KRONIKA ÚNOR, BŘEZEN 2015 ÚNOR

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "KRONIKA ÚNOR, BŘEZEN 2015 ÚNOR"

Transkript

1 KRONIKA ÚNOR, BŘEZEN 2015 ÚNOR PRÁZDNINOVÝ ÚNOR Únor se nesl v prázdninovém duchu. V celé republice kulminovala chřipková epidemie, ale my jsme se drželi, až jsme si mysleli, že je vyhráno, tak došlo i na nás a s respiračním onemocněním lehlo přes 60% dětí. A tak na základě doporučení krajské hygienické stanice byla základní škola uzavřena od 11. února do 18. února. Chřipka se nevyhnula ani mateřské škole. A mateřská škola byla následně také uzavřena. Ve čtvrtek a pátek jsme si procvičili, co jsme pozapomněli a čekali nás řádné jarní prázdniny od února. ROZTANČENÝ ÚNOR Roztančenými vločkami jsme se rozloučili se sněhem tedy aspoň jsme v to doufali Děti ve výtvarném kroužku si vytvořily veselou postavičku, která tančila, i když seděla. POHYB V MATEŘSKÉ ŠKOLE Měsíc únor byl v naší mateřské škole měsícem zimních radovánek, pokusů s ledem a sněhem, her, radosti z pohybu a prožívání tradice Masopustu. Začátkem měsíce se děti v rámci celoročního projektu My a pohyb postupně seznamovaly s novými cviky z jógy a cvičení na velkých míčích. Cvičení dětem přináší nejen radost z pohybu, ale výsledky vidíme i na lepší koordinaci pohybů a jejich soustředěnosti (nejen během cvičení).

2 MORČÁTKA V MATEŘSKÉ ŠKOLE V rámci environmentální výchovy děti měly možnost pozorovat nově narozená morčátka. Nejprve se narodila 3 Ježurce v polovině ledna a začátkem února 2 Amynce. Amynka se o svá miminka starala tak urputně, až nám umřela a mláďata dostala na starost Ježurka, která ovšem v té době již nekojila, proto se potravou osiřelých morčat stalo kozí mlezivo. Všechna naše zvířátka jsou v péči MVDr. Malého z Rousínova a mají potvrzení o tom, že jsou naprosto zdravá. Ale i smrt patří k životu a nabídlo nám to opět přirozeně a nenásilně další téma k hovoru o životě a přírodě. KRMÍTKA, která ve spolupráci s tatínky vyrobili kluci ze školky, jsme umístili do zahrady a kontrolovali, zda se slétnou ptáčci k hostině, kterou jim doma s maminkou vyrobil Filípek a Valinka. Bohužel, vhledem k tomu, že se před školkou bagrovalo a jinak hlučelo, krmítka zůstávala plná.

3 V tomto měsíci jsme se zapojili do celostátní sítě mateřských škol se zájmem o environmentální výchovu MRKVIČKA EDUKAČNĚ STIMULAČNÍ PROGRAM PRO PŘEDŠKOLÁKY Svědomité přípravy na školu v mateřské škole pokračují.

4 MASOPUST Z důvodu chřipkových prázdnin jsme nestihli masopustní obchůzku obcí. Děti si aspoň domů odnesli úžasné masky, které si vyrobily v hodinách výtvarné výchovy, v kroužku Výtvarka a v rámci pracovních činností v mateřské škole. V mateřské škole měli dokonce zabíjačku vyráběli jitrnice a jelita, připravovali hostiny. Děti také vytvářely tradiční pečivo BOŽÍ MILOSTI, na kterých si smlsly nejen v mateřské škole ale i doma.

5 VÝHRA DOMESTOS DO ŠKOL Na konci měsíce si mateřská škola vyzvedla první část výhry ze soutěže Domestos do škol v celkové částce 6708,-.

6 BŘEZEN Co jsme v únoru nestihli, to jsme si v březnu vynahradili Březen měsíc čtenářů jsme zahájili ve škole čtením a také jej čtením ukončili ČTENÍ MAMINEK Naše škola je zapojena do projektu Celé Česko čte dětem. Po výborných zkušenostech z minulého roku jsme také tentokrát oslovili rodiče, zda by přišli do školy přečíst dětem. Svou návštěvou nás v pátek 6. března potěšila paní Trnavská, která nám přečetla ze své oblíbené dětské 3D knížky Tři prasátka a vlk, která byla v době jejího dětství velkou vzácností a protože ji četli s bratrem pořád dokola, uměli ji dokonce celou nazpaměť. Dodnes má tato kniha místo v rodinné knihovničce a paní Trnavská z ní čte svým dvěma dcerám. Paní Trnavská měla v záloze další knihu Diamantovou sekeru, a tak děti při čtení pohádky Hoře přehoře získali poučení, kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá a při dalším pohádkovém příběhu zase zjistili, že kdo chce moc, tak nemá nic. Knížku s příběhy s podobnými ponaučeními přinesla také paní Trnková v pondělí 9. března. Budhovy pohádky příběhy lásky a moudrosti, které okouzlí, inspirují a obohatí vás i vaše děti. Moc maminkám za krásná rána děkujeme. JÁ A MOJE KNÍŽKA Během tematických dní s názvem Já a moje knížka se děti v mateřské škole seznamovaly s různými literárními žánry, s druhy knih, literárními pojmy spisovatel, ilustrátor atd.

7 Z knížek, které si děti přinesly z domova, jsme uspořádali výstavku, povídali si o nich a namátkou z nich četli. Hned druhý den práce na tématu děti navštívily místní knihovnu, seznámily se s ní a vyslechly si besedu spojenou s předčítáním z dětských knih v podání paní Pěčkové a Hálové. Na závěr obdržely sladkost a knížky, které rozšířily naši školní knihovnu. Během týdne nám před spaním četly maminky dětí.

8 Společně jsme začali vyrábět vlastní ilustrovanou knížku. ZOO VYŠKOV PTAČÍ PŘÍBĚHY Se školáky jsme se vypravili do Vyškova do ZOO na výukový program o ptácích. Děti měly možnost si osahat velká pštrosí vejce a porovnat je s křepelčími. Sledovaly dalekohledem obrázky ptáků a poznávaly je. Děti si prošly s odbornou lektorkou celou ZOO a dozvěděly se mnoho zajímavých informací o živočiších z ptačí říše. VÝTVARKA VÝTVARNÝ KROUŽEK Ve výtvarném kroužku Výtvarka děti vytváří krásné výrobky, malují, seznamují se s moderními výtvarnými technikami a učí se i základům šití.

9 ŠPLHÁME Nedávno jsme se v tělocviku naučili skákat přes kozu a teď zase šplhat. Naše děti jsou nejen přeborníci ve skoku, ale potvrdily, že jsou i zdatnými šplhavci. Na fotografii je mistr šplhu Šimon Brychta. MATEMATICKÝ KLOKAN Děti se v novém roce 2015 připravovaly na účast v mezinárodní soutěži Matematický

10 klokan. Jedná se o soutěž, která není postupová, ani se v ní nevyhrávají žádné věcné ceny. Jejím cílem je probudit v dětech zájem o matematiku. Úkoly jsou zaměřeny zejména na logické uvažování. Dne 20. března proběhla v celé republice školní kola této soutěže. Děti druhých a třetích ročníků soutěžily ve stejné kategorii nazvané Cvrček. Děti tedy v 8 hodin ráno nažhavily své mozkové závity a během 60 minut měly vyřešit celkem 18 úloh. Někteří se s tím příliš nepárali, ale mnohým se trpělivost při práci vyplatila. Nejlepší test napsal Petr Ryšávka z třetí třídy. Na druhém místě se umístila Jituška Kučerová z druhé třídy a o třetí místo se podělili druháci Patrik Filipín a Hanička Šoupalová. Gratulujeme všem zúčastněným. VYNÁŠENÍ MORANY V týdnu před smrtnou nedělí celá škola vyráběla morany, smrtky. Děti ve školce a ve škole si vyrobily svoje menší morany, v družině pak děti vyrobily velkou společnou. V pátek 20. března jsme se v průvodu vydali přes celou obec až na Nemojanský mlýn. Děti z mateřské školy měly pro účastníky akce připraveny pěkné pásmo plné říkadel, básniček a písniček. Napekly také výborné jidášky a rohlíčky. Pak už nezbývalo než hodit zapálenou Moranu do vody a přivítat jaro.

11 Po rozloučení s moranou nás čekalo milé překvapení, na Nemojanském mlýně bylo pro děti přichystáno občerstvení a děti měly možnost si prohlédnout zvířátka a někteří poprvé v životě viděli čerstvě narozené kůzlátko. Děkujeme zaměstnancům Nemojanského mlýna.

12 VELIKONOČNÍ BURZA NÁPADŮ a EDUKAČNĚ STIMULAČNÍ PROGRAM PRO PŘEDŠKOLÁKY Koncem měsíce proběhly v mateřské škole výtvarné dílničky. a další lekce edukačně stimulačního programu pro předškoláky.

13 ZATMĚNÍ SLUNCE Dvě mouchy jednou ranou. Při vynášení Morany jsme měli štěstí a byli svědky krásného úkazu částečného zatmění slunce. Děti byly řádně poučeny, jak se mají chovat při pozorování a vybaveny skly s úžasem sledovaly tuto úchvatnou podívanou. Počasí nám naštěstí přálo a viditelnost byla bezvadná, na další zatmění si totiž budeme muset pár roků počkat. DRUŽBA S DRUŽINOU DRNOVICE Naše děti z družiny si dopisují s dětmi z drnovické družiny a sdělují si svoje volnočasové zážitky.

14 ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVA V MATEŘSKÉ ŠKOLE V mateřské škole uspořádali výstavku budek a mohli tak pozorovat sýkorky, které se začaly slétat na krmítka a cpaly se ptačími bonboniérami. Vydali jsme se také obhlédnout zahrádky a okolí rozhledny na Martině. Vzhledem k tomu, že mláďata morčat povyrostla, můžou si je děti již vytahovat z přepravky. TRDLINKY ÚČAST VE VÝTVARNÉ PŘEHLÍDCE Družina vytvořila pomocí speciální výtvarné techniky enkaustiky úžasnou džungli. Akrylovými barvami děti domalovaly za asistence paní vychovatelky liány a opice a krásný obraz byl na světě. Nejprve zdobil foyer divadelního festivalu Trdlinky ve Vyškově, teď už se jím pyšníme na naší školní chodbě.

15 JARMARK V LULČI Paní Kučerová, hlavní organizátorka Velikonočního jarmarku v Lulči nás oslovila s přáním účasti naší školy na této akci. A tak děti vyrobily ptáčky, vycpaly zajíce a přispěly tak svou troškou do mlýna. Budeme se těšit na další spolupráci. PŘÍPRAVA NA VELIKONOCE Ve škole i školce se připravujeme na svátky jara. Děti vytváří dekorační zápichy, papírové ptáčky, velikonoční přáníčka, zajíčky ve sklenici, sejí hrášek na první zeleninový salát, osazují truhlíky před školou

16 VESELÉ ZOUBKY Děti si s paní ředitelkou nabatikovaly trička na olivově zelenou barvu a v rámci DM preventivního programu Veselé zoubky si připomněli základy ústní hygieny, péče o chrup a prevenci zubního kazu. Prvňáčci z projektu obdrželi kartáček na zuby, zubní pastu, přesýpací tříminutové hodiny a žvýkačky. ŠKOSKÁ RADA Ve čtvrtek 26. března se konalo zasedání školské rady. SVĚTOVÝ DEN DIVADLA Na celém světě se v pátek 27. března oslavuje svátek divadla. Nejinak tomu bylo i u nás na škole. Již den před tím nás divadelně naladil skvělý MgA. Jan Hrubec s dokonalým loutkovým vystoupením Kouzelný zvon.

17 A v pátek už hrály děti samy. Divadelní soubor BÉBÉ sehrál upravenou pohádku O třech kůzlátkách, soubor Hasky O jednom království a například Rejnoci O lesním drakovi. Od svých spolužáků sklidily velký potlesk. LITERÁRNÍ KVÍZ A NÁVŠTĚVA KNIHOVNY Březen měsíc čtenářů. Čtením jsme měsíc zahájili i zakončili. Paní Hálová pro děti připravila literární kvíz, kde děti odpovídaly na otázky a v knihovně místní knihovnice paní Pěčková společně s paní Hálovou dětem přečetly a všem dětem předaly drobné ceny za účast v literární soutěži a výherci Toník Hála, Patrik Filipín a Jituška Kučerová obdrželi knihy a diplomy.

18 PŘEJEME VÁM KRÁSNÉ A POHODOVÉ VELIKONOCE!

Část I. Základní charakteristika školy

Část I. Základní charakteristika školy Část I. Základní charakteristika školy Základní škola Břeclav, Na Valtické 31 A, 691 41 Zřizovatel školy: Město Břeclav Ředitel školy: Mgr. Dagmar Krystíková Telefon: 519 334 211 e-mail: reditel@zsvalticka.cz

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva

Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka. Výroční zpráva Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka Výroční zpráva školní rok 2009-2010 Obsah 1. Základní údaje o škole... 4 Charakteristika školy... 5 Vybavení školy... 5 2. Obory vzdělání

Více

Výroční zpráva základní školy

Výroční zpráva základní školy 1. Základní údaje o škole 1.1 Škola Název školy Základní škola Český Těšín Slezská 1740 okres Karviná Adresa školy Slezská 1740, Český Těšín Právní forma příspěvková organizace IČO 48004685 IZO 048004685

Více

zsdr 22/2012 111 A 5 Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka

zsdr 22/2012 111 A 5 Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka zsdr 22/2012 111 A 5 Základní škola a Mateřská škola Dolní Rožínka 592 51 Dolní Rožínka Výroční zpráva školní rok 2011-2012 2 Obsah 1. Základní údaje o škole 4 Charakteristika školy 5 Vybavení školy 6

Více

Velikonoční Veselého zajíčka, ať je svižná metlička. Hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček. Pro krásu a pro zdraví, jak tradice vypráví.

Velikonoční Veselého zajíčka, ať je svižná metlička. Hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček. Pro krásu a pro zdraví, jak tradice vypráví. ŠKOLNÍ ZPRAVODAJ jarní číslo (ročník 8, číslo 3) Velikonoční Veselého zajíčka, ať je svižná metlička. Hodně pestrých vajíček, zmalovaných zadniček. Pro krásu a pro zdraví, jak tradice vypráví. (omalovánka)

Více

školní rok 2011/ 2012

školní rok 2011/ 2012 školní rok 2011/ 2012 ZA ODMĚNU DO KRASU 30. 8. jsme společně s kamarády z Ústavu sociální péče pro děti a mládež Kociánka vyrazili směrem na Křtiny, Jedovnice a Moravský Kras. Tento výlet měl být pro

Více

Středa 13. ledna 2010 v Benátkách nad Jizerou se pokračuje v odklizení sněhu. Na Burse, Benátky nad Jizerou II

Středa 13. ledna 2010 v Benátkách nad Jizerou se pokračuje v odklizení sněhu. Na Burse, Benátky nad Jizerou II ZPRAVODAJ BENÁTECKA číslo 2 ročník: 34 cena: 10 Kč 8. února 2010 V tomto čísle najdete: Mistryně Evropy str. 4 Základní školy str. 5 7 Mateřská škola str. 8 9 Benátky a archeologie str. 15 Policie ČR informuje

Více

ČERVEN 2011. Miroslav Bičan - 5. A

ČERVEN 2011. Miroslav Bičan - 5. A ČERVEN 2011 Úvodník... a skončil další školní rok. Prázdniny, dovolená dny zaslouženého volna jsou konečně před námi. Užijme si je každý dosytosti a po svém. I v letošním roce jsme při školní práci žákům

Více

Výroční zpráva o činnosti školy. za školní rok 2013/2014

Výroční zpráva o činnosti školy. za školní rok 2013/2014 Základní škola, Strachotice, okres Znojmo, příspěvková organizace 671 29 Strachotice 71, tel.: 515235529, E-mail: zsstrachotice@gmail.com, IČ: 71000917 Č.j.: 114/2014 Vypracovala: Mgr. Karla Marešová Výroční

Více

MIŠMAŠ EXPRES aneb ŽIŽKOVINY

MIŠMAŠ EXPRES aneb ŽIŽKOVINY MIŠMAŠ EXPRES aneb ŽIŽKOVINY III-IV 2014/2015 1 Obsah Užijte si prázdniny, v září se těšíme na nové redaktory... 3 Monika Němečková miluje tvoření všeho druhu... 4 Bezpečnost hlídá vrátný Zdeněk Franc...

Více

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32

Základní škola a mateřská škola Adamov Školní zpravodaj č.32 Strana 1 Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Klapka Název místnosti Klapka Název místnosti 200 Ředitelna 209 Kabinet prevence 201 Výchovná poradkyně 209 Kabinet Cj

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY Základní škola Zdice, okres Beroun se sídlem Komenského 72, 267 51 Zdice www.zszdice.cz 1.st./Žižkova 589/email: zs1.zdice@zszdice.cz, tel. 311685158 2.st./Komenského 72/email: zs.zdice@zszdice.cz, tel.

Více

Vamberecký Kdo si hraje, nezlobí. Kdo sportuje, dělá i něco pro své zdraví. Na sportovním plese byli vyhlášeni nejlepší

Vamberecký Kdo si hraje, nezlobí. Kdo sportuje, dělá i něco pro své zdraví. Na sportovním plese byli vyhlášeni nejlepší Vamberecký Kdo si hraje, nezlobí. Kdo sportuje, dělá i něco pro své zdraví. Na sportovním plese byli vyhlášeni nejlepší sportovci ve Vamberku. Je hezké, že jsou mezi nimi děti i mladí, kteří sportu věnují

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014

ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014 ŠKOLNÍ ČASOPIS Základní škola a Mateřská škola Vlčnov leden 2014 Z Mateřské školy Vlčnov Můj den se čtvrťáky Je pondělí 6. ledna. Po čtrnáctidenním volnu se již těším na moje děti ze čtvrté třídy mateřské

Více

http://www.zssenov.cz

http://www.zssenov.cz http://www.zssenov.cz V nedávné době se jednomu z Čechů podařil doslova husarský kousek. Stal se totiž výhercem pohádkové sumy cca 2,5 miliardy korun. Naši osmáci se zamýšleli, jak by oni s tolika penězi

Více

Nový školní rok v mateřské škole

Nový školní rok v mateřské škole LEDEN 2010 Úvodník Vážení rodiče, milí čtenáři! První polovina školního roku 2009/2010 končí, žáci dostávají pololetní hodnocení a těší se na přicházející prázdniny. Většina žáků přistoupila ke školní

Více

Základní škola a Mateřská škola Loučná nad Desnou

Základní škola a Mateřská škola Loučná nad Desnou Základní škola a Mateřská škola Loučná nad Desnou příspěvková organizace 788 11 Loučná nad Desnou 58, tel. 739 063 016, 583 550 126 e-mail: kancelar@zsloucnand.cz www.zsloucnand.cz DRUHÉ POLOLETÍ NAŠIMA

Více

Škola se specializací na estetiku a tvořivost

Škola se specializací na estetiku a tvořivost Základní škola Liberec, Aloisina výšina 642, příspěvková organizace Aloisina výšina 642/51, Liberec 15, 460 15; www.zs-aloisinavysina.cz Tel.: 482 751 233, e-mail: info@zs-aloisinavysina.cz Škola se specializací

Více

S V I B I C K Ý Z V N E K 23. číslo školní rok 2014/2015

S V I B I C K Ý Z V N E K 23. číslo školní rok 2014/2015 SVIBICKÝ Z V N E K 23. číslo školní rok 2014/2015 THOMAS CANNON MŠ DOLNÍ ŽUKOV DAVID MOTYČKA 6. A ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA ČESKÝ TĚŠÍN POD ZVONEK, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE POD ZVONEK 1835 737 01 ČESKÝ

Více

Ve čtvrtek 1. září nastoupili žáci do těchto tříd:

Ve čtvrtek 1. září nastoupili žáci do těchto tříd: Ve čtvrtek 1. září nastoupili žáci do těchto tříd: 1. ročník přípravného stupně základní školy speciální 1 žákyně 1. ročník 2 žáci 2. ročník 1 žákyně 5. ročník speciální školy 1 žák 9. ročník rehabilitačního

Více

Zpracovala: Mgr. Lada Flachsová, ředitelka školy

Zpracovala: Mgr. Lada Flachsová, ředitelka školy Školská 112, 289 23 Milovice, tel.: +420 325 577 221, fax: +420 325 577 418 Komenského 581, ZŠ-tel.: +420 325 575153, e-mail: zsmilovice@zsmilovice.cz MŠ-tel.: +420 325 575 163, e-mail: msmilovice@zsmilovice.cz

Více

Výroční zpráva o činnosti školy

Výroční zpráva o činnosti školy 2013/14 Výroční zpráva o činnosti školy Základní škola a Mateřská škola Želešice, příspěvková organizace.. Zpracovala: Mgr. Jana Cacková, zástupkyně ředitelky pro ZŠ Předkládá: Mgr. Dagmar Fránková, ředitelka

Více

z v n e k školní rok 2008/2009

z v n e k školní rok 2008/2009 sedmnáctý s v i b i c k ý z v n e k školní rok 2008/2009 Děkujeme sponzorům: TORAS Marketing, s. r. o. Čapkova 13/12 737 01 Český Těšín MONT Karviná, a. s. Areál EDě, č. p. 1260 736 71 Dětmarovice Ing.

Více

Základní škola Koryčanské Paseky, Rožnov p. R.

Základní škola Koryčanské Paseky, Rožnov p. R. Základní škola Koryčanské Paseky, Rožnov p. R. Zpracovala: Výroční zpráva o činnosti školy ve školním roce 2013/2014 Mgr. Radmila Máchová ředitelka školy 9. 9. 2014 Obsah Obsah... 1 Charakteristika školy...

Více

Investiční akce 2013/2014

Investiční akce 2013/2014 4 Kontaktní informace Obec Bílá Třemešná 544 72 Bílá Třemešná 315 okres Trutnov Internetová adresa: http://www.bilatremesna.cz/ Výběr z obsahu OBEC BÍLÁ TŘEMEŠNÁ... 1 SOKOL BÍLÁ TŘEMEŠNÁ... 6 HASIČI A

Více

V LEJBALOVÝ TURNAJ NA HORNÍM HRIŠTI

V LEJBALOVÝ TURNAJ NA HORNÍM HRIŠTI ČERVENEC - SRPEN 2015 MÍSTNÍ ZPRAVODAJ OBCE OUDOLEŇ POZVÁNKA TJ Sokol Oudoleň pořádá TRADIČNÍ V LEJBALOVÝ TURNAJ NA HORNÍM HRIŠTI SOBOTA 1. 8. 2015 Podmínka účasti: min. 2 dívky / ženy v družstvu Startovné:

Více

MOCHOVSKÝ ZPRAVODAJ. ROčNÍK 7, BŘEZEN 2013, číslo 1

MOCHOVSKÝ ZPRAVODAJ. ROčNÍK 7, BŘEZEN 2013, číslo 1 MOCHOVSKÝ ZPRAVODAJ ROčNÍK 7, BŘEZEN 2013, číslo 1 Redakční sloupek...2 Z obecního úřadu...3 volby...8 Společenská kronika - jubilea, vítání občánků, Školství MŠ + ZŠ...9 Volný čas článek od SRPŠ, kynologové...

Více

Únor 2014. MŠ Týn nad Vltavou Hlinecká 729 KAMARÁD. Mateřská škola Týn nad Vltavou, Hlinecká 729, 375 01 Týn nad Vltavou. Pořádá

Únor 2014. MŠ Týn nad Vltavou Hlinecká 729 KAMARÁD. Mateřská škola Týn nad Vltavou, Hlinecká 729, 375 01 Týn nad Vltavou. Pořádá Únor 2014 MŠ Týn nad Vltavou Hlinecká 729 KAMARÁD Občasník pro děti a rodiče Mateřská škola Týn nad Vltavou, Hlinecká 729, 375 01 Týn nad Vltavou Pořádá Den otevřených dveří v MŠ Hlinecká 729 v MŠ U Lípy

Více

TISKNOU A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE

TISKNOU A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE Poškolák TISKNOU A KRESLÍ ŽÁCI ZÁKLADNÍ ŠKOLY CHVALKOVICE Loňský rok jsme se rozhodli využít možnosti získat finanční prostředky z fondů Evropské unie, neboť tyto prostředky jsou často jediným zdrojem

Více