Kotlářská 53, Brno, tel.: , ISBN

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Kotlářská 53, 602 00 Brno, tel.: 541 126 051, e-mail: moba@mobaknihy.cz; www.mobaknihy.cz; www.facebook.com/moba.cz ISBN 978-80-7335-384-1"

Transkript

1 Rychlá cesta ke knize na Pro období od do Číslo 34 Ročník 24 V ČR zdarma 0,10 / 3 SK RUTH BOSWELLOVÁ NĚJAKÁ VZDÁLENÁ ZEMĚ Přeložila Eva Hauserová, 298 Kč Příběh rodiny zachycené v soukolí dramatických událostí v období od zářijové mobilizace v roce 1938 do německé okupace 15. března 1939 získává na emocionální působivosti a autenticitě tím, že je zčásti vyprávěn z pohledu dětské protagonistky a založen na autentických vzpomínkách. Distribuuje: Kosmas, Za Halami 877, Horoměřice, tel.: internet. knihkupectví: VIDEA VE 3D na Nejprodávanější knihy podzim Vlastimil Vondruška Husitská epopej I. 2. Donald Ray Pollock Ďábel 3. Helon Habila Mrtvá voda 4. Virginia C. Andrewsová Lístky ve větru 5. Arnaldur Indridason Dech smrti Kotlářská 53, Brno, tel.: , PRÁVĚ VYCHÁZÍ Robin Harris NEZLOMNÁ Životopis Margarety Thatcherové ( ), trojnásobné britské premiérky, je fascinující jako román, vymyslet by se ovšem nedal. Je to příběh dívky z malých poměrů, jež vyrostla k významné dějinné roli. Příběh statečné Margarety je kronikou urputného zápasu proti socialistům, odborům, státní byrokracii, oligarchii monopolů a zestátněných firem i téměř celé akademii teoretizujících ekonomů. Železná lady, jak ji označili Sověti, ve studené válce zvítězila. V té ekonomické jen dočasně. Růst byrokracie a omezování hospodářské svobody ničí prosperitu a v konečném důsledku ohrožuje i samu demokracii. Proto je zápas Margarety Thatcherové velkým poučením i varováním. ISBN LEDA spol. s r.o., Plzeňská 3217/16, Praha 5, tel.: , Marie Louise von Wallersee-Larisch PAMĚTI DŮVĚRNICE CÍSAŘOVNY ALŽBĚTY V poutavé knize Paměti důvěrnice císařovny Alžběty líčí hraběnka Larischová svůj vztah k císařovně Alžbětě i vývoj tragických událostí a pokouší se ospravedlnit své jednání. Kniha je ojediněle intimním pohledem do života císařské rodiny. Ukázka z knihy na straně 5 Jana Struhárová JAKO ŠELMA Když je sex jenom iluzí a láska zbožným přáním Autorka s nadhledem a sarkasmem zpracovala příběh o učitelce, kterou opustí muž a současně přijde o zaměstnání. Se zničeným sebevědomím přijme zaměstnání ve firmě poskytující erotické audiotexové služby. Kniha o sexu bez sexu a o lásce bez lásky, s netradiční pointou. Váz., F 115x185 mm, 160 s., 199 Kč Nakladatelství BRÁNA Jankovcova 18/938, Praha 7 tel./fax:

2 Novinky z nakladatelství Informatorium w w w. d e t i. i n f o r m a t o r i u m. c z

3 Andrea Riccardi: STOLETÍ MUČEDNÍKŮ A. Riccardi se ponořil do archivu vatikánské Komise pro nové mučedníky a zpřístupnil čtenářům dosud nepublikovanou dokumentaci. Příběhy konkrétních lidí doplněné historickými souvislostmi přinášejí nová otřesná svědectví o mučednictví křesťanů ve 20. století. Váz., 552 s., 499 Kč KARMELITÁNSKÉ NAKLADATELSTVÍ Kostelní Vydří 58, Dačice tel: , ikarmel.cz P R A G M A v y d á v á Jón Gnarr JAK JSEM SE STAL STAROSTOU REYKJAVIKU A CHTĚL ZMĚNIT SVĚT 198 Kč Moshé Feldenkrais SILNÉ JÁ Kniha Silné Já je hlavně o emocích a tělesnosti. 220 Kč PRAGMA, V Hodkovičkách 2/20, Praha 4, tel.: , fax: , Emile Coué VĚDOMÁ AUTOSUGESCE. Pomocí vědomé autosugesce se každý může stát svým vlastním lékařem. Cca 160 Kč Více na TÝDENÍK KNIHY VŽDY DOSTANETE V KNIHKUPECTVÍCH ACADEMIA Václavské nám. 34, Praha 1 Národní 7, Praha 1 Na Florenci 3, Praha 1 Hybernská 8, Praha 1 nám. Svobody 13, Brno Zámecká 2, Ostrava Bohatý výběr beletrie i odborné literatury Jana Němcová: MANDALY ODPUŠTĚNÍ SVOBODA SRDCE Proč odpustit? Odpuštění navrátí do vašeho života radost z maličkostí, spontánnost, čistotu jako to vidíme u malých dětí. Mandaly odpuštění pomáhají uvolnit křivdy, p o c i t y viny, pocity lítosti, zármutek, minulá pochybení. Při malování těchto mandal se přirozeně dostává ke slovu vaše pocitová část, která umí uvolnit i dávno zapomenuté negativní vlivy. 48 stran, brožovaná vazba, 150 Kč Alexandra Kovandová MANDALY ŠTĚSTÍ PRO ŽIVOT V PŘÍTOMNOSTI Tyto mandaly obsahují energii, která vás při malování bude inspirovat, jak prožívat vaše štěstí. Když budeme vědomě prožívat svůj život, může nás překvapit, že už štěstí nemusíme pracně hledat, ono tu tak nějak pořád bylo a je. 48 stran, brožovaná vazba, 150 Kč Nakladatelství Andrej Šťastný ARNOŠT GOLDFLAM O nepotřebných věcech a lidech Pohádky Barevné ilustrace Petra Goldflamová Štětinová Oblíbený autor originálních pohádkových příběhů přichází se 14 novými pohádkami, plnými svérázné poetiky a neotřelých nápadů. Můj otec schovával všechno možné. Našel jsem po něm mimo jiné krabici a na ní bylo napsáno Staré nepotřebné hadry. Říkal jsem si, že to tam napsal, aby možná oklamal zloděje. Jenže uvnitř byly opravdu ústřižky látek, děravé kapesníky a ponožky. Uplynula léta, a pak se to náhle vynořilo. Vždyť to může být pohádka! A v mé hlavě se objevovaly další nepotřebné věci a taky tak či onak nepotřební lidé, zlí i dobří. Takže jsem ty pohádky napsal.

4 Nabídka nakladatelství VOLVOX GLOBATOR Štítného 17, Praha 3 Žižkov, tel. a fax: , tel.: , odbyt: p. Plichta: , Ann Dowsett Johnstonová: Pití Intimní vztah žen k alkoholu Držitelka několika národních cen za novinářskou práci kombinuje obsáhlý průzkum s příběhem svého vlastního uzdravení a podává průkopnický rozbor šokující, byť nepříliš připouštěné epidemie, která ohrožuje dnešní společnost jedná se o prudký vzestup rizikového pití mezi ženami a dívkami. Ann Dowsett Johnstonová rozkrývá důvody tohoto překvapivého úkazu, pitvá psychologické, společenské a ekonomické faktory, jež přispívají k jeho nárůstu, a zkoumá jeho dlouhodobé dopady na společnost a jedince včetně sebe samé. Výsledkem je jedinečný a odvážný průzkum, jenž je stejně tak poučný jako šokující. Z angličtiny přeložil Pavel Sojka. 320 str., váz., doporučená cena 299 Kč NOVINKY Z NAKLADATELSTVÍ ČAS Slepá 246, Řitka, Josef Pepson Snětivý: ŽENY, KTERÉ ROZDÁVAJÍ ADVENTNÍ VĚNCE Lenka Chalupová: POMNĚNKOVÉ MATKY Jan Herčík, Alena Hrachovcová: ZVĚROLÉKAŘ LÉČÍ, ZVÍŘATA UZDRAVUJÍ Miloň Čepelka: TŘETÍ MANDEL SONETŮ Jaroslav Šebek: PAPEŽOVÉ MODERNÍHO VĚKU Roman Cílek: TEMNÉ KOUTY XX. STOLETÍ Jan Bauer: ROŽMBERKOVÉ PRVNÍ PO KRÁLI Radek Laudin: CHALUPÁŘI STŘÍBRNÉHO PLÁTNA NAKLADATELSTVÍ START DOPORUČUJE Jiří Cingroš: SÁM SOBĚ DOKTOREM Kniha vychází z principu celostní medicíny, tj. preventivního odstraňování příčin nemocí, léčení organismu jako celku. Základem je sedm očistných kroků, kterými si očistíte orgány a vytvoříte předpoklady pro úspěšné léčení. Brož., bar. obálka, 240 stran, 159 Kč, EAN NAKLADATELSTVÍ START, Jindřich Brožek, J. Horáka 1558, Benešov, tel.: , , Distribuce: EUROMEDIA GROUP, k.s. Tel.: Vydavatel a šéfredaktor: PhDr. Vladimír Sůva, zástupkyně šéfredaktora: PhDr. Luba Svobodová, Redakce: Záhřebská 11, Praha 2, tel.: tel.: , fax: , Grafická úprava, sazba a scan: KNIHY, tisk: EUROPRINT a. s., Pod Kotlářkou 3, Praha 5 Expeduje pošta Praha 025. Podávání novinových zásilek povoleno Ředitelstvím poštovní přepravy Praha č. j.: 126/92 ze dne Předplatné v ČR vyřizuje redakce KNIHY. Předplatné a expedice ve SR: Mediaprint Kapa Pressegrosso, a. s., oddelenie inej formy predaja, P. O. BOX 183, Bratislava 3, tel. čísla: 02/ , a , Podávanie nov. zasielok povolené RPP BA Pošta 12, , č.j. 264/94. Cena: v ČR zdarma, ve SR 0,10 /3 Sk. Registrováno MK ČR E 5934 MIČ ISSN

5 Marie Louise von Wallersee-Larisch PAMĚTI DŮVĚRNICE CÍSAŘOVNY ALŽBĚTY Císařovnina oblíbená neteř žila od mládí u císařského dvora a navzdory věkovému rozdílu se stala důvěrnicí své tety a společnicí císařovniny nejmladší dcery. Marie Louise zbožňovala krásnou Sisi i její přístup k životu a slepě ji ve všem poslouchala. Její oddanost zašla tak daleko, že se na císařovnino přání provdala za slezského hraběte Jiřího Larische-Mönnicha. Věřila, že nevýznamný šlechtic ji nebude omezovat a ona bude smět zůstat u dvora. Jenže se zmýlila a musela se nadále většinou podřizovat nemilovanému manželovi. Sebestředná císařovna se jí nikdy nezastala. e dvou ekvipážích jsme jeli do Prátru, císařovna a její dvorní dáma v jedné, mí rodiče a já v druhé. Zastavili jsme před Alžbětiným malým pavilonem, který uprostřed krásné zahrady připomínal ostrov klidu v hlučném Prátru. Tady na nás čekali koně. Ihned jsme se vyhouply do sedla a brzy jsme se staly terčem všech pohledů, protože byl čas korzování a promenovala se tu vznešená Vídeň. Jela jsem po císařovnině pravici. Za námi se držel vrchní štolba a dva lokajové. Oslnivě jasně mám ještě před očima nadšení, které toho zářivého srpnového odpoledne vyvolala Alžbětina přítomnost. Vypadala totiž nádherně v jezdeckých šatech, jež jí přiléhaly k pěkné postavě jako druhá kůže. Pohyb a vzduch zdůraznily jemně růžovou barvu tváří a sluneční paprsky pronikající zeleným listím stromů jí proměnily vlasy v jiskřivé zlato. Lidé zírali i na mě, jak jsem jela po císařovnině boku, a já na všech rtech vycítila otázku: Kdo je to děvče? S uspokojením jsem pochopila, že vypadám velmi dobře a dlouhé plavé vlasy vlající za mnou jako hříva skýtají moc pěkný pohled. Cválaly jsme na konec Prátru, protože císařovna tam chtěla navštívit skupinu pavilonů a stájí, které si tam dali postavit nejvznešenější jezdci Vídně. Bylo tady hodně pánů, mezi nimi i několik Uhrů; teta mi představila hraběte Nikolause Esterhazyho, krásného černookého muže, jenž zřejmě byl jejím velmi dobrým přítelem. Pak jsme jely zpátky mezí jásajícím vídeňským lidem, nechaly koně u pavilonu a kočárem se vracely do Schönbrunnu. Bylo to kouzelné odpoledne a potěšení mi trochu kazily jen mé zcuchané vlasy. Utěšovala jsem se však tím, že to je maličkost a ostatně: Il faut souffrir pour être belle. Druhý den večer jsme byli pozvaní na rodinný diner, a tam jsem poprvé od nejútlejšího dětství viděla svého bratrance, korunního prince Rudolfa. Když vešel do místnosti, zmocnil se mě nevysvětlitelný pocit nelibosti. Možná mé podvědomí tušilo nebezpečí, jakým se Rudolf pro mě stal. Můj neklid narůstal, když jsem si všimla, že mě úkosem pozorně sleduje. Korunní princ seděl vedle mě u stolu a okamžitě mě začal nemilosrdně škádlit. Třebaže tehdy byl ještě chlapec, měla jsem dojem, že má inteligenci dospělého muže. Byl krásný, ale lámala jsem si hlavu, které divoké zvíře mi připomíná. V jeho pohledu totiž bylo něco bestiálního. Náhle jsem to věděla Rudolf mi připomínal vlka; v očích se mu občas zablýskly zelené jiskry a v pohybech měl cosi číhavého. Přemýšlela jsem, zda je třeba také tak krutý jako vlk, a mráz mi přejel po zádech, když jsem si vzpomněla na císařovnina slova, která mi řekla, když jsem se jí před obědem byla ukázat v hezkých šatech. Marie, oslovila mě, dneska večer uvidíš Rudolfa. Varuji tě před ním. Je nebezpečný, když se někomu stane nepřítelem. Zvědavě jsem si prohlížela bratrance napodobujícího způsob, jakým si jeho otec točil knír. František Josef totiž nedokázal sedět pět minut v klidu, aniž se přesvědčil, že mu knír ještě drží na obličeji. Císař ke mně byl velmi vlídný a řekl mi, že nejsem dítě, nýbrž násada bavorského koštěte. Považoval to za ohromný vtip. Po večeři jsem šla s rodiči do Opery. Ale než jsme odešli, teta mě odvedla do svého budoáru. Tam mi darovala překrásnou diamantovou jehlici a připevnila mi ji do vlasů, které podle jejího příkazu byly spletené do těžkých copů a obtočené kolem hlavy tak, jak to nosila ona. Seděli jsme v císařské lóži a mnoho lidí na mě civělo. Avšak pod ochranou svých bílých krajkových šatů a zářivých diamantů jsem v sobě cítila sílu čelit každé kritice VYDAVATELSTVÍ VÍKEND J. Seiferta 369, Líbeznice www. vydavatelstvivikend.cz

6

7

8

9

10

11

12

13 Deepak Chopra ZNOVUOBJEVENÍ TĚLA, VZKŘÍŠENÍ DUŠE Jak stvořit nové já vazba brožovaná, 360str., cena 299 Kč, NOVINKA Populární duchovní učitel a lékař se vrací k polozapomenutému zázraku, nekonečné schopnosti těla ke změně a oživení. Nabízí náročnou, ale lákavou možnost duchovní obrody své osobnosti. Radí mu, jak pomocí deseti zásadních průlomů pěti pro tělo a pěti pro duši zvládnout vlastní transformaci. Mike Dooley ŽIJTE V SOULADU S VESMÍREM pevná vazba s přeb., 232 str., cena 269 Kč Autor přináší alternativu pro ty, kdo jsou stále pohrouženi do metodiky proměny života podle staré školy (prosté stanovování cílů, pozitivní myšlení) a nabízí nové cesty využívající vnitřních nadpřirozených sil v každém z nás. Mike Dooley říká, musíme nechat prostor nekonečné milosti a moudrosti vesmíru, jež nás vždy vede po té správné cestě, ale zároveň je potřeba být aktivní a snažit se. naleznete jen sami v sobě. Osho NEVINNOST, POZNÁNÍ A ÚDIV brožované, 176 str., cena 249 Kč Nevinné dětství plné údivu a úžasu to je hlavní téma promluv mistra Osho, jenž nás vybízí, abychom se snažili obnovovat schopnost přistupovat k životu tak, jako když jsme byli malí. Jak říká Osho: Poznání není totéž co poznatky a všechny přejaté odpovědi jsou nebezpečné. Pravdu Deepak Chopra 7 KLÍČŮ KE ŠTĚSTÍ Recept na osvícený život pevná vazba s přeb., 128 str., cena 199 Kč Každý člověk chce být šťastný, a přesto je cesta ke štěstí velkou záhadou, kterou se lidstvo snaží vyřešit od počátku své existence. A tím největším tajemstvím je klíč k dokonalému a trvalému štěstí, které nám nikdy nikdo nevezme. Deepak Chopra nabízí takových klíčů hned sedm. Tvrdí, že všechny životní úspěchy jsou pouhé důsledky, nikoliv příčiny dokonalého štěstí. T. J. Higgsová TAJEMSTVÍ POSMRTNÉHO ŽIVOTA pevná vazba s přeb., 216 str., cena 269 Kč Známá jasnovidka patří k nejuznávanějším spiritistickým médiím ve Velké Británii. Touto knihou chce vyvrátit nejběžnější chybná přesvědčení, jež panují o posmrtném životě. Dozvíte se, jak to vypadá na Druhé straně, jakými různými cestami s námi zemřelí lidé mohou komunikovat a i to, že setkání se setkání se světem mrtvých má uzdravující účinek. Osho MOC, POLITIKA A ZMĚNA vazba brožovaná, 198 str., cena 249 Kč Když změníte sebe, změníte svět, říká mistr Osho, který svými osobitými názory dokázal proměnit životy tisíců lidí a získává stále nové příznivce. Nebojí se odhalovat palčivé problémy současnosti a vyvést lidi ze stáda, aby se z nich stali odvážní a duchovně vyzrálí jedinci. Zde se Osho zaměřuje na tvrzení, že politická moc lidi korumpuje, protože pouze posiluje ego a negativní stránky osobnosti. NOVINKA PRODEJNY NAŠE VOJSKO v Praze 5, Štefánikova, 235/11 Stephen Hunter: TREFA DO ČERNÉHO 369 Kč Máme slevu 20 % NOVINKA Z NAKLADATELSTVÍ METAFORA Jean-Dominique Brierre EDITH PIAF: Bez lásky nejsme nic Příběh fenomenální zpěvačky Ze dna ulice až na vrchol světových pódií. Byl by to neuvěřitelný román, kdyby to nebyl její skutečný život. Osud, který se stal legendou. Magickou, triumfální i tragickou Barvitá dobová mozaika, kterou přišli poskládat Édithini slavní souputníci, mecenáši, kolegové, přátelé, manželé, milenci i rivalové. Marcel Cerdan, Théo Sarapo, Marlene Dietrich, Charles Aznavour, Jean Cocteau, Yves Montand, Georges Moustaki a mnozí další se svěřují s důvěrnými vzpomínkami. Slavní promlouvají o ještě slavnější. Édith Giovanna Gassion vzlétla doslova z dlažby pařížské Pigalle až na oběžnou dráhu světové hvězdy. Zrodila se Édith Piaf. A dobyla svět. Celý její osud byl poznamenán bizarními událostmi a tragédiemi, stejně jako divokou stravující vášní. Váz., F 129 x 206 mm, 232 s.,, 299 Kč, ISBN , EAN DOTISK NOVINKA NOVINKA 288 Kč 258 Kč DOTISK 338 Kč DOTISK 298 Kč DOTISK 298 Kč 288 Kč 358 Kč 298 Kč NOVINKA DOTISK DOTISK 228 Kč 228 Kč 298 Kč 298 Kč 13

14 Jo Bakerová Longbourn /Utajené osudy a lásky hrdinů románu Pýcha a předsudek V georgiánské Anglii existuje svět bídy, lásky a krvavých válek. Kniha Longbourn je holdem spisovatelce Jane Austenové a světu, jež stvořila. Paseka, 336 str., 299 Kč Marek Toman Veliká novina o hrozném mordu Šimona Abelese Nejmodernější metody archeologického výzkumu, vztah otce a syna, stovky let stará legenda, hledání pravdy v ději-nách i ve vlastním životě, židovství, křesťanství, politika, nenávist a láska a Praha. Argo,452 str., 298 Kč Mark Haddon Červený dům Autor románů Podivný případ se psem či Problémové partie nebo ufounské taškařice Spudveč! se i v Červené domě věnuje především problematice soužití v současné rodině, ať už úplné nebo nějak narušené či zcela rozbité. Argo, 264 str., 298 Kč Daniel Kaiser Prezident / Václav Havel Druhý díl politického životopisu Václava Havla mapuje působení někdejšího disidenta na Pražském hradě. Značná část textu se věnuje událostem let 1990 až 1992, kdy si Češi a Slováci za Havlova přispění zvykali na demokracii. Paseka, 320 str., 389 Kč Andrew Kaplan Ve jménu vlasti Agentka CIA Carrie Mathisonová vyklouzne z vražedné léčky.když se pak pustí do sporu se svým šéfem, je poslána zpět do USA. Ani tam neustává v pokusech očistit své jméno; navíc tuší, že se kdesi připravuje velký teroristický útok, a je odhodlána mu za každou cenu zabránit. Argo, 316 str., 298 Kč Kateřina Piorecká a Karel Piorecký Praha avantgardní / Literární průvodce metropolí v letech Literární průvodce provede čtenáře metropolí dvacátých a třicátých let. Zavede je do kaváren a barů, kde se scházeli básníci i prozaici, teoretici a výtvarníci. Academia, 568 str., 450 Kč Knihy z nakladatelství REGIA Kniha Jiřiny Doležalové Děti pětilisté růže nabízí procházku staletou historií jihočeského rodu Rožmberků. Je neobyčejně zajímavým a čtivým průvodcem jihočeskými městy a hrady, seznámí nás s výraznými postavami doby, kdy rod pětilisté růže hrál (nejen) v jižních Čechách významnou roli. Nahlédneme do života šlechty a poučíme se o rozvoji řemesel ve městech v rožmberské době. Nakonec ochutnáme, byť jen na papíře, i středověká jídla. Vázané, 336 stran, s množstvím dobových ilustrací, 349 Kč Buďte vítáni na procházce Kouzelným pomezím Lužických hor, nádherným přírodním koutem ohraničeným Jěštědským hřbetem na východě, Žitavskými horami na severu, malebnou říčkou Ploučnicí na jihu a rozervanými skalami Českosaského Švýcarska na západě. Potkat zde můžete svérázného šamana Václavka z Vlčí Hory, aristokrata mezi výtvarníky Michala Vitanovského, nesmazatelné stopy zde zanechal slavný opat zbraslavského kláštera Petr Žitavský, světice Zdislava z Lemberka, geniální hudebník Bedřich Smetana, ruralista František Křelina či spisovatelka českého venkova Karolina Světlá. Spolu s autorem Lubošem Y. Koláčkem navštívíme mnohé z místních hradů, hrádků, měst, městeček a tvrzí Jablonné, Grabštejn, Lemberk, Vartemberk, Milštejn, Žitavu, sklářský Nový Bor či Kamenický Šenov a mnohé další. Nádherný výhled do všech světových stran nám nabídnou starobylé rozhledny na Hvozdu, Jedlové, Dymníku a Tanečnici i ty novější na Ještědu, nebo Na Stráži ve Sloupu v Čechách. Dozvíme se zajímavosti z historie pivovarnictví a ve Varnsdorfu ochutnáme pivo z místního pivovaru. A potom, budeme-li mít štěstí, můžeme potkat i horské trpaslíky, strašidelné psy, krvavé přízraky a jiná místní strašidla. Vázané, 272 stran, s množstvím dobových ilustrací a starých pohlednic, 299 Kč Zbytky starého hvozdu lemují dávnou hranici mezi Plzeňskem a Pražskem. Vydejme se spolu se spisovatelem Otomarem Dvořákem do kraje jeho předků, do míst, kde Brdy splývají s Křivoklátskou vrchovinou. I tentokrát to bude dobrodružné putování, které začneme hledáním stop po středověkých Rokycanech, vzpomeneme na americké osvoboditele z května 1945 a dramatické příhody na demarkační čáře, naše cesta povede přes Břaskou planinu poznamenanou hornickou tradicí a podél říčky Klabavy až k řece Berounce, poznáme legendární léčitelku z Radnic a projdeme se po hřebeni pověstmi opředeného pohoří Radče, pokocháme se malebným světem dřevěných chaloupek na Zbirožsku, navštívíme největší háj jedovatých tisů v Čechách, poznáme taje zapomenutého provaznického řemesla a podíváme se do železitých lázní v Cerhovicích. Prozkoumáme také nejzáhadnější český hrad Zbiroh, neméně podivnou hradní dvojici Žebrák a Točník, v lesích ztracený Řebřík a další neznámé zříceniny či hradiště. Budeme hledat rokycanské koule a žebrácký meteorit. Nakonec si odpočineme u Kařezských rybníků, kde si budeme připadat jako v Jižních Čechách. Během cesty vyslechneme spousty napínavých historek a narazíme i na několik opravdu nevysvětlitelných záhad. Vázané, 320 stran, s množstvím dobových ilustrací a starých pohlednic, 299 Kč VYJDE KONCEM ŘÍJNA Vydejte se s námi do Podyjí, do kraje na pomezí Moravy a Dolních Rakous. Budeme putovat po Vranovské přehradě, nad jejíž hladinou se tyčí hrad Bítov i trosky Cornštejna, jen o kousek dál je na skále barokní zámek Vranov a přes romantické kaňony Národního parku Podyjí se dostaneme do starobylého Znojma pamatujícího dávnou Velkomoravskou říši. Čeká nás pověstmi opředená a básníky opěvovaná Pálava vévodící kraji, kde pobývali lovci mamutů i římští legionáři, Novomlýnské nádrže, Mikulov se zámkem Dietrichštejnů, Lednice a Valtice s jedinečným přírodním areálem zapsaným v Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a konečně Moravské pole, kde hrdinsky padl pyšný Přemyslovec Otakar toho jména druhý Vázané, 240 stran s množstvím dobových ilustrací a starých pohlednic, 289 Kč Nakladatelství Regia s.r.o.,, tel.: , , Distribuce: Knižní velkoobchod PEMIC, a.s., EUROMEDIA GROUP, k.s., Kosmas, s.r.o., Pavel Dobrovský Beta s.r.o., Nakladatelský servis s.r.o.

15

16

www.muni.cz/press Číslo 3. OSTRAVSKÝ KNIŽNÍ VELETRH 8. 10. 3. 2013 Ročník 23

www.muni.cz/press Číslo 3. OSTRAVSKÝ KNIŽNÍ VELETRH 8. 10. 3. 2013 Ročník 23 www.denikknihy.cz 3. OSTRAVSKÝ KNIŽNÍ VELETRH 8. 10. 3. 2013 Pro období od 4. 3. do 10. 3. 2013 Číslo 8 Ročník 23 V ČR zdarma 0,10 / 3 SK JAZYKOVÉ SLOVNÍKY A UČEBNICE www.leda.cz Cormac McCarthy VLAK SUNSET

Více

10. 10. 2013 VELKÝ KNIŽNÍ ČTVRTEK v Městské knihovně v Praze

10. 10. 2013 VELKÝ KNIŽNÍ ČTVRTEK v Městské knihovně v Praze www.denikknihy.cz www.tydenik-knihy.cz 10. 10. 2013 VELKÝ KNIŽNÍ ČTVRTEK v Městské knihovně v Praze Rychlá cesta ke knize na www.denikknihy.cz Pro týden od 30. 9. do 6. 10. 2013 Číslo 31 Ročník 23 V ČR

Více

Tipy na vánoční dárek

Tipy na vánoční dárek Tipy na vánoční dárek Arnaldur Indriđason Codex Regius 312 stran, vázáno 319 Kč Mladý Islanďan Valdemar se vydává studovat do Kodaně. Chce se zabývat středověkými rukopisy. Profesor, kterého mu doporučili,

Více

úterní ženy mezi bylinami a řepou

úterní ženy mezi bylinami a řepou ČASOPIS PRO KNIHKUPCE, KNIHOVNY, NAKLADATELE A ČTENÁŘE ROČNÍK XIII /2014 15. 9. 28. 9. 2014 18 Vaše knihkupectví Platné právní předpisy www.uz.cz úterní ženy mezi bylinami a řepou Monika Peetzová Festival

Více

ČASOPIS PRO KNIHKUPCE, KNIHOVNY, NAKLADATELE A ČTENÁŘE ROČNÍK XIII /2014 13. 10. 26. 10. 2014. Jak úspěšně řídit obec a region

ČASOPIS PRO KNIHKUPCE, KNIHOVNY, NAKLADATELE A ČTENÁŘE ROČNÍK XIII /2014 13. 10. 26. 10. 2014. Jak úspěšně řídit obec a region ČASOPIS PRO KNIHKUPCE, KNIHOVNY, NAKLADATELE A ČTENÁŘE ROČNÍK XIII /2014 13. 10. 26. 10. 2014 20 Vaše knihkupectví Platné právní předpisy www.uz.cz Karmelitánské nakladatelství a distribuce Objednávkový

Více

ČASOPIS PRO KNIHKUPCE, KNIHOVNY, NAKLADATELE A ČTENÁŘE ROČNÍK XIV /2015 16. 2. 1. 3. 2015. zygmunt miłoszewski

ČASOPIS PRO KNIHKUPCE, KNIHOVNY, NAKLADATELE A ČTENÁŘE ROČNÍK XIV /2015 16. 2. 1. 3. 2015. zygmunt miłoszewski ČASOPIS PRO KNIHKUPCE, KNIHOVNY, NAKLADATELE A ČTENÁŘE ROČNÍK XIV /2015 16. 2. 1. 3. 2015 4 Karmelitánské nakladatelství a distribuce Vaše knihkupectví SEZNAMTE SE S NÁMI www.oftis.cz OFTIS Ústí nad Orlicí

Více

Autorka v Ceske republice

Autorka v Ceske republice ČASOPIS PRO KNIHKUPCE, KNIHOVNY, NAKLADATELE A ČTENÁŘE ROČNÍK XIV /2015 1. 6. 14. 6. 2015 11 Vaše knihkupectví Autorka v Ceske republice Autogramiada 3. cervna 2015 v 17 hodin Palac knih Luxor, Vaclavske

Více

Knižní velkoobchod s nejširší nabídkou. www.pemic.cz. www.knizni-novinky.cz. Karmelitánské nakladatelství a distribuce. www.knizni-novinky.

Knižní velkoobchod s nejširší nabídkou. www.pemic.cz. www.knizni-novinky.cz. Karmelitánské nakladatelství a distribuce. www.knizni-novinky. ČASOPIS PRO KNIHKUPCE, KNIHOVNY, NAKLADATELE A ČTENÁŘE ROČNÍK XIV /2015 19. 1. 1. 2. 2015 1 2 Karmelitánské nakladatelství a distribuce Vaše knihkupectví Platné právní předpisy www.uz.cz slavnostní prezentace

Více

OLOMOUC Ostružnická 21 779 00 Olomouc T/F: 585 204 397 E: olomouc@megabooks.cz. PLZEŇ Dřevěná 7 301 12 Plzeň T/F: 377 221 090 E: plzen@megabooks.

OLOMOUC Ostružnická 21 779 00 Olomouc T/F: 585 204 397 E: olomouc@megabooks.cz. PLZEŇ Dřevěná 7 301 12 Plzeň T/F: 377 221 090 E: plzen@megabooks. ČASOPIS PRO KNIHKUPCE, KNIHOVNY, NAKLADATELE A ČTENÁŘE ROČNÍK VIII /2009 9. 2. 2009 22. 2. 2009 3 Vaše knihkupectví Z obsahu: pozvání na výstavu Tance a slavnosti 16. 18. století Největší výběr zahraniční

Více

ČASOPIS PRO KNIHKUPCE, KNIHOVNY, NAKLADATELE A ČTENÁŘE ROČNÍK XII /2013 9. 12. 2013 19. 1. 2014. Skutečná Středozemě

ČASOPIS PRO KNIHKUPCE, KNIHOVNY, NAKLADATELE A ČTENÁŘE ROČNÍK XII /2013 9. 12. 2013 19. 1. 2014. Skutečná Středozemě ČASOPIS PRO KNIHKUPCE, KNIHOVNY, NAKLADATELE A ČTENÁŘE ROČNÍK XII /2013 9. 12. 2013 19. 1. 2014 24 25 Vaše knihkupectví Platné právní předpisy www.uz.cz Karmelitánské nakladatelství a distribuce Objednávkový

Více

Časopis pro knihkupce, knihovny, nakladatele a Čtenáře ročník Xi /2012 19. 3. 1. 4. 2012

Časopis pro knihkupce, knihovny, nakladatele a Čtenáře ročník Xi /2012 19. 3. 1. 4. 2012 Časopis pro knihkupce, knihovny, nakladatele a Čtenáře ročník Xi /2012 19. 3. 1. 4. 2012 6 vaše knihkupectví Platné právní předpisy www.uz.cz vydává knihy gona Bondyho Karmelitánské nakladatelství Každý

Více

Příští stanice jaro! ZDARMA. Velikonoce aneb legálně na holou Krajinou Českého středohoří Šlapací kolo přežilo století. Turistický magazín

Příští stanice jaro! ZDARMA. Velikonoce aneb legálně na holou Krajinou Českého středohoří Šlapací kolo přežilo století. Turistický magazín ZDARMA Turistický magazín ročník 2, březen 2008 Příští stanice jaro! Velikonoce aneb legálně na holou Krajinou Českého středohoří Šlapací kolo přežilo století Ústecký kraj, brána do Čech Uvnitř časopisu

Více

Jakub Kohák Doufám, že Ježíšek jezdí vlakem

Jakub Kohák Doufám, že Ježíšek jezdí vlakem 12 / 2013 / ročník 4 / zdarma pro vas rekl amní magazín česk ých drah Nový jízdní řád Od 15. prosince 2013 Ze světa železnice Za slavnými expresy do zámoří Jakub Kohák Doufám, že Ježíšek jezdí vlakem Báječný

Více

B E L E T R I E str. 1 1.12.2009

B E L E T R I E str. 1 1.12.2009 B E L E T R I E str. 1 1.12.2009 Terminátor. Kniha první, Omnibus. 1. vyd. v českém jazyce, Praha : BB art : Crew, 2009, 352 s. : vše barev. il. ; 24 cm příběhy, komiksy, sci-fi, fantasy, roboti, budoucnosti,

Více

Francouzka součástí sexu ve městě v New Yorku

Francouzka součástí sexu ve městě v New Yorku Časopis pro knihkupce, knihovny, nakladatele a čtenáře ročník XIi /2013 29. 10. 2013 10. 11. 2013 21 Vaše knihkupectví Francouzka součástí sexu ve městě v New Yorku Platné právní předpisy www.uz.cz SVĚTOVÝ

Více

KAM. Za jaro dám na zvonění. po Česku ZDARMA. Turistická sezona je tu. Ve znamení drakobijce. Do pohádky i do pedálů

KAM. Za jaro dám na zvonění. po Česku ZDARMA. Turistická sezona je tu. Ve znamení drakobijce. Do pohádky i do pedálů Turistický magazín KAM ročník VII., duben 2013 po Česku ZDARMA Za jaro dám na zvonění Turistická sezona je tu Ve znamení drakobijce Do pohádky i do pedálů www.kampocesku.cz KAM na výlet KAM pro děti KAM

Více

Nové knihy - N A U C N Á

Nové knihy - N A U C N Á 0 Guinness world records 2005 =Guinnessovy světové rekordy /[editoři Marcela Nováková, Jaroslava Prchal] - Vyd. 1. - Praha : Olympia, 2004. - 287 s. :barev. il. ;31 cm - MDT: 0. - ISBN: 80-7033-851-2 (váz.)

Více

Nakladatelství Lidové noviny Ediční plán 2014

Nakladatelství Lidové noviny Ediční plán 2014 Nakladatelství Lidové noviny Ediční plán 2014 Cestování, eseje, paměti, publicistika, beletrie, sport Vážení a milí čtenáři! Řadu let vydáváme netradiční cestopisy a průvodce z domova i ze zahraničí. Tentokrát

Více

KAM. Kdo neleze po železe, nikdy nikam nevyleze. po Česku ZDARMA. Historické město roku 2010. Český pirát z Karibiku

KAM. Kdo neleze po železe, nikdy nikam nevyleze. po Česku ZDARMA. Historické město roku 2010. Český pirát z Karibiku Turistický magazín KAM ročník V., vydání duben červen 2011 po Česku ZDARMA Kdo neleze po železe, nikdy nikam nevyleze Historické město roku 2010 Český pirát z Karibiku KAM na výlet KAM pro děti KAM do

Více

to je prostě můj styl

to je prostě můj styl háchův intimní deník str. 6 opravdu známe dílo jana skácela? str. 8 apollinairovská vzpomínka na josefa hiršala str. 9 ivan o. štampach: vánoce napříč kulturami str. 10 pohled do domečku zlé ovce str.

Více

kult. 7. 11. 10. 2013 kult.cz Vaše denní dávka kultury a zábavy Vaše denní dávka kultury a zábavy 55. mezinárodní strojírenský veletrh

kult. 7. 11. 10. 2013 kult.cz Vaše denní dávka kultury a zábavy Vaše denní dávka kultury a zábavy 55. mezinárodní strojírenský veletrh 55. mezinárodní Vaše denní dávka kultury a zábavy strojírenský divadla, filmy, kina, kluby, koncerty veletrh Brno výstaviště, www.bvv.cz/msv výstavy, hudba... MSV 2013 7. 11. 10. 2013 kult. Vaše denní

Více

ARGO spol. s r. o. e-mail: argo@argo.cz www.argo.cz. Milíčova 13 Praha 3, 130 00 tel.: +420 222 781 601 fax: +420 222 780 184

ARGO spol. s r. o. e-mail: argo@argo.cz www.argo.cz. Milíčova 13 Praha 3, 130 00 tel.: +420 222 781 601 fax: +420 222 780 184 Ředitel: Milan Gelnar, tel.: 222 781 361 Jednatel: Jiří Michek, tel.: 226 519 376 Jednatelka: Hana Gelnarová, tel.: 222 781 361 Asistentka: Zdenka Křikavová, tel.: 222 781 601, 733 650 762 Redakce: Eva

Více

Jan Pirk Práce je pro mě srdeční záležitost. pro vas. Den železnice Tradiční zářijové oslavy po celé ČR. 9 / 2014 / ročník 5 / zdarma

Jan Pirk Práce je pro mě srdeční záležitost. pro vas. Den železnice Tradiční zářijové oslavy po celé ČR. 9 / 2014 / ročník 5 / zdarma 9 / 2014 / ročník 5 / zdarma pro vas reklamní magazín českých drah Den železnice Tradiční zářijové oslavy po celé ČR Jan Pirk Práce je pro mě srdeční záležitost Z PRAHY DO BERLÍNA POHODLNĚ A VÝHODNĚ Včasná

Více

APOŠTOL BOŽÍHO MILOSRDENSTVÍ

APOŠTOL BOŽÍHO MILOSRDENSTVÍ Slibuji, že duše, která bude tento obraz uctívat, nezahyne. Slibuji také už zde na zemi vítězství nad nepřáteli a obzvláš v hodině smrti. Já sám ji budu bránit jako svou slávu. /Deníček 48/ 1 2. ROČNÍK

Více

http://poradna.ub.cz > Poradna pro náctileté > nejlepší internetová aplikace ve Zlínském kraji

http://poradna.ub.cz > Poradna pro náctileté > nejlepší internetová aplikace ve Zlínském kraji http://poradna.ub.cz > Poradna pro náctileté > nejlepší internetová aplikace ve Zlínském kraji V y d á v á m ě s t o U h e r s k ý B r o d p r o s i n e c 2 0 0 9 č í s l o 1 2 Z D A R M A w w w. u b.

Více

Divadlo J. K. Tyla. The J. K. Tyl Theatre. Das J. K. Tyl Theater

Divadlo J. K. Tyla. The J. K. Tyl Theatre. Das J. K. Tyl Theater Divadlo J. K. Tyla v Plzni The J. K. Tyl Theatre in Pilsen Das J. K. Tyl Theater in Pilsen CZ Ředitelství Prokopova 14, 301 00 Plzeň tel.: +420 378 038 048 fax: +420 377 330 653 Obchodní útvar Odd. prodeje

Více

Jan Čenský Dana Morávková Pohádkový pár bez prstenů. pro vas. ČD Bike Cyklovýlet začíná ve vlaku. 5 / 2014 / ročník 5 / zdarma

Jan Čenský Dana Morávková Pohádkový pár bez prstenů. pro vas. ČD Bike Cyklovýlet začíná ve vlaku. 5 / 2014 / ročník 5 / zdarma ČD PRO VÁS 5 / 2014 5 / 2014 / ročník 5 / zdarma pro vas reklamní magazín českých drah ČD Bike Cyklovýlet začíná ve vlaku Jan Čenský Dana Morávková Pohádkový pár bez prstenů SPRÁVNÝ CYKLOVÝLET ZAČÍNÁ VE

Více

Smysl křesťanství OBSAH:

Smysl křesťanství OBSAH: OBSAH: * schůzka ODV s biblickou úvahou * Stezka písmáků * prázdninové ohlasy * misijní dílo MOST * Korán * příběhy * humor i poezie * čtení na pokračování * informace a zprávy Smysl křesťanství Máte někdy

Více

PREZIDENT PŘIJAL SENIORY

PREZIDENT PŘIJAL SENIORY č. 12 / VI. ROČNÍK PROSINEC 2010 14 Kč Cena v předplatném 11 Kč PREZIDENT PŘIJAL SENIORY VALENTINA THIELOVÁ: JENOM DS UKÁZALA PERLU ATLANTIKU DEVĚT SOUTĚŽÍ O PĚKNÉ CENY 2 AKTUÁLNĚ Místo půjčky oči pro

Více

PRAŽSKÝ 08*2015. přehled KULTURNÍCH POŘADŮ. soutěž o kalendáře s ilustracemi Alfonse Muchy, 8 slevových kuponů. 30 Kč www.prazskyprehled.

PRAŽSKÝ 08*2015. přehled KULTURNÍCH POŘADŮ. soutěž o kalendáře s ilustracemi Alfonse Muchy, 8 slevových kuponů. 30 Kč www.prazskyprehled. PRAŽSKÝ 08*2015 přehled KULTURNÍCH POŘADŮ soutěž o kalendáře s ilustracemi Alfonse Muchy, 8 slevových kuponů 30 Kč www.prazskyprehled.cz na Harfě O víkendech letní kino na střeše VSTUP ZDARMA vedle areny

Více