- přilba, - oděv - rukavice, - obuv, - opasek. - sekyra, - svítilna, - tísňová píšťalka, (osobní bezpečnostní zařízení).

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "- přilba, - oděv - rukavice, - obuv, - opasek. - sekyra, - svítilna, - tísňová píšťalka, (osobní bezpečnostní zařízení)."

Transkript

1 Osobní výstroj a výzbroj: je souhrn předmětů, soubor potřeb, případně oblečení k určité činnosti k vykonávání nějakého úkonu. Výstroj hasiče: Výzbroj hasiče: - přilba, - oděv - rukavice, - obuv, - opasek. - sekyra, - svítilna, - tísňová píšťalka, (osobní bezpečnostní zařízení).

2 1. HASIČSKÁ PŘILBA Hasičská přilba je definována jako ochranná pokrývka hlavy hasičů." V evropské normě EN 443 je uvedena jako osobní ochranný prostředek určený pro zajištění ochrany hlavy uživatele proti rizikům, které se mohou vyskytnout během činností vykonávaných hasiči. Přes značné konstrukční odlišnosti většina hasičských přileb sestává z následujících částí: - skořepina, - náhlavní systém, - upínací a zajišťovací část, - nátylník, - spojovací části, - doplňky a přídavné části.

3 1. HASIČSKÁ PŘILBA Skořepina je hlavní ochrannou částí přilby a většinou je tvořena výliskem z plastické hmoty. Jejím hlavním účelem je zabránit přímému zasažení hlavy padajícími úlomky a předměty, tvoří ochranu horníčásti hlavy proti následkům možného dotyku s elektricky vodivými částmi konstrukcí nebo předměty pod napětím, proti zvýšeným teplotám a proti přímému zasažení chemickými látkami. Musí vykazovat specifickou odolnost: - mechanickou, - tepelnou, - chemickou, - elektrickou pevnost.

4 1. HASIČSKÁ PŘILBA Tepelná odolnost je odolnost především proti účinkům přímého zasažení plamenem, kdy materiál skořepiny musí vykazovat schopnost tzv. samozhášivosti a odolnosti proti účinkům sálavého tepla. Chemická odolnost je schopnost odolávat bez porušení povrchu skořepiny běžným chemickým látkám, tzn. takovým, které se poměrněčasto vyskytují a u nichž je předpoklad, že při zásahu může s nimi povrch skořepiny přijít do styku. Elektrická pevnost je elektroizolační schopnost materiálu skořepiny. Vzhledem k tomu, že k výrobě skořepin hasičských přileb se používají plastické hmoty, které jsou velmi dobrými izolanty, nepředstavuje tato odolnost pro výrobce obvykle problém. Jen pro informaci je možno uvést, že všechny užívané hasičské přilby mají minimální elektrickou pevnost 5000 V.

5 1. HASIČSKÁ PŘILBA Náhlavní systém je umístěn uvnitř skořepiny a vytváří pružný opěrný systém, který je ve styku s horníčástí hlavy a zabraňuje přímému dotyku skořepiny s hlavou. Tento systém má za úkol ztlumit přenos účinků dynamického zatížení, které vznikne při dopadu tělesa na hlavu osoby, užívající přilbu. Náhlavní systém je řešen jako dvoustupňový: první stupeň směrem od skořepiny je tvořen polyamidovými popruhy, který je schopen pružně ztlumit náraz na skořepinu, je uchycen po obvodu skořepiny a má od vnitřního povrchu skořepiny dostatečnou vzdálenost min. 25 mm, vymezuje prostor mezi hlavou nositele přilby a vnitřním povrchem skořepiny. druhý stupeň systému přichází do styku přímo s hlavou nositele přilby. Nejsou na něj již kladeny pevnostní požadavky, musí však zajišťovat pohodlné umístění přilby na hlavě, pokud možno příjemný pocit při nošení, dostatečné větrání apod. Je opatřen možností seřizování pro obvod hlavy a v temenníčásti.

6 1. HASIČSKÁ PŘILBA Upínací a zajišťovací část někdy také nazývaná podbradník slouží k upnutí a zajištění přilby na hlavě. Nátylník je připnut k přilbě vzadu, při použití přilby splývá na ramena a chrání tak zadníčást krku před padajícími horkými nebo žhavými úlomky pevných částic, před sprškami horké vody apod. Spojovacíčásti slouží k vzájemnému spojení některých částí přilby. Jedná se o spojení náhlavního systému se skořepinou, spojení nátylníku se skořepinou apod.

7 1. HASIČSKÁ PŘILBA Doplňky a přídavnéčásti zvyšují ochranné vlastnosti přilby a tím i bezpečnost práce: - průhledné štíty pro ochranu očí nebo celého obličeje, - odnímatelné, - integrované v přilbě, - ochranné síťky pro práci s motorovou pilou, - zařízením pro dorozumívání (vestavěná sluchátka a mikrofon), - speciální rychloupínací mechanismy pro obličejové masky dýchacího přístroje, které umožňují nasazení obličejové masky bez nutnosti sundání přilby, - držáky pro možnost umístění hlavové svítilny, - zvýrazňující prvky, např. reflexní nálepky nebo luminiscenční nátěry.

8 2. ODĚVY HASIČE - pracovní - zásahový - izolační ochranný proti: - chemickým látkám: - skupina A (škodliviny ve všech skupenstvích), - skupina B (pouze škodliviny kapalné a pevné), - radioaktivním látkám, - sálavému teplu: - lehké, - střední, - těžké.

9 2. ODĚVY HASIČE 2.1 PRACOVNÍ STEJNOKROJ Pracovní stejnokroj je definován jako hasičský stejnokroj používaný při výkonu zaměstnání". Tento stejnokroj, označovaný ve výstrojních předpisech jako Pracovní stejnokroj II. Skládá se z: - blůzy, - kalhot, -čepice. - triko s krátkým nebo dlouhým rukávem. Stejnokroj se užívá především pro práci na požární stanici, pro výkon státního požárního dozoru apod. Existuje ve více provedeních a to především v závislosti na výrobci, tato provedení se od sebe liší materiálem a konfekčním vyhotovením.

10 2. ODĚVY HASIČE 2.2 ZÁSAHOVÝ OBLEK Termín hasičský pracovní oblek je definován jako oblek chránící hasiče před určitými vnějšími vlivy". V současné době se poměrněčasto setkáváme s označením těchto obleků jako ochranné pracovní oděvy" nebo zásahové obleky", vzhledem k tomu, že se používají, díky svým ochranným vlastnostem u zásahů. Hlavní cíl: - max. ochrana hasiče při zásahu, - vytvoření optimálních mikroklimatických podmínek v obleku při značném fyzickém zatížení.

11 2. ODĚVY HASIČE 2.2 ZÁSAHOVÝ OBLEK Základní požadavky na oblek: - tepelná odolnost - mechanická odolnost - nepromokavost - schopnost odvádět vnitřní vlhkost - do určité míry chemická odolnost - poddajnost materiálu, ze kterého je oblek ušit - antistatická úprava materiálu - vhodné konfekční provedení (neomezující pohyb, vhodné zapínání, optimální umístění kapes, zvýrazňující prvky apod.)

12 2. ODĚVY HASIČE 2.2 ZÁSAHOVÝ OBLEK Pracovní obleky jsou provedeny jako několikavrstvé. Tyto vrstvy se označují jako bariéry. Nejčastější jsou tří vrstvy. První, vnější vrstva, chrání hasiče proti působení vnějších vlivů u zásahu, tzn. především proti teplu a krátkodobému přímému působení plamenů. Současně musí mít tato vrstva i značnou mechanickou odolnost a do jisté míry i určitou odolnost chemickou. Pro tuto vrstvu se používá kombinace dvou ze tří základních materiálů. Jsou to NOMEX, KEVLAR, PBI. Nejčastěji se můžeme setkat s kombinací materiálů NOMEX a KEVLAR. NOMEX je materiál s velmi dobrou tepelnou odolností a má dobré konfekční vlastnosti, je poddajný a příjemně se nosí, dobře se barví. KEVLAR má oproti NOMEXU daleko vyšší mechanickou odolnost, kevlarová tkanina je drsnější a méně poddajná, poměrně špatně se barví.

13 2. ODĚVY HASIČE 2.2 ZÁSAHOVÝ OBLEK Materiály pod mikroskopem NOMEX GORE-TEX

14 2. ODĚVY HASIČE 2.2 ZÁSAHOVÝ OBLEK Druhá vrstva je bariérou proti vlhkosti a průniku vody k další vrstvě a k tělu hasiče. Musí splňovat dvě základní podmínky: - bránit pronikání vlhkosti a kapalin k vnitřní tepelné vrstvě a dále k tělu hasiče, - musí být maximálně prodyšná směrem ven, tzn. musí umožňovat ventilaci těla při pocení a snižování teploty. V současné době se pro tento účel nejčastěji používají materiály GORE-TEX, GEKA-TEX nebo BREATHE-TEX. Jedná se o prodyšné mikroporézní materiály s obrovským množstvím jemných pórů (např. GORE-TEX má 9 biliónů pórů na ploše 1 čtverečního palce. Tyto póry umožňují unikání výparů a dýchání zevnitř, brání však pronikání vody a jiných kapalin zvnějšku.

15 2. ODĚVY HASIČE 2.2 ZÁSAHOVÝ OBLEK Třetí vrstva, tzv. termální bariéra, chrání hasiče před působením vnějšího tepla a proti prochladnutí. Musí však zůstat suchá, protože jinak dochází k hromadění vlhkosti přímo u těla hasiče a při vysoké vnější teplotě by docházelo k vytváření páry a hasič by byl vystaven tzv. tepelnému stresu. Pro tuto vrstvu se opět užívají materiály jako již zmíněné NOMEX, KEVLAR, PBI a jejich směsi. Užívá se např. textilní plsť z nomexových a kevlarových vláken aplikovaná na podkladu z NOMEXU. Známými materiály pro třetí vrstvu jsou např. ARALITE,SONTARA.

16 2. ODĚVY HASIČE 2.2 ZÁSAHOVÝ OBLEK Technické podmínky ochranného oděvu: ochranný oděv splňuje požadavky ČSN EN 469 a ČSN EN ochranný oděv se skládá z kabátu a kalhot, překrytí kabátu přes kalhoty je nejméně 30 cm, konstrukčně se ochranný oděv skládá ze svrchní vnější oděvní součásti a spodní oděvní součásti, spodní oděvní součást je odepínatelná od svrchní vnější oděvní součásti, po odborných opravách ochranného oděvu se jeho ochranné vlastnosti nemění, ochranný oděv, včetně odepínatelné spodní oděvní součásti, lze prát ve vodě 60 C teplé při dodržení požadavkůčsn EN 469, materiál svrchní vnější oděvní součásti je (odolný proti oděru, stálobarevný, trvale antistatický, proveden v barvě námořnická modř).

17 2. ODĚVY HASIČE 2.2 ZÁSAHOVÝ OBLEK Technické podmínky ochranného oděvu - kabát: kabát je v provedení s jednořadovým zapínáním a se vsazovanými rukávy, zapínání zdrhovadlem překrytým krycíčástí jištěným stuhovým uzávěrem; zapínání zdrhovadla je umožněno v ochranných rukavicích, které splňují požadavky ČSN EN 659, nejméně dvě boční svrchní kapsy s patkou na zapnutí stuhovým uzávěrem proti vnikání mechanických nečistot a částečně i vody, v horní levé předníčásti svrchní kapsu pro umístění radiostanice; kapsa je v takovém provedení, aby bylo zabezpečeno upevnění radiostanice při prudkém předklonu, běhu a práci hasiče, uzávěrky rukávů z nehořlavého úpletu s palečnicí zabraňující shrnování rukávů, na kabátě v jeho horní pravé předníčásti může být přišit nesnadno hořlavý stuhový uzávěr, o rozměrech 125 x 25 mm, určený pro jmenovku.

18 2. ODĚVY HASIČE 2.2 ZÁSAHOVÝ OBLEK Technické podmínky ochranného oděvu - kalhoty: kalhoty musí mít: zvýšený pas a šle, rozparek s překryvem a fixací zabraňující jeho rozevření při práci, velikost obvodu pasu kalhot lze upravit např. všitou gumou nebo páskem na regulaci.

19 2. ODĚVY HASIČE 2.2 ZÁSAHOVÝ OBLEK Technické podmínky ochranného oděvu - reflexní značení: nápis "HASIČI" je černé barvy v reflexním rámečku žluté barvy o rozměrech 330 x 75 mm a výška písma i s háčkem je 60 mm, reflexní pás, s parametry odpovídajícími požadavkům ČSN EN 471, se skládá ze tří pruhů v barvě žluté a stříbrné; horní a dolní třetina jeho šířky je barvy žluté a prostřední třetina barvy stříbrné, Reflexní pás je umístěn ve vodorovné linii po obvodu: kabátu ve výši prsou, spodní části kabátu a jeho spodní okraj je ve vzdálenosti nejméně 50mm od spodního okraje kabátu, rukávů kabátu ve výši prsou a ve spodníčásti rukávů a jeho spodní okraj je ve vzdálenosti 140 mm od dolního okraje rukávu, spodníčásti nohavic a jeho spodní okraj je ve vzdálenosti 240 mm od dolního okraje nohavice.

20 2. ODĚVY HASIČE 2.2 ZÁSAHOVÝ OBLEK Požadavky a zkušební metody pro ochranné oděvy pro hasiče -ČSN EN 469 Šíření plamene podle EN 532 Při zkoušce musí být splněny následující požadavky: žádný vzorek nesmí dohořet k hornímu nebo jinému okraji; v žádné vrstvě žádného ze vzorků se nesmějí vytvořit otvory, s výjimkou vnější vrstvy vícevrstvé sestavy; žádný vzorek nesmí uvolňovat hořící nebo roztavené částice; střední hodnota doby samovolného hoření musí být 2 s; střední hodnota doby dožehu musí být 2 s.

21 2. ODĚVY HASIČE 2.2 ZÁSAHOVÝ OBLEK Požadavky a zkušební metody pro ochranné oděvy pro hasiče -ČSN EN 469 Zkouška tepelné odolnosti EN 471 metodou A Vzorek materiálu je zavěšen po dobu 5 min v prostředí s oběhem horkého vzduchu o teplotě od 180 C do 190 C. Zaznamená se každé: jakékoli vzplanutí vzorku, jakékoli tavení vzorku: vytvoření otvoru, odkapávání, jakékoli sražení vzorku 150 x 150 mm v podélném i příčném směru je-li sražení větší než 5 %.

22 3. HASIČSKÉ RUKAVICE Jedná se o ochranné rukavice pro hasiče, které jsou dle EN 659 určeny pro práce spojené s hašením požárů a záchranné práce při vysokých teplotách. Rukavice musí ochránit hasiče proti: - kontaktnímu teplu, - účinkům otevřeného plamene, - sálavému teplu, - průniku vody, - mechanickým rizikům (oděr, propíchnutí, proříznutí).

23 3. HASIČSKÉ RUKAVICE Při všech ochranných vlastnostech rukavice nesmí nijak neomezovaly možnost práce hasiče, tzn. že musí mít především dostatečnou manipulační schopnost (schopnost uchopit předmět). Je předepsána i minimální délka manžety, která musíčinit 70 mm. Používají se většinou rukavice dvojího provedení: - 1. skupinu tvoří rukavice, jejichž povrchovým materiálem je speciálně upravená kůže, spodní vrstvy jsou odolné proti průniku vody (např. GORE -TEX) a proti proříznutí (např. KEVLAR) skupina je z povrchového materiálu z aramidu (např. NOMEX III), spodní vrstvy jsou stejné jako u první skupiny.

24 4. OBUV HASIČE Hasičské boty jsou definovány jako vodovzdorné bezpečnostní boty nevytvářející jiskry". Požadavky na ochrannou obuv jsou dány maximální možnou odolností vůči nepříznivým vlivům: - v extrémních teplotních podmínkách, - v těžkém terénu, - v silně promáčeném prostředí, - při překonávání strmých a hladkých ploch, - vstupu do rozlitých roztoků chemicky agresivních látek, - vstupu do prostředí, kde hrozí nebezpečí výbuchu iniciací jiskrou statické elektřiny, - být vysoce funkční a pohodlné pro pocit jistoty při pohybu, - splňovat požadavek na rychlé a snadné obouvání.

25 4. OBUV HASIČE Svršek obuvi Jako povrchový materiál se používá: - klasický materiál, kterým je speciálně upravená hovězinová useň (hydrofobní a olejofobní), - velmi odolné syntetické materiály s úpravou proti stárnutí. Tento materiál musí mít požadovanou mechanickou i tepelnou odolnost, musí být dostatečně poddajný, především pružný a měkký, aby bota umožňovala pohodlné nošení a měl by mít minimální nasákavost, tzn. že musí po určitou dobu zabránit průniku kapalin směrem dovnitř.

26 4. OBUV HASIČE Polstrovaná část Druhá vrstva směrem dovnitř, která má za úkol vytvořit měkkou oporu pro nohu a současně tepelnou bariéru proti průniku tepla. Řada výrobců pro tento účel používá materiál ze směsi KEVLARU a NOMEXU. Pod polstrovanou částí se nachází vrstva, jejímž účelem je zabránit průniku vody a dalších kapalin, které by případně přes povrchový materiál pronikly dále k noze. Současně musí tato vrstva umožnit ventilaci vnitřního prostoru boty, především odpařování potu. Za tímto účelem se v určitých místech svršku nacházejí u některých typů bot ventilační otvory. Materiálem, který se nejčastěji používá pro zhotovení uvedené vrstvy je např. GORE-TEX, velmi často užívaný při výrobě kvalitnějších sportovních a turistických oděvů nebo obuvi a také zásahových hasičských obleků.

27 4. OBUV HASIČE Podešev Je zhotovena z mechanicky, chemicky a tepelně velmi odolných materiálů, především se používají speciální pryže Musí splňovat: - antistatickou úpravu, tak aby bylo zamezeno možnosti vzniku jiskry při výboji statické elektřiny, - mít vhodný protiskluzový dezén se samočistící schopností, - obsahovat obvykle pružnou mezivrstvu z polyuretanové pěny, která umožňuje měkčí došlápnutí a zvyšuje tak pohodlí při chůzi, - zabránit možnému zranění chodidla vloženou ocelovou planžetou mezi vrstvou z polyuretanové pěny a podešví, - horní část podešve obsahuje anatomickou vložkou.

28 5. HASIČSKÝ OPASEK Hasičský opasek je definován jako ochranný pás používaný jako osobní ochranná pomůcka, který je přizpůsoben i k zavěšování potřebné výzbroje". V ČSN ISO je uveden název bezpečnostní pás a je definován jako speciální pás s karabinou užívaný hasiči jako bezpečnostní prostředek pro ochranu před pádem". Vezmeme-li z první definice, že se jedná o osobní ochrannou pomůcku nebo z druhé definice, že se jedná o bezpečnostní prostředek pro ochranu před pádem, jde v každém případě o prostředek osobního zabezpečení (POZ) a podléháčsn Bezpečnostní postroje a pásy. Dle této normy se jedná o tzv. bezpečnostní pás, tvořený jednoduchým popruhem.

29 5. HASIČSKÝ OPASEK Bezpečnostní pás je určen v kombinaci s úchytným lanem, popř. přídavným lanem a karabinou, k zajištění uživatele v podmínkách, kdy hrozí nebezpečí pádu. Šířka popruhu pásu musí být minimálně 80 mm. Pás musí být vybaven uzavírací sponou, prvky k přizpůsobení délky popruhů tělesným rozměrům uživatele a nejméně dvěma úchytnými prvky k upevnění úchytného lana a karabiny, popř. přídavného lana. Případný pád (i volný) nesmí být delší než 600 mm. NELZE-LI VYLOUČIT NEBEZPEČÍ PÁDU DELŠÍHO NEŽ 600 mm, JE NUTNO POUŽÍT POSTROJ, který je již součástí prostředků pro práci ve výškách a nad volnými hloubkami. Za volný pád jako fyzikální jev se dle ČSN považuje přímočarý svislý pohyb volného tělesa, vyvolaný z počáteční klidové polohy účinkem gravitační síly.

30 5. HASIČSKÝ OPASEK Popruh pásu musí být zhotoven z kvalitního materiálu. Popruh musí odolávat síle nejméně 17kN, přičemž protažení při síle 17kN smí být nejvíce 40 %. Pás musí zachovat funkční vlastnosti v rozmezí teplot od -40 C do +80 C po celou dobu životnosti, která je 5 let od data výroby. Úchytné lano je pevnou součástí bezpečnostního pásu. Lano je na jednom konci zapleteno do úchytného prvku bezpečnostního pásu a na druhém konci je zapletena karabina.

31 5. HASIČSKÝ OPASEK Přídavné lano Není pevnou součástí bezpečnostního pásu, ale může sloužit jako jeho doplněk, není-li vybaven úchytným lanem, případně může být tímto lanem vybaven bezpečnostní postroj. Přídavné lano je na obou koncích opatřeno karabinami nebo karabinou a ocelovou kotvící smyčkou s karabinou. Pojmy úchytné lano a přídavné lano jsou objasněny v ČSN Bezpečnostní lana.

32 6. HASIČSKÁ SEKYRA Hasičská sekyrka je definována jako sekyrka zavěšená na opasku hasiče". Tato sekyrka slouží ke zdolávání menších překážek při zásahu. Hasič nosí sekyrku zavěšenou na hasičském opasku. Sekyra je tvořena dvěma základními částmi: - pracovní část (ostří s protilehlým hrotem), - násada. Pracovníčást sekyrky (ostří a hrot) je ochráněna tzv. závěsníkem - závěsný držák s chráničem ostří i hrotu hasičské sekyrky (ČSN ). Součástí závěsníku je poutko, kterým se provleče hasičský opasek a tímto je závěsník uchycen k opasku.

33 6. HASIČSKÁ SEKYRA Násada ČSN dřevina jasan, bříza, buk, bez suků, s rovnými vlákny, napuštěná lněným olejem, natřená bezbarvým lakem. PN novější celokovové provedení sekyry, je tvořena ocelovou trubkou, která je v určité délce opatřena návlekem z plastu nebo tvrzené pryže. Účelem je : -tepelná izolace ruky uživatele od kovové násady, -elektrická izolace do určité hodnoty napětí, -vytvoření tlumící vrstvy, snižující přenos rázů do ruky uživatele při práci se sekyrkou.

Osobní ochranné prostředky

Osobní ochranné prostředky Osobní ochranné prostředky Osobní ochranné prostředky Ochranný oděv pro hasiče Přilba pro hasiče Kukla pro hasiče Ochranná obuv pro hasiče Ochranné rukavice pro hasiče Gumové holínky Ochranné oděvy - Jednovrstvé:

Více

Vyžádejte si od nás tuto šikovnou pomůcku, která Vám usnadní výběr jednorázových ochranných oděvů.

Vyžádejte si od nás tuto šikovnou pomůcku, která Vám usnadní výběr jednorázových ochranných oděvů. Vyžádejte si od nás tuto šikovnou pomůcku, která Vám usnadní výběr jednorázových ochranných oděvů. Na adrese oop.cz@mmm.com, nebo telefonicky na: +420 261 380 111 Nebo navštivte náš web: www.3m.cz/oopp,

Více

Záchranné a hasičské systémy

Záchranné a hasičské systémy Záchranné a hasičské systémy Vše pro úspěšný zásah pod jednou střechou! katalog výstroje, výzbroje a zařízení nejen pro hasiče 07 Práce ve výškách a hloubkách 3 07 00 000 Protipádové bezpeč. postroje odpovídají

Více

PÍCHA Safety, s.r.o. Jak si vybrat obuv a orientovat se ve značení obuvi

PÍCHA Safety, s.r.o. Jak si vybrat obuv a orientovat se ve značení obuvi PÍCHA Safety, s.r.o. Jak si vybrat obuv a orientovat se ve značení obuvi Osobní ochranné pracovní prostředky na ochranu nohou se dělí na tři skupiny, které se liší úrovní ochrany. Pracovní obuv dle EN

Více

42 POKYN generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky ze dne 25. srpna 2014, kterým se upřesňuje označení hasičů při zásahu

42 POKYN generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky ze dne 25. srpna 2014, kterým se upřesňuje označení hasičů při zásahu Sbírka interních aktů řízení generálního ředitele HZS ČR - částka 42/2014 Strana 1 42 POKYN generálního ředitele Hasičského záchranného sboru České republiky ze dne 25. srpna 2014, kterým se upřesňuje

Více

Tabulky velikostí vojenské výstroje

Tabulky velikostí vojenské výstroje Tabulky velikostí vojenské výstroje Příloha k publikaci Výstroj českých vojáků (dle předpisu Int-51-4) Vojenské zařízení 8521 Brno 2006 MĚŘENÍ TĚLESNÝCH ROZMĚRŮ TĚLESNÉ ROZMĚRY MUŽI 1 výška 2 obvod hlavy

Více

Příloha krojového řádu č. 1

Příloha krojového řádu č. 1 Junák svaz skautů a skautek ČR Příloha krojového řádu č. 1 Základní součásti kroje Základní košile Kategorie: skauti / ky vodní skauti /ky Barva: béţová tmavomodrá Materiál: Označení: Způsob nošení: Vyrábí

Více

Šité krycí kruhové měchy Šité kruhové krycí měchy jsou vhodné pro krytí: Šité kruhové měchy jsou zhotoveny z: 1.18

Šité krycí kruhové měchy Šité kruhové krycí měchy jsou vhodné pro krytí: Šité kruhové měchy jsou zhotoveny z: 1.18 ŠITÉ KRYCÍ KRUHOVÉ MÌCHY Šité krycí kruhové měchy Konstrukční řešení kruhových šitých měchů je velice variabilní. Vnitřní i vnější průměry lze nadefi novat přesně podle potřeb aplikace. Libovolně je možné

Více

Přehled vybraných dodavatelů v rámci zadávání veřejných zakázek malého rozsahu za období od 1.4.2009 do 30.6.2009

Přehled vybraných dodavatelů v rámci zadávání veřejných zakázek malého rozsahu za období od 1.4.2009 do 30.6.2009 Zadavatel: HZS Karlovarského kraje Přehled vybraných dodavatelů v rámci zadávání veřejných zakázek malého rozsahu za období od 1.4.2009 do 30.6.2009 název veřejné zakázky malého rozsahu datum zveřejnění

Více

1277 Bunda dámská Soft Shell malířská, str. 98 1275 Bunda Soft Shell malířská, str. 98 3275 Kalhoty malířské s HP, str. 96

1277 Bunda dámská Soft Shell malířská, str. 98 1275 Bunda Soft Shell malířská, str. 98 3275 Kalhoty malířské s HP, str. 96 94 1277 Bunda dámská Soft Shell malířská, str. 98 1275 Bunda Soft Shell malířská, str. 98 3275 Kalhoty malířské s HP, str. 96 SVOBODA PŘI PRÁCI. KOLEKCE PRO MALÍŘE ÚŽASNÝ KOMFORT, KTERÝ PERFEKTNĚ PADNE

Více

FRISTADS DOPLŇKY. Nové! DOPLŇKY. Opasek 6331. Opasek 6412. Opasek 6463, 6473. Opasek 6483

FRISTADS DOPLŇKY. Nové! DOPLŇKY. Opasek 6331. Opasek 6412. Opasek 6463, 6473. Opasek 6483 136 16 137 FRISTADS Pro produktivní práci v každém prostředí a počasí potřebuje člověk nejen optimální oblečení, ale také ideální doplňky, aby bylo oblečení perfektně doplněno. Na následujících stránkách

Více

Ing. Alexander Trinner

Ing. Alexander Trinner Stavební materiály Materiály protipožární (nátěry, nástřiky, obklady) Ing. Alexander Trinner Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p. pobočka Plzeň Zahradní 15, 326 00 Plzeň trinner@tzus.cz; www.tzus.cz

Více

ČÁSTEČNÉ ZATEPLENÍ BYTOVÉHO DOMU čp. 72, ul. Revoluční, Dvůr Králové n. L.

ČÁSTEČNÉ ZATEPLENÍ BYTOVÉHO DOMU čp. 72, ul. Revoluční, Dvůr Králové n. L. spol. s r.o. Dvůr Králové nad Labem DOKUMENTACE PRO PROVEDENÍ STAVBY ČÁSTEČNÉ ZATEPLENÍ BYTOVÉHO DOMU čp. 72, ul. Revoluční, Dvůr Králové n. L. STAVEBNÍ ŘEŠENÍ TECHNOLOGICKÝ POSTUP PROVÁDĚNÍ ZATEPLENÍ

Více

free your mind...! CZE Kombinéza Soffio 111 Boty Sensitive D10 Kompletní oblečení jezdců. Bez kompromisů.

free your mind...! CZE Kombinéza Soffio 111 Boty Sensitive D10 Kompletní oblečení jezdců. Bez kompromisů. free your mind...! Kompletní oblečení jezdců. Bez kompromisů. Kombinéza Soffio 111 Zvolte si jeden ze 20 výchozích střihů a vyberte si požadované barvy a jejich kombinaci. Nebo nám zadejte požadavek nového

Více

Fe AKU TV 300 400 600 750 850 1000 1200 1350 1650 2000

Fe AKU TV 300 400 600 750 850 1000 1200 1350 1650 2000 Odvzdušnění nádrže Výstup TUV (teplé užitkové vody) Plastový kryt TUV z oceli 1.4404 Ochranný vnější obal Vstup topné vody do nádrže Teploměr 0-120 C Ocelová nádrž Max. provozní tlak: 0,6MPa Propojovací

Více

S B Í R K A INTERNÍCH AKTŮ ŘÍZENÍ ŘEDITELE HASIČSKÉHO ZÁCHRANNÉHO SBORU KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE

S B Í R K A INTERNÍCH AKTŮ ŘÍZENÍ ŘEDITELE HASIČSKÉHO ZÁCHRANNÉHO SBORU KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE S B Í R K A INTERNÍCH AKTŮ ŘÍZENÍ ŘEDITELE HASIČSKÉHO ZÁCHRANNÉHO SBORU KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE Ročník: 2002 V Hradci Králové dne 19. prosince 2002 Částka: 139 O B S A H : 139. Pokyn ředitele Hasičského

Více

Příloha č. 3 Technická specifikace

Příloha č. 3 Technická specifikace Příloha č. 3 Technická specifikace PŘÍSTROJ Dva creepové stroje pro měření, jeden creepový zkušební stroj pracující v rozmezí teplot od +150 do +1200 C a jeden creepový zkušební stroj pracující v rozmezí

Více

VÝBUŠNÁ PROSTŘEDÍ. Ing. Eva Navrátilová

VÝBUŠNÁ PROSTŘEDÍ. Ing. Eva Navrátilová VÝBUŠNÁ PROSTŘEDÍ Ing. Eva Navrátilová Střední škola, Havířov-Šumbark, Sýkorova 1/613, příspěvková organizace Tento výukový materiál byl zpracován v rámci akce EU peníze středním školám - OP VK 1.5. Výuková

Více

aktualizováno k 23.7.2014 Ing. Radek STEUER, Ph.D.

aktualizováno k 23.7.2014 Ing. Radek STEUER, Ph.D. Požární bezpečnost - dodatečné zateplování budov původně stavebně dokončených před rokem 2000 (vyjma dřevostaveb) a certifikovaná požárně bezpečnostní řešení ETICS Cemix THERM aktualizováno k 23.7.2014

Více

UNIVERSAL HLADKÁ KŮŽE NUBUK STYLE OUTDOOR SPORT. KATALOG kosmetika na obuv

UNIVERSAL HLADKÁ KŮŽE NUBUK STYLE OUTDOOR SPORT. KATALOG kosmetika na obuv UNIVERSAL HLADKÁ KŮŽE NUBUK STYLE OUTDOOR SPORT KATALOG kosmetika na obuv Sortiment UNIVERSAL Pro všechny obuvnické materiály a jejich kombinace. HLADKÁ KŮŽE Pro obuv z hladké kůže. NUBUK Pro obuv z nubuku

Více

Ing. Zbyněk Valdmann &

Ing. Zbyněk Valdmann & Ing. Zbyněk Valdmann & NERGIE ÝŠKOVÝCH UDOV ENERGIE ÚVOD - CENY ENERGIE: včera, dnes a zítra, vývoj - NÁKLADY vs. NORMA pro tepelnou ochranu budov na pozadí konstrukcí s požární odolností a bez požární

Více

PR54 FIREMNÍ IMAGE. Laclové kalhoty PR54-22 A

PR54 FIREMNÍ IMAGE. Laclové kalhoty PR54-22 A 64 6 FIREMNÍ IMGE SLMI SLMI 65 PR54 MÁTE MOŽNOST VOLY PR54 je řada oblečení, která Vám umožní vybrat si nejlépe se hodící k Vám, resp. k Vašemu podnikání. Vyberte si mezi 4 základními barvami, 12 dekoračními

Více

MTM Bezuchov s.r.o. Puškinova 26, 785 01 Šternberk

MTM Bezuchov s.r.o. Puškinova 26, 785 01 Šternberk MTM Bezuchov s.r.o. Puškinova 26, 785 01 Šternberk Elektrické a mechanické systémy otevírání oken Technika větrání včetně detektorů a signalizace Požární odvětrání chráněných únikových cest Prodej a montáž:

Více

Podmínky stáží JSDH na požárních stanicích HZS JmK. 1. Všeobecná ustanovení

Podmínky stáží JSDH na požárních stanicích HZS JmK. 1. Všeobecná ustanovení Podmínky stáží JSDH na požárních stanicích HZS JmK 1. Všeobecná ustanovení Praktické stáže budou umožněny pouze JSDH s územní působností kategorií JPO II a JPO III. Praktická stáž bude vykonána na územně

Více

Cvičební řád metodický list č. 5/VÝŠ 1

Cvičební řád metodický list č. 5/VÝŠ 1 Ministerstvo vnitra generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky Cvičební řád jednotek požární ochrany technický výcvik Název: Jištění další osoby Metodický list číslo 5 VÝŠ Vydáno

Více

VÝPIS MATERIÁLU 07 DOSTAVBA SEKCE OPTIKY - SLOVANKA. Atelier EGIS spol.s.r.o. Projektování a p íprava staveb Na Boti i5, Praha 10 106 00

VÝPIS MATERIÁLU 07 DOSTAVBA SEKCE OPTIKY - SLOVANKA. Atelier EGIS spol.s.r.o. Projektování a p íprava staveb Na Boti i5, Praha 10 106 00 Atelier EGIS spol.s.r.o. Projektování a p íprava staveb Na Boti i5, Praha 10 106 00 I O: 28375327 Tel.: Fax: e-mail: 272 769 786 272 773 116 info@egis.cz Investor: Místo stavby: Stavba: Profese: 0bsah

Více

Chladiče a příslušenství

Chladiče a příslušenství Chladiče a příslušenství Obsah Profil společnosti 2 Profil společnosti 2 Chladiče 3 Vzduchové chladiče pro součástky svorníkového typu 3 Vzduchové chladiče pro jednostranné chlazení součástek kotoučového

Více

- zásady návrhu - základní skladby

- zásady návrhu - základní skladby DVOUPLÁŠŤOVÉPLOCHÉSTŘECHY - zásady návrhu - základní skladby Ing. Tomáš PETŘÍČEK e-mail: petricek.t@fce.vutbr.cz 03/2012, Brno snímek: 1 ZÁKLADNÍ INFORMACE Plochá střecha - sklon střešní roviny < 5 Z hlediska

Více

Část systému PLASTIplot je vyrobena v ČR, doplněna pletivem z EU

Část systému PLASTIplot je vyrobena v ČR, doplněna pletivem z EU Účinné a přitom levné řešení od předního republikového producenta při ochraně komunikací, cest, chodníků, železničních tratí, nádvoří před tvorbou závějí, které vznikají v zimě i při mírném větru. Dlouholetá

Více

Zpracovatel PBŘ Požární bezpečnost staveb s.r.o., Částkova 97, 326 00 Plzeň tel. 377 444 590, fax 377 457 721, email: pbs@pbs-plzen.

Zpracovatel PBŘ Požární bezpečnost staveb s.r.o., Částkova 97, 326 00 Plzeň tel. 377 444 590, fax 377 457 721, email: pbs@pbs-plzen. autorizace Zpracovatel PBŘ Požární bezpečnost staveb s.r.o., Částkova 97, 326 00 Plzeň tel. 377 444 590, fax 377 457 721, email: pbs@pbs-plzen.cz Zodpovědný projektant Ing. Petr Boháč Projektant PBŘ Taťána

Více

SPECIFIKACE. Další upřesňující údaje (umístění, rázy či jiné negativní a nestandardní vlivy, požadavky na dokumentaci apod.):

SPECIFIKACE. Další upřesňující údaje (umístění, rázy či jiné negativní a nestandardní vlivy, požadavky na dokumentaci apod.): Česká republika Česká republika POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ pro kompenzátory kovové Jmenovitá světlost (DN): Max. provozní tlak (bar): Zkušební tlak (bar): Protékající medium: Maximální stavební délka (pokud je

Více

Odložení nebezpečných odpadů

Odložení nebezpečných odpadů Odložení nebezpečných odpadů veškeré ceny jsou bez příslušné sazby, ceny nezahrnují odvoz odpadů z místa určení, platnost od 1. 1. 2015 Název Dřevo Název 20 01 37 9 500 Kč Rozpouštědla 20 01 13 9 000 Kč

Více

VÝPIS VÝPLNÍ OTVORŮ NA AKCI - DUBÍ ZELENÝ DŮM Datum: 12.1.2015

VÝPIS VÝPLNÍ OTVORŮ NA AKCI - DUBÍ ZELENÝ DŮM Datum: 12.1.2015 Stránka č. 1 z 5 VÝPIS VÝPLNÍ OTVORŮ NA AKCI - DUBÍ ZELENÝ DŮM Datum: 12.1.2015 PVC systém :Okna budou vyrobena z vysoce kvalitního 5-tikomorového a 6-tikomorového plastového profilu ( třídy A dle ČSN

Více

Kontaktní zateplovací systémy z požárního hlediska. Ing. Marek Pokorný ČVUT v Praze Fakulta stavební Katedra konstrukcí pozemních staveb

Kontaktní zateplovací systémy z požárního hlediska. Ing. Marek Pokorný ČVUT v Praze Fakulta stavební Katedra konstrukcí pozemních staveb Kontaktní zateplovací systémy z požárního hlediska Ing. Marek Pokorný ČVUT v Praze Fakulta stavební Katedra konstrukcí pozemních staveb Úvod KZS Kontaktní Zateplovací Systém ETICS External Thermally Insulating

Více

BiM (BI-METAL) ruční pilové listy nepravidelné rozteče zubů. BiM (BI-METAL) ruční pilové listy. Chemické složení ocelí:

BiM (BI-METAL) ruční pilové listy nepravidelné rozteče zubů. BiM (BI-METAL) ruční pilové listy. Chemické složení ocelí: BiM (BI-METAL) ruční pilové listy BiM (BI-METAL) ruční pilové listy nepravidelné rozteče zubů Bi-metalové ruční pilové listy jsou vyráběny z oceli jakostí M2 a D6A. Kombinace těchto dvou materiálů zaručuje

Více

R01-Z07 Rozdělení skladu komercí (01.S47) na 3 samostatné sklepy (01.567, 01.568, 01.569)

R01-Z07 Rozdělení skladu komercí (01.S47) na 3 samostatné sklepy (01.567, 01.568, 01.569) R01-Z07 Rozdělení skladu komercí (01.S47) na 3 samostatné sklepy (01.567, 01.568, 01.569) Obsah technické zprávy: 1/ Základní identifikační údaje akce 2/ Náplň projektu 3/ Výchozí podklady k vypracování

Více

pasivní domy HELUZ FAMILY nízkoenergetické domy energeticky úsporné domy NOVINKA PRO PASIVNÍ A NÍZKOENERGETICKÉ STAVBY

pasivní domy HELUZ FAMILY nízkoenergetické domy energeticky úsporné domy NOVINKA PRO PASIVNÍ A NÍZKOENERGETICKÉ STAVBY NG nová generace stavebního systému pasivní domy nízkoenergetické domy A B HELUZ FAMILY energeticky úsporné domy C D HELUZ FAMILY NOVINKA PRO PASIVNÍ A NÍZKOENERGETICKÉ STAVBY HELUZ FAMILY 50 nadstandardní

Více

cihelné bloky pro pasivní a nízkoenergetické stavby U až 0,15 W/m 2 K

cihelné bloky pro pasivní a nízkoenergetické stavby U až 0,15 W/m 2 K cihelné bloky HELUZ FAMILY pro pasivní a nízkoenergetické stavby U až 0,15 W/m 2 K nadstandardní jednovrstvé zdivo heluz family 50 Společnost HELUZ uvedla na trh v roce 2009 unikátní broušený cihelný blok,

Více

D55, s.r.o.: Podlahy SLAVIA speciální nabídky 2012

D55, s.r.o.: Podlahy SLAVIA speciální nabídky 2012 DUBOVÉ VARIACE 1 3-vrstvé dřevěné podlahy: nášlapná vrstva 4 mm, možnost několikrát přebrousit, životnost minimálně 30 let síla 13-15 mm - zámkový spoj nebo perodrážka, finální povrchová úprava, jednoduchá

Více

Akce: Revitalizace panelového domu Holasická 10 a 12, Opava 5

Akce: Revitalizace panelového domu Holasická 10 a 12, Opava 5 POŽÁRNĚ BEZPEČNOSTNÍ ŘEŠENÍ STAVBY Akce: Revitalizace panelového domu Holasická 10 a 12, Opava 5 Místo: úl. Holasická 1163/10, Opava, parc.č. 1526, k.ú. Kateřinky u Opavy úl. Holasická 1164/12, Opava,

Více

Bezpečnostní otvorové výplně dveře, okna, mříže apod.

Bezpečnostní otvorové výplně dveře, okna, mříže apod. Příloha č. 1.2: Zabezpečené oblasti a jejich uzamykací systémy Bezpečnostní otvorové výplně dveře, okna, mříže apod. Výstup Certifikát shody podle certifikačního postupu NBÚ Bezpečnostní třída Podle čl.

Více

www.zdravotnickepomucky.eu

www.zdravotnickepomucky.eu Telefon na obchodního zástupce: Ladislava Jirousková Telefon: +420 734 763 686 Fax: +420 491 420 886 E-mail: oz@pro-charitu.cz Pro-Charitu s.r.o. Manželů Burdychových 245 549 41 Červený Kostelec IČ: 28810619,

Více

výkon: 500 jmenovitá hodnota 500 W 1000 jmenovitá hodnota 1000 W 1500 jmenovitá hodnota 1500 W 2000 jmenovitá hodnota 2000 W

výkon: 500 jmenovitá hodnota 500 W 1000 jmenovitá hodnota 1000 W 1500 jmenovitá hodnota 1500 W 2000 jmenovitá hodnota 2000 W Způsob rozlišování a označování konvektorů PROTHERM PROTHERM XXXX výkon: 500 jmenovitá hodnota 500 W 1000 jmenovitá hodnota 1000 W 1500 jmenovitá hodnota 1500 W 2000 jmenovitá hodnota 2000 W 5.2.0. Příklad:

Více

KOVOVÝ NÁBYTEK. Základní barevné provedení : barva šedá RAL 7035. Skříně. Příloha č 2 k RS kovový nábytek č.j. MV-86810-65/VZ-2013 39113600-3

KOVOVÝ NÁBYTEK. Základní barevné provedení : barva šedá RAL 7035. Skříně. Příloha č 2 k RS kovový nábytek č.j. MV-86810-65/VZ-2013 39113600-3 KOVOVÝ NÁBYTEK Příloha č 2 k RS kovový nábytek Základní barevné provedení : barva šedá RAL 7035 NÁZEV POPIS MATERIÁL NIPEZ KÓD Lavice šatní lavička, 150 cm konstrukce nohou z ocelových trubek, sedák -

Více

Podrobná specifikace předmětu zakázky Dodávka školního a dílenského nábytku

Podrobná specifikace předmětu zakázky Dodávka školního a dílenského nábytku Stránka 1 z 12 Příloha č. 1 k Výzvě k podání nabídky Podrobná specifikace předmětu zakázky Dodávka školního a dílenského nábytku Číslo položky 1. Skříň policová Počet kusů 1 rozměry - výška 1900 až 2000

Více

ČESKÁ TECHNICKÁ NORMA

ČESKÁ TECHNICKÁ NORMA ČESKÁ TECHNICKÁ NORMA ICS 13.340.50 2007 Obuv pro hasiče ČSN EN 15090 83 2506 Únor Footwear for firefighters Chaussures pour pompiers Schuhe für die Feuerwehr Tato norma je českou verzí evropské normy

Více

Nabídka pro potravinářský průmysl

Nabídka pro potravinářský průmysl 2014 Nabídka pro potravinářský průmysl 258 Řada oděvů pro potravinářství- kombinace hodnoty a kvality Tato tkanina nabízí větší odolnost, vynikající ochranné vlastnosti a vynikající komfort uživatele za

Více

CESTOVÁNÍ, VOLNÝ ČAS 107

CESTOVÁNÍ, VOLNÝ ČAS 107 CESTOVÁNÍ, VOLNÝ ČAS 1 3500 Šňůrka na krk - lanyard s kovovou karabinkou polyester 48 2 cm potisk: TR3 20 1,8 cm 6,30 3506 Šňůrka na krk - laynard s kovovou karabinkou a poutkem na mobilní telefon, polyester

Více

TECHNICKÁ ZPRÁVA K 01

TECHNICKÁ ZPRÁVA K 01 ING. JIŘÍ SÍTAŘ ING. JIŘÍ SÍTAŘ TECHNICKÁ ZPRÁVA K 01 TECHNICKÁ ZPRÁVA MATEŘSKÁ ŠKOLKA V ŽELEŠICÍCH ÚSTŘEDNÍ VYTÁPĚNÍ A NUCENÉ VĚTRÁNÍ (VZT) Projektová dokumentace řeší ústřední vytápění objektu Mateřské

Více

Název školy: Střední odborná škola stavební Karlovy Vary Sabinovo náměstí 16, 360 09, Karlovy Vary Autor: ANATOL RACHVALSKÝ Název materiálu:

Název školy: Střední odborná škola stavební Karlovy Vary Sabinovo náměstí 16, 360 09, Karlovy Vary Autor: ANATOL RACHVALSKÝ Název materiálu: Název školy: Střední odborná škola stavební Karlovy Vary Sabinovo náměstí 16, 360 09, Karlovy Vary Autor: ANATOL RACHVALSKÝ Název materiálu: VY_32_INOVACE_PD._56 Číslo projektu: CZ 1.07/1.5.00/34.1077

Více

ČSN EN ISO 9001:2009 PROMASPRAY T. tepelně izolační nástřik na stavební konstrukce. www.promatpraha.cz

ČSN EN ISO 9001:2009 PROMASPRAY T. tepelně izolační nástřik na stavební konstrukce. www.promatpraha.cz ČSN EN ISO 9001:2009 PROMASPRAY T tepelně izolační nástřik na stavební konstrukce PROMASPRAY T PROMASPRAY T Jednosložková suchá omítková směs pro použití ve stavebnictví Úvod PROMASPRAY T je průmyslově

Více

Názvosloví v PO, technické prostředky, cvičební řád

Názvosloví v PO, technické prostředky, cvičební řád Názvosloví v PO, technické prostředky, cvičební řád -základní názvosloví a znalost technických prostředků - cvičební řád-technický výcvik 1. Věcný prostředek s označením VRVN-1 je: a) zařízení s hydraulickým

Více

Veřejná zakázka na dodávky s názvem: Dodávka nábytku a kuchyňského zařízení pro Fakultu elektrotechniky a informatiky

Veřejná zakázka na dodávky s názvem: Dodávka nábytku a kuchyňského zařízení pro Fakultu elektrotechniky a informatiky Veřejná zakázka na dodávky s názvem: Dodávka nábytku a kuchyňského zařízení pro Fakultu elektrotechniky a informatiky Zadavatel: Univerzita Pardubice, Studentská 95, 532 10 Pardubice Specifikace nábytku

Více

Zateplovací systémy Baumit. Požární bezpečnost staveb PKO č. 10-024 PKO č. 11-003

Zateplovací systémy Baumit. Požární bezpečnost staveb PKO č. 10-024 PKO č. 11-003 Zateplovací systémy Baumit Požární bezpečnost staveb PKO č. 10-024 PKO č. 11-003 www.baumit.cz duben 2011 Při provádění zateplovacích systémů je nutno dodržovat požadavky požárních norem, mimo jiné ČSN

Více

Originální AEGIS ledvinka II. generace

Originální AEGIS ledvinka II. generace Originální AEGIS ledvinka II. generace Návod k použití a popis funkce: Dobrý den, dostáváte do rukou výrobek, který je určen pro profesionální skryté/utajené nošení zbraně. Dnešní podoba této ledvinky

Více

Propozice Zimní železný hasič Milevsko

Propozice Zimní železný hasič Milevsko RACING RESCUE J.A.Komenského 1034 399 01 MILEVSKO IČ:22707905 WWW.VYPROSTOVANI.CZ Propozice Zimní železný hasič Milevsko 1. Pořadatel: Racing Rescue o.s. J.A.Komenského 1034 399 01 Milevsko IČ: 22007905-2.

Více

PROTIPOŽÁRNÍ SYSTÉM WÜRTH FP

PROTIPOŽÁRNÍ SYSTÉM WÜRTH FP PROTIPOŽÁRNÍ SYSTÉM WÜRTH FP PROTIPOŽÁRNÍ SYSTÉM WÜRTH FP Složení měkké ucpávky EI60- jedna deska (min.vata) TL60/120-140kg/m3 Oboustranný nátěr Würth FP- F+ Würth FP- K- 1mm, přesah na instalace 150mm,

Více

PREZENTACE CETRIS. Přednášející: Glos Martin. Obchodní manažer ČR, SR

PREZENTACE CETRIS. Přednášející: Glos Martin. Obchodní manažer ČR, SR PREZENTACE CETRIS Přednášející: Glos Martin Obchodní manažer ČR, SR Složení cementotřískové desky CETRIS Hlavní přednosti desek CETRIS Fyzikálně mechanické vlastnosti Lineární roztažnost při změně vlhkosti.

Více

TR 2 T R 2 1 0 1 POPIS TYPOVÝ KLÍČ. TLAKOVÉ RELÉ KT 7009 1/12 4 MPa 10 MPa 32 MPa

TR 2 T R 2 1 0 1 POPIS TYPOVÝ KLÍČ. TLAKOVÉ RELÉ KT 7009 1/12 4 MPa 10 MPa 32 MPa TR 2 TLAKOVÉ RELÉ KT 7009 1/12 4 MPa 10 MPa 32 MPa jednoduchá konstrukce nízká hmotnost tři druhy možného zapojení na hydraulický obvod malý zástavbový prostor připojení konektorovou zásuvkou dle DIN 43

Více

BEZPEČNOSTNÍ DVEŘE NOVÉ GENERACE SECURIDO OD SPOLEČNOSTI JKT OKNA Olomouc s.r.o.

BEZPEČNOSTNÍ DVEŘE NOVÉ GENERACE SECURIDO OD SPOLEČNOSTI JKT OKNA Olomouc s.r.o. BEZPEČNOSTNÍ DVEŘE NOVÉ GENERACE SECURIDO OD SPOLEČNOSTI JKT OKNA Olomouc s.r.o. www.securidoors.cz tel.: 773 899 005 PRODEJNA RI OKNA Ušatý dům JKT OKNA OLOMOUC Wellnerova 3, Olomouc 779 00 tel.: 585

Více

Trubky pro hydraulické válce

Trubky pro hydraulické válce Trubky pro hydraulické válce Trubky pro hydraulické válce Přesná ocelová trubka tvoří základní nepohyblivou část přímočarého hydromotoru. Slouží k vedení pístu osazeného těsnícími manžetami a z toho vyplývají

Více

ENERGETICKÁ OPTIMALIZACE PAVILONU ŠKOLNÍ JÍDELNY - ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU

ENERGETICKÁ OPTIMALIZACE PAVILONU ŠKOLNÍ JÍDELNY - ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU ENERGETICKÁ OPTIMALIZACE PAVILONU ŠKOLNÍ JÍDELNY - ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU Technická zpráva 1.Identifikační údaje Název stavby: Energetická optimalizace školní jídelny Ždírec nad Doubravou Místo stavby: Kraj:

Více

kypro ohřev a chlazení v pomocných provozech Řada M Deskové výměníky tepla

kypro ohřev a chlazení v pomocných provozech Řada M Deskové výměníky tepla . kypro ohřev a chlazení v pomocných provozech Řada M Deskové výměníky tepla Použití Průmyslové deskové výměníky tepla Alfa Laval lze použít pro ohřívání nebo chlazení v průmyslových provozech. Podrobnosti

Více

NOVOSTAVBA RODINNÉHO DOMU NA PARCELE Č. 4544/123 V KATASTRÁLNÍM ÚZEMÍ HUSTOPEČE U BRNA

NOVOSTAVBA RODINNÉHO DOMU NA PARCELE Č. 4544/123 V KATASTRÁLNÍM ÚZEMÍ HUSTOPEČE U BRNA INVESTOR: Vladimíra Tučková, Nová Ves 109, 691 23, Pohořelice NOVOSTAVBA RODINNÉHO DOMU NA PARCELE Č. 4544/123 V KATASTRÁLNÍM ÚZEMÍ HUSTOPEČE U BRNA VYTAPĚNÍ Obsah projektu : Technická zpráva Výkresová

Více

Izolovaný komínový systém BokraSLIM

Izolovaný komínový systém BokraSLIM Izolovaný komínový systém BokraSLIM Horní kónické vyústění SLIM Krycí deska (střešní přechod) SLIM Krycí deska (střešní přechod) SLIM+ PDM SLIM Strana 4 Proti dešťová manžeta SLIM Roura SLIM 0,25 / 0,5

Více

Construction. Stříkané a stěrkové izolační systémy Sikalastic a Sikafloor. Sika CZ, s.r.o.

Construction. Stříkané a stěrkové izolační systémy Sikalastic a Sikafloor. Sika CZ, s.r.o. Construction Stříkané a stěrkové izolační systémy Sikalastic a Sikafloor Sika CZ, s.r.o. Oblasti použití Izolace spodní stavby, základů vlivy dešťová a podzemní voda, humusové kyseliny rozpouštěcí posypové

Více

ISO sekční vrata. Výrobek firmy ALPHA Deuren International BV.

ISO sekční vrata. Výrobek firmy ALPHA Deuren International BV. ISO sekční vrata Výrobek firmy ALPHA Deuren International BV. Bau muster Zertifizierung geprüft Vše v jednom Moderní koncepce vrat vysoká kvalita optimální technika široká paleta barev výrobek pro každý

Více

P R O P O Z I C E 6.ročníku soutěže v hasičském víceboji O pohár Primátora statutárního města Jihlavy

P R O P O Z I C E 6.ročníku soutěže v hasičském víceboji O pohár Primátora statutárního města Jihlavy P R O P O Z I C E 6.ročníku soutěže v hasičském víceboji O pohár Primátora statutárního města Jihlavy Pořádající organizace Vedení soutěže Jednotky SDH Statutárního města Jihlava velitel soutěže: Jiří

Více

Školení pracovníků ČEZ DS

Školení pracovníků ČEZ DS Školení pracovníků ČEZ DS pro zkoušky podle Vyhlášky 50/78 Sb, Provedení elektrických venkovních a kabelových vedení z hlediska bezpečnosti Ing. Josef Hejčl - ČENES PNE 333301 el. venkovní vedení nad 1

Více

Zkoušky otvorových výplní Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p. 2006

Zkoušky otvorových výplní Technický a zkušební ústav stavební Praha, s.p. 2006 TZÚS, s.p., pobočka Praha 1/ Mechanické zkoušky 2/ Klimatické zkoušky 3/ Tepelně technické zkoušky 1/ Mechanické zkoušky odolnost proti svislému zatížení deformace křídla při zatížení svislou silou v otevřené

Více

Měřicí pravítka a pásma

Měřicí pravítka a pásma 74 75 76 78 79 Kvalitativní charakteristika u skládacích metrů Dřevěný skládací metr Série 900 Série 600 Série 607 N-S Plastový skládací metr Série 1000 Měřicí pravítka a pásma 80 81 82 83 84 85 86 88

Více

Tepelná technika II. Ing. Pavel Heinrich. heinrich@heluz.cz. Produkt manažer. 5.4.2012 Ing. Pavel Heinrich

Tepelná technika II. Ing. Pavel Heinrich. heinrich@heluz.cz. Produkt manažer. 5.4.2012 Ing. Pavel Heinrich Tepelná technika II Ing. Pavel Heinrich Produkt manažer heinrich@heluz.cz 5.4.2012 Ing. Pavel Heinrich 1 Tepelná technika II Zdivo a ČSN 73 0540-2:2011 Konstrukční detaily Vzduchotechnika Technologie zdění

Více

kód ZP 04/0011647 - plně hrazeno Anatomicky tvarovaný krční límec vyrobený z dostatečně tuhé pěnové hmoty, potažený bavlněným úpletem.

kód ZP 04/0011647 - plně hrazeno Anatomicky tvarovaný krční límec vyrobený z dostatečně tuhé pěnové hmoty, potažený bavlněným úpletem. PAN 1.01 - límec krční kód ZP 04/0011647 - plně hrazeno Anatomicky tvarovaný krční límec vyrobený z dostatečně tuhé pěnové hmoty, potažený bavlněným úpletem. Výška límce 8 a 10 cm lehké případy tortikolis

Více

Zvedací příslušenství

Zvedací příslušenství Zvedací příslušenství Pacientské závěsy pro dospělé Začalo to jedním závěsným vakem vyrobeným výhradně z textilu, v tom čase revoluční řešení. Dnes má Liko největší výběr závěsných vaků a ostatního příslušenství

Více

VCHODOVÉ DVEŘE PRO NÁS DŮM ZNAMENÁ VÍCE. www.dom.aluprof.eu

VCHODOVÉ DVEŘE PRO NÁS DŮM ZNAMENÁ VÍCE. www.dom.aluprof.eu VCHODOVÉ DVEŘE PRO NÁS DŮM ZNAMENÁ VÍCE www.dom.aluprof.eu 1 PANELOVÉ DVEŘE EKOdům z ALUPROF Vchodové dveře již dávno nejsou jen ochranou domova před chladem, deštěm, hlukem či nezvanými hosty. Mohou být

Více

Zvyšování kvality výuky technických oborů

Zvyšování kvality výuky technických oborů Zvyšování kvality výuky technických oborů Klíčová aktivita V.2 Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji odborných kompetencí žáků středních škol Téma V.2.13 Konstrukce skříňového nábytku Kapitola

Více

Profesionální. ochranné. oblečení. vyšší stupeň ochrany při produkci potravin. Pro více informací navštivte naše webové stránky: www.hema.

Profesionální. ochranné. oblečení. vyšší stupeň ochrany při produkci potravin. Pro více informací navštivte naše webové stránky: www.hema. Profesionální ochranné oblečení vyšší stupeň ochrany při produkci potravin Pro více informací navštivte naše webové stránky: www.hema.cz KLEEN FLEXOTHANE Kleen má anti bakteriální vlastnosti, Povrch ze

Více

www.datex.com DATEX - ochranné potahy pro ALFA ROMEO s jistotou chrání - šetří náklady - zlepšují image

www.datex.com DATEX - ochranné potahy pro ALFA ROMEO s jistotou chrání - šetří náklady - zlepšují image www.datex.com DATEX - ochranné potahy pro ALFA ROMEO s jistotou chrání - šetří náklady - zlepšují image Postranní ochranné potahy pro ALFA ROMEO obj. č. D-AR 95 Postranní ochranné potahy chrání přední

Více

Nakládání s odpady. biologické riziko. shromažďovací nádoba se vkládá do infekčního odpadu na pracovišti

Nakládání s odpady. biologické riziko. shromažďovací nádoba se vkládá do infekčního odpadu na pracovišti Tabulky nebezpečných odpadů na ZdP a NZdP 180101- ostré předměty Katalogové číslo 180101 Název Kategorie Příklady : symbolem ostré předměty nebezpečný (O/N) jehly, jehly se stříkačkami, skalpely, žiletky,

Více

Desky TOPAS 06/2012. Deska s jádrem nerostu Sádrokartonová deska TOPAS

Desky TOPAS 06/2012. Deska s jádrem nerostu Sádrokartonová deska TOPAS Desky TOPAS 06/01 Deska s jádrem nerostu Sádrokartonová deska TOPAS KNAUF TOPAS / POUŽITÍ Deska Knauf TOPAS stabilizující prvek interiéru i dřevostaveb Deska Knauf TOPAS je určena pro ty, kteří požadují

Více

INPROJEKT, spol. s r.o. Ostende 87/II, 290 01 Poděbrady

INPROJEKT, spol. s r.o. Ostende 87/II, 290 01 Poděbrady INPROJEKT, spol. s r.o. Ostende 87/II, 290 01 Poděbrady http: www.inprojekt-podebrady.cz, e-mail: info@inprojekt-podebrady.cz, tel.: +420/325610079, fax: +420/325610215 DOKUMENTACE PRO STAVEBNÍ ŘÍZENÍ

Více

Webová stránka. Literatura CD-ROM. www.styrofoameurope.com. Aktuální informace o tepelné izolaci STYROFOAM:

Webová stránka. Literatura CD-ROM. www.styrofoameurope.com. Aktuální informace o tepelné izolaci STYROFOAM: Webová stránka Aktuální informace o tepelné izolaci STYROFOAM: www.styrofoameurope.com CD-ROM Všechny brožury, informace k zadání a detaily CAD můžete získat i v digitální podobě Literatura Rádi Vám pošleme

Více

BH02 Pozemní stavitelství

BH02 Pozemní stavitelství BH02 Pozemní stavitelství Zastřešení budov B) Ploché střechy Střecha = nosná střešní konstrukce + střešní plášť (nenosná konstrukce - 1 a více) Dle sklonu střechu dělíme na -plochá (sklon 1 až 5 )- ČSN

Více

Montážní návod Šikmá střecha

Montážní návod Šikmá střecha Montážní návod Šikmá střecha www.sunizer.cz Důležité upozornění: Tubus světlovodu obsahuje zalakované technické stříbro. Při montáži je třeba se vyhnout kontaktu se superreflexním povrchem, ani jej mechanicky

Více

Střední odborné učiliště elektrotechnické Plzeň PAVILON 7 - VÝMĚNA OKEN A VNĚJŠÍCH DVEŘÍ TECHNICKÁ ZPRÁVA A 1411

Střední odborné učiliště elektrotechnické Plzeň PAVILON 7 - VÝMĚNA OKEN A VNĚJŠÍCH DVEŘÍ TECHNICKÁ ZPRÁVA A 1411 OBJEDNATEL Střední odborné učiliště elektrotechnické Plzeň SPOL. S.R.O. nám. M. Horákové 2, 326 00 Plzeň, tel.: 377 244 451, e-mail:mvachuda@centrum.cz MÍSTO Areál SOU elektrotechnického, Vejprnická 56,

Více

Zpětné klapky s dvojitým diskem. Těleso z uhlíkové oceli a z nerez oceli Velikosti 50 až 300 mm (2 až 12") PN 20/třída 150 a PN 50/třída 300

Zpětné klapky s dvojitým diskem. Těleso z uhlíkové oceli a z nerez oceli Velikosti 50 až 300 mm (2 až 12) PN 20/třída 150 a PN 50/třída 300 Katalogový list 8485.1/3--64 Zpětné klapky MODEL 2000 Zpětné klapky s dvojitým diskem Těleso z uhlíkové oceli a z i i 50 až 300 mm (2 až 12") PN 20/třída 150 a PN 50/třída 300 Použití Průmyslové procesy,

Více

PROJEKT : INVESTOR : DATUM :

PROJEKT : INVESTOR : DATUM : PROJEKT : STAVEBNÍ ÚPRAVA ZÁHRADNÍHO DOMKU, HOSTIVICE INVESTOR : PROJEKTANT ČÁSTI : DATUM : NÁZEV VÝKRES : MĚŘÍTKO : STUPEŇ PROJEKTU : FORMÁT : ČÍSLO VÝKRESU : Technická zpráva Předložená projektová dokumentace

Více

TECHNICKÁ SPECIFIKACE TS-ITC-276/2002/b

TECHNICKÁ SPECIFIKACE TS-ITC-276/2002/b č.j. TS-ITC-276/2002/b str.1 / 6 INSTITUT PRO TESTOVÁNÍ A CERTIFIKACI, a. s. ZLÍN, ČESKÁ REPUBLIKA TECHNICKÁ SPECIFIKACE TS-ITC-276/2002/b Výrobek: Obuv pro děti do 3 let Zpracovatel: Ing. Miroslava Dostálová

Více

DODATEČNÉ INFORMACE Č. 4

DODATEČNÉ INFORMACE Č. 4 DODATEČNÉ INFORMACE Č. 4 V Praze dne 31. března 214 k veřejné zakázce malého rozsahu na dodávky s názvem: Dodávka a montáž laboratorního nábytku a vybavení k akci Rekonstrukce laboratoře pro organickou

Více

Ford Ranger - příslušenství

Ford Ranger - příslušenství Ford Ranger - příslušenství Změny vyhrazeny, 19.10.2012, ceny příslušenství platné od 1.1.2013 Pevná střecha - charakteristika vyrobeno z dvojitého tvrzeného plastu (ABS) vlastní šedá barvy uvnitř / stříbrně

Více

Kovové vchodové dveře. Vaše pohodlí, Vaše bezpečnost

Kovové vchodové dveře. Vaše pohodlí, Vaše bezpečnost Kovové vchodové dveře Vaše pohodlí, Vaše bezpečnost KATALOG 014 Vaše pohodlí, Vaše bezpečnost, Vaše vizitka O FIRMĚ Od začátku hlavní prioritou společnosti KOMSTA je její neustálý rozvoj a péči o potřeby

Více

Problematika dodržení normy ČSN 730540 při výrobě oken

Problematika dodržení normy ČSN 730540 při výrobě oken Problematika dodržení normy ČSN 730540 při výrobě oken Tato norma platná od 1.12.2002 stanovuje z hlediska výroby oken určených pro nepřerušovaně vytápěné prostory 2 zásadní hodnoty: 1.součinitel prostupu

Více

O ZŘÍZENÍ MĚSTSKÉ POLICIE

O ZŘÍZENÍ MĚSTSKÉ POLICIE Obecně závazná vyhláška města Kadaně č. 2/08 O ZŘÍZENÍ MĚSTSKÉ POLICIE Zastupitelstvo města Kadaně na svém zasedání dne 28. února 2008 usnesením č. 50/2008 vydalo v souladu s ustanovením 10 písmena a)

Více

TVAROVKY PlayBlok tvar ovky PlayBlok tvar ovky WallFishBlok. www.kb-blok.cz

TVAROVKY PlayBlok tvar ovky PlayBlok tvar ovky WallFishBlok. www.kb-blok.cz TVAROVKY PlayBlok tvar ovky PlayBlok tvar ovky WallFishBlok PlayBlok a WallFishBlok NOVINKA! KB PlayBlok zkosení hrany po celém obvodu pohledové plochy výška zkosení 7 mm označení povrchové úpravy v kódu

Více

BDX. Zateplovací sada. Zateplovací sada BDX se skládá ze tří částí:

BDX. Zateplovací sada. Zateplovací sada BDX se skládá ze tří částí: BDX Zateplovací sada Zateplovací sada BDX se skládá ze tří částí: a montážními úhelníky pro snadnou instalaci. Izolační rám BDX Tepelně izolační rám z polyethylenové pěnové izolace snízkým součinitelem

Více

KAMENINOVÉ TROUBY CENÍK 2014-03-01

KAMENINOVÉ TROUBY CENÍK 2014-03-01 KAMENINOVÉ TROUBY CENÍK 2014-03-01 You can t beat quality STEINZEUG KERAMO, s.r.o. Tel.: 387 981 303 Fax: 387 981 487 E-mail: keramo@keramo-kamenina.cz www.keramo-kamenina.cz 2 KOMENTÁŘ Ceník 2014-03-01

Více

Základní třída K 2 Premium

Základní třída K 2 Premium Základní třída K 2 Premium Vybavení: Integrovaný vodní filtr Adaptér připojení k zahradní hadici A3/4" Vysokotlaká pistole VT hadice 6 m Vario-Power-pracovní nástavec Rotační tryska Objednací číslo: 1.673-305.0

Více

Ekopanely a montážní materiál

Ekopanely a montážní materiál Ekopanely a montážní materiál [a] Ekopanely a stěnová spona [b] Vysvětlivky [1] 800 mm 1200 mm 2 [2] 1 3 4 5 6 6x 7 8 9 10 1 1 12 13 14 15 16 5x /m 2 max. 32 00 mm max. 32 00 mm cca cca 17 20 cm 1 8 50

Více

EFEKTIVNÍ ENERGETICKÝ REGION ECHY DOLNÍ BAVORSKO

EFEKTIVNÍ ENERGETICKÝ REGION ECHY DOLNÍ BAVORSKO EFEKTIVNÍ ENERGETICKÝ REGION JIŽNÍČECHY ECHY DOLNÍ BAVORSKO Vytápěnía využitíobnovitelných zdrojůenergie se zaměřením na nízkoenergetickou a pasivní výstavbu Parametry pasivní výstavby Investice do Vaší

Více

Použití. Certifikace. Technické parametry. Snímač teploty termoelektrický Ex d (Ex t) do jímky DIN bez převodníku nebo s převodníkem

Použití. Certifikace. Technické parametry. Snímač teploty termoelektrický Ex d (Ex t) do jímky DIN bez převodníku nebo s převodníkem UV Snímač teploty termoelektrický Ex d (Ex t) str. /7 Použití pro přesné dálkové měření teploty klidných i proudících tekutin (plynů i kapalin), pro které je zákazníkem zvolená jímka snímače svými vlastnostmi

Více