ROČNÍK 2011/12 ČÍSLO 3. ČASOPIS ŽÁKŮ ZŠ A MŠ SEPEKOV

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "ROČNÍK 2011/12 ČÍSLO 3. ČASOPIS ŽÁKŮ ZŠ A MŠ SEPEKOV"

Transkript

1 ROČNÍK 2011/12 ČÍSLO 3. ČASOPIS ŽÁKŮ ZŠ A MŠ SEPEKOV

2 Anketa Protože se kvapem blíží konec roku a s ním i prázdniny, připravili jsme si pro naše spolužáky aktuální otázku Co plánuješ na letní prázdniny? Martin Finda, 1. tř. Pojedu k babičce. Nejraději tam jezdím na kole. Iveta Lelková, 1. tř. Pojedu k dědovi a babičce. Hraju si ráda s jejich psy. Filip Kamenický, 2. tř. V létě budu venku a budu si kopat s míčem. Sabina Kubíčková, 2. tř. Letos pojedeme s rodiči do Itálie k moři. Lukáš Cihlář, 3. tř. Budu hrát fotbal s kamarády a rád si zahraju na PC. Klára Niebauerová, 3. tř. Chystám se jet do lázní se svými kamarády. Filip Doubek, 4. tř. Chci hrát fotbal a jet k moři. Natálie Fejtová, 4. tř. Pojedu do aquaparku a navštívím babičku. Sára Netíková, 5. tř. Pojedeme s rodinou na chatu a potom se těším na koňský tábor s kamarádkou. Hana Farová, 5. tř. Já také pojedu s kamarádkou na koňský tábor. Vendula Plavcová, 6. tř. Na táboře budu jezdit na koni. Michal Bareš, 6. tř. Jestli bude počasí, tak se budu chodit koupat. Lukáš Fuka, 7. tř. Pojedu na letní tábor na Mozolově. Martina Váchová, 7. tř. Když bude hezky, tak se chci koupat v Pytláku. Klára Peterková, 8. tř. Pojedu na chatu do Dobronic a budu se koupat v Lužnici. Diana Benediktová, 8. tř. Letos pojedeme k moři. Leoš Glaser, 9. tř. Až budou prázdniny, budu chodit na procházky se svým psem. Petra Nečasová, 9. tř. Když to vyjde, pojedu na závody rallyecrossu. Helena Smrčinová, vyučující Navštívim rodiče, přátele a sourozence, budu se starat o zvěř a zahradu. připravili: Kristýna Hadáčková, Tomáš Hait, 9. tř.

3 Letem školním světem 1) Dne 28. března proběhl v naší škole Předškoláček Dne 4. dubna se konal projektový den ŠKOLA NARUBY. Žáci devátých tříd měli možnost vyzkoušet si učitelské povolání. Aby to lépe zvládli, pracovali ve dvojicích a na každou hodinu museli být pořádně připraveni. 2) Dne 4. dubna žákyně šesté třídy Tereza Čunátová zvítězila v pěvecké soutěži Jihočeský zvonek za pomoci Pavlíny Váchové, která ji doprovázela na klavír. 3) Žáci deváté třídy Leoš Glaser a Pavel Benda se zúčastnili okresního kola fyzikální olympiády, kde obsadili 4. a 6. místo. 4) Dne 24. dubna se konal Den Země. Žáci uklízeli v okolí Sepekova a naší školy. Nejzajímavější nálezy: mobilní telefon, sprcha, tílka atd. 5) Dne 24. dubna proběhl v Písku atletický závod Pohár rozhlasu. 6) Dne 23. května byl ukončen sběr starého papíru. Na 1. místě se umístila 6. třída, 2. místo obsadila 3. třída a 3. místo patřilo 5. třídě. Tyto třídy za odměnu dostanou peněžní příspěvek na školní výlet a nejlepší sběrači i něco sladkého. Všem moc GRATULUJEME! 7) Dne 29. května navštívila třída jihlavskou ZOO a podzemí. 8) Dne 31. května se vydala třída na školní výlet na Kleť a do Českého Krumlova. 9) Dne 5. června zavítala 9. třída do Techmanie a plzeňské ZOO. 10) Dne 6. června se 5. třída podívala na Karlštejn, do Koněpruských jeskyní a Ameriky (nedaleko Prahy). připravila: Aneta Balounová 9. tř. Téma: Moje oblíbené jídlo Výherci: 1. místo - Kateřina Bendová, 2. třída 2. místo - Vít Kubec, 2. třída 3. místo - Zuzana Kyzourová, 1. třída Výherci výtvarné soutěže Šťastlivce čeká sladká odměna a tímto jim gratulujeme k dosaženému úspěchu. Vy, kterým se ani tentokrát nepodařilo zvítězit, nezoufejte! Prázdniny jsou dlouhé, proto si pořádně odpočiňte, abyste v září měli více sil a podařilo se vám umístit. I příští školní rok budete mít několik příležitostí ukázat své výtvarné dovednosti. Přejeme vám hezké prázdniny! připravila: Eva Vágnerová, 9. tř.

4 Jihočeský zvonek V Písku se 4. dubna uskutečnilo okresní kolo pěvecké soutěže Jihočeský zvonek. Naši školu reprezentovaly dvě dívky, které dosáhly velmi pěkného umístění. Tereza Čunátová ze 6. třídy dokonce ve své kategorii zvítězila a postoupila do krajského kola. Na klavír ji doprovázela Pavlína Váchová z 8. třídy. Samotná Pavlína Váchová si z kategorie lidové písně odvezla čestné uznání. Naše šikovné dívky pilně připravovala paní učitelka Helena Smrčinová, která se s nimi 10. května vypravila také do krajského kola v Českých Budějovicích. Tereza Čunátová v tomto kole obsadila 2. místo a získala stříbrné pásmo. Na památku si také odvezla keramický zvoneček. K dosažení skvělých úspěchů GRATULUJEME!! připravila: Diana Benediktová, 8. tř. Den dětí Dětský den v naší škole proběhl až , protože 1. června bylo naprosto nevhodné počasí. Jako každým rokem připravili žáci 9. třídy na školním fotbalovém hřišti pro mladší spolužáky zajímavé disciplíny a soutěže, ve kterých mohli otestovat jak svou fyzickou zdatnost, tak i vědomosti. Děti si mohly vyzkoušet např. hod na koš, střílení na bránu nebo mohly zjistit, co všechno znají z oblasti hudby. Za každý splněný úkol se dostávala razítka, která potom děti vyměňovaly u učitelů za sladké odměny. Celé dopoledne bylo krásné počasí a všichni si tento den moc užili. připravila: Tereza Šebíková, 8. tř.

5 Návštěva Národního divadla Nastal březen. Hurá! Byl to totiž měsíc, kdy jsme se měli vydat do divadla. A ne do ledajakého, hned do Národního! Netrpělivě jsme odpočítávali dny a čekali, až nastane onen 12. březen a my budeme moci zhlédnout činohru Radúz a Mahulena. Všichni jsme se moc těšili. My, holky, jsme nechtěly nic ponechat náhodě, a tak jsme pečlivě vybíraly, co si vezmeme na sebe. Zvláště ti, kteří v Národním divadle nikdy předtím nebyli, se nemohli dočkat. Konečně, už je to tady! Jedeme! Ten den již od rána panovala ve škole slavnostní atmosféra. Ještě poslední hodiny ve škole a pak už hurá do Národního! Dobrodružství začalo už v autobuse. Do Prahy nás vezl totiž sympatický řidič, který hláškami nešetřil. Po příjezdu do hlavního města jsme se také rozhodně nenudili. Pro nás, správné vesničany, byla cesta od autobusu k rychlému občerstvení, které jsme si, vydupali, strastiplná. Ale přežili jsme! Přežili jsme tramvaje, semafory, ale také pár narážek od Pražáků, kterým jsme se nevyhnuli. Úsměvy na tvářích nám však nezmizely! Aby taky jo, vždyť k našemu cíli nám zbývalo už jen pár kroků. Jak bychom si v takové situaci mohli nechat zkazit veselou náladu?! Po příchodu do Národního divadla jsme rozhodně nebyli zklamáni, ba naopak! Byli jsme přímo ohromeni! Nevěděli jsme, kam máme koukat dřív, jestli na nádherné kresby Mikoláše Alše nebo na prezidentské lóže. A co teprve ten lustr! Samotná divadelní hra se nám také moc líbila, hlavní role Radúze a Mahuleny ztvárnili Vojtěch Dyk a Pavla Beretová. Domů jsme se vrátili unaveni až pozdě večer, ale přesto všichni pozitivně naladěni. Myslím, že to byl pro většinu z nás skvělý zážitek. Basketbal připravila: Pavlína Váchová, 8. tř. Ve čtvrtek se v Písku konal turnaj v basketbale. Naši žáci tříd se této soutěže také zúčastnili. Družstva byla rozdělena do kategorií mladších a starších chlapců a dívek. Ve vyšší kategorii obsadilo družstvo starších žáků 3. místo a družstvo starších žákyň 2. místo. V nižší kategorii skončili na 2. místě chlapci a na 1. místě mladší žákyně, které jako jediné postoupily do krajského kola. připravily: Diana Benediktová, 8. tř., Veronika Hadáčková, 9. tř. Coca Cola cup Ve středu 11. dubna se uskutečnil fotbalový turnaj Coca Cola Cup pro žáky tříd. Turnaje se zúčastnili fotbalisté ze čtyř základních škol: ZŠ Sepekov, ZŠ Bernartice a I. a II. ZŠ Milevsko. V prvním zápase nastoupili naši fotbalisté proti II. ZŠ Milevsko. I přes dobrý výkon nakonec podlehli 2:0. Hned po tomto zápase museli hráči ZŠ Sepekov i přes únavu nastoupit k druhému zápasu proti I. ZŠ Milevsko, který však přesto zvládli a vyhráli 4:1. Poslední zápas sehráli naši proti ZŠ Bernartice, nad kterou vyhráli vysoce 11:0. Tyto výsledky však nestačily na první místo, a tak se naši fotbalisté umístili na 2. místě. připravili: Daniel Smrčina, Ondřej Bolek, 8. tř.

6 Čtyřboj Ve čtvrtek se žáci sepekovské školy zúčastnili atletického čtyřboje v Písku. Zúčastnili se ho žáci tříd z osmi základních škol. Žáci byli rozděleni do čtyř kategorií starší žáci, mladší žáci, starší žákyně a mladší žákyně. Závodilo se v těchto disciplínách: běh na 60 m, skok daleký/skok vysoký, hod kriketovým míčkem/vrh koulí a vytrvalostní běh podle kategorie. Naše umístění: st. žáci - 6. místo ml. žáci - 7. místo st. žákyně - 5. místo ml. žákyně - 6. místo připravili: Daniel Smrčina a Ondřej Bolek, 8. tř. Silák 2012 Ve středu se v Milevsku uskutečnil 20. ročník soutěže O nejsilnějšího žáka. Soutěže se zúčastnilo 42 žáků ze ZŠ Bernartice, ZŠ Sepekov a z I. a II. ZŠ Milevsko. Soutěžilo se ve dvou kategoriích: Tř., a tř. Žáci museli překonat čtyři velmi těžké disciplíny: shyby, sedy lehy, trojskok snožmo a zvedání činek. Z našich žáků se v mladší kategorii nejlépe umístil Vít Kubín (6. tř.) na 10. místě a ze starších Erik Holub (9. tř.) na 4. místě. Celkově se naše škola umístila na 4. místě. Dále školu reprezentovali Ladislav Dittrich, Petr Šimsa, Daniel Strada, Daniel Fara, Matěj Kotrba, Radim Netík, Michal Pecka a Lukáš Fuka. Gratulujeme žákům z naší školy!! připravili: Daniel Smrčina, Daniel Strada a Ondřej Bolek, 8tř. Minikopaná Dne se sepekovští žáci tříd zúčastnili okresního kola v minikopané v Milevsku. V turnaji soupeřily čtyři základní školy. Naši fotbalisté sehráli první zápas se žáky II. ZŠ Milevsko, se kterými však prohráli 2:0. V dalších dvou zápasech s I. ZŠ Milevsko a ZŠ Chyšky vyhráli, a tak skončili na druhém místě. připravili: Daniel Smrčina a Ondřej Bolek, 8. tř.

7 Pohár rozhlasu Dne se konal v Písku Pohár rozhlasu pro žáky tříd. Do závodu se přihlásilo osm základních škol, včetně naší. Žáci soupeřili s ostatními školami v těchto disciplínách: běh na 60 m, skok daleký/skok vysoký, hod kriketovým míčkem/vrh koulí, vytrvalostní běh a štafeta (4x60 m) Naše umístění: st. žáci - ml. žáci - st. žákyně - ml. žákyně - 8. místo 6. místo 7. místo 5. místo připravili: Daniel Smrčina a Ondřej Bolek, 8.tř. Škola naruby Název Škola naruby nesl den, kdy místo učitelů vyučovali žáci deváté třídy. Roli kantora si mohli vyzkoušet na vlastní kůži 4. dubna Středa začala jako každá jiná, až na malý detail. Místa za učitelskými stoly se zaplnila žáky 9. třídy. Teprve teď si uvědomili, jak opravdu dlouhá je jedna vyučovací hodina a že postavit se před celou třídu jak malých žáčků, tak pubertálních výrostků potřebuje velkou odvahu. Kdo se postavil za katedru? V 1. třídě: Aneta Balounová a Petra Nečasová Ve 2. třídě: Eliška Glaserová a Eva Vágnerová Ve3. třídě: Kateřina Motrincová a Veronika Hadáčková Ve 4. třídě: Martin Burkuš a Leoš Glaser V 5. třídě: Radim Hanus, Erik Holub a Tomáš Sláma V 6. třídě: Vít Glaser a Ladislav Dittrich V 7. třídě: Kristýna Hadáčková a Tomáš Hait V 8. třídě: Pavel Benda a Daniel Fara V některých třídách se psaly i písemné práce. Žáci tvrdili, že písemky nebyly vůbec těžké a noví učitelé jim leckdy i poradili. Diktáty v třídě patřily mezi nejlehčí. Zato žáci 1. stupně jimi nebyli vůbec nadšeni. Málo oblíbenými se u nich staly písemky a počty. Jistě mají nyní deváťáci mnohem blíže k mladším žáčkům naší školy. A dozajista získali nové zkušenosti. Den s názvem Škola naruby se stal nezapomenutelným zážitkem pro mnohé, proto se určitě příští školní znovu uskuteční. připravily: Vendula Plavcová, 6. tř., Eva Vágnerová, 9. tř.

8 Matematický klokan Matematický klokan je matematická soutěž původem z Austrálie, která se v současnosti organizuje ve více než třiceti zemích světa včetně České republiky. Žáci základních a středních škol, pro které je určena, ji absolvují v jeden den. Soutěžící se dělí do pěti kategorií: Cvrček (2. 3. třída ZŠ) Klokánek (4. 5. třída ZŠ) Benjamín ( třída ZŠ) Kadet (8. 9. třída ZŠ) Junior (1. 2. ročník SŠ) Student (3. 4. ročník SŠ) V kategorii Cvrček je na řešení vyhrazeno 45 minut čistého času, v kategoriích Klokánek, Benjamín a Kadet je na řešení hodina času a v kategoriích Junior a Student 75 minut. Řeší se 24 úloh (ve Cvrčkovi jen 12 úloh), u každé z nich je nabídnuto pět možností (u Cvrčka 4 možnosti). V naší škole se žáci umístili takto: Kategorie Cvrček 1. místo Adam Kofroň, 47 bodů, 3. tř. 2. místo Miroslav Novák, 46 bodů, 3. tř. 3. místo Michal Zelenka, 40 bodů, 3. tř. Kategorie Klokánek 1. místo Michaela Nečasová, 92 bodů, 5. tř. 2. místo Sára Netíková, 74 bodů, 5. tř. 3. místo Vít Urban, 71 bodů, 5. tř. Kategorie Benjamín 1. místo Radim Netík, 63 bodů, 7. tř. 2. místo Karolína Kreisslová, 57 bodů, 7. tř. 3. místo Roman Hyška, 56 bodů, 6. tř. Kategorie Kadet 1. místo Pavel Benda, 59 bodů, 9. tř. 2. místo Leoš Glaser, 50 bodů, 9. tř. 3. místo Ondřej Bolek, Diana Benediktová, Tereza Šebíková, Michaela Hejnová, 48 bodů, 8. tř. připravila: Karolína Kreisslová, 7. tř.

9 Ze slohových prací našich žáků Čím je pro mě domov Domov už tohle kouzelné slůvko ve mně vyvolává pocit lásky a bezpečí. Domov je místo, kde je vše, co potřebuji - milující rodina, soukromí, plná lednička, měkoučká postel plná plyšáků Ale co ostatní? Cítí to také tak? Co je domov pro ně? Třeba ho využívají jen jako zastávku nebo pouze budovu, která pro ně nic neznamená, kde musí poslouchat své rodiče. Svého domova si moc vážím, i když se někdy ráda na delší dobu vzdálím. A co ti, co žádný domov nemají? Kde oni vlastně mají své útočiště? Kdo jim pomůže, když si neví rady a potřebují někomu říct o svých potížích? Do takové sitauce bych se opravdu nechtěla dostat, ale bohužel lidí bez domova přibývá... autorka: Tereza Šebíková, 8. tř. Domov - na první pohled obyčejné slůvko, které vyslovíme několikrát denně. Sama vzpomínám:,,doma to probereme, zeptám se DOMA, DOMA to máme, DOMA, DOMA Bereme ho jako samozřejmost, aniž bychom si uvědomovali, co pro nás znamená. Přitom tohoto,,obyčejného slůvka by si měl každý z nás vážit. Často si ani neuvědomujeme jeho podstatu. Ptám se sama sebe, čím je pro mne domov? Odpověď zní jasně - místem, kde budu vždy vítána, i když mě jinde odmítají. Vše je mi tak důvěrně známé - vůně maminčiných buchet, výhled z okna, každý strom na naší zahradě, občasné zablikání žárovky, vrzání dveří i tikání hodin. Můj oblíbený citát praví: Domov je loď odolávající všem pohromám. Když se nad ním zamyslím, je tomu skutečně tak. Když jsem doma, přijde mi všechno snazší, všechno se najednou dá zvládnout. Domov pro mne neznamená jen budovu, ve které žiji. Představuje mi rodinu, bezpečí a mé nejmilejší. autorka: Pavlína Váchová, 8. tř. Umíme šetřit i pomáhat přírodě! Často jsme se setkávali s pojmy jako znečišťování přírody, globální oteplování nebo skleníkový efekt. Žijeme na této planetě a chtěli jsme se dozvědět, jak pomoci, a proto jsme uvítali, že i na naši školu dorazil projekt s názvem Recyklohraní. Ten má za úkol vzdělávat a motivovat v oblasti ekologie, ale také mají žáci možnost přímo přispět k ochraně životního prostředí. A to tím, že mohou odevzdávat vysloužilé spotřebiče k recyklaci. Firma ASEKOL, zajišťující pro naši školu sběr a recyklaci vytříděných elektrospotřebičů, nám zaslala informace o přínosech třídění elektrospotřebičů. Od této firmy jsme také za naši snahu získali Certifikát k Environmentálnímu vyúčtování za rok Žáci ze sepekovské školy shromáždili v loňském roce 16 televizí, 7 monitorů a 49 kg drobných spotřebičů, a tak ušetřili 4,67 MWh elektřiny, 151,94 litrů ropy, 22,55 m3 vody a 0,25 tun primárních surovin. Navíc jsme pomohli Zemi od plynů, které způsobují skleníkový efekt, a od nebezpečných odpadů. A protože nám naše životní prostředí skutečně není lhostejné, vydali jsme se ještě jako každý rok koncem dubna sbírat odpadky do okolí naší obce, čímž jsme si připomněli Den Země. Naštěstí v porovnání s předcházejícími roky odpadků ubývá, ale stejně je až zarážející, jaké množství odpadu a černých skládek se poblíž silnic najde. Z této akce máme vždy dobrý pocit a rozhodně to pro nás není nepříjemná práce. Naopak jsme rádi, že jsme pomohli přírodě a zároveň trochu zkrášlili naše okolí. Skutečně je to hned hezčí procházka přírodou! připravily: Pavlína Váchová, Tereza Šebíková, 8. tř.

10 Náš supermarket V tomto čísle vás seznámíme s novou nabídkou v našem obchůdku. Nabídka se rozrostla o nové ochucené minerální vody Poděbradka, Mattoni a Liv. Jejich ceny se pohybují mezi 10 a 18 Kč. Také máme větší možnosti ve výběru slaného pečiva a sladkostí. Přehled cen nových výrobků: Název zboží Tofinek (karamelový, čokoládový) Poděbradka (citrón, pomeranč) Mattoni (perlivá) Liv (malina, pomeranč, citrón, perlivý) Arašídové křupky Slané tyčinky Slané pekařské tyčinky KinderBueno Cena 8, 10 Kč 16 Kč 18 Kč 10 Kč 5 Kč 14 Kč 12 Kč 17 Kč Doufáme, že náš sortiment se bude stále rozrůstat a budeme moci rozmazlovat naše jazýčky novými sladkostmi a dobrotami. připravily: Tereza Šebíková, 8. tř. a Veronika Hadáčková, 9. tř.

11 Grant pro náš časopis Všichni jsme napjatě čekali, jestli to vyjde! A povedlo se. Naše žádost o grant dopadla výborně. Náhle se učitelský kabinet začal plnit všemožnými balíky různých rozměrů a bylo vše jasné. My jsme se chtěli o našem grantu dozvědět více, a proto jsme se vypravili na úřad městyse Sepekov. Vyzpovídali jsme paní Ing. Pavlínu Bambuškarovou, která o této akci věděla více. 1. Povězte nám o organizaci, která nám grant schválila. Organizace to není, je to Jihočeský kraj, který rozděluje peníze v rámci jeho grantových projektů. Grantový program se jmenoval Podpora zájmové činnosti a zájmového vzdělávání. Je určen na podporu práce s dětmi a mládeží. Tento grant schvalovala komise na základě podané žádosti a ta ho poté doporučí krajskému zastupitelstvu, které má poslední slovo, zda bude grant schválen. 2. Prozradíte nám, o jakou částku šlo? Žádali jsme o grant ve výši Kč a přidělená dotace činila Kč. Vlastní prostředky městyse Sepekov byly Kč. Takže celkové náklady dosahovaly Kč. 3. Co bylo za získané peníze pořízeno? Barevná i obyčejná tiskárna, notebook, fotoaparát, diktafon, vazač, program Corel a mnoho kancelářských potřeb. 4. Jak se vám líbí náš časopis? Samozřejmě, že se mi líbí. Já jsem ráda, že děti dělají něco navíc. Myslím si, že tohle je zkušenost velká. Naučíte se i vyjadřovat úplně jinak, než jste zvyklí. A všímáte si věcí, kterých byste si dříve nevšímali, protože to chcete nějakým způsobem popsat v časopise. Je to určitě záslužná činnost. 5. Jaká rubrika vás osobně nejvíce zaujme? Ráda si přečtu Perličky nebo mě zajímají úspěchy žáků školy. 6. Co byste na našem časopise vylepšila? Ráda bych, aby byl více barevný a vizuální. Ne, že by bylo na závadu, že byl malován pastelkami, ale tímto způsobem to bude zajímavější pro čtenáře.. Celá redakce by tímto chtěla Jihočeskému kraji a městysi Sepekov za udělený grant velmi poděkovat. Naši práci to posune zas o krůček dál. Získáme nové zkušenosti do budoucna. Děkujeme. připravily: Eva Vágnerová, Petra Nečasová, 9. tř.

12 Na 5 minut s Pro poslední rozhovor v letošním školním roce jsme vybrali paní učitelku Helenu Smrčinovou. Ta již nějaký čas pomáhá žákům s tvořením našeho školního časopisu. Vyzpovídali jsme ji, abyste se dozvěděli něco více i vy, naši čtenáři. 1. Kdo přišel s nápadem založit školní časopis? To byla moje třída, ti žáci jsou už teď na vysokých školách. Chtěla jsem, aby po nich něco zůstalo. Zůstala po nich upravená hudebna a tento časopis. 2. Jak dlouhou tradici má školní časopis? Myslím, že 5 let. 3. Zapojuje se každá 9. třída s nadšením a ochotou? Některá třída více, některá méně. Ale všichni to zatím zvládli. 4. Jak podle vás stoupá kvalita časopisu a zájem o něj? Co se týče kvality, tak myslím, že to stoupá. Ve čtení vidím rezervy, asi malá reklama. Když supluji v nižších třídách, tak dělám takový malinký průzkum. Tam mi říkají: Jó, my čteme vtipy, hádanky. 5. Jste spokojená s dosavadní podobou časopisu nebo plánujete na příští rok nějaké velké změny? Každý rok jsou nějaké změny. Právě zde se projeví třída, která ten časopis vede. Jsem ráda, že je každý rok trošku jiný. Jiná titulní strana, některé nové rubriky. Některé zase naopak s odchodem tvůrce zanikají. Dost často si je převezmou třeba sourozenci, takže rubrika může pokračovat. Proto říkám: Vychovejte si svého nástupce. 6. Co říkáte na grant, který časopis obdržel? No to bylo příjemné. Dopracovali jsme se k tomu, že můžeme používat více techniky.. 7. Nyní otázka na vás. Co vás nejvíce dokáže rozzuřit? No to byste měli vědět vy, čím mě vytočíte.:-) Ani nevím Asi když se na něčem domluvíme a není to. 8. Co se lidem podle vás lidem nejvíce vyplatí? Vy na mě něco šijete, že jo? :-D Poctivost. 9. Co je nejsladší na světě? To souhlasím s pohádkou, že spánek. 10. Co je největším nepřítelem člověka? Lenost. Když vidím kolikrát, že někdo by mohl a vyloženě nechce něčemu obětovat čas, je mi líto nevyužité možnosti. Paní učitelce děkujeme za její drahocenný čas a přejeme jí hodně štěstí a pevné nervy do další práce ve školním časopise. připravila: Eva Vágnerová, 9. tř.

13 Deváťáci vám naposledy mávají!! A je to za námi! Dokralovali jsme a předáváme zlatou korunu a žezlo nové 9. třídě. Prošli jsme si posledním ročníkem a musíme odejít. Budeme vám z povzdálí držet všechny čtyři, abyste byli úspěšní a abyste zdařile pokračovali ve Školním časopise VýQět. Nedovolte, aby časopis zanikl!!! Buďte na paní učitelku hodní a poslouchejte ji na slovo jako my. Je čas udělat PÁPÁ! Proto vám přejeme hodně štěstí a pevnou vůli s tvořením časopisu! PÁPÁ!

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 Školní kolo soutěže PIŠQWORKY (8. a 9. třída) 1. místo Ladislav Drápal 2. místo Ondřej Burian 3. místo Michal Jirák 4. 8. místo: Pavla

Více

Tereza Šebíková Pavlína Váchová Diana Benediktová šéfredaktorka zástupkyně korektura

Tereza Šebíková Pavlína Váchová Diana Benediktová šéfredaktorka zástupkyně korektura Redakce Redakce časopisu 2012-2013 2012-2013 Tereza Šebíková Pavlína Váchová Diana Benediktová šéfredaktorka zástupkyně korektura Klára Peterková Bohumíra Rybáková Martina Váchová Filip Cmunt redaktorka

Více

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA 1 ÚVODNÍK Vítejte u 6. čísla Deváťáckých novin. V tomto vydání se dočtete, co se událo u nás v Senožatech v měsíci únoru. Tentokrát nejen ve škole. Došli jsme se podívat také na dětský karneval a na masopustní

Více

Číslo 4. Ročník II. Červen 2012

Číslo 4. Ročník II. Červen 2012 Školní ilustrovaný magazín III. základní školy Jindřichův Hradec Číslo 4. Ročník II. Červen 2012 Redakční rada: Jan Matoušek, Jakub Matoušek, Adéla Šímová, Aneta Camrdová, Barbora Primaková, Kristýna Horáková,

Více

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad)

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) -Počátkem září proběhlo REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV (odznaku všestrannosti olympijských vítězů) v Praze, kde se probojovala Markéta Camfrlová, která se

Více

Výsledky soutěží Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8. školní rok 2012/2013

Výsledky soutěží Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8. školní rok 2012/2013 Výsledky soutěží Gymnázium, České Budějovice, Jírovcova 8 školní rok 2012/2013 Značení soutěží: mezinárodní kolo celostátní kolo okresní kolo Celosvětová soutěž mladých vědců Intel ISEF Marek Novák mezinárodní

Více

Deváťácké noviny č. 11; školní rok 2013/2014

Deváťácké noviny č. 11; školní rok 2013/2014 1 ÚVODNÍK Uběhlo čtrnáct dní a my vám přinášíme další číslo Deváťáckých novin. Začátek února se předvedl spíše jarním počasím než zamrzlými rybníky a zasněženou krajinou. Doufáme, že napadne nějaký sníh

Více

Domanínský zpravodaj červen - červenec 2013, číslo 84

Domanínský zpravodaj červen - červenec 2013, číslo 84 červen - červenec 2013, číslo 84 OBSAH: Informace z jednání zastupitelstva obce... 1 Informace z obecního úřadu... 1 Příspěvky od občanů... 2 Víte, že... 3 Kultura a sport... 8 Informace z jednání zastupitelstva

Více

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem provázeli budoucí prvňáčky žáci 5. tříd, kteří si připravili pro děti pohádkové úkoly. Letos

Více

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Ráno jsme se opět probudili do neslunečného dne. Dnešní den jsme potřebovali, aby nám počasí přálo a tak jsme poustevníkovi na hrad vzkázali, ať pošle

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ. Kindlovou připravila Bára Bílá. Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová

ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ. Kindlovou připravila Bára Bílá. Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ Články: O třídě a rozhovor s paní učitelkou Šárkou Kindlovou připravila Bára Bílá Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová Rozhovor s paní uč. Ivanou Běloubkovou

Více

Malá knížka o Amálce

Malá knížka o Amálce Malá knížka o Amálce Ahoj, jmenuji se Amalthea, ale říkají mi Amálka. Jsem bájná koza, první pěstounka, která se starala o malého Dia, když se o něj nemohla postarat jeho vlastní maminka. Proto podle mne

Více

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Za výborné výkony ji získali: ročník 2004 Tomáš Trunda 1. místo ročník 2003 Vojta Procházka 3. místo Tomáš Strachota 2. místo Honza Trunda

Více

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15.

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. První zápas se ZŠ Nad Přehradou prohrála naše děvčata 0:2 po setech 12:15

Více

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř.

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř. Na úvod Speciál. Speciál? Speciál! Právě jste nahlédli do speciálního čísla našeho časopisu. Vítáme vás a jsme rádi za vaši přízeň. Redakci Twistu ovládli Mikuláši a andělé samozřejmě i čertíci. Ti se

Více

Soutěže ve školním roce 2011/2012

Soutěže ve školním roce 2011/2012 Soutěže ve školním roce 2011/2012 Termín Název soutěže Umístění 5. říjen Podzimní Kiosk 1. stupeň Výsledky: 1.třídy 1.místo: Stráněl Vojtěch 2.místo: Šmídová Michaela 2.třídy - 2.místo: Nesvadba Tomáš

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 48

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 48 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 číslo: 48 Obsah: Slovo ředitele školy. Zahájení školního roku. vystoupení v domově důchodců vyhodnocení sběru, bludiště a malování.

Více

Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku.

Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku. Základní škola Ořech a její KFOŠ Nejdříve krátké ohlédnutí za akcemi z konce kalendářního roku. V pondělí 17. prosince to ráno s naším vánočním výletem do Prahy nevypadalo moc dobře. Pršelo. Vyjeli jsme

Více

STŘÍPKY Z HALOVÉHO PĚTIBOJE OVOV NA ZŠ FRANTIŠKOVY LÁZNĚ

STŘÍPKY Z HALOVÉHO PĚTIBOJE OVOV NA ZŠ FRANTIŠKOVY LÁZNĚ STŘÍPKY Z HALOVÉHO PĚTIBOJE OVOV NA ZŠ FRANTIŠKOVY LÁZNĚ (postřehy žáků mediální výchovy) p. uč.. Křesťanová Disciplíny: kliky, lehsedy, trojskok, hod, švihadlo Čestný host: Eliška Krupnová bronzová mistryně

Více

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Září 2009 REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Během prázdnin započala v areálu naší školy rozsáhlá rekonstrukce jídelny a školního dvora. Jak dlouho potrvá nevíme. Snad do poloviny listopadu. Bohužel

Více

Znáte postavičky, které jsou schované ve spojovačkách? O prázdninách byste si o nich mohli něco přečíst.

Znáte postavičky, které jsou schované ve spojovačkách? O prázdninách byste si o nich mohli něco přečíst. Znáte postavičky, které jsou schované ve spojovačkách? O prázdninách byste si o nich mohli něco přečíst. Ještě a pár dnů a přijde změna. Konečně tu budou Tajenka 1) Nejlepší přítel člověka je...? 2) Co

Více

Naučil jsem se počítač zapnout, spustit internet. Dařilo se mi všechno výborně. Naučil jsem se hledat obrázky a ukládat je do počítače.

Naučil jsem se počítač zapnout, spustit internet. Dařilo se mi všechno výborně. Naučil jsem se hledat obrázky a ukládat je do počítače. Celá dnešní hodina byla věnována evaluaci kurzu někteří klienti svá hodnocení nadiktovali, někteří je dokázali napsat sami většinou ve wordu, někteří zvládli i sami poslat emailem: Tito klienti svá hodnocení

Více

Výsledková listina krajského kola v přespolním běhu žáků ZŠ

Výsledková listina krajského kola v přespolním běhu žáků ZŠ Active - středisko volného času Žďár nad Sázavou KR AŠSK Žďár nad Sázavou Výsledková listina krajského kola v přespolním běhu žáků ZŠ Pořadatel: Active - středisko volného času Žďár nad Sázavou Termín

Více

MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu

MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu V minulém týdnu se odehrálo Mistrovství České republiky v praktickém šachu mládeže a juniorů, které skončilo v sobotu 15.3.2014.

Více

Přijímací řízení 27. 4. 2011 TEST Z ČESKÉHO JAZYKA. Zde napište své registrační číslo. Struktura testu:

Přijímací řízení 27. 4. 2011 TEST Z ČESKÉHO JAZYKA. Zde napište své registrační číslo. Struktura testu: Přijímací řízení 27. 4. 2011 Zde napište své registrační číslo TEST Z ČESKÉHO JAZYKA Struktura testu: 1. část čtení (úlohy 1 10) 2. část gramatika (úlohy 11 20) 3. část psaní (úlohy 21 a 22) Hodnocení:

Více

Anglické divadlo (24. září 2012)

Anglické divadlo (24. září 2012) Anglické divadlo (24. září 2012) Jackie and the Giant (1. stupeň) Napínavý příběh o malé dívce Jackie, která prchá před zlým obrem a na své cestě se setkává s obrem hodným, který jí může pomoci. V obřím

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA BOR. Školní rok 2013/2014. Kronika

ZÁKLADNÍ ŠKOLA BOR. Školní rok 2013/2014. Kronika ZÁKLADNÍ ŠKOLA BOR Školní rok 2013/2014 Kronika Novým ředitelem Základní školy Bor se stal Mgr. Daniel Koblen. Školní rok byl zahájen 2.9.2013 s 340 žáky na dvou stupních, v 15 třídách. Ve všech ročnících

Více

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!!

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! ročník 5. číslo 3 Únor - Březen 08 vydává: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115. V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! Také zde opět naleznete spoustu zábavy,her,vtipů

Více

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PRO RODIČE A DĚTI V AZYLOVÉM DOMĚ, NA LIŠČINĚ 2, OSTRAVA HRUŠOV 15. 1. 2014 SOUTĚŽNÍ ODPOLEDNE VE SPOLEČENSKÝCH HRÁCH Děti s rodiči a se zaměstnanci Azylového domu strávili příjemné

Více

Základní škola Ořech a její KFOŠ

Základní škola Ořech a její KFOŠ Základní škola Ořech a její KFOŠ V sobotu 21. 4. se asi dvacet dětí a rodičů vydalo na Jarní ořešské putování. Tentokrát za vodníkem Ořešáčkem k vrbě do Tachlovic. Všichni si užili veselé hry, jarní přírodu

Více

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY 1 ÚVODNÍK HALÓ, HALÓ, jsou tady noví deváťáci a s nimi i další ročník Deváťáckých novin. Prvním číslem vás provedou Bára, Péťa a Monča. Jak jste možná zaregistrovali, na školních stránkách se přes prázdniny

Více

Šéfredaktoři Martina Kubová Lenka Ostrčilová. Redaktor Michal Žák. Grafická úprava Šimon Mozola. Korektura Mgr. Jiřina Ostrčilová

Šéfredaktoři Martina Kubová Lenka Ostrčilová. Redaktor Michal Žák. Grafická úprava Šimon Mozola. Korektura Mgr. Jiřina Ostrčilová Šéfredaktoři Martina Kubová Lenka Ostrčilová Redaktor Michal Žák Grafická úprava Šimon Mozola Korektura Mgr. Jiřina Ostrčilová Slovo šéfredaktora: Prázdniny uběhly velmi rychle a jsme zpátky s novým dílem

Více

Sladký domov. (SWEET HOME) 13. číslo - červen 2012. Poznáváme svět ale doma je také krásně. Letem světem. Poznávat horkou černou afriku

Sladký domov. (SWEET HOME) 13. číslo - červen 2012. Poznáváme svět ale doma je také krásně. Letem světem. Poznávat horkou černou afriku Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00 Sladký domov (SWEET HOME) 13. číslo - červen 2012 Poznáváme svět ale doma je také krásně Letem světem Poznávat horkou černou afriku

Více

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. 25. číslo léto 2015. Hurá na prázdniny!

Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00. Sladký domov. 25. číslo léto 2015. Hurá na prázdniny! Střední odborná škola stavební a zahradnická, Učňovská 1, Praha 9, 190 00 Sladký domov 25. číslo léto 2015 Hurá na prázdniny! 1 Slovo úvodem Rok se s rokem sešel a už se zase blíží obávaná doba vysvědčení

Více

Závěrečná zpráva EVVO pro školní rok 2014/2015

Závěrečná zpráva EVVO pro školní rok 2014/2015 Závěrečná zpráva EVVO pro školní rok 2014/2015 V rámci EVVO bylo realizováno všestranné rozvíjení klíčových kompetencí v kontextu vzájemných vztahů mezi člověkem a životním prostředím. V průběhu školního

Více

Z á k l a d n í š k o l a V s e t í n, T r á v n í k y 1 2 1 7

Z á k l a d n í š k o l a V s e t í n, T r á v n í k y 1 2 1 7 Z á k l a d n í š k o l a V s e t í n, T r á v n í k y 1 2 1 7 Vsetín 2010 Roční plán EVVO na školní rok 2010/2011 Výchozí situace: Účast žáků v přírodovědných olympiádách Dlouhodobě realizovaný projekt

Více

Plavecké závody O pohár CMG

Plavecké závody O pohár CMG Plavecké závody O pohár CMG 9. dubna 2014 Plavecký pohár byl realizován s finanční podporou statutárního města Prostějov Rozhodčí: Vrchní rozhodčí: Ing. Markéta Novotná III.tř. Vrchní časoměřič: Mgr. Ivana

Více

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků Veselé zoubky přednáška společnosti drogerie DM Davídek z 1.B se nám svěřil, jak se mu líbila přednáška o čištění zoubků. Ptala jsem se ho, jestli se mu akce líbila.

Více

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová Již 7. ročníkem 10 dní florbalu v České Třebové se mohli pyšnit organizátoři z florbalového klubu FbK Orlicko Třebovsko. Během celého týdne

Více

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2014/2015

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2014/2015 Září Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2014/2015 1. 3. 9. GO kurz třídy 1. A 3. 5. 9. GO kurz třídy 1. C 18. 9. přednáška historika Vojtěcha Kyncla na téma LIDICE, MFC Hlinsko studenti

Více

Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím

Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím Středa a pátek byli v minulém týdnu u dopravního podniku ve znamení tajných výletů. Tajných a dobrodružných výletů pro školní

Více

Úvodník. Volejbalové soustředění

Úvodník. Volejbalové soustředění 1 Úvodník Vítáme vás u dalšího čísla našich Deváťáckých novin. Konec roku je už tady a my deváťáci se připravujeme na to, až v jeho závěru vstoupíme na pódium, řekneme svůj projev a opustíme naši milovanou

Více

Vánoční projekt první a osmá třída

Vánoční projekt první a osmá třída Jiří Nenáhlo Zdeněk Kubík Lukáš Kubík Adam Borek David Vošický Zdobil L. Kubík Naše skupina: Vojtěch Paťha Ondřej Dvořák Štěpán Fiala Tomáš Slunečko Jan Vít Program: 1. hodina: Seznámili jsme se a povídali

Více

V Y K Ř I Č N Í K. Ročník: XVIII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2014/2015 Číslo: 7

V Y K Ř I Č N Í K. Ročník: XVIII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2014/2015 Číslo: 7 V Y K Ř I Č N Í K Ročník: XVIII ČASOPIS ZŠ Čáslav - náměstí ŠKOLNÍ ROK: 2014/2015 Číslo: 7 Dětský aquatlon Čáslav 2015 Ve čtvrtek 30. dubna 2015 se v Čáslavi konal 1. ročník plavecko-běžeckého poháru škol

Více

1. kolo 12. března 2007 od 14.15 h do 15.15 h 2. kolo 16. dubna 2007 od 14.15 h do 15.15 h 3. kolo 14. května 2007 od 14.15 h do 15.

1. kolo 12. března 2007 od 14.15 h do 15.15 h 2. kolo 16. dubna 2007 od 14.15 h do 15.15 h 3. kolo 14. května 2007 od 14.15 h do 15. Držitel zlaté medaile z letošní Mezinárodní fyzikální olympiády Pavel Motloch navštívil čtvrté kolo Fyzikální ligy ve Frýdku-Místku. Protože jsem Pavla učil matematiku, fyziku, tak musím široké debrujárské

Více

Duha. časopis žáků ZŠ Huštěnovice

Duha. časopis žáků ZŠ Huštěnovice Duha časopis žáků ZŠ Huštěnovice První číslo Podzim 2013 Obsah: 1. Slovo úvodem 2. Krátká historie školy 3. Jaké byly školy dříve? 4. Co děláme ve škole 5. Paní učitelka 6. Básničky o škole Milí čtenáři,

Více

ZŠ BYSTŘICE N. P., NÁDRAŽNÍ 615 9. 1. 2009. Koordinátoři Ekoškoly: Mgr. Hana Kopecká, Mgr. Dagmar Pivková Technická podpora: Mgr.

ZŠ BYSTŘICE N. P., NÁDRAŽNÍ 615 9. 1. 2009. Koordinátoři Ekoškoly: Mgr. Hana Kopecká, Mgr. Dagmar Pivková Technická podpora: Mgr. ZŠ BYSTŘICE N. P., NÁDRAŽNÍ 615 9. 1. 2009 Koordinátoři Ekoškoly: Mgr. Hana Kopecká, Mgr. Dagmar Pivková Technická podpora: Mgr. Marie Slámová Tonda obal na cestách Beseda Dopoledne byla pro 6. a 7. třídy

Více

OBSAH REDAKČNÍ RADA PROJEKT COMENIUS SBĚR KAŠTANŮ, KŮRY A PAPÍRU NEBE 4 X JINAK ANKETA ČTYŘLÍSTEK KOMIKS STRÁNKA LUŠTĚNÍ VÝTVARNÉ PROJEKTY

OBSAH REDAKČNÍ RADA PROJEKT COMENIUS SBĚR KAŠTANŮ, KŮRY A PAPÍRU NEBE 4 X JINAK ANKETA ČTYŘLÍSTEK KOMIKS STRÁNKA LUŠTĚNÍ VÝTVARNÉ PROJEKTY REDAKČNÍ RADA Tereza Dobrá, Kristýna Mikotová, Martin Stryja, Eliška Kuželová, Ema Vrbová, Jakub Veverka, Kristýna Júdová, Sandra Švecová, Pavlína Krenciva, Barbora Turková, Anna Marie Hořejší OBSAH PROJEKT

Více

Zápis z průběhu olympiády nebo soutěže

Zápis z průběhu olympiády nebo soutěže Zápis z průběhu olympiády nebo soutěže Dne: Předmět a kategorie Školní kolo/okrskové kolo Okresní kolo Krajské kolo Matematika MO kat. A 1. Miroslav Novotný není 49. Barbora Kottová 2. Barbora Kottová

Více

Ekologické aktivity, exkurze, praxe

Ekologické aktivity, exkurze, praxe Ekologické aktivity, exkurze, praxe 10. 9. Kvinta, sexta, 3. ročník návštěva výstavy Ligy proti rakovině Každý svého zdraví strůjcem Mgr. M. Šverma 10. 10. Porada k projektu ENERSOL 2014 - RNDr. H. Pokorná,

Více

ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014

ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014 ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014 V letošním školním roce se naše ZŠW Pardubice s podporou Magistrátu města Pardubic stala organizátorem tradičních olympijských her pro žáky pátých

Více

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013 1 Úvodník Tak je tady červen a do konce školního roku zbývá už jenom měsíc. To znamená, že zanedlouho přijdou letní prázdniny, na které se těší každý z nás. Nejen děti, ale i učitelé si určitě rádi odpočinou.

Více

Deváťácké noviny č. 18; školní rok 2013/2014

Deváťácké noviny č. 18; školní rok 2013/2014 1 ÚVODNÍK Ahoj, milí čtenáři, vítejte u 18. vydání našich Deváťáckých novin. Tentokrát se dozvíte o dění ve škole i mimo ni v období od 12. do 25. května. Toto číslo pro vás připravili: Filip, Yveta, Martin

Více

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka Výsluňský plátek LISTOPAD Připravily: Anička, Jarka a Katka Z obsahu: Fotbalový turnaj osmiček Zamířeno do: 7.C- rozhovor s Martinem Gebellem I učitelé jsou jen lidé - rozhovor s panem ředitelem Jiřím

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 číslo: 66

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 číslo: 66 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 číslo: 66 Obsah: Slovo ředitele školy. Dopravní soutěž, školní projekt Příroda kolem nás, návštěva galerie L. Kuby v Březnici,

Více

Sport Atletika. Vybíjená KVĚTEN-ČERVEN 2014. Divadlo na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou. Žáci 4. třídy: V úterý 3.6. se žáci 1.

Sport Atletika. Vybíjená KVĚTEN-ČERVEN 2014. Divadlo na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou. Žáci 4. třídy: V úterý 3.6. se žáci 1. KVĚTEN-ČERVEN 2014 Divadlo na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou Žáci 4. třídy: V úterý 3.6. se žáci 1. stupně vydali do divadla. Představení bylo o paní Krásihaldě, která měla dvě opice Máňu a Fráňu.

Více

1. Organizace školního roku 2012/2013

1. Organizace školního roku 2012/2013 1. Organizace školního roku 2012/2013 Základní škola Neubuz, příspěvková organizace, okr. Zlín IČO: 71005463 www.zsneubuz.cz tel.: 577 983 515, mobil 605 146 396 email: zsneubuz@seznam.cz Ředitelka školy:

Více

Ruku v ruce, o. s. Občanské sdružení při ZŠ, Městec Králové, Nám. Republiky 303

Ruku v ruce, o. s. Občanské sdružení při ZŠ, Městec Králové, Nám. Republiky 303 Ruku v ruce, o. s. Občanské sdružení při ZŠ, Městec Králové, Nám. Republiky 303 IČ: 22832611, tel./fax: +420 325643312, čís. bank. účtu: 152777556/0600 Zpráva o činnosti v roce 2013 Vypracovala: Mgr. Monika

Více

Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce:

Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce: Do soutěže bylo zasláno více než 30 prací. Vítězné práce: Někteří se ptají, co by dělali s knihou. Já se spíš ptám, co bych dělal bez knihy. Ivo Ondráček SPgŠ Znojmo Jaro, léto, podzim, zima, číst si knížku

Více

VÝSLEDKOVÁ LISTINA Pohár města Benešova

VÝSLEDKOVÁ LISTINA Pohár města Benešova Disciplína: VzPu (vleže) 30 Pořadatel SSK 0175 Benešov do 12 let 1 Míšek Karel 37896 0348 ASK Brandýs 1999 99 100 98 297 I 2 Nepejchal Filip 37922 0045 DDM Kolín 1999 99 98 99 296 I 3 Gürtler Filip 37892

Více

7. vydání - listopad 2007

7. vydání - listopad 2007 7. vydání - listopad 2007. Ve druhém kole soutěžilo 13 žáků. Čekaly na ně příklady z učiva 6. třídy, násobení, sčítání, zaokrouhlování, slovní úloha a jeden úkol z geometrie. Většina z nich prokázala velmi

Více

Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1. Školáček Z Á Ř. Motto školy. Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické.

Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1. Školáček Z Á Ř. Motto školy. Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické. Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1 Školáček Z Á Ř Í Motto školy Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické. Je třeba si je zasloužit. Například slušným chováním. Školní rok 2014/2015 Nový

Více

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století)

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) září prosinec duben červen duben 1989/1990 Ředitelem školy byl jmenován Miroslav Horák. Po prázdninách byla otevřena nová učebna informatiky

Více

ČTENÍ NEJMENŠÍM V pondělí 26. 3. 2012 navštívili žáci třídy 5.A s paní učitelkou Hanou Houškovou MŠ v Mechové ulici, kde v rámci Měsíce knihy zábavnou formou seznámili budoucí prvňáčky se známými i méně

Více

Jazyková výchova. Psaní velkých písmen. Psaní velkých písmen ve vlastních jménech

Jazyková výchova. Psaní velkých písmen. Psaní velkých písmen ve vlastních jménech Šablona č. II, sada č. 2 Vzdělávací oblast Vzdělávací obor Tematický okruh Téma Český jazyk a literatura Jazyková výchova Psaní velkých písmen Psaní velkých písmen ve vlastních jménech Ročník 2. Anotace

Více

A DA. tanec ekologie. hudba. Semináře. Tábory. Středisko volného času. volný čas. příroda. sport. Zábava

A DA. tanec ekologie. hudba. Semináře. Tábory. Středisko volného času. volný čas. příroda. sport. Zábava Komenského 810/9 787 01 www.doris.cz Středisko volného času a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Doris počítače příroda Zážitek hudba Zábava Semináře tanec ekologie Tábory zpěv sport

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 PIŠKVORKY VALENTÝN ŠKOLNÍ A OKRESNÍ KOLA OLYMPIÁD FOTOGRAFIE Z AKCÍ ŽÁKOVSKÝ PLES

ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 PIŠKVORKY VALENTÝN ŠKOLNÍ A OKRESNÍ KOLA OLYMPIÁD FOTOGRAFIE Z AKCÍ ŽÁKOVSKÝ PLES ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 PIŠKVORKY VALENTÝN ŠKOLNÍ A OKRESNÍ KOLA OLYMPIÁD FOTOGRAFIE Z AKCÍ ŽÁKOVSKÝ PLES leden-únor 2015 Co napsali žáci 5. B. Těšíme se na 2. stupeň? Na druhém stupni se

Více

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu.

FOTBAL. Dne 20.4.2O15 se na hradištském hřišti odehrál velký fotbalový zápas. Hrálo proti sobě několik třídních týmu. FOTBAL Dnes dne 20.dubna se na Hradištském hřišti se odehrál fotbalový zápas mezi třídami ZŠ Hradištko.Všichni hráli moc dobře ale vítěz je jen jedan( 1.A > 1.B-2 Mod=2. Oran-3.=4.-6.

Více

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní Úkoly předškoláčka, jsou pro nás hračka.. Než půjdu do školy -" minimum předškoláka". Vyzkoušejte si Předškoláci převzato www.predskolaci.cz Písničky a říkanky ze školky Další říkadla, popěvky... na doma

Více

A jdeme do posledního čtvrtletí školního roku 2008/2009!! Fotografie z vítání malých občánků na olomoucké radnici dne 4.4.2009

A jdeme do posledního čtvrtletí školního roku 2008/2009!! Fotografie z vítání malých občánků na olomoucké radnici dne 4.4.2009 A jdeme do posledního čtvrtletí školního roku 2008/2009!! Fotografie z vítání malých občánků na olomoucké radnici dne 4.4.2009 Hudební pásmo nacvičil Mgr.Roman Drápal s dětmi Pondělí 13.dubna Pondělí velikonoční

Více

Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková

Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková ZŠ Jarošova Havířov Šumbark 24. 6.2011, ročník: 2., č. 4+5 Šéfredaktor: Zdeňka Šubová Redaktoři: Veronika Vavrušková, Daniela Mlčúchová, Pavel Vavruška, Lucie Vavrušková, Karolína Hanáková 1 Slovo redaktorů

Více

Výsledky atletických závodů - 4.10. 2014 40 m dívky Kategorie 2009 a mladší 40 m dívky Kategorie 2007-2008 40 m dívky Kategorie 2005-2006

Výsledky atletických závodů - 4.10. 2014 40 m dívky Kategorie 2009 a mladší 40 m dívky Kategorie 2007-2008 40 m dívky Kategorie 2005-2006 Výsledky atletických závodů - 4.10. 2014 40 m dívky 1 Vivien René Knapová 2009 Akademie Praha 6 8,7 2 Barbora Hejnová 2009 ASK Slavia Praha 9,2 3 Isabella Sekyrová 2009 Akademie Praha 6 11,6 40 m dívky

Více

Základní škola Kadaň, Na Podlesí 1480, okres Chomutov tel. 0398-334711, tel./fax 0398-332831, E-mail: skola@5zskadan.cz, PSČ 432 01, IČO 46789995

Základní škola Kadaň, Na Podlesí 1480, okres Chomutov tel. 0398-334711, tel./fax 0398-332831, E-mail: skola@5zskadan.cz, PSČ 432 01, IČO 46789995 1 Základní škola Kadaň, Na Podlesí 1480, okres Chomutov tel. 0398-334711, tel./fax 0398-332831, E-mail: skola@5zskadan.cz, PSČ 432 01, IČO 46789995 PROVOZNÍ ŘÁD dle zákona č.258/2000 Sb., o ochraně veřejného

Více

třídní učitelky Mgr. Alice Pincová a Mgr. Pavlína Nepožitková ze ZŠ 28. října 1 Příbram VII

třídní učitelky Mgr. Alice Pincová a Mgr. Pavlína Nepožitková ze ZŠ 28. října 1 Příbram VII Poznáváme své děti V červnu 2014 jsme získaly finanční prostředky z dotace v oblasti výchovy a vzdělávání Městského úřadu v Příbrami na projekt s názvem Poznáváme své děti. V rámci této dotace na naší

Více

Básnička o mandarince. Mandarinka je opravdu dobrá, barva její je oranžová. Vitamíny má, proto mi tak chutná. Básnička o mrkvi

Básnička o mandarince. Mandarinka je opravdu dobrá, barva její je oranžová. Vitamíny má, proto mi tak chutná. Básnička o mrkvi Básnička o mandarince Básnička o mrkvi U nás doma na zahradě, vedle sebe v jedné řadě, mrkvička si v zemi leží, šťavnatá a krásně svěží. Oranžová se zelenými vlasy, kandidátka na královnu krásy, křupavá

Více

Barvy Evropy Mezinárodní projekt spolupráce škol, uskutečňovaný v rámci projektu etwinning

Barvy Evropy Mezinárodní projekt spolupráce škol, uskutečňovaný v rámci projektu etwinning Barvy Evropy Mezinárodní projekt spolupráce škol, uskutečňovaný v rámci projektu etwinning Naši zahraniční partneři: Základní škola ze španělské Zaragozy. Základní škola z polského města Tychy. Základní

Více

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U

R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U R O Z H O V O R Y S U K R A J I N S K Ý M I D Ě T M I Z M U K A Č E V S K É H O I N T E R N Á T U Pro časopis ZÁMEČEK foto, text: František Miker, Lukáš Pěkný, Aleš Dvořák Mukačevo Ukrajina, dne 2. 7.

Více

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost Cesta do Zagarola Město Zagarolo, které je partnerským městem obce Nelahozeves, pozvalo zastupitele naší obce a ţáky nelahozeveské školy na návštěvu. Zastupitelé zde byli na oficiální návštěvě. Ţáci byli

Více

Školní rok 2011 / 2012

Školní rok 2011 / 2012 Školní rok 2011 / 2012 1.čtvrtletí 1. září 2011 - Slavnostní uvítání prvňáčků I.A Mgr. Marie Krejčířová I.B Mgr. Eva Stratilová I.C Mgr. Veronika Sedláková 1.9. čtvrtek Slavnostní zahájení školního roku

Více

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Letošní rok je ve znamení lesa, tak se totiž jmenuje naše nové celoroční téma. Protože kousek lesa máme i na naší krásné školní zahradě, mohli jsme toto téma prožívat naplno hned od

Více

Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí. Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem. Září 2015

Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí. Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem. Září 2015 Časopis Základní školy speciální a praktické školy Diakonie ČCE Vrchlabí Detašované pracoviště Dvůr Králové nad Labem Září 2015 O čem si přečtete: Zahájení školního roku 2015/2016 Plavání Návštěva útulku

Více

Projekt BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC zastoupen VUT v Brně, Dětský domov Dagmar a agentura Entity. pořádají

Projekt BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC zastoupen VUT v Brně, Dětský domov Dagmar a agentura Entity. pořádají Projekt BRNO A JIŽNÍ MORAVA BEZ HRANIC zastoupen VUT v Brně, Dětský domov Dagmar a agentura Entity pořádají 8. ročník mezinárodní, integrační akce Setkání bez hranic 2014, plavecké show pro děti z dětských

Více

Co je u nás nového a co chystáme

Co je u nás nového a co chystáme Zpravodaj Co je u nás nového a co chystáme Naši milí přátelé, leden 2015 vítáme vás v novém roce a doufáme, že jste první měsíc prožili v poklidu a ve zdraví. My jsme po Novém roce navázali na naši práci

Více

ZPRAVODAJ Obecního úřadu Chrášťany

ZPRAVODAJ Obecního úřadu Chrášťany ZPRAVODAJ Obecního úřadu Chrášťany SLOVO STAROSTY Vážení spoluobčané, s blížícím se létem se vylepšuje počasí, ubývá oblečení, ale neubývá pracovních povinností. Nastává doba údržby veřejných prostranství,

Více

Dopravní soutěže mladých cyklistů krajské kolo - XXXXIII. ročník

Dopravní soutěže mladých cyklistů krajské kolo - XXXXIII. ročník Dopravní soutěže mladých cyklistů krajské kolo - XXXXIII. ročník Prachatice, 9.června 215 Krajské kolo DSMC Prachatice 9.6.215 Pořadí škol v kategorii 5. a 6. třída Pořadí Škola Body 1 Hoštice, 138 2 ZŠ

Více

Dnes jsme se zeptali p. uč. Simony Cochlarové, která učí jazyk český a výtvarnou výchovu:

Dnes jsme se zeptali p. uč. Simony Cochlarové, která učí jazyk český a výtvarnou výchovu: 1/ 2008 Aktuálně: Honzík ukazuje tatínkovi vysvědčení: Tedy něco tak strašného jsem ještě neviděl, říká otec. Já taky ne, právě jsem to našel ve tvých věcech, říká Honza. ROZHOVOR Dnes jsme se zeptali

Více

Soutěž Jsem Blíž přírodě! zná své vítěze

Soutěž Jsem Blíž přírodě! zná své vítěze Soutěž Jsem Blíž přírodě! zná své vítěze V polovině května jsme uzavřeli výtvarnou soutěž pro mateřské a základní školy a můžeme ocenit výherce. Z celkového počtu 286 doručených obrázků porota vybrala

Více

2. ZŠ Schwarzova, Plzeň. Dráček. Hurá, je tady podzim. Září říjen

2. ZŠ Schwarzova, Plzeň. Dráček. Hurá, je tady podzim. Září říjen 2. ZŠ Schwarzova, Plzeň Dráček Hurá, je tady podzim Září říjen Dráček 2 OBSAH: Úvodní slovo a poděkování 3 Zahájení školního roku 4-5 Kufr plný zážitků 6 Čtení rodičů dětem ve škole 7 Pedagogická praxe

Více

Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě,

Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě, Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě, doprovázené promítáním filmů na interaktivní tabuli. Dvojice ochranářů ze společnosti

Více

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není odpad. Děti zjistily hravou formou, co to je separace odpadu a kompostování.

Více

Ž E N K L A V S K Ý Z P R A V O D A J

Ž E N K L A V S K Ý Z P R A V O D A J ŠKOLSKÁ KULTURNÍ KOMISE VYDÁVÁ Ž E N K L A V S K Ý Z P R A V O D A J ČERVEN - SRPEN 2013 Sportovní den Rozloučení s předškoláky INFORMACE Z OBECNÍHO ÚŘADU 1. ZO Ženklava oznamuje, že 16. zasedání zastupitelstva

Více

Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013

Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 Návod jak nejen reference získat, ale i efektivně využít. Publikace je chráněna autorským právem Pavel Fara 2013 1 Určitě sami dobře víte, že lidé neradi dávají doporučení na finanční zprostředkovatele.

Více

Základní škola a Mateřská škola, Janské Lázně, okres Trutnov. Janské Lázně 29. 6. 2007 Č. j. 42/07

Základní škola a Mateřská škola, Janské Lázně, okres Trutnov. Janské Lázně 29. 6. 2007 Č. j. 42/07 Základní škola a Mateřská škola, Janské Lázně, okres Trutnov Janské Lázně 29. 6. 2007 Č. j. 42/07 Výroční zpráva o činnosti základní školy Školní rok 2006/2007 Charakteristika školy: Základní škola a Mateřská

Více

Hádanka. Malý úkol na přemýšlení:

Hádanka. Malý úkol na přemýšlení: Hádanka Malý úkol na přemýšlení: Řídíš auto a udržuješ konstantní rychlost. Po tvé pravé straně je hluboký sráz. Nalevo od tebe jede obrovské požární vozidlo a udržuje stejnou rychlost jako ty. Před tebou

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 Obsah: Slovo ředitele školy, akce v uplynulém měsíci, dětská tvorba, vyhodnocení sběru Červen 2008 TOCHOVICE 76 262

Více

RÁMCOVÝ PLÁN PRÁCE ŠKOLNÍ ROK 2013-2014

RÁMCOVÝ PLÁN PRÁCE ŠKOLNÍ ROK 2013-2014 ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, POLICE NAD METUJÍ RÁMCOVÝ PLÁN PRÁCE ŠKOLNÍ ROK 2013-2014 Porady, pedagogické rady, třídní schůzky Provozní porady 1. a 2. stupeň 1. pololetí 2. pololetí 09. 09. 2013 03.

Více

Velké a malé příběhy moderních dějin

Velké a malé příběhy moderních dějin Gabriela Juříčková Zpovídaní mé babičky Boženy Žižkové, narozené v roce 1939 Autorka: Gabriela Juříčková Už by nechtěla vrátit komunisty, přitom všude jinde pořád slyším, jak prý tehdy bylo líp. Datum

Více

2014 / 2015. Číslo první

2014 / 2015. Číslo první 2014 / 2015 Číslo první OBSAH: Událo se ve škole... 3 Mladá Boleslav... 3 Vzdělání a řemeslo České Budějovice... 3 Volejbalový turnaj... 3 Projektový den - Jiří z Poděbrad... 4 Florbal - školní kolo...

Více

PYTHAGORIÁDA. okresní kolo 21. a 22. 5. 2014

PYTHAGORIÁDA. okresní kolo 21. a 22. 5. 2014 PYTHAGORIÁDA okresní kolo 21. a 22. 5. 2014 5. ročník 1 Cihlář Jakub ZŠ Beroun Wagnerovo nám. 15 bodů 2Červená Julie ZŠ Loděnice 14 bodů 2 Kohout Roman ZŠ Hýskov 14 bodů 2 Komancová Eliška ZŠ Liteň 14

Více

Ani jsme se nestačili pořádně rozkoukat, a je tu červen, poslední měsíc v tomto školním roce. I ten je ale plný zábavy i práce.

Ani jsme se nestačili pořádně rozkoukat, a je tu červen, poslední měsíc v tomto školním roce. I ten je ale plný zábavy i práce. Základní škola Ořech a její KFOŠ Ani jsme se nestačili pořádně rozkoukat, a je tu červen, poslední měsíc v tomto školním roce. I ten je ale plný zábavy i práce. Nejdříve se vraťme k výsledkům sběru papíru.

Více