KŘÍŽEM KRÁŽEM NAŠÍ ŠKOLOU

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "KŘÍŽEM KRÁŽEM NAŠÍ ŠKOLOU"

Transkript

1 KŘÍŽEM KRÁŽEM NAŠÍ ŠKOLOU A školní rok opět začal.. Letní prázdniny již skončily a školní rok 2014/2015 nám opět začal. Zdánlivě stejný začátek jako každý rok. Připravené třídy, odpočinutí učitelé a chuť se pustit do práce. K některým změnám přeci jenom došlo, změnilo se vedení školy, přijali jsme dva nové aprobované pracovníky p.uč. P. Votrubcovou a p.uč. D. Královou, v družině začala pracovat p. vychovatelka G. Nogová. Během prázdnin byly vymalovány některé třídy, tak aby se všem líbily. Na chodbách se objevila nová a pestrá výzdoba. Nejdůležitější ovšem byli první školní den naši noví prvňáčci. Těch zasedlo do školních lavic celkem 25. První školní den je do školy doprovázeli nejenom rodiče, ale i široké příbuzenstvo. Málem jsme se do třídy nevešli. Jako první všechny přivítal pan starosta P. Kundrát. Samozřejmě nechybělo přivítání od p. ředitelky R. Opočenské a p. Adámkové, která dlouhá léta pracuje ve Sboru pro občanské záležitosti. Její slova na své první školní začátky jistě vyvolaly u všech pocity dojetí. Prvňáčci obdrželi od školy přivítací list a mohli si poprvé zazvonit na symbolický zvonek, kterým odstartovali tento školní rok. P. učitelka třídní Hana Hotová pak dětem rozdala drobné dárky a kufříky / darované městem Úštěk/ s vybavením v hodnotě 400,- Kč na jednoho žáka. Na očích prvňáčků byla vidět určitá nervozita a obava z toho, co je čeká, ale zároveň i úsměv a radost, že opět vidí své kamarády ze školky. Přejeme všem novým žáčkům mnoho školních úspěchů, dobrých známek a spoustu zážitků, na které budou jednou v dobrém vzpomínat.

2 V sobotu 6. září se někteří žáci z 3. tříd zúčastnili natáčení programu pro dětský kanál Ćeské televize. Natáčení se uskutečnilo v místní Šatlavě. Pro děti byla připravena prohlídka těchto prostorů doplněná poutavým výkladem. V šatlavě jsme viděli mučicí nástroje, některé jsme na sobě i vyzkoušeli, sklouzli jsme se po klouzačce a dokonce někteří si potěžkali popravčí meč. Celou dobu děti mohly pozorovat náročnou práci pana kameramana. Pro všechny to byl ojedinělý zážitek. Na závěr si všichni sami vyrazili pamětní minci. Celý program bude přibližně za 14 dní vysílat dětský kanál Déčko. Děkuji p.uč. Horáčkové, která s dětmi přišla a zajistila pedagogický dozor a p. Uhlíkovi za pozvání na tuto akci. Dne 9. září se uskutečnila poučná beseda s členy Dopravní policie Litoměřice. Byla určena pro žáky 8. a 9. třídy. Obsahem besedy byla nejenom bezpečnost v silničním provozu obecně, ale především jejich bezpečnost při jízdě na kole či motocyklu. Byli poučeni i o zákazu alkoholu a návykových látek v silničním provozu. Sami si mohli vyzkoušet použitelnost jednotlivých testovacích přístrojů. Celá beseda byla doplněna fotodokumentací z různých typů dopravních nehod. Věříme, že právě tyto nepěkné snímky odradí naše žáky od rizikového chování na silnicích ať už jako chodec, cyklista či řidič motocyklu. Dne čekal žáky 6. a 7. třídy první výlet do přírody. Všichni zdárně zdolali kopec Radobýl u Litoměřic. Po svačince následovaly čtyři vyučovací hodiny. V hodině zeměpisu jsme se seznámili s okolními kopci, v hodině přírodopisu jsme si povídali o čediči, v hodině literární výchovy jsme vyslechli příběh K. H. Máchy a v hodině dějepisu jsme se dozvěděli o podzemní továrně Richard. Po příjemně prožitém dni jsme se vrátili domů.

3 A NÁŠ Dnes 11. září začal nový školní projekt Jsme kamarádi, který je určen pro žáky 1. a 9. třídy. Jedná se projekt podporující základní principy přátelství, pomoci a vzájemné tolerance. Žáci 9. třídy se rozhodli pomáhat právě těm nejmladším na škole našim prvňáčkům. Každý žák 9. třídy má svého malého kamaráda, někteří i dva. Dnes se s nimi seznámili a přinesli jim do třídy malé dárečky. Po celý školní rok jim budou pomáhat, chránit je a organizovat pro ně různé akce. Tou první bude pomoc jejich třídní učitelce při sportovní akci Běh po úštěckých schodech, která bude pro ně úplně první větší mimoškolní akcí. Držme palce, ať jim nadšení vydrží! A NÁŠ PRVNÍ VÝLET!!!!!!! Dne 18. září 2014 se žáci 1. a 9. třídy v rámci projektu Jsme kamarádi vydali na společnou vycházku. Sedm žáků / deváťáků / doprovodilo své malé kamarády do přírody. Zavítali do kempu Klárka, který vlastní manželé Sedláčkovi. Cestou plnili různé zajímavé úkoly, hráli šipkovanou a na druhé pláži byl pro ně schován poklad, při jehož hledání se prvňáčci pobavili a vyřádili. V kempu na ně čekalo ohniště, kde si mohli všichni připravit buřtíka. V areálu mohly děti využít houpačku a klouzačku. Za pomoc s občerstvením a možnost využít prostory kempu velmi děkujeme manželům Sedláčkovým. Všem dětem, i těm starší, se dopolední výlet moc líbil a všichni se už těší na další společnou aktivitu. Tou bude návštěva prvňáčků v 9. třídě. Budou moci nahlédnout do výuky a zapojit se do ní.

4 Každý člověk by měl znát okolí místa, kde žije. Součástí výuky na základní škole je i poznávání krajiny kolem nás. A tak ve čtvrtek vyrazili žáci 5. třídy a celého 2. stupně na poutní místo u obce Ostré na Kalvárii. Cílem akce nebyl pouze turistický pochod, ale hlavně naučit se dívat po krajině, vnímat její krásu, pozorovat své okolí. Žáci jednotlivých tříd si ukázali okolní kopce, vesnice, vodní plochy a další zeměpisné zajímavosti. Pak si každá skupina vytvořila nákres krajiny, kterou vidí kolem sebe. V další části je čekal dějepisný test, který připomněl historii tohoto poutního místa. Při cestě zpátky jsme se zastavili u skalního útvaru Opičí hlavy a někteří ještě stačili sebrat v lese nějaké ty houby.

5 Umíme i sportovat.. účast našich žáků na Běhu po úštěckých schodech, který se konal 12.í Počasí bylo prostě nanic, ale přesto všichni přihlášení běželi a dokonce řada z nich vystoupala na vítěznou bednu. Ještě jednou velká gratulace! ROZHOVOR s účastnicí Terkou Věchtovou 1. Běháš i ve volném čase? Ano běhám. 2. Poběžíš i příští rok? Ano 3. Baví tě běh? Ano, baví.

6 4. Myslíš, že si v běhu dobrá? Jak kdy. 5. Máš doma zvířata a jak? Ano mám, kočku, psa, slepice, králíky, křečka. 6. Jaké je tvé nejoblíbenější zvíře? Pes, kočka 7. Kde bydlíš? Dubičná 8. Jakou hudbu máš ráda? Pitbull-Timber Rozhovor připravila Viky Neuplyne mnoho času a naši deváťáci se budou rozhodovat o svém budoucím povolání. K rozhodnutí jim má pomoci návštěva Úřadu práce v Litoměřicích. Letos jsme tento úřad navštívili dne 25. září. Zde se žáci nejdříve dozvěděli obecné informace o středních školách, prohlédli si různé materiály a nakonec se individuálně mohli poradit s úřednicí, která se touto problematikou zabývá. Dne poprvé v tomto školním roce vystoupil náš pěvecký sbor Zvonek a to na tradičním setkání důchodců, které pořádalo město Úštěk v kulturním domě. Tak to byly akce naší školy a nyní si můžete přečíst příspěvky naší redakce. Tu v letošním roce tvoří žáci: Petrusová Viktorka, Veselá Simona, Tereza Červinková, Natálie Šebestová, Johanka Opočenská a možná i další, kteří se k nám ještě přidáte. Máte chuť přinést do školního časopisu něco nového, zajímavého, vlastní postřehy a nápady? Přijďte mezi nás, scházíme se ve čtvrtek u počítačové učebny a to od do hodin. Můžete přijít kdykoliv!

7 Jistě víte, že se naše škole objevily nové tváře učitelů. Například v 7. třídě se změnil třídní učitel a jak to dnes vypadá u sedmáků? O tom nám napsala Naty. Změna 7. Třídy Říká se, změna je život a to se v 7. třídě stalo. Po dvou letech strávených s panem učitelem Tomášem Krejčíkem 7. třída dostala za třídní paní učitelku Pavlu Vondrákovou, na kterou si určitě vzpomenete rádi. Potkalo nás velké štěstí, jelikož pan učitel Krejčí nebyl moc dobrý třídní učitel. Paní učitelka nám pozměnila celou třídu, strhla stresující obrázky, které tam dal pan učitel, opravila skřínky na Vv a Tv, které byly v hrozném stavu, dala nám tam magnetickou nástěnku, která nám pomáhá zjistit, kdo je služba. Dříve jsme se museli ptát učitelů o vyučovací hodinu. Paní učitelku jsme si ani nemohli víc přát. Snaží se nás změnit a myslím, že se jí to daří. Kluci mají za vzor dobrého člověka, který se o ně postará, když provedou nějakou lumpárnu, což si myslím, že je dost často.

8 A ještě jeden příspěvek od Naty.. tentokrát postřehy z Radobýlu!!! Začalo to tím, že si paní uč. Jarošová a Hotová vyzvedli sedmou a šestou třídu v Úštěku na nádraží. Když všichni žáci dorazili, tak se mohlo nastoupit do vlaku. Cestou jsme potkali srny a viděli krajinu. Na nádraží Cihelna v Litoměřicích čekala paní učitelka Vondráková, od nádraží jsme šli na Radobýl. Cestou jsme si dali přestávky na jídlo a pití. Pod kopcem jsme si mohli vybrat, jestli půjdeme zkratkou, a nebo to obejít, ale paní učitelky řekly, že to obejdeme, aby se nám nic nestalo. Došli jsme na místo a někteří žáci si lehli a skoro usnuli, jak byli vyčerpaní. Ostatní vytáhli zbytek svačin, sedli si a jedli a pili. Ale ten výhled!!! Ten byl neodolatelný, všichni si fotili krajinu nebo kopce. Ale na závěr jsme fotili třídy. Fotky najdete na školní stránce ( ZŠ Aloise Klára Úštěk ). Když jsme sešli pod kopec, šli jsme se podívat z druhé strany na kopec. Byl celý z kamenů, mohli jsme si vzít malinkatý kamínek na památku. Dále jsme se šli podívat na starý hřbitov, kde byly ukázky vyřezaných soch, na které jsme se mohli jít podívat. Cestou zpátky na nádraží jsme se zastavili v obchodním centru a tam jsme si koupili něco dobrého i paní učitelky. Po chvíli jsme šli na nádraží a tam si dala paní učitelka Vondráková souboj v šermu s Ondrou Vydrou, takže jsme se nasmáli. Po chviličce přijel vlak a jeli jsme zpátky do Úštěku. Naty postřeh redakce k Běhu po úštěckých schodech. Byli jsme ve škole a po první hodině jsme šli běhat a rozcvičovat se. Dokonce na závody přijeli z Děčína. Taková to byla velká účast. V každé kategorii bylo minimálně 15 soutěžících. První kategorie byla předškoláci, potom 1. třída, 2. třída a tak dál až do deváté třídy. Soutěžili i starší dospělí, ti měli trasu nejdelší. Žáci 9. třídy pomáhali se zajištěním trasy, aby někdo nezabloudil a neuhnul z trasy. Pro účastníky bylo zajištěno občerstvení podával se guláš, teplý čaj a sladkosti. Bylo to tam hezké až na to počasí. Pořád jen pršelo a pršelo. O něco později bylo vyhlášení, které se konalo pro nepřízeň počasí v kulturním domě. Po skončení akce jsme se rozešli do školy a poté domů. Terka Září, září to je měsíc, kdy začíná škola, také je to název písničky od Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka. Znáte ale nějaké pranostiky na tento měsíc??? pokud ne, některé vám přinášíme.. Teplé září - dobře se ovoci i vínu daří. Zářijový déšť polím potrava, zářijové spršky pro víno otrava. Zářijová slota - hrstka deště, fůra bláta. Po hojných deštích v září osení zimní se podaří. Bouřky v druhé polovině září přinášejí mnoho větrů. Bouřka v září - sníh v prosinci. Bouřky v září - na jaře mnoho sněhu. Teplé září - říjen se mračí. Září víno vaří a co nedovaří, říjen dopeče. Babí léto - léto na odchodě. Touží-li září po rose, bude v říjnu bláta po ose.

9 Jaké počasí v září, tak se i březnu vydaří. Divoké husy na odletu - konec i babímu létu. Divoké husy svačinu odnášejí a zimu přinášejí. Podzim bohatý na mlhu věští v zimě mnoho sněhu. Září, na léto jde stáří. Jednotlivé dny Svatý Jiljí jasný, bude podzim krásný. Jiljí jasný - podzim krásný. V jakém počasí jde jelen k říji, v takovém se o Michalu vrací. Na Štěpána krále je léta namále. Jaké počasí na Narození Panny Marie, takové potrvá čtyři neděle. Na panny Marie narození vlaštovek shromáždění. Panny Marie narození, vlaštoviček rozloučení. Svatá Ludmila deštěm obmyla. Svatá Edita pilně podmítá. Na Ludmily světice obouvej střevíce. Pohoda o svatém Matouši čtyři týdny se neruší. Na svatého Matouše, kdo nemá chleba, ať nekouše. Jaké počasí zařídí Matouš, takové trvá čtyři neděle. Na svatého Cypriána chladno bývá často z rána. Přijde Václav - kamna připrav. Na svatého Václava pěkný den, přijde pohodlný podzimek. Svatý Václav víno chrání, po něm bude vinobraní. Na svatého Václava mráz nastává. Svatý Václav zavírá zem. Nejsou-li pryč před Michalem ptáci, tak po něm tuhá zima neburácí. Noc-li chladná před Michalem, tuhá zima přijde cvalem. Padají-li před svatým Michalem žaludy, bude tuhá zima. Fučí-li na svatého Michala od severu nebo od východu, bude tuhá zima. Mokro o Michalu, studeno o Štědrém dnu. Na svatého Jeronýma stěhuje se k nám už zima.

10 vymaluj si

11 Vlaštovky táhnou Josef Václav Sládek Vlaštovičko, leť, už je na tě čas listí žloutne, poletuje, po strništi vítr duje, bude brzo mráz. Vlaštovičko, leť na slunečný jih pavouk babí léto spřádá, muška též si pospí ráda, až přiletí sníh. Až ho napadne kolem našich vrat, i až bude Meluzína kvíleti nám do komína, budem vzpomínat. Na tvůj letní zpěv, kde ho zpíváš, kde? budem na svých mapách zvídat a tvé hnízdo budem hlídat, jak bys byla zde! Přijde jaro zas, ty se vrátíš sem Potkáš-li kde kousek štěstí, můžeš nám ho též přinésti v naši českou zem! FILIP DĚLÁ ROZHOVOR s paní učitelkou Votrubcovu 1.Líbí se Vám u nás ve škole? Ano, samozřejmě. 2. Líbí se Vám 5. Třídě? Ano, jsou úžasní. 3.Líbí se vám děti ve škole? Ano, jsou hodní a rádi pracují. 4.Učila jste i na jiné škole? Ano, učila jsem i na jiné škole. 5.Jaké předměty učíte? Český jazyk, Dějepis, Vlastivědu, Pracovní činnosti, Tělocvik, Výtvarnou výchovu, Výchovu ke zdraví. děkujeme za odpovědi. Připravila: Síma

12 Na závěr přinášíme ukázky vaší tvorby. Tentokrát se jednalo o slohové práce deváťáků na téma popis videoklipu. Přejeme pěkné počteníčko.. Fram Hofmeester se po narození své dcery Lotte rozhodl, že bude každý den jejího života zachycovat krátkým videem nebo fotografií. Vydrželo mu to 14 let. Po čtrnácti letech seskupil ten nejpovedenější materiál do jednoho videa. Dívka byla na videu vidět vždy jen po ramena, tudíž nemohu popisovat její postavu. Lotte je velmi sympatická blondýnka. Má vyšší čelo, velké šedomodré oči a takový klasický nos. Dominantou jejího obličeje je její krásný velký úsměv, kterému k dokonalosti chybí jen hezky rovné zuby. Když ale přetočíme video na čas 3:36, je vidět, že Lotte nasadili rovnátka, které její úsměv jistě dovedou k dokonalosti. I když má video jen 4 minuty, je na něm jasně vidět, jak z malého miminka vyrostla krásná čtrnáctiletá slečna. Je to úžasný nápad a už teď plánuji, že něco takového udělám svému dítěti taky. Karolína Petrusová Když si tě dívko Autorem tohoto pohádkového thrilleru je Jan Svěrák. Je to hudební pohádka, ke které složil text Jaroslav Uhlíř společně s Michalem Novinskim. Tento thriller poukazuje na průběh pohádky a hlavně její děj. Hlavním dějem jsou známé pohádky jako O červené Karkulce, O šípkové Růžence a O dvanácti měsíčcích. Samotná pohádka se jmenuje Tři Bratři a bratry, zároveň ale i hlavní postavy, ztvárňují Tomáš Klus, Vojtěch Dyk a Zdeněk Piškula. Klip pojednává o tom, jak bratří hledají své princezny a později své manželky. Při svých cestách se dostávají do pohádek Karkulka, O šípkové Růžence a O dvanácti měsíčcích. Každý bratr se však dostane alespoň do jedné nemilé situace, se kterou se musí vypořádat. Musejí porazit vlka z Karkulky, vysvobodit Marušku od zlé macechy a Růženku vysekat z království zarostlým růžemi. Každý však na konci své cesty najde svou princeznu a vezme si ji za ženu. Klip je velmi pěkně zpracovaná a natočený v pěkném prostředí. Určitě přilákal do kin mnoho malých i velkých diváků. Kateřina Hájková Requiem for a dream HD full theme music video Sestříhané a ozvučené video s ukázkami filmu Requiem za sen. Film je svým provedením velmi osobitý. Střih a kamera jsou velmi dobře provedeny. Videoklip začíná poměrně nevinně, lehkou hádkou mezi synem a matkou. Opuštěná matka má ze své hádky depresi a syn důvod k další dávce drogy otupující mozek. Deprese a beznaděj tam ale nekončí, zapnutá televize jen zvyšuje úzkost. Látky otupující mozek, které hoch užívá, přinášejí do jeho vztahu s přítelkyní neobyčejnou vášeň a

13 kouzlo tak silné, že drogy užívá i ona sama. Dokonce i jeho věrný přítel je užívá. Další dávka přináší větší a větší závislost. Matka již zmíněného syna se rozhodne brát prášky na hubnutí, po kterých se cítí velmi dobře. Syn jí po měsíci braní prášků spatří, z čehož pociťuje smutek, který ale netrvá dlouho, jelikož ho hned zažene další dávkou. Omráčený a zfetovaný již necítí nic depresivního. Další a další dávky drog jen zhoršují už takto příšernou situaci. 4ím dál větší závislost se pomalu podepisuje na všech postavách. Někteří přicházejí o rozum, jiní kvůli drogám dělají prostituci. Vybledlé tváře bez úsměvu, kruhy pod očima a ošuntělé hadry, zatímco látky pomalu ničí jak mysl, tak i tělo. Vyhublé bledé postavy žadonící o jed, jaká ironie. Další dávka je tak nutná, že i život má menší cenu. Každá z postav pomalu ale jistě chátrá. Matka je odvlečena na psychiatrii. Zašedlá žena kráčející do věčného utrpení. Syn ve vězení a co je horší, dívka prostitující kvůli další nepatrné dávce. Bezmoc, smutek, úzkost, strach a deprese to vše je na konci temné cesty. Jen černá propast. Videoklip je opatřen depresivní hudbou a ponurým prostředím. Velmi silně emocionální zážitek čeká na konci videoklipu. Anna Macková Počáteční scéna videoklipu Hot N Cold od Katy Perry je natáčena před oltářem, kde se mají Katy a dle oslovení Alexander, oddat svazku manželskému před plným kostelem. Ve chvíli, kdy po nevěstině Ano přichází na řadu ženich, nastane jeho zaváhání. Když Katy zjistí, že se její snoubenec nechystá opětovat slib, začne mu přede všemi přihlížejícími písní vyčítat jeho nerozhodnost. Načež se Alex dává do zbrklého útěku, ven z budovy, ve které se událost konala, následován svou zuřící snoubenkou. Poté, co Alexander srazí muže převlečeného za hot dog, Katy ukradne růžové kolo jedné z žen, jež se jala pomáhat sraženému muži. Snoubenec mezitím omylem vběhne na koncert své nastávající, ze kterého se co nejrychleji snaží dostat pryč. Ve chvíli, kdy se mu tak podaří, s úděsem zjistí, že před vchodem stojí půl tuctu naštvaných družiček s baseballovými pálkami obklopující stále naštvanou, vyhrožující, ubrečenou a ve svatebním oděnou Katy. Jakmile jim opět uteče, všech sedm dam se ujme růžových kol a jedou ho pronásledovat, on se však zastaví až v momentě, kdy potká svou snoubenku tančit ve street dance skupině, ke které se později přidají i ženy ve svatebních šatech. Když se zdá, že je toho na Alexandra moc, zakopává, padá a následně k němu přichází Katy společně se zebrou a duhou v pozadí. V tu chvíli se objevujeme opět na začátku před oltářem a znovu čekáme na snoubencovu odpověď, která po opětovném zeptání zní k potěšení všech přítomných Ano. Adéla Petrusová Pro časopis přepsala: Johny

14 ČT :Déčko Čt :D je dětská stanice České televize. Je určena dětem od 4 do 12 let. Program stanice je multižánrový a pro děti bezpečný. Stanice vysílá od 6 do 20hodin. Informace k pořadům, hry a zábavu najdou děti na webu Déčko je nejsledovanější dětskou televizí v Česku a veřejnoprávní dětskou televizí v Evropě. Déčko je velká televize v malém, říká výkonný ředitel ČT: D Petr Koliha Hrané a animované filmy a pohádky, zábavné vzdělávání, pravidelné magazíny, soutěžní a zábavní pořady, cvičení, denní zprávy a pořady o sportu. To jsou hlavní pilíře programu Déčka, který je pestrý a multižánrový. Déčko je tak pro děti velkou televizí v malém. Program Déčka rozlišuje pořady pro menší a starší děti. Předškolní a mladší školáci si přijdou na své ráno a dopoledne, odpoledne pak přibydou i pořady pro starší děti. Dělení programu ostatně děti učí, aby si vybírali jen konkrétní pořady a neseděly u ní celý den. Motivovat děti k činorodosti se samozřejmě snažíme i samotným programem. Vybírat můžou z desítky zábavně-vzdělávacích magazínů, jako jsou například Šikulové, Tamtam s nápady na výlety, každodenní Zprávičky, zábavně-vzdělávací cykly Já budu Einsteinem!, Lovci záhad nebo lifestilová Wifina či Faktor U. Děti zkrátka informujeme o tom, co se děje nového a předkládáme nápady, k čemu by se mohly věnovat a co vyzkoušet. Na Déčku vysíláme celou řadu zahraničních pořadů. A na tomto programu byla zveřejněna reportáž z Úštěcké šatlavy. Natáčení se zúčastnily děti ze 3. tříd. A ještě anketa o tomto programu.. Díváš se na D-éčko? pro časopis připravily Viky a Síma 1. třída se většinou dívá na D-éčko. 2. třída se většinou dívá na D-éčko. 3. A se také většinou dívá na D-éčko. 4. B se většinou dívá na D-éčko.

15 Tereza 5. třída se většinou nedívá na D-éčko. V 5. třídě doslaly děti malý dotazník. Odpovídaly na tyto otázky: 1. Chtěl bys být hercem/herečkou? 2. Kterou pohádku máš nejraději? 3. Kterou nemáš rád? 4. Hraješ počítačové hry? 5. Jaké? 6. Kdybys měl kouzelný prsten, co bys přičaroval? Tomáš 1. Ano 2. Žádnou 3. Flinstounovi 4. Ano 5. Counter strike 6. Nevím Hanička Z. 1. Ano 2. Na vlásku 3. Pikolasaxo 4. Ano 5. Různé 6. Divoké koně 1. Ano 2. Sněhurku 3. Nevím 4. Ano 5. Nevím 6. Nevím Kristýnka 1. Ne 2. Violetta 3. Bolek a Lolek 4. Ano 5. Lady popular 6. Zvířata

16 Matouš Jára Mája 1. Ne 2. Nedívám se na pohádky 3. Žádnou, protože se na ně nadívám 4. No, jasně. 5. Alien isolation,rush team, Team for tress, League of legends 6. Nevím 1. Ne 2. Nedívám se na pohádky 3. Všechny 4. Ano 5. Dead island 6. Dead rising 3 a X Box one 1. Ne 2. Simpsonovi 3. My little pony Můj malý pony 4. Ano 5. Plants vs. Zombie 6. Zpátky do školy Bohdana a Gerel a ještě mnoho věcí, třeba peníze, Připravila: Síma A hádanky na závěr.. Provazy Máte dva provazy. Každý z nich hoří hodinu. Hoří však nerovnoměrně, tzn. že půlka může shořet během dvaceti minut a druhá hořet minut čtyřicet. K tomu máte krabičku zápalek. Odměřte čtvrt hodiny! Kuličky Máte tři krabice plné kuliček. Jsou označeny nálepkami - bílé, červené, bílé a červené. Ty označují barvu kuliček, co jsou v krabicích. Jednoho dne Vám někdo nálepky přemístí tak, že žádná není správně. Pokud se nepodíváte do krabic, kolik musíte vytáhnout kuliček, abyste mohli dát všechny popisky správně?

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Září 2009 REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Během prázdnin započala v areálu naší školy rozsáhlá rekonstrukce jídelny a školního dvora. Jak dlouho potrvá nevíme. Snad do poloviny listopadu. Bohužel

Více

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní

Rozloučení se školkou- přípravy, zahradní hrátky, spaní Úkoly předškoláčka, jsou pro nás hračka.. Než půjdu do školy -" minimum předškoláka". Vyzkoušejte si Předškoláci převzato www.predskolaci.cz Písničky a říkanky ze školky Další říkadla, popěvky... na doma

Více

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř.

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř. Na úvod Speciál. Speciál? Speciál! Právě jste nahlédli do speciálního čísla našeho časopisu. Vítáme vás a jsme rádi za vaši přízeň. Redakci Twistu ovládli Mikuláši a andělé samozřejmě i čertíci. Ti se

Více

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída

PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída PROSINEC 2012 Pohádka o Vánocích Jiří Kovář 9.třída V jedné malé chaloupce žila babička dědeček a jeden malý kluk jménem Toník. Blížily se Vánoce a Toník byl čím dál víc nedočkavý, až do té doby když k

Více

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři

ČTĚTE NÁS!! ...a další články... Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři !! ČASOPIS NIŽŠÍHO STUPNĚ WICHTERLOVA GYMNÁZIA ČTĚTE NÁS!! Do kin přichází Čtyřlístek, k nám všem Vánoce a zvyky s nimi svázané. Představí se hned dva redaktoři a my vám odhalíme další literární a výtvarné

Více

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013 Letošní rok je ve znamení lesa, tak se totiž jmenuje naše nové celoroční téma. Protože kousek lesa máme i na naší krásné školní zahradě, mohli jsme toto téma prožívat naplno hned od

Více

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!!

V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! ročník 5. číslo 3 Únor - Březen 08 vydává: Základní škola a Mateřská škola Kladno, Vodárenská 2115. V tomto čísle naleznete speciální rozhovor nerozhovor!!! Také zde opět naleznete spoustu zábavy,her,vtipů

Více

Deváťácké noviny č. 11; školní rok 2013/2014

Deváťácké noviny č. 11; školní rok 2013/2014 1 ÚVODNÍK Uběhlo čtrnáct dní a my vám přinášíme další číslo Deváťáckých novin. Začátek února se předvedl spíše jarním počasím než zamrzlými rybníky a zasněženou krajinou. Doufáme, že napadne nějaký sníh

Více

Duha. časopis žáků ZŠ Huštěnovice

Duha. časopis žáků ZŠ Huštěnovice Duha časopis žáků ZŠ Huštěnovice První číslo Podzim 2013 Obsah: 1. Slovo úvodem 2. Krátká historie školy 3. Jaké byly školy dříve? 4. Co děláme ve škole 5. Paní učitelka 6. Básničky o škole Milí čtenáři,

Více

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY

ÚVODNÍK ZAHÁJENÍ ŠKONÍHO ROKU SEZNÁMENÍ S PRVŇÁČKY 1 ÚVODNÍK HALÓ, HALÓ, jsou tady noví deváťáci a s nimi i další ročník Deváťáckých novin. Prvním číslem vás provedou Bára, Péťa a Monča. Jak jste možná zaregistrovali, na školních stránkách se přes prázdniny

Více

Školní zpravodaj. ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK

Školní zpravodaj. ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK Školní zpravodaj ZŠ a MŠ T.G.M. HLAVEČNÍK 1/2009-2010 Jsme zpět! Po dvouměsíční přestávce s vámi opět zasedáme do školních lavic. Prázdniny uplynuly jako voda a je to tu zase. ŠKOLA! A s ní opět náš časopis,

Více

Znáte postavičky, které jsou schované ve spojovačkách? O prázdninách byste si o nich mohli něco přečíst.

Znáte postavičky, které jsou schované ve spojovačkách? O prázdninách byste si o nich mohli něco přečíst. Znáte postavičky, které jsou schované ve spojovačkách? O prázdninách byste si o nich mohli něco přečíst. Ještě a pár dnů a přijde změna. Konečně tu budou Tajenka 1) Nejlepší přítel člověka je...? 2) Co

Více

Duben Rytířská robinsonáda v Hostinném Na naši pravidelnou jarní výpravu jsme se tentokrát vydali do Hostinného. Během této výpravy jsme navštívili i naše letní tábořište nedaleko Svaté Kateřiny a samozřejmě

Více

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není odpad. Děti zjistily hravou formou, co to je separace odpadu a kompostování.

Více

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA 1 ÚVODNÍK Vítejte u 6. čísla Deváťáckých novin. V tomto vydání se dočtete, co se událo u nás v Senožatech v měsíci únoru. Tentokrát nejen ve škole. Došli jsme se podívat také na dětský karneval a na masopustní

Více

Slovo šéfredaktorky. Za redakční radu Lucie Suchánková. (obrázek ze 4. třídy)

Slovo šéfredaktorky. Za redakční radu Lucie Suchánková. (obrázek ze 4. třídy) Slovo šéfredaktorky Milí žáci a čtenáři! Ráda bych Vás přivítala v novém školním roce 2013/2014 a také napsala pár úvodních slov k našemu prvnímu číslu školního časopisu, který nese název SMAJLÍK. Máme

Více

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost Cesta do Zagarola Město Zagarolo, které je partnerským městem obce Nelahozeves, pozvalo zastupitele naší obce a ţáky nelahozeveské školy na návštěvu. Zastupitelé zde byli na oficiální návštěvě. Ţáci byli

Více

Beseda v knihovně. Nikol Dziadurová, 6.A

Beseda v knihovně. Nikol Dziadurová, 6.A Beseda v knihovně Dne 12.1.2012 se třída 6.A vydala na cestu do knihovny.došli jsme v 9:00 hodin.celou prezentací nás provázely dvě sympatické slečny.prezentace byla o Moderních pohádkách Seznámili jsme

Více

Na tomto čísle se podíleli: Adélka Zídková Matěj Knotek Jan Suchopár Krista Bendová Veronika Tomášová. Měsíčník jedné třídy březen 2015

Na tomto čísle se podíleli: Adélka Zídková Matěj Knotek Jan Suchopár Krista Bendová Veronika Tomášová. Měsíčník jedné třídy březen 2015 Na tomto čísle se podíleli: Adélka Zídková Matěj Knotek Jan Suchopár Krista Bendová Veronika Tomášová Měsíčník jedné třídy březen 2015 MINI REPORTÉR Mini úvod Pokud již čtete úvod, znamená to, že držíte

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2007/2008 číslo: 7 Obsah: Slovo ředitele školy, akce v uplynulém měsíci, dětská tvorba, vyhodnocení sběru Červen 2008 TOCHOVICE 76 262

Více

Sankt Gallen Švýcarsko

Sankt Gallen Švýcarsko Sankt Gallen Švýcarsko - Mateřská škola Barevný klíček Vítězná 725 35601 Sokolov Endyšová Jana Hned po příjezdu jsme byly ubytované: v centru města. V průběhu naší stáže jsme vykonávaly hospitace v Primars

Více

ČTENÍ NEJMENŠÍM V pondělí 26. 3. 2012 navštívili žáci třídy 5.A s paní učitelkou Hanou Houškovou MŠ v Mechové ulici, kde v rámci Měsíce knihy zábavnou formou seznámili budoucí prvňáčky se známými i méně

Více

Interaktivní pořad plný písniček k nám zavítal 23. listopadu a jmenoval se Pohádková minishow.

Interaktivní pořad plný písniček k nám zavítal 23. listopadu a jmenoval se Pohádková minishow. Základní škola Ořech a její KFOŠ A je tu zase prosinec. Prý měsíc klidu, pohody a radostného očekávání vánoc. No, mnozí z nás dobře víme, že umí být občas pořádně hektický a náročný. I když vždy krásný.

Více

PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSEF LADA ČESKÁ TELEVIZE

PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSEF LADA ČESKÁ TELEVIZE PAPER DISNEY HURVÍNEK JOSE LADA ČESKÁ TELEVIZE blahopřání do obálky pohlednice balicí papíry dárkové tašky dárkové krabičky rozety a stuhy omalovánky pexesa vystřihovánky dopisní papíry diplomy lampiony

Více

Projekt Podzimníček jabloňový 4. třída Kytičky

Projekt Podzimníček jabloňový 4. třída Kytičky Projekt Podzimníček jabloňový 4. třída Kytičky Školní rok 2010 2011 Projekt Podzimníček jabloňový Školní vzdělávací program: Rok v přírodě Integrovaný blok: My a všechno živé kolem nás Část integrovaného

Více

Naše 4.třída. Jenda,Radim,Mirek,Tomáš,David,Vojta,Kryštof,Filip, Jirka,Lukáš,Vilda, Tereza,Soňa,Jana,Petra,Martina,Bára,Markéta,Veronika

Naše 4.třída. Jenda,Radim,Mirek,Tomáš,David,Vojta,Kryštof,Filip, Jirka,Lukáš,Vilda, Tereza,Soňa,Jana,Petra,Martina,Bára,Markéta,Veronika Naše 4.třída Jenda,Radim,Mirek,Tomáš,David,Vojta,Kryštof,Filip, Jirka,Lukáš,Vilda, Tereza,Soňa,Jana,Petra,Martina,Bára,Markéta,Veronika Vážení rodiče, v případě,že nesouhlasíte s uvedenými informacemi

Více

Téma: NERVY V KÝBLU. Téma: JE TO NA TOBĚ (UMÍME SE ROZHODOVAT?) Téma: JE TŘEBA BÝT IN? (aneb CO SE SVÝM VZHLEDEM?)

Téma: NERVY V KÝBLU. Téma: JE TO NA TOBĚ (UMÍME SE ROZHODOVAT?) Téma: JE TŘEBA BÝT IN? (aneb CO SE SVÝM VZHLEDEM?) Téma: NERVY V KÝBLU úvaha na biblický text Filipským 4, 6-7 Jak mi Bůh dal sílu překonat těžkou situaci (strach)? Proč prožíváme strach (úzkost) a jak s tím bojovat? Izaiáš 43, 1-2 1) Strach a obavy jsou

Více

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM

Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků. Veselé zoubky. přednáška společnosti drogerie DM Přednáška prvňáčkům 1.B o čištění zoubků Veselé zoubky přednáška společnosti drogerie DM Davídek z 1.B se nám svěřil, jak se mu líbila přednáška o čištění zoubků. Ptala jsem se ho, jestli se mu akce líbila.

Více

nádherný stromek se rozsvítil do dáli. Rádi bychom Vám krásné svátky popřáli. Kolektiv MŠ

nádherný stromek se rozsvítil do dáli. Rádi bychom Vám krásné svátky popřáli. Kolektiv MŠ Bělostná pokrývka krajinu tiše zahalila, nádherný stromek se rozsvítil do dáli. Všechna srdce se vánoční náladou naplnila Rádi bychom Vám krásné svátky popřáli. Kolektiv MŠ LYŽAŘSKÝ KURZ 24. 28. 1. 2011

Více

ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011

ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011 ZŠ Rudná ŠvP Rokytnice n. Jizerou 2011 Můj milý deníčku... 8. A na horách Autoři: Žactvo Korektor: Martin Isoz 8. června 2011 1 Pondělí 6. 6. 2011 1.1 MI & VI Pondělní den byl dnem úvodním. V osm hodin

Více

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka

Výsluňský. plátek LISTOPAD. Připravily: Anička, Jarka a Katka Výsluňský plátek LISTOPAD Připravily: Anička, Jarka a Katka Z obsahu: Fotbalový turnaj osmiček Zamířeno do: 7.C- rozhovor s Martinem Gebellem I učitelé jsou jen lidé - rozhovor s panem ředitelem Jiřím

Více

Exkurze do Galerie moderního umění v HK

Exkurze do Galerie moderního umění v HK Vážení čtenáři, jsme velice rádi, že držíte v rukou náš časopis. Vydáváme ho proto, abychom vás informovali o tom, co se v naší škole děje, a taky proto, že vás chceme pobavit v našich kvízech. Hodně jsme

Více

ŠKOLNÍČEK MŠ NOVÝ HRÁDEK

ŠKOLNÍČEK MŠ NOVÝ HRÁDEK ŠKOLNÍČEK MŠ NOVÝ HRÁDEK PODZIM Vážení rodiče, v letošním školním roce Vám nabízíme, pro naši školku novou formu, předávání informací Vám, rodičům. K nástěnkám v šatně, informacím ve vývěsce na náměstí,

Více

Úvodník. Volejbalové soustředění

Úvodník. Volejbalové soustředění 1 Úvodník Vítáme vás u dalšího čísla našich Deváťáckých novin. Konec roku je už tady a my deváťáci se připravujeme na to, až v jeho závěru vstoupíme na pódium, řekneme svůj projev a opustíme naši milovanou

Více

ať nebojí ježek ani hada

ať nebojí ježek ani hada Soutěž: ze slov utvořte větu oznamovací, rozkazovací, přací a tázací se ať nebojí ježek ani hada Kontrola: Ať se ježek nebojí hada. věta přací Ježku, neboj se hada. věta rozkazovací Ježek se nebojí hada.

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽELEZNÝ BROD, PELECHOVSKÁ 800

ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽELEZNÝ BROD, PELECHOVSKÁ 800 ZÁKLADNÍ ŠKOLA ŽELEZNÝ BROD, PELECHOVSKÁ 800 www.zspelechovska.cz skola@zspelechovska.cz V letošním roce vyučujeme 172 žáků v 9 ročnících, máme 15 učitelů a dvě vychovatelky školní družiny. O bezproblémový

Více

..září / leden 2015..

..září / leden 2015.. ..září / leden 2015.. IV. ročník, 29. číslo Reportér P.E.S. strana 2 FOTOGALERIE strana 4 Den název otevřených článku dveří + stran strana 8 1 P. E. S. 2014 Každý školní rok začínáme oblíbenou akcí P.

Více

Základní škola a mateřská škola, Dolní Branná, okres Trutnov. PROJEKT ŽIVOT V POHYBU Reg. číslo projektu: CZ.1.07/1.1.20/02.0057

Základní škola a mateřská škola, Dolní Branná, okres Trutnov. PROJEKT ŽIVOT V POHYBU Reg. číslo projektu: CZ.1.07/1.1.20/02.0057 Základní škola a mateřská škola, Dolní Branná, okres Trutnov PROJEKT ŽIVOT V POHYBU Reg. číslo projektu: CZ.1.07/1.1.20/02.0057 LETNÍ SOUSTŘEDĚNÍ EVVO DUHA, DOLNÍ DVŮR Realizační tým v rámci projektu ŽVP

Více

Tak tohle je naše škola. Už pár let stojí na ulici Těrlické V Horní Suché. Během svého života prošla mnoha změnami. Těmi největšími byla její

Tak tohle je naše škola. Už pár let stojí na ulici Těrlické V Horní Suché. Během svého života prošla mnoha změnami. Těmi největšími byla její Tak tohle je naše škola. Už pár let stojí na ulici Těrlické V Horní Suché. Během svého života prošla mnoha změnami. Těmi největšími byla její přestavba, kdy přibylo celé jedno patro. Také byla přistavěna

Více

PROSINEC. Z pohádky do pohádky. seznámení s lidovými zvyky a tradicemi (adventní období, sv. Mikuláš, sv. Lucie, Sv. Barbora, sv.

PROSINEC. Z pohádky do pohádky. seznámení s lidovými zvyky a tradicemi (adventní období, sv. Mikuláš, sv. Lucie, Sv. Barbora, sv. PROSINEC Z pohádky do pohádky seznámení s lidovými zvyky a tradicemi (adventní období, sv. Mikuláš, sv. Lucie, Sv. Barbora, sv. Štěpán) výroba vánočních předmětů přivítání zimy Prosinec je za vrátky, čekají

Více

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů.

Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Bertil stál u okna a díval se ven. Začalo se smrákat. Venku byla mlha, zima a ošklivo. Bertil čekal na maminku a na tatínka, až se vrátí domů. Čekal tak toužebně, že by nebylo divu, kdyby se objevili ve

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ. Kindlovou připravila Bára Bílá. Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová

ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ. Kindlovou připravila Bára Bílá. Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová ŠKOLNÍ ČASOPIS-ZÁŘÍ Články: O třídě a rozhovor s paní učitelkou Šárkou Kindlovou připravila Bára Bílá Otázky na paní ředitelku Hanu Bílkovou připravila Tereza Weberová Rozhovor s paní uč. Ivanou Běloubkovou

Více

Sport Atletika. Vybíjená KVĚTEN-ČERVEN 2014. Divadlo na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou. Žáci 4. třídy: V úterý 3.6. se žáci 1.

Sport Atletika. Vybíjená KVĚTEN-ČERVEN 2014. Divadlo na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou. Žáci 4. třídy: V úterý 3.6. se žáci 1. KVĚTEN-ČERVEN 2014 Divadlo na otáčivém hledišti v Týně nad Vltavou Žáci 4. třídy: V úterý 3.6. se žáci 1. stupně vydali do divadla. Představení bylo o paní Krásihaldě, která měla dvě opice Máňu a Fráňu.

Více

Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace

Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace Sportovně-dobrodružný kemp České olympijské nadace Vranov nad Dyjí 12.-14.6.2015 Za podpory z kampaně P&G Press trip s ambasadorkou Mirkou Knapkovou Na vodě s Mirkou Aktivity na pláži Výlet do okolí DĚKUJEME!

Více

třídní učitelky Mgr. Alice Pincová a Mgr. Pavlína Nepožitková ze ZŠ 28. října 1 Příbram VII

třídní učitelky Mgr. Alice Pincová a Mgr. Pavlína Nepožitková ze ZŠ 28. října 1 Příbram VII Poznáváme své děti V červnu 2014 jsme získaly finanční prostředky z dotace v oblasti výchovy a vzdělávání Městského úřadu v Příbrami na projekt s názvem Poznáváme své děti. V rámci této dotace na naší

Více

PLÁN ZÁJMOVÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ČINNOSTI VE ŠKOLNÍM ROCE 2013/2014

PLÁN ZÁJMOVÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ČINNOSTI VE ŠKOLNÍM ROCE 2013/2014 PLÁN ZÁJMOVÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ČINNOSTI VE ŠKOLNÍM ROCE 2013/2014 Plán je rozvržen do 4 bloků na 4 roční období: podzim, zima, jaro, léto. Náměty činností v průběhu jednotlivých ročních období Všechny výchovné

Více

Výroční zpráva o činnosti školy

Výroční zpráva o činnosti školy Základní škola a Mateřská škola Doudleby Doudleby 2, 370 07 České Budějovice, IČ: 75000849 Čj. ZS-109/2010-Koc Výroční zpráva o činnosti školy školní rok 2009/2010 Adresa: ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA

Více

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM MATEŘSKÁ ŠKOLA NOVÁ VES Je zpracován v souladu s Rámcovým programem pro předškolní vzdělávání. Každé podtéma TVP rozvíjí všech pět oblastí předškolního vzdělávání: biologickou,

Více

Klub českých turistů ve Šluknově ze SEVERNÍHO KRÁLOVSTVÍ organizuje pro rodiny s dětmi VI.ročník celoročního turistického soutěžení.

Klub českých turistů ve Šluknově ze SEVERNÍHO KRÁLOVSTVÍ organizuje pro rodiny s dětmi VI.ročník celoročního turistického soutěžení. Klub českých turistů ve Šluknově ze SEVERNÍHO KRÁLOVSTVÍ organizuje pro rodiny s dětmi VI.ročník celoročního turistického soutěžení Táta, máma a já Vyberte si aktivity z doporučeného přehledu turistických

Více

ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142)

ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142) ZPRÁVA Z PRVNÍHO SETKÁNÍ COMENIUS 2013-2015 (COM-MP-2013-142) Be SUstainable to SUstain the WORLD ŠVÉDSKO 11. 11. - 17. 11. 2013 ÚČASTNÍCI ZA GYMNÁZIUM KADAŇ Vyučující Mgr. Darina Kováčová (vedoucí exkurze)

Více

Knihovna města Olomouce

Knihovna města Olomouce Těšíme se na jaro Knihovna města Olomouce V pátek 9. ledna se žáci 4. třídy za velkého náledí vydali do městské knihovny na náměstí Republiky. Program pod názvem Veršovaný svět představil především naše

Více

V družině proběhla pěvecká soutěž. Vyhrála písnička Ledové království. Na fotografii vidíte šťastné zlaté slavice.

V družině proběhla pěvecká soutěž. Vyhrála písnička Ledové království. Na fotografii vidíte šťastné zlaté slavice. KRONIKA ŘÍJEN 2014 ZLATÝ SLAVÍK V DRUŽINĚ V družině proběhla pěvecká soutěž. Vyhrála písnička Ledové království. Na fotografii vidíte šťastné zlaté slavice. OBLOVKY Děti v 1. a 3. ročníku mají ve třídě

Více

Děti a tety z našeho Domova:

Děti a tety z našeho Domova: Všichni jsme prožívali vánoční svátky se svými blízkými, ať už doma nebo na našem Domově. Mnozí z vás o svých Vánocích napsali a namalovali hezké příspěvky: Děti a tety z našeho Domova: Na Štědrý den se

Více

Hádanka. Malý úkol na přemýšlení:

Hádanka. Malý úkol na přemýšlení: Hádanka Malý úkol na přemýšlení: Řídíš auto a udržuješ konstantní rychlost. Po tvé pravé straně je hluboký sráz. Nalevo od tebe jede obrovské požární vozidlo a udržuje stejnou rychlost jako ty. Před tebou

Více

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15.

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. První zápas se ZŠ Nad Přehradou prohrála naše děvčata 0:2 po setech 12:15

Více

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013 1 Úvodník Tak je tady červen a do konce školního roku zbývá už jenom měsíc. To znamená, že zanedlouho přijdou letní prázdniny, na které se těší každý z nás. Nejen děti, ale i učitelé si určitě rádi odpočinou.

Více

Pasecký Školníček Na téma Škola v přírodě

Pasecký Školníček Na téma Škola v přírodě září/říjen 2013 Pasecký Školníček Na téma Škola v přírodě Připravili žáci zájmového kroužku Internetový časopis Na úvod časopisu, jsme Vám připravili OSMISMĚRKU. Vyškrtej všechna slova z nápovědy a zbylá

Více

Školtýn. Základní škola Týnec nad Labem. Ročník 12. 2. číslo

Školtýn. Základní škola Týnec nad Labem. Ročník 12. 2. číslo Školtýn Základní škola Týnec nad Labem Ročník 12 2. číslo 2012 2013 Obsah 1. Narozeninová oslava 2. Rozhovor s ředitelem školy 60 let 3. Afrika 4. Mikuláš 5. Vánoční šplh 6. Florbal 7. Kolínská laťka 8.

Více

Chodec jako účastník provozu na pozemních komunikacích Cyklista jako účastník provozu na pozemních komunikacích

Chodec jako účastník provozu na pozemních komunikacích Cyklista jako účastník provozu na pozemních komunikacích DOPRAVNÍ VÝCHOVA VE 4. ROČNÍKU Chodec jako účastník provozu na pozemních komunikacích Cyklista jako účastník provozu na pozemních komunikacích Ve čtvrtém ročníku jsou žáci většinou již ve věku, kdy by

Více

Obsah vzdělávání a celoroční rozvržení práce ve školní družině. Osobnostní a sociální výchova, osobnostní rozvoj.

Obsah vzdělávání a celoroční rozvržení práce ve školní družině. Osobnostní a sociální výchova, osobnostní rozvoj. Obsah vzdělávání a celoroční rozvržení práce ve školní družině. Září : Kamaráde, pojď si s námi hrát Osobnostní a sociální výchova, osobnostní rozvoj. - osvojovat si a dodržovat základy společenského chování

Více

jsme navštívili Úřad práce ve Frýdku-Místku

jsme navštívili Úřad práce ve Frýdku-Místku To ten čas ale rychle utíká. Před chvílí jsme si ještě užívali letní prázdniny a teď už můžeme pomalu kupovat vánoční dárky. Listy padají a kolem nás je příjemné prostředí a spoustu barviček. I počasí

Více

Vánoční projekt první a osmá třída

Vánoční projekt první a osmá třída Jiří Nenáhlo Zdeněk Kubík Lukáš Kubík Adam Borek David Vošický Zdobil L. Kubík Naše skupina: Vojtěch Paťha Ondřej Dvořák Štěpán Fiala Tomáš Slunečko Jan Vít Program: 1. hodina: Seznámili jsme se a povídali

Více

Velké a malé příběhy moderních dějin

Velké a malé příběhy moderních dějin Gabriela Juříčková Zpovídaní mé babičky Boženy Žižkové, narozené v roce 1939 Autorka: Gabriela Juříčková Už by nechtěla vrátit komunisty, přitom všude jinde pořád slyším, jak prý tehdy bylo líp. Datum

Více

Hodnotící zpráva. Podpora a zkvalitnění nadstandardních aktivit školy

Hodnotící zpráva. Podpora a zkvalitnění nadstandardních aktivit školy Hodnotící zpráva Podpora a zkvalitnění nadstandardních aktivit školy Projekt Podpora a zkvalitnění nadstandardních aktivit školy podpořený Městem Rakovník byl zaměřen na podporu a zkvalitnění nadstandardních

Více

1.9. Světový den míru 7.9. Den otevřených dveří památek 22.9. Evropský den bez aut

1.9. Světový den míru 7.9. Den otevřených dveří památek 22.9. Evropský den bez aut 1.9. Světový den míru 7.9. Den otevřených dveří památek 22.9. Evropský den bez aut Vzájemné seznámení, seznámení s režimem a programy školní družiny Seznámení s provozem ŠJ, stolování Podvodní svět Ilustrace,pohádky,

Více

Každý další rok k prvnímu září pak skončí prodej čirých žárovek o výkonu 75 W, 60 W a 25 W. Evropská komise tak chce zavést úspornější zdroje světla.

Každý další rok k prvnímu září pak skončí prodej čirých žárovek o výkonu 75 W, 60 W a 25 W. Evropská komise tak chce zavést úspornější zdroje světla. Žárovky končí, čím je nahradit? PRAHA (Ekolist) V záříí začally z prodejjen miizett čiiré ii mattné a kllasiické 100 W žárovky!!!! Každý další rok k prvnímu září pak skončí prodej čirých žárovek o výkonu

Více

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA ROUSÍNOV Květen červen 2008 Pravidelné schůzky se konají na adrese: Skálova 35 (nad Salonem Kleopatra) v tyto dny: Pondělí: 15:30 17:30 herna od května pouze za nepříznivého

Více

ZPRÁVY Z ICM PRACHATICE

ZPRÁVY Z ICM PRACHATICE ZPRÁVY Z ICM PRACHATICE Událo se: Zahájení výstavy Anne Frank Minulý týden jsme slavnostně zahájili výstavu Anne Frank-odkaz pro současnost. Příběh židovské dívky dojímá mnoho návštěvníků i žáků základních

Více

NORSKÝ DENÍK. 1. DEN 27.10. 2008,, pondělí

NORSKÝ DENÍK. 1. DEN 27.10. 2008,, pondělí NORSKÝ DENÍK 1. DEN 27.10. 2008,, pondělí Tímto dnem pro nás začala výprava za dobrodružstvím do Norska. Nad ránem jsme se v letištní hale spojili se zbývajícími účastníky projektu z Břeclavi a po odbavení

Více

Motto: Nemůžeme všechny děti naučit všechno, ale můžeme je učinit šťastnými.

Motto: Nemůžeme všechny děti naučit všechno, ale můžeme je učinit šťastnými. Celoroční projekt MŠ Sluníčko na rok 2010-2011 Motto: Nemůžeme všechny děti naučit všechno, ale můžeme je učinit šťastnými. ŠVP usiluje v souladu RVP o vytváření klíčových kompetencí: - Kompetence k učení

Více

Co je u nás nového a co chystáme

Co je u nás nového a co chystáme Zpravodaj Co je u nás nového a co chystáme Naši milí přátelé, leden 2015 vítáme vás v novém roce a doufáme, že jste první měsíc prožili v poklidu a ve zdraví. My jsme po Novém roce navázali na naši práci

Více

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem

Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem Zápis do prvních tříd Zápis do 1. tříd pro školní rok 2014/2015 se v naší škole konal 15. a 16. ledna. Zápisem provázeli budoucí prvňáčky žáci 5. tříd, kteří si připravili pro děti pohádkové úkoly. Letos

Více

LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě

LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě LITERÁRNÍ VÝCHOVA ve 4. třídě Hodiny čtení ve 4. třídě nejsou jen tréninkem a zdokonalováním se v technice čtení. Většina dětí už je výbornými čtenáři, jejich přednes je velmi kvalitní. A že si pamatujeme,

Více

Číslo 4. Ročník II. Červen 2012

Číslo 4. Ročník II. Červen 2012 Školní ilustrovaný magazín III. základní školy Jindřichův Hradec Číslo 4. Ročník II. Červen 2012 Redakční rada: Jan Matoušek, Jakub Matoušek, Adéla Šímová, Aneta Camrdová, Barbora Primaková, Kristýna Horáková,

Více

ROČNÍ PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINA ŠKOLNÍ ROK 2015/16. 22. základní škola Plzeň, Na Dlouhých 49, příspěvková organizace

ROČNÍ PLÁN ŠKOLNÍ DRUŽINA ŠKOLNÍ ROK 2015/16. 22. základní škola Plzeň, Na Dlouhých 49, příspěvková organizace ŠKOLNÍ DRUŽINA ROČNÍ PLÁN ŠKOLNÍ ROK 2015/16 Motto: Přírody si vážíme, chránit se ji učíme 1. 9. 2015 1 1. CÍL: rozvoj a výchova žáků k smysluplnému využívání volného času výchova k ochraně přírody kooperace

Více

ZŠ Lesní v Liberci: Den učitelů? Den rodičů! Tři čtvrtě na osm ráno. Jsme na odchodu do školy, poněkud netypicky celá rodina.

ZŠ Lesní v Liberci: Den učitelů? Den rodičů! Tři čtvrtě na osm ráno. Jsme na odchodu do školy, poněkud netypicky celá rodina. ZŠ Lesní v Liberci: Den učitelů? Den rodičů! Tři čtvrtě na osm ráno. Jsme na odchodu do školy, poněkud netypicky celá rodina. Manžel i já vyrážíme učit ve třídách našich dětí, spolu s dalšími skoro padesáti

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 číslo: 66

ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 číslo: 66 ZÁKLADNÍ ŠKOLA TOCHOVICE ŠKOLA TYPU RODINNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 číslo: 66 Obsah: Slovo ředitele školy. Dopravní soutěž, školní projekt Příroda kolem nás, návštěva galerie L. Kuby v Březnici,

Více

Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím

Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím Středa a pátek byli v minulém týdnu u dopravního podniku ve znamení tajných výletů. Tajných a dobrodružných výletů pro školní

Více

Žádosti o příspěvek formou školského grantu rok 2012 1. etapa

Žádosti o příspěvek formou školského grantu rok 2012 1. etapa Žádosti o příspěvek formou školského grantu rok 2012 1. etapa žadatel IČ účel požadovaná částka v Kč Mateřská škola Sovička, Česká Lípa, Antonína Sovy 1740, PO Mateřská škola Pastelka, Česká Lípa, Svárovská

Více

Divadelní představení

Divadelní představení Vánoční besídka Dne 20. 12. 2013 se konala vánoční besídka. Na dopoledne si každá třída připravila nějaký program. Každá třída zazpívala jednu ze známých koled. Žáci z dramatického kroužku si připravili

Více

2. ZŠ Schwarzova, Plzeň. Dráček. Hurá, je tady podzim. Září říjen

2. ZŠ Schwarzova, Plzeň. Dráček. Hurá, je tady podzim. Září říjen 2. ZŠ Schwarzova, Plzeň Dráček Hurá, je tady podzim Září říjen Dráček 2 OBSAH: Úvodní slovo a poděkování 3 Zahájení školního roku 4-5 Kufr plný zážitků 6 Čtení rodičů dětem ve škole 7 Pedagogická praxe

Více

PŘÁTELSTVÍ A SPOLUPRÁCE NAPŘÍČ NÁRODNOSTMI

PŘÁTELSTVÍ A SPOLUPRÁCE NAPŘÍČ NÁRODNOSTMI představuje letní adaptační kurz pro žáky z Vietnamu i z Čech PŘÁTELSTVÍ A SPOLUPRÁCE NAPŘÍČ NÁRODNOSTMI 11. 8. 15. 8. 2014 Jizerské hory penzion U Kačáka Obsah: 1. Cíl projektu 2. Realizace projektu Přípravná

Více

OD 13 DO 17 HODIN MĚSÍC LISTOPAD PLNÝ PŘEKVAPENÍ A ZÁBAVY A TAKÉ POZNÁVÁNÍ

OD 13 DO 17 HODIN MĚSÍC LISTOPAD PLNÝ PŘEKVAPENÍ A ZÁBAVY A TAKÉ POZNÁVÁNÍ OD 13 DO 17 HODIN MĚSÍC LISTOPAD PLNÝ PŘEKVAPENÍ A ZÁBAVY A TAKÉ POZNÁVÁNÍ Přivítali jsme opět mezi nás své kamarády z lesa, vody a vůbec z celé přírody. VÁŽENÍ RODIČE, V MĚSÍCI ŘÍJNU JSME VÁS NESVOLALI,

Více

PRACOVNÍ LISTY. Inspirace. každý den si můžeš cvaknout... a témata pro MŠ

PRACOVNÍ LISTY. Inspirace. každý den si můžeš cvaknout... a témata pro MŠ PRACOVNÍ LISTY Inspirace a témata pro MŠ každý den si můžeš cvaknout... Spojování Rozebírání Když spojujete dva dílky k sobě, cvaknutím se přesvědčíte, že jsou pevně spojeny. Pokud chcete rozebrat dva

Více

Projekt ČTYŘLÍSTEK VEDE KE ŠTĚSTÍ

Projekt ČTYŘLÍSTEK VEDE KE ŠTĚSTÍ Rozvojový program Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy Zvyšování kvality výuky ve škole prostřednictvím změny sociálního klimatu ve škole, inovace školního vzdělávacího programu Veselá školička.

Více

DUBEN Naše aktivity ve škole byly pestré jako aprílové počasí! Kromě celoškolních akcí, kdy přijeli na návštěvu žáci z partnerské školy z Mellendorfu nebo rozmanitých oborových dní se konaly i akce tříd,

Více

Pracovní stáž Garantem stáže

Pracovní stáž Garantem stáže Pracovní stáž Garantem stáže Společnost pro celistvou na smysl zaměřenou pedagogiku Franze Ketta, o. s., Kostelní nám. 1, Ostrava 1 (akreditace MŠMT) Místo pobytu: Jižní Tyrolsko leží na jižní straně Alp

Více

Pomáhat lidem s postižením je normální.

Pomáhat lidem s postižením je normální. HELP KLUB, sdružení rodičů a přátel dětí s postižením Pomáhat lidem s postižením je normální. 2014 S úsměvem jde. Jestli jde, nebo jede, o to nejde. Tady jde o úsměv. Pokud budete mít náš kalendář ve své

Více

ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 PIŠKVORKY VALENTÝN ŠKOLNÍ A OKRESNÍ KOLA OLYMPIÁD FOTOGRAFIE Z AKCÍ ŽÁKOVSKÝ PLES

ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 PIŠKVORKY VALENTÝN ŠKOLNÍ A OKRESNÍ KOLA OLYMPIÁD FOTOGRAFIE Z AKCÍ ŽÁKOVSKÝ PLES ŠKOLNÍ ČASOPIS ZŠ VYŠKOV, NÁDRAŽNÍ 5 PIŠKVORKY VALENTÝN ŠKOLNÍ A OKRESNÍ KOLA OLYMPIÁD FOTOGRAFIE Z AKCÍ ŽÁKOVSKÝ PLES leden-únor 2015 Co napsali žáci 5. B. Těšíme se na 2. stupeň? Na druhém stupni se

Více

Celoroční plán družinové práce pro školní rok 2012/2013 Plán činnosti ve školní družině 1. 2. a 5. Ročník

Celoroční plán družinové práce pro školní rok 2012/2013 Plán činnosti ve školní družině 1. 2. a 5. Ročník Celoroční plán družinové práce pro školní rok 2012/2013 Plán činnosti ve školní družině 1. 2. a 5. Ročník Září Cestička do školy Odpočinková činnost- volné rozhovory s dětmi o nových zážitcích,poslech

Více

" Poznáváme svět našich přátel" Fotokniha projektu

 Poznáváme svět našich přátel Fotokniha projektu Mikroprojekt Regionu Bílé Karpaty Realizace 9/2013-6/2014 " Poznáváme svět našich přátel" CZ/FMP.10/0293 Spolufinancován EU, celkový rozpočet 7 743,- Eur. Fotokniha projektu FOND MIKROPROJEKTŮ Projekt

Více

V tomto číslo se například dočtete: CO PROŽILI ŠESŤÁCI V BALDOVCI CO SI MYSLÍ PRVŇÁČCI JAK PROBĚHLO BRANNÉ CVIČENÍ CO JE TUNING

V tomto číslo se například dočtete: CO PROŽILI ŠESŤÁCI V BALDOVCI CO SI MYSLÍ PRVŇÁČCI JAK PROBĚHLO BRANNÉ CVIČENÍ CO JE TUNING Školní časopis ZŠ Vyškov, Nádražní 5 Září říjen 2006 Tradiční exkurze našich žáků a učitelů do Prahy. V tomto číslo se například dočtete: CO PROŽILI ŠESŤÁCI V BALDOVCI CO SI MYSLÍ PRVŇÁČCI JAK PROBĚHLO

Více

Stěhuji se. Knížka, která má dětem pomoci připravit se na přechod do nového domova

Stěhuji se. Knížka, která má dětem pomoci připravit se na přechod do nového domova Stěhuji se Knížka, která má dětem pomoci připravit se na přechod do nového domova Vzkaz dětem Tato knížka je tvoje. Kresli a zapisuj si do ní vše, co tě napadne a na co se chceš zeptat. Vzkaz rodičům a

Více

,,Dnes jím jako Konžan

,,Dnes jím jako Konžan ,,Dnes jím jako Konžan Během celého března probíhala akce s názvem,,dnes jím jako Konžan. Smyslem bylo přiblížit žákům zábavnou formou, jak vypadá život jejich vrstevníků v Kongu, co dělají, jak tráví

Více

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM MŠ SPOJENCŮ PRO PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ. Dívej se a poznávej barevný svět kolem nás

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM MŠ SPOJENCŮ PRO PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ. Dívej se a poznávej barevný svět kolem nás ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM MŠ SPOJENCŮ PRO PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ Dívej se a poznávej barevný svět kolem nás Na kluky a na holčičky čeká dráček u školičky. Učí se tu barvičky, zpívají se písničky, ještě

Více

Jazyková výchova. Psaní velkých písmen. Psaní velkých písmen ve vlastních jménech

Jazyková výchova. Psaní velkých písmen. Psaní velkých písmen ve vlastních jménech Šablona č. II, sada č. 2 Vzdělávací oblast Vzdělávací obor Tematický okruh Téma Český jazyk a literatura Jazyková výchova Psaní velkých písmen Psaní velkých písmen ve vlastních jménech Ročník 2. Anotace

Více

VÝUKA JAZYKŮ ZÁJMOVÁ ČINNOST ORGANIZACE 1. ROČNÍKU DESATERO PRO PRVŇÁČKY

VÝUKA JAZYKŮ ZÁJMOVÁ ČINNOST ORGANIZACE 1. ROČNÍKU DESATERO PRO PRVŇÁČKY VÝUKA JAZYKŮ Od třetí třídy začíná výuka cizího jazyka. Angličtinu mohou děti navštěvovat i v kroužku, který na naší škole probíhá v odpoledních hodinách. Od 7. ročníku vyučujeme 2. cizí jazyk ( Nj, Fj,

Více

Šéfredaktoři Martina Kubová Lenka Ostrčilová. Redaktor Michal Žák. Grafická úprava Šimon Mozola. Korektura Mgr. Jiřina Ostrčilová

Šéfredaktoři Martina Kubová Lenka Ostrčilová. Redaktor Michal Žák. Grafická úprava Šimon Mozola. Korektura Mgr. Jiřina Ostrčilová Šéfredaktoři Martina Kubová Lenka Ostrčilová Redaktor Michal Žák Grafická úprava Šimon Mozola Korektura Mgr. Jiřina Ostrčilová Slovo šéfredaktora: Prázdniny uběhly velmi rychle a jsme zpátky s novým dílem

Více

Domanínský zpravodaj červen - červenec 2013, číslo 84

Domanínský zpravodaj červen - červenec 2013, číslo 84 červen - červenec 2013, číslo 84 OBSAH: Informace z jednání zastupitelstva obce... 1 Informace z obecního úřadu... 1 Příspěvky od občanů... 2 Víte, že... 3 Kultura a sport... 8 Informace z jednání zastupitelstva

Více