1. VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ TURNAJŮ POHÁRU E.ON JUNIOR CUP 2014

E.ON Junior Cup dubna, 9:00-17:00, Bechyně - městský stadion

PRAVIDLA FOTBALOVÉHO TURNAJE V MALÉ KOPANÉ POCINOVICE OPEN CUP 2015

Pozvánka na halový turnaj FC Sparta Brno

Pravidla malého fotbalu Pravidlo 1. Hrací plocha

Pravidla hry 5+1 pro MOS U11 / ročník 2010/11. Kolín Kutná Hora - Nymburk

R O Z P I S. mistrovských soutěží dospělých a mládeže pro soutěžní ročník

pořádá pod záštitou ve spolupráci s obec Únanov Město Znojmo Sponzoři turnaje: Mediální partneři turnaje:

AŠSK ČR, FAČR, MŠMT ČR, McDonald s ČR PROPOZICE. Svátek fotbalu - celostátní finále

Okrsková kola ve vybíjené pro hochy a dívky základních škol

Pravidla hry RICOCHET

2.1. Hrací doba Hrací doba. současné znění

SOUTĚŽNÍ ŘÁD. 1. Základní ustanovení. 2. Řízení soutěží. 3. Účastníci soutěže 1.1

JUVE CUP 2011 IV. ročník HALOVÝ TURNAJ- sobota Pro hráče nar. po a hráčky narozené po

HC KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ. POŘÁDÁ TURNAJ 4. TŘÍD (ročník 2005)

Česká basketbalová federace

6. ROČNÍK TURNAJE STARŠÍCH ŢÁKYŇ SPARŤANKA CUP

R O Z P I S soutěží dospělých pro rok v okresním přeboru mužů a žen okres Ústí nad Orlicí

Pravidla Trutnovské volejbalové ligy Ročník:

Propozice FOTBALOVÉHO TURNAJE starších přípravek pro ročník pořádaného. OS Tygříci - FK Neratovice-Byškovice. 6. ročník: BYŠKOVICE CUP

Pravidla kickballu organizace Český kickball

P R A V I D L A Cyklistiky PRO ZÁVODY V CYKLOKROSU

JUNIOR NORTH CUP MICRO

SOUTĚŽNÍ ŘÁD MLÁDEŽE A ŽEN FOTBALOVÉ ASOCIACE ČESKÉ REPUBLIKY

Korfbal je jediným bezkontaktním kolektivním míčovým sportem na světě, který se hraje ve smíšených druţstvech. Tento sport vznikl v Nizozemí v roce

Pořadatel : TJ Jiskra Rýmařov Datum :

Pravidla soutěže STARŠÍCH PŘÍPRAVEK OFS Brno - venkov (5+1)

PROPOZICE. Přebor ZÁBĚHLICE. České Amatérské Bowlingové Ligy ABL. 8.ročník 2007 podzim

ROTAX JUNIOR MAX žluté tabulky a erná ísla od

DRUŽSTVA DOSPĚLÝCH Muži A I. liga skupina B řídící pracovník Karel Šebelka. Ženy A I. liga skupina B řídící pracovník Petr Šindelář

Pravidla pro požární útok ze Směrnic hry Plamen, platných od Požární útok

Všechny otázky včetně odpovědí dle PF a ostatních fotbalových norem 2013

neprospěch tohoto družstva Hlášení Osobní NOVÉ NOVÉ

ŘÁD ROZHODČÍCH A DELEGÁTŮ FOTBALOVÉ ASOCIACE ČESKÉ REPUBLIKY

Krajská hospodářská komora Střední Čechy. Pravidla soutěže. Poznáváme firmy ve středních Čechách. 1. Pořadatel soutěže. 2. Termín konání soutěže

VÝZVA K PODÁNÍ NABÍDKY

OKRESNÍ FOTBALOVÝ SVAZ BŘECLAV Veslařská 1, Břeclav HERNÍ MANUÁL. okresního přeboru mladších základen

Pravidla ČSP pro rok 2013

S B Í R K A P Ř E D P I S Ů. Český badmintonový svaz, z. s. ROZPIS SOUTĚŽNÍ SEZÓNY DOSPĚLÝCH

Změny pravidel ČSC (VÝPIS - ZMĚNY UVEDENY ČERVENĚ) Silniční závody

ZLATÝ LEV Základní informace

N á v r h ZÁKON. kterým se mění zákon č. 40/1964 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony ČÁST PRVNÍ

Pravidla soutěže pro diváky pořadu České televize Dovolená v protektorátu

Manuál pro zaměstnavatele, kteří mají zájem o zapojení do projektu Odborné praxe pro mladé do 30 let v Ústeckém kraji

Hřiště: m m Branka 2 5 m (opatřená sítěmi), nebo 7,32 2,44 m po domluvě, viz níže

PROPOZICE NÁRODNÍCH FINÁLE a FESTIVALŮ V MINIBASKETBALE pro rok 2014

Zažijte opravdové vzrušení s tenisovou karetní hrou!

Stolní hokej - ŠPRTEC

P R O P O Z I C E. Termín konání: oblast Mohelnicko a Šumpersko od 9,00 hodin (prezence 8,00-8,45 hodin) Organizační štáb soutěže

ASOCIACE ŠKOLNÍCH SPORTOVNÍCH KLUBŮ ČR PROPOZICE. Krajského finále ve volejbalu chlapců - kategorie IV středa 20. května 2009

Sportovní pravidla ringa

Soutěžní řád Svazu zápasu České republiky

Přechod na nový způsob měření psů pro účely určení výšky překážek

PROPOZICE KRAJSKÉHO KOLA KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ SOUTĚŽ DOBROVOLNÝCH HASIČŮ V DISCIPLÍNÁCH TFA Nejtvrdší hasič

FOTBALOVÁ ASOCIACE ČESKÉ REPUBLIKY PRAVIDLA FUTSALU

IV. ročník ČESKÉHO POHÁRU

M Ě S T O I V A N Č I C E Palackého náměstí 196/6, Ivančice

OFICIÁLNÍ PRAVIDLA INTERKROSU

Statut Soutěžního řádu LRU - přívlač. Soutěžní řád pro lov ryb udicí přívlač r a dále schválený SO LRU přívlač dne

Městský úřad Broumov, třída Masarykova 239, Broumov Odbor finanční a školství, pracoviště agendy správy daní a poplatků

SOUTĚŽNÍ ŘÁD HOKEJBALU

ČESKÁ KUŽELKÁŘSKÁ ASOCIACE

REPUBLIKOVÉ FINÁLE AŠSK ČR STŘEDNÍCH ŠKOL ve stolním tenise pro školní rok 2007 / KOSTELEC NAD ORLICÍ

Český svaz ledního hokeje z.s. SOUTĚŽNÍ A DISCIPLINÁRNÍ ŘÁD

SOUTĚŽNÍ ŘÁD ČESKÉ GOLFOVÉ FEDERACE. platnost od 14. března I. Registrační řád II. Hrací řád - všeobecná a technická ustanovení...

DOPRAVNÍ SOUTĚŽ MLADÝCH CYKLISTŮ OKRESNÍ KOLO

HRACÍ ŘÁD REGIONÁLNÍCH SOUTĚŽÍ ABV ČVS V ČR PRO SEZONU 2010

21. ročník celoroční sportovní soutěže obcí VESNICKÉ SPORTOVNÍ HRY 2016 o putovní pohár pro nejsportovnější obec střední Evropy a okolí

PRAVIDLA ISS KAPITOLA I- OBECNÁ PRAVIDLA

Pořadatelem a organizátorem soutěže je společnost Teplárna České Budějovice, a. s., se sídlem Novohradská 32, České

ČESKÁ RUGBYOVÁ UNIE SOUTĚŽNÍ ŘÁD RUGBY

SOUTĚŽNÍ ŘÁD FOTBALU

ad pro zastupování státu ve v cech majetkových Územní pracovišt Ústí nad Labem, Mírové nám stí 36, Ústí nad Labem O Z N Á M E N Í

216/2014 Mgr. Libuše Renová

U S N E S E N Í VEŘEJNÁ DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA (O ELEKTRONICKÉ DRAŽBĚ)

Obec Svor. Svor 195, PSČ , tel , , fax , e mail svor@obecsvor.cz

Základní prvky a všeobecná lyžařská průprava

U S N E S E N Í. D r a ž e b n í v y h l á š k u o provedení elektronické dražby nemovité věci

Český volejbalový svaz směrnice: 7/2006 směrnice kategorie: C SOUTĚŽNÍ ŘÁD ČVS. Článek 1 Základní ustanovení

RINGO. Průpravná cvičení. Na osla

PROPOZICE krajského kola soutěže družstev SDH SH ČMS v požárním sportu v roce 2014 ve Zlínském kraji

ROZPIS - FUTSAL. M ČR VE FUTSALU A PRO TURNAJE V ČR. Platná od 24. ledna 2016 SPORTOVNÍ TECHNICKÁ KOMISE FOTBALU (STK F)

*MVCRX02KH7U1* MVCRX02KH7U1

mezinárodní pohárovou soutěž mladých hasičů

Obecné informace 1. Všeobecná ustanovení turnaje E.ON Junior Cup 2016 1.1. Kontakty osoby: 1.1.1. Generální partner a pořadatel: Generálním partnerem projektu je energetická skupina E.ON E.ON Česká republika, s.r.o. Vedoucí projektu: Marketing Ing. Marek Pagač Mgr. Michal Heřman F. A. Gerstnera 2151/6 +420 602 593 571 +420 733 670 624 370 49 České Budějovice marek.pagac@eon.cz michal.herman@eon.cz 1.1.2. Technické zabezpečení: Moviment, s.r.o. Jednatel U Tří lvů 5 Roman Havel 370 01 České Budějovice +420 602 190 529 www.moviment.cz roman.havel@moviment.cz 1.1.3. Spolupořadatel kvalifikačního turnaje: FK Tatran Kadaň Pavel Čech +420 606 607 368 cech.kadan@seznam.cz

HRACÍ SCHÉMA TURNAJE Herní systém je vytvořen pro 17 družstev. Pokud by se ještě přihlásil další tým, může být čtyřčlenná skupina změněna na pětičlennou. Základní skupiny (A, B, C, D): 4 skupiny po čtyřech nebo pěti týmech ve skupině hraje každý s každým. Základní skupiny: 1 x 12 minut (1x 15 minut), 3 minut výměna (5 minut výměna), 1 zápas celkem 15 minut (20 minut) Do skupiny E postupují týmy na prvních místech ze základních skupin hraje se o 1. 4. místo. Skupina E: E1 = 1. místo A, E2 = 1.B, E3 = 1.C, E4 = 1.D Hraje se 1x 20 minut, 5 minut výměna, 1 zápas celkem 25 minut. Do skupiny F postupují týmy na druhých místech ze základních skupin hraje se o 5. 8. místo. Skupina F: F1 = 2. místo A, F2 = 2.B, F3 = 2.C, F4 = 4.D Hraje se 1x 20 minut, 5 minut výměna, 1 zápas celkem 25 minut. Do skupiny G postupují týmy na třetích místech ze základních skupin hraje se o 9. 12. místo. Skupina G: G1 = 3. místo A, G2 = 3.B, G3 = 3.C, G4 = 3.D Hraje se 1x 15 minut, 5 minut výměna, 1 zápas celkem 20 minut. Do skupiny H postupují týmy na 4. a 5. místech v základních skupinách, hrají o 13. - 17. místo Skupina H: H1 = 4. místo A, H2 = 4.B, H3 = 4.C, H4 = 4.D, H5 = 5.D Skupina: 1 x 15 minut, 5 minut výměna, 1 zápas celkem 20 minut v pětičlenné skupině Finalisté kvalifikace postupují na Velké finále, které se koná 2. 4. září na energeticky úsporném E.ON Stadionu v Roudném nedaleko Českých Budějovic.

Rozlosování turnaje: Video z losování: https://www.youtube.com/watch?v=oqkcavhmdte sobota - 18. června - Kadaň A B C D FC Cheb TJ Krásný Dvůr FK Baník Most FK Hvězda Cheb SK Ervěnice - Jirkov FK Klášterec SK Kladno FK Ostrov FK Meteor Praha VIII TJ Sokol Pokratice FK Tatran Kadaň FC Karlovy Vary FK Litoměřice FK Ústí nad Labem SK Havran Kryry Junior Chomutov SK Dolní Rychnov

Rozpis turnaje: čas hřiště 1 hřiště 2 čas hřiště 3 hřiště 4 9:00 A1-A4 A2-A3 9:00 D2-D5 D3-D4 9:25 B1-B4 B2-B3 9:20 C1-C4 C2-C3 9:50 A4-A3 A1-A2 9:45 D5-D3 D1-D2 10:15 B4-B3 B1-B2 10:05 C4-C3 C1-C2 10:40 A2-A4 A3-A1 10:30 D3-D1 D4-D5 11:05 B2-B4 B3-B1 10:50 C2-C4 C3-C1 11:15 D1-D4 D2-D3 11:40 D4-D2 D5-D1 12:30 F1-F4 F2-F3 12:30 H2-H5 H3-H4 12:55 E1-E4 E2-E3 12:50 G1-G4 G2-G3 13:20 F4-F3 F1-F2 13:10 H5-H3 H1-H2 13:45 E4-E3 E1-E2 13:30 G4-G3 G1-G2 14:10 F2-F4 F3-F1 13:50 H3-H1 H4-H5 14:35 E2-E4 E3-E1 14:10 G2-G4 G3-G1 14:30 H1-H4 H2-H3 14:50 H4-H2 H5-H1 15:15 slavnostní vyhlášení

PODROBNÁ PRAVIDLA HRY PRO E.ON JUNIOR CUP 2016 Základní organizační ustanovení 1. Hráči 7+1 2. Hřiště 68 x 40m - možnost úpravy podle lokálních rozměrů hrací plochy, 3. Branka 2x5 m 4. Čas 1x12 min. v základních skupinách, 2 x 12 min. seminifále, finále a o 3. místo (5 min. přestávka) Pravidlo I: Počet hráčů a počet minitýmů 1. Hraje se s 7 hráči v poli a brankářem 2. Hráč může být dočasně vyloučen na 2 min, či do konce zápasu dle míry provinění. Jeho místo smí zaujmout další hráč 3. Hráč bude vykázán ze hřiště ústně bez ukázání červené karty Pravidlo II: Velikost, počet a rozmístění hřišť, rotace minitýmů 1. Hřiště 68x40m, hřiště na polovině dospělého hracího hřiště. Hřiště je vymezeno postranními čárami velkého hřiště, hranicí malého pokutového území a hranicí ve stejné vzdálenosti od půlicí čáry (5,5m). Označeno je lajnováním, nebo pomocí nízkých met, barevně odlišených v místech vymezujících PÚ a půlku hřiště. Mety rozmístíme s rozestupem do 4 m, aby hráčům dostatečně ukazovaly, kde je hranice hřiště. Možná je kombinace obojího značení. 2. PÚ je vymezeno pomyslnou čárou ve vzdálenosti 12,5m, od brankových čar, přes celou šířku hřiště a na postranních čárách, barevně odlišenými metami, nebo i přídavnými metami či praporky ve vzdálenosti 0,75-1m od čáry minihřiště. Posunuté mety jsou průběžně opravovány určenými osobami, kromě hráčů. Pravidlo III: Velikost a počet branek 1. Branky jsou v rozměru 5 x 2 m Pravidlo IV.: Pozdrav před a po utkání 1. Po skončení utkání se hráči pozdraví hokejovým způsobem (ruce si podají, nebo si plácnou všichni hráči)

Pravidlo V: Střídání hráčů 1. Střídání je opakované a lze je provádět pouze v přerušené hře. Hráč, který byl vystřídán, se smí v témže utkání znovu vrátit na hrací plochu a zúčastnit se další hry. Střídání se týká všech hráčů uvedených v zápise o utkání. Střídání hráčů nemusí být oznámeno rozhodčímu a při přerušení hry se provede co nejrychleji, aby nedocházelo k promarňování doby hry. Hráči, kteří jdou na hrací plochu, musí být připraveni v prostoru pro příslušníky družstva (technické zóny) a hráči, kteří z hrací plochy odcházejí, ji mohou opustit kdekoliv, tedy i na opačné straně hrací plochy, za brankou apod. 2. Není omezen celkový počet střídání, ani počet střídání jednoho hráče, vyměněný hráč se může zapojit do hry kdykoliv výše uvedeným způsobem. Za správné provádění výměny hráčů i jejich správný počet na hrací ploše zodpovídá trenér, či vedoucí družstva. V případě, že rozhodčí zjistí vyšší počet hráčů z jednoho týmu na hrací ploše, hru přeruší (pokud neuplatní výhodu ve hře) a upozorní trenéra, aby přebývající hráče odvolal z hrací plochy. Hru naváže NVK v místě, kde byl míč v okamžiku přerušení hry. V utkání hraném souběžně na dvou minihřištích, je střídáním možné hráče posunout na jiné minihřiště. Pravidlo VI: Zakázaná hra Hraje se podle pravidla 12 pravidel fotbalu s těmito odchylkami: 1. Pokud je zahrána malá domů nohou, brankář ji nesmí chytit rukama. Pokud brankář chytí rukou malou domů od svého spoluhráče, bude tým potrestán nepřímým volným kopem z hranice PÚ na vertikální linii přestupku. 2. Pokud se dotkne míče brankář rukou opětovně po té, co jej z rukou pustil, aniž by se mezitím někdo jiný míče dotknul, je tým potrestán nepřímým volným kopem z hranice PÚ na vertikální linii přestupku. 3. Brankář musí po jakémkoliv chycení míče dát míč do 6 vteřin na zem, nebo rozehrát. Pokud by dle rozhodčího držel brankař míč v rukou déle, vyžádá si rozhodčí míč a podá jej druhému týmu na půlku hřiště. Míč musí být podán volnému hráči, tak aby ho nedostal do zjevné nevýhody. 4. Odehraje-li brankář ze svého pokutového území mimo něj míč nohou, musí jím zahraný míč dopadnout na vlastní polovinu malého hřiště, nebo se míče musí dotknout na vlastní polovině jiný hráč dříve, než míč přejde půlící čáru. Tato podmínka platí i pro ostatní hráče ve vlastním pokutovém území, byl-li míč před tím ze hry (při rozehrání standardní situace).

Porušení pravidla je trestáno přímým volným kopem z pomyslné půlící čáry v místě, kde ji míč přešel. Rozhodčí může uplatnit pravidlo o ponechání výhody ve hře soupeři. V rozehrání míče rukou není brankář omezen. 5. Při nesportovním chování či hrubém zákroku může rozhodčí hráče dočasně vyloučit na 2 min, či do konce zápasu dle míry provinění. Hráč bude vykázán ze hřiště ústně bez ukázání červené karty. Jeho místo smí zaujmout další hráč. Pokud by vyloučením klesl počet hráčů pod předepsaný stav, je možné hrát dočasně o jednoho i více hráčů méně. Pravidlo VII: Standardní situace 1. Vhazování. Platí ustanovení pravidla 15 Pravidel fotbalu s těmito odchylkami: bránící hráč má být jeden metr od vhazujícího hráče. 2. Kop z rohu. Platí ustanovení pravidla 17 Pravidel fotbalu. 3. Kop od branky. Platí ustanovení pravidla 17 Pravidel fotbalu s těmito odchylkami: Kop od branky se provádí tak, že míč bude umístěn před branku ve vzdálenosti asi 3 m od brankové čáry. Hráči mohou po kopu od branky svého týmu převzít míč v PÚ a po té smí být v pokutovém území bráněni. Hráči soupeře jsou při kopu od branky mimo PÚ. Kopem od branky není možné překopnout pomyslnou polovinu bez doteku spoluhráče či dopadu míče na zem na vlastní polovině. 4. Volný kop. Platí ustanovení pravidla 13 Pravidel fotbalu s těmito odchylkami: Při provádění volných kopů musí být hráči soupeře nejméně 5 m od místa přestupku. 5. Pokutový kop. Platí ustanovení pravidla 14 Pravidel fotbalu s těmito odchylkami: Pokutový kop je nařízen za porušení pravidla 12 pravidel fotbalu v prostoru PÚ a je zahráván ze vzdálenosti 7 m. Generální partner projektu, energetická společnost E.ON, si vyhrazuje právo na změnu těchto propozic a programu!