KALIMÉRA VÁŽENÍ PŘÁTELÉ!

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "KALIMÉRA VÁŽENÍ PŘÁTELÉ!"

Transkript

1

2 KALIMÉRA VÁŽENÍ PŘÁTELÉ! Tímto řeckým pozdravem si Vás dovolujeme přivítat na naší společné cestě do míst, která Vám umožní prožít příjemné chvilky v pohodě na olivově zeleném ostrově, sluncem zalitém a bájemi opředeném, v Egejském moři ležícím ostrově Rhodos. Jak vypráví antická báj, když bohové mezi sebou rozdělovali svět, Hélios bůh slunce okouzlen spatřil, jak se z mořských hlubin vynořuje ostrov tak krásný, že ihned požádal Dia, aby mu jej přisoudil. Rhodos je tím ostrovem, který od té doby jako delfín pluje třpytivými vodami jihovýchodního Středomoří, tam, kde se západ stýká s orientem. Je to ostrov lemovaný zlatým písečným pobřežím, pokrytý na svazích hor i v údolí lesnatými porosty a vinicemi, ozářený paprsky boha Hélia. Je místem požehnaným všemi dary přírody. Rhodos je koutem světa, který byl stvořen lidem pro radost. Těší nás, že Vám budeme moci představit tuto velice zajímavý ostrov s jeho historickými památkami a pohostinnými rhóďany. Věříme, že ve Vás Rhodos zanechá jen ty nejkrásnější vzpomínky. Aby Vám Vaše cesta za sluníčkem opravdu vyšla, přeje cestovní kancelář Monatour Kalós írthate stin Rhodo! Rhodos se v naší nabídce řeckých ostrovů neobjevil náhodou, již dlouhou dobu patří mezi nejvyhledávanější místa v Řecku. Žádný z ostrovů Egejského moře není tolik hýčkaný sluncem a současně tak zelený a úrodný. Chlubí se půvabnou přírodou, dlouhými písečnými plážemi a skalnatými zátokami s průzračně čistým mořem. Jeho atmosféra je prosycena nádechem minulosti. Žula mykénských sídel, mramor budov z dob klasického Řecka, kámen středověkých kostelů to vše jsou hmatatelné důkazy dlouhé historie ostrova, na který bychom Vás chtěli pozvat. Dávné časy na Vás dýchnou především v hlavním městě Rhodu. Spleť uliček, středověkých domů a paláců má své neopakovatelné kouzlo, které si vychutnáte především po západu slunce. Malá náměstíčka s platany zvou k posezení u skleničky s lahodným anýzovým likérem či vychlazeným frapé. Těšit se můžete na romantickou vesničku Lindos s malebnou zátokou a antickou akropolí, na větrné mlýny na hrázi přístavu Mandráki, na dramaticky působící hrad Monólithos, který stojí na samém vrcholu strmé skály Je toho opravdu hodně, co Vás tady okouzlí a když přidáte výtečnou kuchyni, pohostinnost místních obyvatel, vůni pomerančovníků, olivovníků, kvetoucího tymiánu, levandule a myrty rázem máte dovolenou, na kterou se jen tak nezapomíná. Na Rhodu je slunce doma a Vy jste srdečně zváni!

3 MALÉ INFO O RHODU Rhodos Rhodos je řecký ostrov v Egejském moři, největší z Dodekanéských ostrovů. Dodekany jsou po celé své dějiny pevně spjaty s řeckým kulturním okruhem. Postupně náležely k Římské říši a Byzantské říši. Od 13. století byly jednotlivé ostrovy předmětem zájmu Benátek, Janova a Maltézského řádu. Roku 1522 byly obsazeny Osmanskou říší a v jejím držení zůstaly až do roku 1912, kdy po italsko-turecké válce připadly Itálii. Itálie si ho podržela pod názvem Italské egejské ostrovy až do roku 1943, kdy byly obsazeny Německem. V roce 1945 ostrovy ovládlo britské vojsko a roku 1947 byly formálně přivtěleny k Řecku. Rhodos leží v jihovýchodní části archipelágu u pobřeží Malé Asie, od kterého jej dělí průliv široký 9 až 10 km. Rozloha: km 2 Obyvatelstvo: Hlavní město: Rhodos Tradiční pokrm: Dolmades (plněné révové listy) Tradiční nápoj: Ilios, Chevalier de Rhodes Tradiční suvenýr: tradiční rhodská keramika z vesnice Lindos Svatá patronka: bůh slunce Helios Tanec: Tsamikos Mona tipy 1. Zálivy Ladiko a Anthony Quinn nejkrásnější malé pláže na ostrově, kde si můžete nerušeně užívat slunce 2. Lindos historické město pod antickou akropolí, kde se architektura a příroda spojují v dokonalé harmonii 3. Lázně Kalithea místo s nádechem orientu a exotickou vegetací, kde se taktéž můžete seznámit s krásou mořských hlubin 4. Kamiros antické město, uprostřed bujné přírody, které má působivou atmosférou 5. Tsambika malebný klášter, odkud je úchvatný výhled na jednu z nejkrásnějších pláží ostrova Velvyslanectví ČR G. Seferis Str. 6, Palaio Psychico, Athens Vedoucí úřadu: PhDr. Hana Ševčíková Provozní hodiny: Po Pá Úřední hodiny pro veřejnost: Út, Čt, Pá St :30 Telefon: Fax: Nouzová linka:

4 DOVOLENKOVÝ PROGRAM VELKÝ OKRUH OSTROVEM - Snad nejoblíbenější a nejkrásnější výlet po nejzajímavějších a nejhezčích místech ostrova. Navštívíte čarovný Lindos, který Vás nadchne úzkými, křivolakými uličkami a akropolí přebudovanou na johanitský hrad. Ve vesničce Embona, na úpatí nejvyšší hory Atavyros, ochutnáte místní vína i likéry a nakoupíte typické rhodské výrobky. Odpoledne strávíte příjemnou procházkou v Údolí motýlů nebo na Filerimu, antické akropoli Ialyssu, kterou johanitští kněží vybrali k svému rozjímání. dospělí: cca 45,00 děti do 12 let: cca 22,50 VÝLET LODÍ NA SYM - Nezapomenutelný celodenní výlet lodí po Egejském moři k tajuplnému ostrovu s návštěvou kláštera Panormitis, poutního místa mnohých Řeků i cizinců, a kouzelného městečka Symi s bohatou historií, které se dodnes pyšní ojedinělou architekturou. Budete mít možnost poobědvat, vystoupat na bývalou akropoli, jenž Vás odmění nezapomenutelným výhledem, pozorovat místní ruch při sklence osvěžujícího frapé i nakupovat originální suvenýry. dospělí: cca 44,00 děti do 12 let: cca 22,00 NOČNÍ RHODOS - Kouzelné hlavní město ostrova, ožívá po setmění a má neopakovatelnou atmosféru. Projdete se uličkami starého města, budete obdivovat krásně nasvícené majestátní stavby a při skleničce dobrého vína se neubráníte pocitu, že zde se zastavil čas. dospělí: cca 29,00 děti do 12 let: cca 14,50 VÝLET LODÍ NA CHALKI - Celodenní výlet lodí na krásný ostrov souostroví Dodekanes s možností koupání na pláži v blízkosti přístavního městečka. dospělí: cca 45,00 děti do 12 let: cca 22,50 TURECKO - MARMARIS: Pro ty, kteří touží zažít o dovolené něco navíc, je připraven výlet do protějšího Turecka. Po hodinové plavbě Vás nejprve čeká krátká prohlídka města a poté návštěva bazaru, kde nakoupíte opravdu originální Suvenýry s nádechem Orientu. POZOR: na tento výlet je nutné mít s sebou cestovní pas! dospělí: cca 45, taxa děti do 12 let: cca 22, taxa (nad 6 let) WATER PARK Výlet lákající nejen děti, ale i dospělé, kteří mají rádi vodu a zábavu s ní spojenou. Vodní park, jeden z největších zábavních parků v Evropě, se nachází v letovisku Faliraki cca 15 kilometrů od hlavního města Rhodu. Tobogány, skluzavky, pirátský bazén, Tarzanův bazén, turbo skluzavka, divoká řeka... To vše a mnoho dalších atrakcí je zárukou, že zažijete den plný legrace a radovánek. dospělí: cca 22,00 děti do 12 let: cca 15,00

5 VÍTE, ŽE... Původ Rhodu je spjat se starořeckou bájí o Diovi a Héliovi, podle níž se Zeus po vítězství nad Titány rozhodl rozdělit Zemi mezi Olympské bohy. Zapomněl ale n a Hélia boha Slunce, protože on v té době putoval se svým slunečním vozem po obloze a nikdo si na něj nevzpomněl. Když se Hélios vrátil, chtěl i on svůj podíl, ale Zeus mu oznámil, že to již není možné. Hélios tedy požádal Dia i ostatní bohy o souhlas s tím, že mu připadne země, která se sama vynoří z moře. Jakmile souhlasili, vynořil se z modrého moře ostrov. Hélios jej ozářil svým jasem a učinil jej nejkrásnějším ostrovem v Egejském moři. Na severní části ostrova Rhodos se nachází Petaloúdes Údolí motýlů, které se rozprostírá v délce 5 km. Jeho středem protéká potok, který na rozdíl od ostatních rhodských toků údajně nikdy nevysychá. V létě bývá domovem tisíců motýlů, kteří se sem slétají v době páření. Láká je sem zřejmě zlatavá pryskyřice stromů druhu ambroň východní, který voní po vanilce. Návštěvníci mohou navštívit asi 1 km dlouhou část této oblasti s poznávací stezkou, kostelíkem a muzeem motýlů. Jeden ze Sedmi divů světa již na Rhódu nenajdete. Kolos rhodský byla více než 30 metrů vysoká bronzová socha starověkého řeckého boha Hélia. Postavena byla v le tech př. n. l. u vstupu do přístavu v hlavním městě ostrova. Někteří ostrované se tak veliké sochy báli, protože kdyby se socha rozzlobila, mohla by zničit celý ostrov. Sochu však naopak zničilo zemětřesení r. 226 př. n. l a dnes ji připomínají dva sloupy jeden s laní a druhý s jelenem. Jednou z nejkrásnějších pláží je Pláž Antonyho Quinna. Najdete ji na severovýchodě ostrova a možná vám připomene Chorvatsko. Je to kamenitá, relativně malá pláž poblíž městečka Ladiko. Anthony Quinn byl původem mexický herec ( ) jemuž řečtí generálové tuto pláž věnovali jako dík za natočení filmu Kanony z Navarone. Jeho nejslavnější rolí však byl Řek Zorba ve stejnojmenném filmu z r. 1964, která mu kromě nominace na Oskara vynesla i přezdívku Řek.

6 VÍTE, ŽE... Oblíbenou řeckou pochutinou k jídlu, večernímu posezení u vína či jen tak na chuť je tradiční řecký sýr. Řekové sýr milují, mají nepřeberné množství druhů a jeho historie začíná dávno před Homérem. Nejznámějším a pravděpodobně i nejstarším řeckým sýrem je feta, který se vyrábí z ovčího sýra. Od roku 2002 mají Řekové na označení feta ochrannou známku a označení m feta se může pyšnit pouze sýr, který má původ ve vybraných výhradně řeckých oblastí. Nejtradičnějším rhodským jídlem jsou plněné vinné listy Dolmades. O tomto pokrmu slýcháváme již z dob starověkého Řeck a. Dnešní receptury jsou však mnohem novější středověké. Podávají se teplé i studené. Studené většinou neobsahují maso a podávají se spíše jako předkrm. Teplá varianta je často hlavním jídlem. Plní se nejrůznějšími způsoby: zeleninou, ovocem, masem, oříšky, rýží a různým kořením. Rhódos je ostrovem boha Hélia boha slunce. Jeho sestrou byla Seléné bohyně měsíce a Éós bůh jitra. Jednoho z jeho synů Faethonta zabil bleskem nejvyšší bůh Zeus, protože Faethón nezvládal jízd u slunečním vozem a hrozilo zničení Země. Hélios není jenom bohem slunce, ale také ztělesněním jasu a tepla. Bývá znázorněn se zlatými vlasy. Každý den jezdil ve zlatém voze, který táhlo čtyřspřeží okřídlených koní. Každý den jeho cesta začínala na dalekém východě a končila na dalekém západě. Na Rhódu si na zdraví připíjí panáčkem ouza. Ouzo se zrodilo v Malé Asii, ale tento anýzový alkoholický nápoj se stal řeckým národním nápojem. Dnes se vyrábí především na ostrově Lesbos, kde je produkcí mnoha výrobců. Je to pálenka ze zbytků z vinných hroznů. Do tohoto destilátu se přimíchají aromatické byliny, koření a především anýz. Obvykle se jedná o lihovinu se 40 % alkoholu. Často se podává smíchané s citronem, vodou a sirupem. Čiré ouzo se po smíchání s vodou přemění na mléčně bílé.

7 TROCHU ŘEČTINY NA CESTU Ahoj! Jásu jeden ena Dobrý den Kaliméra dva dyo Dobrý večer Kalispera tři tria Dobrou noc Kalinýchta čtyři tessera Nashledanou Sto kaló pět pende Sbohem Adýjo šest exi Jak se máš/máte? Ti kávete? sedm efta čaj cái osm okto káva kafé devět ennea mléko ghála deset deka víno krasí jedenáct endeka pivo bíra dvanáct dhodeka džus chjimós dvacet ikosi chléb psomi sto ekato voda neró tisíc chilia ovoce frúta Pomoc! Voithia! zelenina lachanika děkuji Efcharistó ryby psári prosím Parakaló zmrzlina pagotó není zač Týpota pomeranč portokáli policie astinomía jablko mílo lékař jiatros jahoda fráula nemocnice nosokomío malina vatomuro pojištění asfalia broskev rodákino peníze lefta vepřové chirinó bankomat bankomat (atm) kuřecí kotópulo pošta tachidromío hovězí moschári známka ghramatosimo šunka zambón moře thálasa rajče tomáto pláž paralía okurka agúri hotel xsenodochío sýr tirí recepce resepsión jogurt jaúrty pokoj domátio dort túrta světlo lampa koláč keik ručník pecéta šlehačka crema polštář maxilári olivy eljés klimatizace klimatismos loď karavi klíč klidý autobus leoforío výtah ansaser auto aftokinito restaurace estyatórijo vlak tréno cukrárna zacharoplastýo letadlo aeropláno pekárna artopolío letiště aerodrómio směnárna sinalaghma zastávka stási leoforíu banka trapéza

8

BUON GIORNO VÁŽENÍ PŘÁTELÉ!

BUON GIORNO VÁŽENÍ PŘÁTELÉ! BUON GIORNO VÁŽENÍ PŘÁTELÉ! Tímto typickým italským pozdravem si Vás dovolujeme přivítat na naší společné cestě na ostrov plný vůní, zeleně, úrodných vinic a citrusových hájů, starobylých městeček rozesetých

Více

BUENOS DÍAS VÁŽENÍ PŘÁTELÉ!

BUENOS DÍAS VÁŽENÍ PŘÁTELÉ! BUENOS DÍAS VÁŽENÍ PŘÁTELÉ! Tímto španělským pozdravem si Vás dovolujeme přivítat na naší společné cestě do míst, která Vám umožní prožít příjemné chvilky v pohodě na pobřeží zvaném Costa Brava / Costa

Více

Možná proto, že ji antické mýty označují jako rodiště boha Dia. Něco na tom asi bude, protože tento největší řecký ostrov je divoce krásný, opojně

Možná proto, že ji antické mýty označují jako rodiště boha Dia. Něco na tom asi bude, protože tento největší řecký ostrov je divoce krásný, opojně Kréta Proč je Kréta tak krásná? Možná proto, že ji antické mýty označují jako rodiště boha Dia. Něco na tom asi bude, protože tento největší řecký ostrov je divoce krásný, opojně voňavý a vlídně romantický.

Více

Vysmáté léto s Alexem...léto jak má být...

Vysmáté léto s Alexem...léto jak má být... Vysmáté léto s Alexem...léto jak má být... Vážení klienti, prosím přijměte tuto brožuru jako výraz našeho poděkování za to, že jste se rozhodli letošní dovolenou strávit v péči zkušeného týmu našich specialistů

Více

Základní informace o CK V.T.T., neboli Venus Trade and Tours.

Základní informace o CK V.T.T., neboli Venus Trade and Tours. Základní informace o CK V.T.T., neboli Venus Trade and Tours. Co V.- T.- T.- vlastně znamená V.T.T.? Venus- Venuše, tedy Afrodita, bohyně krásy a lásky Trade- neboli obchod, živnost, řemeslo Tours- neboli

Více

Vysmáté léto s Alexem...léto jak má být...

Vysmáté léto s Alexem...léto jak má být... Vysmáté léto s Alexem...léto jak má být... Vážení klienti, prosím přijměte tuto brožuru jako výraz našeho poděkování za to, že jste se rozhodli letošní dovolenou strávit v péči zkušeného týmu našich specialistů

Více

Vysmáté léto s Alexem...léto jak má být...

Vysmáté léto s Alexem...léto jak má být... Vysmáté léto s Alexem...léto jak má být... Vážení klienti, prosím přijměte tuto brožuru jako výraz našeho poděkování za to, že jste se rozhodli letošní dovolenou strávit v péči zkušeného týmu našich specialistů

Více

Řecko 2012 SANTORINI IOS CHALKIDIKI RHODOS LESBOS KRÉTA KOS POPRVÉ LETECKY Z OSTRAVY. www.charis.cz

Řecko 2012 SANTORINI IOS CHALKIDIKI RHODOS LESBOS KRÉTA KOS POPRVÉ LETECKY Z OSTRAVY. www.charis.cz Řecko 2012 POPRVÉ LETECKY Z OSTRAVY SANTORINI & IOS CHALKIDIKI RHODOS LESBOS KRÉTA KOS www.charis.cz Vážení a milí příznivci cestování, dovolte mi, abych Vám představil náš nový katalog pro letní sezonu

Více

katalog zájezdů ŘECKO a ŘECKÉ OSTROVY TURECKO A POZNÁVACÍ ZÁJEZDY Apollon Cestovní kancelář www.ck-apollon.cz

katalog zájezdů ŘECKO a ŘECKÉ OSTROVY TURECKO A POZNÁVACÍ ZÁJEZDY Apollon Cestovní kancelář www.ck-apollon.cz katalog zájezdů ŘECKO a ŘECKÉ OSTROVY 2011 TURECKO A POZNÁVACÍ ZÁJEZDY Apollon Cestovní kancelář www.ck-apollon.cz 2ÚVOD ŘECKO a ŘECKÉ OSTROVY OBSAH: Letovisko Ubytovácí kapacita Strana SLEVY A CENOVÁ

Více

Obsah / mapa destinací

Obsah / mapa destinací OBSAH odlet katalog / strana ceník / strana Slevy, informace, mapa destinací 2 5 Thassos Brno 6 17 99 100 Lesbos Brno 18 24 101 Zakynthos Brno 25 36 102 103 Samos Brno, Ostrava 37 44 104 Kos Brno, Ostrava

Více

POKYNY K POBYTU ŘECKO - KORFU

POKYNY K POBYTU ŘECKO - KORFU Viamare spol. s r. o. Francouzská 16, 120 00 Praha 2, tel.: 242 489 351 www.viamare.cz, otevírací doba: Po - Pá: 9:00-18:00, So: 9:00-14:00 POKYNY K POBYTU ŘECKO - KORFU Vážení klienti, jsme velmi rádi,

Více

Lefkada Matina s ***** Zakynthos Admiral Tsilivi *** Lesbos Silver Bay ****

Lefkada Matina s ***** Zakynthos Admiral Tsilivi *** Lesbos Silver Bay **** Lefkada Matina s ***** Zakynthos Admiral Tsilivi *** Lesbos Silver Bay **** ŘECKO 2015 KLIMA Zakynthos má subtropické klima, v létě zde teploty šplhají nad 35 C a v zimě neklesají pod bod mrazu. Podmínky

Více

A JEHO OSTROVY CHALKIDIKI THASSOS URANOPOLIS KRÉTA SANTORINI ZAKYNTHOS KOS RHODOS LETECKY Z OSTRAVY. www.charis.cz 1991-2015

A JEHO OSTROVY CHALKIDIKI THASSOS URANOPOLIS KRÉTA SANTORINI ZAKYNTHOS KOS RHODOS LETECKY Z OSTRAVY. www.charis.cz 1991-2015 ŘECKO 2015 A JEHO OSTROVY 24 1991-2015 LETECKY Z OSTRAVY CHALKIDIKI THASSOS URANOPOLIS KRÉTA SANTORINI ZAKYNTHOS KOS RHODOS www.charis.cz Vážení a milí příznivci cestování do Řecka, držíte v rukou již

Více

Základní informace o CK V.T.T., neboli Venus Trade and Tours.

Základní informace o CK V.T.T., neboli Venus Trade and Tours. 1 Základní informace o CK V.T.T., neboli Venus Trade and Tours. Co vlastně znamená V.T.T.? V.- Venus - Venuše, tedy Afrodita, bohyně krásy a lásky T.- Trade - neboli obchod, živnost, řemeslo T.- Tours

Více

CESTOVNÍ KANCELÁŘ ŘECKO LÉTO 2008. a řecké ostrovy, Itálie. pobytové zájezdy. 10. sezóna. www.jihospol.tours.cz

CESTOVNÍ KANCELÁŘ ŘECKO LÉTO 2008. a řecké ostrovy, Itálie. pobytové zájezdy. 10. sezóna. www.jihospol.tours.cz CESTOVNÍ KANCELÁŘ ŘECKO LÉTO 28 a řecké ostrovy, Itálie pobytové zájezdy 1. sezóna www.jihospol.tours.cz ŘECKO KRÉTA Vážení přátelé, milí zákazníci, již desátým rokem za Vámi přicházíme s nabídkou našich

Více

Základní informace o CK V.T.T., neboli Venus Trade and Tours.

Základní informace o CK V.T.T., neboli Venus Trade and Tours. 1 Základní informace o CK V.T.T., neboli Venus Trade and Tours. Co vlastně znamená V.T.T.? V.- Venus - Venuše, tedy Afrodita, bohyně krásy a lásky T.- Trade - neboli obchod, živnost, řemeslo T.- Tours

Více

katalog zájezdů ŘECKO a ŘECKÉ OSTROVY 2010 Apollon Cestovní kancelář www.ck-apollon.cz

katalog zájezdů ŘECKO a ŘECKÉ OSTROVY 2010 Apollon Cestovní kancelář www.ck-apollon.cz katalog zájezdů ŘECKO a ŘECKÉ OSTROVY 2010 Cestovní kancelář Apollon www.ck-apollon.cz ÚVOD ŘECKO a ŘECKÉ OSTROVY OBSAH: Letovisko Ubytovácí kapacita Strana SLEVY A CENOVÁ ZVÝHODNĚNÍ 4 OBECNÉ INFORMACE

Více

24 let jsme tady pro Vás!

24 let jsme tady pro Vás! 24 let jsme tady pro Vás! Vážení a milí cestovatelé, děkujeme Vám za Vaši stálou přízeň, díky které vstupujeme společně s Vámi do naší 24. sezóny. Letos jsme Vám připravili opět spoustu kvalitních a zajímavých

Více

ZAKYNTHOS SAMOS MYKONOS PAROS KOS

ZAKYNTHOS SAMOS MYKONOS PAROS KOS KATALOG POBYTOVÝCH A POZNÁVACÍCH ZÁJEZDŮ Řecko Kréta Rhodos Kos Chalkidiki Olympská riviéra Samos Korfu Zakynthos Santorini Mykonos Paros Attika Kypr Praha 2:00 2:50 hod. letu Korfu Informace o oblasti

Více

Služby Viamare UBYTOVÁNÍ VIAMARE Vybrali jsme pro Vás pouze kvalitní ubytování od standardních až po velmi luxusní ubytovací kapacity. Pro Vaši rychlou orientaci používáme následující členění: ubytování

Více

ŘECKO 2014. Již 20. sezónu s námi! Slevy

ŘECKO 2014. Již 20. sezónu s námi! Slevy Již 20. sezónu s námi! ŘECKO 2014 Při včasném objednání: dítě zdarma transfery na/z letiště zdarma zdarma taxi na letiště zdarma parkování na letišti zdarma DVD z vybraných pobytových míst a videoukázky

Více

330 slunečních dní v roce.

330 slunečních dní v roce. 330 slunečních dní v roce. NA CO SE MUŽETE TĚŠIT? teplé a slunečné počasí od května do října moře a vodní sporty promenády, bary, zábava nádherné staré město Rhodos CO BYSTE SI NEMĚLI NECHAT UJÍT? večerní

Více

www.jokratour.cz Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj

www.jokratour.cz Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj www.jokratour.cz Evropská unie a Evropský fond pro regionální rozvoj jsou partnery pro váš rozvoj Naši milí přátelé, klienti, dostáváte do rukou ucelenou a širokou nabídku kvalitních i cenově velmi výhodných

Více

Španělsko - informace o zemi

Španělsko - informace o zemi Španělsko - informace o zemi Oficiální název: Španělské království Hlavní město: Madrid - 3,2 miliónu obyvatel Rozloha: 504.782 km 2 Počet obyvatel: 46,66 mil Oficiální jazyk: španělština Měna: Začátkem

Více

ŘECKO & ŘECKÉ OSTROVY

ŘECKO & ŘECKÉ OSTROVY ŘECKO & ŘECKÉ OSTROVY www.vtt.cz webové odkazy www.gto.gr www.culture.gr www.robby.gr www.travelinfo.gr www.greekislandhopping.com (zajímavosti o řeckých ostrovech) http://recko.name http://recko.orbion.cz

Více

2012 www.rialto.cz. ŘECKO * ITÁLIE pobyty u moře POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

2012 www.rialto.cz. ŘECKO * ITÁLIE pobyty u moře POZNÁVACÍ ZÁJEZDY 2012 www.rialto.cz ŘECKO * ITÁLIE pobyty u moře POZNÁVACÍ ZÁJEZDY Vážení zákazníci a příznivci cestování, v roce 2012 naše cestovní kancelář vstupuje již do 21. sezony své činnosti. Během této dlouhé doby

Více

ŘECKO. Doklady, vstupní formality. Řecko - základní údaje

ŘECKO. Doklady, vstupní formality. Řecko - základní údaje ŘECKO Řecko - základní údaje Název: Řecká republika ( je členskou zemí Evropské unie) Poloha: jihovýchodní Evropa Sousední státy: Albánie, Makedonie, Bulharsko,Turecko Nejvyšší bod: Mytikas (2917 m n.

Více

Turecko TURECKO. Belek. Antalya. Konakli. Side. Alanya

Turecko TURECKO. Belek. Antalya. Konakli. Side. Alanya TURECKO Turecko Kouzelná země ležící na pomezí Evropy a Asie s atmosférou Orientu se stala jednou z nejoblíbenějších dovolenkových des nací. Tradiční turecká pohos nnost se to ž proměnila v síť kvalitních

Více

Dovolená pro seniory 55+ 55+ Dovolená ušitá na míru právě Vám, mimo hlavní turistickou sezonu a za skvělé ceny. JARO a PODZIM 2014

Dovolená pro seniory 55+ 55+ Dovolená ušitá na míru právě Vám, mimo hlavní turistickou sezonu a za skvělé ceny. JARO a PODZIM 2014 Dovolená pro seniory 55+ Dovolená ušitá na míru právě Vám, mimo hlavní turistickou sezonu a za skvělé ceny. Dovolená pro seniory 55+ JARO a PODZIM 2014 www.dovolenaproseniory.cz Proč s námi? + Nadstandardní

Více