Červen ČERVEN = BRDEN

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "Červen 2010 1.ČERVEN = BRDEN"

Transkript

1 Červen ČERVEN = BRDEN 1. června je Kunratický les každoročně cílem všech žáků a učitelů ZŠ Táborská. Společnými silami deváťáci a jejich učitelé připraví pro ostatní program na celé dopoledne. Tradičně totiž probíhá BRANNÝ DEN. Příprava je náročná, protože obnáší nejen naplánování trasy závodu, ale i vymyšlení náplně a způsoby hodnocení jednotlivých stanovišť. Letošní účastníci absolvovali pouze 7 stanovišť. I když úkolů bylo méně než vloni, závod nebyl o nic ochuzen, naopak byl plynulejší a dětem se více líbil. Novou disciplínou byla práce s buzolou a uzlování. Uzlování je věc, která se nám může hodit! Nejenom rozuzlovat zamotanou tkaničku, ale uvázat na ní správný uzel, není žádná legrace! Každý z mladších účastníků si vyzkoušel několik typů uzlů. Ne všichni věděli, že buzola není kompas. Pan učitel Červený všem buzolu ukázal a vysvětlil, jak se s ní pracuje.a hned bylo všem jasno.

2 Na stanovišti zdravověda tradičně pomáhal profesionální zdravotník Pája. Skupinky si vyzkoušely nejen stabilizovanou polohu, ale i obvazovou techniku. Většinou je nezaskočily ani otázky z teorie první pomoci, všichni bravurně ovládají telefonní kontakty, které je třeba použít při zavolání pomoci zraněnému. Svou obratnost si starší žáci vyzkoušeli na lanové překážce- nebylo to tak jednoduché, jak se zprvu zdálo!! Také někteří vyučující si vyzkoušeli své opičí dovednosti.

3 Nejpopulárnější stanoviště bývá vždy střelba ze vzduchovky. Vyzkoušet si ji mohl každý, kdo se odvážil a komu dal pan ředitel Prokop náboje. Střílelo se na kovové panáčky ostošest! Prémiový bod mohl skupince vystřílet i vyučující, který ji doprovázel. Na regulérnost závodu dohlížela jízdní policie v osobě paní učitelky Fialové. Branný den byl prostě super!!!

4 NÁŠ NOVÝ ŠKOLNÍ DVŮR Vraťme se o pár měsíců zpět na náš školní dvůr. Ještě v září to bylo jedno velké staveniště. Nahlédněte v kronice do měsíce září a sami porovnejte. Co se změnilo? No přece nová dlažba, zábradlí před okny jídelny, izolace budovy a hlavně nová zeď dvora. Ta přilákala žáky 2.A a paní učitelku Kotoučkovou, kteří ji ozdobili kresbami s přírodními motivy.

5 LIDSKÉ SMYSLY VE STANICI PŘÍRODOVĚDCŮ Na naší škole je běžné, že se snažíme obohacovat výuku o vzdělávací pořady, které pořádají jiné organizace. Mezi naše oblíbené patří Stanice přírodovědců na Praze 5. Druháci zde absolvovali pořad rozšiřující jejich znalosti o lidském těle. Na maketách ucha a oka viděli, z čeho se skládají, své čichové, chuťové a hmatové buňky procvičili prakticky na poznávačkách naslepo. Poznáte, jak voní kmín či paprika nebo co držíte v ruce, když jsou oči zavázané? Závěr programu patřil prohlídce výběhů a terárií. Zklamal krokodýl, kterému jsme ve vodě viděli jenom oči, a tak měli největší úspěch poníci a klokan.

6 ČERVNOVÝ SVATEBNÍ BOOM Jelikož květnové svatby dle pověry nepřinášejí manželům štěstí, roztrhl se s nimi pytel v červnu. Na začátku měsíce se vdávala paní vychovatelka Dana Richterová, která šla příkladem školní psycholožce Hance Vaňkové. Že jim to moc slušelo? Oběma novomanželským párům přejeme hodně lásky!!!

7 LETNÍ SPORTOVNÍ HRY PRAHY 4 Závěr školního roku se nesl v duchu sportování. Již podruhé v obvodu Prahy 4 proběhly hry pod názvem 4x4 letní hry. Všechny školy na našem obvodě se pod záštitou starosty Prahy 4 ing. Pavla Horálka utkávaly od v šestnácti sportovních disciplínách. Soutěžilo se v individuálních sportech jako je např. přespolní běh, jízda zručnosti na kole, in line bruslení, plavání, závody horských kol atd. Celé týmy škol bojovaly o medaile např. v malé kopané, florbalu, košíkové, přehazované a jiných sportech. Sportovní klání probíhala na mnoha místech našeho obvodu. V Braníku probíhaly cyklistické disciplíny, které nám hned na začátku soutěží přinesly první medaili. V další cyklistické disciplíně časovce družstevjsme uspěli v Kunratickém lese a do školy jsme se vraceli s bronzovou medailí. Ve stolním fotbale, který probíhal v KC Novodvorská, naše škola excelovala! Domů jsme přiváželi zlato!. Stolní tenis byl pro nás také úspěšný. Pro stříbrnou medaili jsme si nešli daleko, soutěž totiž probíhala naproti škole v TJ Sokol Nusle. V plavecké nesoutěžní disciplíně jsme také slavili úspěch, obsadili jsme 3. místo a do školy jsme se vraceli s velkým plyšovým medvědem. Slavnostní zahájení ve Žlutých lázních

8 Dáváme o sobě vědět.

9 Zde máme fotodokumentaci z cyklistických závodů

10

11 Družstvo našich mladších basketbalistů příjemně překvapilo.dostalo se do semifinále.

12 Zúčastnili jsme se také fotbalových turnajů.

13 Štafety se nám vydařily. Získali jsme stříbro!!!

14 Hned v 2. dni 4x4 letních her zaznamenali naši žáci velký úspěch v podobě stříbrných medailí stolních tenistů. Pohodový a pro hru zapálený tým se skládal z šesťáků Toníka Bláhy, Kuby Kokošky a Áni Divišové a Martiny Reisnerové ze 7.A. Na stolní tenis jsme to neměli daleko, turnaj se konal v Sokolu naproti škole. Atmosféra na turnaji byla výborná, zdravě soupeřivá, ale zároveň stmelující pro všechny účastníky, kteří si přišli hlavně zahrát svůj oblíbený ping-pong. Hrály se dívčí a chlapecké dvouhry a smíšené čtyřhry, když bylo třeba rozhodnout. Našemu sehranému týmu se od začátku parádně dařilo, celkem hladce postupoval výš až se sešel ve finálové bitvě s týmem gymnázia Ohradní. Zápasy byly doslova na krev a napínavé, musela rozhodovat smíšená čtyřhra, ve které naše dvojice Kuba a Martina bohužel těsně soupeřům podlehli. Přesto to byl pro všechny skvělý den a těšíme se n a další letní hry...

15 Děkujeme!!! Ozvalo se v divadelním sále jako poděkování všem medailistům z letních her 4x4.

16 OBHAJOBY OBOROVÝCH PRACÍ ŽÁKŮ DEVÁTÝCH TŘÍD 15. června se počasí moc nepochlapilo, zato naši deváťáci u obhajob ano! Ve třech slavnostně vyzdobených místnostech školy zasedly v úterý poroty složené z vedoucích oborových prací, aby daly možnost autorům obhájit závěrečnou oborovou práci. Každý z žáků promlouval o tématu, které ho zajímalo a zodpovídal na všetečné otázky členů komise. Ústní obhajobu někteří žáci doplnili filmovou projekcí.

17 S originálním nápadem přišla Veronika Bednáriková. Svou oborovou práci obohatila o názornou ukázku. Její práce se zabývala módou 60. let. Předsedové jednotlivých komisí, pan ředitel František Prokop a paní učitelky Jitka Svobodová a Helena Suchánková na konci obhajob popřáli všem žákům za pěkně zpracované oborové práce a nejúspěšnějším udělili doktorandské tituly.

18 Přinášíme vám konečné výsledky letošních obhajob. B L A H O P Ř E J E M E!!!!! Martin Valeš čestné uznání Animace Kristýna Veinlichová čestné uznání Animace Patrik Šebesta čestné uznání Kultura nemusí být noční můra Nicola Pavlíková čestné uznání Italská kuchyně Petr Staněk čestné uznání Mexická kuchyně Nikola Ristić čestné uznání Alena Michálková, Radek Rejšek Ilona Popel DOKTOR TÁBORSKÉ Animace Lucie Hrušková DOKTOR TÁBORSKÉ Práce nebo škola? Sergej Podgajčenko DOKTOR TÁBORSKÉ Proč pracovat u policie Origami - umění skládání z Anežka Kopáčová DOKTOR TÁBORSKÉ papíru Jiří Čihák DOKTOR TÁBORSKÉ Kultura nemusí být žádná noční můra Martin Haluska DOKTOR TÁBORSKÉ Kultura nemusí být noční můra Jana Hofmannová DOKTOR TÁBORSKÉ Francouzská kuchyně Michal Kroupa DOKTOR TÁBORSKÉ Asijská kuchyně Matouš Nožička DOKTOR TÁBORSKÉ Americká kuchyně Leila Jarkasová DOKTOR TÁBORSKÉ Arabská kuchyně David Skala DOKTOR TÁBORSKÉ Česká kuchyně Veronika Bednáriková DOKTOR TÁBORSKÉ Móda 60.let v Československu Magda Štorkánová DOKTOR TÁBORSKÉ Nová vlna Dominika Opatřilová DOKTOR TÁBORSKÉ Loretánská zvonkohra

19 JSME RÁDI, ŽE JSI ŽÁKEM NAŠÍ ŠKOLY Letos, stejně jako vloni, jsme se sešli v našem divadélku. Třídní učitelé každé třídy naší školy zde ocenili 3 nejlepší žáky jednotlivých tříd. Kriteria pro výběr těch NEJ byla různá. Někdo nechal hlasovat své žáky, jiný učitel se naopak rozhodl vybrat tři nej sám dle vlastního vědomí a svědomí. Ti nejlepší žáci nejen v prospěchu a práci pro školu, ale i v chování a prostě to, že tu jsou pro své kamarády a kolektiv, byli pozváni na pódium.

20 Zde za bouřlivého potlesku dostali sladkou odměnu a velké poděkování od pana ředitele a zástupce školy. Co by si naše škola bez takových žáků počala?

21 Všichni učitelé, kteří žákům v letošním roce věnovali svůj čas a trpělivost v jednotlivých předmětech a na školních akcích, také sklidili potlesk a poděkování krásnou voňavou růží. První stupeň při vyhlašování navíc doprovázel písněmi pěvecký sbor Táboráček. Ke konci už byla atmosféra tak uvolněná, že se k Táboráčku přidal celý divadelní sál. Tak jestli jste v tu dobu šli kolem školy a slyšeli líbezný zpěv a hledali nápis KONZERVATOŘ, pak jste hledali marně! Takhle totiž zpívá Táborská!

22 10. JUBILEJNÍ PLES ZŠ TÁBORSKÁ Letošním třídám 9.A a 9.B se podařilo uspořádat již 10. jubilejní ples školy a to v magickém roce Již na jaře se musely definitivně rozhodnout, v jakém duchu se letošní ples ponese. Výběr nebyl jednoduchý, ale nakonec zvítězila témata Jamese Bonda a Michaela Jacksona. Průběh plesu byl tradiční. Zahájení a úvodní slovo pronesl pan ředitel, předání čestných uznání a doktorátů, následovalo slavnostní šerpování, předtančení, sólo s rodiči, tanec s učiteli, poděkování vyučujícím, ohňostroj, raut a volná zábava. Třídní učitelé mistrně skrývali své dojetí.

23

24 Všichni pozvaní se nejvíce těšili na předtančení jednotlivých tříd. Obě třídy se rozhodly, že ho vezmou do svých rukou. Nevyužily pomoci profesionálního choreografa, ale spolehly se na odborníky z vlastních řad. V 9.A to byla Lucka Hrušková, která je nejen skvělá tanečnice, ale jak se ukázalo, tak i vynikající choreografka. Chlapci z 9.A pod jejím vedením předvedli bravurní výkon. Zpestřením jejich předtančení bylo překvapení v podobě baletního mužského souboru, do něhož se zapojili nejen žáci, ale i naši páni učitelé.

25 V 9.B se role hlavního choreografa ujala Dominika Opatřilová. Celý děj byl situován do kasina a agentů 007 bylo hned několik. Také tomuto vystoupení předcházelo překvapení. První tóny nenechaly nikoho na pochybách, že nás čeká velký zážitek! A opravdu. Tanečku Trnky, brnky z filmu Slunce, seno, jahody dodal lesku šarmantní třídní učitel Miroslav Hricz. Na shledanou v 11. ročníku v roce 2011!!!

26 POSLEDNÍ ZVONĚNÍ A SLAVNOSTNÍ OBĚD Poslední den školního roku se nesl v slavnostním duchu. Po rozdání vysvědčení v jednotlivých třídách jsme se shromáždili na schodech a udělali slavnostní špalír na počest našich absolventů z devátých tříd. Každého deváťáka vedl prvňáček a jak nejmladším tak nejstarším se leckdy leskla slza v oku. Slavnostní průvod končil v jídelně, kde již bylo vše nachystáno.

27 Osmáci nazdobili jídelnu a v přítmí svíček nás obsluhovali s profesionální pečlivostí. Slavnostní menu bylo šopský salát, tortilla a skvělý dort. 9.A obdarovali osmáci dortem ve stylu Michaela Jacksona a 9.B akčním dortem ve stylu James Bond.

28 Obědvání provázely proslovy pana ředitele Františka Prokopa a třídních učitelů Jitky Svobodové a Miroslava Hricze. Obědem jsme se i my ostatní učitelé naposledy rozloučili s našimi absolventy a popřáli jim spoustu zdaru do dalších let.

Děkujeme za organizaci 9.A a panu učiteli Bauerovi.

Děkujeme za organizaci 9.A a panu učiteli Bauerovi. BRANNÝ DEN Dne 1.6.2011 proběhl jako každý rok branný den. Bohužel ne s igelitovými sáčky na končetinách a maskou na obličeji, abychom nebyli poznat. Žáci i učitelé museli vystačit s obličeji svými a zdravými

Více

školy Milí deváťáci, Občasník Pasování budoucích prvňáčků Kolem školy 1 ŠKOLNÍ SLAVNOST Číslo

školy Milí deváťáci, Občasník Pasování budoucích prvňáčků Kolem školy 1 ŠKOLNÍ SLAVNOST Číslo kolem 2 Číslo Občasník školy Ročník XXIV. Červen 2015 zš t. g. masaryka Vimperk 1. máje 268 www.zstgmvimperk.cz Milí deváťáci, začátek, tedy povinnou školní docházku máte za sebou, všechno jste zvládli.

Více

Vlaštovka. ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY V HORNÍM BENEŠOVĚ šk.rok 2007/2008

Vlaštovka. ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY V HORNÍM BENEŠOVĚ šk.rok 2007/2008 Vlaštovka ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY V HORNÍM BENEŠOVĚ šk.rok 2007/2008 F. M ag alh aes vy plu l na ces tu kolem světa a 5 loděmi a 250 muži. Po dvou letech dokončila cestu jen jediná z nich s 18 muži. Kdy

Více

Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2012-2013

Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2012-2013 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, ALMANACH 2012-2013 Úvod... 4 Slovo úvodem... 5 Září 2012... 6 Adaptační kurz 1. ročníků SŠ - Poslův Mlýn... 7 Ať žije Podhradí!... 8 První školní den... 8 Kultura neslyšících...

Více

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách

Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Příloha č. 1 Aktivity ZŠ a prezentace škola na webových stránkách Start do školy 4. září 2013 http://www.zsstramberk.cz/start-do-skoly/ V pondělí 2. září 2013 se uskutečnilo slavnostní uvítání prvňáčků.

Více

Základní škola Otokara Březiny. Jihlava, Demlova 34. Waterproject. Školní zpravodaj. Veletrh zdraví

Základní škola Otokara Březiny. Jihlava, Demlova 34. Waterproject. Školní zpravodaj. Veletrh zdraví Základní škola Otokara Březiny Jihlava, Demlova 34 Waterproject Školní zpravodaj Veletrh zdraví Přehled vycházejících žáků školní rok 2012/2013 Ve školním roce 2012/2013 končí základní vzdělávání 57 žáků

Více

Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198

Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Základní škola ZŠ Komenského 4 515 531 196 zsadamov@adamov.cz 724 370 198 Klapka Název místnosti Klapka Název místnosti 200 Ředitelna 209 Kabinet prevence 201 Výchovná poradkyně 209 Kabinet Cj 202 Fax

Více

Školní akce ve školním roce 2005 2006

Školní akce ve školním roce 2005 2006 Základní škola Morkovice, příspěvková organizace Školní akce ve školním roce 2005 2006 17. listopadu 416, 768 33 Morkovice Slížany Základní škola Morkovice, příspěvková organizace Školní akce ve školním

Více

Blateňáček Z OBSAHU:

Blateňáček Z OBSAHU: Blateňáček 27. Číslo, 2010 (říjen) MŠ Blatenská 2145, Praha 4 Z OBSAHU: 20 let MŠ Blatenská Naše třídy - co bylo v našich třídách Balónkové odpoledne Sklář ve školce Fotbalový turnaj Sportovní hry Výlet

Více

Konečně nebo bohužel? KONEC! Jak se dva Hrníčci potkali. Dopis Škole na rozloučenou. Organizace školního roku 2013/14. www.zsheyrovskeho.

Konečně nebo bohužel? KONEC! Jak se dva Hrníčci potkali. Dopis Škole na rozloučenou. Organizace školního roku 2013/14. www.zsheyrovskeho. Občasník základní školy Olomouc, Heyrovského 33 školní rok 2013/14 Konečně nebo bohužel? KONEC! Organizace školního roku 2013/14 Začátek školního vyučování pondělí 2. září 2013 Podzimní prázdniny úterý

Více

za aktivní práci ve školním parlamentu a příkladný přístup k plnění školních povinností Tomáši Musilovi

za aktivní práci ve školním parlamentu a příkladný přístup k plnění školních povinností Tomáši Musilovi ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 UDĚLILI JSME CENY ŘEDITELKY ŠKOLY za úspěchy ve sportovních soutěžích a reprezentaci školy Ajdinu Naprelacovi za úspěchy ve sportovních soutěžích a reprezentaci školy Jiřímu Kosmákovi

Více

Základní škola, Tišnov, Smíškova 840 ROČENKA

Základní škola, Tišnov, Smíškova 840 ROČENKA Základní škola, Tišnov, Smíškova 840 ROČENKA 2012/2013 J. Zwiner a D. Kučera, 9. B Milí čtenáři, dovolte mi, abych vás opět po roce přivítal na stránkách naší ročenky. Pevně věřím, že tak jako v minulých

Více

školní rok 2011/ 2012

školní rok 2011/ 2012 školní rok 2011/ 2012 ZA ODMĚNU DO KRASU 30. 8. jsme společně s kamarády z Ústavu sociální péče pro děti a mládež Kociánka vyrazili směrem na Křtiny, Jedovnice a Moravský Kras. Tento výlet měl být pro

Více

Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2011-2012

Škola Kavčí hory - Mateřská škola, Základní škola a Střední odborná škola služeb ALMANACH 2011-2012 Škola Kavčí hory - Mateřská škola, ALMANACH 2011-2012 Úvod... 4 Slovo úvodem... 5 Září 2011... 6 Slavnostní uvítání prvňáčků... 7 Adaptační kurz 1. ročníků... 7 Návštěva ze zahraničí... 8 Říjen 2011...

Více

Vlaštovka. ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY V HORNÍM BENEŠOVĚ šk.rok 2011/2012

Vlaštovka. ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY V HORNÍM BENEŠOVĚ šk.rok 2011/2012 Vlaštovka ČASOPIS ZÁKLADNÍ ŠKOLY V HORNÍM BENEŠOVĚ šk.rok 2011/2012 - 2 - KŘÍŢOVKA S HÁDANKOU Kdyţ v následující tabulce zaškrtneš slova napsaná vlevo, můţeš si přečíst zbytek tajenky (rozluštění hádanky).

Více

ŠKOLNÍ ZPRAVODAJ ČERVENEC 2011 OBSAH

ŠKOLNÍ ZPRAVODAJ ČERVENEC 2011 OBSAH 1 SŠ, ZŠ A MŠ PRO SLUCHOVĚ POSTIŽENÉ, VÝMOLOVA 169, PRAHA 5 ŠKOLNÍ ZPRAVODAJ ČERVENEC 2011 OBSAH Slovo úvodem....1 SPC...2 Mateřská škola..2 Základní škola...4 Střední škola..5 Internáty a družina..8 Jazykové

Více

MIŠMAŠ EXPRES aneb ŽIŽKOVINY

MIŠMAŠ EXPRES aneb ŽIŽKOVINY MIŠMAŠ EXPRES aneb ŽIŽKOVINY III-IV 2014/2015 1 Obsah Užijte si prázdniny, v září se těšíme na nové redaktory... 3 Monika Němečková miluje tvoření všeho druhu... 4 Bezpečnost hlídá vrátný Zdeněk Franc...

Více

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem šk. rok 2012 2013 / č. 43 / vydáno 18. dubna 2013 Vážení rodiče, čtvrt roku uteklo jako voda a my se s Vámi znovu setkáváme nad novým číslem

Více

Ročenka 2014/2015. 1.ZŠ Holešov. Ve víru událostí

Ročenka 2014/2015. 1.ZŠ Holešov. Ve víru událostí Ročenka 2014/2015 1.ZŠ Holešov Ve víru událostí První ročenka Milí žáci, rodiče a přátelé naší školy. Touto ročenkou zahajujeme tradici, jíž chceme čtenáře informovat o nejvýznamnějších akcích celého školního

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2013/2014

VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 VÝROČNÍ ZPRÁVA O ČINNOSTI ŠKOLY ZA ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2013/2014 Obsah: I. Charakteristika školy. 1. Organizace školy název, sídlo, zřizovatel, adresa a telefonní

Více

2/2012 ČTVRTLETNÍK OBCE LUŽICE. Vesnice Jihomoravského kraje roku 2009 LUŽICKÝ ZPRAVODAJ

2/2012 ČTVRTLETNÍK OBCE LUŽICE. Vesnice Jihomoravského kraje roku 2009 LUŽICKÝ ZPRAVODAJ LUŽICKÝ ZPRAVODAJ 2/2012 ČTVRTLETNÍK OBCE LUŽICE Vesnice Jihomoravského kraje roku 2009 Slovo starosty FOTOGRAFOVÁNÍ DO KNIHY O KROJÍCH Foto: Zdeňka Hubačková Foto na titulní stránce: Z archívu Zdeňka

Více

Školní stravování odebírání obědů v době nepřítomnosti žáka ve škole

Školní stravování odebírání obědů v době nepřítomnosti žáka ve škole Vážení rodiče, děkujeme Vám za spolupráci a Vaše podněty ve školním roce 2014/2015. Přejeme Vám i Vašim dětem dlouhé slunečné prázdniny a klidnou dovolenou. Vedení školy Co se událo ve škole v posledním

Více

školní rok 2010/2011

školní rok 2010/2011 školní rok 2010/2011 AKCE ŠKOLY Informace o akcích školy zveřejňujeme pravidelně na webu školy. Zde také najdete odkazy a fotografie z našich akcí. Podívejte se na www.zsjihomoravske.cz. PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN

Více

Kronika přehled aktivit a činností. v školním roce 2013/2014.

Kronika přehled aktivit a činností. v školním roce 2013/2014. Kronika přehled aktivit a činností v školním roce 2013/2014. Září 2013 Od roku 1871, kdy naše gymnázium vzniklo (i když by se dalo říci, že se narodilo podruhé) už uběhlo drahně let a my druhého září,

Více

Školní kolo pěvecké soutěže Loutnička... 29 Chlapci 4. a 5. tříd zvítězili v okrskovém kole vybíjené... 30 Okresní kolo ve vybíjené...

Školní kolo pěvecké soutěže Loutnička... 29 Chlapci 4. a 5. tříd zvítězili v okrskovém kole vybíjené... 30 Okresní kolo ve vybíjené... Obsah První školní den... 2 Okrskové kolo přespolního běhu pro žáky 2. stupně... 2 Okrskové kolo přespolního běhu pro žáky 1. stupně... 3 Den sportu a jazyků na 1. stupni... 4 Den sportu a jazyků na 2.

Více

ÚVODNÍ SLOVO: Organizace školního roku 2010/11. Zapojili jsme se do projektu Česko čte dětem. www.zsheyrovskeho.cz

ÚVODNÍ SLOVO: Organizace školního roku 2010/11. Zapojili jsme se do projektu Česko čte dětem. www.zsheyrovskeho.cz Občasník základní školy Olomouc, Heyrovského 33 školní rok 2010/11 ÚVODNÍ SLOVO: Vážení čtenáři našich novin, zdá se, že to není tak dávno, co naše škola zářila novotou a s velkou slávou vítala první stovku

Více

Základní škola T. G. Masaryka v Otrokovicích. Školní časopis

Základní škola T. G. Masaryka v Otrokovicích. Školní časopis Základní škola T. G. Masaryka v Otrokovicích Školní časopis 2. pololetí 2012/2013 1 Obsah Představení nejmenšího diváka... 4 LVZ... 4 Valentýnská přání 4. B... 4 Monster party na naší škole... 5 Školní

Více

Základní škola, Trutnov 2, Mládežnická 536

Základní škola, Trutnov 2, Mládežnická 536 Základní škola, Trutnov 2, Mládežnická 536 Z ák ní lad šk o la, Mlá n d e ž ic k á 53 6, Tru t no v4 Základní škola, Trutnov 2, Mládežnická 536 Všechno začalo v jeden slunečný den na konci května. Už v

Více

zpravodaj starolískovecký Informační měsíčník pro občany městské části brno-starý lískovec Starolískovecká superstar. Starolískovecké mladé hody

zpravodaj starolískovecký Informační měsíčník pro občany městské části brno-starý lískovec Starolískovecká superstar. Starolískovecké mladé hody starolískovecký zpravodaj CERVEN 2011 ročník 19 www.staryliskovec.cz Informační měsíčník pro občany městské části brno-starý lískovec Starolískovecká superstar Letošním rokem se snad definitivně dá říci,

Více

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem

pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem pro rodiče, žáky, pedagogy a přátele ZŠ v Řečanech nad Labem šk. rok 2014 2015 / č. 47 / vydáno 13. listopadu 2014 Vážení rodiče, nastal nový školní rok a s ním přinášíme další číslo Zpravodaje. Jeho prostřednictvím

Více