16. Závěrečná zpráva ročníku, 2011/2012

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "16. Závěrečná zpráva ročníku, 2011/2012"

Transkript

1 16. Závěrečná zpráva ročníku, 2011/2012

2 Něco z historie Nekomerční projekt, který od roku 1996 nabízí žákům stavebních oborů možnost zúčastnit se soutěží a porovnat si tak své znalosti a praktické dovednosti s žáky dalších českých, ale i zahraničních škol. Soutěže se za 16 let zúčastnili žáci z českých, slovenských, německých, maďarských a polských škol. Za 16 let soutěže se zúčastnilo přes 4000 studentů, průměrně jednoho ročníku zúčastní 272 učňů, jako doprovod do SUSO zapojilo téměř 1800 pedagogů. Ročně projekt osloví až 2500 žáků díky kolům školním, průměrně se přihlásí 70 škol.

3 Cíl oslovit cílovou skupinu školy a budoucí řemeslníci/zákazníci, představit studentům nové technologie a produkty, popularizovat řemeslnou práci, prohloubit zájem žáků ZŠ o stavební učební obory, vzbudit zájem veřejnosti o stavební řemesla, vytvořit základnu budoucích kvalifikovaných řemeslníků.

4 Společenské přínosy projektu Společenský přesah projekt dílčím způsobem reaguje na celospolečenský problém nedostatek kvalifikovaných řemeslníků. Popularizace řemesla formou exhibičních soutěžních kol v rámci stavebních výstav v ČR. Mediální kampaň soutěže je vedena na podporu osvěty vedené ze strany dotčených státních institucí. Podpora dialogu na téma úrovně odborné výuky na odborných školách. Odborná veřejnost vnímá tento projekt jako nástroj na podporu výuky, na platformě soutěže se jak žáci tak pedagogové seznamují s novými technologiemi, stavebními materiály a produkty partnerů soutěže. Propojení teorie s praxí pod vedením profesionálních odborníků řeší žáci konkrétní zadání z praxe. Porovnání praktických dovedností a teoretických znalostí žáků z celé ČR. Konkurenční výhoda na trhu práce referenční ocenění udělené odborníky z praxe. Pasivní účast žáků ZŠ v konkrétních regionech, potenciál dalších studentů odborných škol. Sociální rozměr zapojení dětských domovů do projektu.

5 Přínosy pro partnery Možnost podílet se na projektu, který má celoroční průběh, a který se těší podpoře odborných institucí (HK, SPS, profesní cechy, kraje ) vzhledem k jeho celospolečenskému přesahu. Mediální výstupy soutěže lze využít k posílení vlastní komunikace, k budováni image firmy díky samotnému spojení se soutěží = vnímání jako zodpovědné firmy, společné získání reputace společností, které se hlásí k principům společenské odpovědnosti CSR (65 % českých zákazníků koriguje své chování vůči společensky zodpovědným firmám a upřednostňuje výrobek spojený s dobrou věcí). Navázání spolupráce se školami a možnost ovlivnit odbornou výuku na školách. (prezentace nových technologií, výrobků směrem k pedagogům i žákům), Spojení soutěže se stavebními veletrhy nabízí efektivní rozšíření komunikace firem, vystavujících na těchto veletrzích. Získání přístupu k soutěžícím budoucím zákazníkům. Na akcích spojených s jednotlivými postupovými koly a finále se nabízí prostor pro neformální setkání s odborníky a se zástupci komunální sféry v konkrétních regionech.

6 O soutěži Vyhlašuje se pro dvoučlenná družstva žáků 2. ročníků ze SOU, OU a učilišť, středních odborných škol a integrovaných středních škol. Vítězové dvoudenních postupových kol se kvalifikují do třídenního finále, které se koná při stavebním veletrhu FOR ARCH v Praze. V postupových kolech se představí obory zedník a truhlář. Finále se rozšíří o obory obkladač a kameník a kamenosochař. Dvojice žáků předvedou své dovednosti v teoretickém testu a na praktickém zadání (např. vyzdění příčky, uložení překladu, zhotovení dřevěné stoličky, obložení koupelny). Soutěžící pracují podle technického výkresu, jenž zhotovují odborníci z praxe, z řad partnerských firem, cechů a odborných škol. Body z teoretické a praktické části se sčítají. Tři nejlepší družstva z každého oboru získávají hodnotné ceny. Ocenění získávají i nejlepší školy.

7 Záštity a odborné garance Záštity Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Ministerstvo průmyslu a obchodu Hospodářská komora ČR Asociace krajů ČR Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR Hejtman Moravskoslezského kraje Hejtman Královéhradeckého kraje Odborné garance Svaz kameníků a kamenosochařů Oblastní inspektorát práce Techničtí garanti, řešitelé Wienerberger cihlářský průmysl, a.s. - Ing. Petr Tham Xella CZ, s.r.o. - Ing. Karel Poucha Schiedel, a.s. - Ing. Jiří Vrba KB-BLOK systém, s.r.o. - Ing. Bohumír Freiberg LB Cemix, s.r.o. - Ing. Martin Bureš Stanley/Black and Decker - Bc. Marian Polešák, Michal Schneeweis DZP Praha - Libor Malý

8 Kalendář 16. ročníku Postupová kola Finále REGION SEVERNÍ MORAVA Dům a byt, Výstaviště Černá louka, Ostrava REGION PRAHA A STŘEDNÍ ČECHY STAVITEL 2012, Výstaviště Lysá nad Labem REGION VÝCHODNÍ ČECHY STAVBA A ZAHRADA 2012, KC ALDIS, Hradec Králové REGION SEVERNÍ ČECHY Můj dům, můj hrad, Výstaviště Zahrada Čech, Litoměřice REGION JIŽNÍ A ZÁPADNÍ ČECHY veletrh HOBBY, Výstaviště České Budějovice MEZINÁRODNÍ FINÁLE 16. ROČNÍKU FOR ARCH 2012, PVA EXPO PRAHA

9 Školy v 16. ročníku SŠ elektrostavební a dřevozpracující, Frýdek - Místek, p.o. / SPŠ stavební Valašské Meziříčí / SŠ řemesel, Bruntál, p.o. / SŠ stavební a dřevozpracující, Ostrava, p.o. / SŠ technická, Přerov / SŠ technických oborů, Havířov-Šumbark / SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín / SOU stavební Opava, p.o. / SOU stavební Opava, p.o. / SŠ, Šenov u Nového Jičína / ZSB i RR w Raciborzu / SSŠ PRAKTIK s.r.o. / SŠ techniky a služeb, Karviná p.o. / OU Praktická škola, Lipová lázně 458 / SOŠ technická Uherské Hradiště / SŠ nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem / SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora / SŠ stavební Jihlava / SŠ technická Zelená pruh, Praha 4 / SOŠ stavební a zahradnická Učňovská 1 Praha 9 / SŠ umělecká a řemeslná Nový Zlíchov 1 / SOU stavební Benešov / SOŠ a SOU Kladno / SSOU a OU Sedlčany o.p.s. / SOŠ a SOU, Hradec Králové / SOŠ Otrokovice / SOŠ a SOU Trutnov / SŠ polytechnická Olomouc / ISŠ Moravská Třebová / SŠ obchodu, řemesel a služeb Žamberk / SOŠ a SOU - Masarykova škola práce Letovice / VOŠ a SŠ technická, Habrmanova 1540, Česká Třebová / SPŠ, SOŠ a SOU Nové Město nad Metují / VOŠ a SPŠ, Rychnov nad Kněžnou / SOU technické, Chotěboř / SŠ řemeslná, Jaroměř / SŠ dopravy, obchodu a služeb, Moravský Krumlov / SŠ gastronomie a služeb Nová Paka / SŠ hotelnictví, gastronomie a služeb Litoměřice, p.o. / SŠ stavební a technická, Ústí nad Labem / SŠ polytechnická Brno, Jílová 36g / SOŠ a SOU, Roudnice nad Labem, Neklanova 1806, p.o. / SOŠ, Louny / SŠ technická, Most, p.o. / ISŠ, Semily, 28.října 607, p.o. / SOŠ Litvínov- Hamr / ISŠ, Slaný / SŠ řemesel a služeb, Děčín IV, p.o. / SOU Hluboš 178 / SŠ energetická a stavební, Chomutov / VOŠ a SŠ Varnsdorf / Gymnázium, SOŠ a SOU, Litoměřice / SPŠ Světce 1, Tachov / SŠ, Vimperk / SOU Planá / SOU stavební, Plzeň / ISŠ Rakovník / SOU, tř. 5. května 3, Lišov / SOU Domažlice / SPŠ strojní a stavební, Tábor / SOŠZ a SOU Český Krumlov. Finále se zúčastnilo 43 žáků z 21 českých škol a jedné školy polské.

10 Odborná porota Předseda poroty Libor Malý (DZP Praha, s.r.o.) Odborná porota BOZP Ing. M. Moravec (OIP pro hl. m. Prahu), V. Stehlíková (OIP pro Ústecký kraj), Ing. O. Hlaváček (OIP pro Královéhradecký a Pardubický kraj), K. Ditrich (OIP pro Středočeský kraj), Ing. J. Grochal (OIP pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj), S. Vávra (OIP pro Jihočeský kraj) Odborná porota obor zedník Wienerberger cihlářský průmysl, a.s. - Ing. P. Halamka, Ing. Z. Konůpka, Ing. J. Beneš, P. Zahálka, Ing. P. Tham, Ing. R. Blecha Xella CZ, s.r.o. - Ing. K. Poucha, M. Balnar Schiedel, a.s. - T. Brich, J. Frankovič, M. Preclík, M. Hanák KB-Blok systém, s.r.o. - Ing. B. Freiberg, Ing. J. Jirák, M. Sazeček, Ing. J. Szumilo LB Cemix, s.r.o. - Ing. M. Bureš, P. Zavřel Odborná porota obor truhlář Bc. B. Žůrek (SŠSD Ostrava, p. o.), M. Černoch (SPŠS Valašské Meziříčí), A. Münster (SŠ, Šenov u Nového Jičína), P. Štěpán (SŠ technická, Zelený pruh 1294/50), M. Valachovič (SŠUŘ Praha 5), L. Matějovič (SOŠ a SOU Kladno), P. Mašek (VOŠ a SPŠ, Rychnov nad Kněžnou), J. Palínek (SOŠ a SOU-MŠP Letovice), A. Lapeš (SŠDOS Moravský Krumlov), M. Findeis (SOŠ Litvínov-Hamr), J. Černý (SŠ polytechnická, Brno), L. Štrobl (SŠST Ústí nad Labem), L. Puc (SPŠSS Tábor), p. Fojtl (SOU Lišov), Ing. A. Sedláček (SOU stavební Plzeň), O. Šimčík (SŠNO Bystřice pod Hostýnem), F. Pešina (SŠŘ Jaroměř), R. Krusberský (SOUS Opava) Odborná porota obor kameník a kamenosochař Ing. K. Dušek, V. Hradecký, B. Chomout (Svaz kameníků a kamenosochařů)

11 Statistika a hodnocení jednotlivých kol_ostrava Dům a byt, Ostrava / října 2011 Téma výstavy stavební Skladba vystavovatelů - výrobci stavebních materiálů, dřevostavby, okna, dveře, komíny Počet škol - 14 Počet žáků 44 (truhláři 12 družstev, zedníci 10 družstev) Školy truhláři - SŠ nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem/SOU stavební Opava/SPŠ stavební Valašské Meziříčí/SOŠ technická Uherské Hradiště/SOŠ, Bruntál, p. o./sš, Šenov u Nového Jičína/SŠED, Frýdek-Místek, p.o./sš stavební a dřevozpracující Ostrava, p. o./sš technických oborů Havířov Šumbark/SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín/SSŠ PRAKTIK s.r.o. Horní Benešov/SŠ techniky a služeb Karviná - Nové Město Školy zedníci - SŠ elektrostavební a dřevozpracující, Frýdek Místek/SPŠ stavební Valašské Meziříčí/SŠ stavební a dřevozpracující, Ostrava/SŠ technická, Přerov/SŠ technických oborů, Havířov-Šumbark/SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín/SOŠ stavební Opava/SŠ, Šenov u Nového Jičína/ZSB i RR w Raciborzu/SSŠ PRAKTIK Horní Benešov Počet pedagogů 22 Umístění Hala A1 (druhé patro hlavní budovy u vchodu) Návštěvnost veletrhu návštěvníků

12 Statistika a hodnocení jednotlivých kol_lysá nad Labem Stavitel, Lysá nad Labem / února 2012 Téma výstavy stavební Skladba vystavovatelů - výrobci stavebních materiálů, dřevostavby, okna, dveře, komíny Počet škol - 8 Počet žáků 26 (truhláři 7 družstev, zedníci 6 družstev) Školy truhláři - SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora/SŠ stavební Jihlava/SŠ technická Praha 4/SOŠ stavební a zahradnická, Praha 9/SŠ umělecká a řemeslná Nový Zlíchov 1/Praha 5, SOŠ a SOU Kladno/SOU stavební Benešov Školy zedníci - SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora/SŠ stavební Jihlava/SOŠ stavební a zahradnická Praha 9/SŠ technická Praha 4/SOŠ a SOU Kladno/SOU Sedlčany Pedagogů 13 Umístění Hala A2 (přízemí hlavní budovy hned u vchodu) Návštěvnost veletrhu návštěvníků

13 Statistika a hodnocení jednotlivých kol_hradec Králové Stavba a zahrada, Hradec Králové / března 2012 Téma výstavy stavební, kutil, zahrádka Skladba vystavovatelů - výrobci stavebních materiálů, dřevostavby, okna, dveře, komíny, ploty, květiny, interiér, vytápění Počet škol - 14 Počet žáků 34 (truhláři 10 družstev, zedníci 7 družstev) Školy truhláři - SOŠ a SOU - Masarykova škola práce, Letovice/VOŠ a SPŠ, Rychnov nad Kněžnou/SOU a SOŠ technických oborů, Česká Třebová/SOŠ obchodní a SOU řemesel, Moravský Krumlov/SOU technické, Chotěboř/SOŠ a SOU Nové Město nad Metují/SŠ polytechnická Olomouc/SŠ řemeslná, Jaroměř/SŠ gastronomie a služeb Nová Paka/SŠ obchodu, řemesel a služeb Žamberk Školy zedníci - SOŠ a SOU - Masarykova škola práce, Letovice/SOŠ Otrokovice/SOŠ a SOU, Hradec Králové/SŠ polytechnická Olomouc/ISŠ Moravská Třebová/SŠ obchodu, řemesel a služeb Žamberk/SOŠ a SOU Trutnov Pedagogů 17 Umístění U vstupu do budovy. Návštěvnost veletrhu návštěvníků

14 Statistika a hodnocení jednotlivých kol_litoměřice Můj dům, můj hrad, Litoměřice / dubna 2012 Téma výstavy stavební, hobby, zahrádka, interiér, nábytek Skladba vystavovatelů výrobci stavebních materiálů, dřevostavby, okna, dveře, komíny, design, nářadí, nábytek, květiny, ploty, vrata, pouť Počet škol - 11 Počet žáků 28 (truhláři 9 družstev, zedníci 5 družstev) Pedagogů 14 Školy truhláři - SOŠ Litvínov- Hamr/ISŠ, SLANÝ/SŠ řemesel a služeb, Děčín IV/SOU Hluboš/Gymnázium, SOŠ a SOU, Litoměřice/SŠ polytechnická, Brno/ISŠ, Semily/SŠ stavební a technická Ústí nad Labem/VOŠ a SŠ Varnsdorf, Středisko technických a uměleckých oborů Školy zedníci - SŠ polytechnická, Brno/ISŠ, Semily/SŠ stavební a technická Ústí nad Labem/SOŠ a SOU Roudnice nad Labem, Neklanova 1806, p. o./sš hotelnictví, gastronomie a služeb Litoměřice, Dlouhá 6, p. o. Umístění pavilon K a venkovní prostor u pavilonu M. Návštěvnost veletrhu návštěvníků

15 Statistika a hodnocení jednotlivých kol_české Budějovice Hobby, České Budějovice / května 2012 Téma výstavy hobby, kutilství, zahrádka, stavitelství Skladba vystavovatelů pěstitelé, drobné nářadí, stavební materiály, okna, dveře, komíny Počet škol - 9 Počet žáků 26 (truhláři 7 družstev, zedníci 6 družstev) Školy truhláři - SOU, tř. 5. května 3, Lišov/SOU stavební, Plzeň/SPŠ strojní a stavební, Tábor/SOŠZ a SOU Český Krumlov/ISŠ Rakovník/SOU Domažlice/SPŠ Tachov Školy zedníci - SOU Planá/SOU stavební, Plzeň/SPŠ strojní a stavební, Tábor/SŠ Vimperk/ISŠ Rakovník/SPŠ Tachov Pedagogů 13 Umístění Pavilon E na hlavní trase Návštěvnost veletrhu návštěvníků

16 Účast ve finále Obor zedník SPŠ stavební Valašské Meziříčí ZSB i RR w Raciborzu SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora SŠ technická Zelený pruh 1294 SOŠ a SOU, Hradec Králové SOŠ Otrokovice SŠ stavební a technická, Čelakovského 5, Ústí nad Labem SŠ polytechnická, Brno, Jílová 36g SOU stavební, Plzeň SPŠ strojní a stavební, Tábor, Obor truhlář SOU Lišov ISŠ Rakovník SŠ umělecká a řemeslná, Nový Zlíchov 1 SOŠ stavební a zahradnická Učňovská 1 SOU stavební, Opava, p.o. SŠ nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem SŠ řemeslná, Jaroměř MŠP - SŠ Letovice SOŠ Litvínov - Hamr Gym., SOŠ a SOU, o. p. s. Litoměřice Obor kameník a kamenosochař Akademie - VOŠ, Gymnázium a SOŠUP Světlá nad Sázavou SPŠ kamenická a sochařská, Hořice Finále se zúčastnilo 43 žáků z 23 českých a polských škol.

17 Nejlepší studenti 16. ročníku Obor zedník Dominik Hrubík, Lukáš Fiurášek SPŠ stavební Valašské Meziříčí Obor truhlář Marek Hulla, Zbyněk Pešek SOŠ Litvínov-Hamr Obor kameník a kamenosochař Matěj Bílek SŠ kamenická a sochařská Hořice

18 Hodnocení finále_pva EXPO PRAHA Výstava FA, Praha 2012 / září 2012 Téma výstavy stavební a nízkoenergetické stavění Skladba vystavovatelů stavební materiály, okna, dveře, komíny, vytápění, vrata, dřevostavby, schody. Počet škol - 22 Počet žáků 43 (truhláři 10 družstev, zedníci 10 dr., kameníci 3 žáci) Pedagogů 21 Návštěvnost veletrhu návštěvníků Umístění Hala A1, sektor G

19 Ocenění pro školy Hvězda postupového kola Pro školy nejlepších družstev. Výrobce SÚPŠS Kamenický Šenov. České Budějovice Zedník - SPŠ strojní a stavební, Tábor Truhlář - SOU Lišov Litoměřice Zedník - SŠ polytechnická, Brno, Jílová 36g Truhlář - Gym., SOŠ a SOU o.p.s. Litoměřice Hradec Králové Zedník - SOŠ a SOU Hradec Králové Truhlář - SOŠ a SOU - MŠP Letovice Lysá nad Labem Zedník - SŠ technická, Zelený pruh 1294/50 Truhlář - SOŠ stavební a zahradnická, Praha 9 Ostrava Zedník - ZS Budowlanych i RR Racibórz Truhlář - SŠNO Bystřice pod Hostýnem Hvězda finále Pro školy nejlepších družstev celého ročníku. Výroba Ak.-VOŠ,Gymn. a SOŠUP Světlá nad Sázavou. Obor zedník SPŠ stavební Valašské Meziříčí Obor truhlář SOŠ Litvínov-Hamr

20 Co navíc SUSO ještě nabídlo Jan Antonín Duchoslav Populární herec byl mediální tváří 16. ročníku soutěže. Moderoval vyhlášení nejlepších v celém ročníku včetně finále na stavebním veletrhu FOR ARCH a glosoval celý ročník. V prostorách expozice soutěže proběhly na všech postupových kolech autogramiády pro účastníky i návštěvníky veletrhů. Zahradní architekti Při 16. ročníku proběhla na vybraných postupových kolech prezentace zahradní architektury v podání studentů VOŠ a SZŠ Benešov.

21 Noví partneři Hlavní mediální partner oboru truhlář Mediální partner Mediální partner oboru truhlář

22 Novinky v programu Lícové pásky s materiálem POROTHERM Finále oboru zedník bylo obohaceno o disciplínu s lícovými páskami. Po praktické ukázce následovalo zpracování zadání nalepení 5 řad lícových pásků. Prezentace pro pedagogy Na všech kolech včetně finále probíhaly prezentace partnerů ve formě: přednášek, ukázek, soutěží, zážitkových forem. Účastníci soutěže DeWalt zavrtávali pět vrutů na čas. Ti nejrychlejší si odnesli vstupenky na MOTOGP v Brně.

23 Co dál nabízí SUSO prezentace partnerských firem pro soutěžící, pedagogy, školy (Wienerberger, Xella CZ, Schiedel, KB-BLOK systém, LB Cemix, Stanley/DeWalt), veřejné diskuse pedagogů na téma úroveň odborné výuky na školách, praktické ukázky/prezentace technických novinek, distribuce soutěžních vzorků/materiálů do škol, zúčastněné školy jsou obesílány technickými materiály, zapojení žáků ZŠ, aktivní spolupráce s dětskými domovy.

24 Souhrnné hodnocení Ostrava * známky od jedné do pěti. Jedna je nejlepší, pět je nejhorší. Lysá nad Labem Hradec Králové Litoměřice České Budějovice FOR ARCH 2012 Počet škol Počet družstev Počet pedagogů Návštěvnost HODNOCENÍ VÝSTAV DOBRÉ MÍNUS DOBRÉ MÍNUS VÝBORNÉ CHVALITEBNÉ VÝBORNÉ MÍNUS VÝBORNÉ MÍNUS Celkové hodnocení za SUSO* VÝBORNÉ CHVALITEBNÉ VÝBORNÉ CHVALITEBNÉ - VÝBORNÉ VÝBORNÉ Návštěvnost výstav Počet škol Ostrava Lysá nad Labem Hradec Králové Litoměřice České Budějovice FOR ARCH Ostrava Lysá nad Labem Hradec Králové Litoměřice České Budějovice FOR ARCH 2012

25 Účast škol z jednotlivých krajů Počty škol z jednotlivých krajů ČR

26 Zastoupení oborů v jednotlivých kolech Počet družstev oboru truhlář České Budějovice Litoměřice Hradec Králové Lysá nad Labem Ostrava Počet družstev oboru zedník České Budějovice Litoměřice Hradec Králové Lysá nad Labem Ostrava

27 Účast škol a počty družstev Počet škol Počet žáků Ostrava Lysá nad Labem Hradec Králové Litoměřice České Budějovice

28 Mediální výstupy k soutěži SUSO v roce grafy Lifestylový internetový magazín Ostatní Celkem 173 mediálních výstupů Rozhlas Internetový zpravodajský portál Tištěný deník Tištěný odborný časopis Odborný internetový magazín Média SUSO 2012 Rozhlas Tištěný deník Tištěný odborný časopis Odborný internetový magazín Internetový zpravodajský portál Lifestylový internetový magazín Ostatní

29 Odborné internetové magazíny Stavebnictvip romlade.cz CasopisStaveb nictvi.cz Moderníobec. cz Industry.eu Strechy, Czechstav.cz fasady, Konstrukce.cz izolace.cz Truhlarskyportal. cz Reality.cz 1 Konstrukce.cz 12 Truhlářskýportál.cz 2 Reality.cz 9 Stavitel.ihned.cz 7 drevmag.cz 4 Imaterialy.cz 2 Buildinfo.cz TZB-info Enviweb.cz Ceskestavby. cz Stavebniserver. com Odborný internetový magazín Obcanskavyst avba.cz 4stav.cz Stavitel.ihned.cz Drevmag.com Stavebnictvi3 000.cz Imaterialy.cz Build-info.cz 1 Stavebnictvi3000.cz 8 4stav.cz 12 Občanskávýstavba.cz 12 Českéstavby.cz 4 Stavebníserver.com 1 ČasopisStavebnictví.cz 11 TZB-info.cz 1 Moderníobec.cz 10 Industry.eu 1 Enviweb.cz 3 Stavebnictvipromlade.cz 1 Střechy, fasády, izolace 1 Czechstav.cz

30 Odborné tištěné časopisy Realizace staveb Materiály pro stavbu Stavitel BuildInfo Stavebnictví a interiér Stavebnictví Dřevařský magazín Odborný časopis Stavitel Stavebnictví Dřevařský magazín Stavebnictví a interiér Build-Info Realizace staveb Materiály pro stavbu

31 Internetové zpravodajské portály Prnizpravy. cz Aktualne. cz Novinky.cz Denik.cz Regionální deník.cz Internetový zpravodajský portál Aktuálně.cz Novinky.cz Deník.cz Regionální deník.cz Prvnízprávy. cz

32 Lifestylové internetové magazíny Bydleni.cz Topravebydleni. cz Modernidum.info Lifestylový internetový magazín Bydlení.cz Modernídům.info Topravebydleni.cz 1 3 1

33 Tištěné deníky 1 Mf Dnes Deník 24 Tištěný deník

34

35 Partneři Generální partner Hlavní partneři Partner

36 Partneři Mediální partneři Záštita Odborná garance Kontakt: David Surmaj Manažer konferencí a soutěží ABF, a.s., Mimoňská 645, Praha GSM: Tel.: web:

TISKOVÁ ZPRÁVA. 20. PARDUBICKÁ STAVEBNÍ VÝSTAVA 5.. - 7. 3. 2015 výstavní centrum IDEON Pardubice

TISKOVÁ ZPRÁVA. 20. PARDUBICKÁ STAVEBNÍ VÝSTAVA 5.. - 7. 3. 2015 výstavní centrum IDEON Pardubice TISKOVÁ ZPRÁVA z tiskové konference konané dne 20.1.2015 v areálu Pardubického pivovaru, a.s., (generální partner) týkající se stavebních výstav v Pardubicích a Hradci Králové : 20. PARDUBICKÁ STAVEBNÍ

Více

ENERSOL 2008 JAK ŽÁCI A STUDENTI HODNOTÍ VYUŽÍVÁNÍ

ENERSOL 2008 JAK ŽÁCI A STUDENTI HODNOTÍ VYUŽÍVÁNÍ ENERSOL 2008 JAK ŽÁCI A STUDENTI HODNOTÍ VYUŽÍVÁNÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE A SNIŽOVÁNÍ EMISÍ V DOPRAVĚ VE SVÉM OKOLÍ ENERSOL 2008 ČESKÁ REPUBLIKA OBSAH 1 3, Vize, strategie, východiska a cíle projektu

Více

Zpravodaj Pospolu. Editorial. Podpora spolupráce škol a firem č. 1/2015. Vážení a milí čtenáři,

Zpravodaj Pospolu. Editorial. Podpora spolupráce škol a firem č. 1/2015. Vážení a milí čtenáři, Zpravodaj Pospolu Podpora škol a firem č. 1/2015 Editorial Vážení a milí čtenáři, první letošní rozšířené vydání zpravodaje je věnováno především školám a firmám zapojeným do projektu Pospolu, které pilotně

Více

EVROPSKÝ VELETRH POMATURITNÍHO A CELOŽIVOTNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ GAUDEAMUS XXI. ROČNÍK

EVROPSKÝ VELETRH POMATURITNÍHO A CELOŽIVOTNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ GAUDEAMUS XXI. ROČNÍK EVROPSKÝ VELETRH POMATURITNÍHO A CELOŽIVOTNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ GAUDEAMUS XXI. ROČNÍK BRNO 4. 7. listopadu 2014 ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA Ve dnech 4. až 7. listopadu 2014 proběhl v areálu brněnského výstaviště, v pavilonech

Více

Panel 2013+ poskytuje zakázky i mimo stavební sezonu

Panel 2013+ poskytuje zakázky i mimo stavební sezonu 3/2013 Newsletter Editorial Předvolební rétorika politických stran se zase opakuje. Jako před každými volbami nám všichni slibovali, jak se bude úspěšně rozvíjet ekonomika, jak se zlepší konkurenceschopnost

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 0/03 Předkládá: Bedřich Štencel, ředitel Opava. 0. 03 Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 0/03 Výroční zpráva o činnosti školy je zpracována podle

Více

Vyhlášení soutěží a přehlídek ve školním roce 2011/2012

Vyhlášení soutěží a přehlídek ve školním roce 2011/2012 Vyhlášení soutěží a přehlídek ve školním roce 2011/2012 Níže uvedený přehled obsahuje soutěže a přehlídky (dále jen soutěže ), které MŠMT pro školní rok 2011/2012: - vyhlašuje jako jediný vyhlašovatel

Více

Výroční zpráva za rok 2007

Výroční zpráva za rok 2007 Výroční zpráva za rok 2007 Poznámka: SHS ČMS jako nezisková organizace není povinna de iure vydávat výroční zprávy; pro účely informování široké veřejnosti tak činí podle vlastního konceptu OBSAH: VII

Více

ZLÍNTERM, spol. s r. o.

ZLÍNTERM, spol. s r. o. 3 ROČNÍK 23 2013 Cena 30 Kč Firma ZLÍNTERM, spol. s r. o., Otrokovice byla založena v roce 1992 a v průběhu 20 let existence se stala významnou firmou ve Zlínském kraji. Zabezpečuje komplexní realizace:

Více

ØIXHUPØØØ1 I. Souhrnné informace o projektu

ØIXHUPØØØ1 I. Souhrnné informace o projektu Unikátní kód žádosti: ØIXHUPØØØ1 I. Souhrnné informace o projektu Číslo operačního programu: Název operačního programu: Číslo prioritní osy: Název prioritní osy: Číslo oblasti podpory: Název oblasti podpory:

Více

Výzva 2009 Program Leonardo da Vinci Schválené projekty mobility

Výzva 2009 Program Leonardo da Vinci Schválené projekty mobility Výzva 2009 Program Leonardo da Vinci Schválené projekty mobility CZ/09/LLP LdV//134002 Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD, Znojmo, s.r.o. Adaptace mladých lidí v pracovním prostředí

Více

ENERSOL 2007 JAK ŽÁCI A STUDENTI HODNOTÍ VYUŽÍVÁNÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE VE SVÉM OKOLÍ

ENERSOL 2007 JAK ŽÁCI A STUDENTI HODNOTÍ VYUŽÍVÁNÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE VE SVÉM OKOLÍ ENERSOL 2007 JAK ŽÁCI A STUDENTI HODNOTÍ VYUŽÍVÁNÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE VE SVÉM OKOLÍ ENERSOL 2007 JAK ŽÁCI A STUDENTI HODNOTÍ VYUŽÍVÁNÍ OBNOVITELNÝCH ZDROJŮ ENERGIE VE SVÉM OKOLÍ OBSAH 1 3, Vize,

Více

Sociální partnerství odborných škol. Sborník příspěvků z konference konané 1. března 2011 v Brně v rámci projektu Kurikulum S

Sociální partnerství odborných škol. Sborník příspěvků z konference konané 1. března 2011 v Brně v rámci projektu Kurikulum S Sociální partnerství odborných škol Sborník příspěvků z konference konané 1. března 2011 v Brně v rámci projektu Kurikulum S 1 Publikace vznikla v rámci národního projektu Kurikulum S Podpora plošného

Více

Zpráva o hodnocení kvality projektů mobility

Zpráva o hodnocení kvality projektů mobility Program Leonardo da Vinci Zpráva o hodnocení kvality projektů mobility generace 2001 Česká republika Kontakty: Adresa Národní agentury programu Národní agentura programu Leonardo da Vinci Národní vzdělávací

Více

Vyhlášení soutěží a přehlídek ve školním roce 2009/2010

Vyhlášení soutěží a přehlídek ve školním roce 2009/2010 č. j. 12 702/2009-51 Vyhlášení soutěží a přehlídek ve školním roce 2009/2010 Níže uvedený přehled obsahuje soutěže a přehlídky (dále jen soutěže ), které MŠMT pro školní rok 2009/2010: - vyhlašuje jako

Více

MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY ČESKÉ REPUBLIKY

MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY ČESKÉ REPUBLIKY V R O Č N Í K LXVII ĚSTNÍK MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY ČESKÉ REPUBLIKY SEŠIT 8 Vydáno: SRPEN 2011 Cena: 28 Kč OBSAH Část metodická Metodické doporučení MŠMT pro zabezpečení maturitní zkoušky

Více

Výroční zpráva střední školy za školní rok 2012/2013

Výroční zpráva střední školy za školní rok 2012/2013 Výroční zpráva střední školy za školní rok 2012/2013 I. Základní údaje o škole, školském zařízení 1. Přesný název právnické osoby Střední průmyslová škola stavební Josefa Gočára Praha 4, Družstevní ochoz

Více

informace âeské KOMORY AUTORIZOVAN CH INÎEN RÒ A TECHNIKÒ âinn CH VE V STAVBù

informace âeské KOMORY AUTORIZOVAN CH INÎEN RÒ A TECHNIKÒ âinn CH VE V STAVBù ZPRÁVYVYDÁNO 23. 3. 2007 PRO âleny âkait informace âeské KOMORY AUTORIZOVAN CH INÎEN RÒ A TECHNIKÒ âinn CH VE V STAVBù 1 20 07 Praha místo Shromáždění delegátů ČKAIT dne 24. března 2007. Nový pohled na

Více

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA 22. 24. 1. 2015 PVA EXPO PRAHA LETŇANY

ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA 22. 24. 1. 2015 PVA EXPO PRAHA LETŇANY ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA 22. 24. 1. 2015 PVA EXPO PRAHA LETŇANY 17. ročník veletrhu střešních materiálů, doplňků, dřevěných konstrukcí a služeb pro stavbu a renovace střech 11. ročník veletrhu úspor energií a

Více

MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY ČESKÉ REPUBLIKY

MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY ČESKÉ REPUBLIKY V R O Č N Í K LXX ĚSTNÍK MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ, MLÁDEŽE A TĚLOVÝCHOVY ČESKÉ REPUBLIKY SEŠIT 8 Vydáno: SRPEN 2014 Cena: 29 Kč OBSAH Část oznamovací Vyhlášení soutěží a přehlídek..................................................................................

Více

Slova úvodem... 4 Evropský rok dobrovolnictví... 6 Z historie organizace ASK ČR... 7 Asociace středoškolských klubů České republiky, o. s...

Slova úvodem... 4 Evropský rok dobrovolnictví... 6 Z historie organizace ASK ČR... 7 Asociace středoškolských klubů České republiky, o. s... Almanach 1990 2010 Asociace středoškolských klubů České republiky, o. s. Obsah Slova úvodem... 4 Evropský rok dobrovolnictví... 6 Z historie organizace ASK ČR... 7 Asociace středoškolských klubů České

Více

STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA JOSEFA SOUSEDÍKA 755 01 VSETÍN, BENÁTKY 179 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013. Výroční zpráva za školní rok 2012/2013 Stránka 1

STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA JOSEFA SOUSEDÍKA 755 01 VSETÍN, BENÁTKY 179 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013. Výroční zpráva za školní rok 2012/2013 Stránka 1 STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA JOSEFA SOUSEDÍKA 755 01 VSETÍN, BENÁTKY 179 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Výroční zpráva za školní rok 2012/2013 Stránka 1 OBSAH 1. Základní údaje o škole charakteristika školy.........................

Více

Kampaň Rok průmyslu a technického vzdělávání 2015

Kampaň Rok průmyslu a technického vzdělávání 2015 Kampaň Rok průmyslu a technického vzdělávání 2015 Společné snaha, která chce propojit aktivity všech partnerů a zviditelnit je! Kampaň startuje v roce 2015, naše spolupráce a společné úsilí však budou

Více

Hejtmanka Jana Vaňhová: Evropské dotace hrají nepostradatelnou roli při rozvoji Ústeckého kraje.

Hejtmanka Jana Vaňhová: Evropské dotace hrají nepostradatelnou roli při rozvoji Ústeckého kraje. Speciální vydání magazínu Ústeckého kraje k eurodotacím a zahájení turistické sezóny ZDARMA duben 2012 FONDY EVROPSKÉ UNIE: 26,7 miliard pro Českou republiku REGIONÁLNÍ OPERAČNÍ PROGRAM SEVEROZÁPAD: 746

Více

Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku, Hradec Králové... 6

Střední uměleckoprůmyslová škola hudebních nástrojů a nábytku, Hradec Králové... 6 Obsah Partnerské školy Autodesk Autodesk Academia... 2 Digitální média... 2 Infrastruktura (GIS)... 2 Stavebnictví... 2 Strojírenství... 3 Profily škol Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, Březnice...

Více

III. Zpráva o stavu romské menšiny v České republice za rok 2010

III. Zpráva o stavu romské menšiny v České republice za rok 2010 III. Zpráva o stavu romské menšiny v České republice za rok 2010 Září 2011 OBSAH 1. ÚVOD... 4 2. INSTITUCIONÁLNÍ A POLITICKÝ RÁMEC ROMSKÉ INTEGRACE... 5 2.1 NÁRODNÍ ÚROVEŇ ZABEZPEČENÍ ROMSKÉ INTEGRACE...

Více

Výroční zpráva školy. Střední škola zemědělská a ekologická a střední odborné učiliště chladicí a klimatizační techniky, Kostelec nad Orlicí 2012/2013

Výroční zpráva školy. Střední škola zemědělská a ekologická a střední odborné učiliště chladicí a klimatizační techniky, Kostelec nad Orlicí 2012/2013 Střední škola zemědělská a ekologická a střední odborné učiliště chladicí a klimatizační techniky, Kostelec nad Orlicí Výroční zpráva školy 2012/2013 Zpracovala: Mgr. Yvona Bůžková Schváleno školskou radou

Více

1. Rámcový komunitní plán sociálních služeb v Olomouci na období let 2007 2008

1. Rámcový komunitní plán sociálních služeb v Olomouci na období let 2007 2008 1. Rámcový komunitní plán sociálních služeb v Olomouci na období let 2007 2008 TATO AKCE JE SPOLUFINANCOVÁNA EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A MINISTERSTVEM PRO MÍSTNÍ ROZVOJ 1. Rámcový komunitní plán sociálních

Více

Informační a poradenské středisko pro volbu a změnu povolání I N F O R M A C E

Informační a poradenské středisko pro volbu a změnu povolání I N F O R M A C E Úřad práce Bruntál Květná 64 792 01 Bruntál Informační a poradenské středisko pro volbu a změnu povolání I N F O R M A C E o učebních a studijních oborech na středních školách v okrese Bruntál pro školní

Více

e-zpravodaj 3/2013 Otevření podávání žádostí Nová zelená úsporám Pozvánka na veletrh ForArch Otevřeny nové vzdělávací kurzy EdUR

e-zpravodaj 3/2013 Otevření podávání žádostí Nová zelená úsporám Pozvánka na veletrh ForArch Otevřeny nové vzdělávací kurzy EdUR 3/2013 Otevření podávání žádostí Nová zelená úsporám Pozvánka na veletrh ForArch Otevřeny nové vzdělávací kurzy EdUR... než začnete stavět!!! Obsah Úvodník 3 Co bylo akce, veletrhy Pilotní ověření vzdělávacího

Více