o OKZČ Eldorádo o OMateřský klub Zelvička O potřebami pro šk. rok 09/10O ODůležité informace ze školy OA year of European teenager s lifeo

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "o OKZČ Eldorádo o OMateřský klub Zelvička O potřebami pro šk. rok 09/10O ODůležité informace ze školy OA year of European teenager s lifeo"

Transkript

1 O3O O9O Ostr.O ODůležité informace ze školy OA year of European teenager s lifeo OInformace z našich klubůo o OKZČ Eldorádo o OMateřský klub Zelvička O OZe školních akcí a soutěžío OZákladní vybavení školními O2 O5 O12O O15O potřebami pro šk. rok 09/10O OOhlédnutí za Vodákem O O20O

2 Důležité informace ze školy Červen Srpen září 2009 (úterý) cyklo-turistické soustředění pedagogická rada slavnostní ocenění nejlepších žáků slavnostní předání vysvědčení žákům 9. tříd předání vysvědčení žákům tříd z organizačních důvodů výuka neprobíhá, uzavřena bude i školní družina a školní klub komisionální přezkoušení neprospívajících žáků ( opravné zkoušky ) první školní den školního roku 2009/2010 informativní schůzky pro rodiče žáků 1. tříd informativní schůzky pro rodiče žáků tříd (2. 5. třídy od 17,00 h, třídy od 18,00 h) zahájení výuky podle rozvrhu Strana 2 (celkem 20)

3 Comenius UA year of European teenager s lifeu UA year of European teenager s life 2. setkání Trutnov ( ) Tak, a je to za námi... a je nám smutno a stýská se nám ;-( Máme za sebou báječný týden s fajn lidmi a nabitým programem. Stihli jsme secvičit a zahrát divadelní představení v anglickém jazyce Right&Wrong, zúčastnit se oslav dvacátého výročí naší školy a 4. ročníku městských dračích slavností Už ho nesou 2009, prošli jsme se po horách, navštívili Prahu, odpočali si v Adršpašských skalách a mezi tím se poznávali a snažili klábosit anglicky. Stranou nezůstala ani práce na projektu. Již v těchto dnech získáváme podklady pro připravený projektový dotazník a kompletujeme podklady pro kalendář na rok Zároveň již víme termín našeho podzimního setkání v Polsku v Borówě: Strana 3 (celkem 20)

4 T (Dagmara) Ještě jednou chci poděkovat žákům podílejícím se na projektu a jejich rodičům, kteří poskytli ubytování ve svých domácnostech našim zahraničním kamarádům. Určitě to pro nás všechny byla zajímavá zkušenost. Michal Strnad, koordinátor projektu UA teď už jen několik reakcí z mailů od našich partnerů: TLet's write somethig not directly connected with the project. I really had a great time with you I haven t had such wonderful moments for a long time. It was quite hard for me to get used to my usual systematic day. But everything that is good ends very fast and it was so with the visit in Trutnov. Nevertheless I want to thank you all once again for letting us to participate in such amazing experiences. Strana 4 (celkem 20) TI miss Czech Republich so much!! It was really such a great time!! A hospitable team like you deserves good guests like us =) and I dont know if I was able to thank you. So thank you all very much for everything. T(Irem) TGREAT TIME IN CZECH REPUBLIC THi, I am Baran. Czech Republic is a very beautiful country and Trutnov is a very beautiful city. Vojta, his family, his cousin and his grandmother are very kind. Vojta s friends: Lucas, Vojtech, Roberto and Dağa are my Kanka We collected wood in a great and beautiful forest. We visited the ZOO, Soldiers Castle and Trutnov Castle. I got very tired when we went to the mountains. I had very good time in Czech Republic. I would like to visit there again. Thank you very much for everything and for watching icehockey I will remember Czech Republic for all my life. Vojta is my best friend and Kanka. THope to meet again. Bye. (Baki Baran Bulut) TA LOVELY COUNTRY IN EUROPE TI enjoyed a lot during my trip to Czech Republic. I also learned different things. I like everybody there, because they are very joyful people. Although we don t speak the same language, we get along with eachother very well. We had common points such as the games we love and the music which we listen. Therefore I wasn t bored. Walking around and talking with people made me very happy. Jokes and dances were amazing. Everything was perfect. I hope to go there again. I will never forget those wonderful moments. T(Hande Coskun)

5 T This trip was amazing, and I will remember it to the end of my life. The people were very friendly, I learned a lot of Czech Republic words, and it was good... T(Dawid Litewka) TI am very happy that I could go to the Czech Republic. My family was very nice. I would like to stay in the Czech Republic longer. I recall the stay very well! (Magda Kotwica) TWe could learn the language and culture of the Czech Republic. We could go to many different trips. We could meet very many people. T(Karolina Wrona) The travel was very fantastic. It has brought me very good and unforgettable remembrances. I met very fantastic and crazy people... T(Sebastian Szczepański) Trip to the Czech Republic was nice. We could make friends and meet a lot of new people. This trip taught me how I can communicate with foreigners. Thank you. T(Ewelina Gilewska) TIn a Czech Republic was very nice and very cheerful. A lot of laughing and nice atmosphere. It pleased me very much. T(Justyna Szumna) Informace z KZČ UVyhodnocení výtvarné soutěže U O nej čarodějniciu Do soutěže se zapojilo celkem 39 dětí. Protože nebylo vůbec jednoduché vybrat tu nej čarodějnici, účastnický list a malou sladkou odměnu obdrželi všichni zúčastnění. Velké poděkování patří třídním kolektivům prvních tříd, které se soutěže zúčastnili s velkým množstvím nej čarodějnic, dále pak Kateřině Valentové ze 4.B a Nikole Voženílkové ze 6.C. Strana 5 (celkem 20)

6 UZpráva o činnosti rybářského kroužku v letošním roce Mimo pravidelných schůzek se děti účastnily duben, květen: - Kontrolní odlov kaprů v Pekle (pojato jako závody kroužku), účelem akce bylo zjistit zdravotní stav kapra po zimě. - Výlov ročního pstruha obecného na Libečském potoce, tento pstruh byl vysazen dětmi z kroužku v dubnu 2008, podařilo se odlovit cca 870 ks pstruha, což je vynikající výsledek. - Dva výlovy chovných rybníků v Pekle, kde děti pomáhaly hlavně u odnášení kaprů do přepravních kontejnerů, tento kapr byl vysazen do sportovních rybníků naší organizace května rybářská olympiáda v Dolcích, kde děti prověří své dovednosti s účastníky z jiných kroužků z Vč kraje. Co nás čeká: - Vysazení plůdku pstruha obecného opět do Libečského potoka, nad tímto potokem má náš kroužek patronát. - Závody u našich partnerů v Horním Maršově ( ). - Na závěr školního roku pravidelný tábor u Severky v Dolcích v současnosti je již přihlášeno 25 dětí. Luděk VIK UHasičské závody Dne jsme se zúčastnili Memoriálu Ivany Valnohové v Malých Svatoňovicích. Soutěžilo se v disciplíně 60m jednotlivci. I když jsme na této soutěži byli poprvé, z celkového počtu 16 pokusů jsme měli pouze tři neplatné pokusy. V kategorii mladší dívky jsme obsadili 25. a 28. místo z 29. V kategorii mladší chlapci jsme získali 22. a 31. místo ze 75. V kategorii starší dívky jsme obsadili 23. a 26. místo. V poslední kategorii starší chlapci jsme obsadili 18. a 19. místo z 25. Strana 6 (celkem 20)

7 USoutěž ČČK - hlídek mladých zdravotníků Ve středu se 2 družstva z naší školy zúčastnila soutěže Hlídek mladých zdravotníků. Děti ze "Zdravotníčka" si své znalosti vyzkoušely na soutěži poprvé, umístily se na 11. místě. Družstvo starších dívek obsadilo 4. místo. Blahopřejeme! USoptíkovo sportovně-zábavné odpoledne V neděli se na školním hřišti konalo zábavné odpoledne s malými hasiči.návštěvníci měli možnost shlédnout techniku HZS a dobrovolných hasičů HSM,velký zájem byl o skok evakuačním tunelem z 2. patra školy. Družstva mladých hasičů zde soutěžila ve štafetě požárních dvojic a v požárním útoku. Naše družstvo mladších hasičů obsadilo krásné 1. místo, družstvo starších hasičů obsadilo ve své kategorii 2. místo. Blahopřejeme a děkujeme všem, kteří přišli malé hasiče povzbudit. UVYHODNOCENÍ výtvarné soutěže U MOZAIKA NAŠÍ ŠKOLY Do soutěže se zapojilo celkem 58 žáků s výtvarnými pracemi ze života naší školy. Všechna díla byla vystavena na výstavě v rámci oslav 20. výročí školy, autoři vítězných prací obdrželi diplom a malou odměnu. Strana 7 (celkem 20)

8 UKategorie 3. třídy: 1. místo Tadeáš Hána (3. C) 2. místo Natálie Holá (3. A) 3. místo Barbora Klímová (3. B) UKategorie 4. třídy: 1. místo Lada Pejchalová (4. A) 2. místo Lukáš Dostál (4. A) 3. místo Lukáš Drahý (4. A) UKategorie 6. třídy: 1. místo Vojtěch Fajfr (6. B) 2. místo Marcela Chrtková (6. B) 3. místo Podstatová Nikol (6. B) UKategorie 7. třídy: 1. místo Klára Ryšanová (7. A) 2. místo soubor Kámošky - Tereza Kábrtová (7. A), Petra Boušková (7. A), Kateřina Vaňková (7. A), Markéta Chmelíková (7. A) Blahopřejeme a děkujeme za velkou účast! Střelecká soutěž U Vrchlabská sportka pro Mládež Pořadatel: ZŠ Mládežnická Trutnov a SSK ŠKODA Vrchlabí 0095 Disciplína: SP Místo konání: Vrchlabí Datum: Kategorie: dorostenci Poř. Příjmení a jméno Organizace Body za jednotlivé rány Celkem 1. Čechotovská Julie SSK Škoda Vrchlabí U2. Matuška Jakub ZŠ Mládežnická Petříková Tereza SSK Škoda Vrchlabí U4. Kazda Tomáš ZŠ Mládežnická U5. Švadlák Pavel ZŠ Mládežnická U6. Kriegler Michal ZŠ Mládežnická U7. Papík Rudolf ZŠ Mládežnická U8. Rücker Dan ZŠ Mládežnická U9. Pavlista Ondřej ZŠ Mládežnická Seidel Radek SSK Škoda Vrchlabí U11. Jelínek Jan ZŠ Mládežnická U12. Petrů Dominik ZŠ Mládežnická U13. Kantorik Josef ZŠ Mládežnická U14. Mervart Martin ZŠ Mládežnická Ředitel soutěže : Jiří Krtička Strana 8 (celkem 20) Hlavní rozhodčí : Jaroslav Šmejda

9 UAkce chystané na červen se oddíl akrobatického rokenrolu ReBels Team zúčastní Mistrovství ČR v Jihlavě proběhnou za účasti členů našeho kroužku rybářské závody v Horním Maršově. - Ve dnech se uskuteční v Liberci 10. ročník mezinárodního turnaje pro mládež NISAOPEN. Na turnaji nebude chybět ani náš tým! proběhne závěrečná schůze vedoucích všech zájmových útvarů KZČ Eldorádo. Na programu bude zhodnocení roku uplynulého a příprava nabídky na rok příští. - Další akcí, která čeká ReBels Team, je Mistrovství Prahy v akrobatickém rokenrolu KZČ Eldorádo děkuje všem příznivcům, sponzorům a především vedoucím zájmových kroužků a kurzů za pomoc při akcích, přeje všem hezké prázdniny a těší se na spolupráci v příštím školním roce. Rádi mezi námi uvítáme nové zájemce o práci s dětmi z různých oborů zájmové činnosti. OŽelvička MATEŘSKÝ KLUB ŽELVIČKA při ZŠ Mládežnická, Trutnov HTUwww.zelvicka.webnode.czUTH PRAVIDELNÝ PROVOZ 9,00 12,00 h UCVIČENÍ V ŽELVIČCE Cvičení rodičů s dětmi čtvrtek (10,00 11,00 h) Jóga pondělí (19,00 20,00 h) Pilates úterý (19,00 20,00 h) čtvrtek (18,00 19,00 h) Velké míče středa (19,00 20,00 h) DĚTSKÝ DEN (9,00 12,00 h) Čekají Vás zábavné hry a tvořeníčko pro Vaše děti. V případě pěkného Strana 9 (celkem 20)

10 počasí proběhne celá akce na stadionu školy. V opačném případě se sejdeme v Želvičce. Všechny úkoly i tvořeníčko zvládnou nejmenší s vaší drobnou pomocí. Těší se na Vás Lenka s Andrejkou a Dům pod jasanem. UNa tuto akci se prosím přihlaste - do abychom mohli zajistit dostatek materiálu!!!!!u AQUACENTRUM BABYLON LIBEREC OBSAZENO!!! - Želvička bude uzavřena. Děkujeme za pochopení! "OŽIVLÉ POSTAVY V RATIBOŘICÍCH" (od 10,00 h prohlídka) Doprava zajištěna vlastním autobusem. Odjezd ze zastávky MHD ZL směr centrum v 8 h. Cena za dopravu dle počtu přihlášených, proto se prosím přihlaste nejdéle do PRODEJ NOVÉHO I BAZÁRKOVÉHO ZBOŽÍ 9,00 17,00 h Nabízíme nové i bazárkové zboží, bodýčka, overálky, trička, kraťasy, šatečky, mikiny, teplákové soupravy nové zboží od 90Kč/ks, bazárkové od 10 Kč/ks. Velikosti Prodej bude probíhat v dílničce, herny tedy budou volně k dispozici pro hru dětí ŽELVIČKOVÝ TÁBOR V Horní Sytové Želvička tedy bude uzavřena! Od září pro Vás připravujeme kurz šperků (ukázky najdete na našich stránkách), novou herničku pro miminka, cvičení rodičů s dětmi s rozdělením podle věku a další malé změny pro Vaší spokojenost. PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ SLUNEČNÉ PRÁZDNINY, SPOUSTU NEZAPOMENUTELNÝCH ZÁŽITKŮ S VAŠIMI DĚTMI A OD ZÁŘÍ SE NA VÁS BUDEME OPĚT TĚŠIT. Lenka Kuchařová, Andrea Burešová DALŠÍ AKTUÁLNÍ INFORMACE A AKCE NAJDETE NA NAŠICH www STRÁNKÁCH. UANGLIČTINA PRO DĚTI - HELEN DORON V ŽELVIČCE!!!U - pro děti od 3 měsíců do 14 let unikátní metoda výuky přirozenou a hravou formou Strana 10 (celkem 20)

11 metodika akreditovaná MŠMT malé skupinky 4-8 dětí několik let návazné výuky UKÁZKOVÁ HODINA ZDARMA! POUZE PRO PŘEDEM PŘIHLÁŠENÉ!!! UPOČET MÍST NA UKÁZKOVÉ LEKCI JE OMEZEN! DĚTI 3-19 MĚSÍCŮ DĚTI 20 MĚS. 4 ROKY: DĚTI 4 10 LET: STŘEDA od 10:00 hod. PÁTEK od 10:00 hod. ÚTERÝ od 17:00 hod. KONTAKT: TEL: mail: SAMOTNÝ KURZ ANGLIČTINY ZAČNE ZÁČÁTKEM ŘÍJNA VÍCE O METODĚ HELEN DORON NAJDETE NA HTUwww.zelvicka.webnode.czUTH Strana 11 (celkem 20)

12 OZe školních akcí a soutěží UVýuka trochu jinak se naše třída 6. A těšila na matematiku, protože jsme se pomocí videokonference spojili s naší partnerskou školou v Benešově. My jsme si připravili křížovku z geometrie a pro nás byla připravena hádanková soutěž. Byli jsme plni očekávání, protože jsme videokonferenci zkoušeli poprvé. Nejdříve jsme se styděli mluvit do mikrofonu, takže situaci musela zachránit paní učitelka, ale při hádání pojmů, které pro nás připravili žáci z Benešova jsme už byli bez trémy a studu. Hádání pojmů bylo na principu soutěže Hádej, kdo jsem! Moc se nám to líbilo, tak jsme se domluvili, že další spojení zkusíme na podzim. Žáci 6.A Výsledky 7. kola školní soutěže Méďa Chytrolín: 1. kategorie (6. a 7. třídy): Kubák Robert (7. A), Mohelská Kateřina (6. A), Velech Jan (7. B) a Ryšavý Tomáš (7. B) získali 10 bodů. 2. kategorie (8. a 9. třídy): Jaklová Andrea (9. A), Kohoušková Veronika (9. A), Posejpalová Pavlína (9. A), Kammelová Eliška (8. A) a Brát Michal (8. A) získali 9 bodů. Tímto kolem končí letošní soutěž Méďa Chytrolín. Celkovým vítězem školního kola v 1. kategorii (6. a 7. třídy) se stala Karolína Žačoková ze (7. A) a v 2. kategorii (8. a 9. třídy) se stala Veronika Kohoušková z (9. A) blahopřejeme a všem žákům, kteří se zapojili do soutěže, děkujeme za snahu. Vyučující matematiky UPythagoriáda okresní kolo Strana 12 (celkem 20)

13 Dne se zúčastnili naši žáci okresního kola matematické Pythagoriády. Okresního kola se zúčastnilo 81 žáků, ve větší míře z gymnázií. Naši žáci v této konkurenci obsadili celkem dobrá místa. V kategorii 6. ročník: Chrtková Marcela (6. B) až 13. místo, Motlová Tereza (6. B), Muličák Patrik (6. A) a Podstatová Nikol (6. B) až 31. místo. V kategorii 7. ročníku Kubák Robert (7. A) až 23. místo, Žačoková Karolína (7. A) místo a Velech Jan (7. B) až 38. místo. Všem zúčastněným děkujeme, že takto pěkně reprezentovali naši školu a věříme, že žáci 6. ročníku budou reprezentovat naši školu i příští rok. Vyučující matematiky UÚPICE literární soutěž Jistě víte, že se každým rokem koná v Úpici literární soutěž pro děti různých škol. Této soutěže se zúčastnily i dvě žákyně naší školy: Monika Sevránková (9. A) a Kateřina Balharová (8. A). Vyhodnocení soutěže se konalo v kostele v Úpici. Četly se tam práce od dětí různého věku. Některé příběhy byly zajímavé, další strašidelné, milostné či humorné. Dokonce jsme vyslechli i několik básní. Po každé kategorii měli účastníci malé rozptýlení ve formě hry na hudební nástroje. Díky chybě organizátorů se díla našich děvčat nemohla umístit. Dostalo se jim však patřičné omluvy a obdržely alespoň diplom za účast. Na závěr dostaly malé občerstvení v podobě jablka, sušenky a pitíčka. K. Balharová (8. A) UDějepisná exkurze 8.tříd do Josefova Dne odjely 8. třídy autobusem a vlakem do Jaroměře na exkurzi do historie "Pojďte s námi do Josefova". V železničním muzeu jsme si s odborným výkladem prohlédli parní lokomotivy a další historické stroje. Poté jsme se s průvodcem přemístili Strana 13 (celkem 20)

14 do Josefova k Prvnímu vojenskohistorickému muzeu M. Frosta, které se nachází na Riegrově náměstí. Nejstarší exponáty se vztahují k historii rakousko-uherské armády od konce 19. století, expozice zachycuje události 1. světové války , velká pozornost je věnována československým legionářům, dále výstavbě pohraničního opevnění v 30. letech 20. století a průběhu 2. světové války. Mohli jsme se rovněž obdivovat bohatství sbírek, které přibližují vývoj čsl. armády po roce 1945, osudy vojáků a důstojníků v období komunistických čistek a normalizace, dějiny korejské a vietnamské války, ale také války o Perský záliv. Pak už přišlo to, na co jsme se nejvíc těšili. Prošli jsme s baterkami dlouhý prohlídkový okruh podzemního obranného systému. V prostorách Bastionu jsme dostali občerstvení a viděli kováře při práci. Nakonec jsme si s průvodkyněmi v dobovém oblečení prohlédli Starou radnici. Díky pěknému počasí a výborné organizaci zaměstnanců jaroměřského muzea se akce vydařila. 8. třídy U Mládežka bez konkurence! Skvěle připravený tým žáků 6. tříd ze ZŠ Mládežnické v Trutnově ve složení: Kazda Tomáš, Lenzing Michal, Maňhal Filip, Matějka Pavel, Kancok Marek, Tyl Jakub, Bartůněk David, Fajfr Vojtěch, Podolník Vojtěch, Feix Martin, Říha Jiří a Pěnička Michal zvítězil v krajském kole ve vybíjené. Původním dějištěm turnaje byly antukové kurty ve sportovním areálu koupaliště Pecka. Z důvodu špatného počasí se celý turnaj odehrál v tělocvičně na ZŠ v Nové Pace. Cesta za vítězstvím začala už okrskovými a okresními koly na Trutnovsku, ze kterých se šesťáci kvalifikovali právě do krajského finále na Pecku. V samotném finálovém turnaji to pro kluky nebyla žádná procházka růžovým sadem. Ve dvou utkáních vyhráli pouze o jednoho vybitého hráče. Když však nakonec všechny soupeře (Hradec Králové, Opočno, Jičín a Strana 14 (celkem 20)

15 domácí Nová Paka) porazili, mohli se zaslouženě radovat z celkového vítězství. Poděkování patří trenérům - učitelům p. uč. Šemberovi a p. uč. Menzelové. OZákladní vybavení UPotřeby pro žáky prvních tříd UVšechny věci dětem podepište (přidejte jmenovku)! UPenál: pastelky dřevěné 12 barev tužky č. 2 2x, tužky č. 1 2x měkká guma, ořezávátko, nůžky s kulatou špičkou, lepidlo tuhé šroubovací Zatím nekupujte pero! UDo šatny: v látkovém sáčku přezůvky se světlou podrážkou podepsat! UDo třídy: ručník s poutkem, stovkové počítadlo podepsat! UDo tašky: tvrdé desky na sešity, tvrdé desky na učebnice, zásobník na písmena obaly na sešity (3kusy) a učebnice, látkový ubrousek na svačinu UHudební výchova: flétna (možnost zakoupit ve škole) UTělesná výchova: v látkovém sáčku s tkanicí na stažení: cvičební úbor kraťasy, tričko, cvičky se světlou podrážkou UVýtvarná výchova: igelit na lavici, noviny, pracovní oděv (zástěra, stará košile), krabička od másla na modelínu, hadr, kelímek na vodu tvrdý plast UDěti dostanou (nekupujte): Strana 15 (celkem 20)

16 veškeré učebnice a pracovní sešity, notýsek, voskovky, progresa, vodové barvy a štětce, modelínu, čtvrtky a barevné papíry, náčrtník Nekupujte: kružítka, pravítka, sady obalů! Český jazyk 6. r. sešity: 544-2ks, 524-2ks, r. sešity: 524-2ks, r. sešity: 544-2ks, 444 Pro všechny žáky škola objedná pracovní sešity (přibližná cena 80 Kč) peníze budou vybírány na začátku září. Dějepis r. sešity: 544 Občanská výchova, Člověk ve společnosti r. sešity: 544 Informatika + Informační a komunikační technologie r. sluchátka k PC Flash disk USB (min. 512 MB) sešity žáci nebudou potřebovat poznámky budou zaznamenávat v elektronické podobě Matematika r. sešity: 444, 420, r. sešity: 440, r. linkovaná podložka (nejlépe z jedné strany úzké linky a z druhé strany čtverečky) A4 rýsovací pomůcky (kružítko, úhloměr, trojúhelník s ryskou, trojúhelník bez rysky, pravítko) tužka č. 3 a 4, kvalitní guma jednoduchá kalkulačka (základní matematické funkce, druhá odmocnina, ) Fyzika r. sešity: r. sešity: 540 linkovaná podložka A5 Pracovní činnosti, Člověk a svět práce r. sešity: 420+linkovaná podložka A4 (chlapci) sešity: 524 (dívky) Anglický jazyk, Německý jazyk r. sešity: 544, 524, 644(NJ) Přírodopis, Biologie člověka Strana 16 (celkem 20)

17 6. 9. r. sešity: 444 Chemie r. sešity: 565 Zeměpis r. sešity: 540 linkovaná podložka A5 6., 7. a 9. r. UDoporučení pro domácí přípravu: Atlas světa 8. r. UDoporučení pro domácí přípravu: Atlas ČR Tělesná výchova r. 2 páry sportovních bot do tělocvičny a na venkovní hřiště bavlněné ponožky tričko s krátkým a dlouhým rukávem, krátké a dlouhé sportovní kalhoty, které neomezují pohyb ručník a mýdlo UDalší upozornění: sportovní úbor a obuv bude z hygienických důvodů sloužit pouze pro vyučovací hodiny ve škole po hodinách se zařazením činností se zvýšenou námahou je možné osprchování věci ohrožující bezpečnost dětí a cenné věci (velké spony, náramky, prsteny, větší náušnice, řetízky, řemínky, mobilní telefony apod.), které nesouvisí přímo s výukou, se ukládají v uzamčené šatně a za jejich případnou ztrátu škola ani vyučující neodpovídají Materiál pro VV r. pracovní oděv tužku č. 1 3 štětec plochý č.10-12, štětec kulatý č.3 6 pastelky kelímek na vodu, vodové barvy velké nebo tempery (stačí 6 základních barev) bílá lepící pasta nůžky, hadřík bavlněný Ostatní školní potřeby budou zakoupeny pro žáky společně z vybrané částky na začátku školního roku Strana 17 (celkem 20)

18 (100,- Kč/žáka) Další učební pomůcky společné pro všechny předměty pastelky nůžky lepidlo, lepící páska poznámkový blok obaly na sešity a učebnice přezůvky (ne sportovní obuv) pracovní oděv dle pokynů vyučujících v předmětech s praktickou činností JOSEF FOUSEK v Trutnově Koncert svérázného básníka, písničkáře a humoristy, dlouholetého člena divadla Semafor a divadla Jiřího Grossmanna proběhne 10. června 2009 v kinosále ZŠ Mládežnická Trutnov od 19:00 hodin. Předprodej lístků (omezený počet) v infocentru Trutnov. Pořadatel: DETO promotion Strana 18 (celkem 20)

19 Ohlédnutí za vodákem Strana 19 (celkem 20)

20 Vydává: vedení ZŠ Mládežnická 536, TRUTNOV 4 v počtu 600 výtisků - 5. června Strana 20 (celkem 20)

Pomůcky pro školní rok 2015 2016

Pomůcky pro školní rok 2015 2016 Pomůcky pro školní rok 2015 2016 1.B -desky na sešity a na písmenka - ubrousek na svačinu - ubrus igelit na VV, hadřík, podepsaný ručník na ruce vodové barvy, temperové barvy, nůžky, štětec plochý č.3

Více

Potřeby pro žáky prvních tříd

Potřeby pro žáky prvních tříd Potřeby pro žáky prvních tříd ŠKOLNÍ BRAŠNA SEŠITY a ostatní potřeby 2 plnicí pera dle pokynů učitele obaly na učebnice a sešity DO KUFŘÍKU Pv, Vv: 1 svazek špejlí se špičkou slámka 5 kusů bavlněný hadřík

Více

Potřeby pro žáky prvních tříd

Potřeby pro žáky prvních tříd Potřeby pro žáky prvních tříd ŠKOLNÍ BRAŠNA SEŠITY a ostatní potřeby 2 plnicí pera dle pokynů učitele obaly na učebnice a sešity zásobník na čísla 1 průsvitka A5 2 průsvitky A4 DO KUFŘÍKU Pv, Vv: 1 svazek

Více

Seznam pomůcek pro školní rok 2013/2014 pro jednotlivé třídy

Seznam pomůcek pro školní rok 2013/2014 pro jednotlivé třídy Seznam pomůcek pro školní rok 2013/2014 pro jednotlivé třídy 1. ročník Pomůcky budou pořízeny třídní učitelkou na začátku školního roku po domluvě s rodiči. Na VV modelína, vodovky, voskovky 2. ročník

Více

ŠKOLNÍ POTŘEBY PRO ŽÁKY 1. TŘÍD 2015/2016

ŠKOLNÍ POTŘEBY PRO ŽÁKY 1. TŘÍD 2015/2016 ŠKOLNÍ POTŘEBY PRO ŽÁKY 1. TŘÍD 2015/2016 Žáci obdrží od školy učebnice, sadu sešitů, číslice a písmenka a některé pracovní sešity, vodové barvy,tuš, výkresy A3 a A4,lepidla, nůžky, /ukázky na informativní

Více

SEZNAM POMŮCEK A POTŘEB PRO 1. ROČNÍK

SEZNAM POMŮCEK A POTŘEB PRO 1. ROČNÍK SEZNAM POMŮCEK A POTŘEB PRO 1. ROČNÍK Škola vybaví prvňáčka Slabikář Já a můj svět Trojhranné pastelky 12 ks Stírací tabulka a fixy Vodové barvy a štětce Počítadlo Seznam pomůcek, které obstarají rodiče

Více

Potřeby pro žáky prvních tříd

Potřeby pro žáky prvních tříd Potřeby pro žáky prvních tříd ŠKOLNÍ BRAŠNA SEŠITY a ostatní potřeby plnící pero dle pokynů učitele obaly na učebnice a sešity DO KUFŘÍKU Pv, Vv: ořezávátko 2 ks 1 svazek špejlí slámka 5 kusů bavlněný

Více

POMŮCKY - ŠKOLNÍ ROK 2015/2016. Pomůcky pro 1. ročník CO PRVŇÁČCI DOSTANOU VE ŠKOLE: Všechny učebnice, pracovní sešity, písmena a číslice

POMŮCKY - ŠKOLNÍ ROK 2015/2016. Pomůcky pro 1. ročník CO PRVŇÁČCI DOSTANOU VE ŠKOLE: Všechny učebnice, pracovní sešity, písmena a číslice POMŮCKY - ŠKOLNÍ ROK 2015/2016 Pomůcky pro 1. ročník CO PRVŇÁČCI DOSTANOU VE ŠKOLE: Všechny učebnice, pracovní sešity, písmena a číslice Balíček, který obsahuje: Modelínu, 3 slabé štětce, tabulku na psaní,

Více

1. ročník. Pomůcky, sešity - I. stupeň. Předmět Sešity Ostatní pomůcky. Český jazyk a literatura

1. ročník. Pomůcky, sešity - I. stupeň. Předmět Sešity Ostatní pomůcky. Český jazyk a literatura Pomůcky, sešity - I. stupeň 1. ročník v prvním pololetí žáci předepsané písanky i sešit na diktáty a opisy sešit není potřeba zásobník na písmena,2x černý tenký fix na stíratelnou tabulku, 2 trojhranné

Více

Modelínu, 3 slabé štětce, tabulku na psaní, vodovky, voskovky, lepidlo, sadu barevných papírů, sešity (511 2x, 513 2x) a čtvrtky.

Modelínu, 3 slabé štětce, tabulku na psaní, vodovky, voskovky, lepidlo, sadu barevných papírů, sešity (511 2x, 513 2x) a čtvrtky. SEZNAM POMŮCEK - ŠKOLNÍ ROK 2015/2016 Pomůcky pro 1. ročník CO PRVŇÁČCI DOSTANOU VE ŠKOLE: Všechny učebnice, pracovní sešity, písmena a číslice Balíček, který obsahuje: Modelínu, 3 slabé štětce, tabulku

Více

Seznam potřeb pro žáky 2015/2016

Seznam potřeb pro žáky 2015/2016 VV TV Potřeby a sešity pro 1. ročník Plnicí pero 2 ks, pouzdro, popisovací folie A4, obaly A4 6 ks, obaly A5 8 ks, desky na sešity, strouhátko, guma, složky na písmena a číslice Přezůvky s pevnou patou,

Více

Pomůcky pro 2.A ročník na šk. r. 2015/2016

Pomůcky pro 2.A ročník na šk. r. 2015/2016 pro 2.A ročník na šk. r. 2015/2016 5krát sešit č. 512, deníček č. 644, tužka č. 2, guma 4krát sešit č. 513, 1krát sešit č. 420, trojúhelník s ryskou Anglický jazyk 1krát sešit č. 513 Člověk a jeho svět

Více

Na tělocvik do látkového sáčku: tenisky do tělocvičny s bílou podrážkou a tenisky na hřiště, tepláky, tričko, trenýrky (krátké elasťáky)

Na tělocvik do látkového sáčku: tenisky do tělocvičny s bílou podrážkou a tenisky na hřiště, tepláky, tričko, trenýrky (krátké elasťáky) 1. třída Do pouzdra: 3 ořezané tužky č. 2 s gumou později plnicí pero Tornádo nebo jiné /např. Stabillo nebo Pilot Frixion s mazací gumou/ ořezávátko, gumu dvoubarevnou tužku červená, modrá dřevěné pastelky

Více

Seznam pomůcek pro školní rok 2014/2015 pro jednotlivé třídy

Seznam pomůcek pro školní rok 2014/2015 pro jednotlivé třídy Seznam pomůcek pro školní rok 2014/2015 pro jednotlivé třídy 1. ročník Pomůcky budou pořízeny třídní učitelkou na začátku školního roku po domluvě s rodiči. Seznam základního vybavení pro prvňáčka byl

Více

Požadavky ŽŠ a MŠ Brno, Křenová 21 na školní potřeby pro školní rok 2013/2014

Požadavky ŽŠ a MŠ Brno, Křenová 21 na školní potřeby pro školní rok 2013/2014 Požadavky ŽŠ a MŠ Brno, Křenová 21 na školní potřeby pro školní rok 2013/2014 Potřeby pro děti Přípravného ročníku: 10x papírové kapesníky, 1x toaletní papír, 1x tekuté mýdlo, 1x papírové utěrky, 1x dětský

Více

Seznam pomůcek pro školní rok 2015/2016 jednotlivé ročníky

Seznam pomůcek pro školní rok 2015/2016 jednotlivé ročníky 1. ročník Seznam pomůcek pro školní rok 2015/2016 jednotlivé ročníky 2. ročník Sešity: deník 512 b 8 ks početník 513 b 4ks čtverečkovaný sešit 5110 1ks notýsek 644 1ks čvrtka bílá A 4 30 ks čvrtka bílá

Více

1. ročník. Dále je třeba pořídit:

1. ročník. Dále je třeba pořídit: 1. ročník Děti dostanou - Pero Tornádo - sešit č. 511 s pomocnou linkou 2x - plastové zakrytované ořezávátko - tužka č. 2 3x - pastelky (12 barev) - stírací tabulka A4 + popisovač - sada písmen se suchým

Více

Pomůcky do 1. třídy školní rok 2011/12

Pomůcky do 1. třídy školní rok 2011/12 Pomůcky do 1. třídy školní rok 2011/12 Škola zajistí pro žáky balíček s pomůckami: - vodové barvy - kelímek na vodu s uzávěrem - barevné papíry A4 20 listů - ořezávátko - dětské nůžky - kulatý štětec č.

Více

Informace pro rodiče ZŠ Hrabina, pracoviště Slezská. Seznam sešitů a potřeb, které potřebují žáci pro školní rok 2015/2016

Informace pro rodiče ZŠ Hrabina, pracoviště Slezská. Seznam sešitů a potřeb, které potřebují žáci pro školní rok 2015/2016 Informace pro rodiče ZŠ Hrabina, pracoviště Slezská Seznam sešitů a potřeb, které potřebují žáci pro školní rok 2015/2016 Seznam potřeb pro žáka I. třídy Vybavení pouzdra: Tužka č. 2 1 ks - zajistí škola

Více

Seznam pomůcek pro školní rok 2015/2016 jednotlivé ročníky

Seznam pomůcek pro školní rok 2015/2016 jednotlivé ročníky 1. ročník Seznam pomůcek pro školní rok 2015/2016 jednotlivé ročníky 2. ročník Sešity: deník 512 b 8 ks početník 513 b 4ks čtverečkovaný sešit 5110 1ks notýsek 644 1ks čvrtka bílá A 4 30 ks čvrtka bílá

Více

SEZNAM POTŘEBNÝCH SEŠITŮ A POMŮCEK NA ŠKOLNÍ ROK 2015/2016 1. ROČNÍK

SEZNAM POTŘEBNÝCH SEŠITŮ A POMŮCEK NA ŠKOLNÍ ROK 2015/2016 1. ROČNÍK SEZNAM POTŘEBNÝCH SEŠITŮ A POMŮCEK NA ŠKOLNÍ ROK 205/206. ROČNÍK kusů ČESKÝ JAZYK 5 5 MATEMATIKA 53 4 bunda). Cvičky nebo tenisky se světlou podrážkou do tělocvičny. Krabici, kufřík nebo batůžek na cvičební

Více

Seznam pomůcek pro 2. třídu

Seznam pomůcek pro 2. třídu Seznam pomůcek pro 2. třídu Vybavený penál + krátké pravítko, 2 tužky č. 2, fix na tabulku Notýsek Sešit č. 513 10 x + obaly Sešit č. 520 + linkovaná podložka + obaly Notový sešit + obal Látkový pytel

Více

Seznam potřeb pro žáky 2014/2015. Potřeby a sešity pro 1. ročník

Seznam potřeb pro žáky 2014/2015. Potřeby a sešity pro 1. ročník Potřeby a sešity pro 1. ročník Plnicí pero 2 ks, pouzdro, popisovací folie A4, obal na Slabikář ALTER, obaly A4 5 ks, obaly A5 8 ks, desky na sešity, strouhátko, guma, složky na písmena a číslice Přezůvky

Více

1. ročník. Dále je třeba pořídit:

1. ročník. Dále je třeba pořídit: 1. ročník Děti dostanou - Pero Tornádo - sešit č. 511 s pomocnou linkou 2x - plastové zakrytované ořezávátko - tužka č. 2 3x - pastelky (12 barev) - stírací tabulka A4 + popisovač - sada písmen se suchým

Více

Sešity a pomůcky do 1. třídy školní rok 2015/16

Sešity a pomůcky do 1. třídy školní rok 2015/16 Sešity a pomůcky do 1. třídy školní rok 2015/16 Škola zajistí pro žáky balíček s pomůckami: - vodové barvy - kelímek na vodu - barevné papíry A4 20 listů - kulatý štětec č. 8 - dětské nůžky - plochý štětec

Více

Pátek 21.1.2011 od 14.00 do 19.00 hod. Sobota 22.1.2011 od 8.00 do 12.00 hod.

Pátek 21.1.2011 od 14.00 do 19.00 hod. Sobota 22.1.2011 od 8.00 do 12.00 hod. Základní škola, Mládežnická 536, TRUTNOV 4 Pátek 21.1.2011 od 14.00 do 19.00 hod. Sobota 22.1.2011 od 8.00 do 12.00 hod. pavilon 1. stupně Základní škola, Mládežnická 536, Trutnov 4 Základní škola, Mládežnická

Více

2 pera inkoustová, např. Tornádo tenisky s bílou podrážkou

2 pera inkoustová, např. Tornádo tenisky s bílou podrážkou 2. ročník Čj 6x 512 M 3x 513, 1x 520 deníček 624 strouhátko barvy vodové + igelitový sáček rovné dlouhé pravítko štětce ploché i kulaté rovné krátké pravítko do pouzdra barvy temperové malé podložka do

Více

Pomůcky pro 1. ročník

Pomůcky pro 1. ročník Pomůcky pro 1. ročník Cvičební úbor (tepláková souprava, tričko, trenýrky, cvičky a sportovní obuv na hřiště) Obaly na učebnice a sešity (obstarat až v září podle velikosti učebnic a sešitů) Zásobník na

Více

Pomůcky pro 1. ročník

Pomůcky pro 1. ročník Pomůcky pro 1. ročník Cvičební úbor ( tepláková souprava, tričko, trenky, cvičky a sportovní obuv na hřiště) Kapsář k lavici Obaly na učebnice a sešity ( až v září podle velikosti ) Zásobník na číslice

Více

Základní škola, Trutnov 2, Mládežnická 536

Základní škola, Trutnov 2, Mládežnická 536 Základní škola, Mládežnická 536, Trutnov 4 Stránka 2 Základní škola, Trutnov 2, Mládežnická 536 Rozšířená výuka tělesné výchovy 2014/2015 Milí rodiče, i pro školní rok 2014/2015 vám a vašim dětem nabízíme

Více

ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2015-16

ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2015-16 ORGANIZACE ŠKOLNÍHO ROKU 2015-16 Školní rok 2015-2016 začíná v úterý 1.září 2015 první pololetí bude ukončeno ve čtvrtek 28.ledna 2016 druhé pololetí bude ukončeno ve čtvrtek 30. Června 2016 Prázdniny

Více

Sešity, pracovní sešity a výtvarné pomůcky pro školní rok 2015/2016

Sešity, pracovní sešity a výtvarné pomůcky pro školní rok 2015/2016 Sešity, pracovní sešity a výtvarné pomůcky pro školní rok 2015/2016 I.třída Nákup zajistí třídní učitelka dle pokynů na informativní schůzce. II.třída Do kufříku: vodovky, tempery, 1 plochý štětec, 1 kulatý

Více

1. ročník. Dále je třeba pořídit: - pracovní tričko

1. ročník. Dále je třeba pořídit: - pracovní tričko 1. ročník Děti dostanou - Pero Tornádo - sešit č. 511 s pomocnou linkou 2x - plastové zakrytované ořezávátko - tužka č. 2 3x - pastelky (12 barev) - stírací tabulka A4 + popisovač - sada písmen se suchým

Více

Informace pro rodiče 3 Školní potřeby - 1. roč.

Informace pro rodiče 3 Školní potřeby - 1. roč. Školní potřeby - 1. roč. Školní potřeby, jako jsou sešity, pastelky, barvy, modelovací hmota, nůžky, desky na číslice a písmena a některé další náležitosti dostávají prvňáčci začátkem školního roku darem

Více

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad)

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) -Počátkem září proběhlo REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV (odznaku všestrannosti olympijských vítězů) v Praze, kde se probojovala Markéta Camfrlová, která se

Více

Seznam pomůcek pro školní rok 2013/2014 pro jednotlivé třídy

Seznam pomůcek pro školní rok 2013/2014 pro jednotlivé třídy Seznam pomůcek pro školní rok 2013/2014 pro jednotlivé třídy 1. ročník Pomůcky budou pořízeny třídní učitelkou na začátku školního roku po domluvě s rodiči. Na VV modelína, vodovky, voskovky 2. ročník

Více

Seznam pomůcek pro školní rok 2015/2016

Seznam pomůcek pro školní rok 2015/2016 Seznam pomůcek pro školní rok 2015/2016 Seznam pomůcek pro 1. ročník : tepláková souprava, tričko, kraťasy, cvičky nebo tenisky, box : kufřík, nůžky manikurní obyčejné, lepidlo (tuhé vysouvací, např. Concorde),

Více

Seznam sešitů pro 2. ročník. Seznam sešitů pro 3. ročník

Seznam sešitů pro 2. ročník. Seznam sešitů pro 3. ročník Seznam sešitů pro 2. ročník Cizí jazyk - AJ 440-1 x Náš svět 512-1 x Český jazyk 512-7 x Matematika 513-2 x Geometrie 520 - bílý - 1 x Notýsek 624-1 x Pravítko nebo trojúhelník, 1 x lenoch, obaly na sešity

Více

Seznam pomůcek pro školní rok 2015/2016

Seznam pomůcek pro školní rok 2015/2016 Seznam pomůcek pro školní rok 2015/2016 Seznam pomůcek pro 2. ročník : pytlík k lavici s pevnými úchyty, tepláková souprava, kraťasy, tričko, cvičky : kufřík nebo box, nůžky 2x (jedny v kufříku, jedny

Více

ZPRAVODAJ. pro rodiče žáků 1. tříd

ZPRAVODAJ. pro rodiče žáků 1. tříd ZPRAVODAJ pro rodiče žáků 1. tříd školní rok 2014/2015 ZÁKLADNÍ INFORMACE Budova školy se otvírá v 6 hodin pro děti, které navštěvují školní družinu, pro ostatní děti v 7:40. Uzavírá se v 16:30. Každé

Více

Požadavky na sešity pro školní rok 2014/2015

Požadavky na sešity pro školní rok 2014/2015 Požadavky na sešity pro školní rok 2014/2015 Seznam pro 1. třídu: Dítě do 1. třídy potřebuje: aktovku, pouzdro, přezůvky = papučky (ne nazouváky ani crocsy) cvičební úbor v plátěné tašce (tepláky, tričko,

Více

Seznam pomůcek pro školní rok 2013/2014. 1. třída

Seznam pomůcek pro školní rok 2013/2014. 1. třída Seznam pomůcek pro školní rok 2013/2014 1. třída Aktovka, pouzdro, 2x tužky č. 1 a 2, pastelky, guma (později plnicí pero nebo tornádo, stabilo, pilot), obaly na sešity, přezůvky v pytlíku, ručník. Do

Více

lepidlo KORES / vysunovací tuba ořezávátko

lepidlo KORES / vysunovací tuba ořezávátko Pomůcky pro 1. třídu na školní rok 2014/2015 Sešity: M 5110b matematika kostky 1x 511 písanka 1x 512 1x 644 notýsek 1x Velký sešit bez linek 440 3x obaly na sešity (pouze jednotlivé obaly) obaly na učebnice

Více

Šám al. Michovská a j n

Šám al. Michovská a j n POMŮCKY PRO 9. TŘÍDU ve školním roce 201/2015 Třídní učitelka: Mgr. Jiřina Vaisharov ČJ M AJ NJ Z D PŘS F CH O V Vaishar ov 1x (nebo 6) 2x 2 2x 52 Růžičkov 1x60 Mikrotužka Trojúhelník s rskou Kružítko

Více

Ostatní potřeby doporučujeme zakoupit o prázdninách.

Ostatní potřeby doporučujeme zakoupit o prázdninách. ŠKOLNÍ POTŘEBY PRO 1. TŘÍDU na šk.rok 2016/2017 Žáci 1. tříd obdrží ve škole zdarma učebnice, sešity, výkresy a některé pomůcky (vodové barvy, 2 štětce č. 8 a 12, malé, voskovky, lepidlo, plastelínu a

Více

Základní škola, Mládežnická 536, TRUTNOV 4

Základní škola, Mládežnická 536, TRUTNOV 4 3 září 2004 Vážení rodiče a milé děti. Opět se setkáváme po prázdninách, abychom zahájili nový školní rok. Doufám, že jste si všichni v průběhu prázdnin a dovolených odpočinuli a načerpali dostatek sil

Více

Budějovice Název materiálu: Reported Speech. Datum (období) vytvoření: Srpen 2013. Autor materiálu: PhDr. Dalibor Vácha PhD. Zařazení materiálu:

Budějovice Název materiálu: Reported Speech. Datum (období) vytvoření: Srpen 2013. Autor materiálu: PhDr. Dalibor Vácha PhD. Zařazení materiálu: Projekt: Příjemce: Budějovice Název materiálu: Digitální učební materiály ve škole, registrační číslo projektu CZ.1.07/1.5.00/34.0527 Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Husova

Více

VÍTÁME VÁS V ZÁKLADNÍ ŠKOLE JABLUNKOV, LESNÍ 190, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE

VÍTÁME VÁS V ZÁKLADNÍ ŠKOLE JABLUNKOV, LESNÍ 190, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE VÍTÁME VÁS V ZÁKLADNÍ ŠKOLE JABLUNKOV, LESNÍ 190, PŘÍSPĚVKOVÁ ORGANIZACE SCHŮZKA S RODIČI - 13. 1. 2016 Přivítání přítomných rodičů Mgr. Pavel Kantor Seznámení s programem Mgr. Pavel Kantor ŠVP ZŠ Jablunkov

Více

Sešity a pomůcky 2. ročník. Písanky budou mít žáci ještě z 1. třídy, pracovní sešity jsou objednány. Greplová

Sešity a pomůcky 2. ročník. Písanky budou mít žáci ještě z 1. třídy, pracovní sešity jsou objednány. Greplová Sešity a pomůcky 2. ročník Čj M Písanky budou mít žáci ještě z 1. třídy, pracovní sešity jsou objednány. Greplová Tv cvičební úbor, boty na ven, boty do tělocvičny bačkory + sáček, ručník Sešity a pomůcky

Více

Jméno: Vedoucí kroužku: Mgr. Lenka Kofroňová Poznámky: maximální počet dětí 12. Vedoucí kroužku: Eliška Kolocová Poznámky: maximální počet dětí 12

Jméno: Vedoucí kroužku: Mgr. Lenka Kofroňová Poznámky: maximální počet dětí 12. Vedoucí kroužku: Eliška Kolocová Poznámky: maximální počet dětí 12 Jméno: Vážení rodiče, předkládáme Vám nabídku školních kroužků na rok 2015-2016. Prohlédněte si ji, a jestliže budete mít zájem o některý z uvedených kroužků, vyplňte přihlášku na poslední straně a podepsanou

Více

Veliký zájem o školní kolo biologické olympiády

Veliký zájem o školní kolo biologické olympiády Veliký zájem o školní kolo biologické olympiády Koncem února proběhla školní kola biologické olympiády i na naší škole. Zejména o kategorii B byl mimořádný zájem. Studenti tradičně změřili své síly v testu

Více

ZPRAVODAJ. pro rodiče žáků 1. tříd

ZPRAVODAJ. pro rodiče žáků 1. tříd ZPRAVODAJ pro rodiče žáků 1. tříd Felberova 669/2 568 02 Svitavy Lány telefon: 461 534 325 skola@zsfelberova.svitavy.cz zsfelberova.svitavy.cz www.facebook.com/zsfelberova Školní rok 2015/2016 ZÁKLADNÍ

Více

www.zsmltu.cz Strana 2 (celkem 14)

www.zsmltu.cz Strana 2 (celkem 14) Co uvnitř najdete ekologické soustředění Výlet do liberce Poděkování letí do ŠD Informace KZČ Eldorádo Důležité informace školní potřeby výsledky Přijímacího řízení ekologické soustředění Ve dnech 25.5.

Více

Obsah: 1/ Informace o škole. str. 2 2/ Seznam potřeb pro žáka 1. třídy.. str. 6 3/ Schůzka rodičů budoucích prvňáčků... str. 7

Obsah: 1/ Informace o škole. str. 2 2/ Seznam potřeb pro žáka 1. třídy.. str. 6 3/ Schůzka rodičů budoucích prvňáčků... str. 7 Obsah: 1/ Informace o škole. str. 2 2/ Seznam potřeb pro žáka 1. třídy.. str. 6 3/ Schůzka rodičů budoucích prvňáčků... str. 7 Základní škola Benešov, Dukelská 1818 Vážení rodiče, potěší nás, že se rozhodnete

Více

13. září 2015 BENEŠOVSKÁ DESÍTKA

13. září 2015 BENEŠOVSKÁ DESÍTKA 13. září 2015 BENEŠOVSKÁ DESÍTKA hlavní závod se běží současně jako MISTROVSTVÍ ČR veteránů v silničním běhu na 10 km závod je započítáván do seriálu Běžec Podblanicka 2. ročník Termín: 13. září 2015 (neděle)

Více

ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014

ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014 ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014 V letošním školním roce se naše ZŠW Pardubice s podporou Magistrátu města Pardubic stala organizátorem tradičních olympijských her pro žáky pátých

Více

PSANÍ. Anglický jazyk 5. třída Hana Stryalová

PSANÍ. Anglický jazyk 5. třída Hana Stryalová PSANÍ Jazyk Úroveň Autor Kód materiálu Anglický jazyk 5. třída Hana Stryalová Aj5-kap-str-psa-06 Z á k l a d o v ý t e x t : Dear Jessica! I am in Spain now. I am here with a Spanish girl. Her name is

Více

Střední průmyslová škola strojnická Olomouc, tř.17. listopadu 49

Střední průmyslová škola strojnická Olomouc, tř.17. listopadu 49 Střední průmyslová škola strojnická Olomouc, tř.17. listopadu 49 Výukový materiál zpracovaný v rámci projektu Výuka moderně Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0205 Šablona: III/2 Anglický jazyk

Více

ŠKOLNÍ POTŘEBY TORNADO COOL PILOT FRIXION BALÍČKY ŠKOLNÍCH POTŘEB

ŠKOLNÍ POTŘEBY TORNADO COOL PILOT FRIXION BALÍČKY ŠKOLNÍCH POTŘEB Kuštova 647 269 01 Rakovník tel.: 313 516 221 fax: 313 512 544 e-mail: info@variant-rak.cz ŠKOLNÍ POTŘEBY TORNADO COOL www.variant-rak.cz 2013 PILOT FRIXION 339920 Školní roller 2 332696 Gumovací roller

Více

Gymnázium Jana Šabršuly s.r.o. Mládí 726. Orlová Lutyně STANOVENÉ PRINCIPY HODNOCENÍ

Gymnázium Jana Šabršuly s.r.o. Mládí 726. Orlová Lutyně STANOVENÉ PRINCIPY HODNOCENÍ Gymnázium Jana Šabršuly s.r.o. Mládí 726. Orlová Lutyně STANOVENÉ PRINCIPY HODNOCENÍ školní rok 2015/2016 Vážení rodiče, milí studenti, pro lepší orientaci v rámci systému hodnocení jednotlivých učitelů

Více

Fokus divadlo 2014. Barbora Genserová, studentka 5.B, se v silné konkurenci studentů středních škol umístila na 3. místě. Blahopřejeme!

Fokus divadlo 2014. Barbora Genserová, studentka 5.B, se v silné konkurenci studentů středních škol umístila na 3. místě. Blahopřejeme! Fokus divadlo 2014 Pod tímto názvem Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě vyhlásila na podzim 1. ročník soutěže o nejlepší divadelní recenzi a kritiku. Jelikož se v literárním semináři

Více

Chit Chat 2 - Unit 7. Lekce: STRANA 34. www.jazyky-bez-barier.cz - KNIHOVNA. Cvičení: SLOVÍČKA naučit. Cvičení: SLOVÍČKA rozumět

Chit Chat 2 - Unit 7. Lekce: STRANA 34. www.jazyky-bez-barier.cz - KNIHOVNA. Cvičení: SLOVÍČKA naučit. Cvičení: SLOVÍČKA rozumět www.jazyky-bez-barier.cz - KNIHOVNA NÁHLED souboru / titulu Chit Chat - Unit 7 (ch_unit7.jbb) Chit Chat - Unit 7 Lekce: STRANA Cvičení: SLOVÍČKA naučit English angličtina Maths matematika It s nine o clock.

Více

WELCOME TO THE CZECH REPUBLIC, SUMMER JOB

WELCOME TO THE CZECH REPUBLIC, SUMMER JOB WELCOME TO THE CZECH REPUBLIC, SUMMER JOB writing skills Určeno studentům úrovně B1 / B2 Autor: Taťána Konečná Datum vytvoření: duben 2012 Ročník: 2. 4. ročník středních škol s maturitní zkouškou Klíčová

Více

PRÁZDNINOVÉ POČTENÍ ZE ŠKOLY

PRÁZDNINOVÉ POČTENÍ ZE ŠKOLY PRÁZDNINOVÉ POČTENÍ ZE ŠKOLY Vážení rodiče žáků naší ZŠ Ostopovice, zdravíme vás a přejeme pěkný zbytek léta. Předkládáme vám aktuality z naší organizace od 2. 9. 2013. Organizace a změny výuky: ZŠ 1.

Více

Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1. Školáček Z Á Ř. Motto školy. Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické.

Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1. Školáček Z Á Ř. Motto školy. Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické. Základní škola Rýmařov Školní náměstí 1 Školáček Z Á Ř Í Motto školy Některé věci v životě nejsou samozřejmé a automatické. Je třeba si je zasloužit. Například slušným chováním. Školní rok 2014/2015 Nový

Více

PROPOZICE REPUBLIKOVÉHO FINÁLE CORNY středoškolský atletický pohár Břeclav, 11. 12.října 2007

PROPOZICE REPUBLIKOVÉHO FINÁLE CORNY středoškolský atletický pohár Břeclav, 11. 12.října 2007 Asociace školních sportovních klubů České republiky PROPOZICE REPUBLIKOVÉHO FINÁLE CORNY středoškolský atletický pohár Břeclav, 11. 12.října 2007 A. Všeobecná ustanovení --------------------------- 1.

Více

Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012

Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012 Zpravodaj Základní školy speciální DČCE a Střediska Světlo ve Vrchlabí Září 2012 Slavnostní zahájení 3.9. Jičín město pohádky Růžovo-oranžový den Krakonošův trojboj 13.9. Jičín - město pohádky Na tento

Více

Cool school. Bezva škola NAŠI REDAKTOŘI. Aktuální dění a šéfredaktorka. o pí uč. Polášková. Studijní okénko. o Tereza Hrošová (9.

Cool school. Bezva škola NAŠI REDAKTOŘI. Aktuální dění a šéfredaktorka. o pí uč. Polášková. Studijní okénko. o Tereza Hrošová (9. NAŠI REDAKTOŘI Aktuální dění a šéfredaktorka o pí uč. Polášková Cool school Listopad / 2 Bezva škola Studijní okénko Sport o Tereza Hrošová (9.A) o Martin Zikl (6.C) o Roman Prax (6.C) Rok se s rokem sešel

Více

S gratulacemi vítězi a úspěšnému kolektivu Mgr. Pavel Kváš

S gratulacemi vítězi a úspěšnému kolektivu Mgr. Pavel Kváš Již tradicí se stala naše účast v republikovém finále zeměpisné soutěže EUROREBUS. I tentokrát jsme se vydali se skupinkou studentů 5.C Matějem Vaňkem, Albertem Štěrbou a Terezou Weismanovou o den dříve

Více

Organizace školního roku 2015/2016

Organizace školního roku 2015/2016 Organizace školního roku 2015/2016 Důležité termíny školního roku 2015/2016 Událost Den v týdnu Termín Zahájení školního roku úterý 1.9. 2015 Podzimní prázdniny čtvrtek - pátek 29.10., 30.10. 2015 Vánoční

Více

AŠSK ČR, FAČR, MŠMT ČR,

AŠSK ČR, FAČR, MŠMT ČR, AŠSK ČR, FAČR, MŠMT ČR, McDonald s ČR 18.ročník McDonald s Cup 2014/15 PROPOZICE krajského finále Královéhradeckého kraje Jičín 21.květen 2015 PROPOZICE krajského finále18.ročníku McDonald scup Pořadatel:

Více

Škola: Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9. Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT

Škola: Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9. Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT Škola: Střední škola obchodní, České Budějovice, Husova 9 Projekt MŠMT ČR: EU PENÍZE ŠKOLÁM Číslo projektu: CZ.1.07/1.5.00/34.0536 Název projektu školy: Výuka s ICT na SŠ obchodní České Budějovice Šablona

Více

Střední odborná škola stavební a Střední odborné učiliště stavební Rybitví

Střední odborná škola stavební a Střední odborné učiliště stavební Rybitví Střední odborná škola stavební a Střední odborné učiliště stavební Rybitví Vzdělávací oblast: Vzdělávání a komunikace v cizím jazyce Název: Rozdíl v používání as/ like Autor: Mgr.Tompos Monika Datum, třída:

Více

Systém soutěže: Ostatní: podepište si oddílová trika a oddílové teplákové soupravy! oddílová trika nebo čepičky koupíte u Michala

Systém soutěže: Ostatní: podepište si oddílová trika a oddílové teplákové soupravy! oddílová trika nebo čepičky koupíte u Michala Jarní Krajské přebory žactva Kdy: Neděle 24. května 2015 Kde: Praha Eden (stadion SK Slavie Praha) Sraz: v Neděli 24.5.2015 v 7:30h ve vestibulu bazénu Závody mají dopolední a odpolední část. Dopoledne

Více

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2011/2012

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2011/2012 Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2011/2012 Září 29. 8. 31. 8. GO KURZ třídy 1. A 31. 8. 2. 9. GO KURZ třídy 1. C 1. 9. zahájení nového školního roku 5. 9. 11. 9. poznávací zájezd do Anglie

Více

Seznam pomůcek pro školní rok 2015/2016 jednotlivé ročníky

Seznam pomůcek pro školní rok 2015/2016 jednotlivé ročníky 1. ročník Seznam pomůcek pro školní rok 2015/2016 jednotlivé ročníky 2. ročník Sešity: deník 512 b 8 ks početník 513 b 4ks čtverečkovaný sešit 5110 1ks notýsek 644 1ks čvrtka bílá A 4 30 ks čvrtka bílá

Více

Gymnázium Jana Šabršuly s.r.o. Mládí 726, Orlová Lutyně STANOVENÉ PRINCIPY HODNOCENÍ

Gymnázium Jana Šabršuly s.r.o. Mládí 726, Orlová Lutyně STANOVENÉ PRINCIPY HODNOCENÍ Gymnázium Jana Šabršuly s.r.o. Mládí 726, Orlová Lutyně STANOVENÉ PRINCIPY HODNOCENÍ 2. pololetí šk.r. 2014/2015 Vážení rodiče, milí studenti, pro lepší orientaci v rámci systému hodnocení jednotlivých

Více

Tréninkový plán jarního kola soustředění v termínu 10-13.2 2011

Tréninkový plán jarního kola soustředění v termínu 10-13.2 2011 Tréninkový plán jarního kola soustředění v termínu 10-13.2 2011 10.2 2011 do 9:00 příjezd a ubytování 9:30 18:00 trénink 11.2 2011 9:00 18:00 trénink 12.2 2011 9:00-18:00 trénink 13.2 2011 9:00-15:00 trénink

Více

seznamu nepravidelných sloves, osvojuje si správnou výslovnost, vede jednoduchý rozhovor

seznamu nepravidelných sloves, osvojuje si správnou výslovnost, vede jednoduchý rozhovor VY_22_INOVACE_číslo přílohy 1_AJ_6A_23 Úvodní část seznámení s cílem hodiny - nepravidelná slovesa Hlavní část nepravidelná slovesa vyhledávání v seznamu, správná výslovnost Závěrečná část zpětná vazba

Více

Základní škola, Chrudim, U Stadionu 756, 537 03 Chrudim 3. Plán práce školy. Pokyn ředitele školy k organizaci výchovně-vzdělávacího procesu

Základní škola, Chrudim, U Stadionu 756, 537 03 Chrudim 3. Plán práce školy. Pokyn ředitele školy k organizaci výchovně-vzdělávacího procesu Základní škola, Chrudim, U Stadionu 756, 537 03 Chrudim 3 Plán práce školy a Pokyn ředitele školy k organizaci výchovně-vzdělávacího procesu ve školním roce 2014/2015 V Chrudimi dne 28.srpna 2014 Mgr.JindřichVyhnánek

Více

Školní rok 2011 / 2012

Školní rok 2011 / 2012 Školní rok 2011 / 2012 1.čtvrtletí 1. září 2011 - Slavnostní uvítání prvňáčků I.A Mgr. Marie Krejčířová I.B Mgr. Eva Stratilová I.C Mgr. Veronika Sedláková 1.9. čtvrtek Slavnostní zahájení školního roku

Více

A jdeme do posledního čtvrtletí školního roku 2008/2009!! Fotografie z vítání malých občánků na olomoucké radnici dne 4.4.2009

A jdeme do posledního čtvrtletí školního roku 2008/2009!! Fotografie z vítání malých občánků na olomoucké radnici dne 4.4.2009 A jdeme do posledního čtvrtletí školního roku 2008/2009!! Fotografie z vítání malých občánků na olomoucké radnici dne 4.4.2009 Hudební pásmo nacvičil Mgr.Roman Drápal s dětmi Pondělí 13.dubna Pondělí velikonoční

Více

KLOKAN. Blahopřejeme. za PK matematiky : Zuzana Římanová

KLOKAN. Blahopřejeme. za PK matematiky : Zuzana Římanová KLOKAN Mezinárodní soutěž Klokan je mezi našimi studenty velmi oblíbená, o čemž svědčí už tradiční masová účast. Letos se jí zúčastnilo 149 studentů, 78 v kategorii Kadet, 38 v kategorii Junior a 33 v

Více

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 Školní kolo soutěže PIŠQWORKY (8. a 9. třída) 1. místo Ladislav Drápal 2. místo Ondřej Burian 3. místo Michal Jirák 4. 8. místo: Pavla

Více

Past Perfect opakování předminulý čas

Past Perfect opakování předminulý čas 1. Udělal jsem oběd,než přišla domů. 2. Když jsem přišel na autobusovou zastávku, autobus už odjel. 3. Do pondělí už všichni turisté opustili hotel. 4. Začala zpívat píseň, kterou napsala pro svého kamaráda.

Více

Organizační zabezpečení školního roku 2014/2015

Organizační zabezpečení školního roku 2014/2015 BONI PUERI základní umělecká škola, Hradec Králové Českosloveské armády 332/39, 500 03 Hradec Králové tel.: +420 608 200 472 e-mail: bonipueri@bonipueri.cz Organizační zabezpečení školního roku 2014/2015

Více

Krajské kolo. Dopravní soutěţe mladých cyklistů. Karlovy Vary 15. května 2012

Krajské kolo. Dopravní soutěţe mladých cyklistů. Karlovy Vary 15. května 2012 Krajské kolo Dopravní soutěţe mladých cyklistů Karlovy Vary 15. května 2012 Dne 15. května 2012 hostilo dopravní hřiště v Karlových Varech krajské kolo dopravní soutěž mladých cyklistů, jež je vyvrcholením

Více

Informace pro rodiče budoucích prvňáčků

Informace pro rodiče budoucích prvňáčků Základní škola a Mateřská škola Kašava, okres Zlín, příspěvková organizace Kašava 193, 763 19 KAŠAVA Zřizovatel Obec Kašava Informace pro rodiče budoucích prvňáčků školní rok 2015/2016 CHARAKTERISTIKA

Více

My Year Manager is Vedoucí našeho ročníku je. P.E. is on Tělocvik mám v

My Year Manager is Vedoucí našeho ročníku je. P.E. is on Tělocvik mám v EMTRAS [Czech] My Headteacher is Ředitel naší školy je My Year Manager is Vedoucí našeho ročníku je My Form Tutor is Můj třídní učitel(ka) je My Form is Moje třída je P.E. is on Tělocvik mám v I must bring

Více

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentují názory Evropské

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie. Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentují názory Evropské *1993 Vyučování na naší škole trvá od 8:05 do 15:50. Lessons at our school last from 8:05 a.m. to 3:50 p.m. Vyučovací hodina trvá 45 minut. One lesson lasts 45 minutes. Přestávky trvají od 5-20 minut.

Více

Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA KVALITY Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3688 EU PENÍZE ŠKOLÁM

Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA KVALITY Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.4.00/21.3688 EU PENÍZE ŠKOLÁM ZÁKLADNÍ ŠKOLA OLOMOUC příspěvková organizace MOZARTOVA 48, 779 00 OLOMOUC tel.: 585 427 142, 775 116 442; fax: 585 422 713 email: kundrum@centrum.cz; www.zs-mozartova.cz Projekt: ŠKOLA RADOSTI, ŠKOLA

Více

OCo uvnitř najdete. Oco nového od září. Oprvní zářijové akce. OInformace KZČ eldorádo. Odalší ohlédnutí za letními tábory. Oinformace ze sportu

OCo uvnitř najdete. Oco nového od září. Oprvní zářijové akce. OInformace KZČ eldorádo. Odalší ohlédnutí za letními tábory. Oinformace ze sportu OCo uvnitř najdete Oco nového od září Oprvní zářijové akce OInformace KZČ eldorádo Odalší ohlédnutí za letními tábory Oinformace ze sportu OFoto ohlédnutí za 1. zářím 2008 O Duncan jánské lázně Na naší

Více

o OKZČ Eldorádo o Oškolní družina o O Chobotnice o Omateřský klub Zelvička O ODůležité informace ze školy OA year of European teenager s lifeo

o OKZČ Eldorádo o Oškolní družina o O Chobotnice o Omateřský klub Zelvička O ODůležité informace ze školy OA year of European teenager s lifeo O4O ODůležité informace ze školy OA year of European teenager s lifeo OInformace z našich klubůo o OKZČ Eldorádo o Oškolní družina o O Chobotnice o Omateřský klub Zelvička O OZe školních akcí a soutěžío

Více

Rozpis studentů u maturitní zkoušky - V8.A

Rozpis studentů u maturitní zkoušky - V8.A Termín: pondělí 19. 5. 2014 dopoledne Radim Kryštov pr. - Chemie 8:30 8:45 Mgr. Lenka Spilková / Ing. Věra Čapková / pr. - Biologie 10:00 10:15 Mgr. Kateřina Pavlasová / Halina Hendruková / Katrin Sedláčková

Více

Krajské kolo. Dopravní soutěže mladých cyklistů. Sokolov 19. května 2011

Krajské kolo. Dopravní soutěže mladých cyklistů. Sokolov 19. května 2011 Krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů Sokolov 19. května 211 Dopravní soutěž mladých cyklistů je zákonitým vyvrcholením přípravy na bezpečnou účast v silničním provozu. Ve čtvrtek 19. května 211

Více

Náhradník Náhradník 5.A

Náhradník Náhradník 5.A 5. (Testovací klíč: GSZUTIZ) Počet správně zodpovězených otázek Počet nesprávně zodpovězených otázek 0 23 Poslech Čtení s porozuměním Slovní zásoba Gramatika Konverzace 04 02 07 08 02 Obecná škola Otázka

Více

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2012/2013

Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2012/2013 Přehled událostí školy v 1. pololetí školního roku 2012/2013 Září 3. 9. zahájení školního roku 3. 5. 9. GO KURZ třídy 1. A 5. 7. 9. GO KURZ třídy 1. C 5. 7. 9. zájezd do Berlína 7. 9. výstava hub v MFC

Více

1.čtvrtletní pedagogická rada

1.čtvrtletní pedagogická rada Pondělí 4.11. Městská policie 5.B 10.00-11.40 Mgr.Holcová Pondělí 4.11. SCIO testy v 9.A + 9.B Městská policie 8.00-9.40 5.A ve třídě 5.A 10.00-11.40 5.B ve třídě 5.A, Okresní knihovna ŠD 13.30-14.30 Výlet

Více

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století)

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) září prosinec duben červen duben 1989/1990 Ředitelem školy byl jmenován Miroslav Horák. Po prázdninách byla otevřena nová učebna informatiky

Více