Propozice - Ondrášovka Cup v kategorii U13:

Hrací plocha. Rozměry Hrací plocha musí mít tvar obdélníku. Délka: 90 m (100 yardů) m (130 yardů) Šířka: 45 m (50 yardů) - 90 m (100 yardů)

Výukový materiál zpracován v rámci projektu EU peníze školám. Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/

Propozice turnaje starší přípravky FK Bolatice

CATEQ OFICIÁLNÍ PRAVIDLA TEQBALLU 2018

Míčové hry. Stolní tenis Badminton

HALOVÝ TURNAJ OFS TŘEBÍČ STARŠÍ ŽÁCI ZIMNÍ LIGA 2017

Náš turnaj o.s. satelitní turnaje na míru pro Váš tým. Radek Kuchař - Marketingová a administrativní podpora tel:

FK Jablonec, z.s. pořádá v sobotu halový fotbalový turnaj pro hráče narozené a mladší

PROPOZICE HALOVÉHO TURNAJE OFS TŘEBÍČ PRO MLADŠÍ ŽÁKY

1 Příprava na sportovní specializaci fotbal (řešení herní situace 1:1) 4min Úvodní část seznámení žáky s náplní hodiny + docházka 6min Honička s míčem

29. listopadu 2012 Mladší žáci ročníku 2000 a mladší

Věková kategorie: Turnaje se zúčastní hráči starší přípravky tzn U11 a mladší. Maximální počet hráčů v týmu je 12.

šestice, str.1 Systém hry a pravidla:

Pravidla České foosballové organizace

Propozice 30.ročník Mezinárodního žákovského halového turnaje. Memoriál Evžena Hadamczika Sportovní hala Dubina

FK Jablonec, z.s. pořádal v sobotu halový fotbalový turnaj pro hráče narozené a mladší

PRAVIDLA PRO MINIFOTBAL 1 HRACÍ PLOCHA. Nejde o oficiální verzi. Jde o zjdednodušenou verzi.

Pravidla vybraných deskových her pro potřeby předmětů Projektový seminář 1 a 2 v roce 2011/2012. Tomáš Kühr

6. prosince 2012 MINI žáci ročníku 2002 a mladší

CZDA - SPORTOVNÍ PRAVIDLA JEDNOTLIVCŮ A DVOJIC PLATNÁ A NEMĚNNÁ PRO SEZÓNU 2012 / Všeobecné pojmy

Lovec světla, air hockey, šipky, reflex metr. 3 HRY ZA 1000,- Z níže uvedených her si můžete vybrat libovolnou kombinaci.

Propozice - Ondrášovka Cup v kategorii U11:

B) EX = 0,5, C) EX = 1, F) nemáme dostatek informací.

8. března 2012 MINI žáci ročníku 2000 a mladší

Netradiční hry ve výuce na KTV

21. února 2013 MINI žáci ročníku 2002 a mladší

7. března 2013 Mladší žáci ročníku 2000 a mladší

7. prosince 2011 Mladší žáci ročníku 1999 a mladší

HALOVÁ SEZÓNA ČR U15 + U /2019

P R O P O Z I C E halového turnaje starších přípravek FAIR PLAY CUP /26. ročník/

Tento malý průvodce českou házenou byl inspirován z velké části knihou Hrajte s námi českou házenou, Mašita A., z které jsou použity texty a

Pravidla soutěže STARŠÍCH PŘÍPRAVEK OFS Brno - venkov (5+1)

Propozice 31.ročník Mezinárodní halový turnaj mladších žáků kategorie U-12

3x3 Oficiální Pravidla hry - oficiální výklad 07 / 2016

REVIZE PRAVIDEL FOTBALU

Habermaaß-hra 3389A /4521N. Počítání s piráty (mini verze)

Míčové hry - pravidla. Kopaná Stolní tenis

Téma: Hraní, hra, pohybové hry

28. listopadu 2013 hráči ročníku 2005 a mladší

ROZDÍLY V PRAVIDLECH

13. února 2014 Mladší žáci ročníku 2001 a mladší

HALOVÝ TURNAJ V KATEGORII PŘÍPRAVEK (ročník narození 2007 a mladší po dosažení věku 6-ti let) PROPOZICE TURNAJE

U 11 ZIMNÍ JAKO CUP 2018

HALOVÁ SEZÓNA ČR U13, U /2017

30. listopadu 2011 hráči ročníku 2000 a mladší

Hrací plocha je rozdělena sítí a musí mít tvar obdélníku s rozměry (v závorce je uvedená výška sítě):

Lifting, skiping, zakopávání, křížení nohou, odpichy

U 8. HT pro ročník 2011

29. února 2012 Mladší žáci ročníku 1999 a mladší

HRACÍ SYSTÉM TURNAJE HRACÍ ČAS BODOVÁNÍ A POSTUPOVÝ KLÍČ

Střední škola a Základní škola Lipník nad Bečvou, Osecká 301

27-SEP-10. Black Cyan Magenta Yellow. CÍL HRY Jako první vytlačit šest. v tazích - své kuličky lze posunout. pole.

Pravidla KORFBALU. Povinné signály rozhodčích Tato část je nedílnou součástí pravidel korfbalu ČKS. Část C. Český korfbalový svaz

ZMĚNY PRAVIDEL HÁZENÉ IHF 2016

ROZPIS TURNAJE. Brněnský hod 2018 HM ČR 2018

Systémy soutěží Základní legislativa Pravidla florbalu Florbalové vybavení

Základní škola a Mateřská škola Kladno, Norská 2633 Školní rok Daniel Holubovský 9. C

4. ročník turnaje SLOVAN CUP

SHOWDOWN Ročník: 4. Vzdělávací obor: Zdravotní tělesná výchova Tematický okruh: Netradiční hry Téma: Hry pro slabozraké a nevidomé Jméno autora: Mgr. Tomáš Vacek Vytvořeno dne: 24. dubna 2012 Metodický popis, (anotace): Podpora hodiny Netradiční hry

CO TO JE SHOWDOWN? Showdown je sportovní disciplína, která je upravena pro potřeby zrakově postižených. Je to stolní tenis, který se hraje s pálkami na speciálním stole. V míčku jsou ocelové kuličky, aby hráči měli sluchovou představu kde míček je. Cílem hráčů je dát soupeři branku a tak získat co nejvíce bodů. Všichni hráči musí mít při hře nasazeny neprůhledné brýle, čímž se zabrání, aby hráč se slabší zrakovou vadou nebyl ve výhodě. Soupeří se ve dvouhře nebo ve čtyřhře. http://www.sport-nevidomych.cz/fotografie/showprague_09/slides/img_5097.jpg

NĚCO MÁLO Z HISTORIE Plány Showdownu vymyslel zcela slepý Kanaďan Joe Lewis v 60. letech 19. století, když chtěl nalézt sport, který by mohli plnohodnotně hrát nevidomí. Několik let pracoval s nevidomým kanadským atletem Patrickem Yorkem na pravidlech a návrzích vybavení pro tento sport. Showdown měl mezinárodní úspěch a byl prezentován během Paralympijských her roku 1980 a již o 4 roky později byl zařazen mezi olympijské sporty.

Pravidla: 1. Rozhodčí zodpovídá za dodržení všech pravidel. Zahajuje i ukončuje hru písknutím na píšťalku. Rozhodčí musí být vidomý a měří čas, zároveň může i počítat skóre (pokud není druhý, který skóre počítá).

2. Showdown se obvykle hraje na 3 sety. Každý set se hraje do 11 bodů, ale rozdíl musí být minimálně o 2 body. Pokud tak není, hra pokračuje max. do stavu 16:16. Poté, kdo jako první získá bod, vyhrál,i když nebylo dosaženo rozdílu 2 bodů.

3. Čas je omezen na 15 minut na 1 set (neplatí u finále). Pokud vyprší časový limit, vyhrává hráč, který má více bodů. Pokud je skóre vyrovnané rozhodčí hodí mincí a každý hráč si zvolí pannu či orla. Kdo vyhrál má podání a ten hráč, který získá bod, stane se vítězem tohoto setu.

4. Výměna stran se odehrává po každém setu (v posledním zápase po 6 bodech nebo poté co uplynula ½ herního času). Pokud je zápas pouze na 1 set, tak si hráči musí vyměnit strany po každých 6 bodech. Výměna stran může trvat max. 1 min a hráči si vyměňují místa po směru hodinových ručiček. Během výměny stran, hráči se mohou občerstvit či komunikovat se svým trenérem. Avšak nesmí se vzdálit od stolu více než 1 m.

5. Každý hráč (i jeho trenér) může během přerušení hry požádat o oddechový čas po dobu 45s. Během tohoto času smí komunikovat s trenérem. Časomíra není zastavena po dobu oddechového času. Hru může přerušit i rozhodčí, pokud to považuje za nutné.

6. Dva body získá hráč, který dá branku. Jeden bod získá soupeř hráče, který míček trefí do středové desky nebo ho přehodí nad deskou. Soupeř získá také jeden bod, pokud se hráč dotkne hrací plochy nějakou částí těla (mimo úderové ruky a pálky) nebo způsobí opuštění míčku z hrací plochy. Pokud do dvou sekund hráč neodehraje zastavený míček, tak jeho soupeř získá rovněž 1 bod.

7. Před začátkem hry se představí rozhodčí s trenéry a společně zkontrolují hráčům oblečení, pálky, chránič ruky a ochranu očí. Před zahájením hry rozhodčí hodí mincí, a který z hráčů tipne správně pannu nebo orla, začíná. Před podáním se rozhodčí přesvědčí o tom, zda hráči jsou připraveni ke hře a písknutím na píšťalku dá signál k začátku hry. Pálka http://tandembrno.org/wp-content/uploads/2011/09/showdown1.jpg

8. Každý hráč musí dát podání do 3 vteřin, pokud to neudělá, tak soupeř získává 1 bod. Po 5 podáních se hráči vystřídají a podání má druhý hráč (ve třetím setu se střídají po 1 podání). Během podání je každý úder do míčku počítán jako podání. Pokud rozhodčí není schopen posoudit danou situaci, smí dát nový míček.

9. Hra se hraje pouze za zadní stranou stolu (nikdy z boku). Míček se pohybuje vždy pod středovou deskou. Hráči drží pálku pouze v 1 ruce (kromě momentu přehazování pálky do druhé ruky) a nedotýkají se neúderovou rukou hrací plochy. Když hráč poruší tyto pravidla, tak jeho soupeř získává 1 bod.

10. Rozhodčí smí prohlásit míč za mrtvý, když se pohybuje příliš pomalu nebo se zastaví. Poté nařídí nové podání.

11. Jeden bod je přiznán soupeři hráče, který: má podle rozhodčího úmyslně pálku v brankovišti nebo míček odehraje prsty.nebo také soupeři, který upustil pálku.

12. Nesportovní chování (např. rušivé hýbání stolem a škrábání pálkou, mluvení ) se řeší nejprve napomenutím, poté opakovaným podáním protihráče a při třetím porušení dostane protihráč 1 bod. V případě velmi závažného nesportovního chování (např. hození míčkem nebo pálkou) je rozhodčí oprávněn okamžitě potrestat tohoto hráče, aniž by ho nejprve upozornil. Proviněný hráč prohrává daný set kontumačně výsledkem 0:11. Soupeři hráče, který i po prvním napomenutí tlačí jakoukoliv část těla z vnější strany do brankoviště, je přiznán 1 bod.