27. aukce, 13. května 2006 13.30 hod., Hotel EXPO



Podobné dokumenty
28. aukce, 2. prosince hod., Hotel EXPO

100 let sdružení českých umělců grafiků Hollar

Přehled moderních básnických směrů přelomu 19. a 20. století ve světové literatuře.

MIROSLAV TICHÝ. 25. září 2016, hodin

29. aukce, 12. května hod., Hotel EXPO

Přehled katalogu a program aukce Auction program

FRANTIŠEK DVOŘÁK POZŮSTALOST :00

38. AUKCE ŽOFÍN - SLOVANSKÝ OSTROV 16. prosince 2001 v 13 hodin

30. aukce, 1. prosince hod., Hotel EXPO

Přehled katalogu a program aukce Auction program

Přehled katalogu a program aukce Auction program

26. aukce, 26. listopadu hod., Hotel EXPO

Datum Příjmení Jméno Název díla vzniku Technika Rozměr Signatura Stav díla. značeno a

31. aukce, 24. května hod., Hotel EXPO

Vyvolávací cena: 500 Kč Minimální výše příhozu: 100 Kč

AUKCE UMĚNÍ PRO RADOST

Vyobrazení. 1. Mikoláš Aleš: Dva poutníci přicházející do Prahy, pravděpodobně 1869, kresba perem tuší

23. září Dobročinná aukce výtvarných děl plzeňských autorů na podporu kostelíku U Ježíška

AUKČNÍ A INFORMAČNÍ SERVIS

AUKČNÍ A INFORMAČNÍ SERVIS

Přehled katalogu a program aukce Auction program

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA Dražebník vyhlašuje konání dražby dobrovolné souboru věcí movitých dle zák. č. 26/2000 Sb., o veřejných dražbách, v platném znění (d

AUKCE STARÉHO MODERNÍHO A SOUČASNÉHO UMĚNÍ 30. ŘÍJNA 2011 AUGUSTINE HOTEL PRAGUE

Doprodej k mimořádné aukci obrazů na Žofíně

Benefiční aukce pro Gaudia proti rakovině o.s. The charity auction for Gaudia against cancer (non-profit organization)

40. AUKCE. Grafika, kresby stol. Bibliofilie, knihy, fotografie, podpisy. Spolek HLAHOL 6. dubna 2002 v 11 hodin. 151A.

Vladislav Vančura. Knižní obálky a bibliografie prvních vydání díla spisovatele. Háj ve Slezsku 2014

23. aukce, 17. dubna hod., Hotel EXPO

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE FRANTIŠEK TAVÍK ŠIMON (* ) Inventář osobního fondu

16. aukce 9. prosince 2000, 10 hod. MÁNES

Moderní knižní kultura ve sbírkách Muzea umění Olomouc. Hana Bartošová Muzeum umění Olomouc

25. aukce sobota 7. května 2005, hod. Hotel EXPO

FRANTIŠEK MACHÁČEK (* ) Inventář osobního fondu

24. aukce, sobota 4. prosince hod., Hotel EXPO

ADOLPH MENZEL (* ) Inventář osobního fondu

Moderní umění & fotografie

18. aukce 8. prosince 2001, 10 hod. Hotel EXPO


Novinky antikvariátu KING

FRANTIŠEK MUZIKA. Personální bibliografie. Krásné písmo ve vývoji latinky. 1. díl. 2. rev. vyd. P., SNKLHU s. - Technika a řemeslo. Sv. 11.

22. aukce 6. prosince 2003, 10 hod. Hotel EXPO

56. AUKCE. Spolek Hlahol. Grafika, kresby stol. Bibliofilie, knihy, fotografie, podpisy. 6. listopadu 2004 v 11 hodin

17. aukce 18. května 2001, 18 hod. Hotel EXPO

Strana 1 (celkem 5) No/946DV

55. AUKCE. 3. øíjna 2004 v 13 hodin. Obrazy a kresby 19. a 21. století Èeská a svìtová grafika. Kulturní centrum ŽOFåN - SLOVANSKÝ OSTROV

Dražba dobrovolná souboru věcí movitých. Dražba dne: středa od 15:00 hod.

Výtěžekbude použitna rekonstrukci budovdenníhostacionáředc90o.s.

AUKCE 64 PRAHA HLAHOL, SOBOTA 22. DUBNA OD HODIN. Práce na papíře, česká a světová grafika století, podpisy, rukopisy

Knihy. Seznam knih žánru Poezie (139)

DRAŽEBNÍ ŘÁD. platný pro dražby dobrovolné konané. podle zákona č. 26/2000 Sb., o veřejných dražbách

MIRKO ZEMAN Inventář osobního fondu

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE ARNOŠT HOFBAUER (* ) Inventář osobního fondu

Světová literatura 20. a 21. století min. 4 literární díla

DRAŽBA středa od hodin. Atraktivní ideální 1/2 pozemku o výměře m2 v obci Záříčí

VÁCLAV NEBESKÝ (* ) Inventář osobního fondu

A Seznam obrázků. Seznam obrázků 52

ANTIKVITY ART AUKCE AAA

MINKA PODHAJSKÁ (* ) Inventář osobního fondu

ANDRÉ BRETON. Personální bibliografie Z DÍLA ANDRÉ BRETONA. Knihy

Dražební vyhláška dražby dobrovolné podle 20 z.č. 26/2000 Sb. o veřejných dražbách

AUKCE 89. Bibliofilie, knihy, mapy, varia, rukopisy, podpisy. Středa 8. prosince 2010 v 17 hodin, Aukční síň Vltavín, Praha. 226.

JINDŘICH FÜRST (* ) Inventář osobního fondu

AUKCE UMĚNÍ PRO RADOST

ANTIKVITY ART AUKCE HOTEL BRIONI,

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA Dražebník vyhlašuje konání dražby dobrovolné dle zák. č. 26/2000 Sb., o veřejných dražbách, v platném znění (dále jen Zákon ). Místo

46. AUKCE Spolek Hlahol, Masarykovo nábř dubna 2003 v 11 hodin

ZNALECKÝ POSUDEK č. 166/2015

LADISLAV J. WEBER (* ) Inventář osobního fondu

Aktuální dražba - ZÁŘÍ, sobota, od hod

FRANTIŠEK DVOŘÁK POZŮSTALOST VÝSLEDKY AUKCE

MISTR JAN HUS VÝBĚROVÁ BIBLIOGRAFIE K 600. VÝROČÍ UPÁLENÍ MISTRA JANA HUSA. * asi 1371 Husinec. 6. července 1415 Kostnice

Česká literatura v letech

Východočeská divize Pořadí jednotlivců:

VOJTĚCH PREISSIG. Personální bibliografie Z DÍLA VOJTĚCHA PREISSIGA. Knihy

78. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL. neděle 28. květen 2017, 12 hodin Žofín Slovanský ostrov, Praha Výběr výtvarného umění

Jazyk a jazyková komunikace

VÝTVARNÉ UMĚNÍ A FOTOGRAFIE 1. ČERVNA 2014

Aukční vyhláška. Aukční vyhláška. o konání veřejné dražby dobrovolné společné věcí movitých nejvyšší nabídce. I. Oznámení o konání aukce

JAN KONŮPEK (* ) Inventář osobního fondu

Výsledková listina turnaje. 14.ročník

50. AUKCE. Spolek Hlahol. 1. listopadu 2003 v 11 hodin. Práce na papíře Česká a světová grafika stol Dopisy, podpisy, kuriozity

Volby do zastupitelstev obcí výsledky hlasování

Kosmonauté Sovětského svazu hrdinové SSSR

Za prvé Úvodní ustanovení, označení dražby

ADOLF ZAHEL (* ) Inventář osobního fondu

R e š e r š e. Vypracovala: Krajská vědecká knihovna Rumjancevova 1362/ Liberec. tel fax

MISTROVSTVÍ PRAHY III

D R AŽ E B N Í VYHLÁŠKA

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE JAN PROUSEK (* ) Inventář osobního fondu

ZDENKA BRAUNEROVÁ. Personální bibliografie. František Bílek a jeho dílo. P., Mánes l sv. (nestr.). Obr. příl.

AUKCE století, podpisy, rukopisy. Práce na papíře, česká a světová grafika PRAHA - HLAHOL, SOBOTA 10. LISTOPADU OD 11.

artkunst edice parter Soukromá sbírka českého umění od 60. let do současnosti A private collection of Czech art from the 1960 s until today

SEZNAM NEDOSTATEČNĚ ZAPSANÝCH OSOB V KATASRU NEMOVITOSTÍ K Parcela -

USNESENÍ DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKU. v sídle exekutorského úřadu, Bryksova 763/46, Praha 9.

PAMÁTNÍK NÁRODNÍHO PÍSEMNICTVÍ

Neznámý autor Epos o Gilgamešovi PO. Homér Illias PO. William Shakespeare Romeo a Julie D. Večer tříkrálový. Moliére Lakomec D

Význam Francie pro českou kulturu kolem roku 1900

DRAŽBA:středa od 14:00 hod.

ZPRAVODAJ. Východočeské divize 2017/18 Číslo : 4 Jičín

ZLATÉ KOLO VYSOČINY - VÝSLEDKOVÁ LISTINA

Transkript:

27. aukce, 13. května 2006 13.30 hod., Hotel EXPO

Přehled katalogu a program aukce Auction program I. Fotografie Photography... 1 24 II. Avantgarda Avant-garde... 25 95 III. Umění Art... 96 117 IV. Grafika a kresby Graphic art and drawings... 118 134 platební pauza Grafika a kresby Graphic art and drawings... 135 175 V. Varia... 176 210 VI. Esoterica... 211 252 VII. Bibliofilie Bibliophily... 253 266 platební pauza Bibliofilie Bibliophily... 267 354 VIII. Knihy Books... 355 401 ukončení aukce Prameny References Sáňka A. Sáňka V. Bubla: České bibliofilské tisky I V. Grimm A. Grimm: J. Picka, tiskař ze záliby. Sborník NM-Praha 1975 Primus Z. Primus: Tschechische Avant-garde 1922 1940 Odeon Odeon, dříve SNKLHU 15 let, Praha 1967 Stejskal Soupis vydání básně Máj Plzeň 1990 Novotný _ J. A. Novotný: Ladova ilustrace 1957 Páleníček J. Páleníček: Max Švabinský Rybička A. Rybička: L. Jiřincová, soupis graf. díla 1984 Argestea Josef Váchal, Praha 1994 CA, AP výsledky pražských aukcí Portman Grim: tiskař J. Portman PNP 1972

A T A Jitka Trmalová 160 00 Praha 6, Bubenečská 9 tel./fax: + 420 224 318 713 e-mail: mail@trmal. cz www.trmal.cz 27. aukce 27th auction fotografie, avantgarda, umění grafika a kresby, esoterica bibliofilie Photography, avant-garde, art graphic art, drawings, esoterica bibliophily sobota 13. května 2006 Saturday May 13th 2006 13.30 hod. 1.30 p. m. Výstava Exhibition 1. úterý a středa 9. a 10. května 1. Tuesday, Wednesday, May 9, 10 v prodejně na adrese antikvariátu in our shop 14 17 hod. 2 5 p. m. 2. pátek 12. května 2. Friday, May 12th 11 18 hod. 11 6 p. m. hotel Expo hotel Expo 3. sobota 13. května 3. Saturday, May 13th 10 11 hod. 10 11 a. m. hotel Expo hotel Expo Hotel EXPO, Výstaviště, Za elektrárnou 3, Praha 7 Neveřejná aukce je pořádána pro Sdružení přátel krásných tisků 1

Aukční řád 1. Aukce je pořádána na základě objednávky Sdružení přátel krásných tisků a na podkladě smlouvy uzavřené mezi aukční agenturou a Sdružením přátel krásných tisků. Členy SPKT jsou v souladu se Stanovami SPKT všichni Ti, kteří se ve smyslu bodu 5 tohoto aukčního řádu zapíší do seznamu účastníků dražby a projeví souhlas se stanovami SPKT 2. Aukce je formou prodeje movitých věcí, k jejímuž uspořádání je v souladu s živnostenským listem a obstaravatelskými smlouvami pořadatel oprávněn. Aukce se koná s přestávkami. Průběh aukce se řídí ustanoveními občanského zákoníka, tímto aukčním řádem jakož i přiměřeně těmi ustanoveními zák. 26/ 2000 Sb., která lze použít pro hromadné společné dražby věcí movitých. 3. Účast na aukci je možná jen pro členy Sdružení přátel krásných tisků, kteří jsou držiteli aukčního katalogu a jejich účast na aukci není vyloučena pro nezletilost nebo nesvéprávnost. Účastníci aukce jsou povinni řídit se ustanoveními tohoto aukčního řádu. Jeho nerespektování může mít za následek vyloučení účastníka z účasti na aukci, popř. i závažnější občanskoprávní následky odpovědnostní povahy. Člen SPKT je oprávněn přizvat k přítomnosti na aukci i svého hosta, který je však povinnen akceptovat aukční pravidla ve stejném rozsahu jako člen SPKT. 4. Konání aukce je možné jen na základě smluv uzavřených s vlastníky movitých věcí. Tyto věci nesmí pocházet z trestné činnosti ani nesmí být oprávnění s nimi disponovat žádným způsobem zpochybnitelné. 5. Datum, místo a předmět aukce budou předem oznámeny vyhláškou o neveřejné dražbě, jejíž funkci plní i aukční katalog pro členy SPKT. Každý z účastníků aukce prokáže svou totožnost a je povinnen se zapsat do seznamu členů SPKT, kteří mohou být účastníky aukce. Po té oproti složení zálohy obdrží dražební číslo, které ho opravňuje stát se dražitelem. Po vypořádání všech závazků mu bude záloha vrácena. Věci jsou draženy v pořadí stanoveném v aukčním katalogu. Veškeré ceny jsou uvedeny včeské měně. K dražbě konkrétní věci dochází tehdy, učiní-li kterýkoli z dražitelů podání. Podáním (příhozem) se rozumí viditelné zvednutí dražebního čísla. Dražit se počíná od ceny vyvolávací. Příhozy se počítají takto: 20 Kč činí příhoz do ceny 400 Kč, 50 Kč do ceny 1 000, 100Kč do ceny 4 000, 500 Kč do 10 000, 1 000Kč do 20 000, 2000Kč do 50 000 a 5 000Kč je příhoz vyšší než 50 000. Pokud přes dvojí vyzvání licitátora není přihozeno, oznámí licitátor ještě jednou poslední podání (cenu dosaženou posledním příhozem) a přiklepne věc dražiteli, který toto poslední podání učinil a který se tak stává vydražitelem. Ke shodě příhozů účastníka dražícího osobně s limitem tudíž k upřednostnění prvního dojít nemůže, každý další příhoz je vyšším podáním. 6. Vlastnictví k věci přechází na základě příklepu licitátora jejím převzetím oproti zaplacení vydražitelem. Až do okamžiku jejího převzetí vydražitelem je k výkonu vlastnického práva přechodně oprávněna aukční agentura. Původní vlastník věci, který pozbyl svého vlastnického práva příklepem licitátora na jehož základě mu agentura proplatí podíl z ceny stanovený percentuelně ve smlouvě obstaravatelské, kterou uzavřel s agenturou, zůstává povinným z eventuelních reklamačních vztahů. Až do okamžiku převzetí věcí jejím vydražitelem oproti zaplacení vykonává vlastnické 2

právo vůči všem třetím osobám agentura. (Má věc u sebe až do okamžiku jejího zaplacení a převzetí vydražitelem). 7. Vydražitel je povinnen uhradit v aukci dosaženou cenu včetně aukční provize. Aukční provize činí 12%. Jako bezhotovostní platbu lze přijmout pouza platbu zaslanou na účet, nikoli platební kartou nebo šekem. Vydražitel (účastník dražící osobně) je povinnen uhradit vydraženou cenu spolu s aukční provizí při nejbližší přestávce, uvedené v katalogu (platební pauza), není-li dohodnuto jinak. Věci, které nebyly v této pauze zaplaceny budou draženy znovu počátkem příštího kola. Po skončení posledního dražebního kola může zájemce požádat o dražbu nevydražené věci jakožto residua. Příhozy dražitele, který nezaplatil o platební pauze vydraženou věc nemohou být v druhém kole akceptovány. Námitky proti přiklepnutí musí dražitel uplatnit ihned, k pozdějším se nepřihlíží. Po zaplacení bude vydražiteli vydáno osvědčení, kterým je deklarován přechod vlastnického práva k věci se všemi důsledky pro vydražitele. Za vady věci, které jsou skryté odpovídá s ust. Smlouvy o obstarání záležitostí formou prodeje prostřednictvím dražby vlastník věci. 8. V případě osobní nepřítomnosti na aukci se může dát zájemce na základě plné moci zastoupit agenturou (zaslání limitu). Takováto plná moc opravňuje k zastoupení při aukci a je i přihláškou zájemce do SPKT. V plné moci (limitu) musí zájemce uvést jednak osobní identifikační údaje, jednak musí uvést maximalnícenu, za kterou je ochoten věc vydražit; v této ceně není uvedena aukční provize. Plná moc musí být předána agentuře nejpozději 24 hodin před konáním aukce. Na limity později došlé nemusí být brán zřetel, nedohodnou li se účastníci jinak. V odůvodněných případech se zájemce může po předchozí písemné dohodě s agenturou zúčastnit aukce po telefonu. Tato dohoda může být uzavřena pouze pro dražbu položek, jejichž vyvolávací cena je vyšší než 10 000, kč, nedohodnou li se strany jinak. Při zajišťování limitů je v souladu s obecnými zvyklostmi postupováno tak, aby zájemce získal věc co nejvýhodněji. Při shodě limitů má přednost ten, který došel agentuře dříve. Obdrží-li agentura k jedné katalogové položce více limitů, počítá se dražit od druhého nejvyššího limitu zvýšeného o následující příhoz. Tato skutečnost bude účastníkům aukce oznámena při vyvolání té které položky. Bude-li věc vydražena pro osobu, která zaslala agentuře svůj limit, pak ji agentura tomuto úspěšnému vydražiteli předá buď osobně oproti uhrazení kupní ceny s aukční provizí anebo vydražiteli zašle účet, obsahující cenu dosaženou, aukční přirážku, poštovné a balné. Vydražitel pak uhradí vyúčtovanou cenu na bankovní účet agentury. Po bbdržení platby zašle agentura bez zbytečného odkladu vydražiteli zaplacené vydražené předměty. 9. Před vlastní aukcí se koná výstava dražených exponátů. Při konání výstavy mohou být věci na požádání předvedeny příslušným personálem. Jsou li na výstavě předváděny věci, u nichž hrozí nebezpečí poškození vzhledem k jejich vzácnosti či stavu, je agentura oprávněna odmítnout účastníkovi dražby je zapůjčit k prohlídve. Takové věci lze na speciální požádání předvést vážnému zájemci zvlášť. Všechny přítomné osoby jsou povinny podřídit se opatřením podniknutým na ochranu vystavených věcí. Během konání výstavy i dražby je zakázáno prodávat, vystavovat i vyměňovat jakékoliv věci. Obrazové zachycování věcí bez předchozího souhlau je rovněž zakázáno. 10. O průběhu neveřejné dražby sepíše pořadatel za účasti nestranného svědka protokol 25. 2. 2006 ATA Český antikvariát 3

Auction Regulations GENERAL.All items will be auctioned by lot as described in the catalogue. They will be made available to bidders in a preview exhibit before the auction, as posted. Should conservation concerns arise, the auction agency reserves the right to treat fragile items accordingly. BIDDING. During the auction, bidding will proceed in increments as follows: 20 Kc increments up to 400 Kc; 50 Kc increments up to 1, 000 Kc; 100 Kc increments up to 4, 000 Kc; 500 Kc increments up to 10, 000 Kc; 1, 000 kc increments up to 20, 000 Kc; 2, 000 increments up to 50, 000 Kc; and 5, 000 Kc increments thereafter. If several advance bids are placed for the same lot, bidding will start with the second highest bid received. PAYMENT. Bidders who are physically present in the auction are asked to pay in cash during the auction. Checks and credit cards cannot be accepted. All prices are started in Czech crowns. Several breaks will be sheduled between auction sessions, during which payment must be made for all items purchased up until that point. The purchase price paid by the succesful bidder shall be the sum of the final bid plus a 12% auction premium (the sum will be rounded up to the nearest 10 Kc). The auction agency will provide receipts for all items paid for. A cummulative payment immediatelly after the auction is possible after a previous arrangement with the agency. Unless a previous arrangement has been made, all lots which remain unpaid for after tha payment breaks will be put back up for sale at the beginning of the next session. ADVANCE and absentee bids. Advance and absentee bids must be received in writing no later than two days before the date of the auction. The auction premium for advance and absentee bids is also 12% if payment is not made in cash. If the bid is succesful, the agency will notify the client of the final price which includes the auction premium and shipping expenses. After receiving the payment, the agency will send the things to the client. ADMISSION. The catalogue serves as an entry ticket to the auction. Bidders are asked to place a 100 Kc deposit in order to receive a paddle with their bidding number. 165. Ota Janeček 4

Agrippa, Cornelius 240 Achmatovová, Anna 253 Aleš, Mikoláš 131 Anderle, Jiří 127, 172, 173, 280 Apollinaire, Guillaume 48 Balbín, Bohuslav 281 Baudelaire, Charles 74 Beethoven, Ludvík 254 Benda, Jaroslav 256, 315, 348, 361 Beneš-Buchlovan, Bedřich 344 Bernard, Emile 313 Biebl, Konstantin 33, 54, 69, 75 Bílek, František 118, 255 Bílek, Tomáš 183 Bím, Tomáš 122 Blabolilová, M. 123 Blažek, Ota 289, 378 Bloy, Leon 256 Bodoni, Giambattista 205 Bohatec, Miroslav 34 Born, Adolf 113, 122 Bouda, Cyril 110, 209, 265, 295, 300, 301, 303, 307, 351 Boudník, Vladimír 109, 155 Bouše, Zdeněk 123 Bouška, Jan 288 Bradáč, Ludvík 203, 205, 206, 268, 290, 310, 311 Braunerová, Zdenka 312, 313, 362 Breton, André 87 Bridel, Bedřich 257 Brouk, Bohuslav 88 Brunner, V.H. 258, 268, 291, 309, 316, 329, 331, 339, 365 Brunovský, Albín 112, 167 Brömse, August 139 142 Rejstřík Register Březina, Otokar 259 Bucková, Pearl 82 Burian, E.F. 43 Cendrars, Blaise 49 Cocteau, Jean 260 Coester, Otto 323 Collin, Ernest 206 Curtisová, A. 223, 225 Čapek, Josef 53, 106, 133, 134, 263, 366 370 Čapek, Karel 261 263, 366 Čapek-Chod, K.M. 264 Čech, Svatopluk 265 Čechová, Olga 120 Čihák, Leopold 191 Dauthenday, Max 267 Delluc, Louis 80 Deml, Jakub 371 Desbordes-Valmore, Marceline 266 Desnos, Robert 81 Dillinger, Petr 325 Duhamel, Georges 59 Durych, Jaroslav 72 Dvořák, Arno 360 Dyk, Viktor 268,269, 321 Dyrynk, Karel 76, 200, 260 262, 264, 293, 324, 325, 329 Effenberger, Vratislav 108 Ehm, Josef 4 Eliáš, Oldřich 228 Eliot, T. S. 91 Erben, K.J. 270 Fára, Libor 9 12 Fárová, Anna 3 Faust, Johannes 227 Feyfar, Zdenko 18, 19 Filla, Rudolf 121 Fischer, B. 293 Formánek, Petr 124 Fulla, Ludo 135 137 Funke, Jaromír 6 Gajdar, Arkadij 399 Gende-Rote, Valerij 12 Gide, André 93, 272 Goethe, J.W. 179 Gross, František 382 Grosz, Georg 26, 273 Grus, Jaroslav 153 Guaita, Stanislav 224 226 Guderna, 305 Hák, Miroslav 6 Halas, František 71, 321 Hanačík, Otakar 328 Hasištejnský z Lobkovic, B. 274 Hašek, Jaroslav 30 Havlíček-Borovský, Karel 275 Heartfield, John 28 30 Heine, Heinrich 277 Hellens, Franz 57 Hello, Arnošt 276 Heisler, Jindřich 63 Hiršal, Josef 386 Hlaváček, Karel 278, 279 Hlaváček, Luboš 114 Hlavatý, Pavel 124, 126 Hlavsa, Oldřich 78, 197 Hloušek, Jaroslav 390 Hodek, Josef 291 Hofman, Vlastislav 270 Hoffmeister, Adolf 44, 46 Hochman, Josef 384 Holan, Vladimír 374, 376, 377 Honty, Tibor 9, 17 Hora, Josef 73 Horák, Jiří 396 Hořánek, J. 124 5

Hořejší, Jindřich 76 Hron, Jakub 372 Hrubín, František 378, 401 Hruška, E.A. 294 Hudeček, František 91, 383 Hutka, Jaroslav 280 Chodowiecki, Daniel 179 Istler, Josef 89, 305, 319 Janeček, Julius 189 Janeček, Ota 162 165 Janíček, Rudolf 13, 243 Jaroněk, Bohumil 149 Jedlička, Benjamin 79 Jelínek, Antonín 269 Jelínek, F. 122 124 Jíra, Josef 166 Jiřincová, Ludmila 114, 115, 156 159, 335 Juliš, Emil 121 Kábrt, Josef 282 Kaláb, Method 203, 204, 209, 265, 322 Kalista, Zdeněk 70 Kalvoda, Alois 297 Kaplický, Josef 385 Kapstein, Karel 101 Karásek ze Lvovic, Jiří 283 285 Kastein, Josef 177 Kašpar, Adolf 293 Kašpar, Jan 302 Khunová, Anna 304 Kirschner, Zdeněk 1 Klíma, Ladislav 286 288 Klír, Svatopluk 291 Knopff, Fernand 320 Kobliha, František 210, 259, 267, 278, 283, 285, 289, 290, 292,299, 311 Kolář, Jiří 336, 381 383 Kollwitz, Käthe 96 Komárek, Vladimír 121 124, 352 Komenský, J.A. 293 Konůpek, Jan 148, 207, 257, 264, 287, 291, 298, 301, 317, 318, 324 Koreček, Miloš 121, 305 Kohout, Pavel 46 Kouřil, Miroslav 58 Kratochvíl, Zdeněk 83 Kremlička, Rudolf 101, 291 Kropáč, František 62 Kubašta, Vojtěch 188, 397 Kubka, František 370 Kundera, Ludvík 121 Kundera, Milan 385 Kupka, František 97, 98 Kutálek, Jan 122 Kysela, František 269, 358 Lacina, Bohdan 87, 305 Lada, Josef 30, 388 391 Langer, Jiří 379 Lasenic, Pierre 250 Lauschmann, Jan 10 Leger, Karel 295 Lentupov 25 Leonhard, K.C. 176 Lévi, Eĺifas 230, 233, 248, 249 Lexa, František 245 Lhoták, Kamil 398, 401 Liesler, Josef 161 Linhart, Lubomír 4 Li-Po 321 Loriš, Jan 110 Lukas, Jan 7 Lukavský, Jaroslav 218 Macková, Anna 199, 294 Maeterlinck, Maurice 308 Mahátmá 224 Mahen, Jiří 369, 391 Mácha, K.H. 296 307 Mallarmé, Stephane 309 311 Manet, Edouard 310 Marenčín, Albert 117 Marenčín, Zoltán 244 Marten, Miloš 312 314 Masaryk, T.G. 314, 367 Mašek, Václav 76 Mavéric, J. 239 Mechtilda, Magdeburská 315 Melicharová, Hermína 99 Menhart, Oldřich 199 Merežkovskij, D.S. 316 Mikulka, Alois 123 Miro, Joan 151, 152 Mirvald, V. 121 Miškovská, M. 305 Moravec, Alois 354 Mrkvička, Otakar 32, 35, 48, 277, 350, 373 Munch, Edvard 105 Muzika, František 73 75, 111 Müller, Jiří 169 Nechvátal, František 90 Němec, František 368 Němcová, Božena 355, 356 Nepomucký, Jan 281 Neprakta 170 Neumann, S.K. 65 Nezval, Vítězslav 35 42 Novák, Arne 84 Novalis 317 Novotný, A. 188 Novotný, Oldřich 318 Obrtel, Vít 36, 60, 61, 319, 382 Ortega y Gasset, J. 68 Orten, Jiří 380 Ovčáček, Eduard 333 Papus 229 Paracelsus 251 6

Pečírka, Jaromír 106 Pegrassi, Miro 259 Péladan, Josephin 320 Petr, František 85 Petr, František 360 Phiobb, Pierre 231 Picasso, Pablo 104 Poe, E.A. 324, 345 Poche, Emanuel 99 Porfyrios 237 Po Ťu I, 326 Preissig, Vojtěch 129, 145, 327 Przybyszewski, Stanislav 328 Puchnarová, M. 123 Puškin, A.S. 329 Rathouský, Jiří 306 Rachilde 330 Randolph, P.B. 222 Régnier, Henri de 331 Reichmann, Vilém 11, 15, 16, 305 Reynek, Bohuslav 115, 154 Ribémont-Dessagnes, Georges 52 Rilke, R.M. 332 Rimbaud, J.A. 56 Ritstein, Michael 122, 123 Rolland, Romain 67 Rossetti, D.G. 318 Rossmann, Zdeněk 8, 90 Roštlapil, arch. 38 Roučka, Pavel 174 Sade, A.F. 333 Sáňka, Arno 334 Seifert, Jaroslav 32, 209, 374, 375, 384, 387 Seydl, Zdeněk 81, 400 Shakespeare, William 78, 335, 336 Shaw, G.B. 83 Schamoni, Albert 337 Scheiner, Artuš 392, 394 Schulz, Karel 31, 338 Schwetz, Karel 254, 281 Sílová, Bohumila 392 Sinclair, Upton 28, 29 Sklenář, Zdeněk 326 Sonberg, Josef 379, 259 Souček, Ludvík 398 Soupault, Philipe 339 Stibor, Miroslav 20 Stretti, Viktor 314, 357 Stretti-Zamponi, Jaromír 138 Sudek, Josef 1 6 Sukdolák, Pavel 306 Suchánek, Vladimír 122, 124, 160 Suchý, Jiří+Ondřej 124 Sutnar, Ladislav 13, 82 85, 93, 130 Svoboda, Jindřich 121 Svolinský, Karel 375 Šafář, Karel 122, 128, 168, 332 Šedivá, Eva 266 Šelepa, Karel 66, 359 Ševčík, Igor 124, 125 Šíma, Josef 49, 52, 78 80, 102, 150 Šimánek, Josef 340 Šimon, T.F. 144, 330 Šmejkal, František 111 Šourek, Karel 43 Štáfl, Otokar 210 Štika, Karel 279 Štorm, Břetislav 341, 353, 387 Štorch-Marien, Otakar 365 Štursa, Jan 342 Štyrský, Jindřich 56, 69 72 Švabinský, Max 132, 308, 380, 381 Švehla, Stanislav 207 Teige, Karel 31, 33 37, 44, 47 52, 54, 55, 57, 63, 65, 88, 373 Theofrastus, Abba 226 Thu-Fu 343 Tichý, František 102, 378 Tmej, Zdenek 14 Toyen, 62 68, 82 Trnka, Jiří 395, 396 Tvrdý, Antonín 274, 300, 301, 303, 307, 325, 330, 351 Tusar, Slavoboj 204 Urbánek, Zdeněk 400 Váchal, Josef 116, 146, 147, 294, 334, 340, 342, 344 347 Vančura, Vladislav 53, 60, 61 Verne, Jules 46 Vildrac, Charles 89 Vincenc, Ferrarský 348 Vobr, Jan 123 Vojíř, Miloš 22 Voleská, Marta 394 Votlučka, Karel 294 Vrchlický, Jaroslav 349 Vrbová, Jitka 387 Vika, Karel 388 Weinfurter, Karel 217 221 Weiner, Richard 363, 364 Wieland, Ch. M. 350 Wilde, Oscar 351 Zelenka, František 86 Zenger, Z. 341 Zrzavý, Jan 103, 352, 365 Zykmund, Václav 305 Žižka, Jan 354 Žižka, L.K. 198 7

Český Antikvariát 26. 11. 2005 Výsledková listina Pol. číslo Dosažená cena Pol. číslo Dosažená cena Pol. číslo Dosažená cena Pol. číslo Dosažená cena Pol. číslo Dosažená cena 4 400 100 12000 200 350 293 1100 387 600 6 360 102 950 201 160 294 400 391 750 8 400 103 360 202 900 297 9000 396 500 12 240 105 500 203 1200 298 240 397 600 13 1100 106 1100 204 200 300 900 398 1100 14 1600 107 1100 206 750 303 1300 400 2600 15 400 108 600 207 550 305 1200 401 4000 16 1100 109 900 208 900 306 20000 403 500 17 750 111 900 209 600 307 1800 18 450 114 24000 210 300 308 1100 23 650 116 400 211 300 309 900 26 800 117 600 212 800 311 500 27 900 118 28000 214 1700 315 400 30 1600 119 900 215 900 316 400 31 4500 120 700 216 800 317 550 32 340 121 1000 217 450 319 180 33 9500 122 1800 219 1200 321 700 36 3000 123 1200 220 900 323 300 37 2400 124 40000 221 600 324 500 38 400 125 3500 222 2700 326 1200 39 400 126 1000 223 1600 327 450 40 750 127 1500 225 1600 328 400 41 400 129 12000 226 5000 332 800 42 3000 132 9500 228 800 334 500 44 1900 134 1200 230 500 335 1400 46 24000 135 3300 231 500 337 10000 47 400 136 700 232 360 339 3900 51 20000 137 3000 234 550 340 700 53 400 138 3100 239 500 341 1200 54 1600 139 1500 240 500 342 700 56 500 141 5000 243 800 343 550 57 1000 142 3800 244 400 344 650 59 360 146 800 245 700 345 240 61 300 147 7000 248 1400 346 300 62 1600 150 1500 249 550 347 800 63 2100 151 2600 252 2400 348 600 64 750 152 1500 253 2400 349 200 65 28000 155 4500 254 500 350 1000 66 450 161 1000 255 11000 353 1200 68 300 162 1500 256 500 354 800 69 400 163 1000 257 400 355 900 70 6000 165 1000 258 1300 356 700 71 360 166 7500 259 800 357 2000 72 28000 168 1000 260 600 358 8000 74 1700 174 900 262 1400 359 9500 76 1500 175 850 263 6000 361 1500 77 850 179 1100 267 500 362 2200 78 700 180 12000 268 550 363 2200 79 550 185 1100 270 1200 367 600 81 700 186 1700 271 1600 369 1000 82 950 187 1200 272 500 370 500 83 1600 188 650 273 1000 371 850 85 600 190 700 274 1200 372 550 86 600 191 1200 275 650 375 500 87 600 192 400 276 3700 376 3600 91 450 193 600 277 700 377 380 92 1500 194 700 280 6500 378 600 93 1300 195 850 281 1300 380 450 95 9000 196 850 283 1300 382 400 96 8500 197 400 285 8500 383 450 97 450 198 240 290 850 384 300 99 850 199 400 291 400 385 340 8

I. Fotografie Photography 1. KIRSCHNER, Zdeněk: Josef Sudek. Výběr fotografií celoživotního díla. Praha Panorama 1982. 170 čb. fotografií Josef Sudek. 157 s. Váz. v orig. ob. 2. Růže pro Josefa Sudka. 1896 1976. A Rose for Josef Sudek. Katalog výstavy v letohrádku královny Anny na Pražském hradě. Praha Správa hradu a UMPRUM 1996. 239 s. Fotografie Josef Sudek. Orig. brož. 600, 3. FÁROVÁ, Anna: Josef Sudek. Praha Torst 1995. 404 s. Fotografie Josef Sudek. Váz. v orig. ob. V ochr. pouzdře. Representativní monografie 1 4. LINHART, Lubomír: Josef Sudek fotografie. Praha SNKLHU 1956. Front. portrét Josefa Sudka Josef Ehm. 232 fotografií Josef Sudek. 46 s. textu Váz. v orig. ob. Dokonalý stav. 2 5. Profily Josef Sudek. Praha Panorama 1980. Ob. František Tichý. 18 volných fotografií Josef Sudek. 27 s. textu. Volné archy v orig. ob. 4 6. BLOK. Časopis pro umění. Roč. II., 10 čísel, komplet. Brno Blok 1946 1948. Str. průběžně. Č.6 Fotografie mj. Josef Sudek, Jaromír Funke, Miroslav Hák. Orig. brož. 600, 7. LUKAS, Jan: Šporkův Kuks. Praha Tvar 1950. 64 fotografií Jan Lukas. 18 s. textu. Váz. v orig. ob., která mír. poškoz. 240, 8. ROSSMANN, Zdeněk: Písmo a fotografie v reklamě. Olomouc Index 1938. Ob. a upr. Zdeněk Rossmann. 90 s. Ukázky významných reklamních fotografií. Červeno černý tisk. Na titulu nesouvisející podpis vlastníka a podtrháváno v textu. Orig. brož. Významná kniha. 9 000, 9. HONTY, Tibor: Soubor 12 fotografií. Praha Pressfoto 1980. Ob. a upr. Libor Fára. Volné fotografie v orig. ob. 10. LAUSCHMANN, Jan: Soubor 12 fotografií. Praha Pressfoto 1981. Ob. a upr. Libor Fára. Volné fotografie v orig. ob. 360, 11. REICHMANN, Vilém: Soubor 12 fotografií. Praha Pressfoto 1981. Ob. a upr. Libor Fára. Volné fotografie v orig. ob. 14. Zdeněk Tmej 12. GENDE-ROTE, Valerij: Soubor 12 fotografií. Praha Pressfoto 1985. Ob. a upr. Libor Fára. Volné fotografie v orig. ob. 240, 9

13. XX let československé armády v osvobozeném státě. Praha soukr. tisk 1938. Ob. a upr. Ladislav Sutnar. Fotografie Jiří Jeníček. 234 s. Váz. v orig. ob. v ochr. pouzdře. Wonderful cover by Ladislav Sutnar. 900, 14. TMEJ, Zdenek: Outskirts of Prague. 1945. Orig. fotografie 320x270. Sign. a dat. na rubu tužkou a razítkem. Volná fotografie 4 000, 15. REICHMANN, Vilém konvolut 2 fotografií Nová Říše. Klášter v Nové říši. Nedat.Orig. fotografie 168x210. Sign. razítkem na rubu Sv. Magdaléna. Nedat. Orig. fotografie 194x170. Sign.razítkem na rubu. 2 volné fotografie 16. REICHMANN, Vilém: Orba. Nedat. Orig. fotografie 195x175. Sign. razítkem na rubu, volná fotografie 17. HONTY, Tibor: Bez názvu (Pouťové balonky). Nedat. Orig. fotografie 175x285. Sign. na rubu razítkem. Volná fotografie 1 18. FEYFAR, Zdenko: Krajina s Troskami. 1972. Orig. fotografie 300x400. Sign. a dat tužkou LD. Na rubu tužkou dedikace datovaná 1973. Volná fotografie 19. FEYFAR, Zdenko konvolut 20 P. F. Všechna PF signována. Nejrůznější formáty. Mezi roky 1948 1979. Většinou pragensia a fotografie z Krkonoš. 20 novoročenek. Zajímavá sbírka. 1 20. STIBOR, Miloslav: Astré 4. Nedat. Orig. fotografie 362x290. Sign. razítkem na rubu. Paspart. 3 21. Anonym: Reklamní fotografie (montáž). Nedat. Orig. foto 235x178. Volná fotografie 22. VOJÍŘ, Miloš: Akty. Praha Orbis 1969. Erotický kalendář na rok 1970. 12 erot. Fotografií spojeno spirálou, dobře zachováno 240, 23. Anonym: Dívčí akt. Studio J. Mandel Paris. Nedat. Orig. fotografie 165x220. Sign. Studio J. Mandel ve fotografii. Nalepeno v orig. kart. deskách 900, 19. Zdenko Feyfar 10

24. Konvolut 3 erotických dvojfotografií z počátku 20. stol. Určeno do prohlížečky. Nalepeno na kartonu. II. Avantgarda Avant-garde 25. JAV. Stichi. Místo vyd. neuvedeno, Jav 1919. Sborník. Ob. Lentupov. 68 s. Autoři veršů mj. A. Bělyj, S. Jesenin, B. Pasternak. Faksimile podpisů autorů. Orig. brož. Vzácný sborník. 1 000, 26. GROSZ, George: Ein kleines Ja und ein grosses Nein. Sein leben von ihm selbst erzählt. Hamburg Rowolt Verlag 1955. Mit 17 Tafeln und 45 Textabbildungen. Ob. Werner Rebhuhn. 289 s. Váz. v orig. ob., mír.poškoz. 27. Der Malik Verlag 1916 1947. Ausstellungskatalog. Berlin Deutsche Akademie der Künste 1947. Mnoho reprodukcí. 159. s. Dedikace Wieland Herzfelde. Orig. brož. 28. SINCLAIR, Upton: Der Sumpf. Roman. Berlin Malik-Verlag 1924. Ob. John Heartfield. 268 s. Orig. brož., mír. poškoz. 900, 29. SINCLAIR, Upton: Hundert Prozent. Roman. Berlin Malik-Verlag b.d. Ob. John Heartfield. 287 s. Orig. brož., mír. poškoz 900, 30. HAŠEK, Jaroslav: Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války I. IV. Praha Synek 1936. Ve čtyřech svazcích. Ob. každého dílu John Heartfield. Ilustr. Josef Lada. 238+235+238+242s. 10. vydání. Orig. cpl. vazby v orig. ob. Restaurováno. Vzácný celek. 8 000, 34. Karel Teige 31. SCHULZ, Karel Devětsil: Sever západ-východ-jih. Praha Rajman 1923. Ob. a upr. Karel Teige. 137 s. Orig. brož. Vzácný raný tisk.primus 255 1 200, 32. SEIFERT, Jaroslav: Samá láska. Verše. Praha Večernice 1923. Ob. a 4 kresby Otakar Mrkvička. 61 s. Podpis Seifert. Orig. brož., velmi mírně poškoz. ve hřbetu. AP 66 5. Primus 217 1 33. BIEBL, Konstantin: Nebe, peklo, ráj. Praha Janský 1930. Editio Princeps sv. 2. Ob. a upr. Karel Teige. 43 s. Ex. 127/130. Podpis Biebl. Orig. kart., v ochr. pouzdře. Wonderful condition. CA 24 16 000, 10 000, 34. BOHATEC, Miroslav: Teige a kniha. Praha KPVU 1965. Mnoho vyobr. Karel Teige. 22 s. Orig. brož. Kvalitně dvoubarevně vytištěno. AP 67 1 600, 11

tace. Praha Borový 1936. Ob., front. a upr. Karel Teige. 206 s. Orig. brož. Wonderful condition. Primus 275, 279 1 40. NEZVAL, Vítězslav: Praha s prsty deště. (Básně 1936). Praha Borový 1936. Ob., front. a upr. Karel Teige. 204 s. Orig. brož. Good condition. Primus 274, 276 800, 41. NEZVAL,Vítězslav: Sbohem a šáteček. Básně z cesty 1933. Praha Borový 1946. Ob. a upr. Karel Teige. 203 s. Nerozřez. Podpis Nezval. Orig. brož. Primus 361 450, 37. Karel Teige 35. NEZVAL, Vítězslav: Nápisy na hroby. Poesie. Praha Otto 1926. Ob. a upr. Otakar Mrkvička. 82 s. Orig. ppl. vazba. Primus 259 36. NEZVAL, Vítězslav: Blíženci. Poesie. Praha Rozmach (Kuncíř) 1927. Ob. a upr. Vít. Obrtel. 55 s. Orig. brož. Primus 68 37. NEZVAL, Vítězslav TEIGE, Karel: Manifesty poetismu. Praha Odeon 1928. Ob. a upr. Karel Teige. 32 s. Podpis Nezval. Orig. brož. Rare. 1 900, 38. NEZVAL, Vítězslav: Pět prstů. Básně. Brno Ed. Měsíc 1932. Ob. arch. Roštlapil. 91 s. Orig. brož. 39. NEZVAL, Vítězslav: Žena v množném čísle (1935). Básně, poznámky z deníku, jevištní poesie, surrealistická experimen- 42. NEZVAL, Vítězslav: Chtěla okrást lorda Blamingtona. Praha Odeon 1930. Ob.a upr. Karel Teige. 123 s. Nerozřez. Orig. brož. Uncut. Odeon 108, Primus 117 360, 43. BURIAN, E. F.: Jazz. Praha Aventinum 1928. Ob. Karel Šourek. S mnoha vyobr. 200 s. Cpl. vazba, orig. ob. přiváz. 1 100, 44. HOFFMEISTER, Adolf: Abeceda lásky. Praha Svoboda b.d. Ed. Mladí autoři. Ob. Karel Teige. 80 s. Orig. brož. Primus 32 360, 45. HOFFMEISTER, Adolf: Podoby. Praha Mánes 1934. 36 karikatur spisovatelů. 36 s. Dedikace Hoffmeister. Orig. brož., v ochr. pouzdře 46. (Hoffmeister, Adolf) VERNE, Jules a KOHOUT, Pavel: Cesta kolem světa za 80 dní. Živé obrazy podle románu J. Verna. Praha Orbis 1963. Ob. Adolf Hoffmeister. 121 s. Orig. brož. 200, 12

47. Edice Odeon Leták. Úplný seznam knih edice Odeon, obsahující též knihy za snížené ceny. Praha Odeon b.d. Upr. Karel Teige. 13 s. Orig. brož. 240, 48. APOLLINAIRE, Guillaume: Sedící žena. Praha Odeon 1925. 3. sv. ed. Odeon. Ob. Karel Teige a Otakar Mrkvička. 142 s. Orig. brož., mír. poškoz. Odeon 1, Primus 256 49. CENDRARS, Blaise, Zlato. Praha Odeon 1926. 11. sv. ed. Odeon. Ob. a kresby Josef Šíma. Titul Karel Teige. 153 s. Nerozřez. Orig. brož. Odeon 13, Primus 33 50. TEIGE, Karel: Svět, který se směje. Praha Odeon 1928. Ob. a upr. Karel Teige. S fotografiemi. 91 s. Orig. brož. Odeon 74, Primus 315 1 000, 51. TEIGE, Karel: Svět, který voní. Praha Odeon 1930. Ob. a upr. Karel Teige. 239 s. Orig. brož. Odeon 133, Primus 133 800, 52. RIBÉMONT-DESSAGNES, Georges: Ano a Ne čili Klec v ptáku. Praha Odeon 1926. Ed. Odeon sv. 13. Ob. Josef Šíma. Př. a titul Karel Teige. 173 s. Nerozřez. Orig. brož. Uncut, very nice condition. Odeon 23, Primus 262 1 000, 53. VANČURA, Václav: Rozmarné léto. Humoristický román. Praha Odeon 1926. Ob. a ilustr. Josef Čapek. 102 s. Orig. brož. Good condition. Odeon 27, Primus 46 450, 54. BIEBL, Konstantin: S lodí jež dováží čaj a kávu. Poesie. Typografická montáž Karel Teige. Praha Fromek 1928. Ed. Odeon sv.37. Ob. montáž, front., titul, 3 celostr. a upr. Karel Teige. 63 s. 1. vydání. Podpis Biebl. Náš ex. z 55 ex. v americké kartonáži má č. 70 (z celkového počtu 115). Orig. kart. Wonderful condition. Montages by Karel Teige. Very rare. Odeon 54 38 000, 55. BIEBL, Konstantin: Zlom. Nové vydání. Kniha veršů 1923 1928. Praha Odeon 1928. Ob., front., titul a ilustr. Karel Teige. 64 s. Orig. brož. Nice. Odeon 56, Primus 76, 80 8 44. Adolf Hoffmeister 56. (Rimbaud, J.A.) konvolut 2 svazků Štyrský, Jindřich: Život J. A.Rimbauda. Praha Odeon 1930. Ob. a upr. Jindřich Štyrský. 226 s. Orig. brož. Dílo J.A. Rimbauda. Praha Odeon 1930. Ob. J. Štyrský. 227 s. Orig. brož. Odeon 112, 118 600, 13

57. HELLENS, Franz: Bas-Basina-Bulu. Román. Praha Aventinum 1926. Ob. Karel Teige. 170 s. Orig. brož. Very rare. 600, 58. Sborník poesie 1935. Red. K. Jiříček. Praha Ed. Říjen 1935. Ob. a upr. Miroslav Kouřil. Autoři mj. Halas, Kadlec, Rob-Poničan. 61 s. Orig. brož. 59. DUHAMEL, Georges: Cesta do Moskvy. Praha Průlom 1929. Ob. fotomont anonym. 138 s. Orig. brož., mír. poškoz. 60. VANČURA, Vladislav: Učitel a žák. Scénická báseň. Praha Plejada 1927. Vazba Vít Obrtel. 65 s. Orig. cpl. vazba. Primus 54 360, 61. VANČURA, Vladislav: Nemocná dívka. Praha Plejada 1928. Vazba Vít Obrtel. 68 s. Orig. cpl. vazba. Primus 89 360, 62. KROPÁČ, František: Vděčnost. Básně. Praha Vigilie 1934. Front. sign. Toyen. 39 s. Podpis Kropáč. Nerozřez. Orig. brož. 63. Toyen výstavní katalog 1945. Praha Topičův salon 1945. Ob. a ilustr. Toyen. Báseň J. Heisler, text Karel Teige. Nestr. Orig. brož. 450, 64. Čajové květy. Verše ze staré Číny. Brno Pojer 1934. Ed. Atlantis sv. 22. Front. orig. barev. litografie Toyen. 33 s. Ex. 295/350. Orig. brož. V nádherném stavu. 1 900, 65. NEUMANN, S.K.: Srdcová dáma. Básně 1930 1932. Praha Janská 1932. Editio Princeps sv. 5. Front. orig. suchá jehla Toyen. Upr. Karel Teige. Tisk Státní tiskárna. 47 s. Podpis Neumann. Ex. 47/120. Orig. kart.v ochr. pouzdře. Beautiful condition. Nice. CA 26 24 000, 17 000, 66. ŠELEPA, Karel: Jen přátelství. Praha Kropáč a Kucharský 1944. Ob. a ilustr. Toyen. 66 s. Orig. brož. 67. ROLLAND, Romain: Petr a Lucie. Praha Škeřík Symposion 1936. Vazba, litografie ve front. a na titulu Toyen. 146 s. Orig. cpl. vazba 64. Toyen 68. ORTEGA y GASSET, José: Rozhovory o ženách a lásce. Praha Škeřík Symposion 1936. Ob. a titul Toyen. 239 s. Ex. 208/250. na Simili japanu. Orig. brož. 14

69. BIEBL, Konstantin: Plancius. Praha Sfinx 1931. Vyzd. Jindřich Štyrský. 27 s. Část. nerozřez. Orig. brož. Primus 237 200, 70. KALISTA, Zdeněk: Vlajky. Praha Srdce 1925. Ob. Jindřich Štyrský. 52 s. Exlibris na předsádce. Orig. brož. Primus 29 240, 71. HALAS, František: Tvář. 1930 1931. Vazba a front. Jindřich Štyrský. 41 s. Orig. cpl. vazba. Primus 135 72. DURYCH, Jaroslav: Rekviem. Praha Melantrich 1935. Ob. Jindřich Štyrský. 87 s. Váz. v orig. ob. Primus 323, 370 73. HORA, Josef: Mít křídla. Praha Janský 1928. Editio Princeps sv. 1. Vyzd. František Muzika, upr. Karel Dyrynk. Tiskla Státní tiskárna. 32 s. Ex. 88/120. Podpisy Hora i Muzika. Orig. kart. 1 800, 74. BAUDELAIRE, Charles: Malé básně prosou. Praha Hyperion 1930. Ob. a front. orig. lept František Muzika. 186 s. Orig. brož. Primus 106 850, 75. BIEBL, Konstantin: Nový Ikaros. Praha Aventinum 1929. Orig. lept a upr. František Muzika. Tisk Státní tiskárna. 73 s. Ex. 8/100. Podpisy Biebl i Muzika. Orig. brož. v ochr. pouzdře. Velmi krásný a vzácný tisk ve výborném stavu. Primus 101,102 11 000, 76. HOŘEJŠÍ, Jindřich: Den a noc. Praha Janská 1931. Editio Princeps sv. 3. Vyzd. orig. litografiemi Václav Mašek. Upr. 73. František Muzika Karel Dyrynk. Vytiskla Státní tiskárna. 42 s. Podpis Hořejší. Ex. 89/140. Orig. brož. v ochr. pouzdře. 77. Z neznámých příčin. Sborník. Praha Plamja 1934. Velmi bohatě ilustrováno fotografiemi, kresbami i grafikou. Str. průběžně. Orig. brož. Primus 88 78. SHAKESPEARE, William: Tragický příběh dánského prince Hamleta. Praha ČS 1959. Ob., předsádka a vazba Oldřich Hlavsa. Vyzd. kresbami Josef Šíma. 269 s. Váz. v orig. ob. 200, 79. JEDLIČKA, Benjamin: Paříž 1945. Ob. a 5 kreseb Josef Šíma. Upr. Jaroslav Šváb. 74 s. Orig. brož. 15

80. DELLUC, Louis: Lidé z baru. Praha Aventinum 1925. Ob., nakl. značka a 33 ručně kolorovaných kreseb Josef Šíma. 106 s. Na francouzském ručním papíře. Tento exemplář ze 30 tisků s ručně kolorovanými kresbami má č. 21. Podpis Šíma. Orig. brož. Ob. mír. poškoz. Nesmírně vzácný nádherný tisk. Jedna z nejkrásnějších českých bibliofilií. Nedostupné. Sběratelský skvost. Dílo celosvětového významu. Very rare. Thirty copies only. With hand coloured drawings by Josef Šíma. Exquisite. 100 000, 81. DESNOS, Robert: Básně. Praha Dělnické nakl. 1947. Ob. a upr. Zdeněk Seydl. Na ob. použita Picassova kresba. 116 s. Front. fotografie Desnose. Orig. brož. 86. ZELENKA, František konvolut 7 obálek. Praha Hudební matice umělecké besedy 30. léta. Noty pro zpěv a klavír k písním Jaroslava Ježka s texty Voskovce a Wericha. 7 barevných obálek František Zelenka. Wonderful condition 1 87. BRETON, André: Vzduch vody. Edice Ra 1937. Ob. a upr. Bohdan Lacina. Nestr. Ex. 80/400. Orig. brož. Vzácné. 1 200, 88. BROUK, Bohuslav: O funkcích práce a osobitosti. Praha Edice surrealismu 1939. Ob. a upr. Karel Teige. 121 s. Orig. brož. 450, 89. VILDRAC, Charles: Kniha lásky. Praha Kruh krásné knihy 1947. Vyzd. orig. sign. leptem Josef Istler. Nerozřez. Ex. 73/333. Orig. brož. 900, 82. BUCKOVÁ, Pearl S.: Dobrá země. Praha Družstevní práce 1938. Ob. a upr. Ladislav Sutnar. Vazba a vstupní kresba Toyen. 352 s. Váz. v orig. ob. 600, 83. SHAW, G.B.: Druhý ostrov Johna Bulla. Praha Družstevní práce 1930. Ob. Ladislav Sutnar. Titul Zdeněk Kratochvíl. 231 s. Orig. brož., mír. poškoz. 600, 84.NOVÁK, Arne: Prague Baroque. Praha Státní grafická škola 1938. Ob. a upr. Ladislav Sutnar. Foto Josef Sudek. 43 s. Orig. brož. 85. PETR, František: Olejomalba a enkaustika. Praha prometheus 1930. Ob. a upr. Ladislav Sutnar. 114 s. Orig. brož., mír. poškoz. 90. Zdeněk Rossman 16

Ministerstvo informací. S hlubotiskovými fotografiemi a vloženými budovatelskými letáky. Nestr. Orig. brož. Rarita totality. 600, III. Umění Art 95. Lidé pětiletky 90. NECHVÁTAL, František: Vedro na paletě. Básně. Praha Petr 1935. Ob. a upr. Zdeněk Rossmann. 109 s. Nerozřez. Dedikace Nechvátal. Orig. brož. Beautiful condition. Primus 368 900, 91. ELIOT, T. S.: Pustá země. Praha Stýblo 1947. Zvláštní sv. knižnice Lyra. Překl. J. Hauková aj. Chalupecký. Kresby a upr. František Hudeček. 52 s. Dedikace Hauková i Chalupecký. 1. vydání. Orig. brož. Nedostupné 1. vydání. 1 000, 92. Co je to leninismus. Praha Fromek a Prokop (Odeon a Levá fronta) b.d. Leninismus sv. 1. 119 s. Orig. brož. 93. GIDE, André konvolut 2 svazků Návrat ze Sovětského svazu. Praha Družstevní práce 1937. Upr. Ladislav Sutnar. 73 s. Ppl. vazba Retuše k mému Návratu ze Sovětského svazu. Praha Albert 1937. 92 s. Orig.brož. 94. Osvobozená Čína ve fotografii a v dřevorytech. Katalog výstavy. Praha Orbis 1949. Ob. V. Schlosser. 28 s. S fotografiemi Orig. brož. 95. Lidé pětiletky. Nástěnný časopis budovatelského úsilí v Československu. Praha 96. KOLLWITZ, Käthe: K. Kollwitz Mappe. München Kunstwart Verlag b.d. Vorwort und 14 Tafeln von K. Kollwitz. S fotografií K. Kollwitz na titulu. Volné listy v orig. pap. deskách, které poškoz. Dobové dílo. 1 000, 97. KUPKA, František: Tvoření v umění výtvarném. Praha SVU Mánes 1923. Vyšlo jako český originál. Ob., front. a titul František Kupka. S přílohami. 210 s. Orig.brož. 98. KUPKA, František: Úvahy. Praha Obelisk 1969. Vyzd. 4 celostr. reprodukcemi z cyklu Čtyři příběhy bílé a černé a ilustr. F. Kupka. 29 s. textu. Volné listy v orig. ob. 800, 99. POCHE, Emanuel: Český porcelán. Praha Orbis 1954. Ob., vazba a upr. Hermína Melicharová. 159 reprodukcí porcelánu. 71 s. textu. Váz. v orig. ob. Důležitá příručka. 600, 100. Masques africains. Introduction par CH. Ratton. Paris Libraire des arts decoratifs. B.d. 24 afrických masek na volných listech PPl. vazba. Nice condition 1 101. KAPSTEIN, Karel: Umělecká litografie. Praha Bradáč 1921. Ob.(barev. lito) a 10 orig. litografií Rudolf Kremlička. 56 s. 500 ex. Orig. brož., mír. poškoz. 5 000, 17

104. PICASSO, Pablo: Songe et Mansonge de France. 11 eaux fortes de Picasso. Ob. a 13 reprod. Pablo Picasso. Nestr. Na ob. podpis (orig?) a dat. 1952. Orig. brož. With Picasso signature? 2 000, 105. SARVIG, Ole: Edvard Munch graphik. Místo vyd neuvedeno Flamberg Verlag b.d. Tisk Wintethur. Velké množství reprodukcí, 340 s. Váz. v orig. ob. Významná příručka k Munchovu grafickému dílu, vzácné! 1 200, 106. PEČÍRKA, Jaromír: Josef Čapek. Praha SNKLHU 1961. Ob., vazba a upr. Milan Hegar. Vyzd. 183 reprod. Josef Čapek. 111 s. Váz. v orig. ob., která mír. poškoz. 100. Masques Africans 102. (Šíma, Josef): Život XIV. List pro výtvarnou práci a uměleckou kulturu. Praha Borový a VO UB 1936. V ročníku zahrnuta příloha: Josef Šíma Krystal (orig. barev. lept. Sign. tužkou PD) a příloha František Tichý Skizza k bílým černochům (orig. litografie). V ročníku mnoho reprodukcí. 194 s. Orig. cpl. vazba. Oba grafické listy se vyskytují v časopise Život již velmi vzácně, jsouce vytrhány. 9 103. Dílo Jana Zrzavého 1906 1940. Praha UB a družstevní práce 1941. Ob. orig. barev. litografie Jan Zrzavý. Dále obsahuje orig. přílohu: Zátiší s vázami, loděmi a jablky. Sign. tužkou PD. Vyzd. 113 reprod. Jan Zrzavý. 308 s. Váz. v orig. ob. 16 000, 107. DADA 1916 1966. Dokumenty mezinárodního hnutí Dada. Realizace výstavy Vogel+ Besemer Köln. Ob. Raul Haussmann. S mnoha reprod. Orig. brož. 360, 108. EFFENBERGER, Vratislav: Výtvarné projevy surrealismu. Praha Odeon 1969. Ob. Roman Erben. 241 s. Mnoho reprodukcí. Váz. v orig. ob. 240, 109. Pocta Vladimíru Boudníkovi. Praha soukr. tisk 1974. K nedožitým 50. narozeninám. Front. Vladimír Boudník. Sestavili Hampl, Merhaut, Michálek. Upr. Oldřich Hamera. S fotografiemi. 55 s. 200 ex. Orig. brož. 110. LORIŠ, Jan: Cyril Bouda. Monografie a soupis grafického díla. Praha Petr 1949. Ob. titul, 1 orig. barev. dřevoryt 18

Olivy, 1 orig. barev. litografie Růže a mnoho reprod. Cyril Bouda.73 s. Váz. v orig. ob. 700, 111. ŠMEJKAL, František: František Muzika kresby, scénická a knižní tvorba. Praha Odeon 1984. Ob., vazba a upr. Milan Hegar. 192 reprod. František Muzika. 270 s. Váz. v orig. ob. Základní příručka. AP 67 3 1 800, 112. PETERAJOVÁ, Ludmila: Albín Brunovský. Bratislava Tatran 1985. Ob. a 174 barev. i čb. reprodukcí Albín Brunovský. 48 s. textu. 1. vydání. Váz. v orig. ob. 450, 113. BORN, Adolf konvolut 2 knih kreseb, jedna s orig. perokresbou A. Borna Die liebe Liebe. Variationen zum ewigen Thema. 1979. 60 s. Váz. v orig. ob. Bilderbuch der Verführungskunst. Berlin Eulenspiegel 1975. 126 s. Na patitulu orig.kresba A. Born. Dedikace autora. Váz. vorig. Ob. 1 200, 114. HLAVÁČEK, Luboš: Ludmila Jiřincová. Praha Odeon 1991. Ob. a 142 celostr. barev. i čb. reprod. Ludmila Jiřincová. 188 s. Váz v orig. ob. 360, 115. HAVLASOVÁ, Dagmar: Bohuslav Reynek. Brno Petrov 1992. Ob. a 58 reprodukcí Bohuslav Reynek. 117 s. Váz. v orig. ob. 240, 116. Kolektiv/Ajvaz, Hruška, Kroutvor, Pelánek/: Josef Váchal. Praha Argestea 1994. Kniha vyšla u příležitosti výstavy díla J.V. v roce 1994 v galerii Rudolfinum. 491 s. Množství barev. i čb. reprodukcí Josef Váchal. Přiložen seznam vystavených prací J. V. Orig. vazba. Nádherné reprezentativní dílo. Zásadní příručka. 2 200, 122. Muž a žena Ondřej Suchý 117. MOJŽÍŠ, Juraj: Albert Marenčín koláže, 1942 1997. Bratislava PT 1998. Vyzd. 105 reprodukcemi barev. i čb. vyobr. Albert Marenčín. 181 s. Orig. vazba IV. Grafika a kresby Graphic art and drawings 118. BÍLEK, František: Deset podobizen. Grafický cyklus. Nakl. údaje chybí. 10 sign. orig. dřev. zobrazujících významné postavy českých dějin i kultury. V orig. pap. deskách s názvem, který Bílkovým písmem. Vynikající stav. 900, 119. MACKOVÁ, Anna: Z českých krajů. Cyklus 8 dřevorytů. Text E.A. Hruška. Král. Vinohrady Hladký 1920. Ob. a 8 orig. sign. dřevorytů Anna Macková. Nestr.,- volné listy. Ex. 12/120. Orig. brož. 800, 19

120. ČECHOVÁ, Olga: Sladké jádro srdce. Praha Žižkovský 1973. Vyzd. 5 orig. sign. suchými jehlami Olga Čechová. 18 s. Ex. 32/60. Dat. podpis Čechová. Volné listy v orig. ob. 600, 121. (Kundera, Ludvík) Sebrání Jaro 1974. Brno 1974. Rukopisy mj. J. Skácel, o. Mikulášek, M. Uhde. Grafika foto mj. V. Komárek, V. Mirvald, E. Juliš, M. Koreček, R. Filla. 30 ex., tento má č B4. Obal Jindřich Svoboda. V ochr. pouzdře. Viz katalog CA 26 8 000, 122. Muž a žena. Album originálních grafických listů. Praha soukr. tisk 1978. Red. I. Hrdina. Obsahuje 48 orig. sign. grafik a keramiku Jana Kutálka. Autoři v albu zastoupení, jejichž nákladem soubor vyšel mj.: T. Bím, A. Born, P. Hampl, V. Komárek, M. Ritstein, V. Suchánek, K. Šafář. Volné listy v orig. pap. krabici (F. Jelínek), Kutálkova keramika přiložena. Náš ex. má č. 45 z celkového počtu 60. Velmi vzácný soubor. 9 123. Zátiší 1979. Album originálních grafických listů. Praha soukr. tisk. 1979. Red. I. Hrdina. Obsahuje 51 orig. sign. grafik a skleněný objekt Jana Vobra. Autoři v albu zastoupení, jejichž nákladem soubor vyšel mj.: Z. Bouše, M. Blabolilová, V. Komárek, A. Mikulka, D. Puchnarová, M. Rittstein, V. Suchánek. Volné listy v orig. krabici (F. Jelínek). Náš exemplář má č. 20 z celkového počtu 60. 8 129. Vojtěch Preissig 124. SHAKESPEARE 1981. Album originálních grafických listů. Praha soukr tisk 1981. Red. I. Hrdina. Album, vydané nákl. autorů obsahuje 50 originálních grafik a sádrovu plastiku medaili Petra Formánka, která je přiložena. Autoři v albu zastoupení mj.: J. Hořánek, P. Hlavatý, V. Komárek, J. Pacák, V. Suchánek, bratři Suchých, K. Šafář, I. Šefčík. Náš ex. má číslo 9 z celkového počtu 60 souborů. Volné listy v orig. pap. krabici (F. Jelínek). 8 125. ŠEVČÍK, Igor: Město. Praha, nákl. autora 1980. Edice Folio sv. 4. Soubor 6 barev.sign. litografií. Ex. 99/100. Volné listy v orig.přebalu. 800, 126. HLAVATÝ, Pavel J.: Ich, Francois Villon. Praha Hlavatý 1984. 6 orig.barev. sign. grafik na téma Villonových balad. Ex. 10/100. Volné listy v orig. přebalu. 2 000, 127. ANDERLE, Jiří: 192 kreslených vzkazů do zápisníku. Praha Galerie Nový Svět 1999. 192 repro kreseb a 1 orig. sign. komb. technika Jiří Anderle. Nestr. Ex. 45/ 200 přednostní, podpis autora. Volné listy v orig. přebalu 1 20

128. (ŠAFÁŘ,Karel) Hron, Zdeněk: Měsíce. Praha soukr. tisk 1977. 12 orig. dřevořezů a upr. Karel Šafář. Ex 46/100. Podpis Šafář. Orig. brož. 600, 129. PREISSIG, Vojtěch konvolut 4 exlibris 1. J.V. 1897, 2. J. Nováček, 3. V. Rytíř, 4. V. Francev. Různé formáty, různá adjustace. 4 exlibris 700, 130. SUTNAR, Ladislav: Vlastní exlibris. Nedat. 73x87, volný list 131. ALEŠ, Mikoláš: Jiří z Poděbrad. 1903. Kreba tuší 335x195. Sign. tuší LD. Paspart., rám., zaskl. 2 132. ŠVABINSKÝ, Max: U stavu II. 1903. Litografie s barevným podtiskem 565x678. Sign. v desce PD. Premie časopisu Die graphische Künste. Volný list. Matějček 19 5 000, 137. FULLA, Ludo: Ex libris Hela Šimáčková. Nedat. (1926). Orig. kolor dřevoryt 127x76. Dign. Tužkou PD a v desce LD. Paspart. 1 000, 138. STRETTI-ZAMPONI, Jaromír: Malostranská Mostecká věž. Nedat. Orig. barev. lept 370x324. Sign. tužkou PD. Volný list. 4 139. BRÖMSE, August: Bez názvu (Prosba). Nedat. Akvarel 190x165. Sign. na rubu pozůstalostním štítkem. Papír nalepený na polokartonu. 1 200, 140. BRÖMSE, August: Myslivci před hospodou. Nedat. Orig. lept 105x153. Sign. na rubu pozůstal. štítkem. Volný list. 700, 141. BRÖMSE, August: Kladení do hrobu. Nedat. Akvarel 160x190. Sign. na 133. ČAPEK, Josef: Herbst. Originalschnitt 1916. 280x 145. Příloha časopisu. Paspart. 4 000, 134. ČAPEK, Josef: Dívčí hlava. 1918. Orig. linoryt (hnědý otisk) 240x185. Sign. tužkou PD. Název díla tužkou LD. Paspart., rám., zaskl. 10 000, 135. FULLA, Ludo: Ex libris Jos.Martínka. Nedat.(1926). Orig.ručně kolor. dřevoryt 135x90. Sign.tužkou PD. Paspart. 1 000, 136. FULLA, Ludo: Ex libris L. Červinky. Nedat. (1926). Orig. kolor. dřevoryt 125x90. Sign. tužkou PD. Paspart. 1 000, 133. Josef Čapek 21

rubu pozůst. štítkem. Nalepeno na papíře. 1 000, 142. BRÖMSE, August: Postavy. Nedat. Kresba perem, kolor. akvarelem 130 x190. Sign. na rubu pozůst. štítkem. Nalepeno na papíře. 900, 143. (neurčený autor) : Erotické exlibris M. Borská. Nedat. Orig. lept 120x90. Sign. nečitelně. Papír nalepen na knižní obálce 144. ŠIMON, Tavík F.: Bukinisté. Nedat. Orig. barev. lept 275x280. Sign. tužkou PD., uprostřed v desce a autorskou pečetí PD. Volný list. Hledaný pařížský list. 6 000, 145. PREISSIG, Vojtěch: Americké město (Philadelphia?) Nedat. Orig. barev. lept 205x200. Sign. LD. Paspart. Při pořádání pozůstalosti J.C. Vondroušem sign. pozůstalostním razítkem. Z významné pražské sbírky značeno na rubu razítkem 9 146. VÁCHAL, Josef: Zvěstování Panně Marii. Z Postyly kacířské. 1925. Orig. barev. dřev. 250x238. Sign. tužkou LD a v desce PD. Volný list. Krásná barevnost. Tištěno anglickými barvami. 10 000, 147. VÁCHAL, Josef: Kalvarie. 1949. Orig. 13 barevný linoryt 285x440. Sign. perem PD. Popis perem LD. List č.17 z 18 tisků. Rám., zaskl. Argestea G 127 13 000, 148. KONUPEK, Jan: Vize. Nedat. Orig. lept 497x330. Sign. tužkou PD. Volný list. 1 800, 164. Ota Janeček 149. JARONĚK, Bohumil: Vesnice. Nedat. Orig. dřevořez s barev. podtiskem. 404x535. Sign. tužkou PD. Volný list. 3 150. ŠÍMA, Josef: Abstrakce. Nedat.(1933). Suchá jehla 143x87. Sign. tužkou PD. Paspart. Nesignované s.j. použity jako ilustrace k Seifertovu Jablku s klína 1933. 3 151. MIRÓ, Joan: Corrida. 1934.Červaná serigrafie 285x230. Sign. perem PD. Volný list. 9 152. MIRÓ, Joan: Postavy. 1934. Modrá serigrafie 305x233. Sign. perem PD. Volný list. 9 153. GRUS, Jaroslav: Krajina s rybníkem. (1947). Kvaš 490x662. Sign. PD v obraze. Kvaš na kartonu. 2 154. REYNEK, Bohuslav: Snímání z kříže. Suchá jehla s monotypem. Nedat. 220x175. Sign. tužkou PD. Paspart., rám., zaskl. Nádherně barevný list 19 000, 22

54. Karel Teige 25. Lentupov 57. Karel Teige 135. Luďo Fulla I

80. Josef Šíma II

152. Joan Miró 145. Vojtěch Preissig 400. Kamil Lhoták III

146. Josef Váchal 337. Albert Schamoni 326. Zdeněk Sklenář IV

155. BOUDNÍK, Vladimír: Soubor 6 grafických listů. Brno Janás b.d. 6 barev. novotisků strukturálních grafik zlet 1964 1968. Grafiky různých rozměrů, papír 600x420. Ex.25/35. Volné listy v orig. pap. deskách. Dnes již vzácný soubor. 10 000, 156. JIŘINCOVÁ, Ludmila: Žena s vějířem. Nedat. Orig. čb. lito 213x155. Sign. tužkou PD., volný list 1 000, 157. JIŘINCOVÁ, Ludmila: Hovor stromů. 1967. Orig. tříbarev. litografie s 2 podtisky 200x256. Sign. tužkou PD. List č. 3/20. Volný list. Rybička 855c 1 158. JIŘINCOVÁ, Ludmila konvolut 3 exlibris. Orig. suché jehly či lepty, vše sign. tužkou. Rozměry: 94 x 65, 60 x 30, 25 x 15. 3 volné listy. 600, 163. JANEČEK, Ota konvolut 6 čb. drobných linorytů. Nedat. autorské tisky, rozměry různé, nesign., ve dvou paspartách 1 800, 164. JANEČEK, Ota: Dívčí akt z profilu. Nedat. Orig. linoryt 157x110. Sign. tužkou PD. Paspart., zaskl. 1 000, 165. JANEČEK, Ota: PF 1991. (Polibek). Orig. linoryt 105x155. Sign. tužkou uprostřed. Volný list. 166. JÍRA, Josef: Harlekýn. 1983. Orig. suchá jehla 205x130. Sign. tužkou PD a dedikováno na rubu perem. Paspart., zaskl. 1 200, 159. JIŘINCOVÁ, Ludmila: Ex libris V.B. karta. Nedat. Orig. lept 1255x45. Sign. tužkou uprostřed. Volný list. 160. SUCHÁNEK, Vladimír: Bez názvu. /Maska/ Nedat. Komb. technika 260 x 180. Sign. tužkou uprostřed. Volný list. 700, 161. LIESLER, Josef: Tváře z profilu. 1973. Serigrafie 187x187. Dedikováno a datováno tužkou uprostřed. List č.9a/ 100. Paspart., zaskl. 1 162. JANEČEK, Ota: Polibek. 1979. Orig. linoryt 256x302. Sign. tužkou PD. Uprostřed perem novoroční přání anglicky. List č.13/180. Paspart., zaskl. 3 000, 168. Karel Šafář 23

167. BRUNOVSKÝ, Albín konvolut 3 PF 1987 barev. reprodukce na dvoulistu 1888 orig. barev. komb. technika 45x30. Dedikace Brunovského. 1989 orig. barev. komb. technika 98x72 Dedikace Brunovského, vloženo v orig. obálkách 2 168. ŠAFÁŘ, Karel: Dívky. Nedat. 6 orig. leptů 74x45. Sign. tužkou PD. Volné listy 900, 169. MÜLLER, Jiří: Dívčí akt. 1983. Kresba s akvarelem 540x390. Sign. tužkou uprostřed. Akvarel na papíře. 170. NEPRAKTA konvolut 2 kreslených vtipů. Nedat. Koberce kresba tuší 122x110.Sign. v kresbě. Autorův popis perem. Volný list. Vysvědčení kresba 145x180, volný list. 171. (neurčený autor): Zbojník. Nedat. Kresba uhlem s akvarelem. 440x215. Nesign. Paspart. 900, 172. ANDERLE, Jiří: Krysař. Nedat. Orig. barev. komb. technika 320x245. Sign. tužkou uprostřed. Č.listu 4/200. Vydala Lyra Pregensis. Volný list 3 000, 173. ANDERLE, Jiří: Survival. Nedat. Orig. barev. komb. technika 375x265. Sign. tužkou uprotřed. Volný list. 5 000, 174. ROUČKA, Pavel: Tři postavy 1984. Orig. barev. lept. 533x370. Sign. tužkou PD. Autorský tisk. Volný list. 3 175. (plakát poster) Skupina 1942 plakát výstavy. Praha Pošova galerie září 1945. 610 x 935. Volný list srolován 1 V. Varia 176. LEONHARD, K.C.: Vulkanen Atlas zur Naturgeschichte der Erde. Stuttgart Schweizerbart 1844. 15 liogr. map. Cpl. vazba., orig. ob. přiváz. Velmi vzácné dílo. 3 177. KASTEIN, Josef: Eine Geschichte der Juden. Wien Löwit 1935. 633 s. Orig. cpl. vazba 600, 182. Jarmareční písničky 178. Die Josefslegende. In aquarellierten Zeichnungen eines unbekannten russischen Juden der Biedermeierzeit. Berlin Schocken Verlag 1935. Verdeutschung von Martin Buber und Franz Rosenzweig. Text 30 s., 6 tabulí. V orig. pap. deskách 24