21. konference REOTRIB Kvalita paliv a maziv května 2015 Hotel Diana, Velké Losiny. Reo Trade, s.r.o., Opava

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "21. konference REOTRIB 2015. Kvalita paliv a maziv. 27. 29. května 2015 Hotel Diana, Velké Losiny. Reo Trade, s.r.o., Opava"

Transkript

1 21. konference REOTRIB 2015 Kvalita paliv a maziv května 2015 Hotel Diana, Velké Losiny Reo Trade, s.r.o., Opava Vysoká škola chemicko technologická v Praze

2 21. konference REOTRIB 2015 Kvalita paliv a maziv se opět bude konat v Hotelu Diana v krásném předhůří Jeseníků. Již tradičně se na konferenci setkají pracovníci jak výrobních, tak i distribučních, uživatelských a servisních firem. Neformální a přátelské prostředí konference dává příležitost pro odborné diskuse i řešení obchodních záležitostí. Pozdní květnový termín již zaručuje hezké a teplé počasí, které umožňuje využít i všechny sportovní a turistické aktivity, které nabízí Hotel Diana. Doprava Hotel Diana leží na okraji Velkých Losin, asi 10 km od Šumperka směrem na Jeseník. Na kraji obce hned za zámkem se odbočuje doleva, hotel je označen pomocí ukazatelů. V nutných případech pořadatel zajistí dopravu z železniční stanice v Zábřehu na Moravě. Ubytování a stravování Ubytování a celodenní stravování bude zajištěno v místě konání konference v Hotelu Diana. Všichni účastníci konference mají stravování zdarma (součást konferenčního poplatku) počínaje obědem dne a konče obědem dne V případě Vašeho zájmu o konferenci využijte přihlašovací formulář na webové adrese nebo použijte připojený formulář. V přihlášce, prosím, zatrhněte Váš předpokládaný příjezd a odjezd, aby mohla být provedena rezervace noclehu. Ubytování je možné v jedno nebo dvoulůžkových pokojích. Protože počet jednolůžkových pokojů je omezen, využívejte, prosím, přednostně možnost ubytování ve dvoulůžkových pokojích. Poplatky za nocleh je třeba uhradit na místě konání v Hotelu Diana. Ceny noclehů: 1 lůžkový pokoj 1600, Kč/noc 2 lůžkový pokoj 850, Kč/osoba/noc rodinné apartmá 750, Kč/osoba/noc při obsazení 2 osobami (tj. dva pokoje se spol. přísl.) 1000, Kč/osoba/noc při obsazení 1 osobou Ceny noclehů jsou včetně DPH. Registrace a konferenční poplatek Účastník konference bez DPH 21% DPH Celkem 5500, Kč 1155, Kč 6655, Kč Autor příspěvku 3000, Kč 630, Kč 3630, Kč (platí pouze pro jednoho účastníka z autorského kolektivu) Účastnický poplatek zahrnuje náklady na pronájem sálu, tisk sborníku, celodenní stravování, dva společenské večery a organizační náklady. Noclehy je třeba uhradit na místě v Hotelu Diana. Příslušný konferenční poplatek zaplaťte, prosím, na základě zálohové faktury, kterou Vám zašleme ihned po obdržení Vaší přihlášky. Tato zálohová faktura bude současně potvrzením Vaší účasti na konferenci. Po dohodě s pořadatelem je možná i jiná forma úhrady (např. v hotovosti při prezentaci). Závazné přihlášky odešlete nejpozději do 30. dubna 2015 na adresu firmy Reo Trade. Ve výjimečných případech je možné vklad uhradit v hotovosti při prezentaci. Daňový doklad bude předán při prezentaci.

3 REOTRIB 2015 Kvalita paliv a maziv Program Středa, 27. května Registrace 9:00 13:00 Paliva, 13:30 18:00 h Pražák Václav, Česká rafinérská, a. s., Litvínov Fosilní motorová paliva a biopaliva Šimáček Pavel, Vrtiška Daniel, VŠCHT Praha Hydrogenované rostlinné oleje jako biopalivo pro vznětové motory Krajíček Ivo, SGS Czech Republic, Praha Stanovení detergentních vlastností automobilových benzinů Burian Miroslav, Fousková Gabriela, Schwarz Jaroslav, Kupka Radomír, Robert Bosch, Č. Budějovice Hodnocení stability modelových směsných bionaft používaných při dlouhodobých testech palivových systémů Schwarz Jaroslav, Kupka Radomír, Burian Miroslav, Fousková Gabriela, Robert Bosch Č. Budějovice Porovnání měření oxidační stability FAME a směsných bionaft metodami Rancimat a PetroOxy Cimpl Pavel, Čepro a.s., Praha Tlak par E85 v závislosti na kvalitě a obsahu benzinu Špinka Jan, Zmij Lukáš, SGS Czech Republic, Praha Stanovení fyzikálně chemických parametrů paliv statistickou komparací IČ spekter a naměřených hodnot Třebický Vladimír, SGS Czech Republic, Praha Kapalina Ad Blue užitné vlastnosti a jejich zkoušení 20:00 Konferenční večer

4 Čtvrtek, 28. května Oleje, průmyslová maziva a mazání strojů, 9:00 12:30 h Dobeš Petr, Cimcool Europe B.V., Jihlava Možnosti úspor, které přináší péče o procesní kapaliny Pschera Jiří, Paramo a.s., Pardubice Optimální řezné prostředí při třískovém obrábění kovů Špondr Pavel Nové systémy mazání okolků Černý Jaroslav, VŠCHT Praha Vznik a tvorba měkkých kalů v průmyslových olejích Marek Vladislav, Trifoservis, Čelákovice Tribodiagnostika velkých točivých strojů Sosna Kamil, Gardavský Marek, WerbaChem, Wien Plastická maziva ve stavebních prvcích Oleje, průmyslová maziva a mazání strojů II, 14:00 17:00 h Bureš Pavel, Paramo a.s., Pardubice Elektroizolační oleje Prokop Tomáš, Paramo a.s., Pardubice Kovy, koroze a konzervace Kolečkář Petr, Koňař David, Spectro CS, Ostrava Použití nových ručních olejových analyzátorů pro údržbu motorů Sejkorová Marie, Glos Josef, Universita Pardubice Aplikace metod TTD pro účely spolehlivostní údržby Černý Jaroslav Nízkoviskózní motorové oleje 20:00 Společenské diskusní fórum Pátek, 29. května, 9:00 12:00 h Odborná exkurze Program konference může být upraven podle aktuálních možností přednášejících.

5 21. konference REOTRIB 2015 Kvalita paliv a maziv května 2015 Hotel Diana, Velké Losiny Závazná přihláška Jméno a příjmení Organizace Konferenční poplatky Účastníci Autoři přednášek (pouze jeden autor z autorského kolektivu) 6655, Kč 3630, Kč Předpokládaný příjezd Předpokládaný odjezd Mám zájem o zajištění noclehu ANO NE Jednolůžkový pokoj samostatný Dvoulůžkový pokoj, samostatný, dvě osoby na pokoji Pokoj v rodinném apartmá, dva pokoje se společným příslušenství: jednolůžkový dvoulůžkový Úhrada noclehů přímo na místě, v hotelu Diana Zúčastním se odborné exkurze v pátek ANO NE zaškrtněte vhodný údaj Formulář přihlášky je k dispozici také online na Ceny jsou včetně 21 % DPH. Příslušný konferenční poplatek, prosím, zaplaťte po obdržení zálohové faktury bankovním převodem na bankovní konto firmy Reo Trade s.r.o., číslo účtu: ČSOB Opava, č. ú /0300 Ve výjimečných případech je možné vklad uhradit v hotovosti při prezentaci. Daňový doklad bude předán při prezentaci. Přihlášku odešlete nejpozději do 30. dubna 2015.

6

7 Kulturní a sportovní aktivity V rámci konference proběhnou dva společenské večery, při nichž je možné prodiskutovat odborná témata a navázat nové obchodní i přátelské vztahy. Páteční dopoledne bude věnováno kulturně společenské akci. Prosíme zájemce o tuto akci, aby svůj zájem vyznačili na přihlášce, je nutné zajistit dostatečný počet míst v autobuse. V lázeňském městě Velké Losiny je možné individuálně navštívit zámek s bohatou historií, zejména z doby inkvizičních procesů, a dále stále provozovanou manufakturu na výrobu ručního papíru. V lázeňském parku je i koupaliště s termální vodou. V hotelu Diana je půjčovna kol a je tedy možnost cyklistického výletu po okolí. Upozornění pro autory příspěvků Úplný text přednášky včetně tabulek, grafů a obrázků je třeba zaslat nejpozději do 17. dubna 2015 nejlépe e mailem editorovi sborníku na adresu ve formátu MS Word.doc nebo.docx. Text není třeba formátovat, všechny příspěvky budou editovány a upraveny do jednotné podoby. V textu musí být zřetelné nadpisy a jejich struktura, nadpisy je nejlepší očíslovat. Tabulky by neměly být příliš složité, aby neztrácely přehlednost, velikost max. na jednu stranu. Obrázky a grafy by měly být jednoduché a přehledné, nejlépe černobílé, kontrastní. Při černobílém tisku bude k dispozici pouze omezena paleta šedých odstínů. Na všechny tabulky a obrázky (grafy) musí být v textu odkaz. Každá tabulka a obrázek musí mít vlastní název, např.: Tabulka 1: Charakteristika výchozích surovin Obr. 1: Průběh znečištění hydraulického oleje Použité literární zdroje uvádějte ve tvaru: 1. Howard, J.; Delaney, R. B.: Název práce, Časopis, rok vydání, ročník, strany. 2. Howard, J.; Delaney, R. B.: Název práce, Sborník konference příp. kniha, místo a datum konání příp. vydání, strany. Maximální délka příspěvku do sborníku je 8 stran textu i s obrázky a tabulkami, velikost fontu 12, řádkování 1. K prezentaci Vaší přednášky bude k dispozici zpětný projektor a počítačová projekce s programem MS Power Point ve verzi 2010 (.pptx). Délka přednášek max. 20 minut, žádáme o dodržení časového limitu. Nabídka reklamní aktivity V rámci konference bude vytištěn kvalitně svázaný sborník všech přednášek v předpokládaném rozsahu 120 stránek. Při této příležitosti Vám nabízíme možnost prezentace Vaší firmy formou celostránkové reklamy ve Sborníku přednášek. Počet výtisků Sborníku bude 100 ks. Pokud projevíte zájem o tuto či jinou formu prezentace Vaší firmy, kontaktujte, prosím, pořadatele konference: Ing. Jiří Hřivnáč, Reo Trade s.r.o., Krnovská 182, Opava; tel , fax , e mail: Předlohu reklamy pro tisk je třeba dodat nejpozději do 17. dubna Tisk bude černobílý na formátu A4 zmenšeném asi o 15 %. Reklamní stránku dodejte vytištěnou laserovou tiskárnou na papíru formátu A4 nebo e mailem ve formátu MS Word nebo PDF. Adresa pro zaslání předlohy reklamy pro tisk:

8 Pořadatel Reo Trade s.r.o. Krnovská Opava Kontakt: Ing. Jiří Hřivnáč tel.: , fax: e mail: Odborný garant Ústav technologie ropy a alternativních paliv Vysoká škola chemicko technologická Technická 5, Praha 6 Kontakt: Ing. Jaroslav Černý, CSc. tel.: , fax: e mail:

9. BIENÁLNÍ konference a výstava. 19. 21. ŘÍJNA 2011 poděbrady

9. BIENÁLNÍ konference a výstava. 19. 21. ŘÍJNA 2011 poděbrady 9. BIENÁLNÍ konference a výstava VODA 2011 19. 21. ŘÍJNA 2011 poděbrady Pořadatel konference Asociace pro vodu ČR (CzWA), člen IWA a EWA, partner DWA (www.czwa.cz) Organizační výbor Ing. Vladimír Langer

Více

10. konference Zvyšování životnosti komponent energetických zařízení v elektrárnách 20. 22. 10. 2015

10. konference Zvyšování životnosti komponent energetických zařízení v elektrárnách 20. 22. 10. 2015 Výzkumný a zkušební ústav Plzeň s.r.o. ČVUT v Praze, Fakulta strojní ČEZ, a. s. ZČU v Plzni, Fakulta strojní ÚJV Řež, a.s. Inženýrská akademie České republiky ČSNMT 10. konference ZVYŠOVÁNÍ ŽIVOTNOSTI

Více

11. BIENÁLNÍ konference a výstava. 16. 18. září 2015 poděbrady

11. BIENÁLNÍ konference a výstava. 16. 18. září 2015 poděbrady 11. BIENÁLNÍ konference a výstava VODA 2015 16. 18. září 2015 poděbrady Pořadatel konference Asociace pro vodu ČR (CzWA), člen IWA a EWA, partner DWA (www.czwa.cz) Organizační výbor Ing. Vladimír Langer,

Více

Instrukce pro autory přednášek a posterů

Instrukce pro autory přednášek a posterů 19. ročník mezinárodní konference metalurgie a materiálů 18. - 20. května 2010 Rožnov pod Radhoštěm, Česká republika, EU Instrukce pro autory přednášek a posterů Vážené dámy, vážení pánové, Sborník se

Více

POZVÁNKA NA VÝROČNÍ ČLENSKOU SCHŮZI OP ČSSI HRADEC KRÁLOVÉ JEDNOTNÝ PROGRAM ČINNOSTI ÚNOR ČERVEN

POZVÁNKA NA VÝROČNÍ ČLENSKOU SCHŮZI OP ČSSI HRADEC KRÁLOVÉ JEDNOTNÝ PROGRAM ČINNOSTI ÚNOR ČERVEN 1 2013 Ročník 21 Ročník 21 leden 2011 Vogel Jiří Ing. ZPRAVODAJ pro člleny ČKAIIT obllast Hradec Krállové,, obllastníí pobočky ČSSII Hradec Krállové a SPS Hradeckého a Pardubiického krajje OBSAH POZVÁNKA

Více

technický ředitel, Centrum stavebního inženýrství, a. s. Praha, tel.: 281 017 445

technický ředitel, Centrum stavebního inženýrství, a. s. Praha, tel.: 281 017 445 ÚVOD Letošní ročník odborné konference Regenerace bytového fondu navazuje na předešlé 4 ročníky konferencí Regenerace panelové výstavby, kterým Centrum stavebního inženýrství a.s. zajišťovalo odbornou

Více

KATALOG SLUŽEB PRO VYSTAVOVATELE OBJEDNÁVKOVÝ FOR ARCH FOR THERM FOR WOOD BAZÉNY, SAUNY & SPA FOR WASTE & WATER OBSAH: UZÁVĚRKA: 18. 7.

KATALOG SLUŽEB PRO VYSTAVOVATELE OBJEDNÁVKOVÝ FOR ARCH FOR THERM FOR WOOD BAZÉNY, SAUNY & SPA FOR WASTE & WATER OBSAH: UZÁVĚRKA: 18. 7. OBJEDNÁVKOVÝ KATALOG SLUŽEB PRO VYSTAVOVATELE FOR ARCH FOR THERM FOR WOOD BAZÉNY, SAUNY & SPA FOR WASTE & WATER OBSAH: 1 Důležitá upozornění 2 Objednávka parkování, vjezdu, vystavovatelských a montážních

Více

KATALOG SLUŽEB PRO VYSTAVOVATELE OBJEDNÁVKOVÝ FOR HABITAT FOR FURNITURE FOR OFFICE FOR GARDEN BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY OBSAH: UZÁVĚRKA: 14. 2.

KATALOG SLUŽEB PRO VYSTAVOVATELE OBJEDNÁVKOVÝ FOR HABITAT FOR FURNITURE FOR OFFICE FOR GARDEN BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY OBSAH: UZÁVĚRKA: 14. 2. OBJEDNÁVKOVÝ KATALOG SLUŽEB PRO VYSTAVOVATELE FOR HABITAT FOR FURNITURE FOR OFFICE FOR GARDEN BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY OBSAH: 1 Důležitá upozornění 2 Objednávka parkování, vjezdu, vystavovatelských a montážních

Více

DOPRAVNÍ A MĚSTSKÉ TUNELY MEZINÁRODNÍ KONFERENCE PODZEMNÍ STAVBY PRAHA 2010 PRAHA, 14. 16. ČERVNA 2010. 2. OZNÁMENÍ www.ita-aites.

DOPRAVNÍ A MĚSTSKÉ TUNELY MEZINÁRODNÍ KONFERENCE PODZEMNÍ STAVBY PRAHA 2010 PRAHA, 14. 16. ČERVNA 2010. 2. OZNÁMENÍ www.ita-aites. MEZINÁRODNÍ KONFERENCE PRAHA, 14. 16. ČERVNA 2010 2. OZNÁMENÍ www.ita-aites.cz Sponzorováno ITA-AITES MEZINÁRODNÍ KONFERENCE MEZINÁRODNÍ KONFERENCE POZVÁNKA Česká tunelářská asociace ITA-AITES vás srdečně

Více

SDRUŽENÍ PRO SANACE BETONOVÝCH KONSTRUKCÍ a Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební - AdMaS pořádá

SDRUŽENÍ PRO SANACE BETONOVÝCH KONSTRUKCÍ a Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební - AdMaS pořádá ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA REGISTRAČNÍ www.ssbk.cz FORMULÁŘ DOPROVODNÁ ODBORNÁ VÝSTAVA GENERÁLNÍ PARTNER PARTNER SYMPOZIA SDRUŽENÍ PRO SANACE BETONOVÝCH KONSTRUKCÍ a Vysoké učení technické v Brně, Fakulta stavební

Více

pořádá Česká pediatrická společnost ČLS JEP pod záštitou Odborné společnosti praktických dětských lékařů ČLS JEP

pořádá Česká pediatrická společnost ČLS JEP pod záštitou Odborné společnosti praktických dětských lékařů ČLS JEP pořádá Česká pediatrická společnost ČLS JEP pod záštitou Odborné společnosti praktických dětských lékařů ČLS JEP Vážené kolegyně a vážení kolegové, příznivci pediatrie, zveme Vás tímto na tradiční a to

Více

KATALOG SLUŽEB PRO VYSTAVOVATELE OBJEDNÁVKOVÝ FOR KIDS FOR SENIOR FOR PETS OBSAH: UZÁVĚRKA: 13. 2. 2015

KATALOG SLUŽEB PRO VYSTAVOVATELE OBJEDNÁVKOVÝ FOR KIDS FOR SENIOR FOR PETS OBSAH: UZÁVĚRKA: 13. 2. 2015 OBJEDNÁVKOVÝ KATALOG SLUŽEB PRO VYSTAVOVATELE FOR KIDS FOR SENIOR FOR PETS OBSAH: 1 Důležitá upozornění 2 Objednávka parkování, vjezdu, vystavovatelských a montážních průkazů 2a Objednávka přednáškových

Více

ENERSOL PŘÍLEŽITOST PRO ŽÁKY A UČITELE VŠECH STŘEDNÍCH ŠKOL V ČR A PARTNERSKÝCH ZEMÍCH EU

ENERSOL PŘÍLEŽITOST PRO ŽÁKY A UČITELE VŠECH STŘEDNÍCH ŠKOL V ČR A PARTNERSKÝCH ZEMÍCH EU ENERSOL PROGRAM ENERSOL 2015 Jak žáci středních škol hodnotí využívání obnovitelných zdrojů energií, opatření k energetickým úsporám a snižování emisí v dopravě ve svém okolí PŘÍLEŽITOST PRO ŽÁKY A UČITELE

Více

BIOLAB 2012. www.biolab2012.cz. Písek, 13. - 15. května CELOSTÁTNÍ SJEZD BIOCHEMICKÝCH LABORANTŮ

BIOLAB 2012. www.biolab2012.cz. Písek, 13. - 15. května CELOSTÁTNÍ SJEZD BIOCHEMICKÝCH LABORANTŮ 46. CELOSTÁTNÍ SJEZD BIOCHEMICKÝCH LABORANTŮ Písek, 13. - 15. května BIOLAB 2012 pod záštitou starosty města Písek JUDr. Ondřeje Veselého a ředitele Nemocnice Písek, a. s. MUDr. Jiřího Holana, MBA odborný

Více

Pitná voda z údolních nádrží

Pitná voda z údolních nádrží W&ET Team, České Budějovice ČSAVE - Československá asociace vodárenských expertů Envi-Pur, s.r.o., Tábor Hydrotechnológia Bratislava s.r.o. SVS a.s., Severočeská vodárenská společnost a.s.,teplice PVK,

Více

SLUŽEB PRO VYSTAVOVATELE

SLUŽEB PRO VYSTAVOVATELE OBJEDNÁVKOVÝ KATALOG SLUŽEB PRO VYSTAVOVATELE Obsah: 1 Plánek PVA 2 Organizační pokyny 3 Produkční služby a/ Parkovací karta do areálu c/ Vouchery čestné vstupenky d/ Bezpečnost e/ Objednávka úklidu před

Více

NOSNÁ TÉMATA. Vložné za osobu. DOPROVODNÝ PROGRAM (v ceně vložného)

NOSNÁ TÉMATA. Vložné za osobu. DOPROVODNÝ PROGRAM (v ceně vložného) ce Mezinárodní konferen h surovin ýc n st ro e n jů ro zd í n vá Využí 15. - 17. dubna 2015 HOTEL STUDÁNKA Letovisko Studánka 505 516 01 Rychnov nad Kněžnou Česká republika www.hotelstudanka.cz ORGANIZÁTOŘI

Více

INFORMAČNÍ BULLETIN ASOCIACE PRO URBANISMUS A ÚZEMNÍ PLÁNOVÁNÍ ČR

INFORMAČNÍ BULLETIN ASOCIACE PRO URBANISMUS A ÚZEMNÍ PLÁNOVÁNÍ ČR 88 2012 INFORMAČNÍ BULLETIN ASOCIACE PRO URBANISMUS A ÚZEMNÍ PLÁNOVÁNÍ ČR [z obsahu: Konference Koncepce krajiny 1 Workshop AUÚP, leden 2012 5 Standardy ÚPD 5 ZÚR a vazby na ÚP 6 Krajina a ZÚR 8 Dražší

Více

Ročníku 2012 se zúčastnilo 167 zadavatelů zakázek, 138 vystavujících společností ze 16 zemí, proběhlo více než 5 000 individuálních schůzek.

Ročníku 2012 se zúčastnilo 167 zadavatelů zakázek, 138 vystavujících společností ze 16 zemí, proběhlo více než 5 000 individuálních schůzek. Místo konání: Web: Lille Grand Palais, Francie www.railindustrymeetings.com PROČ JSME VYBRALI TENTO VELETRH? Očekávané investice do železničního sektoru v západní Evropě i zájem zadavatelů o dodavatele

Více

20. Pracovní dny dětské gastroenterologie a výživy

20. Pracovní dny dětské gastroenterologie a výživy Pracovní skupina dětské gastroenterologie a výživy České pediatrické společnosti ČLS JEP pořádá 20. Pracovní dny dětské gastroenterologie a výživy 3. 5. 11. 2011 Praha Hotel Olympik I. INFORMACE 20. PRACOVNÍ

Více

5 Květen 2004. Koncept Územního plánu velkého územního celku kraje Vysočina OBSAH. Cvičení Integrovaného záchranného systému HORIZONT 2004.

5 Květen 2004. Koncept Územního plánu velkého územního celku kraje Vysočina OBSAH. Cvičení Integrovaného záchranného systému HORIZONT 2004. 5 Květen 2004 Koncept Územního plánu velkého územního celku kraje Vysočina OBSAH (výber) Začíná veřejné projednávání konceptu řešení Územního plánu velkého územního celku kraje Vysočina. Krajský úřad kraje

Více

PROGRAM KONFERENCE 13. LISTOPADU 2013 OBECNÉ OTÁZKY ANALYTIKY ODPADŮ. Hodnocení analytických výsledků Kutná Hora 10.25-10.

PROGRAM KONFERENCE 13. LISTOPADU 2013 OBECNÉ OTÁZKY ANALYTIKY ODPADŮ. Hodnocení analytických výsledků Kutná Hora 10.25-10. 2. cirkulář Vážené kolegyně, vážení kolegové, dovolujeme si Vás pozvat na třetí ročník konference ANALYTIKA ODPADŮ. Věříme, že konference bude úspěšná stejně jako předchozí ročníky a že se nám společně

Více

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole Centro Culturale GIACOMO PUCCINI Viareggio, Itálie

JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Informace pro účastníky kurzů v jazykové škole Centro Culturale GIACOMO PUCCINI Viareggio, Itálie JAZYKY V ZAHRANIČÍ s.r.o. Kouřimská 303, 284 01 Kutná Hora, tel. 327 513 005, 606 870 433 info@jazyky-v-zahranici.cz, www.jazyky-v-zahranici.cz, v naléhavém případě kdykoliv na 606 870 433 Informace pro

Více

Motolské dny úrazové chirurgie

Motolské dny úrazové chirurgie Pozvánka Motolské dny úrazové chirurgie Pořádá Traumatologické oddělení, Chirurgická klinika 2. LF UK, FN Motol ve spolupráci Aesculap Akademií Pod záštitou České společnosti úrazové chirurgie Hotel Fit

Více

Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci

Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci 1. oznámení Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci Katedra antropologie a zdravovědy a Katedra biologie ve spolupráci s Českou antropologickou společností, s Českou společností entomologickou,

Více

XVI. Dostálovy dny urgentní medicíny. Pod záštitou ČSUM a MK

XVI. Dostálovy dny urgentní medicíny. Pod záštitou ČSUM a MK Pod záštitou ČSUM a MK Hradec nad Moravicí 7. - 8. října 2009 Dostálovy dny si za patnáct let existence zajistily pevné místo v kalendáři akcí urgentní medicíny. Od nejistých začátků v podobě edukačních

Více

PROFILOVÁ ČÁST MATURITNÍ ZKOUŠKY Publikace pro obor vzdělání 37-41-M/01 Provoz a ekonomika dopravy

PROFILOVÁ ČÁST MATURITNÍ ZKOUŠKY Publikace pro obor vzdělání 37-41-M/01 Provoz a ekonomika dopravy PROFILOVÁ ČÁST MATURITNÍ ZKOUŠKY Publikace pro obor vzdělání 37-41-M/01 Provoz a ekonomika dopravy Tato publikace byla vytvořena a vydána v projektu POSPOLU Podpora spolupráce škol a firem, který je realizován

Více

Vážení přátelé a kolegové,

Vážení přátelé a kolegové, POZVÁNKA NA MEZINÁRODNÍ ODBORNOU KONFERENCI ÚDRŽBA 2013 23. 24. 10. 2013 Konferenční centrum AV ČR zámek Liblice PARTNEŘI: 2 MEDIÁLNÍ PARTNER: 3 Vážení přátelé a kolegové, jménem přípravného výboru konference

Více

A K T U A L I T Y 6 4 Asociace pro urbanismus a územní plánování ČR

A K T U A L I T Y 6 4 Asociace pro urbanismus a územní plánování ČR Asociace pro urbanismus a územní plánování ČR Proměny středoevropského prostoru výroční konference Evropské rady urbanistů (ECTP) a konference Asociace pro urbanismus a územní plánování ČR, včetně shromáždění

Více

Bulletin advokacie. z právní teorie a praxe. obsah. úvodník. aktuality

Bulletin advokacie. z právní teorie a praxe. obsah. úvodník. aktuality BULLETIN ADVOKACIE 10/2008 Bulletin advokacie Bulletin advokacie vydává Česká advokátní komora v Praze (IČO 66 000 777) v agentuře, spol. s r. o. www.impax.cz Vychází 10x ročně, z toho 2 dvojčísla (1-2,

Více