o OKZČ Eldorádo o OMateřský klub Zelvička O potřebami pro šk. rok 09/10O ODůležité informace ze školy OA year of European teenager s lifeo

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "o OKZČ Eldorádo o OMateřský klub Zelvička O potřebami pro šk. rok 09/10O ODůležité informace ze školy OA year of European teenager s lifeo"

Transkript

1 O3O O9O Ostr.O ODůležité informace ze školy OA year of European teenager s lifeo OInformace z našich klubůo o OKZČ Eldorádo o OMateřský klub Zelvička O OZe školních akcí a soutěžío OZákladní vybavení školními O2 O5 O12O O15O potřebami pro šk. rok 09/10O OOhlédnutí za Vodákem O O20O

2 Důležité informace ze školy Červen Srpen září 2009 (úterý) cyklo-turistické soustředění pedagogická rada slavnostní ocenění nejlepších žáků slavnostní předání vysvědčení žákům 9. tříd předání vysvědčení žákům tříd z organizačních důvodů výuka neprobíhá, uzavřena bude i školní družina a školní klub komisionální přezkoušení neprospívajících žáků ( opravné zkoušky ) první školní den školního roku 2009/2010 informativní schůzky pro rodiče žáků 1. tříd informativní schůzky pro rodiče žáků tříd (2. 5. třídy od 17,00 h, třídy od 18,00 h) zahájení výuky podle rozvrhu Strana 2 (celkem 20)

3 Comenius UA year of European teenager s lifeu UA year of European teenager s life 2. setkání Trutnov ( ) Tak, a je to za námi... a je nám smutno a stýská se nám ;-( Máme za sebou báječný týden s fajn lidmi a nabitým programem. Stihli jsme secvičit a zahrát divadelní představení v anglickém jazyce Right&Wrong, zúčastnit se oslav dvacátého výročí naší školy a 4. ročníku městských dračích slavností Už ho nesou 2009, prošli jsme se po horách, navštívili Prahu, odpočali si v Adršpašských skalách a mezi tím se poznávali a snažili klábosit anglicky. Stranou nezůstala ani práce na projektu. Již v těchto dnech získáváme podklady pro připravený projektový dotazník a kompletujeme podklady pro kalendář na rok Zároveň již víme termín našeho podzimního setkání v Polsku v Borówě: Strana 3 (celkem 20)

4 T (Dagmara) Ještě jednou chci poděkovat žákům podílejícím se na projektu a jejich rodičům, kteří poskytli ubytování ve svých domácnostech našim zahraničním kamarádům. Určitě to pro nás všechny byla zajímavá zkušenost. Michal Strnad, koordinátor projektu UA teď už jen několik reakcí z mailů od našich partnerů: TLet's write somethig not directly connected with the project. I really had a great time with you I haven t had such wonderful moments for a long time. It was quite hard for me to get used to my usual systematic day. But everything that is good ends very fast and it was so with the visit in Trutnov. Nevertheless I want to thank you all once again for letting us to participate in such amazing experiences. Strana 4 (celkem 20) TI miss Czech Republich so much!! It was really such a great time!! A hospitable team like you deserves good guests like us =) and I dont know if I was able to thank you. So thank you all very much for everything. T(Irem) TGREAT TIME IN CZECH REPUBLIC THi, I am Baran. Czech Republic is a very beautiful country and Trutnov is a very beautiful city. Vojta, his family, his cousin and his grandmother are very kind. Vojta s friends: Lucas, Vojtech, Roberto and Dağa are my Kanka We collected wood in a great and beautiful forest. We visited the ZOO, Soldiers Castle and Trutnov Castle. I got very tired when we went to the mountains. I had very good time in Czech Republic. I would like to visit there again. Thank you very much for everything and for watching icehockey I will remember Czech Republic for all my life. Vojta is my best friend and Kanka. THope to meet again. Bye. (Baki Baran Bulut) TA LOVELY COUNTRY IN EUROPE TI enjoyed a lot during my trip to Czech Republic. I also learned different things. I like everybody there, because they are very joyful people. Although we don t speak the same language, we get along with eachother very well. We had common points such as the games we love and the music which we listen. Therefore I wasn t bored. Walking around and talking with people made me very happy. Jokes and dances were amazing. Everything was perfect. I hope to go there again. I will never forget those wonderful moments. T(Hande Coskun)

5 T This trip was amazing, and I will remember it to the end of my life. The people were very friendly, I learned a lot of Czech Republic words, and it was good... T(Dawid Litewka) TI am very happy that I could go to the Czech Republic. My family was very nice. I would like to stay in the Czech Republic longer. I recall the stay very well! (Magda Kotwica) TWe could learn the language and culture of the Czech Republic. We could go to many different trips. We could meet very many people. T(Karolina Wrona) The travel was very fantastic. It has brought me very good and unforgettable remembrances. I met very fantastic and crazy people... T(Sebastian Szczepański) Trip to the Czech Republic was nice. We could make friends and meet a lot of new people. This trip taught me how I can communicate with foreigners. Thank you. T(Ewelina Gilewska) TIn a Czech Republic was very nice and very cheerful. A lot of laughing and nice atmosphere. It pleased me very much. T(Justyna Szumna) Informace z KZČ UVyhodnocení výtvarné soutěže U O nej čarodějniciu Do soutěže se zapojilo celkem 39 dětí. Protože nebylo vůbec jednoduché vybrat tu nej čarodějnici, účastnický list a malou sladkou odměnu obdrželi všichni zúčastnění. Velké poděkování patří třídním kolektivům prvních tříd, které se soutěže zúčastnili s velkým množstvím nej čarodějnic, dále pak Kateřině Valentové ze 4.B a Nikole Voženílkové ze 6.C. Strana 5 (celkem 20)

6 UZpráva o činnosti rybářského kroužku v letošním roce Mimo pravidelných schůzek se děti účastnily duben, květen: - Kontrolní odlov kaprů v Pekle (pojato jako závody kroužku), účelem akce bylo zjistit zdravotní stav kapra po zimě. - Výlov ročního pstruha obecného na Libečském potoce, tento pstruh byl vysazen dětmi z kroužku v dubnu 2008, podařilo se odlovit cca 870 ks pstruha, což je vynikající výsledek. - Dva výlovy chovných rybníků v Pekle, kde děti pomáhaly hlavně u odnášení kaprů do přepravních kontejnerů, tento kapr byl vysazen do sportovních rybníků naší organizace května rybářská olympiáda v Dolcích, kde děti prověří své dovednosti s účastníky z jiných kroužků z Vč kraje. Co nás čeká: - Vysazení plůdku pstruha obecného opět do Libečského potoka, nad tímto potokem má náš kroužek patronát. - Závody u našich partnerů v Horním Maršově ( ). - Na závěr školního roku pravidelný tábor u Severky v Dolcích v současnosti je již přihlášeno 25 dětí. Luděk VIK UHasičské závody Dne jsme se zúčastnili Memoriálu Ivany Valnohové v Malých Svatoňovicích. Soutěžilo se v disciplíně 60m jednotlivci. I když jsme na této soutěži byli poprvé, z celkového počtu 16 pokusů jsme měli pouze tři neplatné pokusy. V kategorii mladší dívky jsme obsadili 25. a 28. místo z 29. V kategorii mladší chlapci jsme získali 22. a 31. místo ze 75. V kategorii starší dívky jsme obsadili 23. a 26. místo. V poslední kategorii starší chlapci jsme obsadili 18. a 19. místo z 25. Strana 6 (celkem 20)

7 USoutěž ČČK - hlídek mladých zdravotníků Ve středu se 2 družstva z naší školy zúčastnila soutěže Hlídek mladých zdravotníků. Děti ze "Zdravotníčka" si své znalosti vyzkoušely na soutěži poprvé, umístily se na 11. místě. Družstvo starších dívek obsadilo 4. místo. Blahopřejeme! USoptíkovo sportovně-zábavné odpoledne V neděli se na školním hřišti konalo zábavné odpoledne s malými hasiči.návštěvníci měli možnost shlédnout techniku HZS a dobrovolných hasičů HSM,velký zájem byl o skok evakuačním tunelem z 2. patra školy. Družstva mladých hasičů zde soutěžila ve štafetě požárních dvojic a v požárním útoku. Naše družstvo mladších hasičů obsadilo krásné 1. místo, družstvo starších hasičů obsadilo ve své kategorii 2. místo. Blahopřejeme a děkujeme všem, kteří přišli malé hasiče povzbudit. UVYHODNOCENÍ výtvarné soutěže U MOZAIKA NAŠÍ ŠKOLY Do soutěže se zapojilo celkem 58 žáků s výtvarnými pracemi ze života naší školy. Všechna díla byla vystavena na výstavě v rámci oslav 20. výročí školy, autoři vítězných prací obdrželi diplom a malou odměnu. Strana 7 (celkem 20)

8 UKategorie 3. třídy: 1. místo Tadeáš Hána (3. C) 2. místo Natálie Holá (3. A) 3. místo Barbora Klímová (3. B) UKategorie 4. třídy: 1. místo Lada Pejchalová (4. A) 2. místo Lukáš Dostál (4. A) 3. místo Lukáš Drahý (4. A) UKategorie 6. třídy: 1. místo Vojtěch Fajfr (6. B) 2. místo Marcela Chrtková (6. B) 3. místo Podstatová Nikol (6. B) UKategorie 7. třídy: 1. místo Klára Ryšanová (7. A) 2. místo soubor Kámošky - Tereza Kábrtová (7. A), Petra Boušková (7. A), Kateřina Vaňková (7. A), Markéta Chmelíková (7. A) Blahopřejeme a děkujeme za velkou účast! Střelecká soutěž U Vrchlabská sportka pro Mládež Pořadatel: ZŠ Mládežnická Trutnov a SSK ŠKODA Vrchlabí 0095 Disciplína: SP Místo konání: Vrchlabí Datum: Kategorie: dorostenci Poř. Příjmení a jméno Organizace Body za jednotlivé rány Celkem 1. Čechotovská Julie SSK Škoda Vrchlabí U2. Matuška Jakub ZŠ Mládežnická Petříková Tereza SSK Škoda Vrchlabí U4. Kazda Tomáš ZŠ Mládežnická U5. Švadlák Pavel ZŠ Mládežnická U6. Kriegler Michal ZŠ Mládežnická U7. Papík Rudolf ZŠ Mládežnická U8. Rücker Dan ZŠ Mládežnická U9. Pavlista Ondřej ZŠ Mládežnická Seidel Radek SSK Škoda Vrchlabí U11. Jelínek Jan ZŠ Mládežnická U12. Petrů Dominik ZŠ Mládežnická U13. Kantorik Josef ZŠ Mládežnická U14. Mervart Martin ZŠ Mládežnická Ředitel soutěže : Jiří Krtička Strana 8 (celkem 20) Hlavní rozhodčí : Jaroslav Šmejda

9 UAkce chystané na červen se oddíl akrobatického rokenrolu ReBels Team zúčastní Mistrovství ČR v Jihlavě proběhnou za účasti členů našeho kroužku rybářské závody v Horním Maršově. - Ve dnech se uskuteční v Liberci 10. ročník mezinárodního turnaje pro mládež NISAOPEN. Na turnaji nebude chybět ani náš tým! proběhne závěrečná schůze vedoucích všech zájmových útvarů KZČ Eldorádo. Na programu bude zhodnocení roku uplynulého a příprava nabídky na rok příští. - Další akcí, která čeká ReBels Team, je Mistrovství Prahy v akrobatickém rokenrolu KZČ Eldorádo děkuje všem příznivcům, sponzorům a především vedoucím zájmových kroužků a kurzů za pomoc při akcích, přeje všem hezké prázdniny a těší se na spolupráci v příštím školním roce. Rádi mezi námi uvítáme nové zájemce o práci s dětmi z různých oborů zájmové činnosti. OŽelvička MATEŘSKÝ KLUB ŽELVIČKA při ZŠ Mládežnická, Trutnov HTUwww.zelvicka.webnode.czUTH PRAVIDELNÝ PROVOZ 9,00 12,00 h UCVIČENÍ V ŽELVIČCE Cvičení rodičů s dětmi čtvrtek (10,00 11,00 h) Jóga pondělí (19,00 20,00 h) Pilates úterý (19,00 20,00 h) čtvrtek (18,00 19,00 h) Velké míče středa (19,00 20,00 h) DĚTSKÝ DEN (9,00 12,00 h) Čekají Vás zábavné hry a tvořeníčko pro Vaše děti. V případě pěkného Strana 9 (celkem 20)

10 počasí proběhne celá akce na stadionu školy. V opačném případě se sejdeme v Želvičce. Všechny úkoly i tvořeníčko zvládnou nejmenší s vaší drobnou pomocí. Těší se na Vás Lenka s Andrejkou a Dům pod jasanem. UNa tuto akci se prosím přihlaste - do abychom mohli zajistit dostatek materiálu!!!!!u AQUACENTRUM BABYLON LIBEREC OBSAZENO!!! - Želvička bude uzavřena. Děkujeme za pochopení! "OŽIVLÉ POSTAVY V RATIBOŘICÍCH" (od 10,00 h prohlídka) Doprava zajištěna vlastním autobusem. Odjezd ze zastávky MHD ZL směr centrum v 8 h. Cena za dopravu dle počtu přihlášených, proto se prosím přihlaste nejdéle do PRODEJ NOVÉHO I BAZÁRKOVÉHO ZBOŽÍ 9,00 17,00 h Nabízíme nové i bazárkové zboží, bodýčka, overálky, trička, kraťasy, šatečky, mikiny, teplákové soupravy nové zboží od 90Kč/ks, bazárkové od 10 Kč/ks. Velikosti Prodej bude probíhat v dílničce, herny tedy budou volně k dispozici pro hru dětí ŽELVIČKOVÝ TÁBOR V Horní Sytové Želvička tedy bude uzavřena! Od září pro Vás připravujeme kurz šperků (ukázky najdete na našich stránkách), novou herničku pro miminka, cvičení rodičů s dětmi s rozdělením podle věku a další malé změny pro Vaší spokojenost. PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ SLUNEČNÉ PRÁZDNINY, SPOUSTU NEZAPOMENUTELNÝCH ZÁŽITKŮ S VAŠIMI DĚTMI A OD ZÁŘÍ SE NA VÁS BUDEME OPĚT TĚŠIT. Lenka Kuchařová, Andrea Burešová DALŠÍ AKTUÁLNÍ INFORMACE A AKCE NAJDETE NA NAŠICH www STRÁNKÁCH. UANGLIČTINA PRO DĚTI - HELEN DORON V ŽELVIČCE!!!U - pro děti od 3 měsíců do 14 let unikátní metoda výuky přirozenou a hravou formou Strana 10 (celkem 20)

11 metodika akreditovaná MŠMT malé skupinky 4-8 dětí několik let návazné výuky UKÁZKOVÁ HODINA ZDARMA! POUZE PRO PŘEDEM PŘIHLÁŠENÉ!!! UPOČET MÍST NA UKÁZKOVÉ LEKCI JE OMEZEN! DĚTI 3-19 MĚSÍCŮ DĚTI 20 MĚS. 4 ROKY: DĚTI 4 10 LET: STŘEDA od 10:00 hod. PÁTEK od 10:00 hod. ÚTERÝ od 17:00 hod. KONTAKT: TEL: mail: SAMOTNÝ KURZ ANGLIČTINY ZAČNE ZÁČÁTKEM ŘÍJNA VÍCE O METODĚ HELEN DORON NAJDETE NA HTUwww.zelvicka.webnode.czUTH Strana 11 (celkem 20)

12 OZe školních akcí a soutěží UVýuka trochu jinak se naše třída 6. A těšila na matematiku, protože jsme se pomocí videokonference spojili s naší partnerskou školou v Benešově. My jsme si připravili křížovku z geometrie a pro nás byla připravena hádanková soutěž. Byli jsme plni očekávání, protože jsme videokonferenci zkoušeli poprvé. Nejdříve jsme se styděli mluvit do mikrofonu, takže situaci musela zachránit paní učitelka, ale při hádání pojmů, které pro nás připravili žáci z Benešova jsme už byli bez trémy a studu. Hádání pojmů bylo na principu soutěže Hádej, kdo jsem! Moc se nám to líbilo, tak jsme se domluvili, že další spojení zkusíme na podzim. Žáci 6.A Výsledky 7. kola školní soutěže Méďa Chytrolín: 1. kategorie (6. a 7. třídy): Kubák Robert (7. A), Mohelská Kateřina (6. A), Velech Jan (7. B) a Ryšavý Tomáš (7. B) získali 10 bodů. 2. kategorie (8. a 9. třídy): Jaklová Andrea (9. A), Kohoušková Veronika (9. A), Posejpalová Pavlína (9. A), Kammelová Eliška (8. A) a Brát Michal (8. A) získali 9 bodů. Tímto kolem končí letošní soutěž Méďa Chytrolín. Celkovým vítězem školního kola v 1. kategorii (6. a 7. třídy) se stala Karolína Žačoková ze (7. A) a v 2. kategorii (8. a 9. třídy) se stala Veronika Kohoušková z (9. A) blahopřejeme a všem žákům, kteří se zapojili do soutěže, děkujeme za snahu. Vyučující matematiky UPythagoriáda okresní kolo Strana 12 (celkem 20)

13 Dne se zúčastnili naši žáci okresního kola matematické Pythagoriády. Okresního kola se zúčastnilo 81 žáků, ve větší míře z gymnázií. Naši žáci v této konkurenci obsadili celkem dobrá místa. V kategorii 6. ročník: Chrtková Marcela (6. B) až 13. místo, Motlová Tereza (6. B), Muličák Patrik (6. A) a Podstatová Nikol (6. B) až 31. místo. V kategorii 7. ročníku Kubák Robert (7. A) až 23. místo, Žačoková Karolína (7. A) místo a Velech Jan (7. B) až 38. místo. Všem zúčastněným děkujeme, že takto pěkně reprezentovali naši školu a věříme, že žáci 6. ročníku budou reprezentovat naši školu i příští rok. Vyučující matematiky UÚPICE literární soutěž Jistě víte, že se každým rokem koná v Úpici literární soutěž pro děti různých škol. Této soutěže se zúčastnily i dvě žákyně naší školy: Monika Sevránková (9. A) a Kateřina Balharová (8. A). Vyhodnocení soutěže se konalo v kostele v Úpici. Četly se tam práce od dětí různého věku. Některé příběhy byly zajímavé, další strašidelné, milostné či humorné. Dokonce jsme vyslechli i několik básní. Po každé kategorii měli účastníci malé rozptýlení ve formě hry na hudební nástroje. Díky chybě organizátorů se díla našich děvčat nemohla umístit. Dostalo se jim však patřičné omluvy a obdržely alespoň diplom za účast. Na závěr dostaly malé občerstvení v podobě jablka, sušenky a pitíčka. K. Balharová (8. A) UDějepisná exkurze 8.tříd do Josefova Dne odjely 8. třídy autobusem a vlakem do Jaroměře na exkurzi do historie "Pojďte s námi do Josefova". V železničním muzeu jsme si s odborným výkladem prohlédli parní lokomotivy a další historické stroje. Poté jsme se s průvodcem přemístili Strana 13 (celkem 20)

14 do Josefova k Prvnímu vojenskohistorickému muzeu M. Frosta, které se nachází na Riegrově náměstí. Nejstarší exponáty se vztahují k historii rakousko-uherské armády od konce 19. století, expozice zachycuje události 1. světové války , velká pozornost je věnována československým legionářům, dále výstavbě pohraničního opevnění v 30. letech 20. století a průběhu 2. světové války. Mohli jsme se rovněž obdivovat bohatství sbírek, které přibližují vývoj čsl. armády po roce 1945, osudy vojáků a důstojníků v období komunistických čistek a normalizace, dějiny korejské a vietnamské války, ale také války o Perský záliv. Pak už přišlo to, na co jsme se nejvíc těšili. Prošli jsme s baterkami dlouhý prohlídkový okruh podzemního obranného systému. V prostorách Bastionu jsme dostali občerstvení a viděli kováře při práci. Nakonec jsme si s průvodkyněmi v dobovém oblečení prohlédli Starou radnici. Díky pěknému počasí a výborné organizaci zaměstnanců jaroměřského muzea se akce vydařila. 8. třídy U Mládežka bez konkurence! Skvěle připravený tým žáků 6. tříd ze ZŠ Mládežnické v Trutnově ve složení: Kazda Tomáš, Lenzing Michal, Maňhal Filip, Matějka Pavel, Kancok Marek, Tyl Jakub, Bartůněk David, Fajfr Vojtěch, Podolník Vojtěch, Feix Martin, Říha Jiří a Pěnička Michal zvítězil v krajském kole ve vybíjené. Původním dějištěm turnaje byly antukové kurty ve sportovním areálu koupaliště Pecka. Z důvodu špatného počasí se celý turnaj odehrál v tělocvičně na ZŠ v Nové Pace. Cesta za vítězstvím začala už okrskovými a okresními koly na Trutnovsku, ze kterých se šesťáci kvalifikovali právě do krajského finále na Pecku. V samotném finálovém turnaji to pro kluky nebyla žádná procházka růžovým sadem. Ve dvou utkáních vyhráli pouze o jednoho vybitého hráče. Když však nakonec všechny soupeře (Hradec Králové, Opočno, Jičín a Strana 14 (celkem 20)

15 domácí Nová Paka) porazili, mohli se zaslouženě radovat z celkového vítězství. Poděkování patří trenérům - učitelům p. uč. Šemberovi a p. uč. Menzelové. OZákladní vybavení UPotřeby pro žáky prvních tříd UVšechny věci dětem podepište (přidejte jmenovku)! UPenál: pastelky dřevěné 12 barev tužky č. 2 2x, tužky č. 1 2x měkká guma, ořezávátko, nůžky s kulatou špičkou, lepidlo tuhé šroubovací Zatím nekupujte pero! UDo šatny: v látkovém sáčku přezůvky se světlou podrážkou podepsat! UDo třídy: ručník s poutkem, stovkové počítadlo podepsat! UDo tašky: tvrdé desky na sešity, tvrdé desky na učebnice, zásobník na písmena obaly na sešity (3kusy) a učebnice, látkový ubrousek na svačinu UHudební výchova: flétna (možnost zakoupit ve škole) UTělesná výchova: v látkovém sáčku s tkanicí na stažení: cvičební úbor kraťasy, tričko, cvičky se světlou podrážkou UVýtvarná výchova: igelit na lavici, noviny, pracovní oděv (zástěra, stará košile), krabička od másla na modelínu, hadr, kelímek na vodu tvrdý plast UDěti dostanou (nekupujte): Strana 15 (celkem 20)

16 veškeré učebnice a pracovní sešity, notýsek, voskovky, progresa, vodové barvy a štětce, modelínu, čtvrtky a barevné papíry, náčrtník Nekupujte: kružítka, pravítka, sady obalů! Český jazyk 6. r. sešity: 544-2ks, 524-2ks, r. sešity: 524-2ks, r. sešity: 544-2ks, 444 Pro všechny žáky škola objedná pracovní sešity (přibližná cena 80 Kč) peníze budou vybírány na začátku září. Dějepis r. sešity: 544 Občanská výchova, Člověk ve společnosti r. sešity: 544 Informatika + Informační a komunikační technologie r. sluchátka k PC Flash disk USB (min. 512 MB) sešity žáci nebudou potřebovat poznámky budou zaznamenávat v elektronické podobě Matematika r. sešity: 444, 420, r. sešity: 440, r. linkovaná podložka (nejlépe z jedné strany úzké linky a z druhé strany čtverečky) A4 rýsovací pomůcky (kružítko, úhloměr, trojúhelník s ryskou, trojúhelník bez rysky, pravítko) tužka č. 3 a 4, kvalitní guma jednoduchá kalkulačka (základní matematické funkce, druhá odmocnina, ) Fyzika r. sešity: r. sešity: 540 linkovaná podložka A5 Pracovní činnosti, Člověk a svět práce r. sešity: 420+linkovaná podložka A4 (chlapci) sešity: 524 (dívky) Anglický jazyk, Německý jazyk r. sešity: 544, 524, 644(NJ) Přírodopis, Biologie člověka Strana 16 (celkem 20)

17 6. 9. r. sešity: 444 Chemie r. sešity: 565 Zeměpis r. sešity: 540 linkovaná podložka A5 6., 7. a 9. r. UDoporučení pro domácí přípravu: Atlas světa 8. r. UDoporučení pro domácí přípravu: Atlas ČR Tělesná výchova r. 2 páry sportovních bot do tělocvičny a na venkovní hřiště bavlněné ponožky tričko s krátkým a dlouhým rukávem, krátké a dlouhé sportovní kalhoty, které neomezují pohyb ručník a mýdlo UDalší upozornění: sportovní úbor a obuv bude z hygienických důvodů sloužit pouze pro vyučovací hodiny ve škole po hodinách se zařazením činností se zvýšenou námahou je možné osprchování věci ohrožující bezpečnost dětí a cenné věci (velké spony, náramky, prsteny, větší náušnice, řetízky, řemínky, mobilní telefony apod.), které nesouvisí přímo s výukou, se ukládají v uzamčené šatně a za jejich případnou ztrátu škola ani vyučující neodpovídají Materiál pro VV r. pracovní oděv tužku č. 1 3 štětec plochý č.10-12, štětec kulatý č.3 6 pastelky kelímek na vodu, vodové barvy velké nebo tempery (stačí 6 základních barev) bílá lepící pasta nůžky, hadřík bavlněný Ostatní školní potřeby budou zakoupeny pro žáky společně z vybrané částky na začátku školního roku Strana 17 (celkem 20)

18 (100,- Kč/žáka) Další učební pomůcky společné pro všechny předměty pastelky nůžky lepidlo, lepící páska poznámkový blok obaly na sešity a učebnice přezůvky (ne sportovní obuv) pracovní oděv dle pokynů vyučujících v předmětech s praktickou činností JOSEF FOUSEK v Trutnově Koncert svérázného básníka, písničkáře a humoristy, dlouholetého člena divadla Semafor a divadla Jiřího Grossmanna proběhne 10. června 2009 v kinosále ZŠ Mládežnická Trutnov od 19:00 hodin. Předprodej lístků (omezený počet) v infocentru Trutnov. Pořadatel: DETO promotion Strana 18 (celkem 20)

19 Ohlédnutí za vodákem Strana 19 (celkem 20)

20 Vydává: vedení ZŠ Mládežnická 536, TRUTNOV 4 v počtu 600 výtisků - 5. června Strana 20 (celkem 20)

4 V O.cz ltu T U zsm

4 V O.cz ltu T U zsm 3 prosinec 2005 Základní škola, Mládežnická 536, Trutnov 4 Základní škola, Mládežnická 536, TRUTNOV 4 Telefon: 499 859 951, fax: 499 859 991 www: www.zsmltu.cz, e-mail: mladeznicka@zsmltu.cz strana 2 (celkem

Více

Základní škola, Trutnov 2, Mládežnická 536

Základní škola, Trutnov 2, Mládežnická 536 Základní škola, Mládežnická 536, Trutnov 4 Dne 27. listopadu 2013 proběhla na naší škole veřejná prezentace žákovského parlamentu, při které došlo k slavnostnímu vyhlášení Konzultačního centra na podporu

Více

Základní škola, Tišnov, Smíškova 840 ROČENKA

Základní škola, Tišnov, Smíškova 840 ROČENKA Základní škola, Tišnov, Smíškova 840 ROČENKA 2012/2013 J. Zwiner a D. Kučera, 9. B Milí čtenáři, dovolte mi, abych vás opět po roce přivítal na stránkách naší ročenky. Pevně věřím, že tak jako v minulých

Více

OUCo uvnitř najdete. OComenius závěr projektu. OZajímavosti ze školy. ODůležité informace. OInformace KZČ Eldorádo. OInformace ze školní družiny

OUCo uvnitř najdete. OComenius závěr projektu. OZajímavosti ze školy. ODůležité informace. OInformace KZČ Eldorádo. OInformace ze školní družiny OUCo uvnitř najdete OComenius závěr projektu OZajímavosti ze školy ODůležité informace OInformace KZČ Eldorádo OInformace ze školní družiny OSportovní zpravodajství OComenius závěr projektu V dubnu proběhla

Více

Výroční zpráva o činnosti školy

Výroční zpráva o činnosti školy Výroční zpráva o činnosti školy Školní rok 2012/2013 zpracováno v souladu s 7 vyhlášky č.15/2005 Sb., kterou se stanoví náležitosti dlouhodobých záměrů, výročních zpráv a vlastního hodnocení školy I. Základní

Více

Maršovský zpravodaj. Co všechno nabídne návštěvníkům bývalá maršovská fara po skončení rekonstrukce? Čtěte na str. 9

Maršovský zpravodaj. Co všechno nabídne návštěvníkům bývalá maršovská fara po skončení rekonstrukce? Čtěte na str. 9 Maršovský zpravodaj červen 2012 ZDARMA Biskupský sál, kresba Dagmar Gottliebová Co všechno nabídne návštěvníkům bývalá maršovská fara po skončení rekonstrukce? Čtěte na str. 9 Vážení spoluobčané,v době

Více

Seznamte se s novými členy vedení města

Seznamte se s novými členy vedení města Vydává město Dvůr Králové nad Labem Vychází 1. prosince 2014 ZDARMA 11 2014 Dotační programy a 2 možnosti Nová alej v Lipnici 3 Fotosoutěž Novinky odpadového 3 hospodářství U3V - letní semestr 8 v knihovně

Více

PŘEDMĚŘICKÝ. zpravodaj ZDARMA. PROSINEC 2013 Vydává Obecní úřad Předměřice nad Labem jako informační věstník. Základní škola Předměřice nad Labem

PŘEDMĚŘICKÝ. zpravodaj ZDARMA. PROSINEC 2013 Vydává Obecní úřad Předměřice nad Labem jako informační věstník. Základní škola Předměřice nad Labem PŘEDMĚŘICKÝ zpravodaj ZDARMA PROSINEC 2013 Vydává Obecní úřad Předměřice nad Labem jako informační věstník Základní škola Předměřice nad Labem TJ Slavoj Předměřice nad Labem fotbal Mateřská školka Mikuláš

Více

na víceúčelovém hřišti u Sokolovny

na víceúčelovém hřišti u Sokolovny ČERVEN/2014 periodický tisk územního samosprávného celku Ročník XXXVIII zpravodaj SLAVIČÍNS KÝ Starosta města Slavičín Vás srdečně zve na XIV. ročník turnaje v sobotu 14. června 2014 komentuje: Petr vystoupí:

Více

Základní škola Otokara Březiny. Jihlava, Demlova 34. Waterproject. Školní zpravodaj. Veletrh zdraví

Základní škola Otokara Březiny. Jihlava, Demlova 34. Waterproject. Školní zpravodaj. Veletrh zdraví Základní škola Otokara Březiny Jihlava, Demlova 34 Waterproject Školní zpravodaj Veletrh zdraví Přehled vycházejících žáků školní rok 2012/2013 Ve školním roce 2012/2013 končí základní vzdělávání 57 žáků

Více

Ocenění města Slavičín v soutěži energeticky úsporných projektů

Ocenění města Slavičín v soutěži energeticky úsporných projektů KVĚTEN/2014 periodický tisk územního samosprávného celku Ročník XXXVIII zpravodaj SLAVIČÍNS KÝ Ocenění města Slavičín v soutěži energeticky úsporných projektů Není žádným tajemstvím, že město Slavičín

Více

Základní škola, Trutnov 2, Mládežnická 536

Základní škola, Trutnov 2, Mládežnická 536 Základní škola, Mládežnická 536, Trutnov 4 Je to neuvěřitelné, ale ještě před dvaceti lety jsme uměli přežít bez mobilních telefonů, internetu a počítačů. Dnes už nemůžeme pochopit, že jsme si dokázali

Více

Škola je místem, kde děti žijí.

Škola je místem, kde děti žijí. Škola je místem, kde děti žijí. Základní škola, Dobrovské ul. 63 563 1 Lanškroun tel.: 465 321 99, 465 323 818 e-mail: zslado@lanskroun.cz www.zslado.cz Foto: pracovníci školy Texty: pracovníci školy Redakční

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2012-2013

Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2012-2013 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, ALMANACH 2012-2013 Úvod... 4 Slovo úvodem... 5 Září 2012... 6 Adaptační kurz 1. ročníků SŠ - Poslův Mlýn... 7 Ať žije Podhradí!... 8 První školní den... 8 Kultura neslyšících...

Více

POKLAD Z FARNÍ STODOLY VYDÁVÁ SVĚDECTVÍ ČASU

POKLAD Z FARNÍ STODOLY VYDÁVÁ SVĚDECTVÍ ČASU www.mesto-lipnik.cz ČÍSLO 5 / ROČNÍK XVI KVĚTEN 2014 Cena 8 Kč POKLAD Z FARNÍ STODOLY VYDÁVÁ SVĚDECTVÍ ČASU V přízemí zvonice se ozývá pravidelné tikání, kyvadlo pohání rafiky se žlutými terčíky a po čtvrthodinách

Více

NEZÁVISLÝ ZPRAVODAJ RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ

NEZÁVISLÝ ZPRAVODAJ RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ NEZÁVISLÝ ZPRAVODAJ RTYNĚ V PODKRKONOŠÍ KVĚTEN 2011 CENA 1,- KČ ulice K Vodojemu, foto Pavel Ilchmann st. INFORMACE Z RADNICE ZE ZASEDÁNÍ RADY MĚSTA Dne 4. dubna 2011 na svém 11. zasedání radní vyslechli

Více

Dvoračka opět zvítězila

Dvoračka opět zvítězila Vychází 31. října 2005 Ročník XI. Číslo 10 Vydává Město Dvůr Králové nad Labem Zdarma Vítězka Volby královny věnných měst Radka Machková ze Dvora Králové nad Labem. Dvoračka opět zvítězila V sobotu 15.10.2005

Více

Číslo 5/2013. Vychází 31. května 2013

Číslo 5/2013. Vychází 31. května 2013 NOVINY ZDARMA KR ÁLOVÉDVORSKÉ R ADNICE Vydává město Dvůr Králové nad Labem Číslo 5/2013 Vychází 31. května 2013 Kvalitnější MHD zcela bezbariérová a ekologická Na konci března podepsala firma OSNADO, spol.

Více

VYÚČTOVÁNÍ SDRUŽENÍ TRIANGL 2007/2008 REKONSTRUKCE ŠKOLY SE OPĚT ODKLÁDÁ

VYÚČTOVÁNÍ SDRUŽENÍ TRIANGL 2007/2008 REKONSTRUKCE ŠKOLY SE OPĚT ODKLÁDÁ Dvouleté úsilí vynakládané vedením školy, členy výboru Trianglu a rady školy na to, aby se radnice začala zabývat rekonstrukcí školy, a více než půlroční intenzivní jednání, aby vůbec podala žádost o financování

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY Základní škola JIH v Mariánských Lázních Školní rok 2010/2011 a) Základní údaje o škole o Název školy - Základní škola JIH Mariánské Lázně, Komenského 459 o Zřizovatel Městský

Více

Uzávěrka tohoto čísla 5. 6. 2005

Uzávěrka tohoto čísla 5. 6. 2005 6) 2005 Uzávěrka tohoto čísla 5. 6. 2005 Foto V. Derner Třebechovické Haló str. 2 Slovo starosty Třebechovice navazují unikátní partnerství s městem Betlém V souvislosti s hlubokým vztahem našeho města

Více

ČERVENEC SRPEN 7-8/2015 39. ročník

ČERVENEC SRPEN 7-8/2015 39. ročník z Města a MĚSTSKÉHO ÚŘADU - Dění ve městě - Kulturní léto v Bělé - Mělnická ulice V. - ze sportu a spolkové činnosti Vážení spoluobčané, Léto dorazilo a před námi jsou prázdniny. Jaké bude počasí, se dá

Více

Obsah SLOVO ÚVODEM 2 UPLYNULÝ ŠKOLNÍ ROK 2

Obsah SLOVO ÚVODEM 2 UPLYNULÝ ŠKOLNÍ ROK 2 Obsah SLOVO ÚVODEM 2 UPLYNULÝ ŠKOLNÍ ROK 2 PROSPĚCH A DOCHÁZKA 3 ÚSPĚCHY - VÝSLEDKY OLYMPIÁD ZPRÁVA VÝCHOVNÉ PORADKYNĚ PEDAGOGICKÝ SBOR 26 ZMĚNY V PEDAGOGICKÉM SBORU 27 OZNAČTE SI V KALENDÁŘI ŠKOLNÍ JÍDELNA

Více

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA KOPIDLNO VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI

ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA KOPIDLNO VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA KOPIDLNO VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI Školní rok 2012/2013 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ZÁKLADNÍ ŠKOLY A MATEŘSKÉ ŠKOLY KOPIDLNO Školní rok 2012/2013 (srpen 2012 - červen 2013)

Více

č.15 ČTRNÁCTIDENÍK MĚSTA ŽAMBERKA 16. září 2013 DNES V LISTECH: foto: M. Matyáš

č.15 ČTRNÁCTIDENÍK MĚSTA ŽAMBERKA 16. září 2013 DNES V LISTECH: foto: M. Matyáš ŽAMBERSKÉ 1 ČTRNÁCTIDENÍK MĚSTA ŽAMBERKA 16. září 2013 DNES V LISTECH: výměna řidičských průkazů zasedání zastupitelů soutěž ve sběru druhotných surovin Oslavy 50. výročí přátelství s německým Senftenbergem,

Více

NASE NOVINY. NAŠE ŠKOLA Mateřská škola Ždírec nad Doubravou PIETNÍ VZPOMÍNKA U POMNÍKU PADLÝCH 8. KVĚTNA 2015 SETKÁNÍ SENIORŮ V HORNÍM STUDENCI

NASE NOVINY. NAŠE ŠKOLA Mateřská škola Ždírec nad Doubravou PIETNÍ VZPOMÍNKA U POMNÍKU PADLÝCH 8. KVĚTNA 2015 SETKÁNÍ SENIORŮ V HORNÍM STUDENCI NASE NOVINY 2015 PIETNÍ VZPOMÍNKA U POMNÍKU PADLÝCH 8. KVĚTNA 2015 Při příležitosti 70. výročí od konce 2. světové války se uskutečnila v pátek 8. května u pomníku padlých ve Ždírci nad Doubravou pietní

Více

Výroční zpráva Základní školy, Trutnov, Komenského 399

Výroční zpráva Základní školy, Trutnov, Komenského 399 Výroční zpráva Základní školy, Trutnov, Komenského 399 školní rok 2013 2014 Mgr. Petr Horčička ředitel školy Obsah Základní údaje o škole 2 Přehled oborů vzdělávání 6 Rámcový popis personálního zabezpečení

Více

Školní akce ve školním roce 2005 2006

Školní akce ve školním roce 2005 2006 Základní škola Morkovice, příspěvková organizace Školní akce ve školním roce 2005 2006 17. listopadu 416, 768 33 Morkovice Slížany Základní škola Morkovice, příspěvková organizace Školní akce ve školním

Více

Základní škola, Mládežnická 536, Trutnov 4

Základní škola, Mládežnická 536, Trutnov 4 Co uvnitř najdete třídy s rozšířenou výukou projekty ict na naší škole přihlášky žáků 9. tříd 1. kolo Informace KZČ Eldorádo informace klubu Chobotnice informace školní družiny další zajímavosti ohlédnutí

Více