90 let organizovaného šachu v Kyjově. Stručná historie kyjovského šachu

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Rozměr: px
Začít zobrazení ze stránky:

Download "90 let organizovaného šachu v Kyjově. Stručná historie kyjovského šachu"

Transkript

1 90 let organizovaného šachu v Kyjově V sobotu 26. října zakončili kyjovští šachisté 121. setkáním nekonečné série Budchess turnajů oslavy 90 let založení svého klubu. Přikládáme rekapitulaci těchto oslav. Na úvod mi dovolte pár vět z historie klubu. Stručná historie kyjovského šachu Před 90 lety, dne 8. srpna 1923, byl v hospodě U Vrtalů, dnešní restauraci Nový svět, ustanoven Šachový klub Kyjov. Prvním jednatelem klubu a jeho vůdčí osobou se stal Josef Svozílek. Ve dvacátých letech se ŠK Kyjov utěšeně rozrůstal, a již po pěti letech od založení měl kolem 80 aktivních členů. V roce 1926 zorganizoval největší akci ve své historii, IV. sjezd brněnské župy ústřední jednoty československých šachistů. V první polovině let třicátých zažil šachový klub období své největší slávy, která bylo korunováno velký šachovým zápasem Slovácko Brno v hotelu Slavia v roce V témže roce odehrál v Kyjově úspěšnou simultánku i nejslavnější československý šachista tohoto období Salo Flohr. O rok později se stává kyjovský šachista Lubomír Gillar vicemistrem brněnské župy na turnaji ve Zlíně. Období okupace těžce zasáhlo kyjovský šach. Úspěšní přeborníci klubu A. Kaufer, K. Stein, E. Redlich a předseda klubu Otto Hayek, všichni židovského původu, byli nuceni klub opustit a posléze skončili v koncentračních táborech, z nichž se ani jeden nevrátil. Přesto klubový život existoval dále. Protože byla omezena možnost klubových zápasů, založili kyjovští šachisté novou tradici a každoročně soupeřili o Pohár spořitelny města Kyjova. Ihned po osvobození se členové klubu vrhli na propagační činnost, a objížděli vesnice na Kyjovsku, kde šířili královskou hru. Násilné sjednocení tělovýchovy však vedlo v roce 1951 k rozpuštění Šachového klubu Kyjov. Od roku 1951 vystupují šachisté pod hlavičkou ZK ROH Sklárny Morávia Kyjov a od roku 1953 pak jsou včleněni jako šachový odbor do oddílu Jiskra Kyjov. Jednatelem se na dalších 40 let stává ing. Josef

2 Horák. Krátce, kolem roku 1954, vzniká šachový odbor i při oddílu Baník Kyjov. Zde začiná svoji sportovní kariéru Josef Augustin, mistr Československa na rok 1965, nejslavnější odchovanec šachů v Kyjově. Jeho úspěchy jsou příkladem pro kyjovskou mládež, a tak na přelomu 50. a 60. let zažívá kyjovský šach své další slavné období. Nejúspěšnějším šachistou 60. let se stává Ivan Šindler, který na vysoké úrovni kombinuje šach praktický, korespondenční i šachovou skladbu. Ta se v Kyjově značně rozmáhá a město je označeno jako významné centrum šachové skladby v rámci republiky. V sedmdesátých letech vzniká v Kyjově zajímavá buňka nevidomých a zrakově postižených šachistů. Tvoří ji ing. Josef Horák, Josef Šereda a Zdeněk Horák. Ve své kategorii získali mnoho úspěchů, včetně titulů vicemistrů republiky. Společně se stávají mistry Československa v soutěži družstev. Na konci sedmdesátých roků získávají šachisté po letech improvizací důstojné zázemí v Domě kultury. To se projevuje zvýšeným zájmem mládeže, které se podařilo vybojovat dorostenecké tituly alespoň na okresní úrovni. Od druhé poloviny 80. let začal pozvolný úpadek šachové hry v Kyjově, který vyvrcholil v roce 2002 zánikem šachového odboru při TJ Jiskra Kyjov. V roce 2003 obnovuje ing. Ivan Pařízek šachovou činnost. Vzniká nový oddíl Š. K Sokol Kyjov, který se programově hlásí k počátkům šachu v Kyjově. Daří se podchytit mládež a vytvořit organizační tým, který pořádá v letech 2008 a 2010 Mistrovství ČR družstev mladších žáků, po více než 60 letech akci celorepublikového významu. Od roku 2010 organizují kyjovští šachisté i pravidelný svatováclavský turnaj a další akce, k nimž letos přibyl i první ročník turnaje pro děti Kyjovský koník. Významné osobnosti kyjovského šachu Josef Svozílek ( ) zakladatel oddílu a 11x přeborník ŠK Kyjov. Činovník brněnské župy Ústřední jednoty československých šachistů, hlavní pořadatel sjezdu brněnské župy v roce 1926 v Kyjově. Spoluzakladatel Slováckého okrsku, neúnavný propagátor šachové hry. 28 let vedl kyjovský oddíl. Vladimír Hanák ( ) nejlepší kyjovský šachista 20. let. V roce 1924 se stal vicemistrem olomoucké župy, hlavní opora kyjovského klubu v prvních ročnících Trčalova memoriálu. V roce 1926 odchází do Olomouce, kde se v roce 1930 stává přeborníkem olomoucké župy. Pětinásobný mistr města Olomouce, činovník a organizátor šachu. Lubomír Gillar ( ) pětinásobný přeborník ŠK Kyjov v letech Vícemistr brněnské župy z roku 1934, středoslovenské župy (1935), olomoucké župy (1937), účastník XII. sjezdu ÚJČŠ v roce Po odchodu z Kyjova působil v Olomouci (v letech 1937 a 1940 mistr Olomouce) a Brně (přeborník Brna z roku 1957). V šedesátých letech dosáhl dalších úspěchů, v roce 1961 se probojoval do polofinále mistrovství ČSSR a získal 3. místo na přeboru Československé republiky družstev. Dlouholetý činovník, trenér mládeže. Na jeho počest se dnes v Brně hraje Gillarův memoriál, oblíbený mládežnický turnaj.

3 Ivan Šindler ( ) vynikající praktický, korespondenční hráč. Úspěšný skladatel kompozičního šachu. V letech získal bronzovou medaili na Mistrovství Československa družstev v korespondenčním šachu, finalista Mistrovství ČSSR jednotlivců taktéž v koršachu. 2. místo získal v soutěži o Stříbrnou věž Zemědělských novin v roce 1967, v přeboru Československa v skladebním šachu obsadil 2x čtvrté místo. V letech vedl šachovou hlídku v týdeníku Slovácko. Josef Horák ( ) 3x se stal přeborník kyjovského klubu, který po Josefu Svozílkovi vedl téměř 50 let. Známý šachový funkcionář a rozhodčí. Významná osobnost na poli nevidomých a zrakově postižených šachistů. Mistr Československa družstev v této disciplíně (spolu s Dr. Floriánem, Josefem Šeredou a Zdeňkem Horákem), vicemistr Československa v šachu ZP. Účastník šachové olympiády ZP šachistů. Josef Augustin (1942) Nejúspěšnější odchovanec kyjovského šachu, mistr Československa v praktickém šachu na rok 1965, mistr světa v akademickém šachu družstev 1963, účastník šachové olympiády 1968, dnes člen Lokomotivy Brno. Oskar Strýček (1947) dvojnásobný vicemistr Československa v kompozičním šachu (1968,1971), kandidát mistra. V šedesátých letech úspěšný dorostenecký hráč Jiskry Kyjov. Publikoval 90 skladeb v 15 zemích světa. Dnes žije ve Frýdku Místku.

4 Pavel Matějíček (1948) vícenásobný finalista mistrovství Československa v korespondenčním šachu, vicemistr Moravy 1992 v koršachu, reprezentant Československa v koršachu, naposled Ingstav Brno, v Brně i v současné době bydlí. Josef Šereda (1949) mistr Československa družstev v šachu nevidomých a zrakově postižených, vicemistr Československa jednotlivců v ZP, účastník několika šachových olympiád ZP. Do Kyjova přišel z Boršic oklikou přes Vřesovice, dnes člen ŠK Ježov. Zdeněk Horák (1942) mistr Československa družstev v šachu nevidomých a zrakově postižených, účastník šachové olympiády ZP, dlouholetý činovník a organizátor na poli ZP, hlavní pořadatel memoriálu dr. Floriána, dnes TJ Morávia Násedlovice, kde i bydlí. Ivan Pařízek (1945) dlouholetý aktivní člen šachového oddílu v Kyjově, vedoucí šachového klubu, zakladatel Š. K Sokol Kyjov, spoluorganizátor dvou MČR družstev mladších žáků družstev v Kyjově. Kyjovský koník 8. května 2013 Ve středu 8. května se v malém sále Domu kultury uskutečnil první ročník turnaje pro děti a mládež, který jsme nazvali Kyjovský koník. Turnaj byl první částí oslav 90 let šachu v Kyjově a zároveň by měl být začátkem nové tradice, protože jej chceme v tomto termínu pořádat každoročně. Při přípravách jsme počítali s účastí 15 až 20 dětí, velmi nás tedy překvapilo, když se nakonec prezentovalo 34 dětí z blízkého i vzdálenějšího okolí Kyjova.

5

6 Setkání šachistů na radnici 13. září 2013 Samotné oslavy proběhly v pátek a v sobotu září V pátek podvečer se sešli šachisté a jejich příznivci v krásných prostorách kyjovské radnici, aby spolu se zástupci města si připomněli 90 výročí založení šachového klubu v Kyjově. Pozvání přijali zvláště bývalí hráči, kteří již nemají tolik příležitostí se setkávat. Přišli zástupci nejstarší generace, kteří hráli za Kyjov v letech padesátých, jako ing. Otakar Cibulec či Bohumil Šikula. Z hráčů hájících Kyjov v letech šedesátých se dostavil z Frýdku- Místku Oskar Strýček. Silná byla účast zástupců Jiskry Kyjov z let osmdesátých, když se dostavilo téměř kompletní družstvo na čele s kapitánem ing. Tomkem a dále Zdeněk Konečný, Richard Juřík či František Holomek. Mnozí, kteří se již ať z důvodů pracovních či zdravotních omluvili, zaslali alespoň pozdrav, jako např. Josef Augustin. Omluvil se i kyjovský starosta a toho času ministr v demisi Mgr. František Lukl. Zastoupila ho radní Mgr. Jana Truschingerová, která projevila čilý zájem o šachové dění v našem městě. Z dalších hostů se dostavil předseda OV ČSTV v Hodoníně (dnes ČUS) ing. Běťák a za krajský šachový svaz přijel ing. David Cypris, který o tomto setkání napsal pěknou reportáž na webu Jihomoravského šachového svazu. Zajímavou reportáž z akce zpracovala i místní kabelová televize. Součástí oslav bylo i ocenění zasloužilých šachistů. Kromě účastnického diplomu obdrželi i knihu 90 let organizavaného šachu. Právě křest této knihy byl dalším programem zdařilého podvečera. Její autor Antonín Káčerek doplnil knihu na místě prezentací publikace i přednáškou s promítáním historických fotografíí z minulosti oddílu. O spokojenou a uvolněnou atmosféru se postaralo i chutné a bohaté občerstvení.

7 Ukázka z knihy 90 let organizovaného šachu v Kyjově ( )

8 Turnaj družstev v rapid šachu 14. září 2013 Na další den si kyjovští šachisté pozvali přátele z okolních oddílů, bývalé šachisty klubu i amatérské hráče z Budchessu na přátelský turnaj čtyřčlenných družstev v rapid šachu. Turnaj se odehrál v restauraci Nový svět, dřívějším hostinci U Vrtalů. Celkové výsledky: Turnaj družstev body skóre 1. ŠK Hodonín 2,0 3,0 2,0 2,5 4,0 3,0 3,0 3,0 14,0 22,5 2. Š.K Sokol Kyjov 2,0 2,5 0,5 2,5 2,5 3,0 3,5 3,0 13,0 19,5 3. KK - ŠK Osvětimany 1,0 1,5 2,5 3,0 4,0 2,5 3,5 3,5 12,0 21,5 4. ŠK Skalica 2,0 3,5 1,5 3,0 3,0 2,0 3,0 4,0 12,0 22,0 5. Kvasaco Vacenovice 1,5 1,5 1,0 1,0 2,0 2,0 2,5 4,0 6,0 15,5 6. Jiskra Kyjov 0,0 1,5 0,0 1,0 2,0 2,5 2,0 3,0 6,0 12,0 7. Ždánice 1,0 1,0 1,5 2,0 2,0 1,5 2,0 4,0 5,0 15,0 8. Budchess Kyjov A 1,0 0,5 0,5 1,0 1,5 2,0 2,0 2,5 4,0 11,0 9. Budchess Kyjov B 1,0 1,0 0,5 0,0 0,0 1,0 0,0 1,5 0,0 5,0 Turnaj byl nadmíru vyrovnaný, když hned čtyři týmy si dělali naději na celkové vítězství. V závěrečném kole svedl los proti sobě doposud vedoucí týmy Hodonína a Skalice. Případné vítězství v zápase posouvalo šachisty ze Záhoří na vítěznou pozici. Zápas však skončil remízou a tím si Hodonín pojistil vítězství.

9 Hrálo se na 15 minut systémem každý s každým. Individuální výsledky (není-li uvedeno jinak, pak z 8 zápasů) Hodonín: Pešák Roman 6 ½, Trávníček Petr 8, Vlčko Tomáš 5 ½, Misorin Vladimír 2 ½ Sokol Kyjov: Racek Michal 5, Matula Roman 4 ½, Šmíd Vladimír 4 ½, Čechal Jan 5 ½ Osvětimany: Vrtal Jaroslav 6 ½, Churý Petr 4 ½, Doležal Petr 5, Mrva Štěpán 5 ½ Skalica: Kovárik Oto 4 ½, Kubiš Ivan 6 ½, Hrubša Marián 5 ½, Danihel Jozef 5 ½ Vacenovice: Kladňák Martin 6, Neduchal Jiří 3, Blaha Jiří 3 ½, Bělík Petr 3 Jiskra Kyjov: Konečný Zdeněk 2 ½ ze 7, Tomek Jiří 1 z 6, Hejda Jaroslav 5 ze 7, Juřík Richard 2 ½ ze 6, Holomek František 1 z 6 Ždánice Zubalík Miroslav 4, Ledvina Libor 3 ½, Kořínek Jan 3 ½, Kořínek Vladimír 4 Budchess A: Kašpárek František ½ ze 4, Jurutka Vladimír 2, Pařízek Ivan 3, Káčerek Antonín 2 ½, Piťo Jiří 3 ze 4 Budchess B: Polášek Libor ½ ze 7, Bukvald Pavel ½, Bartoň Zdeněk 0 ze 6, Klimek Evžen 3, Sojka Martin 1 ze 3 Jiskra Kyjov Richard Juřík, Zdeněk Konečný, Jiří Tomek, Jaroslav Hejda Na jednotlivých šachovnicích nejvíce bodů získali: I. šachovnice Pešák (Hodonín) a Vrtal (Osvětimany) 6 ½ bodu, II. šachovnice Trávníček (Hodonín) 8 bodů z 8 zápasů!, III. šachovnice Vlčko (Hodonín) a Hrubša (Skalica) 5 ½, IV. šachovnice Čechal (Sokol Kyjov), Mrva (Osvětimany) a Danihel (Skalica) 5 ½ bodu.

10 V. svatováclavský přebor okresu Kyjov v rapid šachu září 2013 V rámci oslav vzniku oddílu se nesl o i další malé výročí V. ročník historického přeboru okresu Kyjov, který kyjovští organizují již tradičně na sv. Václava. Letos poprvé turnaj opustil Kyjov a uskutečnil se v dalším místě bývalého okresu Kyjov, kdysi šachové baště, ve Vracově. Přes tuto změnu prostředí do Vracova zavítalo solidních 54 hráčů, z toho plná třináctka nevynechala ani jeden ročník. Pět účastnivších se hráčů se pyšní ELO 2000 a více a tito se také seřadili na prvních pěti místech. V hojném počtu se dostavila i mládež a taktéž řada neregistrovaných hráčů. Mezi seniory byl nejlepší pan Vrtal z Osvětiman, který též obhájil prvenství mezi hráči Kyjovska, kategorii juniorů do 15 let opanoval ve skvělé formě hrající Daniel Marko z Bučovic. Mezi ryzími amatéry byl nejlepší Evžen Klimek z Kyjova, přeborníkem oddílu Sokol Kyjov v rapid šachu se stal Vladimír Šmíd. Svůj první turnaj odehrála nejmladší účastnice, pětiletá Věra Marie Krejčí. Její maminka Věra Medunová skončila na místě druhém. Turnaj vyhrál další z rodiny Eduard Meduna.

11

12 Eduard Meduna, Věra Medunová a Věra Marie Krejčí Část pořadatelského týmu: zleva Zdenál Bartoň, Tonda Káčerek a Evžen Klimek

13 Letní turnaj 30. května října 2013 Na počest prvního doloženého šachového turnaje v Kyjově, který byl zahájen 24. května 1923 o 7. hodině večer v zahradě hostince U Vrtalů, uspořádalo sdružení Šachy Kyjov letní turnaj. V roce 1923 pořádalo turnaj místní sdružení Volné myšlenky a výtěžek z turnaje putoval ve prospěch dětského domova. Šachisté totiž střádali po dvaceti halířích za každou odehranou partii. Turnaje se před 90 lety zúčastnilo 33 hráčů a zvítězili Jan Domanský z Kyjova a Benjamin Pokorný z Dolní Moštěnice, jinak bratr známého brněnského šachisty Ámose Pokorného. Letošní turnaj se odehrál na zahrádce kyjovské Budvarky. Tempo hry jsme stanovili na hodinu pro každého hráče na partii. I když nebyl povinný zápis partie, většina hráčů své partie zapisovala. Celkové pořadí ukazuje následující tabulka: poř. Letní turnaj - Kyjov body 1. Matula Roman Sokol Kyjov ,0 2. Sláma Michal Budchess Kyjov , ,5 3. Šmíd Vladimír Sokol Kyjov ,5 0, ,0 4. Doležal Petr ŠK Ježov , ,5 1 0,5 5,5 5. Okénka Bronislav Budchess Kyjov , ,5 6. Neduchal Jiří Kvaseco Vacenovice ,5 0 0,5 1 4,0 7. Klimek Evžen Budchess Kyjov x , ,5 4,0 8. Pařízek Ivan Sokol Kyjov ,5 1 0, ,0 9. Káčerek Antonín Sokol Kyjov , ,5 10. Jurutka Vladimír Sokol Kyjov , , ,0 Turnaj se nakonec protáhl až do podzimních měsíců, ale podařilo se jej odehrát bez jediné kontumace. Účastníci letního turnaje. Zcela napravo vítěz Roman Matula.

14 10 let výročí Budchessu října 2013 Přesně před deseti lety, se v restauraci Budvarka na Svatoborské ulici v Kyjově odehrál první amatérský turnaj série Budchess. Z nenápadného turnaje se stala tradice a tak série turnajů trvá měsíc co měsíc bez jediného přerušení již deset let. Zakládajícího turnaje se zúčastnili Michal Sláma, Libor Hlaváček, Evžen Klimek, Vladimír Jurutka, Tonda Káčerek, Vítek Mišurec a zvítězil Pavel Punkva Bukvald. Duší celého podniku a hlavním organizátorem se stal Evžen Klimek. Po deseti letech se kyjovští i přespolní šachisté opět sešli, aby načali druhou desítku let této série turnaj tak pojali o něco slavnostněji, k tradičním putovním cenám přidali pivo zdarma (poskytl provozovatel restaurace Budvarka Milan Vařacha), k tomu se podávala vynikající krkovička. Zavítal mezi nás i milý host, předseda Šachového svazu Viktor Novotný. Společně s ním jsme drželi palce G-Teamu Nového Boru v posledním kole na jeho vítězné cestě v Evropském klubovém poháru. Gratulujeme alespoň tímto způsobem k vynikajícímu úspěchu novoborského šachu! Zleva Viktor Novotný, Evžen Klimek a Milan Vařacha Ale nyní alespoň stručně k turnaji. Tentokráte hrálo 22 šachistů, zúčastnilo se 21. Tento zdánlivý rozpor musíme vysvětlit. Jeden ze zakladatelů série Libor Vont Hlaváček utrpěl úraz a je upoután k domovu na Velehradě. Naše IT středisko okamžitě zapracovalo a vymyslelo způsob, jak tuto situaci řešit. Pomocí dvou počítačů, šachového programu, webkamery a sluchátka jsme se s ním spojili online a Libor celý turnaj v pohodě odehrál.

15 První on-line partie v historii turnaje zprostředkoval Pavel Punkva Bukvald (u stolu) s Liborem Vontem Hlaváčkem (na monitoru a na obrázku) Turnaj se rozhodoval ve třetím a čtvrtém kole. Petr Trávníček napřed porazil Viktora Novotného a pak remizoval s Romanem Matulou a tím si vytvořil dobrou výchozí pozici k celkovému vítězství. A protože Viktor Novotný v předposlední kole porazil Romana Matulu, bylo dáno následující pořadí: V. Misorin, V. Novotný, L. Ledvina, P. Trávníček, R. Matula, J. Kořínek

16 I. Petr Trávníček (Hodonín) 6 bodů, II. Viktor Novotný (Nový Bor) 5 ½, III. Roman Matula (Kyjov) 5. Následovali hráči, kteří získali 4 body: Josef Šebesta (Vacenovice), Libor Ledvina (Kyjov), Jiří Neduchal (Vacenovice), Vladimír Misorin (Hodonín), Vladimír Kořínek (Ježov), Ivan Pařízek (Kyjov), Vladimír Jurutka (Kyjov). A ještě dodatek na závěr: první on-line partii v našem turnaji sehrál Libor Hlaváček s Michalem Slámou a skončila remízou. Účastníci turnaje ze dne 26. října 2013 Pár slov na závěr října 2013 Devadesáté výročí organizovaného šachu v Kyjově se pomalu stává minulostí. Občanskému sdružení Šachy Kyjov se podařilo zorganizovat několik úspěšných akcí a pevně věříme, že i splnit přání dlouholetého předsedy oddílu ing. Josefa Horáka, který před dvaceti roky napsal při příležitosti 70 let založení klubu: Dnes šachový klub živoří. Hráči se dají spočítat na prstech, není kde hrát. Družstvo je často nekompletní a výsledky proto nevalné. Ani nebylo možné uspořádati turnaj na oslavu tak významného výročí. Snad se ještě v našem městě najdou další milovníci královské hry, kteří dají šachovému životu nový impuls. Dlouhá historie Šachového klubu by si to zasloužila. (Kyjovské noviny, prosinec 1993) Na závěr bych chtěl poděkovat alespoň některým členům a příznivcům naše hnutí, bez nich by oslavy neproběhly tak důstojným způsobem: Zdeněk Bartoň, Pavel Bukvald, Vladimír Jurutka, Evžen Klimek a Ivan Pařízek. Poděkování patří i Městu Kyjovu a zvláště starostovi Mgr. Františku Luklovi, bez jejich podpory bychom oslavy v takovém rozsahu nikdy nemohly zorganizovat. Antonín Káčerek, předseda o. s. Šachy Kyjov

Krátká historie ŠO Kunovice

Krátká historie ŠO Kunovice Krátká historie ŠO Kunovice Kunovice a šachy V Kunovicích se šachy zajisté hrály odnepaměti, oficiální vznik šachového klubu je však dán datem 27 února 1944, kdy na zasedání župního výboru Uherskohradišťské

Více

Prosinec. Leden. 29. 11. 11.kolo Otevřeného klubového přeboru SVČ Klíč

Prosinec. Leden. 29. 11. 11.kolo Otevřeného klubového přeboru SVČ Klíč Září 2. - 4. 9. MČR mládeže v rapid šachu 2011 Vyškov 5. 9. Zahájení tréninků VS BŠŠ 2011/12 SVČ Klíč, Frýdlant n.o. 6. 9. Zahájení tréninků VS BŠŠ 2011/12 SVČ Klíč 10. - 21. 9. Mistrovství Evropy mládeže

Více

36. ročník Turnajů šachových nadějí

36. ročník Turnajů šachových nadějí Gens una sumus 36. ročník Turnajů šachových nadějí pořádaných Beskydskou šachovou školou z. s. Termín konání: 2. 6. 4. 2015 Místo konání: Národní dům ve Frýdku-Místku Turnaje šachových nadějí Šachy - hra

Více

OPEN ORLOVÁ 2015 XII. ročník mezinárodního šachového festivalu Orlová 23. 5. - 31. 5. 2015

OPEN ORLOVÁ 2015 XII. ročník mezinárodního šachového festivalu Orlová 23. 5. - 31. 5. 2015 OPEN ORLOVÁ 2015 XII. ročník mezinárodního šachového festivalu Orlová 23. 5. - 31. 5. 2015 Místo konání: Pořadatel: Ředitel festivalu: Hlavní rozhodčí: Program: Dům kultury Orlová, Osvobození 797 (vedle

Více

Výroční zpráva 2013. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů

Výroční zpráva 2013. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů Výroční zpráva 2013 Štěpánkovická fotbalová liga - spolek amatérských hráčů Úvodní slovo Vážení přátelé, předkládáme Vám výroční zprávu o činnosti amatérských hráčů za uplynulý rok 2013. Štěpánkovické

Více

Výroční zpráva 2014. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů

Výroční zpráva 2014. Štěpánkovická fotbalová liga. - spolek amatérských hráčů Výroční zpráva 2014 Štěpánkovická fotbalová liga - spolek amatérských hráčů Úvodní slovo Vážení přátelé, předkládáme Vám výroční zprávu o činnosti amatérských hráčů za uplynulý rok 2014. Štěpánkovické

Více

Sportovní oddíly. TJ START Bělá nad Radbuzou

Sportovní oddíly. TJ START Bělá nad Radbuzou Sportovní oddíly TJ START Bělá nad Radbuzou V následujících řádcích se dozvíte několik informací z historie jednotlivých oddílů bělské tělovýchovy popsané od vzniku Tělocvičné jednoty Sokol Bělá nad Radbuzou

Více

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad)

Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) Účast na sportovních akcích ZŠ ZAŠOVÁ (září-listopad) -Počátkem září proběhlo REPUBLIKOVÉ FINÁLE OVOV (odznaku všestrannosti olympijských vítězů) v Praze, kde se probojovala Markéta Camfrlová, která se

Více

HC DUKLA JIHLAVA. propozice turnaje v ledním hokeji. MEMORIÁL JAROSLAVA PITNERA VI. ročník. Ročníky nar. 2000 / 2001

HC DUKLA JIHLAVA. propozice turnaje v ledním hokeji. MEMORIÁL JAROSLAVA PITNERA VI. ročník. Ročníky nar. 2000 / 2001 HC DUKLA JIHLAVA propozice turnaje v ledním hokeji MEMORIÁL JAROSLAVA PITNERA VI. ročník Ročníky nar. 2000 / 2001 Turnaj pořádán ve spolupráci s Krajským svazem ČSLH Legendární trenér Jaroslav Pitner Legendární

Více

Pozvánka na 17. ročník. Mezinárodní rychnovský šachový festival seniorů 15. 23. srpna 2015

Pozvánka na 17. ročník. Mezinárodní rychnovský šachový festival seniorů 15. 23. srpna 2015 Pozvánka na 17. ročník Mezinárodní rychnovský šachový festival seniorů 15. 23. srpna 2015 1) Mistrovství ČR seniorů nad 50 let 2) Mistrovství ČR seniorů nad 60 let 3) Mistrovství ČR seniorů nad 70 let

Více

FAČR PODPORUJE FOTBAL VE ŠKOLÁCH

FAČR PODPORUJE FOTBAL VE ŠKOLÁCH FAČR PODPORUJE FOTBAL VE ŠKOLÁCH Vážení sportovní přátelé, V Praze dne 1. 9. 2014 současný svět nabízí dětem mnoho možností, jak trávit svůj volný čas. Bohužel už je pryč doba, kdy jsme na každém hřišti

Více

www.sachy-slavia-lbc.cz

www.sachy-slavia-lbc.cz TJ Slavia Liberec a Šachový svaz České republiky pořádají pod záštitou náměstka hejtmana pro Liberecký kraj pana Josefa Jadrného 3.10.2015 Pohár ČR v rapid šachu čtyřčlenných družstev 4.10.2015 Mistrovství

Více

Kropáčkův memoriál 22. 23. 8. 2015 Ústí nad Labem POZVÁNKA

Kropáčkův memoriál 22. 23. 8. 2015 Ústí nad Labem POZVÁNKA Kropáčkův memoriál 22. 23. 8. 2015 Ústí nad Labem POZVÁNKA Vážení sportovní přátelé, Tímto si Vás oficielně dovolujeme pozvat na jubilejní 40. ročník Kropáčkova Memoriálu, turnaj mladších žáků v ledním

Více

Pozvánka na 16. ročník. Mezinárodní rychnovský šachový festival seniorů 16. 24. srpna 2014

Pozvánka na 16. ročník. Mezinárodní rychnovský šachový festival seniorů 16. 24. srpna 2014 Pozvánka na 16. ročník Mezinárodní rychnovský šachový festival seniorů 16. 24. srpna 2014 1) O šachového krále seniorů nad 50 let 2) Mistrovství ČR seniorů nad 60 let 3) O šachového krále seniorů nad 70

Více

Ústí nad Labem-Klíše, dne 12.8. 2012. Vážení fotbaloví přátelé,

Ústí nad Labem-Klíše, dne 12.8. 2012. Vážení fotbaloví přátelé, Ústí nad Labem-Klíše, dne 12.8. 2012 Vážení fotbaloví přátelé, dovolte mi vás jménem fotbalového klubu FK Ústí nad Labem a.s. pozvat na další setkání série turnajů Partners Cup, kde hlavní cenou bude opět

Více

Mistrovství ČR družstev mládeže 2013 JUNIOR TOUR O POHÁR PREZIDENTA ČTS

Mistrovství ČR družstev mládeže 2013 JUNIOR TOUR O POHÁR PREZIDENTA ČTS Mistrovství ČR družstev mládeže 2013 JUNIOR TOUR O POHÁR PREZIDENTA ČTS A. Všeobecná ustanovení ROZPIS FINÁLOVÉ ČÁSTI SOUTĚŽE 1. Řídící orgán Sportovně technický úsek sekretariátu ČTS Leoš Fiala, Ing.

Více

file://f:\tj100\tj\sachy\soubory\sachy-text.htm

file://f:\tj100\tj\sachy\soubory\sachy-text.htm Stránka č. 1 z 5 40 let šachového klubu Košutka Plzeň 1971-2011 založeno: 1971 počet členů: 61 hrací místnost: Karlovarská 126, rest. U komína 1.p. fotoprezentace - (power point ) jak šel čas 1971 - v

Více

O pohár starosty města Modřice

O pohár starosty města Modřice Pozvánka na XIV. ročník mezinárodního turnaje mladších žáků (roč. 2002) O pohár starosty města Modřice srpna 2014 na hřišti v Modřicích www.turnaj-modrice.cz POZVÁNKA Organizační výbor zve všechny hráče,

Více

MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu

MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu MČR mládeže v šachu 2014: dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz pro Jižní Moravu V minulém týdnu se odehrálo Mistrovství České republiky v praktickém šachu mládeže a juniorů, které skončilo v sobotu 15.3.2014.

Více

Koncepce rozvoje českolipského mládežnického hokeje

Koncepce rozvoje českolipského mládežnického hokeje Koncepce rozvoje českolipského mládežnického hokeje Obsah: I. Složení výboru klubu, kontakty II. Stručně z historie klubu III. Současná situace mládežnického hokeje IV. Cíle mládežnického hokeje V. Škola

Více

Zpráva o činnosti úseku mládeže SH ČMS za rok 2012

Zpráva o činnosti úseku mládeže SH ČMS za rok 2012 Zpráva o činnosti úseku mládeže SH ČMS za rok 2012 V roce 2012, v roce ve kterém jsme oslavili 40. výročí od založení hry Plamen, bylo ve Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska organizováno 49 254 dětí

Více

SOUTĚŽE DRUŽSTEV. Krajský přebor I Košutka A. Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie. 1. Šachklub Sokol Klatovy A 9 0 2 27 56.0 45

SOUTĚŽE DRUŽSTEV. Krajský přebor I Košutka A. Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie. 1. Šachklub Sokol Klatovy A 9 0 2 27 56.0 45 ROČENKA 2011 40 let od založení klubu KP senorů 2. Karel Liška KP rapid družstev 3. Košutka KP v blesk. hře družstev 2. Košutka Martin Simet vítěz krajského přeboru v kategorii H12 Počet členů oddílu:

Více

Královéhradecký krajský kuželkářský svaz

Královéhradecký krajský kuželkářský svaz ROZPIS MISTROVSTVÍ KKKS JEDNOTLIVCŮ 2012 Královéhradecký krajský kuželkářský svaz Předseda STK VV KKKS Jaroslav Dyntera Kategorie: Místo konání: Muži Hořice Datum: 18. únor 2012 Všeobecná ustanovení 1.

Více

MONFISH JUNIOR. Výroční zpráva o činnosti v roce

MONFISH JUNIOR. Výroční zpráva o činnosti v roce MONFISH JUNIOR Výroční zpráva o činnosti v roce 2013 Cílem programu Monfish Junior je budovat v Praze silný klub mladých muškařů a tyto učit muškařským dovednostem. Přivést děti od televizí a počítačů

Více

Bedřich Ščerban 27. 7. 2015

Bedřich Ščerban 27. 7. 2015 Bedřich Ščerban 27. 7. 2015 Prezentace HC Dukla Jihlava,s.r.o. Historie Od roku 1956, kdy vzniklo hokejové mužstvo HC DUKLA JIHLAVA, uběhlo mnoho let. Převážnou část z této doby patřilo naše mužstvo mezi

Více

MATERIÁL. pro zasedání Zastupitelstva města Hranic, dne 19. 2. 2015. Odbor školství a sociálních věcí

MATERIÁL. pro zasedání Zastupitelstva města Hranic, dne 19. 2. 2015. Odbor školství a sociálních věcí MĚSTO HRANICE MATERIÁL pro zasedání Zastupitelstva města Hranic, dne 19. 2. 2015 Bod programu: 20 Předkládá: Okruh zpracovatelů: Zpracoval: Rada města Odbor školství a sociálních věcí Mgr. Vojtěch Bušina,

Více

NOHEJBALOVÝ ODDÍL TJ SPARTAK ČELÁKOVICE NOHEJBALKEMP. partnerský kemp Českého nohejbalového svazu

NOHEJBALOVÝ ODDÍL TJ SPARTAK ČELÁKOVICE NOHEJBALKEMP. partnerský kemp Českého nohejbalového svazu NOHEJBALOVÝ ODDÍL TJ SPARTAK ČELÁKOVICE NOHEJBALKEMP partnerský kemp Českého nohejbalového svazu Předkladatel : TJ Spartak Čelákovice oddíl nohejbalu Zpracoval : Ing. Jiří KYLIÁNEK (trenér mládeže) Zpracováno:

Více

Krajské kolo Přeboru škol 2012/2013 1.-5.třída

Krajské kolo Přeboru škol 2012/2013 1.-5.třída 1.-5.třída chess-results Organizátor : KM ŠSZK a ŠK Zlín Ředitel turnaje : Pavel Růčka Hlavní nebo pomocný rozhodčí : Pavel Růčka Město : Zlín Datum : 30.01.2013 Konečné pořadí Poř. Družstvo Part. + =

Více

Příbramský pohár 2014 U12

Příbramský pohár 2014 U12 Fotbalový turnaj mladších žáků Příbramský pohár 2014 U12 TERMÍN TURNAJE: Čtvrtek 8.5.2014 Časový rozpis: 8.00-8:30 hod. prezence (u později zahajovaných zápasů stačí být ½ hod před prvním zápasem), 9:00

Více

25 LET TJ KULEČNÍK PROSTĚJOV

25 LET TJ KULEČNÍK PROSTĚJOV 25 LET TJ KULEČNÍK PROSTĚJOV 1980-2005 Předmluva Vážení sportovní přátelé, Protože si kulečníku jako sportu natolik vážíme, nemůžeme opomenout pro Prostějovský kulečník tak významné jubileum jako je 25.

Více

Turnaj očima Hlavního organizátora Petra Fuksy: Melé o pořadí na 13. -24. místě se postaralo o rekord UBULODROMU.Sobota 8.2. - Melé a dohrávky o

Turnaj očima Hlavního organizátora Petra Fuksy: Melé o pořadí na 13. -24. místě se postaralo o rekord UBULODROMU.Sobota 8.2. - Melé a dohrávky o Turnaj očima Hlavního organizátora Petra Fuksy: Melé o pořadí na 13. -24. místě se postaralo o rekord UBULODROMU.Sobota 8.2. - Melé a dohrávky o pořadí na 13. -24. místě. Na neděli 8. 2. byly naplánovány,

Více

Soutěže ve školním roce 2011/2012

Soutěže ve školním roce 2011/2012 Soutěže ve školním roce 2011/2012 Termín Název soutěže Umístění 5. říjen Podzimní Kiosk 1. stupeň Výsledky: 1.třídy 1.místo: Stráněl Vojtěch 2.místo: Šmídová Michaela 2.třídy - 2.místo: Nesvadba Tomáš

Více

Vodní pólo Strakonice. Staňte se partnerem oddílu který hraje nejlepší vodní pólo v ČR

Vodní pólo Strakonice. Staňte se partnerem oddílu který hraje nejlepší vodní pólo v ČR Vodní pólo Strakonice Staňte se partnerem oddílu který hraje nejlepší vodní pólo v ČR Vážení sportovní přátelé, dovolte mi, abych vám touto cestou blíže představil oddíl vodního póla TJ Fezko Strakonice

Více

SK Jince 1921 Zpravodaj kopané č. 01 Ročník I.

SK Jince 1921 Zpravodaj kopané č. 01 Ročník I. SK Jince 1921 Zpravodaj kopané č. 01 Ročník I. Vítejte na domácím utkání 14. hraného kola jarní části III. třídy sk. A Příbramského okresu v kopané ročníku 2007/2008. sobota 29.03.2008 v 15:00 SK JINCE

Více

p.e.m.a. S.K. P.E.M.A. Opava OPAVA Sportovní klub skpema@atlas.cz +420 724 474 818

p.e.m.a. S.K. P.E.M.A. Opava OPAVA Sportovní klub skpema@atlas.cz +420 724 474 818 S.K. P.E.M.A. Opava Vše co potřebujete o našem klubu vědět, co vám spolupráce s námi může přinést Sportovní klub p.e.m.a. OPAVA Úvod: Vážení sportovní přátelé, do rukou se Vám dostává informační brožura

Více

FC ZBROJOVKA BRNO 1913 2013

FC ZBROJOVKA BRNO 1913 2013 FC ZBROJOVKA BRNO 1913 2013 Představení klubu Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno oslaví v roce 2013 sto let od svého založení. Během bohaté historie dosáhl řady úspěchů nejen na domácích hřištích, ale i

Více

Účast na první kole 1. Goalballové ligy dospělých v sezóně 2013 2014. Po prvním kole náš tým se dvěma výhrami a dvěma porážkami drží druhou příčku.

Účast na první kole 1. Goalballové ligy dospělých v sezóně 2013 2014. Po prvním kole náš tým se dvěma výhrami a dvěma porážkami drží druhou příčku. GOALBALL 1. Období leden až červen 2013 pravidelné tréninky každé úterý od 18 do 19 hodin na Základní škole genpor. Františka Peřiny v Praze na tento pronájem nám přispěla Nadace Českého rozhlasu účast

Více

Propozice FOTBALOVÉHO TURNAJE mladších přípravek pro ročník 2006. pořádaného. OS Tygříci - FK Neratovice-Byškovice. 5. ročník: BYŠKOVICE CUP

Propozice FOTBALOVÉHO TURNAJE mladších přípravek pro ročník 2006. pořádaného. OS Tygříci - FK Neratovice-Byškovice. 5. ročník: BYŠKOVICE CUP Propozice FOTBALOVÉHO TURNAJE mladších přípravek pro ročník 2006 pořádaného OS Tygříci - FK Neratovice-Byškovice 5. ročník: BYŠKOVICE CUP 06.06.2015 Pořadatel : Termín : 6. června 2015 Čas : 09:00 14:15

Více

Porgesovi Antonín (1888 1942) a Zdeňka (1921?)

Porgesovi Antonín (1888 1942) a Zdeňka (1921?) Archiv sportu a tv inventář č. 02 NAD č. 25 Porgesovi Antonín (888 942) a Zdeňka (92?) 86 976 V Praze 204 Lucie Swierczeková Ú v o d Antonín Porges Narodil se v r. 888. V r. 906 se začal v SK Slavia věnovat

Více

Svaz letců. odbočka č. 20 Olomouc. generála Františka Peřiny

Svaz letců. odbočka č. 20 Olomouc. generála Františka Peřiny Svaz letců odbočka č. 20 Olomouc generála Františka Peřiny František Peřina Olomoucká odbočka Svazu letců má ve svém názvu jméno jednoho z nejlepších stíhacích pilotů druhé světové války stíhacího pilota

Více

S centrum Cup 2013 2014 (6 týmů)

S centrum Cup 2013 2014 (6 týmů) S centrum Cup 2013 2014 (6 týmů) Propozice Sportovní klub Benešov ve spolupráci s S trio Benešov a S centrum Benešov pořádají mládežnické turnaje v minikopané přípravek na UMT 4. generace Benešov S centrum

Více

Oblastní unie neslyšících Olomouc

Oblastní unie neslyšících Olomouc Oblastní unie neslyšících Olomouc Regional Union of the Deaf Olomouc Jungmannova 25, 77200 Olomouc E-mail: ounol@ounol.cz, www.ounol.cz SMS: 777 854 328 mobil: 774 585 225, 777 959 722; Tel: 585 225 597,

Více

Závěrečná zpráva. OLMA FESTIVALU BASKETBALU STARŠÍCH MINIŽÁKŮ Nový Jičín 11. 13. 5. 2012

Závěrečná zpráva. OLMA FESTIVALU BASKETBALU STARŠÍCH MINIŽÁKŮ Nový Jičín 11. 13. 5. 2012 Závěrečná zpráva OLMA FESTIVALU BASKETBALU STARŠÍCH MINIŽÁKŮ Nový Jičín 11. 13. 5. 2012 Přihlášená a zúčastněná družstva : BC Nový Jičín trenér : Roman Panák BA Sparta Praha trenér: Pavel Shenk SK UP BCM

Více

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH

ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ÚSPĚCHY NAŠICH ŽÁKŮ V SOUTĚŽÍCH A OLYMPIÁDÁCH ŠKOLNÍ ROK 2013/2014 Školní kolo soutěže PIŠQWORKY (8. a 9. třída) 1. místo Ladislav Drápal 2. místo Ondřej Burian 3. místo Michal Jirák 4. 8. místo: Pavla

Více

Reprezentační soustředění mládeže Domašov 2012-1 Závěrečná zpráva

Reprezentační soustředění mládeže Domašov 2012-1 Závěrečná zpráva Reprezentační soustředění mládeže Domašov 2012-1 Závěrečná zpráva Ve dnech 25. června až 8. července 2012 se v malebném prostředí skautské základny v Domašově nad Bystřicí uskutečnilo velké reprezentační

Více

Článek I Úvodní ustanovení

Článek I Úvodní ustanovení Účelové určení a podmínky použití neinvestičních dotací poskytnutých v oblasti sportu (dále jen Účelové určení) Článek I Úvodní ustanovení 1. V případě schválených projektů v rámci sportovní reprezentace

Více

ZPRAVODAJ Kuželkářského svazu kraje Vysočina

ZPRAVODAJ Kuželkářského svazu kraje Vysočina Krajský přebor Vysočiny č.20/09-10 28. března 2010 Nejvíce chyb letošního ročníku bylo v tomto kole, hráčům přestávka asi moc neprospěla, i co se týká poražených kuželek bylo kolo páté nejslabší. Remízový

Více

Č e s k á a s o c i a c e s t o l n í h o t e n i s u a s p o l e č n o s t R C S p o r t p o ř á d a j í

Č e s k á a s o c i a c e s t o l n í h o t e n i s u a s p o l e č n o s t R C S p o r t p o ř á d a j í Č e s k á a s o c i a c e s t o l n í h o t e n i s u a s p o l e č n o s t R C S p o r t p o ř á d a j í turnaj top12 mužů a žen 6. 7. prosince 2011 Kongresový sál Park Hotelu Plzeň 6. 12. od 10:00 zápasy

Více

10. 12. dubna 2015, Zimní stadion HC Slavia Praha

10. 12. dubna 2015, Zimní stadion HC Slavia Praha 10. 12. dubna 2015, Zimní stadion HC Slavia Praha Propozice : Pořádající oddíl : HC Slavia Praha Datum konání : 10 12. dubna 2015 Čas : Zahájení a zakončení turnaje dle rozlosování viz.rozpis utkání. Pořadatel

Více

Propozice 10. ročníku turnaje ve futsale JISKRA CUP

Propozice 10. ročníku turnaje ve futsale JISKRA CUP Propozice 10. ročníku turnaje ve futsale JISKRA CUP I. VŠEOBECNÁ USTANOVENÍ Pořadatel: TJ JISKRA Otrokovice, oddíl sálové kopané Termín: sobota 8.března 2014 Místo konání: Sportovní hala v Otrokovicích

Více

Litomyšl Streetball 2013

Litomyšl Streetball 2013 1 Litomyšl Streetball 2013 Informace o streetballovém turnaji: 1. O turnaji 2. Připravovaný ročník 2013 3. Nabídka spolupráce 4. Shrnutí 5. Kontakt 2 1. O turnaji Turnaj byl založen 9.9.2006 v Litomyšli.

Více

Tento turnaj je realizován za finanční spoluúčasti Statutárního města Přerova, Olomouckého kraje a společností

Tento turnaj je realizován za finanční spoluúčasti Statutárního města Přerova, Olomouckého kraje a společností Přerovský volejbalový klub pořádá ve spolupráci se Statutárním městem Přerov a Olomouckým krajem 24. ROČNÍK VELKÉ CENY PŘEROVA JUNIOREK PARTNEŘI TURNAJE: Teplo Přerov a.s., Technické služby města Přerova

Více

APROPO Chrpová 536/2A 736 01 Havířov-Šumbark IČO: 69206244 DIČ: CZ 69206244. registrace u MV ČR, č: vs/1-139028/ 99-R. č. účtu: 153714370/0300

APROPO Chrpová 536/2A 736 01 Havířov-Šumbark IČO: 69206244 DIČ: CZ 69206244. registrace u MV ČR, č: vs/1-139028/ 99-R. č. účtu: 153714370/0300 2008 Výročn í zpráva APROPO Chrpová 536/2A 736 01 Havířov-Šumbark IČO: 69206244 DIČ: CZ 69206244 registrace u MV ČR, č: vs/1-139028/ 99-R č. účtu: 153714370/0300 Jsme členem NRZP ČR Poslání Naše organizace

Více

Účelové určení a podmínky použití neinvestičních dotací poskytnutých v oblasti sportu (dále jen Účelové určení) Článek I

Účelové určení a podmínky použití neinvestičních dotací poskytnutých v oblasti sportu (dále jen Účelové určení) Článek I Účelové určení a podmínky použití neinvestičních dotací poskytnutých v oblasti sportu (dále jen Účelové určení) Článek I Úvodní ustanovení 1. V případě schválených projektů v rámci sportovní reprezentace

Více

Zpráva o činnosti a hospodaření Sboru dobrovolných hasičů v Holáskách za rok 2006. Dovolte mi přednést zprávu o činnosti našeho sboru za rok 2006.

Zpráva o činnosti a hospodaření Sboru dobrovolných hasičů v Holáskách za rok 2006. Dovolte mi přednést zprávu o činnosti našeho sboru za rok 2006. Zpráva o činnosti a hospodaření Sboru dobrovolných hasičů v Holáskách za rok 2006 Vážení hosté, bratři a sestry Dovolte mi přednést zprávu o činnosti našeho sboru za rok 2006. Zpráva začíná stavem naší

Více

LITOMYŠL 7.12.-9.12.2008. Republikové finále AŠSK ČR ve stolním tenise ZŠ. Asociace školních sportovních klubů České republiky

LITOMYŠL 7.12.-9.12.2008. Republikové finále AŠSK ČR ve stolním tenise ZŠ. Asociace školních sportovních klubů České republiky Republikové finále AŠSK ČR ve stolním tenise ZŠ LITOMYŠL 7.12.-9.12.2008 Základní škola Litomyšl, T.G.Masaryka 1145 Propozice republikového finále AŠSK ČR ve stolním tenisu základních škol Litomyšl 7.12.-9.12.2008

Více

EDEN, 20.6.2009 TURNAJ PŘÍPRAVEK ROČNÍKU 2001

EDEN, 20.6.2009 TURNAJ PŘÍPRAVEK ROČNÍKU 2001 EDEN, 20.6.2009 TURNAJ PŘÍPRAVEK ROČNÍKU 2001 EDEN, 20.6.2009 HISTORIE 1.ROČNÍK 1. Ročník turnaje, pořádaný pod názvem Před branami Edenu, proběhl 19.října 2008 za účasti 16 týmů. Přivítali jsme malé fotbalisty

Více

Pravidla pro tituly rozhodčích Schválená GA 1982, změněná GA v letech 1984-2013

Pravidla pro tituly rozhodčích Schválená GA 1982, změněná GA v letech 1984-2013 Pravidla pro tituly rozhodčích Schválená GA 1982, změněná GA v letech 1984-2013 1. Úvodní ustanovení 1.1 Tato pravidla mohou být změněna pouze Valným shromážděním (General Assembly - GA) na základě doporučení

Více

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století)

Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) Významné mezníky v historii školy III. (od 90. let 20. století) září prosinec duben červen duben 1989/1990 Ředitelem školy byl jmenován Miroslav Horák. Po prázdninách byla otevřena nová učebna informatiky

Více

P R O P O Z I C E. národního finále náborových soutěží házené žáků a žákyň. NOVINÁŘSKÝ KALAMÁŘ 2014 43. ročník. Všeobecné a technické informace:

P R O P O Z I C E. národního finále náborových soutěží házené žáků a žákyň. NOVINÁŘSKÝ KALAMÁŘ 2014 43. ročník. Všeobecné a technické informace: P R O P O Z I C E národního finále náborových soutěží házené žáků a žákyň NOVINÁŘSKÝ KALAMÁŘ 2014 43. ročník Všeobecné a technické informace: 1. Propozice k národnímu finále NK v házené vycházejí z manuálu

Více

Kritéria vyhlašování nejlepších sportovců města Hranic

Kritéria vyhlašování nejlepších sportovců města Hranic Kritéria vyhlašování nejlepších sportovců města Hranic 1. Úvod Kritéria vyhlašování nejlepších sportovců města byla schválena Radou města Hranic č.../2015 RM.. ze dne 9. 2. 2015, a zároveň ruší kritéria

Více

Sportovní centrum mládeže v orientačním běhu Hanácké oblasti, o.s. Dlouhá 40, 77900 Olomouc E-mail: scm@obhana.cz Tel.

Sportovní centrum mládeže v orientačním běhu Hanácké oblasti, o.s. Dlouhá 40, 77900 Olomouc E-mail: scm@obhana.cz Tel. Sportovní centrum mládeže v orientačním běhu Hanácké oblasti, o.s. Dlouhá 40, 77900 Olomouc E-mail: scm@obhana.cz Tel.: 602 559 996 Ing. Evžen Cigoš Předseda správní rady Nadace orientačního běhu Těšínská

Více

VÝROČNÍ ZPRÁVA HC ZNOJEMŠTÍ ORLI MLÁDEŽ ZA SEZONU 2011-2012

VÝROČNÍ ZPRÁVA HC ZNOJEMŠTÍ ORLI MLÁDEŽ ZA SEZONU 2011-2012 VÝROČNÍ ZPRÁVA HC ZNOJEMŠTÍ ORLI MLÁDEŽ ZA SEZONU 2011-2012 VÁŽENÍ PŘÁTELÉ ZNOJEMSKÉHO MLÁDEŽNICKÉHO HOKEJE Dovoluji si Vám předložit 1. výroční zprávu hokejového klubu HC Znojemští orli mládež za sezonu

Více

Č.K.V. Král. Vinohrady

Č.K.V. Král. Vinohrady Archiv sportu a tv inventář č. 97 NAD č. 242 Č.K.V. Král. Vinohrady (Cyklistický oddíl: TJ Sokol Vinohrady, TJ Spartak Praha Stalingrad, TJ Bohemians ČKD) 1882 1972 V Praze 2011 Lucie Swierczeková Ú v

Více

neděle 4.11.2007 od 8:30 hodin

neděle 4.11.2007 od 8:30 hodin Sportovní klub vozíčkářů Praha pořádá 4. Benefiční florbalový turnaj firem 2007 ROZPIS UTKÁNÍ Kdy: neděle 4.11.2007 od 8:30 hodin Kde: hala Sokol Královské Vinohrady - Polská 1, Praha 2 Kontaktní osoba:

Více

Zpracovali: Miloslav Chrobák, předseda komise mládeže OVS FM Ing. Lumír Hajdušek, vedoucí soutěže Letní pohár minivolejbalu Ing.

Zpracovali: Miloslav Chrobák, předseda komise mládeže OVS FM Ing. Lumír Hajdušek, vedoucí soutěže Letní pohár minivolejbalu Ing. Zpracovali: Miloslav Chrobák, předseda komise mládeže OVS FM Ing. Lumír Hajdušek, vedoucí soutěže Letní pohár minivolejbalu Ing. Nikola Němcová 1. Šestkový volejbal Všeobecná ustanovení: 1.1. Soutěž řídí

Více

Rozpis krajského přeboru v minivolejbale pro soutěžní období 2015 2016

Rozpis krajského přeboru v minivolejbale pro soutěžní období 2015 2016 Středočeský krajský volejbalový svaz http://stc.cvf.cz e-mail: stc-vol@seznam.cz Rozpis krajského přeboru v minivolejbale pro soutěžní období 2015 2016 modrý, červený a žlutý volejbal chlapců, dívek a

Více

Majetek společnosti - Víceúčelová hala

Majetek společnosti - Víceúčelová hala Výroční zpráva za rok 2014 Majetek společnosti - Víceúčelová hala Základní kámen víceúčelové haly byl položen 4. července 2002. Hala byla postavena v rekordním čase, její kolaudace proběhla 26. září 2003.

Více

Kandidátka pro volbu předsedy OFS Klatovy

Kandidátka pro volbu předsedy OFS Klatovy Kandidátka pro volbu předsedy OFS Klatovy Volební období 2013-2017 Jméno a příjmení Naroz./ ID Zaměstnání Bydliště Člen klubu Do VV navrhuje ČERVENÝ Jan 9.6.1951 51060042 státní zaměstnanec Klatovy, Měchurova

Více

Hlavní pořadatel Mistrovství České republiky v deskových hrách Česká pedagogická komora, Václavkova 2, 160 00 Praha 6

Hlavní pořadatel Mistrovství České republiky v deskových hrách Česká pedagogická komora, Václavkova 2, 160 00 Praha 6 Hlavní pořadatel Mistrovství České republiky v deskových hrách Česká pedagogická komora, Václavkova 2, 160 00 Praha 6 Hlavní organizátor Krajského finále v deskových hrách v Plzeňském kraji Dům dětí a

Více

Sponzoři soutěže učňů 2015

Sponzoři soutěže učňů 2015 Soutěž učňů 2015 Lubomír Čeleda, ředitel soutěže učňů Brno 2015 23. a 24. dubna proběhl v Brně další ročník soutěže budoucích chlaďařů. V následujícím článku najdete kompletní zprávu o průběhu soutěže

Více

VÍTÁME VÁS NA VALNÉ HROMADĚ

VÍTÁME VÁS NA VALNÉ HROMADĚ VÍTÁME VÁS NA VALNÉ HROMADĚ 23. března 2012, Na Rychtě - Choceň Josef Tomáš PROGRAM VALNÉ HROMADY 1. Zahájení valné hromady 2. Zpráva o činnosti za r. 2011 členská základna ekonomika hospodaření brigády

Více

CZECH OPEN 15. ČESKÁ ŠIPKOVÁ ORGANIZACE. Vítězové soutěží jednotlivců budou pozváni na Winmau World Masters 2009.

CZECH OPEN 15. ČESKÁ ŠIPKOVÁ ORGANIZACE. Vítězové soutěží jednotlivců budou pozváni na Winmau World Masters 2009. ČESKÁ ŠIPKOVÁ ORGANIZACE ŘÁDNÝ ČLEN WORLD DARTS FEDERATION (WDF) WORLD WORLD DARTS FEDERATION 15. CZECH Mezinárodní šipkový turnaj OPEN WDF kategorie 3, BDO kategorie B, Zuiderduin Masters Pátek 6. listopadu

Více

XXI. ročníku mezinárodního turnaje. JUNIOR NORTH CUP a VI. ročníku Memoriálu Josefa Kubína

XXI. ročníku mezinárodního turnaje. JUNIOR NORTH CUP a VI. ročníku Memoriálu Josefa Kubína Vážení sportovní přátelé, dovolte, abychom Vás jménem FK Jablonec, z.s. přivítali XXI. ročníku mezinárodního turnaje JUNIOR NORTH CUP a VI. ročníku Memoriálu Josefa Kubína Tento turnaj se v České republice

Více

Výroční zpráva o činnosti Orla jednoty Velká Bystřice za rok 2013

Výroční zpráva o činnosti Orla jednoty Velká Bystřice za rok 2013 Výroční zpráva o činnosti Orla jednoty Velká Bystřice za rok 2013 Obsah: 1. Základní údaje 2. Kontaktní údaje 3. Členská základna 4. Rada jednoty/župy 5. Odborné rady 6. Činnost 7. Přílohy a. Rozvaha b.

Více

MČR 9. TŘÍD V LEDNÍM HOKEJI OSTRAVA 3.-5.4.2009 HC VÍTKOVICE STEEL. pořádá. Mistrovství České republiky9. tříd v lednímhokeji pro sezónu 2008/2009

MČR 9. TŘÍD V LEDNÍM HOKEJI OSTRAVA 3.-5.4.2009 HC VÍTKOVICE STEEL. pořádá. Mistrovství České republiky9. tříd v lednímhokeji pro sezónu 2008/2009 MČR 9. TŘÍD V LEDNÍM HOKEJI OSTRAVA 3.-5.4.2009 HC VÍTKOVICE STEEL pořádá Mistrovství České republiky9. tříd v lednímhokeji pro sezónu 2008/2009 MFH Ostrava-Vítkovice 1. Všeobecná ustanovení 1.1 Pořádající

Více

R O Z P I S okresního přeboru j e d n o t l i v c ů pro rok 2 0 1 2 ve dnech 28. ledna 29. ledna 2012 ==========================================

R O Z P I S okresního přeboru j e d n o t l i v c ů pro rok 2 0 1 2 ve dnech 28. ledna 29. ledna 2012 ========================================== Výkonný výbor kuželek REGION BRUNTÁL, 792 01 BRUNTÁL R O Z P I S okresního přeboru j e d n o t l i v c ů pro rok 2 0 1 2 ve dnech 28. ledna 29. ledna 2012 ========================================== 1/

Více

SUPERPOHÁR 2010 1 verze 1.0 23.01.2010

SUPERPOHÁR 2010 1 verze 1.0 23.01.2010 SUPERPOHÁR 2010 1 verze 1.0 23.01.2010 Důvod Rozvoj členské základny baseballu v České Republice prostřednictvím nejvíce rostoucí kategorie mládeže do 10ti let. Umožnění zapojení škol do soutěže pomocí

Více

SK Kometa Praha a SK Slavia Praha

SK Kometa Praha a SK Slavia Praha Konečně Mezi Talenty www.skslaviapraha.cz SK Kometa Praha a SK Slavia Praha Sportovní uskupení se zaměřením a specializací na volejbal a tenis Kdo jsme: Sportovní uskupení s úspěšným třináctiletým působením

Více

Coca-Cola Školský pohár VŠEOBECNÉ INFORMACE

Coca-Cola Školský pohár VŠEOBECNÉ INFORMACE Coca-Cola Školský pohár VŠEOBECNÉ INFORMACE Název soutěže: Coca-Cola Školský pohár Vyhlašovatel a organizátor: Coca-Cola Services n.v. Partneři soutěže: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České

Více

Zápis č.1/2015 z jednání Výkonného výboru středočeského KNS konaného dne 8.ledna 2015 v Osnici

Zápis č.1/2015 z jednání Výkonného výboru středočeského KNS konaného dne 8.ledna 2015 v Osnici Zápis č.1/2015 z jednání Výkonného výboru středočeského KNS konaného dne 8.ledna 2015 v Osnici Přítomni: p. Rackovský Peter, p. Jiří Beránek, p. Jiří Potočník ( 60 % ). Omluveni: p. Miloslav Vach, p. František

Více

Z kulturních a společenských akcí na Vrablovci

Z kulturních a společenských akcí na Vrablovci Z kulturních a společenských akcí na Vrablovci Příloha č. 3 kroniky obce Ludgeřovice za rok 2011 Z 3. zasedání Zastupitelstva obce Ludgeřovice Konalo se 16. března 2011 v restauraci Na Vrablovci. Přítomno

Více

7:00 8:30 Registrace hráčů u hostesek v restauraci GC Mstětice 7:15 8:30 Snídaně formou bufetového stolu v prostorách restaurace a příprava na hru

7:00 8:30 Registrace hráčů u hostesek v restauraci GC Mstětice 7:15 8:30 Snídaně formou bufetového stolu v prostorách restaurace a příprava na hru Středoškolský pohár 2012 GC Mstětice 10.5. 2012 Organizační pokyny Program dne: Příjezd na hřiště 7:00 8:30 Registrace hráčů u hostesek v restauraci GC Mstětice 7:15 8:30 Snídaně formou bufetového stolu

Více

Talířová na Nížkově 35. ročník

Talířová na Nížkově 35. ročník Talířová na Nížkově 35. ročník Termín konání: 19. září 2015 Hrací louka u rybníka (jako minulý rok) Časový harmonogram: Termín konání: 19. září 2015 Příjezd: většina přijede již 18. září večer Začátek

Více

DĚTSKÝ MAŠKARNÍ REJ. v sobotu 15. března 2014 od 14:00 hodin. o. s. Karabina a SK Zvole zvou všechny maškary na. Vyhlašuji "J a r n í s b í r á n í"

DĚTSKÝ MAŠKARNÍ REJ. v sobotu 15. března 2014 od 14:00 hodin. o. s. Karabina a SK Zvole zvou všechny maškary na. Vyhlašuji J a r n í s b í r á n í Přijďte se podívat mezi nás. Pravidelné tréninky: oddíl Trénink Orientační běh Tomáš Hájek st 17-18.30, 18.45-20.15 Šachy Jana Straková út 17-19, pá 15-17 děti, ne 19-21 dospělí Wushu Tomáš Veselý út 16-19,

Více

Pardubické karate v roce 2008 Oddíl MSK Sokol Pardubice (moderní sportovní karate)

Pardubické karate v roce 2008 Oddíl MSK Sokol Pardubice (moderní sportovní karate) Pardubické karate v roce 2008 Oddíl MSK Sokol Pardubice (moderní sportovní karate) Náš oddíl vznikl v T.J. Sokole Pardubice I dne 1.9.1997. Trénujeme moderní sportovní karate direktní metodou, kterou nám

Více

ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014

ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014 ŘECKÉ OLYMPIJSKÉ HRY WALDORFSKÝCH ŠKOL PARDUBICE 2014 V letošním školním roce se naše ZŠW Pardubice s podporou Magistrátu města Pardubic stala organizátorem tradičních olympijských her pro žáky pátých

Více

E.ON Junior Cup 2013 - Velké finále

E.ON Junior Cup 2013 - Velké finále E.ON Junior Cup 2013 - Velké finále Pokyny pro trenéry a vedoucí týmů Vážený trenére, dovolte nám ještě jednou pogratulovat k úspěchu Vašeho fotbalového týmu, který se dokázal probojovat do Velkého finále

Více

TJ SOKOL HNĚVKOVICE 2012-2013. ZEMKO KOŽLÍ a.s.

TJ SOKOL HNĚVKOVICE 2012-2013. ZEMKO KOŽLÍ a.s. RESTAURACE U MARTINA POTRAVINY POKORNÝ ZEMKO KOŽLÍ a.s. ŠTĚPÁNEK ELEKTRO ZÁMEČNICTVÍ ŠŤASTNÝ NAŠI PARTNEŘI Velice si vážíme podpory našich partnerů, věříme, že spolupráce bude probíhat ve stejné míře i

Více

FK Jablonec OS v rámci projektu Jablonec 2012 pořádá v sobotu 8.12.2012

FK Jablonec OS v rámci projektu Jablonec 2012 pořádá v sobotu 8.12.2012 Jablonec OS v rámci projektu Jablonec 2012 pořádá v sobotu 8.12.2012 Mikulášský halový fotbalový turnaj pro hráče narozené 1.1.2003 a mladší Účastníci turnaje: BAUMIT Jablonec A,B,C, FC Slovan Liberec,,

Více

Město Jihlava Město Pelhřimov Město Žďár nad Sázavou. Ve spolupráci s KVV ČSLH Kraje Vysočina

Město Jihlava Město Pelhřimov Město Žďár nad Sázavou. Ve spolupráci s KVV ČSLH Kraje Vysočina V. ROČNÍK TRADIČNÍHO TURNAJE O POHÁR HEJTMANA KRAJE VYSOČINA Město Jihlava Město Pelhřimov Město Žďár nad Sázavou Ve spolupráci s KVV ČSLH Kraje Vysočina V. ROČNÍK TRADIČNÍHO TURNAJE O POHÁR HEJTMANA KRAJE

Více

A. Všeobecná ustanovení

A. Všeobecná ustanovení A. Všeobecná ustanovení 1. Pořadatel kvalifikace: ONDRÁŠOVKA a.s., FAČR, SKFS Petr Lacina manažer sportovních projektů Telefon: 725 800 114 e-mail: ondrasovkalacina@seznam.cz, ondrasovkalacina@email.cz

Více

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA

ÚVODNÍK ZÁCHRANÁŘI OLYMPIÁDA Z ČESKÉHO JAZYKA 1 ÚVODNÍK Vítejte u 6. čísla Deváťáckých novin. V tomto vydání se dočtete, co se událo u nás v Senožatech v měsíci únoru. Tentokrát nejen ve škole. Došli jsme se podívat také na dětský karneval a na masopustní

Více

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162

Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 Rozvoj vzdělávání žáků karvinských základních škol v oblasti cizích jazyků Registrační číslo projektu: CZ.1.07/1.1.07/02.0162 ZŠ Polská základní škola, Dr. Oszaka 156 Určeno pro 6. 9. r. Sekce Předmět

Více

R O Z P I S. Český volejbalový svaz. Mistrovství České republiky žákyň 2012

R O Z P I S. Český volejbalový svaz. Mistrovství České republiky žákyň 2012 Český volejbalový svaz Sportovně-technická komise Zátopkova 100/2, PS 40, 160 17 Praha 6, stk@cvf.cz ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Více

Sportovní a marketingová agentura All Stars Team ve spolupráci s SK Slavia Praha pořádá ve dnech 19.-20.6. 2010 ALL STARS CUP

Sportovní a marketingová agentura All Stars Team ve spolupráci s SK Slavia Praha pořádá ve dnech 19.-20.6. 2010 ALL STARS CUP Sportovní a marketingová agentura All Stars Team ve spolupráci s SK Slavia Praha pořádá ve dnech 19.-20.6. 2010 ALL STARS CUP www.allstarsteam.cz/cup 2. ročník mezinárodního fotbalového turnaje mladších

Více

ZPRAVODAJ. sezóna 2008-09. Okresní volejbalový svaz Uherské Hradiště. Volejbalové soutěže s mužstvy regionu UH

ZPRAVODAJ. sezóna 2008-09. Okresní volejbalový svaz Uherské Hradiště. Volejbalové soutěže s mužstvy regionu UH Okresní volejbalový svaz Uherské Hradiště sekretariát : Tyršovo nám. 440,686 01 Uherské Hradiště,tel. 572 540 461 ZPRAVODAJ sezóna 2008-09 Volejbalové soutěže s mužstvy regionu UH -2 - Tabulky k datu 25.1.2009

Více

WORLD Èâm Úãd åyçî êãþä Þ ØÝáÖåØÞ Ùmëàî ÏÖÝ mëöøm éêçãöß ÚÙãäéáÞëØÞ âê Þ Úãî êãþä Þ èúâþā ãyáú ā ãyáú ÅYçî âê Þ Úãî ËmØÚ ÞãÛäçâÖØm ãö ãú ä

WORLD Èâm Úãd åyçî êãþä Þ ØÝáÖåØÞ Ùmëàî ÏÖÝ mëöøm éêçãöß ÚÙãäéáÞëØÞ âê Þ Úãî êãþä Þ èúâþā ãyáú ā ãyáú ÅYçî âê Þ Úãî ËmØÚ ÞãÛäçâÖØm ãö ãú ä WORLD DARTS FEDERATION WORLD 16. CZECH OPEN V ŠIPKÁCH 2010 Bodováno WDF kategorie 2, BDO kategorie B, žebříček pro Zuiderduin Masters, žebříčky IDPA Foundation & Academy Jménem České šipkové organizace

Více