NEWSLETTER 06/2012. Milí čtenáři, V POHYBU

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "NEWSLETTER 06/2012. Milí čtenáři, V POHYBU"

Transkript

1 Milí čtenáři, červen bude velice zajímavý měsíc. Plný aktivity, radosti, vášně a objevování nového. Tělo si zvyká na teplé počasí, nasává energii ze slunce a říká si stále častěji o pohyb a zábavu. A naše duše zpívá a tančí. Každá buňka se těší na přicházející léto a vítá jeho posly ať už to jsou paprsky slunce, čerstvé jahody nebo lahodný vychlazený stříček v zahrádce. A STUDIO BEYOND také jen kvete a září, protože má Vás a těší se na každé setkání s Vámi. Užívejte si červen a krásně si počtěte. Vybíráme z obsahu: V POHYBU Ranní jóga venku sobotní cvičení v Ďáblickém háji Elegantní chůze - seminář Feldenkraisovy metody Jóga po porodu nové cvičení pro čerstvé maminky Ploché bříško speciál dejte svému bříšku tvar Aktivní a relaxační pobyt - cvičení, a očistné rituály v Jeseníkách ZDRAVÁ A KRÁSNÁ Zelené potraviny pro zdraví a krásu přednáška Miloše Hellingera Prevence překyselení organismu přednáška Jany Altnerové Zdravé srdce v červnu myslíme na své srdce UMĚNÍ ŽÍT Červnové energie - co se děje v červnu nejen kolem nás Dovolená! Hurá? zapomeňte na stres a užijte si chvíle volna naplno Jógové ásany - pokračujeme s jógou PRO DĚTI Baby masáže objevte kouzlo a umění doteku Příměstské tábory ve Studiu Beyond prázdniny v duchu olympijských her V POHYBU RANNÍ JÓGA V ĎÁBLICKÉM HÁJI Intenzivní jógová práce na sílu paží, pevné jádro, ploché bříško a štíhlé nohy. V plynulosti dechu věnujeme první hodinku intenzivní mandala vinyasa flow a přirozeně ji propojíme s druhou hodinkou harmonické hatha jógy. Místo konání: Ďáblický Háj (sejdeme se v 8:30 na rohu křižovatky Žernosecká a Horňátecká ulice, naproti benzínové pumpě, okraj Ďáblického háje) Kdy: vždy v níže uvedené soboty od 9-11 hod. červnové soboty ,16.6.

2 červencové soboty ,21.7.,28.7. srpnové soboty ,11.8.,18.8.,25.8. Místo konání: Sál Studia Beyond Kdy: neděle (neděle) 14:00-17:00 Cena: členky zdarma / 200,- Kč nečleni Hodina je otevřená i pro muže Rezervace na nebo na recepci studia. S sebou si přineste deku a podložku na ven, ranní svěžest a úsměv Těším se na Vás Jana Kopecká, cvičitelka ELEGANTNÍ CHŮZE Workshop Feldenkraisovy metody Přijďte se vyladit pro letní aktivity! Workshop Feldenkraisovy metody zaměřený na téma "elegantní chůze" pro Vás připravuje Tereza Skovajsová - certifikovaná lektorka Feldenkraisovy metody. Cena: 250,- Kč pro členky Studia Beyond / 500,- Kč pro ostatní Rezervace na nebo na recepci studia. JÓGA PO PORODU Pravidelná studiová hodina Do rozvrhu jsme zařadily pro čerstvé maminky každý čtvrtek od 12 hodin jógu po porodu. Pomůže Vám věnovat se opět zase sama sobě a postupně se vrátit k fyzické aktivitě a nabrat sílu a pružnost po těhotenství a porodu. Jóga po porodu upevňuje a posilňuje bederní a břišní svaly, které byly v graviditě přetěžovány a svaly dna pánevního, které byly při porodu poškozeny. Také povzbuzuje krevní oběh a zpevňuje zádové svaly. Cvičení se začíná zpravidla po ukončení šestinedělí, nebrání-li tomu zdravotní důvody. Při porodu císařským řezem se většinou začíná cvičit kolem 4. měsíce po porodu. Vždy je však třeba začátek cvičení zkonzultovat s lékařem a poradit se s ním. Jóga po porodu dodá novou sílu, energii, rovnováhu a ohebnost. Zároveň napomáhá posilování vazby mezi maminkou a dítětem, neboť miminka můžete mít s sebou v hodině. PLOCHÉ BŘÍŠKO SPECIÁL Intenzivní cvičení pro pevné břišní svaly a ploché bříško Cviků na ploché bříško je celá řada. Donutíme se však dát svalům intenzivně zabrat a neulévat se? Workshop je vhodný pro ty, kteří metodu neznají i pro ty, kteří navštěvují pravidelné lekce. Každý čtvrtek od 18:40 hodin se Vám to na 100% podaří. Motivovat ke cvičení Vás budou naše trenérky a nenechají Vám si ulevit Po cvičení budete odcházet s pocitem, že takhle intezivně jste si dlouho nezaposilovaly..

3 AKTIVNÍ A RELAXAČNÍ POBYT Cviky jsou zároveň vybrány tak, aby na sebe co nejefektivněji navazovaly a byly pro tělo šetrné a zdravé. Těší se na Vás Jana Kopecká a Julie Lonská, cvičitelky Ještě máme poslední volná místa na zájezd. Přihlásit se můžete na recepci studia. Těšit se můžete na 4 dny plné jógy, zdravotního cvičení, relaxací, očisty těla, mysli i duše v panenské přírodě Jeseníků. UDĚLEJTE SI ČAS JEN PRO SEBE! Program pobytu: 4 hodiny cvičení denně (jóga, pilates, zdravotní cvičení) výlety do blízkého okolí. každodenní příjemné rituály očisty těla (pomocí vody, mořské soli, léčivých olejů, čajové rituály) meditaci a relaxaci arteterapii - zábavnou a léčivou formu kreslení pečlivě sestavený vyvážený zdravý jídelníček ze surovin z biofarmy luxusní ubytování ve 4* penzionu Chalupa U pramene Kdy: Kde: Dolní Hedeč u Králíků (195 km od Prahy) Cena 6.000,- pro členky / 6.500,- pro ostatní Pobyt je určen pro ženy a muže každého věku. ZDRAVÁ a KRÁSNÁ ZELENÉ POTRAVINY PRO ZDRAVÍ A KRÁSU Zdraví a krása. To je téma, o kterém se mluví opakovaně. Která žena by nechtěla být zdravá a krásná? Myslím, že všechny. A myslím, že i každý muž. Zdraví a krásní mohou být všichni lidé, kteří žijí v souladu s přírodními zákony. Platí krásné pravidlo: Otec nemoci je nejistý, matkou je vždy strava. Zelené potraviny jsou pro nás naprosto přirozeným jídlem, jsou součástí našeho potravního řetězce. Napadlo by vás do benzínového auta načepovat naftu? A ruku na srdce, máte ve svém jídelníčku přirozené potraviny? Nebo hledáte výživové zkratky? Já si občas zahřeším. Bude mé tělo vypadat zdravě a krásně, když budu mít levé koleno z upečených buchet tety Lídy (to bych ji urazil, kdybych si nevzal). A budu mít ten jasný, čistý a přitažlivý pohled, když bude mé pravé oko ze svíčkové, kterou jsem nedokázal odmítnout na nedělní návštěvě u rodičů mé ženy? Žijeme v době výživových zkratek, které nám ale ve skutečnosti cestu ke zdraví a kráse prodlužují. Jak z toho ven? Stejně jako když si do nádrže omylem načepuji nějaký ten nepatřičný litr nafty navíc, načepuji tam to správné palivo, benzín. A plnou nádrž. Ať se to špatné rozpustí v tom dobrém. Zcela shodně to funguje se zelenými potravinami. Přirozenými zelenými potravinami v těle rozředím to nepřirozené. A nejen to, zelené potraviny (ječmen s řasou) dokáží v těle ještě jednu důležitou věc. Dokáží na sebe navázat vše nepotřebné, nepřirozené a odtáhnout to z těla ven. Zelené potraviny tělo nasytí a vyčistí. To je jeden z přírodních zákonů. Tělo bude zdravé a krásné, když bude dobře sycené a čištěné. Více o zdraví, kráse a zelených potravinách na přednášce Miloše Hellingera Dis. Kdy: (úterý) ve 20 hodin Kde: Sál Studia Beyond Cena: pro členky zdarma/ 50,- Kč pro ostatní Miloš Hellinger je poradce v životním stylu. Je to vášnivý sportovec, vystudovaný fyzioterapeut. Ve své práci s lidmi úspěšně kombinuje zelené potraviny, fyzický pohyb a myšlenku, že vše začíná myšlenkou

4 PREVENCE PŘEKYSELENÍ ORGANISMU Zatížení kyselinami a jedy? Aneb jak na překyselení. nictvím činů zhmotňovat se zapáleným nadšením ve výsledky. Uvidíte, že vám to udělá dobře. Máme na to přibližně tři měsíce, než se dostaneme opět do fáze útlumu a mírné pasivity. Tak do toho! Současný hektický život klade vysoké nároky na náš organismus. Stres, špatná strava a nedostatek pohybu. Kdo by neznal problémy současné doby? Organismus potřebuje velké množství vitálních látek, aby se přirozeně zbavil kyselin a jedů. Víte, které látky to jsou? Na přednášce se dozvíte, co především překyseluje náš organismu a odkud pocházejí jedy. Dále si povíme, jaké jsou kyselinotvorné a zásadotvorné potraviny a jaké důsledky nastanou pro náš organismus, pokud bude naše strava převážně kyselinotvorná. Zaměříme se samozřejmě i na příznaky překyselení organismu, kterými může být například celulitida, nadváha, zadržování vody, bolesti a mnoho dalších. Dobrá zpráva na závěr je, že proti překyselení se dá bojovat. Jaká je tedy prevence překyselení? A jaké doplňky, bylinky a další opatření nám pomohou? To vše nám odhalí Jana Altnerová při své další přednášce a součástí budou i individuální konzultace. Kdy: (neděle) 12:00-13:30 Kde: Sál Studia Beyond Cena: pro členky 100,- / 150,- Kč pro ostatní Jana Altnerová je dlouholetá poradkyně v oblasti zdravého životního stylu a zdravého hubnutí. Pravidelně publikuje články a věnuje se přednáškové činnosti na téma zdraví a zdravé stravy. CO MŮŽEME UDĚLAT PRO ZDRAVÉ SRDCE Červen je měsíc, který podle čínské medicíny náleží srdci a tenkému střevu. Znamená to, že cokoliv nyní pro tyto orgány uděláme, bude mít maximální efekt. Okruh srdce odpovídá prvku ohně a pro ten je charakteristická jeho aktivní energie. Tělo chce být v pohybu, užívat si pozitivní letní náladu, radost a smích. Zároveň je potřeba konat a myšlenky prostřed- Naše srdce není jen výkonná pumpa, je to vládce, který udává směr našeho jednání. Řídí a uspořádává naše aktivity a pomáhá nám uplatňovat potenciál, který v nás dřímá. Je zodpovědné za naši výkonnost a schopnost soustředit se. Vedle toho ale i určuje náš charakter. Z tělesných funkcí řídí naši oběhovou soustavu, zažívání a pohlavní funkce. Pro zdravý okruh srdce o něj musíme pečovat a nesmíme dopustit, aby se vyčerpal. Na jedné straně je nezbytné jej aktivně posilovat, na straně druhé mu musíme dopřát i odpočinek. Jaké jsou příznaky poruch funkčního okruhu srdce: * stavy rozčílení * závislosti * problémy se spánkem * psychózy * stavy kolapsu * epilepsie A jak můžeme srdce podpořit? Recept je poměrně jednoduchý. Základem je smích a radost. Zdravé srdce má totiž pouze ten, kdo je spokojený. Pomůže nám k tomu rozumná aktivita, stanovování si realistických cílů a pravidelný režim. To nám přinese vnitřní klid a ten je jen krůčkem ke spokojenosti. Dále je také

5 potřeba dbát na kvalitní spánek a chodit spát před půlnocí, neboť tehdy si tělo nejintenzivněji odpočine. Vedle zdravého životního stylu mohou pomoci i bylinky a příroda. Z bylinkových preparátů na srdce jedinečně regeneračně a revitalizačně působí Venisfér. Účinné látky rostlin ze složení Venisféru navíc napomáhají k čistění krve, podporují její krvetvorbu, výživu a snižují její srážlivost. Mají protizánětlivé, antioxidační, antivirové, antibakteriální, antimikrobiální, protiplísňové a protirakovinné účinky. Užíváním Venisféru můžeme dále několikanásobně urychlit detoxikaci těla a zpomalit stárnutí tkání. Pro klidný spánek pak byl vyvinut přípravek Nervamin. me se letním láskám a nalaďme se na romantickou notu. A to platí nejen pro nezadané. I do zaběhnutého vztahu lze vnést pocity lehkosti, novosti a nadšení. Stačí, když toho druhého oceníme. Nezapomínáme na to občas? Přírodní pomocí jsou i zdravé oleje. Na srdce a tenké střevo působí blahodárně olej z konopí a z vlašských ořechů. Nejdůležitější ze všeho ale je, abyste se měli rádi, dopřávali si kvalitní čas sami pro sebe a uměli se na věci podívat s klidným nadhledem. Mír a pokoj totiž nemá svůj počátek v tom, že se nevyskytne žádný konflikt, ale ve schopnosti se umět s problémem vypořádat. UMĚNÍ ŽÍT ĆERVNOVÉ ENERGIE Červen je jeden z nejaktivnějších měsíců v roce. Je plný jangu, vody, ohně a klidu si v něm rozhodně moc neužijeme. Ostatně, byla by to škoda, neboť na tak velikou šanci posunout svůj život dopředu budeme zase nějakou dobu čekat. Využijme tedy červnovou energii pro velké věci, naše tajné sny, které již nějaký ten týden spřádáme a které v našich myšlenkách už mají své základní obrysy. Každodenní úkoly řešme rychle a efektivně, nehromaďme seznamy úkolů, ale vše řešme hned. Nezabývejme se teď maličkostmi a neplýtvejme touto silou. Pusťme se aktivně do práce. V ten okamžik nám síla vesmíru pomůže. A poslouchejme také svoji intuici. Netrapte se přemýšlením, jak vše dopadne, vložte se s plným srdcem do toho, rozpohybujte se a s chutí se pusťte do práce. Zároveň se tento měsíc zaměřte na radost. Pokud nás nepotěší druzí, udělejme si radost sami. Stačí malé radosti během všedního dne. Ale snažme se tento měsíc co nejvíce omezit naše věčné Já MUSÍM a nahraďme to činnostmi, které vyjadřují více to hezké, Já CHCI. Užívejme si letní uvolněnější náladu, otevře- Při tom veselém a rozlétnutém rozpoložení zároveň nezapomeňte na cíl, který jste si dali. Nejlepší je napsat si ho na papír a každé ráno věnovat minutu jeho přečtení a upomenutí se na něj. STAČÍ MINUTA KAŽDÉ RÁNO. Ve vší té bohulibé aktivitě myslete i na odpočinek. I když budete mít pocit, že máte sil na rozdávání, naordinujte si ho. Pokud jde o zdraví, tento měsíc si hlídejme srdíčko a tenké střevo. Také je třeba dávat si pozor na prochladnutí a na angíny. Více na téma zdraví a srdce naleznete výše v newsletteru. DOVOLENÁ! HURÁ? Někteří dovolenou a prázdniny jednoduše zbožňují, jiní se při stejné představě děsí. Příprava na dny volna může být stresující záležitostí i pro otrlé povahy. K čemu nám tedy dovolená je? Proč si ji nechceme jednoduše užít?

6 Už od Vánoc se těšíme na jarní slunce, delší víkendy a letní dovolenou. Vidíme se nadšeně na pláži, s dětmi u vody, nebo na procházce místy, kam běžně nechodíme. Potom začneme vše promýšlet, diskutovat, ptát se, váhat a organizovat a pocit radosti se pomalu vytrácí. Jak to tedy chcete mít? Máte připravenou REÁLNOU vidinu SVÉHO volného dne? Ne JEJICH volného dne. Svého. Ne? Tak tím začnete! Protože to je VAŠE dovolená a nikdo za Vás nevypne, nezačne běhat 10km anebo si jen tak užívat. To můžete udělat jen Vy! Máte pocit, že to nikdo jiný za Vás neudělá? Nebo dokonce, že to Vy a jen Vy naplánujete nejlépe ze všech? Už touto myšlenkou spustíte (vy)čerpání své energie. Když se nad tím zamyslíte EXISTUJE NĚJAKÝ DÚVOD, PROČ BYCHOM NA TO MĚLY BÝT SAMY? Pokud jste se rozhodly pro dámskou jízdu nebo relaxujete raději sama, daleko od ostatních lidí, organizování neuniknete. Plánování ale může mít různou podobu a opravdu tak záleží jen na Vás, jak bude čas snění a příprav probíhat. Jedete s rodinou? Proč ji do toho nezapojit? Může být milým překvapením, že Váš partner je také gramotný a umí telefonovat. Chystáte se na dovolené úplně VYPNOUT? Někdo to zvládne ze dne na den, ale většině z nás to trvá déle. A že to někteří neumí vůbec? Možná je to tak dobře. Kdo ví, na co by člověk všechno přišel, kdyby přestal řešit každodenní věci, že? Rychlá změna běžných návyků, ať už těch užitečných či méně užitečných, umí rozpoutat celý řetězec dalších změn. Chcete být 3 týdny bez telefonu? Vážně? Chcete teď začít denně běhat 10km? Přestanete číst noviny, internet a budete si jen užívat? A proč to budete dělat? Co pro Vás tedy znamená si jen užívat? Anebo se těšíte na dovolenou, na dovolené se těšíte domů a doma se zase budete těšit na dovolenou? Začarovaný kruh těšení se, ze kterého není cesty i tak můžou vypadat dva týdny u moře. Ale není to škoda? Někdy stačí myslet na TEĎ a ne na PŘEDTÍM A POTOM. Uvědomit si moment a sebe v daném okamžiku. Očekávání, ať už od místa dovolené či od našich blízkých, umí také udělat své. Jako bychom čekaly, že věci budou jiné tím, že se přeneseme z jednoho místa na druhé. Sedm tipů, jak si užít dovolenou: 1. Rozmyslete si, co chcete na dovolené zažít. Není nikde psáno, že nemůžete jet sama, s partou kamarádek nebo jen s partnerem prostě bez dětí (existují tábory, prarodiče, ). Partneři by spolu měli mluvit bez dětí a nejen o dětech. 2. Zachovejte si alespoň některé aktivity svého běžného denního režimu. Není třeba okamžitě vše měnit. 3. Nic nepřehánějte. Nic. 4. Mějte od své dovolené reálná očekávání! Nečekejte, že za týden volna z Vás spadne napětí nastřádané za celý rok! 5. Vyjasněte si očekávání své rodiny ještě před dovolenou! Mluvte s nimi o nich a poslouchejte je! 6. Buďte k sobě velkorysé a hodné!:) Užijte si dovolenou! 7. P.S. A jestli se rozhodnete jet poprvé samy: Vězte, že to možná bude Vaše nejlepší dovolená! Proč? Budete mít konečně možnost na nikoho a nic se neohlížet a trávit jí tak, jak jste si to vysnila! Pokud si tedy předtím ujasníte, že (a jak) to tak chcete!:) Dovolenou jen a jen dle VAŠICH představ a krásné léto Vám přeje, Andrea Mgr.Andrea Řezníčková (www.terapeutipraha.cz) je systemickou psychoterapeutkou pod supervizí a spolupracuje se Studiem Beyond.

7 JÓGOVÉ ÁSANY ÁSANA je sanskrtský výraz pro tělesnou pozici. Obecně ásana znamená zaujmout na delší čas určitou tělesnou polohu a cítit se v ní příjemně a uvolněně. Patandžali nazývá ásanou pouze meditační sed, zatímco tělesná cvičení označuje jako jóga vjájáma. Běžně se však za ásany považují i dynamické jógové cviky. Ásany hluboce ovlivňují tělo i mysl. Jejich cvičením docílíme blahodárného účinku, který získávají zvířata, když tyto pozice zaujímají zcela instinktivně. Ásany působí na svaly, klouby, dech, oběhový, nervový a lymfatický systém, na všechny orgány i žlázy. Ovlivňují rovněž mysl, psychiku a čakry. Jsou to psychosomatická cvičení, která posilují a vyvažují celou nervovou soustavu, a tak harmonizují a stabilizují náš psychický stav. Při provádění ásan hraje významnou roli i dýchání. Sladíme-li dech s pohybem, je průběh pohybu harmonický, dýchání se prohlubuje a dochází k povzbuzení krevního oběhu i látkové výměny. 2. Je vhodné ásanu nejprve provést jednou či dvakrát bez delší výdrže a sladit pohyb těla s dechem. Při tom se zcela přesně stanoví, k jaké fázi pohybu patří nádech a k jaké výdech. Takový způsob cvičení zklidňuje nervovou soustavu, povzbuzuje činnost žláz, zvětšuje dechovou kapacitu a rozpouští tělesný i duševní stres. Mysl se uvolní, zklidní a projasní. Můžeme se začít více soustředit i na jemnohmotnou část našeho těla (mentální, emocionální tělo). 3. Teprve pak setrváme v ásaně delší čas a dýcháme v ní normálně. Zároveň protahované svaly by měly být v pozici co nejvíce pasivní. Soustředíme se na tu část těla, na níž ásana působí, a směrujeme tam i vědomí dechu. 4. Pak provedeme protipozici nebo vyrovnávací cvik, čímž může být i relaxace. Jeli například trup stlačen nebo v předklonu, v následující ásaně se protáhne nebo napřímí. Všeobecně platí že ásana zesiluje účinky té, které předcházela. Dále je její protipozicí a je také průpravou k pozici následující. Podle André Van Lysbetha není tedy vhodné mít velký časový odstup mezi jednotlivými ásanami, ale je důležité se mezi pozicemi uvolnit. Doporučuje, abychom sledovali svůj dech a tep srdce a s další ásanou začali, když se dostaneme zpět do normální dechové tepové frekvence. Důležité zásady při provádění ásan: 1. Ásany se provádějí vždy v souladu s dechem: Pohyby rozpínající hrudník a dutinu břišní jsou vždy spojeny s nádechem. Pohyby stahující hrudník a dutinu břišní jsou vždy spojeny s výdechem. V počáteční fázi pracujeme čistě s fyzickým tělem. Měli bychom se snažit dostat se do pozic bez velkého úsilí a námahy. Snažíme se zapojit, co nejméně svalů potřebných k provedení ásany. Velmi dobře působí, když si pozici nejprve představíme v mysli. Jógové ásany nám pomáhají pracovat s vlastním tělem. Oslabené tělo negativně ovlivňuje naše myšlenky a pocity. Silné a pohyblivé tělo přináší člověku i psychický pocit síly a pohyblivosti. Silné paže vyjadřují vůli k jednání a schopnost ubránit se; silné nohy jsou známkou toho, že pevně stojíme ve svém životě a něco také dokážeme přestát. Rovnovážné pozice procvičují nejen náš rovnovážný smysl, ale přinášejí také vnitřní vyváženost. Níže uvádím jen některé příklady z jógových ásan a dovoluji si uvést afirmace, které k nim přiřadila Gertrud Hirschi. Její přístup podle mně

8 velmi zapadá do konceptu hatha jógy svoji komplexností. Její afirmace velmi výstižně vystihují duchovní podstatu ásan, což nám může pomoci ke koncentraci, bytí v přítomnosti, bytí ve vědomí. Paschimottanasana - Plný úcty a vděčnosti se skláním před láskou a inteligencí, jež jsou podstatou zákonů Stvoření. Bhujangasana - Posiluji záda a užívám si svou sílu a výdrž. Sarvangasana V největších hlubinách a v největších výšinách veškerá dualita pomíjí. Dhanurasana Vydržím to a zvítězím. Matsyasana Můj srdeční most spojuje všechny mé vnitřní síly a ony pak působí pro mé dobro. Sumeruásana Cítím a vychutnávám si svou sílu. Vrksásana Soustředěně spočívám ve svém středu. Savásana Mám toho mnoho na rozdávání a dávám to s velkorysým srdcem; jsem otevřený všemu dobrému, krásnému a obšťastňujícímu a nechávám se tím naplnit; můj život je bohatý a plný radosti. - masáže obsahující prvky z indických a švédských masáží a jógy - správné metody držení miminka Účinky: - prohloubení vazby mezi rodiči a dětmi - navázání neverbální komunikace - zklidnění se - děti se učí relaxovat, soustředit se, lépe spolupracují a usínají, jsou odolnější vůči nemocem i škodlivým vlivům okolního prostředí - správný psychomotrický vývoj dítěte - správné vzpřímení při stoji a chůzi - když se objeví problémy: léčení dyslexie, dysgrafie, dyskalkulie, lehlé mozkové dysfunkce (ADHD), Downova syndromu; zlepšení stavu astmatiků, alergiků, ekzematiků Věřím, že během cvičení ásan vnímáme poznáváme společné, ale zároveň se stáváme více tolerantními a respektujeme i rozdíly mezi námi, jsme více schopni přijímat ostatní takové, jací jsou. Na cvičení s Vámi se těší Jana Kopecká, cvičitelka jógy PRO DĚTI BABY MASÁŽE Milé maminky, objevte spolu s vaším děťátkem kouzlo a umění doteku. Připravily jsme pro Vás kurz 6 hodin masáží pro děti a kojence podle Jany Hašplové a správné manipulace s kojencem podle Evy Kiedroňové. Co nového se naučíte a dozvíte: - základní informace o rostlinných olejích, aromaterapii a muzikoterapii - dotykové hry a škádlivky Kurz je věkově neomezený a je určen i pro nastávající maminky. Termíny konání: KAŽDÝ ČTVRTEK OD 13:30-14:30 ( 24.5.,31.5.,7.6.,14.6.,21.6.,28.6.) V případě absence bude možné si termín nahradit v podzimním kurzu. Začínáme znovu v září. Co s sebou: miminko v náručí nebo v bříšku, jednorázovou nepropustnou podložku; deky a olejíčky dostanete ve studiu. Místo konání: sál Studia Beyond CENA: 6 hodin/ 900,- členky / 1000,- ostatní

9 PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY VE STUDIU BEYOND Ještě máme volná místa v příměstských táborech. Pokud tedy hledáte zajímavý a zábavný program pro svoje děti na prázdniny, jsme tu pro vás. Celé prázdniny se ponesou v duchu olympijských her, které začínají letos v červenci v Londýně. Tábory budou plné zábavných a napínavých her, jako je hledání pokladu, orientační běh nebo tzv. silácké olympijské hry. Kromě hraní čeká na děti spousta cvičení od gymnastické průpravy, atletický pětiboj až po dětskou jógu a tanečky. Pohybové bloky budou proloženy výukou angličtiny, výtvarným kroužkem a dalšími tvořivými činnostmi. Vydáme se i do bazénu a uděláme si vlastní táborák, kde si v čarodějném kotlíku společně uvaříme vynikající polívku. Každý tábor bude završen zábavnou pyžamovou párty, po které děti ve studiu přespí. V případě velmi teplého počasí se vydáme také na blízké koupaliště Na Stírce. Pro rodiče bude připraveno vzpomínkové cédéčko s fotkami a pro děti dárek. Postaráme se o Vaše děti každý prázdninový týden od pondělí do pátku od 8:00 19:00 hodin. Tábor je otevřen pro děti od 4 9 let. Maximální kapacita je 12 dětí. O děti se bude starat odborný personál. Teplý oběd je zajištěn v restauraci pod studiem. Cena: V ceně je zahrnuta strava a pitný režim na celý den (2 x svačina, oběd, pití), odměny a výherní ceny pro děti, cd se záznamem fotek z každého dne pro rodiče. Poslední večer (ze čtvrtka na pátek) budou děti přespávat v tělocvičně a užijí se "pyžamovou party". Cena: 1.900,- Kč/týden pro členky / 2.100,-Kč/týden pro ostatní

10 Moje cíle na červen: méně, zato realisticky Do konce června chci (být, mít, umět, zažít, vidět): Každý den pro to udělám:

Jógové pozice. Harmonizační cvičení

Jógové pozice. Harmonizační cvičení Jógové pozice Harmonizační cvičení Ásana ÁSANA - sanskrtský výraz pro tělesnou pozici Obecně ásana znamená zaujmout na delší čas určitou tělesnou polohu a cítit se v ní příjemně a uvolněně. Pataňdžali,

Více

Anahata: Jóga srdce... 3 Předmluva důvodů proč se miluji Praxe pro odpuštění Denní afirmace... 17

Anahata: Jóga srdce... 3 Předmluva důvodů proč se miluji Praxe pro odpuštění Denní afirmace... 17 Anahata: Jóga srdce... 3 Předmluva... 4 Úvod... 6 50 důvodů proč se miluji... 11 Praxe pro odpuštění... 14 Denní afirmace... 17 Meditace... 19 3 způsoby, jak udržet srdeční čakru zdravou... 21 Cvičení

Více

Občanské sdružení TOTEM RDC připravilo pro své klienty na období 2013/2014 POHYBOVÉ AKTIVITY

Občanské sdružení TOTEM RDC připravilo pro své klienty na období 2013/2014 POHYBOVÉ AKTIVITY Občanské sdružení TOTEM RDC připravilo pro své klienty na období 2013/2014 POHYBOVÉ AKTIVITY JÓGA pro seniory Cvičení s důrazem na správné dýchání a soustředění se na to, co tělo procvičuje. Vhodné i pro

Více

JÓGA A WELLNESS VÍKEND PRO ŽENY V RESORTU SV. KATEŘINA srpen s Pavlou Rožumberskou (ČR06)

JÓGA A WELLNESS VÍKEND PRO ŽENY V RESORTU SV. KATEŘINA srpen s Pavlou Rožumberskou (ČR06) JÓGA A WELLNESS VÍKEND PRO ŽENY V RESORTU SV. KATEŘINA srpen s Pavlou Rožumberskou (ČR06) cena 4.690 Kč / osoba Cena zahrnuje: 2x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji snídaně formou bufetu volný vstup do wellness

Více

ANDĚLSKÉ LEDNOVÉ AFIRMACE

ANDĚLSKÉ LEDNOVÉ AFIRMACE ANDĚLSKÁ NADĚJE Vše pro Vaši duši! NEWSLETTER 01/2017 ANDĚLSKÉ LEDNOVÉ AFIRMACE Pohlazení, radost, energie a laskavost v srdci. S anděly kráčím nadšeně do nových dní roku 2017. Lehkost mého nitra je osvobozující.

Více

Obličejová cvičení. aneb cvičení pro krásu, svěžest a vitalitu. Mgr. Monika Šulistová. Vzdìlávání, které baví www.computermedia.cz

Obličejová cvičení. aneb cvičení pro krásu, svěžest a vitalitu. Mgr. Monika Šulistová. Vzdìlávání, které baví www.computermedia.cz Obličejová cvičení aneb cvičení pro krásu, svěžest a vitalitu Mgr. Monika Šulistová N a k l a d a t e l s t v í a v y d a v a t e l s t v í R Vzdìlávání, které baví www.computermedia.cz Obsah Úvod...6

Více

Nabídka spolupráce Fitness centrum nových sportů. Mstudio Rychnov nad Kněžnou

Nabídka spolupráce Fitness centrum nových sportů. Mstudio Rychnov nad Kněžnou Nabídka spolupráce Fitness centrum nových sportů Mstudio Rychnov nad Kněžnou O nás Fitness centrum nových sportů Moderní pojetí fitness Rozmanité spektrum sportovních aktivit Fitness e-shop se sportovním

Více

Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1920 Název projektu: Učení pro život

Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1920 Název projektu: Učení pro život Masarykova ZŠ a MŠ Velká Bystřice projekt č. CZ.1.07/1.4.00/21.1920 Název projektu: Učení pro život Č. DUMu: VY_32_INOVACE_05_01 Tématický celek: Člověk Autor: Mgr. Andrea Teplá Datum: září 2011 Anotace:

Více

Dopravné - 50,- Kč cesta na penzion POD LESEM. Masáže každý pátek od 16.00 hod. V jiné dny dle dohody,mimo čtvrtek. OBJEDNÁVKY NA PENZIONU!!!!!

Dopravné - 50,- Kč cesta na penzion POD LESEM. Masáže každý pátek od 16.00 hod. V jiné dny dle dohody,mimo čtvrtek. OBJEDNÁVKY NA PENZIONU!!!!! Masáž Cena Doba trvání Masáž šíje 100 Kč 20 min Masáž zad 200 Kč 40 min Masáž zad a šíje 250 Kč 60 min Masáž horních končetin 200 Kč 20 min Masáž dolních končetin 250 Kč 40 min Masáž hrudníku a břicha

Více

Pravidelné používání vířivek umožní lidem cítit se a žít lépe

Pravidelné používání vířivek umožní lidem cítit se a žít lépe Benefity a terapeutický efekt léčebného bazénu Bolesti hlavy Stres Nespavost Zažívací potíže Bolesti zad Celulitida Těžké nohy Reflexní zóny Pravidelné používání vířivek umožní lidem cítit se a žít lépe

Více

Zdravý životní styl pohyb a strava

Zdravý životní styl pohyb a strava Inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd Člověk a příroda 7.ročník červenec 2011 Zdravý životní styl pohyb a strava Anotace: Kód: VY_52_INOVACE_ Čap-Z 7.,8.20 Vzdělávací oblast: zdravý životní

Více

KLASICKÁ MASÁŽ. regenerační, relaxační, sportovní. cca 30 min. - záda, šíje 250,-

KLASICKÁ MASÁŽ. regenerační, relaxační, sportovní. cca 30 min. - záda, šíje 250,- KLASICKÁ MASÁŽ regenerační, relaxační, sportovní cca 30 min. - záda, šíje 250,- cca 60 min. - záda, šíje + nohy, ruce nebo hlava (dle přání) 500,- cca 90 min. - záda, šíje, nohy + ruce nebo hlava (dle

Více

DOVOLENÁ NA DEJMONU 22. 8. 29.8. 2009 ESOTERICKÝ SEMINÁŘ O ČAKRÁCH, BIOPOLI A MIMOSMYSLOVÝCH SCHOPNOSTECH

DOVOLENÁ NA DEJMONU 22. 8. 29.8. 2009 ESOTERICKÝ SEMINÁŘ O ČAKRÁCH, BIOPOLI A MIMOSMYSLOVÝCH SCHOPNOSTECH DOVOLENÁ NA DEJMONU v maleb ném prostředí Beskyd - Čeladné 22. 8. 29.8. 2009 ESOTERICKÝ SEMINÁŘ O ČAKRÁCH, BIOPOLI A MIMOSMYSLOVÝCH SCHOPNOSTECH Pro všechny, jež chtějí načerpat psychické i fyzické síly

Více

Doporučení Vezměte si, prosím, pohodlný oděv. Cvičí se na boso. Veškeré pomůcky jsou pro vás zajištěny.

Doporučení Vezměte si, prosím, pohodlný oděv. Cvičí se na boso. Veškeré pomůcky jsou pro vás zajištěny. Statistiky uvádí, že potíže se zády, šíjí a rameny přivádí do ordinací lékařů stále více lidí. 80% populace již zažilo bolesti v zádech. Nemoci s tím související přispívají značným dílem k rozsahu pracovní

Více

Popis jednotlivých regeneračních cvičení V TĚLOCVIČNĚ

Popis jednotlivých regeneračních cvičení V TĚLOCVIČNĚ KLINIKA LÉČEBNÉ REHABILITACE FNO Popis jednotlivých regeneračních cvičení V TĚLOCVIČNĚ RANNÍ JÓGA VYKROČTE DO SVÉHO PRACOVNÍHO DNE PLNÍ ENERGIE Lekce jemné lehce dynamické jógy. Zaměříme se na cvičení

Více

Amethyst BioMat Infračervený Regenerační Systém

Amethyst BioMat Infračervený Regenerační Systém Amethyst BioMat Infračervený Regenerační Systém Prevence Regenerace Relaxace www.richwayeu.com Feel Better - Heal Faster Amethyst BioMat systém ² Amethyst BioMat je infračervený systém určený pro každodenní

Více

Zdravotní tělesná výchova Obsah

Zdravotní tělesná výchova Obsah Zdravotní tělesná výchova Obsah Odborné učiliště Chelčického 2, Praha 3 zpracoval: Mgr. Milan Kubic 1 Zdravotní tělesná výchova ZTV vychází ze tří na sebe navazujících fází: - Fáze dechová - Fáze pohybová

Více

Zvýšení výkonu Zdravý životní styl Odbourání stresu a napětí Motivační a odměňovací nástroje

Zvýšení výkonu Zdravý životní styl Odbourání stresu a napětí Motivační a odměňovací nástroje Zvýšení výkonu Zdravý životní styl Odbourání stresu a napětí Motivační a odměňovací nástroje CENTRUM CELOSTNÍ SOMATICKÉ PÉČE Vědomá práce s tělem ovlivňuje psychický i fyzický stav člověka, zvyšuje výkonnost

Více

Wellness aktuality Březen 2015

Wellness aktuality Březen 2015 Wellness aktuality Březen 2015 Vážení návštěvníci Rezidence a Wellness Blatov, všichni se těšíme na přicházející první jarní měsíc. Letos jsme spoustu jarních kytiček na zahrádkách i v lese zahlédli již

Více

DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL

DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL DIGITÁLNÍ UČEBNÍ MATERIÁL škola Střední škola F. D. Roosevelta pro tělesně postižené, Brno, Křižíkova 11 číslo projektu číslo učeb. materiálu předmět, tematický celek CZ.1.07/1.5.00/34.1037 VY_32_INOVACE_LUK_PS_1_01

Více

Hledáte cvičení pro zlepšení celkové kondice, svalové síly a koordinace?

Hledáte cvičení pro zlepšení celkové kondice, svalové síly a koordinace? Hledáte cvičení pro zlepšení celkové kondice, svalové síly a koordinace? Přijďte na pilates pod vedením fyzioterapeuta! Pilates je cvičební systém, který rozvíjí koncentraci, sílu, flexibilitu těla a dýchání.

Více

Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0036 Název projektu: Inovace a individualizace výuky Autor: Mgr. Roman Grmela, Ph.D. Název materiálu: Kompenzační

Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0036 Název projektu: Inovace a individualizace výuky Autor: Mgr. Roman Grmela, Ph.D. Název materiálu: Kompenzační Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0036 Název projektu: Inovace a individualizace výuky Autor: Mgr. Roman Grmela, Ph.D. Název materiálu: Kompenzační cvičení uvolňovací a dechová Označení materiálu: Datum

Více

1.Jógové karty I. Jógu může cvičit každý! 4 PRO DĚTI OD 3 LET OBJEDNÁVEJTE NA Jógové karty II. CD Lali cvičí jógu

1.Jógové karty I. Jógu může cvičit každý! 4 PRO DĚTI OD 3 LET OBJEDNÁVEJTE NA  Jógové karty II. CD Lali cvičí jógu a i g l ó j a L 2 Jak to začalo? P rojekt Lali jóga se zrodil v hlavě Hanky Luhanové v roce 2009. Jejím snem bylo vytvořit ucelený a hravý metodický program cvičení dětské jógy. Začalo to knihou Lali cvičí

Více

Rekondice a regenerace

Rekondice a regenerace Rekondice a regenerace VY_32_INOVACE_178 AUTOR: Mgr. Andrea Továrková ANOTACE: Prezentace slouží k seznámení s nácvikem autogenního tréninku. KLÍČOVÁ SLOVA: Pocit tíhy, pocit tepla, klidný dech, srdce,

Více

DRUHY SPORTOVNÍ MASÁŽE

DRUHY SPORTOVNÍ MASÁŽE DRUHY SPORTOVNÍ MASÁŽE SPORTOVNÍ MASÁŽ Cíl sportovní masáže : příprava na sportovní výkon pomoc při rozcvičování specifická pomoc při strečinku podpora zotavovacích procesů po zátěži navození pocitu pohody

Více

Duševně zdravý člověk je

Duševně zdravý člověk je DUŠEVNÍ HYGIENA Duševně zdravý člověk je vyrovnaný samostatný zdravě kritický k sobě i okolí umí jednat s lidmi ovládá a zdravě prožívá své emoce odlišuje skutečnost od snů plní své povinnosti umí odpočívat

Více

Zklidňuj. MUDr.Petr Možný

Zklidňuj. MUDr.Petr Možný Zklidňuj ující dýchání MUDr.Petr Možný Příznaky hyperventilace Bušení srdce, zrychlená činnost srdce, pálení u srdce Závratě, točení hlavy; zhoršená koncentrace; rozostřené vidění; mravenčení nebo necitlivost

Více

DOPOLEDNÍ RELAX V HOPSÁČKU

DOPOLEDNÍ RELAX V HOPSÁČKU DOPOLEDNÍ RELAX V HOPSÁČKU INDICKÁ MASÁŽ HLAVY MASÁŽ LÁVOVÝMI KAMENY RELAXAČNÍ A SPORTOVNÍ MASÁŽ MASÁŽE DĚTÍ DÉLKA MASÁŽE JE POUZE ORIENTAČNÍ A ODVÍJÍ SE VŽDY OD INDIVIDUÁLNÍCH POTŘEB KLIENTA. ROVNĚŽ VÝBĚR

Více

Projekt ZDRAVÁ ABECEDA v MŠ Vlkava

Projekt ZDRAVÁ ABECEDA v MŠ Vlkava Projekt ZDRAVÁ ABECEDA v MŠ Vlkava Ve školním roce 2014/25 se Mateřská škola Vlkava připojila jako partnerská školka do programu ZDRAVÁ ABECEDA (více na www.zdravaabeceda.cz). Jde o projekt zaměřený na

Více

5 důležitých bodů pro změnu vašeho života

5 důležitých bodů pro změnu vašeho života 5 důležitých bodů pro změnu vašeho života 1 1. Naučte se být sami sebou a sami se sebou V dnešní době není vůbec jednoduché být sám sebou a zůstat přirozený a harmonický, prostě takový, jakého nás příroda

Více

Obr.č.26 Poloha leh na boku

Obr.č.26 Poloha leh na boku Obr.č.26 Poloha leh na boku Dechové techniky Rodička by měla vědět jak má správně dýchat při kontrakcích. Proto je nezbytné, abychom ji poučili o zásadách dýchání do břicha během kontrakce. Na místě je

Více

OBSAH PŘEDMLUVA 5 ÚVOD 7 I. TRIMESTR 9

OBSAH PŘEDMLUVA 5 ÚVOD 7 I. TRIMESTR 9 OBSAH PŘEDMLUVA 5 ÚVOD 7 I. TRIMESTR 9 Překážky ve cvičení 9 Ranní nevolnost, nauzea, zvracení 9 Vyčerpání, nespavost, strach 10 Co máte dělat v tomto období 10 Kdy nesmíte v žádném případě cvičit 11 Cvičení

Více

...a natrvalo. Hubněte zdravě... Pohyb. pilíř zdraví. www.stob.cz www.stobklub.cz

...a natrvalo. Hubněte zdravě... Pohyb. pilíř zdraví. www.stob.cz www.stobklub.cz Hubněte zdravě......a natrvalo Pohyb pilíř zdraví www.stob.cz www.stobklub.cz Chybí vám radost ze života? Máte pocit, že tělo i duše chátrá a žijete v uspěchané době bez zážitků, potěšení a chvil jen pro

Více

10 KROKŮ JAK ZVLÁDNOUT STRES

10 KROKŮ JAK ZVLÁDNOUT STRES 10 KROKŮ JAK ZVLÁDNOUT STRES Definice stresu : Stres je soubor reakcí organismu na vnější nebo vnitřní podněty narušující normální chod organismu. Situace mohou být spojeny s negativně laděnými emocemi

Více

Hřejivé tóny klidu. Bylinné wellness poklady. Cena od 3 290,- Kč/osoba/2 noci. Cena od 3 790,- Kč/osoba/2 noci. Balíček zahrnuje:

Hřejivé tóny klidu. Bylinné wellness poklady. Cena od 3 290,- Kč/osoba/2 noci. Cena od 3 790,- Kč/osoba/2 noci. Balíček zahrnuje: Hřejivé tóny klidu Kolštejn*** Superior - 2x polopenze (tříchodová večeře v hotelové restauraci a bohatá bufetová snídaně v hotelové snídárně) - 25 minutový parafinový zábal - 25 minutová klasická masáž

Více

NABÍDKA ČAJŮ od české firmy Apotheke tea porcované čaje

NABÍDKA ČAJŮ od české firmy Apotheke tea porcované čaje NABÍDKA ČAJŮ od české firmy Apotheke tea porcované čaje OVOCNÉ ČAJE určené pro běžné pití LIMETKA A GREP Ovocný čaj pro běžné pití. MALINA A JAHODA Ovocná směs obohacená echinaceou. RANNÍ SVĚŽEST Zelený

Více

Výsledky projektu Zdraví do firem

Výsledky projektu Zdraví do firem Výsledky projektu Zdraví do firem Naměřené hodnoty Posluchačky měly možnost se během přednášky změřit na bioimpedančním přístroji In Body, který měří tělesné hodnoty. Vybrali jsme 4 z nejdůležitějších

Více

EDUKAČNÍ KURZ PRO ŽENY S PKU V PŘÍPRAVĚ NA MATEŘSTVÍ

EDUKAČNÍ KURZ PRO ŽENY S PKU V PŘÍPRAVĚ NA MATEŘSTVÍ Klinika dětí a dorostu FNKV ve spolupráci se společností Nutricia a.s. Vás zve na EDUKAČNÍ KURZ PRO ŽENY S PKU V PŘÍPRAVĚ NA MATEŘSTVÍ Období přípravy na mateřství je jedním z nejkrásnějších v životě ženy.

Více

8-týdenní program. Do formy a do plavek! Naučíme vás běhat nebudete věřit, jak snadné to je! Žádné diety a jo jo efekty, půjdeme na to zdravě

8-týdenní program. Do formy a do plavek! Naučíme vás běhat nebudete věřit, jak snadné to je! Žádné diety a jo jo efekty, půjdeme na to zdravě 16/2/2015 5. vydání týdeníku pro všechny registrovné uživatele slevového serveru Vykupto.cz Neprodejné Všechna práva vyhrazena 2015 Vykupto.cz s.r.o. 6 Slevy triky návody Do formy a do plavek! V y k u

Více

Mimosezónní tréninkový plán 2015. Nadhazovači a poziční hráči 16-21

Mimosezónní tréninkový plán 2015. Nadhazovači a poziční hráči 16-21 Mimosezónní tréninkový plán 2015 Nadhazovači a poziční hráči 16-21 1. 2. týden 1. týden tempo 1:0:1 sec odpočinek 1 min mezi okruhy počet opakování : 2 Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle

Více

Mgr. Miloslava Matoušová Ivan Matouš

Mgr. Miloslava Matoušová Ivan Matouš Mgr. Miloslava Matoušová Ivan Matouš Afirmace s Empatií Prvek - Dřevo Na každý týden jedna afirmace Pro období prvku Dřevo. www.empatia.cz www.akademiecelostnihozdravi.cz 2014 Věnování a poděkování Tuto

Více

JÓGA A MEDITACE ZDEŇKEM ORDELTEM. MÍSTO KONÁNÍ: Nádherné a energeticky silné místo hotel Buchlov v těsném sousedství hradu Buchlov

JÓGA A MEDITACE ZDEŇKEM ORDELTEM. MÍSTO KONÁNÍ: Nádherné a energeticky silné místo hotel Buchlov v těsném sousedství hradu Buchlov JÓGA A MEDITACE VÍKENDOVÝ SEMINÁŘ SE ZNÁMÝM ČESKÝM CESTOVATELEM, BADATELEM, ODBORNÍKEM NA MAYSKOU KULTURU, ŠAMANAEM, JOGÍNEM, ŠARMANTNÍM MUŽEM A PŘEDEVŠÍM SKVĚLÝM ČLOVĚKEM ZDEŇKEM ORDELTEM MÍSTO KONÁNÍ:

Více

Psychorelaxační pobyt pro rodiny s dětmi chata SNĚŽENKA (rekreační areál HORALKA) Sněžné v Orlických horách

Psychorelaxační pobyt pro rodiny s dětmi chata SNĚŽENKA (rekreační areál HORALKA) Sněžné v Orlických horách Psychorelaxační pobyt pro rodiny s dětmi 19. 9. 2014 21. 9. 2014 chata SNĚŽENKA (rekreační areál HORALKA) Sněžné v Orlických horách Tuto akci podporuje město Ústí nad Orlicí, město Pardubice a Pardubický

Více

Příměstské tábory KC KAMPA 2013

Příměstské tábory KC KAMPA 2013 Příměstské tábory KC KAMPA 2013 Turnusy a program 1. turnus 8. 12. července 2013 2. turnus 15. 19. července 2013 3. turnus 19. 23. srpna 2013 4. turnus 26. 30. srpna 2013 Harmonogram dne Obecné informace

Více

Obsah. Masáže nastávajících maminek a miminek Caty Guzmán. Computer Press, a. s., 2009. Vydání první.

Obsah. Masáže nastávajících maminek a miminek Caty Guzmán. Computer Press, a. s., 2009. Vydání první. Masáže nastávajících maminek a miminek Caty Guzmán Obsah Computer Press, a. s., 2009. Vydání první. Překlad: Romana Čadová Jazyková korektura: Martina Kotulová Ilustrace: Carles Baró, Minuca Sostres Fotografie:

Více

2. seminář: Meditační techniky jako pomoc při léčbě rakoviny a jiných těžkých nemocí (dvouhodinový praktický seminář)

2. seminář: Meditační techniky jako pomoc při léčbě rakoviny a jiných těžkých nemocí (dvouhodinový praktický seminář) 3. října - lektorka Veronika Damanpreet Šilarová Ajurvéda (meditace, jóga) 2 semináře 1. seminář od 10:00h do 12.00h v předprodeji 120,- Kč 2. seminář od 14.00h do 16.00h v předprodeji 120,- Kč cena obou

Více

LETNÍ / OKURKOVÝ CAFETERIA SYSTEMS

LETNÍ / OKURKOVÝ CAFETERIA SYSTEMS LETNÍ / OKURKOVÝ NEWSLETTER 2012 MADE BY CAFETERIA SYSTEMS ÚVODEM Vážené klientky, vážení klienti, Ještě než se rozjedete na dovolené, expedice, chalupy a chaty, rodinné oslavy a svatby svých přátel, dovolte

Více

Variace. Zdravý životní styl

Variace. Zdravý životní styl Variace 1 Zdravý životní styl Autor: Mgr. Jaromír JUŘEK Kopírování a jakékoliv další využití výukového materiálu je povoleno pouze s uvedením odkazu na www.jarjurek.cz. 1. Zdravý životní styl Zdravý životní

Více

CVIČENÍ PRO MUŽE NA POSÍLENÍ SVALŮ PÁNEVNÍHO DNA A MOČOVÉ TRUBICE SOUBOR ŠESTI ZÁKLADNÍCH CVIKŮ

CVIČENÍ PRO MUŽE NA POSÍLENÍ SVALŮ PÁNEVNÍHO DNA A MOČOVÉ TRUBICE SOUBOR ŠESTI ZÁKLADNÍCH CVIKŮ SOUBOR ŠESTI ZÁKLADNÍCH CVIKŮ při problémech s inkontinencí (nekontrolovatelným únikem moči) pro správné držení těla a vzhled břicha pro zpevnění ochablého svalstva měsících cvičení se muž může nechtěného

Více

Body&Mind představuje skupinu moderních tělesných cvičení uznávající význam vzájemných vztahů mysli a duše. Je založen na tzv.

Body&Mind představuje skupinu moderních tělesných cvičení uznávající význam vzájemných vztahů mysli a duše. Je založen na tzv. Body&Mind představuje skupinu moderních tělesných cvičení uznávající význam vzájemných vztahů mysli a duše. Je založen na tzv. holistickém (komplexním) přístupu k člověku, a tedy též k lidskému pohybu.

Více

Červenec prázdninový provoz

Červenec prázdninový provoz Červenec prázdninový provoz Začínají týdny zaslouženého odpočinku dovolená. Sluníčko vysílá hřejivé paprsky na všechny strany. Počasí vskutku odpovídá letnímu času. V SPR se vyhodnocují pololetní výsledky,

Více

Procvičování kloubů CX - 01

Procvičování kloubů CX - 01 Procvičování kloubů CX - 01 Typ produktu: Cvičení a relaxace Funkce: Posilování, rozvoj a zlepšování svalů ramen. Zlepšuje celkovou ohebnost kloubů ramen, zápěstí, loktů a klíčních kostí. Použití: Přidržte

Více

MÁ OBLÍBENÁ PROCEDURA ÚSMA SVÉDAN

MÁ OBLÍBENÁ PROCEDURA ÚSMA SVÉDAN MÁ OBLÍBENÁ PROCEDURA ÚSMA SVÉDAN Jolana Hlavová 2012 Ájurvédská Instituce Dhanvantri, Praha ÚVOD Dnešní životní styl plný stresu a napětí, špatných stravovacích návyků velice ovlivňuje naše zdraví. Nevhodně

Více

Jak vyzrát na sedavé zaměstnání překladatele a tlumočníka Jeronýmovy dny (podzim 2014)

Jak vyzrát na sedavé zaměstnání překladatele a tlumočníka Jeronýmovy dny (podzim 2014) Jak vyzrát na sedavé zaměstnání překladatele a tlumočníka Jeronýmovy dny (podzim 2014) Správným jídlem lze pozitivně ovlivnit schopnost koncentrace, duševní schopnosti a odolnost vůči stresu. Ing. Tereza

Více

Plánujeme dosažení cíle

Plánujeme dosažení cíle Plánujeme dosažení cíle vhodným způsobem Pracovní e-book k projektu STOBkolo na www.stobklub.cz PhDr. Iva Málková, Mgr. Jana Divoká Kniha podléhá autorským právům. Je dovoleno ji šířit jako celek, nikoli

Více

Psychorelaxační pobyt pro rodiny s dětmi s postižením chata Juráška Olešnice v Orlických horách

Psychorelaxační pobyt pro rodiny s dětmi s postižením chata Juráška Olešnice v Orlických horách Psychorelaxační pobyt pro rodiny s dětmi s postižením 11.9. 13.9. 2015 chata Juráška Olešnice v Orlických horách Tuto akci podporuje město Ústí nad Orlicí, město Pardubice a Pardubický kraj PŘIHLÁŠKA:

Více

Zdravý životní styl režim dne, odpočinek, přírodní lékárna

Zdravý životní styl režim dne, odpočinek, přírodní lékárna Inovace a zkvalitnění výuky v oblasti přírodních věd Člověk a příroda 7.ročník červenec 2011 Zdravý životní styl režim dne, odpočinek, přírodní lékárna Anotace: Kód: VY_52_INOVACE_ Čap-Z 7.,8.21 Vzdělávací

Více

běh zpomalit stárnutí? Dokáže pravidelný ZDRAVÍ

běh zpomalit stárnutí? Dokáže pravidelný ZDRAVÍ Dokáže pravidelný běh zpomalit stárnutí? SPORTEM KU ZDRAVÍ, NEBO TRVALÉ INVALIDITĚ? MÁ SE ČLOVĚK ZAČÍT HÝBAT, KDYŽ PŮL ŽIVOTA PROSEDĚL ČI DOKONCE PROLEŽEL NA GAUČI? DOKÁŽE PRAVIDELNÝ POHYB ZPOMALIT PROCES

Více

Období srdce a tenkého střeva

Období srdce a tenkého střeva Období srdce a tenkého střeva 15.5. 14.7. Přednáší Soňa Navrátilová Záznam přednášky Tento záznam je určen pro ty, co přednášku slyšeli záznam přednášky najdete v sekci pro partnery. Servisní centrum Hradec

Více

Arteriální hypertenze vysoký krevní tlak

Arteriální hypertenze vysoký krevní tlak Arteriální hypertenze vysoký krevní tlak Onemocnění charakterizované zvýšeným tepenným tlakem ve velkém krevním oběhu je hypertenze arteriální. Jedno z nejčastějších onemocnění, jehož příčina není známa.

Více

Václav Vocásek Co je pro zdraví a dobrý psychický stav nejdůležitější

Václav Vocásek Co je pro zdraví a dobrý psychický stav nejdůležitější Stránka: 1 Co je pro zdraví a dobrý psychický stav nejdůležitější Jaký je kořen zdravého a kvalitního života Napsal Václav Vocásek Tvůrce školy tělesného a duševního rozvoje Perly čchi-kungu Napsáno pro:

Více

Dechové techniky. Dechová cvičení a harmonizace Typy dýchání svalstvo, polohy

Dechové techniky. Dechová cvičení a harmonizace Typy dýchání svalstvo, polohy Dechové techniky Dechová cvičení a harmonizace Typy dýchání svalstvo, polohy Dýchání (respirace, ventilace) Pohybovou osu dýchání tvoří pánev páteř hlava. Dýchací pohyby slouží k ventilaci plic a současně

Více

Sebeuzdravující-Moment UK, Londýn Duben Potvrzené

Sebeuzdravující-Moment UK, Londýn Duben Potvrzené Sebeuzdravující-Moment UK, Londýn Duben Potvrzené Prožitkový večer Pátek, 7. Duben 19:30 Registrace 20:00 až cca. 22:00: Balance-Recovery Prožitkový večer Finanční vyrovnání: 30 Balance-Recovery Prožitkový

Více

Cvičení 5 Tibeťanů. Harmonizační cvičení

Cvičení 5 Tibeťanů. Harmonizační cvičení Cvičení 5 Tibeťanů Harmonizační cvičení Historie: Na 19.stol se vysloužilý důstojník britské koloniální armády plukovník Bradford odjel do tibetského kláštera s cílem najít tajemství věčného mládí. Po

Více

Oceňuji, co cvičení pilates udělalo pro mne. Dovolte mi, abych vám ukázala, co dovede udělat pro vás. Mgr. Renata Sabongui, majitelka ochranné

Oceňuji, co cvičení pilates udělalo pro mne. Dovolte mi, abych vám ukázala, co dovede udělat pro vás. Mgr. Renata Sabongui, majitelka ochranné OBSAH ÚVOD 5 KDO JE RENATA SABONGUI? 5 CO JE TO PILATES? 5 CO V TÉTO KNIZE NALEZNETE? 6 SLOVA TĚCH, KDO CVIČENÍ JIŽ ZNAJÍ 6 PROČ CVIČIT TOTO CVIČENÍ? 8 CVIČENÍ 11 SEZNAM CVIKŮ NA DVD 12 SPRÁVNÉ DÝCHÁNÍ

Více

EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663

EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663 EU PENÍZE ŠKOLÁM NÁZEV PROJEKTU : MÁME RÁDI TECHNIKU REGISTRAČNÍ ČÍSLO PROJEKTU :CZ.1.07/1.4.00/21.0663 Speciální základní škola a Praktická škola Trmice Fűgnerova 22 400 04 1 Identifikátor materiálu:

Více

Spojte běh s jógou. 4 sady cviků k rovnováze ZDRAVÍ

Spojte běh s jógou. 4 sady cviků k rovnováze ZDRAVÍ ZDRAVÍ 4 sady cviků k rovnováze Spojte běh s jógou TEXT: JANA ČECHOVÁ, WWW.MOVE-OM.COM FOTO: MARTIN SYMON BĚŽÍTE V TEMPU RYCHLÉM TAK AKORÁT, ABYSTE STIHLI POZOROVAT KRÁSU OKOLNÍ PŘÍRODY. UDRŽUJETE PRAVIDELNÝ

Více

Qi Gong víkend. Beskydy 11-13. 10. 2013

Qi Gong víkend. Beskydy 11-13. 10. 2013 Qi Gong víkend Beskydy 11-13. 10. 2013 Společnost Feng Shui for Life v spolupráci s centrem,,berkana a školou jógy Karakal pro Vás připravila jedinečnou Qi Gong akci, plnou cvičení, Zenových meditací a

Více

Hurá do školy! Víkendový adaptační pobyt pro žáčky 1. tříd

Hurá do školy! Víkendový adaptační pobyt pro žáčky 1. tříd Hurá do školy! Víkendový adaptační pobyt pro žáčky 1. tříd PO PRVÉ DO ŠKOLY CO TO ZNAMENÁ? Poprvé do školy. Jaké to je? Jaké pocity děti prožívají? Jaké pocity prožívají rodiče? Těšení a obavy zároveň.

Více

Josefína Ukázková. Křestní jméno: Josefína Datum narození: 16.6.1975 CESTY ŽIVOTA. Milá Josefíno.

Josefína Ukázková. Křestní jméno: Josefína Datum narození: 16.6.1975 CESTY ŽIVOTA. Milá Josefíno. Josefína Ukázková Křestní jméno: Josefína Datum narození: 16.6.1975 CESTY ŽIVOTA Milá Josefíno. Výše jsou pro Vás vyloženy všechny karty, které Vám utvářejí Vaše cesty v nejbližší budoucnosti. Je potřeba

Více

Soubor kompenzačních cvičení

Soubor kompenzačních cvičení Soubor kompenzačních cvičení součást přípravy každého sportovce - silné a protažené svaly - rovnováha - pohyb, jako dárek pro každý den - způsob, jak mohu předcházet zranění soustředění plynulost kontrola

Více

6 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ELEMENTŮ TVÉ STRAVY

6 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ELEMENTŮ TVÉ STRAVY 6 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH ELEMENTŮ TVÉ STRAVY VODA // ODKYSELENÍ TĚLA (UDRŽENÍ SPRÁVNÝCH HODNOT PH V TĚLE) // BÍLKOVINY SACHARIDY TUKY VLÁKNINA MIKRO-ŽIVINY (VITAMÍNY, MINERÁLY, ENZYMY ) VODA NAPROSTO ZÁSADNÍ

Více

Floating vodoléčebná zdravotní technika

Floating vodoléčebná zdravotní technika Floating vodoléčebná zdravotní technika Rozhodnutím Státního ústavu pro kontrolu léčiv Praha a pověření Ministerstva zdravotnictví ČR je floatingová vana díky svým prokazatelným léčebným účinkům zařazena

Více

JU-WEL zdroj energie. Ametyst, křišťál a růženín kombinace, která funguje. Princip fungování JU-WEL Trio a JU-WEL Ametyst

JU-WEL zdroj energie. Ametyst, křišťál a růženín kombinace, která funguje. Princip fungování JU-WEL Trio a JU-WEL Ametyst JU-WEL zdroj energie JUDO snoubí sílu léčivých kamenů a vody zdraví a pohoda díky vitalizované vodě. V zařízeních produktové řady JU-WEL obtéká pitná voda vybrané, přírodním způsobem energeticky nabité

Více

Bonusy pro tento víkend pro Vás zdarma

Bonusy pro tento víkend pro Vás zdarma SPECIÁLNÍ BONUSOVÝ RITUÁLNÍ OČISTNÝ VÍKEND PŘI NOVOLUNÍ V BÝKU Snové dny plné odpočinku, očisty, láskyplného zacházení s tělem i duší za podpory úspěšné spisovatelky paní Barbary Nesvadbové a exkluzivního

Více

Worklife balance. Projekt "Nastavení rovných příležitostí na MěÚ Slaný, CZ.1.04/3.4.04/88.00208

Worklife balance. Projekt Nastavení rovných příležitostí na MěÚ Slaný, CZ.1.04/3.4.04/88.00208 Worklife balance Projekt "Nastavení rovných příležitostí na MěÚ Slaný, CZ.1.04/3.4.04/88.00208 Tento projekt je financováno z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje

Více

*100% přírodně čisté éterické oleje 10 ml

*100% přírodně čisté éterické oleje 10 ml Kód Název Cena včetně DPH *100% přírodně čisté éterické oleje 10 ml 1647917 1. čakra intimní atmosféra 180,00 1647919 2. čakra harmonizující 180,00 1647933 3. čakra antiseptická 180,00 1647941 4. čakra

Více

Baterie protahovací. Regionální akademie Pardubického kraje

Baterie protahovací. Regionální akademie Pardubického kraje Baterie protahovací Regionální akademie Pardubického kraje Vypracoval: Radek Baťa Dis., Mgr. Tomáš Hák V Pardubicích 30.9.2016 Kontakt: bata.radek@seznam.cz, tomashak@seznam.cz Tento dokument je majetkem

Více

PROGRAM - Květen 2014. návštěvy v terénu, tzn.že Vás i miminko navštívíme doma, vstup 50,-Kč

PROGRAM - Květen 2014. návštěvy v terénu, tzn.že Vás i miminko navštívíme doma, vstup 50,-Kč Klub Ratolest Provozovaný Oblastní charitou Blansko při Centru PRO Blansko, Sladkovského 2b,Blansko 678 01, tel.516411400mob.731428369,e-mail:ratolest.blansko@charita.cz http:/www.blansko.charita.cz/ 28.dubna

Více

Procvičování kloubů CX - 01

Procvičování kloubů CX - 01 Procvičování kloubů CX - 01 Typ produktu: Cvičení a relaxace Funkce: Procvičování, posilování a rozvoj svalů ramen a rukou. Zlepšuje celkovou ohebnost kloubů ramen, zápěstí, loktů a klíčních kostí. Použití:

Více

Jak pečovat o své srdce

Jak pečovat o své srdce Žijeme v době, která je uspěchaná. Často se stává, že ve shonu nebo ze svého pohodlí odsuneme péči o své srdce na,,druhou kolej, proto pečujme o své srdce, dříve než nás zastaví nemoc. Jak na to se dozvíte

Více

Je jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod, která může. pomoci udržovat vaše zdraví v přirozeném stavu. Díky různým formám doteků

Je jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod, která může. pomoci udržovat vaše zdraví v přirozeném stavu. Díky různým formám doteků Je jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod, která může pomoci udržovat vaše zdraví v přirozeném stavu. Díky různým formám doteků dochází ke zlepšení prokrvení masírovaných oblastí. Okysličují

Více

Wellness aktuality Duben

Wellness aktuality Duben Wellness aktuality Duben Vážení návštěvníci Rezidence a Wellness Blatov, konečně jsme se dočkali krásných jarních dní. Příroda se zazelenala a sluníčko se na nás usmívá. Na všech zahrádkách něco krásně

Více

3 v 1. 14denní koncentrát pro extra rychlé hubnutí. Spalování tuků Odvodnění a detoxikace Uvolnění přetížené tkáně

3 v 1. 14denní koncentrát pro extra rychlé hubnutí. Spalování tuků Odvodnění a detoxikace Uvolnění přetížené tkáně 3 v 1 14denní koncentrát Spalování tuků Odvodnění a detoxikace Uvolnění přetížené tkáně å Štíhlá postava å Vyhlazení pomerančové kůže å Obnova energie å Speciální složení účinných látek: CARNIFÉINE BURNER

Více

Člověk a zdravý životní styl

Člověk a zdravý životní styl Člověk a zdravý životní styl 14.Nordic walking v terapii a www.isspolygr.cz Vytvořil: Bohumil Smrček Strana: 1 Škola Ročník Název projektu Číslo projektu Číslo a název šablony Autor Tematická oblast Název

Více

Cítit se skvěle na duši i těle

Cítit se skvěle na duši i těle Obšťastník červenec 2014 Cítit se skvěle na duši i těle Náchodská 442/149, 193 00 Praha 9 - Horní Počernice NOVINKA Velmi příjemná a úžasná Masáž nohou (plosky) + peeling. Jedná se o nanesení peelingové

Více

Krásný den, milí tvůrci! Vydali jste se na cestu k umění a tvorbě a já si velice vážím toho, že jste si za průvodce zvolili právě mě.

Krásný den, milí tvůrci! Vydali jste se na cestu k umění a tvorbě a já si velice vážím toho, že jste si za průvodce zvolili právě mě. Krásný den, milí tvůrci! Vydali jste se na cestu k umění a tvorbě a já si velice vážím toho, že jste si za průvodce zvolili právě mě. Přemýšlela jsem nad tím, jak bych vám nejlépe poděkovala a co by vám

Více

Název. Datum Místo. Určeno pro

Název. Datum Místo. Určeno pro Datum Místo 1.2. 9:00-14:00 U radnice 2. patro 1.2.-2.2. 19:00 2:00 3.2. 9:00 Vila Doris 4.2. 9:00-12:00 5.2. 10:00-14:00 Ateliér U Radnice 3. patro 6.2. 9:00-12:00 3.2.-7.2. 10.2. 10.2. Určeno pro děti

Více

Iva a Honza Šnajderovi

Iva a Honza Šnajderovi B U L L E T I N 12/2015 Vážení rodiče, milí přátelé, dostalo se k Vám první číslo našeho malého bulletinu. Rádi bychom Vás informovali co je ve Filia klubu a Filiánku nového. Filia klub působí v Brně již

Více

CENÍK. Vodní SPA Saunový svět Privátní SPA. www.infinit-maximus.cz

CENÍK. Vodní SPA Saunový svět Privátní SPA. www.infinit-maximus.cz CENÍK Vodní SPA Saunový svět Privátní SPA www.infinit-maximus.cz INFINIT_KARTA.indd 1 21.1.2014 17:51:32 INFINIT MAXIMUS VSTUP DO WELLNESS vstup zahrnuje vyhřívané vnitřní a venkovní bazény & saunový svět

Více

PRŮVODCE SVĚTEM WELLNESS

PRŮVODCE SVĚTEM WELLNESS Obchodní družstvo Soběšice HOTEL POD HOŘICÍ PRŮVODCE SVĚTEM WELLNESS Prosíme, vracejte průvodce zpět! Úvodem Vážení klienti, tímto si Vám dovolujeme nabídnout přehled wellness služeb Hotelu pod Hořicí

Více

VSTUPNÍ DOTAZNÍK. petra.cupcova@atlas.cz ČUPCOVÁ 774 958 288. Základní informace o klientovi. Jméno a příjmení. Telefonní kontakt.

VSTUPNÍ DOTAZNÍK. petra.cupcova@atlas.cz ČUPCOVÁ 774 958 288. Základní informace o klientovi. Jméno a příjmení. Telefonní kontakt. VSTUPNÍ DOTAZNÍK Jméno a příjmení Telefonní kontakt E-mail Povolání, popř. směnnost Základní informace o klientovi Doplňující informace o klientovi Věk Výška Váha BMI Vyplňte prosím dotazník co nejpečlivěji

Více

Cena: 3.000,- Kč/dítě cena zahrnuje 6-ti denní pobyt včetně všech poplatků, plnou penzi + klukům koupíme

Cena: 3.000,- Kč/dítě cena zahrnuje 6-ti denní pobyt včetně všech poplatků, plnou penzi + klukům koupíme Místo: Letní koupaliště Litoměřice / Kalich Aréna Litoměřice Termín: 14. 19. 8. 2016 (neděle - pátek, tedy 5 nocí) Ubytování: ubytováni budeme v prostorách městského koupaliště, budeme to tak mít blíže

Více

Komplexní prezentace a praktické ukázky pro zdravý způsob života

Komplexní prezentace a praktické ukázky pro zdravý způsob života zvýšíme výkon vašich zaměstnanců Komplexní prezentace a praktické ukázky pro zdravý způsob života BENEFITY pro Vaši společnost Základní rozpis naší nabídky. Pro komplexní nabídku kontaktujte našeho obchodního

Více

Kloubní výživa Ecce Vita s hydrolizovaným Kolagenem

Kloubní výživa Ecce Vita s hydrolizovaným Kolagenem Kloubní výživa Ecce Vita s hydrolizovaným Kolagenem Tento produkt byl vyvinut ve spolupráci Mudr. Davida Freje, Ing. Ivety Jecmik Skuherské a odborníků z Japonska. Funkční a dobře vstřebatelná kombinace

Více

PIONÝRSKÁ SKUPINA KOLO KOLOVEČ CO VÁS ČEKÁ.

PIONÝRSKÁ SKUPINA KOLO KOLOVEČ CO VÁS ČEKÁ. PIONÝRSKÁ SKUPINA KOLO KOLOVEČ CO VÁS ČEKÁ. AKCE, DÍLNY, VOLNOČASOVÝ KLUB, AIRSOFT, TÁBOR leden červenec 2012 NABÍDKA ČLENSTVÍ Staňte se členy Sdružení PIONÝR Pionýrské skupiny Kolo Koloveč členský příspěvek....

Více

Meditace, jóga a šamanské nauky

Meditace, jóga a šamanské nauky Meditace, jóga a šamanské nauky aneb,, Hory učí samy,, PENZION POD PRALESEM, DOLNÍ LOMNÁ, JABLŮNKOVSKO 26. - 28.7.2013 www.podpralesem.euweb.cz Máte rádi meditaci? Chtěli by jste se zrelaxovat a zkusit

Více

Mezigenerační centrum TOTEM RDC připravilo pro své klienty na období 2015/2016 POHYBOVÉ AKTIVITY

Mezigenerační centrum TOTEM RDC připravilo pro své klienty na období 2015/2016 POHYBOVÉ AKTIVITY Mezigenerační centrum TOTEM RDC připravilo pro své klienty na období 2015/2016 POHYBOVÉ AKTIVITY JÓGA pro seniory Cvičení s důrazem na správné dýchání a soustředění se na to, co tělo procvičuje. Vhodné

Více

Katalog dárků. Svět wellness Infinit. www.svet-wellness.cz. dárkové poukazy svět wellness

Katalog dárků. Svět wellness Infinit. www.svet-wellness.cz. dárkové poukazy svět wellness Katalog dárků Svět wellness Infinit www.svet-wellness.cz FITNESS PRO JEDNU OSOBU časově neomezeno V Infinit na vás čeká moderní, plně klimatizované fitness centrum s posilovacími a kondičními stroji a

Více