p r o z k o u š k y r o z h o d č í c h

PROZATÍMNÍ PRAVIDLA PRO ZÁVODY SMÍŠENÝCH DRUŽSTEV VZDUCHOVÁ PUŠKA VZDUCHOVÁ PISTOLE

RICHARD GABESAM. ve spolupráci s SČMSJ POŘÁDÁ DNE 4. ŘÍJNA 2015 NA STŘELNICI HALDA VINAŘICE U KLADNA

PRAVIDLA A POSTUPY PŘI PŘÍPRAVĚ A HODNOCENÍ SPORTOVNÍHO STŘELECKÉHO VÍCEBOJE SČS

ČESKÝ STŘELECKÝ SVAZ. Příručka pro rozhodčí na střelišti. pistolové disciplíny

Klatovský sniper malorážka a vojenská puška

PRAVIDLA A POSTUPY PŘI PŘÍPRAVĚ A HODNOCENÍ STŘELECKÉHO VÍCEBOJE VE STŘELBĚ ZE VZDUCHOVÝCH ZBRANÍ. TECHNICKÁ PRAVIDLA SBTS ČR číslo 8.

DISCIPLINA Č. 1: AKTIVNÍ OBRANA (střelnice 50 m)

PISTOLOVÉ DISCIPLÍNY

Český střelecký svaz U Pergamenky Praha 7 ISSF PISTOLOVÁ PRAVIDLA. pro disciplíny

DISCIPLINA Č. 1: IGELITKA (střelnice 50 m)

PROPOZICE. Kuba cup. I. ročník střelecké soutěže. 1. Základní a všeobecná ustanovení:

PRAVIDLA PRO STŘELBU Z TOVÁRNĚ VYRÁBĚNÉ KUŠE (Liku)

A. ZÁKLADNÍ A VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ

22 LONG RIFLE Střelnice SSK Klatovy

PRAVIDLA PRO STŘELBU Z HISTORICKÉ KUŠE - (Hiku)

24. ročník mezinárodní střelecké soutěže ZLATÝ LEV akce je pořádána k 97. výročí vzniku samostatného Československa

Pravidla sportovní střelby

S E V E R O Č E S K Ý P O H Á R V

P E T E X Jihlava s.r.o

KVZ Kostelec u Holešova

S E V E R O Č E S K Ý P O H Á R V PRŮBĚH ZÁVODU: Závodní položky divize jednoranné speciály

S E V E R O Č E S K Ý P O H Á R v

P A R K U R. Český střelecký svaz U Pergamenky Praha 7 P I S T O L O V Á P R A V I D L A. národní střelecké disciplíny

X. ročník střelecké soutěže. Memoriál mjr. i. m. Bohumila Vávrů a ppor. i. m.václava Martínka

ČESKOSLOVENSKÁ OBEC LEGIONÁŘSKÁ HOTEL LEGIE, SOKOLSKÁ 33, PRAHA 2

27. ročník mezinárodní střelecké soutěže

ČSS NÁRODNÍ DISCIPLÍNY. Všeobecná a speciální technická pravidla pro střelbu na mizivé cíle

SPORTOVNÍ KLUB POLICIE HOLEŠOV ODDÍL SPORTOVNÍ STŘELBY

PRAVIDLA SPORTOVNÍ STŘELBY

Propozice střelecké soutěže Malorážová puška a malorážová pistole mířená střelba na přesnost 23. března 2019 MIRKOVA 400

VSETÍNSKÁ tisícovka. ZVI Factory Shooting Team. pořádá střeleckou soutěž v přesné střelbě do 1000m června

17. ROČNÍK VELKÉ CENY STŘEDOČESKÉHO KRAJE. ve střelbě ze vzduchových zbraní 16. až 17. února 2019 v Poděbradech

Propozice střelecké soutěže Akční střelba na přesnost a členská schůze KVZ Praha 10 A. ZÁKLADNÍ A VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ

PROPOZI CE. Přebor SVZ ČR k 75. výročí bitvy u Sokolova

28. ročník mezinárodní střelecké soutěže

Propozice střelecké soutěže Akční střelba na přesnost A. ZÁKLADNÍ A VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ

VSETÍNSKÁ tisícovka ZVI Factory Shooting Team pořádá střeleckou soutěž v přesné střelbě do 1000m. 9. prosince 2017 střelnice Střelná u Vsetína

Organizační výbor : Hlavní rozhodčí : PHK : Sbor rozhodčích : Doklady : Startovné : Zbraně a střelivo : Časový rozvrh : Přejímka zbraní : Losování :

Vzduchová puška 10 m vleže

PRO. BT 10 m BT 10 m -mix BT 50 m BT 50 m mix

PRAVIDLA A POSTUPY PŘI PŘÍPRAVĚ A HODNOCENÍ KOLEKTIVNÍCH STŘELEB Z VELKORÁŽOVÉ PISTOLE A REVOLVERU

Sportovní klub Policie Nový Jičín z. s. Střelecký oddíl. Pořádá na střelnici AVZO Odry. 2. kolo soutěže.

Propozice střelecké soutěže Malorážová puška a malorážová pistole mířená střelba na přesnost 20. října 2018 MIRKOVA 400

DISCIPLINA Č. 1: ECHT STURM (střelnice 50 m)

P R O P O Z I C E změna termínu 3.kola NÁZEV AKCE: Plechová liga 2016

VIII. ročník střelecké soutěže

PRAVIDLA A POSTUPY PŘI PŘÍPRAVĚ A HODNOCENÍ SOUBOJOVÝCH STŘELEB Z VELKORÁŽOVÉ PISTOLE A REVOLVERU SOUBOJE

BT 10 m BT 10 m -mix BT 50 m BT 50 m mix

15. srpna 2015 LOUNY - CHLUM

POKYNY PRO INTERPETACI ISSF PRAVIDEL DUBEN 2013

Propozice střelecké soutěže Akční střelba na přesnost 9. prosince 2017 A. ZÁKLADNÍ A VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ

ČESKOMORAVSKÁ MYSLIVECKÁ JEDNOTA z.s. OMS Žďár nad Sázavou. si Vás dovolují pozvat na. CZUB Tour. II. závod

P R O P O Z I C E. SK PŘELOUČ; střelnice Přelouč; GPS 50 1'46.008"N, 15 35'1.703"E.

pořádá u příležitosti 25. výročí účasti našich jednotek na osvobození Kuvajtu IX. ročník střelecké soutěže Memoriál ppor. Petra Šimonky PROPOZICE

Opravy pravidel sportovní střelby ISSF platné od Technická pravidla pro všechny disciplíny

POKYNY PRO INTERPETACI ISSF PRAVIDEL 2013

pořádá u příležitosti 24. výročí účasti našich jednotek na osvobození Kuvajtu VIII. ročník střelecké soutěže Memoriál ppor. Petra Šimonky PROPOZICE

II. Všeobecná ustanovení mistrovství

P R O P O Z I C E změna v3

SBTS Rakovník p.s. Kvalifikace MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VE STŘELECKÉM VÍCEBOJI SBTS ČR. 24. června 2017 Rakovník. XVIII. ročník.

Propozice KZR ČESKÝ POHÁR. I.kolo SKEET, TRAP. ČSS, z.s.- sportovní střelecký klub DUKLA Plzeň r.č v olympijských, brokových disciplínách

SVAZ BRANNĚ-TECHNICKÝCH SPORTŮ ČESKÉ REPUBLIKY, z. s. PROPOZICE MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY VE STŘELBĚ DRUŽSTEV LASEROVOU PUŠKOU IX. ROČNÍK.

PRAVIDLA A POSTUPY PŘI PŘÍPRAVĚ A HODNOCENÍ MÍŘENÝCH STŘELEB Z PISTOLE A ÚTOČNÉ PUŠKY KVAS. Soutěž o odznak Kvalifikace armádního střelce

Technická pravidla pro všechny disciplíny

PROZATIMNÍ PRAVIDLA PRO SOUTĚŽE SMÍŠENÝCH DRUŽSTEV (MIXED TEAM EVENTS) TRAP

O pohár Hvězdného akčňáka

STŘELECKÁ TVŮRČÍ ŘÍJE. 17. srpna 2013 LOUNY - CHLUM

SPOLEČNOST ČESKÝCH STŘELCŮ. pořádá. XVI.ročník MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY F I N Á L E. XXXVII.ročník VELKÁ CENA SČS

SVAZ BRANNĚ - TECHNICKÝCH SPORTŮ ČESKÉ REPUBLIKY. XXI. ročník PROPOZICE MISTROVSTVÍ VE STŘELECKÉM VÍCEBOJI SBTS ČR

BEZPEČNOSTNÍ ZKOUŠKY APS ČR

SVAZ BRANNĚ-TECHNICKÝCH SPORTŮ ČESKÉ REPUBLIKY. XXIII. ročník PROPOZICE MISTROVSTVÍ VE STŘELECKÉM VÍCEBOJI SBTS ČR

Výklad pravidel sportovní střelby ISSF březen 2015

PRAVIDLA ČLS LETNÍ LUKOSTŘELECKÝ BIATLON / RUN ARCHERY

PROPOZICE STŘELECKÉ SOUTĚŽE AKTIVNÍ ZÁLOHY OZBROJENÝCH SIL ČESKÉ REPUBLIKY O POHÁR NÁČELNÍKA GENERÁLNÍHO ŠTÁBU AČR

SVAZ BRANNĚ - TECHNICKÝCH SPORTŮ ČESKÉ REPUBLIKY. XXII. ročník PROPOZICE MISTROVSTVÍ VE STŘELECKÉM VÍCEBOJI SBTS ČR

Ministerstvo obrany České republiky ve spolupráci se Sdružením válečných veteránů České republiky

PROVOZNÍ ŘÁD střelnice SSK 0134 v Praze 9 "V Chaloupkách"

Nastavení spoušťového mechanismu u sportovní pistole Walther SSP mechanická spoušť

ASOCIACE VÍCEÚČELOVÝCH ZÁKLADNÍCH ORGANIZACÍ TECHNICKÝCH SPORTŮ A ČINNOSTÍ ČESKÉ REPUBLIKY Z.S. Z K U Š E B N Í T E S T p r o z k o u š k y r o z h o d č í c h

Testové otázky pro zkušební komisaře AVZO TSČ ČR 2018 1) Uvolnit závodníka od povinnosti zúčastnit se vyhlášení výsledků soutěže má právo: a) Ředitel soutěže b) Hlavní rozhodčí c) Pořadatel soutěže 2) Kdy může závodník vystřelit na palebné čáře bez povelu rozhodčího: a) Nikdy b) Pouze rány do nástřelu c) Pouze výstřel na odmaštění hlavně 3) Při povelu rozhodčího STOP musí závodníci: a) Přerušit střelbu, vystřelit mohou pouze náboj v nábojové komoře b) Zastavit okamžitě střelbu c) Zastavit střelbu, vybít zbraň a odložit ji na zem nebo na střelecký stolek 4) Protest proti hodnotě kalibrovaného zásahu je přípustný: a) Vždy b) Pouze v případě, že jde o zřejmou chybu při zápisu hodnoty na terč nebo do zápisové karty c) Není přípustný nikdy 5) Závodník může po skončení své střelby opustit střelecké stanoviště: a) Po kontrole zbraně rozhodčím na střelišti b) Až ukončí střelbu všichni střelci c) Na pokyn svého trenéra 6) Vystřelí-li závodník před povelem START pro přípravu a nástřel: a) Bude potrestán odečtením dvou bodů z první položky soutěže b) Bude potrestán ztrátou hodnoty první soutěžní rány c) Může být diskvalifikován, došlo-li tímto k narušení bezpečnosti, nedošlo-li k ohrožení bezpečnosti, první soutěžní rána bude 0 7) Kdy může podat závodník ústní protest proti postupu rozhodčích? a) Okamžitě, když dojde k názoru, že rozhodčí nepostupovali správně b) Jakmile dokončí střelbu c) Ústní protest je nepřípustný 8) Komu a za jakých podmínek lze podat protest proti výsledkům? a) Do 120 minut od zveřejnění výsledků hlavnímu rozhodčímu b) Hlavnímu rozhodčímu do 10 minut po zveřejnění výsledků na výsledkové tabuli c) Řediteli soutěže se stanoveným poplatkem 9) Ve sportovní střelbě jsou družstva tvořena (pravidla ISSF): a) Čtyřmi závodníky b) Třemi závodníky c) Podle okolností a propozic soutěže 10) V soutěži družstev se pořadí při rovnosti bodů určí: a) Součtem všech desítek všech členů družstva b) Počtem středových desítek c) Součtem výsledků všech členů družstva a pak stejným postupem jako v soutěži jednotlivců 11) Ochrana sluchu v blízkosti palebné čáry je pro závodníky a funkcionáře: a) Doporučená b) Povinná jen podle možností pořadatele c) Povinná

12) Nabíjení zbraní při soutěži je povoleno: a) Pouze po povelu NABÍJET nebo START b) Při vyhlášení přípravy k soutěži c) Při zachování nutné bezpečnosti (bez povelu) 13) Zásah v terči stanovený pomocí kalibru se považuje za vyšší: a) Přesahuje-li měřící prstenec kalibru kružnici s vyšší hodnotou b) Překrývá-li kalibr obě dělící kružnice c) Dotýká-li se měřící prstenec kružnice s vyšší hodnotou, bez viditelné mezery 14) Hodnota sporného zásahu se určí: a) Hlasováním tří členů hodnotící komise b) Pomocí zásuvného kalibru c) Rozhodnutím hlavního rozhodčího 15) Jaký čas je stanoven na přípravu a nástřel v disciplíně SP30+30 na pevný terč: a) 15 minut b) 5 minut c) 10 minut 16) Jaký je počet nástřelných ran v disciplíně SP 30+30: a) Libovolný ve stanoveném čase b) 3 rány c) 5 ran 17) Stanovený čas pro přípravu a nástřel v disciplínách VzPu, VzPi, LM60 a LP60: a) 10 minut b) 15 minut c) 5 minut 18) Kontrola zbraně rozhodčím po skončení soutěže: a) Je povinná u každého závodníka b) Je povinná u vylosovaného závodníka c) Je dobrovolná 19) Jakou nejvyšší povolenou hmotnost má sportovní malorážka? a) 6,5 kg b) 5 kg c) 8 kg 20) Nejvyšší povolená hmotnost u libovolné malorážky je: a) 10 kg b) Libovolná c) 8 kg 21) V jakém pořadí poloh se střílí třípolohové puškové disciplíny? a) Vleže, kleče, vstoje b) Vkleče, vleže, vstoje c) Pořadí poloh určí pořadatel soutěže pomocí propozic 22) Určení pořadí při rovnosti bodů u všech disciplín se v první řadě provádí: a) Podle počtu středových desítek v soutěži b) Podle lepší poslední (předposlední atd.) desetiranné série c) Podle abecedy 23) Vystřelí-li střelec více ran než je pro soutěž stanoveno (v disciplínách VzPu, VzPi a LP) a) Nadpočetná rána (rány) v soutěži bude anulována a za každou takovou ránu se závodníkovi odečtou dva body z nejhoršího zásahu první série b) Nadpočetná rána na příslušném terči bude anulována c) Nadpočetná rána na příslušném terči bude anulována a závodník bude potrestán ztrátou dvou bodů za každou takovou ránu

24) Vystřelí-li závodník soutěžní ránu do terče jiného závodníka: a) Po zjištění hodnoty zásahu mu bude tato rána započítána s odečtením dvou bodů b) Taková rána se považuje za chybenou a hodnotí se jako nula c) Taková rána se anuluje a opakuje 25) Kdy může závodník žádat nástřelné rány navíc v průběhu soutěže? a) Je-li přerušena soutěž, bez viny závodníka, na déle než je 15 minut b) Nikdy c) Dojde-li k přerušení soutěže, závodníkem nezaviněném, delšímu než 5 minut 26) Jakou nejvyšší povolenou hmotnost má vzduchová puška? a) 5,5 kg b) 6 kg c) 5 kg 27) Jaký je stanovený odpor spouště u vzduchové pušky? a) 300 g b) 500 g c) Není stanoven 28) Jaký je maximální čas v disciplíně vzduchová puška 40 ran při střelbě na papírové terče? a) 50 minut b) 60 minut c) 75 minut 29) Jaký rozměr má desítkový kruh u mezinárodního terče pro vzduchovou pušku? a) 1 mm b) 1,5 mm c) 0,5 mm 30) Jakou nejmenší šířku může mít stanoviště střelce ve vzduchové pušce? a) 0,9 m b) 1 m c) 1,5 m 31) Pro kontrolu volnosti střeleckého kabátu musí přední díl dovolit oproti normálnímu zapnutí další překrytí: a) O 100 mm b) O 70 mm c) Není stanoveno 32) Jakou výšku mohou mít střelecké boty u puškových disciplín? a) Výška nesmí přesáhnout dvě třetiny délky boty b) Pouze pod kotníky c) Omezena je pouze síla podrážky, nikoli výška svršku 33) Standardní puška (300 m) má povolenou nejvyšší hmotnost: a) 8 kg b) 6,5 kg c) 5,5 kg 34) Předepsaný odpor spouště u standardní pušky (300 m)? a) Není stanoven b) Min. 1500 g c) 1000 g 35) Parametry libovolné pistole mají tato omezení a) Stanovena je pouze ráže zbraně a délka pažby, která nesmí přesahovat zápěstí ruky b) Omezena je pouze délka zbraně c) Omezení se týká pouze váhy zbraně

36) Jakou ráži může mít velkorážní pistole a) 6 mm b) 7,62 mm 9 mm c) 9 mm 37) Rozměry zbraní pro závody na 25 metrů jsou měřeny: a) Pomocí dřevěné krabice o rozměrech 350 x 150 x 60 mm b) Pomocí pravoúhlé krabice o vnitřních rozměrech 300 x 150 x 50 mm c) Rozměry zbraní až na délku nejsou omezené 38) Při střelbě v disciplíně rychlopalná pistole se terče hodnotí: a) Po deseti ranách b) Po vystřelení patnácti soutěžních ran c) Po každé pětiranné sérii 39) V jakých stanovených časech se střílí jednotlivé série v disciplíně rychlopalná pistole: a) 8, 6 a 4 sekundy b) Každá série za 8 sekund c) 10, 8 a 6 sekund 40) V jakém čase se střílí série pěti ran na pevný terč v disciplínách na 25 metrů (mimo StP 2x30) a) 6 minut b) 8 minut c) 5 minut 41) Při všech závodech na 25 metrů je povoleno nabíjet: a) Výjimečně 6 nábojů se souhlasem rozhodčího b) Vždy pouze 5 nábojů c) Podle potřeby střelce a funkce zbraně 42) Jaký je stanovený minimální odpor spouště u malorážné pistole pro disciplíny na 25metrů a) 500 g b) Není stanoven c) 1000 g 43) Po povelu POZOR se musí otočné terče v disciplíně rychlopalná pistole otočit ke střelci a) Za 7 sekund b) Nejpozději za 3 sekundy c) Za 3 až 4 sekundy 44) Vystřelí-li závodník náhodnou ránu do země a to po povelu ke střelbě: a) Bude se tato rána počítat do soutěže b) Závodník bude potrestán odečtením dvou bodů z výsledku c) Umožní mu rozhodčí znovu nabít zbraň 45) Otočný terč se v disciplínách VP a SP 30+30 otáčí ke střelci na jeden výstřel na dobu: a) 7 sekund b) 3 sekundy c) 4 sekundy 46) Vystřelí-li závodník náhodně po povelu nabíjet: a) Taková rána se nebere v úvahu b) Rána se nepočítá do závodu, ale závodník bude potrestán odečtením dvou bodů z následující série. c) Rána se započítá so závodu jako nula 47) Závodník, který nebezpečně manipuluje se zbraní po povelu STOP VYBÍT : a) Může být diskvalifikován, byla-li ohrožena bezpečnost b) Bude potrestán odečtením dvou bodů z výsledku bez předchozího napomenutí c) Musí být diskvalifikován

48) Vystřelí-li závodník na již otáčející se terč a zásah v terči bude oválný (u malorážek) a) Zásah bude hodnocen jako dobrý, nebude-li delší než 7 milimetrů b) Zásah bude hodnocen, nebude-li delší než 11 milimetrů c) Zásah nebude hodnocen, započítá se jako nula 49) Jaké druhy závad rozeznáváme při střelbě na otočné terče? a) Je uznáno pouze selhání náboje b) Závady a poruchy zbraní nejsou uznávány c) Zaviněné a nezaviněné 50) Zvedne-li závodník při střelbě na otočné terče zbraň předčasně: a) Bude napomenut, série se opakuje s následným postihem b) Bude napomenut c) Takto dosažené zásahy budou anulovány 51) Jestliže při střelbě na pevný terč (25 metrů) závodník vystřelí po povelu STOP : a) Bude potrestán ztrátou dvou bodů z výsledku b) Bude diskvalifikován c) Bude vystřelená rána počítána do soutěže jako chybená 52) Nelze-li zjistit jakou ránu (zásah) po povelu STOP závodník vystřelil (pevný terč) a) Bude mu odečtena nejhorší rána na terči b) Nemůže být potrestán c) Bude mu odečtena nejlepší rána na terči (hodnoceno jako nula) 53) Při střelbě na otočné terče dojde ke střelbě dávkou: a) Závada je považována zaviněnou b) Závada je považována za nezaviněnou c) Tato situace není hodnocena jako závada 54) Dojde-li ke střelbě dávkou (disciplíny 25 metrů): a) Závodník nemůže stejnou zbraní v soutěži pokračovat b) Závodník může se zbraní pokračovat v soutěži pouze se svolením rozhodčího c) Závodník může být vyloučen ze soutěže 55) Při střelbě na otočný terč (sportovní pistole) dojde k selhání náboje: a) Bude závada považována za nezaviněnou a sérii bude závodník dostřelovat b) Závodník bude sérii opakovat c) V opakované sérii budou závodníkovi odečteny dva body 56) Vystřelí-li závodník během soutěže ránu na sucho, s vypuštěním hnací náplně, u vzduchových disciplín: a) Nebude takový výstřel brán v úvahu b) Závodník bude potrestán odečtením dvou bodů z položky, ve které k výstřelu došlo c) Takový výstřel musí být započítán soutěže a hodnocen jako nula 57) Dojde-li k nezaviněné závadě v disciplíně rychlopalná pistole: a) Závodník bude sérii opakovat a jako výsledek se zapíše součet zásahů nižší hodnoty na každém terči b) Závodník bude sérii opakovat, hodnoceny budou vyšší zásahy na terčích c) Budou hodnoceny zásahy v opakované sérii 58) Opakování série v disciplíně rychlopalná pistole při nezaviněné závadě se povoluje: a) Dvakrát v polovině závodu b) Pouze jednou ve třiceti ranách c) Pouze jednou, při další závadě se odečtou dva body ze série 59) Vystřelí-li závodník do soutěžního terče více ran než je stanoveno (25m pevný terč): a) Nejvyšší zásah bude převeden na další terč b) Bude anulován nejnižší zásah na terči c) Nejlepší zásah na terči bude anulován a budou odečteny dva body z položky

60) Nabije-li závodník více než pět nábojů (disciplíny 25 metrů): a) Bude potrestán odečtením dvou bodů z probíhající série za každý nadbytečný náboj b) Bude diskvalifikován c) Musí být napomenut 61) Kdy může být během soutěže zbraň odnesena z palebné čáry? a) Nikdy b) Pouze se souhlasem rozhodčího c) Podle potřeby závodníka 62) Odnese-li závodník po skončení soutěže zbraň bez kontroly rozhodčího: a) Musí být napomenut b) Bude potrestán ztrátou dvou bodů z výsledku c) Může být diskvalifikován, došlo-li k výraznému ohrožení bezpečnosti 63) Jaká obuv je povolena pro závodníky pistolových disciplín? a) Libovolná obuv podle potřeby závodníka b) Jakékoli nízké boty, které nekryjí kotník c) Pouze lehké plátěné střevíce 64) Dojde-li k poruše zbraně z hlediska funkce nebo i bezpečnosti při střelbě na 25 metrů: a) Nesmí závodník pokračovat b) Je závodník povinen použít jinou zbraň c) Rozhodčí povolí opravu zbraně, nebo výměnu za zbraň stejného typu ráže 65) Dojde-li u závodníka ke druhé závadě během střelby na otočný terč: a) Série se opakuje se ztrátou jednoho zásahu b) Závodník sérii dokončí se ztrátou dvou bodů c) Závodníkovi se započítají jen skutečně vystřelené rány do okamžiku závady 66) Vzduchová pistole se musí vejít do uzavřené krabice o rozměrech a) 450 x 150 x 50 milimetrů b) 400 x 200 x 60 milimetrů c) 420 x 200 x 50 milimetrů 67) Odpor spouště u vzduchové pistole musí být minimálně a) 300 g b) 500g c) Minimální odpor není určen 68) Hmotnost vzduchové pistole je stanovena: a) Max 1500 g b) Max 1360 g c) Hmotnost není omezena 69) Jaký je maximální čas na závod v disciplíně VzPi 60 na přitahovací terče? a) 120 minut b) 105 minut c) 90 minut 70) Jaký je maximální čas na závod v disciplíně VzPi 40 na přitahovací terče? a) 75 minut b) 90 minut c) 60 minut

Počty bodů pro splnění pro jednotlivé třídy rozhodčích Na licenci rozhodčího C musí udělat test na 45 bodů Na zvýšení licence z C na B musí udělat test na 55 bodů Na zvýšení licence z B na A musí udělat test na 65 bodů