TJ Sokol Všemina. Archiv článků PODZIM 2014. Texty: David Řepa Úprava: Lukáš Turna

TJ Sokol Všemina. Archiv článků JARO Texty: David Řepa Úprava: Lukáš Turna

I.B-sk. B 17.KOLO č.9 / TJ SOKOL SEHRADICE TJ SOKOL TEČOVICE A

Blatná : Slavia Č. Budějovice 2 : 2 (0 : 2)

TJ SOKOL SEHRADICE A FC MALENOVICE

TJ SOKOL SEHRADICE A

TJ SOKOL SEHRADICE A TJ SOKOL TEČOVICE A

LOVOSICKÝ ZPRAVODAJ FK LOVOSICE FK SLAVOJ VYŠEHRAD Datum: sobota Výkop: 10:15h

TJ Sokol Všemina. Archiv článků. Muži III. Třída skupina A (str. 2-8) Žáci: OS skupina B (str. 9-10) Jaro Texty: David Řepa Úprava: Lukáš Turna

MISTROVSKÉ FOTBALOVÉ UTKÁNÍ MLADŠÍ PŘÍPRAVKA KOLO SOKOL LOCHKOV FC TEMPO PRAHA SOBOTA OD Hlavní rozhodčí: Jandus Milan

FC Tempo Praha. Pátek v 10:15

I.B-sk. B 7.KOLO č.4 / TJ SOKOL SEHRADICE FC TVD SLAVIČÍN B

TJ Sokol Všemina. Archiv článků. Zpráva oddílu kopané (str. 2 3) Muži III. Třída skupina A (str. 3-8) Dorost: OS skupina A (str.

FK Motorlet Praha B. Sobota od 10:15

Soutěžní ročník 2015/ kolo Pražského přeboru. Sobota, 17. října 2015 v 15:30 ABC Braník Třeboradice

TJ SOKOL SEHRADICE A FC TVD SLAVIČÍN B

Slavia Praha HC Zlín 30:28 (15:11)

TJ SOKOL SEHRADICE TJ SOKOL NEVŠOVÁ

TJ SOKOL SEHRADICE TJ SOKOL TLUMAČOV

TJ Sokol Všemina. Archiv článků. Letní události (str. 2-4) Muži IV. Třída skupina B (str. 4-11) Dorost: OS skupina A (str )

Archiv článků. Jaro TJ Sokol Všemina. Muži III. Třída skupina A (str. 2-10) Dorost: OS skupina A (str ) Žáci: OS skupina B (str.

HC BULDOCI NERATOVICE

Kladenský deník Skupina B:

Soutěžní ročník 2015/ kolo Pražského přeboru Sobota, 15. srpna 2015 v 17:00 ABC Braník TJ Sokol Královice

EVROPSKÁ LIGA DCL 2017 Úterý v 11:00 hodin hřiště Terpsithea

Mladší žáci: (hráči narozeni )

Město Touškov - Nýřany

Zápis o utkání mistrák - družstvo : muži

EVROPSKÁ LIGA DCL 2018 ITÁLIE MILÁNO Pondělí v 15:00 hodin hřiště - Stadium Centro Sportivo CORMANO Via Europa CORMANO (MILANO) DO

AR1: KRUTINA Radek z Chomutova

Okresní přebor Kroměříž: Lídr z Mrlínku na jaře válí a zvýšil náskok

FC ATAX JENIŠOVICE SK CAMEL Jablonec nad Nisou

Život města Vysoké Mýto Pátek, 06 Duben :17

TJ SOKOL SEHRADICE FK PŘÍLUKY A

Archiv článků. Podzim TJ Sokol Všemina. Zpráva oddílu kopané (str. 2 3) Muži IV. Třída skupina B (str. 4-10) Žáci: OS skupina B (str.

I.B-sk. B 15.KOLO č.8 / TJ SOKOL SEHRADICE FC VIKTORIA OTROKOVICE B

TJ Sokol Kobeřice SK Beskyd Čeladná 1:2 (1:1)

TJ SOKOL SEHRADICE A TJ SOKOL TLUMAČOV

TJ SVĚTLÁ HORA ODDÍL FOTBAL

TJ LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE. oddíl kopané P R O P O Z I C E 5. ROČNÍKU HALOVÉHO TURNAJE. Met Life Cup. tentokrát určeného pro MLADŠÍ DOROST

Háj ve Slezsku - TJ Sokol Kobeřice 3:0 (2:0)

TJ Sokol Kobeřice SK Dětmarovice 1:2 (0:0)

TJ SOKOL SEHRADICE A TJ KAŠAVA A

UTKÁNÍ: BOHUMIL MLČOCH VODO, TOPO, PLYN TOVAČOV

TJ SOKOL JENIŠOVICE A TJ

Archiv článků. Podzim TJ Sokol Všemina

SK Zápy MFK Chrudim. TeletníkArena středa 11. dubna 2018 od 17:00. srdečně u nás vítáme: SK Zápy B TJ Sokol Hrusice sobota 14.

TYGR CUP 2011 jediný gól nás dělil od turnajového stříbra

Počasí fotbalu moc nepřálo

TJ LOKOMOTIVA P R O P O Z I C E

Slosovatelný program k mistrovským utkáním TJ Sokol Kobeřice, z.s. ve fotbalové sezóně 2017/2018

TĚLOVÝCHOVNÁ JEDNOTA SVĚTLÁ HORA ODDÍL FOTBAL

30/08/09 SK Slavoj Pozdeň Sokol Hrdlív 6 : 3 ( 4 : 1 )

SKN PLZEŇ SSK VÍTKOVICE

Slavia Praha Iuventa Michalovce 34:38 (13:20) MOL liga 19. kolo

Žákovský pohár Fotbalové asociace České republiky a Slovenského fotbalového svazu a

SK Třeboradice. Sobota v 10:00

Tabulka I.A třídy sk. B

TŘEBEŠSKÝ POHÁR STARŠÍCH ŽÁKŮ

Ze sportovních a společenských akcí na hřišti TJ Příloha č. 4 kroniky obce Ludgeřovice za rok 2011

Dorant Cup Propozice

TJ Sokol Kobeřice - SO Bruntál 2:1 (2:1)

TJ Sokol M. Touškov Slavoj Mýto

O pohár města Rosice

Partneři turnaje: Pořadatel: Fotbalový klub Baník Sokolov, z.s., Boženy Němcové 1780, Sokolov

TURNAJ PŘÍPRAVKY V MALÉ KOPANÉ ================================================================

TJ SOKOL JENIŠOVICE A FK Jiskra Mšeno Jablonec n. N.

TJ SOKOL SEHRADICE FC MALENOVICE

TJ SOKOL SEHRADICE SK VLACHOVICE

STARŠÍ PŘÍPRAVKA 2011/2012

Slavia poráží Most gólem v posledních sekundách. Skvělá Galušková 12 branek

Kádr starší přípravky pro ročník 2014/2015.

MOL liga 14. kolo HC Zlín Slavia Praha 21:22 (10:12)

4. ročník turnaje SLOVAN CUP

Mezinárodní fotbalový turnaj starších přípravek U11

FK Dynamo Spartak Kaplice B

TJ SOKOL VŠEJANY Fotbalový zpravodaj TJ Všejany Bohemia Poděbrady B sobota , začátek v 17:00

VÝBĚR OFS KLATOVY VYKROČIL ÚSPĚŠNĚ ZA OBHAJOBOU

Konečná tabulka 3.turnaje : 1.OFS Klatovy : 2 4 body 2.OFS Tachov : 5 3 body 3.OFS Domažlice : 3 1 bod

Trenéři: BĚTÍK JAKUB, DANČÁK LUKÁŠ. Vedoucí: MRLINA VLADIMÍR

FK Kopidlno B : TJ Jiskra Hořice B

OLESNIK - PROTIVIN. Repubblica Ceca (Ondrasovka KP) Kolo cislo 10 IVS 13/10/2018 0' 15' 30' 46' 60' 75' 91'

MIMOŘÁDNÝ ZPRAVODAJ

PDF byl vytvořen zkušební verzí FinePrint pdffactory

PROPOZICE. Halový turnaj. FC Viktoria Plzeň ročník 2009

Propozice FOTBALOVÉHO TURNAJE starších přípravek pro ročník 2006 pořádaného Spolek Tygříci - FK Neratovice-Byškovice

FK Jablonec, z.s. pořádá v sobotu halový fotbalový turnaj pro hráče narozené a mladší

TJ Sokol Velké Heraltice

TJ SOKOL SEHRADICE A TJ OSVĚTIMANY

RSCM ROZKOŠ ČESKÁ SKALICE občanské sdružení Sportovní 428, Česká Skalice

TJ Sokol Všemina Archiv článků PODZIM 2014 Texty: David Řepa Úprava: Lukáš Turna

Přípravný zápas na novou sezónu Sobota 26. července - Všemina - SK Vizovice B 2:4 (1:2). Branky: Libor Mikšík, Patrik Kvasnica. V zahajovacím zápase rozhodl penaltový rozstřel Muži, 1. kolo III. třídy skupiny A, neděle 10. srpna: Všemina - Hvozdná 4:3 PK (2:1). Branky domácích: Michal Burša 2, Dušan Karlík st. Sestava: Zerzan - Kordula, Čala, Karlík ml., Železník - Mikšík, Karlík st., Burša, Kvasnica (ČK) - Rathúský (Mikl), Kovařík (Pšenka). V úvodním utkání nového ročníku přivítali muži na svém trávníku Hvozdnou. Všemina vstřelila první branku sezóny v 8. minutě, kdy zapadla chytrá technická střela Dušana Karlíka st. ze strany za hostujícího brankáře. Hvozdná srovnala krok ve 22. minutě. Domácí neuhlídali standardní situaci a osamocená dvojice hostujících hráčů nadvakrát skórovala. Zanedlouho šel předčasně pod sprchy Patrik Kvasnica. Faulovaný neudržel nervy a po nevybíravém zákroku protihráče do něj v přerušené hře strčil a obdržel červenou kartu. Oslabení domácí si vzali zpět vedení ve 44. minutě, když se prosadil po centru Dušana Karlíka st. hlavou Michal Burša. Druhá půle se nesla v duchu snahy hostů o srovnání. Méně aktivní domácí zvýšili v 69. minutě, po rohu vsítil opět hlavou Michal Burša. Všemina se soustředila na bránění náskoku, to se jí však nepodařilo. V 80. minutě snížili hosté rovněž po hlavičce a v poslední minutě normální hrací doby vyrovnali po odpískané hře domácích na zemi skvěle zahraným nepřímým kopem v pokutovém území Všeminy. Na řadu tak přišla novinka letošní sezóny - penaltový rozstřel. V něm byli lepší střelci na straně domácích, kteří proměnili všechny čtyři penalty, hosté jen dvě, a tak druhý premiérový bod zůstal ve Všemině a částečně tak zacelil ránu za ztraceným vítězstvím. Pětka v Halenkovicích Muži, 2. kolo III. třídy skupiny A, neděle 17. srpna: Halenkovice - Všemina 5:0 (3:0). Sestava: Gajdošík Pavel - Kordula, Čala, Karlík ml., Železník - Martinů (Pšenka), Karlík st., Burša, Kovařík, Holík (Mikl) - Hudák. První zápas na venkovní půdě se Všemině hrubě nevydařil. Po vyrovnaném začátku v rozmezí 28. a 32. minuty hosté v Halenkovicích celkem třikrát inkasovali a špatnou defenzívou vůbec neulehčili debut brankáři Pavlu Gajdošíkovi. Nejprve po 2

rohovém kopu, poté z penalty a nakonec z rychlého průniku do rozhozené obrany. O osudu utkání bylo tak rychle rozhodnuto. Všemina se z gólového šoku nedokázala nejen ve zbytku poločasu, ale také celého utkání, vzpamatovat. Domácí v poklidném tempu přidali po přestávce další dva zásahy. Cesta Halenkovic k zaslouženým třem bodům nebyla složitá. Snad si z mužstvo z vysoké porážky vezme poučení a další kola přinesou na hřiště jiný pohled. I ve druhém domácím zápase se kopaly penalty Dorost, 1. kolo okresního přeboru skupiny A, neděle 24. srpna: Všemina - Halenkovice 3:4 (3:1) Branky domácích: Josef Sedláček 2, Patrik Žákovský. Muži, 3. kolo III. třídy skupiny A, neděle 24. srpna: Všemina - Žlutava 1:2 PK (1:1). Branka domácích: Libor Mikšík. Sestava: Gajdošík Petr - Ježík, Čala, Polách (Martinů), Železník - Mikšík, Karlík st., Bednařík (Pšenka), Holík - Rathúský, Kovařík (Gajdošík M.). Domácí chtěli odčinit opět v obměněné sestavě vysokou porážku z Halenkovic z minulého kola. Začátek se jim povedl, když ve 14. minutě využili rohový kop přesným zásahem Libor Mikšík. To však Všeminu nenabudilo, spíše naopak, a ke slovu se dostávala Žlutava. Zaslouženého vyrovnání se hosté dočkali ve 37. minutě po rychle rozehrané situaci po faulu ve středu pole a průniku k brance, kterou střežil spolehlivě chytající mezi tyče se vrátivší Petr Gajdošík. Úvod druhé půle nepřinesl změnu obrazu hry, blíže ke skórování měli opět hosté, když dvakrát nastřelili konstrukci všeminské branky. Na druhé straně dal potřebný impuls až střídající Milan Gajdošík, který dělal hostující obraně velké problémy a v závěru se dostal ke třem vyloženým gólovým příležitostem. Ty ale nevyužil a tak o rozdělení třetího bodu mezi soupeře rozhodly i ve druhém domácím utkání Všeminy až střely ze značky pokutového kopu. V nich byli stoprocentní hosté, a tak si odvezli prémiový bod oni. Vysoká porážka v Pohořelicích Dorost, 2. kolo okresního přeboru skupiny A, neděle 31. srpna: Příluky - Všemina 4:3 (0:2). Branky hostů: Patrik Kvasnica, Josef Sedláček, Petr Gargulák. Muži, 4. kolo III. třídy skupiny A, neděle 31. srpna: Pohořelice - Všemina 4:0 (2:0). 3

Sestava: Gajdošík Petr - Železník, Čala, Karlík ml., Bednařík (Mikl) - Rathúský, Karlík st., Burša, Mikšík - Holík, Martinů (Kvasnica). Ve stejně špatném světle jako před dvěmi týdny v Halenkovicích se představila Všemina tentokrát v Pohořelicích. Už ve 2. minutě z prvního útoku domácích inkasovala. Od dalších branek v síti zachránil hosty pouze skvěle chytající Petr Gajdošík a nedůraz v zakončení Pohořelic. Domácí přehrávali Všeminu ve všech směrech, a tak jejich dvougólový poločasový náskok byl ještě milosrdný. Ani po přestávce se nic nezměnilo, Pohořelice se bavily fotbalem, vstřelily další dvě branky, naopak hosté dohrávali v těžké herní křeči a závěrečný hvizd rozhodčího Střelce byl pro ně úlevou. Prohra doma s Loukami Dorost, 3. kolo okresního přeboru skupiny A, neděle 7. září: Všemina - Tlumačov 0:1 (0:1). Muži, 5. kolo III. třídy skupiny A, neděle 7. září: Všemina - Louky 2:5 (1:4). Branky domácích: Michal Burša, Tomáš Holík. Sestava: Gajdošík Petr - Ježík, Čala, Bednařík (Mikl), Železník (Gargulák) - Rathúský (Pšenka), Karlík st., Burša, Holík - Mikšík, Kovařík (Gajdošík M.). Už po 18 minutách nedělního zápasu bylo o vítězi rozhodnuto. Loňský účastník okresního přeboru dokázal využít každého zaváhání v obranné činnosti Všeminy a rychle odmítl třemi brankami jakékoliv drama. Otřesení domácí vybojovali jiskřičku naděle ve 40. minutě střelou Michala Burši, ale hosté ji z prvního dalšího protiútoku ihned zahasili čtvrtým zásahem. Když se po změně stran radovali z penalty popáté, utkání se poté jen dohrávalo. Šestá rána přišla pro domácí v 60. minutě, kdy kvůli nešťasnému střetu a krvavému zranění hlavy zápas nedohrál Radek Železník. Kosmetickou úpravu skóre zaznamenal z úhlu Tomáš Holík. První vítězství v sezóně Dorost, 4. kolo okresního přeboru skupiny A, neděle 14. září: Všemina - Spytihněv 1:3 (0:3). Branka domácích: Josef Sedláček. Muži, 6. kolo III. třídy skupiny A, neděle 14. září: Všemina - Spytihněv 3:1 (1:0). Branky domácích: Michal Burša 2, Dušan Karlík st. Sestava: Kvasnica - Ježík, Čala, Karlík ml., Kordula - Mikšík (Mikl), Karlík st., Burša, Bednařík - Holík (Rathúský), Kovařík (Martinů). 4

Domácí nastoupili ke druhému domácímu zápasu v řadě proti prozatímnímu lídrovi tabulky ze Spytihněvi. Vydařeným úvodem zaskočili soupeře, když se po standardní situaci po centru prosadil hned v 1. minutě Michal Burša. Technickým hostům dělal kromě úzkého hřiště problém velmi těžký terén, který se postupně ještě dále zhoršoval. Naopak domácí povzbuzeni příznivým stavem vložili do zápasu všechny síly a nezměrnou bojovností začali směřovat za třemi body. Spytihněv měla více ze hry, ale kombinace se jí nedařily a když už, tak mezi tyčemi zasáhl spolehlivě chytající Patrik Kvasnica. Ten je v šestém kole kvůli zraněním a absencím už čtvrtým brankářem v sestavě Všeminy. Svoji premiéru v brance si jinak šestnáctiletý záložník dorostu užíval a držel šance na úvodní výhru, které v 50. minutě zvýšil perfektně trefeným přímým kopem za hranicí šestnáctky Dušan Karlík st. Zanedlouho už Všemina vedla o tři góly. Po rohu se prosadil nikým nehlídaný Michal Burša. Tlak hostů se nadále zvyšoval, ale ve zbytku duelu už dokázali pouze snížit, a tak první plný bodový zisk zůstal na domácím silně poničeném trávníku. Další porážka z venkovního hřiště Dorost, 5. kolo okresního přeboru skupiny A, neděle 21. září: Mysločovice - Všemina 1:7. Branky hostů: Patrik Kvasnica 3, Lukáš Hrnčiřík, Josef Sedláček, Milan Vala, Patrik Žákovský. Muži, 7. kolo III. třídy skupiny A, neděle 21. září: Mysločovice - Všemina 5:2 (3:0). Branky hostů: Milan Kovařík, Michal Burša. Sestava: Gajdošík Petr - Ježík, Čala (Rathúský), Kordula, Železník - Mikšík, Bednařík, Burša, Kvasnica (Mikl) - Holík, Karlík st. (Kovařík). Úvod zápasu v Mysločovicích se hostům opět nepovedl. Už v 5. minutě prohrávali po zmatku v obraně a dorážce domácích. Všemina se sice zřejmě oprávněně dožadovala odpískání faulu na Radka Železníka, ten ovšem dostal pouze žlutou kartu za protesty. V polovině první půle vstřelili domácí druhý gól po centru do vápna. Hlavní rozhodčí dal hře až příliš volný průběh. Hosté se dožadovali penalty po faulu na Tomáše Holíka, ale vzápětí inkasovali třetí branku. Na těžkém terénu, ke kterému se ve druhém poločase přidal hustý déšť, tak bylo rozhodnuto. Všemina sice začala mít více ze hry, ale protože vyložené šance nevyužila k výraznému snížení a korigoval jen Milan Kovařík po průniku Libora Mikšíka, podnikali domácí brejky do otevřené obrany. Jeden z nich proměnili. Na druhé straně opět na rozdíl dvou gólů snížil z přímého kopu Michal Burša, ale konečné slovo měly Mysločovice a pojistily si tříbodový zisk. 5

Debakl s Kašavou Dorost, 6. kolo okresního přeboru skupiny A, neděle 28. září: Všemina - Kašava 4:1 (4:0). Branky domácích: Patrik Kvasnica, Josef Sedláček, Patrik Žákovský, Petr Gargulák. Muži, 8. kolo III. třídy skupiny A, neděle 28. září: Všemina - Kašava 0:5 (0:2). Sestava: Zerzan (Gajdošík Pavel) - Ježík, Čala, Kordula, Železník - Mikšík, Bednařík, Burša, Kvasnica - Holík, Gajdošík M. Souboj týmů z druhé poloviny tabulky navázal na tradiční derby zápasy, které obě mužstva sváděly v minulosti, ale vlivem účasti v rozdílných soutěžích se odehrál poprvé po osmi sezónách. Tempo však derby zápasu neodpovídalo. Naopak utkání se vyznačovalo především nepřesností na obou stranách. Hosté byli důraznější a přesnější. Do vedení se Kašava dostala po nastřeleném břevně na každé straně střelou zpoza šestnáctky v 17. minutě. Domácí namísto vyrovnání obdrželi do přestávky druhou branku po rychle zahraném autu ve 39. minutě. Všemina vstoupila do druhé půle se snahou o zvrat, ale opět se potvrdilo, že první gól je v utkáních této sezóny rozhodující. Když v 61. minutě neproměnili vyloženou šanci, udeřilo na opačné straně, domácí se sesypali a v rychlém sledu inkasovali ještě dvakrát. Hattrick zkompletoval hostující Petr Zbranek. Poté se už zápas jen dohrával. Všemina se další ztrátou důležitých bodů propadla na předposlední místo v tabulce. Předváděná hra potvrdila, že aktuální sezóna přinese složitý boj o záchranu v soutěži. Další prohra z Fryštáku Dorost, 7. kolo okresního přeboru skupiny A, neděle 5. října: Fryšták - Všemina 0:2 Branky: Milan Vala, Patrik Žákovský. Muži, 9. kolo III. třídy skupiny A, sobota 4. října: Fryšták B - Všemina 6:0 (2:0). Sestava: Gajdošík Pavel (Mikl) - Kordula, Čala, Bednařík, Železník - Rathúský, Kvasnica, Burša, Vala M., Mikšík - Holík. Ve velmi oslabené sestavě, kdy scházelo šest hráčů širšího kádru, přijeli naši hráči na hřišti rezervy Fryštáku. Sebedůvěra mužstva dostala opět zabrat, když jsme celkově šestkrát vytahovali míč z vlastní sítě. Po deseti minutách hry se zranil o brankovou konstrukci brankář Pavel Gajdošík, utkání dochytal Patrik Kvasnica, který jako jeden z velmi mála zaslouží za svůj výkon pochvalu. Svůj debut v mužské kategorii si odbyl další dorostenec Milan Vala. Druhý poločas se hrál za vytrvalého deště a tlaku domácích. Reportáž z webu FC Fryšták: 6

Béčko už muselo zápas na domácím hřišti zvládnout, protože se po posledních nezdarech propadalo tabulkou. Soupeř ze Všeminy před utkáním těžce lepil sestavu a do brány poslal dorostence Gajdošíka. Ten už ve 4. min. vytahoval míč ze sítě po přesném zakončení akce domácích. Autorem branky byl Velikovský 1:0. Ve 12. min. došlo k velmi nešťastné události, když se o konstrukci brány zranil právě debutující brankář hostí. Utkání muselo být přerušeno a pro brankáře si přijela záchranka. Hráči v následujících minutách po ošetření byli tímto okamžikem otřeseni a hra neměla patřičné tempo ani náboj. Až v závěru prvního poločasu zůstal osamocený ve vápně Ševčík a dal fryštáckému béčku dvougólový náskok 2:0. Ve druhém poločase už bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Fryšták za první čtvrthodinu přidal další dvě branky. Nejdříve se z dálky trefil Branný 3:0, chvíli po něm z podobné pozice Ševčík 4:0. Po hodině hry tak mohl Fryšták sestavu omladit a na hřiště přišli hned čtyři hráči dorosteneckého věku. Ani to však obraz hry nezměnilo. Nádhernou pátou branku přidal hlavou Hrnčiřík 5:0 a pět minut před koncem se prosadil střídající Hřebačka 6:0. Tři body s Kostelcem Dorost, 8. kolo okresního přeboru skupiny A, neděle 12. října: Všemina - Žeranovice 6:0 (3:0). Branky domácích: Milan Vala 3, Petr Gargulák, Patrik Žákovský, Jan Kašík. Muži, 10. kolo III. třídy skupiny A, neděle 12. října: Všemina - Kostelec 2:1 (1:1). Branky domácích: Michal Burša (pen.), Tomáš Holík. Sestava: Gajdošík Petr - Ježík, Čala, Karlík ml., Železník (Rathúský) - Mikšík (Martinů), Bednařík (Kovařík), Holík (Mikl) - Burša, Kvasnica (Vala M.). Jak již bývá v letošním ročníku zvykem, Všemina vstoupila do zápasu obdrženou brankou. První šanci využil ukázkovou střelou již ve 2. minutě hostující kanonýr Novotný. Zdálo se, že stín předchozích výsledků se ponese i tímto utkáním. Prozatímní lídr z Kostelce však další tlak a šance nevyužil a konečně se začali osmělovat a později i důrazně připomínat domácí. Ve 41. minutě využil po faulu na něj nařízený pokutový kop Michal Burša a stanovil poločasové skóre. Po změně stran se čekalo spíše na chybu, která rozhodne o rozdělení bodů. Ta přišla čtvrthodinu před koncem. Centrovaný míč propadl hostujícímu brankáři a Tomáš Holík dorazil míč do odkryté branky. Všemina ve zbytku duelu bránila těsné vedení, což se jí podařilo, a po třech kolech, kdy vyšla bodově naprázdno, zvítězila. 7

Prémiový bod z penaltového rozstřelu na Březové Dorost, 9. kolo okresního přeboru skupiny A: Všemina - VOLNÝ TERMÍN. Muži, 11. kolo III. třídy skupiny A, neděle 19. října: Březová - Všemina 1:2 PK (1:1). Branka hostů: Michal Burša (pen.). Sestava: Gajdošík Petr - Ježík, Čala, Kordula, Železník - Mikšík, Bednařík (Pšenka), Burša, Kvasnica - Holík, Kovařík (Vala M.). Derby utkání sousedních týmů ze spodních pater tabulky se hrálo za krásného podzimního počasí, na Březové tradičně za účasti silného větru. Domácí chtěli svého soka bodově dohnat, k tomu potřebovali zvítězit. Blíže k tomu byli od 15. minuty, kdy se po faulu brankáře Petra Gajdošíka prosadili z penalty. Na druhé straně srovnal ze stejné příležitosti po zákroku na Tomáše Holíka Michal Burša. Domácí si vytvořili tlak na konci prvního poločasu, ale bez gólového efektu. Druhá půle přinesla opět více příležiostí na domácí útočné polovině. V největší z nich pět minut před koncem po standardní situaci míč jen těsně minul hostující branku. Hostující šance zůstaly rovněž nevyužity, a tak protože gól ze hry nepadl, o zisku prémiového bodu rozhodly další pokutové kopy. V nich byla úspěšnější o jeden přesný zásah Všemina a odvezla si z Březové druhý bod. Domácí porážka s rezervou Tečovic Dorost, 10. kolo okresního přeboru skupiny A, úterý 28. října: Všemina - Štípa 4:0. Branky: Milan Vala, Patrik Žákovský, Pavel Vyvlečka, Martin Vybíralík. Muži, 12. kolo III. třídy skupiny A, neděle 26. října: Všemina - Tečovice B 0:4 (0:2). Sestava: Gajdošík Petr - Ježík, Čala, Rathúský, Železník - Mikšík, Bednařík, Burša, Holík (Mikl) - Kvasnica (Martinů), Vala M. (Kovařík). Všemina chtěla potvrdit získané body z minulých zápasů, ale od prvních minut bylo patrné, kdo je lepším celkem na hřišti. Hosté z Tečovic se lépe pohybovali, kombinovali a vytvořili si převahu, kterou zužitkovali hned v 8. minutě i gólově. Domácí byli vždy o krok vzadu, a tak i šance přicházely méně než na druhé straně. Největší z nich spálil tváří v tvář hostujícímu brankáři Milan Vala. Po půlhodině přišel zbytečný faul domácích v šestnáctce a navýšení hostujícího náskoku. Po přestávce byla aktivnější Všemina, vytvořila si několik vyložených příležitostí především zásluhou Patrika Kvasnici, ale zákroky fámózního brankáře Tečovic Miklase byly proti. Definitivní rozhodnutí přinesla 72. minuta, kdy se po nedůrazném odkopu domácí obrany hosté 8

prosadili potřetí. Vzápětí stanovili konečné skóre ještě čtvrtým zásahem a poslali Všeminu na předposlední místo tabulky. Prohra ve Štípě Dorost, 11. kolo okresního přeboru skupiny A, neděle 2. listopadu: Hvozdná - Všemina 0:1 (0:0). Branka: Milan Vala. Muži, 13. kolo III. třídy skupiny A, neděle 2. listopadu: Štípa - Všemina 3:0 (1:0). Sestava: Kvasnica - Ježík, Rathúský, Kordula, Železník - Mikšík, Bednařík, Burša, Holík (Martinů) - Karlík st., Vala M. (Žákovský). Souboj posledního kola první poloviny ročníku měl zodpovědět otázku, který tým bude na předposledním místě tabulky. Po úvodní oťukávané nasměřovala budoucí vývoj utkání 15. minuta, kdy nešťastně zahrál rukou ve vápně Radim Ježík a domácí šli chladnokrevně proměněnou penaltou do vedení. Všemina sice po inkasované brance zbraně nesložila, ale více šancí si vypracovali domácí, kteří v dalším průběhu nastřelili břevno. Na druhé straně se v nejnadějnější pozici objevil štípský odchovanec Dušan Karlík st., ale mířil jen těsně vedle. Po změně stran namísto tlaku hostů a vyrovnání přišel nápor domácích, kteří přidali i dva góly. Nejprve se trefili z přímého kopu v 76. minutě. Téměř vzápětí stanovili konečné skóre z brejku a Štípa si zaslouženě do tabulky připsala důležité tři body. Dokáže Všemina bodovat alespoň v posledním zápase letošního roku při předehrávce prvního jarního kola na půdě poslední Hvozdné? Na tuto otázku budeme znát odpověď v sobotu 8. listopadu, utkání začíná ve 13:30 hod. Jarní předehrávka ve Hvozdné přinesla vítězství Muži, 14. kolo III. třídy skupiny A, neděle 16. listopadu: Hvozdná - Všemina 0:1 (0:1). Branka: Michal Burša. Sestava: Gajdošík Petr - Ježík, Čala (Vala M.), Kordula, Železník - Mikšík (Martinů), Bednařík, Burša, Kvasnica (Žákovský) - Holík, Karlík st. Předehrávka prvního jarního kola byla kvůli nepřízni počasí sehrána až před listopadovým státním svátkem. Domácí získali z první poloviny ročníku jediný bod, a to právě za remízu z prvního kola ve Všemině. Zároveň šlo o souboj posledních dvou mužstev tabulky a na úrovni utkání to bylo znát. Hosté šli do vedení v 15. minutě, kdy se po rohu prosadil Michal Burša. Jak se později ukázalo, šlo o jedinou branku zápasu. Více šancí si v celém průběhu vypracovali hosté, ale protože nedokázali včas zápas kvůli slabé efektivitě rozhodnout, byl dramatický až do konce. Zápas rozhodovali tři 9

delegovaní sudí. Do hlavní role se dostal asistent na pomezí Matucha. V prvním poločase přehlédl faul na Kvasnicu. Ve druhém poločase naopak inicioval penaltu za čistý zákrok na domácího hráče. Nemáme ve zvyku kritizovat výkony rozhodčích, ale co je moc, je příliš. Jaké pohnutky jej vedly k tragikomickému jednání, ví jen on sám. Svým výkonem znehodnotil solidní rozhodování hlavního rozhodčího L. Hrušky. Už poněkolikáté jsme se přesvědčili, že pan Matucha nezvládá řízení zápasů ani v nejnižších soutěžcíh. Nervozita na hřišti i v ochozech se především díky němu stupňovala. Domácí výhodu pokutového kopu nezužitkovali, trefili jen tyč. Zanedlouho orazítkovali i břevno. Nevyužili ani další příležitosti z trestných kopů po faulech a chybách hostující obrany. Všemina nezužitkovala ani jeden z brejků do otevřené obrany, a tak utkání skončilo nejhubenějším vítězstvím hostů, kteří přezimují na 12. místě tabulky se ziskem 14 bodů s pouhými 15 vstřelenými brankami. Zhodnocení podzimní části sezóny Máme za sebou podzimní část sezóny 2014/2015, do které vstoupily dva týmy našeho oddílu. Ty jsou rozdílně spokojeny se svými výsledky. Dorost začal ročník špatně. První čtyři zápasy prohrál. Pak však přišel radikální obrat a ve zbývajících utkáních nezaváhal. Ve své druhé sezóně tak po podzimu dorostenci skončili na pěkném 4. místě tabulky s 18 body. Nejvýraznější postavenou trenérské dvojice manželů Gajdošíkových byl Patrik Kvasnica. Nejenže dokázal dirigovat střed pole, ale v případě potřeby zaskočil i mezi tyčemi, a to i v mužské kategorii. Nejlepším střelcem je se 7 brankami Milan Vala, za ním se 6 zásahy Josef Sedláček (střídavý start z 1.FC Neubuz), Patrik Žákovský a s 5 góly právě Patrik Kvasnica. V 10 zápasech mužstvo jen 14 x inkasovalo. Naproti tomu muži výsledkově i herně nenaplnili předsezónní očekávání. Hlavně vinou toho, že se nepodařilo i přes domluvené posílení dotáhnout do konce příchody některých hráčů, případně někteří po pár kolech mužstvo opustili. V žádném zápase se díky zraněním a pracovním povinnostem navíc nesešel A-tým v úplné sestavě. Výsledkem je po 14 odehraných kolech (včetně prvního jarního) získaných 14 bodů a 12. místo tabulky. Všemina vstřelila pouhých 15 branek a 44 inkasovala. Devět z nich navíc zaznamenal nejlepší střelec Michal Burša. Za ním s velkým odstupem se dvěmi zásahy Dušan Karlík st. a Tomáš Holík. Drtivá většina ze vstřelených gólů padla po standardních situacích, branky ze hry byly spíše výjimkou. Na jaře tak muže bohužel nečeká nic jiného než boj o záchranu v soutěži. Věříme, že tým však má na to, aby v něm uspěl. Zimní příprava začne tradičně v měsíci lednu, a to na umělé trávě ve Fryštáku a na hřišti u školy v Trnavě. Připravuje se herní soustředění ve Velkých Karlovicích. V březnu jsou zamluveny termíny k sehrání přátelských zápasů pro obě mužstva ve Zlíně na Vršavě. Jarní část začíná poslední březnový víkend, mládež tradičně o dva týdny později. V sobotu 24. ledna pořádáme V. Fotbalové plesání. Koná se v sále hostince U Kachtíků. K tanci bude hrát místní kapela Juken. Pro všechny návštěvníky bude připraven bohatý program a samozřejmě i tombola. Všichni jsste srdečně zváni. Všem návštěvníkům našich přeji za výbor TJ Sokol Všemina příjemné prožití vánočních svátků a všechno nejlepší v přicházejícím novém roce, ve kterém se snad ve zdraví setkáme nejen v ochozech našeho stánku Pod Čupem. 10