AUKCE VÝTVARNÉ UMĚNÍ STAROŽITNOSTI DESIGN



Podobné dokumenty
Vyvolávací cena: 500 Kč Minimální výše příhozu: 100 Kč

MIROSLAV TICHÝ. 25. září 2016, hodin

Doprodej k mimořádné aukci obrazů na Žofíně

23. září Dobročinná aukce výtvarných děl plzeňských autorů na podporu kostelíku U Ježíška

AUKCE VÝTVARNÉ UMĚNÍ STAROŽITNOSTI A DESIGN. v neděli ve hod. palác Žofín Praha 1 Slovanský ostrov 226

Datum Příjmení Jméno Název díla vzniku Technika Rozměr Signatura Stav díla. značeno a

FRANC R&I s.r.o. Nabízíme komplexní servis od návrhu vašeho loveckého pokoje až po jeho plné vybavení v loveckém stylu. Nabízíme kvalitu a účelnost!

TECHNICKÉ ÚDAJE. Rozměry H x L x D x Ø (cm) Obrázek Kód Název Kategorie, Barva, Doplňky. Povrchová úprava, Popis

Nejdražší starožitnosti prvního pololetí

AUKCE VÝTVARNÉ UMĚNÍ STAROŽITNOSTI DESIGN

strana 2

* chrom žárovka není součástí svítidla * černý dřevěný stojan, chromované doplňky žárovka není součástí svítidla

ODEHNAL KATALOG VÝSTAVY

AUKCE UMĚNÍ PRO RADOST

AUKCE STARÉHO MODERNÍHO A SOUČASNÉHO UMĚNÍ 30. ŘÍJNA 2011 AUGUSTINE HOTEL PRAGUE

A Seznam obrázků. Seznam obrázků 52

Nejdražší starožitnosti letošního roku

* chrom žárovka není součástí svítidla * černý dřevěný stojan, chromované doplňky žárovka není součástí svítidla

AUKCE VÝTVARNÉ UMĚNÍ STAROŽITNOSTI DESIGN

Vyobrazení. 1. Mikoláš Aleš: Dva poutníci přicházející do Prahy, pravděpodobně 1869, kresba perem tuší

ZNALECKÝ POSUDEK č. 166/2015

Aktuální dražba - ZÁŘÍ, sobota, od hod

Postel JITONA MICHELLE

FRANTIŠEK DVOŘÁK POZŮSTALOST :00

Benefiční aukce pro Gaudia proti rakovině o.s. The charity auction for Gaudia against cancer (non-profit organization)

AUKČNÍ A INFORMAČNÍ SERVIS

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE FRANTIŠEK TAVÍK ŠIMON (* ) Inventář osobního fondu

dobroãinná aukce aukãní katalog

SBÍRKA ŠETLÍKOVA KOLEKCE

78. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL. neděle 28. květen 2017, 12 hodin Žofín Slovanský ostrov, Praha Výběr výtvarného umění

16.910,-* 6.499,- JÍDELNÍ STŮL UŠETŘÍTE

ŘEDITEL STŘEDNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY, OSTRAVA, PŘÍSPĚVKOVÉ ORGANIZACE

38. AUKCE ŽOFÍN - SLOVANSKÝ OSTROV 16. prosince 2001 v 13 hodin

matouš holý návrat k umění a řemeslu

Katalog aukce pro Green Doors. O.s. Green Doors Galerie Artinbox

Ceník osvětlovacích těles 2017

PŘÍLOHA Č.4 - SEZNAM PRO ZHOTOVENÍ VZORKŮ. HOLEČKOVA 106/8, PRAHA 5 - VYBAVENÍ INTERIÉRU Holečkova 106/8, Praha 5 Smíchov

Přílohy. Seznam příloh: Příloha č. 3: Ukázky předmětů z osobní pozůstalosti E. Destinnové uchovávané ve sbírkovém fondu Muzea hlavního města Prahy

57% ,-* ušetříte 3.599,-* 2dílná sada

Boris Jirků Vladimír Suchánek Dana Kyndrová Ivan Gruber. Host večera Tomáš Klus

Výtěžekbude použitna rekonstrukci budovdenníhostacionáředc90o.s.

FRANTIŠEK MACHÁČEK (* ) Inventář osobního fondu

FOTOGRAFIE, VÝTVARNÉ UMĚNÍ AUKCE , 18:00h. MÍSTO KONÁNÍ Art Mozaika Politických vězňů 8, Praha 1

AUKČNÍ A INFORMAČNÍ SERVIS

Bytová kultura a nábytek v

Jaksprávně určitstáří starožitnéhosvítidla

AUKCE 33 NEDĚLE

AUKCE VÝTVARNÉ UMĚNÍ STAROŽITNOSTI DESIGN

Tělovýchovná zařízení města Tábora s.r.o. V.Soumara 2300, Tábor. RNDr. Véle Michal jednatel společnosti

55. aukce Antikva Nova Kodl a 63. aukce Aukční síně Vltavín

Ústecký kraj Zastupitelstvo Ústeckého kraje. DODATEK Č. 34 KE ZŘIZOVACÍ LISTINĚ Č.J. 202/2001 příspěvkové organizace Ústeckého kraje

Setkání na cestě Benefiční aukce pro Cestu domů Praha, hotel Adria,

57. aukce Galerie Kodl a 67. aukce Aukční síně Vltavín

Vážení hosté benefičního večera, KATALOG DRAŽENÝCH UMĚLECKÝCH DĚL. Mgr. Jiří Pitaš

Lugano. Model č. 246 Dub, částečný masiv. Schadstoffgeprüft SEDEA. Emissionsgeprüft SEZNAM PRODEJNÍCH CEN ZERTIFIZIERT

Aukční den. Žofín Slovanský ostrov v neděli 1. prosince 2002 v 11:00 hodin.

Příloha č. 2 Výzvy Technická specifikace

1. Adámek Luděk Mísa 2008, vitráž, 40x28x Kč

AUKCE VÝTVARNÉ UMĚNÍ STAROŽITNOSTI DESIGN

22. OBRAZOVÁ PŘÍLOHA. 1. Ladislav Šaloun a Alois Dlabač: Soutěžní návrh na pomník Františka Palackého v Praze, 1898

AMBIA HOME 46% POSTEL, PLOCHA LŮŽKA CCA 180X200 CM 1.399,- STYLOVÝ NÁBYTEK A DOPLŇKY ,-* UŠETŘÍTE

AUKCE VÝTVARNÉ UMĚNÍ STAROŽITNOSTI DESIGN

Aukční den. Žofín Slovanský ostrov neděle :00 hodin. Obrazy, kresby

Lugano. Model č. 245 (Cen. sk. 1) Částečný masiv-buk. Model č. 246 (PG 2) Částečný masiv-dub ZERTIFIZIERT.

Spojené uměleckoprůmyslové závody v Brně

Aktuální dražba - Září, čtvrtek, od hod

HANA LENDROVÁ POZŮSTALOST :00

17. Keramický den DRAŽBA STARÉ KERAMIKY

Lugano. Model č. 246 Dub, částečný masiv. PREDAJCA:NÁBYTOK U BRUCKNERA s.r.o,farská 17, Nitra/ / 037/

Ústecký kraj Zastupitelstvo Ústeckého kraje. DODATEK Č. 25 KE ZŘIZOVACÍ LISTINĚ Č. J. 122/2001 příspěvkové organizace Ústeckého kraje

Moderní umění & fotografie

K A T A L O G N Á B Y T K U

D R A Ž E B N Í V Y H L Á Š K A

55. AUKCE. 3. øíjna 2004 v 13 hodin. Obrazy a kresby 19. a 21. století Èeská a svìtová grafika. Kulturní centrum ŽOFåN - SLOVANSKÝ OSTROV

LADISLAV J. WEBER (* ) Inventář osobního fondu

TEMATICKÝ PLÁN. září. říjen. listopad. prosinec

KONFERENČNÍ STOLEK. konferenční stolek z indického palisandru CENA: 8 586,- Kč bez DPH

100 let sdružení českých umělců grafiků Hollar

Lugano. Model č. 246 (PG 2) Částečný masiv-dub. Model č. 245 (Cen. sk. 1) Částečný masiv-buk

VOJTĚCH PREISSIG. Personální bibliografie Z DÍLA VOJTĚCHA PREISSIGA. Knihy

Benefiční aukce pro Gaudia proti rakovině o.s. The charity auction for Gaudia against cancer (non-profit organization)

Vážení hosté benefičního večera, KATALOG DRAŽENÝCH UMĚLECKÝCH DĚL. Mgr. Jiří Pitaš

Avantgardní umělecké hnutí počátku 20. století Revoluční pojetí prostoru (zobrazování předmětů z více úhlů najednou pomocí rozkladu na jednoduché

Název Minimální parametry Rozměr cca Množství

VYSOKÉ UČENÍ TECHNICKÉ V BRNĚ BRNO UNIVERSITY OF TECHNOLOGY FAKULTA VÝTVARNÝCH UMĚNÍ FACULTY OF FINE ART

AUKCE 34 SOBOTA

VÝTVARNÉ UMĚNÍ STAROŽITNOSTI A DESIGN

Hollywood 4. Model č. 888 Imitace ušlechtilého jasanu, úchytné a příčné. Model č. 890 Dub zdrsněný tmavý, úchytné a příčné lišty v chrom

VYBAVENÍ - Dětské a učitelské židle

odkládací stolek z mangového dřeva CENA: ,- Kč bez DPH matné mangové dřevo, postaršené, lehce bělené

EXEKUTORSKÝ ÚŘAD PRAHA 9 Soudní exekutor JUDr. Milan Usnul

45. AUKCE. Obrazy, kresby, sochy, plastiky Česká a světová grafika. ŽOFĺN - SLOVANSKÝ OSTROV Neděle 16. února 2003 v 11 hodin.

Vše pro Vaše kulturní, společenské, veřejné a firemní akce konference, koncerty, výstavy, veletrhy kdekoliv v ČR i v zahraničí

Srdečně Vás zveme na pravidelné dražby umění, vždy každý měsíc!

USNESENÍ DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKU. v sídle exekutorského úřadu, Bryksova 763/46, Praha 9.

se sídlem Pod javory 1284/10, Praha-Kunratice PSČ: , IČ:

NÁVRH INTERIÉRU. Filovi - Dolní Kounice Obývací pokoj ve dřevostavbě. finální verze

Design tužkou a ve 3D

Seznam. počet měr. jednotek/ za 4 roky. Měrná jednotka. Jednotková cena bez DPH. Rozměry Š x V x H v mm. Celková cena bez DPH/4 roky

Zahradní set, umělý ratan černý, stůl cm, křeslo cm, lavice cm, cena za set stolu, lavice, 2 křesel a podsedáků

Transkript:

AUKCE VÝTVARNÉ UMĚNÍ STAROŽITNOSTI DESIGN VEřEjNá DObROVOlNá SpOlEčNá DRAŽbA AUCTION ANTIQUE & DESIGN English version available at www.sypka.cz 20. 2. 2011 ve 13.30 hod. PALÁC ŽOFÍN PRAHA 1 SLOVANSKÝ OSTROV 226

VýsTAVA dražených PředměTů ExHIbITION Of AUcTIONED ITEMS předměty nabízené do aukce, uvedené v tomto katalogu, budou vystaveny v prostorách těchto galerií BRNO Aukční dům sýpka, Alfa Pasáž, galerie Poštovská 4, Brno 7. 10. 2. 2011 9.00 17.00 hod. 11. 2. 2011 9.00 16.00 hod. nábytek po tel. dohodě PRAHA Galerie U Betlémské kaple, Betlémské nám. 8 13. 18. 2. 2011 10.00 18.00 hod. 19. 2. 2011 10.00 16.00 hod. Žofín, slovanský ostrov, Praha 1 20. 2. 2011 12.30 13.30 hod. AUKCE VýTVARNÉ UměNÍ starožitnosti A design proběhne V NeděLI 20. 2. 2011 Ve 13.30 HOd. PALÁC ŽOFÍN PRAHA 1 slovanský OsTROV 226 INFORmACe MOb. (+420) 608 958 322 TEl. (+420) 542 210 973 fax (+420) 543 245 280 AdResA Aukční dům sýpka, Poštovská 4, Brno, 602 00 po pá: 9 12 hod. a 13 17 hod. Galerie U Betlemské kaple, Betlémské nám. 8, Praha 1, 110 00 po ne: 10 18 hod. e-mail: aukce@sypka.cz www.sypka.cz

jmenný REjSTřÍK OBRAZY Adamíček josef 72 Kubín Otakar 130 Stano Tono 85, 86 Alex j 136 Kulhánek Oldřich 51 Šíma josef 109 Anderle jiří 52 Kupka františek 25, 26, 28, 29, 89, Šimon Tavík františek 138, 139, 140, balcar jiří 30 100, 105, 106 141, 142, 143, 145, 146, 147, 148, bartovský Václav 116 lacinová-jílková Sylva 76 149, 150, 152, 153, 154, 160 beran Rudolf 151 lichtenstein Roy 90 Španiel Otakar 102 bílek františek 171 lolek Stanislav 124 Špála Václav 88 bílý Miloš 127 Macoun Gustav 118, 118, 137 Štolfa Miroslav 48 bocian (bohumír Strohalm) 61 Marková cecilie 45, 46, 47 Štursa 169 brázda pavel 10, 12, 41, 55 Matal bohumír 24 Terš August 114 brünning Max 128 Max františek 121 Tříska jan 113 bubeníček Václav 67 Merignac Ernersta Robert 101 Úprka joža 91 černý-klatovský jan 93, 94 Míčko Vladimír 62, 77 Urban františek 129 Dokoupil jiří Georg 53 Mikulka Alois 95, 96 Vaca Karel 19, 20 Dvořáková Květoslava 65 Milkov Stefan 14, 44, 56 Váchal josef 170 Dvorský bohumír 71 Načeradský jiří 11, 38 Vasarely Victor 34, 35, 36 filla Emil 27 Němec Rudolf 5, 21 Vožniak jaroslav 79 fišerová Kvěchová Marie 92 Neprakta (Winter jiří) 97, 98 Zábranský Vlastimil 75 foll Dobroslav 54 Nepraš Karel 13, 59, 60 Zrzavý jan 107, 108 Gilles jean 131, 132 Nikl petr 32, 33, 39 Zykmund Václav 80 Gross františek 64 Novák ladislav 31 Holub josef 125 Novosad Karel 4 Hühnell 135 Ovčáček Eduard 3, 42 Hůrka Otakar 133 panuška jaroslav 126 jambor josef 117 petrovan bedřich 74 janoušková Věra 49 písařík petr 22, 23, 43 jaroněk bohumír 172, 173 preissig Vojtěch 99, 110, 111 jaroš libor 37 procházka Antonín 73 jíra josef 66 procházková linka 69 Kaifosz jiří 40 Róna jaroslav 57, 58 Kalvoda Alois 120 Schück Antonín 122 Kobliha františek 167, 168 Sedláková Vladimíra 2, 8 Kokolia Vladimír 1, 15, 17, 18 Shotei Takahashi 144 Kolář jiří 78, 81, 82, 83 Sládek jan 68 Konečný josef 70 Slanský j. 115 Konečný josef 123 Souček Karel 63 Konůpek jan 163, 164, 165, 166 Souček V., Mayer A. 137 Koreček Miloš 84 Sozanský jiří 50 Koudelka josef 112 Stretti-Zamponi jaromír 155, 156, Kovanic jiří (Georg) 7 157, 158, 159, 161, 162 Kraus františek josef 9, 16 Sucharda Stanislav 103, 104 Kuba ludvík 87 Sýkora Zdeněk 6

jmenný A firemní REjSTřÍK starožitnosti A design AEG 199 KOVONA, Karviná 348 Amsterodamská škola 301 Kramer friso 366 Anýž františek 185 Kunichika 296 berndorf 239 Lang Anton 297 bibus františek, Moravská Třebová 284 loos Adolf 207, 213 chocholatý františek 360 Metelák Milan 354 Dell christian 313 Moser, Karlovy Vary 368 Dupoma, Duchcov 293 Muller fréres lunevill, francie 248 Erhard & Söhne 230 Napako, čechy 307, 326, 327 fa Osolsobě, Rousínov u brna 353, 358, 359 Nová Role, čechy 290 frank josef 212 pelantová jindra připsáno 302, 303 Goerz berlin, fa 211 Sandrik, československo 283 Goldscheider, Vídeň 317 Schrötter Rudolf 329 Grunt jaroslav 334, 336 Serves cristal, francie 356 Halabala jindřch 349, 350 Sutnar ladislav 338, 339, 341, 345 Hegelmann Richard 183 Tatra Nábytok 251 Honzík Karel 324 Thonet 210, 228, 250 jacobsen Arne 367 Vulkania, prostějov 234 jaroněk bohumír 260 Wedgwood, Anglie 282 ježek jaroslav 378, 379 Witt p. okruh 340 Kienzle 192 WMf, (Württembergische Metallwarenfabrik), Německo 249 Kohn j. & j. 203 Žák ladislav 352 Kovařík Hubert 198, 311, 316

AUkčNÍ řád AUkčNÍHO domu sýpka, s.r.o. 1. Tento aukční řád je vydán za účelem organizace prodeje uměleckých děl aukčním domem AUkčNÍ dům sýpka, s.r.o. formou aukcí. Aukce pořádané dle tohoto aukčního řádu jsou organizované dle mezinárodních zvyklostí v oblasti obchodu s uměním a v souladu s právními normami české republiky. Aukce jsou přístupné pouze pro klienty aukční síně a další osoby se souhlasem aukční síně. Aukční síní se rozumí společnost AUkčNÍ dům sýpka, s.r.o., se sídlem poštovská 657/4, 602 00 brno, Ič 277 52 682, která provádí dražbu na žádost vlastníků dražených předmětů: 20. 2. 2011 ve 13.30 hodin, Praha 1, Palác Žofín, slovanský ostrov 226. Tento aukční řád je pro všechny osoby zúčastněné na aukci závazný a účastí na aukci se osoby zavazují ho dodržovat. 2. Dražební předměty jsou označeny a popsány včetně uvedení nejnižšího podání (vyvolávací cena) v dražebním katalogu, který je přílohou a nedílnou součástí tohoto dražebního řádu. předměty budou draženy v pořadí uvedeném v katalogu. Společnost zajistí při dražbě vzvolání předmětu jeho pořadovým číslem. po vyvolání předmětu mohou dražitelé činit příhozy zvednutím dražebního čísla. Dražba předmětu se koná, pokud dražitelé činí příhozy. Za příhozy se přitom považuje: a) 100 Kč, činí-li okamžitá aukční cena alespoň 1 000 Kč, ale méně než 10 000 Kč b) 500 Kč, činí-li okamžitá aukční cena alespoň 10 000 Kč, ale méně než 20 000 Kč c) 1 000 Kč, činí-li okamžitá aukční cena alespoň 20 000 Kč, ale méně než 50 000 Kč d) 5 000 Kč, činí-li okamžitá aukční cena alespoň 50 000 Kč, ale méně než 100 000 Kč e/ 10 000 Kč, činí-li okamžitá aukční cena alespoň 100 000 Kč, ale méně než 500 000 Kč f) 50 000 Kč, činí-li okamžitá aukční cena 500 000 Kč a více. g) 100 000 Kč, činí-li okamžitá aukční cena 5 000 000 Kč a více. O pořadí příhozů rozhoduje osoba pověřená konáním dražby. 3. Vydražitel je povinen vyřídit své závazky ihned po vydražení, nejpozději však po skončení aukce. Vydražiteli je účtována k ceně paušální náhrada nákladů ve výši 18% (není-li uvedeno jinak). Tato částka obsahuje DpH a je konečná. při platbě platební kartou činí provize 21 %. po dohodě s dražebníkem je možno zaplatit celkovou částku bankovní převodem, nebo hotově při převzetí věci v kanceláři dražebníka, nejpozději však do deseti dnů po skončení aukce, pokud není dohodnuto jinak. 4. Dražitel může dražit kteroukoli věc i bez osobní přítomnosti na dražbě: Vyhotoví-li ověřenou plnou moc na společnost AUkčNÍ dům sýpka, s.r.o. k zastoupení na dražbě. Určí-li věci, které za něho má Aukční dům Sýpka dražit Určí-li limit, do kterého za něho Aukční dům Sýpka má přihazovat, a to pro každou věc zvlášť Dražit po telefonu lze po písemné dohodě 5. Vydražené předměty budou vydány ihned po zaplacení v místě konání dražby nebo na základě potvrzení o zaplacení ceny v galeriích Aukční dům Sýpka, poštovská 657/4, 602 00 brno nebo Galerie u betlémské kaple, betlémské nám. 8, 110 00 praha 1, nejpozději do deseti dnů ode dne konání dražby. Pokud není uvedeno jinak, je stav předmětů úměrný jejich věku. If not stated otherwise, the condition of each lot corresponds with its age. U původní i nepůvodní elektrifikace je nutno provést revizi. U hodin i hodinek není záruka chodu Vyvolávací ceny nejnižší podání (uvedené v katalogu tučně) jsou uvedeny v CZk, ceny v eur (uvedené v katalogu nezdůrazněně) jsou zaokrouhleny, slouží pouze pro informaci (kurz čnb ze dne 14. 1. 2011). The lowest bid (in katalogue printed in bold font) are in czk, prices in Euro (in katalogue printed in normal font) are rorented off, are only for the purpose of information (čnb exchange rate as 21th September 2010).

PROGRAm AUkCe OBRAZY OSObNOSTI SOUčASNÉ UMĚlEcKÉ ScÉNy A MODERNÍHO UMĚNÍ MODERNÍ UMĚNÍ fotografie plakát IlUSTRAcE MAřáKOVcI A čeští KRAjINářI TRADIčNÍ HODNOTy českého VÝTVARNÉHO UMĚNÍ starožitnosti NábyTEK STřÍbRO ŠpERKy SKLO porcelán A KERAMIKA DESIGN 1. 7 1. kokolia Vladimír (1956) Bez názvu 6 barevný linoryt, autorský tisk č. 3, papír 33 x 44,4 cm sign. pd Kokolia, UD bez názvu 6 123 3 000 kč

2. sedláková Vladimíra (1952) Bez názvu, 1989 3 ks kombinovaná technika, plátno 20 x 20 cm, 20 x 20 cm, 20 x 20 cm 492 dohromady 12 000 kč 2. 3. Ovčáček eduard (1933) Bez názvu,1965 hlubotisk 12/15, papír ø 29,5 cm, rám, pasparta, sklo sign. UD ovčáček 65 390 9 500 kč 4. Novosad karel (1940) strahlung-radiation, 1979 barevná serigrafie 6/200, papír 49,8 x 25 cm sign. pd Novosad 79 82 2 000 kč 5. Němec Rudolf (1936) Zpráva, 1964 kombinovaná technika, ruční papír 45 x 30,5 cm sign. pd Rudolf Němec 64, UD Zpráva 882 21 500 kč 3. 4. 5. 8

6. sýkora Zdeněk (1920) černobílá struktura, 1964 čb. linořez, ruční papír náklad 10 tisků (INGRES) c.m fabriano vydavatel: autor velikost tisku 61 x 95,5 cm, velikost papíru 62,5 x 48 cm Motiv použit na plakát výstavy Konstruktivní tendence, Galerie benedikta Rejta v lounech 1967. Tři z tisků se nacházejí ve sbírkách galerií (Gal. benedikta Rejta v lounech, Východočeská gal. v pardubicích, Muzeum umění v Olomouci) Lit.: Uvedeno v monografii Z. Sýkora, Grafika 2008, Gallery, Lenka Sýkorová, s. 27. 1 312 32 000 kč 7. kovanic Jiří (Georg) (1941) Bez názvu, 2005 obecný kov, polychromie výška 35,5 cm sign. Kovanic 2005 205 5 000 kč 6. 8. sedláková Vladimíra (1952) Bez názvu, 1989 kombinovaná technika, plátno 20 x 20 cm sign. Vladimíra Sedláková 89 185 4 500 kč 9. kraus František Josef (1904 1976) stély, 60. léta černě polychromované dřevo výška 48,5 cm sign. j. KRAUS 225 5 500 kč 8. 7. 9. 9

12. 10. 10. Brázda Pavel (1926) Portét dívky olej, plátno 60 x 35 cm, rám 1 476 36 000 kč 12. Brázda Pavel (1926) stařec, kolem r. 1987 olej, plátno 60 x 50 cm, rám 1 312 32 000 kč 13. Nepraš karel (1932 2002) knedlíky se zelím, 1968 lept 40/40, papír 53,5 x 67,5 cm, rám, paparta, sklo sign. pd Karel Nepraš 1968. 656 16 000 kč 14. milkov stefan (1955) Velká matka bronz výška 35 cm sign. na podstavě MIlKOV 2 871 70 000 kč 13. 11. Načeradský Jiří (1939) kudlanka, 1981 akryl, plátno 60,4 x 74,2 cm, rám sign. pd 81 NAčERADSKÝ 5 946 145 000 kč 11. 14. 10

15. kokolia Vladimír (1956) místa Z, 2006 olej, plátno 120 x 90 cm sign. Kokolia MÍSTA Z 2006 4 921 120 000 kč 16. kraus František Josef (1904 1976) Ruce, 60. léta bíle polychromované dřevo výška 34,5 cm 123 3 000 kč 15. 17. kokolia Vladimír (1956) Portrét marie machalové, 1983 akryl, sololit 44,5 x 34,3 cm, rám sign. na rubu Kokolia 83 2 255 55 000 kč 18. kokolia Vladimír (1956) eva, 1990 akryl, sololit 29,5 x 38,6 cm, rám sign. na rubu Kokolia 90 1 845 45 000 kč 17. 16. 18. 11

19. 20. 22. 21. 23. 19. Vaca karel (1919 1989) Bez názvu, 1967 litografie, 52/200, papír 36,8 x 25,5 cm, rám, sklo sign. UD Vaca 67. 185 4 500 kč 20. Vaca karel (1919 1989) Pečené kuře, 1971 litografie 32/100, papír 50 x 35 cm, pasparta, sklo sign. UD Vaca 71 143 3 500 kč 21. Němec Rudolf (1936) Vibrace, 1965 monotyp, papír 39,5 x 49,6 cm, pasparta sign. pd Rudolf Němec 65 1 148 28 000 kč 22. Písařík Petr (1968) Bez názvu, 1999 akryl, plátno 91 x 30 cm 1 476 36 000 kč 23. Písařík Petr (1968) Bez názvu, 1999 akryl, plátno 53 x 34 cm 1 230 30 000 kč 12

24. matal Bohumír (1922 1988) Přítomnost člověka, 1969 olej, plátno 130 x 100 cm, autorská lišta sign. na rubu MATAl 1969 přítomnost člověka 4 921 120 000 kč 25. kupka František (1871 1957) Abstraktní kompozice serigrafie, 14/150, 1973 (dodatečná vzácná edice 150 ks vydaná Maxem billem v r. 1973 dle původní kresby f. K.) 51 x 50 cm zn. pd Kupka, na rubu razítko Museé National dárt Moderne paris 984 24 000 kč 26. kupka František (1871 1957) Cercle orangé, 1950 litografie 54/60, ruční papír Arches (dodatečný tisk podle původní kresby f. K. z počátku 30. let 20. století) 41 x 41 cm sign. v tisku Kupka Lit.: Christie s, Collection de Madame Darthea Speyer, Paris, 2010 (aukční katalog) The Solomon R. Guggenheim Museum, František Kupka 1871 1957, New York, 1975 (výstavní katalog), s. 297. 984 24 000 kč 24. 26. 25. 13

27. Filla emil Zátiší s pohárem Téma zátiší je základním motivem fillovy celoživotní tvorby. pro fillu, stejně jako pro kubistickou tvorbu picassa a braqua, bylo zátiší motivem, ve kterém lze neomezeně zkoumat vztahy a proporce kubistických forem. Obraz patří do skupiny zátiší ze 40. let, v nichž filla navazuje na předválečnou tvorbu stejného tématu z 20. a 30. let 20. stol., a v němž doznívají rezidua kubistického tvarosloví. 14 Díla tohoto období využívají výraznější, kontrastní barevnou škálu a jejich celkové pojetí je jednodušší, lapidárnější, bez rafinovaných skladebných plánů. Zúročuje se v nich bolestná válečná zkušenost, projevující se expresivnějším výrazem. V současné době je tato vyzrálá etapa fillovy tvorby nově výrazně kladně hodnocena a posuzována v rámci celého autorova díla. jedná se o zralou a kvalitní práci umělce, jehož poválečná tvorba dnes stojí v popředí pozornosti viz výstava Roky ve dnech (Městská knihovna, praha, 2010).

27. 27. Filla emil (1882 1953) Zátiší s pohárem, 1947 olej, plátno, 24 x 34,5 cm, rám, sign. ld Emil filla 47 pravost potvrzení předním znalcem díla Emila filly. provenience: Obraz pochází ze soukromé sbírky známého českého umělce. jeho rodina jej získala přímo od autora. 1 148 1 020 000 kč (1 500 000 2 000 000 Kč)

27.

28. 28. kupka František (1871 1957) studie k obrazu, Plány podle barev Velký akt, 1909 barevná litografie, papír, 43/100 (dodatečný tisk podle původního pastelu f. K. z r. 1909) 45 x 57 cm zn. v tisku pd Kupka 697 17 000 kč 29. 29. kupka František (1871 1957) Amorpha, 1913 barevná suchá jehla, papír 22,5 x 14,5 cm sign. ld v tisku Kupka, sign. razítkem pd Kupka; razítko na papíře Eau-forte Originale graves par f. KUpKA datés de 1913 656 16 000 kč 30. Balcar Jiří (1929 1968) kompozice I, 1952 barevný linoryt, autorský tisk, papír 21,5 x 25 cm sign. pd balcar Poškozeno 103 2 500 kč 31. Novák Ladislav (1925 1999) Topologické kresby z let 1964 1976, 4 ks tuž, papír 30 x 21 cm, rám, sklo sign. pd ladislav Novák 984 dohromady 24 000 kč 30. 31. 18

32. Nikl Petr (1960) Bez názvu, 2006 litografie, autorský tisk, papír 69,5 x 49,5 cm, rám, plexisklo sign. pd petr Nikl 06 143 3 500 kč 33. Nikl Petr (1960) Bez názvu, 2008 litografie, autorský tisk, papír 49,5 x 37 cm, rám, plexisklo sign. pd petr Nikl 2008 143 3 500 kč 34. Vasarely Victor (1908 1997) Bez názvu serigrafie, 95/250, papír 50 x 48 cm, rám, sklo sign. pd Vasarely 615 15 000 kč 35. Vasarely Victor (1908 1997) Zebra serigrafie 63/75, papír 43,5 x 63,5 cm sign. pd Vasarely 943 23 000 kč 36. Vasarely Victor (1908 1997) Bez názvu serigrafie, 46/250, papír 52 x 60 cm, rám, sklo sign. pd Vasarely 615 15 000 kč 37. 37. 32. 37. Jaroš Libor (1960) Barokní hřeby, 1992, 2 ks akryl, plátno 30 x 30 cm sign. na rubu l. jaroš 92 410 dohromady 10 000 kč 33. 36. 34. 35. 19

38. Načeradský Jiří (1939) Vesele jen vesele, 1982 akryl, plátno 83 x 65 cm, rám sign. pd NAčERADSKÝ 82 4 306 105 000 kč 38. 39. Nikl Petr (1960) Bez názvu, 1998 litografie, autorský tisk, papír 49,5 x 34,8 cm, rám, plexisklo sign. pd petr Nikl 1998 82 2 000 kč 40. kaifosz Jiří (1954) Buldoček kolorovaná pálená hlína výška 28 cm, délka 48,5 cm sign. KAIfOSZ Vystaveno v galerii Nová síň 2006 738 18 000 kč 41. Brázda Pavel (1926) Učitelka, 1987 olej, sololit 65,5 x 47,5 cm, lišta sign. na rubu pavel brázda, Učitelka 87 1 476 30 000 kč 40. 39. 41. 42. Ovčáček eduard (1933) křivé kolo, 1998 sítotisk 15/20, papír 61 x 61 cm sign. pd E. Ovčáček 98 205 5 000 kč 42. 20

43. Písařík Petr (1968) Bez názvu, 1999 akryl, plátno 54 x 56 cm 1 435 35 000 kč 44. milkov stefan (1955) Faun bronz, 3. odlitek výška 24,5 cm, šířka 17,5 cm, hloubka 13,7 cm sign. MIlKOV 2 666 65 000 kč 45. marková Cecilie (1911 1998) sen motýlů, 1967 pastel, papír 62,5 x 45 cm, rám, sklo pd 3.9.67. SEN MOTÝlÍ 574 14 000 kč 46. marková Cecilie (1911 1998) spiritismus, 1973 pastel, papír 57x 83 cm, rám, pasparta, sklo sign. UD 22.6.1973 ce. 615 15 000 kč 43. 47. marková Cecilie (kyjov 1911 1998 kyjov) Autoportrét, kolem r. 1969 olej, plátno, 45 x 35 cm 902 22 000 kč 47. 45. 44. 46. 21

49. 48. Štolfa miroslav (1930) stopy civilizace, 1970 asambláž, sololit 49,5 x 34,7 cm, adjustováno na desce sign. pd M.Štolfa 70 656 16 000 kč 51. 52. 50. 48. 49. Janoušková Věra (1922 2010) Hlava kombinovaná technika, autorský tisk, papír 47,4 x 34,4 cm, rám, sklo sign. pd V. janoušková 246 6 000 kč 50. sozanský Jiří (1964) Z cyklu suteren, 1978 lept 4/50, papír 50 x 39,4 cm sign. pd Sozanský 78 185 4 500 kč 51. kulhánek Oldřich (1940) Apoteóza Rudolfa II., 1989 barevná litografie 37/100, papír 83 x 52,7 cm sign. pd Oldřich Kulhánek 89, sign. v tisku DElINEAVIT ET ExScVlpSIT OlDřIcH KUlHáNEK 410 10 000 kč 52. Anderle Jiří (1936) Generatio Nostra, Perspectiva No. 8 Janu Třískovi lept, kombinovaná technika 44/91, papír 64 x 75,3 cm sign. UD Andrle 287 7 000 kč 53. 22

53. dokoupil Jiří Georg (1954) Polibek Baisev litografie 3/60, papír 48 x 38 cm sign. pd dokoupilewa 246 6 000 kč 54. Foll dobroslav (1922 1981) Inženýři, 1963 olej, plátno 68,5 x 100 cm, rám sign. ph 63 foll, na rubu D. foll INŹENÝřI 2 009 49 000 kč 55. Brázda Pavel (1926) strážce olej, sololit 66,5 x 37,5 cm, rám 1 230 30 000 kč 56. milkov stefan (1955) Jezdec, 2008 polychromovaná kamenina, 3. odlitek výška 65 cm, 32 x 32 cm 4 921 120 000 kč 54. 55. 56. 57. Róna Jaroslav (1957) Padající anděl, 2002 litografie 61/100, papír 26,5 x 37 cm, rám, plexisklo sign. pd Róna 02, UD padající anděl 144 3 500 kč 58. Róna Jaroslav (1957) Počátek, 1999 litografie 27/50, papír 29,5 x 32,5 cm, rám, plexisklo sign. pd Róna 99 xii 123 3 000 kč 58. 57. 23

60. 59. 61. 59. Nepraš karel (1932 2002) Pro pokušitelé sv. Antonína I, 1984 kombinovaná technika, papír 45 x 33 cm, rám, sklo sign. pd 84 KN 23.1. 390 9 500 kč 60. Nepraš karel (1932 2002) Bez názvu, 1986 kombinovaná technika, papír 41 x 43,5 cm, rám, sklo sign. ld 86 KN 5.4. 372 11 500 kč 61. Bocian (Bohumír strouhal) (1913 2002) Bez názvu, 1987 kombinovaná technika, papír 50,5 x 60 cm, rám, sklo sign. lh bocian 87. 615 14 000 kč 62. míčko Vladimír (1941) krajina s řekou, 1964 olej, plátno 73 x 110 cm, autor. lišta sign. na rubu MÍčKO Krajina s řekou 1964 Provenience: Z pozůstalosti autora. 492 12 000 kč 62. 24

63. souček karel (1915 1982) don Quijote, 1967 olej, plátno 54 x 71,5 cm, rám sign. pd K Souček 63 1 230 30 000 kč 64. Gross František (1909 1985) Periferie, 1949 akvarel, uhel, papír 37 x 46,5 cm sign. pd f. Gross 49 246 6 000 kč 65. dvořáková-kopalová Růžena (1903 1977) město, 1964 olej, plátno 73 x 88 cm, rám sign. pd DVOřáKOVá l. 64. Studovala soukromou školu Ferdinanda Engelműllera, prof. Poše, a Rud. Vejrycha, Akademii výtvarných umění v Praze (prof. Bukovanec, Nechleba) a v Paříži u prof. Kupky. 492 12 000 kč 66. Jíra Josef (1929 2005) st. marco, 1993 kombinovaná technika, papír 43,5 x 49 cm, rám, sklo, pasparta sign. pd j jíra 93 533 13 000 kč 63. 64. 65. 66. 25

67. Bubeníček Václav (1913) Zátiší, 1969 olej, plátno 50,5 x 70 cm, rám sign. pd V. bubeníček 69 820 20 000 kč 67. 68. 68. sládek Jan (1906 1982) Bez názvu, 1936 olej, plátno, překližka 57 x 84 cm, rám sign. pd j. Sládek 36 1 886 46 000 kč 69. Procházková Linka (1884 1960) Zátiší, 1923 olej, plátno 70 x 87,8 cm, rám sign. pd lin. procházková 23 2 050 50 000 kč 69. 26

70. konečný Josef (1919 1989) kytice olej, karton 68 x 48 cm, rám sign. pd Konečný j. 615 15 000 kč 71. dvorský Bohumír (1902 1976) doma akvarel, papír 72 x 101 cm, rám, sklo sign. pd nečitelně 1 517 37 000 kč 72. Adamíček Josef (1904 1979) Akt, 1940 olej, karton 50,5 x 65,5 cm, rám, sklo sign. ph ADAMÍčEK j. 1940 615 15 000 kč 73. Procházka Antonín (1882 1945) Portrét lavírovaná tuš, papír 21 x 15,5 cm, rám, sklo, pasparta sign. pd tužkou Ap 287 7 000 kč 71. 70. 73. 72. 27

74. Petrovan Bedřich (1908 1986) město, 1948 akvarel, papír 16 x 25,2 cm, rám, pasparta, sklo sign. ld b.p.48 492 12 000 kč 74. 75. Zábranský Vlastimil (1936) Bez názvu, 1994 kombinovaná technika, papír 41 x 31 cm, rám,sklo sign. UD ZábRANSKÝ, na rubu autorem VlASTIMIl ZábRANSKÝ 1994 bez NáZVU 779 19 000 kč 76. Lacinová-Jílková sylva (1923) Návrh sousoší dřevo, sádra délka 34 cm, hloubka 12,5 cm, výška 30 cm sign. S. lacinová-jílková 492 12 000 kč 77. míčko Vladimír (1941) kameny, 1965 olej, plátno 60,5 x 77,5 cm, autorská lišta sign. vzadu na rámu Vl. MÍčKO Provenience: Z pozůstalosti autora. Míčko studoval na Výtvarné škole v Praze (1955 1959) a u profesorů V. Tittelbacha, V. Rady a F. Jiroutka na AVU (1959 1965). Od pol. 60. let se zabývá restaurováním nástěnných maleb. Ve volné tvorbě se věnuje malbě, kresbě a fotografii. 410 10 000 kč 75. 76. 28 77.

78. kolář Jiří (1914 2002) Bez názvu, 1985 kombinovaná technika, dřevo 34,5 x 49,5 cm, rám, sklo sign. na rubu j. Kolář 85, p., razítko: jiří Kolář, ateliér, 1102 a r. 1985 1 968 48 000 kč 79. Vožniak Jaroslav (1933 2005) Portrét koláž, papír 24 x 19 cm, rám, sklo, pasparta sign. pd tužkou jaroslav vožniak 164 4 000 kč 80. Zykmund Václav (1914 1984) Bez názvu, 1976 hlubotisk 40/50, papír 30,5 x 25,5 cm, rám, sklo sign. na rubu pd V, Zykmund, 76 144 3 500 kč 81. kolář Jiří (1914 2002) Bez názvu, 1995 proláž, papír (6 volných listů + 1) 27 x 23,5 cm (29,5 x 11,2 cm, 27 x 15 cm, 20,2 x 14,4 cm, 21 x 14,8 cm, 19,2 x 11,9 cm, 11,3 x 9 cm), adjustováno na desce, rám sign. pd jk 95, na rubu jkolář p. 95 902 22 000 kč 78. 79. 81. 80. 29 81.

82. kolář Jiří (1914 2002) Bez názvu, 60. léta koláž, papír 27,5 x 22 cm, sklo, pasparta, rám, sklo poškozeno 820 20 000 kč 82. 83. 83. kolář Jiří (1914 2002) Bez názvu, 1995 koláž, papír 24,8 x 22 cm, adjustováno na desce, rám sign. pd jk 95, sign. Na rubu j. Kolář 28. 7. 95 p. 820 20 000 kč Foto 84. 84. koreček miloš (1906 1989) Fokalk, 12 ks, 1944 1974 fokalk, lepeno na listech v prešpánové složce 23,6 x 17,5 cm, složka 28,8 x 21,2 cm sign. Miloš Koreček Jedna fotografie poškozena. 390 dohromady 9 500 kč 30 84.

85. 86. 85. stano Tono (1960) Petra I, 1999 fotografie 30 x 25 cm, rám, pasparta, sklo 86. stano Tono (1960) Petra II, 1999 fotografie 30 x 25 cm, rám, pasparta, sklo 595 14 500 kč 595 14 500 kč Plakáty 87. kuba Ludvík (1864 1956) Plakát tisk, papír 46 x 31,2 cm 21 600 kč 88. Špála Václav (1885 1946) Plakát mánes, 1930 litografie, papír 51 x 39,5 cm, rám, pasparta, sklo sign. pd V. Špála, ld nápis S.V.U. Mánes svým členům na rok 1930 205 5 000 kč 89. kupka František (1871 1957) Plakát litografie, papír 65 x 48 cm, rám, sklo sign. v tisku Kupka 656 16 000 kč 87. 88. 89. 31

91. Úprka Joža (1861 1940) Plakát Výstava slovácká, 1914 litografie, papír 122,5 x 63,5 cm, rám, sklo sign. v tisku ju 14 225 5 500 kč 90. 90. Lichtenstein Roy (1923 1997) Plakát, 1968 tisk, papír 76,1 x 50,6 cm značeno v tisku ROy lichtenstein 554 13 500 kč 91. Ilustrace 92. 92. Fišerová kvěchová marie (1892 1984) madona s dítětem litografie, papír 48 x 41 cm, rám, sklo 62 1 500 kč 93. černý-klatovský Jan (1919) Bez názvu rozmývaná tuš, běloba, papír 43,5 x 30 cm sign. pd j.černý-klatovský 143 3 500 kč 94. černý-klatovský Jan (1919) Bez názvu rozmývaná tuš, běloba, papír 43,5 x 30 cm sign. ld j.černý-klatovský 143 3 500 kč 32

Ilustrace 93. 94. 95. mikulka Alois (1933) dopisy Pepuši, 2010 30 listů, kresba tuží, akvarel, tisk, 25/60 papír 29,7 x 21,5 cm sign. na různých místech A. MIKUlKA 2010 41 1 000 kč 95. 96. 97. 96. mikulka Alois (1933) skicák Nom: CXVII., 2010 tisk, papír, kroužková vazba 30,5 x 22,5 cm sign. Na posledním listě A. MIKUlKA 2010 41 1 000 kč 97. Neprakta (Winter Jiří) (1924) Ve zdravém těle zdravý duch, Nadváha, kuřačka tuž, akvarel, papír 43,2 x 32,9, 43,2 x 32,9, 43,2 x 32,9 na rubu razítko NEpRAKTA, Kuřačka sign. UD Neprakta, na rubu razítko NEpRAKTA 472 dohromady 11 500 kč 98. Neprakta (Winter Jiří) (1924) skicy 7 ks kresba 7 ks, papír 33 x 24 cm 143 dohromady 3 500 kč 97. 98. 33

99. Preissig Vojtěch (1873 1944) Aucassin and Nicolete, 1931 kniha s barevnými ilustracemi, číslo výtisku 1284 rozměry knihy 29,7 x 20,5 cm sign. Vojtěch preisig 205 5 000 kč 99. 102. Španiel Otakar (1881 1955) Úmrtní medaile, 1937 měď ø 8 cm avers: busta T.G.M. s opisem president OSVObODITEl, revers: smuteční motiv v drapérii zahalené postavy s opisem IN MEMORIAM a nápisem McMxxxVII xiv Ix, původní etuje 123 3 000 kč 103. sucharda stanislav (1866 1916) kristus patinovaná sádra rozměry 36 x 36 cm na rubu rytá zn. 659 Přiloženo dobrozdání PhDr. Bedřicha Slavíka. 390 9 500 kč 104. sucharda stanislav (1866 1916) krok bronz, dřevěná deska 5,4 x 4,8 cm sign. SUcHARDA 123 3 000 kč 100. 100. kupka František (1871 1957) Pohlednice Lístky osvobozených střelců dřevoryt, papír ručně tištěná pohlednice 13,9 x 9,3 cm Lit.: Ludmila Vachtová: František Kupka, 1968, s. 24. 62 1 500 kč 101. merignac ernersta Robert Plaketa saintongeaise bronz, původní etuje 6 x 5 cm sign. ln ERNESTA RObERT MERIGNAc 82 2 000 kč 102. 101. 104. 103. 105. 105. 106. 34

108. 107. 105. kupka František (1871 1957) Píseň písní (Le cantiqve des Cantiqves), 1905 kniha s originálními ilustracemi rozměry knihy 39 x 29,4 cm sign. v tisku Kupka, vydáno 1905 779 19 000 kč 106. kupka František (1871 1957) dieu d Israël, dieux Japonais litografie, oboustanný tisk, papír 31,5 x 24,2 cm sign. v tisku Kupka, z cyklu Religions (l assiette au beurre No. 162) Lit.: Pavel Chalupa, A bas lem onde ancien!, 2001, s. 58. 62 1 500 kč 107. Zrzavý Jan (1890 1977) Palma, 1902 1920 litografie, papír 9,5 x 6,5 cm, rám, pasparta, sklo sign. pd jan Zrzavý, pd v tisku 1902..20 328 8 000 kč 111. 110. 35 109. 108. Zrzavý Jan (1890 1977) Il de sein, 1935 suchá jehla, papír 5,7 x 10,3 cm, rám, sklo, pasparta Uvedeno v soupisu: Dvořák Fr.: Jan Zrzavý, grafické dílo 492 12 000 kč 109. Šíma Josef (1891 1971) Bez názvu, 1930 tuž, papír 21,5 x 14 cm, pasparta sign. pd Šíma 1930 1 184 29 000 kč 110. Preissig Vojtěch (1873 1944) Hradčany, 1916 barevná akvatinta, papír 34,5 x 21,5 cm ruční papír s vodoznaky na rubu razítko Waldesova obrazárna č. 955 g, razítko NGGS praha, GSp, tužkou DR 5084 1 845 45 000 kč 111. Preissig Vojtěch (1873 1944) Hradčany, 1916 barevná akvatinta, papír 34,5 x 21,5 cm sign. pd Vojt preissig 1916, ruční papír s vodoznaky, na rubu razítko Waldesova obrazárna č. 955 b, razítko NGGS praha, GSp, tužkou DR 5038 2 082 50 000 kč

112. 112. koudelka Josef (1877 1960) Šuhaj, 1942 olej, plátno 70 x 55 cm, rám sign. ld j. Koudelka 42. 678 18 000 kč 113. Tříska Jan (1904 1976) masaryk bronz výška 32 cm sign. TřÍSKA 328 8 000 kč 114. 113. 114. Terš August (1870 1928) Loďky olej, plátno 50 x 65 cm, rám sign. pd A. Terš 246 6 000 kč 115. slánský J. krajina olej, plátno 68 x 97 cm, rám znač. j. Slanský 205 5 000 kč 116. Bartovský Václav (1903 1961) Březový háj olej, plátno 50 x 70 cm, rám sign. ld V. bartovský Posouzeno PhDr. Zachařem. 492 12 000 kč 115. 116. 36

117. 117. Jambor Josef (1887 1964) Ve dvoře, 1924 olej, sololit 49 x 69 cm, rám, sklo sign. pd jambor Žinkovice 1924 Posouzeno PhDr. Zachařem. 1 845 45 000 kč 118. macoun Gustav (1892 1934) Prácheň, 1920 olej, karton 40 x 54,5 cm, rám sign. ld tužkou Gustav Macoun 20 prácheň Posouzeno PhDr. Zachařem. 779 19 000 kč 119. macoun Gustav (1892 1934) Šumava,1926 36 x 65 cm Posouzeno PhDr. Zachařem. 820 20 000 kč 120. kalvoda Alois (1875 1934) Břízy, 1908 litografie, papír 31 x 37 cm, rám, sklo, pasparta sign. ld Al. Kalvoda- 1908, zn. v tisku pd Al. Kalvoda 372 11 500 kč 118. 120. 119. 37

121. 122. 123. 121. max František (1895 1969) Pole s vlčími máky olej, překližka 195 x 125 cm sign. ld f. MAx 738 18 000 kč 122. schück Antonín (1880) krajina Cesta lesem, 1940 olej, tempera, překližka 55 x 63,5 cm sign. ld ScHÜcK 144 3 500 kč 123. konečný Josef (1909 1989) Bříza olej, plátno 64 x 74 cm, rám sign. ld j Konečný 328 8 000 kč 124. Lolek stanislav (1873 1936) krajina u Hodonína, 1926 tužka, papír 11 x 15,5 cm, rám, pasparta, sklo sign. pd lolek H., ld Hodonín 26. Posouzeno PhDr. Zachařem. 103 2 500 kč 124. 38

125. 125. 126. 125. Holub Josef (1870 1957) krajina olej, sololit 28,5 x 36,5 cm, rám sign. pd j. HOlUb. Posouzeno PhDr. Zachařem. 574 14 000 kč 126. Panuška Jaroslav (1872 1958) Na hradě Zahrádce, 1944 olej, karton 18 x 26,5 cm, rám, sklo sign. pd panuška Posouzeno PhDr. Zachařem. 513 12 500 kč 127. Bílý miloš (1906 1959) Z večera v lukách, 1941 olej, překližka 50 x 60 cm, rám sign. ld MIlOŠ bílý 41 246 6 000 kč 127. 39

128. 129. 128. Brünning max (1887 1968) Žena akvatinta, papír 33 x 26,3 cm, rám, pasparta, sklo sign. pd Max brünning. 531 13 000 kč 129. Urban František (1868 1919) Návrh na stropní fresku Vinohradského divadla kombinovaná technika, papír 62,4 x 78,8 cm, pasparta sign. pd f.u. 694 17 000 kč 130. kubín Otakar (1883 1969) Bez názvu, 10. 20. léta tuž, papír 29,5 x 23 cm, rám, pasparta, sklo sign. pd coubine na rubu dedikce: Darováno Osuskému k padesátinám (paříž). 327 8 000 kč 131. Gilles Jean dívka kolorovaná suchá jehla, lept, papír 32,5 x 15,3 cm, rám, sklo sign. pd jean Gilles 62 1 500 kč 132. Gilles Jean dívka kolorovaná suchá jehla, lept, papír 32,5 x 15,3 cm, rám, sklo sign. pd jean Gilles 62 1 500 kč 130. 131. 132. 40

133. 134. 133. Hůrka Otakar (1889 1966) Chalupa olej, karton 34,9 x 34,9 cm, rám, sklo sign. pd OTAKAR HŮRKA Posouzeno PhDr. Zachařem. 287 7 000 kč 134. macoun Gustav (1892 1934) staroměstské náměstí olej, plátno 63 x 45 cm, rám sign. ld G. MAcOUN Posouzeno PhDr. Zachařem. 902 22 000 kč 135. Hühnell Toblino see olej, tempera, lepenka 32 x 39,5 cm, rám sign. ld HÜHNEll 246 6 000 kč 136. Alex J. Vejrek dušní kostel olej, překližka 44 x 54,2, rám sign. pd Dušní kostel Alex j. Vejrek 653 16 000 kč 135. 136. 41

137. 137. 139. 138. 137. souček V., mayer A. Praha matka měst konvolut 9 volných listů v obálce lept, papír rozměry archu 43,7 x 29,9 cm sign. pd V. Souček. (Hradčany, Schönbornova zahrada, Týnská ulička, Mostecké věže, Zlatá ulička, Karlův most), sign. pd V. Souček (Svatý Mikuláš), sign. pd Souček. (čertovka), sign. pd parafou Mayer (Národní divadlo) 327 dohromady 8 000 kč 138. Šimon Tavík František (1877 1942) Benátský kanál suchá jehla, papír 26,3 x 16,5 cm, rám, pasparta, sklo sign. pd T.f.Šimon, zn. ld razítkem TfŠ 205 5 000 kč 139. Šimon Tavík František (1877 1942) Rujny Remeše lept, papír 35 x 31 cm, pasparta sign. pd T.f. Šimon, ld razítko TfŠ 163 4 000 kč 140. Šimon Tavík František (1877 1942) Remeš Pozůstatek staré krásy, 1919 lept, papír 32 x 20 cm, pasparta sign. pd T.f.Šimon 1919, ld razítko TfŠ 143 3 500 kč 42 140.

141. 141. Šimon Tavík František (1877 1942) Pobřeží Normandie olej, plátno 54,5 x 65,5 cm, rám sign. ld T.f.ŠIMON 5 741 140 000 kč 142. Šimon Tavík František (1877 1942) Indické dívky Ceylon, 1931 suchá jehla, papír 19,7 x 14,7 cm, rám, pasparta, sklo sign. pd T.f.Šimon, zn. ld razítkem TfŠ, zn. v tisku pn TfŠ 164 4 000 kč 143. Šimon Tavík František (1877 1942) Chrám sv. Víta suchá jehla, papír 32,5 x 25,5 cm sign. pd T.f. Šimon, ruční papír s vodoznakem 225 5 500 kč 142. 144. 144. shotei Takahashi Hora Fuji, 30. léta 20. stol. akvatinta, papír 24 x 37 cm značeno, poškozeno 492 12 000 kč 143. 43

145. 146. 147. 149. 148. 150. 44 145. Šimon Tavík František (1877 1942) číňani (Žebráci) lept, papír 19,7 x 14,3 cm, rám, pasparta, sklo sign. pd T.f.Šimon, zn. ld razítkem TfŠ, zn. v tisku ln TfŠ 144 3 500 kč 146. Šimon Tavík František (1877 1942) Ceylonští žebráci suchá jehla, papír 15,3 x 11,5 cm, rám, pasparta, sklo sign. pd T.f.Šimon, zn. ld razítkem TfŠ, zn. v tisku pn TfŠ 123 3 000 kč 147. Šimon Tavík František (1877 1942) Indové s turbanem suchá jehla, papír 19,5 x 14 cm, rám, pasparta, sklo sign. pd T.f.Šimon, zn. ld razítkem TfŠ, zn. v tisku pd TfŠ 123 3 000 kč 148. Šimon Tavík František (1877 1942) Trh ve Zvolenu slovensko akvatinta, papír 34,8 x 36,8 cm sign. pd T.f.Šimon, ld zn. razítkem TfŠ, uvedeno v soupisu Novák 492 12 000 kč 149. Šimon Tavík František (1877 1942) Zámecké schody lept, papír 20,8 x 14,6 cm, rám, pasparta, sklo sign pd T.f.Šimon 144 3 500 kč 150. Šimon Tavík František (1877 1942) Hradčany nad řekou akvatinta, papír 30,5 x 31,5 cm, pasparta sign. pd T.f. Šimon, ld razítko TfŠ 369 9 000 kč

151. Beran Rudolf (1882) dáma s broží, 1907 olej, plátno 72 x 56,5 cm, rám, pasparta sign. pd beran 1907 1 025 25 000 kč 152. Šimon Tavík František (1877 1942) Ceylonské dívky s ovocem suchá jehla, papír 18,3 x 13,5 cm, rám, pasparta, sklo sign. pd T.f.Šimin, zn. v tisku ld TfŠ 144 3 500 kč 153. Šimon Tavík František (1877 1942) Vzácný květ mezzotinta, papír 35 x 30,5 cm, rám, sklo, pasparta sign. pd T.f.Šimon 492 12 000 kč 154. Šimon Tavík František (1877 1942) Bukinisté akvatinta, papír 29 x 33,1 cm sign. pd T.f.Šimon, razítko v tisku, uvedeno v soupisu 492 12 000 kč 151. 152. 154. 153. 45

155. stretti-zamponi Jaromír (1882 1959) Bukinisté před Notre dame barevná akvatinta, papír 36,7 x 32,7 cm, sklo, pasparta sign. pd j. Stretti-Zamponi, zn. v tisku ld jar. STRETTI-ZAMpONI 451 11 000 kč 155. 156. 157. 156. stretti-zamponi Jaromír (1882 1959) Paříž Trh barevná akvatinta, papír 36,5 x 32 cm, rám, sklo, pasparta sign. pd j. Stretti-Zamponi, zn. v tisku pd jar. STRETTI-ZAMpONI 410 10 000 kč 157. stretti-zamponi Jaromír (1882 1959) Zimní Praha barevná akvatinta, papír 37,5 x 31,5 cm, rám, sklo, pasparta sign. pd jar. Stretti-Zamponi, zn. v tisku jar. STRETTI-ZAMpONI 410 10 000 kč 158. stretti-zamponi Jaromír (1882 1959) Podloubí barevná akvatinta, papír 36,5 x 32 cm, rám, sklo, pasparta sign. pd jar. Stretti-Zamponi 369 9 000 kč 159. stretti-zamponi Jaromír (1882 1959) Zimní Praha barevná akvatinta, papír 31,5 x 37 cm, rám, pasparta, sklo sign pd jan Stretti-Zamponi 410 10 000 kč 158. 159. 46

160. Šimon Tavík František (1877 1942) Boulevard st. denis akvatinta, měkký kryt, papír 30,5 x 26 cm sign pd T.f.Šimon, razítko v tisku TfŠ, uvedeno v soupisu 636 15 500 kč 161. stretti-zamponi Jaromír (1882 1959) mariánský sloup na staroměstském náměstí v Praze barevná akvatinta, papír 36 x 31,5 cm, rám, sklo, pasparta sign. pd jar. Stretti-Zamponi, zn. v tisku ld j STRETT-ZAMpONI 410 10 000 kč 162. stretti-zamponi Jaromír (1882 1959) Židovský hřbitov barevná akvatinta, papír 35,5 x 31,5 cm, rám, sklo. pasparta sign. pd jar. Stretti-Zamponi, zn. v tisku ld jar. STRETTI-ZAMpONI 410 10 000 kč 160. 161. 162. 47

163. 164. 165. 166. 163. konůpek Jan (1883 1950) Idoly Velikonočního ostrova pastel, papír 39,5 x 27,8 cm sign. pd KpK 656 16 000 kč 164. konůpek Jan (1883 1950) Rybolov akvarel, papír 69,8 x 59,9 cm, pasparta sign. pd KpK 939 23 000 kč 165. konůpek Jan (1883 1950) stíny, 20. 30. léta 20. stol. uhel, papír 49,9 x 40,3 cm, pasparta, sklo, rám sign. pd KpK 574 14 000 kč 166. konůpek Jan (1883 1950) Šimon stylita a anděl, 1932 lavírovaná tuž, papír 62,1 x 43,8 cm sign. pn KONŮpEK 32. 205 5 000 kč 167. kobliha František (1877 1962) moře dřevořez, papír 35,8 x 26,6 cm sign. ld v tisku f.k, pd f.kobliha 82 2 000 kč 168. kobliha František (1877 1962) muž a břízy, 1909 dřevořez, papír 23 x 28,8, pasparta sign. pd v tisku fk 09 205 5 000 kč 169. Štursa Jan (1880 1925) Žena, 1915 litografie, ruční papír, 19 x 11,5 cm, sign. pd jštursa 1915 na rubu razítko NGGS praha, tužkou R12793, razítko Waldesovy obrazárny 764, res.59 205 5 000 kč 167. 168. 169. 48

170. 170. Váchal Josef (1884 1969) dřevoryty k mystikům a vizionářům, 1913 5 ks dřevoryt, papír 21 x 21 cm pd razítkem jv, tři listy sign. v tisku ld Váchal 656 16 000 kč 171. František Bílek (1872 1841) Proroctví, 1924 litografie, papír 50,3 x 66,3 cm, rám, sklo sign. ld v tisku -f. b.-1924-, pd tužkou f-bilek 328 8 000 kč 172. Jaroněk Bohumír (1866 1933) Horská vesnice dřevoryt, papír sign. pd bjaroněk, sign. pd v tisku fj 09 369 9 000 kč 171. 170. 173. Jaroněk Bohumír (1866 1933) Podhradí, 1923 osmibarevný dřevoryt, papír 40,5 x 53,6 cm sign. pd bjaroněk 554 13 500 kč 173. 172. 49

174. 174. Špillar karel (1871 1939) Jinoch pastel, papír, lepenka 50,7 x 35,8 cm sign. pd K. Špillar 551 13 500 kč 175. Hollar Václav (1607 1677) Of the swan & sharts, 1666 rytina, papír 28,7 x 20,7 cm sign. v desce ld Whollar fecit 1666 144 3 500 kč 176. Neznámý autor kováři olej, plátno 34,5 x 43, rám restaurováno; na zadní straně rámu pečeť olomouckého biskupa 720 18 000 kč 177. machek Antonín (1775 1844) Portrét J. Wartera olej, plátno 77,5 x 59,5 cm, rám odborně restaurováno Přiložen znalecký posudek PhDr. Jána Abelovského. 4 921 120 000 kč 178. machek Antonín (1775 1844) Portrét manželky J. Wartera olej, plátno 77,5 x 60,5 cm, rám odborně restaurováno Přiložen znalecký posudek PhDr. Jána Abelovského. 4 921 120 000 kč 175. 176. 176. 50

177. 178. 51

179. 179. Vondrouš Jan kristián (1884 1970) stavba slapské přehrady, 1953 olej, plátno 101 x 137 cm, rám sign. pd j.c.vondrouš 1953 492 12 000 kč 180. Vondrouš Jan kristián (1884 1970) Práce stavíme dálnici, 1939 olej, plátno 105 x 141 cm, rám sign. pd j.c.vondrouš 1939 492 12 000 kč 181. Vondrouš Jan kristián (1884 1970) Výstavba výzkumného ústavu, 1934 olej, plátno 98 x 137 cm sign. ld Vondrouš, na rubu papír. nálepka 410 10 000 kč 180. 181. 52

182. Hrací automat plechový štítek Ainsworth consolidated industries PTY LTD, Anglie, 60. léta 20. stol., lakovaný obecný kov, skleněná okýnka, plastové štítky s barevnými nápisy, výška 63 cm, délka 39,5 cm, hloubka 40,5 cm, chybí klíček, bez záruky chodu 492 12 000 kč Hegelmann Richard 183. Reklamní svítidlo Německo, erfurt, 2. čtvrtina 20. stol., návrh R. Hegelmann, výroba fa RIHe, bakelit, kruhová zářivka, výška 70 cm, původní elektrifikace 144 3 500 kč 182. 184. samovar Rusko, 2. pol. 20. stol., niklovaný obecný kov, plasty, kulovitá nádoba, výška 44 cm 82 2 000 kč 183. 53 184.

185. 185. Anýž František (1876 1934) 185. kazeta kovový štítek FRANTA ANýŽ PRAGUe VII. 1079, čechy, 1. čtvrtina 20. stol., výroba fa Anýž Franta, lakovaná dýha, mosaz, masivní dóza s víkem na stěžejce, vnitřek vyložen dřevem, dekorováno perlovcem, šířka 16 cm, hloubka 9,5 cm, výška 7,5 cm 390 9 500 kč 186. kubistické sklenice 6 ks čechy, 10. 20. léta 20. stol., čiré sklo, žlutá lazura, 6 ks, kónický pohárek na čtvercové základně, broušený geometrický dekor, výška 10 cm, cca 2 min. oťuky 123 dohromady 3 000 kč 186. 187. stolní lampa Nizozemí, Rotterdam?, 30. léta 20. stol., patinovaná a částečně stříkaná mosaz, varianta návrhu J. J. P. Ouda z r. 1928, trojdílná stupňovaná noha nese 1 štíhlé zhraněné rameno s kulovou aplikací a polohovatelným stínidlem, max. výška 20 cm, délka 35 cm, nově elektrifikováno 431 10 500 kč 188. kazeta střední evropa, 1. třetina 20. stol., mosaz částečně stříbřená, dřevo, perleť, zhranělá schránka na 4 nohou, víčko na stěžejce zdobeno řezaným poloplastickým dekorem kvetoucího keře, vykládáno dřevem, výška 11,5 cm, délka 24,5 cm 656 16 000 kč 187. 188. 54

189. 189. 189. kubistické elektrické hodiny čechy, 10. 20. léta 20. stol., dřevo, lakovaná dýha, mosaz, fazetované sklo, nástěnné hodiny s původní elektrifikací, vysoké polygonální tělo, výrazně kubisticky tvarované, skleněný malovaný ciferník s arabskými číslicemi (1 prasklina), šířka 30 cm, výška 16 cm, bez záruky chodu 2 050 50 000 kč 190. kubistická křesla 4 ks čechy, 10./20. léta 20. stol., 4 ks, lakované a mořené dřevo, polstrovaný sedák i opěrák, subtilní křesílka v kubistickém tvarosloví, výška 80 cm, šířka 50 cm, hloubka 50 cm, pozdější potah 1 640 dohromady 40 000 kč 190. 190. 55

191. 191. 191. Rondokubistické lampičky se stínítkem 2 ks čechy, 20./30. léta 20. stol., mosaz, strohé geometricky tvarované tělo, původní pergamenové stínidlo, výška 32,5 cm, neúplná elektrifikace 164 dohromady 4 000 kč kienzle 192. Hodiny zn. kienzle, Německo, Hamburk, 20. léta 20. stol., dřevo, fazetované čiré sklo, čtvercové tělo hodin s velkým kruhovým ciferníkem, arabské číslice, pružinový stroj (nefunkční), klíček, kyvadlo, rozměr 46 x 46 cm 205 5 000 kč 194. Osvětlovací těleso 192. střední evropa, 1. čtvrtina 20. stol., patinovaná litina, mramor, schránka se zhraněným plasticky dekorovaným pláštěm na kamenném podstavci, nově elektrifikováno, výška 22 cm, sklo nepůvodní 123 3 000 kč 193. 193. stolky hnízdo 3 ks střední evropa, 1. třetina 20. stol., lakované mořené dřevo, horní odkladní deska vyložena sametem (nepůvodní), výška 60 cm, 40 x 60 cm 267 dohromady 6 500 kč 56 194.

195. krbová zástěna střední evropa, 1. třetina 20. stol., litá, leštěná mosaz částečně patinovaná, obecný kov, obdélná konstrukce upevněna ve dvou masivních nohách, v horní části dvě kruhové aplikace, rozevírací dvířka zástěny tvořeny zhranělým rámem a drátěnou mřížkou, výška 90 cm, šířka 70 cm 328 8 000 kč 196. Lodní signální lampa plechový štítek zn. FRANCIs searchlamps LTD., Bolton, Lancs, england, sériová výrobní čísla, Anglie, Bolton, 40. léta 20. stol., bronz, mosaz, čiré sklo, zrcadlo, polohovatelná válcová signální lampa nesena dvěmi rameny, kruhová podstava s otvory pro upevnění, výška cca 9 cm, ø osvětlení 30,5 cm, původní elektrifikace 902 22 000 kč 195. 197. Lodní signální lampa plechový štítek zn. FRANCIs searchlamps LTd., Bolton, Lancs, england, sériová výrobní čísla, Anglie, Bolton, 40. léta 20. stol., mosaz, bronz, obecný kov části niklovány, vypouklé zrcadlo, čiré sklo, polohovatelná válcová signální lampa nesena dvěmi rameny, kruhová podstava s otvory k upevnění, výška cca 69 cm, ø osvětlení 30,5 cm, 1 nepůvodí elektrifikace upravena pro interiérové užití? 902 22 000 kč 196. 57 197.

198. kovařík Hubert (1888 1958) 198. kávová souprava 7 ks zn. made IN CZeCHOsLOVAkIA, kk, čechy, kunštát, 20. léta 20. stol., autorský návrh H. kovařík, kamenina, podglazurní malovaný květinový dekor a nápis popradské pleso, 7 ks: konvička s víčkem (výška 19,5 cm), 6 šálků s podšálky (ø10,4 cm), 1 šálek s opravovaným ouškem 185 dohromady 4 500 kč AEG 199. Větrák, typ Novu 2 mosazný firemní štítek AEG, Nr. 113068, Německo, 30. léta 20. stol., výroba fa AEG, mosaz, lakovaný obecný kov, bakelit, stolní větrák s listovou vrtulí, regulovatelný výkon, možnost automatického otáčení, nastavitelná výška, 220 V, výška 43 cm, funkční původní elektrifikace, drátěný kryt drobně poškozen 267 6 500 kč 200. madla 2 ks čechy, 20./30. léta 20. stol., leštěná mosaz, postranní otvory na upevnění, délka 112,5 cm 123 dohromady 3 000 kč 199. 200. 58

201. Pánské křeslo čechy, 20. léta 20. stol., mořené a leštěné dřevo, polstrovaný a čalouněný sedák (původní polstrování), nový rotangový výplet na opěráku, výška 89 cm, výška sedáku 41 cm, hloubka sedáku 43 cm 1 025 25 000 kč 201. 201. mrázek Josef (1889 1959) 202. Nápojová souprava Art deco 9 ks vtlač. zn. Jmrázek PeAsANT ART INdUsTRY, MADE IN czechoslovakia, černá podglaz.zn. BU 833, československo, Letovice, výroba fa J. mrázek, 20. léta 20. stol., keramika, 9 ks: konvice s víčkem (výška 10,7 cm), dóza s víčkem (výška 13,8 cm), cukřenka s víčkem (výška 10,7 cm), mléčenka, 5 šálků s podšálky (plus 1 podšálek navíc), malé oťuky na glazuře Keramika firmy Josefa Mrázka patří mezi oblíbené sběratelské kousky na celém světě. Ve svých sbírkách ji má například Museum of Art v Dallasu. 1 312 dohromady 32 000 kč 202. 59

203. kohn J. & J. 203. stolek Vídeň, po r. 1900, výroba fa J. & J. kohn, lakované dřevo, mramor, stolek se čtyřmi ohýbanými nohami a mramorovou deskou, ø 65 cm, výška 78,5 cm Tento stolek použil Adolf Loos ve své legendární kavárně Café Museum. 1 845 45 000 kč 204. Nástropní lampa střední evropa, počátek 20. stol., mosaz, mléčné sklo, projmuté tělo na centrální tyči, zdobeno textilními třásněmi a dřevěnou soustruženou aplikací, půlkulovité stínidlo, výška 72,5 cm, elektrifikace chybí 185 4 500 kč 205. Pojízdná etažerka 204. střední evropa, počátek 20. stol., mosazný plech, kolečka z bílého kovu, výška 100,5 cm, šířka 29 cm, hloubka 44,50 cm 103 2 500 kč 206. stolní hodiny hodiny zn. ew, IAS, střední evropa,1. třetina 20. stol., mramor, mosazný, lakovaný a niklovaný obecný kov, celuloid, žlábkovaná schránka nesena dvěma sloupky, bezčíselný ciferník zdoben subtilním dekorem pavučiny, výška 20,5 cm, délka 35 cm, nefunkční 267 6 500 kč 206. 205. 60

Adolf Loos 207. Loos Adolf (Brno 1870 1933 kalksburg u Vídně) 207. Židle s područkami Rakousko-Uhersko, Vídeň, návrh A. Loos původní návrh židle pro interiér jídelny eugene stössler v r. 1899, výroba po r. 1900, provedení Wiener mobelfabrik F.O.schmidt, lakované mahagonové dřevo, soustružené nožky opatřeny mosaznými hříbkovými kopítky, profilovaný polstrovaný sedák potažen kůží, uchycen mosaznými cvočky, max. výška 74,5 cm, šířka 56 cm, hloubka 49 cm Tato židle je variantou tzv. Stösslerovy židle. Lit.: E. Ottilinger Adolf Loos Salzburg 1994, s. 41, obr. 30. S Wichmann Jugendstil.Floral.Funktional Munchen 1984, s. 168. 2 255 55 000 kč 208. erotická plastika Vídeň, přelom 19./20. stol., vídeňský bronz, původní polychromie (částečně poškozena), erotická plastika sedící tanečnice, výška 4,5 cm 164 4 000 kč 61 208.

209. 210. 209. masivní mísa střední evropa, 30. léta 20. stol., mosaz, plochá kruhová mísa nesena třemi masivními kulovitými nožkami, výška 8 cm, ø 31 cm 62 1 500 kč Thonet 210. Příruční stolek pap. nálepka Thonet, Rakousko-Uhersko, Vídeň, počátek 20. stol., výroba fa Thonet, mořené dřevo, kruhová deska s tvarovaným lemem, 4 projmuté nohy, výška 45,5 cm, ø 44 cm 103 2 500 kč Goerz Berlin, fa 211. sloupová lampa s regulovatelnou intenzitou osvětlení na skle leptaná zn. Goerz Berlin, Německo, Berlín, 2. čtvrtina 20. stol., leštěná mosaz, původní skleněné stínidlo spodní díl s původní zrcadlovou úpravou, horní matovaný, válcová klenutá noha, čočkovité dělené stínidlo uchyceno v kovové montáži na stěžejce, možnost nastavení intenzity osvětlení, výška 36,5 cm, elektrifikace pozdější 492 12 000 kč Frank Josef varianta (Rakousko 1885 1967 Švédsko) 212. stolička střední evropa, varianta návrhu J. Franka, 1. třetina 20. stol., lakované dřevo, stolička na třech nohou, výška 39,5 cm, šířka sedáku 42 cm, hloubka sedáku 39 cm 246 6 000 kč 211. 212. 62

Adolf Loos 213. Z archívu autora Loos Adolf připsáno (Brno 1870 1933 kalksburg u Vídně) 213. Polohovatelné křeslo Rakousko, návrh kolem r. 1907 Adolf Loos připsáno, křeslo z vídeňského interiéru Rudolfa krause, tmavě mořené dubové dřevo, původní polstrování od následovníka Viktora Tepsera, volně ložené polštáře, polohovatelný opěrák s kovovými zarážkami, výška 104 cm, šířka 71 cm, hloubka 86 cm Lit.: Adolf Loos Wohnungen, Album Verlag 2001, s. 63. A. Loos (1870 1933) brněnský rodák, mimořádně významný architekt, teoretik, působil ve Vídni a v Čechách. Jeho tvorba je charakteristická racionálním přístupem s absencí dekoru a ornamentu. Byl zastáncem funkčních 63 forem a vlastní krásy použitého materiálu. Jeho významné stavby obchodní dům Goldman & Salatch ve Vídni z r. 1910 a Müllerova vila v Praze z let 1928 1930 byly předznamenáním éry funkcionalismu v celé Evropě. Vizionářský postup tvorby A. Loose je v současnosti doceňován stále více a více, neboť jeho myšlení a tvorba je velmi blízké přístupům postmoderních umělců. Adolf Loos navrhoval všechny jednotlivé prvky interiéru, ale rád využíval osvědčených typů jednotlivých nábytkových kusů nejrůznějších stylů (například egyptských sedátek či trojnožek), které tvarově a materiálově upravoval. Pouze ojediněle přidával solitérní kusy dle vlastního návrhu. Hlavním kritériem jeho tvorby bylo přiznání charakteru a vlastností použitého materiálu a snaha o sladění formy a funkce každého prostoru. 2 871 70 000 kč

214. 214. Taburet československo, 30. léta 20. stol., chromovaný obecný kov, polstrováno, nově přečalouněno kravskou kůží s vlasem, vypálená značka skotu, rozměr sedáku 97 x 97 cm, výška 48 cm 492 12 000 kč 215. Židle 2 ks papírové nálepky kovona, n., p., provoz 02 Bystřice p. Hostýnem, československo, Lysá n. Labem, 70. léta 20. stol., chromovaný obecný kov, polstrování a koženkové čalounění, umělá hmota, rozměr 77 x 50 x 42 cm Historie závodu se datuje od r. 1913, kdy tehdejší majitel Petr Vichr hledal vhodné místo pro rozšíření závodu. R. 1946 byl podnik znárodněn a byl utvořen národní podnik KOVONA. Od r.1960 jsou datovány změny, které byly zakončeny reorganizací: KOVONA národní podnik, podnikové ředitelství Lysá nad Labem, provoz 01 Lysá n.l. dílna Stříbro, provoz 02 Bystřice p.hostýnem s provozovnou Lichnov a závod 03 Zábřeh na Moravě. 82 dohromady 2 000 kč 216. Průmyslová lampa TYP 1300.27, československo, hliník, ocel, mohutné svítidlo, ø 51 cm, výška 50 cm, elektrifikace chybí 143 3 500 kč 220. 215. 216. 64

217. klubové křeslo s podnožkou evropa, 70. léta 20. stol., křeslo tvořeno dvěmi tvarovanými dýhovanými skořepinami, plně polstrováno s koženým čalouněním, litá chromovaná otočná noha, výška 81 cm, šířka 86 cm, hloubka 97 cm, podnožka z jednoho kusu skořepiny, polstrováno, otočná chromovaná noha, výška 42 cm, šířka 67 cm, hloubka 63 cm 267 dohromady 38 000 kč 217. 217. 218. svítidlo nástěnné 2 ks čechy, 20./30. léta 20. stol., chromovaný obecný kov, mléčné sklo, nástěnné svítidlo s otočným válcem pro nastavení intenzity osvětlení, délka 39, šířka 6,4 cm, hloubka 10,5 cm, nově elektrifikováno 205 dohromady 5 000 kč 219. sedák československo, 70. léta 20. stol., otočný sedák z tvarované překližkové skořepiny, polstrováno, koženkové čalounění, litá chromovaná noha, plastová kopýtka, výška 52 cm, šířka 85 cm, hloubka 50 cm 372 11 500 kč 218. 220. sedák československo, 70. léta 20. stol., otočný sedák z tvarované překližkové skořepiny, polstrováno, koženkové čalounění, litá chromovaná noha, plastová kopýtka, výška 52 cm, šířka 85 cm, hloubka 50 cm 372 11 500 kč 219. 65

221. 221. Funkcionalistická svítidla 2 ks čechy, 20./30. léta 20. stol., niklovaná mosaz a obecný kov, párové nástěnné konzoly obdélného pravoúhelného profilu, kalichovité kryty objímky, výška 12,50 cm, hloubka 16 cm, původní elektrifikace 123 dohromady 3 000 kč 221. 223. Brož, náušnice s českými granáty 3 ks punc, československo, 40. 50. léta 20. stol., stříbro, ryzost 900/1000, tombak, granáty uchyceny zrnkovou technikou, délka brože 3,8 cm, náušnice se zaklapovací pojistkou, ø 1,5 cm 185 dohromady 4 500 kč 223. 223. 222. svícen 222. 223. střední evropa, 1. pol. 20. stol., chromovaný obecný kov, mohutný svícen ve tvaru sloupu s profilovanou podstavou, kanelovaným tělem a odsazenou miskou, výška 47,5 cm 103 2 500 kč 224. Funkcionalistická nábytková lampa střední evropa, 20. 30. léta 20. stol., chromovaný obecný kov, původní oválná Osram žárovka, podlouhlé svítidlo, délka 36 cm 82 2 000 kč 225. Funkcionalistický lustr čechy, 30. léta 20. stol., hliník, chromovaný obecný kov, trojplamenný lustr s kruhovým vypouklým stínidlem, výška 45 cm, ø 68 cm 185 4 500 kč 224. 225. 66