Vydané knihy členů SVČS :

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Vydané knihy členů SVČS 2006 2010:"

Transkript

1 Vydané knihy členů SVČS : 2006 Draga Zlatníková - Nápovědy - básnická sbírka, Presstar, s.r.o. Modřišice Lubomír Macháček: BÁSNÍCI NEVRAŽDÍ (detekt.povídky, Oftis) František Uher: MRTVÝ KUPUJE CIGARETY (detekt. román, Moba) Milan Dušek: S PUŠKOU A PEREM (monografie, muzeum Lanškroun) Iva Tajovská JEPIČÍ HVĚZDY (novely a povídky, Eroika) Luboš Huml: ANIČKA A ŠTĚŇÁTKO (leporelo, Akcent) Ivo Harák: MĚKKÉ GUMY (sbírka básní, Protis) Lubomír Macháček: KDYBYCH BYLA KOČKOU (výbor z povídek, CZ Books) Věra Vlčková:DOUFÁM, DOKUD DÝCHÁM (životní osudy, město Náchod a Česká Skalice) Milan Dušek: DOČASNĚ SLEPÁ SPRAVEDLNOST (krimi román, Oftis) Milan Dušek: STOPY NA DRUHOU STRANU (povídky, Klub českého pohraničí) Luboš Huml: ŘÍKADLOVÉ HRÁTKY, NEJEN SE ZVÍŘÁTKY (poezie pro děti, KMa) Marta Urbanová: TOULAVÉ NADĚJE (sbírka básní, Balt-East) Jiří Faltus: SUCHÉ VÍNO (aforismy, Alfa-Omega) Jan Kratochvíl: HLEDÁNÍ PRAMENŮ (sbírka básní, vl. nákladem) Jan Kratochvíl: JÁ TĚ DOPROVODÍM (sbírka básní, Oftis) Dušan Sedláček: INDYHO PŘÍBĚHY (příběhy pro mládež, Oftis) Petr Musílek: ZTRÁTA TÍŽE (sbírka básní, vl. nákladem) Petr Musílek: CESTA K ŠÍPKU (sbírka básní, vl. nákladem) Věra Kopecká: STEPNÍ BĚŽEC (sbírka básní, vl. nákladem) Jiří Frýzek: MUŽ, KTERÝ MLUVIL S HOMÉREM A VERGILIEM (životopisná publikace, Městská knihovna Rychnov nad Kněžnou) 2007 Josef Krečmer: KAMÍNKY Z HLUBOKÝCH ŘEK (sbírka básní, Ottis) Jan Dvořák: ŽIVOT VZPOMÍNEK (prózy, Gaudeamus) Lubomír Macháček: JAK VONÍ V PARDUBICÍCH PERNÍK (pohádkové příběhy, Krajská knihovna v Pardubicích) Lubomír Macháček: POKLAD NA KUNĚTICKÉ HOŘE A JINÉ PŘÍBĚHY (příběhy, 2 vyd. M.Mlejnková) Josef Lukášek: KORUNKA PRINCEZNY KAČENKY (pohádky, Oftis) Jiří Frýzek: ZE SVĚTA POVĚSTÍ (pověsti, Oftis) Milan Košař: SMRT V ZASTOUPENÍ (detektivní povídky, Nava) Lubomír Macháček: CHVĚNÍ (román pro mládež, Oftis) František Uher: MRAZIVÉ HLUBINY (detektivní povídky, Oftis) Milan Dušek: PIRUETY NA TENKÉM LEDĚ (krimi povídky, Oftis) Oldřich Koudelka: TRÉNOVAL JSEM EMILA (životopisná kniha, TG TISK) Iva Tajovská: MATKY MATEK (román, Eroika) Marta Urbanová: POVĚSTI ŽELEZNÝCH HOR (Literární čajovna Suzanne Renaud) Petr Musílek: MEDAILE ZA STATEČNOST (próza, nakl. Mezera)

2 Josef Lukášek: ORLICKÉ HORY A PODORLICKO (text. část knihy fotografií, studio Umlauf) Luboš Huml: ZA POHÁDKOU POHÁDKA (verše pro děti, Duha Press) Luboš Huml: JDEME DO ZOO (verše pro děti, Duha Press) Sinnuhet Zaki (František Uher): PAŠERÁCI Z ALEXANDRIE (detektivní román, Akcent) Jiří Faltus: VEŘEJNÉ DŮVĚRNOSTI (aforismy, Alfa-Omega) František Uher: OČI VE TMĚ (verše pro děti, Alfa-Omega) František Uher: CHŮZE PO MINOVÉM POLI (sbírka poezie, Alfa-Omega) Věra Kopecká: VYBÍRÁNÍ KAMENŮ (sbírka básní, vl. nákladem) Blanka Hrdinová: JÁ TĚ RÁDA (sbírka básní, Alfa-Omega) Jiří Faltus: S PAPOUŠKEM A LIŠKOU LISTUJEME KNÍŽKOU (verše pro děti, KMa) Jiří Faltus: NENÍ STRÁNKY BEZ HÁDANKY (verše pro děti, KMa) Blanka Kostřicová: TŘEBOVSKÉ POVÍDKY (prózy, TG TISK) Blanka Kostřicová: LEDOVCOVÁ TURISTIKA (próza, Dauphin) Jiří Frýzek: MICHAL SILOČAR PATRČKA - ŽIVOT A DÍLO (životopisná studie, knihovna Rychnov nad Kněžnou) Martin Vídenský: PÍSKY, HRADY, ZŘÍCENINY (sbírka básní, Oftis) Věra Vlčková: PAMĚTIHODNOSTI PANSTVÍ NÁCHOD (nakl. Bor) Miloš Vodička: WILSONOVA MLŽNÁ KOMORA (memoáry, H+H) Jan Kratochvíl Čas kosení trávy sbírka básní ( nakladatelství Start ) 2008 Draga Zlatníková - Život ve všech podobách - překlad do francouzštiny autorky Barbary Y. Flamand, ONYX Praha 2008 Jiří Faltus: KDO NEVĚŘÍ AŤ SEM BĚŽÍ (básně pro děti, TG tisk) František Uher: SMRT NA OKRAJI MĚSTA (krimi příběhy, Nava) Milan Dušek: DRSNÉ HRY (novely, Oftis) Milan Dušek: MANIAK V ČERNÉ KUKLE (krimi příběhy, Nava) Milan Dušek: MRAKY NAD ZELENOU HŮRKOU (román, Oftis) Sinnuhet Zakki (František Uher): MLČÍCÍ POUŠŤ (detektivní román, Akcent) Ivo Harák: PANEL NEBE (sbírka básní, příloha Psí víno č.44) Marta Urbanová: MĚSÍČNÍ HORY (povídky v Balt East Praha) Marta Urbanová: MEDONOSKY (povídky v Balt East Praha) Jaroslava Paštiková: Jak se rodí bráškové Jan Kratochvíl Dobrodružství kapky rosy Věra Kopecká: Kazimierz Burnat - Za obzor (překlad) Věra Kopecká: Lam Quag My - Zatoulaná píseň (překlad) 2009 Jiří Frýzek ŠKODA, ŽE ZEMŘEL TAK MLÁD (životní příběh J. V. Voříška z Vamberka) vydalo město Vamberk spolu s Filmovým klubem v Rychnově nad Kněžnou. Milan Dušek NESMYSLNÁ SMRT, krimi příběhy nakladatelské a vydavatelské agentuře NAVA Plzeň.

3 Jiřina Valachovičová STONEK RŮŽE, povídky pro dospělé ve vydavatelství K Repro v Hradci Králové. František Uher VRAH NA PÁTÉ KOLEJI, krimi příběhy v nakladatelské a vydavatelské agentuře NAVA Plzeň. Iva Tajovská PAVUČINY TOUHY, román v nakladatelství Eroika Praha 4 Milan Dušek STOPY NA DRUHOU STRANU 2. vydání, povídky ze Šumavy vydal Klub Českého pohraničí ve vydavatelství OFTIS v Ústí nad Orlicí. Marta Urbanová JAK PŘIPLAVALI KAPŘÍCI DO CHOTĚBOŘE, pohádková próza s ilustracemi Aleny Kubkové, jako 4. svazek Chotěbořské edice vydalo Město Chotěboř. Jiří Faltus ZTRÁTY A VYNÁLEZY, aforismy, epigramy a vtipné kresby autora vydal TG TISK Lanškroun. Marta Urbanová PRAŽSKÉ MOTIVY, sbírka básní v nakladatelství ALFA- OMEGA Dobřejovice s ilustracemi Ivany Pojmanové. Jiří Faltus SPOTŘEBNÍ KOŠ, sbírka aforismů v nakladatelství ALFA-OMEGA Dobřejovice s kresbami autora. Faltus, Hrabicová, Huml, Chvojka, Kopecká, Kordíková, Lukášek, Macháček, Marboe, Musílek, Popelka, Stejskal, Troják, Tymichová, Uher, Urbanová, Valachovičová - SEDMNÁCT VÝCHODOČESKÝCH AUTORŮ LITERATURY PRO DĚTI, sborník vydalo VčSOS s ilustracemi dětí mateřských a základních škol. Luboš Huml KDYŽ STRAŠIDLO NESTRAŠÍ, verše pro děti v nakladatelství Levné knihy KMa s ilustracemi Evy Bartákové. Marta Urbanová VTEŘINOVÁ NOC, román ve vydavatelství Oftis Ústí nad Orlicí. Lukáš Vavrečka IDEALISTICKÝ ROMÁN, široce koncipovaná básnická skladba v nakladatelství Pavel Mervart v Červeném Kostelci. František Uher HORIZONTÁLY A VERTIKÁLY, humorné verše a epiframy v nakladatelství ALFA-OMEGA Dobřejovice s ilustracemi Věry Martinkové. DESETKRÁT VZLÉTL PEGAS NAD BROUMOVEM, výbor z básní účastníků Dnů poezie v Broumově. Překlad z polštiny Věra Kopecká, z češtiny Antoni Matuszkiewicz, ilustrace Jana Wienerová. BÁSNIČKY V ZRCADLE, dvojjazyčný sborník poezie pro děti českých a polských básníků v překladu Antoni Matuszkiewicze a Věry Kopecké. NADE MNOU HLUBOKÉ NEBE, Antoni Matuszkiewicz, sbírka básní, překlad Věra Kopecká. BÁSNĚ SIBIŘSKÉ A ZAKÁZANÉ, Andrzej Grabowski, sbírka básní, překlad Věra Kopecká. VÁŽNĚ I VESELE, sbírka veršů pro děti, Andrzej Grabowski v překladu Věry Kopecké, s barevnými ilustracemi Jaroslava Soumara.Všechny publikace vydalo město Broumov jako součást mikroprojektu Sousedská setkávání Blanka Kostřicová - LYŽAŘSKÉ POVÍDKY, nakladatelství Peripleum Olomouc Martin Vídenský POTICHU I NAHLAS, básnická sbírka ve vydavatelství Oftis v Ústí nad Orlicí s ilustracemi Moniky Štaudové. Božena Tymichová POHÁDKY ZE ZÁMECKÉHO PARKU, vydalo Občanské sdružení ABAKUS Opočno v rámci projektu Rodný kraj Františka Kupky s ilustracemi autorky a Blanky Kovařovicové. Josef Lukášek RAMPUŠÁK VYPRAVUJE aneb příběhy mužů a hor s ilustracemi Jarmily Haldové, Vladimíra Jiránka a kronikářů okrsku Říčky, fotografiemi Jaroslava Karbana, Ivo Koštůra, Jiřího Šulce a z archivu HS, vydal Oftis v Ústí nad Orlicí. Věra Kopecká: Mezi večernicí a jitřenkou

4 2010 VĚRA KOPECKÁ - VE STÍNU NETŘESKŮ, sbírka poezie, ilustrace Miroslav Hartych, vlastní náklad autorky. FRANTIŠEK UHER PLÍŽIVÁ SMRT, sbírka detektivních povídek v nakladatelské a vydavatelské agentuře NAVA Plzeň. EMIL TROJAN TAK PŘÍSAHALI II. Díl, literatura faktu o partyzánském odboji i poválečném odsunu obyvatel Sudet v oblasti Žamberku, Jablonného nad Orlicí a Králík. S četnými fotografiemi vydala Křupka Mohelnice. Milan Dušek MRTVÝ Z NÁBŘEŽÍ, sbírka krimipovídek v nakladatelské a vydavatelské agentuře NAVA Plzeň. IVA TAJOVSKÁ JARMARK OBNAŽENÝCH DUŠÍ, sbírka povídek v nakladatelství Eroika Praha 4. JIŘINA VALACHOVIČOVÁ - ŽIVOT NENÍ PEŘÍČKO, povídky v Repro Hradec Králové. JIŘINA VALACHOVIČOVÁ BABI, POVÍDEJ POHÁDKU, próza pro děti 2 vydání, RA s.r.o Hradec Králové. VĚRA KOPECKÁ HOLUBÍ HEJNO NAD PETROHRADEM, básně ruské básnířky Jekatěriny Polanské, přeloženo a vlastním vydáním. FRANTIŠEK UHER PODZIMU NEUTEČEŠ, detektivní román v nakladatelství MOBA Brno. MILAN DUŠEK HRANIČÁŘSKÁ ČEST, povídky o mužích sloužících na hranicích, vydal Klub českého pohraničí v nakladatelství Oftis v Ústí nad Orlicí. KAREL KÝR SASKÝ VPÁD DO ČECH ( ), historická próza, nakladatelství Uni Book.com. KAREL KÝR PRVNÍ ŽENA, KTERÁ OBEPLULA SVĚT A JINÉ ZAVÁTÉ STOPY HISTORIE, nakladatelství Uni Book.com. KAREL KÝR HROZNATŮV SLIB, příběh založení kláštera Teplá, Uni Book.com. KAREL KÝR INKVIZITOR S ROZŠTĚPENÝM PENISEM A JINÉ MALO UVĚŘITELNÉ PŘÍBĚHY, nakladatelství Nová Forma České Budějovice. JAN STEJSKAL POSLOVÉ MINULÝCH ČASŮ, povídky pro mládež s ilustracemi autora ve vydavatelství silueta v Pardubicích. JAN STEJSKAL CESTY A NÁVRATY, historické povídky a pověsti s četnými ilustracemi autora ve vydavatelství O0Ftis Ústí nad Orlicí. MAREK ZLATNÍK DVOJITÝ PODFUK, detektivní příběh v nakladatelství Olympia Praha. LADISLAV VONDRÁK TAJNOSPÁDY sbírka poezie, vydala Tiskárna Havlíčkův Brod. JIŘÍ FALTUS ČEKÁNÍ NA ODPOVĚĎ, básnická sbírka v nakladatelství ALFA- OMEGA Dobřejovice. JIŘÍ FALTUS - S ROZUMEM V KONCÍCH, sbírka aforismů v nakladatelství ALFA-OMEGA Dobřejovice. PETR CHVOJKA SIGNÁLY, básnická sbírka v nakladatelství ALFA-OMEGA Dobřejovice. FRANTIŠEK UHER PRAVIDLA PLANTÁŽE, básnická sbírka v nakladatelství ALFA- OMEGA Dobřejovice. FRANTIŠEK UHER AFORISMY 3, AŽ TĚ VYVOLAJÍ JMÉNEM, sbírka aforismů v nakladatelství ALFA-OMEGA Dobřejovice.

5 MARTA URBANOVÁ PECIVÁLEK, veselé pohádkové vyprávění pro děti v nakladatelství Macek Delta, s.r.o. ilustrace A. Kubková. MILAN RICHTER 70 LET TURISTICKÉ CHATY HVĚZDA NA ANDRLOVĚ CHLUMU, historie, text doplněn mnoha fotografiemi. Vydal GRANTIS Ústí nad Orlicí. VĚRA KOPECKÁ (editorka) NA DNĚ MOŘE VERŠ, sborník 11. Dnů poezie v Broumově s ilustracemi Jany Wernerové. VĚRA KOPECKÁ (překladatelka a vydavatelka) MLHOVINA OSUDU, sbírka poezie polské básnířky Anny Alžbiety Zálewské. MILAN DUŠEK ODKUD A KAM, sbírka povídek jak šel život ve vydavatelství OFTIS v Ústí nad Orlicí 13 třináct východočeských autorů povídek s tajemstvím sborník próz členů Východočeského střediska OS v Pardubicích: Milan Dušek, Jan Dvořák, Helga Hrabicová, Jiří Hrabinec, Petr Chvojka, Josef Kraus, Lubomír Macháček, Marcella Marboe, Petr Musílek, Jan Stejskal, Antonín Šlechta, František Uher, Marta Urbanová. Vydalo Vč.SOS Pardubice s ilustracemi Václava Smejkala. HANA EVA MEIEROVÁ (KŘIVÁNKOVÁ) ETERNUM básnická prvotina, vydalo Vč. SOS Pardubice s ilustracemi autorky. JOSEF KREČMER PODVEDENÁ GENERACE, román s ilustracemi Jiřího Šimka, vydal OFTIS v Ústí nad Orlicí. MARTA URBANOVÁ DENÍK PRO JINÝ SVĚT, román vyšel ve vydavatelství OFTIS v Ústí nad Orlicí. ADAM BOREK (LUBOMÍR MACHÁČEK) VRAŽEDNÁ SEŠLOST krimi příběhy v nakladatelství NAVA Plzeň. FRANTIŠEK UHER ZEMŘÍT NEPOZNÁN detektivní povídky žánru krimi v nakladatelství MOBA BRNO. NA DOSAH LETOKRUHU Václav Chalupa Hoblinka sbírka poezie ve vydavatelství BOBAN v Chotěboři. PŘIPRAV SE NA DLOUHOU ZIMU František Uher detektivní román v nakladatelství TAMTAM Praha. VRÁSNĚNÍ Jana Wienerová sbírka poezie vydala Brněnská diecéze Církve československé husitské ilustrace autorka. TANEC SKAL Věra Kopecká sbírka poezie - vlastním nákladem v Broumovských tiskárnách, ilustrace Jana Wienerová. PŘÍSLIB Marta Urbanová novela 2. rozšířené vydání ve vydavatelství Jan Medek Jindřichův Hradec. ORLICKÉ HORY A PODORLICKO Lubomír Imlauf a Josef Lukášek kniha fotografií na téma Souznění člověka s přírodou vydal fotoateliér Imlauf v Novém Městě nad Metují. HISTORICKÉ A CIRKEVNÍ PAMÁTKY EUROREGIONU GLACENSIS Texty Josefa Lukáška doplněné fotografiemi Vydal Euroregion Pomezí Čech, Moravy a Kladska; Euroregion Glacensis Rychnov nad Kněžnou ve spolupráci se Stowarzyszeniem Gmin Polskich Euroregionu Glacensis Klodzko.

Seznam knih Městské muzeum Žamberk

Seznam knih Městské muzeum Žamberk Seznam knih Městské muzeum Žamberk ISBN (SPN) NÁZEV PŘ.Č. Regál nad Vlaďkou - 1 Regál nad Vlaďkou - 2 80-7277-256-2 FIDLER, Jiří; SLUKA, Václav: Encyklopedie branné moci Republiky československé 1920-1938,

Více

České moře. Až všechno ztichlo. Trochu jako modlitba. Epitaf

České moře. Až všechno ztichlo. Trochu jako modlitba. Epitaf České moře České moře, dárek od Shakespeara, pohádkový omyl, který potěší, cosi jako láska, naděje a víra, moře pro neplavce, moře pro pěší, moře bez vody a bez příboje, nekonečné moře všeho, co bys chtěl,

Více

Osobní bibliografie od roku 1965 1/

Osobní bibliografie od roku 1965 1/ Orlické hory a Podorlicko 17: 11 44 (2010) 2011 MGOH Rychnov n. Kn., ISSN 0475-0640 PhDr. Ladislav Hladký, CSc. Osobní bibliografie od roku 1965 1/ 1965 Příspěvek k dějinám soukenické výroby v Jihlavě

Více

ČASOPIS PRO KNIHKUPCE, KNIHOVNY, NAKLADATELE A ČTENÁŘE ROČNÍK XIII /2014 13. 10. 26. 10. 2014. Jak úspěšně řídit obec a region

ČASOPIS PRO KNIHKUPCE, KNIHOVNY, NAKLADATELE A ČTENÁŘE ROČNÍK XIII /2014 13. 10. 26. 10. 2014. Jak úspěšně řídit obec a region ČASOPIS PRO KNIHKUPCE, KNIHOVNY, NAKLADATELE A ČTENÁŘE ROČNÍK XIII /2014 13. 10. 26. 10. 2014 20 Vaše knihkupectví Platné právní předpisy www.uz.cz Karmelitánské nakladatelství a distribuce Objednávkový

Více

10.00 V PRostoRÁCh PRŮMYsloVého PalÁCe7

10.00 V PRostoRÁCh PRŮMYsloVého PalÁCe7 6 LITERÁRNÍ DIASPORA 7 FANTASY & SCI-FI 5 FOTOGRAFIE A KNIHA 8 LITERATURA ONLINE 10.00 V PRostoRÁCh PRŮMYsloVého PalÁCe7 star Wars Potkejte na veletrhu rytíře Jedi a sitshké lordy se světelnými meči, imperiální

Více

Lidová kultura Horácka Bibliografie

Lidová kultura Horácka Bibliografie Lidová kultura Horácka Bibliografie OBSAH Lidová slovesnost 1-51 Lidový oděv 52-113 Lidová hudba, tanec 114-204 Zvyky 205-286 Lidové umění, stavitelství, řemesla 287-334 Etnografie obecně 335-408 Diplomové

Více

Vážené dámy a pánové, Vážení hosté, Milé studentky a studenti,

Vážené dámy a pánové, Vážení hosté, Milé studentky a studenti, Vážené dámy a pánové, Vážení hosté, Milé studentky a studenti, je mi nesmírnou ctí, že Vás mohu přivítat na půdě Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy v Přerově, která se stala v letošním

Více

ČESTNÝ HOST EGYPT. Egyptská kultura po dvou revolucích ČESTNÝ HOST EGYPT 1 ČESTNÝ HOST 3 TLUMOČENO 2 DĚTI A MLÁDEŽ 4 UDÍLENÍ CEN

ČESTNÝ HOST EGYPT. Egyptská kultura po dvou revolucích ČESTNÝ HOST EGYPT 1 ČESTNÝ HOST 3 TLUMOČENO 2 DĚTI A MLÁDEŽ 4 UDÍLENÍ CEN 1 ČESTNÝ HOST 3 TLUMOČENO 2 DĚTI A MLÁDEŽ 4 UDÍLENÍ CEN ČESTNÝ HOST EGYPT ČESTNÝ HOST EGYPT Egyptská kultura po dvou revolucích Egypt nebyl nikdy pouhým názvem země a jejího národa, nýbrž místa, kde se

Více

BIBLIOGRAFICKÁ CITACE str. 1 30.7.2009

BIBLIOGRAFICKÁ CITACE str. 1 30.7.2009 BIBLIOGRAFICKÁ CITACE str. 1 30.7.2009 Baláš, Emanuel,1914-1966 Baláš, Miloslav,1907-1983 Baletka, Ladislav,1944- Baletka, Tomáš1971- Baroš, Marek Bartoš, Josef,1931-2005 Bauer, František Saleský,1841-1915

Více

Cena. Autor Titul ISBN Rok vydání. Počet stran. Jazyková mutace. 2014 120 270,- Kč ČJ. Kurt Krolop O pražské německé literatuře ISBN 978-80-86911-42-7

Cena. Autor Titul ISBN Rok vydání. Počet stran. Jazyková mutace. 2014 120 270,- Kč ČJ. Kurt Krolop O pražské německé literatuře ISBN 978-80-86911-42-7 Autor Titul ISBN Rok vydání Počet stran Cena Jazyková mutace 2014 Kurt Krolop O pražské německé literatuře ISBN 978-80-86911-42-7 2014 120 270,- Kč ČJ 2013 Franz Kafka Leopardi v chrámu ISBN 978-80-86911-41-0

Více

4/2006 NYON 2006 XXXI. KONGRES FISAE

4/2006 NYON 2006 XXXI. KONGRES FISAE 4/2006 NYON 2006 XXXI. KONGRES FISAE Dovolte mi, abych se s Vámi podělil o své dojmy z kongresu FISAE. Kongres probíhal od středy 23. 8. 2006 do neděle 27. 8. 2006 v malebném městečku NYON, které leží

Více

Josef Hrubý. básnické dílo. bibliografie

Josef Hrubý. básnické dílo. bibliografie Josef Hrubý básnické dílo bibliografie Plzeň 2012 Knihovna města Plzně, 2012 OBSAH Předmluva... 5 Úvod... 7 BÁSNICKÁ TVORBA JOSEFA HRUBÉHO Sbírky poezie, bibliofilská vydání, překlady a recenze... 9 Básně

Více

Národní památkový ústav ústřední pracoviště knihovna. Bibliografie PAMÁTKOVÉ PÉČE ZA ROK 2001

Národní památkový ústav ústřední pracoviště knihovna. Bibliografie PAMÁTKOVÉ PÉČE ZA ROK 2001 Národní památkový ústav ústřední pracoviště knihovna Bibliografie PAMÁTKOVÉ PÉČE ZA ROK 2001 Praha 2010 Národní památkový ústav ústřední pracoviště knihovna Bibliografie PAMÁTKOVÉ PÉČE ZA ROK 2001 Praha

Více

Kalendárium kulturních událostí

Kalendárium kulturních událostí Benešov Muzeum umění a designu Benešov Architekt Otakar Novotný (1880 1959) 10.1.2012 19.2.2012 Fotografie Martina Staňka 29.1.2012 15.4.2012 Fotografie Jiřího Škocha 11.2.2012 20.5.2012 Komunisté přepadli

Více

svazek 5 / Východní Čechy a Vysočina sever západ východ

svazek 5 / Východní Čechy a Vysočina sever západ východ svazek 5 / Východní Čechy a Vysočina sever západ východ na DVA východy Východní Čechy a Vysočina ISBN 978-80-904025-4-6 OBSAH PARDUBICKO Jana Bednářová 6 Lukáš Bína 8 Antonín Hrdý 10 Tomáš Jireček 12

Více

Náchodský. zpravodaj. květen. informační měsíčník pro občany města Náchoda

Náchodský. zpravodaj. květen. informační měsíčník pro občany města Náchoda 2011 květen Náchodský zpravodaj informační měsíčník pro občany města Náchoda Zprávy Kronika Poklop Školy Zemřel PhDr. Hladký Dubnová výročí Kronikáři města Náchoda Informace MěÚ Evangelická akademie Historie

Více

Jediné, co ještě může působit na některá srdce, je infarkt.

Jediné, co ještě může působit na některá srdce, je infarkt. Listy Ason-klubu, krásně informační bulletin nejen pro mladé a nezavedené autory západních Čech. Ročník XXI, 2012, letos Listy č. 11 (od r. 1992 až dosud už Listy č. 183) ze 4. 11. 2012. Stran 8, náklad

Více

Náchodský. zpravodaj. duben. informační měsíčník pro občany města Náchoda www.mestonachod.cz

Náchodský. zpravodaj. duben. informační měsíčník pro občany města Náchoda www.mestonachod.cz 2011 duben Náchodský zpravodaj informační měsíčník pro občany města Náchoda www.mestonachod.cz Zprávy Kronika Poklop Školy Zemřel PhDr. Hladký Dubnová výročí Kronikáři města Náchoda Informace MěÚ Evangelická

Více

DEN POEZIE. Festival české a mezinárodní poezie po celé České republice

DEN POEZIE. Festival české a mezinárodní poezie po celé České republice DEN POEZIE 8. 24. 11. 2014 Festival české a mezinárodní poezie po celé České republice Batňovice, Brno, Buštěhrad, České Budějovice, Děčín, Doubravice nad Svitavou, Františkovy Lázně, Frenštát pod Radhoštěm,

Více

Ústecká kulturní platforma 98 ISBN: 978-80-254-1101-8

Ústecká kulturní platforma 98 ISBN: 978-80-254-1101-8 Ústecká kulturní platforma 98 ISBN: 978-80-254-1101-8 Ústečané nejen v datech (2) Prolog Když se někoho z Ústí zeptáte, jestli se mu tam líbí, odpoví většinou, že ne. Ale okolí že je hezké. A podobně jsme

Více

Vydání : září/2013. Elektronické zpracování : Dalibor Bryja

Vydání : září/2013. Elektronické zpracování : Dalibor Bryja Vydání : září/2013 Elektronické zpracování : Dalibor Bryja 2 Obsah : Úvodník (3) Aktuálně Co se událo v Bolaticích (4-7) Rekonstrukce SZM (8-11) Vesnice roku (12-13) Smart katalog (14-17) Setkání knihovnic

Více

9 zpravodaj@novemestonm.cz ZÁŘÍ 2012

9 zpravodaj@novemestonm.cz ZÁŘÍ 2012 www.novemestonm.cznovoměstský 9 zpravodaj@novemestonm.cz ZÁŘÍ 2012 Gradual czesky rukopisná kniha novoměstského literátského kůru V pondělí 3. září 2012 bude zahájen školní rok pro všechny žáky školou

Více

WWW. Umíte číst ROČNÍK VIII /2009 22. 6. 2009 12. 7. 2009. Karmelitánské nakladatelství Každý týden novinky v distribuci

WWW. Umíte číst ROČNÍK VIII /2009 22. 6. 2009 12. 7. 2009. Karmelitánské nakladatelství Každý týden novinky v distribuci ČASOPIS PRO KNIHKUPCE, KNIHOVNY, NAKLADATELE A ČTENÁŘE ROČNÍK VIII /2009 22. 6. 2009 12. 7. 2009 12 Vaše knihkupectví Umíte číst www.dobre-knihy.cz mezi řádky? Knihy přes internet snadno a levně. Přesvědčte

Více

Autorka v Ceske republice

Autorka v Ceske republice ČASOPIS PRO KNIHKUPCE, KNIHOVNY, NAKLADATELE A ČTENÁŘE ROČNÍK XIV /2015 1. 6. 14. 6. 2015 11 Vaše knihkupectví Autorka v Ceske republice Autogramiada 3. cervna 2015 v 17 hodin Palac knih Luxor, Vaclavske

Více

SOBOTA 17. května. 10.00 10.50 VELKÝ SÁL Střední hala. 10.00 11.20 MALÝ SÁL Pravé křídlo (balkon vlevo) 10.00 10.50 LITERÁRNÍ SÁL Pravé křídlo

SOBOTA 17. května. 10.00 10.50 VELKÝ SÁL Střední hala. 10.00 11.20 MALÝ SÁL Pravé křídlo (balkon vlevo) 10.00 10.50 LITERÁRNÍ SÁL Pravé křídlo 1 ČESTNÝ HOST 3 TLUMOČENO 4 PŘEDÁVÁNÍ CENY 2 DĚTI A MLÁDEŽ 9 VAŘENÍ SOBOTA 17. května 10.00 10.50 KOMORNÍ SÁL Pravé křídlo (balkon vlevo) Autorské čtení a beseda s Kateřinou Petrusovou Nová nadějná autorka

Více

19. ročník. Nominace za rok 2014

19. ročník. Nominace za rok 2014 Jivínský Štefan 19. ročník Nominace za rok 2014 Jivínský Štefan ocenění za kulturní činnost na území okresu Jičín se bude 25. února 2015 předávat už podevatenácté. Tentokrát v Lázních Bělohradě. Z nominací,

Více

Knižní velkoobchod s nejširší nabídkou. www.pemic.cz. www.knizni-novinky.cz. Karmelitánské nakladatelství a distribuce. www.knizni-novinky.

Knižní velkoobchod s nejširší nabídkou. www.pemic.cz. www.knizni-novinky.cz. Karmelitánské nakladatelství a distribuce. www.knizni-novinky. ČASOPIS PRO KNIHKUPCE, KNIHOVNY, NAKLADATELE A ČTENÁŘE ROČNÍK XIV /2015 19. 1. 1. 2. 2015 1 2 Karmelitánské nakladatelství a distribuce Vaše knihkupectví Platné právní předpisy www.uz.cz slavnostní prezentace

Více

ročník XI /2012 Jak na muže Příručka rafinované a moudré ženy

ročník XI /2012 Jak na muže Příručka rafinované a moudré ženy 20 Č a s o p i s p r o k n i h k u p c e, k n i h o v n y, n a k l a d at e l e a č t e n á ř e ročník XI /2012 15. 10. 28. 10. 2012 JEDEN PŘÍPAD, jedna vražda, mnoho podezřelých a 26 AUTORŮ těch nejlepších

Více

Úvodem. Jana Čeňková a Petr Matoušek

Úvodem. Jana Čeňková a Petr Matoušek Výběr z českých knih pro děti a mládež 2012/2013 2 Úvodem Žijeme a čteme v podmínkách mediálního věku. V informační spleti volného trhu se však zpravidla obtížně orientují i dospělí, natož děti. Jak jim

Více

KNIŽNÍ ZNAČKA 4/2014 4/2014. časopis spolku sběratelů a přátel exlibris. www.sspe.cz

KNIŽNÍ ZNAČKA 4/2014 4/2014. časopis spolku sběratelů a přátel exlibris. www.sspe.cz 4/2014 časopis spolku sběratelů a přátel exlibris www.sspe.cz 109 Petr Alois Hampl, C3+C5, 2014 Vážení přátelé, jsme na počátku nového roku, a tak již tradiční pohled zpět nám přiblíží, jaký byl rok 2014

Více