16. Závěrečná zpráva ročníku, 2011/2012

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "16. Závěrečná zpráva ročníku, 2011/2012"

Transkript

1 16. Závěrečná zpráva ročníku, 2011/2012

2 Něco z historie Nekomerční projekt, který od roku 1996 nabízí žákům stavebních oborů možnost zúčastnit se soutěží a porovnat si tak své znalosti a praktické dovednosti s žáky dalších českých, ale i zahraničních škol. Soutěže se za 16 let zúčastnili žáci z českých, slovenských, německých, maďarských a polských škol. Za 16 let soutěže se zúčastnilo přes 4000 studentů, průměrně jednoho ročníku zúčastní 272 učňů, jako doprovod do SUSO zapojilo téměř 1800 pedagogů. Ročně projekt osloví až 2500 žáků díky kolům školním, průměrně se přihlásí 70 škol.

3 Cíl oslovit cílovou skupinu školy a budoucí řemeslníci/zákazníci, představit studentům nové technologie a produkty, popularizovat řemeslnou práci, prohloubit zájem žáků ZŠ o stavební učební obory, vzbudit zájem veřejnosti o stavební řemesla, vytvořit základnu budoucích kvalifikovaných řemeslníků.

4 Společenské přínosy projektu Společenský přesah projekt dílčím způsobem reaguje na celospolečenský problém nedostatek kvalifikovaných řemeslníků. Popularizace řemesla formou exhibičních soutěžních kol v rámci stavebních výstav v ČR. Mediální kampaň soutěže je vedena na podporu osvěty vedené ze strany dotčených státních institucí. Podpora dialogu na téma úrovně odborné výuky na odborných školách. Odborná veřejnost vnímá tento projekt jako nástroj na podporu výuky, na platformě soutěže se jak žáci tak pedagogové seznamují s novými technologiemi, stavebními materiály a produkty partnerů soutěže. Propojení teorie s praxí pod vedením profesionálních odborníků řeší žáci konkrétní zadání z praxe. Porovnání praktických dovedností a teoretických znalostí žáků z celé ČR. Konkurenční výhoda na trhu práce referenční ocenění udělené odborníky z praxe. Pasivní účast žáků ZŠ v konkrétních regionech, potenciál dalších studentů odborných škol. Sociální rozměr zapojení dětských domovů do projektu.

5 Přínosy pro partnery Možnost podílet se na projektu, který má celoroční průběh, a který se těší podpoře odborných institucí (HK, SPS, profesní cechy, kraje ) vzhledem k jeho celospolečenskému přesahu. Mediální výstupy soutěže lze využít k posílení vlastní komunikace, k budováni image firmy díky samotnému spojení se soutěží = vnímání jako zodpovědné firmy, společné získání reputace společností, které se hlásí k principům společenské odpovědnosti CSR (65 % českých zákazníků koriguje své chování vůči společensky zodpovědným firmám a upřednostňuje výrobek spojený s dobrou věcí). Navázání spolupráce se školami a možnost ovlivnit odbornou výuku na školách. (prezentace nových technologií, výrobků směrem k pedagogům i žákům), Spojení soutěže se stavebními veletrhy nabízí efektivní rozšíření komunikace firem, vystavujících na těchto veletrzích. Získání přístupu k soutěžícím budoucím zákazníkům. Na akcích spojených s jednotlivými postupovými koly a finále se nabízí prostor pro neformální setkání s odborníky a se zástupci komunální sféry v konkrétních regionech.

6 O soutěži Vyhlašuje se pro dvoučlenná družstva žáků 2. ročníků ze SOU, OU a učilišť, středních odborných škol a integrovaných středních škol. Vítězové dvoudenních postupových kol se kvalifikují do třídenního finále, které se koná při stavebním veletrhu FOR ARCH v Praze. V postupových kolech se představí obory zedník a truhlář. Finále se rozšíří o obory obkladač a kameník a kamenosochař. Dvojice žáků předvedou své dovednosti v teoretickém testu a na praktickém zadání (např. vyzdění příčky, uložení překladu, zhotovení dřevěné stoličky, obložení koupelny). Soutěžící pracují podle technického výkresu, jenž zhotovují odborníci z praxe, z řad partnerských firem, cechů a odborných škol. Body z teoretické a praktické části se sčítají. Tři nejlepší družstva z každého oboru získávají hodnotné ceny. Ocenění získávají i nejlepší školy.

7 Záštity a odborné garance Záštity Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy Ministerstvo průmyslu a obchodu Hospodářská komora ČR Asociace krajů ČR Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR Hejtman Moravskoslezského kraje Hejtman Královéhradeckého kraje Odborné garance Svaz kameníků a kamenosochařů Oblastní inspektorát práce Techničtí garanti, řešitelé Wienerberger cihlářský průmysl, a.s. - Ing. Petr Tham Xella CZ, s.r.o. - Ing. Karel Poucha Schiedel, a.s. - Ing. Jiří Vrba KB-BLOK systém, s.r.o. - Ing. Bohumír Freiberg LB Cemix, s.r.o. - Ing. Martin Bureš Stanley/Black and Decker - Bc. Marian Polešák, Michal Schneeweis DZP Praha - Libor Malý

8 Kalendář 16. ročníku Postupová kola Finále REGION SEVERNÍ MORAVA Dům a byt, Výstaviště Černá louka, Ostrava REGION PRAHA A STŘEDNÍ ČECHY STAVITEL 2012, Výstaviště Lysá nad Labem REGION VÝCHODNÍ ČECHY STAVBA A ZAHRADA 2012, KC ALDIS, Hradec Králové REGION SEVERNÍ ČECHY Můj dům, můj hrad, Výstaviště Zahrada Čech, Litoměřice REGION JIŽNÍ A ZÁPADNÍ ČECHY veletrh HOBBY, Výstaviště České Budějovice MEZINÁRODNÍ FINÁLE 16. ROČNÍKU FOR ARCH 2012, PVA EXPO PRAHA

9 Školy v 16. ročníku SŠ elektrostavební a dřevozpracující, Frýdek - Místek, p.o. / SPŠ stavební Valašské Meziříčí / SŠ řemesel, Bruntál, p.o. / SŠ stavební a dřevozpracující, Ostrava, p.o. / SŠ technická, Přerov / SŠ technických oborů, Havířov-Šumbark / SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín / SOU stavební Opava, p.o. / SOU stavební Opava, p.o. / SŠ, Šenov u Nového Jičína / ZSB i RR w Raciborzu / SSŠ PRAKTIK s.r.o. / SŠ techniky a služeb, Karviná p.o. / OU Praktická škola, Lipová lázně 458 / SOŠ technická Uherské Hradiště / SŠ nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem / SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora / SŠ stavební Jihlava / SŠ technická Zelená pruh, Praha 4 / SOŠ stavební a zahradnická Učňovská 1 Praha 9 / SŠ umělecká a řemeslná Nový Zlíchov 1 / SOU stavební Benešov / SOŠ a SOU Kladno / SSOU a OU Sedlčany o.p.s. / SOŠ a SOU, Hradec Králové / SOŠ Otrokovice / SOŠ a SOU Trutnov / SŠ polytechnická Olomouc / ISŠ Moravská Třebová / SŠ obchodu, řemesel a služeb Žamberk / SOŠ a SOU - Masarykova škola práce Letovice / VOŠ a SŠ technická, Habrmanova 1540, Česká Třebová / SPŠ, SOŠ a SOU Nové Město nad Metují / VOŠ a SPŠ, Rychnov nad Kněžnou / SOU technické, Chotěboř / SŠ řemeslná, Jaroměř / SŠ dopravy, obchodu a služeb, Moravský Krumlov / SŠ gastronomie a služeb Nová Paka / SŠ hotelnictví, gastronomie a služeb Litoměřice, p.o. / SŠ stavební a technická, Ústí nad Labem / SŠ polytechnická Brno, Jílová 36g / SOŠ a SOU, Roudnice nad Labem, Neklanova 1806, p.o. / SOŠ, Louny / SŠ technická, Most, p.o. / ISŠ, Semily, 28.října 607, p.o. / SOŠ Litvínov- Hamr / ISŠ, Slaný / SŠ řemesel a služeb, Děčín IV, p.o. / SOU Hluboš 178 / SŠ energetická a stavební, Chomutov / VOŠ a SŠ Varnsdorf / Gymnázium, SOŠ a SOU, Litoměřice / SPŠ Světce 1, Tachov / SŠ, Vimperk / SOU Planá / SOU stavební, Plzeň / ISŠ Rakovník / SOU, tř. 5. května 3, Lišov / SOU Domažlice / SPŠ strojní a stavební, Tábor / SOŠZ a SOU Český Krumlov. Finále se zúčastnilo 43 žáků z 21 českých škol a jedné školy polské.

10 Odborná porota Předseda poroty Libor Malý (DZP Praha, s.r.o.) Odborná porota BOZP Ing. M. Moravec (OIP pro hl. m. Prahu), V. Stehlíková (OIP pro Ústecký kraj), Ing. O. Hlaváček (OIP pro Královéhradecký a Pardubický kraj), K. Ditrich (OIP pro Středočeský kraj), Ing. J. Grochal (OIP pro Moravskoslezský a Olomoucký kraj), S. Vávra (OIP pro Jihočeský kraj) Odborná porota obor zedník Wienerberger cihlářský průmysl, a.s. - Ing. P. Halamka, Ing. Z. Konůpka, Ing. J. Beneš, P. Zahálka, Ing. P. Tham, Ing. R. Blecha Xella CZ, s.r.o. - Ing. K. Poucha, M. Balnar Schiedel, a.s. - T. Brich, J. Frankovič, M. Preclík, M. Hanák KB-Blok systém, s.r.o. - Ing. B. Freiberg, Ing. J. Jirák, M. Sazeček, Ing. J. Szumilo LB Cemix, s.r.o. - Ing. M. Bureš, P. Zavřel Odborná porota obor truhlář Bc. B. Žůrek (SŠSD Ostrava, p. o.), M. Černoch (SPŠS Valašské Meziříčí), A. Münster (SŠ, Šenov u Nového Jičína), P. Štěpán (SŠ technická, Zelený pruh 1294/50), M. Valachovič (SŠUŘ Praha 5), L. Matějovič (SOŠ a SOU Kladno), P. Mašek (VOŠ a SPŠ, Rychnov nad Kněžnou), J. Palínek (SOŠ a SOU-MŠP Letovice), A. Lapeš (SŠDOS Moravský Krumlov), M. Findeis (SOŠ Litvínov-Hamr), J. Černý (SŠ polytechnická, Brno), L. Štrobl (SŠST Ústí nad Labem), L. Puc (SPŠSS Tábor), p. Fojtl (SOU Lišov), Ing. A. Sedláček (SOU stavební Plzeň), O. Šimčík (SŠNO Bystřice pod Hostýnem), F. Pešina (SŠŘ Jaroměř), R. Krusberský (SOUS Opava) Odborná porota obor kameník a kamenosochař Ing. K. Dušek, V. Hradecký, B. Chomout (Svaz kameníků a kamenosochařů)

11 Statistika a hodnocení jednotlivých kol_ostrava Dům a byt, Ostrava / října 2011 Téma výstavy stavební Skladba vystavovatelů - výrobci stavebních materiálů, dřevostavby, okna, dveře, komíny Počet škol - 14 Počet žáků 44 (truhláři 12 družstev, zedníci 10 družstev) Školy truhláři - SŠ nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem/SOU stavební Opava/SPŠ stavební Valašské Meziříčí/SOŠ technická Uherské Hradiště/SOŠ, Bruntál, p. o./sš, Šenov u Nového Jičína/SŠED, Frýdek-Místek, p.o./sš stavební a dřevozpracující Ostrava, p. o./sš technických oborů Havířov Šumbark/SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín/SSŠ PRAKTIK s.r.o. Horní Benešov/SŠ techniky a služeb Karviná - Nové Město Školy zedníci - SŠ elektrostavební a dřevozpracující, Frýdek Místek/SPŠ stavební Valašské Meziříčí/SŠ stavební a dřevozpracující, Ostrava/SŠ technická, Přerov/SŠ technických oborů, Havířov-Šumbark/SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín/SOŠ stavební Opava/SŠ, Šenov u Nového Jičína/ZSB i RR w Raciborzu/SSŠ PRAKTIK Horní Benešov Počet pedagogů 22 Umístění Hala A1 (druhé patro hlavní budovy u vchodu) Návštěvnost veletrhu návštěvníků

12 Statistika a hodnocení jednotlivých kol_lysá nad Labem Stavitel, Lysá nad Labem / února 2012 Téma výstavy stavební Skladba vystavovatelů - výrobci stavebních materiálů, dřevostavby, okna, dveře, komíny Počet škol - 8 Počet žáků 26 (truhláři 7 družstev, zedníci 6 družstev) Školy truhláři - SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora/SŠ stavební Jihlava/SŠ technická Praha 4/SOŠ stavební a zahradnická, Praha 9/SŠ umělecká a řemeslná Nový Zlíchov 1/Praha 5, SOŠ a SOU Kladno/SOU stavební Benešov Školy zedníci - SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora/SŠ stavební Jihlava/SOŠ stavební a zahradnická Praha 9/SŠ technická Praha 4/SOŠ a SOU Kladno/SOU Sedlčany Pedagogů 13 Umístění Hala A2 (přízemí hlavní budovy hned u vchodu) Návštěvnost veletrhu návštěvníků

13 Statistika a hodnocení jednotlivých kol_hradec Králové Stavba a zahrada, Hradec Králové / března 2012 Téma výstavy stavební, kutil, zahrádka Skladba vystavovatelů - výrobci stavebních materiálů, dřevostavby, okna, dveře, komíny, ploty, květiny, interiér, vytápění Počet škol - 14 Počet žáků 34 (truhláři 10 družstev, zedníci 7 družstev) Školy truhláři - SOŠ a SOU - Masarykova škola práce, Letovice/VOŠ a SPŠ, Rychnov nad Kněžnou/SOU a SOŠ technických oborů, Česká Třebová/SOŠ obchodní a SOU řemesel, Moravský Krumlov/SOU technické, Chotěboř/SOŠ a SOU Nové Město nad Metují/SŠ polytechnická Olomouc/SŠ řemeslná, Jaroměř/SŠ gastronomie a služeb Nová Paka/SŠ obchodu, řemesel a služeb Žamberk Školy zedníci - SOŠ a SOU - Masarykova škola práce, Letovice/SOŠ Otrokovice/SOŠ a SOU, Hradec Králové/SŠ polytechnická Olomouc/ISŠ Moravská Třebová/SŠ obchodu, řemesel a služeb Žamberk/SOŠ a SOU Trutnov Pedagogů 17 Umístění U vstupu do budovy. Návštěvnost veletrhu návštěvníků

14 Statistika a hodnocení jednotlivých kol_litoměřice Můj dům, můj hrad, Litoměřice / dubna 2012 Téma výstavy stavební, hobby, zahrádka, interiér, nábytek Skladba vystavovatelů výrobci stavebních materiálů, dřevostavby, okna, dveře, komíny, design, nářadí, nábytek, květiny, ploty, vrata, pouť Počet škol - 11 Počet žáků 28 (truhláři 9 družstev, zedníci 5 družstev) Pedagogů 14 Školy truhláři - SOŠ Litvínov- Hamr/ISŠ, SLANÝ/SŠ řemesel a služeb, Děčín IV/SOU Hluboš/Gymnázium, SOŠ a SOU, Litoměřice/SŠ polytechnická, Brno/ISŠ, Semily/SŠ stavební a technická Ústí nad Labem/VOŠ a SŠ Varnsdorf, Středisko technických a uměleckých oborů Školy zedníci - SŠ polytechnická, Brno/ISŠ, Semily/SŠ stavební a technická Ústí nad Labem/SOŠ a SOU Roudnice nad Labem, Neklanova 1806, p. o./sš hotelnictví, gastronomie a služeb Litoměřice, Dlouhá 6, p. o. Umístění pavilon K a venkovní prostor u pavilonu M. Návštěvnost veletrhu návštěvníků

15 Statistika a hodnocení jednotlivých kol_české Budějovice Hobby, České Budějovice / května 2012 Téma výstavy hobby, kutilství, zahrádka, stavitelství Skladba vystavovatelů pěstitelé, drobné nářadí, stavební materiály, okna, dveře, komíny Počet škol - 9 Počet žáků 26 (truhláři 7 družstev, zedníci 6 družstev) Školy truhláři - SOU, tř. 5. května 3, Lišov/SOU stavební, Plzeň/SPŠ strojní a stavební, Tábor/SOŠZ a SOU Český Krumlov/ISŠ Rakovník/SOU Domažlice/SPŠ Tachov Školy zedníci - SOU Planá/SOU stavební, Plzeň/SPŠ strojní a stavební, Tábor/SŠ Vimperk/ISŠ Rakovník/SPŠ Tachov Pedagogů 13 Umístění Pavilon E na hlavní trase Návštěvnost veletrhu návštěvníků

16 Účast ve finále Obor zedník SPŠ stavební Valašské Meziříčí ZSB i RR w Raciborzu SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora SŠ technická Zelený pruh 1294 SOŠ a SOU, Hradec Králové SOŠ Otrokovice SŠ stavební a technická, Čelakovského 5, Ústí nad Labem SŠ polytechnická, Brno, Jílová 36g SOU stavební, Plzeň SPŠ strojní a stavební, Tábor, Obor truhlář SOU Lišov ISŠ Rakovník SŠ umělecká a řemeslná, Nový Zlíchov 1 SOŠ stavební a zahradnická Učňovská 1 SOU stavební, Opava, p.o. SŠ nábytkářská a obchodní Bystřice pod Hostýnem SŠ řemeslná, Jaroměř MŠP - SŠ Letovice SOŠ Litvínov - Hamr Gym., SOŠ a SOU, o. p. s. Litoměřice Obor kameník a kamenosochař Akademie - VOŠ, Gymnázium a SOŠUP Světlá nad Sázavou SPŠ kamenická a sochařská, Hořice Finále se zúčastnilo 43 žáků z 23 českých a polských škol.

17 Nejlepší studenti 16. ročníku Obor zedník Dominik Hrubík, Lukáš Fiurášek SPŠ stavební Valašské Meziříčí Obor truhlář Marek Hulla, Zbyněk Pešek SOŠ Litvínov-Hamr Obor kameník a kamenosochař Matěj Bílek SŠ kamenická a sochařská Hořice

18 Hodnocení finále_pva EXPO PRAHA Výstava FA, Praha 2012 / září 2012 Téma výstavy stavební a nízkoenergetické stavění Skladba vystavovatelů stavební materiály, okna, dveře, komíny, vytápění, vrata, dřevostavby, schody. Počet škol - 22 Počet žáků 43 (truhláři 10 družstev, zedníci 10 dr., kameníci 3 žáci) Pedagogů 21 Návštěvnost veletrhu návštěvníků Umístění Hala A1, sektor G

19 Ocenění pro školy Hvězda postupového kola Pro školy nejlepších družstev. Výrobce SÚPŠS Kamenický Šenov. České Budějovice Zedník - SPŠ strojní a stavební, Tábor Truhlář - SOU Lišov Litoměřice Zedník - SŠ polytechnická, Brno, Jílová 36g Truhlář - Gym., SOŠ a SOU o.p.s. Litoměřice Hradec Králové Zedník - SOŠ a SOU Hradec Králové Truhlář - SOŠ a SOU - MŠP Letovice Lysá nad Labem Zedník - SŠ technická, Zelený pruh 1294/50 Truhlář - SOŠ stavební a zahradnická, Praha 9 Ostrava Zedník - ZS Budowlanych i RR Racibórz Truhlář - SŠNO Bystřice pod Hostýnem Hvězda finále Pro školy nejlepších družstev celého ročníku. Výroba Ak.-VOŠ,Gymn. a SOŠUP Světlá nad Sázavou. Obor zedník SPŠ stavební Valašské Meziříčí Obor truhlář SOŠ Litvínov-Hamr

20 Co navíc SUSO ještě nabídlo Jan Antonín Duchoslav Populární herec byl mediální tváří 16. ročníku soutěže. Moderoval vyhlášení nejlepších v celém ročníku včetně finále na stavebním veletrhu FOR ARCH a glosoval celý ročník. V prostorách expozice soutěže proběhly na všech postupových kolech autogramiády pro účastníky i návštěvníky veletrhů. Zahradní architekti Při 16. ročníku proběhla na vybraných postupových kolech prezentace zahradní architektury v podání studentů VOŠ a SZŠ Benešov.

21 Noví partneři Hlavní mediální partner oboru truhlář Mediální partner Mediální partner oboru truhlář

22 Novinky v programu Lícové pásky s materiálem POROTHERM Finále oboru zedník bylo obohaceno o disciplínu s lícovými páskami. Po praktické ukázce následovalo zpracování zadání nalepení 5 řad lícových pásků. Prezentace pro pedagogy Na všech kolech včetně finále probíhaly prezentace partnerů ve formě: přednášek, ukázek, soutěží, zážitkových forem. Účastníci soutěže DeWalt zavrtávali pět vrutů na čas. Ti nejrychlejší si odnesli vstupenky na MOTOGP v Brně.

23 Co dál nabízí SUSO prezentace partnerských firem pro soutěžící, pedagogy, školy (Wienerberger, Xella CZ, Schiedel, KB-BLOK systém, LB Cemix, Stanley/DeWalt), veřejné diskuse pedagogů na téma úroveň odborné výuky na školách, praktické ukázky/prezentace technických novinek, distribuce soutěžních vzorků/materiálů do škol, zúčastněné školy jsou obesílány technickými materiály, zapojení žáků ZŠ, aktivní spolupráce s dětskými domovy.

24 Souhrnné hodnocení Ostrava * známky od jedné do pěti. Jedna je nejlepší, pět je nejhorší. Lysá nad Labem Hradec Králové Litoměřice České Budějovice FOR ARCH 2012 Počet škol Počet družstev Počet pedagogů Návštěvnost HODNOCENÍ VÝSTAV DOBRÉ MÍNUS DOBRÉ MÍNUS VÝBORNÉ CHVALITEBNÉ VÝBORNÉ MÍNUS VÝBORNÉ MÍNUS Celkové hodnocení za SUSO* VÝBORNÉ CHVALITEBNÉ VÝBORNÉ CHVALITEBNÉ - VÝBORNÉ VÝBORNÉ Návštěvnost výstav Počet škol Ostrava Lysá nad Labem Hradec Králové Litoměřice České Budějovice FOR ARCH Ostrava Lysá nad Labem Hradec Králové Litoměřice České Budějovice FOR ARCH 2012

25 Účast škol z jednotlivých krajů Počty škol z jednotlivých krajů ČR

26 Zastoupení oborů v jednotlivých kolech Počet družstev oboru truhlář České Budějovice Litoměřice Hradec Králové Lysá nad Labem Ostrava Počet družstev oboru zedník České Budějovice Litoměřice Hradec Králové Lysá nad Labem Ostrava

27 Účast škol a počty družstev Počet škol Počet žáků Ostrava Lysá nad Labem Hradec Králové Litoměřice České Budějovice

28 Mediální výstupy k soutěži SUSO v roce grafy Lifestylový internetový magazín Ostatní Celkem 173 mediálních výstupů Rozhlas Internetový zpravodajský portál Tištěný deník Tištěný odborný časopis Odborný internetový magazín Média SUSO 2012 Rozhlas Tištěný deník Tištěný odborný časopis Odborný internetový magazín Internetový zpravodajský portál Lifestylový internetový magazín Ostatní

29 Odborné internetové magazíny Stavebnictvip romlade.cz CasopisStaveb nictvi.cz Moderníobec. cz Industry.eu Strechy, Czechstav.cz fasady, Konstrukce.cz izolace.cz Truhlarskyportal. cz Reality.cz 1 Konstrukce.cz 12 Truhlářskýportál.cz 2 Reality.cz 9 Stavitel.ihned.cz 7 drevmag.cz 4 Imaterialy.cz 2 Buildinfo.cz TZB-info Enviweb.cz Ceskestavby. cz Stavebniserver. com Odborný internetový magazín Obcanskavyst avba.cz 4stav.cz Stavitel.ihned.cz Drevmag.com Stavebnictvi3 000.cz Imaterialy.cz Build-info.cz 1 Stavebnictvi3000.cz 8 4stav.cz 12 Občanskávýstavba.cz 12 Českéstavby.cz 4 Stavebníserver.com 1 ČasopisStavebnictví.cz 11 TZB-info.cz 1 Moderníobec.cz 10 Industry.eu 1 Enviweb.cz 3 Stavebnictvipromlade.cz 1 Střechy, fasády, izolace 1 Czechstav.cz

30 Odborné tištěné časopisy Realizace staveb Materiály pro stavbu Stavitel BuildInfo Stavebnictví a interiér Stavebnictví Dřevařský magazín Odborný časopis Stavitel Stavebnictví Dřevařský magazín Stavebnictví a interiér Build-Info Realizace staveb Materiály pro stavbu

31 Internetové zpravodajské portály Prnizpravy. cz Aktualne. cz Novinky.cz Denik.cz Regionální deník.cz Internetový zpravodajský portál Aktuálně.cz Novinky.cz Deník.cz Regionální deník.cz Prvnízprávy. cz

32 Lifestylové internetové magazíny Bydleni.cz Topravebydleni. cz Modernidum.info Lifestylový internetový magazín Bydlení.cz Modernídům.info Topravebydleni.cz 1 3 1

33 Tištěné deníky 1 Mf Dnes Deník 24 Tištěný deník

34

35 Partneři Generální partner Hlavní partneři Partner

36 Partneři Mediální partneři Záštita Odborná garance Kontakt: David Surmaj Manažer konferencí a soutěží ABF, a.s., Mimoňská 645, Praha GSM: Tel.: web:

Soutěžní přehlídka řemesel. Ohlédnutí za 15. ročníkem. Předkládá: David Surmaj Manažer konferencí a soutěží Dne: 21. 11. 2011

Soutěžní přehlídka řemesel. Ohlédnutí za 15. ročníkem. Předkládá: David Surmaj Manažer konferencí a soutěží Dne: 21. 11. 2011 Ohlédnutí za 15. ročníkem Předkládá: David Surmaj Manažer konferencí a soutěží Dne: 21. 11. 2011 Něco z historie Nekomerční projekt, který od roku 1996 nabízí žákům stavebních oborů možnost zúčastnit se

Více

Soutěžní přehlídka řemesel. Předkládá: David Surmaj Manažer konferencí a soutěží Dne: 2.11.2009

Soutěžní přehlídka řemesel. Předkládá: David Surmaj Manažer konferencí a soutěží Dne: 2.11.2009 Soutěžní přehlídka řemesel Předkládá: David Surmaj Manažer konferencí a soutěží Dne: 2.11.2009 Něco z historie Nekomerční projekt, který od roku 1996 nabízí žákům stavebních oborů možnost zúčastnit se

Více

Soutěžní přehlídka řemesel. Předkládá: David Surmaj Manažer konferencí a soutěží Dne: 2.11.2009

Soutěžní přehlídka řemesel. Předkládá: David Surmaj Manažer konferencí a soutěží Dne: 2.11.2009 Soutěžní přehlídka řemesel Předkládá: David Surmaj Manažer konferencí a soutěží Dne: 2.11.2009 Něco z historie Nekomerční projekt, který od roku 1996 nabízí žákům stavebních oborů možnost zúčastnit se

Více

17. Závěrečná zpráva ročníku, 2012/2013

17. Závěrečná zpráva ročníku, 2012/2013 7. Závěrečná zpráva ročníku, 202/203 Preambule Marketingový projekt, který nabízí partnerům a komerčním subjektům oslovit cílovou skupinu řemeslníků, škol a veřejnosti na výstavách k propagaci svých produktů,

Více

18. Závěrečná zpráva ročníku, 2013/2014

18. Závěrečná zpráva ročníku, 2013/2014 18. Závěrečná zpráva ročníku, 2013/2014 Preambule Marketingový projekt, který nabízí partnerům a komerčním subjektům příležitost oslovit cílovou skupinu řemeslníků, škol a veřejnosti na výstavách k propagaci

Více

Přehled o počtu OSVČ

Přehled o počtu OSVČ podle stavu k 30.9.2016 OSOBY SAMOSTATNĚ VÝDĚLEČNĚ ČINNÉ K r a j vykonávají platí zálohy na hlavní celkem hlavní celkem Hl. m. Praha 104 076 66 396 170 472 103 996 19 957 123 953 151 8 368 Středočeský

Více

19. Závěrečná zpráva ročníku, 2014/2015

19. Závěrečná zpráva ročníku, 2014/2015 19. Závěrečná zpráva ročníku, 2014/2015 Preambule Marketingový projekt, který nabízí partnerům a komerčním subjektům příležitost oslovit cílovou skupinu řemeslníků, škol a veřejnosti na výstavách k propagaci

Více

Přehled zrušených 199 finančních úřadů k 31. 12. 2012 a jejich nástupnických 14 krajských finančních úřadů od 1. 1. 2013

Přehled zrušených 199 finančních úřadů k 31. 12. 2012 a jejich nástupnických 14 krajských finančních úřadů od 1. 1. 2013 Příloha č. 1 Přehled zrušených 199 finančních úřadů k 31. 12. 2012 a jejich nástupnických 14 krajských finančních úřadů od 1. 1. 2013 Seznam finančních úřadů do 31. 12. 2012 Seznam finančních úřadů od

Více

Žádosti o registrační značky na přání podle obcí s rozšířenou působností

Žádosti o registrační značky na přání podle obcí s rozšířenou působností Žádosti o registrační značky na přání podle obcí s rozšířenou působností (data ke konci ledna 2016) ORP Počet podaných žádostí Kraj BLATNÁ 3 Jihočeský ČESKÉ BUDĚJOVICE 38 Jihočeský ČESKÝ KRUMLOV 3 Jihočeský

Více

Přehled matrik současných FÚ a jejich nástupnických krajských FÚ od

Přehled matrik současných FÚ a jejich nástupnických krajských FÚ od Přehled matrik současných FÚ a jejich nástupnických krajských FÚ od 1. 1. 2013 Současné FÚ Nástupnické krajské FÚ Číslo FÚ Název FÚ Matrika FÚ Název FÚ Sídlo FÚ Hlavní město Praha 1 FÚ pro Prahu 1 7625011

Více

Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce)

Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce) Příloha 7a Prognózy - struktura 2G minuty (tisíce) Rok Měsíc České Budějovice Český Krumlov Jindřichův Hradec Písek Prachatice Strakonice Tábor Blansko Brno - město Brno - venkov Břeclav Hodonín Vyškov

Více

Úplný název pracoviště ÚFO

Úplný název pracoviště ÚFO Číslo pracoviště Číslo ÚFO Úplný název pracoviště ÚFO číslo územního pracoviště číslo krajského FU Finanční úřad pro hlavní město Prahu 451 2001 Územní pracoviště pro Prahu 1 451 2002 Územní pracoviště

Více

Výčet všech územních pracovišť zřízených organizačním řádem a vyhláškou, včetně jejich podřízenosti

Výčet všech územních pracovišť zřízených organizačním řádem a vyhláškou, včetně jejich podřízenosti Příloha č. 10, str. 1 Výčet všech územních pracovišť zřízených organizačním řádem a vyhláškou, včetně jejich podřízenosti Finanční úřad pro hlavní město Prahu: 1. Územní pracoviště pro Prahu 1, 2. Územní

Více

SEZNAM SLUŽEBNÍCH ÚŘADŮ

SEZNAM SLUŽEBNÍCH ÚŘADŮ SEZNAM SLUŽEBNÍCH ÚŘADŮ 1 Úřad vlády ČR 2 Ministerstvo dopravy 3 Drážní inspekce 4 Drážní úřad 5 Státní plavební správa 6 Úřad pro civilní letectví 7 Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod

Více

Příloha č. 8, str. 1 Organizačního řádu

Příloha č. 8, str. 1 Organizačního řádu Příloha č. 8, str. 1 Seznam územních pracovišť zřízených vyhláškou 1) a organizačním řádem, včetně jejich vzájemné řídící působnosti Finanční úřad pro hlavní město Prahu: 1. Územní pracoviště pro Prahu

Více

ANALÝZA SOUČASNÉHO STAVU PERSONÁLNÍCH PROCESŮ VE SPRÁVNÍCH ÚŘADECH PŘÍLOHA 1 Přehled služebních úřadů a termínů jimi dodaných dotazníků

ANALÝZA SOUČASNÉHO STAVU PERSONÁLNÍCH PROCESŮ VE SPRÁVNÍCH ÚŘADECH PŘÍLOHA 1 Přehled služebních úřadů a termínů jimi dodaných dotazníků ANALÝZA SOUČASNÉHO STAVU PERSONÁLNÍCH PROCESŮ VE SPRÁVNÍCH ÚŘADECH PŘÍLOHA 1 Přehled služebních úřadů a termínů jimi dodaných dotazníků SEZNAM SLUŽEBNÍCH ÚŘADŮ Datum odevzdání 1 Úřad vlády ČR 10.7.2015

Více

Výnosy z kmenových včelstev v kg Sektor Počet Počet včelstev. k 1.5. k 31.10. a 1 2 3 4 5 6 7. 12 13 14,62 0,538 190,0 7,00 Ostatní 11,67

Výnosy z kmenových včelstev v kg Sektor Počet Počet včelstev. k 1.5. k 31.10. a 1 2 3 4 5 6 7. 12 13 14,62 0,538 190,0 7,00 Ostatní 11,67 okres: Městský výbor Praha.. Sektor včelstev k.. k.. a,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, včelstev včelstev včelstev Vykoupeno medu v kg v r. kočujících kočovných vozů kočovných přívěsů, včelstev včelstev včelstev nad

Více

ZADÁVACÍ DOKUMENTACE Příloha č. 2 Specifikace částí veřejné zakázky. Poskytování služeb v oblasti praní a čištění prádla

ZADÁVACÍ DOKUMENTACE Příloha č. 2 Specifikace částí veřejné zakázky. Poskytování služeb v oblasti praní a čištění prádla ZADÁVACÍ DOKUMENTACE Příloha č. 2 Specifikace částí veřejné zakázky Poskytování služeb v oblasti praní a čištění prádla ZAŘÍZENÍ SLUŽEB PRO MINISTERSTVO VNITRA PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE Příloha č.2 k ZD Specifikace

Více

Návštěvnost Kraje Vysočina s využitím zbytkových dat mobilních operátorů

Návštěvnost Kraje Vysočina s využitím zbytkových dat mobilních operátorů Návštěvnost Kraje Vysočina s využitím zbytkových dat mobilních operátorů Ing. Hynek Mašata CE-Traffic, a.s. Sokolovská 192/79 186 Praha 8, Česká republika Výsledky za 1. čtvrtletí Kraj Vysočina 1.7.212

Více

POČET VOZIDEL S NEDOKONČENOU REGISTRACÍ K 8. ČERVNU 2015 Kraj Okres Registrační místo Počet vozidel s NR Hlavní město Praha Hlavní město Praha PRAHA

POČET VOZIDEL S NEDOKONČENOU REGISTRACÍ K 8. ČERVNU 2015 Kraj Okres Registrační místo Počet vozidel s NR Hlavní město Praha Hlavní město Praha PRAHA POČET VOZIDEL S NEDOKONČENOU REGISTRACÍ K 8. ČERVNU 2015 Kraj Okres Registrační místo Počet vozidel s NR Hlavní město Praha Hlavní město Praha PRAHA 1 1 Hlavní město Praha Hlavní město Praha PRAHA 10 3

Více

Rozdělení území okresů do správních obvodů ORP

Rozdělení území okresů do správních obvodů ORP CZ0211 Benešov 93 156 115 Benešov 52 232 50 Vlašim 26 008 49 Votice 11 970 15 Sedlčany 2 946 1 CZ0212 Beroun 75 684 86 Beroun 49 145 49 Hořovice 26 539 37 CZ0213 Kladno 150 198 100 Kladno 113 043 47 Slaný

Více

Seznam stanic systému ČD Kurýr a InterKurýr

Seznam stanic systému ČD Kurýr a InterKurýr Seznam stanic systému a InterKurýr Název ŽST Brno hl. n. *IK 725015267 04.00 06.00 04.00 06.00 04.00 06.00 04.00 06.00 06.10 12.00 06.10 12.00 06.10 12.00 06.10 12.00 12.30 18.00 12.30 18.00 12.30 18.00

Více

Přidělené dotace na regionální funkce v roce 2004

Přidělené dotace na regionální funkce v roce 2004 Přidělené dotace na regionální funkce v roce 2004 Celkem Z toho Kraj-místo Provozovatel - příjemce dotace Investice Neinvestice Z toho (Uváděno v tisících Kč) Hl. m. Praha Městská knihovna v Praze 2 785

Více

ŠKOLSTVÍ A VZDĚLÁVÁNÍ. Zpráva za rok 2012/2014 Cech topenářů a instalatérů ČR

ŠKOLSTVÍ A VZDĚLÁVÁNÍ. Zpráva za rok 2012/2014 Cech topenářů a instalatérů ČR ŠKOLSTVÍ A VZDĚLÁVÁNÍ Zpráva za rok 2012/2014 Cech topenářů a instalatérů ČR KURZY A ŠKOLENÍ - A M O S 18. 20. října 2012 školení u firmy HERZ Armatura i Systemy Grzewcze Sp z o.o., Wieliczka, ul. Artura

Více

Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Plzni. Měsíční statistická zpráva

Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Plzni. Měsíční statistická zpráva Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Plzni Měsíční statistická zpráva říjen 2016 Zpracoval: Tomáš Moravec, DiS. http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/plk/statistiky Informace o nezaměstnanosti v Plzeňském kraji k

Více

ČÍSLA FÚ a ÚZEMNÍCH PRACOVIŠŤ od 1.1.2013

ČÍSLA FÚ a ÚZEMNÍCH PRACOVIŠŤ od 1.1.2013 ČÍSLA FÚ a ÚZEMNÍCH PRACOVIŠŤ od 1.1.2013 Číslo pracoviště Název pracoviště ÚFO Úplný název pracoviště ÚFO Číslo ÚFO Kód ÚFO VEMA c_pracufo c_ufo k_ufo_vema FÚ pro hlavní město Prahu Finanční úřad pro

Více

POPIS ČÍSELNÍKU. Česká republika CZ0100. Praha. Benešov CZ0201. Beroun CZ0202 CZ0203. Kladno. Kolín CZ0204 CZ0205. Kutná Hora.

POPIS ČÍSELNÍKU. Česká republika CZ0100. Praha. Benešov CZ0201. Beroun CZ0202 CZ0203. Kladno. Kolín CZ0204 CZ0205. Kutná Hora. POPIS ČÍSELNÍKU : OKRES_LAU Název: Okresy v České republice Charakteristika: Číselník okresů v České republice založený na číselníku okresů OKRES_LAU, který vydal Český statistický úřad s platností od

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva květen 2015

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva květen 2015 Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva květen 2015 Zpracovala: Ing. Veronika Považanová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Průměrné výdaje domácností na cestovní ruch v roce 2003

Průměrné výdaje domácností na cestovní ruch v roce 2003 Průměrné výdaje domácností na cestovní ruch v roce 2003 Průměrné výdaje na os/rok průměrná Zaměstnanci Zemědělci v Kč v % v Kč v % v Kč Spotřební vydání 84568 100 85920 100 73356 z toho: rekreace a kultura

Více

Krajská pobočka Úřadu práce ČR ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Krajská pobočka Úřadu práce ČR ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Krajská pobočka Úřadu práce ČR ve Zlíně Měsíční statistická zpráva prosinec 2016 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském kraji

Více

Tištěný odborný časopis. Pozice Forma média Klíčové sdělení. internetový. Aktuality. magazín SUSO ANO 1 2 500. Odborný. internetový.

Tištěný odborný časopis. Pozice Forma média Klíčové sdělení. internetový. Aktuality. magazín SUSO ANO 1 2 500. Odborný. internetový. ABF - Soutěžní přehlídka řemesel SUS Přehled mediálních ohlasů - 1.1. 2013-30.10. 2013 ozhlas Tištěný deník Tištěný časopis magazín portál Lifestylový magazín 1 ozhlas - 22 30 12 27 2 5 7 9 statní kolský

Více

Rozpis státní finanční podpory pro rok 2016 pro obecní úřady obcí s rozšířenou působností

Rozpis státní finanční podpory pro rok 2016 pro obecní úřady obcí s rozšířenou působností Rozpis státní finanční podpory pro rok 2016 pro obecní úřady obcí s rozšířenou působností kr. kraj č. ORP obec s rozšířenou působností MPR, MPZ pam. MPR MPZ VPR VPZ NKP Sv.D. Počet památek pro stanovení

Více

P A R L A M E N T Č E S K É R E P U B L I K Y

P A R L A M E N T Č E S K É R E P U B L I K Y P A R L A M E N T Č E S K É R E P U B L I K Y P o s l a n e c k á s n ě m o v n a 1999 3. volební období 174/3 Pozměňovací návrhy k návrhu poslanců Z. Koudelky, J. Václavka a dalších na vydání ústavního

Více

Po a St 8.00 17.00 Pá 8 14 Oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Jindřichův Hradec

Po a St 8.00 17.00 Pá 8 14 Oddělení služby pro zbraně a bezpečnostní materiál Jindřichův Hradec Název úřadu Adresa Telefon Email Fax Úřední doba pro veřejnost Středočeský kraj materiál-kontaktní místo Benešov K Pazderně 906, 256 01 Benešov 974871300 krpstc.oszbm.benesov@mvcr.cz 974871307 materiál-kontaktní

Více

Výbor pro sociální politiku a zdravotnictví nepřijal k předloženému vládního návrhu ústavního zákona usnesení.

Výbor pro sociální politiku a zdravotnictví nepřijal k předloženému vládního návrhu ústavního zákona usnesení. Parlament České republiky Poslanecká sněmovna 1 9 9 5 I. volební období 1809 Společná zpráva výborů Poslanecké sněmovny k vládnímu návrhu ústavního zákona o vytvoření vyšších územních samosprávných celků

Více

Statistická ročenka půdního fondu České republiky

Statistická ročenka půdního fondu České republiky Statistická ročenka půdního fondu České republiky Český úřad zeměměřický a katastrální Praha 2005 ČESKÝ ÚŘAD ZEMĚMĚŘICKÝ A KATASTRÁLNÍ STATISTICKÁ ROČENKA PŮDNÍHO FONDU ČESKÉ REPUBLIKY Souhrnné výstupy

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Plzni

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Plzni Úřad práce České republiky krajská pobočka v Plzni Zpráva o situaci na trhu práce Plzeňský kraj Duben 2012 Zpracoval: Tomáš Moravec, DiS. http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/plk/statistiky K 30. 4. 2012 bylo

Více

Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva

Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva prosinec 2016 Zpracoval: Ing. Veronika Považanová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Název okresu BYT 2+1*

Název okresu BYT 2+1* Název okresu BYT 2+1* Okres Benešov 1 630 000 1 630 000 1 646 300 1 Okres Beroun 1 640 000 1 640 000 1 656 400 1 Okres Blansko 1 250 000 1 250 000 1 240 000 0 Okres Brno-město 2 200 000 2 200 000 2 310

Více

00000 00000000/0710. Daňová Účetní a daňový bulletin Luděk Vavrda kancelář Placení daní od 1.1. 2013 daňový poradce

00000 00000000/0710. Daňová Účetní a daňový bulletin Luděk Vavrda kancelář Placení daní od 1.1. 2013 daňový poradce Daňová Účetní a daňový bulletin Luděk Vavrda kancelář Placení daní od 1.1. 2013 daňový poradce Od 1. 1. 2013 budou vytvořeny nové finanční úřady, které vykonávají působnost na území kraje, tzn. 14 krajských

Více

Původní Název FÚ Nové Číslo. číslo územního. FÚ FÚ pracoviště. 284 ÚP BOSKOVICE Územní pracoviště v Boskovicích 461 3007

Původní Název FÚ Nové Číslo. číslo územního. FÚ FÚ pracoviště. 284 ÚP BOSKOVICE Územní pracoviště v Boskovicích 461 3007 Původní Název FÚ Nové Číslo číslo číslo územního FÚ FÚ pracoviště 284 ÚP BOSKOVICE Územní pracoviště v Boskovicích 461 3007 358 ÚP BRUNTÁL Územní pracoviště v Bruntále 463 3205 35 ÚP ČESKÝ BROD Územní

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva listopad 2015

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva listopad 2015 Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva listopad 2015 Zpracovala: Bc. Veronika Dankanicsová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace

Více

Krajská pobočka Úřadu práce ČR ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Krajská pobočka Úřadu práce ČR ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Krajská pobočka Úřadu práce ČR ve Zlíně Měsíční statistická zpráva listopad 2016 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském kraji

Více

ZBIERKA ZÁKONOV SLOVENSKEJ REPUBLIKY. Ročník Vyhlásená verzia v Zbierke zákonov Slovenskej republiky

ZBIERKA ZÁKONOV SLOVENSKEJ REPUBLIKY. Ročník Vyhlásená verzia v Zbierke zákonov Slovenskej republiky ZBIERKA ZÁKONOV SLOVENSKEJ REPUBLIKY Ročník 1990 Vyhlásené: 29.12.1990 Vyhlásená verzia v Zbierke zákonov Slovenskej republiky Obsah tohto dokumentu má informatívny charakter. 594 Z Á K O N České národní

Více

TISKOVÁ ZPRÁVA. 21. PARDUBICKÁ STAVEBNÍ VÝSTAVA 3. - 5. 3. 2016 výstavní centrum IDEON Pardubice

TISKOVÁ ZPRÁVA. 21. PARDUBICKÁ STAVEBNÍ VÝSTAVA 3. - 5. 3. 2016 výstavní centrum IDEON Pardubice TISKOVÁ ZPRÁVA z tiskové konference konané dne 20.1.2016 v areálu Pardubického pivovaru, a.s., (generální partner) týkající se stavebních výstav v Pardubicích a Hradci Králové : 21. PARDUBICKÁ STAVEBNÍ

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva duben 2015

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva duben 2015 Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva duben 2015 Zpracovala: Ing. Veronika Považanová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Veletrh DSB - Dřevo a stavby Brno. Souběžně probíhají: 23. 26. 4. 2014 Brno - Výstaviště

Veletrh DSB - Dřevo a stavby Brno. Souběžně probíhají: 23. 26. 4. 2014 Brno - Výstaviště Veletrh DSB - Dřevo a stavby Brno Souběžně probíhají: 23. 26. 4. 2014 Brno - Výstaviště Veletrh DSB - Dřevo a stavby Brno Veletrh DSB Dřevo a stavby Brno je samostatným veletrhem v rámci Stavebních veletrhů

Více

Krajská pobočka Úřadu práce ČR pro hl. m. Prahu. Měsíční statistická zpráva

Krajská pobočka Úřadu práce ČR pro hl. m. Prahu. Měsíční statistická zpráva Krajská pobočka Úřadu práce ČR pro hl. m. Prahu Měsíční statistická zpráva srpen 2016 Zpracovala: Nikola Králová http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/pha Informace o nezaměstnanosti v hl. m. Praze k 31.8.2016

Více

SEZNAM ORGÁNŮ STÁTNÍ SPRÁVY (VČETNĚ KRAJE), NA KTERÉ SE VZTAHUJE POVINNOST EVIDENCE V SYSTÉMU MONITORINGU BUDOV

SEZNAM ORGÁNŮ STÁTNÍ SPRÁVY (VČETNĚ KRAJE), NA KTERÉ SE VZTAHUJE POVINNOST EVIDENCE V SYSTÉMU MONITORINGU BUDOV SEZNAM ORGÁNŮ STÁTNÍ SPRÁVY (VČETNĚ KRAJE), NA KTERÉ SE VZTAHUJE POVINNOST EVIDENCE V SYSTÉMU MONITORINGU BUDOV podle 7 odst. 4 písm. e) zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií, v platném znění Agentura

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva únor 2014 Zpracovala: Mgr. Petra Dolejšová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva březen 2014 Zpracovala: Bc. Veronika Považanová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Olomouci. Měsíční statistická zpráva

Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Olomouci. Měsíční statistická zpráva Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Olomouci Měsíční statistická zpráva listopad 2016 Zpracoval: Bc. Jaroslav Mikšaník http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/olk/statistiky Informace o nezaměstnanosti v Olomouckém

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva červenec 2015

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva červenec 2015 Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva červenec 2015 Zpracovala: Ing. Veronika Považanová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva září 2015

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva září 2015 Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva září 2015 Zpracovala: Ing. Veronika Považanová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva

Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva říjen 2016 Zpracovala: Ing. Veronika Považanová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Sreality.cz. Cena inzerce pro soukromé osoby. Cena za každou další jednotku inzerce/den pro klienty s aktivací. Cena inzerce pro klienty s aktivací

Sreality.cz. Cena inzerce pro soukromé osoby. Cena za každou další jednotku inzerce/den pro klienty s aktivací. Cena inzerce pro klienty s aktivací Sreality.cz Cena inzerce pro soukromé osoby Inzerát 60 Kč/den Cena za každou další jednotku inzerce/den pro klienty s aktivací Topování 60 Kč/inzerát V rozmezí od do Koeficient Cena inzerce pro klienty

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva září 2014

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva září 2014 Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva září 2014 Zpracovala: Bc. Veronika Dankanicsová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva

Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva listopad 2016 Zpracoval: Ing. Veronika Považanová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva říjen 2014

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva říjen 2014 Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva říjen 2014 Zpracovala: Bc. Veronika Dankanicsová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Hradci Králové. Měsíční statistická zpráva

Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Hradci Králové. Měsíční statistická zpráva Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Hradci Králové Měsíční statistická zpráva září 2016 Zpracovala: Bc. Lucie Vechetová http://portal.mpsv.cz/sz/stat/nz/mes Informace o nezaměstnanosti v Královéhradeckém

Více

Krajská pobočka Úřadu práce ČR ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Krajská pobočka Úřadu práce ČR ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Krajská pobočka Úřadu práce ČR ve Zlíně Měsíční statistická zpráva říjen 2016 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském kraji

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva prosinec 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva duben 2014 Zpracovala: Mgr. Petra Dolejšová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva prosinec 2014

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva prosinec 2014 Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva prosinec 2014 Zpracovala: Bc. Veronika Dankanicsová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace

Více

Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva

Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva září 2016 Zpracovala: Ing. Veronika Považanová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

16 VYHLÁŠKA ze dne 29. prosince 2004 o organizaci školního roku. ve znění vyhlášky č. 322/2008 Sb.

16 VYHLÁŠKA ze dne 29. prosince 2004 o organizaci školního roku. ve znění vyhlášky č. 322/2008 Sb. 16 VYHLÁŠKA ze dne 29. prosince 2004 o organizaci školního roku ve znění vyhlášky č. 322/2008 Sb. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy stanoví podle 24 odst. 5 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním,

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva červenec 2014

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva červenec 2014 Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva červenec 2014 Zpracovala: Bc. Veronika Dankanicsová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace

Více

Statistická ročenka půdního fondu České republiky

Statistická ročenka půdního fondu České republiky Statistická ročenka půdního fondu České republiky Český úřad zeměměřický a katastrální Praha 2006 ČESKÝ ÚŘAD ZEMĚMĚŘICKÝ A KATASTRÁLNÍ S T A T I S T I C K Á R O Č E N K A P Ů D N Í H O F O N D U Č E S

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva květen 2014 Zpracovala: Mgr. Petra Dolejšová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Města, ve kterých vyzvedneme zásilky v den objednání přepravy

Města, ve kterých vyzvedneme zásilky v den objednání přepravy 10000 Praha 10 10001 Praha 100 10003 Praha 103 10004 Praha 104 10005 Praha 105 10007 Praha 107 10010 Praha 110 10100 Praha 101 10200 Praha 102 10300 Praha 113 10400 Praha 114 10600 Praha 106 10700 Praha

Více

Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva

Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva srpen 2016 Zpracovala: Ing. Veronika Považanová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Krajská pobočka Úřadu práce ČR ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Krajská pobočka Úřadu práce ČR ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Krajská pobočka Úřadu práce ČR ve Zlíně Měsíční statistická zpráva září 2016 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském kraji k

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva srpen 2014

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva srpen 2014 Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva srpen 2014 Zpracovala: Bc. Veronika Dankanicsová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Krajská pobočka Úřadu práce ČR ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Krajská pobočka Úřadu práce ČR ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Krajská pobočka Úřadu práce ČR ve Zlíně Měsíční statistická zpráva srpen 2016 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském kraji

Více

Přehled poskytnutých dotací Fotbalová asociace České republiky

Přehled poskytnutých dotací Fotbalová asociace České republiky Přehled poskytnutých dotací Fotbalová asociace České republiky Výběrové podmínky pro sestavení tisku Vybrané záznamy: 798 záznamů. Vystaven Doklad Příjemce Popis 17.4.2012 PDOT-389/2012 FK Jablonec, občanské

Více

Sreality.cz. Další možnosti pro klienty s aktivací. Cena za každou další jednotku inzerce/den pro klienty s aktivací

Sreality.cz. Další možnosti pro klienty s aktivací. Cena za každou další jednotku inzerce/den pro klienty s aktivací Sreality.cz Další možnosti pro klienty s aktivací Cena za každou další jednotku inzerce/den pro klienty s aktivací Topování Developerský projekt 25 Kč/inzerát 5 Kč/den V rozmezí od do Koeficient 11 30

Více

Rok Počet místností Počet úkonů celkem Počet úkonů - děti

Rok Počet místností Počet úkonů celkem Počet úkonů - děti Příloha č. 2: Přehled Speciálních výslechových místností a počty v nich realizovaných úkonů Porovnání počtu místností a úkonů v roce 2014 a v roce 2015: Rok Počet místností Počet úkonů celkem Počet úkonů

Více

Sreality.cz. Další možnosti pro klienty s aktivací. Cena za každou další jednotku inzerce/den pro klienty s aktivací

Sreality.cz. Další možnosti pro klienty s aktivací. Cena za každou další jednotku inzerce/den pro klienty s aktivací Sreality.cz Další možnosti pro klienty s aktivací Cena za každou další jednotku inzerce/den pro klienty s aktivací Topování Developerský projekt 25 Kč/inzerát 5 Kč/den V rozmezí od do Koeficient 11 30

Více

STAVEBNÍ VELETRHY BRNO

STAVEBNÍ VELETRHY BRNO STAVEBNÍ VELETRHY BRNO VELETRHY POSTAVENÉ PRO VÁS Souběžně probíhají: 20. 23. 4. 2016 Brno Výstaviště Stavte s námi! DŘEVO A STAVBY BRNO VELETRH NÁBYTKU A INTERIÉROVÉHO DESIGNU VELETRH PTÁČEK NÁRODNÍ STAVEBNÍ

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva říjen 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva prosinec 2013 Zpracovala: Mgr. Petra Dolejšová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Statistická roèenka pùdního fondu Èeské republiky

Statistická roèenka pùdního fondu Èeské republiky Statistická roèenka pùdního fondu Èeské republiky Èeský úøad zemìmìøický a katastrální Praha 2001 ČESKÝ ÚŘAD ZEMĚMĚŘICKÝ A KATASTRÁLNÍ STATISTICKÁ ROČENKA PŮDNÍHO FONDU ČESKÉ REPUBLIKY Souhrnné výstupy

Více

Vytápění BT01 TZB II - cvičení

Vytápění BT01 TZB II - cvičení Vytápění BT01 TZB II - cvičení Zadání Vytvořte protokol k energetickému štítku obálky budovy řešeného objektu, vyplňte štítek obálky budovy a stanovte předběžnou tepelnou ztrátu budovy pomocí tzv. obálkové

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva leden 2016

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva leden 2016 Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva leden 2016 Zpracovala: Ing. Veronika Považanová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace o nezaměstnanosti

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva listopad 2014

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech. Měsíční statistická zpráva listopad 2014 Úřad práce České republiky krajská pobočka v Karlových Varech Měsíční statistická zpráva listopad 2014 Zpracovala: Bc. Veronika Dankanicsová https://portal.mpsv.cz/upcr/kp/kvk/tiskove_zpravy Informace

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva únor 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

Více

Propozice soutěže. celostátní soutěž škol ve florbale

Propozice soutěže. celostátní soutěž škol ve florbale 2010 2011 Propozice soutěže celostátní soutěž škol ve florbale kategorie III. - 6. a 7. třída ZŠ IV. - 8. a 9. třída ZŠ + odpovídající ročníky víceletých gymnázií Praha, srpen 2010 Základní informace o

Více

Rozvoj. Informace o programu podpory

Rozvoj. Informace o programu podpory Rozvoj Informace o programu podpory Program Rozvoj Program Rozvoj, který již využilo několik set význačných podnikatelských subjektů, dotuje investice primárně do strojního a technologického vybavení výrobních

Více

Statistická roèenka pùdního fondu Èeské republiky

Statistická roèenka pùdního fondu Èeské republiky Statistická roèenka pùdního fondu Èeské republiky Èeský úøad zemìmìøický a katastrální Praha 22 ČESKÝ ÚŘAD ZEMĚMĚŘICKÝ A KATASTRÁLNÍ STATISTICKÁ ROČENKA PŮDNÍHO FONDU ČESKÉ REPUBLIKY Souhrnné výstupy ze

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Plzni. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka v Plzni. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka v Plzni Měsíční statistická zpráva listopad 2015 Zpracoval: Tomáš Moravec, DiS. http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/plk/statistiky Informace o nezaměstnanosti v Plzeňském

Více

Hledáme mladé technické talenty

Hledáme mladé technické talenty Hledáme mladé technické talenty OPVK: Hledáme mladé technické talenty Rozhodnutím Zastupitelstva Zlínského kraje ze dne 10.9.2008 byla pro tento projekt schválena dotace zopvk ve výši 8 777 030,60 Kč.

Více

Hledáme mladé technické talenty

Hledáme mladé technické talenty Hledáme mladé technické talenty OPVK: Hledáme mladé technické talenty Rozhodnutím Zastupitelstva Zlínského kraje ze dne 10.9.2008 byla pro tento projekt schválena dotace zopvk ve výši 8 777 030,60 Kč.

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva březen 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

Více

Česko rakouský projekt Skupina Stavebnictví. Závěrečná zpráva o plnění plánu činnosti za rok 2013

Česko rakouský projekt Skupina Stavebnictví. Závěrečná zpráva o plnění plánu činnosti za rok 2013 Česko rakouský projekt Skupina Stavebnictví Závěrečná zpráva o plnění plánu činnosti za rok 2013 1. Tvorba odborného Česko-německého a Česko-anglického slovníku pro potřeby výuky odborných předmětů a odborného

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva listopad 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva květen 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva leden 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

Více

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva

Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně. Měsíční statistická zpráva Úřad práce České republiky krajská pobočka ve Zlíně Měsíční statistická zpráva červen 2015 Zpracoval: Ing. Ivona Macůrková http://portal.mpsv.cz/upcr/kp/zlk/statistika Informace o nezaměstnanosti ve Zlínském

Více