ROČNÍK 2011/12 ČÍSLO 3. ČASOPIS ŽÁKŮ ZŠ A MŠ SEPEKOV

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ROČNÍK 2011/12 ČÍSLO 3. ČASOPIS ŽÁKŮ ZŠ A MŠ SEPEKOV"

Transkript

1 ROČNÍK 2011/12 ČÍSLO 3. ČASOPIS ŽÁKŮ ZŠ A MŠ SEPEKOV

2 Anketa Protože se kvapem blíží konec roku a s ním i prázdniny, připravili jsme si pro naše spolužáky aktuální otázku Co plánuješ na letní prázdniny? Martin Finda, 1. tř. Pojedu k babičce. Nejraději tam jezdím na kole. Iveta Lelková, 1. tř. Pojedu k dědovi a babičce. Hraju si ráda s jejich psy. Filip Kamenický, 2. tř. V létě budu venku a budu si kopat s míčem. Sabina Kubíčková, 2. tř. Letos pojedeme s rodiči do Itálie k moři. Lukáš Cihlář, 3. tř. Budu hrát fotbal s kamarády a rád si zahraju na PC. Klára Niebauerová, 3. tř. Chystám se jet do lázní se svými kamarády. Filip Doubek, 4. tř. Chci hrát fotbal a jet k moři. Natálie Fejtová, 4. tř. Pojedu do aquaparku a navštívím babičku. Sára Netíková, 5. tř. Pojedeme s rodinou na chatu a potom se těším na koňský tábor s kamarádkou. Hana Farová, 5. tř. Já také pojedu s kamarádkou na koňský tábor. Vendula Plavcová, 6. tř. Na táboře budu jezdit na koni. Michal Bareš, 6. tř. Jestli bude počasí, tak se budu chodit koupat. Lukáš Fuka, 7. tř. Pojedu na letní tábor na Mozolově. Martina Váchová, 7. tř. Když bude hezky, tak se chci koupat v Pytláku. Klára Peterková, 8. tř. Pojedu na chatu do Dobronic a budu se koupat v Lužnici. Diana Benediktová, 8. tř. Letos pojedeme k moři. Leoš Glaser, 9. tř. Až budou prázdniny, budu chodit na procházky se svým psem. Petra Nečasová, 9. tř. Když to vyjde, pojedu na závody rallyecrossu. Helena Smrčinová, vyučující Navštívim rodiče, přátele a sourozence, budu se starat o zvěř a zahradu. připravili: Kristýna Hadáčková, Tomáš Hait, 9. tř.

3 Letem školním světem 1) Dne 28. března proběhl v naší škole Předškoláček Dne 4. dubna se konal projektový den ŠKOLA NARUBY. Žáci devátých tříd měli možnost vyzkoušet si učitelské povolání. Aby to lépe zvládli, pracovali ve dvojicích a na každou hodinu museli být pořádně připraveni. 2) Dne 4. dubna žákyně šesté třídy Tereza Čunátová zvítězila v pěvecké soutěži Jihočeský zvonek za pomoci Pavlíny Váchové, která ji doprovázela na klavír. 3) Žáci deváté třídy Leoš Glaser a Pavel Benda se zúčastnili okresního kola fyzikální olympiády, kde obsadili 4. a 6. místo. 4) Dne 24. dubna se konal Den Země. Žáci uklízeli v okolí Sepekova a naší školy. Nejzajímavější nálezy: mobilní telefon, sprcha, tílka atd. 5) Dne 24. dubna proběhl v Písku atletický závod Pohár rozhlasu. 6) Dne 23. května byl ukončen sběr starého papíru. Na 1. místě se umístila 6. třída, 2. místo obsadila 3. třída a 3. místo patřilo 5. třídě. Tyto třídy za odměnu dostanou peněžní příspěvek na školní výlet a nejlepší sběrači i něco sladkého. Všem moc GRATULUJEME! 7) Dne 29. května navštívila třída jihlavskou ZOO a podzemí. 8) Dne 31. května se vydala třída na školní výlet na Kleť a do Českého Krumlova. 9) Dne 5. června zavítala 9. třída do Techmanie a plzeňské ZOO. 10) Dne 6. června se 5. třída podívala na Karlštejn, do Koněpruských jeskyní a Ameriky (nedaleko Prahy). připravila: Aneta Balounová 9. tř. Téma: Moje oblíbené jídlo Výherci: 1. místo - Kateřina Bendová, 2. třída 2. místo - Vít Kubec, 2. třída 3. místo - Zuzana Kyzourová, 1. třída Výherci výtvarné soutěže Šťastlivce čeká sladká odměna a tímto jim gratulujeme k dosaženému úspěchu. Vy, kterým se ani tentokrát nepodařilo zvítězit, nezoufejte! Prázdniny jsou dlouhé, proto si pořádně odpočiňte, abyste v září měli více sil a podařilo se vám umístit. I příští školní rok budete mít několik příležitostí ukázat své výtvarné dovednosti. Přejeme vám hezké prázdniny! připravila: Eva Vágnerová, 9. tř.

4 Jihočeský zvonek V Písku se 4. dubna uskutečnilo okresní kolo pěvecké soutěže Jihočeský zvonek. Naši školu reprezentovaly dvě dívky, které dosáhly velmi pěkného umístění. Tereza Čunátová ze 6. třídy dokonce ve své kategorii zvítězila a postoupila do krajského kola. Na klavír ji doprovázela Pavlína Váchová z 8. třídy. Samotná Pavlína Váchová si z kategorie lidové písně odvezla čestné uznání. Naše šikovné dívky pilně připravovala paní učitelka Helena Smrčinová, která se s nimi 10. května vypravila také do krajského kola v Českých Budějovicích. Tereza Čunátová v tomto kole obsadila 2. místo a získala stříbrné pásmo. Na památku si také odvezla keramický zvoneček. K dosažení skvělých úspěchů GRATULUJEME!! připravila: Diana Benediktová, 8. tř. Den dětí Dětský den v naší škole proběhl až , protože 1. června bylo naprosto nevhodné počasí. Jako každým rokem připravili žáci 9. třídy na školním fotbalovém hřišti pro mladší spolužáky zajímavé disciplíny a soutěže, ve kterých mohli otestovat jak svou fyzickou zdatnost, tak i vědomosti. Děti si mohly vyzkoušet např. hod na koš, střílení na bránu nebo mohly zjistit, co všechno znají z oblasti hudby. Za každý splněný úkol se dostávala razítka, která potom děti vyměňovaly u učitelů za sladké odměny. Celé dopoledne bylo krásné počasí a všichni si tento den moc užili. připravila: Tereza Šebíková, 8. tř.

5 Návštěva Národního divadla Nastal březen. Hurá! Byl to totiž měsíc, kdy jsme se měli vydat do divadla. A ne do ledajakého, hned do Národního! Netrpělivě jsme odpočítávali dny a čekali, až nastane onen 12. březen a my budeme moci zhlédnout činohru Radúz a Mahulena. Všichni jsme se moc těšili. My, holky, jsme nechtěly nic ponechat náhodě, a tak jsme pečlivě vybíraly, co si vezmeme na sebe. Zvláště ti, kteří v Národním divadle nikdy předtím nebyli, se nemohli dočkat. Konečně, už je to tady! Jedeme! Ten den již od rána panovala ve škole slavnostní atmosféra. Ještě poslední hodiny ve škole a pak už hurá do Národního! Dobrodružství začalo už v autobuse. Do Prahy nás vezl totiž sympatický řidič, který hláškami nešetřil. Po příjezdu do hlavního města jsme se také rozhodně nenudili. Pro nás, správné vesničany, byla cesta od autobusu k rychlému občerstvení, které jsme si, vydupali, strastiplná. Ale přežili jsme! Přežili jsme tramvaje, semafory, ale také pár narážek od Pražáků, kterým jsme se nevyhnuli. Úsměvy na tvářích nám však nezmizely! Aby taky jo, vždyť k našemu cíli nám zbývalo už jen pár kroků. Jak bychom si v takové situaci mohli nechat zkazit veselou náladu?! Po příchodu do Národního divadla jsme rozhodně nebyli zklamáni, ba naopak! Byli jsme přímo ohromeni! Nevěděli jsme, kam máme koukat dřív, jestli na nádherné kresby Mikoláše Alše nebo na prezidentské lóže. A co teprve ten lustr! Samotná divadelní hra se nám také moc líbila, hlavní role Radúze a Mahuleny ztvárnili Vojtěch Dyk a Pavla Beretová. Domů jsme se vrátili unaveni až pozdě večer, ale přesto všichni pozitivně naladěni. Myslím, že to byl pro většinu z nás skvělý zážitek. Basketbal připravila: Pavlína Váchová, 8. tř. Ve čtvrtek se v Písku konal turnaj v basketbale. Naši žáci tříd se této soutěže také zúčastnili. Družstva byla rozdělena do kategorií mladších a starších chlapců a dívek. Ve vyšší kategorii obsadilo družstvo starších žáků 3. místo a družstvo starších žákyň 2. místo. V nižší kategorii skončili na 2. místě chlapci a na 1. místě mladší žákyně, které jako jediné postoupily do krajského kola. připravily: Diana Benediktová, 8. tř., Veronika Hadáčková, 9. tř. Coca Cola cup Ve středu 11. dubna se uskutečnil fotbalový turnaj Coca Cola Cup pro žáky tříd. Turnaje se zúčastnili fotbalisté ze čtyř základních škol: ZŠ Sepekov, ZŠ Bernartice a I. a II. ZŠ Milevsko. V prvním zápase nastoupili naši fotbalisté proti II. ZŠ Milevsko. I přes dobrý výkon nakonec podlehli 2:0. Hned po tomto zápase museli hráči ZŠ Sepekov i přes únavu nastoupit k druhému zápasu proti I. ZŠ Milevsko, který však přesto zvládli a vyhráli 4:1. Poslední zápas sehráli naši proti ZŠ Bernartice, nad kterou vyhráli vysoce 11:0. Tyto výsledky však nestačily na první místo, a tak se naši fotbalisté umístili na 2. místě. připravili: Daniel Smrčina, Ondřej Bolek, 8. tř.

6 Čtyřboj Ve čtvrtek se žáci sepekovské školy zúčastnili atletického čtyřboje v Písku. Zúčastnili se ho žáci tříd z osmi základních škol. Žáci byli rozděleni do čtyř kategorií starší žáci, mladší žáci, starší žákyně a mladší žákyně. Závodilo se v těchto disciplínách: běh na 60 m, skok daleký/skok vysoký, hod kriketovým míčkem/vrh koulí a vytrvalostní běh podle kategorie. Naše umístění: st. žáci - 6. místo ml. žáci - 7. místo st. žákyně - 5. místo ml. žákyně - 6. místo připravili: Daniel Smrčina a Ondřej Bolek, 8. tř. Silák 2012 Ve středu se v Milevsku uskutečnil 20. ročník soutěže O nejsilnějšího žáka. Soutěže se zúčastnilo 42 žáků ze ZŠ Bernartice, ZŠ Sepekov a z I. a II. ZŠ Milevsko. Soutěžilo se ve dvou kategoriích: Tř., a tř. Žáci museli překonat čtyři velmi těžké disciplíny: shyby, sedy lehy, trojskok snožmo a zvedání činek. Z našich žáků se v mladší kategorii nejlépe umístil Vít Kubín (6. tř.) na 10. místě a ze starších Erik Holub (9. tř.) na 4. místě. Celkově se naše škola umístila na 4. místě. Dále školu reprezentovali Ladislav Dittrich, Petr Šimsa, Daniel Strada, Daniel Fara, Matěj Kotrba, Radim Netík, Michal Pecka a Lukáš Fuka. Gratulujeme žákům z naší školy!! připravili: Daniel Smrčina, Daniel Strada a Ondřej Bolek, 8tř. Minikopaná Dne se sepekovští žáci tříd zúčastnili okresního kola v minikopané v Milevsku. V turnaji soupeřily čtyři základní školy. Naši fotbalisté sehráli první zápas se žáky II. ZŠ Milevsko, se kterými však prohráli 2:0. V dalších dvou zápasech s I. ZŠ Milevsko a ZŠ Chyšky vyhráli, a tak skončili na druhém místě. připravili: Daniel Smrčina a Ondřej Bolek, 8. tř.

7 Pohár rozhlasu Dne se konal v Písku Pohár rozhlasu pro žáky tříd. Do závodu se přihlásilo osm základních škol, včetně naší. Žáci soupeřili s ostatními školami v těchto disciplínách: běh na 60 m, skok daleký/skok vysoký, hod kriketovým míčkem/vrh koulí, vytrvalostní běh a štafeta (4x60 m) Naše umístění: st. žáci - ml. žáci - st. žákyně - ml. žákyně - 8. místo 6. místo 7. místo 5. místo připravili: Daniel Smrčina a Ondřej Bolek, 8.tř. Škola naruby Název Škola naruby nesl den, kdy místo učitelů vyučovali žáci deváté třídy. Roli kantora si mohli vyzkoušet na vlastní kůži 4. dubna Středa začala jako každá jiná, až na malý detail. Místa za učitelskými stoly se zaplnila žáky 9. třídy. Teprve teď si uvědomili, jak opravdu dlouhá je jedna vyučovací hodina a že postavit se před celou třídu jak malých žáčků, tak pubertálních výrostků potřebuje velkou odvahu. Kdo se postavil za katedru? V 1. třídě: Aneta Balounová a Petra Nečasová Ve 2. třídě: Eliška Glaserová a Eva Vágnerová Ve3. třídě: Kateřina Motrincová a Veronika Hadáčková Ve 4. třídě: Martin Burkuš a Leoš Glaser V 5. třídě: Radim Hanus, Erik Holub a Tomáš Sláma V 6. třídě: Vít Glaser a Ladislav Dittrich V 7. třídě: Kristýna Hadáčková a Tomáš Hait V 8. třídě: Pavel Benda a Daniel Fara V některých třídách se psaly i písemné práce. Žáci tvrdili, že písemky nebyly vůbec těžké a noví učitelé jim leckdy i poradili. Diktáty v třídě patřily mezi nejlehčí. Zato žáci 1. stupně jimi nebyli vůbec nadšeni. Málo oblíbenými se u nich staly písemky a počty. Jistě mají nyní deváťáci mnohem blíže k mladším žáčkům naší školy. A dozajista získali nové zkušenosti. Den s názvem Škola naruby se stal nezapomenutelným zážitkem pro mnohé, proto se určitě příští školní znovu uskuteční. připravily: Vendula Plavcová, 6. tř., Eva Vágnerová, 9. tř.

8 Matematický klokan Matematický klokan je matematická soutěž původem z Austrálie, která se v současnosti organizuje ve více než třiceti zemích světa včetně České republiky. Žáci základních a středních škol, pro které je určena, ji absolvují v jeden den. Soutěžící se dělí do pěti kategorií: Cvrček (2. 3. třída ZŠ) Klokánek (4. 5. třída ZŠ) Benjamín ( třída ZŠ) Kadet (8. 9. třída ZŠ) Junior (1. 2. ročník SŠ) Student (3. 4. ročník SŠ) V kategorii Cvrček je na řešení vyhrazeno 45 minut čistého času, v kategoriích Klokánek, Benjamín a Kadet je na řešení hodina času a v kategoriích Junior a Student 75 minut. Řeší se 24 úloh (ve Cvrčkovi jen 12 úloh), u každé z nich je nabídnuto pět možností (u Cvrčka 4 možnosti). V naší škole se žáci umístili takto: Kategorie Cvrček 1. místo Adam Kofroň, 47 bodů, 3. tř. 2. místo Miroslav Novák, 46 bodů, 3. tř. 3. místo Michal Zelenka, 40 bodů, 3. tř. Kategorie Klokánek 1. místo Michaela Nečasová, 92 bodů, 5. tř. 2. místo Sára Netíková, 74 bodů, 5. tř. 3. místo Vít Urban, 71 bodů, 5. tř. Kategorie Benjamín 1. místo Radim Netík, 63 bodů, 7. tř. 2. místo Karolína Kreisslová, 57 bodů, 7. tř. 3. místo Roman Hyška, 56 bodů, 6. tř. Kategorie Kadet 1. místo Pavel Benda, 59 bodů, 9. tř. 2. místo Leoš Glaser, 50 bodů, 9. tř. 3. místo Ondřej Bolek, Diana Benediktová, Tereza Šebíková, Michaela Hejnová, 48 bodů, 8. tř. připravila: Karolína Kreisslová, 7. tř.

9 Ze slohových prací našich žáků Čím je pro mě domov Domov už tohle kouzelné slůvko ve mně vyvolává pocit lásky a bezpečí. Domov je místo, kde je vše, co potřebuji - milující rodina, soukromí, plná lednička, měkoučká postel plná plyšáků Ale co ostatní? Cítí to také tak? Co je domov pro ně? Třeba ho využívají jen jako zastávku nebo pouze budovu, která pro ně nic neznamená, kde musí poslouchat své rodiče. Svého domova si moc vážím, i když se někdy ráda na delší dobu vzdálím. A co ti, co žádný domov nemají? Kde oni vlastně mají své útočiště? Kdo jim pomůže, když si neví rady a potřebují někomu říct o svých potížích? Do takové sitauce bych se opravdu nechtěla dostat, ale bohužel lidí bez domova přibývá... autorka: Tereza Šebíková, 8. tř. Domov - na první pohled obyčejné slůvko, které vyslovíme několikrát denně. Sama vzpomínám:,,doma to probereme, zeptám se DOMA, DOMA to máme, DOMA, DOMA Bereme ho jako samozřejmost, aniž bychom si uvědomovali, co pro nás znamená. Přitom tohoto,,obyčejného slůvka by si měl každý z nás vážit. Často si ani neuvědomujeme jeho podstatu. Ptám se sama sebe, čím je pro mne domov? Odpověď zní jasně - místem, kde budu vždy vítána, i když mě jinde odmítají. Vše je mi tak důvěrně známé - vůně maminčiných buchet, výhled z okna, každý strom na naší zahradě, občasné zablikání žárovky, vrzání dveří i tikání hodin. Můj oblíbený citát praví: Domov je loď odolávající všem pohromám. Když se nad ním zamyslím, je tomu skutečně tak. Když jsem doma, přijde mi všechno snazší, všechno se najednou dá zvládnout. Domov pro mne neznamená jen budovu, ve které žiji. Představuje mi rodinu, bezpečí a mé nejmilejší. autorka: Pavlína Váchová, 8. tř. Umíme šetřit i pomáhat přírodě! Často jsme se setkávali s pojmy jako znečišťování přírody, globální oteplování nebo skleníkový efekt. Žijeme na této planetě a chtěli jsme se dozvědět, jak pomoci, a proto jsme uvítali, že i na naši školu dorazil projekt s názvem Recyklohraní. Ten má za úkol vzdělávat a motivovat v oblasti ekologie, ale také mají žáci možnost přímo přispět k ochraně životního prostředí. A to tím, že mohou odevzdávat vysloužilé spotřebiče k recyklaci. Firma ASEKOL, zajišťující pro naši školu sběr a recyklaci vytříděných elektrospotřebičů, nám zaslala informace o přínosech třídění elektrospotřebičů. Od této firmy jsme také za naši snahu získali Certifikát k Environmentálnímu vyúčtování za rok Žáci ze sepekovské školy shromáždili v loňském roce 16 televizí, 7 monitorů a 49 kg drobných spotřebičů, a tak ušetřili 4,67 MWh elektřiny, 151,94 litrů ropy, 22,55 m3 vody a 0,25 tun primárních surovin. Navíc jsme pomohli Zemi od plynů, které způsobují skleníkový efekt, a od nebezpečných odpadů. A protože nám naše životní prostředí skutečně není lhostejné, vydali jsme se ještě jako každý rok koncem dubna sbírat odpadky do okolí naší obce, čímž jsme si připomněli Den Země. Naštěstí v porovnání s předcházejícími roky odpadků ubývá, ale stejně je až zarážející, jaké množství odpadu a černých skládek se poblíž silnic najde. Z této akce máme vždy dobrý pocit a rozhodně to pro nás není nepříjemná práce. Naopak jsme rádi, že jsme pomohli přírodě a zároveň trochu zkrášlili naše okolí. Skutečně je to hned hezčí procházka přírodou! připravily: Pavlína Váchová, Tereza Šebíková, 8. tř.

10 Náš supermarket V tomto čísle vás seznámíme s novou nabídkou v našem obchůdku. Nabídka se rozrostla o nové ochucené minerální vody Poděbradka, Mattoni a Liv. Jejich ceny se pohybují mezi 10 a 18 Kč. Také máme větší možnosti ve výběru slaného pečiva a sladkostí. Přehled cen nových výrobků: Název zboží Tofinek (karamelový, čokoládový) Poděbradka (citrón, pomeranč) Mattoni (perlivá) Liv (malina, pomeranč, citrón, perlivý) Arašídové křupky Slané tyčinky Slané pekařské tyčinky KinderBueno Cena 8, 10 Kč 16 Kč 18 Kč 10 Kč 5 Kč 14 Kč 12 Kč 17 Kč Doufáme, že náš sortiment se bude stále rozrůstat a budeme moci rozmazlovat naše jazýčky novými sladkostmi a dobrotami. připravily: Tereza Šebíková, 8. tř. a Veronika Hadáčková, 9. tř.

11 Grant pro náš časopis Všichni jsme napjatě čekali, jestli to vyjde! A povedlo se. Naše žádost o grant dopadla výborně. Náhle se učitelský kabinet začal plnit všemožnými balíky různých rozměrů a bylo vše jasné. My jsme se chtěli o našem grantu dozvědět více, a proto jsme se vypravili na úřad městyse Sepekov. Vyzpovídali jsme paní Ing. Pavlínu Bambuškarovou, která o této akci věděla více. 1. Povězte nám o organizaci, která nám grant schválila. Organizace to není, je to Jihočeský kraj, který rozděluje peníze v rámci jeho grantových projektů. Grantový program se jmenoval Podpora zájmové činnosti a zájmového vzdělávání. Je určen na podporu práce s dětmi a mládeží. Tento grant schvalovala komise na základě podané žádosti a ta ho poté doporučí krajskému zastupitelstvu, které má poslední slovo, zda bude grant schválen. 2. Prozradíte nám, o jakou částku šlo? Žádali jsme o grant ve výši Kč a přidělená dotace činila Kč. Vlastní prostředky městyse Sepekov byly Kč. Takže celkové náklady dosahovaly Kč. 3. Co bylo za získané peníze pořízeno? Barevná i obyčejná tiskárna, notebook, fotoaparát, diktafon, vazač, program Corel a mnoho kancelářských potřeb. 4. Jak se vám líbí náš časopis? Samozřejmě, že se mi líbí. Já jsem ráda, že děti dělají něco navíc. Myslím si, že tohle je zkušenost velká. Naučíte se i vyjadřovat úplně jinak, než jste zvyklí. A všímáte si věcí, kterých byste si dříve nevšímali, protože to chcete nějakým způsobem popsat v časopise. Je to určitě záslužná činnost. 5. Jaká rubrika vás osobně nejvíce zaujme? Ráda si přečtu Perličky nebo mě zajímají úspěchy žáků školy. 6. Co byste na našem časopise vylepšila? Ráda bych, aby byl více barevný a vizuální. Ne, že by bylo na závadu, že byl malován pastelkami, ale tímto způsobem to bude zajímavější pro čtenáře.. Celá redakce by tímto chtěla Jihočeskému kraji a městysi Sepekov za udělený grant velmi poděkovat. Naši práci to posune zas o krůček dál. Získáme nové zkušenosti do budoucna. Děkujeme. připravily: Eva Vágnerová, Petra Nečasová, 9. tř.

12 Na 5 minut s Pro poslední rozhovor v letošním školním roce jsme vybrali paní učitelku Helenu Smrčinovou. Ta již nějaký čas pomáhá žákům s tvořením našeho školního časopisu. Vyzpovídali jsme ji, abyste se dozvěděli něco více i vy, naši čtenáři. 1. Kdo přišel s nápadem založit školní časopis? To byla moje třída, ti žáci jsou už teď na vysokých školách. Chtěla jsem, aby po nich něco zůstalo. Zůstala po nich upravená hudebna a tento časopis. 2. Jak dlouhou tradici má školní časopis? Myslím, že 5 let. 3. Zapojuje se každá 9. třída s nadšením a ochotou? Některá třída více, některá méně. Ale všichni to zatím zvládli. 4. Jak podle vás stoupá kvalita časopisu a zájem o něj? Co se týče kvality, tak myslím, že to stoupá. Ve čtení vidím rezervy, asi malá reklama. Když supluji v nižších třídách, tak dělám takový malinký průzkum. Tam mi říkají: Jó, my čteme vtipy, hádanky. 5. Jste spokojená s dosavadní podobou časopisu nebo plánujete na příští rok nějaké velké změny? Každý rok jsou nějaké změny. Právě zde se projeví třída, která ten časopis vede. Jsem ráda, že je každý rok trošku jiný. Jiná titulní strana, některé nové rubriky. Některé zase naopak s odchodem tvůrce zanikají. Dost často si je převezmou třeba sourozenci, takže rubrika může pokračovat. Proto říkám: Vychovejte si svého nástupce. 6. Co říkáte na grant, který časopis obdržel? No to bylo příjemné. Dopracovali jsme se k tomu, že můžeme používat více techniky.. 7. Nyní otázka na vás. Co vás nejvíce dokáže rozzuřit? No to byste měli vědět vy, čím mě vytočíte.:-) Ani nevím Asi když se na něčem domluvíme a není to. 8. Co se lidem podle vás lidem nejvíce vyplatí? Vy na mě něco šijete, že jo? :-D Poctivost. 9. Co je nejsladší na světě? To souhlasím s pohádkou, že spánek. 10. Co je největším nepřítelem člověka? Lenost. Když vidím kolikrát, že někdo by mohl a vyloženě nechce něčemu obětovat čas, je mi líto nevyužité možnosti. Paní učitelce děkujeme za její drahocenný čas a přejeme jí hodně štěstí a pevné nervy do další práce ve školním časopise. připravila: Eva Vágnerová, 9. tř.

13 Deváťáci vám naposledy mávají!! A je to za námi! Dokralovali jsme a předáváme zlatou korunu a žezlo nové 9. třídě. Prošli jsme si posledním ročníkem a musíme odejít. Budeme vám z povzdálí držet všechny čtyři, abyste byli úspěšní a abyste zdařile pokračovali ve Školním časopise VýQět. Nedovolte, aby časopis zanikl!!! Buďte na paní učitelku hodní a poslouchejte ji na slovo jako my. Je čas udělat PÁPÁ! Proto vám přejeme hodně štěstí a pevnou vůli s tvořením časopisu! PÁPÁ!

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406

PÁTOVINY. Březen, duben Č. 2 /2015. Časopis žáků Základní školy, Česká Lípa, Pátova 406 PÁTOVINY Březen, duben Č. 2 /2015 Z OBSAHU ČÍSLA JAK NÁS VIDÍ NA NÁVŠTĚVĚ NAIVNÍHO DIVADLA JIRKA V PAPÍROVÉM SVĚTĚ PERNŠTEJNI NA TRŮNU V DENÍKU ČLENOVÉ REDAKCE PÁTOVIN, KTERÉ VYCHÁZEJÍ V RÁMCI VOLITELNÉHO

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013. Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013. Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2013 Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 www.zs2.nmnm.cz Vítězové letošní Kinderiády v Třebíči (více na straně 11) Milí čtenáři školního časopisu, léto a s ním i

Více

školní rok 2011/ 2012

školní rok 2011/ 2012 školní rok 2011/ 2012 ZA ODMĚNU DO KRASU 30. 8. jsme společně s kamarády z Ústavu sociální péče pro děti a mládež Kociánka vyrazili směrem na Křtiny, Jedovnice a Moravský Kras. Tento výlet měl být pro

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu

ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015. Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860. Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu ŠKOLNÍ ČASOPIS ČERVEN 2015 Základní škola Nové Město na Moravě Leandra Čecha 860 www.zs2.nmnm.cz Květnový zájezd do Německa a Rakouska společná fotka v Salzburgu Milí čtenáři, sluníčko už nás všechny láká

Více

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov

ZŠ T. G. Masaryka a MŠ Dolní Bousov ŠKOLÁK ZŠ TGM Dolní Bousov Číslo 1 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 obrázek Matěj Říha Blíží se 24. prosince a všichni se začínají těšit na Vánoce. Před pár týdny jsem se koukala na jedno video. Video

Více

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice

ROSÍK. Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO. rosického občasníku žáků ZŠ Rosice ROSÍK Noviny plné novinek aneb co se děje ve škole i za školou ČÍSLO rosického občasníku žáků ZŠ Rosice * 27. 10. 2009 * ročník VII * školní rok 2009/2010 * cena 15 Kč * Obsah: Akce, které se uskutečnily

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS. Základní škola a Mateřská škola Vlčnov červen 2015. Aneta Svobodová, 7.A

ŠKOLNÍ ČASOPIS. Základní škola a Mateřská škola Vlčnov červen 2015. Aneta Svobodová, 7.A ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola červen 2015 Aneta Svobodová, 7.A Z Mateřské PŘEDŠKOLÁCI SE LOUČILI SE ŠKOLKOU NEBO ŠKOLKA S PŘEDŠKOLÁKY? Jak to vlastně je? V každém případě to bylo príma.

Více

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem šk. rok 2012 2013 / č. 41 / vydáno 15. listopadu 2012 Vážení rodiče, přinášíme další číslo Zpravodaje, ve kterém najdete nejdůležitější informace

Více

Výroční zpráva základní školy

Výroční zpráva základní školy 1. Základní údaje o škole 1.1 Škola Název školy Základní škola Český Těšín Slezská 1740 okres Karviná Adresa školy Slezská 1740, Český Těšín Právní forma příspěvková organizace IČO 48004685 IZO 048004685

Více

Úvod... 3. Několik slov z ředitelny... 4,5. Školní výlet 1. A... 6. Návštěva 1. B u hasičů... 7. Hurá na prázdniny s 2. A... 8

Úvod... 3. Několik slov z ředitelny... 4,5. Školní výlet 1. A... 6. Návštěva 1. B u hasičů... 7. Hurá na prázdniny s 2. A... 8 Obsah Úvod... 3 Několik slov z ředitelny... 4,5 Školní výlet 1. A... 6 Návštěva 1. B u hasičů... 7 Hurá na prázdniny s 2. A... 8 Druháci píší o škole... 9,10 Malování třetích tříd s Jiřím Šedým... 11 Jiří

Více

z v n e k školní rok 2008/2009

z v n e k školní rok 2008/2009 sedmnáctý s v i b i c k ý z v n e k školní rok 2008/2009 Děkujeme sponzorům: TORAS Marketing, s. r. o. Čapkova 13/12 737 01 Český Těšín MONT Karviná, a. s. Areál EDě, č. p. 1260 736 71 Dětmarovice Ing.

Více

školy Milí deváťáci, Občasník Pasování budoucích prvňáčků Kolem školy 1 ŠKOLNÍ SLAVNOST Číslo

školy Milí deváťáci, Občasník Pasování budoucích prvňáčků Kolem školy 1 ŠKOLNÍ SLAVNOST Číslo kolem 2 Číslo Občasník školy Ročník XXIV. Červen 2015 zš t. g. masaryka Vimperk 1. máje 268 www.zstgmvimperk.cz Milí deváťáci, začátek, tedy povinnou školní docházku máte za sebou, všechno jste zvládli.

Více

Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce. Anglie na vlastní oči. Žáci hráli žákům. Exkurze do Osvětimi. Holky versus kluci

Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce. Anglie na vlastní oči. Žáci hráli žákům. Exkurze do Osvětimi. Holky versus kluci Jihomoravské zlato je naše!!! Deváťáci na taneční přehlídce Anglie na vlastní oči Žáci hráli žákům Exkurze do Osvětimi Holky versus kluci Rozhovor s panem zástupcem Benešem Moji přátelé z pólů www.zsms.streliceubrna.cz

Více

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE

Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč. Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Březen 3/2011 Ročník: 19 Cena: 10 Kč Květen 3/2013 Ročník: 21 Cena: 10 Kč ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE ŠKOLNÍ ČASOPIS ROKU 2010 Úspěchy časopisu 3x VÍDEŇ Vánoční Vídeň pohledem redaktorek

Více

2. května 2011 ZDARMA ročník 20/číslo 96

2. května 2011 ZDARMA ročník 20/číslo 96 2. května 2011 ZDARMA ročník 20/číslo 96 ZE ŽIVOTA OBCE Z RADY A ZASTUPITELSTVA OBCE ŠKOLY INFORMUJÍ Z TJ SIGMA LUTÍN ZAJÍMAVOSTI ZE ŽIVOTA OBCE SPOZ je 55 let Již od roku 1956 patří Sbor pro občanské

Více

ZPRÁVY Z BENÁTECKÉ RADNICE

ZPRÁVY Z BENÁTECKÉ RADNICE ZPRAVODAJ BENÁTECKA číslo 7 ročník: 33 cena: 10 Kč 8. července 2009 V tomto čísle najdete: Rozpočtový výhled str. 6 ZŠ, MŠ str. 8 12 MO ČRS 1919 2009 str. 20 21 Sport str. 28 32 Carborundum Electrite a.s.

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

Slovo k Velikonocům. Než vyrazíte na pomlázku, vězte, že

Slovo k Velikonocům. Než vyrazíte na pomlázku, vězte, že 1 Vážení občané, po velice mírné zimě, jejíž průběh překvapil snad všechny, nastává čas jarního velikonočního období plného nezvykle teplého sluníčka a květů. Příroda nám ukázala svoji přívětivější tvář,

Více

Č.5 ( kv ě te n/ č er ve n 2 0 15 )

Č.5 ( kv ě te n/ č er ve n 2 0 15 ) Č.5 ( kv ě te n/ č er ve n 2 0 15 ) Č a s o p i s D E V Í T K A O B S A H : Kam se dostali deváťáci 2 Pohádkový les 3 Zájezd do Polska 4 McDonald Cup 6 Palačinkování 7 Písně jsou jako ptáci 8 Na Úřadu

Více

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32 Strana 1 Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Klapka Název místnosti Klapka Název místnosti 200 Ředitelna 209 Kabinet prevence 201 Výchovná poradkyně 209 Kabinet Cj

Více

ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník osmý Školní rok 2014/2015

ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 ŠKOLÁK Číslo 2 Ročník osmý Školní rok 2014/2015 Současná redakce Školáka Náš časopis Školák získal druhé místo! V letošním roce jsme se s naším školním časopisem Školák zúčastnili soutěže Školní časopis

Více

Iva KOCIÁNOVÁ, Vlasta MACKOVÁ, Lucie OBRDLÍKOVÁ

Iva KOCIÁNOVÁ, Vlasta MACKOVÁ, Lucie OBRDLÍKOVÁ MěsíčníkaktualitnejenoZŠÚpice-Lány Školníčasopis Úl Květen2014 14.ročník Sportovec měsíce: Petr LUŠTINEC 9. A Sběrač bylin: Alena JURSÍKOVÁ 6. B Sběrač papíru: Lucie SOUČKOVÁ 6. B Hádanky na Moodle: Hana

Více

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY

ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY ÚVODNÍ SLOVO ŘEDITELKY ŠKOLY Vážení čtenáři, již podruhé Vás oslovujeme ročenkou naší školy, abyste s námi mohli sdílet radosti i strasti uplynulého školního roku. Je toho opravdu hodně, co u nás, mimo

Více

V ÈÍSLE... Ü Nový školní parlament

V ÈÍSLE... Ü Nový školní parlament Č. 120-10/2010 MASARYKOVA ZÁKLADNÍ ŠKOLA A OBCHODNÍ AKADEMIE TANVALD Den D pro prvňáčky. 1. září 2010 bylo prvním dnem ve škole i pro šestnáct prvňáčků na Šumburku. Přejeme jim na jejich cestě za poznáním

Více

Školní stravování odebírání obědů v době nepřítomnosti žáka ve škole

Školní stravování odebírání obědů v době nepřítomnosti žáka ve škole Vážení rodiče, děkujeme Vám za spolupráci a Vaše podněty ve školním roce 2014/2015. Přejeme Vám i Vašim dětem dlouhé slunečné prázdniny a klidnou dovolenou. Vedení školy Co se událo ve škole v posledním

Více

Listopad 1/2010 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE

Listopad 1/2010 Ročník: 19 Cena: 10 Kč GAG-BEN ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE Listopad 1/2010 Ročník: 19 Cena: 10 Kč ČASOPIS, KTERÝ INSPIRUJE, POBAVÍ, INFORMUJE 3x LONDÝN Voices for a better world KRESBY ŠTĚPÁNA MAREŠE Rozhovor na dálku se známým kreslířem FILMOVÝ MARATON Jaké to

Více

S V I B I C K Ý Z V N E K 23. číslo školní rok 2014/2015

S V I B I C K Ý Z V N E K 23. číslo školní rok 2014/2015 SVIBICKÝ Z V N E K 23. číslo školní rok 2014/2015 THOMAS CANNON MŠ DOLNÍ ŽUKOV DAVID MOTYČKA 6. A ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA ČESKÝ TĚŠÍN POD ZVONEK, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE POD ZVONEK 1835 737 01 ČESKÝ

Více

ročník XXV. květen 2015 číslo 5 U tišnovského kostela sv. Václava se probouzí jaro.

ročník XXV. květen 2015 číslo 5 U tišnovského kostela sv. Václava se probouzí jaro. ročník XXV. květen 2015 číslo 5 vyšlo 29. 4. 2015 www.tisnov.cz U tišnovského kostela sv. Václava se probouzí jaro. Foto: Miroslav Zavadil MOMENTKA Z VERNISÁŽE VÝSTAVY ANEŽKY TURKOVÉ Galerie Jamborův dům

Více

Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2011-2012

Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2011-2012 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, ALMANACH 2011-2012 Úvod... 4 Slovo úvodem... 5 Září 2011... 6 Slavnostní uvítání prvňáčků... 7 Adaptační kurz 1. ročníků... 7 Návštěva ze zahraničí... 8 Říjen 2011...

Více

Vážení spoluobčané, obyčejně věnuji tyto řádky v posledním vydání Zpravodaje bilancování uplynulého roku a plánům do roku nadcházejícího.

Vážení spoluobčané, obyčejně věnuji tyto řádky v posledním vydání Zpravodaje bilancování uplynulého roku a plánům do roku nadcházejícího. 2 obyčejně věnuji tyto řádky v posledním vydání Zpravodaje bilancování uplynulého roku a plánům do roku nadcházejícího. Ke každému Zpravodaji dostáváte zdarma stolní kalendář, který je společný pro celý

Více