Rodinné a malé hotely. Chorvatské turistické sdružení ZDARMA

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Rodinné a malé hotely. Chorvatské turistické sdružení ZDARMA"

Transkript

1 Rodinné a malé hotely Chorvatské turistické sdružení ZDARMA

2 CHORVATSKÉ TURISTICKÉ OBLASTI STŘEDNÍ CHORVATSKO ZÁHŘEB KVARNER ISTRIE SLAVONIE LIKA-KARLOVAC DALMÁCIE - ZADARSKÁ OBLAST DALMÁCIE - ŠIBENICKÁ OBLAST DALMÁCIE - SPLITSKÁ OBLAST Vydavatel: HRVATSKA TURISTIČKA ZAJEDNICA Chorvatské turistické sdružení Za vydavatele: mr. NIKO BULIĆ Redaktoři: ŠIME KLARIĆ, SLAVIJA JAČAN OBRATOV, VJEKO MARTINKO Text: VELID ĐEKIĆ Překlad: HELENA JAJAC Design: ALJOŠA BRAJDIĆ Fotografie: ARCHIV HTZ, IVO PERVAN, ROMEO IBRIŠEVIĆ, DAMIR FABIJANIĆ, SAŠA PJANIĆ, RENCO KOSINOŽIĆ Grafická příprava: SAGITA d.o.o. Tisk: ROTOOFFSET - TISKÁRNA MEIĆ, Záhřeb Záhřeb DALMÁCIE - DUBROVNICKÁ OBLAST Vydavatel nenese odpovědnost za eventuální nepřesnosti, týkající se informací zde uvedených, stejně jako za možné změny, ke kterým by mohlo dojít.

3 3 SYMBOLY OBSAH TELEFON NA POKOJI INTERNETOVÉ PŘIPOJENÍ TV NA POKOJI SATELITNÍ PROGRAM ÚSTŘEDNÍ TOPENÍ KLIMATIZACE MINI BAR VÝTAH RESTAURACE À LA CARTE KONFERENČNÍ SÁL DĚTSKÝ KOUTEK VNITŘNÍ BAZÉN VNĚJŠÍ BAZÉN WELLNESS CENTRUM SOUKROMÉ PARKOVIŠTĚ GARÁŽ DOMÁCÍ MAZLÍČCI POVOLENI HOTELOVÁ PLÁŽ UŽITEČNÉ INFORMACE... 4 O SDRUŽENÍ... 6 O CHORVATSKU... 8 GASTRONOMICKÁ NABÍDKA AKTIVNÍ DOVOLENÁ ISTRIE KVARNER DALMÁCIE ZADARSKÁ OBLAST DALMÁCIE ŠIBENICKÁ OBLAST DALMÁCIE SPLITSKÁ OBLAST DALMÁCIE DUBROVNICKÁ OBLAST LIKA-KARLOVAC ZÁHŘEB STŘEDNÍ CHORVATSKO SLAVONIE PŘIDRUŽENÍ ČLENOVÉ NÁRODNÍHO SDRUŽENÍ RMH 178

4 4 UŽITEČNÉ INFORMACE Upřímně vás zdravíme a máme radost, že hodláte navštívit naši zemi. Každý národ miluje svou vlast a považuje ji za nejkrásnější. Chorvati říkají své zemi Krásná naše, podle úvodních slov státní hymny. Chorvatská republika je evropský parlamentní stát, jenž je součástí evropské politické a kulturní historie. Svou velikostí patří mezi středně velké evropské země jako např. Dánsko, Irsko, Slovensko nebo Švýcarsko. Chorvatsko je státem otevřeným světu, s jednoduchými pasovými a celními formalitami, země klidu a úcty vůči svým hostům. Usilujeme o to, aby byla krásná i pro ty, kteří do ní zavítají a aby si z ní odnesli ty nejhezčí vzpomínky. Cestovní doklady: platný pas nebo občanský průkaz (doklad, kterým se dokazuje identita a občanství nositele). Informace: diplomatická zastoupení a konzulární úřady Chorvatské republiky v zahraničí nebo Ministerstvo zahraničních věcí a evropských integrací Chorvatské republiky (Tel.: ; Celní předpisy: Celní předpisy Chorvatské republiky jsou téměř zcela přizpůsobeny normám zemí Evropské unie, ale předměty pro osobní potřebu (nekomerční) se mohou dovážet bez cla a DPH do hodnoty 300 kun. Dovoz a vývoz zahraniční i domácí měny v hotovosti a šeků je volný pro cizí a chorvatské občany žijící v zahraničí, ale povinností je celnici přihlásit převoz jakékoli hotovosti, pokud přesahuje hodnotu Cennější profesní a technické vybavení je také třeba přihlásit celnici na hraničním přechodu. Vrácení DPH cizím občanům je možné za zakoupené zboží v hodnotě nejméně 500 kun s potvrzením celníka na formuláři Porezni ček (Tax-cheque) při výjezdu ze země. Pro podrobnější informace prosím kontaktujte Správu celnic (Carinska uprava): Pro informace o podmínkách dovozu výrobků živočišného původu v osobních zavazadlech cestujících se prosím obraťte na Ministerstvo zemědělství, rybářství a rurálního rozvoje Veterinární správa (tel.: ). Měna: Kuna (1 kuna = 100 lip). Cizí měnu lze směnit v bankách, směnárnách, na poštách, turistických kancelářích a v hotelech Pošta a telekomunikace: Pošty jsou ve větších městech otevřeny v pracovní dny od 7 do 19 hodin, v menších městech od 7 do 14 hodin; některé pošty mají dvousměnnou pracovní dobu. Ve větších městech a turistických střediscích jsou hlavní pošty otevřeny i v sobotu a neděli. Ve všech veřejných telefonních automatech se používají telefonní karty, které se prodávají na poštách a novinových stáncích. Z jakéhokoliv telefonu lze volat přímo do zahraničí. Pracovní doba obchodů a veřejných služeb: Většina obchodů je v pracovní dny otevřena od 8 do 20 hodin a mnohé z nich i o víkendech. Veřejné služby a úřady většinou mají pracovní dobu od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin.

5 5 Zdravotní péče Nemocnice a kliniky jsou ve všech větších městech; ambulance a lékárny v menších místech. Zahraniční turisté, kteří mají povinné pojištění, v období soukromého pobytu v Chorvatsku nehradí využití zdravotní péče pokud má Chorvatsko a země, z níž přijíždějí, uzavřenou smlouvu o sociálním zabezpečení a zdravotní péči. Zdravotní péče (včetně převozu) se poskytuje v nutných případech způsobem a podle předpisů, které jsou platné pro chorvatské pojištěnce, při čemž se stejným způsobem podílí i na nákladech lékařského ošetření (participace). Osoby, které přijíždějí ze zemí s kterými není uzavřena smlouva, náklady zdravotní péče hradí sami. Elektrické napětí městské sítě: 220V; frekvence: 50 Hz Voda ve veřejné vodovodní síti je v celém Chorvatsku pitná. Svátky a nepracovní dny: 1. ledna - Nový rok, 6. ledna - Tří králů, Velikonoční neděle a pondělí, 1.května - Svátek práce, Boží tělo, 22. června - Den boje proti fašismu, 25. června - Den státnosti, 5. srpna - Den vítězství a díkuvzdání, 15. srpna - Nanebevzetí Panny Marie, 8. října - Den nezávislosti, 1. listopadu - Den Všech Svatých, 25. a 26. prosince - vánoční svátky Čerpací stanice pohonných hmot: čerpací stanice ve větších městech a na hlavních mezinárodních komunikacích jsou otevřeny nepřetržitě, 0 24 Lze čerpat: Euro Super 95, Super 95, Super 98, Super plus 98, Euro Diesel a Diesel, a ve větších městech a čerpacích stanicích na dálnicích i plyn. Informace o cenách benzinu a seznam plynových stanic: Důležitá telefonní čísla: Mezinárodní volací číslo pro Chorvatsko: +385 Záchranná služba: 94 Hasiči: 93 Policie: 92 Pomoc na silnicích: 987 (pokud voláte ze zahraničí nebo z mobilu volte ) Národní centrála pro pátrání a záchranu na moři: 9155 Jednotné číslo pro všechny urgentní situace: 112 Všeobecné informace: 981 Informace o místních a meziměstských telefonních číslech: 988 Informace o mezinárodních telefonních číslech: 902 Předpověď počasí a situace na silnicích: Chorvatský autoklub (HAK): ; : Vážení, prosíme, abyste si pro své pohodlí a dodržování zákona ověřili, zdali jste řádně přihlášeni během celého svého pobytu, tj. ode dne příjezdu do dne odjezdu. Vaše ověření je obzvlášť důležité a nutné, pokud trávíte svou dovolenou v soukromém ubytování, a to kvůli kvalitě poskytovaných služeb, bezpečnosti a znemožňování nelegální činnosti těch hostitelů, kteří nejsou dle zákona registrováni pro poskytování ubytovacích služeb. Předem děkujeme za spolupráci a přejeme příjemný pobyt.

6 O SDRUŽENÍ Drazí hosté! Malé rodinné hotely jsou součástí nové tváře chorvatského turizmu. Tato novinka v chorvatské turistické nabídce sjednocuje všechny kvality chorvatského turizmu jak jste je znali doposud s přednostmi, které se začaly objevovat jako kvalitní teprve v posledních létech. Pokud se vám zdá, že tento katalog představuje něco nového z Chorvatska, tak máte pravdu. Dovolte mi, abychom vás seznámili alespoň s několika důvody, kvůli kterým myslíme, že se s malými rodinnými hotely otevírá nová stránka chorvatské turistické nabídky. Nejdůležitějším ze všech důvodů je ten, který říká, že host se cítí nejlépe v blízkém, bezprostředním rodinném prostředí. To znamená v okolí, které uznává jeho odlišnost, respektuje osobní přání a zvyky, ví co udělat, aby se každý cítil příjemně a spokojeně. Vřelost osobního přístupu je nenahraditelná a právě malé rodinné hotely jsou tou formou chorvatské turistické nabídky, která ji poskytuje. Někdo již zmínil, že jsou to malé hotely s velikou duší. Abychom vám umožnili setkání s tím nejlepším, co se v Chorvatsku může nabídnout, každý z představených rodinných hotelů v tomto katalogu přímo navazuje na zvláštnosti kraje, ve kterém se nachází. S přáním, aby vás seznámily s původními, autentickým lokálními hodnotami, každý hotel se prezentuje sám za sebe a to mnoha způsoby. Architekturou, která odráží vliv podnebí, rozpoznatelnou úpravou interiéru, vůněmi a chutí místní kuchyně, vinným lístkem, typickým pro daný kraj, výletními tůrami, které vás odvádějí do krajiny, co jinde nenajdete, sportovními a rekreačními aktivitami, pro které jsou určité lokality v Chorvatsku jak vymyšlené. Při setkání s místními obyvateli i rozhovoru s majitelem hotelu lze vycítit místní malebnost, jedním slovem v každém z těchto hotelů najdete duši místa. A možná je to právě ta společná nit, která spojuje všechny tímto katalogem představené a v mnohém tak odlišné hotely. Vybrat si jinak, specificky, individuálně, to bychom si přáli abyste měli na mysli až budete listovat tímto katalogem. Věříme vašemu výběru. NÁRODNÍ SDRUŽENÍ RODINNÝCH A MALÝCH HOTELŮ Obala Hrvatskog narodnog preporoda 7/3 HR Split tel (0) fax (0) mob (0)

7

8 O CHORVATSKU Kdokoliv zavítal do Chorvatska, nechal v něm část sebe. Tuto pravdu nepopírá ani skutečnost, že při odjezdu nedokázal aby si neodnesl jeho kousek ve svém srdci. Kdybychom tvrdili, že se to vztahuje pouze na současné hosty, přilákané přáním příjemné dovolené, byla by to jen nepatrná část pravdy. Chorvatsko je území, na které se přijíždí odjakživa. Proplétaly se tu a spojovaly nejdříve kultury Ilyrů, Keltů, starých Řeků a Římanů, po nich se tato oblast stala místem dotyku Východní a Západní Římské říše a poté Franků a Byzantinců. Střetala se zde staroslovanská a ilyrská božstva, katolická a pravoslavná církev, křesťanství a islám. Když dovedeme příběh do dnešních dnů, zjistíme, že Chorvatsko bylo vždy světem střetávání světů, jako románského, helénského, germánského, uherského, otomanského, slovanského... Ale Chorvaté byli po celou tu dobu tím, čím jsou, Chorvaty, a stykem s jinými kulturami svoji vlastní kulturu pouze obohatili. Proto vyprávění o Chorvatsku vydává na každé stránce jinou vůni. Pokud rozdíly obohacují, tak je Chorvatsko výjimečně bohatou zemí. Zdá se, že ho k tomu předurčila i jeho zeměpisná poloha. Chorvatsko na velmi malém prostoru obsahuje slunné Středozemí, předalpská pohoří a panonské nížiny. To ale

9 9 není vše, v každém tomto celku je ukryta řada specifických oblastí. Víte, že chorvatský kras zdomácněl jako celosvětový pojem pro prostor, kterému vládne kamen? Nebo že Chorvatsko nazývají zemí tisíce ostrovů? Víte, že Chorvatsko je pitnou vodou jednou z nejbohatších zemí v Evropě? Ten druh rozmanitosti se možná nejlépe odráží v přírodním bohatství, které vytváří dokonce osm zcela autonomních národních parků. Jsou to Kornaty, Risnjak, Krka, Paklenica, Brijuny, Severni Velebit, Plitvická jezera a Mljet. Plitvická jezera jsou na seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Národním parkům se přidružují i chráněné krajinné oblasti Kopački rit, Medvednica, Lonjsko polje, Velebit, Biokovo, Telašćica,Učka, Papuk, Vranské jezero, Žumberak - Samoborské vrchy a Lastovské souostroví. Chorvatskou bohatou rozmanitost mnozí tuší, vedeni svým vytříbeným vkusem a to když sedí za stolem, který nabízí jídla, co mají v názvu jednotlivé chorvatské kraje: pažský sýr, slavonský kulen, drnišský pršut, istrijská polévka, creské jehněčí, goranský žaludek, kvarnerské krevety, zagorské štrukle, stonské ústřice, komiška pogača, međimurská gibanica... Chutě těchto jídel jsou rozdílné, ale s jasnou spojitostí jsou chorvatské a vynikající. Milovníci vína ať pokračují ve výčtu sami. Že splet chorvatských rozmanitostí může být umělecky velmi podnětný, o tom svědčí mistrovská díla lidských rukou. Seznam světového kulturního dědictví UNESCO poukazuje na jedinečné a univerzální hodnoty starého města Dubrovníku, Diokleciánova paláce ve Splitu, katedrály sv. Jakuba v Šibeniku, středověkého městského jádra Trogiru, komplexu Eufrasievy baziliky v Poreči a Starigradského pole na Hvaru.

10 O CHORVATSKU Na Reprezentačním seznamu nemateriálního světového kulturního dědictví UNESCA se nachází Slavnost svátku sv. Blažeje Dubrovník, krajkářství Lepoglavy, Hvaru a Pagu, každoroční masopustní obchůzka zvonkařů na území Kastavštiny, hvarské křížové procesí, dvojhlasné hraní a zpívání v těsných intervalech Istry a Chorvatského Přímoří, jarní procesí Ljelja neboli Královen z Gorjanu a umění výroby dřevěných hraček z Chorvatského Záhoří. Chorvatsko patří mezi země s největším množstvím chráněného nemateriálního majetku na světě, zapsaných do Seznamu UNESCA. Život v obklopení takových vrcholných mistrovských děl musel následně probouzet kreativitu a tak není divu, že se to přihodilo mnohým Chorvatům. Jedním z nich je Korčulan Marko Polo, legendární cestovatel, který pro Západ objevil ve 13. stol. Čínu. Šibeničan Faust Vrančić vynalezl v 16. stol. první současný padák. Julije Klović z místa Grižane u Novog Vinodolskog, je nejznámějším evropským malířem malého formátu a byl nazván Michelangelem miniatury. Jeho učedník El Greco namaloval v 16. stol. Kloviće společně s Michelangelem, Rafaelem a Tizianem. Kameník Marin z Rabu založil ve 4. stol. město, respektive stát San Marino. Nikola Tesla ze vsi Smiljan v Lice je vynálezcem, bez jehož objevů z oblasti elektrotechniky a radiofonie si nelze představit moderní civilizaci. Ivana Brlić-Mažuranić ze Slavonského Brodu, dětská spisovatelka ze začátku 20. stol. je z mnoha důvodů nazvána chorvatským Andersenem. Záhřeban David Schwarz vynalezl v 19. stol. vzducholoď, nestihl ji ale patentovat, protože ho zastavila smrt. Podle jeho nákresů ji pak sestavil hrabě von Zeppelin. Jiný Záhřeban, Slavoljub Penkala prokázal světu službu patentováním propisovací tužky. Riječan Giovanni Luppis vynalezl v

11 Chorvatsko svět kde se setkávají světy, vítá všechny lidi dobré vůle s otevřenou náručí. 19. stol. torpédo a tak první světová továrna na výrobu torpéd byla založena v Rijece. Dlouho by se dalo řadit, ale někde se vždy musí udělat tečka a poslední řádky ať připadnou těm, co netrpělivě sledují kalendář s přáním odjet co nejdříve na dovolenou. Až přijedou do Chorvatska, ocitnou se v zemi, kde byl nalezen první evropský kalendář. Je nakreslený na keramické nádobě z Vučedolu u Vukovaru, vyrobené let před Kristem, tedy v období, kdy se v Mezopotámii objevuje klínové a v Egyptě hieroglyfové písmo. 11

12 GASTRONOMIC- KÁ NABÍDKA Chorvatsko je územím, které oceňuje tradiční přístup jídlu, což především znamená, že si váží autentičnosti vlastní kuchyně, lépe řečeno vlastních kuchyní, vzhledem k tomu, že se v Chorvatsku během dějin střetaly různé kultury a s nimi i různé gastronomické zvyklosti. V kontinentální části Chorvatska si gurmáni přijdou na své při gastronomických kouzlech slavné međimurské, zagorské, lické nebo goranské kuchyně. Není člověka, který by si neolízal prsty po všech těch specialitách, jako jsou slavonský kulen, zagorská krůta s mlincima, baranjský rybí paprikáš, lické police, goranský žaludek a různě upravená zvěřina. Středozemní Chorvatsko je královstvím lehké a zdravé stravy. To je oblast s příchutí olivového oleje, creského a pažského jehněčího, drnišského a istrijského pršutu, pažského sýru, kvarnerských krevet, stonských ústřic, višské a komižké pogače, dalmatských ryb, raků a žab, istrijských lanýžů.

13 O chorvatské enologické tradici hovoří údaj, že starý ilocký sklep byl prvním místem v Evropě, kde se víno plnilo do skleněných lahví. Host tak objevuje úchvatné kouzlo vína, jakým je tramín, ryzlink, graševina, burgundské nebo dingač, postup, malvazija, terana a vugava. Kdo má rád sladké, neodolá međimurké gibanici, slavonské orehnjači, zagorským štruklím (v kontinentální části země), nebo rabskému dortu, pažskému baškotinu, frankopanskému dortu (v přímoří), dalmatské rožatě. Ať se ocitne kdekoliv v Chorvatsku, milovník dobrého sousta je vždy na správném místě. 13

14 AKTIVNÍ DOVOLENÁ Zeměpisná rozmanitost Chorvatska je vynikajícím výchozím místem pro různé způsoby aktivního pobytu. V nabídce téměř neexistují obsahová nebo časová omezení, kromě těch, co si host určí vlastním výběrem. Zkušenější nerozhodnost řeší kombinací různých aktivit. Přímořská část země s atraktivními vodními sporty a způsoby rekreace je přitažlivá pro ty, kterým se rozbuší srdce při myšlence na plachtění, potápění, plavání, surfování a vodní lyžování, lov velikých ryb apod. Ale již pár kroků od pobřeží se naskytují možnosti seznámení s cyklistickými a pěšími stezkami, horskými tůrami, horolezectvím, jízdou na horských kolech, raftingem po krasových a horských řekách, veslováním na kanoích, jízdou skrz kaňony, létáním na rogalu, průzkumem jeskyní. Chorvatská loviště jsou dávno známá, ať se jedná o loviště v rovinaté, horské nebo ostrovní části země. O tom se mohou přesvědčit všichni milovníci lovu na jeleny, bažanty, divoké svině, muflony, medvědy, divoké husy nebo

15 kachny. I zimní turizmus v Chorvatsku pomalu ale jistě zrychluje krok. Nedaleko Záhřebu jsou lyžařské terény na Medvednici a blízko moře se nachází i všechny nejznámějí chorvatské lyžařské terény. Soutěže na tenisových kurtech, výlety do přírody, říční a jezerní rybolov, podvodní rybolov, jezdectví, fotografické safari v některé z chráněných krajinných oblastí nebo národním parku to vše jsou působivé zážitky, na které budete vzpomínat. V Chorvatsku sportovní a rekreační srdce bije rychleji, přinášejíc zdraví a naplňujíc spokojeností. 15

16 ISTRIE Jeden nadšený cestovatel kdysi dávno nazval Istrii čarodějnou zemí. Tehdy netušil, že takový zážitek největšího jadranského poloostrova zůstane nejpřesnějším popisem až dodnes. Skutečně ať zakročíte do jakékoliv její části, Istrie vám dokáže, že je zemí pohádkového kouzla. Kouzla, které nemohlo vzniknout jinak než v okamžicích soutěžení roztančených víl. V kameni savudrijského pobřeží zůstaly otisknuté stopy dinosaura, jako by chtěly umožnit setkání člověka s obdobím, které nepamatuje. Na skrytých vyvýšeninách se nacházejí okrouhlá hradiště ilyrského plemena Histrijů, které bude tisíce let později připomínat jméno poloostrova. Nemění ho ani dobyvatelé Římané, proč také? Připadalo jim rozumnější užívat ve svých letních sídlech při krevetách a opojném daru vinné révy nebo v pulské Aréně, kde si tvrdá srdce centurionů přicházela na své při pohledu na souboje gladiátorů. Co tu mohli učinit biskupové z porečské ranně křesťanské Eufrasiovy baziliky? Nic, stejně jako v následujících staletích nemohli nic udělat námořníci vyplouvající do bitev z hlavního přístavu Rakouska-Uherska, Puly. Mezi středozemními plážemi na pobřeží a pohořím Učka, které bdí nad poloostrovem, je istrijské vnitrozemí a v něm na pahorkovitých vyvýšeninách středověká městečka, která jsou součástí istrijské vílí pohádky. V jednom z nich, Motovunu žije obr Veli Jože. Pokud ho někdo neviděl tak jen proto, že nezašel do motovunského lesa, kam obr odchází hledat lanýže. Nedaleko u města Livade byl v roce nalezen největší lanýž na světě, těžký kg. Hum je nejmenším

17 městem na světě, Grožnjan oázou umělců a v Pazinu pod tvrzí je ohromná jeskyně, z které někdo neznámý pošeptal Juliu Vernu, aby přemýšlel o cestě do středu země. Na pastvinách poloostrova se pasou stáda původního skotu boškarina. Folklór je ozvučen udivujícími notami istrijské stupnice. Středověké kostelíky pokračují v ochraně tajemství starého písma - hlaholice. V Barbanu kopiníci na koních soutěží v závodu na prstenec, po kterém se posilují istrijským pršutem a malvazií. Kdo má chuť na něco jiného, na toho čekají ústřice z Limského zálivu, istrijská polévka a fuži s žgvacetem v místní oštarii, teran a prošek ve vinném sklípku. To vše lze ochutnat i po průzkumu cyklistických stezek istrijskou zelení nebo po návratu z výletu do NP Brijuni. Istrie je pohádková země, která ve skutečnosti existuje. 17

18 ISTRIE 1 Umag Buje Brtonigla Novigrad 3 4 Tar-Vabriga 2 18 Motovun 17 Buzet 5 6 Funtana 16 Vrsar 7 Labin Rabac 15 Vodnjan 8 Krnica Pula 1. HOTEL VILLA ROSETTA - SAVUDRIJA 2. HOTEL SAN ROCCO - BRTONIGLA 3. HOTEL MAKIN - NOVIGRAD 4. HOTEL SVETI BENEDIKT - NOVIGRAD 5. HOTEL VILLA HOLIDAY - BUIĆI, POREČ 6. HOTEL FILIPINI - POREČ 7. HOTEL VILA LILI - ROVINJ 8. HOTEL VILLA LETAN - VODNJAN 9. HOTEL AURORA - PULA 10. HOTEL GALIJA - PULA 11. HOTEL SCALLETTA - PULA 12. HOTEL VALSABBION - PULA / INFO PUNKT 13. HOTEL MINERVA - MEDULIN 14. HOTEL CARMEN - KRNICA 15. HOTEL VILLA ANNETTE - RABAC 16. HOTEL LOVAC - PAZIN 17. HOTEL FONTANA - BUZET 18. HOTEL KAŠTEL - MOTOVUN 13 Medulin

19 Savudrija je pitoreskní rybářské město s dlouhou turistickou tradicí. Již za doby Rakousko-Uherské monarchie zde byly pensiony Paludetto a Alla Posta. V roce 1908 zde bylo vybudováno přímořské sanatorium pro štýrské děti a pension Gamboz postavený v roce 1925 i nadále poskytuje své služby pod jménem Moj mir (Můj klid). Istrie Savudrija Hotel VILLA ROSETTA 1 Hotel Villa Rosetta, který je obklopen typickým středomořským porostem, se nachází v blízkosti moře a hezky upravené pláže. Návštěvníci sem jezdí velice rádi za příjemnou rodinnou atmosférou a původní istrijskou stravou. Pokoje jsou moderně vybavené s výhledem na moře. V hotelu se nachází i konferenční sál. Hotelová restaurace nabízí středomořské speciality včetně brudetu po savudrijsky, domácí chléb a koláče. Nabízí se i i zážitky istrijské enogastronomie, jelikož se v blízkosti nachází vinné stezky a stezky olivového oleje. Dále se nabízí jezdectví, cyklistika, plachtění, potápění, tenis, plážový volejbal. 6 pok. (1/2) Standard pok. (1/2) Seaview pokoje (1/2) Comfort-Relax Uvedené ceny jsou za pokoj a zahrnují snídani. Příplatek za polopenzi 15 Otevřeno celý rok Crvena uvala 31, Savudrija +385 (0) (0) Visa Maestro Mastercard Diners 19

20 2 Istrie Brtonigla - Verteneglio Hotel SAN ROCCO Brtonigla Verteneglio, město vína, na pahorku pět kilometrů od moře, v severní Istrii mezi Umagem a Bujemi, ponořené do krotké přírody, která byla místem pro odpočinek již v římském období. Z této doby se datuje osada jménem Ortus Niger. Dnešní návštěvníci Brtonigle rádi navštěvují místní novobarokní kostel, který střeží zvony z roku Srednja ulica 2, Brtonigla +385 (0) (0) Pok. Premier (1/2) Pok. Confort (1/2) Pokoj Classic (1/2) Uvedené ceny jsou za dvě osoby a zahrnují snídani, používání bazénu a sauny. Hoteloví hosté mají 10% slevu na menu à la carte restaurace. Jedna osoba v pokoji sleva 35%. Příplatek za přistýlku 30% ceny dvoulůžkového pokoje. Otevřeno celý rok Hotel San Rocco vznikl ze starého istrijského rodinného majetku, zrestaurovaného podle nejpřísnějších kriterií, aby se zachovalo prostředí a atmosféra tradičního místa. Klid staré budovy je cítit i v novoúčelovém turistickém objektu. Hotel má 12 pokojů a nabízí vše, co se očekává od turistických objektů špičkové kategorie: bazén, saunu, hydromasážní vany, restauraci, bar, garáž, parkoviště. Hotelová nabídka je obohacena i novým wellnes centrem, nabízejícím rozmanitou exkluzivní péči pro duši i tělo. 20 Chorvatské turistické sdružení Amex Diners Eurocard Mastercard Visa

21 Novigrad si získává náklonnost typickou atmosférou místa západně istrijského pobřeží. Jeho vznik zasahuje do antického období, do osady, kterou vybudovali Římané. Místo vyrostlo v malebné poloze, na menším poloostrově, nedaleko ústí Mirny, největší istrijské řeky. Istrie Novigrad Hotel MAKIN 3 Hotel Makin je rekreačním objektem s vynikající polohou. Městské centrum je hostům na dosah ruky, vzdálené necelý kilometr. Ještě blíž je mořská pláž, což obzvláště oceňují. Hotel je od pláže vzdálený pouhých pár minut chůze. K dispozici je 15 pohodlných pokojů, restaurace a bar. Každého ubytovaného hosta čeká místo k parkování. 15 pokojů (1/2) jsou za osobu a zahrnují snídani. Příplatek za polopenzi 10 Období provozu hotelu celoroční Šaini 2a, Novigrad +385 (0) (0) Amex Visa Eurocard Maestro Mastercard Diners 21

22 4 Istrie Novigrad Hotel SVETI BENEDIKT Začátky turismu v Novigradu se datují na konci 19. století. Již v té době zde byly dva hotely a bylo v provozu městské koupaliště. Tato tradice sahá až do dnešní doby, o čemž svědčí četné turistické objekty na ostrově Krapinjan a společnost Plava laguna. Přímořské zážitky zde doplňuje možnost lovu a kánoe-safari v údolí řeky Mirny. Dajla 29 a, Novigrad +385 (0) (0) pokoje (1/1) pokojů (1/2 + 2) Uvedené ceny jsou za osobu a zahrnují snídani. Příplatek za polopenzi 15 Příplatek za plnou penzi 10 Otevřeno Hotel Sveti Benedikt se nachází v těsné blízkosti pláže. Kolem hotelu se prostírá dobře udržovaný přímořský park s bazénem. Budova hotelu před sto lety patřila benediktýnskému řádu. Hotelová restaurace nabízí stále více žádanou středomořskou kuchyni a při tom nezapomíná ani na ostatní istrijské a chorvatské speciality. Vína, která se zde podávají, jsou z vlastní výroby. Hotel nabízí služby menšího wellness centra, fitnesscentra, saunu, masáže a služby zkušených chiropraktiků. V hotelu a jeho okolí si hosté mohou vychutnat windsurfing, tenis, jezdectví, lodní výlety Domácí mazlíčci jsou zde vítáni. 22 Chorvatské turistické sdružení Visa Maestro Mastercard Diners

23 Od starousedlíků z liburnského kmene Histrů a dobyvatelů Římanů v době antiky, Poreč do současnosti nepřestává lákat impozantní historií. O tom přesvědčivě promlouvá monumentální památka, areál Eufraziovy baziliky z 6. století, zbudované v byzantinském slohu. Mezi nejhezčí budovy ve městě patří paláce z dob benátské vlády. Istrie Buići, Poreč Hotel VILLA HOLIDAY 5 Hotel Villa Holiday je nová budova vítající hosty na vstupu do Poreče. Hosté se mohou uvolnit v exotickém parku s bazénem a mini fitnesscentrem. V hotelu je restaurace, nabízející typické chutě domácí, istrijské kuchyně. Je tu i posilovna. Podnikatelům je k dispozici i konferenční místnost. Povolen je vstup domácím zvířátkům. V nabídce jsou služby turistických agentur. V blízkosti jsou cyklistické a vinné stezky, také služby jezdeckého centra, motokárová dráha, sportovní středisko, paint ball, půjčovna kol a quad motocyklů. 8 pok. (1/2) pok. (1/3) suite De luxe app (1/2+2) apartmán app (1/4) jsou za osobu a zahrnují snídani. Příplatek za polopenzi 10 Provozní období během celého roků Buići 36, Poreč y +385 (0) (0) (0) Mastercard Visa Maestro Diners 23

24 6 Istrie Filipini Hotel FILIPINI Filipini je vesnické místo, vzdálené pět kilometrů od Poreče. Jeho hosté užívají všeho dobrodiní istrijského prostředí, klidnou a výjimečnou atmosféru, ale i možnosti, které poskytuje blízkost většího, dynamického letoviska. Filipini bb, Poreč +385 (0) (0) pokoje (1/2) pokoje (1/3) apartmány jsou za osobu a zahrnují snídani. Příplatek za polopenzi 10 Provozní období během celého roku Hotel Filipini je umístěný přímo u vjezdu do vsi, 800 metrů od hlavní silnice. Nachází se v přírodní zeleni u velikého parku, s terasou, která se stápí s lesem. Vesnická krajina na kterou hosté mají pohled, je typicky istrijská, s olivovníky, vinnou révou a obdělanými poli. Hotel disponuje čtyřmi pokoji a čtyřmi apartmány a hosté mohou využívat restauraci, dva tenisové kurty a jízdní kola. Okolí nabízí vodní sporty, jezdectví a výlety do přírody. Hotel má lesní jacuzzi a wirelless internet, které jsou v ceně pobytu. 24 Chorvatské turistické sdružení Mastercard Visa Visa Electronic Mastercard Electronic Maestro Diners

25 Rovinj patří mezi nejkrásnější města na jaderském pobřeží. Jeho historické centrum se nachází na poloostrově a má statut kulturní památky. Centru dominuje kostel Sv. Eufemie z 18. století, který byl postaven ve stylu benátského baroka. Tento kostel ale není ve městě nejstarší. Nedaleko tohoto kostela se nachází křtitelnice Sv. trojice z 13. století Istrie Rovinj Hotel VILA LILI 7 Hotel Villa Lilli se nachází v klidné rezidenční čtvrti. Milovníci slunečních paprsků ocení těsnou blízkost pláže a ti, kteří mají rádi noc a hvězdy, by měli vědět, že dva hotelové pokoje jsou vybaveny vlastními teleskopy. Všechny pokoje jsou moderně zařízené, jsou klimatizované a nabízí připojení na internet, sejf, eko ložní prádlo a antialergické polštáře. Hotel má vlastní restauraci, saunu, knihovnu s tituly v chorvatštině, angličtině, italštině a němčině, hlídané parkoviště. V hotelu je možné si pronajmout kolo. Personál pomůže při pronájmu člunu, automobilu nebo skútru. Domácí mazlíčci jsou vítáni. 1/ /2 standard /2 junior apartmán apartmán (cena pro 2 osoby) jsou za osobu/ den včetně snídaně. Domácí mazlíčci 5 den Příplatek za polopenzi 10 Otevřeno celý rok A.Mohorovičića 16, Rovinj +385 (0) (0) Visa Maestro Mastercard Diners Amex 25

26 8 Istrie Peroj Hotel Villa LETAN Místo Peroj využívá předností své polohy jak je nejlépe možné. Nachází se 12 km od Puly a dva km od Fažany a v jeho pozadí je možné užívat v pohledu na NP Brijuni. Peroj je známý výrobou jedné z istrijských specialit olivového oleje vysoké kvality. Peroj 450, Vodnjan y +385 (0) (0) (0) pokojů (1/1-1/2) apartmá (2 + 2) Uvedené ceny jsou za pokoj a zahrnují snídani. Příplatek za polopenzi 16 Otevřeno Hotel Villa Letan je nově postaven, nachází se zhruba 800 metrů od moře a je obklopen typickým istrijským porostem. Příjemnou dovolenou si zapamatujete po pobřežních procházkách s výhledem na brijunské souostroví. Villa Letan je otevřena po celý rok a nabízí 54 jednolůžkových a dvoulůžkových pokojů a 5 čtyřlůžkových apartmá. Dále je k dispozici kongresový sál pro 120 osob, restaurace, lovecký sál a bar. Můžete využít i venkovní bazén, tenisový kurt, pronajmout si kolo nebo využít wellnes&spa centrum s masážemi a aromaterapií nebo finskou, infračervenou a tureckou saunu s aromaterapií, aromatickou sprchou a relax zónou 26 Chorvatské turistické sdružení Diners Mastercard Maestro Visa

pokoje, apartmány, vily

pokoje, apartmány, vily Úsměv Příjemná pod každou dovolená střechou pokoje, apartmány, vily SOUKROMÉ UBYTOVÁNÍ V CHORVATSKU Chorvatsko je ideální zemí pro dovolenou ve vilách, apartmánech a v pokojích v soukromí. Tato brožura

Více

40.000 plus. Domyšlené. K Vaší dovolené můžeme zajistit toto cestovní pojištění: Vyberte si sami, jak chcete cestovat

40.000 plus. Domyšlené. K Vaší dovolené můžeme zajistit toto cestovní pojištění: Vyberte si sami, jak chcete cestovat CHORVATSKO 2014 40.000 plus Domyšlené cestovní pojištění od odborníka na cestovní pojištění tel.: 844 11 12 11 (při volání z ČR, cena místního hovoru) 00 421 2 2081 1811 (při volání ze zahraničí) www.unionpojistovna.cz

Více

Chorvatsko Makarská riviéra ostrov Korčula. Bosna a Hercegovina Neum. www.ckmeteor.cz. online nákup Vaší dovolené na www.ckmeteor.

Chorvatsko Makarská riviéra ostrov Korčula. Bosna a Hercegovina Neum. www.ckmeteor.cz. online nákup Vaší dovolené na www.ckmeteor. www.ckmeteor.cz online nákup Vaší dovolené na www.ckmeteor.cz Chorvatsko Makarská riviéra ostrov Korčula Bosna a Hercegovina Neum a další naše služby... Poznejte svět z paluby lodě Cestovní pojištění Exotické

Více

Cestovní kancelář PET-TOUR ITÁLIE CHORVATSKO SLOVINSKO MAĎARSKO ZÁJEZDY ZA POZNÁNÍM JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

Cestovní kancelář PET-TOUR ITÁLIE CHORVATSKO SLOVINSKO MAĎARSKO ZÁJEZDY ZA POZNÁNÍM JEDNODENNÍ ZÁJEZDY Cestovní kancelář PET-TOUR ITÁLIE CHORVATSKO SLOVINSKO MAĎARSKO ZÁJEZDY ZA POZNÁNÍM JEDNODENNÍ ZÁJEZDY Cestovní kancelář PET-TOUR BENEŠOV - Masarykovo nám. 6, tel./fax: +420 317 724 335 TÁBOR - Kožešnická

Více

SLEVY - SOUTĚŽ - DOVOLENÁ NA SPLÁTKY - NÁHRADNÍ PLNĚNÍ - PLATBA POUKÁZKOU

SLEVY - SOUTĚŽ - DOVOLENÁ NA SPLÁTKY - NÁHRADNÍ PLNĚNÍ - PLATBA POUKÁZKOU SLEVY - SOUTĚŽ - DOVOLENÁ NA SPLÁTKY - NÁHRADNÍ PLNĚNÍ - PLATBA POUKÁZKOU Našim stálým klientům nabízíme věrnostní slevy. Ti z vás, kteří vycestovali s naší CK 3 a vícekrát, mají možnost získat slevu na

Více

Dovolená u moře od 3.390 Kč/týden. Děti zdarma. Nové luxusní mobilhomy na Palmové riviéře. Nový kemp ve střední Itálii

Dovolená u moře od 3.390 Kč/týden. Děti zdarma. Nové luxusní mobilhomy na Palmové riviéře. Nový kemp ve střední Itálii ITÁLIE 2015 CHORVATSKO Dovolená u moře od 3.390 Kč/týden Děti zdarma Nové luxusní mobilhomy na Palmové riviéře Nový kemp ve střední Itálii Obsah 1 Všeobecné informace o zájezdech 2 4 Itálie Lignano (stany

Více

40.000 plus. K Vaší dovolené můžeme zajistit toto cestovní pojištění: Vyberte si sami, jak chcete cestovat. Milí klienti,

40.000 plus. K Vaší dovolené můžeme zajistit toto cestovní pojištění: Vyberte si sami, jak chcete cestovat. Milí klienti, CHORVATSKO 2015 40.000 plus Milí klienti, díky vám všem cestovní kancelář Za sluncem s.r.o. v roce 2014 prodala přes 40.000 nocí pobytů v hotelích a penziónech po celém světě. To nás staví mezi nejprodávanější

Více

Chorvatsko. Geografie Chorvatska. Užitečné informace: Ubytování v Chorvatsku

Chorvatsko. Geografie Chorvatska. Užitečné informace: Ubytování v Chorvatsku Chorvatsko Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších zemí, kam se rok co rok vydává stále mnoho českých turistů. Vzdálenost z Prahy do Chorvatska je 920 km, které se dají zvládnout autem, ale určitě mnohem

Více

KOLEKTIVY. 1.960, Kč/os. ŠKOLNÍ SPORTOVNÍ ZÁJMOVÉ VZDĚLÁVACÍ. Nabídka 27 středisek stany, karavany, chatky, mobilhomy, apartmány a hotely

KOLEKTIVY. 1.960, Kč/os. ŠKOLNÍ SPORTOVNÍ ZÁJMOVÉ VZDĚLÁVACÍ. Nabídka 27 středisek stany, karavany, chatky, mobilhomy, apartmány a hotely AKCE 10 % při objednání do 31. 12. 2013 21 let zkušeností jnižší možné ceny Odměny pro organizátory Až 8 poukazů ZDARMA Nabídka 27 středisek stany, karavany, chatky, mobilhomy, apartmány a hotely Týden

Více

CHORVATSKO ČERNÁ HORA SLOVINSKO RAKOUSKO ITÁLIE ČESKO SLOVENSKO MAĎARSKO LÉTO 2014 EVROPA AUTEM

CHORVATSKO ČERNÁ HORA SLOVINSKO RAKOUSKO ITÁLIE ČESKO SLOVENSKO MAĎARSKO LÉTO 2014 EVROPA AUTEM LÉTO 2014 CHORVATSKO ČERNÁ HORA SLOVINSKO RAKOUSKO ITÁLIE ČESKO SLOVENSKO MAĎARSKO VOLEJTE ZDARMA 800 220 800 REZERVACE ON-LINE www.itsbilla.cz EVROPA AUTEM Dovolená s úsměvem! Volejte Zdarma Rezervace

Více

24 let jsme tady pro Vás!

24 let jsme tady pro Vás! 24 let jsme tady pro Vás! Vážení a milí cestovatelé, děkujeme Vám za Vaši stálou přízeň, díky které vstupujeme společně s Vámi do naší 24. sezóny. Letos jsme Vám připravili opět spoustu kvalitních a zajímavých

Více

chorvatsko & itálie francie & Španělsko 2015

chorvatsko & itálie francie & Španělsko 2015 25. sezóna chorvatsko & itálie francie & Španělsko 2015 POBYTOVÉ ZÁJEZDY JADERSKÉ A STŘEDOZEMNÍ MOŘE POZNÁVACÍ A SPORTOVNÍ ZÁJEZDY ZALOŽENO 1990 Spolehlivý průvodce na Vašich cestách www.campana.cz POJIŠTĚNÍ

Více

Newsletter. Obsah Zprávy. Projekti. Události. Investice. My ve světě. Představujeme

Newsletter. Obsah Zprávy. Projekti. Události. Investice. My ve světě. Představujeme PHOTO: MARIO ROMULIĆ & DRAŽEN STOJČIĆ PHOTO: DAMIR FABIJANIĆ Newsletter 02 2011 Obsah Zprávy Chorvatský barman Karlo Damijanić je čtvrtý na světě 2 Mali Lošinj - Interaktivní digitální panorama ostrova

Více

Turecko TURECKO. Belek. Antalya. Konakli. Side. Alanya

Turecko TURECKO. Belek. Antalya. Konakli. Side. Alanya TURECKO Turecko Kouzelná země ležící na pomezí Evropy a Asie s atmosférou Orientu se stala jednou z nejoblíbenějších dovolenkových des nací. Tradiční turecká pohos nnost se to ž proměnila v síť kvalitních

Více

CHORVATSKO ČERNÁ HORA SLOVINSKO RAKOUSKO ITÁLIE NĚMECKO ČESKO SLOVENSKO MAĎARSKO LÉTO 2015 EVROPA AUTEM

CHORVATSKO ČERNÁ HORA SLOVINSKO RAKOUSKO ITÁLIE NĚMECKO ČESKO SLOVENSKO MAĎARSKO LÉTO 2015 EVROPA AUTEM LÉTO 2015 CHORVATSKO ČERNÁ HORA SLOVINSKO RAKOUSKO ITÁLIE NĚMECKO ČESKO SLOVENSKO MAĎARSKO VOLEJTE ZDARMA 800 220 800 REZERVACE ON-LINE www.itsbilla.cz EVROPA AUTEM Pohodlná rezervace! 2 VOLEJTE ZDARMA

Více

SLAVONIE. V Chorvatsku je zakázané a trestá se kempování mimo kempy a prostory zvlášť určené pro obytné vozy a přívěsy.

SLAVONIE. V Chorvatsku je zakázané a trestá se kempování mimo kempy a prostory zvlášť určené pro obytné vozy a přívěsy. G R A T I S Chorvatské turistické oblasti Chorvatské turistické sdružení UŽITEČNÉ INFORMACE Čerpací stanice pohonných hmot 2 3 VÍTÁME VÁS! KVARNER ISTRIE ZÁHŘEB LIKA KARLOVAC Upřímně vás zdravíme a máme

Více

Katalog zájezdů 2010

Katalog zájezdů 2010 Katalog zájezdů 2010 Vážení klienti, rádi Vás seznámíme s naší nabídkou na rok 2010, kdy začínáme naši již 21. sezónu. Těší nás zájem zákazníků stálých, ale i nových, kteří se poprvé seznamují s naším

Více

Obsah. Projekty. Události

Obsah. Projekty. Události Newsletter 01 2010 Obsah Photo: Nino Marccuti Photo: Renco Kosinožić Projekty Záhřeb Chorvatsko v malém 2 Záhřeb obnova Královniny studánky 3 Šibenik-Knin - Prvić se probouzí 4 Karlovac Studie udržitelného

Více

ABY VŠECHNO DOBŘE DOPADLO

ABY VŠECHNO DOBŘE DOPADLO ABY VŠECHNO DOBŘE DOPADLO 5147 klientů se rozhodlo v roce 2012 vycestovat s CK Za Sluncem Cestujte i Vy s příjemným pocitem, že Vám Vaši dovolenou nemůže nic pokazit. Pojistíte-li si u Vaší CK zájezd u

Více

KATALOG ZÁJEZDŮ. léto 2015 Staráme se o Vás a Vaše děti. výhodné first minute ceny novinka: seniorské pobyty V TUNISKU JAKO DOMA

KATALOG ZÁJEZDŮ. léto 2015 Staráme se o Vás a Vaše děti. výhodné first minute ceny novinka: seniorské pobyty V TUNISKU JAKO DOMA www.you-travel.cz : 257 315 200 KATALOG ZÁJEZDŮ léto 2015 Staráme se o Vás a Vaše děti V TUNISKU JAKO DOMA výhodné first minute ceny novinka: seniorské pobyty Bizerte Mateur TUNIS Jendouba HAMMAMET NABUL

Více

Léto 2014. Djerba Tunisko Egypt Turecko Rhodos Kréta Kypr www.readygo.cz

Léto 2014. Djerba Tunisko Egypt Turecko Rhodos Kréta Kypr www.readygo.cz Léto 2014 Djerba Tunisko Egypt Turecko Rhodos Kréta Kypr www.readygo.cz Vážení klienti a příznivci cestování, rádi Vás vítáme na katalogových stránkách společnosti ReadyGo, s.r.o. Jsme cestovní kancelář

Více

IveRia-travel s.r.o. CHORVATSKO ITÁLIE - chatky - apartmány - mobilhome. od 400 Kč/týden. NEJLEVNĚJI K MOŘI cena za mobilhom pro 4 osoby

IveRia-travel s.r.o. CHORVATSKO ITÁLIE - chatky - apartmány - mobilhome. od 400 Kč/týden. NEJLEVNĚJI K MOŘI cena za mobilhom pro 4 osoby IveRia-travel s.r.o. cestovní kancelář Mírové nám. 35, 400 01 Ústí nad Labem (nad obchodem se staroz itnostmi - Antik) Tel.: 475 208 585, 475 208 586 Fax: 475 201 377 Mobil: 602 227 808 e-mail: info@iveria.cz

Více

Kypr. www.vtt.cz. ostrov. Tady si to zamilujete. z Prahy. z Brna. z Ostravy. zdarma. odlety. odlety. odlety. také poznávací zájezdy.

Kypr. www.vtt.cz. ostrov. Tady si to zamilujete. z Prahy. z Brna. z Ostravy. zdarma. odlety. odlety. odlety. také poznávací zájezdy. y z Prahy y z Brna y z Ostravy ostrov Kypr transfery zdarma z 88 míst ČR také poznávací zájezdy Tady si to zamilujete www.vtt.cz ostrov Kypr PRG LCA, 03:25 hod., 2240 km TYP LETADLA/SPOL./ČÍSLO LETU: BOE

Více

kontakt sleva 10% při zakoupení zájezdu do 15.12.2009 sleva 8% při zakoupení zájezdu do 15.12.2009 sleva 6% při zakoupení zájezdu do 15.12.

kontakt sleva 10% při zakoupení zájezdu do 15.12.2009 sleva 8% při zakoupení zájezdu do 15.12.2009 sleva 6% při zakoupení zájezdu do 15.12. JADRAN pro kolektivy 2010 Chorvatsko Pula Fažana Medulin Rabac Pag Povljana Biograd na Moru Vodice Baška Voda Promajna Gradac Itálie Lignano Sabbiadoro Bibione Caorle Rimini Riccione Cupra Marittima Martinsicuro

Více

Lefkada Matina s ***** Zakynthos Admiral Tsilivi *** Lesbos Silver Bay ****

Lefkada Matina s ***** Zakynthos Admiral Tsilivi *** Lesbos Silver Bay **** Lefkada Matina s ***** Zakynthos Admiral Tsilivi *** Lesbos Silver Bay **** ŘECKO 2015 KLIMA Zakynthos má subtropické klima, v létě zde teploty šplhají nad 35 C a v zimě neklesají pod bod mrazu. Podmínky

Více

DOPRAVA AUTOBUSEM VLASTNÍ DOPRAVA

DOPRAVA AUTOBUSEM VLASTNÍ DOPRAVA LÉTO 2014 Všeobecné informace POJIŠTěNÍ 1. V souladu se zákonem 159/1999 Sb. je cestovní kancelář Atlantika, spol. s r.o. pojištěna proti úpadku. Klienti jsou pojištěni proti krachu cestovní kanceláře.

Více

MALTA &ŠPANĚLSKO MALLORCA. www.ancora.cz

MALTA &ŠPANĚLSKO MALLORCA. www.ancora.cz MALTA ŠPANĚLSKO MALTA &ŠPANĚLSKO MALLORCA www.ancora.cz Vážení zákazníci, milí přátelé, dovolte nám, abychom poděkovali za Vaši dosavadní přízeň i za to, že při výběru své letní dovolené 2008 zvažujete

Více

DÍTĚ DO 15 LET ZDARMA SLEVY AŽ 15 % RODINNÉ BALÍČKY

DÍTĚ DO 15 LET ZDARMA SLEVY AŽ 15 % RODINNÉ BALÍČKY DÍTĚ DO 15 LET ZDARMA SLEVY AŽ 15 % Léto 2015 RODINNÉ BALÍČKY Chorvatsko Maďarsko Poznávací zájezdy 2 Vážení přátelé, děkujeme Vám všem, kteří s námi již jednadvacet let navštěvujete krásná pobytová místa

Více

2012 založeno 1994 P ROG RAMY PRO SKU P I NY SKOLN I FI REMN I SPORTOVN I ZAJMOVE VZDELAVACI A J I NE PARTY

2012 založeno 1994 P ROG RAMY PRO SKU P I NY SKOLN I FI REMN I SPORTOVN I ZAJMOVE VZDELAVACI A J I NE PARTY l é t o 12 založeno 199 P ROG RAMY PRO SKU P I NY SKOLN I FI REMN I SPORTOVN I ZAJMOVE VZDELAVACI A J I NE PARTY OBSAH ÚVOD 2 Informace - platby, pojištění, ubytování, doprava 3 FESTIVAL, soustředění,

Více

Pobytové zájezdy Španělsko, Chorvatsko Poznávací zájezdy

Pobytové zájezdy Španělsko, Chorvatsko Poznávací zájezdy 2015 Pobytové zájezdy Španělsko, Chorvatsko Poznávací zájezdy www.ck-karavan.cz 2 Úvod Vážení a milí zákazníci, představujeme Vám novou nabídku našich pobytových a poznávacích zájezdů na rok 2015. Především

Více