Pravidla soutěže STARŠÍCH PŘÍPRAVEK OFS Brno - venkov (5+1)

PRAVIDLA PRO KATEGORII MLADŠÍCH PŘÍPRAVEK 5+1. Základní organizační ustanovení

Hřiště: m m Branka 2 5 m (opatřená sítěmi), nebo 7,32 2,44 m po domluvě, viz níže

PRAVIDLA HRY PRO STARŠÍ ŽÁKY (7+1)

PROPOZICE pro starší a mladší přípravky v roč

Pravidla malé kopané turnajů SlaviaTour

FAAZ PRAHA

SOUTĚŽ STARŠÍCH PŘÍPRAVEK OFS

Pořadatel : SK Jiskra Rýmařov Datum : NEDĚLE

Pravidlo II: Hra brankáře, rozehra od brány 1. Brankář smí chytat úmyslnou malou domů do ruky. 2. Brankář chytá po celé šíři pokutového území.

Číslo testu: 802. Pravidlová komise FAČR Testy. Tento test vypracoval:

PROPOZICE 1. OBECNÁ USTANOVENÍ. Praha 4 Braník, ul. Za mlýnem tráva, v případě nepříznivého počasí UMT

OFS TŘEBÍČ HORÁCKÉ NOVINY ZIMNÍ LIGA 2019 STARŠÍ PŘÍPRAVKA

OFS TŘEBÍČ HORÁCKÉ NOVINY ZIMNÍ LIGA 2019 MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Propozice - Ondrášovka Cup v kategorii U13:

PROPOZICE 1. OBECNÁ USTANOVENÍ. Praha 4 Braník, ul. Za mlýnem 1774

1. VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ TURNAJŮ POHÁRU E.ON JUNIOR CUP 2014

Pravidla pro mladší přípravky OFS Karviná

Hrací plocha. Rozměry Hrací plocha musí mít tvar obdélníku. Délka: 90 m (100 yardů) m (130 yardů) Šířka: 45 m (50 yardů) - 90 m (100 yardů)

HALOVÝ TURNAJ V KATEGORII PŘÍPRAVEK (ročník narození 2007 a mladší po dosažení věku 6-ti let) PROPOZICE TURNAJE

Propozice - Ondrášovka Cup v kategorii U11:

E.ON Junior Cup dubna, 9:00-17:00, Bechyně - městský stadion

HALOVÝ TURNAJ OFS TŘEBÍČ STARŠÍ ŽÁCI ZIMNÍ LIGA 2017

Pravidla pro organizaci a konání OP mladších přípravek OFS Rychnov nad Kněžnou v rozestavení 4 + 1

PRAVIDLA HRY PRO SOUTĚŽ ŽÁKŮ 7 + 1

PRAVIDLA PRO MINIFOTBAL 1 HRACÍ PLOCHA. Nejde o oficiální verzi. Jde o zjdednodušenou verzi.

TURNAJ PŘÍPRAVKY V MALÉ KOPANÉ ================================================================

U 8 O POHÁR LESŮ ČR

PROPOZICE HALOVÉHO TURNAJE OFS TŘEBÍČ PRO MLADŠÍ ŽÁKY

PRAVIDLA HRY PRO SOUTĚŽE PŘÍPRAVEK

A. Všeobecná ustanovení

VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ A PROPOZICE TURNAJE MLÁDEŽE

1. VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ TURNAJE E.ON JUNIOR CUP 2015 VELKÉ FINÁLE

Věková kategorie: Turnaje se zúčastní hráči starší přípravky tzn U11 a mladší. Maximální počet hráčů v týmu je 12.

Zimní halové ligy mladších žáků ÚKFS

Pozvánka na halový turnaj FC Sparta Brno

Halový turnaj k okresních výběrů žáků PROPOZICE TURNAJE. Sportovní hala Cheb, Skalná ročník

Náš turnaj o.s. satelitní turnaje na míru pro Váš tým. Radek Kuchař - Marketingová a administrativní podpora tel:

P R O P O Z I C E halového turnaje starších přípravek FAIR PLAY CUP /26. ročník/

TŘEBEŠSKÝ POHÁR STARŠÍCH ŽÁKŮ

S centrum Cup (6 týmů)

17. února 2011 žáci ročníku 1999 a mladší

Propozice FOTBALOVÉHO TURNAJE mladších přípravek pro ročník pořádaného. OS Tygříci - FK Neratovice-Byškovice. 5. ročník: BYŠKOVICE CUP

Pravidla pro organizaci a konání OP mladších žáků pořádaném OFS Rychnov n.kn. v rozestavení 7+1

27. února 2014 Starší žáci ročníku 1999 a mladší

1. VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ TURNAJE E.ON JUNIOR CUP 2012 VELKÉ FINÁLE

S centrum Cup

21. února 2013 MINI žáci ročníku 2002 a mladší

Propozice Ondrášovka Cupu 2017/18 pohár mládeže FAČR. kategorie U11. A. Všeobecná ustanovení

Propozice turnaje MINI žáků FK Bolatice

FK Jablonec, z.s. pořádá v sobotu halový fotbalový turnaj pro hráče narozené a mladší

REVIZE PRAVIDEL FOTBALU

P R O P O Z I C E halového turnaje starších přípravek U11 (ročník 2007 a mladší) FAIR PLAY CUP /28. ročník/

Propozice turnaje starší přípravky FK Bolatice

Propozice FOTBALOVÉHO TURNAJE starších přípravek pro ročník 2006 pořádaného Spolek Tygříci - FK Neratovice-Byškovice

FK Jablonec, z.s. pořádal v sobotu halový fotbalový turnaj pro hráče narozené a mladší

PROPOZICE ODRÁŠOVKA CUP POHÁRU MLÁDEŽE FAČR V KATEGORII U8

8. března 2012 MINI žáci ročníku 2000 a mladší

29. listopadu 2012 Mladší žáci ročníku 2000 a mladší

BYŠKOVICE CUP. Propozice FOTBALOVÉHO TURNAJE mladších přípravek pro ročník 2007 a mladší. pořádaného. Spolek Tygříci - FK Neratovice-Byškovice

TJ LOKOMOTIVA P R O P O Z I C E

13. února 2014 Mladší žáci ročníku 2001 a mladší

PROPOZICE. Halový turnaj. FC Viktoria Plzeň ročník 2009

Partneři turnaje: Pořadatel: Fotbalový klub Baník Sokolov, z.s., Boženy Němcové 1780, Sokolov

PODROBNÁ PRAVIDLA HRY PRO LORD CUP 2016 RÝMAŘOV

TJ LOKOMOTIVA ČESKÉ BUDĚJOVICE. oddíl kopané P R O P O Z I C E 5. ROČNÍKU HALOVÉHO TURNAJE. Met Life Cup. tentokrát určeného pro MLADŠÍ DOROST

Propozice 30.ročník Mezinárodního žákovského halového turnaje. Memoriál Evžena Hadamczika Sportovní hala Dubina

O pohár města Rosice

Propozice Ondrášovka Cup 2016 kategorie U12, U13

29. února 2012 Mladší žáci ročníku 1999 a mladší

SKP Slovan Moravská Třebová

U 7 THHK CUP

Pravidla soutěže STARŠÍCH PŘÍPRAVEK OFS Brno - venkov (5+1) Pravidlo I: Počet hráčů a počet minitýmů Hraje se s 5 hráči v poli a brankářem, buď na jednom minihřišti nebo souběžně na dvou minihřištích. V ZoU může být uvedeno max. 16 hráčů. V případě nedostatku hráčů je možnost po dohodě se soupeřem zapůjčení hráče soupeře. Tento hráč bude v ZoU označen písmenem H. Klesne-li počet hráčů pod 4+1, rozhodčí utkání ukončí. V soutěžích starších přípravek mohou nastoupit v celém soutěžním ročníku hráči narozeni od 1.1.2005 a později, nejdříve však v den dovršení 5 let. Dívky mohou být o 1 rok starší. Pravidlo II: Hrací plocha Minihřiště je rozměru 25 x 40 metrů s vytyčením na půlce velkého hřiště. Minihřiště je vymezeno postranními čarami velkého hřiště, čarami jiné barvy nebo pomocí nízkých met barevně odlišných v místech vymezující PÚ a půlku hřiště. Mety jsou rozmístěny s rozestupem do 4 metrů, aby hráčům dostatečně ukazovaly, kde je hranice hřiště. Pokutové území: je vymezeno pomyslnou čarou ve vzdálenosti 5,5 metrů od brankových čar minihřiště přes celou šířku minihřiště a na postranních čárách barevně odlišenými metami či praporky ve vzdálenosti 0,75 1 metr od čáry minihřiště. K vymezení lze využít prodlouženou čáru brankového území velkého hřiště. Pravidlo III. Hrací doba Doba hry je 2 x 20 minut, s 5ti minutovou přestávkou (turnajový způsob), a 2 x 25 minut, s 10ti minutovou přestávkou (starý způsob). Pokud se trenéři dohodnou, že ani jeden tým nebude odcházet na přestávku do šaten, pak je možná i dohoda na kratším trvání přestávky, minimálně však 5 minut. Pravidlo IV: Míč Hraje se s míči o velikosti č. 4. Pravidlo V: Zakázaná hra Hraje se podle pravidla 12 pravidel fotbalu s těmito odchylkami: 1. Pokud je zahrána malá domů, brankář ji nesmí chytit rukama. Pokud brankář chytí rukou malou domů od svého spoluhráče, bude tým potrestán nepřímým volným kopem z hranice PÚ na vertikální linii přestupku. 2. Pokud se dotkne míče brankář rukou opětovně po té, co jej z rukou pustil, aniž by se mezitím někdo jiný míče dotknul, je tým potrestán nepřímým volným kopem z hranice PÚ na vertikální linii přestupku. 3. Brankář musí po jakémkoliv chycení míče do rukou dát míč do 6 vteřin na zem, nebo rozehrát. Pokud by dle rozhodčího držel brankař míč v rukou déle, vyžádá si rozhodčí míč a podá jej druhému týmu na půlku hřiště. Míč musí být podán volnému hráči, tak aby ho nedostal do zjevné nevýhody.

4. Odehraje-li brankář ze svého pokutového území mimo něj míč (výkop z ruky, odkop od branky, výhoz rukou) musí jím zahraný míč dopadnout na vlastní polovinu malého hřiště, nebo se míče musí dotknout na vlastní polovině jiný hráč dříve, než míč přejde půlící čáru. Tato podmínka platí i pro ostatní hráče ve vlastním pokutovém území, byl-li míč před tím ze hry (při rozehrání standardní situace). Porušení pravidla je trestáno přímým volným kopem z pomyslné půlící čáry v místě, kde ji míč přešel. Rozhodčí může uplatnit pravidlo o ponechání výhody ve hře soupeři. 5. Při nesportovním chování či hrubém zákroku může rozhodčí hráče dočasně vyloučit na 2 minuty, či do konce poločasu dle míry provinění. Hráč bude vykázán ze hřiště ústně bez ukázání červené karty. Jeho místo smí zaujmout další hráč. Pravidlo VI: Standardní situace Vhazování se provádí podle ustanovení pravidla 15 Pravidel fotbalu s těmito odchylkami: To, zda je míč v autu, je rozhodčím posuzováno pokud možno přesně, ale pokud má hráč snahu míč dostihnout a není zřetelné, zda se mu to zcela povedlo, nechává rozhodčí pokračovat ve hře. Nejbližší bránící hráč má být dva metry od vhazujícího hráče. Kop z rohu: Platí ustanovení pravidla 17 Pravidel fotbalu. Kop od branky: Platí ustanovení pravidla 16 Pravidel fotbalu s těmito odchylkami: Kop od branky se provádí tak, že míč bude umístěn před branku ve vzdálenosti asi 3 metry od brankové čáry. Hráči mohou po kopu od branky svého týmu převzít míč v PÚ a po té smí být v pokutovém území bráněni. Hráči soupeře jsou při kopu od branky mimo PÚ. Kopem od branky není možné překopnout pomyslnou polovinu bez doteku spoluhráče či dopadu míče na zem na vlastní polovině, viz pravidlo VIII. bod 4. Volný kop: Platí ustanovení pravidla 13 Pravidel fotbalu s těmito odchylkami: Při provádění volných kopů musí být hráči soupeře nejméně 5 metrů od místa přestupku. Pokutový kop: Platí ustanovení pravidla 14 Pravidel fotbalu s těmito odchylkami: Pokutový kop je nařízen za porušení pravidla 12 pravidel fotbalu v prostoru PÚ a je zahráván ze vzdálenosti 7 metrů. Při pokutovém kopu je v brance hráč, který byl v momentě přestupku na postu brankáře. Pravidlo VII: Rozhodčí 1. Rozhodčí je delegován svazem (turnajový způsob), ostatní utkání řídí oddílový rozhodčí. Odměna pro delegovaného rozhodčího je stanovena ve výši 300,- Kč (tj. 100,- Kč za jedno utkání) a vyplácí ji společně s dopravným pořádající klub přes sběrnou fakturu v elektronickém informačním systému FAČR. Každý oddíl musí mít svého oddílového rozhodčího, pro případ nedostavení se delegovaného rozhodčího. Oddílový rozhodčí musí znát tato pravidla, za což odpovídá pořádající oddíl. Utkání mohou řídit osoby starší 15 let. Za vyplnění a odeslání ZoU je zodpovědný rozhodčí, případně domácí tým. Pokud dojde v řízení utkání ke kritické situaci, která hrozí tím, že by ji nezletilý rozhodčí nezvládl, např. rozepře rodičů, trenérů, hráčů apod., řeší nastalý problém funkcionáři domácího oddílu. Hraje se bez AR. 2. ZoU se vyplňuje stejným způsobem jako ZoU z ostatních utkání přes IS. 3. Všichni hráči musí být registrováni a musí být členy FAČR.

Pravidla soutěže MLADŠÍCH PŘÍPRAVEK OFS Brno - venkov (4+1) Pravidlo I: Počet hráčů a počet minitýmů Hraje se s 4 hráči v poli a brankářem. V ZoU může být uvedeno maximálně 16 hráčů. Souběžně mohou hrát dva minitýmy na dvou hřištích. Nominovaní hráči mohou hrát za oba minitýmy. V případě nedostatku hráčů je možnost po dohodě se soupeřem zapůjčení hráče soupeře. Tento hráč bude v ZoU označen písmenem H. Klesne-li počet hráčů pod 3+1, rozhodčí utkání ukončí. V soutěžích mladších přípravek mohou nastoupit v celém soutěžním ročníku hráči narozeni od 1.1.2007 a později, nejdříve však v den dovršení 5 let. Dívky mohou být o 1 rok starší. Pravidlo II: Hrací plocha 1. Hrací plocha má rozměry 19 x 30 metrů. Vymezení hřiště je pomocí nízkých met barevně odlišených v místech vymezujících PÚ a půlku hřiště. Mety rozmístíme s rozestupem do 4 metrů. V případě zřízení 2 minihřišť musí být od sebe vzdáleny minimálně 2 metry. 2. PÚ je vymezeno pomyslnou čarou ve vzdálenosti 5,5 metrů od brankových tyčí přes celou šířku minihřiště. 3. Je vhodné využít stálých čar hřiště v rozích hřišť, ale minihřiště nesmí zasahovat až ke konstrukci stacionárních branek. 19m 9m 5,5m 30m

Pravidlo III: Velikost branek Branky mají rozměr 2 x 5 metrů. V případě více minihřišť je možno udělat branky z tyčí, přičemž výška branky je 2 metry a šířka 5 metrů. Pravidlo IV. Hrací doba Hrací doba je 2 x 15 minut s 5ti minutovou přestávkou (turnajový způsob), a 2 x 20 minut s 10ti minutovou přestávkou (starý způsob). Pravidlo V: Míč Hraje se s míčem o velikosti č. 3. Pravidlo VI.: Pozdrav před a po utkání Před i po skončení utkání se hráči pozdraví hokejovým způsobem (podají si ruce, nebo si plácnou všichni hráči). Pravidlo VII: Střídání hráčů Střídání se provádí hokejovým způsobem. Nejdříve opustí hráč hřiště, a pak vstoupí střídající. V případě, že střídání závažně zasáhne do průběhu hry, rozhodčí hru přeruší a nechá dokončit střídání. Míč pak patří poškozenému týmu. V případě dvou souběžných utkání se může střídající hráč posunout do druhého utkání. Pravidlo VIII: Zakázaná hra 1. Pokud je zahrána malá domů, brankář ji smí chytit rukama. Brankář musí po jakémkoliv chycení míče dát míč do 6 vteřin na zem nebo rozehrát. Pokud brankář toto nařízení poruší, rozhodčí si vyžádá míč a podá jej druhému týmu na půlku hřiště. 2. Kroky brankáře v PÚ se nepočítají. Jakmile položí brankář míč na zem, může pokračovat ve hře již jen nohou. 3. Brankář nesmí z vlastního PÚ vykopávat přes půlku hřiště bez dopadu míče na zem (ani half-volejem ), a nesmí míč přes půlku vyhodit ani rukou. 4. Osobní tresty se hráčům neudělují. Při NCH či hrubém zákroku rozhodčí hráče vyloučí na 2 minuty, družstvo bude hrát po tuto dobu oslabeno o 1 hráče. Pravidlo IX: Standardní situace 1. Autové vhazování se provádí vhazováním. Nejbližší bránící hráč musí být nejméně 2 metry od vhazujícího hráče. 2. Rohové kopy se provádí za vzdálenosti 9 m od branky. 3. Při provádění volných kopů musí být hráči soupeře nejméně 5 metrů od míče. 4. Pokutový kop je nařízen za porušení pravidel v prostoru PÚ a je zahráván ze vzdálenosti 7 metrů. Při PK je v brance hráč, který byl v momentě přestupku na postu brankáře. 5. Neplatí pravidlo o ofsajdu. Pravidlo X: Výsledek utkání, rozhodčí Rozhodčí je delegován svazem (turnajový způsob), ostatní utkání řídí oddílový rozhodčí. Odměna pro delegovaného rozhodčího je stanovena ve výši 300,- Kč (tj.

100,- Kč za jedno utkání) a vyplácí ji společně s dopravným pořádající klub přes sběrnou fakturu v elektronickém informačním systému FAČR. Každý oddíl musí mít svého oddílového rozhodčího, pro případ nedostavení se delegovaného rozhodčího. Oddílový rozhodčí musí znát tato pravidla, za což odpovídá pořádající oddíl. Utkání mohou řídit osoby starší 15 let. Za vyplnění a odeslání ZoU je zodpovědný rozhodčí, případně domácí tým. Pokud dojde v řízení utkání ke kritické situaci, která hrozí tím, že by ji nezletilý rozhodčí nezvládl, např. rozepře rodičů, trenérů, hráčů apod., řeší nastalý problém funkcionáři domácího oddílu. Hraje se bez AR. ZoU se vyplňuje stejným způsobem jako ZoU z ostatních utkání přes IS. Všichni hráči musí být registrováni a musí být členy FAČR.