31. aukce, 24. května 2008 14.00 hod., Hotel EXPO



Podobné dokumenty
100 let sdružení českých umělců grafiků Hollar

28. aukce, 2. prosince hod., Hotel EXPO

Přehled moderních básnických směrů přelomu 19. a 20. století ve světové literatuře.

Přehled katalogu a program aukce Auction program

Přehled katalogu a program aukce Auction program

29. aukce, 12. května hod., Hotel EXPO

30. aukce, 1. prosince hod., Hotel EXPO

MIROSLAV TICHÝ. 25. září 2016, hodin

38. AUKCE ŽOFÍN - SLOVANSKÝ OSTROV 16. prosince 2001 v 13 hodin

Moderní knižní kultura ve sbírkách Muzea umění Olomouc. Hana Bartošová Muzeum umění Olomouc

AUKCE UMĚNÍ PRO RADOST

Přehled katalogu a program aukce Auction program

27. aukce, 13. května hod., Hotel EXPO

Vyobrazení. 1. Mikoláš Aleš: Dva poutníci přicházející do Prahy, pravděpodobně 1869, kresba perem tuší

FRANTIŠEK DVOŘÁK POZŮSTALOST :00

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA Dražebník vyhlašuje konání dražby dobrovolné souboru věcí movitých dle zák. č. 26/2000 Sb., o veřejných dražbách, v platném znění (d

AUKČNÍ A INFORMAČNÍ SERVIS

Vyvolávací cena: 500 Kč Minimální výše příhozu: 100 Kč

FRANTIŠEK MACHÁČEK (* ) Inventář osobního fondu


Vladislav Vančura. Knižní obálky a bibliografie prvních vydání díla spisovatele. Háj ve Slezsku 2014

Datum Příjmení Jméno Název díla vzniku Technika Rozměr Signatura Stav díla. značeno a

VOJTĚCH PREISSIG. Personální bibliografie Z DÍLA VOJTĚCHA PREISSIGA. Knihy

ADOLPH MENZEL (* ) Inventář osobního fondu

Strana 1 (celkem 5) No/946DV

FRANTIŠEK MUZIKA. Personální bibliografie. Krásné písmo ve vývoji latinky. 1. díl. 2. rev. vyd. P., SNKLHU s. - Technika a řemeslo. Sv. 11.

23. září Dobročinná aukce výtvarných děl plzeňských autorů na podporu kostelíku U Ježíška

40. AUKCE. Grafika, kresby stol. Bibliofilie, knihy, fotografie, podpisy. Spolek HLAHOL 6. dubna 2002 v 11 hodin. 151A.

26. aukce, 26. listopadu hod., Hotel EXPO

Přehled katalogu a program aukce Auction program

Benefiční aukce pro Gaudia proti rakovině o.s. The charity auction for Gaudia against cancer (non-profit organization)

DRAŽBA středa od hodin. Atraktivní ideální 1/2 pozemku o výměře m2 v obci Záříčí

JAN KONŮPEK (* ) Inventář osobního fondu

ZDENKA BRAUNEROVÁ. Personální bibliografie. František Bílek a jeho dílo. P., Mánes l sv. (nestr.). Obr. příl.

ANTONÍN CHITTUSSI. Personální bibliografie

VÁCLAV NEBESKÝ (* ) Inventář osobního fondu

ANDRÉ BRETON. Personální bibliografie Z DÍLA ANDRÉ BRETONA. Knihy

Střední průmyslová škola strojnická Olomouc, tř.17. listopadu 49

Studentské práce z archivu Katedry dějin umění FF UP ( )

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE AUGUSTA NEKOLOVÁ-JAREŠOVÁ (* ) Inventář osobního fondu

PAMÁTNÍK NÁRODNÍHO PÍSEMNICTVÍ

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE FRANTIŠEK TAVÍK ŠIMON (* ) Inventář osobního fondu

18. aukce 8. prosince 2001, 10 hod. Hotel EXPO

Dražební vyhláška dražby dobrovolné podle 20 z.č. 26/2000 Sb. o veřejných dražbách

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE ARNOŠT HOFBAUER (* ) Inventář osobního fondu

Knihy. Seznam knih žánru Poezie (139)

Literatura 20. století

DRAŽEBNÍ ŘÁD. platný pro dražby dobrovolné konané. podle zákona č. 26/2000 Sb., o veřejných dražbách

AUKCE STARÉHO MODERNÍHO A SOUČASNÉHO UMĚNÍ 30. ŘÍJNA 2011 AUGUSTINE HOTEL PRAGUE

Dražba dobrovolná souboru věcí movitých. Dražba dne: středa od 15:00 hod.

24. aukce, sobota 4. prosince hod., Hotel EXPO

LADISLAV J. WEBER (* ) Inventář osobního fondu

INSPIRACE ARCHITEKTUROU V KNIŽNÍ KULTUŘE V ČESKÉM KUBISMU

Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Výuka moderně Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/

MIRKO ZEMAN Inventář osobního fondu

Jazyk a jazyková komunikace

25. aukce sobota 7. května 2005, hod. Hotel EXPO

POETISMUS, SURREALISMUS

MINKA PODHAJSKÁ (* ) Inventář osobního fondu

INSCENACE OPER LEOŠE JANÁČKA V NDM

Doprodej k mimořádné aukci obrazů na Žofíně

SEZNAM NEDOSTATEČNĚ ZAPSANÝCH OSOB V KATASRU NEMOVITOSTÍ K Parcela -

VELKÁ CENA HRADCE KRÁLOVÉ A KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE V PLAVÁNÍ 2. ročník ČESKÝ POHÁR V PLAVÁNÍ 1. kolo:

17. aukce 18. května 2001, 18 hod. Hotel EXPO

16. aukce 9. prosince 2000, 10 hod. MÁNES

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA č. 837-DD/16

AUKCE 89. Bibliofilie, knihy, mapy, varia, rukopisy, podpisy. Středa 8. prosince 2010 v 17 hodin, Aukční síň Vltavín, Praha. 226.

Výtěžekbude použitna rekonstrukci budovdenníhostacionáředc90o.s.

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA D 12/2018

Moderní umění & fotografie

VIKTOR BARVITIUS (* ) Inventář osobního fondu

Novinky antikvariátu KING

Pražský kuželkářský svaz MISTROVSTVÍ PRAHY II 2017/2018

Za prvé Úvodní ustanovení, označení dražby

ARCHIV NÁRODNÍ GALERIE V PRAZE ZDENĚK DVOŘÁK (* ) Inventář osobního fondu

DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA Dražebník vyhlašuje konání dražby dobrovolné dle zák. č. 26/2000 Sb., o veřejných dražbách, v platném znění (dále jen Zákon ). Místo

23. aukce, 17. dubna hod., Hotel EXPO

Vážení sběratelé umění a příznivci naší galerie,

o konání veřejné dobrovolné dražby cenných papírů vyhotovená dle 20 zák. č. 26/2000 Sb., o veřejných dražbách

AUKČNÍ A INFORMAČNÍ SERVIS

Jarní prázdniny ÚNOR. 8 Petr Hladík 21 Martin Jiránek. 28 Martin Jiránek. Nj obchod, služby a cestovní ruch. Nj obchod, služby a cestovní ruch

ZNALECKÝ POSUDEK č. 166/2015

ADOLF ZAHEL (* ) Inventář osobního fondu

DRAŽEBNÍ SPOLEČNOST MORAVA s.r.o.

FOTOGRAFIE VÝSLEDKY AUKCE

Avantgardní umělecké hnutí počátku 20. století Revoluční pojetí prostoru (zobrazování předmětů z více úhlů najednou pomocí rozkladu na jednoduché

TABULKA č do té doby největší bosensko- né předměty z Bosny a Hercegoviny 1901 Vánoční výstava a tržnice řemeslných výrobků

Všeobecné obchodní podmínky

78. AUKČNÍ DEN GALERIE KODL. neděle 28. květen 2017, 12 hodin Žofín Slovanský ostrov, Praha Výběr výtvarného umění

55. AUKCE. 3. øíjna 2004 v 13 hodin. Obrazy a kresby 19. a 21. století Èeská a svìtová grafika. Kulturní centrum ŽOFåN - SLOVANSKÝ OSTROV

Úřad vlády České republiky

MISTR JAN HUS VÝBĚROVÁ BIBLIOGRAFIE K 600. VÝROČÍ UPÁLENÍ MISTRA JANA HUSA. * asi 1371 Husinec. 6. července 1415 Kostnice

PHOTOGRAPHS AUCTION RESULTS

o konání veřejné nedobrovolné dražby cenných papírů vyhotovená dle 43 zák.č. 26/2000 Sb., o veřejných dražbách

Dlouhá cesta k malé knize. Projektové vyučování pro studenty Střední průmyslové školy grafické v Praze (CZ.2.17/3.1.00/34166)

Česká 3D lukostřelba - sezóna 2012/2013

JOSEF SYROVÝ (* ) Inventář osobního fondu

Všeobecné obchodní a dodací podmínky

N.N. JEVREJNOV : VESELÁ SMRT (Scéna adeptů, 1924 Osvobozené divadlo, 1926)

Úřední deska: Městská část Praha 3. CELNÍ ÚŘAD PRO STŘEDOČESKÝ KRAJ , Praha 1, Washingtonova 11 DRAŽEBNÍ VYHLÁŠKA

Transkript:

31. aukce, 24. května 2008 14.00 hod., Hotel EXPO

Přehled katalogu a program aukce Auction program I. Fotografie - Photography... 1 15 II. Umění Art... 16 53 III. Grafika a kresby - Graphic art and drawings... 54 98 IV. Avantgarda - Avant-garde... 99 133 platební pauza... 134 157 V. Časopisy Journals and magazines... 158 187 VI. Iudaica a antisemitika... 188 209 VII. Politika a odboj... 210 226 VIII. Varia... 227 258 IX. Bibliofilie Bibliophily... 259 274 platební pauza... 275 348 X. Knihy Books... 349 409 ukončení aukce Prameny References S., Sáňka Sáňka, A. - Bubla, V.: České bibliofilské tisky I - V Odeon Odeon, dříve SNKLHU, 1967 Primus Primus, Z.: Tschechische avant-garde 1922-1940 Novotný Novotný J. A. Ladova ilustrace, 1957 CA aukce Českého antikvariátu s dosaženou cenou

A T A Jitka Trmalová 160 00 Praha 6, Bubenečská 9 tel./fax: +420 224 318 713 e-mail: mail@trmal. cz www.trmal.cz ČSOB, Praha 1, Na Příkopě 18 Č.ú.: 175711082/0300, SWIFT: CEKOCZPP IBAN: CZ24 0300 0000 0001 7571 1082 31. aukce 31th auction umění, grafika a kresby, avantgarda, časopisy, bibliofilie, knihy art, graphic art and drawings, avant-garde, journals, bibliophily, books sobota 24. května 2008 Saturday, May 24th 2008 14.00 hod. 2 p.m. Výstava Exhibition pátek, 23. května Friday, May 23rd 11 18 hod. 11a.m. 6 p.m. sobota, 24. května Saturday, May 24th 10 11.30 hod. 10 1 / 2 12 a.m. Výstava i aukce se konají v hotelu EXPO Hotel EXPO, Výstaviště, Za elektrárnou 3, Praha 7 Aukce je pořádána pro Sdružení přátel krásných tisků 1

Aukční řád 1. Aukce je pořádána na základě objednávky Sdružení přátel krásných tisků a na podkladě smlouvy uzavřené mezi aukční agenturou a Sdružením přátel krásných tisků. Členy SPKT jsou v souladu se Stanovami SPKT všichni Ti, kteří se ve smyslu bodu 5 tohoto aukčního řádu zapíší do seznamu účastníků dražby a projeví souhlas se stanovami SPKT 2. Aukce je formou prodeje movitých věcí, k jejímuž uspořádání je v souladu s živnostenským listem a obstaravatelskými smlouvami pořadatel oprávněn. Aukce se koná s přestávkami. Průběh aukce se řídí ustanoveními občanského zákoníka, tímto aukčním řádem jakož i přiměřeně těmi ustanoveními zák. 26/ 2000 Sb., která lze použít pro hromadné společné dražby věcí movitých. 3. Účast na aukci je možná jen pro členy Sdružení přátel krásných tisků, kteří jsou držiteli aukčního katalogu a jejich účast na aukci není vyloučena pro nezletilost nebo nesvéprávnost. Účastníci aukce jsou povinni řídit se ustanoveními tohoto aukčního řádu. Jeho nerespektování může mít za následek vyloučení účastníka z účasti na aukci, popř. i závažnější občanskoprávní následky odpovědnostní povahy. Člen SPKT je oprávněn přizvat k přítomnosti na aukci i svého hosta, který je však povinnen akceptovat aukční pravidla ve stejném rozsahu jako člen SPKT. 4. Konání aukce je možné jen na základě smluv uzavřených s vlastníky movitých věcí. Tyto věci nesmí pocházet z trestné činnosti ani nesmí být oprávnění s nimi disponovat žádným způsobem zpochybnitelné. 5. Datum, místo a předmět aukce budou předem oznámeny vyhláškou o neveřejné dražbě, jejíž funkci plní i aukční katalog pro členy SPKT. Každý z účastníků aukce prokáže svou totožnost a je povinnen se zapsat do seznamu členů SPKT, kteří mohou být účastníky aukce. Po té oproti složení zálohy obdrží dražební číslo, které ho opravňuje stát se dražitelem. Po vypořádání všech závazků mu bude záloha vrácena. Věci jsou draženy v pořadí stanoveném v aukčním katalogu. Veškeré ceny jsou uvedeny včeské měně. K dražbě konkrétní věci dochází tehdy, učiní-li kterýkoli z dražitelů podání. Podáním (příhozem) se rozumí viditelné zvednutí dražebního čísla. Dražit se počíná od ceny vyvolávací. Příhozy se počítají takto: 20 Kč činí příhoz do ceny 400 Kč, 50 Kč do ceny 1 000, 100Kč do ceny 4 000, 500 Kč do 10 000, 1 000Kč do 30 000, 2000Kč do 50 000 a 5 000Kč je příhoz vyšší než 50 000. Pokud přes dvojí vyzvání licitátora není přihozeno, oznámí licitátor ještě jednou poslední podání (cenu dosaženou posledním příhozem) a přiklepne věc dražiteli, který toto poslední podání učinil a který se tak stává vydražitelem. Ke shodě příhozů účastníka dražícího osobně s limitem tudíž k upřednostnění prvního dojít nemůže, každý další příhoz je vyšším podáním. 6. Vlastnictví k věci přechází na základě příklepu licitátora jejím převzetím oproti zaplacení vydražitelem. Až do okamžiku jejího převzetí vydražitelem je k výkonu vlastnického práva přechodně oprávněna aukční agentura. Původní vlastník věci, který pozbyl svého vlastnického práva příklepem licitátora na jehož základě mu agentura proplatí podíl z ceny stanovený percentuelně ve smlouvě obstaravatelské, kterou uzavřel s agenturou, zůstává povinným z eventuelních reklamačních vztahů. Až do okamžiku převzetí věcí jejím vydražitelem oproti zaplacení vykonává vlast- 2

nické právo vůči všem třetím osobám agentura. (Má věc u sebe až do okamžiku jejího zaplacení a převzetí vydražitelem). 7. Vydražitel je povinnen uhradit v aukci dosaženou cenu včetně aukční provize. Aukční provize činí 15%. Jako bezhotovostní platbu lze přijmout pouza platbu zaslanou na účet, nikoli platební kartou nebo šekem. Vydražitel (účastník dražící osobně) je povinnen uhradit vydraženou cenu spolu s aukční provizí při nejbližší přestávce, uvedené v katalogu (platební pauza), není-li dohodnuto jinak. Věci, které nebyly v této pauze zaplaceny budou draženy znovu počátkem příštího kola. Po skončení posledního dražebního kola může zájemce požádat o dražbu nevydražené věci jakožto residua. Příhozy dražitele, který nezaplatil o platební pauze vydraženou věc nemohou být v druhém kole akceptovány. Námitky proti přiklepnutí musí dražitel uplatnit ihned, k pozdějším se nepřihlíží. Po zaplacení bude vydražiteli vydáno osvědčení, kterým je deklarován přechod vlastnického práva k věci se všemi důsledky pro vydražitele. Za vady věci, které jsou skryté odpovídá s ust. Smlouvy o obstarání záležitostí formou prodeje prostřednictvím dražby vlastník věci. 8. V případě osobní nepřítomnosti na aukci se může dát zájemce na základě plné moci zastoupit agenturou (zaslání limitu). Takováto plná moc opravňuje k zastoupení při aukci a je i přihláškou zájemce do SPKT. V plné moci (limitu) musí zájemce uvést jednak osobní identifikační údaje, jednak musí uvést maximalnícenu, za kterou je ochoten věc vydražit; v této ceně není uvedena aukční provize. Plná moc musí být předána agentuře nejpozději 24 hodin před konáním aukce. Na limity později došlé nemusí být brán zřetel, nedohodnou li se účastníci jinak. V odůvodněných případech se zájemce může po předchozí písemné dohodě s agenturou zúčastnit aukce po telefonu. Tato dohoda může být uzavřena pouze pro dražbu položek, jejichž vyvolávací cena je vyšší než 10 000, kč, nedohodnou li se strany jinak. Při zajišťování limitů je v souladu s obecnými zvyklostmi postupováno tak, aby zájemce získal věc co nejvýhodněji. Při shodě limitů má přednost ten, který došel agentuře dříve. Obdrží-li agentura k jedné katalogové položce více limitů, počítá se dražit od druhého nejvyššího limitu zvýšeného o následující příhoz. Tato skutečnost bude účastníkům aukce oznámena při vyvolání té které položky. Bude-li věc vydražena pro osobu, která zaslala agentuře svůj limit, pak ji agentura tomuto úspěšnému vydražiteli předá buď osobně oproti uhrazení kupní ceny s aukční provizí anebo vydražiteli zašle účet, obsahující cenu dosaženou, aukční přirážku, poštovné a balné. Vydražitel pak uhradí vyúčtovanou cenu na bankovní účet agentury. Po obdržení platby zašle agentura bez zbytečného odkladu vydražiteli zaplacené vydražené předměty. 9. Před vlastní aukcí se koná výstava dražených exponátů. Při konání výstavy mohou být věci na požádání předvedeny příslušným personálem. Jsou li na výstavě předváděny věci, u nichž hrozí nebezpečí poškození vzhledem k jejich vzácnosti či stavu, je agentura oprávněna odmítnout účastníkovi dražby je zapůjčit k prohlídve. Takové věci lze na speciální požádání předvést vážnému zájemci zvlášť. Všechny přítomné osoby jsou povinny podřídit se opatřením podniknutým na ochranu vystavených věcí. Během konání výstavy i dražby je zakázáno prodávat, vystavovat i vyměňovat jakékoliv věci. Obrazové zachycování věcí bez předchozího souhlau je rovněž zakázáno. 10. O průběhu neveřejné dražby sepíše pořadatel za účasti nestranného svědka protokol 1. 10. 2007 ATA Český antikvariát 3

Auction Regulations GENERAL.All items will be auctioned by lot as described in the catalogue. They will be made available to bidders in a preview exhibit before the auction, as posted. Should conservation concerns arise, the auction agency reserves the right to treat fragile items accordingly. BIDDING. During the auction, bidding will proceed in increments as follows: 20 Kc increments up to 400 Kc; 50 Kc increments up to 1, 000 Kc; 100 Kc increments up to 4, 000 Kc; 500 Kc increments up to 10, 000 Kc; 1, 000 kc increments up to 30, 000 Kc; 2, 000 increments up to 50, 000 Kc; and 5, 000 Kc increments thereafter. If several advance bids are placed for the same lot, bidding will start with the second highest bid received. PAYMENT. Bidders who are physically present in the auction are asked to pay in cash during the auction. Checks and credit cards cannot be accepted. All prices are started in Czech crowns. Several breaks will be sheduled between auction sessions, during which payment must be made for all items purchased up until that point. The purchase price paid by the succesful bidder shall be the sum of the final bid plus a 15% auction premium (the sum will be rounded up to the nearest 10 Kc). The auction agency will provide receipts for all items paid for. A cummulative payment immediatelly after the auction is possible after a previous arrangement with the agency. Unless a previous arrangement has been made, all lots which remain unpaid for after tha payment breaks will be put back up for sale at the beginning of the next session. ADVANCE and absentee bids. Advance and absentee bids must be received in writing no later than two days before the date of the auction. The auction premium for advance and absentee bids is also 12% if payment is not made in cash. If the bid is succesful, the agency will notify the client of the final price which includes the auction premium and shipping expenses. After receiving the payment, the agency will send the things to the client. ADMISSION. The catalogue serves as an entry ticket to the auction. Bidders are asked to place a 100 Kc deposit in order to receive a paddle with their bidding number. 4

Augustinus, Aurelius 375 Balzac, Honoré de 261, 262 Bauch, Jan 55 Bechetoille, R. S. 342 Bělohlávek, Bedřich 148 Benda, Jaroslav 45, 366 Bezruč, Petr 264 Biebl, Konstantin 127, 140, 143 Bílek, František 94, 269, 270 Birgus, Vladimír 14 Blažek, Ota 293 Blok, Alexandr 145 Bloy, Leon 265 Bouda, Cyril 266, 285, 319, 369, 404 Boutmy, N.L. a G. 233 Boylesve, René 266 Bradáč, Ludvík 267, 277, 284, 361 Brantome 268 Braunerová, Zdenka 295, 314, 315 Brouk, Bohuslav 131 Brömse, August 56, 57 Brunner, V.H. 34, 162, 181, 277, 284, 357, 365, 376, 377 Brunton, Paul 228 Březina, Otokar 269 Burian, E. F. 129 Caroll, Lewis 409 Coester, Otto 296, 325 Čapek, Josef 58-60, 99-112, 181, 259 Čapek, Karel 109, 110, 370, Čechová, Olga 388 Demel, Karel 348 Deml, Jakub 270-274, Desnos, Robert, 400 Drtikol, František 14, 179 Rejstřík Register Dvořák, Arnošt 356 Dvořák, Xaver 275 Dyk, Viktor 276, 277 Dyrynk, Karel 117, 324, 326 Ehm, Josef 9 Eisner, Pavel 198 Eliáš, Oldřich 231 Erben, K.J. 278, 279, 404 Erenburg, Ilja 137 Ewers, H.H. 280 Fára, Libor 11-13, 113, 114 Feuerstein, Bedřich 100 Feyfar, Zdenko 7 Field, T. R. 372 Filla, Emil 178, 338 Fischerová-Kvěchová, M. 243 Florian, Josef 282 Florian, Michael 282, 323 Foltýn, Josef 329 Frejka, Jiří 283 Friml, Jiří 146 Fry, Christopher 382 Fulla, Ludovít 31, 61, 173 Funke, Jaromír 1, 2, 178 Galanda, Mikuláš 41, Garnett, David 106, Gellner, František 364 Gende-Rote, Valerij 13 Gross, František 48 Grosz, Georg 173 Guérin, Maurice de 284 Guth, Jiří 246, 247 Guth, Zdeněk 268 Hackenschmied, Hugo 337 Hák, Miroslav 129 Hála, Rudolf 109 Halas, František 263 Hamera, Oldřich 157 Hašek, Jaroslav 6, 368 Hašková, Eva 382 Haussmann, Jiří 101 Havlíček-Borovský, Karel 285 Hegar, Milan 245 Hello, Arnošt 286 Heythum, Antonín 172 Hlaváček, Karel 269, 287, 335 Hlaváček, Zdeněk 31 Hlavsa, Oldřich 6, 387, 388, 392, 409 Hodek, Josef 278 Hofman, Vlastislav 355 Hoffmeister, Adolf 135, 150, 151, 182 Holan, Vladimír 388 Holas, Miloš 290 Honzl, Jindřich 130, 146 Hora, Josef 288 Hrabal, Bohumil 393 Hron, Jakub 373, 374 Hrska, A.V. 179, 180 Hrubín, František 4, 253 Hruška, E.A. 173, 289 Chamberlein, H.S. 206 Chateaubriand, F. R. 291 Chenneviere 292 Chesterton, G.K. 135, 293 Chochola Kolín 351 Chvála, Alois 35, 121, 145, 338 Istlerová, Clara 394 Jahoda, Josef 294 Janeček, Ota 62-65, 339 Jaška, Jiří 306 Jenewein, Felix 271 Jesenin, Sergej 147 Jesenská, Růžena 295 Jiránek, Miloš 307 Jirout, Alois 287 Jiřík, F.X. 17 Jiřincová, Ludmila 66-68, 288, 338, 400 Justitz, Alfréd 33 5

Kafka, Franz 296 Kaláb, Method 30, 340 Kalvoda, Alois 35, 40 Kamínek, Karel 297 Karásek, ze Lvovic, Jiří 298-305 Kaulbach, F.A. von 194 Keller, Gotfried 306 Kerning, J.B. 230 Ketzek, František 98 Klas, Edvard 307 Klicman, Miloš 328 Klíma, Ladislav 354-356 Koblic, Přemysl 1 Kobliha, František 69, 165, 166, 261, 291, 300-304, 324, 367 Kohout, Stanislav 132 Kolář, Jiří 157, 391 Kolíbal, Stanislav 28, 390, 391 Konůpek, Jan 70, 97, 98, 273, 311, 326, 346 Kotěra, Jan 23 Kotík, Pravoslav 171 Kouřil, Miroslav 129, 134 Kožíšek, Josef 402 Krajc, Rudolf 294 Král, Jaroslav 151 Krasko, Ivan 358 Kratochvíl, Zdeněk 154, 155, 181, 182 Krčma, František 363 Krejčí, Iša 125 Kroha, Jiří 356 Kroutvor, Josef 26 Krpelec, Bartoloměj 216 Kubelík, Rafael 124 Kubišta, Bohumil 71 Kulhánek, Oldřich 72 Kundera, Ludvík 380 Kupka, František 46, 281 Kysela, František 93, 276 Lacina, Bohdan 47 Lada, Josef 338, 405, 406 Laforgue, Jules 139 Lamač, Miroslav 28 Langer, František 359 Lauschmann, Jan 11 Lazecký, František 379 Léland 308 Lelek, František 201 Lhoták, Kamil 50, 73-75, 407 Linhart, Lubomír 2, 9 Loukota, F.K. 163 Louys, Pierre 352 Mac Callum, T.W. 401 Mahen, Jiří 104, 138 Mach, Josef 311 Mácha, K. H. 122, 157, 362, 363 Machado, Antonio 134 Machar, J.S. 312 Malíková 309, 347 Marek, Josef 270 Maria, Jaroslav 367 Marold, Luděk 29 Marten, Miloš 314, 315 Mařánek, Jiří 149 Mašek, Václav 145 Mates, Rudolf 402 Medek, Rudolf 215 Merežkovský, D.S. 227 Mézl, Zdeněk 76 Michaelis, Sophus 316 Micheli, Mario de 114 Moholy-Nagy 178 Morstadt, Vincenc 30 Moser, Koloman 77 Motté-Fouqué, de la 350 Mrkvička, Otakar 137, 138, 139, 178, 181, 182 Muzika, František 149, 152, 181, 182, Müller, F.J. 152 Nopoleon Bonaparte 317 Navrátil, Josef 244 Němcová, Božena 318 Nerval, Gérard de 319 Neumann, S.K. 99, 105, 320 Nevan, Evžen 292 Nezval, Vítězslav 117-121, 152, 263, 321 Nietsche, Friedrich 357 Novotný, Miloslav 322 Obrtel, Vít 128, 394 Opolský, Jan 324, 365 Orten, Jiří 381 Panuška, Jaroslav 160 Pegrassi, Miro 322 Pekař, Josef 236, 237 Pileček, Jindřich 96 Plicka, Karel 3 Poe, E. A. 326 Poláček, Karel 112, 371 Prachatická, Markéta 409 Preissig, Vojtěch 97, 160, 161, 260, 264, 326, 344 Procházka, Antonín 279 Procházka, Arnošt 167, 327, 360, 361 Procházka, F. F. 349 Procházka, Jaroslav 225 Procházková, Linka 32, 48 Rajman, Jenda 271 Rambousek, Jan 27, 165, 166, 167 Rašín, Jaromír 94 Régnier, Henri de 327, 328 Reichmann, Vilém 12 Rélink, Karel 202 Renaud, Susanne, 329 Reynek, Bohuslav 329, 330, 336 Rezende, J. S. de 331 Richter, Hanuš 189 Rittstein, Michael 280 Roch, Stanislav 148 Ronovský, František 78 Rops, Felicien 332 Rossmann, Zdeněk 45, 176 Roubík, František 241 Ruml, Jiří 39ý Růžička, Ladislav 291, 263, 318 Ryba, Jakub Jan 244 Rys, Jan 199 6

Řehoř Veliký 376 Seifert, Jaroslav 4, 128, 263, 333, 334, 383-387, Seydl, Zdeněk 111, 386 Shaw, G.B. 153-156 Schwarzenberg, Karel 234 Schwarzenberg, Bedřich 235 Schwetz, Karel 331, 378 Schwob, Marcel 123 Silovský, Vladimír 93 Sklenář, Zdeněk 47, 407 Sládek, Jan 408 Solženicyn, Alexandr 390 Souček, Jan 51 Sova, Antonín 335 Sozanský, Jiří 52 Stalin, J.V. 245 Stifter, Adalbert 336 Stritzko, Oto 235 Stuckenberg, Viggo 337 Sudek, Josef 9 Suchánek, Jiří 338 Suchý, Jiří 392 Suk, V.F. 243 Supervielle, Jules 144 Sutnar, Ladislav 153-156 Svolinský, Karel 263, 290, 312, 385 Šeda, Jaroslav 339 Šíma, Josef 151, 172, 318 Šimon, Pavel 95 Šimon, T.F. 79, 98, 165-167, Šimůnek, Karel 80 Šlitr, Jiří 392 Šrámek, Fráňa 100, 102 Štika, Karel 363 Štorm, Břetislav 234, 236, 238-240, 310, 379 Štyrský, Jindřich 81, 118, 126, 127, 130-133, 171, 172, 263 Švabinský, Max 49, 166, 384 Teige, Karel 82, 113, 116, 119, 136-138, 140-144, 172, 174, 212 Terezie Ježíškova 377 Tesař, František, 340 Thiele, Vladimír 111 Tichý, František 9, 83-85, 338 Tinan, Jean de 141 Tmej, Zdeněk 5 Toman, Prokop 37 Toyen 42, 43, 120, 122-126, 142 Trier, Walter 401 Trnka, Jiří 36, 86, 121, 283, 386, 403 Tusar, Slavoboj 270, 313 Tvrdý, Antonín 260, 266, 313, 319 Ungaretti, Giuseppe 126 Úprka, Joža; 40 Urban, B. S. 340 Urbanová, Alexandra 5 Váchal, Josef 87-90, 341 Vančura, Vladislav 136, 142 Vávra, J.R. 16 Veris, Jaroslav 91, 343 Verlaine, Paul 342 Veselý, Josef 190 Vik, František 305, 309, 347 Volavková, Hana 195 Vodrážka, Jaroslav 3, 322 Vondrouš, J.C. 93 Waugh, Evelyn 150 Weinfurter, Karel 229 Whitman, Walt 344 Wiesner, Richard 92 Wilde, Oscar 345, 346, 366 Woolfová, Virginia 398 Yeats, W. B. 347 Zábranský, Adolf 4, Zamazal, Josef 171 Zápotocký, Antonín 389 Zíbrt, Čeněk 351 Zrzavý, Jan 172, 338 Zykmund, Václav 380 7

30. Aukce Český antikvariát - Jitka Trmalová, 1. XII. 2007 Pol. číslo Dosažená Pol. číslo Dosažená Pol. číslo Dosažená Pol. číslo Dosažená Pol. číslo Dosažená cena cena cena cena cena 1 1300 99 450 190 19000 281 6000 394 750 2 1000 101 900 191 950 284 500 396 3000 3 1300 102 1600 195 3000 285 550 397 750 4 1800 103 600 197 2200 286 850 399 600 5 2600 104 1800 198 700 287 450 400 360 6 1900 105 1400 199 1200 288 450 401 1200 7 300 106 400 200 1600 289 450 402 450 8 500 107 2200 201 950 290 400 404 7500 11 300 110 800 202 1000 291 1200 405 950 13 500 111 550 203 750 295 600 406 800 14 700 113 2100 204 3000 298 1500 407 1500 15 1300 114 2100 205 2500 299 360 408 1000 18 700 116 2000 206 4500 300 1600 409 400 21 1300 117 1200 207 1400 302 3300 22 550 119 550 208 1800 307 400 24 950 120 1500 210 2100 308 650 25 1300 121 1400 214 2400 309 650 27 900 122 1800 216 3400 310 1500 28 7500 123 650 217 280 314 280 29 900 124 500 218 240 316 500 30 2100 125 800 219 3200 317 450 32 1500 126 2700 221 450 319 400 33 1700 127 240 223 1200 320 500 34 400 129 3000 224 900 324 800 35 700 130 1900 225 1000 326 300 38 3800 131 800 226 2100 329 360 40 360 132 400 227 1200 332 700 41 600 133 1500 229 1200 333 10000 44 600 134 900 230 750 334 450 47 1000 135 360 231 550 335 900 48 2800 137 400 232 800 336 500 49 5000 138 1800 233 3600 339 500 50 7500 140 500 234 600 342 2100 51 5500 141 500 235 550 343 240 52 800 144 360 236 600 344 1000 55 5000 146 300 237 200 348 2000 57 3200 149 1100 238 320 350 300 58 1400 151 1600 239 850 354 9500 62 1100 152 2000 240 500 355 950 63 295000 153 320 241 850 356 360 64 6500 154 1800 242 850 358 1300 66 6000 157 24000 243 360 361 450 67 8000 159 260 246 1200 362 2200 69 4000 160 850 247 240 363 700 70 38000 163 3100 249 1100 364 2200 71 5500 164 800 250 900 366 500 72 6500 166 450 253 1800 368 700 76 18000 167 2000 254 900 369 360 79 6000 168 1400 255 1100 373 1200 80 29000 169 400 256 1400 374 2100 82 4000 171 1000 257 1000 375 1100 83 850 172 1100 259 1200 376 1000 84 450 173 1300 264 800 377 1000 85 200 174 2000 265 240 378 950 86 3100 175 1000 266 1100 379 5000 87 360 176 6000 267 600 381 1200 88 240 177 400 268 550 382 300 89 280 178 2100 269 650 383 900 90 700 179 2100 271 600 384 550 91 260 180 360 272 400 385 3900 92 400 181 200 274 320 387 300 93 650 182 400 275 400 388 500 95 200 183 500 276 280 389 950 96 700 186 500 278 6000 390 300 97 380 187 240 279 6000 392 550 98 650 189 2900 280 5000 393 300 8

I. Fotografie Photography 1. KOBLIC, Přemysl: Zvětšování. Fotografova praxe zvětšovací přístroje výřez Praha Odeon 1938. Ed. Fotografie objevuje svět sv. 3. Se 14 fotografiemi. Upr. F. Knapp. Red. Jaromír Funke. 96 s. Orig. brož. Zadní strana ob. popsána. Odeon 196. 800.- 2. LINHART, Lubomír: Sociální fotografie. Praha Prokopová 1934. Knihovna Levé fronty sv. 3. Množství foto v textu mj. J. Funke, R. Kohn, G. Popper. 111 s. Orig. brož. Rozpadlé ve hřbetě. Damaged, inside O.K. Very rare. Primus 360 1 300.- 3. /Plicka, Karel/ Praha ve fotografii Karla Plicky. Úvod Zdeněk Wirth. Praha ČGU 1940. Ob. a 208 hlubotiskových fotografií Karel Plicka. Upr. Jaroslav Vodrážka. 208 s. Váz. v orig. ob. 300.- 7. FEYFAR, Zdenko: Konvolut tří katalogů. - Krkonoše ve fotografii Zdenko Feyfara 1957. Jako front. orig. sign. fotografie s číslem 1. Orig. brož. Tisk je opatřen dedikací Z. Feyfara. - Krkonoše 1959. Podpis fotografa. - Krkonoše 1960. Vše orig. brož. 400.- 8. Die Witkowitzer Bergbau und Eisenhütten Gewerkschaft. Witkowitz Eisenhütten b.d. (kol 1900?). Text s nalepenými hlubotiskovými fotografiemi průmyslových objektů. 95 s. Vložen barev. Lageplan. Orig. ppl. vazba, která dole ve hřbetě poškoz. Výpravná publikace. Jedinečné, nevyskytující se dílo.wonderful work. 4 500.- 4. Památník pražského povstání 1945. Praha Altrichter 1947. Sborník fotografií a textů.množství celostr. fotografií. Texty mj. J. Drda, F. Hrubín, J. Seifert. Ob. a front. Adolf Zábranský. 80 s. Váz. v orig. ob. 400.- 5. URBANOVÁ, Alexandra; TMEJ, Zdeněk: Abeceda duševního prázdna. Praha Zádruha 1946. Ob. Zdeněk Tmej. Upr. Rudolf Šabach. Nestr. Brož. Obálka reprodukována a ke knize přiřazena. Vynikající stav knihy i fotografií. Legendární kniha, bohužel s reprodukcí ob. Famous book. The wrapper is unfortunately a reproduction only. Wonderful condition inside. 8 000.- 6. Jaroslav Hašek ve fotografii. Praha ČS 1959. Vazba, ob. a upr. Oldřich Hlavsa. S mnoha převážně celostr. fotografiemi. 144 s. Váz. v orig. ob. 400.- 2. Linhart - Sociální fotografie 9

9. SUDEK, Josef: Fotografie. S úvodní studií Lubomíra Linharta. Praha SNKLHU 1956. Front. fotografie J. Sudka Josef Ehm. S básněmi V. Holana a J. Seiferta. Upr. František Tichý. 232 fotografií Josef Sudek. Orig. cpl. vazba. Orig. ob. poškozena, vložena. 1 500.- 10. Femina. Výběr a redakce Leoš Nebor. Text Pavel Šoltéz. Graf. upr. V. Rytina. Praha Novinář 1969. Se 76 fotografiemi žen od různých umělců. Orig. brož. Výborně zachováno. 300.- 11. LAUSCHMANN, Jan: Soubor 12 fotografií. Praha Pressfoto 1981. Ob. a upr. Libor Fára. Volné fotografie v orig. ob. 900.- 12.REICHMANN, Vilém: Soubor 12 fotografií. Praha Pressfoto 1981. Ob. a upr. Libor Fára. Volné fotografie v orig. ob. 1 000.- 13. GENDE ROTE, Valerij: Soubor 12 fotografií. Praha Pressfoto 1985. Ob. a upr. Libor Fára. Volné fotografie v orig. ob. 800.- 14. BIRGUS, Vladimír: František Drtikol. Praha Odeon 1989. Edice Fotografie. 89 foto F. Drtikol. 155 s. Orig. brož. 300.- 15. Co je fotografie. What is photography. 150 let fotografie. 150 years of photography. Praha Videopress 1989. 391 s. Orig. brož. 500.- II. Umění art 16. Vávra, J. R. : Pět tisíc let sklářského díla. Čtení z dějin skla. Praha Orbis 1953. 201 s. textu, 405 hlubotiskových příloh, 32 barev. Orig. cpl. vazba 2 500.- 17. JIŘÍK, F. X.: České sklo. K 50. výročí založení Umělecko-průmyslového musea Praha Umprum 1935. 117 s. 50 fotopříloh. Ex. 293/500. Orig. cpl. vazba 1 900.- 18. České sklo 1800 1860. Katalog sbírek. Praha Umprum b.d. Nestr. 184 reprodukcí děl. Orig. brož. 300.- 19. Otto Eckert keramické dílo. Katalog výstavy. Praha NG 1980. Upr. Libor Fára. 16 vyobr. 33 s. Orig. brož. 140.- 20. PLICKOVÁ, Ester: Pozdišovské hrnčiarstvo. Bratislava Slovenské vyd. krásnej literatury 1959. 122 s textu s kresbami, 156 fotografií. ( 2500 výt.) Cpl. vazba s orig. ob. 800.- 5. Zdeněk Tmej 21. VÁCLAVÍK, Antonín: Výroční obyčeje a lidové umění. Praha ČSAV 1959. 580 s. textu s kresbami, 128 čb. a barev. příloh. Cpl. vazba v orig. ob. Obsažné dílo 500.- 10

22. CIMBUREK, F.: Dějiny nábytkového umění. Brno Rovnost 1948. Historické pojednání J. Halák. 667 s. 801 vyobrazení. Cpl. vazba, s použitím orig. ob. 700.- 23. NOVOTNÝ, Otakar: Jan Kotěra a jeho doba. Praha SNKLHU 1958. Ob., vazba a upr. František Muzika. 287 s. 330 fotografií děl (2000 výt.). Cpl. vazba v orig. ob. 800.- 26. RAMBOUSEK, Jan: Dřevořez, dřevoryt a příbuzné techniky. Praha NČVU 1957. Vazba, ob. a upr. Jan Rambousek. S mnoha reprodukcemi a 1 orig. barev. dřev. Karel Vik. 206 s. Váz. v orig. ob. 260.- 27. VÁROSS, Marian: Slovenské výtvarné umenie 1918-1945. Bratislava SVKL 1960. 663 s, 45 celostr. barev. příloh a velké množství čb. reprodukcí. (3000 výt.) Cpl. vazba v orig. ob. 2 000.- 28. LAMAČ, Miroslav: Osma a Skupina výtvarných umělců 1907-1917. Praha Odeon 1988. Vazba, ob. a upr. Stanislav Kolíbal. 537 s. 559 barev. a čb. reprodukcí děl. Cpl. vazba v orig. ob. Nepostradatelné dílo pro sběratele obrazů 2 600.- 29. MAROLD, Luděk: Album. München Braun Schneider b.d. Front. portrét Marolda. Nestr. (cca 50 listů). Celostr. ilustrace s německým textem Luděk Marold. Orig. cpl. vazba. Nádherná secesní zlacená vazba 900.- 8. Die witkowitzer Bergbau 24. KROHA, Jiří HRUZA, Jiří: Sovětská architektonická avantgarda, Praha Odeon 1973. 185 s. 331 reprodukcí. (3000 výt.). Cpl. vazba v orig. ob. 500.- 25. ( posters) KROUTVOR, Josef: Poselství ulice. Z dějin plakátu a proměn doby. Praha Comet 1991. Nestr. 250 barevných reprod. plakátů. Cpl. vazba v orig. ob. 1 400.- 30. BUŽGOVÁ-RAMBOUSKOVÁ, Eva: Vincenc Morstadt. Popisný seznam grafického díla. Praha SNKLHU 1958. Vazba, ob. a upr. Method Kaláb. 179 s. 92 příloh s reprodukcemi děl. Cpl. vazba v orig. ob. 400.- 31. HLAVÁČEK, Zdeněk: Ludovít Fulla. Praha NČSVU 1962. Vazba, ob. a upr. Milan Hegar. 60 s. barev. i čb. reprod. Ludovít Fulla. 119 s. textu. Cpl. vazba v orig. ob. 400.- 32. SVRČEK, J. B.: Linka Procházková. Praha nakl. ČVU 1960. Edice Nové Prameny sv. 28. Text 24 s. a 30 čb. a barev. reprodukcí. Ppl. vazba v orig. ob. 200.- 11

33. FILLA, Emil NOVOTNÝ, Vladimír: Alfréd Justitz. Praha SVU Mánes 1935. Přednáška, korespondence a ilustr. Alfred Justitz. Ostatní text J. Pečírka a V. Nezval. 52 s. Orig. brož. 300.- 34. Tvůrce české knihy V. H. Brunner. Praha NČVU 1961. Úvod Ludmila Kybalová, soupis knižní grafiky B. Polívková. Vazba, ob. a upr. Jiří Šindler. Čb. a barev. reprod. grafiky. 138 s. Cpl. vazba v orig. ob. 300.- 35. KALVODA, Alois: Vzpomínky. Praha Kalvoda 1932. Upr. Alois Chvála. S dokument. fotografiemi. 91 s. Datovaný podpis Kalvoda. Ppl. vazba 300.- 40. Výtvarníci S.V.U.M. B. Jaroněk, A. Kalvoda, F. Ondrúšek, J. Úprka. Hodonín Sdruž. Výt. umělců moravských 1935. Ob. Fr. Hoplíček, se 4 barev. přílohami a řadou příloh čb. 138 s. Orig. brož. 300.- 41. POSPÍŠIL, J.: - ZATLOUKAL, J.: Mikuláš Galanda. Monografie o slovenskom modernom maliarovi. Praha ČGU 1934. Vyzd. 25 pracemi Mikuláš Galanda. Dedikace z r. 1934 M.Galanda. Ex. 39/500. Orig. brož. 600.- 36. BOČEK, Jaroslav: Jiří Trnka. Historie díla a jeho tvůrce. Praha SNKLU 1963. Front. autoportrét Jiřího Trnky. Foto na ob. Emil Ludwig. Množství barev. a čb. reprodukcí. 292 s. Cpl. vazba v orig. ob., v ochr. pouzdře. 300.- 37. TOMAN, Prokop: Nový slovník československých výtvarných umělců. Díl I.-II. + Dodatky. Ostrava Výt. centrum Chagall 1993-94. 605+782+224 s. 3 svazky cpl. vazby v orig.ob. 2 500.- 38. 50 let československého malířství 1918-1968. Sborník k výstavě pořádané českými a slovenskými galeriemi. Praha NG 1969. Úvod J. Kotalík a K. Vaculík. 319 reprodukcí vystav. děl, medailonky českých a slov. malířů. Nestr. Orig. brož. 300.- 39. 300 malířů, sochařů, grafiků 5 generací k 50 letům republiky. Praha SČVU 1968. 135 s. Orig. brož. Malá encyklopedie čs. výtvarníků 240.- 43. TOYEN 42. BISCHOF, Rita: Toyen. Das malerische Werk. Frankfurt am Mein 1987. 158 s. 143 čb. a barev. reprodukce. Orig. brož. 650.- 43. Toyen výstavní katalog. Praha Topič 1945. Ob. Toyen. Úvodní báseň Jindřich Heisler. Doslov Karel Teige. Reprod. Toyen. Nestr. Orig. brož. 400.- 12

44. DADA 1916 1966. Dokumenty mezinárodního hnutí Dada. Katalog výstavy. München Goethe Institut 1969. 104 s. Texty a fotografie. Orig. brož. 300.- 45. Výtvarná výchova 1. Sborník pro užité umění, kreslení a zrakovou výchovu. Praha ČGU 1936. Spolupracovníci mj. Jaroslav Benda, Zdeněk Rossmann, Jar. Vodrážka. Text mj. V.V. Štech. Ob. Zdeněk Rossmann(?). 56s s. Orig. brož. Zajímavá úprava i obsah. 700.- 46. KUPKA, F. : Illustrations to the Song of Songs. Jerusalem The Israel Museum 1980. Katalog výstavy. Ilustr. Francois Kupka. 23 s. textu anglicky, 19 s. hebrejsky. Orig. brož. 1 200.- 50. Kamil Lhoták. 15 barev. reprod. ilustrací na volných listech. Text Zd. Pilař. Praha Pressfoto 1979. Volné listy v orig. ob. 260.- 51. Jan Souček Malerei und Grafik. Heidelberg Grewenig b.d. 10 volných listů v orig. ob. 300.- 52. SOZANSKÝ, Jiří: Kresby. Brno soukr. tisk. 1986. Vloženo 10 reprod. kreseb spolu s úvodem, biografickými údaji. První katalog díla Sozanského. Nedostupné 800.- 53. Paříž přelomu 20. století konvolut 2 svazků - Guide de étranger á Montmartre - Les Plaisirs de Paris, ilustr. Orig. brož. 500.- 47. Edice Obolos konvolut 2 svazků - Knižní grafika Bohdana Laciny. Praha NČVU 1963. 2 orig. dřev. Bohdan Lacina. 23 s. Nerozřez. orig. brož. - Zdeněk Sklenář a kniha. Praha NČVU 1965. Upr. Stanislav Odvárko. Ob. a ilustr. Zdeněk Sklenář. 21 s. Orig. brož. 400.- 48. Výstavní katalogy konvolut 3 svazků - František Gross. Praha Vilímkova galerie 1947. S reprod. a portrét Frant. Gross s podpisem. - Linka Procházková. Brno soukr. tisk 1935.Reprod. děl, 23 s. - Původní grafika v krásné knize. Praha SČVU Hollar 1943. S mnoha přílohami 400.- 49. Malíř Max Švabinský. 25 obrazů s poznámkami o době a díle. Praha ELK 1945. Text, 24 světlostisk tabulí a 1 celostr. orig. sign. litografie. Vloženo v orig. pap. ob. 300.- III. Grafika a kresby Graphic art and drawings 54. Bájeslovná zvířata. 6 ručně kolor. mědirytů mytických zvířat. Pochází pravděpodobně z přelomu 16 a 17 stol., z alba, označeno č. VII. PN. Volný list 238x180, paspart. 1 000.- 55. BAUCH, Jan: Sonety paní. 1943. Orig. barev. litografie 200x140. Sign. PD. List na papíře velkého formátu, vydaný pravděpodobně jako zkušební tisk. Ve formátu A5 je litografie umístěna na ob. stejnojmenného tisku Lumíra Čivrného. 1 200.- 56. BRÖMSE, August: Kristus. Nedat. Akvarel 208x100. Sign. pozůstalostním štítkem na rubu. Nalepeno na papíře. Volný list. 3 000.- 57. BRÖMSE, August: Zuzana a starci. Nedat. Kresba,tempera a křída 100x70. Sign. na rubu pozůstalostním štítkem. Nalepeno na papíře. 2 400.- 13

58. ČAPEK, Josef: Muž s kloboukem v ruce. (1918). Čb. linoryt 230x180. Černý otisk. Nesign. Paspart. 5 000.- 59. ČAPEK, Josef: Děti. (1918). Čb. linoryt 250x170. Černý otisk. Nesign. Paspart. 6 000.- 60. ČAPEK, Josef: Žena (1918). Čb. linoryt 230x175. Hnědý otisk. Nesign. Paspart. 5 500.- 61. FULLA, Ludo: Ex libris Dr. Ing. Jar. Polívka. ( 1926?) Kolor linoryt 122x82. Sign. tužkou PD. Paspart. 2 200.- 62. JANEČEK, Ota: Králíček. 1983. Pastel s akvarelem 160x205. Sign. a dat tuší v obraze LD. Paspart., rám., zaskl. Dílo pochází z významné sbírky. 18 000.- 63. JANEČEK, Ota: Ptáče a sluníčko. Nedat. Barev. lept 98x60. sign. tužkou pod obrazem. Volný list. 1 800.- 64. JANEČEK, Ota: Dívka s ptáčkem. Nedat. Serigrafie 200x205. Sign. tužkou PD. Volný list. 900.- 65. JANEČEK, Ota: Milenci. 1984. Serigrafie 125x135. Sign. a dat. tužkou dole uprostřed. Volný list. 900. 68. JIŘINCOVÁ, Ludmila: Lodička s očima. 1958. Orig. lept kolor. akvarelem 62x90. Č. tisku 20. Sign. a dat. tužkou PD. 2 500.- 69. KOBLIHA, František: Deset originálních dřevorytů k básni K.H. Máchy Máj. 1911. Každý 260x230, sign. v desce PD. Volné listy, vše vloženo v orig. dřevoryt. ob. a vydáno jako 53. sv. Knihovny Moderní revue. Orig. brož., listy nepoškozeny, ve výborném stavu. Tento kompletní svazek MR je v současné době téměř nedostupný, neboť listy v původní obálce vložené jsou rozprodávány za cenu cca 5 tisíc samostatně. Na toto dílo bude odkázáno i v oddíle bibliofilie. Možnost k zakoupení tohoto kompletního díla se stále snižuje jeho rozebíráním. Jedná se o převzácný svazek knihovny Moderní Revue 16 000.- 70. KONUPEK, Jan: Zátiší. 1941. Kresba s akvarelem 405x295. Sign. v obraze PD. Paspart., rám., zaskl. Atypická, vzácně se vyskytující poloha K. díla, vytvořeno pro blízkého přítele. 4 000.- 71. KUBIŠTA, Bohumil: Prosba. (1918). Dřevoryt 245x156.(Novotisk) Nesign. Paspart. 9 000.- 66. JIŘINCOVÁ, Ludmila: Lodička s terasou a slunečníkem. 1958. Orig. lept, kolor. akvarelem 75x113. Č. tisku 20/50. Sign. a dat. tužkou PD. Paspart. 2 500.- 67. JIŘINCOVÁ, Ludmila: Lodička s domkem a májkou. 1958. Orig. lept. Kolor. akvarelem 75x110. Č. tisku 20/50. Sign. a dat. tužkou PD. Paspart. 2 500.- 45. Výtvarná výchova 14

72. KULHÁNEK, Oldřich: Blick. 1984. Barev. lept 285x210. Autorský tisk. Sign. a dat tužkou PD. Volný list. 3 500.- 73. LHOTÁK, Kamil: Ponorka na hladině. 1954. Orig. lept kolor. akvarelem 55x100. Sign. a dat. tužkou dole uprostřed. Paspart. 3 000.- 74. LHOTÁK, Kamil: Balon. 1942. Akvarel, tempera 95x158. Sign. a dat. tužkou PD. Paspart., zaskl. Nádherné dílo ze skvělého autorova období, pocházející z pražské intelektualské rodiny. 17 000.- nedopatřením soudu v Jindřichově Hradci zabaveny a opatřeny slepotisk. razítkem Alšovy galerie vhluboké; novým soudním rozhodnutím vráceny majiteli zpět, ovšem už s vyraženou značkou. 24 000.- 80. ŠIMŮNEK, Karel: Žebráci. Nedat. Ilustrační kresba tuší 225x165. Nesign. Volný list.text tužkou ve francouzštině s autorovými poznámkami pro vydavatele. 800.- 81. ŠTYRSKÝ, Jindřich: PF 1935 Jindřich Štyrský. Reprodukce kresby 140x80. Paspart. Wonderful work. 2 800.- 75. LHOTÁK, Kamil: Hudební trio. 1953. Suchá jehla 78x123. Sign a dat tužkou PD. Volný list. 1 400.- 76. MÉZL, Zdeněk konvolut 5 orig. dřevorytů Nedat. 2x 190x110 autor.tisky, 230x105, 150x100, 120x60. vše sign. tužkou, volné listy 900.- 77. MOSER, Kolo: Hymne. Nedat. (1908). Barev. litografie 330x245. Sign. PD v desce. Paspart. Nádherná secesní barevná litografie. 4 000.- 78. RONOVSKÝ, František: Postava. 1997. Litografie 373x480. Sign. tužkou PD. Č. tisku 33/150. Volný list. Členská prémie S. V. U. Mánes 1997. 800.- 79. ŠIMON, T. F.: Hradčanské motivy. Serie 10 barev. leptů. Praha Štencův graf. kabinet 1920. Ex 19/150. Každý list opatřen sign. tužkou a suchou pečetí autorovou a paspart. Vložen titulní list s dřevorytem, obsahem a tiráží. Vše v orig. ppl. deskách. Na předsádce nalepeno potvrzení, že i toto album stejně jako řada jiných graf. listů byly 69. František Kobliha 82. TEIGE, Karel: Lodička. (1919). Ručně kolor. linoryt 200 x 270. Věnováno, sign. a dat. perem PD. Paspart., rám. zaskl. Dedikace Kamarádu Ivanu Sukovi Karel Teige 9/7/19. (I.Suk - autor knihylesy a ulice s 3 Teigovými linoryty) Rané autorovo dílo věnované příteli I. S. Velmi vzácné. Hand coloured original linocut, which is inscripted Teige s best friend czech poet I. Suk. Eirly work. Beatiful. 38 000.- 15

83. TICHÝ, František: Provazochodec. 1954. Kolor. kresba 160x230. Sign. a dat. tužkou dole uprostřed. Dedikace Hele. Paspart. Známky původního přeložení papíru. Z významné pražské sbírky. 18 000.- 84. TICHÝ, František: Triptych kreseb ke knize Vladimíra Holana Tři. 1954. Tři kresby tužkou a uhlem, každá 210 x 145. Sign. na rubu Tichý 1954. Paspart., rám., zaskl. u A. Jelínka na Uhelném trhu. Kniha Tři vyšla až v r. 1957 ( SČB Ráj knihomilů). Nádherné kresby vystihující náladu Holanových veršů. Galerijní dílo. Ze sbírky blízké F.T. 24 000.- 85. TICHÝ, František: Novoročenka A. Müllera na rok 1945. 1944. Suchá jehla 130x70. Sign. a dat. tužkou LD. Dvořák 124 2 200.- 86. TRNKA, Jiří: Skřítek. Nedat. Litografie 95x55. Nesign. Paspart. 1 900.- 87. VÁCHAL, Josef konvolut 3 barev. ex libris Barev. dřevoryty, nesign., volné listy nalepeny na papíře. 750.- 88. VÁCHAL, Josef: Ex libris Milada Hirschová. 1951. Orig. barev. dřev. 205x145. Sign. a dat. PD. Volný list. 2 500.- 89. VÁCHAL, Josef: Ex libris J. Votava. ( Klečící postava ). 1950. Barev. dřevoryt 140x125. Sign. a dat tužkou PD. Volný list. 1 400.- 90. VÁCHAL, Josef: Ex libris Máni Jančákové. ( Dívka s knihou ). Nedat. Barev. dřev. 105x105. Sign. v obraze LD a tužkou PD. Volný list. 1 200.- 91. VERIS, Jaroslav: Dívka. 1950. Barev. kresba 500x350. Sign a dat. PD. Volný list. 2 000.- 92. WIESNER, Richard: Múza. 1939. Kresba s akvarelem 200x100. Sign. LD, oraženo slepotisk razítkem PH. Volný list nalepený na papíře. 1 500.- 93. (Štencovo album): Jan Štenc 1908 1928. Ob. František Kysela. Vloženy 2 orig. lepty 195 x 145 Vladimír Silovský, J.C. Vondrouš. V orig. pap. deskách. 600.- 94. (Bílek, František) RAŠÍN, Jaromír: Život Ježíšův. Praha Topič 1927. Sborník 10 orig. sign. dřevorytů František Bílek. Volné listy v orig. ob. 200 ex. Kompletní již vzácné. V nádherném stavu. 1 600.- 95. ŠIMON, Pavel: Umění. Sedm akvatint. Ed. Malé grafické soubory sv. 3. Cyklus 7 akvatint a viněta v titulu. Každý list podepsán tužkou PD. Ex. 96/99. Volné listy v orig. pap. přebalu 900.- 96. (Pileček, Jindřich) SAMŠIŇÁK, Karel ŽIŽKOVSKÝ, Karel: O vztahu aeronautiky k počtu holičů v Sobotce. Praha soukr. tisk 1978. Front. orig. lept 130x95 Jindřich Pileček. Orig. brož. 400.- 97. (Preissig, Vojtěch a Konůpek, Jan ) Středočeský kult. Úvaly, Rytíř 1938. Roč. I. - č. 2. Preissigovy ex libris. Obsahuje 7 ex libris V.P. v textu a 2 volné přílohy. Obsahuje soupis ex libris V.P. vytvořený V. Rytířem do r. 1938 ( 47 ex libris ) - č. 3 4. Jan Konůpek a jeho ex libris. Obsahuje soupis ex libris J.K. do r. 1938 (177 ks) a přehled rozdílných K. podpisů od počátků do r. 1938. 3 volné 16

přílohy a 5 ex libris v textu. Na ob. celého tisku kresba Jana Konůpka. Orig. brož. Útlý, mimořádně důležitý spisek. 1 000.- 98. Novoročenky 1934. Praha Chvála 1934. Ob. František Ketzek. Front. orig. lept T. F. Šimon. Příloha orig. lito Jan Konůpek. Text J. Stocký.Velké množství dalších i orig. čb. a barev. příloh. 65 s. textu. Ex. 53/150. Orig. brož. 500.- 100. ŠRÁMEK, Fráňa: Plačící satyr. Komedie o třech dějstvích. Praha Zátiší 1923. Ob. orig. linoleum Josef Čapek. Obrázky scén Bedřich Feuerstein. 81 s. Orig. brož. 300.- 101. HAUSSMANN, Jiří: Občanská válka. Politické verše. Praha Čin 1923. Ob. linoleum Josef Čapek. 75 s. Orig. brož. 300.- 102. ŠRÁMEK, Fráňa: Červen. Hra o jednom dějství. Praha Zátiší 1923. Ob. orig. lino. Josef Čapek. 18 s. Orig. brož. 200.- 103. ČAPEK, Josef: Málo o mnohém. Praha Aventinum 1923. Ob., titul a upr. Josef Čapek. 51 s. Orig. brož. 280.- 104. MAHEN, Jiří: Knížka o českém charakteru. Vyškov Obzina 1924. Ob. a upr. Josef Čapek. 137 s. Orig. brož. 240.- 105. NEUMANN, S.K.: Horký van a jiné básně. /1910 1914/. Král. Vinohrady Bradáč 1918. Vybrané knihy sv. 13. Ob. a čtyři předsádky orig. linoryty a frontispice / orig. dvoubarev. litografie/ Josef Čapek. 28 s. 670 ex. Orig. pap. vazba. Ve velmi dobrém stavu. 3 900.- 81. Jindřich Štyrský IV. Avantgarda Avant-garde 99. NEUMANN, S.K.: Ať žije život. Nové úvahy o volném umění. Praha Borový 1920. Ob. a 14 ilustr. Josef Čapek. 246 s. Orig. brož. 700.- 106. GARNETT, David: Člověk v zoologické zahradě. Praha Čin 1925. Ob. Josef Čapek. 102 s. Orig. brož.,poškoz. ve hřbetě. 160.- 107. ČAPEK, Josef: Lelio. Pro delfína. Praha Aventinum 1925. Ob. a upr. Josef Čapek. 87 s. Ex. 635/1000. Orig. brož. Vzácné. 450.- 17

108. Čapkové, bratři: Adam Stvořitel. Komedie. Praha Aventinum 1927. Ob. a upr. Josef Čapek. 92 s. Orig. brož. 180.- 109. ČAPEK, Karel: Poslední epos. Román pro služky. Praha SČB 1927. Upr. Rudolf Hála. Vytiskl Orbis. 25 s. 400 ex. Na předsádce exlibris. Orig. plpap. vazba. 300.- 110. ČAPEK, Karel: O nejbližších věcech. Feueilletony. Praha Aventinum 1925. Ob. a upr. Josef Čapek. 21 s. Orig. brož. Poškoz. zašpiněním. 120.- 111. THIELE, Vladimír: Josef Čapek a kniha. Soupis knižní grafiky. Praha MČVU 1958. Vazba a upr. Zdeněk Seydl. S mnoha ilustracemi Josefa Čapka. 290 s. Orig. cpl. vazba. 950.- 112. POLÁČEK, Karel: Okolo nás. Praha Čin 1927. Ob. Josef Čapek. 156 s. Orig. brož. 360.- 113. TEIGE, Karel: Vývojové proměny v umění. Praha NČSVU 1966. K vydání připravil V. Effenberger. Ob. Libor Fára. S mnoha fotografiemi. 486 s. Váz. v orig. ob. 300.- 114. MICHELI, Mario de: Umělecké avantgardy 20. století. Praha SNKLU 1964. Ob., vazba a upr. Libor Fára. Doslov M. Míčko. 377 s. Váz. v orig. ob. 360.- 115. Žijeme 1932. Díl 2. Obrázkový magazín dnešní doby. Praha Družstevní práce 1932. 10 čísel /komplet/. S mnoha fotografiemi a ilustracemi. Obálky přivázány. 315 s. a inzeráty. Orig. cpl. vazba. Ob. příliš seříznuty. With original wrappers. Complete. 2 000.- 86. Jiří Trnka 116. TEIGE, Karel: Mezinárodní soudobá architektura MSA 1. Sborník. Praha Odeon 1929. Architektura a urbanismus Architekt a konstruktér Industriální stavební metody Dům a palác Jak se má bydlet Stavitelství budoucnosti Město zítřků. Ob. a upr. Karel Teige. S velkým množstím fotografií a plánků. 176 s. Orig. brož. Odeon 88, Primus 111 3 000.- 117. NEZVAL, Vítězslav: Dobrodružství noci a vějíře. Praha edice Viola 1927. Upr. Karel Dyrynk. Vytiskla typy Goudyho s akcenty V. Preissiga Státní tiskárna. Ex. 36 /parafa nakladatele Žikeše/ 20 s. Datovaná dedikace Vítězslav Nezval. Na předsádce exlibris pův. majitele ing. Cermana, který na třech zadních stranách svým rukopisem popsal situaci vzniklou při inscenaci Nezvalovy hry v době okupace. Orig. plperg. vazba. Naprosto neznámé historické údaje v rukopise pův. vlastníka. 500.- 18

118. NEZVAL, Vítězslav: Hra v kostky. Básně 1927 a 1928. Praha Plejada 1929. Ob. s otiskem básníkovy levé ruky. Jindřich Štyrský. 139 s. Orig. brož. Ve výborném stavu. Primus 265 400.- 119. NEZVAL, Vítězslav: Pantomima. Nové vydání. Praha Borový 1935. Ob., titul a upr. Karel Teige. 226 s. Nerozřez. Orig. brož. Exquisite condition. Uncut. Primus 367 950.- 120. NEZVAL, Vítězslav: Řetěz štěstí. Praha Dobré knihy V. Čejka 1936. Ob. a front. Toyen. Upr. Alois Chvála. 178 s. Orig. brož. Very good condition. Rare. Primus 271 750.- 121. NEZVAL, Vítězslav: Dobrodružství Aničky Skřítka a Slaměného Huberta. Devět kapitol z díla V. Nezvala. Praha SNDK 1959. 12 kreseb Jiří Trnka. 48 s. Nerozřez. Volné archy v orig. ob. 300.- 122. MÁCHA, Karel Hynek: Máj. Báseň. Praha Družstevní práce. 1936. Se čtyřmi celostr. kresbami Toyen. 69 s. Cpl. vazba. 1 000.- 123. SCHWOB, Marcel: Král se zlatou maskou. Povídky. Brno Pojer 1934. Ed. Atlantis. Svazek 25. Front. orig. barev. litografie Toyen. 172 s. Ex. 13/50. Orig. brož. Ve výborném stavu. 1 800.- 124. KUBELÍK, Rafael: Veronika. Výňatky ze zpěvohry. Praha Novák 1943. Ob. Toyen. 66 s. Na titulu podpis Rafael Kubelík. Orig. brož. 500.- 125. KREJČÍ, Iša: Pozdvižení v Efesu. Výňatky ze zpěvohry. Praha Novák 1944. 57 s. Ob. Toyen. Na titulu podpis Iša Krejčí. Orig. brož. 500.- 126. UNGARETTI, Giuseppe: Pohřbený přístav. Praha Jirout a Teytz 1934. Edice Pásmo svazek 2. Ob., front. a titul Toyen. Upr. Jindřich Štyrský. 58 s. Nerozřez. Ex. 44/99. Orig. brož. Rare book. 99 copies only. Very nice drawings by Toyen. Primus 154 5 000.- 127. BIEBL, Konstantin: Plancius. Praha Sfinx 1930. Front. a upr. Jindřich Štyrský. 26 s. Datovaná dedikace Konstantin Biebl. Orig. brož. Primus 137 200.- 128. SEIFERT, Jaroslav: Poštovní holub. Básně 1928 1929. Praha Plejada 1929. Ob. a upr. Vít Obrtel. 75 s. Dedikace J. Seifert. Orig. brož. Primus 113 550.- 129. BURIAN, E. F. a KOUŘIL, Miroslav: Dejte nám divadlo. Knížka dokumentů. Praha autoři 1939. Upr. Miroslav Kouřil. S fotografiemi a projekty budov a inscenací. Fotografie mj. Miroslav Hák. 40 s. Orig. brož. Primus 396 500.- 130. HONZL, Jindřich: Sláva a bída divadel. Režisérův zápisník. Praha Družstevní práce 1937. Ob. a upr. Jindřich Štyrský. Se 45 obrázky / foto a ilustr. / 219 s. Orig. brož. Primus 389 500.- 131. BROUK, Bohuslav: Patologie životní zdatnosti. Praha Srdce 1937. Ob. a upr. Jindřich Štyrský. 218 s. Nerozřez. Orig. brož. Primus 386 450.- 132. PITKIN, W. B.: Využijte svých sil. Praktická metoda jak zužitkovat co nejlépe lidskou energii. Praha Sfinx 1941. Ob. a vazba Jindřich Štyrský. Upr. Stanislav Kohout. 237 s. Váz. v orig. ob. 400.- 19

133. NEZVAL, Vítězslav: Sexuální nokturno. Příběh demaskované iluse. Praha Štyrský 1931. Ed. 69 sv. I. 10 celostr. ilustr. a upr. Jindřich Štyrský. 60 s. Společná dedikace V. Nezval i J. Štyrský. Ex. 127/138. na domácím simili japanu. Volné archy v orig. ob. Převzácný exemplář s dedikací Štyrského i Nezvala v nádherném stavu. With ten ilustrations by J. Štyrský. Ed. 69. Overcopy contains two inscriptions by V. Nezval and J. Štyrský. Wonderful condition. Exquisite. AP 75-55. 000 CZK without inscriptions. The best copy we have ever seen. The first owner was famous Czech surrealist. 65 000.- - p l a t e b n í p a u z a - 134. MACHADO, Antonio: Země Alvargonzálezova. Praha Kohoutek b.d. Ob. Miroslav Kouřil. Edice Blok 2. 60 s. Orig. brož. Zajímavě upravená kniha. 200.- 135. CHESTERTON, G. K.: Anarchista Čtvrtek. Praha Kuncíř 1928. Ob. a ilustr. Adolf Hoffmeister. 205 s. Nerozřez. Náš exemplář č. 30 ze 40 ex. na imitaci japanu. Orig. brož. V nádherném stavu. 400.- 136. VANČURA, Vladislav: Pole orná a válečná. Praha Odeon 1925. Ob. a vazba Karel Teige. 212 s. Orig. cpl. vazba. Odeon 7, Primus 24 300.- 138. MAHEN, Jiří: Husa na provázku. Šest filmových libret. Praha Aventinum 1926. Ob. Karel Teige a Otakar Mrkvička. Upr. Karel Teige. 115 s. Nerozřez. Orig. brož. Primus 226 137. ERENBURG, Ilja: Život a smrt Nikolaje Kurbova. Román. Praha Odeon 1926. Ob. Karel Teige. a Otakar Mrkvička. Titulní list Karel Teige. 126 s. Orig. brož. Odeon 16 600.- 400.- 139. LAFORGUE, Jules: Hamlet. Následky synovské lásky. Praha Odeon 1927. Bibliofilská edice Odeon sv. 3. Ob., ilustr. a upr. Otakar Mrkvička. 67 s. Ex. 317/500. Orig. brož. Odeon 37 600.- 140. BIEBL, Konstantin: Zlom. Kniha veršů 1923 1928. Nové vydání. Praha Odeon 1928. Ob., konfigurace barevně vytištěné na barevných podkladových papírech a upr. Karel Teige. 64 s. Nerozřez. Orig. brož. Beautiful condition. Uncut. Odeon 56, Primus 79,80 8 500.- 141. TINAN, Jean de: Příklad Ninony de Lenclos milovnice. Praha Odeon 1928. Bibliofilská ed. Odeon sv. 7. Ob. a upr. Karel Teige. 97 s. Ex. 409/500. Odeon 76 450.- 142. VANČURA, Vladislav: Pekař Jan Marhoul. Román. Praha Odeon 1929. Ob. Karel Teige. Ilustr. a upr. Toyen. 134 s. Na titulním listě dedikace Vančura. Orig. brož. Mír. poškoz. /zašpiněno / Odeon 103, Primus 105 600.- 143. BIEBL, Konstantin: S lodí jež dováží čaj a kávu. Poesie 1926 1927. Praha Odeon 1928. 2. vydání. Ob. a typografické montáže Karel Teige. 63 s. Orig. brož. One of the most beautiful Teige s books. Odeon 55, Primus 84, 85 12 000.- 144. SUPERVIELLE, Jules: Muž divokých krajů. Román. Praha Odeon 1927. Ob. 20

a titul Karel Teige. 89 s. Orig. brož. Very good condition. CA 26 3. 000.- Odeon 46 1 800.- 145. BLOK, Alexandr: Dvanáct. Revoluční epos. Praha Plamja 1925. Ob. a ilustr. Václav Mašek. Upr. Alois Chvála. 41 s. Nerozřez. Podpis Mašek. Orig. brož. Krásná klasická úprava. 400.- 146. HONZL, Jindřich: Sovětské divadlo. Z monografie SSSR. Praha Prokop 1936. Ob. Jiří Friml. S mnoha fotografiemi. Orig. brož. 500.- 147. JESENIN, Sergej: Triptych. Poemy. Berlin Skythen 1920. 29 s. E. A. Orig. brož. Very rare. First edition of famous Soviet poet. 3 000.- 148. BĚLOHLÁVEK, Bedřich: Kaleidoskop. Praha Rejman 1927. Epigramy, satiry a smutky z let 1923 1927. Ob. a upr. Stanislav Roch. Nestr. Orig. brož. Typograficky zajímavý tisk. 300.- 149. MAŘÁNEK, Jiří: Kouzelný deštník. Groteskní romanetto. Praha Aventinum 1928. Ob. a kresby František Muzika. 88 s. Na patitulu i titulu razítka. Orig. brož. Krásná obálka.primus 303 450.- 150. WAUGH, Evelyn: Neřestníci. Praha SVU Mánes 1933. Ob. Adolf Hoffmeister. 263 s. Orig. brož. Nevyskytuje se. 400.- 94. František Bílek 151. Sborník Literární skupiny Spolku Českých básníků a spisovatelů soustředěných kolem revue Host 1923. Vyškov Obzina 1923. Ob. Josef Zamazal. Ilustr. mj. Josef Šíma, A. Hoffmeister, J. Král, B. Kubišta. Redakce Blatný, Götz, Jeřábek, Kalista a Zamazal. Nerozřez. 109 s. Ex. 195/1950. Orig. brož. Wonderful condition. Uncut. Primus 255 1 200.- 152. / Nezval, Vítězslav / Orfeus a Eurydika. Libreto k opeře Ch. Glucka. Praha Müller 1940. Ed. Lis knihomilův sv. 10. Třemi ručně kolorovanými kresbami ilustr. František Muzika. Upr. F. J. Müller. Nestr. Podpisy Nezval, Muzika i Müller. Ex. 37/70. Orig. pap. vazba. Nádherná drahocenná kniha. Jedna z nejkrásnějších českých bibliofilií. Wonderful condition. Seventy copies only. With three handcoloured fullpage drawings by František Muzika. CA 28-32. 000.-, CA 17-30. 000.- Primus 75 (Primus hybně uvádí jako autora výzdoby Jindřicha Štyrského) 28 000.- 153. SHAW, G.B.: Ženění a vdávání. Praha Družstevní práce 1931. Ob. Ladislav Sutnar. Titul Zdeněk Kratochvíl. Orig. brož. Hřbet rekonstruován, mír. poškoz. 200.- 154. SHAW, G. B.: Trakař jablek. Americký císař. Praha Družstevní práce 1932. Ob. Ladislav Sutnar. Titul Zdeněk Kratochvíl. 159 s. Orig. brož. Primus 352 500.- 155. SHAW, G. B.: Drobnosti. Praha Družstevní práce 1933. Ob. Ladislav Sutnar. Titul Zdeněk Kratochvíl. 221 s. Orig. brož. Primus 354 400.- 21

156. TETAUER, Frank: Shaw. Ideologie a dramatika. Praha Družstevní práce 1929. Ob. Ladislav Sutnar. S 26 obrázky. 166 s. Orig. brož. 400.- 157. MÁCHA, Karel Hynek: Deník z roku 1835. Praha Hamera 1976. Ob. a čb. ilustr. Jiří Kolář. Vazba a upr. Oldřich Hamera. 40 s. 20 neprodejných exemplářů. Váz. v orig. ob. První reprezentativní vydání necenzurovaného Máchova deníku s jedinečnými Kolářovými ilustracemi. 20 výtisků pouze pro přátele. Twenty copies of very rare book with ilustrations by Jiří Kolář. 6 000.- V. Časopisy Journals and magazines 158. Šípy konvolut 2 ročníků Satyricko-politický obrázkový týdeník pro lid. Praha J.V. Frič 1888, Starec 1889 Roč. I. a II. Ilustr., nestr., insertní příloha. Ppl. vazby. Komplet. 600.- 159. Kalendář Zlaté Prahy 1894. Almanach I. Praha Otto 1894. Titul F. Urban. Čb. i barev. ilustr. 105 s. Orig cpl. lipská vazba, výborný stav. 500.- 160. Petrklíče. Satyrická revue. Čtrnáctideník. Praha Hrbek 1898. Roč. I. č. 1-12. Záhlaví obálek a ilustr. ( str. 28, 35, 38 )Vojtěch Preissig, Jaroslav Panuška ( J.Panoha, str. 1, 17, 60). 92 s., vložena insertní příloha. Ppl. vazba. Rané Preissigovy ilustrace. 1 200.- 161. (Preissig, Vojtěch) L Assiette au Beurre. Paris 1902, No 100. Les joies du foyer. Panneaux décoratifs pour la 133. Jindřich Štyrský corbeille de noces des jeunes maries par V. Preissig. Str. průběžně. Orig sešit. 1 200.- 162. Kopřivy konvolut 2 svazků List satyrický. Praha J. Süss 1910-12. Barev. a čb.ilustr. mj.: Zdeněk Kratochvíl, V.H. Brunner, K. Nejedlý, V. Hübschmann. Str. průběžně. Ppl. vazby - 1910, roč. II, č.1-26 - 1911, roč. III, č. 1-26 + 1912, roč. IV.č. 1-24 800.- 163. Mládeneček vydaný pro mládence i panny. Jemně pikantní list. Týdeník, č. 1-52. Praha Ratolíska 1913. Dvoubarev. ob., ilustr., mj. F.K. Loukota. Str. průběžně. Ppl. vazba. Chybí str. 1-6 z č.51. 400.- 164. Česká kultura. Kritický list umělecký a vědecký. Praha F.X. Šalda 1913-14. Roč. II. č. 1-19. Redig. F.X. Šalda a Zd. Nejedlý. Články, recenze, feulletony. 303. s. 14 sešitů orig. brož. Vzhledem k datu pravděpodobně komplet. 400.- 22