LIBRATONE LIVE LOUNGE NÁVOD K OBSLUZE

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "LIBRATONE LIVE LOUNGE NÁVOD K OBSLUZE"

Transkript

1 LIBRATONE LIVE 1 LOUNGE NÁVOD K OBSLUZE

2 2 3 Návody v jiných jazycích najdete na webu GRATULUJEME! 4 FULLROOM 5 AirPlay / PlayDirect 6 Umístění 8 Funkce tlačítek 9 Indikátor stavu 10 Nastavení systému AirPlay iphone, ipad nebo ipod touch (wi-fi) 17 Hudba na cesty PlayDirect 20 Nastavení systému AirPlay PC (wi-fi) 27 DLNA Android nebo Windows 28 Nastavení systému AirPlay PC (wi-fi) 29 Aplikace Libratone 30 Tovární resetování 31 Přípojení ke vstupu AUX 32 Čistění / výměna plátna 33 Odstraňování problémů / registrace / záruka 34 Technické údaje o reproduktoru NEBÁLI JSTE SE NEZNÁMÉHO. A vkročili do světa bez drátů. Osvobodit se od reproduktorových kabelů a běžných stereo systémů vyžaduje notnou dávku odvahy. Avšak vy jste do toho skočili rovnou po hlavě. ZA TO MÁTE NÁŠ OBDIV. Udělali jsme vše co je v našich silách, abychom uživatelům zvukového systému Libratone co nejvíce usnadnili a zpříjemnili jeho použití. Doufáme, že tento návod vám zodpoví všechny případné dotazy. Děkujeme vám, že jste si zakoupili náš výrobek. Děkujeme vám, že jste se přidali k revoluci.

3 4 5 FULLROOM HUDBA DOMA AIRPLAY Reproduktory Libratone jsou založeny na patentované zvukové technologii. Říkáme jí zvuk FullRoom. Dovolte nám malé vysvětlení: Běžné reproduktory mají uzavřené skříně. Vysílají zvukové vlny jedním směrem dopředu. Libratone Live a Libratone Lounge naproti tomu hrají jako akustický nástroj. Šíří zvukové vlny více směry, čímž poskytují 360 stupňový zvukový zážitek. Technologie FullRoom znamená, že k zaplnění místnosti zvukem potřebujete pouze jeden zvukový zdroj. AirPlay je technologie vyvinutá společností Apple, která slouží k přímému přenosu zvuku a videa ze zdroje do zdroje v rámci bezdrátové sítě. Po instalaci systému AirPlay můžete streamovat hudbu z aplikace itunes v počítačích Mac i PC nebo můžete použít své zařízení se systémem ios: ipad, iphone nebo ipod touch. Je to tedy jen na vás, co osvobodíte ze své hudební a filmové knihovny. HUDBA NA CESTY Libratone PlayDirect je systém AirPlay na cesty. Umožňuje vám bezdrátově streamovat hudbu na místech bez wi-fi připojení z počítačů PC/Mac nebo zařízení se systémem ios: ipadu, iphonu nebo ipodu touch. Technologie Libratone PlayDirect vytváří přímé síťové připojení mezi vaším reproduktorem a hudebním zařízením.

4 6 7 VOLNĚ STĚNA ROH PŘED STĚNU UMÍSTĚNÍ SYSTÉMU LIVE Díky naší technologii FullRoom lze reproduktor značky Libratone umístit doslova kdekoli. Přesto si vám dovolujeme dát radu: Pokud systém Libratone Live umístíte před tvrdé pozadí s odstupem 20 cm, zvuk se bude odrážet od stěny. Získáte tím hlubší basové tóny a dokonce i plnější zvukové prostředí. Z tohoto hlediska vám nedoporučujeme umístit systém Libratone Live do rohu, ale je to na vás. Pokud chcete optimalizovat a přizpůsobit zvukový zážitek se systémem Libratone, doporučujeme stáhnout aplikaci Libratone. UMÍSTĚNÍ SYSTÉMU LOUNGE Díky naší technologii FullRoom lze reproduktor značky Libratone umístit prakticky kdekoli. Přesto si vám dovolujeme dát radu: Chcete-li vytvořit ty nejlepší zvukové podmínky, měli byste systém Libratone Lounge umístit před tvrdé pozadí. Ať už jej pověsíte na stěnu, postavíte na polici nebo položíte na zem zvuk bude pořád stejný. Pokud chcete systém Libratone Lounge použít pro přenos zvuku televizoru, doporučujeme televizor a reproduktor umístit vedle sebe. Dosáhnete tím nejlepšího stereo efektu a optimálních podmínek FullRoom.

5 8 9 FUNKCE TLAČÍTEK BÍLE dýchá Jsem OK jen spím INDIKÁTOR STAVU STISKNĚTE Ztlumení nebo probuzení DVAKRÁT STISKNĚTE Přepnutí PlayDirect/nastavení nebo AirPlay STISKNĚTE A PŘIDRŽTE Nastavení reproduktoru do pohotovostního režimu BÍLÁ sekvence Jsem OK připraven pro PlayDirect a v režimu nastavení BÍLE svítí Hraji (AirPlay, PlayDirect, DLNA nebo AUX) ŽLUTĚ pulzuje Spouštění aktualizace ČERVENĚ pulzuje Pomozte mi (potíž se sítí) ČERVENĚ svítí Pohotovostní režim

6 10 11 iphone, ipad nebo ipod touch wi-fi Tlačítko s logem iphone, ipad nebo ipod touch wi-fi APLIKACE LIBRATONE Stáhněte aplikaci Libratone v obchodě App Store společnosti Apple. Zajistěte, aby vaše domácí bezdrátová síť byla v provozu a v dosahu reproduktoru a iphonu. PŘEPNUTÍ REPRODUKTORU DO REŽIMU NASTAVENÍ Zapněte reproduktor a počkejte 30 s, dokud tlačítko s logem nezačne ŽLUTĚ pulzovat. Jakmile tlačítko s logem začne svítit v BÍLÉ sekvenci nastavení, reproduktor je připraven pro nastavení. Pokud tlačítko s logem BÍLE dýchá nebo ČERVENĚ pulzuje, dvojitým stiskem přejděte do režimu nastavení.

7 12 13 iphone, ipad nebo ipod touch wi-fi iphone, ipad nebo ipod touch wi-fi NALEZENÍ REPRODUKTORU Otevřete položku Settings (Nastavení) a stiskněte připojení Wi-Fi ve svém iphonu. Vyberte síť Libratone. NASTAVENÍ SYSTÉMU LIBRATONE LIVE NEBO LOUNGE Otevřete aplikaci Libratone, zvolte reproduktor pod položkou Select Speaker (Zvolit reproduktor) a stiskněte položku Setup (Nastavit). Zadejte: název reproduktoru. Stiskněte Wi-Fi Network (Bezdrátová síť), zvolte svou síť pod položkou Home Wi-Fi network (Domácí bezdrátová síť) a zadejte Password (Heslo) (dle potřeby). Klepněte na tlačítko Apply (Použít).

8 14 15 iphone, ipad nebo ipod touch wi-fi 1 2 Tlačítko s logem iphone, ipad nebo ipod touch wi-fi OPĚTOVNÉ PŘIPOJENÍ K DOMÁCÍ SÍTI VÁŠ REPRODUKTOR JE PŘIPRAVEN! Otevřete položku Settings (Nastavení) a stiskněte připojení Wi-Fi ve svém iphonu. Vyberte svou domácí bezdrátovou síť. Váš iphone to může provést automaticky. Pokud tlačítko s logem BÍLE dýchá, je to v pořádku. Systém AirPlay je připraven. Pokud svítí BÍLOU sekvencí nastavení nebo ČERVENĚ pulzuje, přejděte na stranu 11 a začněte znovu, nebo navštivte web: s podporou.

9 16 17 iphone, ipad nebo ipod touch wi-fi Tlačítko s logem PlayDirect OSVOBOĎTE SVOU HUDBU Zvolte položku Music (Hudba) ve svém iphonu, ipadu nebo ipodu touch. Stiskněte ikonu AirPlay. Vyberte svůj reproduktor. Stiskněte tlačítko Play (Přehrát) a osvoboďte svou hudbu. HUDBA NA CESTY PLAYDIRECT Zapněte reproduktor a počkejte 30 s, dokud tlačítko s logem nezačne ŽLUTĚ pulzovat. Jakmile tlačítko s logem začne svítit v BÍLÉ sekvenci PlayDirect, jste připraveni pokračovat. Pokud tlačítko s logem BÍLE dýchá nebo ČERVENĚ pulzuje, dvojitým stiskem tlačítka přejděte do režimu PlayDirect.

10 18 19 PlayDirect PlayDirect 1 5 PŘIPOJENÍ K REPRODUKTORU Otevřete položku Settings (Nastavení) a stiskněte připojení Wi-Fi ve svém iphonu. Vyberte síť Libratone. OSVOBOĎTE SVOU HUDBU Zvolte položku Music (Hudba) ve svém iphonu, ipadu nebo ipodu touch. Stiskněte ikonu AirPlay. Vyberte svůj reproduktor. Stiskněte tlačítko Play (Přehrát) a osvoboďte svou hudbu.

11 20 21 Mac wi-fi Tlačítko s logem Mac wi-fi PŘEPNUTÍ REPRODUKTORU DO REŽIMU NASTAVENÍ Zapněte reproduktor a počkejte 30 s, dokud tlačítko s logem nezačne ŽLUTĚ pulzovat. Jakmile tlačítko s logem začne svítit v BÍLÉ sekvenci nastavení, reproduktor je připraven pro nastavení. Pokud tlačítko s logem BÍLE dýchá nebo ČERVENĚ pulzuje, dvojitým stiskem přejděte do režimu nastavení. NALEZENÍ SÍTĚ REPRODUKTORU LIBRATONE Zajistěte, aby vaše domácí bezdrátová síť byla v provozu a v dosahu reproduktoru a počítače Mac. Otevřete připojení Wi-Fi ve svém počítači Mac. Vyberte síť Libratone.

12 22 23 Mac wi-fi Mac wi-fi ZADÁNÍ STRÁNKY NASTAVENÍ REPRODUKTORU Otevřete prohlížeč Safari ve svém počítači Mac. Napište do prohlížeče a stiskněte klávesu ENTER. NASTAVENÍ REPRODUKTORU Zadejte: název reproduktoru, svou domácí bezdrátovou síť a heslo (dle potřeby). Klepněte na tlačítko Apply settings (Použít nastavení). Váš reproduktor se nyní restartuje.

13 24 25 Mac wi-fi Tlačítko s logem Mac wi-fi PŘIPOJENÍ K DOMÁCÍ SÍTI Otevřete připojení Wi-Fi ve svém počítači Mac. Vyberte svou domácí bezdrátovou síť. Váš počítač Mac to může provést automaticky. VÁŠ REPRODUKTOR JE PŘIPRAVEN! Pokud tlačítko s logem BÍLE dýchá, je to v pořádku. Systém AirPlay je připraven. Pokud svítí BÍLOU sekvencí nastavení nebo ČERVENĚ pulzuje, přejděte na stranu 20 a začněte znovu, nebo navštivte web: s podporou.

14 26 27 Mac wi-fi Android nebo Windows DLNA OSVOBOĎTE SVOU HUDBU Otevřete aplikaci itunes ve svém počítači Mac/PC. Klepněte na ikonu AirPlay a vyberte svůj reproduktor. Vyberte tlačítko Play (Přehrát) a osvoboďte svou hudbu. DLNA Vestavěná technologie DLNA vám umožňuje streamovat hudbu z vašeho reproduktoru Libratone z většiny zařízení se systémy Android, Windows 7 nebo Windows 8. Další informace najdete na webu

15 28 29 APLIKACE LIBRATONE PC wi-fi Přejděte se svým reproduktorem Libratone do nové dimenze a zdarma si stáhněte aplikaci Libratone z obchodu App Store společnosti Apple do svého zařízení se systémem ios. NASTAVENÍ SYSTÉMU AIRPLAY PC Nastavení systému AirPlay v počítači PC je téměř stejné jako nastavení systému AirPlay v počítači Mac. Postupujte stejným postupem jako pro nastavení systému AirPlay v počítači Mac, ale pozor na volbu sítě, která je umístěna v počítači Mac jinde než v počítači PC. Aplikace Libratone aktualizuje firmware reproduktoru a umožní vám přizpůsobit zvuk vašemu stylu hudby a akustickému prostředí a tím i zdokonalit zážitek z technologie FullRoom. Pokud potřebujete úplného průvodce nastavením systému AirPlay pro počítač PC, přejděte na web

16 30 31 TOVÁRNÍ RESETOVÁNÍ Tlačítko s logem Pokud chcete vymazat všechna nastavení ve svém reproduktoru Libratone, musíte provést tovární resetování. Přidržte při spouštění reproduktoru tlačítko s logem. Jakmile tlačítko s logem začne ŽLUTĚ svítit, uvolněte jej. Po 45 s ŽLUTÉHO pulzování reproduktor přejde do BÍLÉ sekvence nastavení a do režimu Nastavení. PŘIPOJENÍ KABELU KE VSTUPU AUX Reproduktor můžete také připojit pomocí digitálního minikonektoru 3,5. Jedná se o skvělý způsob, jak vylepšit omezený zvuk vašeho televizoru. Můžete použít analogové i digitální porty svého televizoru. Doporučujeme vám použít analogové připojení ( výstup na sluchátka ), protože to vám umožní upravovat hlasitost pomocí dálkového ovladače televizoru. Pokud vyberete digitální připojení, je nutné za účelem regulace hlasitosti stáhnout naši aplikaci. U většiny výrobků společnosti Apple lze upravit hlasitost přímo na výrobku a to i když používáte digitální připojení. A mimochodem, v našem světě má bezdrátový systém vždy přednost před tím kabelovým. To znamená, že vaše bezdrátové streamování zruší kabelové připojení AUX. Pokud tedy budete chtít použít vstup AUX, ověřte, zda se nic nepřehrává.

17 32 33 ČISTĚNÍ Váš výrobek Libratone je potažen plátnem z jemné italské vlny, takže jej nepoužívejte jako stolek na kávu. Můžete jej čistit pomocí čisticího válečku na textil nebo pomocí jemného sání vysavače za využití speciálního kartáče/hlavice na textil. VÝMĚNA PLÁTNA Ty tam jsou černé reproduktorové skříně! Libratone Live a Libratone Lounge přicházejí ve všech barvách duhy. Nemůžete se rozhodnout, kterou barvu zvolit? Nemějte obavy! Vlněná plátna prodáváme samostatně a lze je snadno měnit. Nová plátna na reproduktor si můžete zakoupit v internetovém obchodě na webu: Při čistění nebo výměně plátna postupujte velmi opatrně. ODSTRAŇOVÁNÍ PROBLÉMŮ Do reproduktoru Libratone jsme vložili to nejlepší z nás. Pokud s ním i přesto budete mít problémy a nenajdete odpověď zde, navštivte prosím naši stránku podpory na webu: REGISTRACE Abychom vám mohli poskytovat co nejlepší služby, doporučujeme vám registrovat váš výrobek na webu: ZÁRUKA Nemějte obavy. Na váš reproduktor Libratone se vztahuje naše záruka. Jelikož se tato záruka řídí zákony příslušných států, v jednotlivých státech se liší. Informace o záruce ve své zemi najdete na webu: Informace o záruce příležitostně tiskneme i na fakturu.

18 34 35 TECHNOLOGIE Bezdrátový aktivní reproduktor s vestavěným digitálním zpracováním signálu a digitálním zesílením. Obsahuje patentovanou akustickou technologii FullRoom pro výjimečný zvukový výkon. BEZDRÁTOVÉ PŘIPOJENÍ AirPlay vám umožňuje bezdrátově streamovat zvuk z vašeho ipadu (3. generace), ipadu 2, ipadu, iphonu 4S, iphonu 4, iphonu 3GS, ipodu touch (4. a 3. generace) se systémy ios a itunes (Mac a PC) nebo novějšími. VSTUPY AirPlay, PlayDirect, DLNA a zvukový minikonektor o 3,5 mm pro analogový nebo optický digitální zvuk. VÝKON ZESILOVAČE Celkem 150W. 1 x 50 W basový. 2 x 25 W středový. 2 x 25 W výškový. POHONNÉ SYSTÉMY Libratone Live: 1 x 5 basový, 2 x 3 středový a 2 x 1 páskový výškový. Libratone Lounge: 1x8 obrácený basový, 2 x 4 keramický středový a 2 x 1 páskový výškový. NAPÁJENÍ V stř., 50/60 Hz. Spotřeba energie 80/6 W. Spotřeba energie v úsporném pohotovostním režimu pouze 1 W. ROZMĚRY Libratone Live: V: 47 cm. Š: 19,5 cm. H: 15 cm. Hmotnost: 6,5 kg. Libratone Lounge: V: 23 cm. Š: 100 cm. H: 11 cm. Hmotnost: 12 kg. CZ. 1,3 JE TO TADY! NADEŠEL ČAS OSVOBODIT VAŠI HUDBU PŘEJEME VÁM MAXIMÁLNÍ ZÁŽITEK AirPlay, logo AirPlay, ipad, iphone, ipod a ipod touch jsou ochranné známky společnosti Apple Inc. registrované v USA a jiných zemích. Libratone a FullRoom jsou registrované ochranné známky společnosti Libratone A/S.

19 36 SVOBODA LIBRATONE RŮZNÁ SLOVA. STEJNÝ VÝZNAM.