Download "Pořadatelé Aukčního dne: Aukční Galerie Kodl Aukční síň Vltavín"

1 Tisková zpráva 69. aukce Aukční Galerie Kodl a 107. aukce Aukční síně Vltavín, neděle 2. prosince :00 hodin Palác Žofín - Slovanský ostrov Praha 1, Slovanský ostrov 226 Celkový počet položek: 477 Prodaných položek: 83% Celková dosažená cena: Kč Pořadatelé Aukčního dne: Aukční Galerie Kodl Aukční síň Vltavín V neděli 2. prosince 2012 se na pražském Žofíně se uskutečnil již tradiční společný Aukční den. Sběratelům umění bylo nabídnuto 477 uměleckých děl s celkovou dosaženou cenou téměř 80 milionů Kč. O největší překvapení aukce se ale postaral naprosto unikátní, monumentální obraz od Emila Filly Tři Grácie s dosaženou cenou 14,6 milionů Kč. Novým absolutním aukčním rekordem je Šimon Lomnický na Karlově mostě od Jaroslava Čermáka za Kč, francouzské plátno Václava Radimského za Kč, precizní Mlýn v Durenthalu Bedřicha Havránka za Kč. Z malířů 20. století svůj nový rekord vytvořil Jiří Trnka se svými Kč, Čínské pavilony Zdeňka Sklenáře za Kč a Karsův Akt s Kč. Úspěšný byl také Hudečkův Večer na rybníce se svými Kč a Akt v záhadě Vojtěcha Hynaise s Kč, které se tímto zařadily na druhé příčky v aukčním žebříčku. Nejvyšší nárůst zaznamenal Fillův Théseus s býkem, který se vyšplhal z vyvolávací ceny Kč na neočekávaných Kč, což je nový aukční rekord v kategorii Fillových obrazů vytvořených kombinovanou technikou.

2 Nejvýznamnější díla Aukčního dne: Emil Filla ( ) Tři Grácie olej na plátně, sign. LN, dat. 1937, 140 x 114 cm Unikátní velkoformátová práce pocházející z vrcholného Fillova období zachycuje v mimořádně moderním avantgardním pojetí námět tří grácií a představuje v mnoha aspektech završení autorovy dosavadní tvorby. Je příznačné, že právě v bezprostřední blízkosti hrozícího válečného konfliktu se malíř snažil zpřítomnit pro něj bezpečnější, vitalistní antický svět a dal vzniknout navýsost osobitému archaickému kubismu. Excelentní monumentální plátno zosobňuje mezník tohoto specifického stylu, zdůrazňujícího i ve své smyslovosti, tělesnosti, expresivitě, až primitivismu vztah ke klasickému a nadčasovému ideálu krásy. Právě aktualizace humanistických myšlenek je na tomto obraze brilantně zhmotněná v dionýském tanci nahých ženských postav, až surrealistických grácií, které se oslavně i soudržně drží za ruce, přičemž se v mytologické scéně koncentrují veškeré zásadní výtvarné a filozofické záměry pětapadesátiletého mistra. Jedná se o mnohokrát vystavované a reprodukované špičkové dílo výjimečné galerijní a sběratelské hodnoty, které se na trhu vyskytuje vzácně, byť podobně reprezentativní artefakty od tohoto autora byly v Galerii Kodl v posledních dvou aukcích draženy za rekordní sumy. Tři Grácie byly otištěny v monografii Emila Filly od Jiřího Hlušičky (Galerie Antonína Procházky, Brno, 2003, obr. 39) a od Vojtěcha Lahody (Praha, Academia, 2007, str. 390) a v katalogu Černá slunce, odvrácená strana modernity (Galerie výtvarného umění v Ostravě, 2012, str. 244). Byly vystaveny na samostatné výstavě Emila Filly v Galerii Antonína Procházky (Brno, 2003) a na výstavě Černá slunce (Ostrava, ). Práce bude rovněž zařazena do chystaného soupisu děl připravovaného prof. V. Lahodou. Konzultováno a posouzeno prof. J. Zeminou a prof. T. Vlčkem, CSc. Přiložena odborná expertiza PhDr. K. Srpa a znalecký posudek PhDr. M. Kodla Položka č. 21 Dosažená cena: Kč Jaroslav Čermák ( ) Šimon Lomnický na Karlově mostě olej na plátně, dat. 1853, 92 x 120 cm, sign. LD, rám, provedena rentoaláž. Uvedeno v Tomanově slovníku na str Zcela raritní, sběratelsky unikátní artefakt jednoho z nejvýznamnějších českých malířů vůbec, v jeho naprosto svrchovaném přednesu. Mistr

3 vynikajícím způsobem zachytil atmosféru a dějovost tohoto významného momentu českých dějin v excelentním oleji, který inspiroval již v době svého vzniku (např. Jan Neruda na základě dojmů z tohoto obrazu napsal o Šimonu Lomnickém báseň, která vyšla v roce 1858 v Mikovcově Máji). Jde o výjimečnou práci vysoké sběratelské, dokumentární a galerijní hodnoty v reprezentativní slohové adjustaci. Výlučnost ještě umocňuje provenience obrazu, který se složitou historií dostal zpět na český trh. PROVENIENCE: Objednáno hrabětem Eugenem Černínem v roce 1851; kolekce dirigenta Fritze Shaectera v Budapešti - převezen v roce 1949 do New Yorku; darován broadwayské herečce a zpěvačce Juliesce Koka Wollmanové v roce 1987; po její smrti roku 2011 v soukromé sbírce v New Jersey. VÝSTAVY: Paříž, Salon 1853, pod č. 216; Praha, Žofín, 1854; Brusel, Salon 1854; Vídeň 1888, č. 99. Obsáhlý dvoustránkový výběr z literatury je přiložen ve znaleckém posudku PhDr. M. Kodla. Konzultováno a posouzeno PhDr. Š. Leubnerovou a prof. R. Prahlem, CSc. Přiložena odborná expertiza PhDr. N. Blažíčkové-Horové Položka č. 33 Vyvolávací cena: Kč Dosažená cena: Kč František Kupka ( ) Moře na francouzském jihu akvarel na papíře, kolem roku 1905, 24,5 x 30,2 cm, sign. LD, rám, zaskl. Velice významná Kupkova práce, pro něho příznačně brilantně koloristicky provedená a výtečně postihující mihotavou jižní atmosféru. Vysokou sběratelskou atraktivitu artefaktu ještě akcentuje intimita dedikace jeho ženě Eugenii a nejlepší původ z Waldesovy sbírky. Dvoustránkově reprodukováno v publikaci Kupka-Waldes (Praha, 1999, str , kat. č. 50). Obraz byl zařazen do Kupkovy výstavy v Národní galerii v Praze (březen-duben 1968, kat. č. 206); následně na jeho výstavu v Krajské galerii v Hradci Králové (1971, kat. č. 34). Pod správným názvem (Grotte de Théoule) jej zřejmě poprvé reprodukovala Virginia Spate ve své knize Orfismus (Oxford university Press, 1979, str. 121, obr. 76). Akvarel byl vystaven i otištěn v katalogu zásadní Kupkovy retrospektivy v Musée d art moderne de la Ville (Paříž, , str. 12, kat. č. 54). Konzultováno a posouzeno prof. J. Zeminou a prof. T. Vlčkem, CSc. Přiložena odborná expertiza PhDr. K. Srpa Položka č. 65 Vyvolávací cena: Kč Dosažená cena: Kč

4 Václav Radimský ( ) Lekníny za večerního světla olej na plátně, dat. 1901, 73 x 100 cm, sign. LD, rám. Vzácná raná bravurní ukázka Radimského francouzského impresionismu z období jeho vrcholné slávy a úspěšných výstav u bratří Bernheimů. Dílo vyniká senzitivním autorovým optimismem tehdejšího šťastného období. Radimského galerijní práce byla vystavena již v roce svého vzniku v Galerii v Rudolfinu a je reprodukována ve Zlaté Praze z roku 1902, č. 4, str. 45. Byla rovněž zařazena na retrospektivu v GHMP (2011) a je reprodukovaná v krajinářově monografii PhDr. N. Blažíčkové-Horové (Arbor vitae, Praha, 2011, str. 229, kat. č. 129). Vzácné plátno patří k mistrovým obrazům, které se na trhu vyskytují pouze velice zřídka. Konzultováno a posouzeno PhDr. M. Zachařem a PhDr. K. Srpem. Přiložena odborná expertiza PhDr. N. Blažíčkové-Horové a znalecký posudek PhDr. M. Kodla Položka č. 85 Vyvolávací cena: Kč Dosažená cena: Kč Jan Zrzavý ( ) Za vsí (Hlavňov) tempera a olej na lepence, dat na rubu, 27 x 35 cm, sign. PN, rám, vzadu malířova signatura a jeho přípis v původní adjustaci. Vynikající a vzácná autorova charakteristická krajinomalba z výborného českého období bezprostředně po jeho návratu z Francie. Kvalitní práce vyniká charakteristickou zlatavou letní éterickou barevností a světelně zasněnou atmosférou příznačnou pro jihočeský kraj. Divácky přitažlivá a oblíbená Zrzavého scéna pochází z významné poválečné pražské sbírky. Sofistikovaný olej byl rovněž zařazen na Zrzavého výstavu v Alšově síni Umělecké besedy ( , kat. č. 25) a ve Valdštejnské jízdárně ( ). Konzultováno a posouzeno prof. J. Zeminou a prof. T. Vlčkem, CSc. Přiložena odborná expertiza PhDr. K. Srpa Položka č. 95 Vyvolávací cena: Kč Dosažená cena: Kč Zdeněk Sklenář ( ) Čínské pavilony olej a písek na plátně, dat. 1961, 50 x 59 cm, sign. PD, rám. Jedná se o naprosto unikátní práci mimořádnou hned v několika směrech. Především je nutné zdůraznit ojedinělou autorovu výtvarnou techniku ve

5 vrcholné realizaci s ukázkou špičkového reprezentativního tématu i formátu. Za zmínku bez pochyby ovšem stojí také skutečnost, že sám autor si plátno velmi považoval, neboť bylo výjimečně frekventovaně vystavováno, reprodukováno a publikováno. Za zmínku stojí i ojedinělá autorova výtvarná technika ve vrcholné realizaci s ukázkou špičkového reprezentativního tématu i rozměru. Vystaveno: Modern Czechoslovak Art, galerie Olympia, Londýn, 1962, kat. č. 42; Rychnov nad Kněžnou, 1964; Ústí nad Orlicí, 1964; Galerie V. Špály, Praha, červen 1965, kat. č. 78; České umění, Los Angeles, 1965; Moderne Kunst aus Prag, Kunsthalle, Kiel, 1967; Biennale Internazionale d Arte, Florencie, 1971, kat. č. 9; National Art Museum of China, Peking, 2009; Galerie Zdeňka Sklenáře, Zpěvy staré Číny, 2009; GHMP, Dům U Kamenného zvonu, Praha, Reprodukováno v autorově monografii od Františka Šmejkala (Odeon, Praha, 1984, obr. 96) a v publikaci Zdeněk Sklenář, Deset tisíc věcí - deset tisíc let (Galerie Zdeněk Sklenář, 2010, str. 167). Dílo pochází z význačné pražské sbírky. Konzultováno a posouzeno prof. T. Vlčkem, CSc. a prof. J. Zeminou. Přiložena odborná expertiza PhDr. K. Srpa Položka č. 25 Vyvolávací cena: Kč Dosažená cena: Kč Jiří Trnka ( ) Noční chaloupka komb. tech. (olej a tempera) na lepence, 35 x 49 cm, sign. PD, rám, zaskl., na rubu razítko. Krásná Trnkova pohádková scéna z poloviny 40. let získaná původně přímo v jeho ateliéru s objednavatelovým požadavkem na čistě krajinářský záběr bez figurální stafáže, což není pro autora tak typické, avšak akcentuje to tajemnost a sběratelskou atraktivitu díla. Konzultováno a posouzeno J. Trnkou, umělcovým synem, a prof. T. Vlčkem, CSc. Přiložena odborná expertiza prof. J. Zeminy Položka č. 31 Vyvolávací cena: Kč Dosažená cena: Kč Georges (Jiří) Kars ( ) Akt olej na plátně, 100 x 81 cm, sign. LN, rám. Naprosto unikátní ukázka autorova velkoformátového díla z jeho nejlepšího období z poloviny 20. let v dobové francouzské adjustaci. Olej

6 obdobné sběratelské a galerijní hodnoty se na trhu vyskytuje velice zřídka. Svým významem a pojetím může plátno kvalitně reprezentovat jakoukoli uměleckou evropskou sbírku. Vzadu štítek z celnice a původní autorův přípis se signaturou. Konzultováno a posouzeno prof. J. Zeminou, PhDr. R. Michalovou, Ph.D. a PhDr. A. Paříkem. Přiložena odborná expetiza PhDr. K. Srpa: Volně se k obrazu váže tužková kresba, jíž datoval do roku 1924 a která byla zveřejněna v katalogu výstavy Georges Kars, Peintures et dessins, Musée d art moderne (Troyes, 1983, str. 46, kat. č. 84). Z hlediska Karsovy tvorby z prvé poloviny dvacátých let, jež obecně byla velmi kvalitní, patří posuzovaný obraz k těm nejvýznamnějším. Položka č. 81 Vyvolávací cena: Kč Dosažená cena: Kč Emil Filla ( ) Théseus s býkem olej a tuš na plátně, dat. 1938, 120 x 80 cm, sign. PD, autorova adjustace, velice citlivě doplněná stylově původním Fillovým rámem z rodinné rámařské dílny Jan Kodl. Mistrovská ukázka Fillova virtuózního a brilantního kresebného umu ve štětcové technice s vynikajícím vyjádřením plastičnosti tvarů úspornými výtvarnými prostředky. Monumentální bravurní práce důstojně navazuje na čínské mistry v antickém tématu Thésea nesoucího krétského býka. Plátno bude uvedeno v autorově soupise děl, který připravuje prof. V. Lahoda. Konzultováno a posouzeno prof. T. Vlčkem, CSc. a PhDr. K. Srpem. Přiložena odborná expertiza prof. J. Zeminy. Položka č. 99 Vyvolávací cena: Kč Dosažená cena: Kč Galerie Kodl a Aukční síň Vltavín patří mezi nejvýznamnější české aukční síně s dlouholetou tradicí. Galerie Kodl na českém trhu po šest let držela absolutní aukční rekord za Zlaté rybičky od Emila Filly, které se v roce 2000 na její aukci odkleply za 7,3 miliónu Kč. Před pěti lety tato aukční síň vydražila dílo Jindřicha Štyrského Krajina v oblacích za neuvěřitelných 10,25 miliónů Kč a na předloňské jarní aukci padl další aukční rekord, když bylo vydraženo plátno Zbytek noci malířky TOYEN za 13, 2 milionů Kč a stalo se tak druhým nejdráže prodaným obrazem této autorky jak na českých, tak na i na světových aukcích. O největší překvapení poslední jarní aukce se ale postarala naprosto unikátní, monumentální malba od Josefa Čapka Neděle s dosaženou cenou 4,7 milionů Kč, která se tak stala nejdráže vydraženým obrazem

7 tohoto autora. Na nejvyšší příčky v prestižním žebříčku dosáhla také vzácná práce Františka Janouška Milosrdný Samaritán, jejíž cena se vyšplhala až na skvělých 3,3 milionů Kč a představuje tak nejvýše vydražené Janouškovo plátno. Bez pochyby raritou byl potom velkoformátový olej Kamila Lhotáka Z Paříže s dosaženou cenou 2,6 milionů Kč, který tvořil třetí rekord jarní aukce. Před rokem, tzn. na podzimní aukci, padlo hned několik rekordních prodejů. O největší překvapení aukce se postaralo naprosto unikátní, monumentální zátiší od Emila Filly s dosaženou cenou 12 milionů Kč, přičemž se jedná o nejdražší dílo loňského roku, nejdražší Fillovu práci z meziválečného období a zároveň jde o 4. nejdražší mistrův obraz na světě. Druhou nejdražší položkou byl Černý pierot Jindřicha Štyrského s dosaženou cenou 10,4 miliony Kč, přičemž jde o druhý nejdražší autorův obraz na aukčním trhu. Na nejvyšší příčky v prestižním žebříčku dosáhla také vzácná práce Jakuba Schikanedera Staropražské nokturno, jehož cena se vyšplhala až na skvělých 5,8 milionů Kč, a Velká Iviška Mikuláše Medka, která se stala historicky nejvýše vydraženým Medkovým obrazem s cenou 2,5 milionů Kč. Na minulé aukci velkoformátový akt od Emila Filly dosáhl ceny 15,2 milionů Kč, přičemž se jedná o třetí nejdražší Fillovu práci na světě. Druhou nejdražší položkou byl Král Lear Josefa Čapka s dosaženou cenou 6,3 miliony Kč a jde tak o druhý nejdražší autorův obraz na aukčním trhu. Nejzásadnějším nárůstem se mohl pochlubit Hynaisův Kristus a Magdalena, který se z vyvolávacích 750 tisíců dostal na částku 4,5 milionu a stal se tak nejvýše vydraženým Hynaisovým obrazem. Brilantní plátno Václava Špály Na Orlici skončilo na mimořádné částce 4,2 milionu. Další rekordy tvořila nejdražší práce Čermákova s 2,9 miliony a Hlinomazova se svými 950 tisíci. Další informace pro novináře: tel.: fax: mobil: galerie@galeriekodl.cz

Pořadatelé Aukčního dne: Aukční Galerie Kodl Aukční síň Vltavín Tisková zpráva 68. aukce Aukční Galerie Kodl a 103. aukce Aukční síně Vltavín, neděle 6.května 2012-13:00 hodin Palác Žofín - Slovanský ostrov Praha 1, Slovanský ostrov 226 Celkový počet položek: 411 Prodaných

Pořadatelé Aukčního dne: Aukční Galerie Kodl Aukční síň Vltavín Tisková zpráva 73. aukce Aukční Galerie Kodl a 125. aukce Aukční síně Vltavín, Neděle 30. listopadu 2014-13:00 hodin Palác Žofín - Slovanský ostrov Praha 1, Slovanský ostrov 226 Pořadatelé Aukčního dne:

neděle 2. prosince 2012 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha

neděle 2. prosince 2012 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN AUKČNÍ GALERIE KODL AUKČNÍ DEN 21. Emil Filla - Tři Grácie 140. Kamil Lhoták - Velké reklamní jablko neděle 2. prosince 2012 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha OBRAZY, SOCHY,

Spranger, van Goyen, Hartmann a další

Spranger, van Goyen, Hartmann a další Spranger, van Goyen, Hartmann a další Nejdražší díla starého umění na loňských aukcích text KOUCKÁ TEREZA foto ART+ datum 05.01.2018 V minulém roce se na domácím trhu objevila řada kvalitních děl starého

První ochutnávka (díl třetí)

První ochutnávka (díl třetí) První ochutnávka (díl třetí) Výběr z nadcházejících aukcí, podzim 2017 text SKŘIVÁNEK JAN datum 22.09.2017 Loni na přelomu listopadu a prosince sběratelé a investoři na šesti aukcích utratili více než

Ajvazovskij nezklamal, Pradier, Sopko a Jetelová překvapili

Ajvazovskij nezklamal, Pradier, Sopko a Jetelová překvapili Ajvazovskij nezklamal, Pradier, Sopko a Jetelová překvapili text VAŠÁTKOVÁ VENDULA datum 01.12.2017 Čtvrteční večerní dražba Arthouse Hejtmánek nabídla 149 artefaktů, které se prodaly za celkových více

AUKČNÍ DEN. neděle 27. listopadu 2011 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN. 55. Jindřich Štyrský - Černý pierot AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN AUKČNÍ GALERIE KODL AUKČNÍ DEN A U K Č N Í K A T A L O G 55. Jindřich Štyrský - Černý pierot 114. Jan Preisler - Studie k obrazu Koupání neděle 27. listopadu 2011 ve 13 hodin, Žofín

OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ A SVĚTOVÁ GRAFIKA 18. 21. STOLETÍ

OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ A SVĚTOVÁ GRAFIKA 18. 21. STOLETÍ AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN AUKČNÍ GALERIE KODL A U K Č N Í D E N 8 6. J o s e f Š í m a - K r a j i n a v A u v e r g n e - P a y s a g e d A u v e r g n e ( t r i p t y c h ) 7 7. To y e n - Z t r o s k o t á

AUKČNÍ DEN OCHY, ČES OBRA. rah. 3 3. E m i l Fi l l a - L e ž í c í ž e n a. 2 2. J a ro s l av Če r m á k - Že n a s d í t ě t e m CMY

AUKČNÍ DEN OCHY, ČES OBRA. rah. 3 3. E m i l Fi l l a - L e ž í c í ž e n a. 2 2. J a ro s l av Če r m á k - Že n a s d í t ě t e m CMY obalka.ai 1 30/03/2012 10:44:37 AUKČNÍ SÍŇ Ň VLTAVÍN VLT AU UKČNÍ GALERIE IE KODL AUKČNÍ DEN A U K Č N Í K A T A L O G C M Y CM MY CY CMY K 3 3. E m i l Fi l l a - L e ž í c í ž e n a 2 2. J a ro s l av

AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN. neděle 30. listopadu 2014 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ A SVĚTOVÁ GRAFIKA 18. 21.

AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN. neděle 30. listopadu 2014 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ A SVĚTOVÁ GRAFIKA 18. 21. negativni verze bez podkladu AUKČNÍ GALERIE KODL AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN A U K Č N Í D E N 7 9. To y e n ( M a r i e Č e r m í n o v á ), S e n 1 0 4. V á c l a v B o š t í k, B e z n á z v u neděle 30. listopadu

AUKČNÍ DEN. neděle 28. listopadu 2010 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha. 66 Jindřich Štyrský, Kompozice 88 Alois Wachsman, Námořník AUKČNÍ DEN 66 Jindřich Štyrský, Kompozice 88 Alois Wachsman, Námořník 23 Jakub Schikaneder, Kontemplace neděle 28. listopadu 2010 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha 65. aukce Aukční Galerie Kodl

Bohumír Matal Červenec, 1945

Bohumír Matal Červenec, 1945 Bohumír Matal Červenec, 1945 Bohumír Matal (1922-1988) Červenec, 1945 olej, 24 x 41,5 cm sign. PD Matal 45, na rubu BMATAL ČERVENEC S.1945 BÍLOVICE vystaveno Skupina 42, Síň Jaroslava Krále, Dům umění

neděle 1. prosince 2013 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha

neděle 1. prosince 2013 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN AUKČNÍ GALERIE KODL AUKČNÍ DEN 86. Josef Šíma - Krajina v Auvergne - Paysage d Auvergne (triptych) 77. Toyen - Ztroskotání ve snu neděle 1. prosince 2013 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský

OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ A SVĚTOVÁ GRAFIKA 18. 21. STOLETÍ AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN AUKČNÍ GALERIE KODL A U K Č N Í D E N 9 9. M i k u l á š M e d e k 4 4. V á c l a v Š p á l a neděle 19. května 2013 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ

AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN. neděle 24. května 2015 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ A SVĚTOVÁ GRAFIKA 18. 21.

AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN. neděle 24. května 2015 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha OBRAZY, SOCHY, ČESKÁ A SVĚTOVÁ GRAFIKA 18. 21. negativni verze bez podkladu AUKČNÍ GALERIE KODL AUKČNÍ SÍŇ VLTAVÍN A U K Č N Í D E N 1 9. B o h u m i l K u b i š t a, Ž e n a s k o č á r k e m 6 0 A. E m i l F i l l a, Z á t i š í s r y b í h l a v

AUKČNÍ DEN. neděle 25. dubna 2010 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha. 55 Toyen (Marie Čermínová), Zbytek noci AUKČNÍ DEN 55 Toyen (Marie Čermínová), Zbytek noci 50 Vlaho Bukovac, Sedící ženský akt neděle 25. dubna 2010 ve 13 hodin, Žofín - Slovanský ostrov, Praha 64. aukce Aukční Galerie Kodl a 83. aukce Aukční

FRANTIŠEK KUPKA (23. 9. 1871 Opočno 24. 6. 1957 Puteaux, Francie)

FRANTIŠEK KUPKA (23. 9. 1871 Opočno 24. 6. 1957 Puteaux, Francie) FRANTIŠEK KUPKA (23. 9. 1871 Opočno 24. 6. 1957 Puteaux, Francie) František Kupka se narodil 23. září 1871 v Opočně ve východních Čechách, jako nejstarší z pěti dětí notářského úředníka Václava Kupky a

veškerou lásku, jemnější cit srdce svého věnoval jsem té vší malichernosti a podlosti prosté přírodě PRACOVNÍ LISTY PRO DOSPĚLÉ A N T O N Í N C H I T T U S S I veškerou lásku, jemnější cit srdce svého věnoval jsem té vší malichernosti a podlosti prosté přírodě Antonín Chittussi se narodil roku 1847 v

JULIUS MAŘÁK (* ) Inventář osobního fondu

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE KAREL ŠPILLAR (* ) Inventář osobního fondu

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE KAREL ŠPILLAR (* ) Inventář osobního fondu ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE KAREL ŠPILLAR (* 1871 1939) Inventář osobního fondu Časové rozmezí: (1854) 1894 1939 (1974) Značka fondu: 72 Číslo evidenčního listu NAD: 4 Evidenční číslo inventáře: 158

Přednášky se konají vždy ve středu, a to 1x za 14 dní.

Přednášky se konají vždy ve středu, a to 1x za 14 dní. ESTETIKA PRO SENIORY Semestrální přednáškový cyklus z dějin umění a kultury obsahuje 20 přednášek, rozdělených do 2 skupin (A a B). Absolvovat lze obě skupiny současně. Všechny přednášky jsou doplněny

Lenka Tichá 9-Vý t arná k ultura ult

Lenka Tichá 9-Vý t arná k ultura ult VÝTVARNÁ KULTURA 16. www.isspolygr.cz Vytvořil: Lenka Tichá Strana: 1 Škola Ročník Název projektu Číslo projektu Číslo a název šablony Autor Tematická oblast Název DUM 2. ročník (SOŠ, SOU) Interaktivní

václav kupka akty

václav kupka akty václav kupka akty 28. 7. 27. 9. 2018 ležící žena 1, 1997

Katharina Grosse & Maria Lassnig

Katharina Grosse & Maria Lassnig Katharina Grosse & Maria Lassnig Národní galerie v Praze, Veletržní palác Dne 17. 4. se vydala třída K4 na exkurzi, v rámci předmětu dějin umění, do Veletržního paláce, kde probíhaly výstavy umělkyň Kathariny

Roeland Savery dvorní malíř císaře Rudolfa II.

Roeland Savery dvorní malíř císaře Rudolfa II. Roeland Savery dvorní malíř císaře Rudolfa II. Praha, Národní galerie v Praze 7.12. 2010 20.3. 2011 Kortrijk, Broelmuseum 20. 4. 2011 18. 7. 2011 Výstava Roeland Savery dvorní malíř císaře Rudolfa II.

Maturitní otázky z předmětu VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Maturitní otázky z předmětu VÝTVARNÁ VÝCHOVA Wichterlovo gymnázium, Ostrava-Poruba, příspěvková organizace Maturitní otázky z předmětu VÝTVARNÁ VÝCHOVA 1. Pravěké umění rozdělení na Paleolit, Mezolit a Neolit; malířství, sochařství, keramika, megalitické

MESTSKÉMUZEUM V DOBRUŠCE DO KONCE ROKU 1967

MESTSKÉMUZEUM V DOBRUŠCE DO KONCE ROKU 1967 MESTSKÉMUZEUM V DOBRUŠCE DO KONCE ROKU 1967 Městské muzeum v Dobrušce bylo zpřístupněno veřejnosti roku 1931, po předchozích šestiletých přípravných pracích, které spočívaly převážně Ve sběru a shromažďování

Muzeum stoleté. Sbíráme Vaše vzpomínky

Muzeum stoleté. Sbíráme Vaše vzpomínky 1913-2013 Muzeum Sbíráme Vaše vzpomínky Muzeum východních Čech v Hradci Králové Sbíráme Vaše vzpomínky V roce 2013 oslavíme sto let od otevření královéhradeckého muzea. Budova muzea je považována za nejvýznamnější

GUSTAV KLIMT. Personální bibliografie. KROUTVOR, Josef: Pocta Gustavu Klimtovi. P., Galerie Rudolfinum 1996. 74 s. Barev. il., portréty.

GUSTAV KLIMT. Personální bibliografie. KROUTVOR, Josef: Pocta Gustavu Klimtovi. P., Galerie Rudolfinum 1996. 74 s. Barev. il., portréty. GUSTAV KLIMT Personální bibliografie Z DÍLA GUSTAVA KLIMTA Knihy KLIMT, Gustav: Gustav Klimt. [Z anglického orig. přel. Jana Vlčková.] 1. vyd. [Frýdek-Místek], Alpress 2005. 80 s. Il. Z LITERATURY O GUSTAVU

www.sypka.cz strana 2

www.sypka.cz strana 2 V www.sypka.cz strana 2 SOBOTA 19. 5. 2012 od 13.30 hodin www.sypka.cz (pozor, nová adresa!) (nová adresa!) strana 7 Bez názvu Záda I., 1992 / 599 Záda II., 1992 / 599 / 519 Bez názvu / 759 Bez názvu,

(sobota) od 12:00 hod. Albrecht Dürer: renesance za Alpami První německý umělec, který psal o svém životě a s autoportrétem zacházel jako s

(sobota) od 12:00 hod. Albrecht Dürer: renesance za Alpami První německý umělec, který psal o svém životě a s autoportrétem zacházel jako s Letní univerzita pro každého 2016 Již 5. ročník oblíbeného letního vzdělávání přednášek, komentovaných vycházek a prohlídek. Poznáte nová místa, dozvíte se plno zajímavých informací, zažijete pohodový

Kolekce japonského umění v Praze

Kolekce japonského umění v Praze Japan Art Collection in Prague Kolekce japonského umění v Praze ~Japonské umění v jarní Praze ~ Biken International Co.,Ltd Všeobecné informace Název výstavy: Kolekce japonského umění

Testy pro obor Prezentace a ochrana kulturního dědictví Historický ústav Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové Testy pro obor Prezentace a ochrana kulturního dědictví Historický ústav Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové Varianta A Jméno uchazeče datum narození..... Bydliště (vč.psč)...... Absolvoval střední

ROMANTISMUS. Bartoníčková Eliška, Tercie C

ROMANTISMUS. Bartoníčková Eliška, Tercie C ROMANTISMUS Bartoníčková Eliška, Tercie C Vznik a charakteristika slohu umělecký a myšlenkový směr časově souběžný s klasicismem a empírem (1.pol.19.stol.) reakce na studenou racionalitu klasicismu příčiny

Specializace z výtvarné výchovy ročník TÉMA

Specializace z výtvarné výchovy ročník TÉMA Specializace z výtvarné výchovy 2-4 Seznamování s uměním v praxi 2 Teorie výtvarného a samostatně vyhledává informace o dané tematice, autorovi; aktivně se podílí na programu exkurzí; vyjádří vlastní prožitky

LEDEN 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

LEDEN 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 LEDEN Diptych vídeňský Pavlína Rejtharová Dřevěné destičky plátnem potažené, křídový podklad s vyrytou a černě vytaženou kresbou, tempera. Pravděpodobně cestovní oltářík. Levá strana představuje matku

Malířstv. řství 19. století. zimní semestr 2012

ZPRAVODAJ Č. 11/2014. Vážení přátelé slánského muzea,

ZPRAVODAJ Č. 11/2014. Vážení přátelé slánského muzea, ZPRAVODAJ Č. 11/2014 Vážení přátelé slánského muzea, letní radovánky jsou již dávno minulostí, podzim nastoupil v plné síle. To je ideální čas zavítat do muzea! V měsíci listopadu je pro Vás připraven

Aukční katalog č. 44. Aukční síň Procházka s.r.o. ročník XX/2015

Aukční katalog č. 44. Aukční síň Procházka s.r.o. ročník XX/2015 Aukční síň Procházka s.r.o. ročník XX/2015 Aukční katalog č. 44 44. výběrová aukce výtvarného umění, 28. února 2015 v Hotelu Malý pivovar, ul. Karla IV. č. 8, České Budějovice PROGRAM 44. AUKCE VÝTVARNÉHO

JOHANNES SPILBERG ( ): JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA, kolem 1650 olej na plátně 192 x 166,5 cm Vyvolávací cena kč

JOHANNES SPILBERG ( ): JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA, kolem 1650 olej na plátně 192 x 166,5 cm Vyvolávací cena kč JOHANNES SPILBERG (1619-1690): JUDITA S HLAVOU HOLOFERNA, kolem 1650 192 x 166,5 cm Vyvolávací cena 7 000 000 kč Nabízené rozměrné plátno představuje na českém trhu se starým uměním skutečnou sběratelskou

Lidé a jejich míry Kánon lidské postavy podle Leonarda da V. kresba tužkou Leonardo da V. video (dokument BBC) beseda smyslové citlivosti IX. Lidé a jejich míry Kánon lidské postavy podle Leonarda da V. kresba tužkou Leonardo da V. video (dokument BBC) beseda Odvodí na živém modelu základní proporce lidské postavy. Zjistí

ALMA DE LA VERA (* ) Inventář osobního fondu

ALMA DE LA VERA (* ) Inventář osobního fondu ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE ALMA DE LA VERA (* 1878-1934) Inventář osobního fondu Časové rozmezí fondu: 1895-1934 Značka fondu: 74 Číslo evidenčního listu NAD: 71 Evidenční číslo inventáře: 104 Zpracovala:

Vyvolávací cena: 500 Kč Minimální výše příhozu: 100 Kč

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE JAN PROUSEK (* ) Inventář osobního fondu

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE JAN PROUSEK (* ) Inventář osobního fondu ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE JAN PROUSEK (* 1857-1914) Inventář osobního fondu Časové rozmezí: 1895-1912 Značka fondu: 63 Číslo evidenčního listu NAD: 104 Evidenční číslo inventáře: 113 Zpracovala: Lucie

ALOIS BÍLEK (* ) Inventář osobního fondu

ALOIS BÍLEK (* ) Inventář osobního fondu ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE ALOIS BÍLEK (* 1887-1961) Inventář osobního fondu Časové rozmezí: 1906-1959 Značka fondu: 93 Číslo evidenčního listu NAD: 64 Evidenční číslo inventáře: 118 Zpracovala: Lucie

10.07.2015 (pátek) od 12:30 hod. Malá Strana Přes Valdštejnskou zahradu a palác, okolím Valdštejnského nám. a dalších paláců až po Maltézské nám.

10.07.2015 (pátek) od 12:30 hod. Malá Strana Přes Valdštejnskou zahradu a palác, okolím Valdštejnského nám. a dalších paláců až po Maltézské nám. Letní univerzita pro každého 2015 Již 4. ročník oblíbeného letního vzdělávání přednášek, komentovaných vycházek a prohlídek. Poznáte nová místa, dozvíte se plno zajímavých informací, zažijete pohodový

1. Název nadačního fondu: Nadační fond Dům umění. 2. Sídlo nadačního fondu: Na pozorce 1499/2, Praha 9,

1. Název nadačního fondu: Nadační fond Dům umění. 2. Sídlo nadačního fondu: Na pozorce 1499/2, Praha 9, VÝROČNÍ ZPRÁVA 2015 Základní informace: Zřizovatelem fondu je pan David Fiala. Název a sídlo nadačního fondu: 1. Název nadačního fondu: Nadační fond Dům umění. 2. Sídlo nadačního fondu: Na pozorce 1499/2,

milan dobeš dynamický konstruktivizmus

milan dobeš dynamický konstruktivizmus milan dobeš dynamický konstruktivizmus Milan Dobeš malíř, grafik, sochař, performer, autor světelně-kinetických objektů a monumentálních realizací v architektuře. Narozen 29. července 1929 v Přerově. V

renata dvořáková inspirace kameny

renata dvořáková inspirace kameny renata dvořáková inspirace kameny 23. 11. 2013 23. 1. 2014 exploze a barevné opojení se slovem kámen lze pojit i jiná slova: starý jako kámen nebo bohatý na kameny. starý jako kámen znamená že kameny existují

Tiskopisy s osvědčením Ministerstva kultury o vývozu 20 obrazů Alfonse Muchy (Slovanská epopej) do Japonska se přikládají k tomuto rozhodnutí.

Tiskopisy s osvědčením Ministerstva kultury o vývozu 20 obrazů Alfonse Muchy (Slovanská epopej) do Japonska se přikládají k tomuto rozhodnutí. Ministerstvo kultury +NLDSY11CH[NH+ Maltézské náměstí 471/1 Telefon: 257 085 111 118 11 Praha 1 Fax: 224 318 155 E-mail: epodatelna@mkcr.cz Váš dopis značky Naše značka Vyřizuje/linka V Praze dne: 17.08.2017

Dej 2 Moderní směry v umění - Impresionismus

Dej 2 Moderní směry v umění - Impresionismus Dej 2 Moderní směry v umění - Impresionismus Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání na Obchodní akademii T. G. Masaryka, Kostelec nad Orlicí Moderní směry v umění 19.-20. století Impresionismus

ADOLPH MENZEL (* ) Inventář osobního fondu

ADOLPH MENZEL (* ) Inventář osobního fondu ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE ADOLPH MENZEL (* 85-905) Inventář osobního fondu Časové rozmezí fondu: 839 904 Značka fondu: 29 Číslo evidenčního listu NAD: 96 Evidenční číslo inventáře: 52 Zpracovala:

ANTONÍN CHITTUSSI. Personální bibliografie

ANTONÍN CHITTUSSI. Personální bibliografie ANTONÍN CHITTUSSI Personální bibliografie Z LITERATURY O ANTONÍNU CHITTUSSIM Knihy A. Chittussi. Výbor z obrazů. Úvod napsal K. Novotný. Upravil F. Muzika. P., Melantrich 1939. Prameny, sbírka dobrého

větší pozornost návštěvníků však přitahují například metopy s motivy kentauromachie

větší pozornost návštěvníků však přitahují například metopy s motivy kentauromachie ŘECKÉ UMĚNÍ umění řecké antiky ve sbírkách Britského muzea vrcholí v sále se sochařskou kolekcí, pocházející z athénského Parthenonu vraťme se však k počátkům vlevo detail jednoho z kykladských idolů rané

Volitelné dějiny umění

Volitelné dějiny umění školní vzdělávací program ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM DR. J. PEKAŘE V MLADÉ BOLESLAVI PLACE HERE ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM DR. J. PEKAŘE V MLADÉ BOLESLAVI Název školy Adresa Palackého 211, Mladá Boleslav

Týden 31. 5. - 6. 6. 2014

Týden 31. 5. - 6. 6. 2014 správný cíl Vaší cesty Týden 31. 5. - 6. 6. 2014 Milovníci grilování mohou vyrazit do nově zrekonstruovaných Šimkových sadů v Hradci Králové. Tento týden sem byly znovu instalovány tři venkovní grily.

81. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL

81. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL neděle 2. prosince 2018, 12 hodin, Žofín Slovanský ostrov, Praha 81. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL www.galeriekodl.cz 81. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL neděle 2. prosince 2018, 12 hodin, Žofín Slovanský ostrov, Praha

Ročník VII. Výtvarná výchova. Období Učivo téma Metody a formy práce- kurzívou. Průřezová témata. Kompetence Očekávané výstupy. Mezipřed.

Ročník VII. Výtvarná výchova. Období Učivo téma Metody a formy práce- kurzívou. Průřezová témata. Kompetence Očekávané výstupy. Mezipřed. IX Barevné cvičení Podzim Kolik barev má podzim Tempera, akvarel Detail obličeje oko, ucho, ústa Hlava z profilu Hlava en face Kresba tužkou Beseda o umění J. Mánes: Josefína Video Mistrovská díla z českých

Olomoucká obrazárna IV

Olomoucká obrazárna IV Olomoucká obrazárna IV Evropské malířství 19. století z olomouckých sbírek 25. 2. 25. 9. 2016 Arcidiecézní muzeum Olomouc Galerie KONCEPCE VÝSTAVY Marie Mžyková, Martina Potůčková KURÁTORKA VÝSTAVY Martina

open society of artists

open society of artists open society of artists SVÌTOVÁ UNIE KULTURY WORLD UNION OF CULTURE MLÁDE V AKCI MÙJ NEJKRÁSNÌJŠÍ ZÁ ITEK 4. roèník mezinárodní umìlecké soutì e pro dìti a mláde PRAHA ØÍJEN 2015 Umìlecká soutì pro dìti

VÝTVARNÉ KURZY týdenní družební akce výtvarné výchovy. Gymnázium Havlíčkův Brod

VÝTVARNÉ KURZY týdenní družební akce výtvarné výchovy. Gymnázium Havlíčkův Brod VÝTVARNÉ KURZY týdenní družební akce výtvarné výchovy Gymnázium Havlíčkův Brod Informace o výtvarném kurzu Naše škola ve spolupráci s Gymnáziem Vrchlabí nabízí studentům od školního roku 2010/ 2011 odborně

VY_32_INOVACE_D5_20_06. Šablona III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT KULTURA A UMĚNÍ

VY_32_INOVACE_D5_20_06. Šablona III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT KULTURA A UMĚNÍ VY_32_INOVACE_D5_20_06 Šablona III/2 Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT KULTURA A UMĚNÍ NÁRODNÍHO OBROZENÍ VY_32_INOVACE_D5_20_06 Anotace: materiál obsahuje 3 úvodní listy, 9 listů prezentace

77. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL. neděle 27. listopad 2016, 12 hodin, Žofín Slovanský ostrov, Praha Výběr výtvarného umění

77. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL. neděle 27. listopad 2016, 12 hodin, Žofín Slovanský ostrov, Praha Výběr výtvarného umění 77. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL neděle 27. listopad 2016, 12 hodin, Žofín Slovanský ostrov, Praha Výběr výtvarného umění 77. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL neděle 27. listopad 2016, 12.00 Palác Žofín, Praha 1, Slovanský

Kultura v 2. polovině 19. století

Kultura v 2. polovině 19. století Kultura v 2. polovině 19. století AUTOR Mgr. Jana Hrubá OČEKÁVANÝ VÝSTUP popíše situaci v 2. polovině 19. století v české kultuře a umění, práce s textem čtení s porozuměním FORMA VZDĚLÁVACÍHO MATERIÁLU

Ladislav Šaloun externí učitel / speciální škola sochařská

Ladislav Šaloun externí učitel / speciální škola sochařská Ladislav Šaloun 1906 1914 externí učitel / speciální škola sochařská 1870 1. 8. narozen v Praze. 1886 1889 navštěvuje kreslířskou školu profesora Reyniera v Praze. 1889 1891 soukromě studuje sochařství

JOSEF PEKÁREK (* ) Inventář osobního fondu

JOSEF PEKÁREK (* ) Inventář osobního fondu ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE JOSEF PEKÁREK (* 873-930) Inventář osobního fondu Časové rozmezí fondu: 885 930 (960) Značka fondu: 6 Číslo evidenčního listu NAD: 24 Evidenční číslo inventáře: 98 Zpracovala:

atelier sochařky hany wichterlové

atelier sochařky hany wichterlové okolí újezdu_praha 1_malá strana atelier josefa sudka atelier sochařky hany wichterlové samostatně stojící stavba se zahradou na pozemku patřícímu mč praha 1 v současné době přístupná přes bytový dům újezd

ČESKÁ MEZIVÁLEČNÁ POESIE

ČESKÁ MEZIVÁLEČNÁ POESIE ČESKÁ MEZIVÁLEČNÁ POESIE Název školy Autor Název šablony Číslo projektu Předmět Tematický celek Téma Druh učebního materiálu SOŠ InterDact s.r.o. Most Mgr. Ivana Vodičková I/2_Inovace a zkvalitnění výuky