Milí občané Omic, Omická chasa se s Vámi letos loučí a těší se za rok na shledanou. Marta Vašicová a Vojtěch Křivánek ml.

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Milí občané Omic, Omická chasa se s Vámi letos loučí a těší se za rok na shledanou. Marta Vašicová a Vojtěch Křivánek ml."

Transkript

1 Omický zpravodaj R Rooččnnííkk X XV V.. 77,,88// pprráázzddnniinnoovvéé ččíísslloo

2 Milí občané Omic, dovolte mi, abych jménem všech osmadvaceti stárků učinil definitivní tečku za letošními Mladými hody a poděkoval tímto všem, kteří nám ochotně při realizaci této události pomáhali. Děkujeme obci Omice za uhrazení honoráře dechové hudby Dubňanka a za poskytnutí technického zázemí, Tj Sokol Omice za poskytnutí prostor pro taneční zkoušky, SDH Omice za finanční příspěvek pro zapůjčení krojů. Naše díky patří také panu Jiřímu Vašicovi, který nám věnoval spoustu času a poskytl technické zázemí při stavění máje, panu Miroslavu Kroutilovi za trpělivost a odhodlanost při vedení kurzů Československé besedy a také paní Vlaďce Holomkové za výborné jídlo a občerstvení pro hudebníky. Uznání patří také Vám, občanům naší vsi, za to, že jste nejednou přivřeli obě oči a sklopili obě uši, když se naše tance a zpěvy přehouply přes desátou hodinu večerní. Jít za stárku či stárka je řehole. Ale my to děláme pro sebe i pro Vás s radostí. A proto, pokud se Vám hody alespoň trochu líbily, pobavili jste se a zatančili si, není pro nás větší odměny než úsměv na Vašich tvářích. Omická chasa se s Vámi letos loučí a těší se za rok na shledanou. Marta Vašicová a Vojtěch Křivánek ml.

3 Hody jinýma očima. Tak už máme zase po hodech. Počasí nám přálo a nic nebránilo, abychom je prožili jak to má být. Dopolední průvod obcí, odpolední vyvádění stárek a v 16 hodin předtančení Československé besedy kterou stárci a stárky tři měsíce tvrdě nacvičovali. Že je o hody zájem bylo vidět na obrovském množství lidí, kteří se přišli odpoledne podívat a pobavit se. Přišlo i spousta přespolních, kteří nám tuto událost závidí a s povzdechem dodávají kéž by se něco takového dělo u nás.. Večer následovala ukázka Moravské besedy a volná zábava pro všechny spoluobčany a ostatní hosty. Je dobře, že naši mladí mají zájem, tak že co dodat Děkujeme organizátorům, děkujeme vám mladým za krásné hody a kdo jste nebyl, příště si nenechte hody ujít. Lon. jun. Ostatní fotky naleznete na ve fotogalerii a ve fotogalerii Horký.

4 Počasí Letošní rok je opravdu zvláštní. Na jaře sucho, nepršelo za to od konce května si to příroda vynahradila. Deště střídají 30 C vedra, zažili jsme jeden tropický liják, kdy během jedné hodiny napršelo 55mm srážek. Jedno pondělí vichřice lámala stromy, byl spadený strom na cestě do Rosic u obrázku, polámané větve ovocných stromů létaly až 100 m daleko. Zkrátka příroda si s námi pěkně zahrává. Možná už má dost lidí, když vidí jak jí ničí??? Lon. jun. Houby Tak jak všichni nadáváme na přírodu, na jedno si nemůžeme stěžovat. Rostou, rostou myslím tím houby a to v takové míře, že to roky nepamatujeme. První vlna byla do poloviny července a druhá má přijít v nejbližších dnech, kdy by měli houby růst i ve smrkových lesích. Tak neváhejte a vzhůru do lesa. Lon.jun. K tomuto jedno upozornění, jedna spoluobčanka nám nahlásila, že při vycházce v lese a sbírání hub, našla granát. Po přivolání policie, musel být odborným zákrokem pyrotechnika granát zneškodněn. Kdyby se někomu podařil takový nález, určitě ihned volejte policii 158. Prasečí chřipka Určitě mi zase nějaký čtenář o hlavu omlátí Co to píšeš v tom zpravodaji, vždyť jsou toho plné noviny a televize. Jenže mi to nedá a myslím si, že je potřeba se v tomto problému trošku orientovat. Lékaři varují před tímto virem prasečí chřipky, který má nejvíce udeřit na podzim a nejvíce útočí na mladé lidi, protože starší už mají proti němu vyvinutou obranu, důvodem je že starší populace si prošla desítkami chřipek a vytvořili si obranné látky. Tak tedy v kostce: * První nákaza byla hlášena počátkem března v Mexiku a USA. * Pandemie byla vyhlášena Světovou zdravotnickou organizací 11. června, když se nákaza začala šířit mezi kontinenty. * V současnosti je nemoc hlášena ze 160 zemi, je již kolem 100 tisíc nakažených, asi 800 lidí zemřelo. * V Česku onemocnělo 75 lidí, dalších 33 pacientů čeká na výsledky. Celkem bylo testováno 673 Čechů. * Proti nákazám účinkuje lék proti ptačí chřipce TAMIFLU. * Očkovací látka pro této chřipce by měla být k dispozici koncem prázdnin. * Jedinou účinnou prevencí je zatím hygiena, virus se šíří vzduchem. Lon. jun.

5 Policie pátrala po muži z Omic V pondělí večer ohlásila Policie ČR panu starostovi, že je potřeba vyhlásit místním rozhlasem žádost o pomoc při hledání šestadvacetiletého muže z naši obce. Jeho o dva roky mladší bratr oznámil policistům, že jeho bratr, který má psychické problémy s orientací v terénu a léčí se proto na psychiatrii, nepřišel domů z odpolední procházky se psem. Pan starosta byl v té době pracovně mimo obec, rychle zařídil vše potřebné a vyrazil do Omic. Při projíždění Ostrovačicemi spatřil hledaného muže, ihned informoval Policii, než však dotelefonoval, hledaný muž zmizel. Do Ostrovačic během pár minut dorazila asi padesátka policistů a byli úspěšní. Rozrušeného, dezorientovaného a dehydrovaného muže policisté našli a předali do péče lékařů. Vosy se uhnízdily na bytovkách V úterý volala na OÚ obyvatelka z místních bytovek, že na střeše jedné z nich si udělaly hnízdo vosy a ohrožují hlavně hrající si děti. Původně se s těmito nevítanými nájemníky chtěl vypořádat pan správce sám, ale hnízdo bylo špatně dostupné a tak se museli ve středu pozvat na pomoc hasiči. Přece jenom jsou na to lépe vybaveni a mají více zkušeností, nebyli jsme první a ani určitě poslední kde zasahovali. Letos nemají hasiči, diky vlhku, tolik výjezdů k požárům při žních, tak jim to vynahrazují vosy a sršni. Po vetřelcích zbyla jen velká díra, než ji však pan správce stačil zadělat vrátily se vosy znovu do svého příbytku a nehodlaly ho opustit. Protože neplatiče na bytovkách nemíníme trpět, znovu v pátek zasáhli hasiči a hned v sobotu v ranních hodinách byl otvor zasádrován. Rada pro všechny: Pokud se vám doma usadí roj včel, vosy nebo sršni, volejte tel. č Tato linka je bezplatná stejně tak jako 112, 155 a 158. Kruhový objezd na Veselce Od srpna se částečně otevřel kruhový objezd na Veselce, ovšem z Veselky se do Troubska řidiči nedostanou. Kdo přijíždí od Bystrce či Žebětína a míří do Troubska, musí zahnout buď na Popůvky nebo na Bosonohy. Uzávěrka by měla trvat do konce měsíce října. Trochu to komplikuje jízdu školním autobusem z Omic do Střelic a zpět, školáci se projedou ale snad dorazí do školy včas. Trasa školního autobusu Omice Popůvky Veselka Bosonohy Troubsko OÚ Střelice a zpět. Jar.Bar.

6 Nové oplocení vodárny je hotovo!!! Práce brigádníků pod vedením pana Metelky a pana Patery v prázdninových měsících. Jako každý rok, bylo na obci zaměstnáno na dohodu o provedení práce několik brigádníků a brigádnic. Od poloviny června do začátku srpna se realizovalo 410 m nového oplocení kolem jímacího území vodárna Omice. Tato práce zahrnovala, kácení stromů, vykopávání pařezů, úprava terénu bagrem i ručně, včetně sekání trávy. Rekonstrukce i výměna sloupků. Na tuto práci bylo potřeba přiložit ruce nejvíce brigádníků, kteří odjížděli v ranních hodinách a přijížděli někdy k obědu, někdy až v pozdních odpoledních hodinách. Mimo to se v tomto období sekala několikrát tráva. Po vydatných bouřkách, deštích jsme vynaložili nemalé úsilí na úklid obce. Jeden z termínů, aby to vypadalo v obci čistě byly mladé hody. Chystalo se zázemí na hody Pod kaštany. Několik dnů zabrala a ještě zabere práce při rekonstrukci mateřské školy. Na obecních bytech se čistily střechy a centrální větráky. Na konci července se na bytovkách v zateplení domu uhnízdily vosy, které odborně likvidovali přivolaní hasiči za asistence obecních pracovníků, a ti po té museli zateplení domu opravit. Oprava brány u EKO dvoru. Dalším úkolem do konce prázdnin je vymalovat společné chodby a natřít zábradlí na obecních bytovkách. Také byly provedeny drobnější práce na obecním domě a jeho dvoře, zahradě, atd. Díky všem za vynaložené úsilí při těchto akcích.

7 O Z N Á M E N Í Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy rekonstrukcí, oprav, údržbových a revizních prací bude přerušena dodávka elektrické energie: Dne od 7:30 do 15:30 Dne od 7:30 do 15:30 V Obci Omice, bude vypnutá trafostanice č ul. Brněnská, Dolny, Studýnka, Armádní, Pod Vinohrady Děkujeme za pochopení E.ON Česká republika, s.r.o.

8 Je to smutné,ale prázdniny se nám přehouply do druhé poloviny a naše děti se budou chystat opět do školy. Tím bych chtěla všem rodičům nabídnout malou pomoc při vyřizování průkazů na slevu a ušetřit jim nějaký ten čas. Pracuji jako výpravčí a k mé profesi patří i právě vyřizování žákovských průkazů, IDS-průkazek a k tomu měsíčních jízdenek. Jelikož vím jaké bývají v prvních dnech fronty při vyřizování těchto průkazů,tak vám chci ušetřit čas a nabídnout, že bych vám ty průkazy vyřídila. Kontakt na mě je tel.: a nebo na adrese: Brněnská 31,Omice (kousek nad sokolovnou).nebudu si přirážet žádné částky a ceny budou takové jako by jste si je vyřizovali sami. Pro vaši orientaci vám uvedu co vše asi budete potřebovat: 1.Žákovský průkaz...(6-15let) nebo (15-26 let)...1,-kč za doklad a potom za ověření...50,-kč k tomu 1fotka 2.IDS-průkazka...20,-Kč k této taky fotku (vyřizuje se když dítě jezdí autobusem nebo vlakem a požaduje tarif IDS,pokud bude jezdit vlakem a chtít tarif vlakový,tak není potřeba) 3.měsíční,čtvrtletní a nebo roční (ceny dle platného ceníku) Toto vše vám mohu vyřídit. Jen jeden druh jízdenek nemůžu vyřídit a to jsou úsekové měsíční,čtvrtletní a roční. Takže kdo má zájem nechť se buď ozve nebo staví. S pozdravem Anděla Hetflaišová ZMĚNA V JÍZDNÍM ŘADU AUTOBUSU linka 403 od do Jde o jedinou změnu a to u ŠKOLNÍHO autobusu, který bude odjíždět z Omic, samoobsluha 7:09. ( místo 7:14 na dřívějším jízdním řádu)!!!!!!!!!!!!!!!

9 OMICKÝ TURNAJ V NOHEJBALU SDH OMICE POŘÁDÁ, DRUHÝ ROČNÍK MÍSTNÍHO TURNAJE V NOHEJBALU V SOBOTU OD 9::00 NA OMICKÉM HŘIŠTI.. NOHEJBALOVÉ TROJICE SE MOHOU HLÁSIT U KARLA CHYTRÉHO A JIRKY BRZOBOHATÉHO DO STARTOVNÉ JE 150 Kč PRO DRUŽSTVO.. OBČERSTVENÍ ZAJIŠTĚNO SOKOL OMICE oznamuje všem příznivcům volejbalu a nohejbalu, kteří by měli chuť si zahrát. Hrajeme: volejbal ženy vždy ve středu cca18:30 v neděli cca 18:30 nohejbal muži vždy v pátek cca 18:30 v neděli cca 17:00 na velkém hřišti. Těšíme se na Vás

10 Dobrý den. Přijměte pozvání do studia krásy a odpočinku, které jsme pro Vás připravili tak trochu jinak V dnešní době shonu, stresu, a duševních nepohod každý člověk stále více potřebuje chvilku pro svoje tělo i duši. Právě tato myšlenka nás přivedla k tomu, připravit pro Vás studio krásy, klidu, odpočinku a pohlazení po duši. Místo, jenž zastaví čas, a na které se budete znovu a znovu těšit Kadeřnictví, kosmetika, pedikúra, manikúra, skvělé masáže, sauna, infrasauna a bar nejen s míchanými nápoji, je pro Vás k dispozici každý všední den. A právě návštěvou studia Riviera se tento den stává dnem pro Vaši krásu, úsměv a pohodu. Dnem, kdy jste udělali něco pro sebe, pro své zdraví, krásu a příjemnou pohodu. Navštivte nás a osobně se informujte o členství v klubu Riviera, o výhodách členství, akcích a bonusech pro jeho členy. (Počet členů je omezen) Nebo si jen tak přijďte vypít Vaši kávu Těšíme se na Vás... Studio Riviera Národního odboje Troubsko Tel./fax: Mobil: Kolektiv Vašeho studia

11 ZVEME VÁS DO NOVĚ OTEVŘENÉHO STUDIA RIVIERA V TROUBSKU KADEŘNICTVÍ PEDIKÚRA MANIKÚRA MASÁŽE SAUNA KOSMETIKA SOLÁRIUM BAR TĚŠÍME SE NA VÁS. Objednávky na tel:

12 SPOLEČENSKÁ KRONIKA S přáním stálého zdraví přicházíme opět k našim jubilantům, kteří v měsíci červenci a srpnu oslavují svá životní jubilea. Zvláště pak přejeme: Paní Pavlíně Brimové Paní Aleně Brázdové Paní Anně Viklické Paní Lence Třebenské Paní Jance Londýnové Paní Zdeňce Hromádkové Blahopřejeme a do dalších let přejeme hlavně hodně pohody a splněných přání. **************************************************************** MŠ OMICE O Z N A M U JE ŽE dne ve 16:00 hodin proběhne informativní schůzka pro rodiče dětí, které nastupují do MŠ k Zvou a jsou s pozdravem učitelky MŠ Info: Vážení spoluobčané, chtěli bychom vás touto cestou oslovit, že i vy máte možnost se podílet na obsahu Omického zpravodaje svými podněty a články. Blíží se léto, už teď tady máme nádherné jarní sluníčkové počasí, tak např. nějakým nápadem, kam na výlet. A jiné Tyto vaše články, nápady, rady, zajímavé postřehy můžete zasílat na nebo nebo osobně předat na obecním úřadě Omice. Uzávěrka příjmu článku je vždy do 15. v měsíci. Děkujeme *************************************************************************** OMICKÝ ZPRAVODAJ vydává obec Omice, zapsán do evidence periodického tisku, přidělené evidenční č. MK ČR E Šéfredaktor Oldřich Londýn ml. Tisk a příjem příspěvku na OÚ Omice, tel. č , fax , e-mai:

Ročník XVII. 2/2011 únor

Ročník XVII. 2/2011 únor O m i c k ý zpravodaj Ročník XVII. 2/2011 únor VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ, dne 12. 2. 2011 jsme přivítali nové občánky naší obce Omice. Narození dítěte je tím největším štěstím, které rodiče spolu prožívají. všechny

Více

Sbor dobrovolných hasičů Všemina

Sbor dobrovolných hasičů Všemina červen 2014 Číslo 2 Ročník XVI. V LISTĚ NALEZNETE: Sbor dobrovolných hasičů Všemina Z jednání zastupitelstva obce Ze všeminské matriky str. 2 Příjemně prožitý květnový den Naši jubilanti MO ČČK str. 3

Více

č.4/2014 Slovo starosty Kněžpolské noviny

č.4/2014 Slovo starosty Kněžpolské noviny www.knezpole.cz Kněžpolské noviny Kněžpolské noviny č.4/2014 Vánoce plné štědrosti, pohody, lásky a klidu, úspěšný vstup do roku 2015, hodně štěstí, zdraví, osobních a pracovních úspěchů přeje Rada obce

Více

O m i c k ý zpravodaj

O m i c k ý zpravodaj O m i c k ý zpravodaj Ročník IX. 9/2012 září V tomto čísle naleznete: slovo starostky, Volby do zastupitelstev krajů 2012, služby lékárny Troubsko, sběr papíru pro MŠ, velkoobjemové kontejnery v obci,

Více

Slovo starosty. V Životě Běchovic 7,8/2012 najdete: Zpravodaj MČ Praha - Běchovice červenec, srpen 2012. Online verzi zpravodaje naleznete na

Slovo starosty. V Životě Běchovic 7,8/2012 najdete: Zpravodaj MČ Praha - Běchovice červenec, srpen 2012. Online verzi zpravodaje naleznete na Zpravodaj MČ Praha - Běchovice červenec, srpen 2012 Slovo starosty Milí Běchovičáci, máme za sebou první polovinu roku 2012 a myslím si, že by bylo dobré ohlédnout se zpět a připomenout si, co se za uplynulých

Více

Úvodní slovo. Josefem Stejskalem. Číslo 3/2013

Úvodní slovo. Josefem Stejskalem. Číslo 3/2013 Číslo 3/2013 Úvodní slovo Vážení spoluobčané, listí se zabarvilo do palety barev a to je neklamným důkazem, že podzim je v plném proudu. Pevně věřím, že jste si přes léto pořádně odpočinuli a načerpali

Více

ROSA. Rosický zpravodaj. Rosický zpravodaj ČERVENEC SRPEN 2005 7/8

ROSA. Rosický zpravodaj. Rosický zpravodaj ČERVENEC SRPEN 2005 7/8 ROSA Rosický zpravodaj Rosický zpravodaj ČERVENEC SRPEN 2005 7/8 Z OBSAHU: Na otázky odpovídá starosta.............. 4 Výpisy z usnesení rady................... 6 Požární prevence........................

Více

JISTEBNICKÝ ZPRAVODAJ. červen, červenec, srpen 2012

JISTEBNICKÝ ZPRAVODAJ. červen, červenec, srpen 2012 JISTEBNICKÝ ZPRAVODAJ červen, červenec, srpen 2012 1 SLOVO STAROSTY /Josef Voral/ Vážení spoluobčané! Přestože se blíží doba dovolených, chtěl bych Vás seznámit s tím, co se tento rok u nás bude dít a

Více

24 hodin na Lysé hoře provázely omrzliny

24 hodin na Lysé hoře provázely omrzliny Kde najdete tu svou? Frýdlant nad Ostravicí Malenovice Pržno Baška Lhotka, Bílá, Janovice Pstruží Metylovice Ostravice, Kunčice p. O. Čeladná Staré Hamry Kultura Zpravodaj pro 13 obcí str. 2, 3, 4 str.

Více

VALEČ. zpravodaj obce PROSINEC 2010 ÚVODEM. Pozvánka na novoroční pozdrav. Krátký pohled zpět do roku 2010

VALEČ. zpravodaj obce PROSINEC 2010 ÚVODEM. Pozvánka na novoroční pozdrav. Krátký pohled zpět do roku 2010 zpravodaj obce PROSINEC 2010 VALEČ Vydává Obec Valeč, 675 53, IČO: 00290637,místo a datum vydání: Valeč, 23. 12. 2010 ÚVODEM Vážení spoluobčané, rád bych Vám u příležitosti vydání zpravodaje poděkoval

Více

číslo 1 leden 2014 www.novy -liskovec.cz e -mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma

číslo 1 leden 2014 www.novy -liskovec.cz e -mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma číslo 1 leden 2014 www.novy -liskovec.cz e -mail: liskacek@nliskovec.brno.cz zdarma Z obsahu tohoto čísla: strana 1 a 4 Příprava na vstup dítěte do první třídy strana 2 Ze školství strana 3 a 4 Informace

Více

PRVŇÁČKOVÉ POPRVÉ VE ŠKOLNÍCH LAVICÍCH!

PRVŇÁČKOVÉ POPRVÉ VE ŠKOLNÍCH LAVICÍCH! ROČNÍK 34, ČÍSLO 201 ZÁŘÍ 2009 Město Mníšek pod Brdy ZDARMA PRVŇÁČKOVÉ POPRVÉ VE ŠKOLNÍCH LAVICÍCH! Chystají se velké opravy družiny, mateřských škol i stěhování základní umělecké školy městečka pod Skalkou

Více

Občasník slaví narozeniny

Občasník slaví narozeniny NAROZENINOVÉ VYDÁNÍ ČÍSLO 3 ČERVEN 2008 DISTRIBUCE ZDARMA Z OBSAHU: Nulté vydání občasníku Patnáctileté ohlédnutí Lokálku nahradí autobusy Provoz MŠ o prázdninách Májoví stárci Čtvrt století služby Josefa

Více

Informace o Obecním úřadu... 2. Slovo starosty obce Račice Pístovice... 3. Církev československá husitská... 5. Babské hody... 7

Informace o Obecním úřadu... 2. Slovo starosty obce Račice Pístovice... 3. Církev československá husitská... 5. Babské hody... 7 Obsah Informace o Obecním úřadu... 2 Slovo starosty obce Račice Pístovice... 3 Církev československá husitská... 5 Babské hody... 7 TJ Sokol Račice oddíl kopané... 9 Sbor dobrovolných hasičů Pístovice...

Více

A zase jsme o rok starší. Obsah:

A zase jsme o rok starší. Obsah: Obsah: - Zimní údržba komunikací - Jak je to s roznosem Zpravodaje - 90krát daroval svou krev - Pan František Přivřel mezi oceněnými - Podzimní setkání - Všichni soutěžící se umístili - Jubilejní rok S

Více

červen Babický občasník

červen Babický občasník Babický občasník červen 2015 Nová obyvatelka lesoparku 1 Spolek Babický drak 2 Astronomické okénko 3 Výroční valná hromada dobrovolných hasičů 4 SK Babice 5 Úklid Babic a okolí 7 Mezinárodní sběr odpadu

Více

Slovo starosty. Výtah z 12. jednání zastupitelstva obce, konaného 24. 11. 2011

Slovo starosty. Výtah z 12. jednání zastupitelstva obce, konaného 24. 11. 2011 foto: www.nejzahradnictvi.cz V poslední době se poměrně často setkáváme ve všech médiích s různými pohledy na naše školství. Dovolte mi, abych i já vyjádřil svůj názor na tuto součást našeho celospolečenského

Více

Sokol Medlánky. Každý dostal možnost se vyjádřit. Foto B. Teplanová

Sokol Medlánky. Každý dostal možnost se vyjádřit. Foto B. Teplanová medlánecký zpravodaj MÍSTNÍHO ZASTUPITELSTVA MĚSTSKÉ ČÁSTI WWW.BRNO-MEDLANKY.CZ Statut Medláneckého zpravodaje STRANA 4 Výsledky Pošli přání 2015 STRANA 6 Sokol Medlánky STRANA 11 ČÍSLO 3 / 2015 Fotografie

Více

2. května 2011 ZDARMA ročník 20/číslo 96

2. května 2011 ZDARMA ročník 20/číslo 96 2. května 2011 ZDARMA ročník 20/číslo 96 ZE ŽIVOTA OBCE Z RADY A ZASTUPITELSTVA OBCE ŠKOLY INFORMUJÍ Z TJ SIGMA LUTÍN ZAJÍMAVOSTI ZE ŽIVOTA OBCE SPOZ je 55 let Již od roku 1956 patří Sbor pro občanské

Více

záhlaví zpravodaj obce KRMELÍN Rockshow XXIII. Foto: Radek Zezulka www.krmelín.cz číslo 2/2013 (červen) Krmelínský zpravodaj - číslo 2/2013 1

záhlaví zpravodaj obce KRMELÍN Rockshow XXIII. Foto: Radek Zezulka www.krmelín.cz číslo 2/2013 (červen) Krmelínský zpravodaj - číslo 2/2013 1 zpravodaj obce záhlaví KRMELÍN Rockshow XXIII. Foto: Radek Zezulka www.krmelín.cz číslo 2/2013 (červen) Krmelínský zpravodaj - číslo 2/2013 1 Stavění máje v Krmelíně 2013 hasiči Stavění máje Dne 30. 4.

Více

Maršovský zpravodaj. číslo 3/2013 září 2013

Maršovský zpravodaj. číslo 3/2013 září 2013 Maršovský zpravodaj číslo 3/2013 září 2013 ZDARMA Z Maršovské pouti 2013 Vážení spoluobčané, v tomto časně podzimním čase mi dovolte, abych se vrátil k některým věcným tématům, o kterých jsem slíbil informovat.

Více

USNESENÍ Z 12. VEŘEJNÉHO ZASEDÁNÍ

USNESENÍ Z 12. VEŘEJNÉHO ZASEDÁNÍ 1 4 2012 ZDARMA Pohled Staré Paky z roku 1932, zdroj: www.fotohistorie.cz, vložil uživatel petrivo. 2 USNESENÍ Z 12. VEŘEJNÉHO ZASEDÁNÍ 12. veřejné zasedání zastupitelstva Obce Stará Paka, konané dne 30.

Více

Novoměstský zpravodaj

Novoměstský zpravodaj Novoměstský zpravodaj 5 květen 2013 Foto: František Prouza zpravodaj@novemestonm.cz www.novemestonm.cz Otázky pro starostu Ve středu 17. dubna 2013 byly ve foyeru sálu Zastupitelstva Královéhradeckého

Více

Zpravodaj obce Prušánky

Zpravodaj obce Prušánky 4/2007 Krátce z obsahu Slovo starosty Informace místostarosty Ze základní školy Z naší školičky Informace odp. hospodářství Sport Ohlédnutí za kulturou Slovo má starosta Rok se s rokem sešel a nastal čas,

Více

Bosonožský. zpravodaj. Dočtete se... - Mladé hody včera a dnes. Bosonohy v pohybu aneb jaro je tu. - Reportáž. - Rozhovor s hlavním stárkem a stárkou

Bosonožský. zpravodaj. Dočtete se... - Mladé hody včera a dnes. Bosonohy v pohybu aneb jaro je tu. - Reportáž. - Rozhovor s hlavním stárkem a stárkou Bosonožský zpravodaj vydává statutární město Brno, městská část Brno-Bosonohy Bosonožské nám. 1, 642 00 tel.: +420 547 422 710 XII. ročník, číslo 5, květen 2006 bosonozskyzpravodaj@centrum.cz Bosonohy

Více

Mapa s názvy našich ulic Nový sběrný dvůr na Brunšově Rozhovor s Josefem Hušbauerem

Mapa s názvy našich ulic Nový sběrný dvůr na Brunšově Rozhovor s Josefem Hušbauerem ZPRAVODAJ V y d á v á o b e c H r a d i š t k o podzim 2013 Téma: Investice 2013 Foto: LUKÁŠ STRAŠÍK Mapa s názvy našich ulic Nový sběrný dvůr na Brunšově Rozhovor s Josefem Hušbauerem První červencový

Více

dena formou nástavby, přístavby a stavebních úprav. Při vstupu do objektu KD bude umístěno pracoviště Beskydského informačního

dena formou nástavby, přístavby a stavebních úprav. Při vstupu do objektu KD bude umístěno pracoviště Beskydského informačního Kde najdete tu svou? Kunčice p. O. Frýdlant nad Ostravicí Bílá, St. Hamry Pržno Baška Malenovice Pstruží Lhotka, Metylovice Ostravice Čeladná Janovice Kultura Zpravodaj pro 13 obcí str. 1 str. 2, 3, 4

Více

DNES VÁM PŘEDSTAVUJEME OBCE LAŽANY A LAŽÁNKY

DNES VÁM PŘEDSTAVUJEME OBCE LAŽANY A LAŽÁNKY č. 9 červenec 2009 www.blatensko.cz Ročník III. DNES VÁM PŘEDSTAVUJEME OBCE LAŽANY A LAŽÁNKY Vážení čtenáři, v tomto čísle našeho zpravodaje Vám přinášíme informace o historii, současnosti a zajímavostech

Více

JEDOVNICKÝ ZPRAVODAJ

JEDOVNICKÝ ZPRAVODAJ JEDOVNICKÝ ZPRAVODAJ Gyedownicze Rohrbach Jacob antiqua piscina magna parva piscina molendinum Dworzecz Budkowany červenec/srpen 2014 JEDOVNICKÝ ZPRAVODAJ 07/08 2014 Obsah Informace z rady a zastupitelstva...

Více

NEZÁVISLÝ ZPRAVODAJ RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ

NEZÁVISLÝ ZPRAVODAJ RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ NEZÁVISLÝ ZPRAVODAJ RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ ČERVEN 2010 CENA 1,- KČ VÝSTAVBA KANALIZACE A REKONSTRUKCE VOZOVKY Č. II/567 V ULICI HRONOVSKÁ INFORMACE Z RADNICE ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA Další veřejné zasedání

Více