Výroční zpráva Každý příspěvek, i ten sebemenší, nám pomáhá pomáhat. ŽIVOT DĚTEM o.p.s.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Výroční zpráva 2013. Každý příspěvek, i ten sebemenší, nám pomáhá pomáhat. ŽIVOT DĚTEM o.p.s."

Transkript

1 Výroční zpráva 2013 Každý příspěvek, i ten sebemenší, nám pomáhá pomáhat. ŽIVOT DĚTEM o.p.s.

2 ÚVODNÍ SLOVO PŘEDSEDKYNĚ SPRÁVNÍ RADY Vážení a milí laskaví dárci, příznivci a přátelé naší o.p.s Život dětem, je za námi další krásný rok, rok plný nejrůznějších projektů a aktivit, díky kterým jsme mohli společně s mnohými z vás pomoci stovkám vážně nemocných dětí po celé České republice. Rok 2013 byl pro nás rokem velmi šťastným, přinesl nám mnoho dalších dárců, nových přátel a příznivců s laskavou duší a dobrým srdcem. Opětovně jsme poznali kolik je toho v lidech dobrého a jak je důležité dívat se na svět s radostí a užívat si maličkostí, které dělají náš život bohatším a veselejším. Pomáhat nemocným dětem, obdarovávat je a přispívat ke zlepšení jejich mnohdy velmi bolestného života nám přináší krásný a hřejivý pocit u srdce a jsme nesmírně vděční, že s vámi můžeme tento pocit na dalších stránkách, kde se podrobněji dozvíte o našich aktivitách, projektech a obdarovaných dětech, sdílet. Není tak důležité, jaké množství finančních prostředků se nám podařilo získat, ale kolik dětí a rodičů se nám podařilo učinit šťastnějšími a radostnějšími. S úctou Anna Strnadová předsedkyně správní rady

3 Aktivity v roce 2013 Sbírkové projekty

4 Sbírky patří k našim dlouholetým, tradičním a velmi oblíbeným projektům, kterým se věnujeme od samého počátku našeho založení a jsou prezentovány a medializovány jako Srdíčkové dny. Srdíčkové dny se dostaly do povědomí široké veřejnosti a představují pro lidi dobročinnou akci, která probíhá třikrát ročně na jaře, na podzim a v zimě. Pokaždé v sobě skýtá překvapení pro lidi, kteří jsou na ulicích oslovováni studenty středních škol. Ti jim nabízejí drobné předměty s usměvavým sluníčkem, které je naším symbolem pro štěstí a současně logem. Výtěžek sbírek byl stejně jako v předchozích letech i v roce 2013 použit z převážné části na nákup zdravotních pomůcek, invalidních vozíčků, zdravotních kočárků, úhradu ošetřovacího materiálu, ozdravných a rehabilitačních pobytů pro vážně nemocné děti, které jsou stabilně odkázány na domácí péči svých rodičů a současně na nákup dalšího potřebného vybavení pro stacionáře a další zařízení pečující o nemocné a postižené děti. Výtěžek ze zimního sbírkového projektu putoval jako každým rokem také na podporu vzdělání. V roce 2013 jsme uspořádali tři sbírkové projekty, do kterých se zapojilo 405 středních škol a studentů. Současně s námi po celý rok spolupracovalo škol základních.

5 Jarní Srdíčkové dny se konaly v týdnu od 25. do 27. března na území téměř celé České republiky. Lidé se těšili z našich oblíbených tradičních srdíček za 20 Kč a z magnetek se zvířátky za 30 Kč. Podzimní Srdíčkové dny se konaly v týdnu od 16. do 20. září na území téměř celé České republiky. Lidé se těšili z nové kolekce oblíbených magnetek se zvířátky za 30 Kč a našich tradičních symbolických srdíček za 20 Kč. Zimní Srdíčkové dny se konaly v týdnu od 2. do 6. prosince na území téměř celé České republiky. Lidé se těšili z nového CD Srdci blíž s vánočními písničkami a koledami za 50 Kč a současně z kolekce oblíbených magnetek se zvířátky za 30 Kč.

6 Srdečné poděkování za dlouholetou spolupráci při realizaci sbírkových projektů patří panu Janu Městkovi z Českého rozhlasu a panu Otakarovi Brouskovi ml. za realizaci anoncí. Další poděkování patří mediálním partnerům za laskavou podporu a pomoc.

7 Travelex Czech Republic pomáhá se svými zákazníky vážně nemocným dětem V únoru 2013 jsme navázali novou spolupráci se společností Travelex Czech Republik a.s., která poskytuje směnárenské služby a nebankovní nákup. Spolupráce spočívá v umístění sběrných plexi kasiček speciálně připravených pro tento projekt v prostorách Havlova Letiště v Praze a na Rozvadově. Celkem došlo k umístění 8 zapečetěných kasiček, do kterých mohou zákazníci Travelexu vhazovat příspěvky v libovolné hodnotě a tím pomoci vážně nemocným dětem v domácí péči svých rodičů, pro které je výtěžek určen. Jedná se o děti s onkologickým onemocněním, mozkovou obrnou, autismem, mukopolysacharidózou, nemocí EB - motýlích křídel a kombinovaným postižením. Jsme nesmírně vděční, že můžeme s Travelexem spolupracovat a velmi si vážíme laskavých lidí z této společnosti, kterým není lhostejný osud malých dětí, které potřebují pomoc. V roce 2013 se podařilo v kasičkách nashromáždit krásnou částku ve výši Kč

8 Pokud lidé cestují a navštíví Havlovo letiště v Praze, mohou využít služeb Travelexu a zároveň pomoci vážně nemocným dětem. Tímto srdečně děkujeme společnosti Travelex Czech Republik a.s. a jejím zaměstnancům za laskavou spolupráci.

9 "Troška navíc na pomoc stačí" aneb i malými činy jdou dělat velké skutky Dovolujeme si vám představit nový celonárodní projekt s názvem Troška navíc na pomoc stačí", aneb i malými činy jdou dělat velké skutky, který byl zahájen v březnu Laskavým patronem, nositelem a tváří projektu je velmi oblíbený, úspěšný a uznávaný režisér, významný a vážený člověk, kterého mají lidé rádi, pan Zdeněk Troška. Nesmírně nás těší, že pan režisér projektu a celé myšlence, jak nemocným dětem jednoduše a po troškách pomoci, propůjčil své jméno a svou tvář. Jeho důvěra a otevřené srdce k pomoci druhým nám udělaly velkou radost. Tímto projektem chceme vyjádřit, že opravdu stačí jen troška k tomu, abychom pomohli, že nemusíme dávat tisíce a statisíce, ale naopak Princip je jednoduchý, laskaví lidé - zákazníci nejrůznějších kamenných i internetových obchodů, restaurací, ale také kadeřnických salónů nebo třeba cestovních kanceláří, mají možnost troškou navíc (1 Kč, 2 Kč.) ke svému nákupu vážně nemocným dětem pomoci. Než zákazník ukončí svůj nákup nebo bude hradit za službu, je mile požádán paní pokladní (obsluhujícím personálem), zda se připojí k projektu troška navíc na pomoc stačí s libovolnou částkou od 1 Kč. Zákazník obdrží informaci, jakým vážně nemocným dětem svým příspěvek může pomoci a následně se dobrovolně rozhodne, zda projekt podpoří. Pokud se zákazník do pomoci zapojí, darovaná částka se mu zobrazí na pokladním dokladu. Zákazník odchází spokojený a navíc s dobrým pocitem a to je úžasné.

10 Vchody do jednotlivých obchodů, restaurací, zařízení poskytujících nejrůznější služby, které se do projektu zapojují, jsou označeny samolepkou s názvem projektu a fotografií pana režiséra Zdeňka Trošky, patrona projektu. Stejnou samolepkou jsou označeny registrační pokladny, v jejichž blízkosti jsou obrazové informace k projektu. Tento krásný projekt dokázal upoutat milou formou velký počet lidí, aby si uvědomili, že okolo nás žije celá řada dětí, které nemohou žít jako zdravé děti a které se bohužel nemohou vždy smát. Jsou to děti, pro které je nutné udělat něco navíc = o trošku více. Srdečně děkujeme všem laskavým lidem a společnostem, které projekt troška navíc na pomoc stačí společně s námi podporují. Jedná se o kamenné i internetové obchody, cestovní kanceláře, poskytovatele nejrůznějších služeb.

11

12 Projekt Dávám srdce dětem na pobočkách České pošty stále pokračuje Dávám srdce dětem je projektem, který je realizován za laskavé podpory České pošty. Cílem tohoto krásného projektu je získat finanční prostředky na pomoc vážně nemocným dětem v domácí péči svých rodičů. Projekt byl zahájen a probíhá celoročně na pobočkách České pošty formou prodeje charitativních samolepek v ceně 30 Kč. V roce 2013 jsme výtěžek použili na pomoc vážně nemocným dětem s onkologickým onemocněním a dětskou mozkovou obrnou. Díky laskavé pomoci pracovníků České pošty a laskavých lidí, kteří si samolepku zakoupili, jsme v srpnu mohli vyslat 30 dětí, které jsou po náročné léčbě chemoterapií, na ozdravný pobyt k moři. Další finanční prostředky byly použity na nákup zdravotních pomůcek, léků, speciální výživy k usnadnění každodenního života dětí.

13 V roce 2013 byly v prodeji tři druhy samolepek, na kterých je vyobrazeno miminko, držící červené srdíčko s logem našeho sdružení, miminko držící žluté srdíčko s logem našeho sdružení a dětská ručička, která má na dlani červené srdíčko s logem našeho sdružení usměvavým sluníčkem. Samolepky jsou označeny názvem projektu Dávám srdce dětem. Jsou na pobočkách České pošty k dispozici u přepážek, kde je umístěn také letáček s anoncí projektu. Letáčky jsou umístěny i na jiných místech v prostorách jednotlivých poboček. Z výtěžku čekají na pomoc také děti s mukopolysacharidózou, svalovou atrofií a dystrofií, autismem, syndromem krátkého střeva, atrézií jicnu, EB nemocí tzv. motýlích křídel a děti s onkologickým onemocněním a kombinovanými vadami. Tímto srdečně děkujeme České poště s.p. a jejím zaměstnancům za laskavou spolupráci

14 Ráj na zemi! Aktivní zábava pro celou rodinu a představení tvůrčích aktivit se závěrečným koncertem Marka Ztraceného. Z výtěžku akce bylo podpořeno naše o.s. Život dětem. Festival Ráj na zemi 17. května 2013 přinesl vážně nemocným dětem Kč! Srdečně děkujeme organizátorkám Haničce a Aničce z Život je hra, o.s., vokální skupině Marika Singers, Marku Ztracenému a jeho kapele a všem dobrým lidem, kteří se na festivalu jakýmkoli způsobem podíleli. Díky Vám jsme mohli proměnit další dětské slzy v úsměv již druhým rokem!

15 Karvinské děti pomáhají + ME v softballu žen proběhl 3. ročník charitativní akce Karvinské děti pomáhají, kterou organizuje ZŠ Mendelova. Motto akce Nečekejme, kdo obdaruje nás, pojďme sami obdarovávat! učí děti z Karviné a okolí dívat se kolem sebe a pomáhat svým nemocným kamarádům. Finanční výtěžek z akce směřoval na podporu osmileté Eli nky Wawrzosové z Karviné, která trpí těžkou formou dětské mozkové obrny. Po dopoledním vystoupení pro školy v Městském divadle v Karviné se uskutečnil hlavní koncert pro veřejnost. Představily se při něm nejen děti navštěvující základní a střední školy a zájmové kroužky z Karviné, ale také vynikající tanečníci ostravských tanečních klubů TK Katlen či Akcent. Na podiu vystoupila také talentovaná brněnská zpěvačka Kristýna Šebíková, která se v roce 2013 probojovala mezi 20 nejlepších zpěváků v televizní soutěži Superstar. Svou vlastní píseň v programu zahrál a zazpíval nevidomý mladý vozíčkář Petr Hudec, který koncertuje po Evropě s pražskou skupinou The Tap Tap.

16 Na speciální intenzivní rehabilitační pobyt v Sanatoriu Klimkovice, tzv. Klim-Therapy, bylo pro Elinku získáno celkem Kč. Tato částka však na rehabilitační pobyt nestačila a proto se do pomoci Elince zapojil i Sportovní klub Joudrs z Prahy, pořadatel Mistrovství Evropy v softballu žen, které proběhlo Svou akcí Každý hit pomáhá, kdy SK Joudrs věnoval za každý úspěšný odpal na mistrovství 10 Kč se pro Elinku podařilo získat dalších Kč. Srdečně děkujeme za pomoc Mgr. Pavlu Wojnarovi ze ZŠ Mendelova v Karviné a Evě Rendlové z SK Joudrs Praha i všem účastníkům akce Karvinské děti pomáhají a Mistrovství Evropy v softballu žen, kteří do sbírky pro nemocnou Elinku přispěli.

17 Benefiční koncert nejen pro Lindu Benefiční koncert pod názvem "Koncert nejen pro Lindu" se uskutečnil v litvínovské Citadele. Koncert podpořila hvězdná sestava: Martin Maxa, David Deyl, Marek Ztracený, Eddie Stoilow, Dianka Kalashová a další umělci. Výtěžek koncertu byl věnován na pomoc šesti leté Lindičce Hrabákové a pětiletému Jakoubkovi Minárovi, kteří trpí autismem, a desetileté Terezce Hocké s dětskou mozkovou obrnou.

18 Velmi nás těší, že jsme mohli být součástí tak krásného projektu, který uspořádaly samotné maminky nemocných dětí. Naše o.s. Život dětem přijalo nad celým tímto projektem záštitu a současně každému z dětí na zakoupení potřebných pomůcek darovalo částku ve výši Kč. Srdečné poděkování patří všem dárcům, kteří dětem finančně přispěli. Zaměstnancům společnosti Bohemia Energy, společnosti Klimamont a Dopharma z Litvínova, Inselv z Mostu a společnosti Koberce Martin Blažek z Horního Litvínova.

19

20 Společenské a přátelské setkání v krčském zámku Chateau St. Havel Dne se uskutečnilo v prostorách krásného areálu krčského zámku Chateau St. Havel v Praze Společenské a přátelské setkání našich významných partnerů společně s váženými partnery advokátní kanceláře Glatzová & Co. a společnosti Akont Trust Companny, se kterými jsme tuto společenskou událost pořádali. Příjemný letní podvečer a večer, který svým krásným vystoupením podpořili Pavel Šporcl, David Kraus, Dianka Kalashová a skupina Pyroterra, pomohl vážně nemocným chlapcům, Honzíčkovi se spinální svalovou atrofií a Filípkovi, který prodělal zástavu srdce a je po těžkém poškození mozku v apatickém stavu. Nesmírně nás těší, že jsou mezi námi tak srdeční a laskaví lidé, díky kterým se nám podařilo pro chlapce získat z dražby, doprovodných charitativních aktivit a daru od paní malířky Petry Šmídové krásnou částku ve výši Kč. K těmto laskavým lidem patří partneři a hosté večera, ale také srdečný Vlasta Korec, který celý podvečer a večer moderoval, dále milí účinkující, personál krčského zámku a všichni, kteří se o konání této krásné akce zasloužili.

21 Hosté dětem pomáhali v rámci soutěže o nejlepší Trouble shot, zakoupením speciálních míchaných drinků a velmi chutných vín Vinařství VAJBAR s odborným výkladem nebo mohli vyzkoušet své štěstí v casinu a tím pomoci. Na přání partnerů jsme na závěr programu zařadili také dražbu dřevěné plastiky "Slunce", jehož autorem je řezbář Jiří Soubusta, obrazu Orloj od malíře Dominika Mareše a zapůjčení vozu Volvo model XC60 na jeden měsíc, který si hosté před dražbou mohli vyzkoušet v rámci testovací jízdy. Dřevěnou plastika Slunce od řezbáře Jiřího Soubusty vydražil za krásnou částku ve výši Kč pan Mgr. Karel Pluhař, který reprezentoval společnost Akont trust Company, která byla spolupořadatelem Setkání. Obraz Orloj od malíře Dominika Mareše vydražil za krásnou částku ve výši Kč pan Petr Burcal, zástupce společnosti Netretail Holding Group, která je vlastníkem internetového obchodu MALL.cz Zapůjčení vozu Volvo - model XC60 na jeden měsíc vydražil za krásnou částku ve výši Kč pan Mgr. Jiří Sixta, který reprezentoval advokátní kancelář Glatzová & Co., která byla taktéž spolupořadatelem Setkání.

22 Výtěžek z prodeje koktejlů, vín a casina přinesl částku ve výši Kč, soutěž o nejlepší Trouble shot Kč a laskavá paní Petra Šmídová přispěla krásnou částkou ve výši Kč z prodejní výstavy svých obrazů hned v úvodu večera. Srdečné poděkování patří všem laskavým partnerům za podporu a pomoc, ke kterým patří advokátní kancelář Glatzová & Co. a společnosti Akont Trust Companny, dále společnosti Hademade s.r.o., společnosti Volvo Auto Czech, s.r.o., Dermacol, a.s., Akuna, Vinařství Vejbar a krčskému zámku Chateau St. Havel.

23 Tenisový turnaj společnosti CENTRUM Moravia Sever pomohl nemocným dětem Čtvrtý ročník tenisového turnaje, který uspořádala společnost CENTRUM Moravia Sever, s.r.o., zabývající se prodejem a servisem vozidel Mercedes-Benz, Jeep, Smart a MF, přinesl na pomoc vážně nemocným dětem krásnou částku ve výši Kč. Sportovní setkání proběhlo v nádherném zázemí tenisového areálu společnosti Lama v Hradci nad Moravicí. Srdečně děkujeme všem laskavým organizátorům a účastníkům turnaje, díky kterým můžeme vážně nemocným dětem pomoci. Troškou navíc (2 057 Kč) přispěli také milí lidé do kasiček umístěných v autosalónu společnosti v rámci projektu Troška navíc na pomoc stačí. Celkem jsme pro nemocné děti získali Kč a to je úžasné :). Tímto srdečně děkujeme laskavé společnosti CENTRUM Moravia Sever, s.r.o.

24

25

26 Zábavné odpoledne na podporu zářijového sbírkového projektu se spoustou známých osobností. V neděli 15.září 2013 jsme na nám. Republiky v Praze uspořádali Srdíčkový den pro děti, veselé odpoledne plné písniček, her a soutěží. Tím jsme zahájili tradiční podzimní celorepublikovou sbírku Srdíčkové dny, která se konala od 16. do Na nedělní odpoledne byl připraven bohatý program s Michaelou Dolinovou, Zorou Jandovou, Petrem Vackem, Dádou Patrasovou, Kateřinou Brožovou, návštěvníci se seznámili s Rádiem Junior a rozesmál je například klaun Ferda. Veselé odpoledne zahájily Mažoretky Zlaté Prahy. Známé osobnosti jako např. Simona Stašová, Tereza Kostková, Dana Syslová, Petr Ševčík, Veronika Jeníková, Kamila Špráchalová, Miroslava Pleštilová, Vladimír Trojan, Otakar Brousek, Igor Bareš, Vilém Udatný, David Novotný a mnoho dalších všem návštěvníkům namalovaly barvami na tělo srdíčka, symbol lásky a porozumění. Známý karikaturista Štěpán Mareš vytvořil karikaturu Otakara Brouska ml a spolu vyhodnotili dětskou malířskou soutěž o nejveselejší sluníčko. Příjemným nedělním odpolednem provázel moderátor Vlasta Korec.

27 Představili jsme zcela novou kolekci oblíbených magnetek se zvířátky za 30 Kč, které pak dobrovolníci v následujícím týdnu prodávali při Srdíčkových dnech spolu s barevnými plastovými srdíčky za 20 Kč. Jejich zakoupením lidé pomohli zlepšit život těžce nemocným dětem a umožnili zakoupení invalidních vozíčků, různých rehabilitačních a kompenzačních pomůcek nebo např. speciální výživy.

28

29 Transformace občanského sdružení Život dětem na obecně prospěšnou společnost Život dětem Vzhledem k tomu, že došlo na základě Nového občanského zákoníku, který nabyl platnosti ke změnám forem neziskových organizací, od jsme se s předstihem transformovali z občanského sdružení Život dětem na obecně prospěšnou společnost Život dětem. S radostí pokračujeme v naší činnosti se zachováním historie, veškerých aktivit, náplně činností a zaměření. Došlo pouze k jedné novince, a to k rozšíření našich aktivit také o podporu a pomoc dospělým nad 18 let. Prozatím pouze okrajově, než se nám podaří pro dospělé zajistit stabilní zdroj finančních prostředků, ze kterého budeme schopni kontinuálně pomáhat. Na pomoc dospělým lidem se přesto velmi těšíme a uděláme maximum pro to, aby se nám financování podařilo stabilně zajistit.

30 Křest nového alba Srdci blíž hudební novinky roku Křest nového alba Srdci blíž s vánočními písněmi a koledami, které vydala naše o.p.s. Život dětem a které nazpívali naši přední především rockoví zpěváci se uskutečnil v Hotelu Hilton Clou9 Sky Bar&Lounge. Křest proběhl za velmi krásné a příjemné atmosféry, kterou po celý večer vytvářeli úžasně naladění zpěváci a muzikanti, hosté a novináři. Všem těmto lidem, kteří mají srdíčko na správném místě, patří srdečné poděkování. Album Srdci blíž pokřtila velmi nadaná mladá zpěvačka Dianka Kalashová, která s námi dlouhodobě spolupracuje, společně s předsedkyní správní rady o.p.s. Život dětem Annou Strnadovou, ředitelkou Mariou Křepelkovou a samozřejmě zpěváky a muzikanty, kteří pro album vánoční písně od srdce a s láskou nazpívali. Součástí křtu byla živá vystoupení slavných českých zpěváků. V záři reflektorů Cloud9 vystoupili Petr Kolář, Vilém Čok, Petra Janů, Miloš Dodo Doležal, Lešek Semelka, Tomáš Hajíček Krucipϋsk, Eddie Stoilow, Diana Kalashová, Jana Kratochvílová a Jiří Hrubeš, Booters a Adolf Vitáček.

31 Všechna vystoupení byla úchvatná a plná pozitivní energie. Na křtu nechyběla ani "vesmírná" Jana Kratochvílová, která nejenže na křtu zazpívala a předvedla neskutečnou show, ale také přinesla "dobrou energii". "Chtěla jsem, aby na všechny lidi tady zapůsobila pozitivní dobrá energie. Pozitivní myšlení je totiž strašně důležité. Proto vysílám pozitivní energii do vesmíru každý den, aby se vrátila sem k nám," prozradila zpěvačka. Celým večerem provázel velmi pohotový a vtipný Tomáš Kraus, který profesionálním a srdečným moderováním dotvářel velmi krásnou atmosféru celého večera. Do pomoci dětem se mohli zapojit hosté večera a to nejen zakoupením nového alba, ale také pitím speciálně připravených drinků nebo zapojením lístků do tomboly, kdy veškerý výtěžek putoval pro nemocné děti. K pomoci se připojil i Hotel Hilton, který na pomoc dětem předal krásnou částku ve výši korun. Více o albu Srdci blíž Nové album obsahuje celkem 15 krásných vánočních písní a koled, které nazpívali a nahráli na pomoc vážně nemocným dětem Bára Basiková s Michalem Pavlíčkem, Petr Kolář, Václav Noid Bárta, Kamil Střihavka, Vilém Čok, Petra Janů, Lešek Semelka, Tomáš Hájíček Krucipüsk, Jana Kratochvílová a Jiří Hrubeš, Miloš Dodo Doležal, Eddie Stoilow, Booters, Josef Melen, Diana Kalashova a Petr Hošek s Adolfem Vitáčkem. Nové album Srdci blíž, je velikým dárkem pro vážně nemocné a postižené děti. Díky laskavosti lidí, kteří si album v hodnotě 50 Kč zakoupí, putuje společně s krásnou hudbou i celá řada potřebných léků, přístrojů, zdravotních pomůcek a služeb.

32 Album jsme prodávali v rámci zimních Srdíčkových dnů 2013, které se konaly od 2 do , dále na 200 pobočkách České pošty a stále ho je možné zakoupit na e-shopu Vydání alba Srdci blíž je pro nás zcela novou a krásnou zkušeností. Tento projekt vzešel ze spontánní myšlenky a je neuvěřitelné, že se našel tak velký počet laskavých lidí se srdíčkem na správném místě, kteří se rozhodli počáteční myšlenku rozvinout a projekt podpořit. Ať se jedná o úžasné zpěváky a muzikanty, kteří s radostí a láskou připravili zcela nové nahrávky nebo přezpívali lidové koledy tak i celý realizační tým s obrovskou podporou pana Miloše Dodo Doležala. Všichni odvedli velký kus práce a je úžasné, že se album na pomoc vážně nemocným dětem podařilo během dvou měsíců vydat. Na každém dni je něco krásného. Jen je potřeba to najít. Věříme, že společně s námi a albem Srdci blíž se vám to podaří.

33

34

35 Kolektiv o.p.s. Život dětem na křtu alba Srdci blíž

36 ROZSVIŤTE S NÁMI PRAHU! aneb Každý má svou žárovku. Srdečné poděkování patří Rádiu City, které tento krásný projekt každoročně organizuje a je nám ctí, že jsme mohli být již po druhé jeho součástí a naším prostřednictvím v letošním ročníku pomoci Dětskému centru Thomayerovy nemocnice v Praze. K patronům projektu pro rok 2013, kteří se ho s radostí rozhodli podpořit patří Marta Issová, Jana Stryková, Kryštof Hádek, Vojta Dyk a Jan Potměšil, kterým patří srdečné poděkování. Z výtěžku, který činil krásnou částku ve výši ,50 Kč jsme pro Dětské centrum Thomayerovy nemocnice v Praze zakoupili 10 pulsních oxymetrů. Pulsní oxymetr je malý přístroj, který se nasadí na prst dítěte nebo jeho ušní lalůček. Umožňuje během několika sekund zjistit, zda je organismus správně okysličován a jaká je jeho tepová frekvence. Jedná se o jednoduché, neinvazivní, tedy nebolestivé vyšetření, které lze aplikovat od nejranějšího věku. Je využíváno k diagnostice onemocnění srdce a plic. Na základě výsledků je pak možné zahájit adekvátní terapii a předejít celoživotnímu těžkému postižení dítěte. Srdečné poděkování patří posluchačům Rádia City a všem dalším laskavým dárců za pomoc :)

37 Diana Kalashová tváří o.p.s. Život dětem Od se stala oficiální dětskou tváří o.p.s. Život dětem mladá a velmi talentová zpěvačka Diana Kalashová, která má za sebou nespočet úspěchů ve své hudební kariéře. Diana se narodila v Novokuzněcku. Od roku 2003 žije v České republice v Praze. Mezí její záliby patři zpěv, kreslení, tanec. Hraje na klavír a flétnu. Navštěvuje hodiny operního zpěvu. Diana je pro nás nejmenším dárcem s největším Srdcem, který s radostí svým krásným vystoupením podporuje naše charitativní projekty, navštěvuje nemocné děti a společně se svou rodinou nemocným dětem zajišťuje a předává nespočet krásných hraček. Podrobné informace o Dianě na: a

38 Dražba srdcí vyzdobených známými osobnostmi V roce 2013 jsme uspořádali v pořadí již druhou aukci dřevěných plastik, tentokráte se jednalo o aukci krásných dřevěných srdcí, které svým osobitým pojetím výtvarně ztvárnili Lucie Bílá, Tomáš Klus, Štefan Margita, Tatiana Kovaříková, Tereza Kostková se svým synem, Vilém Čok a Martin Dejdar. Aukci jsme opětovně uspořádali ve spolupráci s portálem Aukro. Aukce byla zahájena týden před konáním našeho benefičního galavečera Srdce pro děti v přímém přenosu na TV Prima a v jeho závěru byla slavnostně ukončena. Výtěžek z charitativních aukce byl použit na nákup zdravotních pomůcek pro děti nemocné mukopolysacharidózou, nemocí EB - tzv. motýlích křídel, dětskou mozkovou obrnou, autismem, svalovou atrofií a dystrofií, dětem s onkologickým onemocněním, kombinovaným onemocněním a cystickou fibrózou, které jsou v domácí péči svých rodičů.

39

40 Benefiční galavečer Srdce pro děti 2013 Největší vánoční benefiční koncert roku 2013, který pomohl dobré věci, proběhl ve Smetanově síni Obecního domu v Praze. Obecně prospěšná společnost Život dětem ve spolupráci s deníkem Bleskem a TV Prima uspořádala tuto velkou charitativní akci, nazvanou Srdce pro děti. Na ní se za pomoci největších českých celebrit v čele s Karlem Gottem vybíraly finanční prostředky pro těžce nemocné a postižené děti. Díky laskavým lidem se srdcem na správném místě se podařilo vybrat úctyhodnou částku ve výši ,- Kč, která pomůže stovkám rodin s vážně nemocnými dětmi. Generálními partnery, díky kterým mohl být benefiční galavečer Srdce pro děti uskutečněn a patří jim naše srdečné poděkování, jsou společnosti Lidl Česká republika, v.o.s. - první generální partner, Bohemia Energy, s.r.o. - druhý generální partner

41 Nejvyšší částku ve výši 8 miliónů korun věnovala společnost LIDL Česká republika, v.o.s., která je prvním generálním partnerem. Projekt se rozhodla navíc již potřetí podpořit uspořádáním dvoutýdenní sbírky na pomoc dětem, do které se lidé mohli zapojit ve všech 228 prodejnách LIDL od 18. listopadu do 1. prosince V každé prodejně byla u pokladny umístěna pokladnička, do které zákazníci mohli přispět a získat za příspěvek v minimální výši 30 Kč pro štěstí unikátní samolepku s logem projektu Společnost Bohemia Energy entity s.r.o. se ujala postu generálního partnerství již třetím rokem, o.p.s. Život dětem a projekt Srdce pro děti propaguje v rámci všech svých celoročních aktivit. Současně uspořádala sbírku mezi svými zaměstnanci a navíc poskytla na pomoc dětem částku ve výši ,- Kč. Dalších 32 společností, kterým patří také srdečné poděkování, poskytlo finanční dary v rozmezí od Kč do Kč. Pořadem provázel moderátor Libor Bouček, který diváky postupně seznámil s osudy osmi nemocných dětí, jejichž patrony byly známé osobnosti Lucie Bílá, Martin Dejdar, Tereza Pergnerová, Iva Kubelková, Klára Doležalová a Karel Voříšek, Libor Bouček, Tereza Kašparovská a Tomáš Hauptvogel a Leoš Mareš. Benefiční galavečer Srdce pro děti byl koncipován jako zábavný předvánoční večer, na kterém vystoupili přední čeští umělci.

42 Přestože Karel Gott (74) zápasil s vysokými teplotami, charitativní akci Srdce pro děti si nemohl odpustit. Pro děti všechno, dokud mám síly, chci a rád je budu podporovat. Nevím, co už by pro nás na tom světě mělo být cennější, řekl Karel Gott. Galavečer dále svým vystoupením podpořili Tomáš Klus, 4TET, Petr Kolář, Miroslav Žbirka, Vilém Čok, Petra Janů, Štefan Margita, Eddie Stoilow, Pavel Šporcl, Diana Kalashova a Adam Mišík. Finanční prostředky mohli diváci věnovat nejen prostřednictvím dárcovských SMS zpráv, ale také za pomoci call centra, ve kterém zasedli desítky osobností, které po celý večer přijímaly telefonické hovory a zapisovaly si darované částky. Diváci tak měli možnost popovídat si s Karlem Gottem, Tomášem Klusem, Štefanem Margitou, Petrem Kolářem, Adamem Mišíkem, Pavlem Šporclem, Eddie Stoilowem, Vilémem Čokem, Petrou Janů, Milošem Dodo Doležalem, Markétou Krajčovičovou, Ivou Pazderkovou, Iva Kubelkovou, Karlem Voříškem, Klárou Doležalovou, Veronikou Jeníkovou, Markétou Hrubešovou, Pavlem Křížem, Marií Doležalovou, Filipem Čapkem, Evou Decastelo, Janem Vlasákem, Kamilou Špráchalovou, Janou Švandovou, Sabinou Laurinovou, Viktorem Limrem, Sandrou Parmovou, Romanem Fojtou, Taťánou Kovaříkovou, Dominikem Haškem, Terezií Kašparovskou, Tomášem Hauptvoglem či Františkem Strakou. Haló, haló, proč je koček málo? žertoval letošní stříbrný Český slavík Tomáš Klus, když si poprvé zkoušel, jaké to je být»operátorem«v call centru. Se skokanem roku Adamem Mišíkem si hrál na Macha a Šebestovou. Je pro mne velkou radostí u něčeho takového být. Když můžu, rád pomůžu, řekl Tomáš Klus, který dal charitativní akci Srdce pro děti dokonce přednost před svou milovanou Indií! Kdo chtěl vážně nemocným dětem pomoci, mohl se zapojit i do dražby nádherných srdcí, která probíhala na portálu Aukro.cz a přinesla krásnou částku ve výši Kč. Srdce vyřezané ze dřeva svým osobitým uměním pro dobrou věc vlastnoručně vyzdobili: Lucie Bílá vytvořila srdce s názvem Motýlí srdce, Tomáš Klus své srdce nazval Srdcohled, Taťána Kovaříková Zlaté srdce, Terezka Kostková se svým synem pojmenovali Srdce všeho dobrého, Vilém Čok vytvořil srdce s názvem Evrytajm, Martin Dejdar Srdce dětem a Štefan Margita Vánoční srdce. Srdečné poděkováním patří všem laskavým partnerům a milým lidem, kteří se do pomoci při přípravách a v průběhu přímého přenosu benefičního galavečera Srdce pro děti zapojili.

43 Generální partneři Mediální partneři Ostatní partneři

44

45 Fotogalerie:

46

47

48 Srdce pro děti je krásný projekt, který pomáhá vážně nemocným a postiženým dětem v České republice získat finanční prostředky na úhradu jejich léčby, zdravotnických pomůcek, přístrojů a dalšího potřebného k jejich uzdravení a také ke zlepšení kvality jejich života. Projekt byl zahájen prostřednictvím deníku Blesk a je realizován ve spolupráci obecně prospěšné společnosti Život dětem, která je pořadatelem sbírky a komplexně zajišťuje celkovou organizaci projektu vč. benefičního galavečera Srdce pro děti.

49 Přehled poskytnutých nadačních příspěvků z výtěžku sbírky 2013

50 PODPOŘENÉ ŽÁDOSTI JEDNOTLIVCŮ Žadatel Předmět žádosti Hodnota daru Markéta J. z Hradce Králového doplatek na naslouchadla ,00 Kč Samue F. z Třince dar na zlepšení životní úrovně chlapce ,00 Kč Libor S. z Velkých Hamrů Therapy Air ion ,00 Kč David Z. z Všestar Bioptron Pro ,00 Kč Daniel Richard O. z Prahy Therapy Air ion ,00 Kč Klára H. z Litvínova doplatek k polohovací sedačce x:panda ,00 Kč Daniel V. z Českých Budějovic delfinoterapie ,00 Kč Radek Š. z Týna nad Vltavou speciální lůžko PLN-Z ,00 Kč Viktor L. z Českého Krumlova toaletní sedačka Meyra ,00 Kč Viktor L. z Českého Krumlova Notebook Acer V3-571G ,00 Kč Lukáš R. z Nového Malína příspěvek na speciální elektrický vozík ,00 Kč Filip F. z Svratky vozík Handi turist šedo-červený ,00 Kč Dominika P. z Rakvice doplatek k invalidnímu vozíčku Panther ,00 Kč Barbora J. z Jablonce nad Nisou druhý doplatek k polohovacímu zařízení ,00 Kč Nikola S. z Bruntálu vozík Handi turist s příslušenstvím ,00 Kč Daniel Stryka z Lázní Bodhaneč Klimtherapy ,00 Kč Prokop P. z Uherského Brodu Klimtherapy ,00 Kč Michal T. z Chrudimy termoakupresurní přístroj CERAGEM ,00 Kč Samuel S. z Oder ozdravný pobyt ,00 Kč Samuel S. z Oder protialergické lůžkoviny a povlečení 5 629,00 Kč Jiří N. z Havířova autosedačka Lars s opěrkou ,00 Kč Kevin K. z Heřmanovy Hutě notebook HP ,00 Kč Vít K. z Lochovic notebook HP Pavilion s příslušenstvím ,00 Kč Jakub K. z Opavy notebook Lenovo s příslušenstvím ,00 Kč Alžběta K. z Kladna počítač HAL3000 s LCD monitorem ,00 Kč Tomáš H. z Bílovice termoakupresurní přístroj Ceragem ,00 Kč Markéta S. z Klů ozdravný pobyt ,00 Kč Markéta S. z Klů krbová kamna Invicity - CHAMANE ,00 Kč Markéta S. z Klů ošetřovací materiál ,00 Kč Daniel V. z Vodňan osobní asistence v mateřské školce ,00 Kč Richard Č. z Ostravy doplatek k invalidnímu vozíčku ,00 Kč Josef P. z Věcova vozík Handi turist s příslušenstvím ,00 Kč Adéla H. z Dříteče doplatek k invalidnímu vozíku ,00 Kč Jakub Minár z Litvínova tiskárna a tablet ,00 Kč Filip F. ze Svratky videochůvička Luvion Prestige Touch 7 408,00 Kč Josef P. z Věcova videochůvička Luvion Prestige Touch 7 408,00 Kč Lukáš Š. z Prahy zádržný systém BeSafe ,00 Kč Jonáš B. z Kašperských Hor střížka COMFORT s pláštěnkou 3 835,00 Kč Petra N. z Prahy proužky do glukometru ,00 Kč Veronika K. z Brandýsa nad Labem postel s pracovním stolem ,00 Kč Tomáš F. z Přimdy dar na zlepšení životní úrovně chlapce 4 000,00 Kč

Výroční zpráva 2013. Každý příspěvek, i ten sebemenší, nám pomáhá pomáhat. Aktivity v roce 2013 1

Výroční zpráva 2013. Každý příspěvek, i ten sebemenší, nám pomáhá pomáhat. Aktivity v roce 2013 1 Výroční zpráva 2013 Každý příspěvek, i ten sebemenší, nám pomáhá pomáhat. Aktivity v roce 2013 1 Úvodní slovo předsedkyně správní rady Vážení a milí laskaví dárci, příznivci a přátelé naší o.p.s Život

Více

Nadace Naše dítě Výroční zpráva 2014. Nejlepší ochranou dítěte je fungující rodina

Nadace Naše dítě Výroční zpráva 2014. Nejlepší ochranou dítěte je fungující rodina Nadace Naše dítě Výroční zpráva 2014 Nejlepší ochranou dítěte je fungující rodina Každý den vracíme úsměv ohroženým dětem. Pomáháme jim překonávat obtížné životní situace, naplno rozvíjet jejich osobnost

Více

revence týrání a zneužívání dětí kampaň složme

revence týrání a zneužívání dětí kampaň složme 20 let Nadace Naše dítě 1. října 1993 založení evření krizového centra linky bezpečí přerozdělení ch sdružení linka bezpečí 1998 věnováno 13 mil. kč il. kč nadaci naše dítě z i. etapy rozdělování finančních

Více

Úvodní slovo... str. 4 Kdo jsme... str. 6 Poslání a cíle Nadace Divoké husy... str. 9 Lidé v Nadaci... str. 12 Benefice s Divokými husami... str.

Úvodní slovo... str. 4 Kdo jsme... str. 6 Poslání a cíle Nadace Divoké husy... str. 9 Lidé v Nadaci... str. 12 Benefice s Divokými husami... str. Úvodní slovo.............................................................. str. 4 Kdo jsme................................................................. str. 6 Poslání a cíle Nadace Divoké husy.............................................

Více

Přemýšlejte o darování ne jako o povinnosti, ale jako o příležitosti. (John D. Rockefeller)

Přemýšlejte o darování ne jako o povinnosti, ale jako o příležitosti. (John D. Rockefeller) VÝROČNÍ ZPRÁVA 2007 Přemýšlejte o darování ne jako o povinnosti, ale jako o příležitosti. (John D. Rockefeller) Nadace ČEZ 2 Úvodní slovo předsedy správní rady 5 Pět let nadace 6 Orgány Nadace ČEZ k 30.

Více

Každé srdečné poděkování, všechna upřímná a milá slůvka i rozjasněné dětské tváře nám dodávají odvahu a chuť pomáhat dětem.

Každé srdečné poděkování, všechna upřímná a milá slůvka i rozjasněné dětské tváře nám dodávají odvahu a chuť pomáhat dětem. Výroční zpráva 2012 Nadace Naše dítě Každé srdečné poděkování, všechna upřímná a milá slůvka i rozjasněné dětské tváře nám dodávají odvahu a chuť pomáhat dětem. Stýskalo se mi po mamince. Jsem rád, že

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012. Světluška Nadační fond Českého rozhlasu

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012. Světluška Nadační fond Českého rozhlasu VÝROČNÍ ZPRÁVA 2012 Světluška Nadační fond Českého rozhlasu Úvodní slovo patronky Milí přátelé, dostává se Vám do rukou výroční zpráva za rok 2012. Mám radost z dalšího prožitého roku se Světluškou, která

Více

INF@ Informační zpravodaj pro sponzory a přátele nadace SLOVO ÚVODEM ROK 2009 V ČÍSLECH. 3.085.248 Kč. 2010 / leden

INF@ Informační zpravodaj pro sponzory a přátele nadace SLOVO ÚVODEM ROK 2009 V ČÍSLECH. 3.085.248 Kč. 2010 / leden Informační zpravodaj pro sponzory a přátele nadace INF@ 2010 / leden SLOVO ÚVODEM Vážení přátelé, ráda bych Vám všem poděkovala za podporu, kterou jste v roce 2009 věnovali Nadaci Taťány Kuchařové Krása

Více

výroční zpráva 2013 Světluška Nadační fond Českého rozhlasu

výroční zpráva 2013 Světluška Nadační fond Českého rozhlasu výroční zpráva 2013 Světluška Nadační fond Českého rozhlasu obsah úvodní slovo ředitele 5 Světluška 6 benefiční akce v roce 2013 8 Noční běh pro Světlušku Kavárna POTMĚ Kavárna POTMĚ na cestě V září světlušky

Více

Nadace Naše dítě_výroční zpráva_20_05

Nadace Naše dítě_výroční zpráva_20_05 Nadace Naše dítě_výroční zpráva_20_05 Všechny děti nemají štěstí vyrůstat v harmonické rodině a prožít zdravé a spokojené dětství. Proto již více než 12 let pomáháme chránit ohrožené děti a dospívající

Více

Výroční. zpráva 2013. Nadace Divoké husy

Výroční. zpráva 2013. Nadace Divoké husy Výroční zpráva 2013 Nadace Divoké husy Obsah 4 Úvodní slovo 6 Poslání a cíle Nadace Divoké husy 7 Kdo jsme 8 Lidé v Nadaci 11 Benefice s Divokými husami 13 Podpora v roce 2013 14 Schválené projekty v roce

Více

Obsah. Orgány nadace 03 Základní údaje o Nadaci a jejím poslání 04 Činnost Nadace 05. Projekty 11

Obsah. Orgány nadace 03 Základní údaje o Nadaci a jejím poslání 04 Činnost Nadace 05. Projekty 11 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 Obsah Orgány nadace 03 Základní údaje o Nadaci a jejím poslání 04 Činnost Nadace 05 Podpora neziskových organizací 05 Grantová výzva Podpora dětí hendikepovaných fyzicky, mentálně či

Více

ÚVODEM. ing. Libor Křivka ředitel Kanceláře GŘ Českého rozhlasu

ÚVODEM. ing. Libor Křivka ředitel Kanceláře GŘ Českého rozhlasu VÝROČNÍ ZPRÁVA 2005 ÚVODEM Nadační fond Českého rozhlasu oslavil v prosinci své páté narozeniny. Vnímám ho jako zkušeného a spolehlivého pětiletého vodícího psa, který je svému nevidomému majiteli oporou

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA VÝBORU DOBRÉ VŮLE NADACE OLGY HAVLOVÉ

VÝROČNÍ ZPRÁVA VÝBORU DOBRÉ VŮLE NADACE OLGY HAVLOVÉ VÝROČNÍ ZPRÁVA VÝBORU DOBRÉ VŮLE NADACE OLGY HAVLOVÉ VDV je členem Fóra dárců ČR Asociace nadací a sdružení SKOK Zpráva o činnosti Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové za rok 2009 Redakce textové části:

Více

NADACE V ROCE 2014 OBSAH

NADACE V ROCE 2014 OBSAH NADACE ČEZ VÝROČNÍ ZPRÁVA 2014 1 OBSAH NADACE V ROCE 2014 NADACE V ROCE 2014 3 ZÁKLADNÍ ÚDAJE 4 ORGÁNY NADACE ČEZ K 23. 6. 2015 5 ÚVODNÍ SLOVO PŘEDSEDY SPRÁVNÍ RADY 6 GRANTOVÝ PROGRAM STROMY 8 GRANTOVÝ

Více

NADACE LEONTINKA Výroční zpráva Nadace Leontinka 2011

NADACE LEONTINKA Výroční zpráva Nadace Leontinka 2011 NADACE LEONTINKA Výroční zpráva Nadace Leontinka 2011 Tento dokument je majetkem Nadace Leontinka. Zpracoval: informační část: Nadace Leontinka finanční část: Alena Kuchtová, daňová poradkyně 1 OBSAH INFORMAČNÍ

Více

Zpráva o činnosti Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové za rok 2011

Zpráva o činnosti Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové za rok 2011 Zpráva o činnosti Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové za rok 2011 Zpráva o činnosti Výboru dobré vůle Nadace Olgy Havlové v roce 2011 VDV je členem Asociace nadací Fóra dárců ČR a SKOK, sdružení nestátních

Více

výroční zpráva NADACE DIVOKÉ HUSY 2008

výroční zpráva NADACE DIVOKÉ HUSY 2008 výroční zpráva NADACE DIVOKÉ HUSY 2008 výroční zpráva NADACE DIVOKÉ HUSY 2008 Výroční zpráva 2008 3 OBSAH 5 Poslání a cíle 6 Slovo předsedy SR 7-9 O Nadaci 10 Lidé v Nadaci 11 Slovo ředitelky 12-19 Benefice

Více

NADACE LEONTINKA Výroční zpráva Nadace Leontinka 2014

NADACE LEONTINKA Výroční zpráva Nadace Leontinka 2014 NADACE LEONTINKA Výroční zpráva Nadace Leontinka 2014 Tento dokument je majetkem Nadace Leontinka. Zpracovala: Nadace Leontinka Informační část: Nadace Leontinka Finanční část: Alena Kuchtová, daňová poradkyně

Více

OBSAH SLOVO PATRONKY 5 6 STRUKTURA NADACE ÚČEL A POSLÁNÍ PRAVIDLA PRO POSKYTNUTÍ NADAČNÍHO PŘÍSPĚVKU

OBSAH SLOVO PATRONKY 5 6 STRUKTURA NADACE ÚČEL A POSLÁNÍ PRAVIDLA PRO POSKYTNUTÍ NADAČNÍHO PŘÍSPĚVKU 2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA SLOVO PATRONKY 5 6 STRUKTURA NADACE 7 8 ÚČEL A POSLÁNÍ 9 PRAVIDLA PRO POSKYTNUTÍ NADAČNÍHO PŘÍSPĚVKU 10 OBSAH INFORMAČNÍ ČÁST Nadace Taťány Kuchařové - Krása pomoci Projekty Kalendář

Více

Výroční zpráva. Nadace Divoké husy 2 0

Výroční zpráva. Nadace Divoké husy 2 0 Výroční zpráva Nadace Divoké husy 2 0 1 4 Obsah 3 Úvodní slovo 5 Poslání a cíle Nadace Divoké husy 6 Kdo jsme 7 Lidé v Nadaci 8 Benefice s Divokými husami 9 Podpora v roce 2014 11 Schválené projekty v

Více

Výroční zpráva 2011. Nadace Naše dítě

Výroční zpráva 2011. Nadace Naše dítě Výroční zpráva 2011 Nadace Naše dítě 1 18let pro dětský úsměv Nadace Naše dítě vstoupila do své plnoletosti. Jejím cílem a posláním je pomoc týraným, zneužívaným, handicapovaným a opuštěným dětem. Opakovaně

Více

DM3/8002 Pediatrická klinika FN Motol Praha 26.6.2008 glukózový analyzátor 150 000,0 Kč

DM3/8002 Pediatrická klinika FN Motol Praha 26.6.2008 glukózový analyzátor 150 000,0 Kč Přehled poskytnutých darů Číslo dar.sml. Srdce pro děti 2008 podpis dar.smlouvy Popis daru Hodnota DM3/8002 Pediatrická klinika FN Motol Praha 26.6.2008 glukózový analyzátor 150 000,0 Kč dj/548002 Lukáš

Více

Výroční zpráva za rok 2013 2014

Výroční zpráva za rok 2013 2014 Výroční zpráva za rok 2013 2014 Výroční zpráva za rok 2013 2014 Obsah 1. O SPOLKU DMO POBYTY o.s.... 2 2. PROFIL KATKY MAXOVÉ... 3 3. PŘEHLED AKTIVIT ZA ROK 2013... 4 3.1 ZVONĚNÍ DO NOVÉHO ROKU... 5 3.2

Více

Tiráž. Výroční zpráva Domova Sue Ryder za rok 2012 Vydal Domov Sue Ryder, o.p.s., Michelská 1/7, 140 00 Praha 4

Tiráž. Výroční zpráva Domova Sue Ryder za rok 2012 Vydal Domov Sue Ryder, o.p.s., Michelská 1/7, 140 00 Praha 4 Výroční zpráva Domova Sue Ryder za rok 2012 Tiráž Výroční zpráva Domova Sue Ryder za rok 2012 Vydal Domov Sue Ryder, o.p.s., Michelská 1/7, 140 00 Praha 4 Texty: Matěj Lejsal, Miroslava Rovná, Klára Pojslová,

Více

NADACE ČEZ V ROCE 2009

NADACE ČEZ V ROCE 2009 VÝROČNÍ ZPRÁVA 2009 2 3 OBSAH Nadace ČEZ v roce 2009 5 Základní údaje 6 Orgány Nadace ČEZ k 16. 6. 2010 7 Úvodní slovo předsedy správní rady 8 Oranžové hřiště 10 Oranžové kolo 11 Podpora regionů 12 Oranžová

Více

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A

V Ý R O Č N Í Z P R Á V A VÝROČNÍ ZPRÁVA 2 4 obsah Úvodem......................................... 2 Poslání a cíle..................................... 6 Slovo manažerky Nadace............................ 7 Lidé v Nadaci....................................

Více

Obsah. Co je cystická fibróza?

Obsah. Co je cystická fibróza? Obsah Úvodní slovo Poslání a činnosti Klubu CF Členská základna Členská schůze Sociální služby poskytované Klubem Základní a odborné sociální poradenství Krizová telefonická linka Víkendová setkání pro

Více

Nadaci Duhová energie založila energetická společnost ČEZ v roce 2002. Svoji činnost zahájila v únoru 2003, s cílem zastřešit svou podporu, kterou

Nadaci Duhová energie založila energetická společnost ČEZ v roce 2002. Svoji činnost zahájila v únoru 2003, s cílem zastřešit svou podporu, kterou Výroční zpráva 2004 Nadaci Duhová energie založila energetická společnost ČEZ v roce 2002. Svoji činnost zahájila v únoru 2003, s cílem zastřešit svou podporu, kterou každoročně věnuje na veřejně prospěšné

Více