Předpisy pro mezinárodní soutěže

8. Od posledního okamžiku, kdy míček leží nehybně před vyhozením do výšky, až do okamžiku, kdy je udeřen

Pravidla stolního tenisu

Školení rozhodčích licence C

Soutěžní řád. Krajské a regionální svazy mohou upravit. Závazné předpisy. včetně aktualizace poslední

PRAVIDLA STOLNÍHO TENISU Č A S T

PRAVIDLA STOLNÍHO TENISU

HALOVÝ TURNAJ V KATEGORII PŘÍPRAVEK (ročník narození 2007 a mladší po dosažení věku 6-ti let) PROPOZICE TURNAJE

PODROBNÁ PRAVIDLA ZAJEČOVSKÉHO POHÁRU 2015

OFS TŘEBÍČ HORÁCKÉ NOVINY ZIMNÍ LIGA 2019 STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Číslo testu: 802. Pravidlová komise FAČR Testy. Tento test vypracoval:

OFS TŘEBÍČ HORÁCKÉ NOVINY ZIMNÍ LIGA 2019 MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Český tenisový svaz. 1. Pravidla pro kategorie MINITENIS a BABYTENIS. 2. Soutěžní řád pro kategorie MINITENIS a BABYTENIS

HALOVÝ TURNAJ OFS TŘEBÍČ STARŠÍ ŽÁCI ZIMNÍ LIGA 2017

PROPOZICE. Halový turnaj. FC Viktoria Plzeň ročník 2009

Věková kategorie: Turnaje se zúčastní hráči starší přípravky tzn U11 a mladší. Maximální počet hráčů v týmu je 12.

HRY VIII. LETNÍ OLYMPIÁDY DĚTÍ A MLÁDEŽE 2017 Házená

Pravidla soutěže STARŠÍCH PŘÍPRAVEK OFS Brno - venkov (5+1)

Propozice - Ondrášovka Cup v kategorii U13:

Stanovy SFL - Small Floorball League

8) Na soupisku mohou být zařazení jen ti hráči, kteří již nemají registraci k závodní hře.

FAAZ PRAHA

Hřiště: m m Branka 2 5 m (opatřená sítěmi), nebo 7,32 2,44 m po domluvě, viz níže

U 8 O POHÁR LESŮ ČR

Každá liga musí mít alespoň jednoho Garanta. Garantem Školních lig je Pražský svaz

PROPOZICE HALOVÉHO TURNAJE OFS TŘEBÍČ PRO MLADŠÍ ŽÁKY

SHOWDOWN. Podpora hodiny Netradiční hry

pravidla ledního hokeje v utkáních soutěží tříd

I. Pořadatel: SPORT-SERVIS MOTORLET s.r.o. Radlická 298/105, Praha 5 TEL.: II. Termín konání: sobota

3.3. Míč - Platí beze změny proti " Pravidlům", s následující úpravou : Používá se míč velikosti 5.

TJ LOKOMOTIVA P R O P O Z I C E

Náš turnaj o.s. satelitní turnaje na míru pro Váš tým. Radek Kuchař - Marketingová a administrativní podpora tel:

Rozdělení do skupin: Kancelář závodu: Zdravotní zabezpečení: Námitky a protesty: Další ustanovení: Zvláštní ustanovení: Bodování:

1. Pravidla pro kategorie MINITENIS a BABYTENIS. 2. Soutežní rád kategorií MINITENIS a BABYTENIS

POHÁR PŘEDSEDY ŘK FAČR PRO MORAVU

SFL Small Floorbal League

RSCM ROZKOŠ ČESKÁ SKALICE občanské sdružení Sportovní 428, Česká Skalice

Míčové hry - pravidla. Stolní tenis Badminton

Zimní halové ligy mladších žáků ÚKFS

TURNAJ PŘÍPRAVKY V MALÉ KOPANÉ ================================================================

27. února 2014 Starší žáci ročníku 1999 a mladší

17. února 2011 žáci ročníku 1999 a mladší

U 12. HALOVÝ TURNAJ PRO KATEGORII U ledna 2017

FK Jablonec, z.s. pořádá v sobotu halový fotbalový turnaj pro hráče narozené a mladší

6. Přihlášky a odhlášky:

Propozice - Ondrášovka Cup v kategorii U11:

Moravskoslezský krajský volejbalový svaz komise rozhodčích Vítkovická 3083/1, Moravská Ostrava METODICKÝ POKYN

Mistrovství ČR družstev mládeže 2018 JUNIOR TOUR O POHÁR PREZIDENTA ČTS

ČESKÝ SVAZ HÁZENÉ Bolzanova 1, Praha 1

Platná od , včetně změn platných od , od a

Partneři turnaje: Pořadatel: Fotbalový klub Baník Sokolov, z.s., Boženy Němcové 1780, Sokolov

Rozhodnutí. Odůvodnění:

PRAVIDLA PRO MINIFOTBAL 1 HRACÍ PLOCHA. Nejde o oficiální verzi. Jde o zjdednodušenou verzi.

Pravidla. Občanského sdružení Malá kopaná Jihlava (dále jen OS MKJ) Hrací plocha. Míč. Počet hráčů. Výstroj hráčů

O pohár města Rosice

Rozhodnutí č. 32/1617. Rozhodnutí

21. února 2013 MINI žáci ročníku 2002 a mladší

Pravidla turnaje v malé kopané. O pohár starosty obce Dolní Lánov

KOMA CUP I. ročník (2011/2012)

A.F.C. HUMPOLEC. HALOVÝ FOTBALOVÝ TURNAJ přípravek - ročník 2005 a ml. (mladší přípravka)

U 8. HALOVÝ TURNAJ kategorie U8

29. listopadu 2012 Mladší žáci ročníku 2000 a mladší

HALOVÁ KOPANÁ MLADŠÍ ŽACTVO

Propozice turnaje MINI žáků FK Bolatice

Propozice turnaje starší přípravky FK Bolatice

(c) Český softtenisový svaz SOUTĚŽNÍ ŘÁD

PROPOZICE. Házená. sportoviště dívky (Sportovní hala SOŠ Otrokovice Štěrkoviště) sportoviště hoši (Sportovní hala SPŠ Zlín)

A. Všeobecná ustanovení

Pravidlová komise ČMFS Test Číslo testu: 2. Tento test vypracoval:

Míčové hry - pravidla. Kopaná Stolní tenis

Halový turnaj k okresních výběrů žáků PROPOZICE TURNAJE. Sportovní hala Cheb, Skalná ročník

Pravidla malé kopané turnajů SlaviaTour

Středočeský badmintonový svaz vypisuje Oblastní přebor družstev dospělých pro rok 2018/2019

TJ LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE. oddíl kopané P R O P O Z I C E 5. ROČNÍKU HALOVÉHO TURNAJE. Met Life Cup. tentokrát určeného pro MLADŠÍ DOROST

P R O P O Z I C E halového turnaje starších přípravek FAIR PLAY CUP /26. ročník/

FUTSAL SÁLOVÝ FOTBAL DISCIPLINÁRNÍ

Rozhodnutí. Rozhodnutí č. 46/1617

28. listopadu 2013 hráči ročníku 2005 a mladší

Zároveň bych rád popřál všem účastníkům krásný fotbalový zážitek a spoustu radosti ze hry. Filip Peška Ředitel turnaje

6. prosince 2012 MINI žáci ročníku 2002 a mladší

SMĚRNICE ČAST č. 4/2014 Stanovení náhrad pro rozhodčí a požadavky na jejich kvalifikaci

MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY ŽEN VE FUTSALU SÁLOVÉM FOTBALU PROPOZICE SOUTĚŽE FINÁLE

4. ročník turnaje SLOVAN CUP

Předpisy pro mezinárodní soutěže platí pro soutěže světové, kontinentální, olympijské hry, otevřené turnaje a pro mezinárodní utkání. Pro domácí soutěže si může svaz některé předpisy upravit. Pro soutěže v působnosti ČAST jsou upřesňující předpisy uvedeny v Soutěžním řádu a v rozpisu příslušné soutěže.

Hrací vybavení a podmínky * hrací vybavení (stůl, síťka, potahy, ) musí být schváleno ITTF * hrací prostor musí mít rozměry 14 x 7 metrů, výška 5 metrů! pro domácí ligové soutěže (vyjma extraligy) jsou rozměry 5 x 10 metrů, výška 3,5 metru * podlaha nesmí být světlá, lesklá nebo kluzká a musí být pružná (nesmí být cihlový, betonový, keramický a kamenný), výjimka u vozíčkářů. * každý hráč zodpovídá za to, že potah na jeho pálce je přilepený lepidlem, které neobsahuje škodlivá těkavá rozpouštědla. * osvětlení 600 lx nad stolem a 400 lx v hracím prostoru

Pravomoc rozhodčích vrchní rozhodčí Vrchní rozhodčí zodpovídá za: * vylosování a vedení soutěže * rozhoduje, zda má být hra přerušena v případě nepředvídaných okolností * rozhoduje, zda smí hráč v průběhu zápasu opustit hrací prostor * rozhoduje, zda může být prodloužena doba stanovená pro rozehrání * rozhoduje, zda hráč smí hrát zápas v teplácích * rozhoduje o všech otázkách ve věci výkladu pravidel a předpisů * výkon disciplinární pravomoci při špatném chování hráčů nebo při porušení předpisů

Pravomoc rozhodčích vrchní rozhodčí! je-li v domácích dlouhodobých soutěžích delegovaný řídícím svazem, může udělit napomenutí a následně přiznat 1 bod, případně 2 body soupeři provinivšího se hráče * vrchní rozhodčí může kdykoliv vyměnit rozhodčího u stolu nebo jeho asistenta. Nesmí však změnit jeho rozhodnutí, které se týká skutkové podstaty. * hráči spadají pod pravomoc vrchního rozhodčího od okamžiku, kdy se dostaví do místa konání soutěže, až do okamžiku, kdy místo opustí *

Pravomoc rozhodčích rozhodčí * pro každá zápas se stanoven rozhodčí a asistent rozhodčího! pro domácí soutěže se stanoven zpravidla pouze rozhodčí Rozhodčí zodpovídá za: * kontrolu hracího vybavení a hracích podmínek * losování a právo volby podání a stran * dodržovaní správného pořadí při podání a příjmu * rozhodnutí o každém míči * zajištění dodržování plynulosti hry * zásady při porušení předpisů o poskytování rad a správném chování (postih může provést pouze delegovaný rozhodčí)

Pravomoc rozhodčích rozhodčí Rozhodčí může rozhodnout * zda podání je nesprávné * zda se míček při podání dotkl síťky * zda hráč bránil míčku v dopadu Hráči spadají do pravomoci rozhodčího od okamžiku, kdy se dostaví do hracího prostoru, až do okamžiku, kdy ho opustí

Námitky * žádná dohoda hráčů, případně kapitánů, nemůže změnit rozhodnutí příslušného rozhodčího o skutkové otázce ani rozhodnutí vrchního rozhodčího ve věci výkladu pravidel * proti rozhodnutí rozhodčího o skutkové otázce ani proti rozhodnutí vrchního rozhodčího ve věci výkladu pravidel nelze podávat námitky * v soutěži jednotlivců může podávat námitky pouze hráč v zápasu, v soutěži družstev pouze kapitán družstva

Rozehrávání * hráči mají právo rozehrát se na stole po dobu 2 minut bezprostředně před začátkem zápasu Přestávky ve hře * hra musí být plynulá v průběhu celého zápasu Hráč má právo: * na přestávku trvající ne déle než 1 minutu mezi sety * na krátké přestávky pro utření ručníkem po každých dosažených 6 bodů od začátku každé sady a při změně stran v poslední možné sadě zápasu * na jednu přestávku (time-out) v trvání nejvýše 1 minutu v průběhu zápasu

Přestávky ve hře * hráč, který právě dohrál a musí nastoupit k dalšímu zápasu sí může vyžádat 5 minutovou přestávku * vrchní rozhodčí může povolit hráči, který se stane dočasně nezpůsobilý v důsledku nehody, maximálně 10 minutovou přestávku (na ošetření) * dojde-li ke krvácení v hracím prostoru musí být hra okamžitě přerušena, postižený hráč ošetřen a prostor uklizen * v průběhu zápasu musí být hráči v hracím prostoru nebo v jeho blízkosti

Disciplinární předpisy Rady hráčům soutěž družstev * v soutěži družstev mohou hráči přijímat rady od kohokoli, kdo je oprávněn zdržovat se v hracím prostoru * hráči mohou přijímat rady kdykoli, vyjma v průběhu míčů. Nesmí být narušena plynulost hry (platí od 1.10.2016). * při prvním porušení pravidla rozhodčí (delegovaný) ukáže žlutou kartu celé lavičce, při druhém přestupku ukáže osobě, která radila červenou kartu a vykáže ji z blízkosti hracího prostoru

Disciplinární předpisy Rady hráčům soutěž jednotlivců * v soutěži jednotlivců mohou hráči přijímat rady pouze od jedné osoby, která je předem nahlášena rozhodčímu * v průběhu zápasu nelze tuto radící osobu změnit * hráči mohou přijímat rady kdykoli, vyjma v průběhu míčů. Nesmí být narušena plynulost hry (platí od 1.10.2016). * při prvním porušení pravidla rozhodčí (delegovaný) ukáže žlutou kartu, při druhém přestupku ukáže červenou kartu a vykáže osobu z blízkosti hracího prostoru

Nesprávné chování hráčů * při závažném provinění rozhodčí přeruší hru a oznámí případ vrchnímu rozhodčímu * při méně závažném provinění a případném opakování je pravomoc delegovaného rozhodčího udělit: - žlutou kartu - bez dalšího postihu - žlutou + červenou kartu - 1 bod pro soupeře - žlutou + červenou kartu - 2 body pro soupeře - přerušení hry a nahlášení vrchnímu rozhodčímu, který má pravomoc udělit hráči červenou kartu * při udělení bodu pro soupeře na konci setu, je tento bod přenesen na začátek dalšího setu zápasu

Nesprávné chování hráčů * v soutěži družstev se napomenutí přenáší i pro další zápasy provinivšího se hráče * ve čtyřhře se napomenutí vztahuje na oba hráče. V dalších zápasech (dvouhrách) téhož utkání družstev se napomenutí přenáší pouze pro hráče, který se provinil * je-li hráč vyloučen ve dvou zápasech soutěže družstev nebo jednotlivců, je automaticky vyloučen z celého utkání nebo turnaje