PROGRAM AUKCE SEZNAM AUTORŮ

PROGRAM AUKCE SEZNAM AUTORŮ

PROGRAM AUKCE SEZNAM AUTORŮ

PROGRAM AUKCE SEZNAM AUTORŮ

Program aukce. Seznam autorů

PROGRAM AUKCE SEZNAM AUTORŮ

Vyvolávací cena: 500 Kč Minimální výše příhozu: 100 Kč

Jiří Houska (*1985) Jiří Hauschka (*1965)

Zlomené srdce Realizace z cyklu O lásce

SYMPOZIUM UMĚLECKOPRŮMYSLOVÝCH ŠKOL ČESKÉ REPUBLIKY 2007

Anotace Autorka Výstavy. Plastiky Obrazy Kresby Mandaly Mozaiky

Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce)

Návštěvnost Kraje Vysočina s využitím zbytkových dat mobilních operátorů

5-1a. PRŮMĚRNÉ KUPNÍ CENY STAVEBNÍCH POZEMKŮ V ČR DLE OKRESŮ A VELIKOSTI OBCÍ V LETECH (v Kč/m 2 )

5-1b. PRŮMĚRNÉ KUPNÍ CENY STAVEBNÍCH POZEMKŮ V ČR DLE OKRESŮ A VELIKOSTI OBCÍ V LETECH (v Kč/m 2 ) - POŘADÍ

Časové souvislosti napovídají, že vaše aktuální výstava je značně opožděným železnobrodským výstavním debutem. Kdo ten odklad způsobil? Oni, nebo vy?

obrázky dětských autorů

Přidělené dotace na regionální funkce v roce 2004

Pedagog a umění. pořádané k poctě významného výtvarného pedagoga a teoretika Josefa Vydry ( )

Přehled zrušených 199 finančních úřadů k a jejich nástupnických 14 krajských finančních úřadů od

Výnosy z kmenových včelstev v kg Sektor Počet Počet včelstev. k 1.5. k a ,62 0, ,0 7,00 Ostatní 11,67

MgA. Adam Jílek. V pasti olej na plátně / 120x80cm / 2017

Přehled o počtu OSVČ

Přehled o počtu OSVČ

Přehled o počtu OSVČ

Přehled o počtu OSVČ

Přehled o počtu OSVČ

Přehled o počtu OSVČ

Přehled o počtu OSVČ

Přehled o počtu OSVČ

Přehled o počtu OSVČ

STUDENTSKÝ DESIGN 2015 Oceněné práce

H š. 100 x v. 270 cm, š. 200 x v. 270 cm š. 300 x v. 270 cm barvy: bílá stříbrná modrá oranžová vínová

v Blansko Muzeum Blansko Hodonín Masarykovo muzeum v Muzeum naftového dobývání a geologie, o. s. Kyjov

Přehled matrik současných FÚ a jejich nástupnických krajských FÚ od

Seznam stanic systému ČD Kurýr a InterKurýr

KUPREV: seznam osob s platným certifikátem k titul příjmení jméno město Bc. Absolonová Miroslava Nový Bohumín Mgr. Akporiso Renata Praha

FINANCOVÁNÍ SOCIÁLNÍCH SLUŽEB A ČINNOSTI CENTRA V ROCE 2017:

POPIS ČÍSELNÍKU. Česká republika CZ0100. Praha. Benešov CZ0201. Beroun CZ0202 CZ0203. Kladno. Kolín CZ0204 CZ0205. Kutná Hora.

voál s olůvkem (záclona Stylex) R v. 180 cm voál s olůvkem (závěs Stylex) R barva 1179, v. 260 cm

Katalog. výtvarných děl a grafických listů zařazených do aukce. Nadační fond onkologie pro 21. století

Název okresu BYT 2+1*

Akademie výtvarných umění v Praze

KATALOG DESIGNOVÝCH VÝROBKŮ

KNIHOVNY 2017 VÝBĚR ZE ZÁKLADNÍCH STATISTICKÝCH ÚDAJŮ O KULTUŘE V ČESKÉ REPUBLICE

marek trizuljak sklokrajina

Maturitní otázky z předmětu VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Úplný název pracoviště ÚFO

Výherci Velká letní. Kolo Firstbike. Jiří Svoboda, Olomouc. Familyboardy. Jarmila Kapustová, Brumov Radka Barnová, Chomutov.

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Liberci. Měsíční statistická zpráva

Krajská pobočka Úřadu práce ČR ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

ZADÁVACÍ DOKUMENTACE Příloha č. 2 Specifikace částí veřejné zakázky. Poskytování služeb v oblasti praní a čištění prádla

1. Adámek Luděk Mísa 2008, vitráž, 40x28x Kč

Marie M. Šechtlová Na cestách

Výčet všech územních pracovišť zřízených organizačním řádem a vyhláškou, včetně jejich podřízenosti

Název finančního úřadu Název finančního úřadu Sídlo finančního úřadu Finanční úřad pro Prahu 1 Finanční úřad pro hlavní město Prahu

Příloha č. 8, str. 1 Organizačního řádu

Krajská pobočka Úřadu práce ČR ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva. listopad Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková

Žádosti o registrační značky na přání podle obcí s rozšířenou působností

Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Liberci. Měsíční statistická zpráva

Termín Místo konání a hostitelská vysoká škola Rektor-hostitel. Ivan Barančík

Úřad práce v Plzni. Zpráva o situaci na trhu práce Plzeňský kraj. Únor 2010

Průměrné výdaje domácností na cestovní ruch v roce 2003

OHLÉDNUTÍ ZA PRVNÍM ROČNÍKEM IN MEMORIAM JANA HRUŠKY

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Plzni

UNIVERZITA KARLOVA V PRAZE 50,02 %

Úřad práce ČR. Měsíční statistická zpráva květen Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Liberci

VÝROČNÍ ZPRÁVA KDK SKIP LIBERECKÉHO KRAJE ZA ROK Zpracovala Eva Kordová, předsedkyně klubu

AUKČNÍ KATALOG 2010

SEZNAM AUTORŮ str. 12 / Anderle Jiří str. 12 / Blažíček František str. 3 / Born Adolf str. 3 / Bouda Jiří str. 12 / Brabenec Jan str. 12 / Brett Luboš str. 3 / Březina Karel str. 19 / Cajthamlová - Jelínková Barbora str. 3 / Císařovský Tomáš str. 19 / Čančík Arno str. 3 / Černá Vendula str. 3 / David Jiří str. 12 / Dostál Jiří str. 20 / Eliáš Bohumil str. 20 / Exnar Jan str. 12 / Frýz Zdeněk str. 13 / Gardiánová Pavlína str. 13 / Gebauer Kurt str. 4, 13 / Hadomský Vladimír str. 13 / Hájek Karel str. 13 / Halva Michal str. 4 / Hendrych Jan str. 20 / Hlavička Tomáš str. 18 / Honzík Josef str. 13 / Hörstová Věra str. 13 / Hrušková - Štefková Helena str. 22 / Hůla Zdeněk str. 14 / Chválová Ilona str. 4, 14 / Istler Josef str. 4 / Janáček Milan str. 4 / Jelen Oldřich str. 5 / Jurík Stamislav str. 5 / Kábrt Josef str. 14 / Kadlecová Zuzana str. 5 / Kahovcová Vlasta str. 20 / Kamencová - Skuhravá Jitka str. 14 / Kanyza Jan str. 5 / Kavan Jan str. 14 / Kessner Robert str. 6 / Klápště Jaroslav str. 20 / Klein Vladimír str. 14 / Kocum Václav str. 6 / Kodet Kristian str. 6 / Kolář Jiří str. 20 / Kolman Ivan str. 6 / Komárek Vladimír str. 21 / König Milan str. 6, 7 / Kovařík Jindřich str. 14 / Králová Martina str. 21 / Krausová Kateřina str. 7 / Kubínová Eva str. 7 / Kulhánek Oldřich str. 7 / Lamr Aleš str. 14 / Lejsek Petr str. 7 / Lindovský Jiří str. 7 / Lomová Ivana str. 15 / Malina Jaroslav str. 15 / Masák Stanislav str. 15 / Matoušová Ludmila str. 15 / Mencl Vladimír str. 7, 8 / Mézl Zdeněk str. 15 / Mužíček Vlastimil str. 8, 15 / Nepasický Jiří str. 8 / Nikl Petr str. 15 / Nosek Miroslav str. 16 / Ondráček Vít str. 21 / Pačinek Jiří str. 16 / Pátek Zdeněk str. 16 / Patočka František str. 21 / Petr Zdeněk str. 22 / Plechatý Václav str. 8 / PON. František str. 8 / Popaja Aldin str. 19 / Postupa Ladislav str. 19 / Postupová Zuzana str. 16 / Preclík Vladimír str. 16 / Rapin Jan str. 8 / Rittstein Michael str. 9, 16 / Róna Jaroslav str. 9 / Rónaiová Veronika str. 21 / Ryba Jiří str. 9 / Ryvolová Karla str. 16 / Salaba Jiří str. 22 / Satrapa Pavel str. 19 / Sazama Josef str. 9, 16 / Serafínová Jana str. 9 / Sokol Valdemar str. 17 / Solovjev Jan str. 9 / Solovjevová Jaroslava str. 9, 10 / Sozanský Jiří str. 10 / Srncová Emma str. 10 / Stárková Olga str. 10 / Suška Čestmír str. 22 / Svoboda Jaroslav str. 10 / Šafář Karel str. 17 / Šinkmanová Eva str. 17 / Škapík Štefan str. 17 / Štícha Petr L. str. 22 / Šuhájek JIří str. 11 / Švabinský Max str. 11, 17 / Švihla Jaroslav str. 11 / Trčková Šárka str. 17 / Valečka Jaroslav str. 17, 18 / Vyleťalová Olga str. 11 / Vysušil Karel str. 22 / Werner Pavel str. 18 / Zábranská Marie str. 18 / Zábranský Adolf str. 18 / Zábranský Vlastimil str. 18 / Zárybnický Rostislav str. 22 / Zeman Jan str. 22 / Zemanová - Blahová Alena str. 18 / Zíka Josef str. 22 / Zoubek Olbram Firmy a organizace str. 19 / AJETO s.r.o. Lindava, Novotný Petr, výtvarník Šípek Bořek str. 19 / BERÁNEK s.r.o. Škrdlovice, Beránek Vlastimil str. 12 / DEXON ART s.r.o. Brno, Gargulák Jaromír str. 3, 4 / Galerie Pastelka Praha str. 20 / GLASS STUDIO ŠTĚPÁNEK s.r.o. Nový Bor str. 21 / LHOTSKÝ s.r.o. Železný Brod - Pelechov V aukci budou dražena díla malířská (obrazy, kresby, grafiky), sochařská (sklo, keramika, kov, kámen), tisky (reprodukce), užitá díla, Jednotlivá díla budou dražena zapůjčenými dražebními čísly a platbu za vydražené předměty lze provést po skončení aukce v hotovosti nebo bezhotovostně platební kartou. Výtěžek z prodeje bude použit na podporu sociálních a charitativních aktivit v české části Euroregionu Nisa. PROGRAM AUKCE Sobota 27. listopadu 2010 v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Zahájení ve 14 hodin, předpokládaný konec v 17 hodin. Aukce je pořádána pod záštitou radního Libereckého kraje pro resort sociálních věcí Pavla Petráčka. Průběh dražby se řídí aukčním řádem. Vystavená díla bude možné shlédnout od 22. 11. do 26. 11. 2010 v prostorách ČSOB v Liberci, 1. máje 18. 2

/ 1 / BORN Adolf Zvířata navazují kontakt se vzduchoplavci - r. 2010 litografie, volně, 43 x 33cm / 64 x 49cm 9 000 Kč / 2 / BOUDA Jiří Rozcestí - r. 2010 litografie, volně, 27,5 x 38,5 cm / 43 x 50 cm / 3 / BŘEZINA Karel Rybáři v Jugoslávii linoryt, volně, 33,5 x 46 cm / 4 / CÍSAŘOVSKÝ Tomáš Honba - r. 2007 litografie, a. t., volně, 42 x 28 cm / 50 x35 cm / 5 / ČERNÁ Vendula Motýlí žena - r. 2007 s. j., perokresba, rám, sklo, 15 x 10 cm / 19,5 x 14,5 cm 1 000 Kč / 6 / DAVID Jiří Pyramida - r. 2000 litografie, a. t., volně, 41 x 29 cm / 50 x 35 cm / 7 / DAVID Jiří Spirit - r. 2000 litografie, a. t., volně, 41 x 29 cm / 50 x 35 cm / 8 / DAVID Jiří Svatý - r. 2000 litografie, a. t., volně, 41 x 29 cm / 50 x 35 cm / 9 / Galerie Pastelka Praha Archa hledá pevninu a. t., volně, 43 x 30 cm 400 Kč / 1 / BORN Adolf 12. 6. 1930 České Velenice Grafik, ilustrátor, karikaturista. 1950-1953 VŠUP Praha, 1953-1956 AVU Praha (A. Pelc). Vystavuje od r. 1958. Získal řadu mezinárodních ocenění. Je zastoupen v českých a zahraničních veřejných i soukromých sbírkách. Žije a pracuje v Praze. / 2 / BOUDA Jiří 5. 5. 1934 Grafik, malíř, ilustrátor. Do r. 1959 VŠUP Praha (Svolinský). Jeho dílem se prolíná především téma dopravy, i jeho výstavy byly zaměřeny na dopravní tématiku, vytváří ex libris a věnuje se známkové tvorbě. Je dlouholetým členem grafického sdružení Hollar. / 3 / BŘEZINA Karel 1922-2004 Malíř, grafik. VŠUP Praha (prof. J. Benda, A. Fišárek). Člen SČVU. Tématicky v jeho díle převažuje krajina, veduta, objevuje se i figurální problematika. V oblasti užité tvorby se nejvíce věnoval práci se sklem. Vystavoval především v tuzemsku, několik výstav uskutečnil v zahraničí. / 4 / CÍSAŘOVSKÝ Tomáš 2. 1. 1962 Praha Malíř, grafik. 1980-1988 AVU Praha (J. Želibský, K. Minář). Vystavuje od r. 1984 doma i v zahraničí. Žije v Praze. / 5 / ČERNÁ Vendula 26. 8. 1988 Nové Město na Moravě Malířka, grafička. Od 4 let LŠU, dvanáctileté studium ukončeno absolventským ročníkem. Soukromá studia v atelieru pod vedením P. Kadeřábka. Vystavuje od r. 1994 v řadě měst republiky, na mezinárodní výstavě dětské kresby v Itálii získala první cenu. Žije v Poličce. / 6 / 7 / 8 / DAVID Jiří 28. 8. 1956, Rumburk Malíř, grafik. 1982-1987 AVU Praha. Od roku 1994 působí jako vedoucí ateliéru vizuální komunikace na AVU Praha. Vystavuje doma i v zahraničí a jeho díla jsou v řadě veřejných i soukromých sbírek. Žije a pracuje v Praze. / 9 / Galerie Pastelka Praha Praha 3

/ 10 / Galerie Pastelka Praha Létající koberec a. t., volně, 30 x 21 cm 200 Kč / 11 / Galerie Pastelka Praha Zvonění na lepší časy a. t., volně, 30 x 21 cm 200 Kč / 12 / HADOMSKÝ Vladimír Děvčátko s paňácou - r. 1995 litografie, volně, 28 x 18 cm / 45 x 30 cm 1 800 Kč / 13 / HENDRYCH Jan Sloup s hlavama - r. 2009 litografie, volně, 35 x 24 cm / 13 / HENDRYCH Jan Žena - r. 2009 litografie, volně, 35 x 24,5 cm / 15 / ISTLER Josef Hlava (F. Kafka) - r. 1992 k. t. na papíru, volně, 47,5 x 33 cm / 70,5 x 51 cm / 16 / JANÁČEK Milan Cesta do vsi - r. 1998 litografie, volně, 22 x 27 cm / 33 x 35 cm 1 200 Kč / 17 / JANÁČEK Milan Korunovaná - r. 1998 litografie, volně, 27 x 21 cm / 35 x 29 cm 1 200 Kč / 18 / JELEN Oldřich Vodopád - r. 2010 litografie, volně, 54 x 43 cm / 70 x 55 cm 6 000 Kč / 10 / 11 / Galerie Pastelka Praha Praha / 12 / HADOMSKÝ Vladimír 1. 1. 1938 Dubová Malíř a grafik. 1957-1963 VŠUP Praha (K. Svolinský). Vystavuje od r. 1965, jeho práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách především v zahraničí. Nyní žije a pracuje v Mostě. / 13 / 14 / HENDRYCH Jan 1936 Ak. sochař. Studia dokončil v letech 1964-1967 na AVU Praha jako aspirant u prof. Hladíka. Od r. 1990 byl docentem a od r. 1991 profesorem, vedoucím sochařského ateliéru na AVU. / 15 / ISTLER Josef 1919-2000 Malíř a grafik. 1938-1939 soukromá studia v Jugoslávii (W. Höfner). Byl členem SVU Mánes, vystavoval od r. 1945 a je zastoupen v galeriích a soukromých sbírkách doma i v zahraničí. / 16 / 17 / JANÁČEK Milan 6. 4. 1938 Blatná Malíř, grafik, ilustrátor. 1953-1957 VŠUP Praha (K. Müller, Z. Juna). Významná je jeho ilustrační tvorba (např. Nevrlý: Kniha o Jizerských horách a řada dalších knih zejména pro děti). Žije v Liberci. / 18 / JELEN Oldřich 25. 2. 1961 Mladá Boleslav Ilustrátor a grafik. 1990-1993 AVU Praha (Knížák). Vystavuje doma i v zahraničí, kde je zastoupen i ve veřejných a soukromých sbírkách. Žije a pracuje v Praze. 4

/ 19 / JURÍK Stanislav Bolehlav III - r. 1990 lept, volně, 9 x 12 cm / 30 x 21 cm 800 Kč / 20 / JURÍK Stanislav Bolehlav IV - r. 1990 lept, volně, 9 x 12 cm / 30 x 21 cm 800 Kč / 21 / JURÍK Stanislav Pištec v okně - r. 1990 lept, volně, 6 x 7,5 cm / 25 x 18 cm 500 Kč / 22 / KÁBRT Josef Chvála bláznivosti - r. 1983 lept, volně, 17 x 19,5 cm / 25 x 26 cm 1 000 Kč / 23 / KÁBRT Josef Půlakt lept, volně, 20,5 x 14 cm / 35 x 25 cm 1 000 Kč / 24 / KÁBRT Josef Sochařství - r. 1984 lept, volně, 37 x 25 cm / 49 x 32 cm / 25 / KAHOVCOVÁ Vlasta Don t worry, be happy! - r. 2004 xerografie, rám, sklo, 15,5 x 15,5 cm / 31,5 x 30,5 cm / 26 / KAVAN Jan Artemis - r. 2007 lept, volně, 25 x 18 cm / 42 x 30 cm / 27 / KAVAN Jan Hlavy - r. 2003 lept, volně, 27,5 x 20 cm / 37 x 28 cm / 19 / 20 / 21 / JURÍK Stanislav 1948-1993 Malíř, grafik, ilustrátor. Autodidakt, soukromá studia. Bibliofilské tisky, grafické výzdoby, ilustrace knih (Vodňanský, Žáček, Dědeček ), exlibris, spolupráce na animovaném filmu. Vystavoval doma i v zahraničí. / 22 / 23 / 24 / KÁBRT Josef 1920-1989 Malíř, grafik, ilustrátor a režisér anim. filmů. 1936-1941 VŠUP Praha (Kysela, Benda). Jako animátor spolupracoval s Jiřím Trnkou. S Josefem Effelem vytvořil filmové dílo Stvoření světa. Jeho tvorba získala mnohá významná ocenění doma i v zahraničí. / 25 / KAHOVCOVÁ Vlasta 7. 1. 1944 Praha Malířka, zpěvačka, herečka. SŠUP Praha. Do r. 1980 zpívala spolu s K. Gottem. Od té doby se věnuje malování a příležitostnému herectví. Vystavuje v republice a je zastoupena v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Žije a pracuje v Praze. / 26 / 27 / KAVAN Jan 8. 3. 1947 Zlín Gragik, malíř, ilustrátor. VŠUP Praha (Strnadel, Trnka, Sklenář). Věnuje se grafice, ex libris, ilustrační tvorbě a spolupracoval na animovaném filmu. Vystavuje v tuzemsku i v zahraničí. Získal několik ocenění (za ilustraci, návrh bankovky a za ex libris). Žije v Praze. 5

/ 28 / KLÁPŠTĚ Jaroslav Sen - r. 1984 suchá jehla, volně, 50 x 28 cm / 62 x 38 cm / 29 / KLÁPŠTĚ Jaroslav Žena s černou punčochou - r. 1987 suchá jehla, volně, 50 x 34 cm / 60 x 41 cm 2 700 Kč / 30 / KODET Kristian Dívka suchá jehla, rám, skol, 40 x 24 cm / 65 x 45 cm 6 000 Kč / 31 / KOLÁŘ Jiří Antika koláž, volně, 25,5 x 22,5 cm / 40 x 32 cm 20 000 Kč / 32 / KOLÁŘ Jiří Kubismus koláž, volně, 34 x 27 cm / 40 x 32 cm 20 000 Kč / 33 / KOMÁREK Vladimír Čtenář dřevoryt, volně, 14,5 x 26,5 cm / 30 x 42 cm 800 Kč / 34 / KOMÁREK Vladimír Z cyklu Křížová cesta suchá jehla, volně, 18 x 15 cm / 35 x 25 cm 800 Kč / 35 / KOMÁREK Vladimír Zvěstování dřevoryt, volně, 30 x 19 cm / 35 x 33 cm 1 800 Kč / 36 / KOVAŘÍK Jindřich Dopis rytina, lept, volně, 42 x 32,5 cm / 57 x 42,5 cm / 28 / 29 / KLÁPŠTĚ Jaroslav 1923-1999 Malíř, grafik, ilustrátor. 1945-1950 VŠUP Praha (F. Tichý, E. Filla). Vystavoval od r. 1950 především na domácích výstavách. / 30 / KODET Kristian 17. 6. 1948 Praha Malíř. 1964-1968 akademie des Beaux Arts v Bruselu. Postupně působil ve Švýcarsku, Československu a USA, v r. 1990 se opět vrátil do Čech. Uspořádal řadu samostatných výstav. V r. 2001 otevřel soukromé muzeum Kodet se stálou sbírkou tří generací Kodetů. Žije a pracuje v Praze a v jižních Čechách. / 31 / 32 / KOLÁŘ Jiří 1914-2002 Básník a výtvarník. 1980-1998 žil v nucené emigraci v Paříži. Zejména v cizině získaly významného uznání jeho koláže. Vedle desítek vydaných knižních titulů uskutečnil přes 300 výstav různých forem koláží. / 33 / 34 / 35 / KOMÁREK Vladimír 1928-2002 Malíř, grafik, ilustrátor. 1946-1947 AVU Praha (K. Minář), 1948-1954 VŠUP Praha (K. Štipl). Vystavoval od r. 1958. Zastoupen ve veřejných a soukromých sbírkách doma i v zahraničí. / 36 / 37 / 38 / KOVAŘÍK Jindřich 12. 6. 1928 Plzeň Malíř a grafik. 1948-1953 VŠUP Praha (J. Novák). Věnuje se ilustrační tvorbě, grafice a malbě. Samostatné výstavy v republice, účast na společných výstavách doma i v zahraničí. Člen syndikátu výtvar. umělců, Klubu ilustrátorů dětské knihy a Asociace volné grafiky. Žije a pracuje v Praze. 6

/ 37 / KOVAŘÍK Jindřich Hlavy, vzpomínky - r. 2004 bar. litografie, volně, 36 x 36 cm / 63 x 50 cm 2 500 Kč / 38 / KOVAŘÍK Jindřich Příběhy - r. 1996 2 bar. litografie, volně, 36 x 39 cm / 40,5 x 43,5 cm / 39 / KUBÍNOVÁ Eva Dvojice - r. 2009 bar. dřevořez, rám, sklo, 33 x 26 cm / 49 x 40 cm 2 500 Kč / 40 / Kulhánek Oldřich Inspirace Mahlerem - r. 2010 litografie, volně, 54 x 44 cm / 76 x 60 cm 8 000 Kč / 41 / LAMR Aleš Hořící keř - r. 1992 litografie, volně, 71 x 56 cm / 80 x 63 cm 4 000 Kč / 42 / LINDOVSKÝ Jiří Růst - r. 1988 sítotisk, volně, 29,5 x 40,5 cm / 46 x 63 cm 1 000 Kč / 43 / LOMOVÁ Ivana Doupě litografie, a. t., volně, 28,5 x 20 cm / 37 x 28 cm / 44 / LOMOVÁ Ivana Vzhůru - r. 2005 litografie, a. t., volně, 21 x 30 cm / 34,5 x 41,5 cm / 45 / MÉZL Zdeněk Milován všemi dřevoryt, volně, 17 x 9 cm / 25 x 15 cm 400 Kč / 39 / KUBÍNOVÁ Eva 21. 2. 1925 Malířka, grafička. 1945-1950 VŠUP Praha (prof. Svolinský) a pedag. nástavba na PF UK Praha. Přes řadu činností (volná tvorba, ilustrace, malba, volná grafika, spolupráce s řadou institucí a s architekty, pedagogická činnost) se nyní věnuje hlavně barevnému dřevořezu. Uspořádala řadu výstav a je zastoupena ve sbírkách doma i v zahraničí. Žije v Liberci. / 40 / KULHÁNEK Oldřich 26. 2. 1940 Praha Grafik, ilustrátor. 1958-1964 VŠUP Praha (K. Svolinský), přednáší na univerzitách v USA a v Holandsku. Vystavuje od r. 1966 doma i v zahraničí, zastoupen v českých i světových sbírkách. Získal řadu cen za grafickou a knižní tvorbu. Je autorem bankovek ČR. Žije v Praze. / 41 / LAMR Aleš 12. 6. 1943 Olomouc Malíř, grafik, sochař. 1960-1964 SUŘ Brno. Vystavuje od r. 1968. Je zastoupen v soukromých a veřejných sbírkách doma i v zahraničí. Žije v Praze. / 42 / LINDOVSKÝ Jiří 25. 4. 1948 Malíř, grafik, vysokoškolský pedagog. 1970-1975 AVU Praha. Od r. 1992 vede ateliér Grafika I na pražské AVU. Ve svém díle se zabývá vztahem mezi technikou a přírodou. Působí v Praze a Olomouci. / 43 / 44 / LOMOVÁ Ivana 22. 11. 1959 Praha Ilustrátorka. ČVUT Praha, fakulta architektury. Zabývá se ilustrací, zejména pro děti a mládež, kresbou a grafickou tvorbou, pracovala pro kreslený film. Působí v Praze. / 45 / MÉZL Zdeněk 31. 10. 1934 Praha Grafik a ilustrátor. 1953-1956 Akademie VÚ (prof. Tomov a Silovský). Studijní pobyt akademie v Sofii (prof. Tomov). Obdržel čestná uznání v soutěžích o nejkrásnější knihu (r. 1967 a 1978). Samostatně vystavuje od r. 1970. Žije a pracuje v Praze. 7

/ 46 / MÉZL Zdeněk Smlouva o přátelství dřevoryt, volně, 17 x 9 cm / 25 x 15 cm 400 Kč / 47 / Nepasický Jiří Formule 1 - r. 1974 suchá jehla, volně, 25 x 18,5 cm / 41 x 29,5 cm 800 Kč / 48 / Nepasický Jiří Skála - r. 2010 suchá jehla, volně, 30 x 20 cm / 42 x 30 cm 800 Kč / 49 / NIKL Petr Labyrint - r. 2009 2 bar. litografie, volně, 28 x 31 cm / 52 x 70 cm 4 000 Kč / 50 / PON František Červený klaun - r. 2007 litografie, rám, sklo, 46 x 35 cm / 63 x 50 cm 2 500 Kč / 51 / PON František Kočka na botníku - r. 2004 litografie, rám, sklo, 46 x 35 cm / 63 x 50 cm 2 500 Kč / 52 / POPAJA Aldin Mahalu - r. 2001 litografie, volně, 36 x 50,5 cm / 50 x 70 cm 4 000 Kč / 53 / RITTSTEIN Michael Podobenství - r. 2009 litografie, volně, 37,5 x 54 cm / 51 x 72 cm 2 500 Kč / 54 / RITTSTEIN Michael Procházka - Na jezu - r. 2009 litografie, volně, 66 x 47 cm / 72 x 57 cm 2 500 Kč 8 / 46 / MÉZL Zdeněk 31. 10. 1934 Praha Grafik a ilustrátor. 1953-1956 Akademie VÚ (prof. Tomov a Silovský). Studijní pobyt akademie v Sofii (prof. Tomov). Obdržel čestná uznání v soutěžích o nejkrásnější knihu (r. 1967 a 1978). Samostatně vystavuje od r. 1970. Žije a pracuje v Praze. / 47 / 48 / NEPASICKÝ Jiří 25. 9. 1934 Velké Hamry Výtvarník, malíř, pedagog. 1961-1967 VŠUP Praha (S. Libenský, J. Malejovský, J. Nušl). Vystavuje od r. 1969 na samostatných i společných výstavách doma i v zahraničí a je zastoupen ve veřejných sbírkách. Žije v Liberci. / 49 / NIKL Petr 8. 2. 1960 Zlín Malíř, grafik, scénograf, loutkoherec. 1981-1987 AVU Praha (A. Paderlík). Člen divadelního sdružení Mehedaha, do r. 1991 člen skup. Tvrdohlaví. Vystavuje a svými díly je zastoupen ve sbírkách doma i v zahraničí. Působí v Praze. / 50 / 51 / PON František František Poněšický je pseudonym manželů Jitky Baliharové, grafičky a výtvarné redaktorky, a Oldřicha Přibíka, malíře a novináře. Společně začali v osmdesátých letech připravovat pro děti omalovánky a leporela, obrazy, litografie a knihy většinou pod pseudonymem František PON. Žijí v Poněšicích nedaleko Hluboké nad Vltavou. / 52 / POPAJA Aldin 1971 Jajce (Bosna a Hercegovina) Malíř. AVU Sarajevo, VŠUP Praha (Nešleha). Vystavoval v zahraničí i v ČR. V současné době je asistentem ateliéru malby VŠUP v Praze. / 53 / 54 / RITTSTEIN Michael 17. 9. 1949 Praha Akad. mal. - malíř. AVU Praha (prof. A. Paderlík) 1974. Vystavuje od r. 1976 doma i v cizině, jeho díla jsou zastoupena v mnoha veřejných i soukromých sbírkách. Žije a pracuje v Praze.

/ 55 / RÓNA Jaroslav Padající anděl - r. 2002 bar. litografie, volně, 26,5 x 37 cm / 49,5 x 60 cm 4 500 Kč / 56 / RÓNA Jaroslav Ptáčátko - r. 1983 lept, volně, 32 x 44,5 cm / 49,5 x 70 cm 4 500 Kč / 57 / RÓNAIOVÁ Veronika Časový posun - r. 1999 litografie, volně, 41 x 57,5 cm / 50 x 72 cm / 58 / RYVOLOVÁ Karla Květ lept s akvatintou, volně, 12,5 x 16 cm / 24 x 28 cm 1 000 Kč / 59 / RYVOLOVÁ Karla Vzhůru lept s akvatintou, volně, 11 x 8,5 cm / 30 x 21 cm 900 Kč / 60 / SERAFÍNOVÁ Jana Kytice - r. 2010 roláž, rám, sklo, 30,5 x 13,5 cm / 38 x 21,5 cm 600 Kč / 61 / SOKOL Valdemar Franz Kafka lept a airbrush, volně, 16 x 11,5 cm / 30 x 25 cm 800 Kč / 62 / SOLOVJEVOVÁ Jaroslava Paříž - komíny a střechy suchá jehla, volně, 38 x 26 cm / 49,5 x 35 cm / 63 / SOZANSKÝ Jiří Job - r. 1972 lept, a. t., volně, 30 x 15,5 cm / 51 x 36 cm 6 000 Kč / 55 / 56 / RÓNA Jaroslav 27. 4. 1957 Praha Akad. mal. - malíř, sochař. VŠUP Praha (prof. S. Libenský) 1991. 1984 a 1986 v USA jako asistent prof. Libenského. 1992 nominace na Českého lva za výtvarné řešení filmu Amerika. Zúčastnil se řady výstav doma i v cizině. Žije a pracuje v Praze. / 57 / RÓNAIOVÁ Veronika 21. 5. 1951 Malířka, grafička ilustrátorka. 1966-1970 VŠ výtvarných umění. Věnuje se malbě, kresbě, grafice a ilustraci, kombinuje média. Působí jako docentka na Katedře VV PF trnavské univerzity. / 58 / 59 / RYVOLOVÁ Karla Batňovice, okr. Trutnov Grafička, malířka, ilustrátorka. 1957-1961 VŠ pedagogická, obor výtv. výchova (C. Bouda, K. Lidický). Do r. 2003 zaměst. na VŠUP. Vystavuje a je zastoupena doma i v zahraničí volnou grafikou a exlibris. Žije a pracuje v Praze. / 60 / SERAFÍNOVÁ Jana 7. 7. 1943 Praha Vyučená malířka skla v Novém Boru. Poslední zaměstnání jako malířka v ZOO v Liberci. Malování je jejím největším koníčkem. Žije a tvoří v Liberci. / 61 / SOKOL Valdemar 2. 3. 1939 Praha Malíř. 1965 DAMU. Maluje hlavně deskové obrazy kde se snaží o vytvoření iluze prostoru. Vystavuje od r. 1968 doma i v cizině. Řada jeho prací je v majetku podniků a institucí a v soukromých sbírkách v Čechách i v zahraničí. Žije a pracuje v Praze. / 62 / SOLOVJEVOVÁ Jaroslava 24. 10. 1926 Praha Malířka, grafička. 1948-1954 VŠUP Praha (E. Filla, A. Strnadel). V jejím díle převažuje městská krajina. Vystavuje doma i v zahraničí. Žije v Turnově. / 63 / SOZANSKÝ Jiří 27. 6. 1946 Malíř, grafik. AVU Praha (F. Jiroudek) Od r. 1976 realizoval desítky výstav doma i v zahraničí a svými díly je zastoupen v řadě veřejných a soukromých sbírek. Působí v Praze. 9

/ 64 / SOZANSKÝ Jiří Tři kříže - r. 1968 lept, a. t., volně, 29,5 x 36 cm / 43 x 54,5 cm 9 000 Kč / 65 / SRNCOVÁ Emma Ovíněný houslista - r. 1974 litografie, volně, 49 x 29 cm / 54,5 x 32,5 cm 4 600 Kč / 66 / STÁRKOVÁ Olga Anděl krajiny - r. 2005 litografie, volně, 48 x 38 cm / 63 x 48 cm / 67 / STÁRKOVÁ Olga Hudební matiné - r. 1997 litografie, volně, 49 x 37,5 cm / 64 x 48,5 cm / 68 / STÁRKOVÁ Olga Vivaldi - čtvero ročních období - r. 1997 litografie, volně, 49 x 38 cm / 63,5 x 47,5 cm / 69 / SUŠKA Čestmír Listy - r. 2005 litografie, volně, 42 x 22 cm / 50 x 35 cm / 70 / SUŠKA Čestmír Trojúhelníky - r. 2006 litografie, a. t., volně, 46 x 30,5 cm / 50 x 35 cm / 71 / ŠAFÁŘ Karel Chryzantéma kom. technika, pasp. sklo, 21 x 11 cm / 33 x 20,5 cm / 72 / ŠAFÁŘ Karel TGM kom. technika, pasp. sklo, 23 x 16 cm / 40 x 30,5 cm / 64 / SOZANSKÝ Jiří 27. 6. 1946 Malíř, grafik. AVU Praha (F. Jiroudek) Od r. 1976 realizoval desítky výstav doma i v zahraničí a svými díly je zastoupen v řadě veřejných a soukromých sbírek. Působí v Praze. / 65 / SRNCOVÁ Emma 22. 8. 1942 Praha Výtvarnice, herečka. 1959 gymnázium Praha. Od r. 1980 se věnuje hlavně malování. Vystavuje od r. 1972 a je zastoupena ve veřejných i soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Žije v Praze. / 66 / 67 / 68 / STÁRKOVÁ Olga 13. 2. 1945 Praha Malířka, grafička. Vystudovala SUPŠ. Je členkou profesionálního Sdružení pražských malířů. Obrazy a grafiky vystavuje od r. 1981 doma i v zahraničí. Svými díly je zastoupena v českých galeriích a v soukromých sbírkách doma a v zahraničí. Žije v Praze. / 69 / 70 / SUŠKA Čestmír 4. 1. 1952 Sochař, scénárista, výtvarník. 1974-1980 AVU Praha (J. Bradáček). Byl členem skupiny Tvrdohlaví, je zakladatelem výtvarného divadla Kolotoč. Vystavoval na mnoha místech doma a i v zahraničí. Působí v Praze. / 71 / 72 / ŠAFÁŘ Karel 28. 5. 1938 Rychnov n. K. Malíř, grafik. 1965-1971 VŠUP Praha (Svolinský, Sklenář). Od r. 1992 člen SČUG Hollar. Věnuje se volné grafice, ilustraci a malbě. Kromě mnoha samostatných výstav v tuzemsku i v zahraničí se účastnil i řady kolektivních výstav. Mj. získal 1. cenu Interexlibris Dánsko 1986. Žije v Praze. 10

/ 73 / ŠVABINSKÝ Max Josef Mánes - r. 1961 litografie, volně, 17 x 13 cm / 32 x 24 cm / 74 / ŠVABINSKÝ Max Michelangelo Buonarroti litografie, volně, 19 x 12,5 cm / 38 x 28,5 cm / 75 / ŠVABINSKÝ Max Stanislav K. Neumann - r. 1959 litografie, volně, 20 x 15 cm / 42 x 29 cm / 76 / ŠVIHLA Jaroslav Železný Brod lept, papír. pasp., 28 x 49 cm / 50 x 67 cm / 77 / TRČKOVÁ Šárka Jahody - r. 2003 litografie, volně, 19,5 x 22 cm / 22,5 x 34,5 cm / 78 / TRČKOVÁ Šárka Na louce - r. 1999 litografie, volně, 19,5 x 26 cm / 35,5 x 43 cm / 79 / TRČKOVÁ Šárka Tři - r. 2003 litografie, volně, 20 x 27 cm / 35 x 45 cm / 80 / VYSUŠIL Karel En face 1 - r. 2008 litografie, volně, 23,5 x 18,5 cm / 36 x 28 cm / 81 / VYSUŠIL Karel En face 2 - r. 2008 litografie, volně, 23,5 x 18,5 cm / 36 x 28 cm / 73 / 74 / 75 / ŠVABINSKÝ Max 1873-1962 Malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor. Vystudoval AVU Praha (M. Pirner). Člen SVU Mánes, SČUG Hollar, prof. AVU Praha. / 76 / ŠVIHLA Jaroslav 6. 12. 1933 Liberec Akad. malíř. 1953-1958 VŠUP Praha (Eckert, Ulman). Věnuje se především krajinomalbě, nejvíce jeho děl pochází ze severočeského regionu. Zde se také nejvíce prezentoval na samostatných i společných výstavách. Žije v Liberci. / 77 / 78 / 79 / TRČKOVÁ Šárka 1965 Plzeň Studia: 1980-1984 SOŠV, 1986-1992 AVU Praha. Od roku 1995 pracuje na Akademii výtvarných umění v Praze jako odborná asistentka v ateliéru Grafika II., prof. Vladimíra Kokolii Žije a pracuje v Praze, Plzni a Rasochách. / 80 / 81 / VYSUŠIL Karel 14. 11. 1926 Trmice Malíř, grafik. 1945-1947 AVU Praha (Nejedlý, Minář). Od r. 1952 člen SČUG Hollar, vystavoval se skupinou Máj. Jeho díla byla vystavována v tuzemsku i mnoha zemích v zahraničí a jsou součástí veřejných i soukromých sbírek. Žije v Praze. 11

/ 82 / ANDERLE Jiří Beatrice a Vergilius - r. 1987 var. s kresbou, volně, 33 x 48,5 cm / 47,5 x 65 cm 7 000 Kč / 83 / BLAŽÍČEK František Bobek a perly k. t. na papíru, volně, 35 x 50 cm 3 300 Kč / 84 / BLAŽÍČEK František Prázdninový - r. 2007 k. t. na papíru, volně, 42 x 59,5 cm 6 000 Kč / 85 / BLAŽÍČEK František Uprchlá nevěsta slepičková - r. 2006 k. t. na papíru, volně, 35 x 50 cm 2 900 Kč / 86 / BRABENEC Jan Písečné město - r. 2008 k. t. na kůži, rám, 37 x 66 cm 7 000 Kč / 87 / BRETT Luboš Vzduchoplavci nad Jablonným - r. 2002 k. t. na kartonu, rám, 98 x 44 cm 7 600 Kč / 88 / DEXON ART s.r.o. Hospoda na ostychu - r. 2007 k. t. na papíru, rám, sklo, 61,5 x 59 cm / 81,5 x 79 cm 18 000 Kč / 89 / DOSTÁL Jiří Mezi kameny - r. 1998 tužka, pastel, volně, 62,5 x 45 cm 2 800 Kč / 90 / FRÝZ Zdeněk Čekání na krále k. t. na sololitu, rám, 28 x 38 cm / 56 x 65,5 cm 2 900 Kč 12 / 82 / ANDERLE Jiří 14. 9. 1936 Pavlíkov u Rakovníka Malíř, grafik. 1955-1961 AVU Praha (A. Pelc, V. Silovský). Vystavuje od r. 1966. Získal řadu významných mezinárodních cen. Je zastoupen v předních českých a světových sbírkách. Žije a pracuje v Praze. / 83 / 84 / 85 / BLAŽÍČEK František 16. 9. 1956 Havlíčkův Brod Výtvarník, malíř, sochař. Vyučen sklářem (Z. Štorek), současně maluje (J. Jelínek). Navštěvoval grafickou školu Hollar. Nyní se zabývá volnou tvorbou a vytváří plastiky ze dřeva a kovu. Uspořádal množství výstav v tuzemsku i v zahraničí, mj. je autorem zařízení interiéru Kyocera v Japonsku (2005). Žije a pracuje v Praze. / 86 / BRABENEC Jan 11. 10. 1945 Starý Plzenec Výtvarník. Od 1965 ČVUT - architektura, výtvarnictví. Od r. 1980 žije v Rakousku, tvoří z kůže (šperky, obrazy, plastiky), píše hry a scénáře k filmům. Vystavuje doma i v zahraničí. Žije a pracuje ve Vídni a v Praze. / 87 / BRETT Luboš 1957 Jablonné v Podještědí Výtvarník, pedagog. Studia na PF UJEP v Ústí n. L. Maluje od r. 1989. Jeho dílo je zastoupeno v soukromých prodejních galeriích. Žije v Jablonném v Podještědí. / 88 / DEXON ART s.r.o. Brno Gargulák Jaromír / 89 / DOSTÁL Jiří 1. 10. 1946 Nová Paka Sochař. VŠUP Praha (S. Libenský). Pracuje jako pedagog, zabývá se kresbou, malbou, reliéfem. Zúčastnil se řady výstav a je zastoupen ve veřejných i soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Žije a pracuje v Jablonci n. N. / 90 / FRÝZ Zdeněk 1969 jižní Morava Malíř (olejomalba, akryl, komb. techniky, také perokresba a dřevořezba) Vystavuje od r. 1990, jeho práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Žije a pracuje v Brně.

/ 91 / GARDIANOVÁ Pavlína Soucit - r. 2006 olej na sololitu, rám, 65 x 45 cm / 76,5 x 57 cm 1 / 92 / GEBAUER Kurt Panda velká s mládětem - r. 2008 kresba uhlem, volně, 30 x 34 cm / 45 x 62 cm / 93 / GEBAUER Kurt Panda velká s bambusem - r. 2008 kresba uhlem, volně, 33 x 54 cm / 45 x 62 cm / 94 / HADOMSKÝ Vladimír Dáma s dekorem - r. 2003 tempera, volně, 38 x 37,5 cm / 40,5 x 40 cm / 95 / HÁJEK Karel Dívka s maskou - r. 1999 olej na plátně, rám, 59 x 39 cm / 64 x 44 cm 7 000 Kč / 96 / HÁJEK Karel Ptačí sen - r. 2007 olej na plátně, rám, 39 x 29,5 cm / 43,5 x 34 cm / 97 / HALVA Michal Krajina se slunečnicovým polem k. t. na sololitu, rám, 26 x 23 cm / 41,5 x 38,5 cm 10 000 Kč / 98 / HÖRSTOVÁ Věra Podzim tempera na papíru, volně, 44 x 30,5 cm / 99 / HRUŠKOVÁ-ŚTEFKOVÁ Helena Ve váze olej na plátně, rám, 59 x 48,8 cm / 64 x 54 cm / 91 / GARDIANOVÁ Pavlína 13. 6. 1968 Jičín Výtvarnice. Vystudovala SOŠ sklářskou v Jablonci n. N., SŠ umělecko-řemeslných prací v Praze a Teologickou fakultu v Olomouci. 1997-2000 žila a tvořila v Holandsku. Věnuje se převážně olejomalbě. Vystavuje doma i v zahraničí. Žije ve Staré Pace. / 92 / 93 / GEBAUER Kurt 18. 8. 1941 Hradec nad Moravicí Sochař. 1963-1969 AVU Praha (V. Makovský, K. Lidický). Od r. 1992 profesorem na VŠUP Praha. Svá díla (sochy, kresby, objekty, instalace ) vystavuje na samostatných i skupinových výstavách a je zastoupen ve sbírkách doma i v zahraničí. Působí v Praze. / 94 / HADOMSKÝ Vladimír 1. 1. 1938 Dubová Malíř a grafik.1957-1963 VŠUP Praha (K. Svolinský). Vystavuje od r. 1965, jeho práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách především v zahraničí. Nyní žije a pracuje v Mostě. / 95 / 96 / HÁJEK Karel 1963 Ústí nad Labem Výtvarník. Základní školení u ak. soch. R. Wölfela, od r. 1988 na volné noze. Jeho dílo tvoří sochy, plastiky, obrazy, vitráže, design, architektonická řešení interiérů a exteriérů. Žije a pracuje v Ústí n. L. / 97 / HALVA Michal 20. 4. 1964 Brno Malíř. Soukromá studia. Vystavuje od r. 1989, jeho práce jsou zastoupeny v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Žije a pracuje v Brně. / 98 / HÖRSTOVÁ Věra 20. 9. 1959 Jilemnice Malířka. Soukr. studia u prof. Žižky (UMPRUM Praha). Těžiště její práce je v krajinomalbě, přírodu ztvárňuje i v ilustracích učebnic přírodopisu. Zúčastnila se řady výstav doma i v zahraničí. Žije a pracuje v Nové Pace. / 99 / HRUŠKOVÁ-ŚTEFKOVÁ Helena Malířka. 1976-1982 AVU Praha (F. Jiroudek). Věnuje se převážně malbě. Vystavuje samostatně i ve skupinových výstavách a svými obrazy je zastoupena v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. 13

/ 100 / CHVÁLOVÁ Ilona Proudy - Srí Lanka - r. 2006 pastel, volně, 41 x 56 cm / 101 / ISTLER Josef Kompozice - r. 1949 olej na plátně, volně, 33 x 46 cm / 41,5 x 51 cm 60 000 Kč / 102 / KADLECOVÁ Zuzana Figura 1 - r. 2003 kresba, volně, 42 x 30 cm 3 500 Kč / 103 / KADLECOVÁ Zuzana Figura 2 - r. 2003 kresba, volně, 42 x 30 cm 3 500 Kč / 104 / KANYZA Jan Z cyklu Záznamy - r. 2005 akryl na papíru, pasp. volně, 53 x 41 cm / 67 x 53 cm 1 / 105 / KESSNER Robert Chalupy na Žampachu - r. 1982 kresba uhlem, pasp. sklo, 34 x 46 cm / 53 x 63 cm / 106 / KOCUM Václav Světlo na poledníku olej na desce, deska, 56 x 48 cm 4 000 Kč / 107 / KRÁLOVÁ Martina Levandule olej na sololitu, rám, 21 x 18 cm / 31 x 28 cm / 108 / LEJSEK Petr Liberec - r. 2002 kresba, rám, sklo, 48 x 34 cm / 68,5 x 52,5 cm 3 500 Kč 14 / 100 / CHVÁLOVÁ Ilona 1953 Liberec Malířka, grafička. 1973-1978 FF UP Olomouc. Od r. 1994 odborná asistentka výtv. výchovy na PF TU Liberec. Věnuje se převážně kombinované technice na papíře. Vystavuje od r. 1973 doma i v zahraničí. / 101 / ISTLER Josef 1919-2000 Malíř a grafik. 1938-1939 soukromá studia v Jugoslávii (W. Höfner). Byl členem SVU Mánes, vystavoval od r. 1945 a je zastoupen v galeriích a soukromých sbírkách doma i v zahraničí. / 102 / 103 / KADLECOVÁ Zuzana 15. 10. 1960 Liberec Malířka. 1981-1987 VŠUP Praha (Q. Fojtík, M. Jágr). Zastoupena v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. / 104 / KANYZA Jan 25. 10. 1947 Lipník nad Bečvou Malíř, herec. 1966-1970 AMU (M. Nedbal). Člen Unie výtvarných umělců a spoluzakladatel výtvarné skupiny TOLERANCE 95. Od r. 1968 uskutečnil řadu samostatných výstav a zúčastnil se mnoha skupinových výstav doma i v zahraničí. / 105 / KESSNER Robert Malíř - interiéry, obrazy, ilustrace. S oblibou maluje obrazy večerní a noční Prahy. Řada z nich je vydána v knižních reprodukcích Intimní doteky Prahy a Něžné vyznání Praze. / 106 / KOCUM Václav 6. 4. 1955 Tanvald Malíř, výtvarník, autodidakt. V jeho tvorbě převažuje tématika Jizerských hor. Vystavuje doma, jeho dílo je zastoupeno v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. / 107 / KRÁLOVÁ Martina 17. 5. 1978 Chrudim Výtvarnice, malířka, zdravotní sestra. Soukromá studia v atel. ak. mal. Pavla Kadeřábka. Zastoupena v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. / 108 / LEJSEK Petr 9. 2. 1959 Liberec Grafik. 1974-1978 SUPŠ Jablonec n. N. (prof. V. Čeřovský). Od roku 1999 se věnuje volné tvorbě. Zastoupen v soukromých sbírkách v zahraničí. Vystavuje doma i v zahraničí.

/ 109 / MALINA Jaroslav Rusalka - r. 1963 skizza, rám, sklo, 29,5 x 37,5 cm / 37 x 45 cm 2 500 Kč / 110 / MASÁK Stanislav Dívka s arnikou - r. 2010 pastel, pasp. sklo, 52 x 40 cm / 60 x 50 cm 4 500 Kč / 111 / MASÁK Stanislav Ze starých bájí I - r. 2010 sepie. pasp. sklo, 50 x 40 cm / 60 x 50 cm 2 500 Kč / 112 / MATOUŠOVÁ Ludmila Kytice s konvalinkami - r. 2010 akvarel, pasparta, 49,5 x 35 cm / 68 x 52 cm / 113 / MENCL Vladimír Cesta k Třeboni olej na desce, rám, 43,5 x 38,5 cm / 49 x 44 cm 4 000 Kč / 114 / MENCL Vladimír Podzim u Borovnice olej na desce, rám, 38,5 x 68,5 cm / 44 x 74 cm 4 000 Kč / 115 / MUŽÍČEK Vlastimil Rožďalovice - r. 2005 olej na plátně, rám, 49,5 x 39 cm / 54,5 x 44 cm 6 000 Kč / 116 / NEPASICKÝ Jiří Vyslanec - r. 2005 kresba, volně, 44 x 30 cm / 50 x 35 cm 1 200 Kč / 117 / NOSEK Miroslav Pláž - r. 2008 k. t., na rámu, 50 x 60 cm 6 000 Kč / 109 / MALINA Jaroslav 5. 12. 1937 Praha Scénograf, malíř, grafik, pedagog. 1961 PF KU Praha, 1964 katedra scénografie AVU Praha (F. Tröster). Člen v Umělecké radě rektora AVU, v r. 2005 člen poradního sboru Gen. komisaře EXPO Aichi. Zastoupen ve sbírkách v tuzemsku i v zahraničí. Získal četná ocenění. / 110 / 111 / MASÁK Stanislav 9. 6. 1950 Vratislavice n.n. Malíř. Soukromá studia (A Vymětalová Urbanová), SUPŠ Uherské Hradiště, 1974-1980 Všesvazový státní institut kinematografie, obor malba, Moskva (V. Mjasnikov). Vystavuje doma i v zahraničí. Žije a pracuje v Liberci. / 112 / MATOUŠOVÁ Ludmila 9. 10. 1924 Pardubice Malířka, grafička, ilustrátorka. 1942-1949 VŠUP Praha (J. Novák, M. Jágr). Těžiště její práce je ve volné a užité grafice, pak akvarely s přírodní tématikou. Žije v Turnově. / 113 / 114 / MENCL Vladimír 28. 4. 1926 České Budějovice Malíř, hudebník. 1946-1951 AMU (Fr. Rauch). Soukromá studia u výtvarníků A. Trägera, J. Otčenáška a J. Rambouska. Vystavoval na více než 150 autorských výstavách a jeho obrazy jsou v galeriích i soukromých sbírkách doma i v zahraničí. Působí v Praze. / 115 / MUŽÍČEK Vlastimil 11. 3. 1959 Nová Paka Malíř (krajiny a portréty). Soukromá studia u prof. Oldřicha Oplta. Vystavuje především v severovýchodním regionu Čech. Žije a pracuje v Nové Pace. / 116 / NEPASICKÝ Jiří 25. 9. 1934 Velké Hamry Výtvarník, malíř, pedagog. 1961-1967 VŠUP Praha (S. Libenský, J. Malejovský, J. Nušl). Vystavuje od r. 1969 na samostatných i společných výstavách doma i v zahraničí a je zastoupen ve veřejných sbírkách. Žije v Liberci. / 117 / NOSEK Miroslav 20. 4. 1944 Malíř, pracoval jako vychovatel DM Liberec. Autodidakt. Vytváří abstraktní vize v kompozici s tématy krajiny a aktu. Žije a pracuje v Liberci. 15

/ 118 / ONDRÁČEK Vít Ženy - r. 2010 akryl na plátně, na rámu, 60 x 80 cm 6 000 Kč / 119 / PÁTEK Zdeněk V květu - r. 2005 olej na plátně, rám, 65,5 x 60 cm / 67,5 x 62 cm / 120 / PATOČKA František Podhůří olej na papíru, pasp. volně, 32 x 45 cm / 47 x 60 cm 3 500 Kč / 121 / PATOČKA František Zimní osada olej na papíru, pasp. volně, 32 x 45 cm / 47 x 60 cm 3 500 Kč / 122 / PRECLÍK Vladimír Chlapova proměna v muže - r. 2002 pastel, rám, sklo, 20 x 14 cm / 30 x 21 cm 4 500 Kč / 123 / RAPIN Jan Dáma v modrém - r. 2010 olej na plátně, rám, 38 x 48 cm / 52 x 62 cm 1 / 124 / RÓNA Jaroslav Saint Exupéry - Citadela - r. 2008 pastel, bar. tuže, rám, sklo, 31 x 24 cm / 46,5 x 37,5 cm 1 / 125 / SALABA Jiří Na trhu olej na plátně, rám, 60 x 74,5 cm / 61,5 x 76 cm 10 000 Kč / 126 / SERAFÍNOVÁ Jana Vinné opojení - r. 2010 olej na sololitu, rám, sklo, 34 x 38,5 cm / 36 x 40,5 cm 1 800 Kč 16 / 118 / ONDRÁČEK Vít 5. 6. 1959 Brno Grafik, malíř. Vystudoval uměleckoprůmyslovou školu (D. Chatrný). Vystavuje a jeho dílo je realizováno v tuzemsku i v zahraničí. Působí v Kunštátě na Moravě. / 119 / PÁTEK Zdeněk 4. 7. 1958 Malíř. Soukromá studia u prof. Jiroudka. Zabývá se plenérovou malbou. Vystavuje převážně doma, zastoupen je v soukromých sbírkách doma i v zahraničí. / 120 / 121 / PATOČKA František 1909-1996 Malíř, grafik. 1926-1929 UPŠ Praha. Vytvořil stovky dokumentárních kreseb a grafik s náměty z regionu i Liberce zejména pro Českou besedu. V rodné Lomnici nad Popelkou zaujímá významné místo ve sbírkách muzea. Zastoupen ve veřejných i soukromých sbírkách doma i v zahraničí. / 122 / PRECLÍK Vladimír 1929-2008 Sochař a spisovatel. VŠUP Praha (J. Wagner), 1955. Vystavoval a je zastoupen v řadě měst v tuzemsku i v zahraničí, za svoji činnost získal významná ocenění. Byl členem českého PEN klubu. / 123 / RAPIN Jan 1956 Praha Malíř. 1971-1975 Akademické gymnázium Praha. Vystavuje od r. 1977. V r. 1993 založil Nadaci českého výtvarného umění a vede Českou galerii. / 124 / RÓNA Jaroslav 27. 4. 1957 Praha Akad. mal. - malíř, sochař. VŠUP Praha (prof. S Libenský) 1991. 1984 a 1986 v USA jako asistent prof. Libenského. 1992 nominace na Českého lva za výtvarné řešení filmu Amerika. Zúčastnil se řady výstav doma i v cizině. Žije v Praze. / 125 / SALABA Jiří 31. 3. 1947 Semily Malíř. 1972-1978 AVU Praha (F. Jiroudek). Věnuje se malbě. Zúčastnil se řady výstav a je zastoupen ve sbírkách doma i v zahraničí. / 126 / SERAFÍNOVÁ Jana 7. 7. 1943 Praha Vyučená malířka skla v Novém Boru. Poslední zaměstnání jako malířka v ZOO Liberec. Žije a tvoří v Liberci.

/ 127 / SOLOVJEV Jan Olivy akvarel, papír. pasp., 28 x 42 cm / 42,5 x 56,5 cm / 128 / SOLOVJEV Jan Strom u moře akvarel, papír. pasp., 29 x 40,5 cm / 42,5 x 53,5 cm / 129 / ŠINKMANOVÁ Eva Břeh Vltavy - r. 2007 olej na sololitu, volně, 55 x 44 cm / 130 / ŠKAPÍK Štefan Domky z Bretaně - r. 2010 akvarel, pasparta, 47 x 32 cm / 66 x 49 cm / 131 / ŠKAPÍK Štefan Vodopád - r. 2010 vodopád, volně, 55 x 38 cm / 70 x 50,5 cm / 132 / ŠTÍCHA Petr L. Sen o neposkvrněném početí ruč. kol. tisk kresby, volně, 60 x 42 cm / 65,5 x 45,5 cm 5 500 Kč / 133 / ŠVIHLA Jaroslav Hrad Kost - r. 2010 pastel, papír. pasp., 46,5 x 33 cm / 63 x 47,5 cm / 134 / VALEČKA Jaroslav Studené slunce - r. 2008 olej na plátně, prac. rám, 51 x 67 cm 18 000 Kč / 135 / VYLEŤALOVÁ Olga Křehká stavba - r. 2008 olej na sololitu, rám, 21 x 29 cm / 28,5 x 36,5 cm / 127 / 128 / SOLOVJEV Jan 6. 3. 1922 Turnov Sochař, malíř. 1943-1949 VŠUP Praha (A. Strnadel, E. Filla). Vystavuje především doma. Několik jeho plastik je umístěno mj. v Liberci. / 129 / ŠINKMANOVÁ Eva 24. 12. 1948 Nová Paka Prof. gymnazia. Absolventka FTVS a MATFYZ UK Praha, soukromá studia výtvarného směru. Vystavuje v tuzemsku a je zastoupena především v soukromých sbírkách. Žije a pracuje v Nové Pace. / 130 / 131 / ŠKAPÍK Štefan 4. 12. 1961 Praha Malíř, grafik. 1967-1979 LŠU Praha (Štekrová, Košťálová), SOŠ výtvarná (Veškrna). Věnuje se krajinomalbě a abstraktnímu projevu. Vystavuje v tuzemsku. Žije a pracuje v Liberci. / 132 / ŠTÍCHA Petr L. Malíř, grafik. Je členem Středočeského sdružení výtvarníků - Unie výtvarných umělců ČR, výtvarné skupiny CHAGALL z Ostravy, mezinárodní surrealistické skupiny STIR-UP a Společnosti Petra Jana Brandla z Kolína. V poslední době tvoří převážně olejomalby na plátně, s povrchovými úpravami. / 133 / ŠVIHLA Jaroslav 6. 12. 1933 Liberec Akad. malíř. 1953-1958 VŠUP Praha (Eckert, Ulman). Věnuje se především krajinomalbě, nejvíce jeho děl pochází ze severočeského regionu. Zde se také nejvíce prezentoval na samostatných i společných výstavách. / 134 / VALEČKA Jaroslav 27. 10. 1972 Malíř. 1991-1998 AVU Praha (Sopko, Hendrych), 1994-1996 stáže v Norsku, Německu a Holandsku. Od r. 1993 vystavuje na skupinových i samostatných výstavách převážně doma, ale i v za- hraničí. Získal několik ocenění, mj. cenu Sorosova centra pro současné umění nebo stipendium Hlávkovy nadace. Žije v Praze. / 135 / VYLEŤALOVÁ Olga 8. 8. 1944 Hradec Králové Malířka a grafička. 1968-1969 VŠUP Praha (K. Svolinský). Vystavuje od r. 1974. V letech 1969-1989 vytvořila přes 70 filmových plakátů, za které získala řadu významných ocenění. 17

/ 136 / VYLEŤALOVÁ Olga Na dotyk - r. 2008 olej na sololitu, rám, 21 x 29 cm / 28,5 x 36,5 cm / 137 / ZÁBRANSKÁ Marie Zátiší s kočkou - r. 1995 olej na plátně, rám, 54 x 45,5 cm / 67 x 58,5 cm 18 000 Kč / 138 / ZÁBRANSKÝ Adolf Podzim - r. 1995 temp. na kartonu, rám, sklo, 46 x 68 cm / 65 x 88 cm 8 000 Kč / 139 / ZÁBRANSKÝ Vlastimil Vyšel jsem do přírody - r. 2010 akryl na lepence, rám, 28,5 x 20 cm / 44,5 x 36,5 cm 2 / 140 / ZÁRYBNICKÝ Rostislav Aviatik - r. 2006 kvaš, papír. pasp., 42 x 62 cm / 54 x 70 cm 2 500 Kč / 141 / ZÁRYBNICKÝ Rostislav Kumpáni - r. 2006 kvaš, pastel, papír. pasp., 35,5 x 35,5 cm / 50 x 46 cm / 142 / ZÍKA Josef Vzpomínka na Jadran akryl na plátně, rám, 98 x 68 cm / 101 x 71 cm / 143 / HONZÍK Josef Bez názvu fotografie, volně, 44,5 x 57,5 cm 800 Kč / 144 / HONZÍK Josef Diagonála fotografie, papír. pasp., 27 x 27 cm / 51 x 40,5 cm 800 Kč 18 / 136 / VYLEŤALOVÁ Olga 8. 8. 1944 Hradec Králové Malířka a grafička. 1968-1969 VŠUP Praha (K. Svolinský). Vystavuje od r. 1974. V letech 1969-1989 vytvořila přes 70 filmových plakátů, za které získala řadu významných ocenění. / 137 / ZÁBRANSKÁ Marie 16. 1. 1941 Plzeň Výtvarnice. Soukromé studium výtvarné a medailérské u prof. J. Weniga, C. Boudy a M. Knoblocha. Je členkou Sdružení pražských malířů, Asociace umělců medailérů a skupiny Femina. Získala řadu ocenění doma i v zahraničí. Svými díly je zastoupena ve státních sbírkách a řadě muzeí. / 138 / ZÁBRANSKÝ Adolf 1909-1981 Malíř, grafik, ilustrátor. Studoval VŠUP (F. Kysela) a AVU (V. Nowak). Byl členem Spolku výtvarných umělců Mánes a Svazu čs. výtvarných umělců. Největších úspěchů dosáhl v ilustracích. Právě za ilustrace získal řadu ocenění, např. cena Hanse Christiana z roku 1972. Svými díly je zastoupen ve sbírkách v tuzemsku i v zahraničí. / 139 / ZÁBRANSKÝ Vlastimil 2. 9. 1936 Vráž u Berouna Prom. pedagog - malíř a grafik. VŠ pedagogická Brno 1960.Věnuje se malbě, volné i užité grafice, kreslenému humoru a ilustraci. Získal řadu především zahraničních ocenění a zúčastnil se mnoha výstav. Žije v Brně. / 140 / 141 / ZÁRYBNICKÝ Rostislav 12. 12. 1936 Sklíň na Volyni Malíř. 1956-1962 AVU Praha (V. Sychra). Převažuje figurální malba. Vystavuje a je zastoupen ve veřejných i soukromých sbírkách. / 142 / ZÍKA Josef 5. 3. 1941 Mečichov u Strakonic Malíř. 1969-1972 LŠU Liberec (P. Šulc), soukr. studia u J. Švihly. Věnuje se figurální kresbě a krajinomalbě. Zúčastňuje se výstav především v regionu. / 143 / 144 / HONZÍK Josef 19. 12. 1948 Stará Role Fotograf. SPŠ stavební Liberec 1968. Fotografií se zabývá od r. 1978. Od roku 1982 již vystavuje v tuzemsku, později i v zahraničí. Je zastoupen v soukromých sbírkách doma i v zahraničí.

/ 145 / POSTUPA Ladislav Gymnastika - r. 2010 fotografická grafika, volně, 40 x 30 cm 600 Kč / 146 / POSTUPA Ladislav Peří - r. 2010 fotografická grafika, volně, 40 x 30 cm 400 Kč / 147 / POSTUPOVÁ Zuzana Don Quichote - r. 2009 fotografická grafika, volně, 40 x 30 cm 750 Kč / 148 / POSTUPOVÁ Zuzana Koule věštecká - r. 2009 fotografická grafika, volně, 40 x 30 cm 450 Kč / 149 / SAZAMA Josef Svítání tapiserie, 74,5 x 74,5 cm / 76 x 76 cm / 150 / AJETO s.r.o. (B. Šípek) Váza Pierre - r. 2007 foukané, ručně tvar. sklo, v. 66 cm 1 / 151 / BERÁNEK s.r.o. Talíř modrý sklo, prům. 52 cm 3 200 Kč / 152 / CAJTHAMLOVÁ - JELÍNKOVÁ Barbora Červená nádoba sklo, prům. 25 cm, v. 32 cm 7 000 Kč / 153 / ČANČÍK Arno Znak Rohanů - r. 1993 broušený - rytý blok z křišť. skla, š. 14 cm, v. 29 cm / 145 / 146 / POSTUPA Ladislav 21. 9. 1929 Náchod Fotograf, grafik. 1949 VPŠ stavební v Liberci. Od r. 1959 začíná výtvarnou fotografickou práci. Od r. 1965 členem SČVU, od r. 1990 členem Unie ČVU, 1991 jmenován čestným členem AF asociace. Od r. 1969 zpracovává fotografie na deskách jako nástěnný obraz, od r. 1980 řeší grafiky fotografickou cestou. Uspořádal a zúčastnil se řady výstav a je zastoupen ve sbírkách doma i v zahraničí mj. v Londýně, Paříži a Chicagu. Žije a pracuje v Liberci. / 147 / 148 / POSTUPOVÁ Zuzana 29. 8. 1941 Hradec Králové Vystudovala zdravotnickou školu v Liberci. Celoživotně se zajímá o výtvarné umění. V posledních letech se věnuje volné tvorbě ve fotografické grafice. Žije v Liberci. / 149 / SAZAMA Josef 27. 3. 1949 Klatovy SPŠ textilní Brno. Po praxi pracoval v atelieru výtvarné netkané textilie a spolupracoval s textilními výtvarníky. Nyní má atelier v SPŠ textilní v Liberci. V tuzemsku realizoval řadu výstav samostatných a zúčastnil se i výstav společných. / 150 / AJETO s.r.o., Lindava Novotný Petr výtvarník Bořek Šípek / 151 / BERÁNEK s.r.o., Škrdlovice Beránek Vlastimil / 152 / CAJTHAMLOVÁ - JELÍNKOVÁ Barbora 1960 Praha Sklářská výtvarnice. Studia PF - výtvarná výchova UK Praha. Od r. 1985 se zúčastnila řady výstav doma i v mnoha dalších zemích. Žije v Makotřasech. / 153 / ČANČÍK Arno 1942 Děčín Kovorytec. SOŠ Jablonec n. Nisou. Člen Anglické asociace rytců skla. Od poč. 70 let rytí a broušení skla. Vystavuje a jeho díla jsou zastoupena v tuzemsku i v zahraničí. Žije a pracuje v Novém Boru. 19

/ 154 / ELIÁŠ Bohumil Most - r. 2009 malované, lepené sklo, broušené, prům. 35 cm 2 / 155 / EXNAR Jan Energia F. - r. 2008 tavená plastika, 24 x 37 x 15 cm 1 / 156 / GLASS STUDIO ŠTĚPÁNEK s.r.o. Míska foukané sklo, prům. 18,5 cm, v. 24,5 cm / 157 / GLASS STUDIO ŠTĚPÁNEK s.r.o. Míska mléčná foukané sklo, prům. 18,5 cm, v. 24,5 cm / 158 / HLAVIČKA Tomáš Kostka - r. 2010 tavené sklo se stříb. plátky, 13 x 13 x 12 cm 10 000 Kč / 159 / HLAVIČKA Tomáš Mísa - r. 2010 tavené sklo se stříb. plátky, prům. 35 cm, v. 9,5 cm 1 / 160 / KAMENCOVÁ - SKUHRAVÁ Jitka Talíř Tráva ryté a pískované sklo, prům. 59 cm 4 500 Kč / 161 / KLEIN Vladimír Loď ka - r. 2010 broušené, lešťené, štípané sklo, 25 x 10 x 7 cm 3 500 Kč / 162 / KOLMAN Ivan Dravý pták - r. 2010 skl. obraz, broušený a pískovaný, 40,5 x 40,5 cm 20 000 Kč 20 / 154 / ELIÁŠ Bohumil 1. 4. 1980 Praha Sklářský výtvarník. AVU Praha, atelier figurálního sochařství (J. Hendrych). Zúčastňuje se výstav v tuzemsku i v zahraničí. / 155 / EXNAR Jan 27. 7. 1951 Havlíčkův Brod Malíř, sklářský výtvarník. VŠUP Praha (S. Libenský). Vystavuje a je zastoupen ve sbírkách doma i v zahraničí. Žije v Havlíčkově Brodě. / 156 / 157 / GLASS STUDIO ŠTĚPÁNEK s.r.o. Nový Bor / 158 / 159 / HLAVIČKA Tomáš 1950 Praha Architekt, sklářský výtvarník. 1969-1976 ČVUT, obor architektura, Praha, od r. 1976 spolupráce se sklářským výtvarníkem Pavlem Hlavou, od r. 1992 samostatná činnost v oboru uměleckého skla. Vystavuje doma i v zahraničí. Jeho dílo je zastoupeno ve veřejných i soukromých sbírkách. Žije a pracuje v Praze. / 160 / KAMENCOVÁ - SKUHRAVÁ Jitka 13. 7. 1976 Česká Lípa Sklářská výtvarnice. 2000-2006 VŠUP Praha (Kopecký). Od r. 2000 vystavuje na skupinových výstavách i samostatně doma a v zahraničí. Má zastoupení ve veřejných sbírkách v Praze. Žije a pracuje v Novém Boru. / 161 / KLEIN Vladimír 6. 3. 1950 Komárno Sklářský výtvarník, grafik, pedagog. 1969-1975 VŠUP Praha (S. Libenský). Řadu let působil jako pedagog v ČR a v Japonsku. Vystavuje od r. 1976. Získal řadu ocenění doma i v cizině a je zastoupen v mnoha tuzemských i zahraničních sbírkách. Žije a pracuje v Novém Boru. / 162 / KOLMAN Ivan 18. 2. 1944 Praha Sochař, sklářský výtvarník, pedagog. 1968 abs. VŠUP Praha (S. Libenský). Významné jsou jeho skleněné obrazy, které tvoří unikátní metodou pískování a broušení. Zúčastnil se řady výstav a je zastoupen ve sbírkách doma i v zahraničí. Žije v Liberci.