Pravidla lední hokej BNB Arborea CUP 2013/2014

Městská liga neregistrovaných

Litomyšl II (MHLII) "Souhlasíme se startem "jméno hráče" v MHL II Litomyšl a bereme na vědomí, že účast v této soutěži je na vlastní nebezpečí.

FAAZ PRAHA

Věková kategorie: Turnaje se zúčastní hráči starší přípravky tzn U11 a mladší. Maximální počet hráčů v týmu je 12.

HALOVÝ TURNAJ V KATEGORII PŘÍPRAVEK (ročník narození 2007 a mladší po dosažení věku 6-ti let) PROPOZICE TURNAJE

TJ LOKOMOTIVA P R O P O Z I C E

PRAVIDLA AHL2011 PRO SEZÓNU 2018 / 2019

HRACÍ SYSTÉM TURNAJE HRACÍ ČAS BODOVÁNÍ A POSTUPOVÝ KLÍČ

SOUHRN HLAVNÍCH ZMĚN PRAVIDEL HOKEJBALU

TEPVOS CUP III. ROČNÍK TURNAJE V MINIHOKEJI PROPOZICE

TJ LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE. oddíl kopané P R O P O Z I C E 5. ROČNÍKU HALOVÉHO TURNAJE. Met Life Cup. tentokrát určeného pro MLADŠÍ DOROST

RSCM ROZKOŠ ČESKÁ SKALICE občanské sdružení Sportovní 428, Česká Skalice

Partneři turnaje: Pořadatel: Fotbalový klub Baník Sokolov, z.s., Boženy Němcové 1780, Sokolov

S centrum Cup

Ředitel turnaje: pan Miroslav Mrázek, tel.: družstva umístěna na první třech místech obdrží. nejlepší hráč a brankář turnaje.

U 8 O POHÁR LESŮ ČR

OSTRAVA Avion Shopping park, Rudná 3114, Ostrava sobota 28. července 2018

CHMEL CUP FOTBALOVÝ TURNAJ, ROČNÍK NAROZENÍ 2002 A MLADŠÍ ŽATEC PDF vytvořeno zkušební verzí pdffactory Pro

HALOVÁ KOPANÁ MLADŠÍ ŽACTVO

T u r n a j v l e d n í m h o k e j i. v e s n i c k ý c h m u ž s t e v VII. ROČNÍK

Propozice - Ondrášovka Cup v kategorii U13:

Halový fotbalový turnaj dopoledne vodňany U11 (2002)

T u r n a j v l e d n í m h o k e j i. v e s n i c k ý c h m u ž s t e v

U 8. HALOVÝ TURNAJ kategorie U8

VIII. KRAJSKÁ LIGA PŘÍPRAVEK 2006 ZLÍNSKÉHO KRAJE (KLP 2006)

UPŘESNĚNÍ PRAVIDEL A DODATKY K NIM :

Propozice - Ondrášovka Cup v kategorii U11:

MĚSTSKÁ HOKEJOVÁ LIGA CHL (City Hockey League) 10. ročník O putovní pohár starosty města Česká Třebová

TŘEBEŠSKÝ POHÁR STARŠÍCH ŽÁKŮ

I. Pořadatel: SPORT-SERVIS MOTORLET s.r.o. Radlická 298/105, Praha 5 TEL.: II. Termín konání: sobota

FK Jablonec, z.s. pořádá v sobotu halový fotbalový turnaj pro hráče narozené a mladší

pro 15. ročník čl. I. ZÁKLADNÍ ÚDAJE

E.ON Junior Cup Sobota P R O P O Z I C E. turnaje kopané starších přípravek. UMT Karlovy Vary-Drahovice

FK Jablonec OS v rámci projektu Jablonec 2012 pořádá v sobotu

Pravidla soutěže STARŠÍCH PŘÍPRAVEK OFS Brno - venkov (5+1)

SAZEBNÍK POPLATKŮ, POKUT, TRESTŮ A ODMĚN

SFL Small Floorbal League

ročník turnaje Zdravotnických záchranných služeb ČR v ledním hokeji

27. února 2014 Starší žáci ročníku 1999 a mladší

Halový turnaj k okresních výběrů žáků PROPOZICE TURNAJE. Sportovní hala Cheb, Skalná ročník

KOMA CUP I. ročník (2011/2012)

Okresní fotbalový svaz Most Zd.Fibicha čp. 282, Most (mobil , IČ )

U 12. HALOVÝ TURNAJ PRO KATEGORII U ledna 2017

O pohár starosty Bíliny Josefa Horáčka Ročník 2005 a mladší

S centrum Cup (6 týmů)

Pozvánka na halový turnaj FC Sparta Brno

Stanovy SFL - Small Floorball League

Pravidla. Občanského sdružení Malá kopaná Jihlava (dále jen OS MKJ) Hrací plocha. Míč. Počet hráčů. Výstroj hráčů

Pravidla pro mladší přípravky OFS Karviná

8) Na soupisku mohou být zařazení jen ti hráči, kteří již nemají registraci k závodní hře.

ZIMNÍ AMATÉRSKÁ LIGA V SÁLOVÉ KOPANÉ 2016/2017. Pravidla soutěže

17. února 2011 žáci ročníku 1999 a mladší

POHÁR PŘEDSEDY ŘK FAČR PRO MORAVU

FK Jablonec, z.s. pořádal v sobotu halový fotbalový turnaj pro hráče narozené a mladší

Hřiště: m m Branka 2 5 m (opatřená sítěmi), nebo 7,32 2,44 m po domluvě, viz níže

21. února 2013 MINI žáci ročníku 2002 a mladší

Propozice turnaje MINI žáků FK Bolatice

MČR 9. TŘÍD V LEDNÍM HOKEJI OSTRAVA HC VÍTKOVICE STEEL. pořádá. Mistrovství České republiky9. tříd v lednímhokeji pro sezónu 2008/2009

BOSPOR CUP TURNAJ V LEDNÍM HOKEJI Bohumín PROGRAM A PROPOZICE. POŘADATEL TURNAJE HC BOSPOR BOHUMÍN z.s.

6. prosince 2012 MINI žáci ročníku 2002 a mladší

KOMA CUP I.ročník (2011/2012)

ROZPIS MISTROVSKÝCH SOUTĚŽÍ v ledním hokeji pro sezónu 2017/2018

1. Na hrací ploše se nachází pouze jedna značka. Tato značka značí bod pro úvodní buly a leží v místě, kde se protíná podélná a příčná osa hřiště.

PROPOZICE ODRÁŠOVKA CUP POHÁRU MLÁDEŽE FAČR V KATEGORII U11

Sazebník pokut a trestů

8. března 2012 MINI žáci ročníku 2000 a mladší

BRNĚNSKÝ SVAZ MALÉ KOPANÉ, o. s. SAZEBNÍK POKUT A TRESTŮ ZKRATKY UVEDENÉ V SAZEBNÍKU POKUT A TRESTŮ

7. března 2013 Mladší žáci ročníku 2000 a mladší

A. Všeobecná ustanovení

U 7 THHK CUP

28. listopadu 2013 hráči ročníku 2005 a mladší

Pravidla lední hokej BNB Arborea CUP 2013/2014 Průběh soutěže: Turnaj se hraje bezkontaktním způsobem,(tzn. je povalená souběžná jízda ve středním pásmu, v obranných třetinách je zakázána veškerá hra tělem. Za porušení tohoto pravidla bude udělen trest 2 minuty, nebo 5+OK dle posouzení rozhodčího. Je povolena střelba golfovým úderem. Ostatní pravidla dle platných pravidel ČSLH. Turnaj se hraje za účasti 20-ti. týmů rozdělených dle výkonnosti do dvou skupin po 10. Mužstva ve skupinách hrají spolu dvoukolově, každý s každým 2x. Vítěz druhé skupiny automaticky postupuje do skupiny první. Postup nelze přenechat jinému družstvu. Odmítne-li družstvo postoupit s prvního místa, znamená to pro toto družstvo vyloučení ze soutěže, pro hráče uvedené na soupisce tohoto družstva to znamená zákaz nastoupit v soutěži po dobu 5ti let za jakékoliv družstvo. VEDOUCÍ TÝMŮ SEZNÁMÍ VŠECHNY SVÉ HRÁČE S PRAVIDLY TURNAJE. Odložení zápasu : Kalamita : Upozornění : Změnu termínu utkání není možná. Výjimkou je kalamita. Nenastoupili družstvo k utkání, musí zaplatit pokutu 500,-Kč, a to nejpozději před řádným začátkem následujícího utkání rozhodčímu tohoto utkání, neučinili tak, bude družstvo vyloučeno ze soutěže.dále je utkání ke kterému družstvo nenastoupilo kontumováno 0:5 v jeho neprospěch. Vedoucí mužstev jsou povinni minimálně tři hodiny před začátkem zápasu telefonicky informovat vedoucího soutěže na tel: 603 871 718 nebo 739 748 734. Vedoucí soutěže informuje druhý tým, rozhodčí a vedoucího ZS v Rakovníku. Při nedodržení časového limitu tří hodin do začátku zápasu a následně nesehraného utkání bude mužstvu zápas kontumován. Vhazuje se vždy na 9-ti vyznačených bodech. Družstvo, které vyhodí puk na zakázané uvolnění nesmí v přerušené hře způsobené zakázaným uvolněním střídat. Od momentu kdy opustí puk hůl hráče není povoleno střídat, první porušení tohoto pravidla následuje vrácení hráčů zpět, při jakémkoliv dalším pokusu střídat je udělen MT. Vyhodí-li hráč puk na zakázané uvolnění a ten projde na straně u střídaček shlukem hráčů kteří střídají v ochranném pásmu 1,5m x 12m, jdou na led nebo z ledu, nikdo se puku nedotkne, zakázané uvolnění se nepíská. Při střídání hráčů v přerušené hře rozhodčí zvedne ruku, obě družstva můžou střídat, dáli rozhodčí ruku dolu po 5 vteřinách, není dovoleno střídat, za první porušení tohoto pravidla, vysloví rozhodčí slovní napomenutí provinivšímu se družstvu, za každé další porušení tohoto pravidla bude provinivšímu se družstvu udělen MT 2min.

Ochranné pásmo pro střídající hráče je 1,5metru od hrazení, jeli střídající hráč z ledu dál než 1,5 metru od hrazení a na led vstoupí hráč ze střídačky bude tomuto hráči udělen MT 2min. za příliš mnoho hráčů na ledě. Hraje-li družstvo v oslabení a je signalizován další trest pro oslabené družstvo, je ponechána výhoda, družstvo které má výhodu vstřelí branku, hráči který sedí na trestné lavici trest končí, vrací se do hry, signalizovaný trest při kterém byla ponechána výhoda se uloží, potrestaný hráč jde na trestnou lavici. Za vyhození puku s obranné třetiny na střídačku, do světel, stropu, nebo kamkoli mimo hrací plochu bez teče protihráče, hrazení,nebo ochranného skla, se udělí MT 2min. Minimální počet hráčů nutný pro zahájení hry je 5 + 1, nemusí být brankář. Není-li po 5 minutovém rozbruslení některé družstvo v min. počtu hráčů, utkání nebude zahájeno a kontumuje se v jeho neprospěch. Hráč, který ztratí helmu musí okamžitě vystřídat, neučinili tak je mu udělen MT-2min. Oddechový čas nelze v soutěži použít. První kolo začíná - 7. října 2013 Soutěž řídí a vzniklé problémy řeší p.broum a p.doubek. Povinná výstroj: helma, rukavice, chrániče, kalhoty, chrániče holení, loktů a ramen-vesta (účast na ledě bez této výstroje není možná). Porušením tohoto pravidla následuje 5+OK pro tohoto hráče. Dresy jedné barvy s čísly. Brankář může mít dres jiné barvy, ne shodné s barvou dresů soupeře. Hráč nesmí nastoupit k utkání v jiné barvě dresu, nebo bez čísla, pokud se tak stane bude přerušena hra, udělen MT pro hráčskou lavici provinivšímu se mužstvu, hráč musí opustit hrací plochu za opakované porušení tohoto pravidla bude hráč vyloučen do konce utkání 5+OK. Čekací doba: Barva dresů: povolené rozbruslení 5 minut od stanoveného začátku zápasu, pokud se některému mužstvu nedostaví brankář nastupuje za něho hráč a to okamžitě, pokud dojde ke zdržení zahájení utkání z důvodu nepřítomnosti brankáře déle než povolených 5 minut na rozbruslení, bude provinivší se družstvo potrestáno vyloučením jednoho hráče na 5 minut a to okamžitě. Odmítne-li mužstvo, které nemá brankáře zahájit na výzvu rozhodčího hru i po té, co mu byl uložen 5 minutový trest bude výsledek utkání kontumován v jeho neprospěch. Domácí tým zajistí výměnu dresů, pokud má soupeř stejnou barvu. V případě porušení tohoto bodu rozhodčí utkání nezahájí a domácí tým prohraje zápas kontumačně.

Družstvo, kterému bude utkání kontumováno v jeho neprospěch, hradí: 100% částky za ledovou plochu, 100% časomíru a 100% rozhodčí. Časomíra: Oba týmy zajistí: hraje se 3x15 min. čistého času. Třetí třetina se vždy dohrává. (mezi třetinami nejsou přestávky, mužstva si vymění strany a hra je okamžitě zahájena vhazováním ve středu hrací plochy) není povoleno odjetí brankáře ke střídačce, trestá se MT. (časomíra měří výši trestu ===== 2 minuty čistého času.) zaplacení rozhodčího a časoměřiče před utkáním. (nebude-li zaplaceno. do 10 minut po stanoveném čase zahájení utkání, utkání bude zahájeno, provinilé mužstvo zaplatí kompletně rozhodčího včetně časoměřiče, proviní-li se obě mužstva zaplatí každé pokutu 200,-Kč rozhodčímu ihned po zápase) pokuty budou použity na koupi rozlišovacích dresů. - zaplacení 75 minut hrací doby včetně dvou šaten, sprch a časomíry ve celkové částce 2600 Kč včetně DPH platí se napůl. O počtu rozhodčích, jestli jeden nebo dva, nerozhodují družstva ale rozhodčí. Rozhodčí: Časomíra: jeden odměna === 500 Kč platí se napůl dva odměna === 500 Kč platí se napůl pro obě skupiny ===100 Kč platí se napůl Vedoucí rozhodčích p. Doubek zajistí náhradního rozhodčího pokud se nedostaví delegovaný. Soupiska: 1) změnu nebo její doplnění může provést vedoucí mužstva a to písemně po odehraném 9.kole. 2) soupiska obsahuje seznam hráčů, jejich rodná čísla, označení kapitána, brankáře a vedoucího mužstva. Telefonního spojení minimálně na vedoucího a kapitána mužstva. ( kalamita ) Nebude-li mít družstvo na soupisce brankáře nemůže se soutěže zúčastnit. Pro obě skupiny platí, že hráč může v soutěži nastoupit pouze za jedno družstvo (nevztahuje se na brankáře napsané ve vývěsce ) Při porušení tohoto pravidla platí kontumace všech zápasů dosud odehraných. 3) počet sad a barvy dresů (mužstvo nastupuje v jednotných dresech s čitelnými čísly při porušení nebude hráč vpuštěn na ledovou plochu)

4) turnaje BNB Arborea CUP se nesmí účastnit tito hráči: - hráč, jenž v předchozí sezoně hrál vyšší než okresní soutěž, nesmí být uveden ani v zápise o utkání - hráč, který je registrován v oddíle který hraje vyšší než okresní soutěž, nesmí být uveden ani v zápise o utkání - hráč, který hraje vyšší soutěž než okresní - hráči, kteří hrají v regionálních krajských soutěžích a výše a hráči působící v zahraničí, tzn. že ani nesmí být uvedeni v zápise o utkání, totéž platí pro juniorské hráče 5) je-li hráč uveden na soupisce družstva, které hraje BNB Arborea CUP nesmí během rozehraného turnaje nastoupit za žádné družstvo ve vyšší soutěži než je okresní soutěž Při porušení odstavců 4 a 5 budou mužstvu zpětně zkontumovány všechny zápasy. Při porušení odstavců 4 a 5 budou utkání kontumována a body odebrány i v případě nepodá-li poškozené družstvo protest, ale vedení turnaje tuto skutečnost zjistí (rozhodčí potvrdí). 6) soutěže se smí zúčastnit hráč starší 18-ti let, všichni hráči se zúčastňují turnaje na vlastní nebezpečí. Ve VÝJÍMEČNÝCH PŘÍPADECH (dlouhodobé zranění, nemoc ) je možnost využít brankáře napsaného na soupisce brankářů uvedených ve vývěsce. SOUPISKY POŠLOU VŠECHNY TÝMY DO 23.9.2013 na e-mail: bnbrakovnik@seznam.cz Kontumace zápasu: 1) mužstva jsou povinna zápas dohrát (předčasný odchod mužstva z ledové plochy znamená pro soupeře kontumační vítězství) 2) nezahájení hry na výzvu rozhodčího při absenci brankáře (okamžitá kontumace) 3) kontumaci zápasu může provést vedení soutěže kdykoliv po zjištění porušení pravidel na základě potvrzení rozhodčího. Vedoucí týmu nebo jeho kapitán po dohodě s rozhodčím nejpozději do 10 minut po regulérním ukončení zápasu při následujících zjištěních: - nastoupení hráče neuvedeného na soupisce - nastoupení hráče ze soupisky jiného mužstva - účast hráče hrajícího v regionální a vyšší soutěži - účast hráče hrajícího v zahraničí

- účast hráče mladšího 18-ti let Pokud před začátkem zápasu upozorní kapitán nebo vedoucí mužstva rozhodčí, že v soupeřově mužstvu nastupuje hráč neuvedený na soupisce tohoto mužstva a tento hráč nerespektuje upozornění rozhodčího, že nesmí nastoupit, bude tomuto mužstvu nejen zkontumován zápas, ale toto mužstvo zaplatí veškeré finanční náklady na tento zápas (tj. ledová plocha včetně šaten a sprch, rozhodčí a časoměřič). Vyloučení hráče: při vyloučení do konce utkání pro tohoto hráče znamená automaticky stop: 2 zápasy - hrubost, oplácení ( hráč napadne soupeře ranami pěstí dostává stop na 5 zápasů, napadený hráč se brání a oplatí ránu pěstí, dostává 2 zápasy stop ) 7 zápasů - slovní napadení rozhodčího - hrubost údery pěstí ( vzájemná bitka oba hráči se bijí pěstmi, nelze určit viníka ) 10 zápasů - naskočení na soupeře rozjetí, následné vražení na hrazení, tzv. strom lokty, ruce nahoře 15 zápasů - kopnutí bruslí - vražení zezadu na hrazení, vražení zezadu na volné ploše - faul kolenem - hrubé napadení protihráče, sekání, kroček, píchání hokejkou - zákrok vedený na hlavu, nebo do oblasti krku 20 zápasů - každý zákrok při kterém dojde ke zranění protihráče (nedohraje utkání) - plivnutí na soupeře ( nesportovní chování ) Vyloučení hráče ze soutěže - inzultace a zvlášť hrubé napadení rozhodčího utkání je okamžitě ukončeno a kontumováno v neprospěch mužstva provinivšího se hráče 0:5, trest se počítá i do následujících ročníků turnaje. Prominutí či zmírnění trestu nelze. Všechny tresty se převádí do následujícího ročníku turnaje. Vedoucí družstva, nebo kapitán je povinen po utkání nahlásit rozhodčímu jméno vyloučeného hráče.

Zapisování do výsledkové listiny: 1) výsledek utkání zapisuje rozhodčí ihned po skončení utkání 2) rozhodčí vede evidenci o vyloučených hráčích a zapisuje je do vývěsky ihned po utkání Startovné: po vzájemné dohodě všech vedoucích mužstev je stanoveno startovné ve výši 400,-Kč Po dohodě s vedením ZS bude při zápasech ledová plocha osvětlena 2. a 4. okruhem. Aktivních bude 52 světel a nesvítících 20 světel. Při reklamaci ledové plochy se hráči obrátí na ledaře( před začátkem utkání!!!!) Závadu jakéhokoliv charakteru ( ledová plocha, světla, sprchy ) je nutné zapsat v recepci do knihy závad. ( podepíšou oba zástupci týmů ) Na základě zápisu bude reklamaci řešit následně vedení soutěže s vedením ZS v Rakovníku. V Rakovníku 1.září 2013.