se konala pravidelná schůze SDH POPOVIČKY. Hlavním úkolem byla příprava výroční schůze a zhodnocení loňského roku.

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "4.1.2008 se konala pravidelná schůze SDH POPOVIČKY. Hlavním úkolem byla příprava výroční schůze a zhodnocení loňského roku."

Transkript

1 se konala pravidelná schůze SDH POPOVIČKY. Hlavním úkolem byla příprava výroční schůze a zhodnocení loňského roku proběhla výroční členská schůze SDH POPOVIČKY v restauraci u Lojzíka v Popovičkách od 19.00hodin. 13. ledna 2008 se konala již první brigáda letošního roku. Proběhl úklid vánoční výzdoby obce odstrojení vánočního stromu v Popovičkách a úklid vánočního stromu a betlému v Chomutovicích proběhla pravidelná schůze SDH. Hlavním programem schůze bylo naplánování KARNEVALU, ( ) zajištění divadla pro děti, nákup cen pro vítězné masky, zajištění tomboly a hudby na Karneval pro dospělé, který má letos svoji premiéru a další zajištění organizačních věcí ( plakáty a jejich roznesení, sál, výzdoba ).

2 23. února 2008 bylo výjimečné datum pro Sbor dobrovolných hasičů z Popoviček. Rozhodli jsme se, že v tento den uspořádáme historicky první Karneval pro dospělé. V dopoledních hodinách jsme v místní restauraci U Lojzíka v Popovičkách začali připravovat vše potřebné na dětský karneval, který byl od hodin. Brzy po obědě se začaly scházet první děti v maskách v doprovodu dospěláků. Sešlo se celkem 60 dětí. Fantazie dětí a rodičů při výběru masek je neomezená. Všechny masky byly krásné a porota měla nelehký úkol vybrat ty nejlepší. Karneval jsme zahájili diskotékou, po které nám zahrálo pohádku dětské divadélko, pak následovalo vyhlášení nejhezčích nebo nejoriginálnějších masek ( např. liška, vodník, mušketýr, sněhulák, slon ) a pak byl již jen konec dětského karnevalu a těšení se dětí na další ročník. Ještě jedno naše velké díky patří skvělému moderátorovi dětského odpoledne Jirkovi z Modletic ( člen SDH Modletice ), přezdívaného Sádlo. Děkujeme. Dětský karneval skončil v 17 hodin a od 20 hodin měl začít premiérově karneval pro dospělé. Stačili jsme poklidit a dozdobit sál, připravit sezení na večer a jít se honem domu připravit na večerní karneval pro dospělé. K poslechu a tanci hrála skupina VEGET, která se ukázala jako dobrá volba. Kolem devatenácté hodiny se začaly scházet první masky a ve dvacet hodin nebylo v sále jediné volné místečko a sál byl plný všech možných masek. Sešlo se asi na 120 lidí z toho velká většina v maskách. Po prvních tónech kapely Veget byl zaplněný celý taneční parket, který se vyprázdnil až na úplném konci karnevalu. Opravdu bychom se nebáli nazvat karneval,,rejem masek protože na tanečním parketu bylo masek spousta jak z říše zvířat, pohádek, filmů nebo doby historické či současné. Myslíme si, že toto bylo to co tady v našem kraji chybí. Jsme rádi, že jsme se rozhodli karneval pro dospělé uspořádat. Přes naše počáteční obavy zda někdo přijde v maskách jsme byli všichni mile potěšeni když se masky začaly scházet. Tímto bychom chtěli poděkovat všem,, akterům sobotního karnevalu.jsou to ti, kteří pomohli celou akci zorganizovat, vyzdobit sál, postarat se o zábavu, dohlédnout na hladký průběh večera, tomboly a v neposlední řadě i o úklid. Chtěli bychom i touto cestou poděkovat Obecnímu úřadu Popovičky za sponzorský dar, bez kterého by se karneval neuskutečnil, dále potom restauraci U Lojzíka, kde se celá akce odehrávala.

3

4 První pátek v březnu se konala pravidelná schůze našeho SDH. Na programu byl plán akcí a závodů na rok 2008 a proběhlo zhodnocení karnevalu. 4. dubna 2008 proběhla již čtvrtá pravidelná schůze SDH. Hlavním tématem bylo projednat nadcházejí praktický závod cvičení Okrsku č. 3 Floriánek, který se uskuteční 3. května Dále pak proběhlo sestavení družstva na závod Žernovská osmička, který bude Tento závod je netypický pro svá pravidla z roku Na této schůzi byly naplánovány již první tréninky dětí a mužů, brigáda na úklid obcí, školení zdravovědy a čarodějnice proběhl první trénink mužů s mašinou PS 8 u rybníka ve Struhách. Trénink se skládal ze dvou částí, teoretické přípravy a praktické části. Družstvo mužů bylo sestaveno jak ze starších tak i z mladších mužů sboru proběhlo školení zdravovědy pod vedením školitelky a zároveň naší členky Dany Mezeiové měl náš sbor vyrazit na závod na Žernovku, ale bohužel jsme se tohoto netradičního závodu nezúčastnili jelikož některé členy našeho sboru odvolali pracovní povinnosti se mladší a starší žáci našeho sboru zúčastnili Memoriálu L. Báči v Čelákovicích. Soutěžilo se v klasickém požárním útoku.naše obě družstva se na tento závod svědomitě připravovala několika tréninky.soutěž začínala v dopoledních hodinách, bylo i chladnější počasí, ale i přesto bylo závodních družstev hodně. Nejdříve začínali mladší žáci, oba dva pokusy se jim podařily a umístili se na krásném šestém místě. Starší děti na tom byli o trochu lépe, jejich výkon byl bezvadný a i oni se umístili na vynikajícím druhém místě.tímto jim všem gratulujeme a těšíme se na příští rok.

5 Složení družstev: Koš Savice Strojník B Rozdělovač LP PP mladší žáci Patrik Urban Bára Ševčíková, Aneta Krausová velitel - R. Ševčík Honza Urban Aneta Mezeiová Lukáš Štěpánek Míša Mezeiová starší žáci Anna Malá Denisa Sýčková Jakub Ševčík Olečka Nikola Štefanová Karel Novotný Honza Stoklasa čas 0:31,14 - stačil pouze na 2. místo V neděli proběhla brigáda na úklid obcí a úklid škarp od Nebřenic po rozcestí na Modletice. Počasí nám přálo a tak práce šla pěkně od ruky. Byla pohrabána a zametená náves a hlavní část brigády se přesunula k rybníku do Struh. Zde se připravovala hromada klestí na pálení čarodějnic a také úprava můstku a hráze rybníka, za vydatné pomoci techniky. 30.dubna od hodin proběhlo již tradiční pálení čarodějnic ve Struhách u rybníka. Sešel se celý sbor, spoluobčané, ale i přespolní. Počasí bylo příjemné, buřty chutné a pivo mělo správnou teplotu. Letošní pálení čarodějnic se vydařilo.

6 se konala pravidelná schůze SDH Popovičky. Tématem byla soutěž,, Floriánek a příprava dětského dne, který se bude konat v Chomutovicích na návsi se konal druhý ročník praktického výcviku okrsku č.3 Floriánek.Jednalo se o teoretický a praktický výcvik z oblasti požární znalosti. Naše SDH se podílelo na přípravě a mělo v soutěži i bohaté zastoupení-čtyři družstva!!!! Soutěž probíhala ve smíšených družstvech, celkem bylo 5 stanovišť ve třech okolních obcích: - Chomutovice zde se prováděl požární útok za roh a práce s lodí a jako doplňková disciplína bylo uzlovaní a teoretický test - Modletice příprava a provedení požárního zásahu dle cvičebního řádu ( bez vody ) družstva 1+3 a všeobecný test znalostí - Křížkový Újezdec na louce proběhla zdravověda ( vyproštění posádky z havarovaného vozidla ) a ústní test z oblasti komunikace při zásahu ( lanové signály, telefonní čísla ) Naše SDH zastupovaly čtyři družstva ve složení: Popovičky,,team A -Martin Hrdina, Tomáš Hloušek, Monika Ševčíková, Dana Mezeiová Popovičky,,team B -Martin Lehovec, Jan Kubr, Jaromír Aron, Ivana Štěpánková Popovičky,,team C -Viktor Mezei, Magda Lehovcová, Gábina Stoklasová, Kamila Ševčíková Popovičky,,team D -Ondra Bareš, Jarda Švehla ml., Martin Medřický, Petr Doubek Slavností ukončení praktického cvičení, vyhlášení a předávání diplomů se konalo v Chomutovicích na návsi, kde bylo připraveno i občerstvení pro soutěžící. Naše SDH se umístilo na následujících místech: Popovičky,,A 6.místo Popovičky,,B 8.místo Popovičky,,C 10.místo Popovičky,,D 6.místo

7 Všem moc gratulujeme a zároveň děkujeme jak za účast tak i za pomoc na přípravě celé soutěže, která opravdu není jednoduchá! Druhou květnovou neděli ( ) byl Svátek matek. Naši mladí hasiči roznášeli všem ženám v Nebřenicích, Chomutovicích a Popovičkách krásné květiny s přáním od Obecního úřadu Popovičky. Během měsíce května se mladší i starší žáci připravovali pod vedením svých trenérů na nadcházející soutěže v Křížkovém Újezdci a v Radějovicích se konal na návsi v Chomutovicích Dětský den za přispění Obecního úřadu Popovičky, SDH Popovičky a restaurace U Lojzíka. Sešlo se asi 70 dětí, které soutěžily v mnoha disciplínách ( skákání v pytli, rýžování stříbra u rybníka, poznávání pohádkových postav a státních vlajek, bludiště, malování, dopravní hřiště se značkami, chůdy, střelba ze vzduchovky ) a spousta dalších soutěží. Pro děti byl připraven i hromadný běh ve třech kategoriích, který byl oceněn zvláštními cenami.nově jsme měli připravenou, dětskou tombolu, která se dětem moc líbila. SDH Průhonice zpestřila náš dětský den ukázkou staré hasičské stříkačky zvané koňka a dále prohlídkou zásahového hasičského vozu a dále ukázkou hasičského pěnidla, které mělo u dětí velký ohlas sníh v létě. Na úplný závěr dětského dne byla předvedena ukázka hasičského sportu, kde se předvedli nejmladší členové našeho sboru. Počasí nám přálo, byl pěkný slunečný den, pro rodiče i děti bylo připraveno bohaté občerstvení ve stánku.děkujeme všem co se přišli podívat,ale i těm kteří se zúčastnili příprav,organizace, ale i úklidu-děkujeme.

8 6. června se konala pravidelná schůze našeho SDH. Hlavním bodem programu byly závody na měsíc červen a naplánování a zajištění hladkého průběhu Okrskové soutěže Huntovický útok, který se uskuteční u rybníka ve Struhách. 7. června 2008 proběhlo Oujezdské útočení jedná se o dětskou soutěž, kterou pořádá SDH Křížkový Újezdec. Naše děti se na tyto závody velmi svědomitě připravovaly. Jejich snaha byla zúročena. Mladší žáci se umístili na krásném 4. místě, sice byli velmi zklamáni, od třetího místa je dělilo jen pár setinek a starší žáci potvrdili svojí výbornou formu 1. místem. Veliká gratulace!

9 Složení soutěžních družstev: koš savice strojník B rozdělovač LP PP mladší žáci Martin Lehovec, Patrik Urban Bára Ševčíková, Kája Stoklasová,Aneta Krausová velitel Rosťa Ševčík David Aron, Honza Urba Aneta Mezirová Míša Mezeiová Lukáš Štěpánek starší žáci Jakub Ševčík Anna Malá David Ševčík Olečka Nikola Štefanová Kája Novotný Honza Stoklasa 14. června 2008 naše SDH pořádalo Okrskovou soutěž Huntovický útok. V pátek večer probíhaly mohutné přípravy sekání závodní dráhy a okolí, stavění stanů. V sobotu ráno se již dolaďovaly drobnosti, chystal se stánek s občerstvením a čekali jsme na soutěžní družstva z okolních SDH. Účast byla početná, 11 družstev mužů, 4 družstva žen, 3 družstva starších žáků a 2 družstva mladších žáků. Soutěž proběhla hladce, počasí nám přálo. Naše SDH postavilo tři soutěžní družstva, které se umístily takto: muži A 3. místo, muži B 4. místo a ženy 3. místo. Náš hasičský sbor byl s umístěním v takto velké konkurenci spokojen, soutěž se líbila a putovní cenu si letos odvezl sbor dobrovolných hasičů z Říčan. 3. místo - ženy 4. místo muži B 3. místo muži A

10 Složení družstev: Koš Savice Strojník B Rozdělovač LP PP muži A Zdeněk Stoklasa Martin Hrdina Michal Štěpánek Martin Lehovec Jaromír Aron Tomáš Hloušek Mirek Švehla Koš Savice Strojník B Rozdělovač LP PP ženy Monika Ševčíková Dana Mezeiová Ivana Štěpánková Magda Lehovcová Radka Urbanová Jana Švehlová Gábina Stoklasová muži B Martin Hrdina Tomáš Hrdina Martin Medřický Lukáš Palivec Mirek Šobr Petr Doubek Jarda Švehla 21. června 2008 se konala soutěž dospělých v požárním sportu. Soutěž probíhala na louce pod lesem v Křížkovém Újezdci. Naše SDH na soutěž vypravilo dvě družstva ( družstvo mužů a žen ). Tato soutěž nepatří mezi naše oblíbené terén je zde velmi nerovný a organizace soutěže vázne. Obě družstva se umístily na 4. místech. Složení družstev: LP PP B Rozdělovač Strojník Savice Koš ženy Anna Malá Gábina Stoklasová Magda Ledovcová Radka Urbanová Ivana Štěpánková Dana Mezeiová Monika Ševčíková muži Anna Švehlová Martin Medřický Martin Lehovec Jarda Švehla Tomáš Hloušek Rosťa Ševčík Zdeněk Stoklasa

11 28. června 2008 jsem se zúčastnily soutěže v nedalekých Radějovicích. Zde se soutěžilo ve všech kategoriích a tak naše SDH mělo početné zastoupení ( čtyři družstva ). Počasí bylo pěkné, ale foukal velmi silný vítr. Soutěž se konala v lokalitě za starou hospodou. Nejdříve běžely družstva mužů, následovaly družstva žen a poté soutěžily děti. Děti poprvé na této soutěži běžely útok s kompletně novými hadicemi, které jim za jejich snahu na trénincích a krásných umístěních na soutěžích zakoupili jejich trenéři za finanční podpory obecního úřadu. Družstvo mužů se opět umístilo na 4. místě, družstvo žen na 2. místě, starší i mladší žáci skvělých prvních místech. Prostě máme zlaté děti! Soutěžní družstva: LP PP Rozdělovač B Strojník Savice Koš ženy Anička Malá Nikola Štefanová Radka Urbanová Magda Lehovcová Ivana Štepánková Dana Mezeiová Monika Ševčíková muži Jarda Švehla Martin Medřický Ondřej Bareš Tomáš Hloušek Tomáš Hrdina Rosťa Ševčík Martin Hrdina LP PP Rozdělovač B Strojník Savice Koš starší žáci Karel Novotný Honza Stoklasa Olečka Nikola Štefanová David Ševčík Jan Kraus Anička Malá mladší žáci Honza Urban Lukáš Štěpánek Aneta Mezeiová David Aron velitel Rosťa Ševčík Bára Ševčíková,Míša Mezerová, Aneta Krausová Patrik Urban

12 Během července se nekonaly žádné hasičské závody, ale ani to nám nebránilo se scházet a trávit volný čas společně. Opět jsme tento rok vyrazili hromadně do kempu Borný ve Starých Splavech na Máchově jezeře. Podnikli jsem výlety na blízký hrad Bezděz a zámek Zákupy, volný čas jsme trávili pobytem u vody, společenskými hrami a výlety na kolech. A zde je jen pár momentek, které mluví za vše..

13 První srpnový víkend náš sbor pořádal prázdninové posezení u rybníka ve Struhách, kde se peklo pro členy i nečleny sboru a čestné hosty prasátko. Počasí na letošní chladné léto bylo docela uspokojivé a posezení se vyvedlo se konal již pátý ročník Huntovické lávky, spojené s nohejbalovým turnajem a večerním posezením s hudbou. Sešlo se dohromady devět velmi vyrovnaných družstev. Nohejbalový turnaj probíhal v dopoledních hodinách za účasti malých diváků. Po ukončení turnaje, začal přejezd přes lávku. Lávka byla i letos velmi obtížná a účastníků přejezdu bylo také méně než v minulých letech. Ale našli se odvážlivci, kteří lávku statečně přejeli. Odměnou jim byli velmi pěkné ceny, které jim i vítězům turnaje předal starosta obce pan Lubomír Kubr. Umístění v nohejbalovém turnaji: 1. místo Honza Kubr, Ondra Bareš, Martin Medřický - putovní pohár obce 2. místo Martin Hrdina, Jarda Švehla, Tomáš Hrdina 3. místo Michal Štěpánek, Mirek Švehla, Rosťa Ševčík Jako další disciplína nebo jen tak k vyzkoušení byl náš vodorovný jamping, kdy úkolem je napnout gumu co nejdále a zabodnout šroubovák do trávy. Tuto soutěž si letos poprvé vyzkoušely i odvážné ženy. Jako kulturní vložka bylo vystoupení dívčí formace PINK z taneční školy Twist Říčany. Jejich vystoupení bylo velmi pěkné a malé tanečnice sklidily velikánský aplaus.

14 Po celý den byl návštěvním a soutěžícím k dispozici Huntovický stánek s dobrým pitím a dobrým jídlem. K večeru začala hrát kapela POD ALTÁNEM ze sousední obce Modletice. Kapela hraje velice pěkně k tanci i poslechu,tančilo a poslouchalo se do velmi časných ranních hodin. Tímto bychom rádi kapele poděkovali. Letošní ročník Huntovické lávky se vydařil, účast diváků početná a počasí slunečné. Doufáme, že se zase za rok sejdeme ve stejném počtu.

15 6.září 2008 s konal VI. ročník soutěže O pohár starosty obce Modletice v požárním útoku. Náš sbor vyjel do Modletic v hojném počtu s pěti družstvy - ženy, muži A+B, starší a mladší žáci. Složení družstev: ženy muži A muži B LP J. Švehlová M. Švehla T. Hloušek PP P. Krausová V. Mezei M. Šobr Rozdělovač R. Urbanová J. Aron O. Bareš B M. Lehovcová M. Lehovec M. Medřický Koš M. Ševčíková T. Hloušek M. Hrdina Savice D. Mezeiová R. Ševčík T. Hrdina Strojník I. Štěpánková M. Štěpánek J. Kubr LP PP rozdělovač B Koš Savice Strojník starší žáci Kája Novotný Olečka Kudravcevová Lukáš Štěpánek,Honza Urban Jakub Ševčík Anička Malá Honza Kraus David Ševčík mladší žáci Aneta Mezeiová Míša Mezeiová Nikola Štefanová David Aron Aneta Krausová, Bára Ševčíková Patrik Urban, Martin Lehovec Rosťa Ševčík

16 V tento den bylo velmi letní počasí, soutěž začíná v hodin dopoledne a koná se v Modleticích na louce za hasičárnou, kde není kapka stínu. Všichni jsme byli velmi unavení a nedělali jsem si žádné ambice na výborné umístění. Před soutěží neproběhly ani žádné tréninky z důvodu časové vytíženosti a přesto se nám zde velmi dařilo. Náš sbor zde měl medailové žně!!! muži A muži B ženy starší žáci mladší žáci čas 43,97 čas 39,69 čas 46,03 čas 26,12 čas 37,56 3. místo 1. místo 1. místo 1. místo 1. místo Večer jsme poseděli v Modleticích, abychom zde oslavili své skvělé umístění. K poslechu hrála kapela Pod altánem, zábava byla příjemná a bylo to velice pěkné zakončení sezóny. 27.září 2008 se konal 2.ročník hudebního festivalu Rozloučení s létem. Letošní druhý ročník začal mnohem lépe nežli loňský, který nám celý propršel. Letos bylo krásné počasí a od rána byl na naší malé, ale krásné návsi čilý ruch.stavěly se stany na posezení, dále potom podium a v neposlední řadě také stánek s občerstvením. Festival se vydařil, sešlo se spousta lidí, troufáme si napsat, že každý kdo přišel nelitoval. K poslechu bylo několik skupin různých žánrů. Na programu bylo: Akáty - Jitka Vrbová a Stanislav Chmelík Oddechová hudba Vladimír Kozderka Skupina Lemonnashville Tímto děkujeme všem, kteří nám pomohli s celou realizací, stavěním stanů, obsluze ve stánku, ale za velikou zmínku stojí úklid druhý den po akci, který už nikdo nevidí. Děkujeme.

17 Začátkem října se uskutečnila pravidelná schůze našeho SDH. Byla to po prázdninách první schůze. Na této schůze došlo k zhodnocení prázdnin, prázdninového posezení, Huntnovické lávky, soutěže v Modleticích a festivalu. Na programu bylo příprava vánoc a sousedské zábavy se konala příprava postav a zvířat do našeho betlému, který čekal na svůj velký den za naší hasičskou zbrojnicí.letos jsme postavy opět dělali ze sena, pomáhaly námi děti, pro které to byl nevšední zážitek. Postavy, zvířata i betlém se stromkem se rozsvítí první adventní neděli v hodin se konala pravidelná schůze, na které jsme připravovali Sousedské posezení, které se koná v restauraci U Lojzíka od 20 hodin a byl domluven termín brigády na úklid listí v našich obcích. 16. listopadu 2008 proběhla brigáda na úklid listí v našich obcích Chomutovice a Popovičky. Počasí bylo nevlídné, bylo cítit příchod paní zimy. Brigády se zúčastnili i někteří občané obce Chomutovic. Letos jsem měli vydatné pomocníky motorové fukače listí.

18 29. listopadu 2008 od 9.00 hodin ráno bylo na návsi poměrně rušno. Byl pouze jeden den před začátkem adventu a my jsem instalovali vánoční strom, betlém a světelnou výzdobu stromu. Mužská část si vzala na starost usazení stromu do roury v zemi, natažení světýlek a převezení betlému chlévu na místo. Ženské osazenstvo oblíklo postavy ze sena do jejich hábitů, uložilo ježíška do postýlky a proběhla zkouška osvětlení stromu. Ještě jsme ozdobili světýlky borovici v Popovičkách a na zítřejší slavností rozsvícení bylo vše připraveno. 30. listopadu 2008 v hodin proběhlo slavnostní rozsvícení vánočního stromu a betlému na návsi v Chomutovicích. Sešlo se poměrně hodně lidí jak z řad hasičů tak i obyvatel a hlavně dětí, kteří se již nemohou dočkat vánoc jak bývá zvykem čeká děti návštěva Svatých postav. Bylo tomu tak i letos. Na návštěvu za dětmi přišel Mikuláš s krásným andělem, které doprovázeli tři čerti a jedna čertice. Dětem se návštěva líbila a snad na chvilinku přestaly i zlobit se konalo Sousedské posezení v restauraci U Lojzíka ve spolupráci obecního úřadu a našeho sboru. Naše SDH mělo celou akci na starosti ( zajištění tomboly, cukroví, vánoční výzdoby, roznesení pozvánek ). Odpoledne jsme připravili sál, taneční parket, výzdobu a tombolu. K tanci a poslechu hrála skupina VEGET. Posezení bylo velmi pěkným zahájením adventní doby. Účast byla početná a akce se občanům snad líbila se konalo Adventní setkání v Chomutovicích na návsi. Podávalo se cukroví, výborný punč, svařené víno, čaj pro děti a nejstarší občany byly připravené malé dárečky. Počasí bylo opravdu zimní, mrzlo jen sníh nám chyběl..

19

Výroční okrskový aktiv Hotel u Novotných 9.1.2004

Výroční okrskový aktiv Hotel u Novotných 9.1.2004 Reg.č. 3201237 IČO: 66132878 Výroční okrskový aktiv Hotel u Novotných 9.1.2004 Dne 9.1.2004 byl náš sbor pověřen organizací Výročního okrskového aktivu. Aktiv byl uspořádán v hotelu U Novotných. Na aktivu

Více

PŘÍLEŽITOSTNÉ AKCE ŠD, AKCE VZTAHUJÍCÍ SE K PROJEKTŮM školní rok 2013/2014

PŘÍLEŽITOSTNÉ AKCE ŠD, AKCE VZTAHUJÍCÍ SE K PROJEKTŮM školní rok 2013/2014 PŘÍLEŽITOSTNÉ AKCE ŠD, AKCE VZTAHUJÍCÍ SE K PROJEKTŮM školní rok 2013/2014 PODZIM: Cestou ke zdraví 24. 10. 2013 Mluvili jsme o důležitosti správné výživy, hygienických návycích, přečetli jsme si pohádky

Více

Zpráva o činnosti a hospodaření Sboru dobrovolných hasičů v Holáskách za rok 2006. Dovolte mi přednést zprávu o činnosti našeho sboru za rok 2006.

Zpráva o činnosti a hospodaření Sboru dobrovolných hasičů v Holáskách za rok 2006. Dovolte mi přednést zprávu o činnosti našeho sboru za rok 2006. Zpráva o činnosti a hospodaření Sboru dobrovolných hasičů v Holáskách za rok 2006 Vážení hosté, bratři a sestry Dovolte mi přednést zprávu o činnosti našeho sboru za rok 2006. Zpráva začíná stavem naší

Více

OLDŘICHOVICKÝ ZPRAVODAJ

OLDŘICHOVICKÝ ZPRAVODAJ OLDŘICHOVICKÝ ZPRAVODAJ 4. čtvrtletí 2010 Zastupitelstvo obce Oldřichovice přeje všem spoluobčanům v roce 2011 mnoho pracovních i osobních úspěchů Volby do obecního zastupitelstva Ve dnech 15.-16. října

Více

Kalendář událostí 3 obcí 2014

Kalendář událostí 3 obcí 2014 Kalendář událostí 3 obcí 2014 Ples SDH Prostřední Lánov - ples hasičů s tombolou 11. 1. 2014 Lánov Pořadatel: SDH Prostřední Lánov, Petr Paulů, 604 230 934 Myslivecký ples - tradiční ples myslivců s bohatou

Více

Výroční zpráva 2014. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů

Výroční zpráva 2014. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů Výroční zpráva 2014 Štěpánkovická fotbalová liga - spolek amatérských hráčů Úvodní slovo Vážení přátelé, předkládáme Vám výroční zprávu o činnosti amatérských hráčů za uplynulý rok 2014. Štěpánkovické

Více

Výroční zpráva 2013. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů

Výroční zpráva 2013. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů Výroční zpráva 2013 Štěpánkovická fotbalová liga - spolek amatérských hráčů Úvodní slovo Vážení přátelé, předkládáme Vám výroční zprávu o činnosti amatérských hráčů za uplynulý rok 2013. Štěpánkovické

Více

Heřmanov 2010 Milí čtenáři, obyvatelé naší malé, milé vesnice. Již počtvrté Vám přinášíme krátkou rekapitulaci všeho co nám přinesl uplynulý rok:

Heřmanov 2010 Milí čtenáři, obyvatelé naší malé, milé vesnice. Již počtvrté Vám přinášíme krátkou rekapitulaci všeho co nám přinesl uplynulý rok: Heřmanov 2010 Milí čtenáři, obyvatelé naší malé, milé vesnice. Již počtvrté Vám přinášíme krátkou rekapitulaci všeho co nám přinesl uplynulý rok: Leden 14.1.2010 se konalo v Praze v Poslanecké sněmovně

Více

4 - u ostrůvku u školy 1 - u odbočky na Homol. 6 - u cesty do Potštejna - 38 -

4 - u ostrůvku u školy 1 - u odbočky na Homol. 6 - u cesty do Potštejna - 38 - 4 - u ostrůvku u školy 1 - u odbočky na Homol 6 - u cesty do Potštejna 8 - u cesty na Vrší 9 - na Vrších - 38 - Terénní úpravy u č. p. 115 Jindřich Husák v roce 2009 dodělal terénní úpravy u svého domku,

Více

třídní učitelky Mgr. Alice Pincová a Mgr. Pavlína Nepožitková ze ZŠ 28. října 1 Příbram VII

třídní učitelky Mgr. Alice Pincová a Mgr. Pavlína Nepožitková ze ZŠ 28. října 1 Příbram VII Poznáváme své děti V červnu 2014 jsme získaly finanční prostředky z dotace v oblasti výchovy a vzdělávání Městského úřadu v Příbrami na projekt s názvem Poznáváme své děti. V rámci této dotace na naší

Více

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů

Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Okresní kolo soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů Za výborné výkony ji získali: ročník 2004 Tomáš Trunda 1. místo ročník 2003 Vojta Procházka 3. místo Tomáš Strachota 2. místo Honza Trunda

Více

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř.

Na úvod. Tereza Huterová, 9. tř. Na úvod Speciál. Speciál? Speciál! Právě jste nahlédli do speciálního čísla našeho časopisu. Vítáme vás a jsme rádi za vaši přízeň. Redakci Twistu ovládli Mikuláši a andělé samozřejmě i čertíci. Ti se

Více

Z Á P I S z Výroční valné hromady okrsku Zahořany ve Staněticích 23.2.2013

Z Á P I S z Výroční valné hromady okrsku Zahořany ve Staněticích 23.2.2013 Program: 1) Zahájení: p. Dolejš 2) Volba návrhové komise p. Dolejš 3) Zpráva o činnosti okrsku p. Dolejš 4) Zpráva velitele okrsku p. Odvody 5) Zpráva hospodáře p. Kruml František 6) Zpráva strojníka p.

Více

HISTORIE TJ Sokol Oudoleň

HISTORIE TJ Sokol Oudoleň HISTORIE TJ Sokol Oudoleň 1988 2. 1. Novoroční turnaj ve stolním tenise 22 soutěžících kategorie: muži dorostenky děti (chlapci společně s dětmi) 19. 1. Výroční členská schůze volba mandátové a volební

Více

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014

PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PŘEHLED AKCÍ ZA ROK 2014 PRO RODIČE A DĚTI V AZYLOVÉM DOMĚ, NA LIŠČINĚ 2, OSTRAVA HRUŠOV 15. 1. 2014 SOUTĚŽNÍ ODPOLEDNE VE SPOLEČENSKÝCH HRÁCH Děti s rodiči a se zaměstnanci Azylového domu strávili příjemné

Více

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není

Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není Bioodpad není odpad Dne 10. ledna 2011 třídy 3. A a 3. B navštívily občanské sdružení Ekodomov se svým projektem Bioodpad není odpad. Děti zjistily hravou formou, co to je separace odpadu a kompostování.

Více

Kulturní akce pro rok 2015 v obci Velké Losiny

Kulturní akce pro rok 2015 v obci Velké Losiny Kulturní akce pro rok 2015 v obci Velké Losiny Leden sobota 17. 1. 2015 = 1. Velkolosinský ples (Areál zdraví víceúčelová hala, pořadatel MK Rajo s. r. o.) Únor neděle 1. 2. 2015 = Setkání s rysem Od 13

Více

Soutěž hasičských družstev v požárním útoku mužů a žen. O putovní pohár starostky městského obvodu Pustkovec. sobota 12.

Soutěž hasičských družstev v požárním útoku mužů a žen. O putovní pohár starostky městského obvodu Pustkovec. sobota 12. SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ Ostrava-Pustkovec Soutěž hasičských družstev v požárním útoku mužů a žen O putovní pohár starostky městského obvodu Pustkovec sobota 12. července 2014 Ostrava-Pustkovec zařazena

Více

OBSAH: 1. VZNIK, ZAKLADATELÉ, POSLÁNÍ 2. PERSONÁLNÍ OBSAZENÍ, KONTAKT 3. CÍLE 4. AKTIVITY V ROCE 2014 5. FINANČNÍ ZPRÁVA 6.

OBSAH: 1. VZNIK, ZAKLADATELÉ, POSLÁNÍ 2. PERSONÁLNÍ OBSAZENÍ, KONTAKT 3. CÍLE 4. AKTIVITY V ROCE 2014 5. FINANČNÍ ZPRÁVA 6. VÝROČNÍ ZPRÁVA za rok 2014 OBSAH: 1. VZNIK, ZAKLADATELÉ, POSLÁNÍ 2. PERSONÁLNÍ OBSAZENÍ, KONTAKT 3. CÍLE 4. AKTIVITY V ROCE 2014 5. FINANČNÍ ZPRÁVA 6. PODĚKOVÁNÍ Výroční zpráva za rok 2014 Strana 2 (celkem

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2006

VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2006 VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2006 občanské sdružení SPOLEČNÁ POHODA se sídlem 262 11 Rosovice 267 IČO 265 44 610 tel.: 605 732 422, č. účtu: 158 836 676/0600 http://pohoda.rosovice.info, e-mail: pohoda@rosovice.info

Více

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013

Deváťácké noviny č. 19; školní rok 2012/2013 1 Úvodník Tak je tady červen a do konce školního roku zbývá už jenom měsíc. To znamená, že zanedlouho přijdou letní prázdniny, na které se těší každý z nás. Nejen děti, ale i učitelé si určitě rádi odpočinou.

Více

DC Lokomotiva Stádlec. SDH Slavňovice počet členů: 25

DC Lokomotiva Stádlec. SDH Slavňovice počet členů: 25 poskytnutý příspěvek v roce: 2011 11.000,- DC Lokomotiva Stádlec 2012 11.500,- 2013 13.000,- 15.000,- navrhuji přiznat příspěvek ve výši: 15.000,-Kč - došipná (turnaj pro veřejnost) - šipkový vánoční turnaj.

Více

Z kulturních a společenských akcí na Vrablovci

Z kulturních a společenských akcí na Vrablovci Z kulturních a společenských akcí na Vrablovci Příloha č. 3 kroniky obce Ludgeřovice za rok 2011 Z 3. zasedání Zastupitelstva obce Ludgeřovice Konalo se 16. března 2011 v restauraci Na Vrablovci. Přítomno

Více

ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014

ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014 ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014 V letošním školním roce se naše ZŠW Pardubice s podporou Magistrátu města Pardubic stala organizátorem tradičních olympijských her pro žáky pátých

Více

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15.

Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. Přehazovaná Prahy 15 Dne 24. ledna 2013 se naše slečny z 6. A 7. tříd zúčastnily soutěže v přehazované O pohár starosty Prahy 15. První zápas se ZŠ Nad Přehradou prohrála naše děvčata 0:2 po setech 12:15

Více

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová

OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová OHLEDNUTÍ ZA AKCÍ 10 DNÍ FLORBALU 2014 Zimní stadion, Č. Třebová Již 7. ročníkem 10 dní florbalu v České Třebové se mohli pyšnit organizátoři z florbalového klubu FbK Orlicko Třebovsko. Během celého týdne

Více

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad)

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) -Počátkem září proběhlo REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV (odznaku všestrannosti olympijských vítězů) v Praze, kde se probojovala Markéta Camfrlová, která se

Více

Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím

Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím Děti byly za své soutěžní příspěvky odměněny tajnými výlety a dobrodružstvím Středa a pátek byli v minulém týdnu u dopravního podniku ve znamení tajných výletů. Tajných a dobrodružných výletů pro školní

Více

Naše 4.třída. Jenda,Radim,Mirek,Tomáš,David,Vojta,Kryštof,Filip, Jirka,Lukáš,Vilda, Tereza,Soňa,Jana,Petra,Martina,Bára,Markéta,Veronika

Naše 4.třída. Jenda,Radim,Mirek,Tomáš,David,Vojta,Kryštof,Filip, Jirka,Lukáš,Vilda, Tereza,Soňa,Jana,Petra,Martina,Bára,Markéta,Veronika Naše 4.třída Jenda,Radim,Mirek,Tomáš,David,Vojta,Kryštof,Filip, Jirka,Lukáš,Vilda, Tereza,Soňa,Jana,Petra,Martina,Bára,Markéta,Veronika Vážení rodiče, v případě,že nesouhlasíte s uvedenými informacemi

Více

Support Cup 2012. Přejděte z hlediště zahrát si na hřiště a reprezentujte svůj klub v konkurenci ostatních ligových fanklubů.

Support Cup 2012. Přejděte z hlediště zahrát si na hřiště a reprezentujte svůj klub v konkurenci ostatních ligových fanklubů. Support Cup 2012 Přejděte z hlediště zahrát si na hřiště a reprezentujte svůj klub v konkurenci ostatních ligových fanklubů. Popis: Turnaj Support Cup, je první turnaj svého druhu v České republice. Pozvánku

Více

KUL TURNI KRONIKA. Centra sociálních služeb Kojetín * * * * * * * * * *

KUL TURNI KRONIKA. Centra sociálních služeb Kojetín * * * * * * * * * * KUL TURNI, KRONIKA Centra sociálních služeb Kojetín * * * * * * * * * * * * 2008 Centrum sociálních služeb Kojetín organizuje pro své obyvatele na domech s pecovatelskou službou a návštevníky Klubu duchodcu

Více

Zima VY_12_INOVACE_PRV.123.10

Zima VY_12_INOVACE_PRV.123.10 Zima VY_12_INOVACE_PRV.123.10 Mgr.Charlotta Kurcová srpen 2011 březen 2012 Já a můj svět, Prvouka 1. 3.ročník Téma: Zima Podtéma: počasí, vhodné oblečení, svátky v zimě, zimní aktivity a sporty. Anotace:

Více

Děti a tety z našeho Domova:

Děti a tety z našeho Domova: Všichni jsme prožívali vánoční svátky se svými blízkými, ať už doma nebo na našem Domově. Mnozí z vás o svých Vánocích napsali a namalovali hezké příspěvky: Děti a tety z našeho Domova: Na Štědrý den se

Více

Obsah vzdělávání a celoroční rozvržení práce ve školní družině. Osobnostní a sociální výchova, osobnostní rozvoj.

Obsah vzdělávání a celoroční rozvržení práce ve školní družině. Osobnostní a sociální výchova, osobnostní rozvoj. Obsah vzdělávání a celoroční rozvržení práce ve školní družině. Září : Kamaráde, pojď si s námi hrát Osobnostní a sociální výchova, osobnostní rozvoj. - osvojovat si a dodržovat základy společenského chování

Více

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA 1 ÚVODNÍK Vítejte u 6. čísla Deváťáckých novin. V tomto vydání se dočtete, co se událo u nás v Senožatech v měsíci únoru. Tentokrát nejen ve škole. Došli jsme se podívat také na dětský karneval a na masopustní

Více

MLÁDEŽNICKÝ PARLAMENT IVANČICE

MLÁDEŽNICKÝ PARLAMENT IVANČICE PROSINEC/LEDEN 2014/2015 MLÁDEŽNICKÝ PARLAMENT IVANČICE KDO JSME Jsme Mládežnický parlament Ivančice a okolí. Působíme od března tohoto roku. Naše skupina na sobě pracuje a vzděláváme se v různých oblastech.

Více

ROK 2009 NA ZÁMKU A V KULTUŘE

ROK 2009 NA ZÁMKU A V KULTUŘE ROK 2009 NA ZÁMKU A V KULTUŘE V kalendářním roce 2009 na zámku proběhlo 69 kulturních a společenských akcí, z nichž hlavním nebo jediným pořadatelem jsme byli u 48 akcí. Šlo o následující typy akcí: 5

Více

Časopis naší Mateřinky

Časopis naší Mateřinky Časopis naší Mateřinky Září Prosinec 2014 Co nového u nás v mateřince, aneb je tu další školní rok Začal nový školní rok a i v naší školce se udály mnohé změny. Podařilo se nám pořídit novou Interaktivní

Více

Projekty školní družiny na školní rok 2011/2012. ZŠ V Zahrádkách 48. Praha 3

Projekty školní družiny na školní rok 2011/2012. ZŠ V Zahrádkách 48. Praha 3 Projekty školní družiny na školní rok 2011/2012 ZŠ V Zahrádkách 48 Praha 3 19. 9. 30. 9. pí. Toufarová 3. 10. 11. 11. pí. Kamenská 14. 11. 22. 12. pí. Maskaluková 3. 1. 18. 2. 2012 pí. Lišková 22. 2. 30.

Více

Závěrečná zpráva o využití podpory z rozpočtu obce Únanov pro rok 2008

Závěrečná zpráva o využití podpory z rozpočtu obce Únanov pro rok 2008 Sbor dobrovolných hasičů v Únanově 671 31 Únanov IČ: 45657343 hasiciunanov@seznam.cz Závěrečná zpráva o využití podpory z rozpočtu obce Únanov pro rok 2008 V Únanově dne 23.1.2009 vypracovali Ing. Lukáš

Více

KALENDÁŘ AKCÍ OBCE LUTÍN 2015 kulturní, společenské a sportovní akce v obou částech obce

KALENDÁŘ AKCÍ OBCE LUTÍN 2015 kulturní, společenské a sportovní akce v obou částech obce KALENDÁŘ AKCÍ OBCE LUTÍN 2015 kulturní, společenské a sportovní akce v obou částech obce Datum Název akce Stručný popis akce Pořadatel Místo konání akce 1.1. Novoroční výstup na Velký Kosíř 27. ročník

Více

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách

Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Den čtvrtý neděle 21. června 2015 Sloup v Čechách Ráno jsme se opět probudili do neslunečného dne. Dnešní den jsme potřebovali, aby nám počasí přálo a tak jsme poustevníkovi na hrad vzkázali, ať pošle

Více

Dům dětí a mládeže při ZŠ Aloise Klára Úštěk Rybniční 203

Dům dětí a mládeže při ZŠ Aloise Klára Úštěk Rybniční 203 Dům dětí a mládeže při ZŠ Aloise Klára Úštěk Rybniční 203 Plán práce na školní rok 2013 2014 platný od 1. 9. 2013 zpracovala Bc. Eliška Ziková 1. Pravidelná zájmová činnost Při DDM bude letos pracovat

Více

Pravidelné akce Klubu seniorů Krupka na rok 2015

Pravidelné akce Klubu seniorů Krupka na rok 2015 Pravidelné akce Klubu seniorů Krupka na rok 2015 Každé pondělí až čtvrtek je otevřen klub v DPS Dlouhá 636, Krupka vždy od 13,00 do 17,00 hodin. Možnost využití dvou počítačů včetně připojení na internet,

Více

Hasičský zpravodaj 7/2011. Sboru dobrovolných hasičů Chaloupky

Hasičský zpravodaj 7/2011. Sboru dobrovolných hasičů Chaloupky Hasičský zpravodaj Sboru dobrovolných hasičů Chaloupky 7/2011 Ú v o d n í k : -------------------------------------------------------------------------------------- Vážení čtenáři, blíží se konec roku

Více

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA

REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Září 2009 REKONSTRUKCE JÍDELNY A ŠKOLNÍHO DVORA Během prázdnin započala v areálu naší školy rozsáhlá rekonstrukce jídelny a školního dvora. Jak dlouho potrvá nevíme. Snad do poloviny listopadu. Bohužel

Více

Připravované akce ROK 2014. Prosinec 2014. Zdravověda žádná věda přednášky studentů Lékařské fakulty v Ostravě

Připravované akce ROK 2014. Prosinec 2014. Zdravověda žádná věda přednášky studentů Lékařské fakulty v Ostravě Připravované akce ROK 2014 Prosinec 2014 Zdravověda žádná věda přednášky studentů Lékařské fakulty v Ostravě Mikulášská zastavení a dobrá hudba navíc Perníčkové odpoledne na Vážce Dámský klub - rumové

Více

Celorepublikové setkání hasičských přípravek

Celorepublikové setkání hasičských přípravek Celorepublikové setkání hasičských přípravek 1 Historie akce Ve Sboru dobrovolných hasičů v Čelákovicích má práce s mládeží dlouholetou tradici, která se datuje někdy od 70. let minulého století a s občasnými

Více

Březen 2014. Příloha ZŠ a MŠ Stehelčeves, www.skolastehelceves.cz. Školní ples

Březen 2014. Příloha ZŠ a MŠ Stehelčeves, www.skolastehelceves.cz. Školní ples Březen 2014 Příloha ZŠ a MŠ Stehelčeves, www.skolastehelceves.cz Školní ples Tak trochu jinak jsme letos pojali školní ples, který se konal ve stylu hudby 80. a 90. let. O zahájení se postaraly děti z

Více

V Ř E S K O V Á K leden 2010

V Ř E S K O V Á K leden 2010 V Ř E S K O V Á K leden 2010 Úvodní slovo Vážení spoluobčané, dočkali jsme se přívalu sněhu a tak okusili zase po dlouhé době pravou zimu. Největší radost mají samozřejmě děti, ale dospělým sníh přidělává

Více

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 Školní kolo soutěže PIŠQWORKY (8. a 9. třída) 1. místo Ladislav Drápal 2. místo Ondřej Burian 3. místo Michal Jirák 4. 8. místo: Pavla

Více

Archiv 6. třídy. Mezinárodní matematická soutěž Klokan 6. a 7. ročník kategorie BENJAMÍN obsadil Vláďa Světlík krásné 2. místo. MOC GRATULUJEME.

Archiv 6. třídy. Mezinárodní matematická soutěž Klokan 6. a 7. ročník kategorie BENJAMÍN obsadil Vláďa Světlík krásné 2. místo. MOC GRATULUJEME. Archiv 6. třídy ČERVEN 2011 prohlédněte si aktuální články k těmto akcím 3. 6. Projektový den Děti dětem, aneb Známe své město? 6. 6. Preventivní program Klima třídy /zde klikněte/ 10. 6. Přírodopisná

Více

ORGANIZAČNÍ ZABEZPEČENÍ KRAJSKÉHO KOLA HRY PLAMEN A SOUTĚŽE DOROSTU KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE

ORGANIZAČNÍ ZABEZPEČENÍ KRAJSKÉHO KOLA HRY PLAMEN A SOUTĚŽE DOROSTU KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE ORGANIZAČNÍ ZABEZPEČENÍ KRAJSKÉHO KOLA HRY PLAMEN A SOUTĚŽE DOROSTU KRÁLOVÉHRADECKÉHO KRAJE Krajské sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Královéhradeckého kraje a Okresním sdružením hasičů Čech, Moravy

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2005 MANDLOVÉ OČI sdružení rodin a přátel osob s Downovým syndromem

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2005 MANDLOVÉ OČI sdružení rodin a přátel osob s Downovým syndromem VÝROČNÍ ZPRÁVA 2005 Aprílový rekondiční pobyt, ORBITA Rožnov pod Radhoštěm, duben 2005 Podzimní rekondiční pobyt, ORBITA Rožnov pod Radhoštěm, říjen 2005 MANDLOVÉ OČI sdružení rodin a přátel osob s Downovým

Více

Ž E N K L A V S K Ý Z P R A V O D A J

Ž E N K L A V S K Ý Z P R A V O D A J ŠKOLSKÁ KULTURNÍ KOMISE VYDÁVÁ Ž E N K L A V S K Ý Z P R A V O D A J ČERVEN - SRPEN 2013 Sportovní den Rozloučení s předškoláky INFORMACE Z OBECNÍHO ÚŘADU 1. ZO Ženklava oznamuje, že 16. zasedání zastupitelstva

Více

Vánoce se kvapem blíží, takže výtvarný den, který se konal 1. prosince 2014 byl opět zaměřen na vánoční téma. Naši klienti - výtvarníci vyráběli

Vánoce se kvapem blíží, takže výtvarný den, který se konal 1. prosince 2014 byl opět zaměřen na vánoční téma. Naši klienti - výtvarníci vyráběli Vánoce se kvapem blíží, takže výtvarný den, který se konal 1. prosince 2014 byl opět zaměřen na vánoční téma. Naši klienti - výtvarníci vyráběli vánoční přáníčka - stříhali, lepili, vyšívali a za pomoci

Více

Známe vítěze jubilejního ročníku Dětského činu roku! Dětský čin roku 2014 vyvrcholil slavnostním oceněním vítězů

Známe vítěze jubilejního ročníku Dětského činu roku! Dětský čin roku 2014 vyvrcholil slavnostním oceněním vítězů Známe vítěze jubilejního ročníku Dětského činu roku! Dětský čin roku 2014 vyvrcholil slavnostním oceněním vítězů Brožíkova síň Staroměstské radnice v Praze patřila první prosincový čtvrtek dětským hrdinům,

Více

Roční plán výchovně vzdělávací činnosti pro Dětský domov rok 2014/ 2015 Zpracovala: Bc. M. Remešová

Roční plán výchovně vzdělávací činnosti pro Dětský domov rok 2014/ 2015 Zpracovala: Bc. M. Remešová Roční plán výchovně vzdělávací činnosti pro Dětský domov rok 2014/ 2015 Zpracovala: Bc. M. Remešová Září Vrbenská 50 Turnaj ve vybíjené - Melč Vypracovat PROD (Evix) Aktualizovat matriky odp. skup.vych

Více

Obec Žermanice, Obecní úřad č. 48, 739 37 ŽERMANICKÝ ZPRAVODAJ. Číslo vydání: 4/2014 www.obeczermanice.cz 9. prosince 2014

Obec Žermanice, Obecní úřad č. 48, 739 37 ŽERMANICKÝ ZPRAVODAJ. Číslo vydání: 4/2014 www.obeczermanice.cz 9. prosince 2014 Obec Žermanice, Obecní úřad č. 48, 739 37 ŽERMANICKÝ ZPRAVODAJ Číslo vydání: 4/2014 www.obeczermanice.cz 9. prosince 2014 Vánoční přání Venku padá první vločka, kdo si počká, ten se dočká. Zas tu máme

Více

Zpráva o činnosti mládeže v roce 2013

Zpráva o činnosti mládeže v roce 2013 Zpráva o činnosti mládeže v roce 2013 Právě uplynulý rok 2013 byl, co se činnosti hasičské mládeže týká nejbohatším rokem za poslední období. Činnost s mládeží si v tomto roce vyžádala velké množství energie,

Více

Základní škola a Mateřská škola Tetčice, okres Brno venkov, příspěvková organizace, Palackého 52, Tetčice. Odloučené pracoviště: Mateřská škola

Základní škola a Mateřská škola Tetčice, okres Brno venkov, příspěvková organizace, Palackého 52, Tetčice. Odloučené pracoviště: Mateřská škola Základní škola a Mateřská škola Tetčice, okres Brno venkov, příspěvková organizace, Palackého 52, Tetčice Odloučené pracoviště: Mateřská škola Tyršova 304 Tetčice 664 17 Názvy měsíčních tematických celků

Více

ICM Bruntál, Dr. E. Beneše 47, 79201 Bruntál. Zpravodaj Informačního centra pro mládež Bruntál při NZDM OPEN HOUSE Bruntál Bruntálsko 17.

ICM Bruntál, Dr. E. Beneše 47, 79201 Bruntál. Zpravodaj Informačního centra pro mládež Bruntál při NZDM OPEN HOUSE Bruntál Bruntálsko 17. Občan a stát: Pavilon v parku dostane nové zázemí Volný čas: ZMĚNA V DIVADLE: Drahé tety a já - detektivní komedie místo hry Play Strindberg. Prostor u hudebního pavilonu v bruntálském městském parku získá

Více

Zápis z pracovní schůze ohledně obsazení maš. průvodu 19. 02. 2011 konaná 06. 01. 2011 od 17 h. V poh. U Bambuchů.

Zápis z pracovní schůze ohledně obsazení maš. průvodu 19. 02. 2011 konaná 06. 01. 2011 od 17 h. V poh. U Bambuchů. Zápis z pracovní schůze ohledně obsazení maš. průvodu 19. 02. 2011 konaná 06. 01. 2011 od 17 h. V poh. U Bambuchů. Přítomni: Fr. Němec, Fr. Souček ml., Jar. Novotný ml., P. Bílek, P. Novotný, P. Rutsch,

Více

Kalendář akcí obou našich obcí pro rok 2015

Kalendář akcí obou našich obcí pro rok 2015 Kalendář akcí obou našich obcí pro rok 2015 Poř. Název akce Pořádá Termín 1. Silvestrovská zábava 2. Třikrálová sbírka 3. Myslivecký ples MS Hubert 31.12.2014 10.1.2015 16.1.2015 4. Školní ples ZŠ 30.1.2015

Více

Základní škola. Dolní Vilémovice

Základní škola. Dolní Vilémovice Základní škola Dolní Vilémovice Školní rok 2012 2013 SLOVO ÚVODEM Školní rok 2012 2013 pro malou vilémovskou školičku znamenal mnoho nového. Nová paní ředitelka, nová paní učitelka, vychovatelka Jen ty

Více

Sbor dobrovolných hasičů

Sbor dobrovolných hasičů Sbor dobrovolných hasičů Založení hasičského sboru ve Lhotách se datuje na den 23. března 1894. Starostou obce byl v té době František Morávek a pány radními byli: Václav Martinec, Alois Myšák, Josef Sedláček,

Více

1. Účel... 4. 2. Dokument... 4. 3. Forma dokumentu... 4. 3.1. Požární sport, požární prevence... 4. 3.1.1. Historický hasičský oděv a helmy...

1. Účel... 4. 2. Dokument... 4. 3. Forma dokumentu... 4. 3.1. Požární sport, požární prevence... 4. 3.1.1. Historický hasičský oděv a helmy... www.sdh.valdov.cz Příprava rozpočtu na rok 2012 Obsah 1. Účel... 4 2. Dokument... 4 3. Forma dokumentu... 4 3.1. Požární sport, požární prevence... 4 3.1.1. Historický hasičský oděv a helmy... 5 3.1.2.

Více

Zápis z valné hromady členů občanského sdružení 1/2013

Zápis z valné hromady členů občanského sdružení 1/2013 Zápis z valné hromady členů občanského sdružení 1/2013 ze dne: 14. prosince 2013 počet přítomných členů: 36 (viz prezenční listina) Program: 1. Zahájení 2. Zpráva o činnosti Sdružení za rok 2013 3. Zpráva

Více

Interaktivní pořad plný písniček k nám zavítal 23. listopadu a jmenoval se Pohádková minishow.

Interaktivní pořad plný písniček k nám zavítal 23. listopadu a jmenoval se Pohádková minishow. Základní škola Ořech a její KFOŠ A je tu zase prosinec. Prý měsíc klidu, pohody a radostného očekávání vánoc. No, mnozí z nás dobře víme, že umí být občas pořádně hektický a náročný. I když vždy krásný.

Více

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA

INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA INFORMAČNÍ ZPRAVODAJ KLUBU POHÁDKA ROUSÍNOV Březen duben 2008 Pravidelné schůzky se konají na adrese: Skálova 35 (nad Salonem Kleopatra) v tyto dny: Pondělí: 15:30 17:30 herna od května pouze za nepříznivého

Více

PŘEHLED AKCÍ PRO SENIORY 2014

PŘEHLED AKCÍ PRO SENIORY 2014 PŘEHLED AKCÍ PRO SENIORY 2014 15. 2. a 26. 2. 2014 TVOŘIVÉ ODPOLEDNE PRO SENIORY Pro seniory DPS Hladnovská, Ostrava Muglinov a DPS Heřmanická, Slezská Ostrava jsme přichystali tvořivé odpoledne, ve kterém

Více

Připravili jsme praktickou burzu letního oblečení pro děti i rodiče v Azylovém domě.

Připravili jsme praktickou burzu letního oblečení pro děti i rodiče v Azylovém domě. 13.7. 2012 Burza oblečení Připravili jsme praktickou burzu letního oblečení pro děti i rodiče v Azylovém domě. 17.7.2012 Setkání s paní psycholožkou a individuálně jim pomohla s jiným pohledem na problémy,

Více

Centrum pro děti, mládež a dospělé DRAK o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013

Centrum pro děti, mládež a dospělé DRAK o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 Centrum pro děti, mládež a dospělé DRAK o.s. VÝROČNÍ ZPRÁVA 2013 D R A K Úvodní slovo: Vážené dámy, pánové a milé děti! Na těchto stránkách se Vám budeme snažit zrekapitulovat rok 2013, kdy bylo naše občanské

Více

Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě,

Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě, Člověk a příroda Člověk a příroda přírodovědný vzdělávací program, ve kterém jsme vyslechli zajímavé povídání o přírodě, doprovázené promítáním filmů na interaktivní tabuli. Dvojice ochranářů ze společnosti

Více

Zpráva o činnosti v Domově pro osoby se zdravotním postižením Severní Terasa v roce 2011

Zpráva o činnosti v Domově pro osoby se zdravotním postižením Severní Terasa v roce 2011 Zpráva o činnosti v Domově pro osoby se zdravotním postižením Severní Terasa v roce 2011 V průběhu roku 2011 došlo ke změnám v našem zařízení zejména ve druzích poskytovaných služeb. Z důvodu dlouhodobé

Více

Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6. Brechtík. Obrázek 1 nakreslila Eliška Burešová

Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6. Brechtík. Obrázek 1 nakreslila Eliška Burešová Číslo: 6 Listopad Rok 2013/2014 MŠ Brno, Brechtova 6 Brechtík Obrázek 1 nakreslila Eliška Burešová Vážení rodiče, držíte v rukou nové vydání školního časopisu, který je určen Vám i Vašim dětem. Tento časopis

Více

KRONIKA PROSINEC 2014

KRONIKA PROSINEC 2014 KRONIKA PROSINEC 2014 ADVENTNÍ ČAS Adventní čas jsme rozžali symbolickým rozsvícením první svíčky na adventním věnci. Krásný věnec nám věnovala paní Šoupalová, děkujeme. MIKULÁŠ PŘIŠEL K NÁM S napětím

Více

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost

Cesta do Zagarola Tomáš Přerost Cesta do Zagarola Město Zagarolo, které je partnerským městem obce Nelahozeves, pozvalo zastupitele naší obce a ţáky nelahozeveské školy na návštěvu. Zastupitelé zde byli na oficiální návštěvě. Ţáci byli

Více

Program školního roku 2014 2015

Program školního roku 2014 2015 Program školního roku 2014 2015 SOUTĚŽE A PROJEKTY : Projekt Čtení pomáhá Prohlubování projektu etické výchovy do výuky Výtvarné soutěže okresního, krajského i celostátního významu Školní pěvecká soutěž

Více

O R G A N I Z A Č N Í Z A B E Z P E Č E N Í

O R G A N I Z A Č N Í Z A B E Z P E Č E N Í Sdružení hasičů ČMS, okres Plzeň sever, odborná rada mládeže vydává O R G A N I Z A Č N Í Z A B E Z P E Č E N Í 42. ročníku hry "PLAMEN" pro rok 2013-2014 Vážení přátelé, Se zahájením nového školního roku

Více

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ

ZPRÁVY ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ ČESKÁ TELEVIZE V DOBŘÍKOVĚ V úterý 10. června natáčela Česká televize v Dobříkově reportáž, která by měla být odvysílána v pořadu Toulavá kamera v průběhu července. Reportáž byla natáčena u sochy M. J.

Více

Smíšeného pěveckého sboru

Smíšeného pěveckého sboru Přehled koncertů, akcí a vystoupení Smíšeného pěveckého sboru VOŠP a SPgŠ Litomyšl za školní rok 2007/08 zpracováno 19. 6. 2008 PODZIM 2007 20. 9. 2007 Koncert pro Městský úřad Litomyšl, Zámecké divadélko,

Více

Program na leden 2014

Program na leden 2014 Program na leden 2014 Čt 2.1. Mše svatá ( od 9.30 hod. ) Čt 16.1. Mše svatá ( od 9.30 hod. ) Čt 30.1. Mše svatá ( od 9.30 hod. ) Pá 17.1. Pedikúra ( od 13.00 hod.) Čt 23.1. Kadeřnice ( od 10.00 hod.) Program

Více

Jeřmanická drbna č.2/2010

Jeřmanická drbna č.2/2010 Jeřmanická drbna č.2/2010 www.jermanice.cz SDH Jeřmanice pořádá 17.4.2010 již 19. ročník Hasičského víceboje. Po celé obci se opět budou pohybovat hlídky malých hasičů, počítáme s účastí cca 200 dětí.

Více

Kalendář akcí obou našich obcí pro rok 2015

Kalendář akcí obou našich obcí pro rok 2015 Kalendář akcí obou našich obcí pro rok 2015 Poř. Název akce Pořádá Termín 1. Silvestrovská zábava 2. Třikrálová sbírka 3. Myslivecký ples MS Hubert 31.12.2014 10.1.2015 16.1.2015 4. Školní ples ZŠ 30.1.2015

Více

ZÁPIS ZE ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE HEŘMANOV DNE 5. 11. 2012

ZÁPIS ZE ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE HEŘMANOV DNE 5. 11. 2012 ZÁPIS ZE ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE HEŘMANOV DNE 5. 11. 2012 Zasedání zahájeno: v 18:00 hodin Místo konání: kancelář obecního úřadu Počet zastupitelů: 9 Přítomni: Chadimová Pavla, Holánek Josef, Bajerová

Více

Výroční zpráva 2010. 52/02 Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Choceň

Výroční zpráva 2010. 52/02 Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Choceň Výroční zpráva 2010 52/02 Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Choceň Kdo jsme? Jsme nezisková organizace. Našimi členy jsou dobrovolníci a naše práce souvisí s činností oddílu mladých ochránců

Více

V Ř E S K O V Á K květen 2012

V Ř E S K O V Á K květen 2012 V Ř E S K O V Á K květen 2012 Úvodní slovo Vážení spoluobčané, v současné době je připravováno veřejné jednání na téma kanalizace a ČOV. Na tomto jednání bude přítomen i projektant, na kterého si můžete

Více

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření JSDH Popůvky za rok 2014

Výroční zpráva o činnosti a hospodaření JSDH Popůvky za rok 2014 Výroční zpráva o činnosti a hospodaření JSDH Popůvky za rok 2014 Pro rok 2014 byly stanoveny tyto hlavní úkoly: 1. Zabezpečovat průběžné plnění práce sboru na rok 2014. 2. Podílet se na zabezpečování akceschopnosti

Více

Vypracoval: Razítko města Bílovec Schválil:

Vypracoval: Razítko města Bílovec Schválil: Vypracoval: Razítko města Bílovec Schválil: Ing. Fešar Tomáš Klimek Petr Podpis: Podpis: Plán odborné přípravy pro rok 2014 vychází ze Sbírky interních aktů řízení Generálního ředitele Hasičského záchranného

Více

třídní učitelka: Bc. Kateřina Sedláčková, asistence: Bc. Šárka Klímová

třídní učitelka: Bc. Kateřina Sedláčková, asistence: Bc. Šárka Klímová Výroční zpráva, školní rok 2013 2014, 8. třída třídní učitelka: Bc. Kateřina Sedláčková, asistence: Bc. Šárka Klímová Tento školní rok byl pro osmáky velmi důležitý především v přípravě ročníkových prací.

Více

Zajišťujeme dětské narozeninové oslavy!

Zajišťujeme dětské narozeninové oslavy! MATÝSKŮV OBČASNÍČEK Č. 42 LEDEN 2010 NOVINKY V MATÝSKU OD LEDNA 2010: Matýskáček, malý žáček Cena dopolední aktivity pro děti Matýskáček, malý žáček : 100,-/2,5 hodiny V ceně program pro děti, svačinka

Více

ORGANIZAČNÍ ZABEZPEČENÍ KRAJSKÉHO KOLA SOUTĚŽE DOROSTU PARDUBICKÉHO KRAJE

ORGANIZAČNÍ ZABEZPEČENÍ KRAJSKÉHO KOLA SOUTĚŽE DOROSTU PARDUBICKÉHO KRAJE ORGANIZAČNÍ ZABEZPEČENÍ KRAJSKÉHO KOLA SOUTĚŽE DOROSTU PARDUBICKÉHO KRAJE 2011 Pořadatel Krajské sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Pardubického kraje ve spolupráci s Okresním sdružením hasičů ČMS

Více

30. 4. Hobby závody pro jezdce i koně i bez licencí (Střední zemědělská škola Lanškroun)

30. 4. Hobby závody pro jezdce i koně i bez licencí (Střední zemědělská škola Lanškroun) KALENDÁŘ AKCÍ 2011 BŘEZEN 4.3. Ples ORPA, sál Kulturního domu Ţichlínek 5.3. Loučení se zimou Maškarní karneval na lyţích (Čenkovice) 5.3. Masopustní průvod (Horní Čermná) 5.3. Country bál (KČT Lanškroun)

Více

9. regionální veletrh fiktivních firem Praha

9. regionální veletrh fiktivních firem Praha Pozvánka na 9. regionální veletrh fiktivních firem Praha 28. ledna 2015 Obchodní akademie Vinohradská Praha 2, Vinohradská 38 Vážená paní, vážený pane, vážení pracovníci fiktivních firem, dovolte mi, abych

Více

Anglické divadlo (24. září 2012)

Anglické divadlo (24. září 2012) Anglické divadlo (24. září 2012) Jackie and the Giant (1. stupeň) Napínavý příběh o malé dívce Jackie, která prchá před zlým obrem a na své cestě se setkává s obrem hodným, který jí může pomoci. V obřím

Více

1. úkol. To se nám moc líbilo, protože nemáme na táboře elektrickou energii a nějaký levný ekologický zdroj na noční svícení by se nám hodil.

1. úkol. To se nám moc líbilo, protože nemáme na táboře elektrickou energii a nějaký levný ekologický zdroj na noční svícení by se nám hodil. 1. úkol Prvním úkolem je posouzení možností a výběr druhu obnovitelné energie, která by byla vhodná pro to, abychom na našem tábořišti mohli vyrobit takové množství energie, které by rozsvítilo alespoň

Více

Soutěžní kategorie: Věkové kategorie: Podmínky soutěže:

Soutěžní kategorie: Věkové kategorie: Podmínky soutěže: Soutěžní kategorie: A) Jazz, moderna, scénický tanec B) Disko C) Street dance D) Plesová choreografie E) Roztleskávačky Věkové kategorie: 1) mini - do 6 let 2) děti - do 10 let 3) junioři - do 15 let 4)

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI MATEŘSKÉ ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2010/2011. Charakteristika mateřské školy

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI MATEŘSKÉ ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2010/2011. Charakteristika mateřské školy VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI MATEŘSKÉ ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2010/2011 Charakteristika mateřské školy - Základní škola a Mateřská škola Osek nad Bečvou 78 - Telefon : 581 705 922, MŠ: 581 793 012 - IČO: 43541712

Více