Nejste spokojeni se svým handicapem? Některé děti by za ten váš daly všechno na světě.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Nejste spokojeni se svým handicapem? Některé děti by za ten váš daly všechno na světě."

Transkript

1 Nejste spokojeni se svým handicapem? Některé děti by za ten váš daly všechno na světě.

2 Golf pro Leontinku Charitativní projekt, který již 8. rokem spojuje business, příjemně strávený čas a dobročinnost a jehož se účastní přední české i mezinárodní společnosti ze všech oborů podnikání. Od zahájení projektu v roce 2007 se podařilo shromáždit téměř 4,3 mil. Kč, které byly rozděleny v projektech Nadace Leontinka na pomoc zrakově postiženým dětem. Golf pro Leontinku svým partnerům přináší následující benefity: Hra na nejlepších hřištích v ČR. Příležitost pro prohloubení vztahů se stávajícími i potenciálními obchodními partnery. Možnost poznat další významné osobnosti z různých oblastí podnikání i showbusinessu. Prezentace v resortech a v mediální kampani. Více než třetina ze všech partnerských příspěvků je věnována Nadaci Leontinka na pomoc zrakově postiženým dětem. Makulární degenerace je narušení oblasti sítnice, která vytváří střed zorného pole a umožňuje schopnost barevného vidění. Zatímco periferní vidění zůstává neporušené, ve středu zorného pole vidíte šedý stín až černou skrvnu. U dětí se Astigmatismus je oční vada způsobená deformovaným zakřivením rohovky. Hlavním příznakem je neostré vidění na blízko i na dálku, astigmatismus je také často spojen s dalšími očními vadami. Různě závažnou formou astigmatismu trpí každý desátý člověk. Diplopie (dvojité vidění) je simultánní vnímání dvou obrazů jednoho objektu, které jsou posunuty horizontálně, vertikálně nebo diagonálně. Vzniká při narušené koordinaci pohybu očí, např. při šilhání, cévní mozkové příhodě nebo po úrazech hlavy. Glaukom (zelený zákal) je poškození očního nervu vlivem hromadění tekutiny v oční bulvě. Poškození nervových vláken se projevuje zužováním zorného pole a poklesem zrakové ostrosti. Při léčbě glaukomu lze pouze zastavit chorobný proces, Myopie (krátkozrakost) je oční vada, při které se paprsky světla usměrněné čočkou sbíhají už před sítnicí a na sítnici tedy nevzniká ostrý obraz. Velmi těžká forma myopie (15 20 dioptrií) může vést k dalším degenerativním Pigmentární retinopatie je geneticky podmíněné onemocnění sítnice. Zpočátku se projevuje špatnou adaptací očí na tmu, postupně dochází k omezení periferního vidění, ke konci může dojít i ke ztrátě centrálního vidění a úplně slepotě. Amoce (odchlípení sítnice) je závažné oční onemocnění, při němž dochází k oddělení sítnice a narušení její cévní výživy. Charakteristickým příznakem amoce je tmavý nebo šedavý stín, který se postupně rozšířuje od kraje až do centra jedná o vrozené onemocnění. poškození zraku je nevratné. poškozením oka. zorného pole.

3 Golf pro Leontinku Nadace Leontinka pomáhá dětem a studentům se zrakovým postižením ve věku 0-25 let. Jejím posláním je umožnit těmto dětem integraci do společnosti, vzdělání a společenských aktivit. Finanční prostředky a nefinanční dary rozděluje prostřednictvím jednotlivých projektů, zaměřených na pomoc konkrétním institucím a konkrétním dětem. Prostředky jsou shromažďovány především díky darům od partnerů a sponzorů a během benefičních akcí.

4 Golf pro Leontinku Propozice 5 turnajů na předních českých hřištích Ypsilon, Karlštejn, Mladé Buky, Beroun a Casa Serena V letošním roce se jedním z hostitelů Golfu pro Leontinku stalo uzavřené privátní golfové hřiště Casa Serena. Golf pro Leontinku je jediným charitativním projektem, který se na tomto hřišti v roce 2014 koná. Profesionální moderátor tour: Jaromír Bosák Na každém turnaji bohatý celodenní catering Na každém turnaji přitažlivé občerstvení na jamkách věnované partnery projektu Systém hry: Stableford, úprava HCP Cannon start Vložené soutěže: o Hole in one o Nearest to the pin o Longest drive o Benefiční soutěž pro Leontinku Termíny Ypsilon středa Karlštejn úterý Mladé Buky čtvrtek Beroun středa Casa Serena středa Mediální propagace Mediální partneři budou upřesněni do dubna 2014

5 středa Ypsilon Golf Resort Liberec Název klubu symbolizuje jeho geografickou polohu na rozmezí tří států ČR, Německa a Polska. Při pohledu na mapu vidíme písmeno Y. Historie klubu se datuje od března 2004, kdy byl přijat za řádného člena České golfové federace. Činnost klubu se naplno rozběhla 12. května 2006, kdy byl celý areál golfového resortu zpřístupněn veřejnosti. Všem příznivcům nabízí nejen hru na profesionálním hřišti, ale také moderní klubovnu, koncipovanou designovým studiem Miro Pistek design Bayreuth. V klubovně najdete restauraci s vyhlášenou kuchyní, úchvatný výhled z teras na hřiště a Pro-Shop nabízející světové značky oblečení, obuvi a golfového vybavení. To vše v malebné nedotčené přírodě.

6 úterý Golf Resort Karlštejn Prvních osmnáct jamek golfového hřiště bylo slavnostně otevřeno v roce Díky citlivému přístupu k začlenění golfového hřiště do malebné krajiny, kde tvoří romantickou kulisu majestátný hrad českých králů Karlštejn, vzniklo jedinečné dílo. Členitost terénu, přírodní rokle, dvě jezera a řada pískových překážek vytvářejí velmi atraktivní prostředí, které uspokojí i nejnáročnějšího hráče. V roce 1997 se Karlštejn stal dějištěm turnaje European Tour PGA.

7 čtvrtek Golf club Mladé Buky Golfové hřiště v Mladých Bukách se může pochlubit jednou z nejkrásnějších vyhlídek v zemi. Jeho areál nabízí bezkonkurenční výhledy na Krkonoše včetně jejich dominant Černé hory a Sněžky a na překrásné Vraní vrchy a Zvičinu. Cílem přestavby celého areálu bylo vybudovat multifunkční Grund Resort Golf&Ski, jehož součástí je 18jamkové hřiště, šestijamkové hřiště se cvičnými chipping a putting greeny a krytý driving range včetně zázemí a osvětlení. Na původní devítku dle návrhu Václava Hrubého (par 34), která prošla dílčími úpravami, navázalo děvět nových jamek vyprojektovaných společností Golfer (par 36). Nová devítka nabízí nejenom mix pestře projektovaných jamek a rozličných herních situací, ale také otvírá ty nejkrásnější výhledy na Sněžku.

8 středa Beroun Golf Resort Projekt z ateliéru kanadského architekta Lese Furbera, je dalším dokladem jeho schopnosti zasadit 18-ti jamkové mistrovské hřiště do krajiny tak, jako by zde bylo odjakživa. Použití všech dostupných moderních technologií pro stavbu i následnou údržbu umožňuje zároveň ohleduplný a šetrný postoj k okolní přírodě. Mistrovské 18-ti jamkové hřiště je vybudováno na místě bývalého vojenského prostoru, lemovaného brdskými lesy. Rozloha je 65 ha a nabízí vyvážený poměr rovinatého i kopcovitého terénu. Součástí hřiště je 70 písečných překážek a 4 umělá jezera.

9 středa Golf Club Casa Serena Prémiové osmnácti jamkové hřiště Casa Serena s parem 71 u obce Roztěž je v mnoha ohledech výjimečné a právem se řadí mezi nejlepší a také nejpohlednější v Česku. V letech , hostilo turnaj Casa Serena Casa Serena Open, jeden z hlavních turnajů na European Senior Tour. Hřiště, které projektovala zahraniční kancelář European Golf Design, je postaveno v impozantním, dokonalém provedení. Široké ferveje, přesná modelace terénu, velkorysé grýny. Je to skutečně mistrovské hřiště, na kterém se může bez kompromisů konat jakýkoli turnaj té nejvyšší kategorie. Disponuje pěti druhy odpališť a je koncipováno díky tomu jak pro hráče-rekreanty, tak pro profesionály i špičkové amatéry. Golf pro Leontinku je jediným charitativním projektem, který se na tomto hřišti v roce 2014 koná.

10 Nabídka partnerství Hlavní partner tour Cena: Kč Možnost pojmenovat jeden z turnajů názvem partnera 8 hracích míst na každém turnaji, celkem 40 hracích míst Prezentace partnera rozsah a formy prezentace viz níže Možnost zakoupení dalších fee za zvýhodněnou cenu 4.000Kč / osoba / turnaj (standardní cena = 5.000Kč / osoba) Maximální počet hlavních partnerů: 5 Kompletní servis související se zvaním hráčů a hostů rozeslání pozvánek, telefonický follow-up, sestavení startovní listiny, potvrzení účasti atd. Partner tour Cena: Kč 4 hrací místa na každém turnaji, celkem 20 hracích míst Prezentace partnera rozsah a formy prezentace viz níže Možnost zakoupení dalších fee za zvýhodněnou cenu 4.000Kč / osoba / turnaj (standardní cena = 5.000Kč / osoba) Kompletní servis související se zvaním hráčů a hostů rozeslání pozvánek, telefonický follow-up, sestavení startovní listiny, potvrzení účasti atd.

11 Nabídka partnerství Mediální partner Hodnota a podmínky partnerství budou stanoveny individuálně na základě dohody. Dárce věcných cen a služeb Hodnota a podmínky partnerství budou stanoveny individuálně na základě dohody. Zakoupení jednotlivých hracích míst Cena hracího místa bez marketingového plnění Kč. Hrací místa jsou k dispozici dle kapacity turnajů. Při zájmu o jednotlivá hrací místa jsou upřednostněny požadavky partnerů.

12 Prezentace partnerů forma prezentace hlavní partner mediální dárce cen golfový zakoupení partner partner a služeb resort hracích míst Pojmenování turnaje dle názvu partnera ano Vlastní banner 2x1 na hřišti Vlastní roll-up v klubovně 1 Ústní představení moderátorem ano ano ano ano Logo na pozvánkách ano ano ano ano ano Logo na banneru tour v klubovně ano ano ano ano Logo na fotografiích ke každému turnaji ano 1 turnaj Logo na inzerci tour ano ano pouze příslušný partner ano Logo na webu Golf pro Leontinku ano ano ano ano ano Logo na webu Nadace Leontinka ano Představení partnera na webu Golf pro Leontinku ano ano Business point v klubovně / na hřišti ano Reklamní materiály do tašek / do klubovny ano ano ano Prezentace v rámci cen do turnaje ano Závěrečná zpráva z tour včetně fotografií ano ano ano ano ano Ostatní formy prezentace individuálně dle dohody

13 Mezi hlavní činnosti Nadace Leontinka patří: Spolupracovat se speciálními školami pro zrakově postižené děti, pomáhat zvyšovat kvalitu výuky prostřednictvím učebních pomůcek, vybavení a doprovodných aktivit. Přispívat ke zvyšování úrovně vybavení specializovaných klinik, nemocnic, výcvikových center a ostatních institucí, které pomáhají zrakově postiženým dětem. Zvýšit dostupnost speciálních nástrojů, pomůcek, technologií a výcvikových i léčebných programů. Spolupracovat s ostatními neziskovými organizacemi v pomoci zrakově postiženým dětem. Informovat veřejnost o potřebách dětí se zrakovým postižením. Pomáhat rozvíjet prevenci zrakových onemocnění a výzkum a aplikaci nových léčebných metod.

14 Vybrané projekty Nadace Leontinka Projekt Svítání pomoc střediskům rané péče Ve spolupráci se Středisky rané péče po celé České republice poskytujeme mnohostrannou pomoc rodinám s dětmi se zrakovým a kombinovaným postižením. Mezi činnosti Středisek rané péče patří především: rehabilitace, stimulace zraku a nácvik dovedností, které kompenzují postižení atd. Pracovníci středisek pracují přímo v rodinách a vytváří tak neviditelnou síť, která pomáhá umožnit integraci zrakově postižených dětí do plnohodnotného života. Projekt Osobní asistence Osobní asistence pro nevidomé je dlouhodobou spoluprací mezi nevidomým a vidícím člověkem. Proškolení asistenti pomáhají zrakově postiženým v každodenních činnostech (čtení a psaní korespondence, doprovod, třídění předmětů, orientace atd.) a pomáhají jim vyrovnat se s těžkou celoživotní změnou životních podmínek a integrací do každodenního života. Nadace Leontinka se zaměřuje na spolufinancování osobních asistentů pro zrakově postižené děti s důrazem na pomoc při studiu, vzdělávání a přípravě na školní docházku. Cílem asistentské služby je pomoci zrakově postiženým při výkonu každodenních úkonů, umožnit jejich integraci do společnosti a přípravu na samostatný a plnohodnotný život. Stipendium Leontinka Dlouhodobá podpora sociálně slabých studentů, většinou z Deylovy konzervatoře pro zrakově postižené za účelem ukončení studia a následného uplatnění v profesionálním životě.

15 Vybrané projekty Nadace Leontinka Leontinka v nemocnicích Spolupráce s nemocnicemi funguje po celou dobu existence Nadace. Cílem projektu je nákup lékařské techniky. Byly zakoupeny tyto přístroje: diodový laser včetně kamery značky Nide, retinomax, autorefraktor - keratometr značky Nidek, testovací sada Teller pro vyšetření, ruční lampa KIT KOWA značky Nidek, fokometr, ultrazvuk Nidek US 400, štěrbinová lampa. Leontinka sportuje Nadace Leontinka podporuje zrakově postižené děti v rámci jejich sportovních a volnočasových aktivit. Právě sport patří mezi činnosti, díky kterým zrakově postižené děti mohou navzdory svému těžkému handicapu překonávat samy sebe a plnit své cíle a přání. Podpora zrakově postižených dětí spočívá v zajištění účasti nevidomých sportovců na sportovních akcích (Jizerská 50, Primátorky, atd.), dále formou příspěvků na sportovní pomůcky (tandemová kola) a podporou sportovních her pro nevidomé. Psí oči V září 2008 zahájila Nadace Leontinka s Českou pojišťovnou společný projekt s celorepublikovou působností Psí oči, jehož podstatou je přispívat na výcvik asistenčních psů pro děti a mladé dospělé s kombinovaným postižením. Náklady na kvalitně vycvičeného asistenčního psa se pohybují kolem Kč.

16 GPL_RollUp_850x mm_press.indd :00:56 Ukázky vizuálů 2013 Nelíbí se vám, že jste měli během hry zataženo? Některe děti mají zataženo pořád. Hemianopsie.* * Hemianopsie může vzniknout například při poruše zrakové dráhy, u nádorů hypofýzy, popř. z cévních příčin. Projevuje se výpadkem pravé či levé poloviny zorného pole, takže například při čtení vidíte jen polovinu každého řádku. Nadace Leontinka a DB Schenker vás zve na DB Schenker Golf Cup pro Leontinku Golf Resort Beroun Program turnaje: Snídaně, registrace hráčů Oficiální zahájení turnaje Cannon start Raut, vyhlášení výsledků, poděkování partnerům Doprovodný program: Benefiční golfová soutěž pro Leontinku o hodnotné ceny (vklad do soutěže 500Kč do nadační kasičky). Prosíme o potvrzení vaší účasti na turnaji včetně registračního čísla a handicapu do na Golf pro Leontinku se může konat díky těmto partnerům: Partneři: Resorty: Dárci služeb a cen: Mediální partneři: Projekt Golf pro Leontinku produkčně zajišťuje agentura Mixtum. Vaše kontaktní údaje mohou být předány hlavním partnerům tour za účelem zaslání nezávazné nabídky. V případě, že s předáním kontaktních údajů nesouhlasíte, prosíme o informaci při registraci.

17 Kontakty Golf pro Leontinku produkuje agentura MIXTUM. MIXTUM, s.r.o. Karlovarská Praha 5 Karolína Čechová Jednatelka Telefon: Mobil: Jaromír Bosák Komentátor České Televize Jaromír Bosák podporuje projekt Golf pro Leontinku již od jeho vzniku v roce Děkujeme! Těšíme se na setkání na greenu!