořádných operních inscenací z Metropolitní opery, New York. Viz příloha Metropolitní.

5 Výběr z hostujících souborů v Divadle Reduta: Israel Horowitz (1939): CHVÍLE PRAVDY, Studio Dva, Praha Jeffrey Hatcher (*1958): PICASSO, Divadlo Ungelt, Praha Friedrich Dürrenmatt ( ): PLAY STRINDBERG, Divadlo Ungelt, Praha Richard Alfieri (*1952): ŠEST TANEČNÍCH HODIN V ŠESTI TÝDNECH, Divadlo Ungelt, Praha William Douglas Home ( ): LEDŇÁČEK, Divadlo Ungelt, Praha Keith Waterhouse (*1929): JEFFREYMU JE ŠOUFL, Divadlo Ungelt, Praha Divadlo Na zábradlí, Divadlo Komedie, Činoherní klub, Divadlo v Dlouhé... a řada dalších Projekt Divadla Reduta s Divadlem Feste: Identita: Díl čtvrtý - Be free! Premiéra 2. listopadu 2009, Sklepení Divadla Reduta Text: Jiří Honzírek, Tomáš P. Kačer, Jakub Macek Účinkují: Tereza Richtrová, Kristina Günther - Vieweg, Kateřina Hanzlíková, Daniel Merten Režie: Jiří Honzírek Dramaturgie: Jakub Macek Hudba: Jiří Starý Výprava: Radomír Otýpka Světlo: Radka Sičová Zvuk: Víťa Halška Produkce: Jana Hájková Supervize produkce: Zdeňka Kujová, REPT o.s. Doba druhé světové války zůstává i nadále pro vnímání sousedských vztahů mezi Německem a Českou republikou velmi citlivým neuralgickým bodem. Lidé z obou zemí v různých souvislostech stále rozlišují kategorie viníci či oběti. Poslání projektu znamená v této souvislosti odhalování traumatických bodů, které byly pro obyvatele obou států společné. Opakování zážitků nanejvýš traumatických období historie obou kultur by mělo vést k posilování vzájemného pochopení, tolerance a otevřenosti pro příběhy individuálních tragédií. To může do budoucna znamenat silnější uvědomování si vzájemných identit a posilování vztahů. Posláním projektu je tak v první řadě udržování a sdílení paměti obou kultur. Divadlo Feste vychází z předpokladu, že poznání traumatických momentů pro obě strany usnadňuje, zpřístupňuje reflexi současnosti. Nešťastná historie se tak může stát skutečným výchozím bodem pro dialog o budoucnosti. Divadlo Feste chce v tomto divadelním projektu využít společných zkušeností tvůrčího týmu, který na podzim roku 2007 realizoval v Brně česko-německé představení Popis obrazu / Bildbeschreibung. Rozdílem oproti projektu Popis obrazu / Bildbeschreibung bude zapojení tanečního prvku. Divadlo Feste považuje tanec za vhodný výrazový prostředek k předávání nejniternějších a často velmi vyhrocených situací a pocitů lidí, kteří jsou osvobozováni či osvobozují. Textové a pohybové složky budou využívány rovnoměrně. Autorský text bude sestaven jako sled fragmentů (zkušenosti z inscenace Identita I.: Náš islám), jazykem inscenace bude angličtina. Pro niterné procesy výše uvedeného charakteru ovšem využijeme tanec pro jeho emočnější vypovídací hodnotu. Premiéra projektu proběhne v Divadle Reduta v Brně 5. listopadu Divadlo Feste tak chce navázat na půlroční tvůrčí stáž (tzv. stipendijní program MKČR) v Divadle Reduta svého uměleckého šéfa Jiřího Honzírka. Zájezdy: Arnold Lobel: Kvak a Žbluňk, hrad Veveří Pavel Kohout: Erós STUTTGART, Německo Havel píše Husákoví Theater Brett, VÍDEŇ, Rakousko

6 Havel píše Husákovi festival Next Wave, Praha Dana Lukasinská: Agáta hledá práci Divadlo Drak, Hradec Králové

Divadlo J. K. Tyla. The J. K. Tyl Theatre. Das J. K. Tyl Theater

Divadlo J. K. Tyla. The J. K. Tyl Theatre. Das J. K. Tyl Theater Divadlo J. K. Tyla v Plzni The J. K. Tyl Theatre in Pilsen Das J. K. Tyl Theater in Pilsen CZ Ředitelství Prokopova 14, 301 00 Plzeň tel.: +420 378 038 048 fax: +420 377 330 653 Obchodní útvar Odd. prodeje

Více

Minor. Scéna hlavního města Prahy

Minor. Scéna hlavního města Prahy Minor Scéna hlavního města Prahy výroční zpráva za rok 2014 1 1. Poslání koncepce, status Divadlo minor, bývalé Ústřední loutkové divadlo, jehož ředitelem je od 1. října 1998 Ing. Zdenek Pecháček, prošlo

Více

požadovaná částka v Kč využití prostředků přínos pro občany Prahy 1

požadovaná částka v Kč využití prostředků přínos pro občany Prahy 1 Přidělení finančních prostředků - "Granty v oblasti kultury pro rok 2015" rozpočet = 4.100.000 Kč číslo předkladatel, sídlo jméno, e-mail, IČ název a popis projektu/ termín a místo konání celk. náklady

Více

Robin Jícha. www.velkyspalicek.cz. Marek Vašut. Mezipatra stále bobtnají. nemá zaječí úmysly. Aktuální program ve Velkém Špalíčku na

Robin Jícha. www.velkyspalicek.cz. Marek Vašut. Mezipatra stále bobtnají. nemá zaječí úmysly. Aktuální program ve Velkém Špalíčku na 11 ročník 5 / listopad 03 Robin Jícha nemá zaječí úmysly Marek Vašut a jeho fotobrazy" v Brně Mezipatra stále bobtnají Aktuální program ve Velkém Špalíčku na www.velkyspalicek.cz obsah 1 Kulturní aktuality

Více

TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ

TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ A AMATÉRSKÉ TVORBY 17. 25. května 2014 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA A TÝDEN UMĚLECKÉHO VZDĚLÁVÁNÍ AMATÉRSKÉ TVORBY 1 Úvod Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby je týdnem občanské

Více

kult. Joy Fieldingová kult.cz Vaše denní dávka kultury a zábavy 4.-7.10.2012 www.sport-life.cz VELKÁ AUTOGRAMIÁDAA Vaše denní dávka kultury a zábavy

kult. Joy Fieldingová kult.cz Vaše denní dávka kultury a zábavy 4.-7.10.2012 www.sport-life.cz VELKÁ AUTOGRAMIÁDAA Vaše denní dávka kultury a zábavy Vaše denní dávka kultury a zábavy VELKÁ AUTOGRAMIÁDAA DIVADLA, divadla, FILMY, filmy, KINA, kina, KLUBY, kluby, KONCERTY koncerty VÝSTAVY, výstavy, HUDBA... hudba... KNIHY DOBROVSKÝ, Joštova 6, Brno Joy

Více

JAMU 2012/II 2013/I. uvnitř čísla: JAMU má nové divadlo (namísto editorialu) str. 1. JanáčkovA Akademie múzických umění V BRnĚ

JAMU 2012/II 2013/I. uvnitř čísla: JAMU má nové divadlo (namísto editorialu) str. 1. JanáčkovA Akademie múzických umění V BRnĚ JanáčkovA Akademie múzických umění V BRnĚ JAMU má nové divadlo (namísto editorialu) JAMU 2012/II 2013/I Jednou z nejdůležitějších událostí stávajícího akademického roku 2012/2013 bylo bezpochyby otevření

Více

strana 4, 5 Spectaculare poprvé festival hudby, tance, divadla Do divadla lednové programy pražských divadel Kryštof Kolumbus a objevení Ameriky

strana 4, 5 Spectaculare poprvé festival hudby, tance, divadla Do divadla lednové programy pražských divadel Kryštof Kolumbus a objevení Ameriky J Ž Š Ž J strana 2 Praha strašidelná každoroční závod pro děti i celé rodiny Kam s tím? jak likvidovat nejen vánoční stromek strana 3 Rok české hudby rozhovor s Lenkou Dohnalovou Polka i valčík taneční

Více

PŘIPOMEŇME SI V ČERVNU. www.shakespeare.cz

PŘIPOMEŇME SI V ČERVNU. www.shakespeare.cz www.shakespeare.cz Smíchov dávno není venkovskou periferií, do jejíž zeleně se Pražané jezdili rekreovat, ani onou pověstnou průmyslovou čtvrtí zalidněnou dělnickým živlem, v kterou se změnil v 19. století.

Více

Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011

Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011 Program podpory kultury města Český Krumlov 2011 Výsledky 1. výzvy s uzávěrkou 31.1.2011 Výsledky byly schváleny Radou města Český Krumlov usnesením č. 70/5/2011 ze dne 14.2.2011 a Zastupitelstvem města

Více

praha vlak lustig 12. 6. 24. 6. 2012 Španělská židovská kultura XIII. ročník festivalu devět bran 13. 7. 2012 Nádraží Praha-Bubny

praha vlak lustig 12. 6. 24. 6. 2012 Španělská židovská kultura XIII. ročník festivalu devět bran 13. 7. 2012 Nádraží Praha-Bubny Fotografie Pavel Chalupa XIII. ročník festivalu devět bran Španělská židovská kultura praha 12. 6. 24. 6. 2012 Stavovské divadlo Divadlo pod Palmovkou Divadlo Viola Evangelická teologická fakulta UK Kino

Více

kult. 7. 11. 10. 2013 kult.cz Vaše denní dávka kultury a zábavy Vaše denní dávka kultury a zábavy 55. mezinárodní strojírenský veletrh

kult. 7. 11. 10. 2013 kult.cz Vaše denní dávka kultury a zábavy Vaše denní dávka kultury a zábavy 55. mezinárodní strojírenský veletrh 55. mezinárodní Vaše denní dávka kultury a zábavy strojírenský divadla, filmy, kina, kluby, koncerty veletrh Brno výstaviště, www.bvv.cz/msv výstavy, hudba... MSV 2013 7. 11. 10. 2013 kult. Vaše denní

Více

Výroční zpráva za rok 2014 Divadlo v Řeznické

Výroční zpráva za rok 2014 Divadlo v Řeznické Výroční zpráva za rok 2014 Divadlo v Řeznické Základní data společnosti Název Divadlo v Řeznické, o. p. s. zapsaná u Městského soudu v Praze ke dni 14. 12. 2007 oddíl 0, vložka číslo 537 Sídlo Řeznická

Více

INFORMACE OBJEDNÁVKY:

INFORMACE OBJEDNÁVKY: 2. polovina roku 2015 INFORMACE OBJEDNÁVKY: Na všechny akce uvedené v naší nabídce přijímáme písemné objednávky na adrese: Městské kulturní středisko, Karlovo nám. 47, 674 01 Třebíč Písemné objednávky

Více

Pondělí 11. listopadu pocta MILOŠ MACOUREK

Pondělí 11. listopadu pocta MILOŠ MACOUREK Čas začátku Místo konání Název programu hosté obsah a doporučení Podmínky Zájem + účasti počet Pondělí 11. listopadu pocta MILOŠ MACOUREK 8:00 nebo 10:00 DK velký sál MACH A ŠEBESTOVÁ divadlo Lampión Kladno

Více

charlie straight Věci říkáme tak, jak je cítíme www.bvv.cz/msv www.bvv.cz/imt září 2010 ročník 12 zdarma 10 13. 17. 9. 2010 Brno Výstaviště

charlie straight Věci říkáme tak, jak je cítíme www.bvv.cz/msv www.bvv.cz/imt září 2010 ročník 12 zdarma 10 13. 17. 9. 2010 Brno Výstaviště MSV 2010 52. mezinárodní strojírenský veletrh www.bvv.cz/msv 7. mezinárodní veletrh obráběcích a tvářecích strojů www.bvv.cz/imt 10 13. 17. 9. 2010 Brno Výstaviště září 2010 ročník 12 9 zdarma rozhovor

Více

I. Divadlo Radost v kontextu brněnské divadelní kultury

I. Divadlo Radost v kontextu brněnské divadelní kultury I. Divadlo Radost v kontextu brněnské divadelní kultury Pohlédneme-li do historie Divadla Radost, nalezneme tu několik vrcholných fází divadla, které bylo od počátku koncipováno zejména jako loutkové.

Více

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA 1.3.- 31.10.2014

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA 1.3.- 31.10.2014 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA 1.3.- 31.10.2014 Úvodní slovo Budova Nákladového nádraží Žižkov Městské části Praha 3 nepatří. Stojí však uprostřed klíčového rozvojového území na našem území. Její oživení po prohlášení

Více

Územní plán k diskusi

Územní plán k diskusi Územní plán k diskusi 11 2012 zprávy z magistrátu VAŠE MAKLÉŘKY Pospěšte, ať do vánoc bydlíte!! Petra Michlíková tel.: +420 602 145 144 www.loyd.cz K.Vary - Stará Role NOVINKA! byt K.Vary centrum NOVINKA!

Více

ČESTNÝ HOST EGYPT. Egyptská kultura po dvou revolucích ČESTNÝ HOST EGYPT 1 ČESTNÝ HOST 3 TLUMOČENO 2 DĚTI A MLÁDEŽ 4 UDÍLENÍ CEN

ČESTNÝ HOST EGYPT. Egyptská kultura po dvou revolucích ČESTNÝ HOST EGYPT 1 ČESTNÝ HOST 3 TLUMOČENO 2 DĚTI A MLÁDEŽ 4 UDÍLENÍ CEN 1 ČESTNÝ HOST 3 TLUMOČENO 2 DĚTI A MLÁDEŽ 4 UDÍLENÍ CEN ČESTNÝ HOST EGYPT ČESTNÝ HOST EGYPT Egyptská kultura po dvou revolucích Egypt nebyl nikdy pouhým názvem země a jejího národa, nýbrž místa, kde se

Více

Ostrava 2015. Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI

Ostrava 2015. Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI Ostrava 2015 Kandidatura na titul Evropské hlavní město kultury ZPRÁVA O ČINNOSTI úvod Ostrava je město, kde se kultura nejen konzumuje, ale kde také vzniká. V Ostravě vyrůstají, studují, žijí a tvoří

Více

PROJEKT LABYRINT ŠVERMOVA 19, BRNO BOHUNICE ROK REALIZACE 2013

PROJEKT LABYRINT ŠVERMOVA 19, BRNO BOHUNICE ROK REALIZACE 2013 PROJEKT KULTURA MEZI PANELY LABYRINT ŠVERMOVA 19, BRNO BOHUNICE PRACOVIŠTĚ LABYRINT LUŽÁNKY - středisko volného času LIDICKÁ 50, BRNO ROK REALIZACE 2013 Labyrint světa a ráj srdce J. A. Komenský DNE: 28.

Více

George J. Klír čeští vědci, kteří nám scházejí Pro Republiku Vojtěch Preissig tvořil pro vlast

George J. Klír čeští vědci, kteří nám scházejí Pro Republiku Vojtěch Preissig tvořil pro vlast Seniorská míle a další zprávy ze Života 90 Dětem PVC škodí kupujte zdravé školní potřeby Soňa Červená netrpělivostí ke světovým úspěchům Lidová univerzita MKP podzimní přednášky a besedy George J. Klír

Více

Jablonec deset let Městem tance

Jablonec deset let Městem tance Jablonec deset let Městem tance Vážení účastníci přehlídky, vítám vás v Jablonci nad Nisou a vítám vás tu velmi rád. Líbí se mi ta kulatá desítka, jež stojí před názvem přehlídky. Uvědomuji si, že z ní

Více

Příštínext. Úvodní slovo od dramatických kurátorů festivalu. Druhý kulatý ročník festival příští vlna/next wave oslaví svěcením jara.

Příštínext. Úvodní slovo od dramatických kurátorů festivalu. Druhý kulatý ročník festival příští vlna/next wave oslaví svěcením jara. Příštínext vlnawave TSU NA MI 津 波 1 Zpravodaj 20. ročníku setkání divadelní, hudební, taneční, literární, výtvarné a jiné alternativy Praha Pardubice Brno Úvodní slovo od dramatických kurátorů festivalu

Více

16. a 17. června 2010 KINO ATLAS PRAHA POŘÁDÁ ČESKÁ TELEVIZE

16. a 17. června 2010 KINO ATLAS PRAHA POŘÁDÁ ČESKÁ TELEVIZE 16. a 17. června 2010 KINO ATLAS PRAHA POŘÁDÁ ČESKÁ TELEVIZE Vážení přátelé dokumentárního filmu, tak jako vloni i letos jsme připravili otevřenou přehlídku Český dokument, kde nabídneme filmy jak z naší

Více

Osudové shody okolností nás provázejí životem všechny

Osudové shody okolností nás provázejí životem všechny ČÍSLO 17 (Č Í S L O 2 S E Z Ó N Y 2 013 / 2 014) LISTOPAD PROSINEC 2013 www.ndm.cz NÁRODNÍ DIVADLO MOR AVSKOSLEZ SKÉ Hostující choreografka Nataša Novotná Opera Ernani o lásce, cti a boji o moc Veselohra?

Více

07 08/2014. mč Praha 7. Narozeninové oslavy Prahy 7. Představujeme: kam v létě na pivo? Nulová tolerance hernám Profil: Radomíra Sedláková

07 08/2014. mč Praha 7. Narozeninové oslavy Prahy 7. Představujeme: kam v létě na pivo? Nulová tolerance hernám Profil: Radomíra Sedláková 07 08/2014 Časopis o životě na Sedmičce Zdarma, vydává mč Praha 7 Narozeninové oslavy Prahy 7 Představujeme: kam v létě na pivo? Nulová tolerance hernám Profil: Radomíra Sedláková inzerce Hledáte nového

Více

BŘEZEN V DOMĚ KULTURY BUDE VE ZNAMENÍ FOLKU Z MORAVY 2. Programy: KINO 12 DIVADLO 15 VÝSTAVY 16 HUDBA 18 OSTATNÍ AKCE 20

BŘEZEN V DOMĚ KULTURY BUDE VE ZNAMENÍ FOLKU Z MORAVY 2. Programy: KINO 12 DIVADLO 15 VÝSTAVY 16 HUDBA 18 OSTATNÍ AKCE 20 Březen 2014 1 BŘEZEN V DOMĚ KULTURY BUDE VE ZNAMENÍ FOLKU Z MORAVY 2 Festival Jeden svět v Mladé Boleslavi Vás vtáhne DO DĚJE 3 Festival pana PipA 4 Herec MĚSTSKÉHO divadla Petr Mikeska je nominován na

Více

INFORMACE O PŘIJÍMACÍM ŘÍZENÍ A STUDIU 15/16

INFORMACE O PŘIJÍMACÍM ŘÍZENÍ A STUDIU 15/16 INFORMACE O PŘIJÍMACÍM ŘÍZENÍ A STUDIU 15/16 DAMU Akademie múzických umění v Praze, 2014 ISBN 978-80-7331-322-7 Obsah Úvod...5 Divadelní fakulta AMU v Praze...5 Slovo děkanky DAMU...6 Informace o přijímacím

Více